"Денсаулық сақтаудың мемлекеттік емес секторында емдеуге тыйым салынған аурулардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 14 қазандағы № 526 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2013 жылғы 18 наурыздағы № 152 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 20 наурызда № 8388 тіркелді
«Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының Кодексінің 31-бабына сәйкес және мемлекеттік емес секторда қатерлі ісік аурулары бар пациенттерге емдеу-диагностикалық қызметтердің жекелеген түрлеріне қолжетімділігін қамтамасыз ету мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. «Мемлекеттік емес денсаулық сақтау секторларында емдеуге тыйым салынған аурулардың тізбесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау Министрінің 2009 жылғы 14 қазандағы № 526 бұйрығына (Мемлекеттік тіркеу тізімінде 2009 жылғы 5 қарашадағы № 5847 тіркелген, 2009 жылғы 24 қарашадағы № 179 (1776) Заң газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Денсаулық сақтаудың мемлекеттік емес секторында емдеуге тыйым салынатын аурулардың тізбесінде 7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«7. Қатерлі ісік аурулары, осы аурудың түрімен ауыратын пациенттерге емдеу-диагностикалық қызметтердің жекелеген түрлерін жағдайларын қоспағанда, денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның келісімі бойынша».
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық қызметті ұйымдастыру департаменті (А.Ғ. Төлеғалиева) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаменті (Ж.Ж. Данаева) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның заңнамада белгіленген тәртіпте бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Е.Ә. Байжүнісовке жүктелсін.
5. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі                     С. Қайырбекова

О внесении изменения в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 14 октября 2009 года № 526 "Об утверждении Перечня заболеваний, лечение которых запрещается в негосударственном секторе здравоохранения"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 марта 2013 года № 152. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 марта 2013 года № 8388
В соответствии со статьей 31 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" и с целью обеспечения доступности оказания отдельных видов лечебно-диагностических услуг пациентам со злокачественными новообразованиями в негосударственном секторе, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 14 октября 2009 года № 526 "Об утверждении Перечня заболеваний, лечение которых запрещается в негосударственном секторе здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации от 5 ноября 2009 года № 5847, опубликованный в Юридической газете от 24 ноября 2009 года № 179 (1776) следующее изменение:
в Перечне заболеваний, лечение которых запрещается в негосударственном секторе здравоохранения, утвержденный указанным приказом, пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Злокачественные новообразования, за исключением случаев оказания отдельных видов лечебно-диагностических услуг пациентам с данным видом заболеваний, по согласованию с уполномоченным органом в области здравоохранения".
2. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Тулегалиева А.Г.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Данаева Ж.Ж.) после государственной регистрации  настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Байжунусова Э.А.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения                          С.Каирбекова
Республики Казахстан