Жүзеге асырылатын міндеттерді орындау үшін қажетті және жеткілікті дербес деректердің тізбесін бекіту туралы
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2013 жылғы 12 қарашадағы № 207-н/қ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 25 қарашада № 8927 тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрық қолданысқа енгізілу тәртібін 6-тармақтан қараңыз.
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабы 2-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасы (бұдан әрі – Жоғары аудиторлық палата) ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Жоғары аудиторлық палатасының 24.02.2023 № 8-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) нормативтік қаулысымен.
1. Қоса беріліп отырған Жүзеге асырылатын міндеттерді орындау үшін қажетті және жеткілікті дербес деректердің тізбесі бекітілсін.
2. Персоналды басқару секторы (С.Д. Тәженова) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, дербес деректерді қорғауды қамтамасыз етсін.
3. Заң бөлімі (Ю.Ф. Энгель) заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оны 10 күнтізбелік күн ішінде бұқаралық ақпарат құралдарына ресми жариялануға жолдасын.
4. Бұйрықтың орындалуын бақылау аппарат басшысына (М.Т. Райымқұлов) жүктелсін.
5. Бұйрық өздеріне қатысы бойынша Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің лауазымды адамдарының назарына жеткізілсін.
6. Осы бұйрық 2011 жылғы 25 қарашадан бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға
А. Мусин
Республикалық бюджеттің
атқарылуын бақылау жөніндегі
есеп комитетінің
2013 жылғы 12 қарашадағы
№ 207-н/қ нормативтік
қаулысына қосымша
Ескерту. Қосымшаның оң жақ жоғары бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Жоғары аудиторлық палатасының 24.02.2023 № 8-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) нормативтік қаулысымен.
Жүзеге асырылатын міндеттерді орындау үшін қажетті және жеткілікті дербес деректердің тізбесі
Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда - Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 04.10.2021 № 12-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) нормативтік қаулысымен.
Р/с №
Міндеттер, соның ішінде функциялар, өкілеттіктер, міндеттер атауы
Жүзеге асырылатын міндет шеңберінде жинау және өңдеу мақсаттары
Белгілі бір мақсат үшін дербес деректердің атауы
Меншік иесі және (немесе) оператор жүзеге асыратын міндеттерге тікелей нұсқаулары бар құжаттарды немесе нормативтік құқықтық актілерді көрсету
1
Мемлекеттік қызмет өткеруді қамтамасыз ету
Кадрлар іріктеуді ұйымдастыру, мемлекеттік қызметшілердің мемлекеттік қызметті өткеруіне байланысты құжаттарды ресімдеу, мемлекеттік қызметшілердің дербес деректерін, мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жұмысын бағалау және оқудан өту нәтижелері туралы мәліметтерді, оның ішінде мемлекеттік қызмет персоналы бойынша автоматтандырылған бірыңғай дерекқорда (ақпараттық жүйеде) есепке алуды жүзеге асыру

Об утверждении Перечня персональных данных, необходимого и достаточного для выполнения осуществляемых задач
Нормативное постановление Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 12 ноября 2013 года № 207-н/қ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 ноября 2013 года № 8927.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п.6.
В соответствии с подпунктом 1) пункта 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите" Высшая аудиторская палата Республики Казахстан (далее – Высшая аудиторская палата) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула - в редакции нормативного постановления Высшей аудиторской палаты РК от 24.02.2023 № 8-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемый Перечень персональных данных, необходимый и достаточный для выполнения осуществляемых задач.
2. Сектору управления персоналом (Таженова С.Д.) обеспечить защиту персональных данных в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Юридическому отделу (Энгель Ю.Ф.) в установленном законодательством порядке:
1) обеспечить государственную регистрацию приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направить на официальное опубликование в средства массовой информации приказ в течение 10 календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением приказа возложить на руководителя аппарата (Раймкулов М.Т.).
5. Приказ довести до сведения должностных лиц Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета в части, их касающейся.
6. Настоящий приказ вводится в действие с 25 ноября 2013 года.
Председатель
А. Мусин
Приложение
к нормативному постановлению
Счетного комитета
по контролю за исполнением
республиканского бюджета
от 12 ноября 2013 года
№ 207-н/қ
Сноска. Правый верхний угол приложения - в редакции нормативного постановления Высшей аудиторской палаты РК от 24.02.2023 № 8-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Перечень персональных данных, необходимый и достаточный для выполнения осуществляемых задач
Сноска. Перечень - в редакции нормативного постановления Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 04.10.2021 № 12-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование задачи, в том числе функций, полномочий, обязанностей
Цели сбора и обработки в рамках осуществляемой задачи
Наименование персональных данных для определенной цели
Указание на документы или нормативные правовые акты, имеющие прямые указания на осуществляемые собственником и (или) оператором задачи
1
Обеспечение прохождения государственной службы
Организация отбора кадров, оформление документов, связанные с прохождением государственными служащими государственной службы, осуществление учета персональных данных государственных служащих, сведений о результатах оценки деятельности административных государственных служащих и прохождения обучения, в том числе в единой автоматизированной базе данных (информационной системе) по персоналу государственной службы

1. Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі
2. Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)
3. Атын, әкесінің атын (болған жағдайда), тегін өзгерту туралы мәліметтер
4. Туу туралы деректер: туған күні, айы, жылы; туған жері
5. Ұлты
6. Жынысы
7. Жеке басын куәландыратын құжаттың деректері:
құжаттың атауы;
нөмірі;
берілген күні;
қолданылу мерзімі;
құжатты берген орган
8. Азаматтығы туралы деректер:
азаматтығы (бұрынғы азаматтығы):
Қазақстан Республикасының азаматтығын алған күні
9. Тұрғылықты мекенжайы
10. Байланыс телефондары (жұмыс, үй, ұялы)
11. Электрондық пошта мекенжайы
12. Портреттік бейнесі (цифрланған суреті)
13. Қолтаңбасы (соның ішінде электрондық-цифрлық (болған жағдайда)
14. Білімі, біліктілігі туралы және арнайы білімінің немесе арнайы даярлығының бар-жоғы туралы мәліметтер;
оқу орнына түскен күні (оқу орнынан шығарылған күні);
дипломның, куәліктің, аттестаттың немесе білім беру мекемесін бітіргені туралы басқа да құжаттың сериясы, нөмірі, берілген күні;
білім беру мекемесінің атауы және орналасқан жері;
факультеті немесе бөлімі, білім беру мекемесін бітіргеннен кейінгі біліктілігі және мамандығы;
ғылыми дәрежесі;
ғылыми атағы;
шетел тілдерін білуі
15. Арнайы тексеру нәтижелері
16. Соттылығының болуы (болмауы) туралы мәліметтер
17. Мемлекеттiк қызметшiнiң ант қабылдаған күнi
18. Жеке табыс салығы және мүлік бойынша декларацияны тапсырғаны туралы мәліметтер
19. Еңбек кітапшасының мәліметтері:
нөмірі;
сериясы;
берілген күні
20. Еңбек қызметі туралы мәліметтер (ағымдағы уақытқа еңбек қызметі туралы деректер):
лауазымын, құрылымдық бөлімшені, ұйымды және оның атауын толық көрсету;
жалпы және үздіксіз жұмыс өтілі,
басқа да ұйымдарда бұрын атқарған лауазымдарының атауын және осы ұйымдарда жұмыс істеген уақытын толық көрсете отырып, осы ұйымдардың мекенжайлары мен телефондары, сондай-ақ деректемелері
21. Мемлекеттік және ведомстволық наградалар, грамоталар, алғыс хаттар туралы мәліметтер;
награданың атауы немесе аты;
марапаттау туралы нормативтік актінің күні мен түрі
22. Біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы мәліметтер:
біліктілігін арттыру немесе қайта даярлау туралы құжаттың сериясы, нөмірі, берілген күні;
білім беру мекемесінің атауы және орналасқан жері;
білім беру мекемесін бітіргеннен кейінгі біліктілігі және мамандығы
23. Мемлекеттік әкімшілік қызметшілер қызметін бағалау нәтижелері туралы мәліметтер
24. Әскери міндетті адамдарды және әскери қызметке шақыруға жататын адамдарды әскери есепке алу туралы мәліметтер:
әскери билеттің сериясы, нөмірі, берілген (тапсырған) күні;
әскери билетті берген органның атауы;
әскери есепке алу мамандығы;
әскери атағы;
есепке алу/шығару туралы деректер;
әскери қызметтен босатылу негізі

1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
2. Индивидуальный идентификационный номер (ИИН)
3. Сведения о смене фамилии, имени, отчества (при его наличии)
4. Данные о рождении: дата рождения, место рождения
5. Национальность
6. Пол
7. Данные документа, удостоверяющего личность:
наименование документа;
номер;
дата выдачи;
срок действия;
орган, выдавший документ
8. Данные о гражданстве:
гражданство (прежнее гражданство);
дата приобретения гражданства Республики Казахстан;
9. Адрес места жительства
10. Контактные данные (рабочий, домашний, мобильный)
11. Адрес электронной почты
12. Портретное изображение (оцифрованная фотография)
13. Подпись (в том числе электронно-цифровая (при ее наличии))
14. Сведения об образовании, квалификации и о наличии специальных знаний или специальной подготовки:
дата поступления в учебное заведение (отчисления из учебного заведения);
серия, номер, дата выдачи диплома, свидетельства, аттестата или другого документа об окончании образовательного учреждения;
наименование и местоположение образовательного учреждения;
факультет или отделение, квалификация и специальность по окончании образовательного учреждения;
ученая степень;
ученое звание;
владение иностранными языками
15. Результаты специальной проверки
16. Сведения о наличии (отсутствии) судимости
17. Дата принятия присяги государственным служащим
18. Сведения о сдаче декларации по индивидуальному подоходному налогу и имуществу
19. Сведения трудовой книжки:
номер;
серия;
дата выдачи
20. Сведения о трудовой деятельности (данные о трудовой деятельности на текущее время):
полное указание должности, структурного подразделения, организации ее наименование;
общий и непрерывный стаж работы;
адреса и телефоны, а также реквизиты других организаций с полным наименованием занимаемых ранее в них должностей и времени работы в этих организациях
21. Сведения о государственных и ведомственных наградах, грамотах, благодарственных письмах;
наименование или название награды;
дата и вид нормативного акта о награждении
22. Сведения о повышении квалификации и переподготовке:
серия, номер, дата выдачи документа о повышении квалификации или о переподготовке;
наименование и местоположение образовательного учреждения;
квалификация и специальность по окончанию образовательного учреждения
23. Сведения о результатах оценки деятельности административных государственных служащих
24. Сведения о воинском учете военнообязанных лиц и лиц, подлежащих призыву на военную службу:
серия, номер, дата выдачи (сдачи) военного билета;
наименование органа, выдавшего военный билет;
военно-учетная специальность;
воинское звание;
данные о принятии/снятии с учета;
основание освобождения от воинской службы

25. Отбасы жағдайы туралы мәліметтер:
неке жағдайы;
неке қию туралы куәлік деректері;
неке бұзу туралы куәлік деректері;
жұбайының аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі;
жұбайының жеке басын куәландыратын құжаттың деректері;
туыстық деңгейі;
отбасының басқа мүшелерінің, қарауындағы адамдардың аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі және туған күндері;
балаларының (соның ішінде асырап алған, қамқорлығындағы) бар-жоғы және олардың жасы;
баланың туу туралы куәлігінің деректері;
жақын туыстарының қайтыс болуы туралы куәліктің деректері
26. Әлеуметтік жеңілдіктер және әлеуметтік мәртебе туралы мәліметтер:
жеңілдіктер мен мәртебені ұсыну үшін негіз болып табылатын құжатты берген органның атауы;
құжаттың сериясы, нөмірі, берілген күні;
Семей сынақ ядролық полигонында ядролық сынақ салдарынан зардап шеккен адамға жеңілдіктер құқығын растайтын куәлік;
Арал маңы экологиялық апаты салдарынан зардап шеккен адамға жеңілдіктер құқығын растайтын куәлік
27. Мүгедектігі туралы мәліметтер:
мүгедектік тобы;
мүгедектікті белгілеу күні, белгілеу мерзімі
28. Медициналық қорытындылардың нәтижелері туралы мәліметтер
29. Тәртіптік/әкімшілік жаза қолдану туралы (соның ішінде сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар жасағаны үшін), мемлекеттiк лауазымдар атқаруға тыйым салу туралы мәліметтер
30. Қылмыстық теріс қылықты қасақана жасау (жасамау) туралы мәліметтер
31. Сенімгер басқаруға берілген мүлік туралы мәліметтер
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 4) тармақшасы
Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 22-бабы

25. Сведения о семейном положении:
состояние в браке;
данные свидетельства о заключении брака;
данные свидетельства о расторжении брака;
фамилия, имя, отчество (при его наличии) супруги (а);
данные документа, удостоверяющего личность супруги (а);
степень родства;
фамилии, имена, отчества (при его наличии) и даты рождения других членов семьи, иждивенцев;
наличие детей (в том числе усыновленных, находящихся на попечении) и их возраст;
данные свидетельства о рождении ребенка;
данные свидетельства о смерти близких родственников
26. Сведения о социальных льготах и социальном статусе:
наименование органа, выдавшего документ, являющийся основанием для предоставления льгот и статуса;
серия, номер, дата выдачи документа;
удостоверение, подтверждающее право на льготы пострадавшему вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
удостоверение, подтверждающее право на льготы пострадавшему вследствие экологического бедствия в Приаралье
27. Сведения об инвалидности:
группа инвалидности;
дата установления, срок установления инвалидности
28. Сведения о результатах медицинских заключений
29. Сведения о наложении дисциплинарного/административного взыскания (в том числе за совершение коррупционного правонарушения), о запрете занимать государственные должности
30. Сведения об умышленном совершении (не совершении) уголовного проступка
31. Сведения об имуществе, переданном в доверительное управление
Подпункт 4) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан"
Статья 22 Трудового кодекса Республики Казахстан