"Қоғамдық тыңдауларды өткізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2007 жылғы 7 мамырдағы № 135-ө бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2013 жылғы 26 наурыздағы № 50-ө бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 10 сәуірде № 8427 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2021 жылғы 3 тамыздағы № 286 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 03.08.2021 № 286 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 9 қаңтардағы Экологиялық кодексінің 17-бабының 30) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қоғамдық тыңдауларды өткізу ережесін бекіту туралы Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2007 жылғы 7 мамырдағы № 135-ө бұйрығына (Мемлекеттік нормативтік құқықтық актілер тізілімінде № 4687 тіркелген, 2007 жылғы 15 маусымдағы № 90 (1119) "Заң газетінде" жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қоғамдық тыңдауларды өткізу ережесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Экологиялық заңнама және құқықтық қамтамасыз ету департаменті осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуінен кейін оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
Н. Қаппаров
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау
министрінің
2013 жылғы 26 наурыздағы
№ 50-ө бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау
министрінің
2007 жылғы 7 мамырдағы № 135-ө
бұйрығымен бекітілген
Қоғамдық тыңдауларды өткізу ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қоғамдық тыңдауларды өткізу ережесі (бұдан әрі - Ереже) Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексіне сәйкес әзірленген және оларды іске асыру қоршаған орта мен азаматтардың денсаулығына тікелей әсер ететін жобаларды, сондай-ақ қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсаттар алу үшін I және II санат объектілеріне әзірленген қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспарларын (бұдан әрі - жоспарлардың жобалары) талқылау мақсатында қоғамдық тыңдауларды өткізу тәртібін белгілейді.
2. Ереже қоршаған ортаның жай-күйі туралы шынайы және толық ақпаратты уақытылы алуға және жұртшылықтың экологиялық мәні бар шешімдер қабылдау процесіне қатысуға Қазақстан Республикасының азаматтары мен қоғамдық ұйымдарының конституциялық құқығын қамтамасыз ету қағидаттарына негізделген.

О внесении изменений в приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 7 мая 2007 года № 135-ө "Об утверждении Правил проведения общественных слушаний"
Приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 26 марта 2013 года № 50-Ө. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 апреля 2013 года № 8427. Утратил силу приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 3 августа 2021 года № 286.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 03.08.2021 № 286 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 30) статьи 17 Экологического Кодекса Республики Казахстан от 9 января 2007 года, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 7 мая 2007 года № 135-ө "Об утверждении Правил проведения общественных слушаний" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4687, опубликованный в "Юридической газете" от 15 июня 2007 года № 90 (1293) следующие изменения:
Правила проведения общественных слушаний, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту экологического законодательства и правового обеспечения Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
Н. Каппаров
Приложение
к приказу Министра охраны
окружающей среды
Республики Казахстан
от 26 марта 2013 года № 50-Ө
Утверждены
приказом Министра охраны
окружающей среды
Республики Казахстан
от 7 мая 2007 года № 135-п
Правила проведения общественных слушаний
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения общественных слушаний (далее – Правила) разработаны в соответствии с Экологическим Кодексом Республики Казахстан и устанавливают порядок проведения общественных слушаний с целью обсуждения проектов, реализация которых может непосредственно повлиять на окружающую среду и здоровье граждан, а также планов мероприятий по охране окружающей среды, разработанных для объектов I и II категории для получения разрешений на эмиссии в окружающую среду (далее – проекты планов).
2. Правила основаны на принципах обеспечения конституционных прав граждан и общественных организаций Республики Казахстан на своевременное получение достоверной и полной информации о состоянии окружающей среды и участие общественности в процессе принятия экологически значимых решений.

3. Осы Ережелерде мынадай терминдер мен анықтамалар қолданылады:
1) жұртшылық - бір немесе бірден астам жеке немесе заңды тұлға, олардың ассоциациялары, ұйымдары немесе топтары, қоғамдық бірлестіктер;
2) мүдделі жұртшылық - олардың мүддесі қоршаған ортаға байланысатын мәселелер жөніндегі шешімдер қабылдау процесімен қозғалатын немесе қозғалу мүмкін, немесе осы процесске мүдделік бар жұртшылық;
3) қоғамдық тыңдаулар - қоғамдық талқылауды міндетті өткізуді көздейтін Қазақстан Республикасы Экологиялық кодекстің талаптарына және басқа да заңнамалық акттарын сәйкес экологиялық мәні бар шешімдерді жария талқылау үшін ашық отырыстарды өткізу арқылы мемлекеттік және басқарушылық шешімдерді қабылдау процессінде қатысуға жұртшылықтың құқықтарын іске асыру нысандардың бірі;
бұл қоршаған ортаның жай-күйіне кері әсер етуі мүмкін мәселелер бойынша шешімдер қабылдау кезінде қоғамдық пікірді ескеру мақсатында оны анықтау рәсімі;
4) тапсырыс беруші - көзделіп отырған басқарушылық, шаруашылық, инвестициялық және өзге қызметтің бастамашысы;
5) қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспарының жобасы - қоршаған ортаны қорғауға және оның сапасын жақсартуға бағытталған технологиялық, техникалық, ұйымдастырушылық, әлеуметтік және экономикалық шаралар кешенін қамтитын құжат;
6) оны іске асыру қоршаған орта мен азаматтардың денсаулығына тікелей әсер ететін жоба - көзделіп отырған шаруашылық қызметтің қоршаған ортаға әсерді бағалау материалдарымен қоса жобалау алдындағы және жобалау құжаттамасы.
4. Қоғамдық тыңдауларға үш параметрдің біреуін, атап айтқанда: әсердің мөлшерін, кезеңін және қарқындылығын ескере отырып іске асырылуы қоршаған ортаға және азаматтардың денсаулығына тікелей әсер етуі мүмкін көзделіп отырған шаруашылық қызметтің жобалау алдындағы және жобалау құжаттаманың қоршаған ортаға әсерді бағалау материалдары жіберіледі.
5. Қоғамдық тыңдаулар талқыланатын мәселеге қатысы бар және құпиялы мәліметтері жоқ құжаттамалық ақпаратты зерделеу негізінде талқыланатын мәселе бойынша барлығы үшін тең өзінің дәлелді пікірін айтудың құқығын көздейді.
6. Қоғамдық тыңдаулардың қатысушылары:
1) мүдделі жұртшылық;
2) қоғамдық және үкіметтік емес ұйымдар мен бірлестіктер;
3) талқыланатын шешімдерді қабылдау құзыретіне жататын жергілікті атқарушы және өкілетті органдар, мемлекеттік органдар;
4) бұқаралық ақпараттар құралдары (бұдан әрі - БАҚ) болып табылады.
7. Жобаларды және (немесе) жоспарларының жобаларын талқылау жөніндегі қоғамдық тыңдауларды (аумағында жұмыстар жүргізу жоспарланып отырған) жергілікті атқарушы орган ұйымдастырады.

3. В настоящих Правилах используются следующие термины и определения:
1) общественность – одно или более чем одно физическое или юридическое лицо, их ассоциации, организации или группы, общественные объединения;
2) заинтересованная общественность – общественность, интересы которой затрагиваются или могут затрагиваться процессом принятия решений по вопросам, касающимся окружающей среды, или которая имеет заинтересованность в этом процессе;
3) общественные слушания – одна из форм реализации прав общественности на участие в процессе принятия государственных и управленческих решений посредством проведения открытых собраний для публичного обсуждения экологически значимых решений в соответствии с требованиями Экологического кодекса Республики Казахстан и других законодательных актов, которыми предусмотрено обязательное проведение общественных обсуждений;
4) заказчик – инициатор намечаемой управленческой, хозяйственной, инвестиционной и иной деятельности;
5) проект плана мероприятий по охране окружающей среды – документ, содержащий комплекс технологических, технических, организационных, социальных и экономических мер, направленных на охрану окружающей среды и улучшение ее качества;
6) проект, реализация которого может непосредственно повлиять на окружающую среду и здоровье граждан – предпроектная и проектная документация намечаемой хозяйственной деятельности с материалами оценки воздействия на окружающую среду (далее – проект).
4. На общественные слушания представляются материалы оценки воздействия на окружающую среду (далее – ОВОС) предпроектных и проектных материалов намечаемой хозяйственной деятельности, которая может оказать значительное воздействие на окружающую среду и здоровье человека с учетом одного из трех (или в совокупности) параметров, а именно: размера, периода и интенсивности воздействия.
5. Общественные слушания предполагают равные для всех права высказать свое аргументированное мнение по обсуждаемому вопросу на основе изучения документальной информации, имеющей отношение к обсуждаемому вопросу и не содержащей конфиденциальных сведений.
6. Участниками общественных слушаний являются:
1) заинтересованная общественность;
2) общественные и неправительственные организации и объединения;
3) местные исполнительные и представительные органы, государственные органы, к компетенции которых относится принятие обсуждаемых решений;
4) средства массовой информации (далее – СМИ).
7. Общественные слушания по обсуждению проектов и (или) проектов планов организует местный исполнительный орган (на территории которого планируется проведение работ).

8. Тапсырыс беруші жергілікті атқарушы органдармен (олардың аумағында жұмыстар жүргізу жоспарланып отырған) қоғамдық тыңдауларды өткізу уақыты мен орнын алдын ала келіседі және БАҚ-та қоғамдық тыңдаулар өткізу туралы хабарламаны жариялайды. Хабарламаларды жариялау мемлекеттік және орыс тілдерінде қоғамдық тыңдауларды өткізгенге дейін күнтізбелік жиырма күннен кешіктірмей жүзеге асырылуы тиіс.
Хабарлама жергілікті атқарушы органдардың интернет-қорында да орналастырылады.
Тапсырыс беруші жұртшылықты ақпараттандырудың тәсілдерін (ақпараттық парақтар, стендтер, жеке хабарламалар) қосымша пайдалана алады.
9. Хабарландыруда:
1) қоғамдық тыңдалымның өткізілу орны, күні, уақыты;
2) Қоғамдық тыңдалымға шығарылған қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар жоспарының жобасы немесе жоспарланған қызмет түрі (жоба);
3) қоғам өкілдерінің жоба материалдарымен қағаз түріндегі танысуға мүмкін болатын орнының мекенжайы;
4) материалдардың электрондық нұсқада орналастырылған Интернет-қорының мекенжайы;
5) Интернет-қоры болмаған жағдайда материалдарды электрондық нұсқада сұрауға болатын электрондық почтаның мекенжайы көрсетіледі;
6) ескертулер мен ұсыныстар қабылданатын электрондық мекенжай.
10. Оларды іске асыру қоршаған орта мен азаматтардың денсаулығына тікелей әсер ететін жобаларды және (немесе) жоспарлардың жобалары бойынша қоғамдық тыңдауларды ұйымдастыру туралы ресми хабарлау күнінен бастап тапсырыс беруші жұртшылық өкілдерінің жоғарыдағы жобаларға қолжетімділігін, қағаз немесе электрондық түрдегі ескертулер мен ұсыныстар қабылдау мен тіркеуді қамтамасыз етеді.
2. Қоғамдық тыңдауларды өткізу тәртібі
11. Қоғамдық тыңдаулар қоршаған ортаны қорғау саласындағы жергілікті атқарушы органдардың және қоршаған ортаны қорғау саласындағы өкілетті аумақтық бөлімше органдарының қатысуымен өткізіледі.
12. Қоғамдық тыңдаулар күні белгіленген уақытта және белгіленген орында тыңдауларға қатысушыларды тіркеу өткізіледі (тыңдаулар басталардан 15-30 минут бұрын).
13. Қоғамдық тыңдауларды жергілікті атқарушы органның өкілі ашады.
Қатысушылардың көпшілік дауысымен күн тәртібі, регламент бекітіледі және төраға мен хатшы сайланады.
14. Жобалар және (немесе) жоспарлардың жобалары туралы тапсырыс беруші өкілдерінің баяндамалары тыңдалады.
Баяндамада мына ақпараттар болуы қажет:
қоғамдық тыңдалымға шығарылған жобалар бойынша жоба шешімі немесе мүмкін шешімдер сипаттамасы туралы;
қоғамдық тыңдалымға шығарылған жоба бойынша шешімдер қабылдауға немесе эмиссияға рұқсат беру шеңберінде қоршаған ортаны қорғау бойынша шаралар жобасын қарастырушы мемлекеттік органдар туралы;
аталған қызмет түрін қоршаған ортаға әсер бағасының ұлттық немесе трансшекаралық рәсіммен қамту.

8. Заказчик предварительно согласовывает с местными исполнительными органами (на территории которого планируется проведение работ) время и место проведения общественных слушаний и публикует объявление в СМИ о проведении общественных слушаний. Публикация объявления осуществляется на государственном и русском языках не позднее чем за двадцать календарных дней до проведения общественных слушаний.
Объявление также размещается на Интернет-ресурсе местных исполнительных органов.
Заказчик использует дополнительно и другие способы информирования общественности (информационные листки, стенды, индивидуальные уведомления).
9. В объявлении указывается:
1) день, время и место общественного слушания;
2) проект или проект плана, выносимый на общественные слушания;
3) адрес места, где представители общественности могут ознакомиться с материалами проектов в бумажном виде;
4) адрес Интернет-ресурса, где размещены материалы в электронном виде;
5) в случае отсутствия Интернет-ресурса указывается адрес электронной почты, где можно запросить материалы в электронном виде;
6) адрес электронной почты, где принимаются замечания и предложения.
10. Начиная с даты официального объявления об организации общественных слушаний по проектам, реализация которых может непосредственно повлиять на окружающую среду и здоровье граждан и (или) проектов планов Заказчик обеспечивает доступ представителей общественности к вышеуказанным проектам, осуществляет прием и регистрацию замечаний и предложений в бумажном или электронном виде.
2. Порядок проведения общественных слушаний
11. Общественные слушания проводятся с участием местных исполнительных органов и территориальных подразделений уполномоченного органа в области охраны окружающей среды.
12. В день общественных слушаний в назначенное время и в назначенном месте проводится регистрация участников слушаний (15 - 30 минут перед началом слушаний).
13. Общественные слушания открывает представитель местного исполнительного органа.
Большинством голосов участников утверждается повестка дня, регламент, избираются председатель и секретарь.
14. Заслушиваются доклады представителей Заказчика о проектах и (или) проектов планов.
В докладах должна содержаться информация:
о характере возможных решений или проект решения по проектам, вынесенным на общественные слушания;
о государственных органах, ответственных за принятие решения по выносимому на общественные слушания проекту, либо рассматривающих план мероприятий по охране окружающей среды в рамках процедуры выдачи разрешений на эмиссии;
об охвате данного вида деятельности национальной или трансграничной процедурой оценки воздействия на окружающую среду.

15. Тыңдауларда белгіленген регламентке сәйкес тілек білдіргендердің барлығына сөз сөйлеуге және баяндамашыларға сұрақтар қою құқығы ұсынылады. Баяндамашылар жұртшылық өкілдерінің сұрақтарына жауап береді.
16. Тапсырыс беруші баяндамаларды, сұрақтарды, жауаптарды және сөз сөйлеулерді жазу мен жинақтауды ұйымдастырады. БАҚ ресми өкілдері дыбыс және бейне жазбаларды орындау кезінде тыңдауларға қатысушылардың барлығын хабардар етеді.
17. Қоғамдық тыңдаулардың нәтижелері жоба және (немесе) жоспарлардың жобасы бойынша қоғамдық тыңдаулар хаттамасымен (бұдан әрі - қоғамдық тыңдаулар хаттамасы) ресімделеді, оған төраға мен хатшы қол қояды. Қоғамдық тыңдаулар хаттамасының жобалардың нәтижелері жөніндегі бір данасы жергілікті атқарушы органдарға, жоспарлардың жобалары бойынша Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексінің 71-бабының 3-тармағына сәйкес рұқсат беретін органға беріледі.
Қоғамдық тыңдаулар хаттамасы осы Ережелер Қосымшасына сәйкес форма бойынша құрылады.
18. Қоғамдық тыңдалым өткізілген күннен кейін бес жұмыс күннің кешіктірілмей жергілікті атқарушы органның Интернет-қорында қоғамдық тыңдалым нәтижелері бойынша Қоғамдық тыңдаулар хаттамасы жарияланады.
19. Қоғамдық тыңдалымға қатысқан жұртшылық Қоғамдық тыңдаулар хаттамасын орналастырғаннан кейінгі жеті күнтізбелік күннің ішінде Қоғамдық тыңдаулар хаттамасы мазмұны бойынша ескертулер мен ұсыныстарын қоғамдық тыңдалымды ұйымдастырушы жергілікті атқарушы органға жолдауға құқылы.
Қоғамның өтініштері Қазақстан Республикасының "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарастыру тәртібі туралы" Заңына сәйкес қарастырылады.
20. Қоғамның өтініші негізінде, жергілікті атқарушы орган қоғамдық тыңдалым Қоғамдық тыңдаулар хаттамасына сәйкесінше түзетулер енгізеді немесе қабылдамау себептерін көрсете отырып бас тартады.
Қоғамдық тыңдалымның өзгертілген Қоғамдық тыңдаулар хаттамасы осы Ереженің 18-тармағында қарастырылған тәртіп және мерзімде жарияланады.
21. Қоғам жергілікті атқарушы органның берген жауабына келіспеген жағдайда, жауап алған күннен бастап он күнтізбелік күн ішінде Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында бекітілген тәртіп бойынша сотқа шағымдануына құқылы.
22. Тапсырыс беруші қоғамдық тыңдаулардың нәтижелеріне талдау жасайды және қоғамдық пікірді ескере отырып, жобаларды және (немесе) қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспарларының жобаларын жетілдіру туралы шешім қабылдайды.
23. Белгіленген уақытта және орнына келген мүдделі жұртшылық өкілдері қатысқанда қоғамдық тыңдаулар өткізілді деп танылады.

15. На слушаниях высказываются все желающие согласно установленного регламента и задают вопросы докладчикам. Докладчики отвечают на вопросы представителей общественности.
16. Заказчик организовывает запись и сбор докладов, вопросов, ответов и выступлений. При выполнении аудио и видеозаписей официальными представителями СМИ все участники общественных слушаний ставятся в известность.
17. Результаты общественных слушаний оформляются протоколом общественных слушаний по проекту и (или) проекту плана (далее – Протокол общественных слушаний), который подписывается председателем и секретарем. Один экземпляр Протокола общественных слушаний по результатам проектов передается в местные исполнительные органы, по проектам планов – в орган выдающий разрешение, в соответствии с пунктом 3 статьи 71 Экологического кодекса Республики Казахстан.
Протокол общественных слушаний составляется по форме согласно Приложению к настоящим Правилам.
18. Протокол общественных слушаний публикуется на Интернет-ресурсе местного исполнительного органа в срок не позднее пяти рабочих дней после дня проведения общественных слушаний.
19. Общественность, принявшая участие в общественных слушаниях, дает свои предложения и замечания (при их наличии) по содержанию Протокола общественных слушаний в течение семи календарных дней со дня его опубликования, направив их в местный исполнительный орган, организовавший общественные слушания.
Обращение общественности рассматривается в соответствии с Законом Республики Казахстан "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц".
20. На основании обращения общественности местный исполнительный орган вносит соответствующие поправки в Протокол общественных слушаний, либо отклоняет с указанием причин отклонения.
Протокол общественных слушаний с учетом предложений и замечаний подлежит опубликованию в порядке и сроки, предусмотренные пунктом 18 настоящих Правил.
21. В случае несогласия с результатами рассмотрения обращения общественность в течение десяти календарных дней со дня получения ответа местного исполнительного органа обращается в суд в порядке, установленном гражданским законодательством Республики Казахстан.
22. Заказчик проводит анализ результатов общественных слушаний и принимает решение о доработке проектов и (или) проектов планов мероприятий по охране окружающей среды с учетом общественного мнения.
23. Общественные слушания считаются состоявшимися при участии заинтересованной общественности, пришедших в назначенное время и место.

24. Қоғамдық тыңдалым өткізілмеді деп танылған жағдайда, тапсырыс беруші осы Ережеде белгіленген тәртіпке сәйкес, қоғамдық тыңдалымды қайта өткізеді. Осы Ереженің 8-тармағына сәйкес, хабарландыруды жариялау барысында қоғамдық тыңдалымның қайталануы туралы көрсетіледі, ал хабарландыру қоғамдық тыңдалымға дейін он күнтізбелік күннен кешіктірілмей жарияланады.
Қоғамдық тыңдалымды өткізу
Ережелеріне қосымша
Форма
___________________________ жоба және (немесе)
жоспар жобасы бойынша қоғамдық тыңдалымдар хаттамасы
Өткізу күні ________________
Өткізу орны ______________________
Қоғамдық тыңдалымдар ____________________________________
(жергілікті атқарушы орган) ұйымдастырылады.
Қоғамдық тыңдалымдар өткізу туралы ақпарат жұртшылыққа
__________________________________________________________
(ақпараттандыруға пайдаланылған құралдарды көрсету, мысалы,
БАҚ атауы және жариялау күндері)cf1 арқылы жеткізіледі
Қатысқандар:_______________________________________________
(негізгі қатысушылар санаты немесе хаттамаға қосымша ретінде
барлық қатысушылардың толық тізбесін ұсыну)
Тыңдалымның күн тәртібі:_____________________________________
(күн тәртібіндегі негізгі тармақтар және оларға қарастырылған
уақыт шеңберлері)
Сөз сөйлеушілер:_____________________________________________
(сөз сөйлеушілердің тізбесі, олардың шығуының және тақырыбы мен
баяндамаларының негізгі мәні, шығуларының және баяндамаларының мәтіні
болған жағдайда оларды хаттамаға қосымша ретінде қосу).
Қоғамдық өкілдерінің ұсыныстары мен ескерту мәселелері:
______________________________________________________________
(сұрақтың және жауаптың мазмұндамасы, мақсатты топқа немесе
ұйым атынан шығып отырған тұлғаларға ұсыныстары мен ескертулері;
жазбаша көлемді ұсыныстары мен ескертулері бар хаттарды ұсыну кезінде
оларды хаттамаға қосымша ретінде енгізу)
Талқылау қорытындысы бойынша негізгі тұжырымдар:
______________________________________________________________
(Есепті талап ететін ескертулер және ұсыныстардың (болуы
(болмауы), болған жағдайда қалай есептелетіндігі; принциптік
келіспеушіліктер болған жағдайда (болмауы) жұртшылықтың пікірі есебі
бойынша болашақтағы жұмыстың қалай ұйымдастырылатындығы).
Тыңдалым төрағасы:___________________ (аты-жөні, қолы)
Тыңдалым хатшысы:____________________ (аты-жөні, қолы)

24. В случае, если общественные слушания признаны несостоявшимися, заказчик проводит общественные слушания повторно в соответствии с порядком, установленным настоящими Правилами. При публикации объявления в соответствии с пунктом 8 настоящих Правил указывается о повторном проведении общественных слушаний, а объявление публикуется не позднее, чем за десять календарных дней до проведения повторных общественных слушаний.
Приложение
к Правилам проведения
общественных слушаний
Форма
Протокол общественных слушаний по проекту
и (или) проекту плана ______________________________________
Дата проведения: ____________________________
Место проведения: ___________________________
Общественные слушания организованы
____________________________________ (местный исполнительный орган).
Информация о проведении общественных слушаний доведена до
сведения общественности посредством:_________________________________
(указание использованных средств информирования, например, названия
СМИ и даты публикации)
Участвовали: __________________________________________________
(указание всех участников либо основных категорий участников с
предоставлением полного списка в качестве приложения к протоколу)
Повестка дня общественных слушаний: ___________________________
(основные пункты повестки и предусмотренные для них временные рамки)
Выступили: ___________________________________________________
(перечень выступавших, тематики и основной сути их докладов и
выступлений, при наличии текстов докладов и выступлений, включение их
в качестве приложения к протоколу).
Вопросы, предложения и замечания представителей общественности:
__________________________________________________________________
(изложение вопросов и ответов, предложений и замечаний с указанием
лиц и представляемой ими организации или целевой группы; при
предоставлении объемных письменных предложений и замечаний включение
их в качестве приложения к протоколу)
Основные выводы по итогам обсуждения: _______________________
(наличие (отсутствие) предложений и замечаний, требующих учета и то,
как они будут учтены; наличие (отсутствие) принципиальных разногласий
и то, как будет организована дальнейшая работа по учету общественного
мнения).
Председатель общественных слушаний:____________________________
__________(Фамилия, имя и отчество (при наличии), подпись)
Секретарь общественных слушаний _____________________________________
__________ (Фамилия, имя и отчество (при наличии), подпись)