Парниктік газдар шығарындыларына квотаны өзгерту үшін өтініш нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2013 жылғы 23 қазандағы № 326-Ө бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 13 қарашада № 8902 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 18 наурыздағы № 217 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Энергетика министрінің 18.03.2015 № 217 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 7 мамырдағы № 585 қаулысымен бекітілген Парниктік газдар шығарындыларына квоталарды өзгерту және сертификатты қайта ресімдеу қағидаларының 4-тармағына, 2010 жылғы 19 наурыздағы «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қосымшаға сәйкес Парниктік газдар шығарындыларына квотаны өзгерту үшін өтініш нысаны бекітілсін.
2. Төменкөміртекті даму департаменті осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге ұсынуды және оның ресми бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                      Н. Қаппаров
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігінің
төрағасы
__________ Ә. Смайылов
2013 жылғы 1 қараша
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау министрлігі
2013 жылғы 23 қазандағы
№ 326-Ө бұйрығына
қосымша
Приложение к приказу
Министра охраны окружающей среды
Республики Казахстан
от 23 октября 2013 года № 326-ө
Нысан
Форма
Парниктік газдар шығарындыларына квотаны өзгерту үшін өтініш Заявление на изменение квоты на выбросы парниковых газов
Есепті кезең 20___ж.
Отчетный период 20__г.
Индексі: № 1-ПГ
Индекс: форма № 1-ПГ
Кезеңділігі: жылдық
Периодичность: годовая
Ұсынатын тұлғалар тобы: Парниктік газдар шығарындыларына квоталар бөлудің ұлттық жоспарына кірген табиғат пайдаланушылар
Круг лиц представляющих: Природопользователи, которые входят в национальный план распределения квот на выбросы парниковых газов
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қоршаған органы қорғау министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитетіне
Куда представляется: Комитет экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан
Тапсыру мерзімі: 1 қазанға дейін
Срок представления: до 1 октября
1. Табиғатты пайдаланушының атауы

Об утверждении формы заявления на изменение квот на выбросы парниковых газов
Приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 23 октября 2013 года № 326-Ө. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 ноября 2013 года № 8902. Утратил силу приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 18 марта 2015 года № 217
Сноска. Утратил силу приказом Министра энергетики РК от 18.03.2015 № 217 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 Правил изменения квот и переоформления сертификата на выбросы парниковых газов, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 мая 2012 года № 585, подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» от 19 марта 2010 года, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить форму заявления на изменение квот на выбросы парниковых газов согласно приложению.
2. Департаменту низкоуглеродного развития обеспечить представление настоящего приказа в Министерство юстиции Республики Казахстан для государственной регистрации и официальное опубликование в средствах массовой информации.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Н. Каппаров
«СОГЛАСОВАНО»
Председатель Агентства
Республики Казахстан по статистике
_____________ А. Смаилов
1 ноября 2013 год
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау министрлігі
2013 жылғы 23 қазан № бұйрығына 326-Ө қосымша
Приложение
к приказу Министра
охраны окружающей среды
Республики Казахстан
от 23 октября 2013 года № 326-Ө
Нысан
Форма
Парниктік газдар шығарындыларына квотаны өзгерту үшін өтініш
Заявление на изменение квоты на выбросы парниковых газов
Есепті кезең 20 ___ ж.
Отчетный период 20 ___ г.
Индексі: № 1-ПГ
Индекс: форма № 1-ПГ
Кезеңділігі: жылдық
Периодичность: годовая
Ұсынатын тұлғалар тобы: Парниктік газдар шығарындыларына квоталар
бөлудің ұлттық жоспарына кірген табиғат пайдаланушылар
Круг лиц представляющих: Природопользователи, которые входят в
национальный план распределения квот на выбросы парниковых газов
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау
министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитетіне
Куда представляется: Комитет экологического регулирования и
контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан
Тапсыру мерзімі: 1 қазанға дейін
Срок представления: до 1 октября
1. Наименование природопользователя

2. Жалпы мәліметтер:
2.1. Заңды мекенжайы
2.2. Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН), бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)
2.3. Байланыс телефоны, факс, электрондық пошта
3 Парниктік газдар шығарындыларын квоталау талаптарына жататын қондырғыға қатысты экономикалық қызмет түрлерінің Жалпы жіктеуішіне сәйкес экономикалық қызмет түрі (атауы мен коды)
4. Қайта ресімделуге жататын парниктік газдар шығарындыларына сертификаттың сериясы мен нөмірі
5. Қайта ресімделуге жататын сертификатқа сәйкес бекітілген квота көлемі
6. Қосымша (өзгертілетін) квота көлемі
7. Жалпы квота көлемі (қайта ресімделуге жататын сертификатқа сәйкес квота көлемінің соммасы және қосымша квота көлемі)
8. Квота өзгертуге өтініштің себебі (қажеттерін белгілеу):
8.1. қондырғылардың сипатында немесе қызмет етуінде жоспарланып отырған өзгерістер
8.2. парниктік газдар шығарындыларының жаңа көздерін іске қосу
9. Парниктік газдар шығарындыларына квоталар арналған уақыт кезеңі
20__жылға
10. Өтінішке мына құжаттар қоса беріледі:
Квотаның өзгеруін негіздейтін есептеулер
Өтініш беруші мәліметтердің дұрыстығына толық жауапкершілікте болады.
Атауы _______________       Мекенжайы ______________
_______________       Телефон ________________
_______________       электрондық мекенжайы _____________
Орындаушының аты-жөні және телефоны __________ Телефон__________
Басшы ________________________(Т.А.Ә., қолы)___________________
Бас бухгалтер _______________(Т.А.Ә., қолы)___________________
Парниктік газдар шығарындыларына квотаны өзгерту үшін өтініш
нысанын толтыру бойынша түсініктеме
Квотаны өзгерту үшін өтініш нысан 2013 жылғы 24 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Үкіметінің № 1000 қаулысымен өзгерістер мен толықтырулар енгізілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 7 мамырдағы № 585 қаулысымен бекітілген Парниктік газдар шығарындыларына квоталарды өзгерту және сертификатты қайта ресімдеу қағидаларының 4-тармағын іске асыру мақсатында әзірленді.
Квотаны өзгерту үшін өтініш нысанын парниктік газдар шығарындыларына квоталар бөлудің ұлттық жоспарына кірген табиғат пайдаланушылар Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитетіне ұсынады.
2013 жылғы 24 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Үкіметінің № 1000 қаулысымен өзгерістер мен толықтырулар енгізілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Парниктік газдар шығарындыларына квоталарды өзгерту және сертификатты қайта ресімдеу қағидаларын бекіту туралы» 2012 жылғы 7 мамырдағы № 585 қаулысымен бекітілген жағдайларда 1 қазаннан кешіктірмей.

2. Общие сведения:
2.1. Юридический адрес
2.2. Индивидуальный идентификационный номер (ИИН), бизнес-идентификационный номер (БИН)
2.3. Контактные телефоны, факс, электронная почта
3. Вид экономической деятельности, согласно Общего классификатора видов экономической деятельности, к которому относится установка, подпадающая под требования по квотированию выбросов парниковых газов (код и название)
4. Серия и номер сертификата на выбросы парниковых газов, который подлежит переоформлению:
5. Объем квот, установленный согласно сертификату, который подлежит переоформлению:
6. Дополнительный (изменяемый) объем квот:
7. Общий объем квот (сумма объема квот согласно сертификату, который подлежит переоформлению и дополнительного объема квот):
8. Причина запроса изменения квот (отметить необходимое):
8.1. Изменения, планируемые в характере или функционировании установок
8.2. Ввод новых источников выбросов парниковых газов
9. Период времени, на который предназначается квота на выбросы парниковых газов
На 20 ____ год
10. К заявлению прилагаются следующие документы:
Расчеты, обосновывающие изменение квоты
Заявитель несет полную ответственность за достоверность сведений.
Наименование ____________________
____________________
____________________
Адрес ____________________________
Телефон __________________________
электронный адрес ________________
Фамилия и телефон исполнителя ____
Телефон __________________________
Руководитель _____________________
Главный бухгалтер ________________
(Ф.И.О., подпись) ________________
(Ф.И.О., подпись) ________________
М. П.
Пояснение
по заполнению формы заявления на изменение квоты на выбросы
парниковых газов
1. Форма заявления на изменение квоты разработана в целях реализации пункта 4 Правил изменения квот и переоформления сертификата на выбросы парниковых газов, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 мая 2012 года № 585 с изменениями и дополнениями внесенными постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2013 года № 1000.
2. Форма заявления на изменение квоты подается в Комитет экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан природопользователями, которые входят в национальный план распределения квот на выбросы парниковых газов.
В случаях установленных постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 мая 2012 года № 585 «Об утверждении Правил изменения квот и переоформления сертификата на выбросы парниковых газов» с изменениями и дополнениями, внесенными в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2013 года № 1000 не позднее 1 октября.

3. Нысан келесідей түрде толтырылады:
1-бағанда табиғат пайдаланушының атауы көрсетіледі;
2-бағанда «Жалпы мәліметтер» заңды мекенжайы, ЖСН, БСН, байланыс телефоны, факс, электрондық пошта көрсетіледі;
3-бағанда «Парниктік газдар шығарындыларын квоталау талаптарына жататын қондырғыға қатысты экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішіне сәйкес экономика секторы (атауы мен коды)» экономикалық қызмет түрлерінің ортақ жіктеуішіне сәйкес экономика секторы көрсетіледі;
4-бағанда «Қайта ресімделуге жататын парниктік газдар шығарындыларына сертификаттың сериясы мен нөмірі» парниктік газдар шығарындыларына сертификаттың сериясы мен нөмірі көрсетіледі;
5-бағанда «Қайта ресімделуге жататын сертификатқа сәйкес бекітілген квота көлемі» қайта ресімдеуге жататын сертификатқа сәйкес бекітілген квота көлемі көрсетіледі;
6-бағанда «Қосымша (өзгертілетін) квота көлемі» қосымша (өзгертілетін) квота көлемі көрсетіледі;
7-бағанда «Жалпы квота көлемі» қайта ресімдеуге жататын сертификатқа сәйкес квота көлемі қосымша квота көлемі бөлігіндегі соммасы көрсетіледі;
8-бағанда «Квота өзгертуге өтініштің себебі (қажеттерін белгілеу» 8.1. бағанында көрсетілген қондырғылардың сипатында немесе қызмет етуінде жоспарланып отырған өзгерістер немесе 8.2. бағанында көрсетілген парниктік газдар шығарындыларының жаңа көздерін іске қосылуы көрсетіледі;
9-бағанда «Парниктік газдар шығарындыларына квоталар арналған уақыт кезеңі» парниктік газдар шығарындыларына квоталар арналған уақыт кезеңі көрсетіледі;
10-бағанда «Өтінішке мына құжаттар қоса беріледі» квотаның өзгеруін негіздейтін есептер қоса беріледі.

3. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается наименование природопользователя;
в графе 2 «Общие сведения» указывается юридический адрес, ИИН и БИН, контактные телефоны, факс, электронная почта;
в графе 3 «Сектор экономики, согласно общего классификатора видов экономической деятельности, к которому относится установка, подпадающая под требования по квотированию выбросов парниковых газов (код и название)» указывается сектор экономики, согласно общего классификатора видов экономической деятельности;
в графе 4 «Серия и номер сертификата на выбросы парниковых газов, который подлежит переоформлению» указывается серия и номер сертификата на выбросы парниковых газов;
в графе 5 «Объем квот, установленный согласно сертификату, который подлежит переоформлению» указывается объем квот, установленный согласно сертификату, который подлежит переоформлению;
в графе 6 «Дополнительный (изменяемый) объем квот» указывается дополнительный (изменяемый) объем квот;
в графе 7 «Общий объем квот» указывается сумма объема квот согласно сертификату, который подлежит переоформлению в части дополнительного объема квот;
в графе 8 «Причина запроса изменения квот (отметить необходимое)» указывается изменения, планируемые в характере или функционировании установок указанные в графе 8.1. или ввод новых источников выбросов парниковых газов указанные в графе 8.2.;
в графе 9 «Период времени, на который предназначается квота на выбросы парниковых газов» указывается период времени, на который предназначается квота на выбросы парниковых газов;
в графе 10 «к заявлению прилагаются следующие документы» прилагаются расчеты, обосновывающие изменение квоты.