Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі жүзеге асыратын міндеттерді орындау үшін қажетті және жеткілікті дербес деректердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2013 жылғы 15 тамыздағы № 360 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 16 қыркүйекте № 8710 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 29 қазандағы № 874 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 29.10.2015 № 874 бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз.
«Дербес деректер және оларды қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 21 мамырдағы Заңының 25-бабы 2-тармағы 1) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған,Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі жүзеге асыратын міндеттерді орындау үшін қажетті және жеткілікті дербес деректердің тізбесі бекітілсін.
2. Кадрлық қамтамасыз ету департаменті (Е.Б. Құлтаев) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркелуін және мерзімдік баспа басылымдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Комитет төрағалары, Министрліктің орталық аппараты құрылымдық бөлімшелерінің, облыстар, Астана және Алматы қалалары департаменттерінің және Министрліктің ведомстволық бағынысты ұйымдарының басшылары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дербес деректерді қорғау бойынша қажетті шаралар қолдануды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі аппаратының басшысы С.Қ. Оқасовқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық 2013 жылғы 25 қарашадан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Министр                                    В. Божко
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
2013 жылғы 15 тамыздағы
№ 360 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
жүзеге асыратын міндеттерді орындауға қажетті және
жеткілікті дербес деректер тізбесі
1. Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда).
2. Тегін, атын, әкесінің атын ауыстырғандығы туралы мәліметтер.
3. Қолы.
4. Туған күні, айы, жылы.
5. Туған жері.
6. Ұлтына қатысты мәліметтер.
7. Жеке басын куәландыратын құжат деректері: құжаттың атауы, құжаттың нөмірі, құжаттың берілген күні, құжаттың қолданылу мерзімі, құжат берген орган.
8. Азаматтығы (бұрынғы азаматтығы), Қазақстан Республикасының азаматтығын алған күні, Қазақстан Республикасының азаматтығынан айырылған күні.

Об утверждении перечня персональных данных, необходимого и достаточного для выполнения задач, осуществляемых Министерством по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 15 августа 2013 года № 360. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 сентября 2013 года № 8710. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 октября 2015 года № 874
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 29.10.2015 № 874.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п.5
В соответствии с подпунктом 1) пункта 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан от 21 мая 2013 года «О персональных данных и их защите», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень персональных данных, необходимый и достаточный для выполнения задач, осуществляемых Министерством по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
2. Департаменту кадрового обеспечения (Култаев Е.Б.) обеспечить в установленном порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и опубликование в периодических печатных изданиях.
3. Председателям комитетов, руководителям структурных подразделений центрального аппарата Министерства, департаментов областей, городов Астаны, Алматы, и подведомственных организаций Министерства обеспечить принятие необходимых мер по защите персональных данных в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан Окасова С.К.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 25 ноября 2013 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр                                    В. Божко
Утвержден
приказом Министра
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 15 августа 2013 года № 360
Перечень
персональных данных, необходимый и достаточный для выполнения
задач, осуществляемых Министерством по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии).
2. Сведения о смене фамилии, имени, отчества.
3. Подпись.
4. Число, месяц, год рождения.
5. Место рождения.
6. Сведения, касающиеся национальной принадлежности.
7. Данные документа, удостоверяющего личность: наименование документа, номер документа, дата выдачи документа, срок действия документа, орган, выдавший документ.
8. Гражданство (прежнее гражданство), дата приобретения гражданства Республики Казахстан, дата утраты гражданства Республики Казахстан.

9. Тұрғылықты мекенжайы, тұрғылықты жері немесе мекендеген жері бойынша тіркелген күні.
10. Электрондық пошта мекенжайы.
11. Байланыс телефондарының нөмірі.
12. Мінездеме.
13. Жеке сәйкестендіру нөмірі.
14. Еңбек кітапшасының нөмірі, сериясы және берілген күні, ондағы жазбалар туралы мәліметтер.
15. Қызметтік келісімшарттың, азаматтық-құқықтық шарттың мазмұны және деректемелері.
16. Мүлкі (мүлік жағдайы) туралы мәліметтер: автокөлік (маркасы, тіркелген орны), орналасқан мекенжайы.
17. Банк шоттарының болуы, нөмірлері туралы мәліметтер.
18. Жеке құрам бойынша өкімдердің және олардың материалдарының түпнұсқалары мен көшірмелерінде көрсетілген мәліметтер.
19. Мемлекеттік және ведомстволық наградалар, құрмет және арнайы атақтар, көтермелеу (оның ішінде награданың, атақтың немесе көтермелеудің атауы немесе аты, марапаттау туралы нормативтік актінің күні мен түрі немесе көтермелеу күні) туралы мәліметтер.
20. Аттестаттау материалдары.
21. Ішкі қызметтік тергеу материалдары.
22. Денсаулығына қатысты мәліметтер, белгіленген нысандағы медициналық қорытындылар.
23. Уақытша жұмысқа жарамсыздығы туралы мәліметтер.
24. Әлеуметтік жеңілдіктер мен әлеуметтік мәртебесі туралы мәліметтер (жеңілдік пен мәртебе беру үшін негіз болатын құжаттың сериясы, нөмірі, берілген күні, құжатты берген органның атауы).
25. Қызметі туралы мәліметтер (лауазымын, құрылымдық бөлімшені, ұйым мен оның атауын толық көрсетіп, ағымдағы уақытқа еңбек қызметі туралы деректер, жалпы және үздіксіз жұмыс өтілі, мекенжайы мен телефоны, және де бұрынғы жұмыс істеген ұйымдардағы жұмыс уақыты және атқарған лауазымы толық жазылған, басқа ұйымдардың деректемелері).
26. Білімі, біліктілігі және арнайы атақтары немесе арнайы дайындығы туралы мәліметтер (дипломның, куәліктің, аттестаттың немесе білім беру мекемесін бітіргені туралы басқа құжаттың сериясы, нөмірі, берілген күні, оның ішінде білім беру мекемесінің атауы және орналасқан жері, факультет немесе бөлімше, білім беру мекемесін бітіргеннен кейінгі біліктілігі мен мамандығы, ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы, шет тілдерін білуі).
27. Біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы мәліметтер (біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттың сериясы, нөмірі, берілген күні, білім беру мекемесінің атауы және орналасқан жері, білім беру мекемесін бітіргеннен кейінгі біліктілігі мен мамандығы).
28. Еңбекақы туралы мәліметтер (оның ішінде жалақы, үстемеақы, салық бойынша деректер).
29. Әскери міндетті адамдарды және әскери қызметке шақырылатын адамдарды әскери есепке алу туралы мәліметтер (әскери билеттің сериясы, нөмірі, берілген күні, әскери билетті берген органның атауы, әскери-есепке алу мамандығы, әскери атағы, есепке алу/есептен шығару туралы деректер).

9. Адрес места жительства, дата регистрации по месту жительства или по месту пребывания.
10. Адрес электронной почты.
11. Номера контактных телефонов.
12. Характеристика.
13. Индивидуальный идентификационный номер.
14. Сведения о номере, серии и дате выдачи трудовой книжки и записей в ней.
15. Содержание и реквизиты служебного контракта, гражданско-правового договора.
16. Сведения об имуществе (имущественном положении): автотранспорт (марка, место регистрации), адреса размещения.
17. Сведения о наличии, номерах банковских счетов.
18. Сведения, указанные в оригиналах и копиях распоряжений по личному составу и материалах к ним.
19. Сведения о государственных и ведомственных наградах, почетных и специальных званиях, поощрениях (в том числе наименование или название награды, звания или поощрения, дата и вид нормативного акта о награждении или дата поощрения).
20. Материалы по аттестации.
21. Материалы по внутренним служебным расследованиям.
22. Сведения, касающиеся состояния здоровья, медицинские заключения установленной формы.
23. Сведения о временной нетрудоспособности.
24. Сведения о социальных льготах и о социальном статусе (серия, номер, дата выдачи, наименование органа, выдавшего документ, являющимся основанием для предоставления льгот и статуса).
25. Сведения о трудовой деятельности (данные о трудовой деятельности на текущее время с полным указанием должности, структурного подразделения, организации и ее наименования, общий и непрерывный стаж работы, адреса и телефоны, а также реквизиты других организаций с полным наименованием занимаемых ранее в них должностей и времени работы в этих организациях).
26. Сведения об образовании, квалификации и о наличии специальных знаний или специальной подготовки (серия, номер, дата выдачи диплома, свидетельства, аттестата или другого документа об окончании образовательного учреждения, в том числе наименование и местоположение образовательного учреждения, факультет или отделение, квалификация и специальность по окончании образовательного учреждения, ученая степень, ученое звание, владение иностранными языками).
27. Сведения о повышении квалификации и переподготовке (серия, номер, дата выдачи документа о повышении квалификации или о переподготовке, наименование и местоположение образовательного учреждения, квалификация и специальность по окончании образовательного учреждения).
28. Сведения о заработной плате (в том числе данные по окладу, надбавкам, налогам).
29. Сведения о воинском учете военнообязанных лиц и лиц, подлежащих призыву на военную службу (серия, номер, дата выдачи, наименование органа, выдавшего военный билет, военно-учетная специальность, воинское звание, данные о принятии/снятии с учета).

30. Отбасы жағдайы туралы мәліметтер (некеде болуы, некеге тұру туралы куәліктің деректері, зайыбының (жұбайының) тегі, аты, әкесінің аты, зайыбының (жұбайының) жеке басын куәландыратын құжаттың деректері, отбасының басқа мүшелерінің, асыраудағы жандардың туыстық дәрежесі, тегі, аты, әкесінің аты және туған күндері, балаларының болуы және олардың жасы).
31. Сотталғандығы (сотталмағандығы) туралы мәліметтер.
32. Биометрлік дербес деректер: субъектінің физиологиялық және биологиялық ерекшеліктерін, жеке басын анықтауға негіз болатын дербес деректерді сипаттайтын мәліметтер (жеке ісіндегі, жеке басын куәландыратын құжат көшірмелеріндегі фотосурет және қан топтары, бойы, салмағы).

30. Сведения о семейном положении (состояние в браке, данные свидетельства о заключении брака, фамилия, имя, отчество супруги (а), данные документа, удостоверяющего личность супруги (а), степень родства, фамилии, имена, отчества и даты рождения других членов семьи, иждивенцев, наличие детей и их возраст).
31. Наличие (отсутствие) судимости.
32. Биометрические персональные данные: сведения, которые характеризуют физиологические и биологические особенности субъекта персональных данных, на основе которых можно установить его личность (фотографии в личном деле, ксерокопиях с документов, удостоверяющих личность и имеющих фотографию владельца в личном деле, группа крови, рост, вес).