Жүзеге асырылатын міндеттерді орындау үшін қажетті және жеткілікті дербес деректердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2013 жылғы 29 тамыздағы № 08-1-1-1/375 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 10 қазанда № 8797 тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрық қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз.
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 21 мамырдағы Заңының 25-бабы 2-тармағының 1)тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған жүзеге асырылатын міндеттерді орындау үшін қажетті және жеткілікті дербес деректердің тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Әкімшілік және бақылау департаменті осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Интернет ресурсында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық ресми жариялануға тиіс және 2013 жылғы 25 қарашадан бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Е. Ыдырысов
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің
2013 жылғы 29 тамыздағы
№ 08-1-1-1/375
бұйрығымен бекітілген
Жүзеге асырылатын міндеттерді орындау үшін қажетті және жеткілікті дербес деректердің тізбесі

Об утверждении перечня персональных данных, необходимого и достаточного для выполнения осуществляемых задач
Приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 29 августа 2013 года № 08-1-1-1/375. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 октября 2013 года № 8797.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п.3.
В соответствии с подпунктом 1) пункта 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень персональных данных, необходимый и достаточный для выполнения осуществляемых задач.
2. Департаменту администрации и контроля Министерства иностранных дел Республики Казахстан обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его опубликование на Интернет ресурсе Министерства иностранных дел Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 25 ноября 2013 года.
Министр
Е. Идрисов
Утвержден
приказом Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от 29 августа 2013 года № 08-1-1-1/375
Перечень персональных данных, необходимый и
достаточный для выполнения осуществляемых задач

Ескерту. Тізбеге өзгерістер енгізілді – ҚР Сыртқы істер министрінің 22.06.2020 № 11-1-4/200 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 14.03.2025 № 11-1-4/139 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
р/с
Сыртқы істер министрлігімен жүзеге асырылатын міндеттерді орындау үшін қажетті және жеткілікті дербес деректердің атауы
1.
Тегі
2.
Аты
3.
Әкесінің аты (бар болған жағдайда)
4.
Тегін, атын, әкесінің атын ауыстырғаны туралы мәліметтер
5.
Тегі мен атының транскрипциясы
6.
Туу туралы мәліметтер:
туған күні;
туған жері
7.
Нәсілдік және ұлттық тиістілігі
8.
Діні
9.
Жынысы
10.
Жанұялық жағдайы туралы мәлімет:
Некедегі жағдайы;
неке қию туралы куәлік деректері;
неке бұзу туралы куәлік деректері;
жұбайының тегі, аты, әкесінің аты;
жұбайының жеке басын куәландыратын құжаттың деректері;
туыстық дәрежесі;
отбасының басқа мүшелерінің, асырауындағы адамдардың тегі, аты, әкесінің аты және туған күндері;
балаларының (оның ішінде асырап алған, қамқорындағы) бар болуы және олардың жасы
11.
Азаматтығы туралы деректер:
азаматтығы (бұрынғы азаматтығы);
Қазақстан Республикасының азаматтығын алған күні;
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу негізі;
Қазақстан Республикасының азаматтығынан айрылған күні;
Қазақстан Республикасының азаматтығынан айрылу негізі;
Қазақстан Республикасының азаматтығын қайта алған күні;
Қазақстан Республикасының азаматтығын қайта алу негізі;
Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығу күні;
Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығу негізі
12.
Еңбек кітапшасының нөмірі, сериясы және берілген күні туралы мәліметтер
13.
Еңбек қызметі туралы деректер:
лауазымының, құрылымдық бөлімнің, ұйымның, оның атауын толық көрсету;
жалпы және үздіксіз еңбек өтілі;
мекенжайлары және телефондары, сондай-ақ оларда бұрын атқарған лауазымының толық атауын және осы ұйымдарда жұмыс істеген уақытын көрсете отырып, басқа ұйымдардың деректемелері
14.
Білімі, біліктілігі және арнайы атақтарының немесе арнайы даярлығының бар болуы туралы мәлімет:
оқу орнына түскен күні (оқу орнынан шығарылған күні);
дипломның, куәліктің, аттестаттың немесе білім беру мекемесін бітіргені туралы басқа да құжаттың сериясы, нөмірі, берілген күні;
білім беру мекемесінің атауы және орналасқан жері;
факультеті немесе бөлімшесі, білім беру мекемесін бітіргеннен кейінгі біліктілігі және мамандығы;
ғылыми дәрежесі;
ғылыми атағы;
дипломатиялық ранг;
шетел тілдерін білуі
15.
Біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы мәліметтер:
Біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттың сериясы, нөмірі, берілген күні;
білім беру мекемесінің атауы және орналасқан жері;
білім беру мекемесін бітіргеннен кейінгі біліктілігі және мамандығы (бар болған жағдайда)
16.
Тұратын жерінің мекенжайы, тұрғылықты жері тіркелу күні
17.
Байланыс телефондарының нөмірлері
18.
Мінездеме
19.
Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)
20.
Бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН)
21.
Портреттік бейнесі (цифрланған суреті)
22.
Қолы
23.
Жеке басын куәландыратын құжаттың деректері:
құжаттың атауы;
құжаттың нөмірі;
құжаттың берілген күні;
құжаттың жарамдылық мерзімі;
құжатты берген орган;
24.
Жеке басты куәландыратын құжаттардың жарамсыздық, жоғалту, жою себептері туралы мәліметтер;
25.
Ауруының бар болуы (болмауы);
26.
Уақытша еңбекке жарамсыздығы туралы мәліметтер;
27.
Соттылығының бар болуы (болмауы);
28.
Қылмыстық жауапкершілікке тартылғаны:
Қылмыс жасауда күдікті немесе кінәлі ретінде тартылғаны;
Қылмыстық істі сотқа беру;
Қылмыстық істі тоқтату
29.
Әскери міндетті адамдарды және әскери қызметке шақыруға жататын адамдарды әскери есепке алу туралы мәліметтер:
әскери билеттің сериясы, нөмірі, берілген (тапсырған) күні;
әскери билетті берген органның атауы;
әскери-есепке алу мамандығы;
әскери атағы;
есепке алу/шығару туралы деректер;
әскери қызметтен босату негізі
30.
Еңбекақысы туралы мәліметтер:
жалақысының мөлшері;
үстемеақылар мөлшері;
аударылған салықтар мөлшері
31.
Мемлекеттік және ведомстволық наградалары, құрмет және арнайы атақтары, көтермелеулері туралы мәліметтер:
Награда, атақ немесе көтермелеу атауы немесе аты;
Марапаттау туралы актінің күні мен түрі немесе көтермелеу күні
32.
Әлеуметтік жеңілдіктер және әлеуметтік мәртебесі туралы мәліметтер (жеңілдіктер мен мәртебені беруге негіз болып табылатын құжаттың сериясы, нөмірі, берілген күні, құжатты берген органның атауы)
33.
Электрондық мекенжайы, Интернет-ресурстарындағы сайты
34.
Мүлкі (мүліктік жағдайы) туралы мәліметтер:
автокөлік (маркасы, тіркелген орны);
орналасу мекенжайлары;
жылжымайтын мүлік объектілерін алу әдісі және негізі;
35.
Жүргізуші куәлігі
36.
Сенімхат
37.
Төлемдік тапсырыстар, төлем туралы түбіртектер
38.
Азаматтық-құқықтық немесе еңбек шартының мазмұны және деректемелері;
39.
Банктік шотының бар болуы;
40.

Сноска. Перечень с изменениями, внесенными приказами Министра иностранных дел РК от 22.06.2020 № 11-1-4/200 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 14.03.2025 № 11-1-4/139 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
п/п
Наименование персональных данных, необходимых и достаточных для выполнения осуществляемых задач
1.
Фамилия
2.
Имя
3.
Отчество (при его наличии)
4.
Сведения о смене фамилии, имени, отчества
5.
Транскрипция фамилии и имени
6.
Данные о рождении:
дата рождения;
место рождения
7.
Расовая и национальная принадлежность
8.
Вероисповедание
9.
Пол
10.
Сведения о семейном положении:
состояние в браке;
данные свидетельства о заключении брака;
данные свидетельства о расторжении брака;
фамилия, имя, отчество супруги(а);
данные документа, удостоверяющего личность супруги(а);
степень родства;
фамилии, имена, отчества и даты рождения других членов семьи, иждивенцев;
наличие детей (усыновленных, находящихся на попечении) и их возраст
11.
Данные о гражданстве:
гражданство (прежнее гражданство);
дата приобретения гражданства Республики Казахстан;
основания приобретения гражданства Республики Казахстан;
дата утраты гражданства Республики Казахстан;
основания утраты гражданства Республики Казахстан;
дата восстановления в гражданстве Республики Казахстан;
основания восстановления в гражданстве Республики Казахстан;
дата выхода из гражданства Республики Казахстан;
основания выхода из гражданства Республики Казахстан
12.
Сведения о номере, серии и дате выдачи трудовой книжки
13.
Данные о трудовой деятельности:
полное указание должности, структурного подразделения, организации, ее наименование;
общий и непрерывный стаж работы;
адреса и телефоны, а также реквизиты других организаций с полным наименованием занимаемых ранее в них должностей и указанием времени работы в этих организациях
14.
Сведения об образовании, квалификации и о наличии специальных знаний или специальной подготовки:
дата поступления в учебное заведение (отчисления из учебного заведения);
серия, номер, дата выдачи диплома, свидетельства, аттестата или другого документа об окончании образовательного учреждения;
наименование и местоположение образовательного учреждения; факультет или отделение, квалификация и специальность по окончании образовательного учреждения;
ученая степень;
ученое звание;
дипломатический ранг;
владение иностранными языками
15.
Сведения о повышении квалификации и переподготовке:
серия, номер, дата выдачи документа о повышении квалификации или о переподготовке;
наименование и местоположение образовательного учреждения;
квалификация и специальность по окончании образовательного учреждения (при наличии)
16.
Адрес места жительства, дата регистрации по месту жительства
17.
Номера контактных телефонов
18.
Характеристика
19.
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН)
20.
Бизнес идентификационный номер (БИН)
21.
Портретное изображение (оцифрованная фотография)
22.
Подпись
23.
Данные документа, удостоверяющего личность:
наименование документа;
номер документа;
дата выдачи документа;
срок действия документа;
орган, выдавший документ
24.
Сведения о причинах недействительности, утраты, уничтожения документов, удостоверяющих личность
25.
Наличие (отсутствие) заболеваний
26.
Сведения о временной нетрудоспособности
27.
Наличие (отсутствие) судимости
28.
Привлечение к уголовной ответственности;
привлечение в качестве подозреваемого или обвиняемого в совершении преступления;
передача уголовного дела в суд;
прекращение уголовного дела;
29.
Сведения о воинском учете военнообязанных лиц и лиц, подлежащих призыву на военную службу:
серия, номер, дата выдачи (сдачи) военного билета;
наименование органа, выдавшего военный билет;
военно-учетная специальность;
воинское звание;
данные о принятии/снятии с учета;
основания освобождения от воинской службы;
30.
Сведения о заработной плате:
размер должностного оклада;
размер надбавок;
размер налогов;
размер пенсионных отчислений размер удержания алиментов на содержание несовершеннолетних детей (при наличии)
31.
Сведения о государственных и ведомственных наградах, почетных и специальных званиях, поощрениях;
наименование или название награды, звания или поощрения;
дата и вид акта о награждении или дата поощрения
32.
Сведения о социальных льготах и о социальном статусе (серия, номер, дата выдачи, наименование органа, выдавшего документ, являющимся основанием для предоставления льгот и статуса)
33.
Электронный адрес, сайт в Интернет-ресурсах
34.
Сведения об имуществе (имущественном положении):
автотранспорт (марка, место регистрации);
адреса размещения;
способ и основание получения объектов недвижимости
35.
Водительское удостоверение
36.
Доверенность
37.
Платежные поручения, квитанции об оплате
38.
Содержание и реквизиты гражданско-правового или трудового договора
39.
Наличие банковского счета
40.

"Мемлекеттік сатып алу туралы" 2015 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңымен бекітілген тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің әлеуетті өнім берушілермен ұсынылатын біліктілік талаптарын растауға арналған мәлімет
41.
Аттестаттау, қызметтік тексеріс материалдары;
42.
Алимент алуға құқығы бар адамдар туралы ақпарат
43.
Дипломатиялық және қызметтік паспорттарды беру туралы мәлімет:
Паспортты ресімдеу үшін іссапарға жіберуші орган уәкілетті адам арқылы өтінім хат;
іссапарға жіберу туралы бұйрық
44.
Визаларды беру туралы мәлімет:
Визаның мәртелігі, қолдану мерзімі, болу кезеңі;
визаны берген, ұзартқан орган;
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетімен келісу, визаны беруден бас тарту немесе күшін жою негіздемесі;
визалық қолдау;
растама хат;
өтініш берушінің азаматтығы бар мемлекеттің немесе тұрақты тұрып жатқан жердің құзыретті органдарымен берілген шетелге тұрақты шығуға рұқсат беретін құжаты;
Қазақстан Республикасында болу кезеңінде төлем қабілеті бар екендігін дәлелдейтін құжат
45.
Шетелдегі Қазақстан Республикасының азаматтарын есепке алу:
толтырылған есепке алу карточкасы
46.
Қазақстан Республикасының шетелдердегі азаматтарының азаматтық хал актілерін тіркеу үшін ұсынылатын мәліметтер
47.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк туын көтеріп жүзетін кемелер туралы мәлімет:
кемеге меншік құқығын растайтын құжат;
кеменi бұған дейiн тiркеген мемлекеттің билiк орындары берген кеменің бұл мемлекеттің кеме тiзiлiмiнен шығарылғанын және ипотека ауыртпалығы жоқтығын куәландыратын құжат;
өлшем куәлігі;
біліктілік куәлігі;
жолаушы куәлігі;
48.
Қазақстан Республикасының аумағында шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарының тілшілерін аккредитациялау туралы мәлімет:
аккредитацияланған күні;
аккредитацияны тоқтату немесе айыру күні мен негіздемесі;
отбасы мүшесінің карточкасының немесе корреспонденттік пункттің техникалық қызметкерінің карточкасын аккредитациялау туралы куәліктің деректері
49.
Қазақстан Республикасындағы шет мемлекеттердің дипломатиялық және оларға теңестірілген өкілдіктерінің, халықаралық ұйымдардың және (немесе) олардың өкілдіктерінің басшыларын, персоналы мүшелерін, шет мемлекеттердің консулдық мекемелерінің жұмыскерлерін, әскери, теңіз және авиациялық атташелерін аккредиттеу туралы мәлімет:
аккредиттеу күні, мерзімі;
аккредиттеуді тоқтату немесе күшін жою негізі, күні;
аккредиттелген куәліктің деректері

Сведения, предоставляемые потенциальными поставщиками товаров, работ и услуг для подтверждения соответствия квалификационным требованиям, утвержденным Законом Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года "О государственных закупках"
41.
Материалы аттестаций, служебных расследований
42.
Информация о лицах, имеющих право на получение алиментов
43.
Сведения о выдаче дипломатического или служебного и паспортов:
письмо-заявка;
приказ о командировании
44.
Сведения о выдаче виз:
кратность, срок действия, тип и категория визы, период пребывания;
орган выдавший, продливший визу;
согласование с Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан, основание отказа в выдаче визы или аннулировании визы;
визовая поддержка;
письмо-подтверждение;
документ, подтверждающий разрешение на выезд на постоянное жительство за рубеж, выданный компетентным органом государства гражданства или постоянного проживания заявителя;
документ о подтверждении платежеспособности в период пребывания в Республике Казахстан
45.
Сведения об учете граждан Республики Казахстан за границей:
Заполненная учетная карточка
46.
Сведения, предоставляемые для регистрации актов гражданского состояния граждан Республики Казахстан за рубежом
47.
Сведения о судах, плавающих под Государственным флагом Республики Казахстан;
документ, подтверждающий право собственности на судно;
документ, выданный властями государства предыдущей регистрации судна, удостоверяющий, что судно исключено из реестра судов этого государства и не обременено ипотекой;
мерительное свидетельство;
классификационное свидетельство;
пассажирское свидетельство
48.
Сведения об аккредитации корреспондентов средств массовой информации иностранных государств на территории Республики Казахстан:
дата аккредитации;
дата и основания прекращения или лишения аккредитации;
данные удостоверения об аккредитации, карточки члена семьи или карточки технического сотрудника корреспондентского пункта
49.
Сведения об аккредитации глав, членов персонала дипломатических и приравненных к ним представительств иностранных государств, международных организаций и (или) их представительств, работников консульских учреждений иностранных государств, военных, морских и авиационных атташе в Республике Казахстан:
дата, срок аккредитации;
дата, основания прекращения или лишения аккредитации;
данные аккредитационного удостоверения