Денсаулық сақтау саласындағы сот сараптамалары түрлерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2013 жылғы 29 тамыздағы № 494 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 10 қыркүйекте № 8688 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 27 қазандағы № 795 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.10.2017 № 795 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы сот-сараптамалық қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 20 қаңтардағы Заңының 12-бабы 3-тармағының 1-тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Денсаулық сақтау саласындағы сот сараптамалары түрлерінің тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті (Л.М. Ахметниязова):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаменті (Д.Е. Асайынова) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау вице-министрі Е.Ә. Байжүнісовқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
С. Қайырбекова
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2013 жылғы 29 тамыздағы
494 бұйрықпен бекітілген
Денсаулық сақтау саласындағы сот сараптамалары түрлерінің
тізбесі
р/р
Денсаулық сақтау саласындағы сот сараптамаларының түрлері
Сараптамалық мамандық
1
Сот-медициналық сараптама
1.1
Мәйіттерді сот-медициналық сараптау
Жалпы сараптамалық зерттеу
1.2
Сот-гистологиялық сараптама
Сот-гистологиялық зерттеу
1.3
Сот-биологиялық сараптама
Сот-биологиялық зерттеу
1.4
Медициналық-криминалистикалық сараптама
Сот медициналық-криминалистикалық зерттеу
1.5
Молекулалық-генетикалық сараптама
Сот молекулалық-генетикалық зерттеу
1.6
Химиялық-токсикологиялық сараптама
Сот химиялық-токсикологиялық зерттеу
2
Сот-наркологиялық сараптама
Сот-наркологиялық зерттеу
3
Сот-психиатриялық сараптама
Сот-психиатриялық зерттеу

Об утверждении перечня видов судебных экспертиз в области здравоохранения
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 августа 2013 года № 494. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 сентября 2013 года № 8688. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 октября 2017 года № 795 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 27.10.2017 № 795 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) пункта 3 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 20 января 2010 года "О судебно-экспертной деятельности в Республике Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень видов судебных экспертиз в области здравоохранения, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Ахметниязова Л.М.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на Интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
3. Департаменту юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Асаинова Д.Е.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Байжунусова Е.А.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
С.Каирбекова
Утвержден приказом
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 29 августа 2013 года № 494
Перечень
видов судебных экспертиз
в области здравоохранения
№ п/п
Виды судебных экспертиз в области здравоохранения
Экспертная специальность
1.
Судебно-медицинская экспертиза:
1.1
судебно-медицинская экспертиза трупов
общее экспертное исследование
1.2
судебно-гистологическая экспертиза
судебно-гистологическое исследование
1.3
судебно-биологическая экспертиза
судебно-биологическое исследование
1.4
медико-криминалистическая экспертиза
судебное медико-криминалистическое исследование
1.5
молекулярно-генетическая экспертиза
судебное молекулярно-генетическое исследование
1.6
химико-токсикологическая экспертиза
судебное химико-токсикологическое исследование
2
Судебно-наркологическая экспертиза
судебно-наркологическое исследование
3
Судебно-психиатрическая экспертиза
судебно-психиатрическое исследование