Қазақстан Республикасының Президенті белгілеген стипендияларды 2013 жылы жоғары оқу орындары арасында бөлу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің м.а. 2013 жылғы 23 мамырдағы № 197 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 20 маусымда 8516 тіркелді
«Қазақстан Республикасы Президентiнiң стипендиясын тағайындау туралы» Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1993 жылғы 5 наурыздағы № 1134 қаулысының 4-тармағын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Президенті тағайындаған стипендияларды 2013 жылы жоғары оқу орындары бойынша бөлу бекітілсін.
2. Жоғары оқу орындарының ректорлары Қазақстан Республикасының Президенті тағайындаған стипендияларды студенттер мен магистранттарға жоғары оқу орындарының ғылыми қеңестерінің шешімдері негізінде тағайындасын.
3. «Қазақстан Республикасының Президенті белгілеген стипендияларды жоғары оқу орындары арасында бөлу туралы» Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2012 жылғы 17 мамырдағы № 220 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2012 жылғы 8 маусымдағы № 7726 болып тіркелген, «Егемен Қазақстан» газетінде 2012 жылғы 23 маусым № 339-345 (27419) күші жойылды деп танылсын.
4. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті (Ф.Н. Жақыпова) осы бұйрықты жоғары оқу орындарының назарына жеткізсін.

О распределении стипендии, учрежденных Президентом Республики Казахстан по высшим учебным заведениям за 2013 год
Приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 23 мая 2013 года № 197. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 июня 2013 года № 8516
В целях реализации пункта 4 постановления Президента Республики Казахстан от 5 марта 1993 года № 1134 «Об учреждении стипендии Президента Республики Казахстан» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемое распределение стипендий, учрежденных Президентом Республики Казахстан, по высшим учебным заведениям за 2013 год.
2. Ректорам высших учебных заведений назначить стипендии, учрежденные Президентом Республики Казахстан, студентам и магистрантам на основании решений ученых советов высших учебных заведений.
3. Признать утратившим силу приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 17 мая 2012 года № 220 «О распределении стипендий, учрежденных Президентом Республики Казахстан по высшим учебным заведениям» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 8 июня 2012 года под № 7726, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 23 июня 2012 г. № 199-200 (27018-27019).
4. Департаменту высшего и послевузовского образования (Жакыпова Ф.Н.) довести настоящий приказ до сведения высших учебных заведений:

1) осы бұйрықтың белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін осы бұйрықты бұқаралық ақпарат құралдарында жарияласын.
5. Қаржы және инвестициялық жобалар департаменті (Т.А. Нұрғожаева) көрсетілген стипендияларды тиісті қаржы жылына республикалық бюджетте қарастырылған қаражаттар шегінде 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап төлеуді жүзеге асырсын.

1) обеспечить в установленном порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после прохождения государственной регистрации опубликовать настоящий приказ в средствах массовой информации.
5. Департаменту финансов и инвестиционных проектов (Нургожаева Т.А.) осуществить выплату указанных стипендий с 1 января 2013 года в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на соответствующий финансовый год.

6. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау вице-министр М.Қ. Орынхановқа жүктелсін.
7. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің міндетін
атқарушы                                   М. Орынханов
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым
министрінің м.а
2013 жылғы 23 мамырдағы
№ 197 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Президенті тағайындаған
стипендияларды 2013 жылы жоғары оқу орындары арасында бөлу
Жоғары оқу орындарының атауы
Студенттерге стипендиалар
Магистранттарға стипендиалар
1
Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті

6. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра Орунханова М.К.
7. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
И.о министра                               М. Орунханов
Утверждено
приказом и.о министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 23 мая 2013 года № 197
Распределение стипендии, учрежденной Президентом
Республики Казахстан по высшим учебным заведениям за 2013 год
Наименование вуза
Стипендии
cтудентам
магистрантам
1
Евразийский национальный университет имени Л.Н. Гумилева