"Сайлау қорларын мемлекеттік тіркеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2010 жылғы 19 тамыздағы № 7/8 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2013 жылғы 27 маусымдағы № 14/213 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 27 маусымда 8525 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2018 жылғы 23 тамыздағы № 11/195 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Орталық сайлау комиссиясының 23.08.2018 № 11/195 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 қыркүйектегі Конституциялық заңының 12 және 34-баптарына, Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 11 қарашадағы № 3205 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы туралы ереженің 15-тармағы 37) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Сайлау қорларын мемлекеттік тіркеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2010 жылғы 19 тамыздағы № 7/8 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6401 болып тіркелген, 2010 жылғы 24 тамыздағы № 223 (26284) "Казахстанская правда" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1) кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 қыркүйектегі Конституциялық заңының 12 және 34-баптарына, Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 11 қарашадағы № 3205 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы туралы ереженің 15-тармағы 37) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
2) аталған қаулымен бекітілген Сайлау қорларын мемлекеттік тіркеу жөніндегі нұсқаулықта:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Нұсқаулық "Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 қыркүйектегі Конституциялық заңының 12 және 34-баптарына, Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 11 қарашадағы № 3205 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы туралы ереженің 15-тармағы 37) тармақшасына сәйкес әзірленген және Президенттікке кандидаттардың, партиялық тізімдерін ұсынған саяси партиялардың, Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының, мәслихаттарының депутаттығына және Қазақстан Республикасының аудандық маңызы бар қалалары, ауылдық округтері, ауылдық округтің құрамына кірмейтін кенттері мен ауылдары әкімдігіне (бұдан әрі - әкімдікке) кандидаттардың сайлау қорларын мемлекеттік тіркеу мәселелері бойынша заңнаманың қолданылуын нақтылайды.";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 19 августа 2010 года № 7/8 "Об утверждении Инструкции по государственной регистрации избирательных фондов"
Постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 27 июня 2013 года № 14/213. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 июня 2013 года № 8525. Утратило силу постановлением Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 23 августа 2018 года № 11/195 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением Центральной избирательной комиссии РК от 23.08.2018 № 11/195 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьями 12 и 34 Конституционного закона Республики Казахстан от 28 сентября 1995 года "О выборах в Республике Казахстан", подпунктом 37) пункта 15 Положения о Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 11 ноября 1996 года № 3205, Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 19 августа 2010 года № 7/8 "Об утверждении Инструкции по государственной регистрации избирательных фондов" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6401, опубликованное в газете "Казахстанская правда" от 24 августа 2010 года № 223 (26284)), следующие изменения:
1) преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии со статьями 12 и 34 Конституционного закона Республики Казахстан от 28 сентября 1995 года "О выборах в Республике Казахстан", подпунктом 37) пункта 15 Положения о Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 11 ноября 1996 года № 3205, Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
2) в Инструкции по государственной регистрации избирательных фондов, утвержденной указанным постановлением:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящая Инструкция по государственной регистрации избирательных фондов (далее - Инструкция) разработана в соответствии со статьями 12 и 34 Конституционного закона Республики Казахстан от 28 сентября 1995 года "О выборах в Республике Казахстан", подпунктом 37) пункта 15 Положения о Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 11 ноября 1996 года № 3205 и детализирует применение законодательства по вопросам государственной регистрации избирательных фондов кандидатов в Президенты, политических партий, выдвинувших партийные списки, кандидатов в депутаты Сената Парламента, маслихатов и акимы городов районного значения, сельских округов, поселков и сел Республики Казахстан, не входящих в состав сельского округа (далее – акимы).";
пункт 2 изложить в следующей редакции:

"2. Президенттікке кандидаттардың, партиялық тізімдерін ұсынған саяси партиялардың сайлау қорларын Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы тіркейді.
Парламент Сенатының депутаттығына кандидаттардың сайлау қорларын тиісті облыстық, Астана және Алматы қалалық сайлау комиссиялары тіркейді.
Мәслихаттардың депутаттығына кандидаттардың сайлау қорларын тиісті округтік сайлау комиссиялары тіркейді.
Әкімдікке кандидаттардың сайлау қорларын тиісті аудандық (қалалық) сайлау комиссиялары тіркейді.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Орталық, облыстық, Астана және Алматы қалалық, аудандық (қалалық), округтік сайлау комиссиялары Сайлау қорларының тізілімін осы Нұсқаулыққа қосымшаға сай нысан бойынша жүргізеді.";
5-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Орталық, облыстық, Астана және Алматы қалалық, аудандық (қалалық), округтік сайлау комиссиялары кандидаттың, саяси партияның уәкілетті өкілінің өтініші негізінде:";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Сайлау қоры өз қызметін:
"Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 қыркүйектегі Конституциялық заңына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 24 сәуірдегі № 555 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының аудандық маңызы бар қалалары, ауылдық округтері, ауылдық округтің құрамына кірмейтін кенттері мен ауылдары әкімдерін қызметке сайлау, өкілеттігін тоқтату және қызметтен босату қағидаларына (бұдан әрі – Сайлау қағидалары) сәйкес кандидатты, партиялық тізімді тіркеу туралы шешімнің күші жойылған жағдайда;
"Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 қыркүйектегі Конституциялық заңының 34-бабы 9-тармағына, Сайлау қағидаларының 44-тармағына сәйкес кандидаттың, саяси партияның сайлау қорлары қаражатын жұмсауы туралы есебін қабылдау туралы тиісті сайлау комиссиясының шешімі бойынша;
"Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 қыркүйектегі Конституциялық заңына, Сайлау қағидаларына сәйкес сайлау жарамсыз деп танылған жағдайда;
сот шешімі бойынша тоқтатады.".
2. Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы аппаратының персоналды басқару бөлімі осы қаулыны басшылыққа алуы үшін облыстық сайлау комиссияларына жіберсін.
3. Облыстық сайлау комиссиялары Сайлау қорларының тізілімдерін дайындасын және аудандық (қалалық) сайлау комиссияларына жіберсін.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
Төрағасы
Қ. Тұрғанқұлов
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
хатшысы
Б. Мелдешов

"2. Избирательные фонды кандидатов в Президенты, политических партий, выдвинувших партийные списки, регистрируются Центральной избирательной комиссией Республики Казахстан.
Избирательные фонды кандидатов в депутаты Сената Парламента регистрируются соответствующими областными, городов Астана и Алматы избирательными комиссиями.
Избирательные фонды кандидатов в депутаты маслихатов регистрируются соответствующими окружными избирательными комиссиями.
Избирательные фонды кандидатов в акимы регистрируются соответствующими районными (городскими) избирательными комиссиями.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Центральная, областные, городов Астана и Алматы, районные (городские), окружные избирательные комиссии ведут Реестр избирательных фондов по форме согласно приложению к настоящей Инструкции.";
абзац первый пункта 5 изложить в следующей редакции:
"5. Центральная, областные, городов Астана и Алматы, районные (городские), окружные избирательные комиссии на основании заявления кандидата, уполномоченного представителя политической партии:";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Избирательный фонд прекращает свою деятельность:
в случае отмены решения о регистрации кандидата, партийного списка в соответствии с Конституционным законом Республики Казахстан от 28 сентября 1995 года "О выборах в Республике Казахстан", Правилами избрания на должность, прекращения полномочий и освобождения от должности акимов городов районного значения, сельских округов, поселков и сел Республики Казахстан, не входящих в состав сельского округа, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 24 апреля 2013 года № 555 (далее - Правила избрания);
по решению соответствующей избирательной комиссии о принятии отчета кандидата, политической партии о расходовании средств избирательных фондов в соответствии с пунктом 9 статьи 34 Конституционного закона Республики Казахстан от 28 сентября 1995 года "О выборах в Республике Казахстан", пунктом 44 Правил избрания;
в случае признания выборов недействительными в соответствии с Конституционным законом Республики Казахстан от 28 сентября 1995 года "О выборах в Республике Казахстан", Правил избрания;
по решению суда.".
2. Отделу управления персоналом аппарата Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан направить настоящее постановление областным избирательным комиссиям для руководства.
3. Областным избирательным комиссиям изготовить и направить районным (городским) избирательным комиссиям Реестры избирательных фондов.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель
Центральной избирательной комиссии
Республики Казахстан
К. Турганкулов
Секретарь
Центральной избирательной комиссии
Республики Казахстан
Б. Мельдешов