Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есептілігінің тізбесін, нысандарын, ұсыну мерзімдері мен қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 27 тамыздағы № 227 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 29 қазанда № 8856 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 28 тамыздағы № 167 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.08.2017 № 167 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз
"Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мына:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есептілігінің тізбесі;
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша зейнетақы активтерінің құны туралы есеп;
3) осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп;
4) осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша сыртқы басқарудағы активтер туралы есеп;
5) осы қаулының 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша міндетті зейнетақы жарналары салымшыларының/алушылардың зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп;
6) осы қаулының 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ерікті зейнетақы жарналары салымшыларының/алушылардың зейнетақы жинақтарының көлемі және саны туралы есеп;
7) осы қаулының 7-қосымшасына сәйкес нысан бойынша міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары салымшыларының/алушылардың зейнетақы жинақтарының көлемі және саны туралы есеп;
8) осы қаулының 8-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының облыстары бойынша (салымшының/алушының тұрғылықты жері бойынша) міндетті зейнетақы жарналары салымшыларының /алушылардың зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп;
9) осы қаулының 9-қосымшасына сәйкес нысан бойынша зейнетақы төлемдері туралы есеп;
10) осы қаулының 10-қосымшасына сәйкес нысан бойынша меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп;

Об утверждении перечня, форм, сроков и Правил представления отчетности единым накопительным пенсионным фондом
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 августа 2013 года № 227. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 октября 2013 года № 8856. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 августа 2017 года № 167 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.08.2017 № 167 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п.3
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) перечень отчетности единого накопительного пенсионного фонда в соответствии с приложением 1 к настоящему постановлению;
2) отчет о стоимости пенсионных активов по форме согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов по форме согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) отчет об активах, находящихся во внешнем управлении, по форме согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей обязательных пенсионных взносов по форме согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
6) отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве вкладчиков/получателей добровольных пенсионных взносов по форме согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
7) отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве вкладчиков/получателей обязательных профессиональных пенсионных взносов по форме согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
8) отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей обязательных пенсионных взносов по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика/получателя) по форме согласно приложению 8 к настоящему постановлению;
9) отчет о пенсионных выплатах по форме согласно приложению 9 к настоящему постановлению;
10) отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов, по форме согласно приложению 10 к настоящему постановлению;

11) осы қаулының 11-қосымшасына сәйкес нысан бойынша меншікті активтер есебінен жасалған "кері РЕПО" және "РЕПО" операциялары туралы есеп;
12) осы қаулының 12-қосымшасына сәйкес нысан бойынша екінші деңгейдегі банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың ағымдағы шоттарында меншікті активтер есебінен орналастырылған салымдар мен ақша туралы есеп;
13) осы қаулының 13-қосымшасына сәйкес нысан бойынша басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есеп;
14) осы қаулының 14-қосымшасына сәйкес бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидалары бекітілсін.
2. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне электрондық форматта:
1) ай сайын осы қаулының 1-тармағының 2) және 4) тармақшаларында көзделген есептілікті – есепті айдан кейінгі айдың 20-нан кешіктірмей;
2) ай сайын осы қаулының 1-тармағының 3), 5), 6), 7), 8), 9) 10), 11), 12) және 13) тармақшаларында көзделген есептілікті – есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей;
3) апта сайын осы қаулының 1-тармағының 3) тармақшасында көзделген есептілікті – аптаның екінші жұмыс күніндегі жағдай бойынша есепті аптадан кейінгі аптаның үшінші жұмыс күнінен кешіктірмей ұсынады.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2013 жылғы 22 тамыздан бастап туындаған қатынастарға қолданылады.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Г. Марченко
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттiгiнiң төрағасы
2013 жылғы 25 қыркүйек
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2013 жылғы 27 тамыздағы
№ 227 қаулысына
1-қосымша
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есептілігінің тізбесі
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының (бұдан әрі – қор) есептілігіне:
1) зейнетақы активтерінің құны туралы есеп;
2) зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп;
3) сыртқы басқарудағы активтер туралы есеп;
4) міндетті зейнетақы жарналары салымшыларының/алушылардың зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп;
5) ерікті зейнетақы жарналары салымшыларының/алушылардың зейнетақы жинақтарының көлемі және саны туралы есеп;
6) міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары салымшыларының /алушылардың зейнетақы жинақтарының көлемі және саны туралы есеп;
7) Қазақстан Республикасының облыстары бойынша (салымшының /алушының тұрғылықты жері бойынша) міндетті зейнетақы жарналары салымшыларының/алушылардың жинақталған зейнетақы қаражатының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп;

11) отчет об операциях "обратное РЕПО" и "РЕПО", совершенных за счет собственных активов, по форме согласно приложению 11 к настоящему постановлению;
12) отчет о вкладах и деньгах на текущих счетах в банках второго уровня и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, размещенных за счет собственных активов, по форме согласно приложению 12 к настоящему постановлению;
13) отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц по форме согласно приложению 13 к настоящему постановлению;
14) правила представления отчетности единым накопительным пенсионным фондом по форме согласно приложению 14 к настоящему постановлению.
2. Единый накопительный пенсионный фонд представляет в Национальный Банк Республики Казахстан в электронном формате:
1) ежемесячно отчетность, предусмотренную подпунктами 2) и 4) пункта 1 настоящего постановления - не позднее 20 числа месяца, следующего за отчетным месяцем;
2) ежемесячно отчетность, предусмотренную подпунктами 3), 5), 6), 7), 8), 9) 10), 11), 12) и 13) пункта 1 настоящего постановления - не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
3) еженедельно отчетность, предусмотренную подпунктом 3) пункта 1 настоящего постановления, - по состоянию на второй рабочий день недели, не позднее третьего рабочего дня недели, следующей за отчетной.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 22 августа 2013 года.
Председатель
Национального Банка
Г. Марченко
СОГЛАСОВАНО
Председатель
Агентства Республики Казахстан
по статистике
А. Смаилов __________________
25 сентября 2013 года
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 августа 2013 года № 227
Перечень отчетности единого накопительного пенсионного фонда
Отчетность единого накопительного пенсионного фонда включает в себя:
1) отчет о стоимости пенсионных активов;
2) отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов;
3) отчет об активах, находящихся во внешнем управлении;
4) отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей обязательных пенсионных взносов;
5) отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве вкладчиков/получателей добровольных пенсионных взносов;
6) отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве вкладчиков/получателей обязательных профессиональных пенсионных взносов;
7) отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей обязательных пенсионных взносов по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика/получателя);

8) зейнетақы төлемдері туралы есеп;
9) меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп;
10) меншікті активтер есебінен жасалған "кері РЕПО" және "РЕПО" операциялары туралы есеп;
11) екінші деңгейдегі банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың ағымдағы шоттарында меншікті активтер есебінен орналастырылған салымдар мен ақша туралы есеп;
12) басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есеп кіреді.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2013 жылғы 27 тамыздағы
№ 227 қаулысына
2-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Зейнетақы активтерінің құны туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы __________
Индекс: 1-ENPF_PA
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі – ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 20 жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
(теңгемен)
р/с
Көрсеткіш
күн, ай, жыл
күн, ай, жыл
1.
2.
3.
1.
Инвестициялық шоттардағы күн басындағы қалдық, оның ішінде:
1.1
теңгемен
1.2
шетел валютасында
2.
Инвестициялық шоттарға келіп түскен күн соңындағы ақша, оның ішінде:
2.1
теңгемен
2.2
шетел валютасында
3.
Инвестициялық шоттардан шығарылған күн соңындағы ақша, оның ішінде:
3.1
теңгемен
3.2
шетел валютасында
4.

8) отчет о пенсионных выплатах;
9) отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов;
10) отчет об операциях "обратное РЕПО" и "РЕПО", совершенных за счет собственных активов;
11) отчет о вкладах и деньгах на текущих счетах в банках второго уровня и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, размещенных за счет собственных активов;
12) отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц.
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 августа 2013 года № 227
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о стоимости пенсионных активов
Отчетный период: за __________ 20 __ года
Индекс: 1- ENPF_PA
Периодичность: ежемесячная
Представляет: единый накопительный пенсионный фонд
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления – ежемесячно не позднее 20 числа, следующего за отчетным месяцем
Форма
(в тенге)
№ п/п
Показатель
дата, месяц, год
дата, месяц, год
1.
2.
3.
1.
Остаток на инвестиционных счетах на начало дня, в том числе:
1.1
в тенге
1.2
в иностранных валютах
2.
Поступило денег на инвестиционные счета на конец дня, в том числе:
2.1
в тенге
2.2
в иностранных валютах
3.
Выбыло денег с инвестиционных счетов на конец дня, в том числе:
3.1
в тенге
3.2
в иностранных валютах
4.

19.1
инвестициялық шоттан қате (дұрыс есепке алынбаған) сомалар
19.2
төлемдер мен аударымдар
19.3
басқалар
20.
Күн соңындағы бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы міндеттемелерінің қалдығы
21.
Күн соңындағы зейнетақы активтері бойынша міндеттемелердің жиынтығы ((15)+(17)+(20))
22.
Күн соңындағы "таза" зейнетақы активтерінің құнының жиынтығы ((13)-(21))
23.
Нарықтық валюта айырбастау бағамы
Бірінші басшы (ол болмаған кезде – оның орнындағы адам)
________________________________________________________________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты) (қолы)
Бас бухгалтер ________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Орындаушы:
_____________________________________________ _____ _____________
(лауазымы, тегі, аты, бар болса – әкесінің аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы "___" __________
мөр орны
Әкімшілік деректер
жинауға арналған
"Зейнетақы активтерінің
құны туралы есеп"
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды
толтыру бойынша түсіндірме
Зейнетақы активтерінің құны туралы есеп
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Зейнетақы активтерінің құны туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды ай сайын жасайды және есепті кезеңнің әрбір күніне толтырылады. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған жағдайда – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан есепті айдың әр күніне толтырылады. "Күн, ай, жыл" көрсеткіштері бойынша ақпарат "күн. ай. жыл" форматында толтырылады.
6. 1.2, 2.2, 3.2, 4.2, 5.2, 6.2 және 7.2 жолдарында теңгеге балама сомалары көрсетіледі.
7. 5-жолы бойынша мәліметтер Сыртқы басқарудағы активтер туралы Есептің деректеріне сәйкес көрсетіледі.
8. 7-жолда көрсетілген есепті кезең соңындағы басқа активтердің тізбесі Нысанға ескертуде көрсетіледі.
9. 9-жолды толтырған кезде нақты шығындар бойынша бағаланатын қаржы құралдары бойынша мәліметтер көрсетіледі. Мәміле жасаған кезде болған шығында (тікелей қаржы құралдарын сатып алумен байланысты), оның ішінде агенттерге, консультанттарға, брокер (дилерлерге) төленген сыйақылар мен комиссиялық сыйақылар, қор биржаларының алымдары, сондай-ақ аударымдар бойынша банктік шығыстар осы қаржы құралдарының құнына қосылады. Сондай-ақ, қаржы құралдарының құнына сатып алу сәтіне дейінгі кезеңге (ол болған кезде) есептелген сыйақы қосылады.

19.1
ошибочные (неверно зачисленные) суммы с инвестиционного счета
19.2
выплаты и переводы
19.3
прочие
20.
Остаток пенсионных обязательств единого накопительного пенсионного фонда на конец дня
21.
Итого обязательства по пенсионным активам на конец дня ((15)+(17)+(20)):
22.
Итого стоимость "чистых" пенсионных активов на конец дня ((13)-(21))
23.
Рыночный курс обмена валют
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии – отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ ______________
(должность, фамилия, имя, при наличии – отчество), (подпись) номер
телефона)
Дата подписания отчета "___" __________ 20 ___ года
место печати
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных "Отчет о стоимости
пенсионных активов"
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Отчет о стоимости пенсионных активов
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о стоимости пенсионных активов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом и заполняется за каждый день отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется за каждый день отчетного месяца. Информация по показателям "дата, месяц, год" указывается в формате "дата.месяц.год".
6. В строках 1.2, 2.2, 3.2, 4.2, 5.2, 6.2 и 7.2 отражаются суммы, эквивалентные тенге.
7. Сведения по строке 5 указываются в соответствии с данными Отчета об активах, находящихся во внешнем управлении.
8. Перечень прочих активов на конец отчетного периода, отраженный в строке 7, указывается в примечании к Форме.
9. При заполнении строки 9 указываются сведения по финансовым инструментам, которые оцениваются по фактическим затратам. Затраты, понесенные при совершении сделки (непосредственно связанные с приобретением финансовых инструментов), в том числе вознаграждения и комиссионные вознаграждения, уплаченные агентам, консультантам, брокерам (дилерам), сборы фондовых бирж, а также банковские расходы по переводу включаются в стоимость данных финансовых инструментов. В стоимость финансовых инструментов также включается вознаграждение, начисленное за период до момента приобретения (при наличии такового).

10. 10-жолды толтырған кезде өткізілген немесе өтелген қаржы құралдары туралы мәліметтер нақты өткізу немесе өтеу құны бойынша көрсетіледі.
11. 11-жол бойынша мәліметтер зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы Есеп деректеріне сәйкес көрсетіледі.
12. 12.5-жолын толтырған кезде резерв айына бір рет оны қалыптастыру күнінің соңына көрсетіледі.
13. 12.6-жолын толтырған кезде алынған кірістер көздерінің тізбесі және зейнетақы активтерінің құнына енгізілген шыққан шығындар туралы мәліметтер қоса беріледі.
14. 15 және 17-жолдарын толтырған кезде есепті кезең соңындағы деректерді ескере отырып, комиссиялық сыйақы бойынша берешектің қалдығы өсу қорытындысымен көрсетіледі.
15. 14 және 16-жолда бірыңғай жинақтаушы қорының комиссиялық сыйақысының сомасы көрсетіледі.
16. 18.2 және 19.2-жолдарын толтырған кезде ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларына, сақтандыру ұйымдарына зейнетақы жинақтары аударымдарының сомалары, алушыларға және басқа да тұлғаларға төленген сомалар, зейнетақы төлемдерінен табыс салығы сомалары көрсетіледі.
17. 13-жолда бухгалтерлік есепте көрсетілген құн көрсетіледі.
18. 18.3 және 19.3-жолдарын толтырған кезде Нысанға зейнетақы активтерінің құнына кіретін міндеттемелердің тізбесі қоса беріледі.
19. 23-жолды толтырған кезде Нысанда пайдаланылған есепті күндегі валюта айырбастаудың нарықтық бағамдары әр валюта бойынша жеке көрсетіледі (валюта кодтары 07 ИСО 4217-2001 "Валюталарды және қорларды белгілеуге арналған кодтар" Қазақстан Республикасының мемлекеттік жіктемесіне сәйкес көрсетіледі.
20. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықпен көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2013 жылғы 27 тамыздағы
№ 227 қаулысына
3-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Зейнетақы активтері инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___" _______
Индекс: 2-ENPF_SPPA
Кезеңділігі: апта сайын /ай сайын
Ұсынатындар: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі – апта сайын, есепті аптадан кейінгі аптаның үшінші жұмыс күнінен кешіктірмей /ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
1-кесте
Зейнетақы активтері есебінен сатып алынған бағалы қағаздар
(теңгемен)
р/с
Эмитенттің атауы
Экономикалық қызмет түрі
Эмитенттің елі
Бағалы қағаздың түрі
Ұлттық сәйкестендіру нөмірі немесе халықаралық сәйкестендіру нөмірі
1
2
3
4
5
6
1.
Қазақстан Республикасының бағалы қағаздары
1.1.
x
x
2.
Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары
2.1.
Екінші деңгейдегі банктердің бағалы қағаздары

10. При заполнении строки 10 указываются сведения о реализованных или погашенных финансовых инструментах по фактической стоимости реализации или погашения.
11. Сведения по строке 11 указываются в соответствии с данными Отчета о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов.
12. При заполнении строки 12.5 резервы (провизии) отражаются один раз в месяц на конец дня даты его формирования.
13. При заполнении строки 12.6 прилагается перечень источников полученных доходов и сведения о понесенных убытках, включенных в стоимость пенсионных активов.
14. При заполнении строк 15 и 17 указывается остаток задолженности по комиссионному вознаграждению нарастающим итогом с учетом данных на конец отчетного периода.
15. В строке 14 и 16 указывается сумма комиссионного вознаграждения единого накопительного пенсионного фонда.
16. При заполнении строк 18.2 и 19.2 указываются суммы переводов пенсионных накоплений в добровольные накопительные пенсионные фонды, в страховые организации, суммы, выплаченные получателям и другим лицам, суммы подоходного налога с пенсионных выплат.
17. В строке 13 указывается стоимость, отраженная в бухгалтерском учете.
18. При заполнении строки 18.3 и 19.3 к Форме прилагается перечень обязательств, включенных в стоимость пенсионных активов.
19. При заполнении строки 23 указываются рыночные курсы обмена валют на отчетные даты, использованные в Форме, по каждой валюте в отдельности (коды валют указываются в соответствии с Государственным классификатором Республики Казахстан 07 ИСО 4217-2001 "Коды для обозначения валют и фондов").
20. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 августа 2013 года № 227
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов
Отчетный период: на "___" ________ 20 __ года
Индекс: 2- ENPF_SPPA
Периодичность: еженедельная /ежемесячная
Представляет: единый накопительный пенсионный фонд
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления – еженедельно не позднее третьего рабочего дня недели, следующей за отчетной / ежемесячно не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица 1
Ценные бумаги, приобретенные за счет пенсионных активов
(в тенге)
№ п/п
Наименование эмитента
Вид экономической деятельности
Страна эмитента
Вид ценной бумаги
Национальный идентификационный номер или международный идентификационный номер
1
2
3
4
5
6
1
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан
1.1.
x
x
2
Негосударственные эмиссионные ценные бумаги организаций Республики Казахстан
2.1.
Ценные бумаги банков второго уровня

2.7.n
2.8
Қаржы форвардтарын сату бойынша шартты міндеттемелер
2.8.1
2.8.n
2.9
Сатылған "пут" опцион келісімшарттары
2.9.1
2.9.n
2.10
Сатылған "колл" опцион келісімшарттары
2.10.1
2.10.n
2.11
Басқа да шартты міндеттемелер
2.11.1
2.11.n
Бірінші басшы (ол болмаған кезде – оның орнындағы адам)
________________________________________________________________
(тегі, аты, бар болған кезде – әкесінің аты) (қолы)
Бас бухгалтер ________________________________________________
(тегі, аты, бар болған кезде – әкесінің аты) (қолы)
Орындаушы:
_____________________________________________ _____ _____________
(лауазымы, тегі, аты, бар болса – әкесінің аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы "___" __________
Мөр орны
Әкімшілік деректер жинауға
арналған "Зейнетақы
активтері инвестициялық
портфелінің құрылым туралы
есеп" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды
толтыру бойынша түсіндірме
Зейнетақы активтері инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Зейнетақы активтері инвестициялық портфелінің құрылым туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды апта сайын/ай сайын жасайды және ол есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ішкі басқарудағы зейнетақы активтері бойынша толтырылады. Нысандағы деректер теңгемен беріледі.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған жағдайда – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1-кесте бойынша.
5. 3-бағанды толтырған кезде эмитенттердің экономика секторларының атауы Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитеті (Мемстандарт) бекіткен Қазақстан Республикасының 03-2007 мемлекеттік жіктеуішінің экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі. 3-баған Қазақстан Республикасының резидент емес эмитенттердің мемлекеттік емес бағалы қағаздары бойынша толтырылады.
6. 5-бағанда сатып алынған қағаздың түрі, оның типін көрсете отырып көрсетіледі.
7. 7-бағанда сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі.
8. 8 және 10-бағандарында валюта кодтары 07 ИСО 4217-2001 "Валюталарды және қорларды белгілеуге арналған кодтар" Қазақстан Республикасының мемлекеттік жіктемесіне сәйкес көрсетіледі.
9. 9-баған борыштық бағалы қағаздар бойынша толтырылады.

2.7.n
2.8
Условные обязательства по продаже финансовых форвардов
2.8.1
2.8.n
2.9
Проданные опционные контракты – "пут"
2.9.1
2.9.n
2.10
Проданные опционные контракты "колл"
2.10.1
2.10.n
2.11
Прочие условные обязательства
2.11.1
2.11.n
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии – отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: _______________________________________ ______________
(должность, фамилия, имя, при наличии – отчество), (подпись)
номер телефона)
Дата подписания отчета "___" __________ 20 ___ года
место печати
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных "Отчет о структуре
инвестиционного портфеля
пенсионных активов"
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется еженедельно / ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом и заполняется по пенсионным активам, находящимся во внутреннем управлении по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
По таблице 1.
5. При заполнении графы 3 наименование секторов экономики эмитентов указывается в соответствии с Государственным классификатором Республики Казахстан 03-2007. Графа 3 заполняется по негосударственным ценным бумагам эмитентов-резидентов Республики Казахстан.
6. В графе 5 указывается вид приобретенной ценной бумаги с указанием ее типа.
7. В графе 7 указывается количество приобретенных ценных бумаг.
8. В графах 8 и 10 коды валют указываются в соответствии с Государственным классификатором Республики Казахстан 07 ИСО 4217-2001 "Коды для обозначения валют и фондов".
9. Графа 9 заполняется по долговым ценным бумагам.

10. 11 және 12-бағандарда мәміленің жасалғанын растайтын бастапқы құжатта (биржалық куәлік, брокердің және (немесе) дилердің есебі, Дүниежүзілік банкаралық қаржылық телекоммуникациялар қауымдастығы жүйесі бойынша (SWIFT) алынған растама) көрсетілген бағасы көрсетіледі. Сатып алынған бағалы қағазға шетел валютасында ақы төлеген жағдайда 12-бағанда ұлттық валюта теңгедегі баламасын бір мезгілде көрсете отырып, 11-баған толтырылады, сатып алынған бағалы қағазға ұлттық валюта-теңгеде ақы төлеген жағдайда 11-баған толтырылады.
11. 13-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күні көрсетіледі.
12. 14-бағанда борыштық бағалы қағаздарды өтеу мерзімі көрсетіледі.
13. 15-бағанда агенттерге, консультанттарға, брокерлерге және (немесе) дилерлерге төленген сыйақылар мен комиссиялық ақыларды, қор биржаларының алымдарын, сондай-ақ ақша аударымы бойынша банктік қызметтерді қоса алғанда сатып алумен тікелей байланысты шығыстарды қоса алғандағы және сатып алушы сатушыға төленген пайыз сомасының (ол бар болғанда) шамасына кемітілген қаржы құралдарының сатып алу құны көрсетіледі.
14. 16-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген бағалы қағаздардың құны көрсетіледі.
15. 20-бағанда бағалы қағаздың "әділ құны бойынша бағаланатын", "амортизацияланған құны бойынша бағаланатын" санаты көрсетіледі.
16. 21 және 22-бағандарды толтырған кезде Standard and Poor's Financial Services LLC, Moody’s Investors Services, FitchRatings рейтингілік агенттіктерінің бірі немесе олардың еншілес ұйымдары тағайындаған облигациялар бойынша бағалы қағаздың рейтингісі, акциялар бойынша эмитенттің рейтингісі, мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша елдің рейтингісі көрсетіледі. Рейтингісі болмаған жағдайда 21 және 22-бағандарда "рейтингісі жоқ" деп көрсетіледі. Осы бағандар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды. 21-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күніндегі рейтингісі көрсетіледі.
17. 23-24-бағандарда Қазақстан Республикасының қор биржасының ресми тізіміне сәйкес Қазақстан Республикасының резиденттерінің бағалы қағаздарының санаты көрсетіледі. Қазақстан Республикасының қор биржасы тізімінің санаты болмаған кезде 23 және 24-бағандарда "листингі жоқ" деп көрсетіледі. Осы бағандар Қазақстан Республикасының резидент еместерінің бағалы қағаздары бойынша және Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды. 23-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күніндегі қор биржасы тізімінің санаты көрсетіледі.
18. 25-бағанда Нысанды беру күніндегі борыштық қаржы құралдары бойынша купондық мөлшерлеме көрсетіледі.

10. В графах 11 и 12 указывается цена, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (биржевое свидетельство, отчет брокера и (или) дилера, полученное подтверждение по международной межбанковской системе перевода информации и совершения платежей (SWIFT). В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в иностранной валюте заполняется графа 11 с одновременным отражением эквивалента в национальной валюте – тенге в графе 12, в случае оплаты приобретенной ценной бумаги в национальной валюте - тенге заполняется графа 11.
11. В графе 13 отражается дата первоначального признания в бухгалтерском учете.
12. В графе 14 указывается срок погашения долговых ценных бумаг.
13. В графе 15 указывается покупная стоимость ценной бумаги, включая расходы, непосредственно связанные с приобретением, включая вознаграждения и комиссионные уплаченные агентам, консультантам, брокерам и (или) дилерам, сборы фондовых бирж, а также банковские услуги по переводу и уменьшенная на величину оплаченного покупателем продавцу процента (при наличии такового).
14. В графе 16 указывается стоимость ценных бумаг, отраженная в бухгалтерском учете.
15. В графе 20 указывается категория ценной бумаги "оцениваемая по справедливой стоимости", "оцениваемая по амортизированной стоимости".
16. При заполнении граф 21 и 22 отражается рейтинг ценной бумаги по облигациям, рейтинг эмитента по акциям, рейтинг страны по государственным ценным бумагам, присвоенный одним из рейтинговых агентств Standard and Poor's Financial Services LLC, Moody’s Investors Services, FitchRatings или их дочерних рейтинговых организаций. При отсутствии рейтинга в графах 21 и 22 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по государственным ценным бумагам Республики Казахстан. В графе 21 отражается рейтинг на дату первоначального признания в бухгалтерском учете.
17. В графах 23 и 24 указывается категория ценных бумаг резидентов Республики Казахстан согласно официальному списку фондовой биржи Республики Казахстан. При отсутствии категории списка фондовой биржи Республики Казахстан в графах 23 и 24 указывается "нет листинга". Данные графы не заполняются по ценным бумагам нерезидентов Республики Казахстан и государственным ценным бумагам Республики Казахстан. В графе 23 отражается категория списка фондовой биржи на дату первоначального признания в бухгалтерском учете.
18. В графе 25 указывается купонная ставка по долговым финансовым инструментам на дату представления Формы.

19. 26-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күнінен бастап қоса алғанда есепті кезеңнің соңғы күніне дейінгі қаржы құралынан түскен пайда (шығын) сомасы көрсетіледі.
20. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықпен ұсынылады.
2-кесте бойынша.
21. 4-бағанда "РЕПО" және (немесе) "кері РЕПО" операциялары бойынша тапсырылған және (немесе) бағалы қағаздың типін көрсете отырып, түрі көрсетіледі.
22. 7 және 8-бағандарында валюта кодтары 07 ИСО 4217-2001 "Валюталарды және қорларды белгілеуге арналған кодтар" Қазақстан Республикасының мемлекеттік жіктемесіне сәйкес көрсетіледі.
23. 9 және 10-бағандарында "кері Репо" операциясының жүзеге асырылуын растайтын бастапқы құжатта көрсетілген баға үтірден кейін нақты төрт белгіге дейін дәл көрсетіледі. Сатып алынған бағалы қағазға шетел валютасында ақы төлеген кезде, бір мезгілде ұлттық валюта теңгедегі баламасын 9 және 11-бағандарда көрсете отырып, 10 және 12-бағандар толтырылады, сатып алынған бағалы қағазға ұлттық валюта – теңгеде ақы төлеген кезде 9 және 11-бағандар толтырылады.
24. 15-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген құн көрсетіледі.
25. 17 және 18-бағандарын толтырған кезде Standard and Poor's Financial Services LLC, Moody’s Investors Services, FitchRatings рейтингілік агенттіктерінің бірі немесе олардың еншілес рейтингілік ұйымдардың бірі тағайындаған облигациялар бойынша бағалы қағаздың рейтингісі, акциялар бойынша эмитенттің рейтингісі, мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша елдің рейтингісі көрсетіледі. Рейтингсі болмаған кезде 17 және 18-бағандарында "рейтингісі жоқ" деп көрсетіледі. Осы бағандар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды.
26. 19 және 20-бағандарда Қазақстан Республикасының қор биржасының ресми тізіміне сәйкес Қазақстан Республикасы резиденттерінің бағалы қағаздарының санаттары көрсетіледі. Бұл ретте Қазақстан Республикасының қор биржасы тізімінің санаты болмаған кезде 19 және 20-бағандарда "листингі жоқ" деп көрсетіледі. Осы бағандар Қазақстан Республикасының резидент еместерінің бағалы қағаздары бойынша және Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды.
27. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықпен ұсынылады.
3-кесте бойынша.
28. 3 және 4-бағандарды толтырған кезде Standard and Poor's Financial Services LLC, Moody’s Investors Services, FitchRatings рейтингілік агенттіктердің бірі немесе олардың еншілес рейтингілік ұйымдарының бірі тағайындаған екінші деңгейдегі банктің рейтингісі көрсетіледі. Рейтингісі болмаған жағдайда 3 және 4-бағандарда "рейтингісі жоқ" деп көрсетіледі. Осы бағандар Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі салымдар бойынша толтырылмайды.

19. В графе 26 указывается сумма прибыли (убытка) от финансового инструмента с даты первоначального признания в бухгалтерском учете по последний день отчетного периода включительно.
20. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
По таблице 2.
21. В графе 4 указывается вид ценной бумаги, переданной и (или) приобретенной по операциям "РЕПО" и (или) "обратное РЕПО", с указанием ее типа.
22. В графах 7 и 8 коды валют указываются в соответствии с Государственным классификатором Республики Казахстан 07 ИСО 4217-2001 "Коды для обозначения валют и фондов".
23. В графах 9 и 10 указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление операции "обратного "РЕПО". В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в иностранной валюте заполняются графы 10 и 12 с одновременным отражением эквивалента в национальной валюте – тенге в графах 9 и 11, в случае оплаты приобретенной ценной бумаги в национальной валюте - тенге заполняются графы 9 и 11.
24. В графе 15 указывается стоимость, отраженная в бухгалтерском учете.
25. При заполнении граф 17 и 18 отражается рейтинг ценной бумаги по облигациям, рейтинг эмитента по акциям, рейтинг страны по государственным ценным бумагам, присвоенный одним из рейтинговых агентств Standard and Poor's Financial Services LLC, Moody’s Investors Services, FitchRatings или их дочерних рейтинговых организаций. При отсутствии рейтинга в графах 17 и 18 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по государственным ценным бумагам Республики Казахстан.
26. В графах 19 и 20 указывается категория ценных бумаг резидентов Республики Казахстан согласно официальному списку фондовой биржи Республики Казахстан. При отсутствии категории списка фондовой биржи Республики Казахстан в графах 19 и 20 указывается "нет листинга". Данные графы не заполняются по ценным бумагам нерезидентов Республики Казахстан и государственным ценным бумагам Республики Казахстан.
27. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
По таблице 3.
28. При заполнении граф 3 и 4 отражается рейтинг банка второго уровня, присвоенный одним из рейтинговых агентств Standard and Poor's Financial Services LLC, Moody’s Investors Services, FitchRatings или их дочерних рейтинговых организаций. В случае отсутствия рейтинга в графах 3 и 4 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по вкладам в Национальном Банке Республики Казахстан.

29. 5-бағанда валюта кодтары 07 ИСО 4217-2001 "Валюталарды және қорларды белгілеуге арналған кодтар" Қазақстан Республикасының мемлекеттік жіктемесіне сәйкес көрсетіледі.
30. 8-бағанда банктік салым шарты бойынша салым мерзімі көрсетіледі, салым мерзімі ұзартылған кезде ұзарту мерзімін ескере отырып көрсетіледі.
31. 9 және 10-бағанда жинақталған сыйақыны төлеу күні мен кезеңділігі банктік салым шартының талаптарына сәйкес көрсетіледі.
32. 13 және 14-бағандарда зейнетақы активтерді Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде және екінші деңгейдегі банктерде орналастыру сомасы көрсетіледі. Зейнетақы активтерін салымға шетел валютасында орналастырған жағдайда бір мезгілде ұлттық валюта теңгедегі баламасын 13-бағанда көрсете отырып, 14-баған толтырылады, зейнетақы активтерін ұлттық валюта – теңгемен орналастырылған жағдайда 13-баған толтырылады.
33. Кесте салымдар сомасын әрбір банк бойынша және салымның әрбір валютасы бойынша жеке толтырылады.
34. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықпен ұсынылады.
4-кесте бойынша:
35. 4-бағанда валюта кодтары 07 ИСО 4217-2001 "Валюталарды және қорларды белгілеуге арналған кодтар" Қазақстан Республикасының мемлекеттік жіктемесіне сәйкес көрсетіледі.
36. 5 және 7-бағандарда сатып алу бағасы мен сатып алу құны мәмілені жасау күніне қалыптасқан валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша көрсетіледі, 10-бағанда сома есепті күнге қалыптасқан валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша көрсетіледі. Ұлттық валютада тазартылған бағалы металды сатып алған жағдайда 5, 7 және 9-бағандар толтырылады.
37. 9-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген сома көрсетіледі.
38. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықпен ұсынылады.
5-кесте бойынша.
39. 3-бағанда туынды қаржы құралының базалық активі көрсетіледі (бағалы қағаздың және оның эмитентінің атауы, валюта, пайыздық мөлшерлеме, тауар және басқа да базалық активтер).
40. 4-баған туынды қаржы құралының базалық активі бағалы қағаз болып табылған жағдайда толтырылады.
41. 5-бағанда шарт бойынша мәміле жасау күніндегі құны көрсетіледі.
42. 6-бағанда халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптарына сәйкес бухгалтерлік есепте көрсетілген құн көрсетіледі.
43. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықпен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2013 жылғы 27 тамыздағы
№ 227 қаулысына
4-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Сыртқы басқарудағы активтер туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"__________
Индекс: 3-ENPF_А-VNESH
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі – ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 20 жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
(теңгемен)
р/с
Зейнетақы активтерін сыртқы басқарушының атауы
Сенімгерлікпен басқару шартының нөмірі және күні
Зейнетақы активтерін басқарудың болжанатын кезеңі
Басқарудағы зейнетақы активтерінің ағымдағы құны
Ескерту
1
2
3
4
5
6
Жиынтығы
Бірінші басшы (ол болмаған кезде – оның орнындағы адам)
________________________________________________________________
(тегі, аты, бар болған кезде – әкесінің аты) (қолы)
Бас бухгалтер ________________________________________________
(тегі, аты, бар болған кезде – әкесінің аты) (қолы)
Орындаушы:
_____________________________________________ _____ _____________
(лауазымы, тегі, аты, бар болса – әкесінің аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы "___" __________
Мөр орны
Әкімшілік деректер
жинауға арналған
"Сыртқы басқарудағы
активтер туралы есеп"
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды
толтыру бойынша түсіндірме
Сыртқы басқарудағы активтер туралы есеп

29. В графе 5 коды валют указываются в соответствии с Государственным классификатором Республики Казахстан 07 ИСО 4217-2001 "Коды для обозначения валют и фондов".
30. В графе 8 указывается срок вклада по договору банковского вклада, при пролонгации вклада срок отражается с учетом пролонгации.
31. В графах 9 и 10 дата и периодичность выплаты накопленного вознаграждения указывается в соответствии с условиями договора банковского вклада.
32. В графах 13 и 14 указывается сумма размещения пенсионных активов во вклад в Национальном Банке Республики Казахстан и в банках второго уровня. В случае размещения пенсионных активов во вклад в иностранной валюте заполняется графа 14 с одновременным отражением эквивалента в национальной валюте – тенге в графе 13, в случае размещения пенсионных активов во вклад в национальной валюте - тенге заполняется графа 13.
33. Таблица заполняется с указанием суммы вкладов отдельно по каждому банку и по каждой валюте вклада.
34. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками
По таблице 4.
35. В графе 4 коды валют указываются в соответствии с Государственным классификатором Республики Казахстан 07 ИСО 4217-2001 "Коды для обозначения валют и фондов".
36. В графах 5 и 7 цена покупки и покупная стоимость указываются по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на дату совершения сделки, в графе 10 сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на отчетную дату. В случае приобретения аффинированного драгоценного металла в национальной валюте – тенге, заполняются графы 5, 7 и 9.
37. В графе 9 указывается сумма, отраженная в бухгалтерском учете.
38. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
По таблице 5.
39. В графе 3 указывается базовый актив производного финансового инструмента (наименование ценной бумаги и ее эмитента, валюта, ставка вознаграждения, товар и прочие базовые активы).
40. Графа 4 заполняется в случае, если базовым активом производного финансового инструмента является ценная бумага.
41. В графе 5 указывается стоимость на дату заключения сделки по договору.
42. В графе 6 указывается стоимость, отраженная в бухгалтерском учете в соответствии с требованиями международных стандартов финансовой отчетности.
43. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 августа 2013 года № 227
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об активах, находящихся во внешнем управлении
Отчетный период: на "___" ________ 20 __ года
Индекс: 3- ENPF_А-VNESH
Периодичность: ежемесячная
Представляет: единый накопительный пенсионный фонд
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления – ежемесячно не позднее 20 числа, следующего за отчетным месяцем
Форма
(в тенге)
№ п/п
Наименование внешнего управляющего пенсионными активами
Номер и дата договора доверительного управления
Предполагаемый период управления пенсионными активами
Текущая стоимость пенсионных активов, находящихся в управлении
Примечание
1
2
3
4
5
6
Итого:
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии – отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: _______________________________________ ______________
(должность, фамилия, имя, при наличии – отчество), (подпись)
номер телефона)
Дата подписания отчета "___" __________ 20 ___ года
место печати
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
"Отчет об активах,
находящихся во внешнем
управлении"
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Отчет об активах, находящихся во внешнем управлении

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Сыртқы басқарудағы активтер туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды ай сайын жасайды және ол есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырылады. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған жағдайда – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан шет мемлекетінің заңнамасына сәйкес инвестициялық портфельді басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыратын, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің талаптарына сәйкес келетін шетел ұйымында (бұдан әрі – зейнетақы активтерін басқарушы) инвестициялық басқарудағы активтер бойынша беріледі.
6. Нысан әрбір зейнетақы активтерін инвестициялық басқарушы бойынша толтырылады.
7. 4-бағанда шарт бойынша зейнетақы активтерін басқару кезеңі көрсетіледі. Егер шартта зейнетақы активтерін басқару кезеңі көзделмесе, онда 4-бағанда "-" белгісі қойылады.
8. 5-бағанда есепті күніндегі басқарудағы зейнетақы активтерінің ағымдағы құны көрсетіледі.
9. Егер есепті кезеңде сыртқы басқарудағы зейнетақы активтерін сыртқы басқарушы зейнетақы активтерінің барлық сомасын басқа басқарушыға, не оларды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына қайтарса және шартты бұзса, онда 2, 3, 4-бағандарда активтер мен міндеттемелерді тапсырудың соңғы күніне осы зейнетақы активтерін сыртқы басқарушы туралы мәліметтер көрсетіледі және 6-бағанда тапсырылған активтер нәтижесі туралы ақпарат (зейнетақы активтері сомасы және осы сома қайда берілгені) көрсетіледі.
10. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықпен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2013 жылғы 27 тамыздағы
№ 227 қаулысына
5-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Міндетті зейнетақы жарналары салымшыларының /алушылардың зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "___"__________
Индекс: 4-ENPF_OPV
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі – ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
(мың теңгемен)
Салымшылардың/ алушылардың жасы
Зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарт жасаған салымшылардың/алушылардың жеке зейнетақы шоттары
Зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттары жоқ салымшылардың/алушылардың жеке зейнетақы шоттары
Ерлер
Әйелдер
Саны
Зейнетақы жинақтары сомасы
Саны
Зейнетақы жинақтары сомасы
Саны
Зейнетақы жинақтары сомасы
барлығы
оның ішінде жұмыс берушілерден аударымдар
барлығы
оның ішінде жұмыс берушілерден аударымдар
барлығы
оның ішінде жұмыс берушілерден аударымдар
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
20 жасқа дейін
21 жас
22 жас
23 жас
24 жас
25 жас
26 жас
27 жас
28 жас
29 жас
30 жас
31 жас
32 жас
33 жас
34 жас
35 жас
36 жас
37 жас
38 жас
39 жас
40 жас
41 жас
42 жас
43 жас
44 жас
45 жас
46 жас
47 жас
48 жас
49 жас
50 жас
51 жас
52 жас
53 жас
54 жас
55 жас
56 жас
57 жас
58 жас
59 жас
60 жас
61 жас
62 жас
63 жас
64 жас
65 жас
66 жас
67 жас
68 жас
69 жас
70 жас
71 жас
72 жас
73 жас
74 жас
75 жас
76 жас
77 жас
78 жас
79 жас
80 жас
81 жас және одан үлкен
Жиынтығы
Бірінші басшы (ол болмаған кезде – оның орнындағы адам)
________________________________________________________________
(тегі, аты, бар болған кезде – әкесінің аты) (қолы)
Бас бухгалтер ________________________________________________
(тегі, аты, бар болған кезде – әкесінің аты) (қолы)
Орындаушы:
_____________________________________________ _____ _____________
(лауазымы, тегі, аты, бар болса – әкесінің аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы "___" __________
Мөр орны
Әкімшілік деректер
жинауға арналған
"Міндетті зейнетақы
жарналары салымшыларының
/алушылардың зейнетақы
жинақтарының көлемі
және жеке зейнетақы
шоттарының саны туралы
есеп" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды
толтыру бойынша түсіндірме
Міндетті зейнетақы жарналары салымшыларының/алушылардың зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет об активах, находящихся во внешнем управлении" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма представляется по активам, находящимся в инвестиционном управлении у зарубежной организации, осуществляющей деятельность по управлению инвестиционным портфелем в соответствии с законодательством иностранного государства, отвечающей требованиям Национального Банка Республики Казахстан (далее – управляющий пенсионными активами).
6. Форма заполняется в разрезе каждого управляющего пенсионными активами.
7. В графе 4 указывается период управления пенсионными активами по договору. В случае если в договоре не предусмотрен период управления пенсионными активами, то в графе 4 указывается знак "-".
8. В графе 5 указывается текущая стоимость пенсионных активов, находящихся в управлении на отчетную дату.
9. В случае если в отчетном периоде внешний управляющий пенсионными активами передает всю сумму пенсионных активов другому управляющему, либо возвращает их единому накопительному пенсионному фонду и расторгает договор, то в графах 2, 3, 4 указываются сведения по данному внешнему управляющему пенсионными активами на последний день передачи активов и обязательств и в графе 6 указывается информация о результатах переданных активов (сумма пенсионных активов и куда была передана данная сумма).
10. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 5
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 августа 2013 года № 227
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве
индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей обязательных
пенсионных взносов
Отчетный период: на "___" ________ 20 __ года
Индекс: 4- ENPF_OPV
Периодичность: ежемесячная
Представляет: единый накопительный пенсионный фонд
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления – ежемесячно не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
(в тысячах тенге)
Возраст вкладчиков/получателей
Индивидуальные пенсионные счета вкладчиков/получателей, заключивших договор о пенсионном обеспечении
Индивидуальные пенсионные счета вкладчиков/получателей, не имеющих договоров о пенсионном обеспечении
Мужчины
Женщины
Количество
Сумма пенсионных накоплений
Количество
Сумма пенсионных накоплений
Количество
Сумма пенсионных накоплений
всего
в том числе отчисления от работодателей
всего
в том числе отчисления от работодателей
всего
в том числе отчисления от работодателей
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
до 20 лет
21 год
22 года
23 года
24 года
25 лет
26 лет
27 лет
28 лет
29 лет
30 лет
31 год
32 года
33 года
34 года
35 лет
36 лет
37 лет
38 лет
39 лет
40 лет
41 год
42 года
43 года
44 года
45 лет
46 лет
47 лет
48 лет
49 лет
50 лет
51 год
52 года
53 года
54 года
55 лет
56 лет
57 лет
58 лет
59 лет
60 лет
61 год
62 года
63 года
64 года
65 лет
66 лет
67 лет
68 лет
69 лет
70 лет
71 год
72 года
73 года
74 года
75 лет
76 лет
77 лет
78 лет
79 лет
80 лет
81 год и более
Итого
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии – отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: _______________________________________ ______________
(должность, фамилия, имя, при наличии – отчество), (подпись)
номер телефона)
Дата подписания отчета "___" __________ 20 ___ года
место печати
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных "Отчет об объемах
пенсионных накоплений и
количестве индивидуальных
пенсионных счетов
вкладчиков/получателей
обязательных пенсионных
взносов"
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных
пенсионных счетов вкладчиков/получателей обязательных пенсионных
взносов

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Міндетті зейнетақы жарналары салымшыларының/алушылардың зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды ай сайын жасайды және ол есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырылады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Бес жүз теңгеден аз сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған жағдайда – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанды толтырған кезде жеке сәйкестендіру нөмірі бар, зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың/алушылардың жеке сәйкестендіру нөмірі бар жеке зейнетақы шоттарының саны бойынша, сондай-ақ жеке сәйкестендіру нөмірі жоқ (оның ішінде зейнетақы жинақтарының сомасымен) жеке зейнетақы шоттарының саны бойынша мәліметтер болған кезде, олар бойынша мәліметтер Нысанға ескертуде көрсетіледі.
6. 2 және 5-бағандарда салымшылардың /алушылардың жеке зейнетақы шоттарының саны зейнетақымен қамсыздандыру шартын жасаған ерлер және әйелдер бойынша жеке (тиісті бағандарда) салымшының/алушының жасына қарай бөліп, көрсетіледі. Олар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы тиісінше 3 және 6-бағандарда көрсетіледі.
7. 4 және 7-бағандарда жұмыс беруші есептеген зейнетақы жинақтары сомасы салымшының/алушының жасына қарай бөліп, ерлер мен әйелдер бойынша жеке көрсетіледі.
8. 8-бағанда зейнетақымен қамсыздандыру шарттары жоқ салымшылардың/ алушылардың жеке зейнетақы шоттарының саны салымшының /алушының жасына қарай көрсетіледі. Олар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы 9-бағанда көрсетіледі.
9. 10-бағанда зейнетақымен қамсыздандыру шарттары жоқ салымшылардың /алушылардың жұмыс беруші есептеген зейнетақы жинақтарының сомасы салымшының/ алушының жасына қарай бөліп көрсетіледі.
10. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықпен көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2013 жылғы 27 тамыздағы
№ 227 қаулысына
6-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Ерікті зейнетақы жарналары салымшыларының/алушылардың зейнетақы
жинақтарының көлемі және саны туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"__________
Индекс: 5-ENPF_DPV
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі – ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
(мың теңгемен)
Салымшылардың /алушылардың жасы
Ерлер
Әйелдер
Саны (адам)
Зейнетақы жинақтары сомасы
Саны (адам)
Зейнетақы жинақтары сомасы
1
2
3
4
5
20 жасқа дейін
21 жас
22 жас
23 жас
24 жас
25 жас
26 жас
27 жас
28 жас
29 жас
30 жас
31 жас
32 жас
33 жас
34 жас
35 жас
36 жас
37 жас
38 жас
39 жас
40 жас
41 жас
42 жас
43 жас
44 жас
45 жас
46 жас
47 жас
48 жас
49 жас
50 жас
51 жас
52 жас
53 жас
54 жас
55 жас
56 жас
57 жас
58 жас
59 жас
60 жас
61 жас
62 жас
63 жас
64 жас
65 жас
66 жас
67 жас
68 жас
69 жас
70 жас
71 жас
72 жас
73 жас
74 жас
75 жас
76 жас
77 жас
78 жас
79 жас
80 жас
81 жас және одан үлкен
Жиынтығы
Бірінші басшы (ол болмаған кезде – оның орнындағы адам)
________________________________________________________________
(тегі, аты, бар болған кезде – әкесінің аты) (қолы)
Бас бухгалтер ________________________________________________
(тегі, аты, бар болған кезде – әкесінің аты) (қолы)
Орындаушы:
_____________________________________________ _____ _____________
(лауазымы, тегі, аты, бар болса – әкесінің аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы "___" __________
Мөр орны
Әкімшілік деректер
жинауға арналған "Ерікті
зейнетақы жарналары
салымшыларының
/алушылардың зейнетақы
жинақтарының көлемі
және жеке зейнетақы
шоттарының саны туралы
есеп" нысанына қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды
толтыру бойынша түсіндірме
Ерікті зейнетақы жарналары салымшыларының/алушылардың зейнетақы
жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей обязательных пенсионных взносов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. При заполнении Формы в случае наличия сведений по количеству индивидуальных пенсионных счетов с индивидуальным идентификационным номером вкладчиков/получателей, не имеющих пенсионных накоплений, а также по количеству индивидуальных пенсионных счетов без индивидуального идентификационного номера (в том числе с суммой пенсионных накоплений) сведения по ним отражаются в примечании к Форме.
6. В графах 2 и 5 указывается количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей раздельно по мужчинам и женщинам (в соответствующих графах), заключивших договор о пенсионном обеспечении, с разбивкой в зависимости от возраста вкладчика/получателя. Сумма пенсионных накоплений по ним указывается в графах 3 и 6 соответственно.
7. В графах 4 и 7 указывается сумма пенсионных накоплений, начисленная работодателем раздельно по мужчинам и женщинам, с разбивкой в зависимости от возраста вкладчика/получателя.
8. В графе 8 указывается количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей, не имеющих договоров о пенсионном обеспечении, в зависимости от возраста вкладчика/получателя. Сумма пенсионных накоплений по ним указывается в графе 9.
9. В графе 10 указывается сумма пенсионных накоплений вкладчиков/получателей, не имеющих договоров о пенсионном обеспечении, начисленная работодателем, с разбивкой в зависимости от возраста вкладчика/получателя.
10. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 6
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 августа 2013 года № 227
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве
вкладчиков/получателей добровольных пенсионных взносов
Отчетный период: на "___" ________ 20 __ года
Индекс: 5- ENPF_DPV
Периодичность: ежемесячная
Представляет: единый накопительный пенсионный фонд
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления – ежемесячно не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
(в тысячах тенге)
Возраст вкладчиков/получателей
Мужчины
Женщины
Количество (человек)
Сумма пенсионных накоплений
Количество (человек)
Сумма пенсионных накоплений
1
2
3
4
5
до 20 лет
21 год
22 года
23 года
24 года
25 лет
26 лет
27 лет
28 лет
29 лет
30 лет
31 год
32 года
33 года
34 года
35 лет
36 лет
37 лет
38 лет
39 лет
40 лет
41 год
42 года
43 года
44 года
45 лет
46 лет
47 лет
48 лет
49 лет
50 лет
51 год
52 года
53 года
54 года
55 лет
56 лет
57 лет
58 лет
59 лет
60 лет
61 год
62 года
63 года
64 года
65 лет
66 лет
67 лет
68 лет
69 лет
70 лет
71 год
72 года
73 года
74 года
75 лет
76 лет
77 лет
78 лет
79 лет
80 лет
81 год и более
Итого:
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии – отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: _______________________________________ ______________
(должность, фамилия, имя, при наличии – отчество), (подпись)
номер телефона)
Дата подписания отчета "___" __________ 20 ___ года
место печати
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных "Отчет об объемах
пенсионных накоплений и
количестве вкладчиков/
получателей добровольных
пенсионных взносов"
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве
вкладчиков/получателей добровольных пенсионных взносов

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Міндетті кәсіби зейнетақы жарналары салымшыларының /алушылардың зейнетақы жинақтарының көлемі және саны туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды ай сайын жасайды және ол есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырылады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Бес жүз теңгеден аз сома есептерде нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған жағдайда – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанды толтырған кезде, зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың/алушылардың жеке сәйкестендіру нөмірі бар жеке зейнетақы шоттарының саны бойынша, сондай-ақ жеке сәйкестендіру нөмірі жоқ (оның ішінде зейнетақы жинақтарының сомасымен) жеке зейнетақы шоттарының саны бойынша мәліметтер болған жағдайда, олар бойынша мәліметтер Нысанға ескертуде көрсетіледі.
6. 2 және 4-бағандарда зейнетақымен қамсыздандыру шартын жасаған салымшылардың/алушылардың саны ерлер және әйелдер бойынша жеке (тиісті бағандарда) салымшының/алушының жасына қарай бөліп, көрсетіледі. Олар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы тиісінше 3 және 5-бағандарда көрсетіледі.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықпен көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2013 жылғы 27 тамыздағы
№ 227 қаулысына
8-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қазақстан Республикасының облыстары бойынша
(салымшының/алушының тұрғылықты жері бойынша) міндетті
зейнетақы жарналары салымшыларының /алушылардың зейнетақы
жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___" __________
Индекс: 7-ENPF_OPV_OBL
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзіміай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
(мың теңгемен)
Облыс/ қала атауы
Зейнетақымен қамсыздандыру шартын жасаған салымшылардың /алушылардың жеке зейнетақы шоттары
Зейнетақымен қамсыздандыру шарты жоқ салымшылардың /алушылардың жеке зейнетақы шоттары
Саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
барлығы
оның ішінде жұмыс берушіден ақша аударымы
барлығы
оның ішінде жұмыс берушіден ақша аударымы
1
2
3
4
5
6
7
Ақмола
Ақтөбе
Алматы
Атырау
Шығыс Қазақстан
Жамбыл
Батыс Қазақстан
Қарағанды
Қызылорда
Қостанай
Маңғыстау
Павлодар
Солтүстік
Қазақстан
Оңтүстік Қазақстан
Астана қаласы
Алматы қаласы
Өңір көрсетілмеген
Жиынтығы
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде - оның орнындағы адам)
________________________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Бас бухгалтер ________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Орындаушы: ___________________________________ ______ _________
(лауазымы, тегі, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойған күн 20_____ жылғы "_____" __________
мөр орны
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған "Қазақстан
Республикасының облыстары
бойынша (салымшының
/алушының тұрғылықты жері
бойынша) міндетті зейнетақы
арналары салымшыларының
/алушылардың зейнетақы
жинақтарының көлемі және жеке
зейнетақы шоттарының саны
туралы есеп" нысанға қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша
түсіндірме
Қазақстан Республикасының облыстары бойынша (салымшының
/алушының тұрғылықты жері бойынша) міндетті зейнетақы жарналары
салымшыларының/алушылардың зейнетақы жинақтарының көлемі және
жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве вкладчиков/получателей обязательных профессиональных пенсионных взносов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. При заполнении Формы в случае наличия сведений по количеству индивидуальных пенсионных счетов с индивидуальным идентификационным номером вкладчиков/получателей, не имеющих пенсионных накоплений, а также по количеству индивидуальных пенсионных счетов без индивидуального идентификационного номера (в том числе с суммой пенсионных накоплений) сведения по ним отражаются в примечании к Форме.
6. В графах 2 и 4 указывается количество вкладчиков/получателей раздельно по мужчинам и женщинам (в соответствующих графах), заключивших договор о пенсионном обеспечении, с разбивкой в зависимости от возраста вкладчика/получателя. Сумма пенсионных накоплений по ним указывается в графах 3 и 5 соответственно.
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 8
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 августа 2013 года № 227
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве
индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей обязательных
пенсионных взносов по областям Республики Казахстан (по месту
жительства вкладчика/получателя)
Отчетный период: на "___" ________ 20 __ года
Индекс: 7- ENPF_OPV_OBL
Периодичность: ежемесячная
Представляет: единый накопительный пенсионный фонд
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления – ежемесячно не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование области/города
Индивидуальные пенсионные счета вкладчиков/получателей, заключивших договор о пенсионном обеспечении
Индивидуальные пенсионные счета вкладчиков/получателей, не имеющих договоров о пенсионном обеспечении
Количество
Сумма пенсионных накоплений
Количество
Сумма пенсионных накоплений
всего
в том числе отчисления от работодателей
всего
в том числе отчисления от работодателей
1
2
3
4
5
6
7
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Восточно-Казахстанская
Жамбылская
Западно-Казахстанская
Карагандинская
Кызылординская
Костанайская
Мангистауская
Павлодарская
Северо-Казахстанская
Южно-Казахстанская
город Астана
город Алматы
Не указан регион
Итого:
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии – отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: _______________________________________ ______________
(должность, фамилия, имя, при наличии – отчество), (подпись)
номер телефона)
Дата подписания отчета "___" __________ 20 ___ года
место печати
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
"Отчет об объемах пенсионных
накоплений и количестве
индивидуальных пенсионных
счетов вкладчиков/получателей
обязательных пенсионных взносов
по областям Республики Казахстан
(по месту жительства вкладчика/получателя)"
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных
пенсионных счетов вкладчиков/получателей обязательных пенсионных
взносов по областям Республики Казахстан
(по месту жительства вкладчика/получателя)

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Қазақстан Республикасының облыстары бойынша (салымшының /алушының тұрғылықты жері бойынша) міндетті зейнетақы жарналары салымшыларының/алушылардың зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды ай сайын жасайды және есепті кезеңнің аяғындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүзге тең және одан астам сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанды толтыру кезінде зейнетақы жинақтары жоқ, жеке сәйкестендіру нөмірі бар жеке зейнетақы шоттарының саны, сондай-ақ жеке сәйкестендіру нөмірі жоқ жеке зейнетақы шоттарының (оның ішінде зейнетақы жинақтарының сомасымен) саны бойынша мәліметтер болған жағдайда, олар бойынша мәліметтер Нысанның ескертуінде көрсетіледі.
6. 2-бағанда зейнетақымен қамсыздандыру туралы шартты жасаған салымшылардың /алушылардың жеке зейнетақы шоттары салымшының/алушының тұрғылықты жеріне қарай бөліп көрсетіледі. Олар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы 3-бағанда көрсетіледі.
7. 4-бағанда зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарты бар салымшылардың /алушылардың жұмыс беруші есептеген зейнетақы жинақтарының сомасы салымшының /алушының тұрғылықты жеріне қарай бөліп көрсетіледі.
8. 5-бағанда зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарты жоқ салымшылардың /алушылардың жеке зейнетақы шоттарының саны салымшының/алушының тұрғылықты жеріне қарай көрсетіледі. Олар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы 6-бағанда көрсетіледі.
9. 7-бағанда зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарты жоқ салымшылардың /алушылардың жұмыс беруші есептеген зейнетақы жинақтарының сомасы салымшының /алушының) тұрғылықты жеріне қарай көрсетіледі.
10. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықпен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2013 жылғы 27 тамыздағы
№ 227 қаулысына
9-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Зейнетақы төлемдері туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"__________
Индекс: 8-ENPF_Vyplaty
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзіміай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
(мың теңгемен)
Көрсеткіштердің атауы
Символ
Есепті кезеңнің басында
Есепті кезеңнің аяғында
1
2
3
4
Кесте бойынша зейнетақы төлемдері:
Міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы төлемдері:

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей обязательных пенсионных взносов по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика/получателя)" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. При заполнении Формы в случае наличия сведений по количеству индивидуальных пенсионных счетов с индивидуальным идентификационным номером вкладчиков/получателей, не имеющих пенсионных накоплений, а также по количеству индивидуальных пенсионных счетов без индивидуального идентификационного номера (в том числе с суммой пенсионных накоплений) сведения по ним отражаются в примечании к Форме.
6. В графе 2 указывается количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей, заключивших договор о пенсионном обеспечении, с разбивкой в зависимости от места жительства вкладчика/получателя. Сумма пенсионных накоплений по ним указывается в графе 3.
7. В графе 4 указывается сумма пенсионных накоплений вкладчиков/получателей, имеющих договор о пенсионном обеспечении, начисленная работодателем, с разбивкой в зависимости от места жительства вкладчика/получателя.
8. В графе 5 указывается количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков / получателей, не имеющих договоров о пенсионном обеспечении, в зависимости от места жительства вкладчика/получателя. Сумма пенсионных накоплений по ним указывается в графе 6.
9. В графе 7 указывается сумма пенсионных накоплений вкладчиков/получателей, не имеющих договоров о пенсионном обеспечении, начисленная работодателем, с разбивкой в зависимости от места жительства вкладчика/получателя.
10. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 9
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 августа 2013 года № 227
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о пенсионных выплатах
Отчетный период: на "___" ________ 20 __ года
Индекс: 8- ENPF_Vyplaty
Периодичность: ежемесячная
Представляет: единый накопительный пенсионный фонд
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления – ежемесячно не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование показателей
Символ
На начало отчетного периода
На конец отчетного периода
1
2
3
4
Пенсионные выплаты по графику:
Пенсионные выплаты за счет обязательных пенсионных взносов:

900
елу бес жасқа (ерлер үшін) және елу жасқа (әйелдер үшін) жеткен кезде
901
саны (адам)
902
сомасы
903
зейнеткерлік жасқа жеткен кезде
904
саны (адам)
905
сомасы
906
Зейнетақы төлемдердің барлығы
1000
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде - оның орнындағы адам)
________________________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Бас бухгалтер ________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Орындаушы:
_____________________________________________ _____ _____________
(лауазымы, тегі, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойған күн 20_____ жылғы "_____" __________
мөр орны
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
"Зейнетақы төлемдері
туралы есеп" нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша
түсіндірме
Зейнетақы төлемдері туралы есеп
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Зейнетақы төлемдері туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды ай сайын жасайды және есепті кезеңнің аяғындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен ұсынылады. Есепте бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүзге тең және одан астам сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда сома бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры қызметінің басынан бастап жинақталған жиынтықпен көрсетіледі.
6. 4-бағанда сома жылдың басынан басталған кезеңге көрсетіледі.
7. "Кесте бойынша зейнетақы төлемдері" жолында кесте бойынша жиынтығында жүзеге асырылған зейнетақы төлемдерінің сомасы көрсетіледі. Кесте бойынша зейнетақы жарналарының түрлері бойынша жүзеге асырылған зейнетақы (міндетті, ерікті, міндетті кәсіптік) төлемдері 100 (103, 106), 200 (203, 206, 209) және 300 (303) символдарына сәйкес келетін жолдарда көрсетіледі. Зейнетақы жарналарының түрлері бөлігінде кесте бойынша төлемдер жүзеге асырылған адамдардың саны 102, 105, 202, 205, 208 және 302 символдарына сәйкес келетін жолдарда көрсетіледі.
8. "Бір жолғы зейнетақы төлемдері:" жолында бір жолғы жасалған зейнетақы төлемдерінің сомасы көрсетіледі. Зейнетақы жарналарының түрлері бойынша бір жолғы зейнетақы төлемдері 401 (404, 407, 410), 500 (503, 506), 600 (603, 606) символдарына сәйкес келетін жолдарда көрсетіледі. Зейнетақы жарналарының түрлері бөлігінде бір жолғы зейнетақы төлемдері жүзеге асырылған адамдардың саны 403, 406, 409, 502, 505, 602, 605 символдарына сәйкес келетін жолдарда көрсетіледі.

900
при достижении пятидесятипятилетнего (для мужчин) и пятидесятилетнего (для женщин) возраста
901
количество (человек)
902
сумма
903
при достижении пенсионного возраста
904
количество (человек)
905
сумма
906
Всего пенсионные выплаты
1000
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии – отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ______________________________________ ______________
(должность, фамилия, имя, при наличии – отчество), (подпись)
номер телефона)
Дата подписания отчета "___" __________ 20 ___ года
место печати
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
"Отчет о пенсионных выплатах"
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Отчет о пенсионных выплатах
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о пенсионных выплатах" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 сумма отражается накопленным итогом с начала деятельности единого накопительного пенсионного фонда.
6. В графе 4 сумма отражается за период с начала года.
7. В строке "Пенсионные выплаты по графику:" указывается сумма пенсионных выплат, осуществленная по графику в совокупности. Пенсионные выплаты, осуществленные по графику в разрезе видов пенсионных взносов (обязательные, добровольные, обязательные профессиональные) указывается в строках, соответствующих символам 100 (103, 106), 200 (203, 206, 209) и 300 (303). Количество человек, которым осуществлены выплаты по графику в разрезе видов пенсионных взносов указывается в строках, соответствующих символам 102, 105, 202, 205, 208 и 302.
8. В строке "Единовременные пенсионные выплаты:" указывается сумма пенсионных выплат, осуществленная единовременно. Единовременные пенсионные выплаты в разрезе видов пенсионных взносов указываются в строках, соответствующих символам 401 (404, 407, 410), 500 (503, 506), 600 (603, 606). Количество человек, которым осуществлены единовременные пенсионные выплаты в разрезе видов пенсионных взносов, указывается в строках, соответствующих символам 403, 406, 409, 502, 505, 602, 605.

9. "Сақтандыру ұйымына аударылған зейнетақы жинақтары:" жолында сақтандыру ұйымдарына берілген зейнетақы жинақтарының сомасы көрсетіледі. Зейнетақы жарналарының түрлері бойынша сақтандыру ұйымдарына берілген зейнетақы жинақтары 701 (704, 707, 710), 800 (802), 900 (903, 906) символдарына сәйкес келетін жолдарда көрсетіледі. Зейнетақы жинақтары сақтандыру ұйымдарына берілген адамдардың саны 703, 706, 709, 801, 902, 905 символдарына сәйкес келетін жолдарда көрсетіледі.
10. Барлық зейнетақы төлемдерінің сомасы "Зейнетақы төлемдердің барлығы" жолында көрсетіледі.
11. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықпен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2013 жылғы 27 тамыздағы
№ 227 қаулысына
10-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Меншікті активтер есебінен сатып алынған
бағалы қағаздар туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"__________
Индекс: 1-ENPF_CBSA
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі – есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей ай сайын
Нысан
(мың теңгемен)
Р/с№
Эмитенттің атауы
Эмитенттің елі
Бағалы қағаздың түрі
Номиналдық сәйкестендіру
нөмірі немесе халықаралық сәйкестендіру нөмірі
Бағалы қағаздардың
саны (данамен)
Номиналдық
құны
барлығы
оның ішінде ауыртпалық салынған бағалы қағаздар
Ва
лю
та
сы
бір бағалы қа
ғаз дың құ
ны
ауыртпалық салынған бағалы қағаздар, барлығы
оның ішінде РЕПО-ға берілген бағалы қағаздар
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
1.1.
2.
Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары
2.1.
Екінші деңгейдегі банктердің бағалы қағаздары

9. В строке "Переведено пенсионных накоплений в страховую организацию:" указывается сумма пенсионных накоплений, переданных в страховые организации. Пенсионные выплаты, переданные в страховые организации в разрезе видов пенсионных взносов указываются в строках, соответствующих символам 701 (704, 707, 710), 800 (802), 900 (903, 906). Количество человек, чьи пенсионные накопления переведены в страховые организации, указывается в строках, соответствующих символам 703, 706, 709, 801, 902, 905.
10. Сумма всех пенсионных выплат указывается в строке "Всего пенсионные выплаты".
11. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 10
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 августа 2013 года № 227
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов
Отчетный период: на "___" ________ 20 __ года
Индекс: 1- ENPF_CBSA
Периодичность: ежемесячная
Представляет: единый накопительный пенсионный фонд
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления – ежемесячно не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименование эмитента
Страна эмитента
Вид ценной бумаги
Национальный идентификационный номер или международный идентификационный номер
Количество ценных бумаг (в штуках)
Номинальная стоимость
всего
в том числе обремененные ценные бумаги
валюта
стоимость одной ценной бумаги
обремененные ценные бумаги, всего
в том числе ценные бумаги, пере данные в РЕПО
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан
1.1.
2
Негосударственные эмиссионные ценные бумаги организаций Республики Казахстан
2.1.
Ценные бумаги банков второго уровня

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды ай сайын жасайды және есепті кезеңнің аяғындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен ұсынылады. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүзге тең және одан астам сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 4-бағанда сатып алынған бағалы қағаздың түрі оның типі көрсетіле отырып, көрсетіледі.
6. 6-бағанда сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі.
7. 9-бағанда валюталардың коды "Валюталар мен қорларды белгілеу үшін кодтар" 07 ИСО 4217-2001 Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жіктегішіне сәйкес көрсетіледі.
8. 10-баған борыштық бағалы қағаздар бойынша толтырылады.
9. 11-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы тану күні көрсетіледі.
10. 12-бағанда борыштық бағалы қағаздарды өтеу мерзімі көрсетіледі.
11. 27 және 28-бағандарды толтыру кезінде Standard and Poor's Financial Services LLC, Moody’s Investors Services, FitchRatings рейтингілік агенттіктерінің бірі немесе олардың еншілес ұйымдары тағайындаған облигациялар бойынша бағалы қағаздың рейтингісі, акциялар бойынша эмитенттің рейтингісі, мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша елдің рейтингісі көрсетіледі. 27 және 28-бағандарда рейтинг болмаған кезде "рейтинг жоқ" деп көрсетіледі. Осы бағандар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша толтырылмайды.
12. 29-30-бағандарда Қазақстан Республикасының қор биржасының ресми тізіміне сәйкес Қазақстан Республикасының резиденттері бағалы қағаздарының санаты көрсетіледі. Қор биржасы тізімінің санаты болмаған кезде 29 және 30-бағандарда "листинг жоқ" деп көрсетіледі. Осы бағандар Қазақстан Республикасының резиденті еместерінің бағалы қағаздары және Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды.
13. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықпен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2013 жылғы 27 тамыздағы
№ 227 қаулысына
11-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Меншікті активтер есебінен жасалған "кері РЕПО"
және "РЕПО" операциялары туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___" __________
Индекс: 1-ENPF_REPO_SA
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей ай сайын
Нысан
(мың теңгемен)
№ п/п
Эмитенттің
атауы
Эмитенттің
елі
Бағалы қағаздың түрі
Ұлттық сәйкестендіру нөмірі және халықаралық сәйкестендіру нөмірі
Бағалы қағаздардың саны
Номиналдық құн валютасы
Кезең
операцияның ашылу күні
операцияның жабылу күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
"Кері РЕПО"
операциялары
1.1.
Тікелей тәсіл

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 4 указывается вид приобретенной ценной бумаги с указанием ее типа.
6. В графе 6 указывается количество приобретенных ценных бумаг.
7. В графе 9 коды валют указываются в соответствии с Государственным классификатором Республики Казахстан 07 ИСО 4217-2001 "Коды для обозначения валют и фондов".
8. Графа 10 заполняется по долговым ценным бумагам.
9. В графе 11 отражается дата первоначального признания в бухгалтерском учете.
10. В графе 12 указывается срок погашения долговых ценных бумаг.
11. При заполнении граф 27 и 28 отражается рейтинг ценной бумаги по облигациям, рейтинг эмитента по акциям, рейтинг страны по государственным ценным бумагам, присвоенный одним из рейтинговых агентств Standard and Poor's Financial Services LLC, Moody’s Investors Services, FitchRatings или их дочерних рейтинговых организаций. При отсутствии рейтинга в графах 27 и 28 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по государственным ценным бумагам Республики Казахстан.
12. В графах 29 и 30 указывается категория ценных бумаг резидентов Республики Казахстан согласно официальному списку фондовой биржи Республики Казахстан. При отсутствии категории списка фондовой биржи Республики Казахстан в графах 29 и 30 указывается "нет листинга". Данные графы не заполняются по ценным бумагам нерезидентов Республики Казахстан и государственным ценным бумагам Республики Казахстан.
13. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 11
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 августа 2013 года № 227
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об операциях "обратное РЕПО" и "РЕПО", совершенных за счет
собственных активов
Отчетный период: на "___" ________ 20 __ года
Индекс: 1- ENPF_REPO_SA
Периодичность: ежемесячная
Представляет: единый накопительный пенсионный фонд
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления – ежемесячно не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименование эмитента
Страна эмитента
Вид ценной бумаги
Национальный идентификационный номер или международный идентификационный номер
Количество ценных бумаг
Валюта номинальной стоимости
Период
Дата открытия операции
Дата закрытия операции
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Операции "обратное РЕПО"
1.1.
Прямой способ

1.1.1.
1.2.
Автоматты тәсіл
1.2.1.
2
"РЕПО" операциялары
2.1.
Тікелей тәсіл
2.1.2.
2.2.
Автоматты тәсіл
2.2.1.
кестенің жалғасы
Операцияның
күнмен көрсетілген мерзімі
Сыйақы мөлшерлемесі
Баланстық құны
Анықтамалық: қалыптастырылған резервтер
Рейтингі
Қор биржасы тізімінің санаты
мәмілені жасау күніндегі
есепті күніндегі
мәмілені жасау күніндегі
есепті күніндегі
10
11
12
13
14
15
16
17
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде - оның орнындағы адам)
________________________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Бас бухгалтер ________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Орындаушы:
_____________________________________________ _____ _____________
(лауазымы, тегі, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойған күн 20_____ жылғы "__" __________
мөр орны
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
"Меншікті активтер
есебінен жасалған "кері
РЕПО" және "РЕПО"
операциялары туралы
есеп" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша
түсіндірме
Меншікті активтер есебінен жасалған "кері РЕПО"
және "РЕПО" операциялары туралы есеп
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Меншікті активтер есебінен жасалған "кері репо" және "репо" операциялары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды ай сайын жасайды және есепті кезеңнің аяғындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүзге тең және одан астам сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 4-бағанда бағалы қағаздың санаты бар форматта "РЕПО" және (немесе) "кері РЕПО" операциялары бойынша берілген және (немесе) сатып алынған бағалы қағаздың түрі көрсетіледі.
6. 6-бағанда "РЕПО" және (немесе) "кері РЕПО" операциялары бойынша берілген және (немесе) сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі.
7. 7-бағанда валюталардың коды "Валюталар мен қорларды белгілеу үшін кодтар" 07 ИСО 4217-2001 Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жіктегішіне сәйкес көрсетіледі.
8. 14 және 15-бағандарды толтыру кезінде Standard and Poor's Financial Services LLC, Moody’s Investors Services, FitchRatings рейтингілік агенттіктерінің бірі немесе олардың еншілес ұйымдарының бірі тағайындаған облигациялар бойынша бағалы қағаздың рейтингісі, акциялар бойынша эмитенттің рейтингісі, мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша елдің рейтингісі көрсетіледі. Рейтингісі болмаған жағдайда 14 және 15-бағандарда "рейтингісі жоқ" деп көрсетіледі. Осы бағандар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды.

1.1.1
1.2.
Автоматический способ
1.2.1
2
Операции "РЕПО"
2.1.
Прямой способ
2.1.1
2.2.
Автоматический способ
2.2.1
продолжение таблицы:
Срок операции в днях
Ставка вознаграждения
Балансовая стоимость
Справочно: сформированные резервы
Рейтинг
Категория списка фондовой биржи
на дату заключения сделки
на отчетную дату
на дату заключения сделки
на отчетную дату
10
11
12
13
14
15
16
17
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии – отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ______________________________________ ______________
(должность, фамилия, имя, при наличии – отчество), (подпись)
номер телефона)
Дата подписания отчета "___" __________ 20 ___ года
место печати
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
"Отчет об операциях "обратное РЕПО"
и "РЕПО", совершенных за счет
собственных активов"
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Отчет об операциях "обратное РЕПО" и "РЕПО", совершенных за счет
собственных активов
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет об операциях "обратное РЕПО" и "РЕПО", совершенных за счет собственных активов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 4 указывается вид ценной бумаги, переданной и (или) приобретенной по операциям "РЕПО" и (или) "обратное РЕПО" с указанием ее типа.
6. В графе 6 указывается количество переданных и (или) приобретенных ценных бумаг по операциям "РЕПО" и (или) "обратное РЕПО".
7. В графе 7 коды валют указываются в соответствии с Государственным классификатором Республики Казахстан 07 ИСО 4217-2001 "Коды для обозначения валют и фондов".
8. При заполнении граф 14 и 15 отражается рейтинг ценной бумаги по облигациям, рейтинг эмитента по акциям, рейтинг страны по государственным ценным бумагам, присвоенный одним из рейтинговых агентств Standard and Poor's Financial Services LLC, Moody’s Investors Services, Fitch Ratings или их дочерних рейтинговых организаций. При отсутствии рейтинга в графах 14 и 15 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по государственным ценным бумагам Республики Казахстан.

9. 16 және 17-бағандарда Қазақстан Республикасының қор биржасының ресми тізіміне сәйкес Қазақстан Республикасының резиденттерінің бағалы қағаздарының санаты көрсетіледі. Қазақстан Республикасының қор биржасы тізімінің санаты болмаған кезде 16 және 17-бағандарда "листингі жоқ" деп көрсетіледі. Қазақстан Республикасының резидент еместерінің бағалы қағаздары бойынша және Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды.
10. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықпен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2013 жылғы 27 тамыздағы
№ 227 қаулысына
12-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Екінші деңгейдегі банктердің және банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың ағымдағы шоттарында меншікті
активтер есебінен орналастырылған салымдар мен ақша туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "___" __________
Индекс: 1-ENPF_Vklady_SA
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзіміесепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей ай сайын
Нысан
(мың теңгемен)
Р/с
Банктің атауы
Рейтинг
Салым валютасы
Банк салым шарты жасалған күні және нөмірі
Салым мерзімі (күндермен)
салымды орналастыру күніндегі
есепті күніндегі
күні
нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Екінші деңгейдегі банктердің шоттарындағы ақша
1.1.
2.
Талап етілгенге дейінгі салымдар
2.1.
3.
Мерзімді салымдар
3.1.
4.
Шартты салымдар
4.1.
5.
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың шоттарындағы ақша
5.1.
6.
Барлығы
кестенің жалғасы
Салым бойынша сыйақы мөлшерлемесі (жылдық пайызбен)
Салым бойынша негізгі борыштың сомасы
Салымның баланстық құны
Анықтамалық: қалыптастырылған резервтер
Ескерту
теңгемен
шетел валютасында
барлығы
оның ішінде салым бойынша есептелген сыйақы
9
10
11
12
13
14
15
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде - оның орнындағы адам)
________________________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Бас бухгалтер ________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Орындаушы:
_____________________________________________ _____ _____________
(лауазымы, тегі, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойған күн 20_____ жылғы "__" __________
мөр орны
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған "Екінші деңгейдегі
банктердің және банк
операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын
ұйымдардың ағымдағы
шоттарында меншікті активтер
есебінен орналастырылған
салымдар мен ақша туралы
есеп" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша
түсіндірме
Екінші деңгейдегі банктердің және банк операцияларының
жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың ағымдағы
шоттарында меншікті активтер есебінен орналастырылған салымдар мен ақша туралы есеп

9. В графах 16 и 17 указывается категория ценных бумаг резидентов Республики Казахстан согласно официальному списку фондовой биржи Республики Казахстан. При отсутствии категории списка фондовой биржи Республики Казахстан в графах 16 и 17 указывается "нет листинга". Данные графы не заполняются по ценным бумагам нерезидентов Республики Казахстан и государственным ценным бумагам Республики Казахстан.
10. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 12
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 августа 2013 года № 227
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о вкладах и деньгах на текущих счетах в банках второго уровня и
организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций,
размещенных за счет собственных активов
Отчетный период: на "___" ________ 20 __ года
Индекс: 1- ENPF_Vklady_SA
Периодичность: ежемесячная
Представляет: единый накопительный пенсионный фонд
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления – ежемесячно не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименование банка
Рейтинг
Валюта вклада
Дата заключения и номер договора банковского вклада
Срок вклада (в днях)
на дату размещения вклада
на отчетную дату
дата
номер
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Деньги на счетах в банках второго уровня
1.1.
2
Вклады до востребования
2.1.
3
Срочные вклады
3.1.
4
Условные вклады
4.1.
5.
Деньги на счетах в организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций
5.1.
6
Всего:
продолжение таблицы:
Ставка вознаграждения по вкладу (в процентах годовых)
Сумма основного долга по вкладу
Балансовая стоимость вклада
Справочно: сформированные резервы
Примечание
в тенге
в иностранной валюте
всего
в том числе начисленное вознаграждение по вкладу
9
10
11
12
13
14
15
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии – отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ______________________________________ ______________
(должность, фамилия, имя, при наличии – отчество), (подпись)
номер телефона)
Дата подписания отчета "___" __________ 20 ___ года
место печати
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
"Отчет о вкладах и деньгах на
текущих счетах в банках второго
уровня и организациях, осуществляющих
отдельные виды банковских операций,
размещенных за счет собственных активов"
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Отчет о вкладах и деньгах на текущих счетах в банках второго уровня и
организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций,
размещенных за счет собственных активов

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Екінші деңгейдегі банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың ағымдағы шоттарында меншікті активтер есебінен орналастырылған салымдар мен ақша туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды ай сайын жасайды және есепті кезеңнің аяғындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүзге тең және одан астам сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3 және 4-бағандарды толтыру кезінде Standard and Poor's Financial Services LLC, Moody’s Investors Services, FitchRatings рейтингілік агенттіктерінің бірі немесе олардың еншілес ұйымдарының бірі тағайындаған екінші деңгейдегі банктің рейтингі көрсетіледі. Рейтинг болмаған кезде 3 және 4-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Осы бағандар Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі салымдар бойынша толтырылмайды.
6. 5-бағанда валюталардың коды "Валюталар мен қорларды белгілеу үшін кодтар" 07 ИСО 4217-2001 Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жіктегішіне сәйкес көрсетіледі.
7. 8-бағанда банктік салым шарты бойынша салымның мерзімі көрсетіледі, салымның мерзімін ұзартқан кезде мерзім ұзарту ескеріліп көрсетіледі.
8. 10 және 11-бағандарда меншікті активтерін Қазақстан Республикасының Ұлттық банкіндегі және екінші деңгейдегі банктердегі салымға орналастыру сомасы көрсетіледі. Активтерді салымға шетел валютасында орналастырған жағдайда бір мезгілде ұлттық валюта – теңгедегі баламасы 10-бағанда көрсете отырып, 11-баған толтырылады, активтерді ұлттық валюта – теңгеде орналастырған жағдайда, 10-баған толтырылады.
9. Егер салымға меншік құқығын шектеу болса, онда 15-бағанда "иә" деген сөз жазылады.
10. Кесте әр валюта бойынша және әр банк, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым бойынша салым және ақша сомасын көрсете отырып толтырылады.
11. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықпен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2013 жылғы 27 тамыздағы
№ 227 қаулысына
13-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___" __________
Индекс: 1-ENPF_IKDU
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзіміесепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей ай сайын
Нысан
Заңды тұлғаның атауы
Сатып
алу
құны
(мың теңгемен)
Баланстық құны (мың теңгемен)
Акция
лар
саны
(дана
мен)
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы
қорына тиесілі акциялар
санының эмитенттің дауыс беретін акцияларының жалпы санына арақатынасы
(пайызбен)
Сатып алынған
күні
Барлығы
оның ішінде есептелген дивидендтер
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Қазақстан Республикасының резидент қаржы
ұйымдары
1.1.
Екінші
деңгейдегі
банктер

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о вкладах и деньгах на текущих счетах в банках второго уровня и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, размещенных за счет собственных активов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. При заполнении граф 3 и 4 отражается рейтинг банка второго уровня, присвоенный одним из рейтинговых агентств Standard and Poor's Financial Services LLC, Moody’s Investors Services, FitchRatings или их дочерних рейтинговых организаций. При отсутствии рейтинга в графах 3 и 4 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по вкладам в Национальном Банке Республики Казахстан.
6. В графе 5 коды валют указываются в соответствии с Государственным классификатором Республики Казахстан 07 ИСО 4217-2001 "Коды для обозначения валют и фондов".
7. В графе 8 указывается срок вклада по договору банковского вклада, при пролонгации вклада срок отражается с учетом пролонгации.
8. В графах 10 и 11 указывается сумма размещения собственных активов во вклад в Национальном Банке Республики Казахстан, в банках второго уровня и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций. В случае размещения активов во вклад в иностранной валюте заполняется графа 11 с одновременным отражением эквивалента в национальной валюте – тенге в графе 10, в случае размещения активов во вклад в национальной валюте - тенге заполняется графа 10.
9. Если имеются ограничения права собственности на вклад, то в графе 15 проставляется слово "да".
10. Таблица заполняется с указанием суммы вкладов и денег отдельно по каждой валюте и по каждому банку, организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций.
11. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 13
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 августа 2013 года № 227
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц
Отчетный период: на "___" ________ 20 __ года
Индекс: 1- ENPF_IKDU
Периодичность: ежемесячная
Представляет: единый накопительный пенсионный фонд
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления – ежемесячно не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Наименование юридического лица
Покупная стоимость (в тысячах тенге)
Балансовая стоимость (в тысячах тенге)
Количество акций (в штуках)
Соотношение количества акций, принадлежащих единому накопительному пенсионному фонду, к общему количеству голосующих акций эмитента (в процентах)
Дата приобретения
Всего
в том числе начисленные дивиденды
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Финансовые организации резиденты Республики Казахстан
1.1.
Банки второго уровня

3.1.1.
...
3.2.
артықшылықты акциялар
3.2.1.
...
4.
Барлығы
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде - оның орнындағы адам)
________________________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Бас бухгалтер ________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Орындаушы:
_____________________________________________ _____ _____________
(лауазымы, тегі, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойған күн 20_____ жылғы "__" __________
мөр орны
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған "Басқа
заңды тұлғалардың
капиталына инвестициялар
туралы есеп" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша
түсіндірме
Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есеп
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды ай сайын жасайды және есепті кезеңнің аяғындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүзге тең және одан астам сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда қордың қауымдасқан ұйымдардың, сондай-ақ басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестицияларының мөлшері туралы мәліметтер көрсетіледі.
6. Нысанның барлық деректері капиталына бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры қатысатын заңды тұлға қызметінің сипаты бойынша беріледі.
7. 3-бағанда сатып алу күніндегі акциялардың сатып алу құны көрсетіледі.
8. 4-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялардың баланстық құны көрсетіледі.
9. 5-бағанда басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар бойынша есептелген дивидендтер сомасы көрсетіледі.
10. 6-бағанда сатып алынған акциялардың саны көрсетіледі.
11. 8-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы тану күні көрсетіледі.
12. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықпен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2013 жылғы 27 тамыздағы
№ 227 қаулысына
14-қосымша
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидалары

3.1.1.
...
3.2.
привилегированные акции
3.2.1.
...
4.
Всего:
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии – отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: _____________________________________ ______________
(должность, фамилия, имя, при наличии – отчество), (подпись)
номер телефона)
Дата подписания отчета "___" __________ 20 ___ года
место печати
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных "Отчет об инвестициях
в капитал других юридических лиц"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных
Отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы отчета
5. В Форме отражаются сведения о размере инвестиций единого накопительного пенсионного фонда в капитал ассоциированных организаций, а также других юридических лиц.
6. Все данные Формы представляются по характеру деятельности юридического лица, в капитале которых участвует единый накопительный пенсионный фонд.
7. В графе 3 отражается покупная стоимость акций на дату приобретения.
8. В графе 4 указывается балансовая стоимость инвестиций в капитал других юридических лиц, отраженная в бухгалтерском учете.
9. В графе 5 указывается сумма дивидендов, начисленных по инвестициям в капитал других юридических лиц.
10. В графе 6 указывается количество приобретенных акций.
11. В графе 8 отражается дата первоначального признания в бухгалтерском учете.
12. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 14
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 августа 2013 года № 227
Правила представления отчетности единым накопительным
пенсионным фондом

1. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді және Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының (бұдан әрі – Қор) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне (бұдан әрі – уәкілетті орган) есептілігін ұсыну тәртібін айқындайды.
2. Есепті күнгі жағдай бойынша қағаз тасымалдағыштағы есептілікке Қордың бірінші басшысы (ол жоқ болған кезеңде - оның орнындағы адам), Қордың бас бухгалтері және орындаушы қол қояды, ол мөрмен бекітіледі және Қорда сақталады.
3. Электрондық форматтағы есептілік ұсынылатын деректердің құпиялылығын және түзетілмейтіндігін қамтамасыз ететін криптографиялық қорғау құралдары бар ақпараттың жеткізілуіне кепілдік беретін тасымалдау жүйесін пайдалану арқылы уәкілетті органға ұсынылады.
4. Электрондық нысанда ұсынылатын деректердің қағаз тасымалдағыштағы деректермен сәйкестігін Қордың бірінші басшысы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам) және Қордың бас бухгалтері қамтамасыз етеді.
5. Есептілікке өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды енгізу қажет болған жағдайда, Қор уәкілетті органға пысықталған есептілікті және есептілікке өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды енгізу қажеттілігінің себептерін көрсетіп, жазбаша түсіндірмені ұсынады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.08.2014 № 170 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
6. Есептіліктегі деректер Қазақстан Республикасының ұлттық валютасы - теңгемен көрсетіледі.
7. Есептілікті қалыптастыру мақсатында шетел валютасындағы активтер, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8378 тіркелген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының "Валюталарды айырбастаудың нарықтық бағамын айқындау және қолдану тәртібін белгілеу туралы" 2013 жылғы 25 қаңтардағы № 15 қаулысында және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2013 жылғы 22 ақпандағы № 99 бұйрығында көзделген тәртіпте айқындалған валюталарды айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша қайта есептеліп көрсетіледі.

1. Правила представления отчетности единым накопительным пенсионным фондом (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" и определяют порядок представления отчетности единым накопительным пенсионным фондом (далее - Фонд) в Национальный Банк Республики Казахстан (далее - уполномоченный орган).
2. Отчетность на бумажном носителе по состоянию на отчетную дату подписывается первым руководителем Фонда (на период его отсутствия - лицом, его замещающим), главным бухгалтером Фонда и исполнителем, заверяется печатью и хранится в Фонде.
3. Отчетность в электронном формате представляется в уполномоченный орган с использованием транспортной системы гарантированной доставки информации с криптографическими средствами защиты, обеспечивающей конфиденциальность и некорректируемость представляемых данных.
4. Идентичность данных, представляемых в электронном формате, данным на бумажном носителе, обеспечивается первым руководителем Фонда (на период его отсутствия – лицом, его замещающим) и главным бухгалтером Фонда.
5. В случае необходимости внесения изменений и (или) дополнений в отчетность Фонд представляет в уполномоченный орган доработанную отчетность и письменное объяснение с указанием причин необходимости внесения изменений и (или) дополнений в отчетность.
Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 27.08.2014 № 170 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
6. Данные в отчетности указываются в национальной валюте Республики Казахстан - тенге.
7. В целях формирования отчетности активы в иностранной валюте указываются в пересчете по рыночному курсу обмена валют, определенному постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 января 2013 года № 15 и приказом Министра финансов Республики Казахстан от 22 февраля 2013 года № 99 "Об установлении порядка определения и применения рыночного курса обмена валют", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8378.