"Басшылардың, мамандардың және басқа да қызметшілер лауазымдарының біліктілік анықтамалығын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2012 жылғы 21 мамырдағы № 201-ө-м бұйрығына өзгерістер енгізу
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2013 жылғы 17 сәуірдегі № 163-ө-м бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 02 мамырда № 8447 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № 553 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 30.12.2020 № 553 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Еңбек жөнінде нормативтік базаны жетілдіру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. "Басшылардың, мамандардың және басқа да қызметшілер лауазымдарының біліктілік анықтамалығын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2012 жылғы 21 мамырдағы № 201-ө-м бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7755 тіркелген, Заң газеті 14.08.12 ж., 15.08.12 ж., 16.08.12 ж. 17.08.12 ж., 21.08.12 ж., 22.08.12 ж., 23.08.12 ж., 24.08.12 ж., 28.08.12 ж., 29.08.12 ж., 30.08.12 ж., 04.09.12 ж., 05.09.12 ж., 06.09.12 ж., 07.09.12 ж., 11.09.12 ж. № 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135 (2128, 2129, 2130, 2131, 2132, 2133, 2134, 2135, 2136, 2137, 2138, 2139, 2140, 2141, 2142, 2143), Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және басқа да мемлекеттік органдарының актілер жинағында 2012 жылғы 20 қыркүйектегі № 14 жарияланды) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Басшылардың, мамандардың және тағы да басқа қызметшілер лауазымдарының біліктілік анықтамалығында:
"2. Ұйымдарда жұмыс істейтін қызметкерлер лауазымдарының біліктілік сипаттамасы" бөлімінде:
"1. Басшылардың лауазымдары" кіші бөлімінде:
"2. Бас бухгалтер" тарауында:
үшінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Біліктілікке қойылатын талаптар. Тиiстi мамандық бойынша жоғары (немесе жоғары оқу орнынан кейiнгi) бiлiм және қаржылық бухгалтерлік жұмыс, оның ішінде кемінде басшылық лауазымында 5 жыл жұмыс өтілі болуға тиіс.";
"26. "Қойма меңгерушісі" тарауында:
үшінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Біліктілікке қойылатын талаптар. Орта техникалық және кәсiптік (арнайы орта, орта кәсiптік) бiлiм және қойма меңгерушісі лауазымында жұмыс өтілі кемінде 1 жыл немесе есепке алу және бақылау бойынша жұмыс өтілі кемінде 2 жыл немесе негізгі орта білімі және есепке алу және бақылау бойынша жұмыс өтілі кемінде 2 жыл болуға тиіс.".
2. Еңбек және әлеуметтік әріптестік департаменті Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықты белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркелуін және ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 21 мая 2012 года № 201-ө-м "Об утверждении Квалификационного справочника должностей руководителей, специалистов и других служащих"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 17 апреля 2013 года № 163-Ө-М. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 мая 2013 года № 8447. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № 553.
Сноска. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 30.12.2020 № 553 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативной базы по труду, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 21 мая 2012 года № 201-ө-м "Об утверждении Квалификационного справочника должностей руководителей, специалистов и других служащих" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7755, опубликованный в Юридической газете от 14.08.12 г., 15.08.12 г., 16.08.12 г., 17.08.12 г., 21.08.12 г., 22.08.12 г., 23.08.12 г., 24.08.12 г., 28.08.12 г., 29.08.12 г., 30.08.12 г., 04.09.12 г., 05.09.12 г., 06.09.12 г., 07.09.12 г., 11.09.12 г. № 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135 (2302, 2303, 2304, 2305, 2306, 2307, 2308, 2309, 2310, 2311, 2312, 2313, 2314, 2315, 2316, 2317); в Собрании актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан от 20 сентября 2012 года № 14) следующие изменения:
в Квалификационном справочнике должностей руководителей, специалистов и других служащих, утвержденном указанным приказом:
в разделе "2. Квалификационные характеристики должностей работников, занятых в организациях":
в подразделе "1. Должности руководителей":
в главе "2. Главный бухгалтер":
часть третью изложить в следующей редакции:
"Требования к квалификации. Высшее (или послевузовское) образование по соответствующей специальности и стаж финансово-бухгалтерской работы, в том числе на руководящих должностях, не менее 5 лет.";
в главе "26. Заведующий складом":
часть третью изложить в следующей редакции:
"Требования к квалификации. Среднее техническое и профессиональное (среднее специальное, среднее профессиональное) образование и стаж работы в должности заведующего складом не менее 1 года или стаж работы по учету и контролю не менее 2 лет или общее среднее образование и стаж работы по учету и контролю не менее 3 лет.".
2. Департаменту труда социального партнерства в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и официальное опубликование.

3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
С. Әбденов

3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
С. Абденов