Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің "Б" корпусы мемлекеттік Әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2013 жылғы 20 желтоқсандағы № 318 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 23 қаңтарда № 9080 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 2014 жылғы 24 қазандағы № 18 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 24.10.2014 № 18 бұйрығымен.
«Мемлекеттік қызмет туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңының 13-бабының 5-тармағына, «Мемлекеттік қызметшілер лауазымдарының тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 7 наурыздағы № 523 Жарлығына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 31 желтоқсандағы № 1460 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі туралы ереженің 20-тармағының 7) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. «С» санатына жатқызылған, Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын біліктілік талаптары осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Персоналды басқару қызметі (Р. Қабиева) «С» санатына жатқызылған, Агенттіктің «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын біліктілік талаптарын келісу үшін Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігіне жолдасын.
3. Персоналды басқару қызметі Агенттіктің Заң департаментімен бірге заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оны бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауға жолдасын.
3) осы бұйрықтың Агенттіктің Интернет-ресурсында міндетті жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                             Ә. Смайылов
Келісілді
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
______________________
2013 ж 20 желтоқсан
М.О.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігінің
2013 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 318 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің «Б» корпусы
мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің лауазымдарына қойылатын
біліктілік талаптары

Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" Агентства Республики Казахстан по статистике
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 20 декабря 2013 года № 318. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 января 2014 года № 9080. Утратил силу приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 24 октября 2014 года № 18
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики РК от 24.10.2014 № 18.
В соответствии с пунктом 5 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе», Указом Президента Республики Казахстан «Об утверждении Реестра должностей государственных служащих» от 7 марта 2013 года № 523, подпунктом 7) пункта 20 Положения об Агентстве Республики Казахстан по статистике, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2004 года № 1460, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить квалификационные требования к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» Агентства, отнесенных к категории «С», согласно приложению к настоящему приказу.
2. Службе управления персоналом (Кабиева Р.) направить для согласования квалификационные требования к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» Агентства, отнесенных к категории «С» в Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы.
3. Службе управления персоналом совместно с Юридическим департаментом Агентства в установленном законодательном порядке:
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направить на официальное опубликование в средства массовой информации настоящий приказ после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) обеспечить обязательную публикацию настоящего приказа на Интернет-ресурсе Агентства.
4. Контроль по исполнению настоящего приказа оставляю за собой.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель                               А. Смаилов
Согласовано
Агентство Республики Казахстан
по делам государственной службы
_______________________
20 декабря 2013 г.
М.П.
Приложение
к приказу Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 20 декабря 2013 года № 318
Квалификационные требования к должностям
административных государственных служащих корпуса «Б»
Агентства Республики Казахстан по статистике

Ескерту. Біліктілік талаптар жаңа редакцияда - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 11.04.2014 № 67 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Кеңесші, санаты С-3, № 01-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, гуманитарлық ғылымдар, құқық, жаратылыстану ғылымдары, техникалық ғылымдар және технологиялар саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының  Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Төрағаға талдамалық, анықтамалық, ақпараттық материалдарды және статистикалық деректерін жинау, жарияланымдардың өңдеу әдіснамасын жетілдіру және статистика органдарының респонденттермен өзара іс-қимылы мәселелері бойынша ұсынымдарды дайындау;
Төрағаның немесе Жауапты хатшының тапсырмасы бойынша Төраға жанындағы кеңесшілік және консультативтік органдардың қызметтерін қамтамасыз ету; Төрағаның жеке тапсырмаларын орындау.
2. Режим жөніндегі көмекші, санаты С-3, № 01-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: құқық саласында (құқықтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі, кеден ісі).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

Сноска. Квалификационные требования в редакции приказа Председателя Агентства РК по статистике от 11.04.2014 № 67 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Советник, категория С-3, № 01-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса, гуманитарных наук, права, естественных наук, технических наук и технологий.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Подготовка для Председателя аналитических, справочных, информационных материалов и рекомендаций по вопросам совершенствования методологии сбора, обработки публикаций статистических данных и взаимодействия статистических органов с респондентами; Обеспечение по поручению Председателя или Ответственного секретаря деятельности совещательных и консультативных органов при Председателе; Исполнение отдельных поручений Председателя.
2. Помощник по режиму, категория С-3, № 01-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере права (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность, таможенное дело).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген). Мүмкіндігінше құқық қорғау органдарында және ұлттық қауіпсіздік органдарында жұмыс тәжірибесінің болуы. Мүмкіндігінше режимдік органдарда жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі бөлімшесімен, сонымен қоса ақпараттық қауіпсіздік бойынша бөлімшесімен өзара әрекеттесу және жұмыстарын үйлестіру.
3. Ішкі бақылау басқармасының басшысы, санаты С-3, № 02-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика)
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Қазақстан Республикасының бюджеттік, еңбек, әкімшілік, азаматтық заңнамасын және аудиторлық қызмет, бухгалтерлiк есеп және қаржылық есептілік саласындағы заңнамаларды бiлу.
Мемлекеттiк қаржылық бақылау органдарының қызметін реттейтiн нормативтiк құқықтық актілерді бiлу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 648 бұйрығымен бекітілген Ішкі бақылау қызметтерінің қызметкерлеріне арналған үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5493 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқармаға басшылық ету. Iшкi бақылау мәселелері бойынша құқықтық актілердің, әдiстемелердің, әдiстемелiк ұсынымдардың жобаларын әзірлеу және көкейкесті ету.
Қазақстан Республикасының бюджет және өзге де заңнамасын бақылау объектілерінің бұзушылықтарын анықтау, жою және оларға жол бермеу мақсатында бақылауды жүзеге асыру.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес республикалық бюджет қаражаттарын пайдалану кезінде бұзушылықтарды айқындау, алдын кесу және жол бермеу жөніндегі шараларды қолдану.
Агенттіктің стратегиялық және операциялық жоспарларының іске асырылуына бақылауды жүзеге асыру, нәтижелерді бағалау.
Агенттiкте және аумақтық органдарда жұмыс сапасын және өнімдірілігін арттыру мақсатында басқару жүйесінің жұмыс істеуіне бағалау жүргізу, нәтижелері бойынша оны жақсарту жөніндегі ұсынымдарды беру. Агенттік төрағасына ішкі бақылау жүргізу жоспарларының орындалуы бойынша есептерді ұсыну;
Ішкі бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілердің, әдістемелердің, әдістемелік ұсынымдардың жобаларын әзірлеуге қатысу. Басқарманың ережесінде және лауазымдық нұсқаулықта көрсетілген өзге де міндеттерді жүзеге асыру.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084). Желательно опыт работы в правоохранительных органах и органах национальной безопасности. Желательно опыт работы в режимных органах.
Функциональные обязанности
Взаимодействие и координация работы подразделения по защите государственных секретов, а также подразделений по информационной безопасности.
3. Руководитель Управления внутреннего контроля
категория С-3, № 02-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, бюджетного, трудового, административного, гражданского законодательства Республики Казахстан, законодательства по вопросам государственной политики в области планирования и исполнения государственного бюджета, в области государственных закупок, основных направлений финансово-экономической политики Республики Казахстан законодательства Республики Казахстан о государственной службе, о борьбе с коррупцией, о нормативных правовых актов, в области аудиторской деятельности, бухгалтерского учета и финансовой отчетности, Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан (Правил служебной этики государственных служащих), Стратегии развития Казахстана до 2030 года, нормативных правовых актов Республики Казахстан в отрасли деятельности государственного органа, в котором создана служба внутреннего контроля, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих деятельность органов государственного финансового контроля, государственного языка Республики Казахстан, а также желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной специальности. Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями для работников служб внутреннего контроля, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 648 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5493).
Функциональные обязанности
Руководство Управлением. Разработка и актуализация проектов правовых актов, методик, методических рекомендаций по вопросам внутреннего контроля.
Осуществление контроля в целях выявления, устранения и недопущения нарушений объектами контроля бюджетного и иного законодательства Республики Казахстан.
Осуществление контроля реализации стратегического и операционного планов Агентства, оценки результатов.
Проведение оценки функционирования системы управления в Агентстве и территориальных органов с целью повышении качества и производительности работы, по результатам предоставлять рекомендации по ее улучшению.
Представление отчетов по выполнению планов проведения внутреннего контроля председателю Агентства;
Участие в разработке проектов нормативных правовых актов, методик, методических рекомендаций по вопросам внутреннего контроля.

4. Ішкі бақылау басқармасының бас сарапшысы, санаты С-4, № 02-2,
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика)
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Қазақстан Республикасының бюджеттік, еңбек, әкімшілік, азаматтық заңнамасын және аудиторлық қызмет, бухгалтерлiк есеп және қаржылық есептілік саласындағы заңнамаларды бiлу.
Мемлекеттiк қаржылық бақылау органдарының қызметін реттейтiн нормативтiк құқықтық актілерді бiлу. Мемлекеттік тілді мүмкіндігінше білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 648 бұйрығымен бекітілген Ішкі бақылау қызметтерінің қызметкерлеріне арналған үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5493 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының бюджет және өзге де заңнамасын бақылау объектілерінің бұзушылықтарын анықтау, жою және оларға жол бермеу мақсатында бақылауды жүзеге асыру.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес республикалық бюджет қаражаттарын пайдалану кезінде бұзушылықтарды айқындау, алдын кесу және жол бермеу жөніндегі шараларды қолдану.
Агенттіктің стратегиялық және операциялық жоспарларының іске асырылуына бақылауды жүзеге асыру, нәтижелерді бағалау.
Агенттiкте және аумақтық органдарда жұмыс сапасын және өнімдірілігін арттыру мақсатында басқару жүйесінің жұмыс істеуіне бағалау жүргізу, нәтижелері бойынша оны жақсарту жөніндегі ұсынымдарды беру.
Агенттік төрағасына ішкі бақылау жүргізу жоспарларының орындалуы бойынша есептерді ұсыну;
Ішкі бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілердің, әдістемелердің, әдістемелік ұсынымдардың жобаларын әзірлеуге қатысу.
Басқарманың ережесінде және лауазымдық нұсқаулықта көрсетілген өзге де міндеттерді жүзеге асыру.

4. Главный эксперт Управления внутреннего контроля
категория С-4, № 02-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, бюджетного, трудового, административного, гражданского законодательства Республики Казахстан, законодательства по вопросам государственной политики в области планирования и исполнения государственного бюджета, в области государственных закупок, основных направлений финансово-экономической политики Республики Казахстан законодательства Республики Казахстан о государственной службе, о борьбе с коррупцией, о нормативных правовых актов, в области аудиторской деятельности, бухгалтерского учета и финансовой отчетности, Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан (Правил служебной этики государственных служащих), Стратегии развития Казахстана до 2030 года, нормативных правовых актов Республики Казахстан в отрасли деятельности государственного органа, в котором создана служба внутреннего контроля, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих деятельность органов государственного финансового контроля, государственного языка Республики Казахстан, а также желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной специальности. Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями для работников служб внутреннего контроля, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 648 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5493).
Функциональные обязанности
Осуществление контроля в целях выявления, устранения и недопущения нарушений объектами контроля бюджетного и иного законодательства Республики Казахстан.
Принятие мер по выявлению, пресечению и недопущению нарушений при использовании средств республиканского бюджета в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Осуществление контроля реализации стратегического и операционного планов Агентства, оценки результатов.
Проведение оценки функционирования системы управления в Агентстве и территориальных органов с целью повышении качества и производительности работы, по результатам предоставлять рекомендации по ее улучшению.
Представление отчетов по выполнению планов проведения внутреннего контроля председателю Агентства;
Участие в разработке проектов нормативных правовых актов, методик, методических рекомендаций по вопросам внутреннего контроля. Осуществление иных обязанностей предусмотренных Положением Управления и должностной инструкцией.

7. Халықаралық байланыстар басқармасының басшысы, санаты С-3, № 03-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (аймақтану) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері, Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу Статистиканың және экономиканың жалпы теориясын білу.
Ағылшын тілін еркін меңгеру.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Халықаралық ұйымдар мен ұлттық статистика кеңселерімен ынтымақтастықты қамтамасыз ету және үйлестіру. Агенттіктің басқа бөлімшелерімен бірге халықаралық байланыстарды нақты елдермен және халықаралық ұйымдармен дамытудың басымдылық бағыттарын анықтау, олардың негізінде халықаралық бағдарламаларды және ынтымақтастық жобаларын қалыптастыру.
8. Халықаралық байланыстар басқармасының бас сарапшысы, санаты С-4, № 03-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар немесе шетел филология, немесе аударма ісі), немесе білім (шетел тілі: екі шет тілі), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика)
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері.
Статистиканың және экономиканың жалпы теориясын білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Ағылшын тілін еркін меңгеру.
Жұмыс тәжірибесі

7. Руководитель Управления международных связей
категория С-3, № 03-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере гуманитарных наук (международные отношения) или социальных наук, экономики и бизнеса (регионоведение).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Желательно знание государственного языка.
Знание общей теории статистики и экономики.
Свободное владение английским языком.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Обеспечение и координация сотрудничества с международными организациями и национальными статистическими офисами. Определение совместно с другими подразделениями Агентства приоритетных направлений развития международных связей с конкретными странами и международными организациями, формирование на их основе международных программ и проектов сотрудничества.
8. Главный эксперт Управления международных связей
категория С-4, № 03-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере гуманитарных наук (международные отношения или иностранная филология, или переводческое дело) или образования (иностранный язык: два иностранных языка) или социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Желательно знание государственного языка.
Знание общей теории статистики и экономики.
Свободное владение английским языком.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Агенттіктің халықаралық ынтымақтастығы бойынша қызметті жоспарлау. Шетелдік статистика ұйымдарымен ынтымақтастық бағдарламаларын іске асыру перспективаларының мониторингі.
9. Халықаралық байланыстар басқармасының сарапшысы, санаты С-5,
3 орын, № 03-3, № 03-4 және № 03-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары, гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар немесе шетел филологиясы, немесе аударма ісі),, немесе білім (шетел тілі: екі шет тілі), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика)
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Статистиканың және экономиканың жалпы теориясын білу.
Ағылшын тілін еркін меңгеру.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Агенттіктің халықаралық жобаларын, ынтымақтастық бағдарламаларын үйлестіру. Агенттіктің басшылығы статистика саласындағы халықаралық іс-шараларға және кездесулерге қатысқан кезде хаттамамен ресімделуін қамтамасыз ету. Шетелдік статистика ұйымдары мен Агенттіктің арасындағы ақпарат алмасу.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Планирование деятельности по международному сотрудничеству Агентства. Мониторинг перспектив реализации программ сотрудничества с зарубежными статистическими организациями.
9. Эксперт Управления международных связей
категория С-5, 3 единицы, № 03-3, № 03-4 и № 03-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере гуманитарных наук (международные отношения или иностранная филология, или переводческое дело) или образования (иностранный язык: два иностранных языка) или социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Желательно знание государственного и английского языков.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Координация международных проектов, программ сотрудничества Агентства. Обеспечение протокольным сопровождением руководства Агентства при участии в международных мероприятиях и встречах в сфере статистики. Обмен информацией между зарубежными статистическими организациями и Агентством.

10. Стратегиялық даму департаментінің директоры, санаты С-1, № 04-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика), құқық саласында (құқықтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі, кеден ісі).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мемлекеттік статистика саласында Қазақстан Республикасының заңнамасын, Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасын білу. Статистиканың және экономиканың жалпы теориясын, статистикалық қызметті жоспарлау және үйлестіру принциптерін білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік және ағылшын тілдерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департаментке басшылық ету. Департамент қызметін ұйымдастыру және үйлестіру; Департаменттің алдына қойылған міндеттерді іске асыру. Департаменттің құзыретіне жататын мәселелер бойынша шешім қабылдау. Статистикалық құралдарды жетілдіру мақсатында талдау. Статистика мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін әзірлеуге, статистикалық қызметті жоспарлауға, Агенттіктің құрылымдық бөлімшелері қызметінің тиімділігін бағалауға, статистикалық әдіснаманы талдауға қатысу.
11. Стратегиялық даму департаменті директорының орынбасары санаты
С-2, № 04-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика), құқық саласында (құқықтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі, кеден ісі).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мемлекеттік статистика саласында Қазақстан Республикасының заңнамасын, Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасын білу. Статистиканың және экономиканың жалпы теориясын, статистикалық қызметті жоспарлау және үйлестіру принциптерін білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік және ағылшын тілдерін білу.
Жұмыс тәжірибесі

10. Директор Департамента стратегического развития
категория С-1, № 04-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), в сфере права (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность, таможенное дело).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание законодательства Республики Казахстан в области государственной статистики, гражданского законодательства Республики Казахстан.
Желательно знание государственного и английского языков.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Руководство Департаментом. Организация и координация деятельности Департамента; реализация задач, поставленных перед Департаментом. Принятие решений по вопросам, входящим в компетенцию Департамента.
Анализ статистического инструментария в целях его совершенствования. Участие в разработке нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам статистики, планировании статистической деятельности, оценке эффективности деятельности структурных подразделений Агентства; анализе статистической методологии.
11. Заместитель директора Департамента стратегического развития
категория С-2, № 04-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), в сфере права (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность, таможенное дело).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание законодательства Республики Казахстан в области государственной статистики, гражданского законодательства Республики Казахстан.
Желательно знание государственного и английского языков.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген). Жоспарлау, статистикалық құрал, ведомствоаралық өзара іс-қимыл саласында жұмыс тәжірибесі.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметін ұйымдастыру және үйлестіру; Департаменттің алдына қойылған міндеттерді іске асыру. Құқықтық актілердің, әдістемелердің жобаларын әзірлеуді қамтамасыз ету, статистикалық құралды, статистикалық әдіснаманы талдауға қатысу.
12. Стратегиялық даму департаменті стратегиялық жоспарлау және
мониторинг басқармасының басшысы, санаты С-3, №_04-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, құқық, гуманитарлық ғылымдар, техникалық ғылымдар және технологиялар саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.  Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі. Мүмкіндігінше мемлекеттік және ағылшын тілдерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген). Жоспарлау, статистикалық құрал, ведомствоаралық өзара іс-қимыл саласында жұмыс тәжірибесі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметін ұйымдастыру және үйлестіру;
статистика саласында НҚА әзірлеуге қатысу; Агенттіктің жоспарлық және есепті құжаттарын әзірлеу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру және олардың орындалуына мониторингті жүзеге асыру, Мемлекеттік статистика мәселелері жөніндегі кеңес пен Мемлекеттік статистиканы жетілдіру жөніндегі қоғамдық кеңестің жұмыстарын ұйымдастыру, олардың отырыстарына материалдарды дайындауды қамтамасыз ету, облыстар, қалалар және аудандар рейтингі бойынша жұмыстарды үйлестіру, орталық аппараттың құрылымдық бөлімшелері мен облыстық статистика департаменттері қызметтерін бағалау бойынша (рейтинг) жұмыстарды әзірлеу және үйлестіру, Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерінің жұмыс жоспарының орындалуы бойынша жұмыстарды үйлестіруді жүзеге асыру.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084). Опыт работы в сфере планирования, статистического инструментария, межведомственного взаимодействия.
Функциональные обязанности
Организация и координация деятельности Департамента; реализация задач, поставленных перед Департаментом; обеспечение разработки проектов правовых актов, методик; участие в анализе статистического инструментария, статистической методологии.
12. Руководитель Управления стратегического планирования и
мониторинга
Департамента стратегического развития, категория С-3, № _ 04-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса, права, гуманитарных наук, технических наук и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание законодательства Республики Казахстан в области государственной статистики, а также общей теории статистики и экономики, принципов координации и планирования статистической деятельности.
Желательно знание государственного и английского языков.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084). Опыт работы в сфере планирования, статистического инструментария, межведомственного взаимодействия.
Функциональные обязанности
Организация и координация деятельности Управления; участие в разработке нормативных правовых актов в области статистики; организация работ по разработке плановых и отчетных документов Агентства и осуществление мониторинга их выполнения; организация работы Совета по вопросам государственной статистики и Общественного совета по совершенствованию государственной статистики, обеспечение подготовки материалов к их заседаниям; координация работ по рейтингу областей, городов и районов; разработка и координация работ по оценке деятельности (рейтинг) структурных подразделений центрального аппарата и областных департаментов статистики; осуществление координации работы по выполнению плана работы структурных подразделений Агентства.

13. Стратегиялық даму департаменті стратегиялық жоспарлау және
мониторинг басқармасының бас сарапшысы, санаты С-4, № 04-3-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, құқық, гуманитарлық ғылымдар, техникалық ғылымдар және технологиялар саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері. Статистиканың және экономиканың жалпы теориясын, статистикалық қызметті жоспарлау және үйлестіру принциптерін білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік және ағылшын тілдерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген). Жоспарлау, статистикалық құрал, ведомствоаралық өзара іс-қимыл саласында жұмыс тәжірибесі.
Функционалдық міндеттері
Статистика саласында НҚА әзірлеуге қатысу; Агенттіктің жоспарлық және есепті құжаттарын әзірлеу бойынша жұмыстарды ұйымдастыруға және олардың орындалуына мониторингті жүзеге асыруға қатысу, Мемлекеттік статистика мәселелері жөніндегі кеңес пен Мемлекеттік статистиканы жетілдіру жөніндегі қоғамдық кеңестің жұмыстарын ұйымдастыруға қатысу, олардың отырыстарына материалдарды дайындауды қамтамасыз ету, облыстар, қалалар және аудандар рейтингі бойынша жұмыстарды үйлестіруге қатысу, орталық аппараттың құрылымдық бөлімшелері мен облыстық статистика департаменттері қызметтерін бағалау бойынша (рейтинг) жұмыстарды әзірлеуге және үйлестіруге қатысу, Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерінің жұмыс жоспарының орындалуы бойынша жұмыстарды үйлестіруді жүзеге асыруға қатысу.
14. Стратегиялық даму департаменті стратегиялық жоспарлау және
мониторинг басқармасының бас сарапшысы, санаты С-4, № 04-3-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, құқық, гуманитарлық ғылымдар, техникалық ғылымдар және технологиялар саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі. Мүмкіндігінше мемлекеттік және ағылшын тілдерін білу.
Жұмыс тәжірибесі

13. Главный эксперт Управления стратегического
планирования и мониторинга
Департамента стратегического развития,
категория С-4, № 04-3-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса, права, гуманитарных наук, технических наук и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики
Желательно знание государственного и английского языков.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084). Опыт работы в сфере планирования, статистического инструментария, межведомственного взаимодействия.
Функциональные обязанности
Участие в разработке нормативных правовых актов в области статистики; участие в организации работ по разработке плановых и отчетных документов Агентства и осуществления мониторинга их выполнения; участие в организации работы Совета по вопросам государственной статистики и Общественного совета по совершенствованию государственной статистики, обеспечение подготовки материалов к их заседаниям; участие в координации работ по рейтингу областей, городов и районов; участие в разработке и координации работ по оценке деятельности (рейтинг) структурных подразделений центрального аппарата и областных департаментов статистики; участие в осуществлении координации работ по выполнению плана работы структурных подразделений Агентства.
14. Главный эксперт Управления стратегического планирования
и мониторинга
Департамента стратегического развития,
категория С-4, № 04-3-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса, права, гуманитарных наук, технических наук и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Желательно знание государственного и английского языков.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген). Жоспарлау, статистикалық құрал, ведомствоаралық өзара әрекеттесу  саласындағы жұмыс тәжірибесі.
Функционалдық міндеттері
Статистика саласында НҚА әзірлеу; Агенттіктің жоспарлық және есепті құжаттарын әзірлеу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру және олардың орындалуына мониторингті жүзеге асыру, Мемлекеттік статистика мәселелері жөніндегі кеңес пен Мемлекеттік статистиканы жетілдіру жөніндегі қоғамдық кеңестің жұмыстарын ұйымдастыру, олардың отырыстарына материалдарды дайындауды қамтамасыз ету, облыстар, қалалар және аудандар рейтингі бойынша жұмыстарды ұйымдастыру.
15. Стратегиялық даму департаменті стратегиялық жоспарлау және
мониторинг басқармасының сарапшысы, санаты С-5, № 04-3-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары, әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, құқық, гуманитарлық ғылымдар, техникалық ғылымдар және технологиялар саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі. Мүмкіндігінше мемлекеттік және ағылшын тілдерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Статистика саласында НҚА әзірлеуге қатысу; Агенттіктің жоспарлық және есепті құжаттарын әзірлеу бойынша жұмыстарды ұйымдастыруға және олардың орындалуына мониторингті жүзеге асыруға қатысу, Мемлекеттік статистика мәселелері жөніндегі кеңес пен Мемлекеттік статистиканы жетілдіру жөніндегі қоғамдық кеңестің жұмыстарын ұйымдастыруға қатысу, олардың отырыстарына материалдарды дайындауды қамтамасыз ету, облыстар, қалалар және аудандар рейтингі бойынша жұмыстарды үйлестіруге қатысу, орталық аппараттың құрылымдық бөлімшелері мен облыстық статистика департаменттері қызметтерін бағалау бойынша (рейтинг) жұмыстарды әзірлеуге және үйлестіруге қатысу, Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерінің жұмыс жоспарының орындалуы бойынша жұмыстарды үйлестіруді жүзеге асыруға қатысу.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084). Опыт работы в сфере планирования, статистического инструментария, межведомственного взаимодействия.
Функциональные обязанности
Разработка нормативных правовых актов в области статистики; организация работ по разработке плановых и отчетных документов Агентства и осуществления мониторинга их выполнения; организация работы Совета по вопросам государственной статистики и Общественного совета по совершенствованию государственной статистики, обеспечение подготовки материалов к их заседаниям; осуществление работ по подведению рейтингов областей, городов и районов;
15. Эксперт Управления стратегического планирования и мониторинга
Департамента стратегического развития,
категория С-5, № 04-3-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса, права, гуманитарных наук, технических наук и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Желательно знание государственного и английского языков.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Участие в разработке нормативных правовых актов в области статистики; участие в организации работ по разработке плановых и отчетных документов Агентства и осуществления мониторинга их выполнения; участие в организации работы Совета по вопросам государственной статистики и Общественного совета по совершенствованию государственной статистики, обеспечение подготовки материалов к их заседаниям; участие в координации работ по рейтингу областей, городов и районов; участие в разработке и координации работ по оценке деятельности (рейтинг) структурных подразделений центрального аппарата и областных департаментов статистики; участие в осуществлении координации работ по выполнению плана работы структурных подразделений Агентства.

16. Стратегиялық даму департаменті үйлестіру мен жиынтық жұмыстар
басқармасының басшысы, санаты С-3, № 04-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, құқық, гуманитарлық ғылымдар, техникалық ғылымдар және технологиялар саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мемлекеттік статистика саласында Қазақстан Республикасының заңнамасын, сондай-ақ статистиканың және экономиканың жалпы теориясын, статистикалық қызметті жоспарлау және үйлестіру принциптерін білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік және ағылшын тілдерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген). Жоспарлау, статистикалық құралды әзірлеу, ведомствоаралық өзара іс-қимыл саласында жұмыс тәжірибесі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметін ұйымдастыру және үйлестіру;
статистика саласында НҚА әзірлеуге қатысу; ҚР Президентінің Әкімшілігі, ҚР Премьер-Министрінің Кеңсесі және басқа мемлекеттік органдардың тапсырмалары бойынша жиынтық жұмыстарды жүзеге асыру, ҚР Статистика агенттігінің алқалар мәжілістерін өткізу бойынша жұмыстарды үйлестіру; ҚР Статистика агенттігі қызметінің тиімділігін бағалау жөніндегі жұмыстарды жүргізу бойынша жалпы үйлестіру; ғылыми-зерттеме және талдамалық жұмыстарды жүргізу бойынша жалпы үйлестіру; жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандар бланкілерін тираждауда облыстардың статистика департаменттерінің қажеттіліктерін есептеу; ҚР Статистика агенттігінің қоғамдық-мәдени іс-шараларын жүргізу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру.
17. Стратегиялық даму департаменті үйлестіру мен жиынтық жұмыстар
басқармасының сарапшысы, санаты С-5, № 04-4-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, құқық, гуманитарлық ғылымдар, техникалық ғылымдар және технологиялар саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі. Мүмкіндігінше мемлекеттік және ағылшын тілдерін білу.
Жұмыс тәжірибесі

16. Руководитель Управления координации и сводных работ
Департамента стратегического развития,
категория С-3, № _ 04-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса, права, гуманитарных наук, технических наук и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание законодательства Республики Казахстан в области государственной статистики, а также общей теории статистики и экономики, принципов координации и планирования статистической деятельности.
Желательно знание государственного и английского языков.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084). Опыт работы в сфере планирования, разработки статистического инструментария и межведомственного взаимодействия.
Функциональные обязанности
Организация и координация деятельности Управления; участие в разработке нормативных правовых актов в области статистики; осуществление сводных работ по поручениям Администрации Президента РК, Канцелярии Премьер-Министра РК и других государственных органов, координация работ по проведению заседаний коллегий Агентства РК по статистике; общая координация по проведению работ по оценке эффективности деятельности Агентства РК по статистике, общая координация по проведению научно-исследовательских и аналитических работ; расчет потребности департаментов статистики областей в тиражировании бланков статистических форм общегосударственных статистических наблюдений; организация работ по проведению общественно-культурных мероприятий Агентства РК по статистике
17. Эксперт Управления координации и сводных работ
Департамента стратегического развития,
категория С-5, № 04-4-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса, права, гуманитарных наук, технических наук и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Желательно знание государственного и английского языков.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
ҚР Премьер-Министрінің Кеңсесі және басқа мемлекеттік органдардың тапсырмалары бойынша жиынтық жұмыстарды жүзеге асыру, ҚР Статистика агенттігінің алқалар мәжілістерін жүргізу бойынша жұмыстарды үйлестіру; ҚР Статистика агенттігі қызметінің тиімділігін бағалау жөніндегі жұмыстарды жүргізу бойынша жалпы үйлестіруге қатысу; ғылыми-зерттеме және талдамалық жұмыстарды жүргізу бойынша үйлестіруге қатысу; жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандар бланкілерін тираждауда облыстардың статистика департаменттерінің қажеттіліктерін есептеуге қатысу; ҚР Статистика агенттігінің қоғамдық-мәдени іс-шараларын жүргізу бойынша жұмыстарды ұйымдастыруға қатысу.
18. Стратегиялық даму департаменті үйлестіру мен жиынтық жұмыстар
басқармасының сарапшысы, санаты С-5, № 04-4-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, құқық, гуманитарлық ғылымдар, техникалық ғылымдар және технологиялар саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі. Мүмкіндігінше мемлекеттік және ағылшын тілдерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
ҚР Премьер-Министрінің Кеңсесі және басқа мемлекеттік органдардың тапсырмалары бойынша жиынтық жұмыстарды жүзеге асыру, ҚР Статистика агенттігінің алқалар мәжілістерін жүргізу бойынша жұмыстарды үйлестіру; ҚР Статистика агенттігі қызметінің тиімділігін бағалау жөніндегі жұмыстарды жүргізу бойынша жалпы үйлестіруге қатысу; ғылыми-зерттеме және талдамалық жұмыстарды жүргізу бойынша үйлестіруге қатысу; жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандар бланкілерін тираждауда облыстардың статистика департаменттерінің қажеттіліктерін есептеуге қатысу; ҚР Статистика агенттігінің қоғамдық-мәдени іс-шараларын жүргізу бойынша жұмыстарды ұйымдастыруға қатысу.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).).
Функциональные обязанности
Осуществление сводных работ по поручениям канцелярии Премьер-Министра РК и других государственных органов; координация работ по проведению заседаний коллегий Агентства РК по статистике; участие в общей координации по проведению работ по оценке эффективности деятельности Агентства РК по статистике; участие в координации по проведению научно-исследовательских и аналитических работ; участие в расчете потребности департаментов статистики областей в тиражировании бланков статистических форм общегосударственных статистических наблюдений; участие в организации работ по проведению общественно-культурных мероприятий Агентства РК по статистике.
18. Эксперт Управления координации и сводных работ
Департамента стратегического развития,
категория С-5, № 04-4-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса, права, гуманитарных наук, технических наук и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Желательно знание государственного и английского языков.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084). ).
Функциональные обязанности
Осуществление сводных работ по поручениям канцелярии Премьер-Министра РК и других государственных органов; участие в координации работ по проведению заседаний коллегий Агентства РК по статистике; участие в общей координации по проведению работ по оценке эффективности деятельности Агентства РК по статистике; участие в координации по проведению научно-исследовательских и аналитических работ; участие в расчете потребности департаментов статистики областей в тиражировании бланков статистических форм общегосударственных статистических наблюдений; участие в организации работ по проведению общественно-культурных мероприятий Агентства РК по статистике.

19. Стратегиялық даму департаменті статистикалық құрал басқармасының
басшысы, санаты С-3, № 04-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары; әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, құқық, гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар), техникалық ғылымдар және технологиялар саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мемлекеттік статистика саласында Қазақстан Республикасының заңнамасын, сондай-ақ статистиканың және экономиканың жалпы теориясын, статистикалық қызметті жоспарлау және үйлестіру принциптерін білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік және ағылшын тілдерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).  Статистикалық құралды әзірлеу саласында жұмыс тәжірибесі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын ұйымдастыру;
статистика саласында НҚА әзірлеуге қатысу; халықаралық стандарттар және ұсынымдар негізінде статистикалық құрал және әдіснама жүйесін қалыптастыру және жетілдіру бойынша жұмыстарды үйлестіру; жалпымемлекеттік және ведомстволық байқаулардың статистикалық нысандарын қайта қарау және бекіту мәселелері бойынша мемлекеттік статистика органдарының жүйесіне кіретін мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл; статистиканың аумақтық құрылымдық бөлімшелерінің респонденттермен жұмыс бойынша жұмыстарын үйлестіру.
20. Стратегиялық даму департаменті статистикалық құрал басқармасының
бас сарапшысы, 2 орын, санаты С-4, №  04-5-1, 04-5-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, құқық, гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар), техникалық ғылымдар және технологиялар саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері. Статистиканың және экономиканың жалпы теориясын, статистикалық қызметті жоспарлау және үйлестіру принциптерін білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік және ағылшын тілдерін білу.
Жұмыс тәжірибесі

19. Руководитель Управления статистического инструментария
Департамента стратегического развития,
категория С-3, № _ 04-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса, права, гуманитарных наук (международные отношения), технических наук и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание законодательства Республики Казахстан в области государственной статистики, а также общей теории статистики и экономики, принципов координации и планирования статистической деятельности.
Желательно знание государственного и английского языков.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084). Опыт работы в сфере разработки статистического инструментария.
Функциональные обязанности
организация работы управления;
участие в разработке нормативных правовых актов в области статистики; координация работ по формированию и совершенствованию системы статистического инструментария и методологии на основе международных стандартов и рекомендаций;
взаимодействие с государственными органами, входящими в систему органов государственной статистики по вопросам пересмотра и утверждения статистических форм общегосударственных и ведомственных наблюдений в пределах своих полномочий;
координация работ территориальных структурных подразделений статистики по работе с респондентами
20. Главный эксперт Управления статистического инструментария
Департамента стратегического развития, 2 единицы,
категория С-4, № 04-5-1, 04-5-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса, права, гуманитарных наук (международные отношения), технических наук и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Знание общей теории статистики и экономики, принципов координации и планирования статистической деятельности.
Желательно знание государственного и английского языков.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген). Статистикалық құралды әзірлеу саласында жұмыс тәжірибесі.
Функционалдық міндеттері
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандарын жетілдіру бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; ведомстволық статистикалық байқаулардың статистикалық нысандарына сараптама жүргізу, келісу және бекіту;
жалпымемлекеттік және ведомстволық статистикалық байқаулардың статистикалық нысандар тіркелімін жүргізу;
статистикалық әдіснаманы және деректерді жинау мен өңдеу әдістерін жетілдіруге қатысу;
әдіснамалық және әдістемелік жұмыстардың базасын жүргізу;
жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандар бланкілерін тираждауға қажеттілігін есептеу үшін оларды ұсыну бойынша жұмысқа қатысу;
нормативтерді, стандарттарды, регламенттерді әзірлеу бойынша жұмысқа қатысу;
респонденттермен өзара іс-қимыл;
басқарма басшылығының басқа да тапсырмаларын орындау.
21. Стратегиялық даму департаменті статистикалық құрал басқармасының
сарапшысы, 3 орын, санаты С-5, № 04-5-3, № 04-5-4, № 04-5-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, құқық, гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар), техникалық ғылымдар және технологиялар саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерн білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік және ағылшын тілдерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Мыналарға қатысу:
жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандарын жетілдіру бойынша жұмыстарды ұйымдастыру;
статистикалық әдіснаманы және деректерді жинау мен өңдеу әдістерін жетілдіру;
жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандар бланкілерін тираждауға қажеттілігін есептеу үшін оларды ұсыну бойынша жұмыс;
ведомстволық статистикалық байқаулардың статистикалық нысандарына сараптама жүргізу, келісу және бекіту;
респонденттермен өзара іс-қимыл;
басқарма басшылығының басқа да тапсырмаларын орындау.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084). Опыт работы в сфере разработки статистического инструментария.
Функциональные обязанности
Организация работ по совершенствованию статистических форм общегосударственных статистических наблюдений;
проведение экспертизы, согласования и утверждение статистических форм ведомственных статистических наблюдений; ведение регистра статистических форм общегосударственных и ведомственных статистических наблюдений; участие в совершенствовании статистической методологии и методов сбора и обработки данных; ведение базы методологических и методических работ; участие в работе по представлению бланков статистических форм общегосударственных статистических наблюдений для расчета потребности в их тиражировании;
участие в работе по разработке нормативов, стандартов, регламентов; взаимодействие с респондентами;
выполнение других поручений руководства Управления.
21. Эксперт Управления статистического инструментария
Департамента стратегического развития,
категория С-5, 3 единицы, № 04-5-3, № 04-5-4, № 04-5-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса, права, гуманитарных наук (международные отношения), технических наук и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Желательно знание государственного и английского языков.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Участие в:
организации работ по совершенствованию статистических форм общегосударственных статистических наблюдений;
совершенствовании статистической методологии и методов сбора и обработки данных;
работе по представлению бланков статистических форм общегосударственных статистических наблюдений для расчета потребности в их тиражировании;
проведении экспертизы, согласования и утверждение статистических форм ведомственных статистических наблюдений;
взаимодействие с респондентами;
выполнение других поручений руководства Управления.

22. Стратегиялық даму департаменті
Дүниежүзілік Банкімен жұмыс
басқармасының басшысы, санаты С-3, №_04-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, құқық, гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мемлекеттік статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу. Статистика және экономиканың жалпы теориясын, статистикалық қызметті жоспарлау және үйлестіру принциптерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік және ағылшын тілдерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын ұйымдастыру, оның қызметін бақылауды жүзеге асыру.
Статистика саласында НҚА әзірлеуге қатысу, басшылықтың тапсырмалары бойынша жұмысты жүзеге асыру.
Дүниежүзілік банкімен Ұлттық статистика жүйесін нығайту жөніндегі жобаны іске асыру бойынша жұмысты үйлестіру және Жоба мониторингі мен есептілігін қамтамасыз ету.
Ведомствоаралық үйлестіру жұмыс тобының және Агенттіктің Ұлттық статистика жүйесін нығайту жөніндегі жобаны іске асыру бойынша Жұмыс тобының отырыстарын өткізу.
Дүниежүзілік Банкімен Агенттіктің ынтымақтастық бағдарламалары бойынша өзара іс-қимылы.
Басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша Департамент (Агенттік) ұйымдастыратын мәжілістерге, алқаларға, семинарларға, дөңгелек үстелдерге материалдарды дайындау.
Басқарма міндеттерінен туындайтын өзге де функцияларды атқару.
23. Стратегиялық даму департаменті Дүниежүзілік Банкімен жұмыс
басқармасының сарапшысы, 2 орын, санаты С-5, № 04-6-1, 04-6-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, құқық, гуманитарлық ғылымдар  (халықаралық қатынастар) саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мемлекеттік статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Мүмкіндігінше  мемлекеттік және ағылшын тілдерін білу.
Жұмыс тәжірибесі

22. Руководитель Управления по работе с Всемирным Банком
Департамента стратегического развития,
категория С-3, № 04-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса, права, гуманитарных наук (международные отношения).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Знание общей теории статистики и экономики, принципов координации и планирования статистической деятельности.
Желательно знание государственного и английского языков.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Руководство работой Управления, осуществление контроля его деятельности.
Участие в разработке нормативных правовых актов в области статистики; осуществление работ по поручениям руководства.
Координация работ по реализации Проекта по укреплению национальной статистической системы с Всемирным Банком и обеспечение мониторинга и отчетности Проекта.
Проведение заседаний Межведомственной координационной рабочей группы и Рабочей группы Агентства по реализации Проекта по укреплению национальной статистической системы. Взаимодействие с Всемирным Банком по программам сотрудничества Агентства. Подготовка материалов к совещаниям, коллегиям, семинарам, круглым столам, организуемым Департаментом (Агентством) по вопросам, входящим в компетенцию Управления.
Исполнение иных функций, вытекающих из задач Управления.
23. Эксперт Управления по работе с Всемирным Банком
Департамента стратегического развития,
2 единицы, категория С-5, № 04-6-1, № 04-6-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса, права, гуманитарных наук (международные отношения).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики.
Желательно знание государственного и английского языков.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының  2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Статистика саласында НҚА әзірлеуге қатысу, басшылықтың тапсырмалары бойынша жұмысты жүзеге асыру.
Дүниежүзілік банкімен Ұлттық статистика жүйесін нығайту жөніндегі жобаны іске асыру бойынша жұмысты үйлестіру және Жобаның мониторингі мен есептілігін қамтамасыз ету.
Агенттіктің Ұлттық статистика жүйесін нығайту жобасын іске асыру бойынша Жұмыс тобының отырыстарын өткізу.
Дүниежүзілік Банкімен Агенттіктің ынтымақтастық бағдарламалары бойынша өзара іс-қимылы.
Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Департамент (Агенттік) ұйымдастыратын мәжілістерге, алқаларға, семинарларға, дөңгелек үстелдерге материалдарды дайындау.
Басқарманың жоспарларды орындауын қамтамасыз ету.
Сапа менеджменті жүйесі шеңберінде Басқармада қажетті жұмыстарды жүргізу.
Басқарманың іс қағаздарын жүргізу.
Басқарма міндеттерінен туындайтын өзге де функцияларды атқару.
24. Стратегиялық даму департаменті Әкімшілік есепке алу басқармасының
басшысы, санаты С-3, № 04-7
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары:  құқық саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мемлекеттік статистика саласында Қазақстан Республикасының заңнамасын, сондай-ақ статистиканың және экономиканың жалпы теориясын білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік және ағылшын тілдерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметін ұйымдастыру және үйлестіру;
статистика саласында НҚА әзірлеуге қатысу; басқа мемлекеттік органдар енгізген нормативтік құқықтық актілердің жобаларын қарауды ұйымдастыру;
әкімшілік есепке алу нысандарын келісу, әкімшілік деректерді ұсыну бойынша орталық және жергілікті атқарушы органдармен ведомствоаралық өзара іс-қимылы жөніндегі жүйені қалыптастыру және жетілдіру бойынша жұмыстарды үйлестіру; әкімшілік деректерді пайдалануына байланысты, жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандарын қайта қарау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру және үйлестіру.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Участие в разработке нормативных правовых актов в области статистики; осуществление работ по поручениям руководства.
Координация работ по реализации Проекта по укреплению национальной статистической системы с Всемирным Банком и обеспечение мониторинга и отчетности Проекта.
Проведение заседаний Рабочей группы Агентства по реализации Проекта по укреплению национальной статистической системы.
Взаимодействие с Всемирным Банком по программам сотрудничества Агентства.
Подготовка материалов к совещаниям, коллегиям, семинарам, круглым столам, организуемым Департаментом (Агентством) по вопросам, входящим в компетенцию Управления.
Обеспечение выполнения планов Управления.
Проведение необходимых работ в рамках системы менеджмента качества в Управлении.
Ведение делопроизводства в Управлении.
Исполнение иных функций, вытекающих из задач Управления.
24. Руководитель Управления административного учета
Департамента стратегического развития
категория С-3, № 04-7
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание законодательства Республики Казахстан в области государственной статистики, а также общей теории статистики.
Желательно знание государственного и английского языков.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация и координация деятельности управления; участие в разработке нормативных правовых актов в области статистики; организация рассмотрения проектов нормативных правовых актов, внесенных другими государственными органами; координация работ по согласованию форм административного учета, формированию и совершенствованию системы по межведомственному взаимодействию с центральными и местными исполнительными органами по представлению административных данных;

25. Стратегиялық даму департаменті Әкімшілік есепке алу басқармасының
сарапшысы, 3 орын, санаты С-5, №№ 04-7-1, 04-7-2, 04-7-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: құқық, әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика) саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік және ағылшын тілдерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Орталық және жергілікті атқарушы органдардың әкімшілік есепке алу нысандарын жинау және талдау жұмыстарын ұйымдастыруға қатысу;
әкімшілік есепке алу нысандарын келісу бойынша әдістемелік ұсынымдарды әзірлеуге және енгізуге қатысу; әкімшілік деректерді ұсыну бойынша орталық және жергілікті атқарушы органдармен өзара іс-әрекетке қатысу;
жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандарына әкімшілік есепке алу нысандарында көрсеткіштерді қайталайтын көрсеткіштерді жою мәніне сараптама жүргізуге қатысу; әкімшілік есепке алу нысандарының тіркелімін жүргізу;
басқарма басшылығының басқа да тапсырмаларын орындау.
26. Ұлттық шоттар департаментінің директоры, санаты С-1, № 05-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика), немесе техникалық ғылымдар және технологиялар немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) немесе білім (математика) саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамалық және нормативтік актілерін білуі.
Экономикалық статистиканың, бухгалтерлік және салық есебінің негіздерін, Ұлттық Шоттар Жүйесінің негізгі әдіснамалық аспектілерін, статистикалық есепке алуды ұйымдастыру, статистикалық байқауларды дайындау қағидаттарын білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

25. Эксперт Управления административного учета Департамента
стратегического развития, 3 единицы
категория С-5, №№ 04-7-1, 04-7-2, 04-7-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере права, социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Желательно знание государственного и английского языков.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Участие в организации работ по сбору и анализу форм административного учета центральных и местных исполнительных органов; участие в разработке и внедрению методических рекомендаций по согласованию форм административного учета; участие во взаимодействии с центральными и местными исполнительными органами по представлению административных данных;
участие в проведении экспертизы статистических форм общегосударственных статистических наблюдений на предмет исключения показателей, дублирующих с показателями форм административного учета;
ведение регистра форм административного учета;
выполнение других поручений руководства управления.
26. Директор Департамента национальных счетов,
категория С-1, № 05-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), либо технических наук и технологии, либо естественных наук (математика) либо образования (математика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Законодательные и нормативные акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Знание: основ экономической статистики, бухгалтерского и налогового учета; основных методологических аспектов Системы Национальных Счетов; принципов организации статистического учета, подготовки статистических наблюдений.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген). Microsoft Office қолданбалы бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департаментке басшылық ету, қысқа, орта және ұзақ мерзімді кезеңдерге ҰШЖ статистикасының даму стратегиясын анықтау. Ұлттық есептеудi дамытуды қамтамасыз ету. Құрылымдық статистиканы дамытуды қамтамасыз ету. Агенттiк басшыларының тапсырмаларын орындауды ұйымдастыру. Департаменттiң құрамындағы басқармалардың қызметін ұйымдастыру және үйлестiру. ҰШЖ және құрылымдық статистика саласында жаңа әдіснамалық тәсілдерді енгізу және халықаралық стандарттарды және ұсынымдарды бейімдеу. ҰШЖ стандарттарын есепке ала отырып, салалық статистикаға талаптарды әзірлеу арқылы Агенттікте қолданылатын әдіснаманы үйлестіруді және салыстыруды қамтамасыз ету. Өз құзыреті шегінде Агенттіктің басқа да департаменттерімен өзара іс-қимыл. СА-ны департаменттің құзыретіне жататын мәселелер бойынша министрліктерде, ведомстволарда, комиссияларда, комитеттерде және басқа уәкілетті органдарда ұсыну. Халықаралық іс-шараларға және жобаларға қатысу, басқа елдердің статистика кеңселерімен ынтымақтасу. СМЖ талаптарын және қызметтік этиканы сақтау.
27. Ұлттық шоттар департаменті директорының орынбасары, санаты С-2, № 05-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика) немесе техникалық ғылымдар және технологиялар немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) немесе білім (математика) саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.   Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамалық және нормативтік актілері. Экономикалық статистиканың, бухгалтерлік және салық есебінің негіздерін, Ұлттық Шоттар Жүйесінің негізгі әдіснамалық аспектілерін, статистикалық есепке алуды ұйымдастыру, статистикалық байқауларды дайындау қағидаттарын білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084). Умение работать с прикладными программами Microsoft Office.
Функциональные обязанности
Руководство Департаментом, определение стратегии развития статистики системы национальных счетов на кратко-, средне- и долгосрочные периоды.
Обеспечение развития национального счетоводства.
Обеспечение развития структурной статистики.
Организация исполнения поручений руководителей Агентства.
Организация и координация деятельности управлений в составе департамента.
Внедрение новых методологических подходов и адаптация международных стандартов и рекомендаций в области системы национальных счетов и структурной статистики.
Обеспечение координации и сопоставимости применяемой в агентстве методологии путем разработки требований к отраслевой статистике с учетом стандартов системы национальных счетов.
Взаимодействие с другими департаментами Агентства в пределах своей компетенции.
Представление Агентства в министерствах, ведомствах, комиссиях, комитетах и других представительных органах по вопросам, входящим в компетенцию департамента.
Участие в международных мероприятиях и проектах, сотрудничество со статистическими офисами других стран.
Соблюдение требования системы менеджмента качества и служебной этики.
27. Заместитель директора Департамента национальных счетов,
категория С-2, № 05-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), либо технических наук и технологии, либо естественных наук (математика) либо образования (математика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Законодательные и нормативные акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Знание: основ экономической статистики, бухгалтерского и налогового учета; основных методологических аспектов Системы Национальных Счетов; принципов организации статистического учета, подготовки статистических наблюдений.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген). Компьютерлік сауаттылық. Microsoft Office қолданбалы бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департаментке басшылық ету, Департаменттің құзыреті шегінде статистикалық жұмыстар жоспарын, стратегиялық және операциялық жоспарларды қалыптастыру және орындалуын бақылау. Ұлттық есептеу бойынша бекітілген әдіснаманы сақтауды бақылау. Жоғары тұрған басшылықтың тапсырмаларын орындау. Департаменттің барлық басқармалары бойынша жиынтық ақпаратты дайындау. ҰШЖ саласында жаңа әдіснамалық тәсілдерді енгізу және халықаралық стандарттар мен ұсынымдарды бейімдеу. Ұлттық есептеу мәселелері бойынша Агенттіктің басқа департаменттерімен өзара іс-қимыл. СА-ны департаменттің құзыретіне жататын мәселелер бойынша министрліктерде, ведомстволарда, комиссияларда, комитеттерде және басқа уәкілетті органдарда ұсыну. Халықаралық іс-шараларға және жобаларға қатысу, басқа елдердің статистика кеңселерімен ынтымақтасу. СМЖ талаптарын және қызметтік этиканы сақтау.
28. Ұлттық шоттар департаменті экономикалық теңгерімдер басқармасының
басшысы, санаты С-3, № 05-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика) немесе техникалық ғылымдар және технологиялар немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) немесе білім (математика) саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084). Компьютерная грамотность, умение работать с прикладными программами Microsoft Office.
Функциональные обязанности
Руководство Департаментом, формирование и контроль исполнения плана статистических работ, стратегического и операционного планов в пределах компетенции департамента. Контроль соблюдения утвержденной методологии по национальному счетоводству. Исполнение поручений вышестоящего руководства, Подготовка сводной информации по всем управлениям департамента. Внедрение новых методологических подходов и адаптация международных стандартов и рекомендаций в области системы национальных счетов Взаимодействие с другими департаментами Агентства по вопросам национального счетоводства. Представление Агентства в министерствах, ведомствах, комиссиях, комитетах и других представительных органах по вопросам, входящим в компетенцию департамента.
Участие в международных мероприятиях и проектах, сотрудничество со статистическими офисами других стран.
Соблюдение требования системы менеджмента качества и служебной этики.
28. Руководитель управления экономических балансов
Департамента национальных счетов, категория С-3, № 05-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), либо технических наук и технологии, либо естественных наук (математика) либо образования (математика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген). Компьютерлік сауаттылық, Microsoft Office қолданбалы бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметін ұйымдастыру және үйлестіру. Қызмет жоспарлауды жүзеге асыру, Стратегиялық, Операциялық жоспарының және Статистикалық жұмыстар жоспарының орындалуын қамтамасыз ету.
Басшылықтың тапсырмаларын уақтылы және сапалы орындауды бақылау. «Ресурстар-Пайдалану» және «Шығындар-Шығарылымдар» кестелерін құрастыру бойынша әдіснаманы, әдістемелік және нұсқаулықты материалдарды әзірлеу жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру және бақылау. Талдамалық және басқа да ақпараттық материалдарды дайындауды ұйымдастыру. Басқарманың құзыретіне жататын мәселелер бойынша СА құрылымдық бөлімшелерімен, министрліктермен және ведомстволармен, ғылыми ұйымдармен өзара іс-қимыл.
Сапа менеджменті жүйесінің талаптарын орындау. Мемлекеттік әкімшілік қызметшінің этика нормаларын сақтау.
29. Ұлттық шоттар департаменті экономикалық теңгерімдер басқармасының
бас сарапшысы, санаты С-4, 2 орын, № 05-3-1, № 05-3-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика) немесе техникалық ғылымдар және технологиялар немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) немесе білім (математика) саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050»  Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген). Microsoft Office: Access, Excel қолданбалы бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Әдіснамалық материалдар мен жарияланымдарды  дайындау.
Әдіснамалық ұсынымдарды, құралды және көрсеткіштерді құруға талаптарды әзірлеу. «Ресурстар-Пайдалану» және «Шығындар-Шығарылымдар» кестелерін құрастыру бойынша әдіснаманы, әдістемелік және нұсқаулықты материалдарды әзірлеу.
Басшылықты жүзеге асыру және «Ресурстар-Пайдалану» және «Шығындар-Шығарылымдар» кестелерін құрастыруға қатысу.
Сапа менеджменті жүйесінің талаптарын орындау. Басшылықтың жоспарларын, өкімдерін және тапсырмаларын белгіленген мерзімде орындау. Мемлекеттік әкімшілік қызметшінің этика нормасын сақтау.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084). Компьютерная грамотность, умение работать с прикладными программами Microsoft Office.
Функциональные обязанности
Организация и координация деятельности Управления.
Осуществление планирования деятельности, обеспечение выполнения Стратегического, Операционного Плана и Плана статистических работ.
Контроль за своевременным и качественным исполнением поручений руководства.
Организация и контроль работ по разработке методологии, методических и инструктивных материалов по составлению таблиц «Ресурсы – Использование» и «Затраты - Выпуск».
Организация подготовки аналитических и других информационных материалов.
Взаимодействие со структурными подразделениями АС, с министерствами и ведомствами, научными организациями по вопросам, входящим в компетенцию управления.
Выполнение требований системы менеджмента качества. Соблюдение норм этики административного государственного служащего.
29. Главный эксперт управления экономических балансов
Департамента национальных счетов,
категория С-4, 2 единицы, № 05-3-1, № 05-3-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), либо технических наук и технологии, либо естественных наук (математика) либо образования (математика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084). Умение работать с прикладными программами Microsoft Office: Access, Excel.
Функциональные обязанности
Подготовка методологических материалов и публикаций.
Разработка методологических рекомендаций, инструментария и требований к построению показателей.
Разработка методологии, методических и инструктивных материалов по составлению таблиц «Ресурсы – Использование» и «Затраты - Выпуск». Осуществление руководства и участие в составлении таблиц «Ресурсы – Использование» и «Затраты - Выпуск». Выполнение требований системы менеджмента качества. Исполнение планов, распоряжений и поручений руководства в установленный срок. Соблюдение норм этики административного государственного служащего.

30. Ұлттық шоттар департаменті экономикалық теңгерімдер басқармасының
сарапшысы, санаты С-5, 3 орын, № 05-3-3, № 05-3-4, № 05-3-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика) немесе техникалық ғылымдар және технологиялар немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) немесе білім (математика) саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының  Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының  Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Мұмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген). Microsoft Office: Access, Excel қолданбалы бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
«Ресурстар-Пайдалану», «Шығындар-Шығарылымдар» кестелерін қалыптастыру.
Әдіснамалық ұсынымдарды, құралды және  көрсеткіштерді құруға талаптарды әзірлеуге қатысу.
Құзырет шегінде мемлекеттік органдармен хат алмасу.
Сапа менеджменті жүйесінің талаптарын орындау. Басшылықтың жоспарларын, өкімдерін және тапсырмаларын белгіленген мерзімде орындау. Мемлекеттік әкімшілік қызметшінің этика нормасын сақтау.
31. Ұлттық шоттар департаменті ағымдағы шоттар басқармасының басшысы,
санаты С-3, № 05-4
Критерий
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика) немесе техникалық ғылымдар және технологиялар немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) немесе білім (математика) саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

30. Эксперт управления экономических балансов
Департамента национальных счетов,
категория С-5, 3 единицы, 05-3-3, № 05-3-4, № 05-3-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), либо технических наук и технологии, либо естественных наук (математика) либо образования (математика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084). Умение работать с прикладными программами Microsoft Office: Access, Excel.
Функциональные обязанности
Формирование таблиц «Ресурсы - Использование», «Затраты - Выпуск».
Участие в разработке методологических рекомендаций, инструментария и требований к построению показателей.
Переписка с государственными органами в пределах компетенции.
Выполнение требований системы менеджмента качества.
Исполнение планов, распоряжений и поручений руководства в установленный срок.
Соблюдение норм этики административного государственного служащего.
31. Руководитель управления текущих счетов
Департамента национальных счетов,
категория С-3, № 05-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), либо технических наук и технологии, либо естественных наук (математика) либо образования (математика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики. Желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген). Windows қолданбалы бағдарламаларымен компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқармаға басшылық ету. Басқарма қызметін жоспарлауды жүзеге асыру. Стратегиялық және Операциялық жоспарларды, Статистикалық жұмыстар жоспарын белгіленген мерзімде уақтылы және сапалы орындау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру және үйлестіру. Қызметтер түрлері және өңірлер бойынша ҰШЖ-ның ағымдағы шоттарын және ЖІӨ-нің есептеулерін құруды үйлестіру және бақылау (өндірістік әдіс, табыстарды құру және түпкілікті пайдалану әдісі).
Арнайы статистикалық есептеулер мен зерттеулер бағдарламаларын және оларға тиісті құралдың әзірлемелерін ұйымдастыру;
Талдамалық және басқа да ақпараттық материалдарды дайындауды ұйымдастыру; Басқарманың құзыретіне жататын мәселелер бойынша ҚРСА құрылымдық бөлімшелерімен, министрліктермен және ведомстволармен, ғылыми ұйымдармен өзара іс-қимыл.
Сапа менеджменті жүйесінің талаптарын орындау. Мемлекеттік әкімшілік қызметшінің этика нормасын сақтау.
32. Ұлттық шоттар департаменті ағымдағы шоттар басқармасының бас
сарапшысы, санаты С-4, 4 орын, № 05-4-1, № 05-4-2, № 05-4-3, № 05-4-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика) немесе техникалық ғылымдар және технологиялар немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) немесе білім (математика) саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084). Умение работать на компьютере с прикладными программами Windows.
Функциональные обязанности
Руководство Управлением.
Осуществление планирования деятельности Управления.
Организация и координация работ по своевременному и качественному выполнению Стратегического и Операционного планов, Плана статистических работ в установленные сроки
Координация и контроль за построением текущих счетов системы национальных счетов и расчетов внутреннего валового продукта по видам деятельности и регионам (производственный метод, метод образования доходов и конечного использования).
Организация разработок программ специальных статистических расчетов и обследований и соответствующего инструментария к ним.
Организация подготовки аналитических и других информационных материалов. Взаимодействие со структурными подразделениями Агентства, министерствами и ведомствами, научными организациями по вопросам, входящим в компетенцию управления.
Выполнение требований системы менеджмента качества.
Соблюдение норм этики административного государственного служащего.
32. Главный эксперт управления текущих счетов
Департамента национальных счетов,
категория С-4, 4 единицы, № 05-4-1, № 05-4-2, № 05-4-3, 05-4-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), либо технических наук и технологии, либо естественных наук (математика) либо образования (математика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының    2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген). Пайдаланушы режимінде EXCEL, WORD, ACCESS қолданбалы бағдарламаларымен компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Статистикалық жұмыстар жоспарының уақтылы және сапалы орындалуы бойынша жұмыстарды, мемлекеттік статистиканы жетілдіру жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру және қатысу. Табыстарды және түпкілікті пайдалануды, сондай-ақ Жалпы өңірлік өнім есептеулерін өндіру, құру әдісімен ЖІӨ есептеулерін ұйымдастыру және жүргізуге қатысу. Математикалық статистика әдістерін қолдану. Бақыланбайтын экономиканы бағалауға тәсілдерді анықтау. Салалық бөлімдермен және статистиканы сыртқы өндірушілермен өзара іс-қимыл. ҰШЖ-2008 енгізумен байланысты жұмыстарды жүргізу; баяндамалар, анықтамалықтар, жинақтар үшін жедел ақпараттың дайындалуын ұйымдастыру. Сапа менеджменті жүйесінің талаптарын орындау. Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің этика нормасын сақтау.
33. Ұлттық шоттар департаменті ағымдағы шоттар басқармасының
сарапшысы, санаты С-5, 4 орын, № 05-4-5, № 05-4-6,
№ 05-4-7, № 05-4-8
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика) немесе техникалық ғылымдар және технологиялар немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) немесе білім (математика) саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген). Пайдаланушы режимінде EXCEL, WORD, ACCESS қолданбалы бағдарламаларымен компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Стратегиялық және Операциялық жоспарлардың, Статистикалық жұмыстар жоспарының белгіленген мерзімдерде орындалуын қамтамасыз ету. Тақырыптық және жалпы статистикалық жинақтарға арналған ақпаратты дайындау, сондай-ақ статистикалық ақпараттың басқа да пайдаланушыларына ұсыну.
Салалық статистика мәселелері бойынша нұсқаулықты және әдістемелік материалдар әзірлеу.
Жоғары тұрған қызметкерлердің тапсырмаларын орындау.
Сапа менеджменті жүйесінің талаптарын орындау.
Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің этика нормасын сақтау.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084). Умение работать на компьютере в режиме пользователя программ EXCEL, WORD, ACCESS.
Функциональные обязанности
Организация и участие по своевременному и качественному выполнению Плана статистических работ, мероприятий по совершенствованию государственной статистики.
Организация и участие в проведении расчетов ВВП методом производства, образования доходов и конечного использования, а также расчетов Валового регионального продукта.
Применение методов математической статистики.
Определение подходов к оценке ненаблюдаемой экономики.
взаимодействие с отраслевыми отделами и внешними производителями статистики.
Проведение работ, связанных с внедрением СНС-2008;
организация подготовки оперативной информации для докладов, справочников, сборников.
Выполнение требований системы менеджмента качества.
Соблюдение норм этики административного государственного служащего.
33. Эксперт управления текущих счетов
Департамента национальных счетов,
категория С-5, 4 единицы, № 05-4-5, № 05-4-6, № 05-4-7, № 05-4-8
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), либо технических наук и технологии, либо естественных наук (математика) либо образования (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084). Умение работать на компьютере в режиме пользователя программ EXCEL, WORD, ACCESS.
Функциональные
обязанности
Обеспечение выполнения Стратегического и Операционного планов, Плана статистических работ в установленные сроки. Подготовка и представление информации для тематических и общих статистических сборников, а также другим пользователям статистической информации.
Разработка методических и инструктивных материалов по вопросам отраслевой статистики.
Выполнение поручений вышестоящих сотрудников.
Выполнение требований системы менеджмента качества.
Соблюдение норм этики административного государственного служащего.

34. Ұлттық шоттар департаменті жинақтау шоттары және қосалқы шоттар
басқармасының басшысы, санаты С-3, № 05-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика) саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқармаға басшылық ету және оның қызметін жоспарлауды жүзеге асыру;
статистикалық жұмыстар жоспарының орындалуын қамтамасыз ету;
Жинақтау шоттарын, ҰШЖ қосалқы шоттары мен активтер және пассивтер теңгерімдерін құрастыру бойынша әдіснаманы, әдістемелік және нұсқаулықты материалдарды әзірлеу;
талдамалық және басқа да ақпараттық материалдарды әзірлеуді ұйымдастыру;
басқарманың құзыретіне жататын мәселелер бойынша СА құрылымдық бөлімшелерімен, министрліктермен және ведомстволармен, ғылыми ұйымдармен өзара іс-қимыл.
Сапа менеджмент жүйесі талаптарын және қызметтік этиканы сақтау.
35. Ұлттық шоттар департаменті жинақтау шоттары және қосалқы шоттар
басқармасының  бас сарапшысы, санаты С-4, № 05-5-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика) саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

34. Руководитель управления счетов накопления и вспомогательных
счетов Департамента национальных счетов,
категория С-3, № 05-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Руководство и осуществление планирования деятельности Управления;
обеспечение выполнения Плана статистических работ;
разработка методологии, методических и инструктивных материалов по составлению счетов накопления, вспомогательных счетов СНС и балансов активов и пассивов;
организация подготовки аналитических и других информационных материалов;
взаимодействие со структурными подразделениями АС, министерствами и ведомствами, научными организациями по вопросам, входящим в компетенцию управления.
Соблюдение требований системы менеджмента качества и служебной этики.
35. Главный эксперт управления счетов накопления
и вспомогательных счетов Департамента национальных счетов,
категория С-4, № 05-5-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.. знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Жоспарлауды жүзеге асырады және белгіленген мерзімдерде Статистикалық және ұйымдастырушылық жұмыстар жоспарының орындалуын қамтамасыз етеді;
қосалқы шоттар мен активтер және пассивтер теңгерімдерін құрастыруға қатысады және бақылайды;
қосалқы шоттар мен активтер және пассивтер теңгерімдерін құрастыру бойынша әдістемені және әдіснамалық ұсынымдарды әзірлейді.
СМЖ талаптарын және қызметтік этиканы сақтау.
36. Ұлттық шоттар департаменті жинақтау шоттары және қосалқы шоттар
басқармасының бас сарапшысы, санаты С-4, № 05-5-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика) саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Жоспарлауды жүзеге асырады және белгіленген мерзімдерде Статистикалық және ұйымдастырушылық жұмыстар жоспарының орындалуын қамтамасыз етеді;
қосалқы шоттарды құрастыруға қатысады және бақылайды;
ҰШЖ қосалқы шоттарын құрастыру бойынша әдістемені және әдіснамалық ұсынымдарды әзірлейді.
СМЖ талаптарын және қызметтік этиканы сақтау.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Осуществляет планирование по обеспечению выполнения Плана статистических и организационных работ в установленные сроки;
контролирует и принимает участие в составлении вспомогательных счетов и балансов активов и пассивов;
разрабатывает методики и методологические рекомендации по составлению вспомогательных счетов и балансов активов и пассивов;
Соблюдение требований системы менеджмента качества и служебной этики.
36. Главный эксперт управления счетов накопления
и вспомогательных счетов Департамента национальных счетов,
категория С-4, № 05-5-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Осуществляет планирование по обеспечению выполнения Плана статистических и организационных работ в установленные сроки;
контролирует и принимает участие в составлении вспомогательных счетов;
разрабатывает методики и методологические рекомендации по составлению вспомогательных счетов системы национальных счетов;
Соблюдение требований системы менеджмента качества и служебной этики.

37. Ұлттық шоттар департаменті жинақтау шоттары және қосалқы шоттар
басқармасының бас сарапшысы, санаты С-4, № 05-5-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика) саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Жоспарлауды жүзеге асырады және белгіленген мерзімдерде Статистикалық және ұйымдастырушылық жұмыстар жоспарының орындалуын қамтамасыз етеді;
Жинақтау шоттарын құрастыруға қатысады және бақылайды;
Ұлттық шоттар жүйесінің жинақтау шоттарын құрастыру бойынша әдістемені және әдіснамалық ұсынымдарды әзірлейді.
Сапа менеджменті жүйесінің талаптарын және қызметтік этиканы сақтау.
38. Ұлттық шоттар департаменті жинақтау шоттары және қосалқы шоттар
басқармасының сарапшысы, санаты С-5, 2 орын, № 05-5-4, № 05-5-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика) немесе білім (кәсіптік оқу) саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының  Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

37. Главный эксперт управления счетов накопления
и вспомогательных счетов Департамента национальных счетов,
категория С-4, № 05-5-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Осуществляет планирование по обеспечению выполнения Плана статистических и организационных работ в установленные сроки;
контролирует и принимает участие в составлении счетов накопления;
разрабатывает методики и методологические рекомендации по составлению счетов накопления системы национальных счетов.
Соблюдение требований системы менеджмента качества и служебной этики.
38. Эксперт управления счетов накопления
и вспомогательных счетов Департамента национальных счетов,
категория С-5, 2 единицы, 05-5-4, № 05-5-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика) или образования (профессиональное обучение)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Белгiленген мерзiмде басқарма жоспарларының орындалуын қамтамасыз етуге қатысу;
Қосалқы шоттар мен активтер және пассивтер теңгерімдерін құрастыруды жүзеге асыру;
Құзырет шегінде мемлекеттік органдармен хат алмасу;
Қосалқы шоттар мен активтер және пассивтер теңгерімдерінің көрсеткіштерін есептеу бойынша әдіснамалық ұсынымдарды және құралды әзірлеу.
Сапа менеджменті жүйесінің талаптарын және қызметтік этиканы сақтау.
39. Ұлттық шоттар департаменті жинақтау шоттары және қосалқы шоттар
басқармасының сарапшысы, санаты С-5, № 05-5-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының  Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Белгiленген мерзiмдерде басқарма жоспарларының орындалуын қамтамасыз етуге қатысу;
Ұлттық шоттар жүйесінінің қосалқы шоттарын құрастыруды жүзеге асыру;
Ұлттық шоттар жүйесінің қосалқы шоттарының көрсеткіштерін есептеу бойынша әдіснамалық ұсынымдарды және құралды әзірлеу.
Сапа менеджменті жүйесінің талаптарын және қызметтік этиканы сақтау.
40. Ұлттық шоттар департаменті жинақтау шоттары және қосалқы шоттар

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные
обязанности
участие в обеспечении выполнения планов Управления в установленные сроки;
осуществление составления вспомогательных счетов и балансов активов и пассивов;
переписка с государственными органами в пределах компетенции;
разработка методологических рекомендаций, инструментария по расчетам показателей вспомогательных счетов и балансов активов и пассивов;
Соблюдение требований системы менеджмента и служебной этики.
39. Эксперт управления счетов накопления и вспомогательных счетов
Департамента национальных счетов,
категория С-5, № 05-5-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
участие в обеспечении выполнения планов Управления в установленные сроки;
осуществление построения вспомогательных счетов системы национальных счетов;
разработка методологических рекомендаций, инструментария по расчетам показателей вспомогательных счетов системы национальных счетов.
Соблюдение требований системы менеджмента качества и служебной этики.
40. Эксперт управления счетов накопления и вспомогательных счетов
Департамента национальных счетов,

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Белгiленген мерзiмдерде басқарма жоспарларының орындалуын қамтамасыз етуге, ҰШЖ жинақтау шоттарын қалыптастыруға қатысады;
Ұлттық шоттар жүйесінің жинақтау шоттарын құрастыруға қатысу; кестелік және өзге де статистикалық материалдарды жариялау үшін дайындау;
Басқармада сапа менеджменті жүйесінің стандарттарына сәйкес іс-қағаз эәне құжаттар жүргізу.
Сапа менеджменті жүйесінің талаптарын және қызметтік этиканы сақтау.
42. Ұлттық шоттар департаменті құрылымдық статистика басқармасының
басшысы, санаты С-3, № 05-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика) немесе техникалық ғылымдар және технологиялар немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) немесе білім (математика) саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі.
Статистика және экономиканың жалпы теория негіздерін, нарықтық экономиканың негіздерін білу.
Математикалық, статистикалық және экономикалық талдаудың негізгі әдістерін меңгеру.
Қаржылық есептілікті құрастырудың әдіснамалық негіздерін білу.
Экономикалық статистиканың негіздерін, Ұлттық Шоттар Жүйесінің негізгі әдіснамалық аспектілерін, заңнамалық актілерді, бухгалтерлік және салықтық есепке алуды білу.
Іскерлік деңгейде мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысын ұйымдастыру; Статистикалық жұмыстар жоспарының, мемлекеттік статистиканы жетілдіру жөніндегі іс-шаралардың уақтылы және сапалы орындалуына жауапты болу; статистикалық байқауларды жүргізуді ұйымдастыру; құрылымдық статистика бойынша әдістемелік, нұсқаулықты материалдарды әзірлеу; талдамалық және басқа да ақпараттық материалдарды дайындауды ұйымдастыру; экономикалық талдау және болжам әдіснамасын жетілдіру. Қызметті үйлестіру және өңірлік бөлімшелерге әдіснамалық көмек көрсету; басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша ҚРСА құрылымдық бөлімшелерімен, министрліктермен және ведомстволармен, ғылыми ұйымдармен өзара іс-қимыл.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Участвует в обеспечении выполнения планов Управления в установленные сроки, в формировании счетов накопления системы национальных счетов;
участие в построении счетов накопления системы национальных счетов;
подготовка табличных и иных статистических материалов для публикаций;
ведение делопроизводства Управления и документов в соответствие со стандартами системы менеджмента качества.
Соблюдение требований системы менеджмента качества и служебной этики.
42. Руководитель управления структурной статистики
Департамента национальных счетов,
категория С-3, № 05-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), либо технические науки, либо естественные науки (математика) либо образования (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Знание основ рыночной экономики, основ общей теории экономики и статистики.
Владение основными методами экономического, статистического и математического анализа.
Знание методологических основ построения финансовой отчетности.
Знание бухгалтерского и налогового учета, законодательных актов, основных методологических аспектов Системы Национальных Счетов, основ экономической статистики.
Желательно знание государственного языка на уровне делового.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация работы Управления; ответственность за качественное и своевременное выполнение Плана статистических работ, мероприятий по совершенствованию государственной статистики; организация проведения статистических наблюдений; разработка методических, инструктивных материалов по структурной статистике; организация подготовки аналитических и других информационных материалов; совершенствование методологии экономического анализа и прогноза.
Координация деятельности и методологическая помощь региональным подразделениям; взаимодействие со структурными подразделениями АРКС, министерствами и ведомствами, научными организациями по вопросам, входящим в компетенцию управления.

43. Ұлттық шоттар департаменті құрылымдық статистика басқармасының
бас сарапшысы, санаты С-4, № 05-6-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика) немесе техникалық ғылымдар және технологиялар немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) немесе білім (математика) саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі.
Экономикалық статистиканың негіздерін, Ұлттық Шоттар Жүйесінің негізгі әдіснамалық аспектілерін, заңнамалық актілерді, бухгалтерлік және салықтық есепке алуды білу.
Іскерлік деңгейде мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының  2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Құрылымдық статистика бойынша әдіснамалық және әдістемелік материалдарды әзірлеу, құрылымдық статистика бойынша статистикалық жұмыстар жоспарына енгізілген жұмыстардың сапалы және уақтылы орындалуын қамтамасыз ету, статистикалық есептілік нысандарын және оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды әзірлеу. Шағын және орта кәсіпкерліктері қызметінің көрсеткіштерін қалыптастыру бойынша әдіснамалық ұсынымдарды әзірлеу. Талдамалық баяндамалар, анықтамалықтар, жинақтар және өзге де жарияланымдар үшін кестелік және өзге де статистикалық материалдарды дайындау.
44. Ұлттық шоттар департаменті құрылымдық статистика басқармасының
бас сарапшысы, санаты С-4, № 05-6-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика) немесе техникалық ғылымдар және технологиялар немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) немесе білім (математика) саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Статистиканың, нарықтық экономиканың теория негіздерін білу.
Салалық статистика көрсеткіштерінің әдіснамалық негіздерін білу. Іскерлік деңгейде мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

43. Главный эксперт управления структурной статистики
Департамента национальных счетов,
категория С-4, № 05-6-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), либо технических наук и технологии, либо естественных наук (математика) либо образования (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Знание бухгалтерского и налогового учета, законодательных актов, основных методологических аспектов Системы Национальных Счетов, основ экономической статистики.
Желательно знание государственного языка на уровне делового.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Разработка методологических и методических материалов по структурной статистике, обеспечение качественного и своевременного выполнения работ, включенных в план статистических работ по структурной статистике, разработка форм статистической отчетности и инструкций по их заполнению.
Разработка методологических рекомендации, по формированию показателей деятельности малого и среднего предпринимательства.
Подготовка табличных и иных статистических материалов для аналитических докладов, справочников, сборников и иных публикаций.
44. Главный эксперт управления структурной статистики
Департамента национальных счетов,
категория С-4, № 05-6-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), либо технических наук и технологии, либо естественных наук (математика) либо образования (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики.
Знание теоретических основ статистики, рыночной экономики. Знание методологических основ показателей отраслевой статистики.
Желательно знание государственного языка на уровне делового.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Құрылымдық статистика бойынша статистикалық жұмыстар жоспарына енгізілген жұмыстардың уақтылы және сапалы орындалуын қамтамасыз ету, құрылымдық статистика бойынша әдістемелік, әдіснамалық, нұсқаулықты және талдамалық материалдарды әзірлеу.м Талдамалық баяндамалар, анықтамалықтар, жинақтар және өзге де жарияланымдар үшін кестелік және өзге де статистикалық материалдарды дайындау.
45. Ұлттық шоттар департаменті құрылымдық статистика басқармасының
бас сарапшысы, санаты С-4, № 05-6-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика) немесе техникалық ғылымдар және технологиялар немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) немесе білім (математика) саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Статистиканың, нарықтық экономиканың теория негіздерін білу.
Салалық статистика көрсеткіштерінің әдіснамалық негіздерін білу. Іскерлік деңгейде мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген). Республикалық және облыстық мемлекеттік органдарда басшылық лауазымдарындағы жұмыс тәжірибесі.
Microsoft Windows, ACCESS қолданбалы бағдарламаларымен жұмыс істей білу, компьютерлік сауаттылық.
Функционалдық міндеттері
Құрылымдық статистика бойынша статистикалық жұмыстар жоспарына енгізілген жұмыстардың уақтылы және сапалы орындалуын қамтамасыз ету, құрылымдық статистика бойынша әдістемелік, әдіснамалық, нұсқаулықты және талдамалық материалдарды әзірлеу.м Талдамалық баяндамалар, анықтамалықтар, жинақтар және өзге де жарияланымдар үшін кестелік және өзге де статистикалық материалдарды дайындау.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Обеспечение качественного и своевременного выполнения работ, включенных в план статистических работ по структурной статистике, разработка методических, методологических, инструктивных и аналитических материалов по структурной статистике.
Подготовка табличных и иных статистических материалов для аналитических докладов, справочников, сборников и иных публикаций.
45. Главный эксперт управления структурной статистики
Департамента национальных счетов,
категория С-4, № 05-6-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), либо технических наук и технологии, либо естественных наук (математика) либо образования (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Знание теоретических основ статистики, рыночной экономики.
Знание методологических основ показателей отраслевой статистики.
Желательно знание государственного языка на уровне делового.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).Опыт работы на руководящих должностях в республиканских и областных государственных органах.
Компьютерная грамотность, умение работать с прикладными программами Microsoft Windows, ACCESS.
Функциональные обязанности
Обеспечение качественного и своевременного выполнения работ, включенных в план статистических работ по структурной статистике, разработка методических, методологических, инструктивных и аналитических материалов по структурной статистике.
Подготовка табличных и иных статистических материалов для аналитических докладов, справочников, сборников и иных публикаций.

46. Ұлттық шоттар департаменті құрылымдық статистика басқармасының
сарапшысы, санаты С-5,  № 05-6-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика) немесе техникалық ғылымдар және технологиялар немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) немесе білім (математика) саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Іскерлік деңгейінде  мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Статистикалық жұмыстар жоспарының белгіленген мерзімдерде орындалуын қамтамасыз етуге қатысу, құрылымдық статистика бойынша мемлекеттік статистикалық есептіліктің қолданыстағы нысандарын және оларды құрастыру жөніндегі нұсқаулықты нұсқауларды жетілдіру,шағын кәсіпкерлік бойынша деректер базасын қалыптастыру; кешендерге қалыптастырылмаған міндеттерді қоюды әзірлеу. СМЖ талаптарын және қызметтік этиканы сақтау.
47. Ұлттық шоттар департаменті құрылымдық статистика басқармасының
сарапшысы, санаты С-5, № 05-6-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика) немесе техникалық ғылымдар және технологиялар немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) немесе білім (математика) саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі. Нарықтық экономика, статистика негіздерін теориялық білуі. Іскерлік деңгейінде мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

46. Эксперт управления структурной статистики
Департамента национальных счетов,
категория С-5, № 05-6-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), либо технических наук и технологии, либо естественных наук (математика) либо образования (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знания нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики.
Желательно знание государственного языка на уровне делового.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Участие в обеспечении выполнения Плана статистических работ в установленные сроки, совершенствовании действующих форм государственной статистической отчетности по структурной статистике и инструктивных указаний по их составлению, формирование баз данных по малому предпринимательству; разработка неформализованных постановок задач к комплексам.
Соблюдение требований системы менеджмента качества и служебной этики.
47. Эксперт управления структурной статистики
Департамента национальных счетов,
категория С-5, № 05-6-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), либо технических наук и технологии, либо естественных наук (математика) либо образования (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Знание теоретических основ статистики, рыночной экономики.
Желательно знание государственного языка на уровне делового.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Статистикалық жұмыстар жоспарының белгіленген мерзімдерде орындалуын қамтамасыз етуге қатысу, құрылымдық статистика бойынша мемлекеттік статистикалық есептіліктің қолданыстағы нысандарын және оларды құрастыру жөніндегі нұсқаулықты нұсқауларды жетілдіру,шағын және орта кәсіпкерлік бойынша деректер базасын қалыптастыру; кешендерге қалыптастырылмаған міндеттерді қоюды әзірлеу. СМЖ талаптарын және қызметтік этиканы сақтау.
48. Ұлттық шоттар департаменті құрылымдық статистика басқармасының
сарапшысы, санаты С-5, № 05-6-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика) немесе техникалық ғылымдар және технологиялар немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) немесе білім (математика) саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының  «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері. Нарықтық экономика, статистика негіздерін теориялық білуі. Іскерлік деңгейінде мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Статистикалық жұмыстар жоспарының белгіленген мерзімдерде орындалуын қамтамасыз етуге қатысу, Экономиканың әр түрлі секторында ұйымдардың және кәсіпорындардың конъюнктуралық зерттеулер жүргізуге қатысу; конъюнктуралық зерттеулердің көрсеткіштері бойынша  құралдардың, әдістемелік  ұсыныстарды әзірлеу;
СМЖ талаптарын және қызметтік этиканы сақтау.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Участие в обеспечении выполнения Плана статистических работ в установленные сроки, совершенствовании действующих форм государственной статистической отчетности по структурной статистике и инструктивных указаний по их составлению, формирование баз данных по малому и среднему предпринимательству; разработка неформализованных постановок задач к комплексам.
Соблюдение требований СМК и служебной этики.
48. Эксперт управления структурной статистики
Департамента национальных счетов,
категория С-5, № 05-6-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), либо технических наук и технологии, либо естественных наук (математика) либо образования (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Знание теоретических основ статистики, рыночной экономики.
Желательно знание государственного языка на уровне делового.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Участие в обеспечении выполнения Плана статистических работ в установленные сроки, участие в проведении конъюнктурных исследований предприятий и организаций различных секторов экономики; разработка методологических рекомендаций, инструментария по расчетам показателей конъюнктурных исследований.
Соблюдение требований системы менеджмента качества и служебной этики.

49. Баға статистикасы департаментінің директоры, санаты С-1, № 06-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару, статистика, дүниежүзілік экономика) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы»Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу, экономикалық статистиканың теориялық негіздерін білу.
Экономикалық статистиканың, экономиканың түрлі секторларындағы негізгі тұжырымдамалық тәсілдер мен баға белгілеудің, бағаның қозғалысын сипаттайтын көрсеткіштерді қалыптастырудың ерекшеліктерін, статистикалық есепті ұйымдастыру, статистикалық  байқауларды дайындау қағидаттарын білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді іскерлік деңгейде білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департамент бойынша жұмыстарды ұйымдастыру және үйлестіру; Департаменттің және оның құрылымдық бөлімшелері жұмыстарының жоспарларын бекіту;
- Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Агенттіктің жұмыстарын ұйымдастыру және үйлестіру;
- Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша стратегиялық шешімдерді қабылдау;
- зерттеулер бағдарламаларын әдіснамалық қамтамасыз етуді жүзеге асыру, баға статистикасының көрсеткіштерін құру бойынша жаңа тәсілдерді және халықаралық ұсынымдарды енгізу;
- Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша басқа мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жүргізу;
- Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ведомствоаралық жұмыс топтарына және халықаралық жобаларға қатысу;
- өңірлік бөлімшелерінің қызметтерін үйлестіру.

49. Директор Департамента статистики цен,
категория С-1, № 06-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, государственное и местное управление, статистика, мировая экономика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики. Знание основ экономической статистики, бухгалтерского и налогового учета; основных концептуальных подходов и особенностей ценообразования в различных секторах экономики, формирования показателей, характеризующих движение цен; принципов организации статистического учета, подготовки статистических наблюдений. Желательно знание государственного языка на уровне делового.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация и координация работы по Департаменту; утверждение планов работ Департамента и его структурных подразделений;
- организация и координация работ Агентства по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
- принятие стратегических решений по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
- осуществление методологического обеспечения программ обследований, внедрение новых подходов и международных рекомендаций по построению показателей статистики цен;
- взаимодействие с другими государственными органами по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
- участие в межведомственных рабочих группах и международных проектах по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
- координация деятельности региональных подразделений.

50. Баға статистикасы департаменті директорының орынбасары,
санаты С-2, № 06-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару, статистика, дүниежүзілік экономика) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, экономикалық статистиканың теориялық негіздерін білу.
Экономикалық статистиканың, бухгалтерлік және салық есебінің негіздерін; экономиканың түрлі секторларындағы негізгі тұжырымдамалық тәсілдер мен баға белгілеудің, бағаның қозғалысын сипаттайтын көрсеткіштерді қалыптастырудың ерекшеліктерін, статистикалық есепті ұйымдастыру, статистикалық байқауларды дайындау қағидаттарын білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді іскерлік деңгейде білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Баға статистикасы көрсеткіштерін жетілдірудің нақты іс-шараларын әзірлеу;
- салалық статистиканың көрсеткіштері бойынша статистикалық байқауды қамтамасыз ету, статистикалық байқаулардың заманауи тәсілдерін енгізу;
- статистикалық байқаудың әдіснамасын дайындау және жетілдіру және баға статистикасының көрсеткіштерін құру;
- жаңа тәсілдерді және халықаралық әдіснамалық ұсынымдарды бейімдеу;
- жарияланымдарға арналған статистикалық, талдамалы және басқа да ақпараттық материалдарды дайындау;
- Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша министрліктермен, ведомстволармен, ғылыми және басқа да ұйымдармен өзара іс-қимыл;
- олардың қызметіне қатысты мәселелер бойынша өңірлік бөлімшелерді бақылау және әдіснамалық көмек көрсету;
- Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің қызметтерін үйлестіру.

50. Заместитель директора Департамента статистики цен,
категория С-2, № 06-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, государственное и местное управление, статистика, мировая экономика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Законодательные и нормативные акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Знание основ экономической статистики, бухгалтерского и налогового учета; основных концептуальных подходов и особенностей ценообразования в различных секторах экономики, формирования показателей, характеризующих движение цен; принципов организации статистического учета, подготовки статистических наблюдений.
Желательно знание государственного языка на уровне делового.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Разработка конкретных мероприятий совершенствования показателей статистики цен;
- обеспечение статистических наблюдений по показателям отраслевой статистики, внедрение современных методов статистических наблюдений;
- подготовка и совершенствование методологии статистического наблюдения и построения показателей статистики цен;
- адаптация новых подходов и международных методологических рекомендаций;
- подготовка статистических, аналитических и других информационных материалов для публикаций;
- взаимодействие с министерствами, ведомствами, научными и другими организациями по вопросам, относящимся к компетенции Департамента;
- контроль и методологическая помощь региональным подразделениям по вопросам их деятельности;
- координация деятельности структурных подразделений Департамента.

51. Баға статистикасы департаменті тұтыну бағаларының статистикасы
басқармасының басшысы, санаты С-3, № 06-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, қаржы, статистика, есеп және аудит, дүниежүзілік экономика, аймақтану), жаратылыстану ғылымдары (математика), техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, математикалық және компьютерлік модельдеу) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының  Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері, экономикалық статистиканың теориялық негіздері.
Статистикалық есепті ұйымдастыру;
- экономиканың тұтыну секторындағы бағаларды қалыптастыру қағидаттары мен ерекшеліктерін; баға индекстерін құрудың тұжырымдамалық тәсілдерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді іскерлік деңгейде білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқармаға басшылық ету, оның қызметіне бақылауды жүзеге асыру;
экономиканың тұтыну секторындағы бағалардың өзгерісіне статистикалық байқауды ұйымдастыру және үйлестіру;
тұтыну бағалары статистикасының көрсеткіштерін жетілдіруді және олардың халықаралық стандарттарға сәйкестігін қамтамасыз ету;
экономиканың тұтыну секторындағы бағалардың өзгерісіне байқауды ұйымдастыру бойынша әдіснамалық және нұсқаулық материалдарды дайындау;
тауарларға және халыққа көрсетілетін ақылы қызметтерге тұтыну бағаларының серпіні мен деңгейі туралы талдамалы және ақпараттық материалдарды дайындау;
жарияланымдарға арналған салалық статистиканың статистикалық материалдарының уақыттылығын, толықтылығын және дұрыстығын қамтамасыз ету.

51. Руководитель Управления статистики потребительских цен
Департамента статистики цен, категория С-3, № 06-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, государственное и местное управление, маркетинг, финансы, статистика, учет и аудит, мировая экономика, регионоведение), естественных наук (математика), технических наук и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Законодательные и нормативные акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Знание: организации статистического учета;
- принципов и особенностей формирования цен в потребительском секторе экономики; концептуальных подходов к построению индексов цен.
Желательно знание государственного языка на уровне делового.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Руководство работой Управления, осуществление контроля его деятельности;
организация и координация статистического наблюдения за изменением цен в потребительском секторе экономики;
обеспечение совершенствования показателей статистики потребительских цен и их соответствие международным стандартам;
подготовка методологического и инструктивного материалов по организации наблюдения за изменением цен в потребительском секторе экономики;
подготовка аналитических и информационных материалов о динамике и уровне потребительских цен на товары и платные услуги населению;
обеспечение своевременности, полноты и достоверности статистических материалов отраслевой статистики для публикаций.

52. Баға статистикасы департаменті тұтыну бағаларының статистикасы
басқармасының бас сарапшысы, санаты С-4, 4 орын
№№ 06-3-1, 06-3-2, 06-3-3, 06-3-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, қаржы, статистика, есеп және аудит, дүниежүзілік экономика, аймақтану); жаратылыстану ғылымдары (математика), техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, математикалық және компьютерлік модельдеу) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері, экономикалық статистиканың теориялық негіздері.
Статистикалық есепті ұйымдастыру;
- экономиканың тұтыну секторындағы бағаларды қалыптастыру қағидаттары мен ерекшеліктерін; баға индекстерін құрудың тұжырымдамалық тәсілдерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді іскерлік деңгейде білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Экономиканың тұтыну секторындағы бағалардың өзгерісіне статистикалық байқауды ұйымдастыру және үйлестіру;
тұтыну бағалары статистикасының көрсеткіштерін жетілдіруді және олардың халықаралық стандарттарға сәйкестігін қамтамасыз ету;
экономиканың тұтыну секторындағы бағалардың өзгерісіне статистикалық байқауды ұйымдастыру бойынша әдіснамалық және нұсқаулық материалдарды дайындау;
тауарларға және халыққа көрсетілетін ақылы қызметтерге тұтыну бағаларының серпіні мен деңгейі туралы талдамалы және ақпараттық материалдарды дайындау.

52. Главный эксперт Управления статистики потребительских цен
Департамента статистики цен,
категории С-4, 4 единицы №№ 06-3-1, 06-3-2, 06-3-3, 06-3-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, государственное и местное управление, маркетинг, финансы, статистика, учет и аудит, мировая экономика, регионоведение), естественных наук (математика), технических наук и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Законодательные и нормативные акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики, теоретические основы экономической статистики. Знание: организации статистического учета;
- принципов и особенностей формирования цен в потребительском секторе экономики; концептуальных подходов к построению индексов цен.
Желательно знание государственного языка на уровне делового.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация и координация статистического наблюдения за изменением цен в потребительском секторе экономики; Обеспечение совершенствования показателей статистики потребительских цен и их соответствие международным стандартам; Подготовка методологического и инструктивного материалов по организации наблюдения за изменением цен в потребительском секторе экономики. Подготовка аналитических и информационных материалов о динамике и уровне потребительских цен на товары и платные услуги населению.

53. Баға статистикасы департаменті тұтыну бағаларының статистикасы
басқармасының сарапшысы, санаты С-5, 5 орын,
№№ 06-3-5, 06-3-6, 06-3-7, 06-3-8, 06-3-9
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, қаржы, статистика, есеп және аудит, дүниежүзілік экономика, аймақтану), жаратылыстану ғылымдары (математика), техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, математикалық және компьютерлік модельдеу)  саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, экономикалық статистиканың теориялық негіздерін білу.
- экономиканың тұтыну секторындағы бағаларды қалыптастыру қағидаттары мен ерекшеліктерін;
- баға статистикасы бойынша ақпарат жинауды ұйымдастыра және оны пайдалана;
- экономиканың тұтыну секторындағы баға индекстерін құрудың әдіснамалық негіздерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Экономиканың тұтыну секторындағы бағалар мен тарифтерді зерттеу бағдарламаларын дайындау;
экономиканың тұтыну секторындағы бағалардың өзгерісіне байқауды ұйымдастыру бойынша әдістемелік және нұсқаулық материалдарды әзірлеу;
тауарларға және халыққа көрсетілетін ақылы қызметтерге тұтыну бағаларының серпіні мен деңгейі туралы талдамалы және өзге де ақпараттық материалдарды дайындау.
54. Баға статистикасы департаменті өндірістік сала және қызмет
көрсету бағаларының статистикасы басқармасының басшысы,

53. Эксперт Управления статистики потребительских цен
Департамента статистики цен,
категория С-5, 5 единиц, №№ 06-3-5, 06-3-6, 06-3-7, 06-3-8, 06-3-9
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, государст-венное и местное управление, маркетинг, финансы, статистика, учет и аудит, мировая экономика, регионоведение), естественных наук – математика; технические науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Законодательные и нормативные акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики, теоретические основы экономической статистики.
Знание:
- принципов и особенностей формирования цен в потребительском секторе экономики;
- организации сбора информации по статистике цен и ее использование;
- методологических основ построения индексов цен в потребительском секторе экономики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Подготовка программ обследования цен и тарифов в потребительском секторе экономики; разработка методического и инструктивного материалов по организации наблюдения за изменением цен в потребительском секторе экономики; подготовка аналитических и иных информационных материалов о динамике и уровне потребительских цен на товары и платные услуги населению.
54. Руководитель Управления статистики цен производственной сферы и

санаты С-3, № 06-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, қаржы, статистика, есеп және аудит, дүниежүзілік экономика, аймақтану); жаратылыстану ғылымдары (математика); техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, математикалық және компьютерлік модельдеу)  саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының  Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері, экономикалық статистиканың теориялық негіздері.
Статистикалық есепті ұйымдастыру; өнеркәсіптегі, көтерме және сыртқы саудадағы бағаларды қалыптастыру қағидаттары мен ерекшеліктерін; баға индекстерін құрудың тұжырымдамалық тәсілдерін; экономиканың нақты секторындағы бағалардың өзгерісін зерттеу және статистикалық байқауды ұйымдастыру әдістерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді іскерлік деңгейде білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқармаға басшылық ету, оның қызметіне бақылауды жүзеге асыру;
өнеркәсіптегі, көтерме және сыртқы саудадағы бағалардың өзгерісіне статистикалық байқауды ұйымдастыру және үйлестіру;
баға статистикасы көрсеткіштерін жетілдіруді және олардың халықаралық стандарттарға сәйкестігін қамтамасыз ету;
бағалар өзгерісіне байқауды ұйымдастыру бойынша әдістемелік және нұсқаулық материалдарды әзірлеу;
экономиканың нақты секторындағы бағалардың серпіні мен деңгейі туралы талдамалы және ақпараттық материалдарды дайындау.
жарияланымдарға арналған салалық статистиканың статистикалық материалдарының уақыттылығын, толықтылығын және дұрыстығын қамтамасыз ету.

услуг Департамента статистики цен, категория С-3, № 06-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, государственное и местное управление, маркетинг, финансы, статистика, учет и аудит, мировая экономика, регионоведение), естественных наук (математика), технических наук и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Законодательные и нормативные акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики, основы экономической статистики.
Знание: организации статистического учета; принципов и особенностей формирования цен в промышленности, оптовой и внешней торговли; концептуальных подходов к построению индексов цен; методов исследования и организации статистического наблюдения за изменением цен в реальном секторе экономики.
Желательно знание государственного языка на уровне делового.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Руководство работой Управления, осуществление контроля его деятельности;
организация и координация статистического наблюдения за изменением цен в промышленности, оптовой и внешней торговле;
обеспечение совершенствования показателей статистики цен и их соответствие международным стандартам;
разработка методического и инструктивного материалов по организации наблюдения за изменением цен; подготовка аналитического и информационного материалов о динамике и уровне цен в реальном секторе экономики;
обеспечение своевременности, полноты и достоверности статистических материалов отраслевой статистики для публикаций.

55. Баға статистикасы департаменті өндірістік сала және қызмет
көрсету бағаларының статистикасы басқармасының бас сарапшысы,
санаты С-4, 2 орын № 06-4-1, № 06-4-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылым, экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, қаржы, статистика, есеп және аудит, дүниежүзілік экономика, аймақтану); жаратылыстану ғылымдары (математика); техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, математикалық және компьютерлік модельдеу) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы»Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері, экономикалық статистиканың теориялық негіздері.
Статистикалық есепті ұйымдастыру; өнеркәсіптегі, көтерме және сыртқы саудадағы бағаларды қалыптастыру қағидаттары мен ерекшеліктерін; баға индекстерін құрудың тұжырымдамалық тәсілдерін; экономиканың нақты секторындағы бағалардың өзгерісін зерттеу және статистикалық байқауды ұйымдастыру әдістерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді іскерлік деңгейде білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Өнеркәсіптегі бағалардың өзгерісіне статистикалық байқауды ұйымдастыру және үйлестіру;
баға статистикасы көрсеткіштерін жетілдіруді және олардың халықаралық стандарттарға сәйкестігін қамтамасыз ету;
бағалар өзгерісіне байқауды ұйымдастыру бойынша әдістемелік және нұсқаулық материалдарды әзірлеу;
экономиканың нақты секторындағы бағалардың серпіні мен деңгейі туралы талдамалы және ақпараттық материалдарды дайындау.

55. Главный эксперт
Управления статистики цен производственной сферы и услуг
Департамента статистики цен,
категория С-4, 2 единицы, № 06-4-1, № 06-4-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, государственное и местное управление, маркетинг, финансы, статистика, учет и аудит, мировая экономика, регионоведение), естественных наук (математика), технических наук и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Законодательные и нормативные акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики, основы экономической статистики.
Знание: организации статистического учета; принципов и особенностей формирования цен в промышленности, оптовой и внешней торговли; концептуальных подходов к построению индексов цен; методов исследования и организации статистического наблюдения за изменением цен в реальном секторе экономики.
Желательно знание государственного языка на уровне делового.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация и координация статистического наблюдения за изменением цен в промышленности;
обеспечение совершенствования показателей статистики цен и их соответствие международным стандартам;
разработка методического и инструктивного материалов по организации наблюдения за изменением цен;
подготовка аналитического и информационного материалов о динамике и уровне цен в реальном секторе экономики.

56. Баға статистикасы департаменті өндірістік сала және қызмет
көрсету бағаларының статистикасы басқармасының бас сарапшысы,
санаты С-4, № 06-4-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, қаржы, статистика, есеп және аудит, дүниежүзілік экономика, аймақтану); жаратылыстану ғылымдары (математика); техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, математикалық және компьютерлік модельдеу) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері, экономикалық статистиканың теориялық негіздері.
Статистикалық есепті ұйымдастыру; өнеркәсіптегі, көтерме және сыртқы саудадағы бағаларды қалыптастыру қағидаттары мен ерекшеліктерін; баға индекстерін құрудың тұжырымдамалық тәсілдерін; экономиканың жоғарыда аталған сегменттеріндегі  бағалардың өзгерісін зерттеу және статистикалық байқауды ұйымдастыру әдістерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді іскерлік деңгейде білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Көтерме және сыртқы саудадағы бағалардың өзгерісіне статистикалық байқауды ұйымдастыру және үйлестіру;
баға статистикасы көрсеткіштерін жетілдіруді және олардың халықаралық стандарттарға сәйкестігін қамтамасыз ету;
бағалар өзгерісіне байқауды ұйымдастыру бойынша әдістемелік және нұсқаулық материалдарды әзірлеу;
экономиканың нақты секторындағы бағалардың серпіні мен деңгейі туралы талдамалы және ақпараттық материалдарды дайындау.

56. Главный эксперт
Управления статистики цен производственной сферы и услуг
Департамента статистики цен, категория С-4, № 06-4-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, государственное и местное управление, маркетинг, финансы, статистика, учет и аудит, мировая экономика, регионоведение), естественных наук (математика), технических наук и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Законодательные и нормативные акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики, основы экономической статистики.
Знание: организации статистического учета; принципов и особенностей формирования цен в промышленности, оптовой и внешней торговли; концептуальных подходов к построению индексов цен; методов исследования и организации статистического наблюдения за изменением цен в вышеназванных сегментах экономики.
Желательно знание государственного языка на уровне делового.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация и координация статистического наблюдения за изменением цен в оптовой и внешней торговле;
обеспечение совершенствования показателей статистики цен и их соответствие международным стандартам;
разработка методического и инструктивного материалов по организации наблюдения за изменением цен;
подготовка аналитического и информационного материалов о динамике и уровне цен в реальном секторе экономики.

57. Баға статистикасы департаменті өндірістік сала және қызмет
көрсету бағаларының статистикасы басқармасының сарапшысы,
санаты С-5, № 06-4-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, қаржы, статистика, есеп және аудит, дүниежүзілік экономика, аймақтану); жаратылыстану ғылымдары (математика); техникалық ғылымдар және технологиялар  (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, математикалық және компьютерлік модельдеу) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері, экономикалық статистиканың теориялық негіздері.
Өнеркәсіптегі бағаларды қалыптастыру қағидаттары мен ерекшеліктерін; баға статистикасы бойынша ақпарат жинауды ұйымдастыра және оны пайдалана; өнеркәсіптегі баға индекстерін құрудың әдіснамалық негіздерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Өнеркәсіптегі бағаларды статистикалық зерттеу бағдарламаларын дайындау;
Өнеркәсіптегі бағалардың өзгерісіне байқауды ұйымдастыру бойынша  әдістемелік және нұсқаулық материалдарды әзірлеу;
Өнеркәсіптегі бағалардың серпіні мен деңгейі туралы талдамалы және ақпараттық материалдарды дайындау.
Өнеркәсіптегі баға статистикасы бойынша бағдарламалық-техникалық ақпарат құралдарын әзірлеуге тапсырмаларды дайындау.
58. Баға статистикасы департаменті өндірістік сала және қызмет
көрсету бағаларының статистикасы басқармасының сарапшысы,

57. Эксперт Управления статистики цен производственной сферы и услуг
Департамента статистики цен, категория С-5, № 06-4-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, государственное и местное управление, маркетинг, финансы, статистика, учет и аудит, мировая экономика, регионоведение), естественных наук (математика), технических наук и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Законодательные и нормативные акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики, основы экономической статистики.
Знание: принципов и особенностей формирования цен в промышленности; организации сбора информации по статистике цен и ее использование; методологические основы построения индексов цен в промышленности.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Подготовка программ статистического обследования цен в промышленности.
Разработка методического и инструктивного материалов по организации наблюдения за изменением цен в промышленности.
Подготовка аналитических и иных информационных материалов о динамике и уровне цен в промышленности.
Подготовка заданий на разработку программно-технологических средств информации по статистике цен в промышленности.
58. Эксперт Управления статистики цен производственной сферы и услуг
Департамента статистики цен,

санаты С-5, 2 орын № 06-4-5, № 06-4-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, қаржы, статистика, есеп және аудит, әлемдік экономика, аймақтану), жаратылыстану ғылымдары (математика), техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, математикалық және компьютерлік модельдеу) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері, экономикалық статистиканың теориялық негіздері.
Өнеркәсіптегі, көтерме және сыртқы саудадағы бағаларды қалыптастыру қағидаттары мен ерекшеліктерін; баға статистикасы бойынша ақпарат жинауды ұйымдастыра және оны пайдалана; экономиканың жоғарыда аталған сегменттеріндегі баға индекстерін құрудың әдіснамалық негіздерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Көтерме және сыртқы саудадағы бағалардың статистикалық зерттеу бағдарламаларын дайындау; көтерме және сыртқы саудадағы бағалар өзгерісіне байқауды ұйымдастыру бойынша әдістемелік және нұсқаулық материалдарды әзірлеу; көтерме және сыртқы саудадағы бағалардың серпіні мен деңгейі туралы талдамалы және өзге де ақпараттық материалдарды дайындау. көтерме және сыртқы саудадағы бағалардың статистикасы бойынша бағдарламалық-техникалық ақпарат құралдарын әзірлеуге тапсырмаларды дайындау.
59. Баға статистикасы департаменті аграрлық сектор және құрылыс
жұмыстары бағаларының статистикасы басқармасының басшысы,

категория С-5, 2 единицы № 06-4-5, № 06-4-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, государственное и местное управление, маркетинг, финансы, статистика, учет и аудит, мировая экономика, регионоведение), естественных наук (математика), технических наук и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Законодательные и нормативные акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики, основы экономической статистики.
Знание: принципов и особенностей формирования цен в промышленности, оптовой и внешней торговле; организации сбора информации по статистике цен и ее использование; методологические основы построения индексов цен в вышеназванных сегментах экономики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Подготовка программ статистического обследования цен в оптовой и внешней торговле;
разработка методического и инструктивного материалов по организации наблюдения за изменением цен в оптовой и внешней торговле;
подготовка аналитических и иных информационных материалов о динамике и уровне цен в оптовой и внешней торговле;
подготовка заданий на разработку программно-технологических средств информации по статистике цен в оптовой и внешней торговле.
59. Руководитель Управления статистики цен аграрного сектора
и строительных работ

санаты С-3, № 06-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, қаржы, статистика, есеп және аудит, әлемдік экономика, аймақтану), жаратылыстану ғылымдары (математика), техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, математикалық және компьютерлік модельдеу) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері, экономикалық статистиканың теориялық негіздері.
Статистикалық есепті ұйымдастыру, құрылыстағы, ауыл шаруашылығындағы бағаларды; көлік пен байланыс қызметтерге тарифтерді қалыптастыру қағидаттары мен ерекшеліктерін; баға индекстерін құрудың тұжырымдамалық тәсілдерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді іскерлік деңгейде білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқармаға басшылық ету, оның қызметіне бақылауды жүзеге асыру;
құрылыстағы, ауыл шаруашылығындағы бағалардың және көлік пен байланыстың қызмет көрсету тарифтерінің өзгерісіне статистикалық байқауды ұйымдастыру және үйлестіру;
бағасы статистика көрсеткіштерін жетілдіруді және олардың халықаралық стандарттарға сәйкестігін қамтамасыз ету;
экономиканың осы сегменттеріндегі бағалардың өзгерісіне статистикалық байқауды ұйымдастыру бойынша әдіснамалық және нұсқаулық материалдарды дайындау;
ауыл шаруашылығындағы, құрылыс өндірісіндегі, көлік пен байланыстағы бағалардың серпіні мен деңгейі туралы талдамалы және ақпараттық материалдарды дайындау.

Департамента статистики цен, категория С-3, № 06-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, государст-венное и местное управление, маркетинг, финансы, статистика, учет и аудит, мировая экономика, регионоведение), естественных наук (математика), технических наук и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Законодательные и нормативные акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики, теоретические основы экономической статистики. Знание: организации статистического учета; принципов и особенностей формирования цен в строительстве, сельском хозяйстве, тарифов на услуги транспорта и связи; концептуальных подходов к построению индексов цен.
Желательно знание государственного языка на уровне делового.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Руководство работой Управления, осуществление контроля его деятельности; организация и координация статистического наблюдения за изменением цен в строительстве, сельском хозяйстве и тарифов на услуги транспорта и связи; обеспечение совершенствования показателей статистики цен и их соответствие международным стандартам; разработка методологических материалов по организации наблюдения за изменением цен в данных сегментах экономики; подготовка аналитических и информационных материалов о динамике и уровне цен в сельском хозяйстве, строительном производстве, на транспорте и в связи.

60. Баға статистикасы департаменті аграрлық сектор және құрылыс
жұмыстары бағаларының статистикасы басқармасының бас сарапшысы,
санаты С-4, 2 орын № 06-5-1, № 06-5-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік экономика, экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, қаржы, статистика, есеп және аудит, әлемдік экономика, аймақтану), жаратылыстану ғылымдары (математика), техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, математикалық және компьютерлік модельдеу) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері.
Экономикалық статистиканың негіздерін және статистикалық есеп ұйымдастыруын білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Ауыл және балық шаруашылығындағы бағаларды зерттеу бағдарламаларын дайындау; экономиканың тиісті сегментіндегі бағалардың өзгерісіне статистикалық байқауды ұйымдастыру бойынша әдіснамалық және нұсқаулық материалдарды дайындау; аграрлық сектордағы бағалардың серпіні мен деңгейі туралы талдамалы және өзге де ақпараттық материалдарды дайындау; ауыл және балық шаруашылығы бойынша баға ақпаратын өңдеудің бағдарламалық-технологиялық кешендерін әзірлеуге тапсырмаларды дайындау.
61. Баға статистикасы департаменті аграрлық сектор және құрылыс
жұмыстары бағаларының статистикасы басқармасының бас сарапшысы,
санаты С-4, № 06-5-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, қаржы, статистика, есеп және аудит, әлемдік экономика, аймақтану), жаратылыстану ғылымдары  (математика), техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, математикалық және компьютерлік модельдеу) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамалық және нормативтік актілері, экономикалық статистиканың теориялық негіздері.
Ауыл шаруашылығындағы бағаларды қалыптастыру қағидаттары мен ерекшеліктерін; баға статистикасы бойынша ақпарат жинауды ұйымдастыра мен оны пайдалана білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді іскерлік деңгейде білу.
Жұмыс тәжірибесі

60. Главный эксперт
Управления статистики цен аграрного сектора и строительных работ
Департамента статистики цен,
категория С-4, 2 единицы № 06-5-1, № 06-5-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, государственное и местное управление, маркетинг, финансы, статистика, учет и аудит, мировая экономика, регионоведение), естественных наук (математика), технических наук и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Знание основ экономической статистики и организации статистического учета.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Подготовка программ обследования цен в сельском и рыбном хозяйстве;
разработка методического и инструктивного материалов по организации наблюдения за изменением цен в соответствующем сегменте экономики;
подготовка аналитических и иных информационных материалов о динамике и уровне цен в аграрном секторе;
подготовка заданий на разработку программно-технологических комплексов обработки ценовой информации по сельскому и рыбному хозяйству.
61. Главный эксперт Управления статистики цен аграрного сектора и
строительных работ Департамента статистики цен,
категория С-4, № 06-5-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, государственное и местное управление, маркетинг, финансы, статистика, учет и аудит, мировая экономика, регионоведение), естественных наук (математика), технических наук и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Законодательные и нормативные акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики, теоретические основы экономической статистики.
Знание: принципов и особенностей формирования цен в сельском хозяйстве; организации сбора информации по статистике цен и ее использование. Желательно знание государственного языка на уровне делового.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының  2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Құрылыстағы бағаларды зерттеу бағдарламаларын дайындау;
экономиканың тиісті сегментіндегі бағалардың өзгерісіне байқауды ұйымдастыру бойынша әдістемелік және нұсқаулық материалдарды әзірлеу;
құрылыстағы  бағаның серпіні мен деңгейі туралы талдамалы және өзге де ақпараттық материалдарды дайындау;
құрылыстағы баға ақпаратын өңдеудің бағдарламалық-технологиялық кешендерін әзірлеуге тапсырмаларды дайындау.
62. Баға статистикасы департаменті аграрлық сектор және құрылыс
жұмыстары бағаларының статистикасы басқармасының сарапшысы,
санаты С-5, № 06-5-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, қаржы, статистика, есеп және аудит, әлемдік экономика, аймақтану), жаратылыстану ғылымдары (математика), техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, математикалық және компьютерлік модельдеу) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамалық және нормативтік актілері, экономикалық статистиканың теориялық негіздері.
Ауыл шаруашылығындағы бағаларды қалыптастыру қағидаттары мен ерекшеліктерін; баға статистикасы бойынша ақпарат жинауды ұйымдастыра және оны пайдалана білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді іскерлік деңгейде білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Ауыл шаруашылығындағы бағаларды зерттеу бағдарламаларын дайындау;
экономиканың тиісті сегментіндегі бағалардың өзгерісіне статистикалық байқауды ұйымдастыру бойынша әдіснамалық және нұсқаулық материалдарды дайындау;
аграрлық сектордағы бағалардың серпіні мен деңгейі туралы талдамалы және өзге де ақпараттық материалдарды дайындау;
ауыл шаруашылығы бойынша баға ақпаратын өңдеудің бағдарламалық-технологиялық кешендерін әзірлеуге тапсырмаларды дайындау.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Подготовка программ обследования цен в строительстве;
разработка методического и инструктивного материалов по организации наблюдения за изменением цен в соответствующем сегменте экономики;
подготовка аналитических и иных информационных материалов о динамике и уровне цен в строительстве;
подготовка заданий на разработку программно-технологических комплексов обработки ценовой информации по строительству.
62. Эксперт Управления статистики цен аграрного сектора и
строительных работ Департамента статистики цен,
категория С-5, № 06-5-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, государственное и местное управление, маркетинг, финансы, статистика, учет и аудит, мировая экономика, регионоведение), естественных наук (математика), технических наук и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Законодательные и нормативные акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики, теоретические основы экономической статистики.
Знание: принципов и особенностей формирования цен в сельском хозяйстве; организации сбора информации по статистике цен и ее использование. Желательно знание государственного языка на уровне делового.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Подготовка программ обследования цен в сельском хозяйстве;
разработка методического и инструктивного материалов по организации наблюдения за изменением цен в соответствующем сегменте экономики;
подготовка аналитических, информационных материалов, публикаций о динамике и уровне цен в аграрном секторе;
подготовка заданий на разработку программно-технологических комплексов обработки ценовой информации по сельскому хозяйству.

63. Баға статистикасы департаменті аграрлық сектор және құрылыс
жұмыстары бағаларының статистикасы басқармасының сарапшысы,
санаты С-5, 2 орын, № 06-5-5, № 06-5-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, қаржы, статистика, есеп және аудит, әлемдік экономика, аймақтану), жаратылыстану ғылымдары (математика), техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, математикалық және компьютерлік модельдеу) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамалық және нормативтік актілері, экономикалық статистиканың теориялық негіздері. Ауыл шаруашылығындағы бағаларды қалыптастыру қағидаттары мен ерекшеліктерін; баға статистикасы бойынша ақпарат жинауды ұйымдастыра және оны пайдалана білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Құрылыстағы бағаларды зерттеу бағдарламаларын дайындау; экономиканың тиісті сегментіндегі бағалардың өзгерісіне байқауды ұйымдастыру бойынша әдістемелік және нұсқаулық материалдарды әзірлеу; құрылыстағы бағаның серпіні мен деңгейі туралы талдамалы және өзге де ақпараттық материалдарды дайындау; құрылыстағы баға ақпаратын өңдеудің бағдарламалық-технологиялық кешендерін әзірлеуге тапсырмаларды дайындау.
64. Баға статистикасы департаменті бағалық салғастырулар
басқармасының басшысы, санаты С-3, № 06-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, қаржы, статистика, есеп және аудит, әлемдік экономика, аймақтану), жаратылыстану ғылымдары (математика), техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, математикалық және компьютерлік модельдеу) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамалық және нормативтік актілері, экономикалық статистиканың теориялық негіздері.
Статистикалық есепті ұйымдастыру; бағаларды қалыптастыру қағидаттары мен ерекшеліктерін; баға индекстерін құрудың тұжырымдамалық тәсілдерін; экономиканың нақты секторындағы бағалардың өзгерісін зерттеу және статистикалық байқауды ұйымдастыру әдістерін білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді іскерлік деңгейде білу.
Жұмыс тәжірибесі

63. Эксперт Управления статистики цен аграрного сектора и
строительных работ Департамента статистики цен,
категория С-5, 2 единицы № 06-5-5, № 06-5-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, государственное и местное управление, маркетинг, финансы, статистика, учет и аудит, мировая экономика, регионоведение), естественных наук (математика), технических наук и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Законодательные и нормативные акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики, теоретические основы экономической статистики.
Знание: принципов и особенностей формирования цен в сельском хозяйстве; организации сбора информации по статистике цен и ее использование.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Подготовка программ обследования цен в строительстве;
разработка методического и инструктивного материалов по организации наблюдения за изменением цен в соответствующем сегменте экономики; подготовка аналитических и иных информационных материалов о динамике и уровне цен в строительном производстве; подготовка заданий на разработку программно-технологических комплексов обработки ценовой информации.
64. Руководитель Управления ценовых сопоставлений
Департамента статистики цен,
категория С-3, № 06-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, государственное и местное управление, маркетинг, финансы, статистика, учет и аудит, мировая экономика, регионоведение), естественных наук (математика), технических наук и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Законодательные и нормативные акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики, основы экономической статистики.
Знание:
- организации статистического учета;
принципов и особенностей формирования цен в различных сегментах экономики;
концептуальных подходов к построению индексов цен; методов исследования и организации статистического наблюдения за изменением цен в конкретных секторах экономики.
Желательно знание государственного языка на уровне делового.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Халықаралық салғастыру бағдарламасына қатысу мақсатында құрылатын көрсеткіштер бойынша  статистикалық байқаудың бағдарламасын дайындау; Өткізілетін байқаулардың әдіснамалық және нұсқаулық материалдарын әзірлеу;  Қазақстан Республикасының, ТМД және ЕЕА елдерінің экономикасының әртүрлі  секторындағы бағалардың деңгейі мен серпіні туралы талдамалы және кестелік материалдарды дайындау;  ТМД елдерінің статистикалық органдарымен және халықаралық ұйымдарымен бағалар және бағалар индексі туралы статистикалық ақпараттар алмасу бойынша жұмыстарды өткізу.
66. Баға статистикасы департаменті бағалық салғастырулар
басқармасының сарапшысы, санаты С-5, 2 орын № 06-6-2, № 06-6-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, қаржы, статистика, есеп және аудит, әлемдік экономика, аймақтану), жаратылыстану ғылымдары (математика), техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, математикалық және компьютерлік модельдеу) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамалық және нормативтік актілері, экономикалық статистиканың теориялық негіздері.
Бағаларды қалыптастыру қағидаттары мен ерекшеліктерін; экономиканың нақты секторындағы бағалардың өзгерісін зерттеу және статистикалық байқауды ұйымдастыру әдістерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді іскерлік деңгейде білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Өткізілетін байқаулар бағдарламаларының әдіснамалық және нұсқаулық материалдарын әзірлеу;
Халықаралық салғастыру бағдарламасына қатысу мақсатында құрылатын көрсеткіштердің құрамы және тізімін айқындау.
Қазақстан Республикасының, ТМД және ЕЕА елдері экономикасының бағалар деңгейі мен серпіні туралы туралы статистикалық жарияланымдарды дайындау;

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Подготовка программы статистического наблюдения по показателям, формируемым для целей участия в Программе международных сопоставлений;
разработка инструктивного и методологического материалов, инструментария проводимых статнаблюдений; подготовка аналитических и табличных материалов о динамике и уровне цен в различных секторах экономики Республики Казахстан, стран СНГ и ЕЕА;
проведение работ по обмену статинформации по ценам и индексам цен со странами СНГ и международными организациями.
66. Эксперт Управления ценовых сопоставлений
Департамента статистики цен,
категория С-5, 2 единицы № 06-6-2, № 06-6-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, государственное и местное управление, маркетинг, финансы, статистика, учет и аудит, мировая экономика, регионоведение), естественных наук (математика), технических наук и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Законодательные и нормативные акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики, теоретические основы экономической статистики.
Знание: принципов и особенностей формирования цен в различных сегментах экономики;
методов исследования и организации статистического наблюдения за изменением цен в конкретных секторах экономики.
Желательно знание государственного языка на уровне делового.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Разработка инструктивного и методологического материалов, программ проводимых статнаблюдений;
определение перечня и состава показателей, формируемых для целей участия в Программе международных сопоставлений;
подготовка статистических публикаций о динамике и уровне цен экономики Республики Казахстан, стран СНГ и ЕЕА.

67. Баға статистикасы департаменті бағалық салғастырулар
басқармасының сарапшысы, санаты С-5, № 06-6-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, қаржы, статистика, есеп және аудит, әлемдік экономика, аймақтану), жаратылыстану ғылымдары (математика), техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, математикалық және компьютерлік модельдеу) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамалық және нормативтік актілері.
Баға статистикасы бойынша ақпаратты жинауды ұйымдастыру және оны пайдалану;
Баға индексін құрастырудың әдіснамалық негіздерін білу.
Мүмкіндігнше мемлекеттік тілді іскерлік деңгейде білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Экономиканың секторларындағы бағалардың өзгерісін байқау бойынша құралдарын дайындау;
ТМД және ЕЕА елдерімен бағалар және бағалар индексі бойынша статистикалық ақпараттармен алмасу бойынша жұмыстарды жүргізу.
Қазақстан Республикасының, ТМД және ЕЕА елдері экономикасының бағалар деңгейі мен серпіні туралы және басқа ақпараттарды дайындау;
68. Өндіріс және қоршаған орта статистикасы департаментінің
директоры, санаты С-1, № 07-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика), жаратылыстану ғылымдары (математика), қызмет көрсету (туризм және жерге орналастыру), техникалық ғылымдар және технологиялар саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері.
Нарықтық экономиканың негіздерін, экономика мен статистиканың жалпы теориясының негіздерін, өндіріс салаларының әдіснамалық негіздерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

67. Эксперт Управления ценовых сопоставлений
Департамента статистики цен,
категория С-5, № 06-6-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, государственное и местное управление, маркетинг, финансы, статистика, учет и аудит, мировая экономика, регионоведение), естественны наук (математика), технических наук и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Законодательные и нормативные акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Знание:
- организации сбора информации по статистике цен и ее использование;
- методологических основ построения индексов цен.
Желательно знание государственного языка на уровне делового.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Подготовка инструментария по организации наблюдения за изменением цен в секторах экономики;
проведение работ по обмену статинформацией по ценам и индексам цен со странами СНГ и международными организациями.
подготовка табличных и иных информационных материалов о динамике и уровне цен в различных секторах экономики Республики Казахстан, стран СНГ и ЕЕА.
68. Директор Департамента статистики производства и окружающей
среды, категория С-1, № 07-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), естественных наук (математика), услуг (туризм и землеустройство), технических наук и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Знание:
-основ рыночной экономики, основ общей теории экономики и статистики. -методологических основ отраслей статистики производства.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Өнеркәсіп, ауыл шаруашылығы, құрылыс, инвестициялар, энергетика және қоршаған ортаны қорғау мемлекеттік статистикасын ұйымдастыру, Қазақстан Республикасы Үкіметі белгілеген тәртіпте мемлекеттік органдарды статистикалық ақпаратпен қамтамасыз ету; Департамент құзыретіне кіретін бөлігінде Мемлекеттік статистиканы жетілдіру бағдарламасын және Статистикалық жұмыстардың жоспарын уақытында және сапалы орындау;
өнеркәсіп, ауыл шаруашылығы, құрылыс, инвестициялар, энергетика және қоршаған ортаны қорғау статистикасының көрсеткіш жүйелерінің тұтастығын, дұрыстығын және жеткіліктілігін қамтамасыз ету;
халықаралық стандарттарға сәйкес көрсеткіштердің салыстырымдылығын қамтамасыз ету бойынша шараларды жүзеге асыру.
69. Өндіріс және қоршаған орта статистикасы департаменті директорының
орынбасары, санаты С-2, № 07-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика), жаратылыстану ғылымдары (математика), техникалық ғылымдар және технологиялар саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері.
Нарықтық экономиканың негіздерін, экономика мен статистиканың жалпы теориясының негіздерін, өндіріс салаларының әдіснамалық негіздерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Өнеркәсіп, ауыл шаруашылығы, құрылыс, инвестициялар, энергетика және қоршаған ортаны қорғау мемлекеттік статистикасын үйлестіру;
Департамент құзыретіне кіретін бөлігінде Мемлекеттік статистиканы жетілдіру бағдарламасын және Статистикалық жұмыстардың жоспарын уақытында және сапалы орындау;
өнеркәсіп, ауыл шаруашылығы, құрылыс, инвестициялар, энергетика және қоршаған ортаны қорғау статистикасының көрсеткіш жүйелерінің тұтастығын, дұрыстығын және жеткіліктілігін қамтамасыз ету.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация и координация государственной статистики промышленности, сельского хозяйства, строительства, инвестиций, энергетики и охраны окружающей среды, обеспечение государственных органов в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан, статистической информацией; своевременное и качественное выполнение Плана статистических работ в части, входящей в компетенцию Департамента; обеспечение целостности, достоверности и достаточности системы показателей статистики промышленности, сельского хозяйства, строительства, инвестиций, энергетики и охраны окружающей среды; осуществление мер по обеспечению сопоставимости показателей в соответствии с международными стандартами.
69. Заместитель директора Департамента статистики производства и
окружающей среды, категория С-2, № 07-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), естественных наук (математика), технических наук и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Знание:
-основ рыночной экономики, основ общей теории экономики и статистики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Координация государственной статистики промышленности, сельского хозяйства, строительства, инвестиций, энергетики и охраны окружающей среды;
контроль за выполнением Плана статистических работ в части, входящей в компетенцию Департамента;
контроль за выполнением текущих планов Департамента;
координация при разработке новых методик, производстве новых показателей статистики производства;
обеспечение целостности, достоверности и достаточности системы показателей статистики промышленности, сельского хозяйства, строительства, инвестиций, энергетики и охраны окружающей среды.

70. Өндіріс және қоршаған орта статистикасы департаменті
директорының орынбасары, санаты С-2, № 07-3
Критерий
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, статистика), жаратылыстану ғылымдары (математика), техникалық ғылымдар және технологиялар, ауыл шаруашылығы саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы арақатынасты реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері.
Келесіні:
- нарықтық экономика негіздерін, экономиканың және статистиканың жалпы теориясының негіздерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының   2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Ауылшаруашылық санағын жүргізу бойынша, санаққа жәрдемдесу республикалық комиссиясын құру бойынша нормативтік-құқықтық актілерді дайындауды үйлестіру және қамтамасыз ету; ауылшаруашылық санағын жүргізудің ұйымдастыру жоспарын әзірлеу және бақылау; негізгі санақ құжаттамасының әзірленуіне және дайындалуына бақылау жасау; әдіснамалық және нұсқаулықты материалдардың әзірленуін қамтамасыз етуді бақылау; санақ материалдарын енгізу, бақылау және өңдеу бойынша міндеттердің қойылуын әзірлеуді қамтамасыз етуді бақылау; ауыл шаруашылығы санағының деректерін өңдеу бойынша облыстық статистика басқармаларының мамандарымен семинарларды жүргізу; ауыл шаруашылығы санағын жүргізу және материалдарды өңдеу мәселелері бойынша аумақтық статистика органдарына ұйымдастырушылық және әдіснамалық мәселелер бойынша консультациялық көмек көрсетуді ұйымдастыру.
71. Өндіріс және қоршаған орта статистикасы департаменті өнеркәсіп

70. Заместитель директора Департамента статистики производства и
окружающей среды, категория С-2, № 07-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, статистика), естественных наук (математика), технических наук и технологий, сельскохозяйственных наук,
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Знание:
-основ рыночной экономики, основ общей теории экономики и статистики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Координация и обеспечение подготовки нормативно-правовых актов по проведению сельскохозяйственной переписи, по созданию республиканской комиссии содействия переписи; разработка и контроль организационного плана проведения сельскохозяйственной переписи; контроль за разработкой и подготовкой основной переписной документации; контроль за обеспечением разработки методологических и инструктивных материалов; контроль за обеспечением разработки постановки задач по вводу, контролю и обработке материалов переписи; проведение семинаров со специалистами областных управлений по статистике по обработке данных сельскохозяйственной переписи; организация оказания консультативной помощи по организационным и методологическим вопросам территориальным органам статистики по вопросам проведения сельскохозяйственной переписи и обработки материалов.
71. Руководитель управления статистики промышленности
Департамента статистики производства и окружающей среды,

статистикасы басқармасының басшысы, санаты С-3,  № 07-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика), жаратылыстану ғылымдары (математика), техникалық ғылымдар және технологиялар саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Өнеркәсіп және қоршаған орта статистикасы саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері.
Нарықтық экономиканың негіздерін, экономиканың және статистиканың жалпы теориясының негіздерін; өндіріс салаларының әдіснамалық негіздерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманы ұйымдастыру және басшылық ету;
өнеркәсіп, энергетика және қоршаған орта статистикасы бойынша статистикалық бақылауларды ұйымдастыру және үйлестіру;
статистикалық ақпараттың дұрыстығын және сапасын, оның уақытылы орындалуын және өзектілігін жоғарлату бойынша жұмыстарды үйлестіру;
әдіснамалық, әдістемелік және нұсқаулық материалдарды әзірлеуді қамтамасыз ету;
өнеркәсіп және қоршаған орта статистикасы көрсеткіштерін қоса есептеу әдістерін жетілдіру бойынша жұмыстарды ұйымдастыру.
72. Өндіріс және қоршаған орта статистикасы департаменті өнеркәсіп
статистикасы басқармасының бас сарапшысы, санаты С-4, № 07-4-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика), жаратылыстану ғылымдары (математика), техникалық ғылымдар және технологиялар саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының  Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері.
Экономикалық, статистикалық және математикалық талдаудың негізгі әдістерін білу.
Көрсеткіштердің құрамын, мәнін және өнеркәсіп көрсеткіштері бойынша есептерді білу.
Нарықтық экономиканың негіздерін, экономиканың және статистиканың жалпы теориясының негіздерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу
Жұмыс тәжірибесі

категория С-3, № 07-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), естественных науки (математика), технических наук и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения
Знание:
- основ рыночной экономики, основ общей теории экономики и статистики.
-методологических основ отраслей производства.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация и руководство Управлением; организация и координация проведения статистических наблюдений по отрасли промышленности;
координация работы по повышению достоверности и качества статистической информации, ее оперативности и актуальности;
обеспечение разработки методических, методологических и инструктивных материалов;
организация работы по совершенствованию методов досчетов показателей статистики промышленности.
72. Главный эксперт управления статистики промышленности
Департамента статистики производства и окружающей среды, категория
С-4, № 07-4-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), естественных наук (математика), технических наук и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Владение основными методами экономического, статистического и математического анализа.
Знание состава, значение показателей и расчеты по показателям промышленности.
Знание основ рыночной экономики, основ общей теории экономики и статистики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының   2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Өнеркәсіп статистикасы бойынша мемлекеттік саясатты әзірлеуге қатысу және статистикалық әдіснаманы қалыптастыру.
мемлекеттік статистика саласында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру және өнеркәсіп статистикасы бойынша деректерді жинауды және өңдеуді ұйымдастыру.
Уәкілетті органның құзыретіне қатысты өнеркәсіп статистикасы мәселелері бойынша түсініктеме береді.
73. Өндіріс және қоршаған орта статистикасы департаменті өнеркәсіп
статистикасы басқармасының бас сарапшысы, санаты С-4, № 07-4-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика), жаратылыстану ғылымдары (математика), техникалық ғылымдар және технологиялар саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы»Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері.
Нарықтық экономиканың негіздерін, экономиканың және статистиканың жалпы теориясының негіздерін білу.
Экономикалық, статистикалық және математикалық талдаудың негізгі әдістерін білу.
Көрсеткіштердің құрамын, мәнін және өнеркәсіп көрсеткіштері бойынша есептерді білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Өнеркәсіп статистикасы бойынша мемлекеттік саясатты әзірлеуге қатысу және статистикалық әдіснаманы қалыптастыру.
мемлекеттік статистика саласында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру және өнеркәсіп статистикасы бойынша деректерді жинауды және өңдеуді ұйымдастыру.
Уәкілетті органның құзыретіне қатысты өнеркәсіп статистикасы мәселелері бойынша түсініктеме береді.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Формирование статистической методологии и участие в разработке государственной политики по статистике промышленности.
реализация государственной политики в области государственной статистики и организации сбора и обработки данных по статистике промышленности.
Дает разъяснения по вопросам статистики промышленности, отнесенным к компетенции уполномоченного органа.
73. Главный эксперт управления статистики промышленности Департамента
статистики производства и окружающей среды, категория С-4, № 07-4-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), естественных наук (математика), технических наук и технологии
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Владение основными методами экономического, статистического и математического анализа.
Знание состава, значение показателей и расчеты по показателям промышленности.
Знание основ рыночной экономики, основ общей теории экономики и статистики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Формирование статистической методологии и участие в разработке государственной политики по статистике промышленности.
Реализация государственной политики в области государственной статистики и организации сбора и обработки данных по статистике промышленности.
Дает разъяснения по вопросам статистики промышленности, отнесенным к компетенции уполномоченного органа;

74. Өндіріс және қоршаған орта статистикасы департаменті өнеркәсіп
статистикасы басқармасының сарапшысы, санаты С-5, 4 орын,
№ 07-4-3; № 07-4-4; № 07-4-5; № 07-4-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика), жаратылыстану ғылымдары (математика), техникалық ғылымдар және технологиялар саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері.
Экономикалық статистиканың және статистикалық  есепке алудың ұйымдастыру негіздерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Өнеркәсіп бойынша әртүрлі көрсеткіштерді, нұсқаулық материалдарды анықтау және құру бойынша әдіснамалық тәсілдерін әзірлеу;
Нысандар бойынша бейресми өңдеу тапсырмаларын әзірлеу;
есептілік нысандарын, бақылау және жауап алу сауалнамаларын, оларға сәйкес нұсқаулықтарын және нұсқауларын әзірлеу;
өнеркәсіп саласы бойынша көрсеткіштерді бақылау және талдау үшін қажетті есептерді жүзеге асыру.
Өнеркәсіп статистикасы бойынша мемлекеттік саясатты әзірлеуге қатысу және статистикалық әдіснаманы қалыптастыру.
75. Өндіріс және қоршаған орта статистикасы департаменті өнеркәсіп
статистикасы басқармасының сарапшысы, санаты С-5, № 07-4-7
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика), жаратылыстану ғылымдары (математика), техникалық ғылымдар және технологиялар саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері.
Экономикалық статистиканың және статистикалық  есепке алуды ұйымдастыру негіздерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

74. Эксперт управления статистики промышленности Департамента
статистики производства и окружающей среды, категория С-5,
4 единицы № 07-4-3; № 07-4-4; № 07-4-5; № 07-4-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), естественных наук (математика), технических наук и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Знание основ экономической статистики и организации статистического учета.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Разработка методологических подходов по определению и формированию различных показателей, инструктивных материалов по промышленности;
разработка неформализованных постановок задач по формам;
разработка форм отчетности, анкет наблюдений и опросов, соответствующих инструкций и указаний к ним;
осуществление расчетов, необходимых для контроля и анализа показателей по отрасли промышленности.
Формирование статистической методологии и участие в разработке государственной политики по статистике промышленности.
75. Эксперт управления статистики промышленности Департамента
статистики производства и окружающей среды,
категория С-5, № 07-4-7
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), естественных наук (математика), технических наук и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики и экологии.
Знание основ экономической статистики и организации статистического учета.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының  2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Өнеркәсіп статистикасы бойынша статистикалық жұмыстар жоспарына енгізілген жұмыстарды сапалы және уақытылы орындалуын қамтамасыз ету, өнеркәсіп статистикасы бойынша статистикалық есеп нысандарын, әдістемелік, нұсқаулық материалдарды әзірлеу және жанарту, өнеркәсіп статистикасы көрсеткіштерін әзірлеу.
Мемлекеттік статистика саласында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру және өнеркәсіп статистикасы бойынша деректерді жинауды және өңдеуді ұйымдастыруда қатысу.
76. Өндіріс және қоршаған орта статистикасы департаменті аграрлық
сектор статистикасы басқармасының басшысы, санаты С-3, № 07-5
Критерий
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика) немесе ауылшаруашылық ғылымдары саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.  Статистика және ауыл шаруашылығы саласындағы арақатынасты реттейтін Қазақстан Республикасының нормативті құқықтық актілері.
Нарықтық экономика негіздерін, экономиканың және статистиканың жалпы теория негіздерін білу.
Ауыл шаруашылығы статистикасы бойынша көрсеткіштердің құрамы мен мәнін, экономикалық және статистикалық талдаудың негізгі әдістерін меңгеру.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқармаға басшылық ету және ұйымдастыру;
ауыл шаруашылығы бойынша статистикалық байқауларды жүргізуді ұйымдастыру және үйлестіру;
статистикалық ақпараттың сапалылығын және анықтылығын, оның жеделдігі мен көкейкестілігін арттыру бойынша үйлестіру жұмыстары;
әдістемелік, әдіснамалық және нұсқаулық материалдарды әзірлеуді қамтамасыз ету;
ауыл шарушылығы статистикасы бойынша көрсеткіштердің салғастырымдылығын қамтамасыз ету;
ауыл шаруашылығы статистикасы көрсеткіштерін есептеу әдістерін жетілдіру бойынша жұмыстарды ұйымдастыру;
ауыл, аңшылық, орман, балық шаруашылықтары статистикасы бойынша деректерді болжау жұмыстарын ұйымдастыру.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Обеспечение качественного и своевременного выполнения работ, включенных в план статистических работ по статистике промышленности, разработка и модернизация форм статистической отчетности, методических, инструктивных материалов по статистике промышленности и разработка показателей статистики промышленности.
Участие в реализации государственной политики в области государственной статистики и организации сбора и обработки данных по статистике промышленности.
76. Руководитель управления статистики аграрного сектора
Департамента статистики производства и окружающей среды,
категория С-3, № 07-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика) или сельскохозяйственных наук
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики и сельского хозяйства.
Знание основ рыночной экономики, основ общей теории экономики и статистики. Владение основными методами экономического и статистического анализа, состава и значения показателей по статистике сельского хозяйства.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация и руководство Управлением; организация и координация проведения статистических наблюдений по сельскому хозяйству;
координация работы по повышению достоверности и качества статистической информации, ее оперативности и актуальности; обеспечение разработки методических, методологических и инструктивных материалов;
обеспечение сопоставимости показателей по статистике сельского хозяйства; организация работы по совершенствованию методов расчетов показателей статистики сельского хозяйства;
организация работ по прогнозированию данных по статистике сельского, охотничьего, лесного, рыбного хозяйств.

77. Өндіріс және қоршаған орта статистикасы департаменті аграрлық
сектор статистикасы басқармасының бас сарапшысы, санаты С-4, № 07-5-1
Критерий
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика) немесе ауылшаруашылық ғылымдары саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика және ауыл шаруашылығы саласындағы арақатынасты реттейтін Қазақстан Республикасының нормативті құқықтық актілері.
Нарықтық экономика негіздерін, экономиканың және статистиканың жалпы теория негіздерін білу.
Ауыл шаруашылығы статистикасы бойынша көрсеткіштердің құрамы мен мәнін, экономикалық және статистикалық талдаудың негізгі әдістерін меңгеру.  Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Өсімдік және орман шаруашылығы статистикасы бойынша статистикалық байқауларды жүргізуді ұйымдастыру және үйлестіру, статистикалық ақпараттың сапалылығын және анықтылығын, оның жеделдігі мен көкейкестілігін арттыру бойынша үйлестіру жұмыстары. Әдістемелік, әдіснамалық және нұсқаулық материалдарды әзірлеуді қамтамасыз ету.
ҰШЖ үшін ауыл шаруашылығы бойынша есептеулер.
78. Өндіріс және қоршаған орта статистикасы департаменті аграрлық
сектор статистикасы басқармасының бас сарапшысы, санаты С-4, № 07-5-2
Критерий
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика) немесе ауылшаруашылық ғылымдары саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының  «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Статистика және ауыл шаруашылығы саласындағы арақатынасты реттейтін Қазақстан Республикасының нормативті құқықтық актілері.
Нарықтық экономика негіздерін, экономиканың және статистиканың жалпы теория негіздерін білу.
Ауыл шаруашылығы статистикасы бойынша көрсеткіштердің құрамы мен мәнін, экономикалық және статистикалық талдаудың негізгі әдістерін меңгеру.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

77. Главный эксперт управления статистики аграрного сектора
Департамента статистики производства и окружающей среды,
категория С-4, № 07-5-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика) или сельскохозяйственных наук
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики и сельского хозяйства.
Знание основ рыночной экономики, основ общей теории экономики и статистики.
Владение основными методами экономического и статистического анализа, состава и значения показателей по статистике сельского хозяйства.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация и координация проведения статистических наблюдений по статистике растениеводства и лесного хозяйства, координация работы по повышению достоверности и качества статистической информации, ее оперативности и актуальности. Обеспечение разработки методических, методологических и инструктивных материалов. Расчеты по сельскому хозяйству для системы национальных счетов.
78. Главный эксперт управления статистики аграрного сектора
Департамента статистики производства и окружающей среды,
категория С-4, № 07-5-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика) или сельскохозяйственных наук
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики и сельского хозяйства.
Знание основ рыночной экономики, основ общей теории экономики и статистики.
Владение основными методами экономического и статистического анализа, состава и значения показателей по статистике сельского хозяйства.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының   2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Мал шаруашылығы, аңшылық және балық шаруашылығы статистикасы бойынша статистикалық байқауларды жүргізуді ұйымдастыру және үйлестіру, статистикалық ақпараттың сапалылығын және анықтылығын, оның жеделдігі мен көкейкестілігін арттыру бойынша үйлестіру жұмыстары. Әдістемелік, әдіснамалық және нұсқаулық материалдарды әзірлеуді қамтамасыз ету.
Ұлттық шоттар жүйесі үшін ауыл шаруашылығы бойынша есептеулер.
79. Өндіріс және қоршаған орта статистикасы департаменті аграрлық
сектор статистикасы басқармасының сарапшысы, санаты С-5, 4 орын,
№ 07-5-3, № 07-5-4, № 07-5-5, № 07-5-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика) немесе ауылшаруашылық ғылымдары саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика және ауыл шаруашылығы саласындағы арақатынасты реттейтін Қазақстан Республикасының нормативті құқықтық актілері.
Ауыл шаруашылығындағы зерттеулерді өткізу мен жинауды ұйымдастырудың теориялық негіздерін білу.
Ауыл шаруашылығы статистикасы бойынша көрсеткіштердің құрамы мен мәнін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Ауыл,орман, аңшылық және балық шаруашылығы бойынша статистикалық байқауларды өткізу, әдістемелік, әдіснамалық және нұсқаулық материалдарды әзірлеу. Нысандар бойынша қалыптаспаған міндеттерді қоюды әзірлеу. Статистикалық есептілік нысандарын және оларды толтыру бойынша нұсқаулықтарды, анықтамалық материалдарды дайындау, ауыл шаруашылығы бойынша статистикалық есептеулерді орындау.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация и координация проведения статистических наблюдений по статистике животноводства, охотничьего и рыбного хозяйства, координация работы по повышению достоверности и качества статистической информации, ее оперативности и актуальности. Обеспечение разработки методических, методологических и инструктивных материалов. Расчеты по сельскому хозяйству для системы национальных счетов.
79. Эксперт управления статистики аграрного сектора
Департамента статистики производства и окружающей среды,
категория С-5, 4 единицы
№ 07-5-3, № 07-5-4, № 07-5-5, № 07-5-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика) или сельскохозяйственных наук
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики и сельского хозяйства.
Знание теоретических основ организации сбора и проведения обследований в сельском хозяйстве.
Знание состава и значения показателей статистики сельского хозяйства.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Проведение статистических наблюдений по сельскому, лесному, охотничьему и рыбному хозяйству, разработка методических, методологических и инструктивных материалов. Разработка неформализованных постановок задач по формам. Подготовка форм статистической отчетности и инструкций по их заполнению, справочных материалов, выполнение статистических расчетов по сельскому хозяйству.

80. Өндіріс және қоршаған орта статистикасы департаменті аграрлық
сектор статистикасы басқармасының сарапшысы, санаты С-5,  № 07-5-7
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика) немесе ауылшаруашылық ғылымдары саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика және ауыл шаруашылығы саласындағы арақатынасты реттейтін Қазақстан Республикасының нормативті құқықтық актілері.
Ауыл шаруашылығындағы зерттеулерді өткізу мен жинауды ұйымдастырудың теориялық негіздерін білу.
Ауыл шаруашылығы статистикасы бойынша көрсеткіштердің құрамы мен мәнін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс  тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының  2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Ауыл шаруашылығы бойынша статистикалық байқауларды өткізу, әдістемелік, әдіснамалық және нұсқаулық материалдарды әзірлеу. Нысандар бойынша қалыптаспаған міндеттерді қоюды әзірлеу. Статистикалық есептілік нысандарын және оларды толтыру бойынша нұсқаулықтарды, анықтамалық материалдарды дайындау, ауыл шаруашылығы бойынша статистикалық есептеулерді орындау.
81. Өндіріс және қоршаған орта статистикасы департаменті құрылыс
статистикасы басқармасының басшысы, санаты С-3,  № 07-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика) немесе техникалық ғылымдар және технологиялар немесе жаратылыстану ғылымдары (математика)
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының  Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері.
Нарықтық экономиканың негіздерін, экономиканың және статистиканың жалпы теориясының негіздерін білу.
Экономикалық, статистикалық және математикалық талдаудың негізгі әдістерін білу.
Бухгалтерлік есебін, Ұлттық Шоттар Жүйесінің заңнамалық актілерін, әдіснамалық аспектілерін, экономикалық статистиканың негіздерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

80. Эксперт управления статистики аграрного сектора
Департамента статистики производства и окружающей среды,
категория С-5, № 07-5-7
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика) или сельскохозяйственных наук
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики и сельского хозяйства.
Знание теоретических основ организации сбора и проведения обследований в сельском хозяйстве.
Знание состава и значения показателей статистики сельского хозяйства.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Проведение статистических наблюдений по сельскому хозяйству, разработка методических, методологических и инструктивных материалов. Разработка неформализованных постановок задач по формам. Подготовка форм статистической отчетности и инструкций по их заполнению, справочных материалов, выполнение статистических расчетов по сельскому хозяйству.
81. Руководитель управления статистики строительства
Департамента статистики производства и окружающей среды,
категория С-3, № 07-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), либо технических наук и технологии, либо естественных наук (математика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание основ рыночной экономики, основ общей теории экономики и статистики.
Владение основными методами экономического, статистического и математического анализа, основных методологических аспектов Системы Национальных Счетов, основ экономической статистики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқармаға басшылық ету және ұйымдастыру; құрылыс статистикасы бойынша статистикалық байқауларды жүргізуді үйлестіру; статистикалық ақпараттың дәйектілігін және сапасын, оның жеделділігін және өзектілігін арттыру бойынша жұмысты үйлестіру, әдістемелік, әдіснамалық материалдарды әзірлеуді қамтамасыз ету; құрылыс статистикасы бойынша статистикалық жұмыстар жоспарының уақтылы және сапалы орындалуына жауапты болу; статистикалық байқаулар жүргізуді ұйымдастыру.
82. Өндіріс және қоршаған орта статистикасы департаменті құрылыс
статистикасы басқармасының бас сарапшысы, санаты С-4, № 07-6-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика) немесе техникалық ғылымдар және технологиялар немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының  Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050»  Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері.
Нарықтық экономиканың негіздерін, экономиканың және статистиканың жалпы теориясының негіздерін білу.
Инвестиция және құрылыс статистикасы көрсеткіштерінің әдіснамалық негіздерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Әдіснамалық және әдістемелік материалдарды әзірлеу, құрылыс статистикасы бойынша статистикалық жұмыстар жоспарына енгізілген жұмыстардың сапалы және уақтылы орындалуын қамтамасыз ету, құрылыс статистикасы бойынша статистикалық есептілік, әдістемелік, нұсқаулықты материалдар нысандарын әзірлеу және жаңғырту, халықаралық стандарттарға және ұлттық талаптарға сәйкес құрылыс статистикасы көрсеткіштерін әзірлеу. Құрылыс статистикасы бойынша көрсеткіштерді бақылау және талдау үшін қажетті есептеулерді жүзеге асыру.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация и руководство Управлением; координация проведения статистических наблюдений по статистике строительства;
координация работы по повышению достоверности и качества статистической информации, ее оперативности и актуальности;
обеспечение разработки методических, методологических и инструктивных материалов;
ответственность за качественное и своевременное выполнение плана статистических работ по статистике строительства; организация проведения статистических наблюдений.
82. Главный эксперт управления статистики строительства
Департамента статистики производства и окружающей среды,
категория С-4, № 07-6-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), либо технических наук и технологии, либо естественных наук (математика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Владение основными методами экономического, статистического и математического анализа.
Знание состава, значение показателей и расчеты по показателям статистики строительства.
Знание методологических основ показателей статистики строительства.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Разработка методологических и методических материалов, обеспечение качественного и своевременного выполнения работ, включенных в план статистических работ по статистике строительства, разработка и модернизация форм статистической отчетности, методических, инструктивных материалов по статистике строительства, разработка показателей статистики строительства в соответствии с международными стандартами и национальными требованиями.
осуществление расчетов, необходимых для контроля и анализа показателей по статистике строительства.

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының  2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметін ұйымдастыру және басшылық ету,  инвестициялар статистикасы бойынша статистикалық байқауларды жүргізуді үйлестіру; статистикалық ақпараттың дәйектілігін және сапасын, оның жеделділігін және өзектілігін арттыру бойынша жұмысты үйлестіру; әдістемелік, әдіснамалық және нұсқаулықты материалдарды әзірлеуді қамтамасыз ету; инвестициялар статистикасы бойынша статистикалық жұмыстар жоспарының сапалы және уақтылы орындаулына жауапты болу; статистикалық байқаулар жүргізуді ұйымдастыру.
85. Өндіріс және қоршаған орта статистикасы департаменті
инвестициялар статистикасы басқармасының бас сарапшысы,
2 орын, санаты С-4, № 07-7-1, № 07-7-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика), жаратылыстану ғылымдары (математика), қызмет көрсету (туризм, жерге орналастыру, бағалау, техникалық ғылымдар және технологиялар саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы»Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері.
Экономикалық, статистикалық және математикалық талдаудың негізгі әдістерін меңгеру. Инвестициялар статистикасының көрсеткіштері бойынша көрсеткіштердің құрамын, мәнін және есептеулерді білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Әдіснамалық және әдістемелік материалдарды әзірлеу, инвестициялар статистикасы бойынша статистикалық жұмыстар жоспарына енгізілген жұмыстардың сапалы және уақтылы орындалуын қамтамасыз ету, инвестициялар статистикасы бойынша статистикалық есептілік нысандарын, әдістемелік, нұсқаулықты материалдарды әзірлеу және жаңғырту, халықаралық стандарттар мен ұлттық талаптарына сәйкес инвестициялар статистикасы көрсеткіштерін әзірлеу. Инвестициялар статистикасы бойынша көрсеткіштерді бақылау және талдау үшін қажетті есептеулерді жүзеге асыру.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация и руководство Управлением; координация проведения статистических наблюдений по статистике инвестиций;
координация работы по повышению достоверности и качества статистической информации, ее оперативности и актуальности;
обеспечение разработки методических, методологических и инструктивных материалов;
ответственность за качественное и своевременное выполнение плана статистических работ по статистике инвестиций; организация проведения статистических наблюдений.
85. Главный эксперт управления статистики инвестиций
Департамента статистики производства и окружающей среды,
2 единицы, категория С-4, № 07-7-1, № 07-7-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), естественных наук (математика), услуг (туризм, землеустройство, оценка), технических наук и технологии
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Владение основными методами экономического, статистического и математического анализа.
Знание состава, значение показателей и расчеты по показателям статистики инвестиций.
Знание методологических основ показателей статистики инвестиций.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Разработка методологических и методических материалов, обеспечение качественного и своевременного выполнения работ, включенных в план статистических работ по статистике инвестиций, разработка и модернизация форм статистической отчетности, методических, инструктивных материалов по статистике инвестиций, разработка показателей статистики инвестиций в соответствии с международными стандартами и национальными требованиями.
осуществление расчетов, необходимых для контроля и анализа показателей по статистике инвестиций.

86. Өндіріс және қоршаған орта статистикасы департаменті
инвестициялар статистикасы басқармасының сарапшысы, санаты С-5,
2 орын, № 07-7-3, № 07-7-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика), жаратылыстану ғылымдары (математика), қызмет көрсету (туризм, жерге орналастыру, бағалау), техникалық ғылымдар және технологиялар саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының  Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері.
Статистиканың, нарықтық экономиканың теориялық негіздерін білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Статистикалық есептілік нысандарын, байқаулар сауалнамаларын, тиісті нұсқаулықтарды және оларға нұсқауларды әзірлеу, нысандар бойынша қалыптастырылмаған міндеттерді қоюды әзірлеу; құрылыс статистикасы бойынша көрсеткіштерді бақылау және талдау үшін қажетті есептеулерді жүзеге асыру.
87. Өндіріс және қоршаған орта статистикасы департаменті энергетика
және қоршаған орта статистикасы басқармасының басшысы,
санаты С-3, № 07-8
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика), жаратылыстану ғылымдары (математика), техникалық ғылымдар және технологиялар саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының  Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Энергетика және қоршаған орта статистикасы саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері.
Нарықтық экономиканың негіздерін, экономиканың және статистиканың жалпы теориясының негіздерін;
өндіріс салаларының әдіснамалық негіздерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

86. Эксперт управления статистики инвестиций
Департамента статистики производства и окружающей среды,
категория С-5, 2 единицы, № 07-7-3, № 07-7-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), естественных наук (математика), услуг (туризм, землеустройство, оценка), технических наук и технологии
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Знание теоретических основ статистики, рыночной экономики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Разработка форм статистической отчетности, анкет наблюдений, соответствующих инструкций и указаний к ним.
разработка неформализованных постановок задач по формам;
осуществление расчетов, необходимых для контроля и анализа показателей по статистике инвестиций.
87. Руководитель управления статистики энергетики и окружающей среды
Департамента статистики производства и окружающей среды,
категория С-3, № 07-8
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), естественных наук (математика), технических наук и технологии
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики энергетики и окружающей среды.
Знание:
- основ рыночной экономики, основ общей теории экономики и статистики.
-методологических основ отраслей производства.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманы ұйымдастыру және басшылық ету;
энергетика және қоршаған орта статистикасы бойынша статистикалық бақылауларды ұйымдастыру және үйлестіру;
статистикалық ақпараттың дұрыстығын және сапасын, оның уақытылы орындалуын және өзектілігін жоғарлату бойынша жұмыстарды үйлестіру;
әдіснамалық, әдістемелік және нұсқаулық материалдарды әзірлеуді қамтамасыз ету;
энергетика және қоршаған орта статистикасы көрсеткіштерін қоса есептеу әдістерін жетілдіру бойынша жұмыстарды ұйымдастыру.
88. Өндіріс және қоршаған орта статистикасы департаменті энергетика
және қоршаған орта статистикасы басқармасының бас сарапшысы,
санаты С-4, № 07-8-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика), жаратылыстану ғылымдары (математика), техникалық ғылымдар және технологиялар саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының  Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері.
Экономикалық, статистикалық және математикалық талдаудың негізгі әдістерін меңгеру.
Көрсеткіштердің құрамын, мәнін және энергетика және қоршаған орта көрсеткіштері бойынша есептерді білу.
Нарықтық экономиканың негіздерін, экономиканың және статистиканың жалпы теориясының негіздерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Энергетика және қоршаған орта статистикасы бойынша мемлекеттік саясатты әзірлеуге қатысу және статистикалық әдіснаманы қалыптастыру.
Мемлекеттік статистика саласында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру және энергетика және қоршаған орта статистикасы бойынша деректерді жинауды және өңдеуді ұйымдастыру.
Уәкілетті органның құзыретіне қатысты энергетика және қоршаған орта статистикасы мәселелері бойынша түсініктеме береді.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация и руководство Управлением; организация и координация проведения статистических наблюдений по отраслям энергетики и окружающей среды;
координация работы по повышению достоверности и качества статистической информации, ее оперативности и актуальности;
обеспечение разработки методических, методологических и инструктивных материалов;
организация работы по совершенствованию показателей статистики энергетики и окружающей среды.
88. Главный эксперт управления статистики энергетики
и окружающей среды
Департамента статистики производства и окружающей среды,
категория С-4, № 07-8-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), естественных наук (математика), технических наук и технологии
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Владение основными методами экономического, статистического и математического анализа.
Знание состава, значение показателей и расчеты по показателям энергетики и окружающей среды.
Знание основ рыночной экономики, основ общей теории экономики и статистики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Формирование статистической методологии и участие в разработке государственной политики по статистике энергетики и окружающей среды.
Реализация государственной политики в области государственной статистики и организации сбора и обработки данных по статистике энергетики и окружающей среды.
Дает разъяснения по вопросам статистики энергетики и окружающей среды, отнесенным к компетенции уполномоченного органа.

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Энергетика және қоршаған орта бойынша әртүрлі көрсеткіштерді, нұсқаулық материалдарды анықтау және құру бойынша әдіснамалық тәсілдерін әзірлеу;
нысандар бойынша бейресми өңдеу тапсырмаларын әзірлеу;
есептілік нысандарын, бақылау және жауап алу сауалнамаларын, оларға сәйкес нұсқаулықтарын және нұсқауларын әзірлеу;
энергетика және қоршаған орта саласы бойынша көрсеткіштерді бақылау және талдау үшін қажетті есептерді жүзеге асыру.
Статистикалық әдіснаманы қалыптастыру және энергетика және қоршаған орта статистикасы бойынша мемлекеттік саясатты әзірлеуге қатысу.
91. Өндіріс және қоршаған орта статистикасы департаменті энергетика
және қоршаған орта статистикасы басқармасының сарапшысы,
санаты С-5, № 07-8-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика), жаратылыстану ғылымдары (математика), техникалық ғылымдар және технологиялар саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері.
Экономикалық статистиканың және статистикалық есепке алуды ұйымдастыру негіздерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Энергетика және қоршаған орта статистикасы бойынша статистикалық жұмыстар жоспарына енгізілген жұмыстарды сапалы және уақытылы орындалуын қамтамасыз ету, энергетика және қоршаған орта статистикасы бойынша статистикалық есеп нысандарын, әдістемелік, нұсқаулық материалдарды әзірлеу және жанарту, энергетика және қоршаған орта статистикасы көрсеткіштерін халықаралық стандарттарға сәйкес әзірлеу.
Мемлекеттік статистика саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру, энергетика және қоршаған орта статистикасы бойынша деректерді жинауды және өңдеуді ұйымдастыру.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Разработка методологических подходов по определению и формированию различных показателей, инструктивных материалов по отраслям энергетики и окружающей среды;
разработка неформализованных постановок задач по формам;
разработка форм отчетности, анкет наблюдений и опросов, соответствующих инструкций и указаний к ним; осуществление расчетов, необходимых для контроля и анализа показателей по отраслям энергетики и окружающей среды.
Формирование статистической методологии и участие в разработке государственной политики по статистике энергетики и окружающей среды.
91. Эксперт управления статистики энергетики и окружающей среды
Департамента статистики производства и окружающей среды,
категория С-5, № 07-8-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), естественных наук (математика), технических наук и технологии
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики и экологии.
Знание основ экономической статистики и организации статистического учета.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Обеспечение качественного и своевременного выполнения работ, включенных в план статистических работ по статистике энергетики и окружающей среды, разработка и модернизация форм статистической отчетности, методических, инструктивных материалов по статистике энергетики и окружающей среды и разработка показателей статистики энергетики и окружающей среды.
Реализация государственной политики в области государственной статистики и организации сбора и обработки данных по статистике энергетики и окружающей среды.

92. Өндіріс және қоршаған орта статистикасы департаменті ауыл
шаруашылық санағы басқармасының басшысы, санаты С-3,  № 07-9
Критерий
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, статистика), жаратылыстану ғылымдары (математика), техникалық ғылымдар және технологиялар, ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының  Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика және ауыл шаруашылығы саласындағы арақатынасты реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері.
Нарықтық экономика негіздерін, экономиканың және статистиканың жалпы теориясының негіздерін білу.
Ауыл шаруашылығы статистикасы бойынша көрсеткіштердің құрамы мен мәнін, экономикалық және статистикалық талдаудың негізгі әдістерін меңгеру.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқармаға басшылық ету және ұйымдастыру; ауылшаруашылық санағын жүргізу бойынша, санаққа жәрдемдесу республикалық комиссиясын құру бойынша нормативтік-құқықтық актілерді дайындауды қамтамасыз ету; ауыл шаруашылық санағын жүргізудің ұйымдастыру жоспарын әзірлеу; негізгі санақ құжаттамасын әзірлеу және дайындау; әдіснамалық және нұсқаулықты материалдарды әзірлеуді қаматамасыз ету; санақ материалдарын енгізу, бақылау және өңдеу бойынша міндеттердің қойылуын әзірлеуді қамтамасыз ету; ауылшаруашылық санағының деректерін өңдеу бойынша облыстық статистика басқармаларының мамандарымен семинарларды жүргізу; ауылшаруашылық санағын жүргізу және материалдарды өңдеу мәселелері бойынша аумақтық статистика органдарына ұйымдастырушылық және әдіснамалық мәселелер бойынша консультациялық көмек көрсету.

92. Руководитель управления сельскохозяйственной переписи
Департамента статистики производства и окружающей среды,
категория С-3, № 07-9
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, статистика), естественных наук (математика), технических наук и технологии, сельскохозяйственных наук,
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики сельского хозяйства.
Знание основ рыночной экономики, основ общей теории экономики и статистики. Владение основными методами экономического и статистического анализа, состава и значения показателей по статистике сельского хозяйства.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация и руководство Управлением; обеспечение подготовки нормативно-правовых актов по проведению сельскохозяйственной переписи, по созданию республиканской комиссии содействия переписи; разработка организационного плана проведения сельскохозяйственной переписи; разработка и подготовка основной переписной документации; обеспечение разработки методологических и инструктивных материалов; обеспечение разработки постановки задач по вводу, контролю и обработке материалов переписи; проведение семинаров со специалистами областных управлений по статистике по обработке данных сельскохозяйственной переписи; оказание консультативной помощи по организационным и методологическим вопросам территориальным органам статистики по вопросам проведения сельскохозяйственной переписи и обработки материалов.

93. Өндіріс және қоршаған орта статистикасы департаменті ауыл
шаруашылық санағы басқармасының сарапшысы, санаты С-5,
3 орын, № 07-9-1, № 07-9-2, № 07-9-3
Критерий
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, статистика), жаратылыстану ғылымдары (математика), техникалық ғылымдар және технологиялар, ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика және ауыл шаруашылығы саласындағы арақатынасты реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері.
Нарықтық экономика негіздерін, экономиканың және статистиканың жалпы теориясының негіздерін білу.
Ауыл шаруашылығы статистикасы бойынша көрсеткіштердің құрамы мен мәнін, экономикалық және статистикалық талдаудың негізгі әдістерін меңгеру. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Ауылшаруашылық санағын жүргізу бойынша, санаққа жәрдемдесу республикалық комиссиясын құру бойынша нормативтік-құқықтық актілерді әзірлеу; ауылшаруашылық санағын жүргізудің ұйымдастыру жоспарын әзірлеу; негізгі санақ құжаттамасын әзірлеу және дайындау; әдіснамалық және нұсқаулықты материалдарды әзірлеу; ауылшаруашылық санағының деректерін өңдеу бойынша статистиканың аумақтық органдарының мамандарымен семинарларды жүргізу; ауылшаруашылық санағын жүргізу және материалдарды өңдеу мәселелері бойынша аумақтық статистика органдарына ұйымдастырушылық және әдіснамалық мәселелер бойынша консультациялық көмек көрсету.
94. Қызмет көрсету статистикасы департаментінің директоры,

93. Эксперт управления сельскохозяйственной переписи
Департамента статистики производства и окружающей среды,
категория С-4, 3 единицы, № 07-9-1, № 07-9-2, № 07-9-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, статистика), естественных наук (математика), технических наук и технологии, сельскохозяйственных наук,
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики и сельского хозяйства.
Знание основ рыночной экономики, основ общей теории экономики и статистики.
Владение основными методами экономического и статистического анализа, состава и значения показателей по статистике сельского хозяйства.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Разработка нормативно-правовых актов по проведению сельскохозяйственной переписи, по созданию республиканской комиссии содействия переписи; разработка организационного плана проведения сельскохозяйственной переписи; разработка и подготовка основной переписной документации; разработка методологических и инструктивных материалов; проведение семинаров со специалистами территориальных органов статистики по обработке данных сельскохозяйственной переписи; оказание консультативной помощи по организационным и методологическим вопросам территориальным органам статистики по вопросам проведения сельскохозяйственной переписи и обработки материалов.
94. Директор Департамента статистики услуг,

санаты С-1, № 08-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика), жаратылыстану ғылымдары (математика), техникалық ғылымдар және технологиялар; қызмет көрсету, білім, гуманитарлық ғылымдар, құқық саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері.
Нарықтық экономиканың негіздерін, экономика және статистиканың жалпы теориясының негіздерін білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департаменттің жұмысын ұйымдастыру және басшылық ету; қызмет көрсету, көлік, өзара және ішкі сауда, байланыс, туризм, ғылым және инновациялар статистикасы, бәсекеге қабілеттілік көрсеткіштері бойынша статистикалық, әдіснамалық ақпараттарды шығаруды қамтамасыз ету; халықаралық стандарттар және ұлттық экономиканың талаптарын ескере отырып мемлекеттік статистиканы жетілдіру. Статистиканы жетілдіру мәселелері бойынша шетелдік статистикалық қызметтермен ынтымақтастықты жүзеге асыру; Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің және өзге де мемлекеттік органдарының тапсырмаларын орындалуын бақылау.
95. Қызмет көрсету статистикасы департаменті директорының орынбасары,
санаты С-2, № 08-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика), жаратылыстану ғылымдары (математика), техникалық ғылымдар және технологиялар; қызмет көрсету, білім, гуманитарлық ғылымдар, құқық саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері.
Нарықтық экономиканың негіздерін, экономика және статистиканың жалпы теориясының негіздерін білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

категория С-1, № 08-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), естественных наук (математика), технических наук и технологии, услуг, образования, гуманитарных наук, права.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Знание основ рыночной экономики, основ общей теории экономики и статистики
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация и руководство работой Департамента; обеспечение разработки и выпуска методологической, статистической информации по статистике услуг, транспорта, связи, торговли, туризма, науки и инноваций; совершенствование государственной статистики с учетом требований международных стандартов и национальной экономики; осуществление сотрудничества с зарубежными статистическими службами по вопросам совершенствования статистики; контроль за исполнением заданий и поручений Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и других государственных органов.
95. Заместитель директора Департамента статистики услуг,
категория С-2, № 08-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), естественных наук (математика), технических наук и технологии, услуг, образования, гуманитарных наук; права.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Знание основ рыночной экономики, основ общей теории экономики и статистики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Қызмет көрсету, көлік, байланыс, сауда, туризм, ғылым және инновациялар статистикасы бойынша статистикалық жұмыстар жоспарын, бағдарламаларды әзірлеу; қызмет көрсету, көлік, байланыс, сауда, туризм, ғылым және инновациялар статистикасы бойынша әдіснамалық материалдарды әзірлеу бойынша жұмыстарды үйлестіру, қызмет көрсету, көлік, байланыс, сауда, туризм, ғылым және инновациялар статистикасы жөніндегі статистикалық байқау бағдарламасын әзірлеу бойынша жұмысты ұйымдастыру; қызмет көрсету, көлік, байланыс, сауда, туризм, ғылым және инновациялар статистикасы бойынша статистикалық материалдарды дайындауды қамтамасыз ету; халықаралық стандарттарға сәйкес зерттеудің заманауи әдістерін тәжірибеге енгізу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру.
96. Қызмет көрсету статистикасы департаменті қызмет көрсету және
көлік статистикасы басқармасының басшысы, санаты С-3,  № 08-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, жаратылыстану ғылымдары, техникалық ғылымдар және технологиялар, қызмет көрсету, білім, гуманитарлық ғылымдар, құқық саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласында қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері.
Нарықтық экономиканың негіздерін, экономика және статистиканың жалпы теориясының негіздерін білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын ұйымдастыру, қызмет көрсету және көлік статистикасы бойынша Статистикалық жұмыстар жоспарын сапалы және уақытында орындауға жауапкершілік, статистикалық байқауларды өткізу, статистикалық құралдарды қалыптастыру жөніндегі жұмыстарды үйлестіру, қызмет көрсету және көлік статистикасы бойынша әдістемелік, әдіснамалық материалдарды әзірлеу.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Разработка программ, Плана статистических работ по статистике услуг, транспорта, связи, торговли, туризма, науки и инноваций; координация работы по разработке методологических материалов по статистике услуг, транспорта, связи, торговли, туризма, науки и инноваций; организация работ по разработке программ статистического наблюдения по статистике услуг, транспорта, связи, торговли, туризма, науки и инноваций; обеспечение подготовки статистических материалов по статистике услуг, транспорта, связи, торговли, туризма, науки и инноваций; организация работы по внедрению в практику современных методов обследования в соответствии с международными стандартами.
96. Руководитель Управления статистики услуг и транспорта
Департамента статистики услуг,
категория С-3, № 08-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса, естественных наук, технических наук и технологии, услуг, образования, гуманитарных наук, права.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Знание основ рыночной экономики, основ общей теории экономики и статистики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация работы управления, ответственность за качественное и своевременное выполнение Плана статистических работ по статистике услуг и транспорта, проведение статистических наблюдений, координация работы по формированию статистического инструментария, разработка методических, методологических материалов по статистике услуг и транспорта.

97. Қызмет көрсету статистикасы департаменті қызмет көрсету және
көлік статистикасы басқармасының бас сарапшысы, санаты С-4,
2 орын, № 08-3-1, № 08-3-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, жаратылыстану ғылымдары, техникалық ғылымдар және технологиялар, қызмет көрсету, білім, гуманитарлық ғылымдар, құқық саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Статистика саласында қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері.
Нарықтық экономиканың негіздерін, экономика және статистиканың жалпы теориясының негіздерін білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының  2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Бекітілген сала бойынша жұмысты ұйымдастыру, қызмет көрсету және көлік статистикасы бойынша Статистикалық жұмыстар жоспарына енгізіліген жұмыстардың сапалы және уақтылы оырндалуын қамтамасыз ету, қызмет көрсету және көлік статистикасы бойынша әдістемелік, әдіснамалық материалдарды әзірлеу, кешендер бойынша қалыптастырылмаған міндеттер қоюды әзірлеу.
98. Қызмет көрсету статистикасы департаменті қызмет көрсету және
көлік статистикасы басқармасының сарапшысы, санаты С-5, 5 орын,
№ 08-3-3, № 08-3-4, № 08-3-5, № 08-3-6, № 08-3-7
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, жаратылыстану ғылымдары, техникалық ғылымдар және технологиялар, қызмет көрсету, білім, гуманитарлық ғылымдар, құқық саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері.
Статистиканың, нарықтық экономиканың теориялық негіздерін білу. Мүмкіндігінще мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

97. Главный эксперт Управления статистики услуг и транспорта
Департамента статистики услуг,
категория С-4, 2 единицы, № 08-3-1, № 08-3-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса, естественных наук, технических наук и технологии, услуг, образования, гуманитарных наук, права.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Знание основ рыночной экономики, основ общей теории экономики и статистики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация работы по закрепленной отрасли, обеспечение качественного и своевременного выполнения работ, включенных в План статистических работ по статистике услуг и транспорта, разработка методических, методологических материалов по статистике услуг и транспорта, разработка неформализованных постановок задач по комплексам.
98. Эксперт Управления статистики услуг и транспорта
Департамента статистики услуг,
категория С-5, 5 единиц, № 08-3-3, № 08-3-4, № 08-3-5,
№ 08-3-6, № 08-3-7
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса, естественных наук, технических наук и технологии, услуг, образования, гуманитарных наук, права.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Знание теоретических основ статистики, рыночной экономики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының  2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Қызмет көрсету және көлік статистикасы бойынша Статистикалық жұмыстар жоспарына енгізілген жұмыстардың сапалы және уақтылы орындалуын қамтамасыз ету, қызмет көрсету және көлік статистикасы бойынша әдістемелік, нұсқаулықты материалдарды әзірлеу, қызмет көрсету және көлік статистикасы бойынша статистикалық материалдарды дайындау, статистикалық есептілік нысандарын әзірлеу, кешендер бойынша қалыптастырылмаған міндеттер қоюды әзірлеу.
99. Қызмет көрсету статистикасы департаменті байланыс, инновациялар
және туризм статистикасы басқармасының басшысы, санаты С-3, № 08-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, жаратылыстану ғылымдары, техникалық ғылымдар және технологиялар, қызмет көрсету, білім, гуманитарлық ғылымдар, құқық саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері.
Нарықтық экономиканың негіздерін, экономика және статистиканың жалпы теориясының негіздерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының  2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын ұйымдастыру, байланыс, инновациялар, ғылым, АКТ және туризм статистикасы бойынша статистикалық жұмыстар жоспарлары мен бағдарламалардың іс-шараларын сапалы және уақтылы орындауға, статистикалық байқауларды өткізуге жауапты болу, байланыс, инновациялар, ғылым, АКТ және туризм статистикасы бойынша әдістемелік, нұсқаулықты материалдарды әзірлеу.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Обеспечение качественного и своевременного выполнения работ, включенных в План статистических работ по статистике услуг и транспорта, разработка методических, инструктивных материалов по статистике услуг и транспорта, подготовка статистических материалов по статистике услуг и транспорта, разработка форм статистической отчетности, разработка неформализованных постановок задач по комплексам.
99. Руководитель Управления статистики связи, инноваций и туризма
Департамента статистики услуг,
категория С-3, № 08-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса, естественных наук, технических наук и технологии, услуг, образования, гуманитарных наук, права.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Знание основ рыночной экономики, общей теории экономики и статистики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация работы управления, ответственность за качественное и своевременное выполнение мероприятий программ и Плана статистических работ по статистике связи, инноваций, науки, ИКТ и туризма, проведение статнаблюдений, разработка методических, инструктивных материалов по статистике связи, инноваций, науки, ИКТ и туризма.

100. Қызмет көрсету статистикасы департаменті байланыс, инновациялар
және туризм  статистикасы басқармасының бас сарапшысы,
санаты С-4, 3 орын, № 08-4-1, № 08-4-2, № 08-4-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, жаратылыстану ғылымдары, техникалық ғылымдар және технологиялар, қызмет көрсету, білім, гуманитарлық ғылымдар, құқық саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері.
Нарықтық экономиканың, статистиканың теориялық негіздерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Бекітілген сала бойынша жұмыстарды ұйымдастыру, байланыс, инновациялар, АКТ, ғылым және туризм статистикасы бойынша статистикалық жұмыстар жоспарына енгізілген жұмыстардың сапалы және уақтылы орындалуын қамтамасыз ету, байланыс, инновациялар, АКТ, ғылым және туризм статистикасы бойынша әдістемелік, әдіснамалық және нұсқаулықты материалдарды әзірлеу.  статистикалық есептілік нысандарын әзірлеу. кешендер бойынша қалыптастырылмаған міндеттер қоюды әзірлеу.
101. Қызмет көрсету статистикасы департаменті байланыс, инновациялар
және туризм статистикасы басқармасының сарапшысы, санаты С-5,
4 орын, № 08-4-4, № 08-4-5, № 08-4-6, № 08-4-7
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, жаратылыстану ғылымдары, техникалық ғылымдар және технологиялар, қызмет көрсету, білім, гуманитарлық ғылымдар, құқық саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері.
Нарықтық экономиканың, статистиканың теориялық негіздерін білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

100. Главный эксперт Управления статистики связи, инноваций и
туризма Департамента статистики услуг,
категория С-4, 3 единицы, № 08-4-1, № 08-4-2, № 08-4-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса, естественных наук, технических наук и технологии, услуг, образования, гуманитарных наук, права.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Знание теоретических основ статистики, рыночной экономики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация работы по закрепленной отрасли, обеспечение качественного и своевременного выполнения работ, включенных в план статистических работ по статистике связи, инноваций, науки, ИКТ и туризма. Разработка методических, методологических и инструктивных материалов по статистике связи, инноваций, науки, ИКТ и туризма, разработка форм статистической отчетности. Разработка неформализованных постановок задач по комплексам.
101. Эксперт Управления статистики связи, инноваций и туризма
Департамента статистики услуг,
категория С-5, 4 единицы, № 08-4-4, № 08-4-5, № 08-4-6, № 08-4-7
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса, естественных наук, технических наук и технологии, услуг, образования, гуманитарных наук, права.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики. Знание теоретических основ статистики, рыночной экономики. Желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының  2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Байланыс, инновациялар, ғылым, АКТ және туризм статистикасы бойынша әдістемелік, әдіснамалық және нұсқаулықты материалдарды әзірлеуге қатысу, байланыс, инновациялар, ғылым, АКТ және туризм статистикасы бойынша анықтамалық  материалдарды дайындау, байланыс, инновациялар, ғылым, АКТ және туризм статистикасы бойынша статистикалық материалдарды дайындау, байланыс, инновациялар, ғылым, АКТ және туризм статистикасы бойынша статистикалық есептілік нысандарын әзірлеу.
102. Қызмет көрсету статистикасы департаменті ішкі сауда статистикасы
басқармасының басшысы, санаты С-3, № 08-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, жаратылыстану ғылымдары, техникалық ғылымдар және технологиялар, қызмет көрсету, білім, гуманитралық ғылымдар, құқық  саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының  Конституциялық заңдарын,  «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері.
Нарықтық экономиканың негіздерін, экономика және статистиканың жалпы теориясының негіздерін білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының  2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын ұйымдастыру, ішкі сауда статистикасы бойынша статистикалық жұмыстар бағдарламалары мен жоспарларының іс-шараларын сапалы және уақытында орындауға, статистикалық байқауларды өткізуге жауап беру, статистикалық құралдарды қалыптастыру жөніндегі жұмыстарды үйлестіру, ішкі сауда статистикасы бойынша әдістемелік, талдамалы материалдарды әзірлеу.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Участие в разработке методических, методологических и инструктивных материалов по статистике связи, инноваций, науки, ИКТ и туризма, подготовка справочных материалов по статистике связи, инноваций, науки, ИКТ и туризма. Подготовка статистических материалов по статистике связи, инноваций, науки, ИКТ и туризма, разработка форм статистической отчетности по статистике связи, инноваций, науки, ИКТ и туризма.
102. Руководитель Управления статистики внутренней торговли
Департамента статистики услуг,
категория С-3, № 08-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса, естественных наук, технических наук и технологии, услуг, образования, гуманитарных наук, права.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Знание основ рыночной экономики, общей теории экономики и статистики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация работы управления, ответственность за качественное и своевременное выполнение мероприятий программ и Плана статистических работ по статистике внутренней торговли, проведение статистических наблюдений, координация работы по формированию статистического инструментария, разработка методических, инструктивных материалов по статистике внутренней торговли.

103. Қызмет көрсету статистикасы департаменті ішкі сауда статистикасы
басқармасының бас сарапшысы, санаты С-4, 2 орын,  № 08-5-1, № 08-5-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, жаратылыстану ғылымдары, техникалық ғылымдар және технологиялар, қызмет көрсету, білім, гуманитралық ғылымдар, құқық саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы»Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері.
Нарықтық экономиканың негіздерін, экономика және статистиканың жалпы теориясының негіздерін білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының  2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Бекітілген сала бойынша жұмыстарды ұйымдастыру, ішкі сауда бойынша статистикалық жұмыстар жоспарына енгізілген жұмыстарды сапалы және уақытында орындауды қамтамасыз ету, ішкі сауда статистикасы бойынша әдістемелік, әдіснамалық материалдарды, статистикалық құралдарды және талдамалы материалдарды әзірлеу.
Статистикалық есептілік нысандарын, деректерді өңдеуге тапсырмаларды әзірлеу.
104. Қызмет көрсету статистикасы департаменті ішкі сауда статистикасы
басқармасының сарапшысы, санаты С-5, 4 орын, № 08-5-3, № 08-5-4,
№ 08-5-5, № 08-5-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, жаратылыстану ғылымдары, техникалық ғылымдар және технологиялар, қызмет көрсету, білім, гуманитралық ғылымдар, құқық саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері.
Нарықтық экономиканың негіздерін, экономика және статистиканың жалпы теориясының негіздерін білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

103. Главный эксперт Управления статистики внутренней торговли
Департамента статистики услуг,
категория С-4, 2 единицы, № 08-5-1, № 08-5-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса, естественных наук, технических наук и технологии, услуг, образования, гуманитарных наук, права.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Знание основ рыночной экономики, общей теории экономики и статистики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация работы по закрепленной отрасли, обеспечение качественного и своевременного выполнения Плана статистических работ по статистике внутренней торговли.
Разработка методических, методологических материалов, статистического интрументария и аналитических материалов по статистике внутренней торговли.
Разработка форм статотчетности, заданий на обработку данных.
104. Эксперт Управления статистики внутренней торговли
Департамента статистики услуг,
категория С-5, 4 единицы, № 08-5-3, № 08-5-4, № 08-5-5, № 08-5-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса, естественных наук, технических наук и технологии, услуг, образования, гуманитарных наук, права.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Знание основ рыночной экономики, общей теории экономики и статистики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Ішкі сауда статистикасы бойынша әдістемелік, әдіснамалық және нұсқаулық материалдарды әзірлеуге қатысу, ішкі сауда статистикасы бойынша статистикалық материалдарды, деректерді өңдеуге тапсырмаларды дайындау. Ішкі сауда статистикасы бойынша статистикалық есептілік нысандарын әзірлеу.
105. Қызмет көрсету статистикасы департаменті өзара сауда
статистикасы басқармасының басшысы, санаты С-3, № 08-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, жаратылыстану ғылымдары, техникалық ғылымдар және технологиялар, қызмет көрсету, білім, гуманитралық ғылымдар, құқық саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының  Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері.
Нарықтық экономиканың негіздерін, экономика және статистиканың жалпы теориясының негіздерін білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының  2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын ұйымдастыру, өзара сауда және тауар нарықтары статистикасы бойынша статистикалық жұмыстар жоспарының және бағдарламалардың іс-шараларын сапалы және уақтылы орындауға, статистикалық байқауларды өткізуге жауапты болу, статистикалық құралдарды қалыптастыру жөніндегі жұмыстарды үйлестіру, өзара сауда және тауар нарықтары статистикасы бойынша әдістемелік, нұсқаулықты материалдарды әзірлеу.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Участие в разработке методических, методологических и инструктивных материалов по внутренней торговли. Подготовка статистических материалов по статистике внутренней торговли, заданий на обработку данных, разработка форм статистической отчетности по статистике внутренней торговли.
105. Руководитель Управления статистики взаимной торговли
Департамента статистики услуг, категория С-3, № 08-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса, естественных наук, технических наук и технологии, услуг, образования, гуманитарных наук, права.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Знание основ рыночной экономики, общей теории экономики и статистики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация работы управления, ответственность за качественное и своевременное выполнение мероприятий программ и Плана статистических работ по статистике взаимной торговли и товарных рынков, проведение статистических наблюдений, координация работы по формированию статистического инструментария, разработка методических, инструктивных материалов по статистике взаимной торговли и товарных рынков.

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).Республикалық және облыстық мемлекеттік органдарда басшылық лауазымдарындағы жұмыс тәжірибесі. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Өзара сауда және тауар нарықтары статистикасы бойынша әдістемелік, әдіснамалық және нұсқаулықты материалдарды әзірлеуге қатысу, өзара сауда және тауар нарықтары статистикасы бойынша статистикалық материалдарды, деректерді өңдеуге тапсырмаларды дайындау, өзара сауда және тауар нарықтары статистикасы бойынша статистикалық есептілік нысандарын әзірлеу.
108. Қызмет көрсету статистикасы департаменті тауар нарықтары
статистикасы басқармасының басшысы, санаты С-3, № 08-7
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, статистика), жаратылыстану ғылымдары (математика) саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері.
Нарықтық экономиканың негіздерін, экономика және статистиканың жалпы теориясының негіздерін білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының  2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын ұйымдастыру, тауар нарықтары статистикасы бойынша Статистикалық жұмыстар жоспарының және бағдарламалардың іс-шараларын сапалы және уақтылы орындауға, статистикалық байқауларды өткізуге жауапкершілік, статистикалық құралдарды қалыптастыру жөніндегі жұмыстарды үйлестіру, тауар нарықтары статистикасы бойынша әдістемелік, нұсқаулықты материалдарды әзірлеу.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Участие в разработке методических, методологических и инструктивных материалов по взаимной торговли и товарных рынков. Подготовка статистических материалов по статистике взаимной торговли и товарных рынков, заданий на обработку данных, разработка форм статистической отчетности по статистике взаимной торговли и товарных рынков.
108. Руководитель Управления статистики товарных рынков
Департамента статистики услуг,
категория С-3, № 08-7
Критерий
Требования
Образование
Высшее:– в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, финансы; статистика), естественных наук (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Знание основ рыночной экономики, общей теории экономики и статистики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация работы управления, ответственность за качественное и своевременное выполнение мероприятий программ и Плана статистических работ по статистике товарных рынков, проведение статистических наблюдений, координация работы по формированию статистического инструментария, разработка методических, инструктивных материалов по статистике товарных рынков.

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының  2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Тауар нарықтары статистикасы бойынша әдістемелік, әдіснамалық және нұсқаулықты материалдарды әзірлеуге қатысу. Тауар нарықтары статистикасы бойынша статистикалық материалдарды, деректерді өңдеуге тапсырмаларды дайындау, тауар нарықтары статистикасы бойынша статистикалық есептілік нысандарын әзірлеу.
111. Әлеуметтік және демографиялық статистика департаментінің
директоры, санаты С-1, № 09-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, жаратылыстану ғылымдары (математика) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика, демография,  білім беру және халықты әлеуметтік қорғау салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Статистика, экономика, әлеуметтік және демографиялық статистиканың жалпы теорияларын, демографиялық көрсеткіштердің есептеу мен болжамдау әдістерін білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген). Республикалық және облыстық мемлекеттік мекемелерде басқарушы лауазымдарда жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Департаментке басшылық ету. Департаменттің қызметін ұйымдастыру және үйлестіру, жедел басқаруды жүзеге асыру; құзіретіне кіретін мәселелер бойынша шешімдерді қабылдау; әлеуметтік және демографиялық статистиканың барлық бағыттары бойынша стратегияларын әзірлеу; әлеуметтік және демографиялық статистиканың мәселелерін регламенттейтін нормативтік-құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, статистикалық деректердің толықтылығын және дұрыстығын қамтамасыз ету, әдіснамалық ережелерді әзірлеу және сақтау, өз қарауындағы  статистика бағыттары бойынша талдамалы ақпаратты ұсыну. Халықтың ұлттық санағын жүргізуге жауапты.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Участие в разработке методических, методологических и инструктивных материалов по статистике товарных рынков. Подготовка статистических материалов по статистике товарных рынков, заданий на обработку данных, разработка форм статистической отчетности по статистике товарных рынков.
111. Директор Департамента социальной и демографической статистики,
категория С-1, № 09-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса, естественных наук (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики, демографии, образования и социальной защиты населения.
Знание общей теории статистики, экономики, социальной и демографической статистики, методов расчета и прогнозирования демографических показателей.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).Желательно иметь опыт работы на руководящих должностях в республиканских и областных государственных органах.
Функциональные
обязанности
Руководство Департаментом. Организация и координация деятельности Департамента, осуществление оперативного управления; принятие решения по вопросам, входящим в его компетенцию; разработка стратегий по всем направлениям социальной и демографической статистики; разработка проектов нормативно-правовых актов, регламентирующих вопросы социальной и демографической статистики, обеспечение полноты и достоверности статистических данных, разработка и соблюдение методологических положений, представление аналитической информации по направлениям статистики, находящимся в его ведении.

112. Әлеуметтік және демографиялық статистика департаменті
директорының орынбасары, санаты С-2, № 09-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, жаратылыстану ғылымдары (математика) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика, демография,  білім беру және халықты әлеуметтік қорғау салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерді білу. Статистика, экономика, әлеуметтік және демографиялық статистиканың жалпы теорияларын, әлеуметтік және демографиялық көрсеткіштердің есептеу әдістерін білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген). Республикалық және облыстық мемлекеттік мекемелерде басқарушы лауазымдарда жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік статистиканы жетілдіру бағдарламаларын, департамент бойынша статистикалық жұмыстар Жоспарын әзірлеу,  әдіснамалық материалдарды әзірлеу бойынша жұмыстарды үйлестіру, статистикалық байқаудың бағдарламаларын әзірлеу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру, статистикалық материалдарды дайындауды қамтамасыз ету, халықаралық стандарттарға сәйкес зерттеудің замануи тәсілдерін тәжірибеге енгізу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру.
113. Әлеуметтік және демографиялық статистика департаменті әлеуметтік
статистика басқармасының басшысы, санаты С-3, № 09-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (әлеуметтану, психология, аймақтану, экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика, демографиялық статистика, әлемдік экономика), жаратылыстану ғылымдары (математика), техникалық ғылымдар мен технологиялар (ақпараттық жүйелер, математикалық және компьютерлік үлгілеу) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Білім беру, қылмыс, зейнетақымен қамсыздандыру және халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерін білу.
Статистика мен әлеуметтік-экономикалық статистика, макроэкономиканың жалпы теорияларын білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

112. Заместитель Директора Департамента социальной и демографической
статистики, категория С-2, № 09-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса, естественных наук (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативно-правовых актов Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики, демографии, образования и социальной защиты населения.
Знание общей теории статистики, экономики, социальной и демографической статистики, методов расчетов социальных и демографических показателей.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084). Желательно иметь опыт работы на руководящих должностях в республиканских и областных государственных органах.
Функциональные обязанности
Разработка программ совершенствования государственной статистики, Плана статистических работ по департаменту, координация работы по разработке методологических материалов, организация работ по разработке программ статистического наблюдения; обеспечение подготовки статистических материалов; организация работы по внедрению в практику современных методов обследования в соответствии с международными стандартами.
113. Руководитель управления социальной статистики,
Департамента социальной и демографической статистики,
категория С-3, № 09-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (социология, психология, регионоведение, экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, демографическая статистика, мировая экономика) естественных наук (математика), технических наук и технологии (информационные системы, математическое и компьютерное моделирование).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативно-правовых актов Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики образования, преступности, пенсионного обеспечение и социальной защиты населения.
Знание общей теории статистики и социально-экономической статистики, макроэкономики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқармаға басшылық ету және статистикалық деректерді жинау және өңдеу бойынша әдіснамаларды әзірлеу жөніндегі жұмыстарды үйлестіру. Ғылыми әдіснама және халықаралық стандарттар негізінде статистикалық байқауларды ұйымдастыруға және жүргізуге арналған әдіснамалық тәсілдерді жетілдіру.
Статистикалық байқаулардың және әдістемелік нұсқаулардың бағдарламаларын үйлестіру және әзірлеу, мемлекеттік статистикалық байқау нысандарын және тағы басқаны жетілдіру.
Статистикалық базаны қалыптастыруда есепті деректердің толықтылығын және дұрыстығының сақталуын бақылау. Ақпаратты жинау, өңдеу және шығарудың барлық деңгейлерінде жүргізілетін зерттеулердің әдіснамасын, сапалы есептіліктерді (зерттеу қорытындыларын) қалыптастырудың уақтылылығын сақтауды бақылау.
114. Әлеуметтік және демографиялық статистика департаменті әлеуметтік
статистика басқармасының бас сарапшысы санаты С-4, № 09-3-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, жаратылыстану ғылымдары (математика), техникалық ғылымдар мен технологиялар (ақпараттық жүйелер, математикалық және компьютерлік үлгілеу) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Әлеуметтік даму жөніндегі статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерін білу. Статистика мен әлеуметтік-экономикалық статистика, халықаралық стандарттардың жалпы теорияларын білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Әлеуметтік статистика салалары (білім статистикасы, қылмыстылық) бойынша жұмыстарды орындауды ұйымдастыру және қамтамасыз ету.
Әлеуметтік статистика саласында статистикалық байқаулардың, әдіснамалық нұсқаулардың және зерттеу құралдарының бағдарламаларын әзірлеу. Статистикалық ақпаратты жинаудың, деректер қоры толықтылығының және дұрыстығының барлық деңгейлерінде статистикалық есептің әдіснамасын және есептілікті сақтауды бақылау.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Руководство Управлением и координация работ по разработке методологии по сбору и обработке статистических данных. Совершенствование методологических подходов для организации и проведения статистических наблюдений на основе научной методологии и международных стандартов.
Координация и разработка программ статистических наблюдений и методических указаний, совершенствование форм государственного статистического наблюдения и др. Контроль за соблюдением полноты и достоверности отчетных данных при формировании статистической базы. Контроль за соблюдением методологии проводимых обследований, своевременности формирования качественных отчетностей (итогов обследований) на всех уровнях сбора, обработки и выпуска информации
114. Главный эксперт Управления социальной статистики,
Департамента социальной и демографической
статистики, категория С-4, № 09-3-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса, естественных наук (математика), технических наук и технологии (информационные системы, математическое и компьютерное моделирование)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативно-правовых актов Республики Казахстан, регулирующие отношения в области социального развития.
Знание общей теории статистики, социально-экономической статистики, международных стандартов.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация и обеспечение выполнения работ по отраслям социальной статистики (статистика образования, преступность).
Разработка программ статистических наблюдений; методологических указаний и инструментария обследований в области социальной статистики.
Контроль за соблюдением методологии статистического учета и отчетности на всех уровнях сбора статистической информации, полноты и достоверности баз данных и др.

115. Әлеуметтік және демографиялық статистика департаменті әлеуметтік
статистика басқармасының бас сарапшысы, санаты С-4, № 09-3-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, жаратылыстану ғылымдары (математика), техникалық ғылымдар мен технологиялар (ақпараттық жүйелер, математикалық және компьютерлік үлгілеу) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Әлеуметтік даму саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерін білу. Статистика мен әлеуметтік-экономикалық статистика, халықаралық стандарттардың жалпы теорияларын білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Әлеуметтік статистика салалары (білім статистикасы, зейнетақымен қамсыздандыру мен халықты әлеуметтік қорғау) бойынша жұмыстарды орындауды ұйымдастыру және қамтамасыз ету.
Статистикалық байқау бағдарламаларын; әлеуметтік саладағы әдістемелік нұсқаулар мен байқау құралдарын әзірлеу.
Статистикалық ақпаратты жинаудың, деректер қоры толықтылығының және дұрыстығының барлық деңгейлерінде статистикалық есептің әдіснамасын және есептілікті сақтауды бақылау.
116. Әлеуметтік және демографиялық статистика департаменті әлеуметтік
статистика басқармасының сарапшысы, санаты С-5, 3 орын, № 09-3-3,
№ 09-3-4, № 09-3-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, жаратылыстану ғылымдары (математика), техникалық ғылымдар мен технологиялар (ақпараттық жүйелер, математикалық және компьютерлік үлгілеу) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика және білім саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерді білу. Әлеуметтік статистиканың негіздерін білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

115. Главный эксперт Управления социальной статистики,
Департамента социальной и демографической
статистики, категория С-4, № 09-3-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса, естественных наук (математика), технических наук и технологии (информационные системы, математическое и компьютерное моделирование)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативно-правовых актов Республики Казахстан, регулирующие отношения в области социального развития.
Знание общей теории статистики, социально-экономической статистики, международных стандартов.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация и обеспечение выполнения работ по отраслям социальной статистики (статистика образования, пенсионное обеспечение и социальная защита населения).
Разработка программ статистических наблюдений; методологических указаний и инструментария обследований в области социальной статистики.
Контроль за соблюдением методологии статистического учета и отчетности на всех уровнях сбора статистической информации, полноты и достоверности баз данных и др.
116. Эксперт Управления социальной статистики,
Департамента социальной и демографической статистики,
категория С-5, 3 единицы, № 09-3-3, № 09-3-4, № 09-3-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса, естественных наук (математика), технических наук и технологии (информационные системы, математическое и компьютерное моделирование)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативно-правовых актов Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики и образования. Знание основ социальной статистики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген). Мүмкіндігінше әлеуметтік статистикада жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Әдіснамалық, статистикалық және талдамалы жұмыстарды жүзеге асыру, ай сайынғы баяндамаға және басқа да жарияланымдарға тиісті бөлімдерді дайындау, статистикалық құралдарды әзірлеу, білім статистикасы, зейнетақымен қамсыздандыру мен халықты әлеуметтік қорғау статистикасы салаларындағы бағдарламалық кешендерді дайындауға арналған міндеттерді қоюды әзірлеу. Статистиканың бекітілген салалары бойынша әдіснамалық, талдамалы материалдарды және жарияланымдарды әзірлеу жөніндегі жұмыстарды жүзеге асыру. Статистикалық ақпараттық қорды және т.б. қалыптастыру кезінде статистикалық есептің әдіснамасын, есепті деректердің толықтылығын және дұрыстығын сақтауды бақылау.
117. Әлеуметтік және демографиялық статистика департаменті әлеуметтік
статистика басқармасының сарапшысы, санаты С-5, № 09-3-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, жаратылыстану ғылымдары (математика), техникалық ғылымдар мен технологиялар (ақпараттық жүйелер, математикалық және компьютерлік үлгілеу) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика және білім саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерді білу. Әлеуметтік статистиканың негіздерін білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген). «Әлеуметтік статистикада жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Әдіснамалық, статистикалық және талдамалы жұмыстарды жүзеге асыру, ай сайынғы баяндамаға және басқа да жарияланымдарға тиісті бөлімдерді дайындау, статистикалық құралдарды әзірлеу, білім беру және және қылмыстылық статистикасы салаларында бағдарламалық кешендерді дайындауға арналған міндеттерді қоюды әзірлеу. Статистиканың бекітілген салалары бойынша әдіснамалық, талдамалы материалдарды және жарияланымдарды әзірлеу жөніндегі жұмыстарды жүзеге асыру.
Статистикалық ақпараттық қорды және т.б. қалыптастыру кезінде статистикалық есептің әдіснамасын, есепті деректердің толықтылығын және дұрыстығын сақтауды бақылау. Іс жүргізу.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084). Желателен опыт работы в социальной статистике и знание английского языка.
Функциональные
обязанности
Осуществление методологической, статистической и аналитической работы, подготовка соответствующих разделов для ежемесячного доклада и других публикаций, разработка статистического инструментария, разработка постановок задач для подготовки программных комплексов в области статистики образования и статистики пенсионного обеспечения и социальной защиты населения. Осуществление работ по разработке методологических, аналитических материалов и публикаций по закрепленным отраслям статистики.
Контроль за соблюдением методологии статистического учета, полноты и достоверности отчетных данных при формировании статистической информационной базы и др.
117. Эксперт Управления социальной статистики,
Департамента социальной и демографической статистики,
категория С-5, № 09-3-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса, естественных наук (математика), технических наук и технологии (информационные системы, математическое и компьютерное моделирование)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативно-правовых актов Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики и социальной защиты населения. Знание основ социальной статистики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084). Желателен опыт работы в социальной статистике.
Функциональные
обязанности
Осуществление методологической, статистической и аналитической работы, подготовка соответствующих разделов для ежемесячного доклада и других публикаций, разработка статистического инструментария, разработка постановок задач для подготовки программных комплексов в области статистики образования и статистики преступности. Осуществление работ по разработке методологических, аналитических материалов и публикаций по закрепленным отраслям статистики.
Контроль за соблюдением методологии статистического учета, полноты и достоверности отчетных данных при формировании статистической информационной базы и др; ведение делопроизводства

118. Әлеуметтік және демографиялық статистика департаменті гендерлік
статистика және Мыңжылдықтың Даму Мақсаттарының көрсеткіштері
басқармасының басшысы, санаты С-3, № 09-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (әлеуметтану, психология, аймақтану, экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика, демографиялық статистика, әлемдік экономика), жаратылыстану ғылымдары (математика), техникалық ғылымдар мен технологиялар (ақпараттық жүйелер, математикалық және компьютерлік үлгілеу) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Гендерлік статистика және гендерлік даму саласында  қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерін білу. Статистика мен әлеуметтік-экономикалық статистика, халықаралық стандарттардың жалпы теорияларын білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқармаға басшылық ету және статистикалық деректерді жинау және өңдеу бойынша әдіснамаларды әзірлеу жөніндегі жұмыстарды үйлестіру. Агенттіктің Стратегиялық даму жоспары шеңберінде гендерлік статистика және Мыңжылдықтың Даму Мақсаттарының көрсеткіштерін жетілдіру бағыттарын анықтау. Ғылыми әдіснама және халықаралық стандарттар негізінде статистикалық байқауларды ұйымдастыруға және жүргізуге арналған әдіснамалық тәсілдерді жетілдіру.  Статистикалық байқаулардың және әдістемелік нұсқаулардың бағдарламаларын үйлестіру және әзірлеу, мемлекеттік статистикалық байқау нысандарын және тағы басқаны жетілдіру.  Статистикалық базаны қалыптастыруда есепті деректердің толықтылығын және дұрыстығының сақталуын бақылау. Ақпаратты жинау, өңдеу және шығарудың барлық деңгейлерінде жүргізілетін зерттеулердің әдіснамасын, сапалы есептіліктерді (зерттеу қорытындыларын) қалыптастырудың уақтылығын сақтауды бақылау.

118. Руководитель управления гендерной статистики и показателей
Целей развития Тысячелетия,
Департамента социальной и демографической статистики,
категория С-3, № 09-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (социология, психология, регионоведение, экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, демографическая статистика, мировая экономика) естественных наук (математика), технических наук и технологии (информационные системы, математическое и компьютерное моделирование).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативно-правовых актов Республики Казахстан, регулирующие отношения в области гендерной статистики и гендерного развития.
Знание общей теории статистики, социально-экономической статистики, международных стандартов.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные
обязанности
Руководство Управлением и координация работ по разработке методологии по сбору и обработке статистических данных. Определять направления совершенствования гендерной статистики и показателей Целей Развития Тысячелетия в рамках Стратегического плана развития Агентства. Совершенствование методологических подходов для организации и проведения статистических наблюдений по гендерному равенству на основе научной методологии и международных стандартов.
Координация и разработка программ статистических наблюдений и методических указаний, совершенствование форм государственного статистического наблюдения и др.
Контроль за соблюдением полноты и достоверности отчетных данных при формировании статистической базы. Контроль за соблюдением методологии проводимых обследований, своевременности формирования качественных отчетностей (итогов обследований) на всех уровнях сбора, обработки и выпуска информации.

119. Әлеуметтік және демографиялық статистика департаменті гендерлік
статистика және Мыңжылдықтың Даму Мақсаттарының көрсеткіштері
басқармасының бас сарапшысы санаты С-4, № 09-4-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (әлеуметтану, психология, аймақтану, экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика, демографиялық статистика, әлемдік экономика), жаратылыстану ғылымдары (математика), техникалық ғылымдар мен технологиялар (ақпараттық жүйелер, математикалық және компьютерлік үлгілеу) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының  Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Гендерлік статистика және гендерлік даму саласында  қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерін білу.  Статистика мен әлеуметтік-экономикалық статистика, халықаралық стандарттардың жалпы теорияларын білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Гендерлік статистика бойынша жұмыстарды орындауды ұйымдастыру және қамтамасыз ету, сондай-ақ денсаулық сақтау статистикасы бойынша сұрақнамаларды жүргізу.
Гендерлік статистика саласында статистикалық байқаулардың, әдіснамалық нұсқаулардың және зерттеу құралдарының бағдарламаларын әзірлеу.
Статистикалық ақпаратты жинаудың, деректер қоры толықтылығының және дұрыстығының барлық деңгейлерінде статистикалық есептің әдіснамасын және есептілікті сақтауды бақылау.
120. Әлеуметтік және демографиялық статистика департаменті гендерлік
статистика және Мыңжылдықтың Даму Мақсаттарының көрсеткіштері
басқармасының сарапшысы, санаты С-5, 2 орын, № 09-4-2, № 09-4-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (әлеуметтану, психология, аймақтану, экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика, демографиялық статистика, әлемдік экономика), жаратылыстану ғылымдары (математика), техникалық ғылымдар мен технологиялар (ақпараттық жүйелер, математикалық және компьютерлік үлгілеу) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Гендерлік статистика және гендерлік даму саласында  қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерін білу.  Статистика мен әлеуметтік-экономикалық статистика, халықаралық стандарттардың жалпы теорияларын білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

119. Главный эксперт Управления гендерной статистики и показателей
Целей развития Тысячелетия,
Департамента социальной и демографической статистики,
категория С-4, № 09-4-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса  естественных наук (математика), технических наук и технологии (информационные системы, математическое и компьютерное моделирование), демография,
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативно-правовых актов Республики Казахстан, регулирующие отношения в области гендерной статистики и гендерного развития.
Знание общей теории статистики, социально-экономической статистики, международных стандартов.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организовать сбор и разработку статистической информации, вести базу данных по гендерной статистике, а также вести вопросники по статистике здравоохранение;
Разработка программ статистических наблюдений; методологических указаний и инструментария обследований в области гендерной статистики.
Контроль за соблюдением методологии статистического учета и отчетности на всех уровнях сбора статистической информации, полноты и достоверности баз данных и др.
120. Эксперт Управления гендерной статистики и показателей,
Целей Развития Тысячелетия,
Департамента социальной и демографической статистики,
категория С-5, 2 единицы, № 09-4-2, № 09-4-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса  естественных наук (математика), технических наук и технологии (информационные системы, математическое и компьютерное моделирование), демография,
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативно-правовых актов Республики Казахстан, регулирующие отношения в области гендерной статистики и гендерного развития.
Знание общей теории статистики, социально-экономической статистики, международных стандартов.
Желательно знание государственного и английского языков..
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген). Мүмкіндігінше Гендерлік статистика саласында жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Әдіснамалық, статистикалық және талдамалы жұмыстарды жүзеге асыру, ай сайынғы баяндамаға және басқа да жарияланымдарға тиісті бөлімдерді дайындау, статистикалық құралдарды әзірлеу, денсаулық сақтау статистикасы статистикасы салаларындағы бағдарламалық кешендерді дайындауға арналған міндеттерді қоюды әзірлеу. Статистиканың бекітілген салалары бойынша әдіснамалық, талдамалы материалдарды және жарияланымдарды әзірлеу жөніндегі жұмыстарды жүзеге асыру. Статистикалық ақпараттық қорды және т.б. қалыптастыру кезінде статистикалық есептің әдіснамасын, есепті деректердің толықтылығын және дұрыстығын сақтауды бақылау.
121. Әлеуметтік және демографиялық статистика департаменті
демографиялық статистика және халық санағы басқармасының басшысы,
санаты С-3, № 09-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика, демографиялық статистика, әлемдік экономика, әлеуметтану), білім (математика) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика және демография саласындағы қатынастарды реттейтiн Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актiлері.
Статистиканың, экономиканың, әлеуметтiк және демографиялық статистиканың жалпы теориясын білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттiк тiлдi  іскерлік деңгейде білу.
Жұмыс  тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметін ұйымдастыру және үйлестіру, жедел басқаруды жүзеге асыру; басқармаға жүктелген міндеттерді орындауда жауаптылық; оның құзіретіне кіретін мәселелер бойынша шешім қабылдау; демографиялық статистика және халық санағы саласындағы тұжырымдамалық және әдіснамалық негіздерді әзірлеу; демографиялық статистика және халық санағы саласындағы негізгі әдіснамалық ережелер мен халықаралық ұсыныстарды және стандарттарды білу; демографиялық статистика және халық санағы мәселелерін реттейтін нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084). Желателен опыт работы в гендерной статистике.
Функциональные обязанности
Осуществление методологической, статистической и аналитической работы, подготовка соответствующих разделов для ежемесячного доклада и других публикаций, разработка статистического инструментария, разработка постановок задач для подготовки программных комплексов в области статистики здравоохранения. Осуществление работ по разработке методологических, аналитических материалов и публикаций по закрепленным отраслям статистики.
Контроль за соблюдением методологии статистического учета, полноты и достоверности отчетных данных при формировании статистической информационной базы..
121. Руководитель управления демографической статистики и переписи
населения Департамента социальной и демографической статистики,
категория С-3, № 09-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика,  мировая экономика, социология), или образования (математика) или демография.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики и демографии.
Знание общей теории статистики, экономики, социальной и демографической статистики.
Желательно знание государственного языка на уровне делового.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация и координация деятельности управления, осуществление оперативного управления; персональная ответственность за выполнение возложенных на управление задач; принятие решения по вопросам, входящим в его компетенцию; разработка концептуальных и методологических основ в области демографической статистики и переписи населения; знание основных методологических положений и международных рекомендаций и стандартов в области демографической статистики и переписи населения; разработка проектов нормативно-правовых актов, регламентирующих вопросы демографической статистики и переписи населения.

122. Әлеуметтік және демографиялық статистика департаменті
демографиялық статистика және халық санағы басқармасының бас
сарапшысы, санаты С-4, 2 орын, №№ 09-5-1, 09-5-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика, демографиялық статистика, әлемдік экономика, әлеуметтану) немесе білім (математика)  саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Демография және статистика саласындағы қатынастарды реттейтiн Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актiлер.
Статистиканың жалпы теориясын, экономиканың негіздерін, халық статистикасы және халық санағы бойынша ұйымдастыру және әдіснамалық басқаруларды білу; халық статистикасы және халық санағы саласында қолданатын халықаралық ұсыныстар мен стандарттарды білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттiк тiлдi іскерлік деңгейде білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Демографиялық статистика және халық санағы саласында тұжырымдамалық және әдіснамалық негіздердің нормативтік құқықтық актілерін әзірлеу. Үкіметпен және басқа пайдаланушылармен іскерлік хат жазыса білу; пайдаланушыларға статистикалық деректер мен жарияланымдар дайындау және оларды қамтамасыз ету; елдегі демографиялық жағдайға талдау жүргізе білу.
123. Әлеуметтік және демографиялық статистика департаменті
демографиялық статистика және халық санағы басқармасының сарапшысы,
санаты С-5, 5 орын, №№ 09-5-3, 09-5-4, 09-5-5, 09-5-6, 09-5-7
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика демографиялық статистика,  әлемдік экономика, әлеуметтану), білім (математика)  саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050»  Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.  Статистиканың жалпы теориясын, экономиканың негізін, халық статистикасы мен халық санағы бойынша ұйымдастыру және әдіснамалық басқаруларды білу; халық статистикасы және халық санағы саласында қолданатын халықаралық ұсыныстар мен стандарттарды білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттiк тiлдi білу.
Жұмыс  тәжірибесі

122. Главный эксперт управления демографической статистики
и переписи населения
Департамента социальной и демографической статистики,
категория С-4, 2 единицы, №№ 09-5-1, 09-5-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика,  мировая экономика, социология), или образования (математика) , или демография.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики и демографии.
Знание общей теории статистики, основ экономики, организационного и методологического руководства по статистике населения и переписи населения; знание международных рекомендаций и стандартов действующие в области статистики населения и переписей населения.
Желательно знание государственного языка на уровне делового.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Разработка проектов нормативных правовых актов, концептуальных и методологических основ в области демографической статистики и переписи населения. Умение вести деловую переписку с Правительством и другими пользователями, подготовка и обеспечение пользователей статистическими данными и публикациями, анализ демографической ситуации в стране.
123. Эксперт управления демографической статистики и переписи
населения Департамента социальной и демографической
статистики, категория С-5, 5 единиц, №№ 09-5-3, 09-5-4, 09-5-5,
09-5-6, 09-5-7
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика, социология), или образования (математика), или демография
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики и демографии.
Знание общей теории статистики, основ экономики, организационного и методологического руководства по статистике населения и переписи населения; знание международных рекомендаций и стандартов действующие в области статистики населения и переписей населения.
Желательно знание государственного языка на уровне делового.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Демографиялық статистика және халық санағы бойынша талдаухаттар мен баяндамалар және т.б жарияланымдар әзірлеу. Статистикалық байқаулар мен әдiстемелiк құралдарға бағдарлама әзiрлеу. Пайдаланушыларға статистикалық мәлiметтер мен жарияланымдар дайындау және оларды қамтамасыз ету. Аумақтық статистика органдарына, басқа мемлекеттік органдарға халықтың ағымдағы және алғашқы есепке алу мәселелері бойынша тәжірибелік көмек көрсету. Елдегі демографиялық жағдайға талдау жүргізе білу.
124. Әлеуметтік және демографиялық статистика департаменті
демографиялық есептеулер  және зерттеулер басқармасының басшысы,
санаты С-3, № 09-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика демографиялық статистика, әлемдік экономика, әлеуметтану) немесе білім (математика) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистиканың, экономиканың, әлеуметтiк және демографиялық статистиканың жалпы теориясын, демографиялық есептеулер әдiстерiн білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттiк тiлдi білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметін ұйымдастыру және үйлестіру, жедел басқаруды жүзеге асыру; басқармаға жүктелген міндеттерді орындауда жауапты болу; оның құзіретіне кіретін мәселелер бойынша шешім қабылдау; демографиялық есептеулер саласында тұжырымдамалық және әдіснамалық негіздерді әзірлеу; демографиялық есептеулер саласындағы негізгі әдіснамалық ережелер мен халықаралық ұсыныстарды және стандарттарды білу; демографиялық есептеулер мәселелерін реттейтін нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу; демографиялық есептердің талдауын жүргізу.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Подготовка аналитических записок, докладов и других публикаций по демографической статистике и переписи населения. Разработка программ статистических наблюдений и методических пособий. Подготовка и обеспечение пользователей статистическими данными и публикациями. Оказание практической помощи территориальным органам статистики, другим государственным органам по вопросам текущего и первичного учета населения. Умение производить анализ демографической ситуации в стране.
124. Руководитель управления демографических расчетов и исследований
Департамента социальной и демограической статистики,
категория С-3, № 09-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика, социология), или образования (математика), или демография
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание общей теории статистики, экономики, социальной и демографической статистики, методов демографических расчетов. Желательно знание государственного языка на уровне делового.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация и координация деятельности управления, осуществление оперативного управления; персональная ответственность за выполнение возложенных на управление задач; принятие решения по вопросам, входящим в его компетенцию; разработка концептуальных и методологических основ в области демографических расчетов; знание основных методологических положений и международных рекомендаций и стандартов в области демографических расчетов; разработка проектов нормативно-правовых актов, регламентирующих вопросы демографических расчетов; проведение анализа демографических расчетов.

125. Әлеуметтік және демографиялық статистика департаменті
демографиялық есептеулер және зерттеулер басқармасының бас
сарапшысы,
санаты С-4, № 09-6-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика демографиялық статистика, әлемдік экономика, әлеуметтану), немесе білім (математика)  саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы»Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Статистика және демография саласындағы қатынастарды реттейтiн Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлері. Статистиканың, демографияның жалпы теориясын, экономиканың негіздерін, демографиялық есептеулер бойынша  ұйымдық және әдіснамалық басқаруларды білу; халық статистикасы және халық санағы саласында қолданылатын халықаралық ұсыныстар мен стандарттарды білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттiк тiлдi іскерлік деңгейде білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Демографиялық есептеулер саласында тұжырымдамалық және әдіснамалық негіздердің нормативтік құқықтық актілерін әзірлеу. Үкіметпен және басқа пайдаланушылармен іскерлік хат жазыса білу; пайдаланушыларға статистикалық деректер мен жарияланымдар дайындау және оларды қамтамасыз ету; демографиялық статистика негізінде демографиялық есептеулерді жүргізе білу, арнайы сауалдар бойынша жұмыстар мен тапсырмаларды орындау, демографиялық есептеулер саласында тұжырымдамалық және әдіснамалық негіздерді әзірлеу; демографиялық есептеулер саласындағы негізгі әдіснамалық ережелер мен халықаралық ұсыныстарды және стандарттарды білу; демографиялық есептеулер мәселелерін реттейтін нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу;

125. Главный эксперт управления демографических расчетов и
исследований Департамента социальной и демограической статистики,
категория С-4, № 09-6-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика, социология), или образования (математика), или демография
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики и демографии. Знание общей теории статистики, демографии, основ экономики, организационного и методологического руководства по демографическим расчетам; знание международных рекомендаций и стандартов действующие в области демографических расчетов, статистики населения и переписи населения.
Желательно знание государственного языка на уровне делового.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Разработка проектов нормативных правовых актов, концептуальных и методологических основ в области демографических расчетов. Ведение деловой переписки с Правительством и другими пользователями, подготовка и обеспечение пользователей статистическими данными и публикациями, производить демографические расчеты на основе демографической статистики, выполнять работы и поручения по специальным запросам; проведение анализа демографических расчетов. разработка концептуальных и методологических основ в области демографических расчетов; знание основных методологических положений и международных рекомендаций и стандартов в области демографических расчетов; разработка проектов нормативно-правовых актов, регламентирующих вопросы демографических расчетов.

126. Әлеуметтік және демографиялық статистика департаменті
демографиялық есептеулер  және зерттеулер басқармасының сарапшысы,
санаты С-5, 2 орын, №№ 09-6-2, 09-6-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика, демографиялық статистика, әлемдік экономика, әлеуметтану), немесе білім (математика)   саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Демография және статистика саласындағы қатынастарды реттейтiн Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актiлері.
Статистиканың, демографияны жалпы теориясын, экономиканың негізін, халық статистикасы мен халық санағы бойынша ұйымдық және әдіснамалық басқаруларды білу; демографиялық есептеулер, халық статистикасы және халық санағы саласында қолданатын халықаралық ұсыныстар мен стандарттарды білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттiк тiлдi іскерлік деңгейде білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Демографиялық статистика негізінде демографиялық есептеулер бойынша талдаухаттар мен баяндамалар және т.б жарияланымдар әзірлеу. Статистикалық байқаулар мен әдiстемелiк құралдарға бағдарлама әзiрлеу. Сатистикалық мәлiметтер мен жарияланымдар дайындау және пайдаланушыларды олармен қамтамасыз ету.   Демографиялық есептерді, елдегі демографиялық жағдайға талдау жүргізе білу.
127. Әлеуметтік және демографиялық статистика департаменті
демографиялық есептеулер  және зерттеулер басқармасының сарапшысы,
санаты С-5, № 09-6-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика демографиялық статистика, әлемдік экономика, әлеуметтану), немесе білім (математика) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Демография және статистика саласындағы қатынастарды реттейтiн Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актiлері.
Статистиканың, демографияның жалпы теориясын, экономиканың негізін, халық статистикасы мен халық санағы бойынша ұйымдық және әдіснамалық басқаруларды білу; демографиялық есептеулер, халық статистикасы және халық санағы саласында қолданатын халықаралық ұсыныстар мен стандарттарды білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттiк тiлдi білу.
Жұмыс тәжірибесі

126. Эксперт управления демографических расчетов и исследований
Департамента социальной и демографической статистики,
категория С-5, 2 единицы, №№ 09-6-2, 09-6-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика, социология), или образования (математика), или демография
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики и демографии.
Знание общей теории статистики, демографии, основ экономики, организационного и методологического руководства по статистике населения и переписи населения; знание международных рекомендаций и стандартов действующие в области демографических расчетов, статистики населения и переписи населения.
Желательно знание государственного языка на уровне делового.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Подготовка аналитических записок, докладов и других публикаций по демографическим расчетам на основе демографической статистики. Разработка программ статистических наблюдений и методических пособий. Подготовка и обеспечение пользователей статистическими данными и публикациями. Умение производить демографические расчеты и анализ демографической ситуации в стране.
127. Эксперт управления демографических расчетов и исследований
Департамента социальной и демографической статистики,
категория С-5, № 09-6-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика, социология), или образования (математика), или демография
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики и демографии.
Знание общей теории статистики, демографии, основ экономики, организационного и методологического руководства по статистике населения и переписи населения; знание международных рекомендаций и стандартов действующие в области статистики населения и переписей населения.
Желательно знание государственного языка на уровне делового.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Демографиялық статистика негізінде демографиялық есептеулер бойынша талдаухаттар мен баяндамалар және т.б жарияланымдар әзірлеу. Статистикалық бақылаулар мен әдiстемелiк құралдарға бағдарлама әзiрлеу. Пайдаланушыларға статистикалық мәлiметтер мен жарияланымдар дайындау және оларды қамтамасыз ету. Демографиялық есептерді, елдегі демографиялық жағдайға талдау жүргізе білу.
128. Еңбек және тұрмыс деңгейі статистикасы департаментінің
директоры, санаты С-1, № 10-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, статистика, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлеуметтану, қаржы, есеп және аудит, менеджмент, маркетинг, еңбекті ұйымдастыру және нормалау, әлемдік экономика) немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика, соның ішінде еңбек және халықтың тұрмыс деңгейі статистикасы саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері.
Статистиканың жалпы теориясын, әлеуметтік-экономикалық статистика, макроэкономиканы білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттiк тiлдi білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департаментке басшылық жасау, Департамент қызметін ұйымдастыру және үйлестіру, жедел басқаруды жүзеге асыру, Департаментке жүктелген тапсырмаларды атқаруға жеке жауапкершілік, оның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша шешімдер қабылдау, еңбек және халықтың тұрмыс деңгейі статистикасының барлық бағыттары бойынша стратегиялар әзірлеу; еңбек және халықтың тұрмыс деңгейі статистикасы, үй шаруашылықтарын зерттеу мәселелерін реттейтін нормативтік-құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, статистикалық деректердің толықтығы мен нақтылығын қамтамасыз ету, өз құзыретіндегі статистика бағыттары бойынша әдістемелік ережені әзірлеу мен сақтауды, ақпарат ұсынуды бақылау.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Подготовка аналитических записок, докладов и других публикаций по демографическим расчетам на основе демографической статистики. Разработка программ статистических наблюдений и методических пособий. Подготовка и обеспечение пользователей статистическими данными и публикациями. Умение производить демографические расчеты и анализ демографической ситуации в стране.
128. Директор Департамента статистики труда и уровня жизни,
категория С-1, № 10-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, статистика, государственное и местное управление, социология, финансы, учет и аудит, менеджмент, маркетинг, организация и нормирование труда, мировая экономика) или естественных наук (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики, в том числе статистики труда и уровня жизни населения. Знание общей теории статистики и социально-экономической статистики, макроэкономики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Руководство Департаментом. Организация и координация деятельности Департамента, осуществление оперативного управления, персональная ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач, принятие решений по вопросам, входящим в его компетенцию, разработка стратегий по всем направлениям статистики труда, уровня жизни населения и обследований домашних хозяйств; разработка проектов нормативных правовых актов, регламентирующих вопросы статистики труда, уровня жизни населения, обследований домашних хозяйств, обеспечение полноты и достоверности статистических данных, контроль за разработкой, соблюдением методологических положений, за представлением информации по направлениям статистики, находящихся в его ведении.

129. Еңбек және тұрмыс деңгейі статистикасы департаменті директорының
орынбасары, санаты С-2, № 10-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, статистика, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлеуметтану, қаржы, есеп және аудит, менеджмент, маркетинг, еңбекті ұйымдастыру және нормалау, әлемдік экономика) немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»  Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Статистика, еңбек және халықтың тұрмыс деңгейі статистикасы саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері. Статистиканың және әлеуметтік-экономикалық статистиканың жалпы теориясын, макроэкономиканы білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттiк тiлдi  білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департаментке басшылық жасауда, Департамент қызметін ұйымдастыруға және үйлестіруде қатысу. Жедел басқаруды жүзеге асыру; Департаментке жүктелген тапсырмаларды атқаруға жеке жауапкершілік, оның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша шешімдер қабылдау, еңбек және халықтың тұрмыс деңгейі статистикасының барлық бағыттары бойынша стратегиялар әзірлеуге қатысу; еңбекақы төлеу, жұмыспен қамту, халықтың тұрмыс деңгейі статистикасы мәселелерін реттейтін   нормативтік-құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу. Мемлекеттік статистиканы дамыту бағдарламаларын әзірлеуге, департамент бойынша статистикалық жұмыстар Жоспарын әзірлеуге, әдістемелік материалдарды әзірлеу бойынша жұмыстарды үйлестіруге, статистикалық байқауларды әзірлеу бойынша жұмыстарды ұйымдастыруға, халықаралық стандарттарға сәйкес зерттеудің заманауи әдістерін тәжірибеге енгізу боынша жұмыстарды ұйымдастыруға қатысу.

129. Заместитель Директора
Департамента статистики труда и уровня жизни,
категория С-2, № 10-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, статистика, государственное и местное управление, социология, финансы, учет и аудит, менеджмент, маркетинг, организация и нормирование труда, мировая экономика) или естественных наук (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики, в том числе статистики труда и уровня жизни населения. Знание общей теории статистики и социально-экономической статистики, макроэкономики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Участие в руководстве Департаментом, организации и координации деятельности Департамента. Осуществление оперативного управления; персональная ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач, принятие решений по вопросам, входящим в его компетенцию, разработка стратегий по всем направлениям статистики оплаты труда, занятости, уровня жизни населения и обследований домашних хозяйств; участие в разработке проектов нормативных правовых актов, регламентирующих вопросы статистики оплаты труда, занятости, уровня жизни населения, обследований домашних хозяйств. Участие в разработке программ совершенствования государственной статистики, Плана статистических работ по департаменту, координация работы по разработке методологических материалов, организация работ по разработке статистических наблюдений, организация работы по внедрению в практику современных методов обследований в соответствии с международными стандартами.

130. Еңбек және тұрмыс деңгейі статистикасы департаменті еңбекақы
төлеу статистикасы басқармасының басшысы, санаты С-3, № 10-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, статистика, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлеуметтану, қаржы, есеп және аудит, менеджмент, маркетинг, еңбекті нормалау және ұйымдастыру, әлемдік экономика) немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Еңбекақы төлеу статистикасы саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерін білу. Статистика және әлеуметтік-экономикалық статистиканың жалпы теориясын, макроэкономиканы білу. Мүмкіндігінше мемлекеттiк тiлдi білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқармаға басшылық жасау. Еңбекақы төлеу статистикасы бойынша статистикалық деректерді жинау және өңдеу әдіснамасын әзірлеу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру және үйлестіру.
Жедел басқаруды жүзеге асыру, өзінің құзыреті шегінде жүктелген функциялар шеңберінде шешімдер қабылдау және жауапкершілігі, халықаралық стандарттар мен ғылыми әдіснамалар негізінде статистикалық байқауларды ұйымдастыру мен жүргізу үшін әдіснамалық тәсілдерді жетілдіру.
Статистикалық байқаулар мен әдістемелік нұсқауларды әзірлеу, еңбекақы төлеу статистикасы мәселелері бойынша мемлекеттік статистикалық байқау нысандарын жетілдіру.
Еңбекақы төлеу статистикасы бойынша статистикалық нысандарды әзірлеу және жинау әдіснамасының сақталуын, статистикалық ақпаратты барлық деңгейде жинау, өңдеу, жариялау және т.б. уақтылы сапалы ақпарат қалыптастыруға бақылау жасау.

130. Руководитель управления статистики оплаты труда
Департамента статистики труда и уровня жизни,
категория С-3, № 10-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, статистика, государственное и местное управление, социология, финансы, учет и аудит, менеджмент, маркетинг, организация и нормирование труда, мировая экономика) или естественных наук (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики оплаты труда. Знание общей теории статистики и социально-экономической статистики, макроэкономики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Руководство Управлением. Организация и координация работ по разработке методологии сбора и обработке статистических данных по статистике оплаты труда. Осуществление оперативного управления, ответственность и принятие решений в рамках возложенных функции в пределах своей компетенции, совершенствование методологических подходов для организации и проведения статистических наблюдений на основе научной методологии и международных стандартов.
Разработка статистических наблюдений и методических указаний, совершенствование форм государственного статистического наблюдения по вопросам статистики оплаты труда.
Контроль за соблюдением методологии сбора и разработки статистических форм по статистике оплаты труда, своевременностью и формированием качественной информации на всех уровнях сбора, обработки и выпуска статистической информации и др.

131. Еңбек және тұрмыс деңгейі статистикасы департаменті еңбекақы
төлеу статистикасы басқармасының бас сарапшысы, санаты С-4,  № 10-3-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, статистика, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлеуметтану, қаржы, есеп және аудит, менеджмент, маркетинг, еңбекті нормалау және ұйымдастыру, әлемдік экономика) немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы»Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.  Еңбекақы төлеу статистикасы саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерін білу. Статистика және әлеуметтік-экономикалық статистиканың жалпы теориясын, макроэкономиканы білу. Мүмкіндігінше мемлекеттiк тiлдi білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Еңбекақы төлеу статистикалық зерттеу бойынша қызметті үйлестіру. Статистикалық байқаулар нұсқаулығына қоса берілетін әдіснамалық және талдамалық жұмыстарды жүзеге асыру, ай сайынғы баяндама және басқа жарияланымдар үшін  материалдар дайындау, еңбекақы төлеу статистикасы бойынша  статистикалық байқаулар мен әдіснамалық нұсқаулар ұйымдастыру.
Еңбекақы төлеу статистикасы бойынша статистикалық нысандарды әзірлеу және жинау әдіснамасының сақталуын, статистикалық ақпаратты барлық деңгейде жинау, өңдеу, жариялау және т.б. уақтылы сапалы ақпарат қалыптастыруға бақылау жасау.
132. Еңбек және тұрмыс деңгейі статистикасы департаменті еңбекақы
төлеу статистикасы басқармасының сарапшысы, санаты С-5, 2 орын,
№ 10-3-2, № 10-3-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, статистика, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлеуметтану, қаржы, есеп және аудит, менеджмент, маркетинг, еңбекті ұйымдастыру және нормалау, әлемдік экономика) немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы соның ішінде еңбекақы төлеу статистикасы қатынастарын реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерін білу. Статистиканың жалпы теория негіздері, макроэкономика, әлеуметтік статистиканы білу. Мүмкіндігінше мемлекеттiк тiлдi білу.
Жұмыс тәжірибесі

131. Главный эксперт Управления статистики оплаты труда
Департамента статистики труда и уровня жизни,
категория С-4, № 10-3-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, статистика, государственное и местное управление, социология, финансы, учет и аудит, менеджмент, маркетинг, организация и нормирование труда, мировая экономика) или естественных наук (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики оплаты труда. Знание общей теории статистики и социально-экономической статистики, макроэкономики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Координация деятельности по статистическому обследованию оплаты труда. Осуществление методологической и аналитической работы, инструктивного сопровождения статистических наблюдений, подготовка материалов для ежемесячного доклада и других публикаций, организация статистических наблюдений и методических указаний по статистике оплаты труда.
Контроль за соблюдением методологии сбора и разработки статистических форм по статистике оплаты труда, своевременностью и формированием качественной информации на всех уровнях сбора, обработки и выпуска статистической информации.
132. Эксперт Управления статистики оплаты труда
Департамента статистики труда и уровня жизни,
категория С-5, 2 единицы, № 10-3-2, № 10-3-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, статистика, государственное и местное управление, социология, финансы, учет и аудит, менеджмент, маркетинг, организация и нормирование труда, мировая экономика) или естественных наук (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативно-правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики, в том числе статистики оплаты труда. Знание основ общей теории статистики, макроэкономики, социальной статистики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Еңбекақы төлеу статистикасы бойынша статистикалық байқауларды ұйымдастыру үшін әдіснамалық және нұсқаулық материалдарды, жарияланымдар үшін материалдар дайындау, еңбекақы төлеу статистикасы бойынша қосымша модульдерді, бағдарламалық кешендерді дайындау үшін құжаттар жиынтығын әзірлеу.
Еңбекақы төлеу статистикасы бойынша есептіліктің барлық деңгейде жинау, өңдеу және статистикалық ақпаратты жариялау және т.б. сапалы уақтылы қалыптастыру әдіснамасын сақтауды бақылау.
133. Еңбек және тұрмыс деңгейі статистикасы департаменті еңбекақы
төлеу статистикасы басқармасының сарапшысы, санаты С-5,  № 10-3-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, статистика, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлеуметтану, қаржы, есеп және аудит, менеджмент, маркетинг, еңбекті ұйымдастыру және нормалау, әлемдік экономика) немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы соның ішінде еңбекақы төлеу статистикасы қатынастарын реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерін білу. Статистиканың жалпы теория негіздері, макроэкономика, әлеуметтік статистиканы білу. Мүмкіндігінше мемлекеттiк тiлдi білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Еңбекақы төлеу статистикасы бойынша статистикалық байқауларды ұйымдастыру үшін әдіснамалық және нұсқаулық материалдарды, жарияланымдар үшін материалдар дайындау, еңбекақы төлеу статистикасы бойынша қосымша модульдерді, бағдарламалық кешендерді дайындау үшін құжаттар жиынтығын әзірлеу.
Еңбекақы төлеу статистикасы бойынша есептілікті барлық деңгейде жинау, өңдеу және статистикалық ақпаратты жариялау және т.б. сапалы уақтылы қалыптастыру әдіснамасын сақтауды бақылау.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Подготовка методологического и инструктивного материала, для организации статистических наблюдений по статистике оплаты труда, подготовка материалов для публикаций, разработка пакета документов для подготовки программных комплексов, дополнительных модулей по статистике оплаты труда.
Контроль за соблюдением методологии, своевременным формированием качественной отчетности по статистике оплаты труда на всех уровнях сбора, обработки и выпуска статистической информации.
133. Эксперт Управления статистики оплаты труда
Департамента статистики труда и уровня жизни,
категория С-5, № 10-3-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, статистика, государственное и местное управление, социология, финансы, учет и аудит, менеджмент, маркетинг, организация и нормирование труда, мировая экономика) или естественных наук (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативно-правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики, в том числе статистики оплаты труда. Знание основ общей теории статистики, макроэкономики, социальной статистики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Подготовка методологического и инструктивного материала, для организации статистических наблюдений по статистике оплаты труда, подготовка материалов для публикаций, разработка пакета документов для подготовки программных комплексов, дополнительных модулей по статистике оплаты труда.
Контроль за соблюдением методологии, своевременным формированием качественной отчетности по статистике оплаты труда на всех уровнях сбора, обработки и выпуска статистической информации.

134. Еңбек және тұрмыс деңгейі статистикасы департаменті жұмыспен
қамту статистикасы басқармасының басшысы, санаты С-3, № 10-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, статистика, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлеуметтану, қаржы, есеп және аудит, менеджмент, маркетинг, еңбекті ұйымдастыру және нормалау, әлемдік экономика) немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Жұмыспен қамту статистикасы саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерін білу. Статистика және әлеуметтік-экономикалық статистиканың жалпы теориясын, макроэкономиканы білу. Мүмкіндігінше мемлекеттiк тiлдi білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқармаға басшылық жасау. Жұмыспен қамту статистикасы бойынша статистикалық деректерді жинау және өңдеу әдіснамасын әзірлеу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру және үйлестіру. Жедел басқаруды жүзеге асыру, өзінің құзыреті шегінде жүктелген функциялар шеңберінде шешімдер қабылдау және жауаптылық, халықаралық стандарттар мен ғылыми әдіснамалар негізінде статистикалық байқауларды ұйымдастыру мен жүргізу үшін әдіснамалық тәсілдерді жетілдіру. Статистикалық байқаулар және әдістемелік нұсқауларды әзірлеу, жұмыспен қамту статистикасы мәселелері бойынша үй шаруашылықтарын зерттеу статистикалық нысандарын жетілдіру. Жұмыспен қамту мәселелері бойынша үй шаруашылықтарын зерттеу әдіснамасын сақтауды, жұмыспен қамту статистикасы бойынша барлық деңгейде жинау, өңдеу және ақпаратты жариялау және т.б. уақтылы қалыптастыруды бақылау.

134. Руководитель управления статистики занятости
Департамента статистики труда и уровня жизни,
категория С-3, № 10-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, статистика, государственное и местное управление, социология, финансы, учет и аудит, менеджмент, маркетинг, организация и нормирование труда, мировая экономика) или естественных наук (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики занятости. Знание общей теории статистики и социально-экономической статистики, макроэкономики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Руководство Управлением. Организация и координация работ по разработке методологии сбора и обработке статистических данных по статистике занятости. Осуществление оперативного управления, ответственность и принятие решений в рамках возложенных функции в пределах своей компетенции, совершенствование методологических подходов для организации и проведения статистических наблюдений на основе научной методологии и международных стандартов. Разработка статистических наблюдений и методических указаний, совершенствование статистических форм обследования домашних хозяйств по вопросам занятости. Контроль за соблюдением методологии обследования домашних хозяйств по вопросам занятости, своевременностью формирования информации на всех уровнях сбора, обработки и выпуска информации по статистике занятости.

135. Еңбек және тұрмыс деңгейі статистикасы департаменті жұмыспен
қамту статистикасы басқармасының бас сарапшысы, санаты С-4,  № 10-4-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, статистика, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлеуметтану, қаржы, есеп және аудит, менеджмент, маркетинг, еңбекті ұйымдастыру және нормалау, әлемдік экономика) немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының  Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Жұмыспен қамту статистикасы саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерін білу. Статистика және әлеуметтік-экономикалық статистиканың жалпы теориясын, макроэкономиканы білу. Мүмкіндігінше мемлекеттiк тiлдi білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Жұмыспен қамту мәселелері бойынша үй шаруашылықтарын статистикалық зерттеу бойынша қызметті үйлестіру. Статистикалық байқаулар нұсқаулығына қоса берілетін әдіснамалық және талдамалық жұмыстарды жүзеге асыру, ай сайынғы баяндама және басқа жарияланымдар үшін  материалдар дайындау, еңбекақы төлеу статистикасы бойынша  статистикалық байқаулар мен әдіснамалық нұсқаулар ұйымдастыру.
Жұмыспен қамту мәселелері бойынша үй шаруашылықтарын зерттеу статистикалық нысандарын әзірлеу және жинау әдіснамасының сақталуын, статистикалық ақпаратты барлық деңгейде жинау, өңдеу, жариялау және т.б. уақтылы сапалы ақпарат қалыптастыруға бақылау жасау.
136. Еңбек және тұрмыс деңгейі статистикасы департаменті жұмыспен
қамту статистикасы басқармасының сарапшысы, санаты С-5, 2 орын,
№ 10-4-2, № 10-4-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, статистика, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлеуметтану, қаржы, есеп және аудит, менеджмент, маркетинг, еңбекті ұйымдастыру және нормалау, әлемдік экономика) немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы соның ішінде жұмыспен қамту статистикасы қатынастарын реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерін білу. Статистиканың жалпы теория негіздері, макроэкономиканы білу. Мүмкіндігінше мемлекеттiк тiлдi білу.
Жұмыс тәжірибесі

135. Главный эксперт Управления статистики занятости
Департамента статистики труда и уровня жизни,
категория С-4, № 10-4-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, статистика, государственное и местное управление, социология, финансы, учет и аудит, менеджмент, маркетинг, организация и нормирование труда, мировая экономика) или естественных наук (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики занятости. Знание общей теории статистики и социально-экономической статистики, макроэкономики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Координация деятельности по статистическому обследованию домашних хозяйств по вопросам занятости. Осуществление методологической и аналитической работы, инструктивного сопровождения статистических наблюдений, подготовка материалов для ежемесячного доклада и других публикаций, организация статистических наблюдений и методических указаний по статистике занятости.
Контроль за соблюдением методологии сбора и разработки статистических форм обследования домашних хозяйств по вопросам занятости, своевременностью и формированием качественной информации на всех уровнях сбора, обработки и выпуска статистической информации.
136. Эксперт Управления статистики занятости
Департамента статистики труда и уровня жизни,
категория С-5, 2 единицы, № 10-4-2, № 10-4-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, статистика, государственное и местное управление, социология, финансы, учет и аудит, менеджмент, маркетинг, организация и нормирование труда, мировая экономика) или естественных наук (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативно-правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики, в том числе статистики занятости. Знание основ общей теории статистики, макроэкономики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Жұмыспен қамту статистикасы бойынша статистикалық байқауларды ұйымдастыру үшін әдіснамалық және нұсқаулық материалдарды, жарияланымдар үшін материалдар дайындау, халықты жұмыспен қамту статистикасы бойынша қосымша модульдерді, бағдарламалық кешендерді дайындау үшін құжаттар жиынтығын әзірлеу. Жұмыспен қамту статистикасы әдіснамасының сақталуы мен ақпаратты уақтылы жариялануын бақылау.
137. Еңбек және тұрмыс деңгейі статистикасы департаменті жұмыспен
қамту статистикасы басқармасының сарапшысы, санаты С-5, № 10-4-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, статистика, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлеуметтану, қаржы, есеп және аудит, менеджмент, маркетинг, еңбекті ұйымдастыру және нормалау, әлемдік экономика) немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы»Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы соның ішінде жұмыспен қамту статистикасы қатынастарын реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерін білу. Статистиканың жалпы теория негіздері, макроэкономиканы білу. Мүмкіндігінше мемлекеттiк тiлдi білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Жұмыспен қамту статистикасы бойынша статистикалық байқауларды ұйымдастыру үшін әдіснамалық және нұсқаулық материалдарды, жарияланымдар үшін материалдар дайындау, халықты жұмыспен қамту статистикасы бойынша қосымша модульдерді, бағдарламалық кешендерді дайындау үшін құжаттар жиынтығын әзірлеу. Жұмыспен қамту статистикасы әдіснамасының сақталуы мен ақпаратты уақтылы жариялануын бақылау.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Подготовка методологического и инструктивного материала, для организации статистических наблюдений по статистике занятости, подготовка материалов для публикаций, разработка пакета документов для подготовки программных комплексов, дополнительных модулей по статистике занятости населения. Контроль за соблюдением методологии статистики занятости и своевременностью выпуска информации.
137. Эксперт Управления статистики занятости
Департамента статистики труда и уровня жизни,
категория С-5, № 10-4-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, статистика, государственное и местное управление, социология, финансы, учет и аудит, менеджмент, маркетинг, организация и нормирование труда, мировая экономика) или естественных наук (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативно-правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики, в том числе статистики занятости. Знание основ общей теории статистики, макроэкономики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Подготовка методологического и инструктивного материала, для организации статистических наблюдений по статистике занятости, подготовка материалов для публикаций, разработка пакета документов для подготовки программных комплексов, дополнительных модулей по статистике занятости населения. Контроль за соблюдением методологии статистики занятости и своевременностью выпуска информации.

138. Еңбек және тұрмыс деңгейі статистикасы департаменті тұрмыс
деңгейі статистикасы басқармасының басшысы, санаты С-3, № 10-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, статистика, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлеуметтану, қаржы, есеп және аудит, менеджмент, маркетинг, еңбекті ұйымдастыру және нормалау, әлемдік экономика) немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Әлеуметтік саладағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерін білу.
Статистиканың жалпы теориясын, макроэкономика, әлеуметтік статистиканы білу. Мүмкіндігінше мемлекеттiк тiлдi білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген). Мүмкіндігінше әлеуметтік статистика және тұрмыс деңгейін талдау саласында тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Басқармаға басшылық жасау. Тұрмыс деңгейі статистикасы бойынша әдіснаманы әзірлеу жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру және үйлестіру. Халықаралық стандарттар мен ғылыми әдіснамалар негізінде тұрмыс деңгейі статистикасы бойынша көрсеткіштерді жасаудағы әдіснамалық тәсілдерді жетілдіру. Статистикалық байқаулар мен әдістемелік нұсқаулықтарды әзірлеу, тұрмыс деңгейі және сапасы мәселелері бойынша мемлекеттік статистикалық байқаулардың түрлерін жетілдіру.
Тұрмыс деңгейі статистикасы әдіснамасының сақталуы мен ақпаратты уақтылы жариялануын бақылау.
139. Еңбек және тұрмыс деңгейі статистикасы департаменті тұрмыс
деңгейі статистикасы басқармасының бас сарапшысы, санаты С-4,
№ 10-5-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, статистика, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлеуметтану, қаржы, есеп және аудит, менеджмент, маркетинг, еңбекті ұйымдастыру және нормалау, әлемдік экономика) немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Әлеуметтік саладағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері.
Статистиканың жалпы теориясын, макроэкономика, әлеуметтік статистиканы білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

138. Руководитель управления статистики уровня жизни
Департамента статистики труда и уровня жизни,
категория С-3, № 10-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, статистика, государственное и местное управление, социология, финансы, учет и аудит, менеджмент, маркетинг, организация и нормирование труда, мировая экономика) или естественных наук (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в социальной сфере.
Знание общей теории статистики и социально-экономической статистики, макроэкономики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084). Желателен опыт работы в области анализа уровня жизни населения, социальной статистики.
Функциональные обязанности
Руководство Управлением. Организация и координация работ по разработке методологии по статистике уровня жизни. Совершенствование методологических подходов по формированию показателей статистики уровня жизни на основе научной методологии и международных стандартов.
Разработка статистических наблюдений и методических указаний, совершенствование форм государственного статистического наблюдения по вопросам уровня и качества жизни.
Контроль за соблюдением методологии статистики уровня жизни и своевременностью выпуска информации.
139. Главный эксперт Управления статистики уровня жизни
Департамента статистики труда и уровня жизни,
категория С-4, № 10-5-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, статистика, государственное и местное управление, социология, финансы, учет и аудит, менеджмент, маркетинг, организация и нормирование труда, мировая экономика) или естественных наук (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в социальной сфере.
Знание основ общей теории статистики, макроэкономики и статистики уровня жизни населения.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Әдіснамалық және талдамалық жұмыстарды жүзеге асыру, ай сайынғы баяндамаға және басқа да жарияланымдар үшін материалдар дайындау, халықтың тұрмыс деңгейі статистикасы бойынша статистикалық байқаулар ұйымдастыру және әдістемелік нұсқаулықтар әзірлеу.
Тұрмыс деңгейі статистикасы әдіснамасының сақталуына және ақпараттың уақтылы шығарылуына бақылау жасау.
140. Еңбек және тұрмыс деңгейі статистикасы департаменті тұрмыс
деңгейі статистикасы басқармасының сарапшысы, санаты С-5, 2 орын,
№ 10-5-2, № 10-5-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, статистика, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлеуметтану, қаржы, есеп және аудит, менеджмент, маркетинг, еңбекті ұйымдастыру және нормалау, әлемдік экономика) немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Әлеуметтік саладағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері.
Статистиканың жалпы теориясын, макроэкономиканы және тұрмыс деңгейі статистикасын білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Тұрмыс деңгейі статистикасы бойынша статистикалық байқауларды ұйымдастыру үшін әдіснамалық және нұсқаулықты материалды дайындау, жарияланымдар үшін материалдардар дайындау, бағдарламалық кешендерді дайындау үшін құжаттарды дайындау, тұрмыс деңгейі және сапасы бойынша қосымша модульдер дайындау.
Тұрмыс деңгейі статистикасы әдіснамасының сақталуына және ақпараттың уақтылы шығарылуына бақылау жасау.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Осуществление методологической и аналитической работы, подготовка материалов для ежемесячного доклада и других публикаций, организация статистических наблюдений и разработка методических указаний по статистике уровня жизни населения.
Контроль за соблюдением методологии статистики уровня жизни и своевременностью выпуска информации.
140. Эксперт Управления статистики уровня жизни
Департамента статистики труда и уровня жизни,
категория С-5, 2 единицы, № 10-5-2, № 10-5-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, статистика, государственное и местное управление, социология, финансы, учет и аудит, менеджмент, маркетинг, организация и нормирование труда, мировая экономика) или естественных наук (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативно-правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в социальной сфере.
Знание основ общей теории статистики, макроэкономики и статистики уровня жизни населения.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Подготовка методологического и инструктивного материала, для организации статистических наблюдений по статистике уровня жизни, подготовка материалов для публикаций, разработка пакета документов для подготовки программных комплексов, дополнительных модулей по уровню и качеству жизни населения.
Контроль за соблюдением методологии статистики уровня жизни и своевременностью выпуска информации.

141. Еңбек және тұрмыс деңгейі статистикасы департаменті тұрмыс
деңгейі статистикасы басқармасының сарапшысы, санаты С-5, № 10-5-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, статистика, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлеуметтану, қаржы, есеп және аудит, менеджмент, маркетинг, еңбекті ұйымдастыру және нормалау, әлемдік экономика) немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Әлеуметтік саладағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері.
Статистиканың жалпы теориясын, макроэкономиканы және тұрмыс деңгейі статистикасын білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді  білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Тұрмыс деңгейі статистикасы бойынша статистикалық байқауларды ұйымдастыру үшін әдіснамалық және нұсқаулықты материалды дайындау, жарияланымдар үшін материалдардар дайындау, бағдарламалық кешендерді дайындау үшін құжаттарды дайындау,  тұрмыс деңгейі және сапасы бойынша қосымша модульдер дайындау.
Тұрмыс деңгейі статистикасы әдіснамасының сақталуына және ақпараттың уақтылы шығарылуына бақылау жасау.
142. Еңбек және тұрмыс деңгейі статистикасы департаменті үй
шаруашылықтарын зерттеу басқармасының басшысы, санаты С-3, № 10-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, статистика, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлеуметтану, қаржы, есеп және аудит, менеджмент, маркетинг, еңбекті ұйымдастыру және нормалау, әлемдік экономика) немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Әлеуметтік саладағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері.
Статистиканың жалпы теориясын, макроэкономиканы, әлеуметтік статистиканы және үй шаруашылықтарын зерттеу статистикасын білу.
Мұмкіндігінше мемлекеттік тілді  білу.
Жұмыс тәжірибесі

141. Эксперт Управления статистики уровня жизни
Департамента статистики труда и уровня жизни,
категория С-5, № 10-5-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, статистика, государственное и местное управление, социология, финансы, учет и аудит, менеджмент, маркетинг, организация и нормирование труда, мировая экономика) или естественных наук (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативно-правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в социальной сфере.
Знание основ общей теории статистики, макроэкономики и статистики уровня жизни населения.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Подготовка методологического и инструктивного материала, для организации статистических наблюдений по статистике уровня жизни, подготовка материалов для публикаций, разработка пакета документов для подготовки программных комплексов, дополнительных модулей по уровню и качеству жизни населения.
Контроль за соблюдением методологии статистики уровня жизни и своевременностью выпуска информации.
142. Руководитель управления обследований домашних хозяйств
Департамента статистики труда и уровня жизни,
категория С-3, № 10-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, статистика, государственное и местное управление, социология, финансы, учет и аудит, менеджмент, маркетинг, организация и нормирование труда, мировая экономика) или естественных наук (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в социальной сфере.
Знание общей теории статистики, макроэкономики, социальной статистики и статистики обследования домашних хозяйств.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген). Мүмкіндігінше әлеуметтік статистика саласында тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Басқармаға басшылық жасау. Үй шаруашылықтарының бюджетін зерттеу статистикасы бойынша статистикалық деректерді жинау және өңдеу әдіснамасын әзірлеу жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру және үйлестіру. Жедел басқаруды жүзеге асыру, жауаптылық және өз құзыреті шегінде жүктелген функциялар шеңберінде   шешімдер қабылдау, халықаралық стандарттар мен ғылыми әдіснамалар негізінде статистикалық байқауларды ұйымдастыру мен жүргізіуге арналған әдіснамалық тәсілдерді жетілдіру. Статистикалық байқаулар мен әдістемелік нұсқаулықтарды әзірлеу, үй шаруашылықтарының бюджетін зерттеу статистикасы мәселелері бойынша мемлекеттік статистикалық байқаулардың нысандарын жетілдіру.
Үй шаруашылықтарын зерттеу бойынша әдіснаманың сақталуын қадағалау, зерттеудің қорытындыларының және ақпараттың уақтылы қалыптастырылуына бақылау жасау.
143. Еңбек және тұрмыс деңгейі статистикасы департаменті үй
шаруашылықтарын зерттеу басқармасының бас сарапшысы, санаты С-4,
№ 10-6-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, статистика, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлеуметтану, қаржы, есеп және аудит, менеджмент, маркетинг, еңбекті ұйымдастыру және нормалау, әлемдік экономика) немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Әлеуметтік саладағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері.
Экономика негізін, статистиканың макроэкономиканың, әлеуметтік статистика және үй шаруашылықтарының бюджетін зерттеу статистикасының жалпы теориясын білу. Мұмкіндігінше мемлекеттік тілді  білу.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084). Желателен опыт работы в области социальной статистики.
Функциональные обязанности
Руководство Управлением. Организация и координация работ по разработке методологии сбора и обработке статистических данных по статистике обследования бюджетов домашних хозяйств. Осуществление оперативного управления, ответственность и принятие решений в рамках возложенных функции в пределах своей компетенции, совершенствование методологических подходов для организации и проведения статистических наблюдений на основе научной методологии и международных стандартов.
Разработка статистических наблюдений и методических указаний, совершенствование форм государственного статистического наблюдения по обследованию бюджетов домашних хозяйств.
Контроль за соблюдением методологии обследования домашних хозяйств, своевременностью формирования итогов обследования и выпуска информации.
143. Главный эксперт Управления обследований домашних хозяйств
Департамента статистики труда и уровня жизни,
категория С-4, № 10-6-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, статистика, государственное и местное управление, социология, финансы, учет и аудит, менеджмент, маркетинг, организация и нормирование труда, мировая экономика) или естественных наук (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в социальной сфере.
Знание основ экономики; общей теории статистики, макроэкономики, социальной статистики и статистики обследования бюджетов домашних хозяйств.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген). Мүмкіндігінше әлеуметтік статистика саласында тәжірибесі болуы.
Функционалдық міндеттері
Үй шаруашылықтарын зерттеуді ұйымдастыру қызметін үйлестіру. Үй шаруашылықтарының бюджетін зерттеу саласында әдіснамалық және талдамалық жұмыстарды жүзеге асыру, статистикалық байқауларды ұйымдастыру және үй шаруашылықтарын зерттеуде әдістемелік нұсқаулықтарды әзірлеу.
Үй шаруашылықтарын зерттеу әдіснамасының сақталуына, зерттеу қорытындыларының және ақпараттың уақтылы шығуына бақылау жасау.
144. Еңбек және тұрмыс деңгейі статистикасы департаменті үй
шаруашылықтарын зерттеу басқармасының сарапшысы, санаты С-5, 2 орын,
№ 10-6-2, № 10-6-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, статистика, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлеуметтану, қаржы, есеп және аудит, менеджмент, маркетинг, еңбекті ұйымдастыру және нормалау, әлемдік экономика) немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Әлеуметтік саладағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері.
Статистиканың, макроэкономика, әлеуметтік статистиканың жалпы теориясын білу қажет. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Үй шаруашылықтарын зерттеу статистикасы бойынша әдіснамалық және талдамалық жұмыстарды жүзеге асыру, жариялымдар үшін материалдардар дайындау, кешенді бағдарламаларды әзірлеу үшін құжаттар пакетін, үй шаруашылықтарының бюджеттерін зерттеу статистикасы бойынша қосымша модульдер дайындау.
Үй шаруашылықтарын зерттеу бойынша әдістеменің сақталуын қадағалау, зерттеудің қорытындыларының және ақпараттың уақтылы қалыптастырылуына бақылау жасау.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084). Желателен опыт работы в области социальной статистики.
Функциональные обязанности
Координация деятельности по организации обследования домашних хозяйств. Осуществление методологической и аналитической работы в области обследований бюджетов домашних хозяйств, организация статистических наблюдений и разработка методических указаний обследований домашних хозяйств.
Контроль за соблюдением методологии обследования домашних хозяйств, своевременностью формирования итогов обследования и выпуска информации.
144. Эксперт Управления обследований домашних хозяйств
Департамента статистики труда и уровня жизни,
категория С-5, 2 единицы, № 10-6-2, № 10-6-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, статистика, государственное и местное управление, социология, финансы, учет и аудит, менеджмент, маркетинг, организация и нормирование труда, мировая экономика) или естественных наук (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативно-правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в социальной сфере.
Знание основ общей теории статистики, макроэкономики, социальной статистики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Подготовка методологического и инструктивного материала, для организации статистических наблюдений по статистике обследования домашних хозяйств, подготовка материалов для публикаций, разработка пакета документов для подготовки программных комплексов, дополнительных модулей по статистике обследований бюджетов домашних хозяйств.
Контроль за соблюдением методологии обследования домашних хозяйств, своевременностью формирования итогов обследования и выпуска информации.

145. Еңбек және тұрмыс деңгейі статистикасы департаменті үй
шаруашылықтарын зерттеу басқармасының сарапшысы, санаты С-5, № 10-6-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, статистика, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлеуметтану, қаржы, есеп және аудит, менеджмент, маркетинг, еңбекті ұйымдастыру және нормалау, әлемдік экономика) немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының  Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Әлеуметтік саладағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілері.
Статистиканың жалпы теориясын, макроэкономика, әлеуметтік статистиканы білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді  білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Үй шаруашылықтарының бюджетін зерттеу статистикасы бойынша әдіснамалық және талдамалық жұмыстарды жүзеге асыру, жариялымдар үшін материалдардар дайындау, кешенді бағдарламаларды әзірлеу үшін құжаттар пакетін, үй шаруашылықтарының бюджеттерін зерттеу статистикасы бойынша қосымша модульдер дайындау.
Үй шаруашылықтарын зерттеу бойынша әдіснаманың сақталуын қадағалау, зерттеу  қорытындыларының және ақпараттың уақтылы қалыптастырылуына бақылау жасау.
146. Тіркелімдер департаментінің директоры, санаты С-1, № 11-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, гуманитарлық ғылымдар немесе білім, жаратылыстану ғылымдары (математика) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының  «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика және экономика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері. Информатиканы, статистиканың және экономиканың жалпы теориясын білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді  білу.
Жұмыс тәжірибесі

145. Эксперт Управления обследований домашних хозяйств
Департамента статистики труда и уровня жизни,
категория С-5, № 10-6-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, статистика, государственное и местное управление, социология, финансы, учет и аудит, менеджмент, маркетинг, организация и нормирование труда, мировая экономика) или естественных наук (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативно-правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в социальной сфере.
Знание основ общей теории статистики, макроэкономики, социальной статистики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные
обязанности
Подготовка методологического и инструктивного материала, для организации статистических наблюдений по статистике обследований бюджетов домашних хозяйств, подготовка материалов для публикаций, разработка пакета документов для подготовки программных комплексов, дополнительных модулей по статистике обследований бюджетов домашних хозяйств.
Контроль за соблюдением методологии обследования домашних хозяйств, своевременностью формирования итогов обследования и выпуска информации.
146. Директор департамента регистров
категория С-1, № 11-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса, гуманитарных наук, образования, естественных наук (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики и экономики.
Знание информатики, общей теории статистики и экономики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департаментке басшылық ету. Департаменттің қызметін ұйымдастыру және үйлестіру, жедел басқаруды жүзеге асыру; Департаментке жүктелген міндеттерді орындауға дербес жауаптылық; оның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша шешімдерді қабылдау; статистикалық тіркелімдердің мемлекеттік органдардың деректер қорымен өзара іс-қимыл мәселелерін реттейтін нормативтік-құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу; оның жүргізуіндегі статистика салалары бойынша статистикалық, әдіснамалық және талдамалық ақпараттың шығарылуын қамтамасыз ету.
147. Тіркелімдер департаменті директорының орынбасары, санаты С-2, № 11-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, гуманитарлық ғылымдар немесе білім, жаратылыстану ғылымдары (математика) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика және экономика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері. Информатиканы, статистиканың және экономиканың жалпы теориясын білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді  білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департаменттің қызметін ұйымдастыру және үйлестіру, жедел басқаруды жүзеге асыру; Департаментке жүктелген міндеттерді орындауға дербес жауап беру; оның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша шешімдерді қабылдау; статистикалық тіркелімдердің мемлекеттік органдардың деректер қорымен өзара іс-қимыл мәселелерін реттейтін нормативтік-құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу; оның жүргізуіндегі статистика салалары бойынша статистикалық, әдіснамалық және талдамалы ақпаратты шығарылуын қамтамасыз ету.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Руководство Департаментом. Организация и координация деятельности Департамента, осуществление оперативного управления; персональная ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач; принятие решения по вопросам, входящим в его компетенцию; разработка проектов нормативно-правовых актов, регламентирующих вопросы взаимодействия статистических регистров с базами данных государственных органов; обеспечение выпуска статистической, методологической и аналитической информации по отраслям статистики, находящимся в его ведении.
147. Заместитель директора Департамента регистров
категория С-2, № 11-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса, гуманитарных наук, образования, естественных наук (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики и экономики.
Знание общей теории статистики и экономики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация и координация деятельности Департамента, осуществление оперативного управления; персональная ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач; принятие решения по вопросам, входящим в его компетенцию; разработка проектов нормативно-правовых актов, регламентирующих вопросы взаимодействия статистических регистров с базами данных государственных органов; обеспечение выпуска статистической, методологической и аналитической информации по направлениям статистики, находящимся в его ведении.

148. Тіркелімдер  департаменті экономикалық тіркелімдер басқармасының
басшысы, санаты С-3, 11-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, статистика), жаратылыстану ғылымдары (математика), техникалық ғылымдар және технологиялар (ақпараттық технологиялар) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілері.
Экономиканың және статистиканың жалпы теориясын, статистикалық қызметтерді үйлестіру және  жоспарлау принциптерін білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметін үйлестру және ұйымдастыру.
Статистикалық бизнес тіркелімді және ауылшаруашылығы тіркелімін әкімшілік дерекөздермен іс-қимыл және заманауи әдістерді және принциптер негізінде жүргізу.
Экономикалық тіркелімдерді жетілдіру бойынша ЕО стандарттарына сәйкес әдіснамалық және әдістемелік материалдарды әзірлеу. Статистика агенттігінің Стратегиялық даму жоспары іс-шараларын сапалы және уақтылы орындалуын қамтамасыз ету. Тіркелімдерді жүргізу мәселелері бойынша Мемлекеттік деректер қорларымен іс-қимыл жасауды іске асыру.  Агенттіктің нормативтік құқықтық актілерін әзірлеуге қатысу. Іріктемелі зерттеуді жүргізу бойынша жалпы әдіснамалық басшылық.
149. Тіркелімдер департаменті экономикалық тіркелімдер басқармасының
бас сарапшысы, санаты С-4, № 11-3-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және статистика (экономика, статистика) жаратылыстану ғылымдары (математика), техникалық ғылымдар және технологиялар (ақпараттық технологиялар) саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы»Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласын реттейтін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерін.
Статистиканың және экономиканың жалпы теориясын білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

148. Руководитель управления экономических регистров
Департамента регистров,
категория С-3, 11-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса: (экономика, статистика), естественных наук (математика), технических наук и технологии (информационные системы).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Знание общей теории статистики и экономики, принципов координации и планирования статистической деятельности.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация и координация деятельности Управления. Ведение статистического бизнес регистра и сельскохозяйственного статистического регистра на основе взаимодействия с административными источниками и современных методов и принципов. Разработка методологических и методических материалов по совершенствованию экономических регистров в соответствии со стандартами ЕС. Обеспечение своевременного и качественного выполнения мероприятий Стратегического плана развития Агентства по статистике. Осуществление взаимодействия с Государственными базами данных по вопросам ведения регистров. Участие в разработке нормативных правовых актов Агентства. Общее методологическое руководство по проведению выборочных обследований.
149. Главный эксперт управления экономических регистров
Департамента регистров,
категория С-4, № 11-3-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса: (экономика, статистика), естественных наук (математика), технических наук и технологии (информационные системы).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Знание общей теории статистики и экономики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Статистикалық бизнес тіркелімді жүргізу. Заңды тұлғалар, филиалдар және өкілдіктердің, бірлескен кәсіпкерлік нысанында  қызметін жүзеге асырушы дара кәсіпкерлердің, заңды тұлғалардың, филиалдар мен өкілдіктердің тіркелуін мониторингілеу; статистикалық бірліктің жасалуын растау.
Статистикалық тіркелімді жүргізу дамыту, көкейтесті ету мәселелері бойынша әдіснамалық және әдістемелік материалдарды әзірлеу. Тіркелімнен талдау кестелерін құру, тіркелім негізінде құрылған құрама статистикалық  ақпараттардың дұрыстығын бақылау. Кәсіпорындарды зерттеу үшін іріктеме дизайнды әзірлеу. Мемлекеттік деректер қорымен өзара іс-қимылды іске асыру.
150. Тіркелімдер департаменті экономикалық тіркелімдер басқармасының
бас сарапшысы, санаты С-4, 2 орын № 11-3-2,  № 11-3-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, статистика) жаратылыстану ғылымдары (математика), техникалық ғылымдар және технологиялар (ақпараттық технологиялар) саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»  Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.  Статистика саласын реттейтін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерін, Экономиканың және статистиканың жалпы теориясын білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Ауылшаруашылығы Статистикалық тіркелімін жүргізу. Шаруа (фермерлік) қожалықтарын ауылшаруашылығы саласындағы заңды тұлғаларды, филиалдарды және өкілдіктердің тіркелуіне бақылау жүргізу. Ауылшаруашылығы статистикалық тіркелімін жүргізу дамыту, көкейтесті ету мәселелері бойынша әдіснамалық және әдістемелік материалдарды әзірлеу. Тіркелімнен талдау кестелерін құру, тіркелім негізінде құрылған құрама статистикалық ақпараттардың дұрыстығын бақылау. Кәсіпорын, шаруа (фермер) қожалықтарын зерттеу үшін іріктеме дизайнды әзірлеу. Мемлекеттік деректер қорымен және де әкімшілік дерек көздері ақпараттарымен өзара іс-қимылды іске асыру.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Ведение статистического бизнес регистра. Осуществление мониторинга регистрации юридических лиц, филиалов и представительств, индивидуальных предпринимателей, осуществляющих деятельность в форме совместного предпринимательства; подтверждение создания статистических единиц. Разработка методологических и методических материалов по вопросам ведения, актуализации и совершенствования статистического регистра. Формирование аналитических таблиц из регистра, контроль правильности формирования сводной статистической информации на основе регистров. Разработка дизайна выборки для обследования предприятий. Осуществление взаимодействия с Государственными базами данных.
150. Главный эксперт управления экономических регистров
Департамента регистров,
категория С-4, 2 единицы, № 11-3-2, № 11-3-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса: (экономика, статистика), естественных наук (математика), технических наук и технологии (информационные системы).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Знание общей теории статистики и экономики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Ведение сельскохозяйственного статистического регистра. Осуществление мониторинга регистрации юридических лиц, филиалов и представительств в отрасли сельского хозяйства, крестьянских (фермерских) хозяйств. Разработка методологических и методических материалов по вопросам ведения, актуализации и совершенствования сельскохозяйственного статистического регистра. Формирование аналитических таблиц из регистра, контроль правильности формирования сводной статистической информации на основе регистров. Разработка дизайна выборки для проведения обследований предприятий, крестьянских (фермерских) хозяйств. Осуществление взаимодействия с Государственными базами данных и другими административными источниками информации.

151. Тіркелімдер департаменті экономикалық тіркелімдер басқармасының
сарапшысы, санаты С-5, № 11-3-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, статистика), жаратылыстану ғылымдары (математика), техникалық ғылымдар және технологиялар (ақпараттық технологиялар), білім (тарих, құқық және экономика негіздері) саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының  «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласын реттейтін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілері.
Экономиканың және статистиканың жалпы теориясын білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Статистикалық бизнес тіркелімді жүргізуге қатысу, заңды тұлғалар, филиалдар және өкілдіктердің, бірлескен кәсіпкерлік нысанында  қызметін жүзеге асырушы дара кәсіпкерлердің тіркелуіне бақылау жүргізу; Талдау кестелері үшін ақпаратты дайындау; кәсіпкерлер, дара кәсіпкерлер бойынша іріктеме зерттеу дизайнын әзірлеуге қатысу. Тапсырыс кестесіне сәйкес дара каталогтарды құру, статистикалық үдерістердің сапасын басқару жүйесін жүргізу, статистикалық бизнес тіркелімді көкейтесті ету және пайдаланушылар сұрауы бойынша ақпаратты дайындау.
152. Тіркелімдер департаменті экономикалық тіркелімдер басқармасының
сарапшысы, санаты С-5, № 11-3-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, статистика), жаратылыстану ғылымдары (математика), техникалық ғылымдар және технологиялар (ақпараттық технологиялар),  білім (тарих, құқық және экономика негіздері) саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының  «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласын реттейтін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілері.
Экономиканың және статистиканың жалпы теориясын білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

151. Эксперт управления экономических регистров
Департамента регистров,
категория С-5, № 11-3-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, статистика), естественных наук (математика), технических наук и технологии (информационные системы), образования (история, основы права и экономики).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Знание общей теории статистики и экономики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Участие в работе по ведению статистического бизнес регистра, в осуществлении мониторинга регистрации юридических лиц, филиалов и представительств, индивидуальных предпринимателей, осуществляющих деятельность в форме совместного предпринимательства; Подготовка информации для формирования аналитических таблиц; Участие в разработке дизайна выборочного обследования предприятий, индивидуальных предпринимателей. Формирование индивидуального каталога в соответствии с таблицей заказов, ведение системы управления качеством статистических процессов, подготовка информации для актуализации статистического бизнес регистра и по запросам пользователей.
152. Эксперт управления экономических регистров
Департамента регистров,
категория С-5, № 11-3-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, статистика), естественных наук (математика), технических наук и технологии (информационные системы), образования (история, основы права и экономики).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Знание общей теории статистики и экономики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Статистикалық бизнес тіркелімді жүргізуге қатысу заңды тұлғалар, филиалдар және өкілдіктердің, бірлескен кәсіпкерлік нысанында қызметін жүзеге асырушы дара кәсіпкерлердің тіркелуіне бақылау жүргізу; Талдау кестелері үшін ақпаратты дайындау; дара кәсіпкерлер, кәсіпорындар бойынша іріктеме зерттеу дизайнын әзірлеуге қатысу. Тапсырыс кестесіне сәйкес дара каталогтарды құру, статистикалық үдерістердің сапасын басқару жүйесін жүргізу, статистикалық бизнес тіркелімді көкейтесті ету және пайдаланушылар сұрауы бойынша ақпаратты дайындау.
153. Тіркелімдер департаменті экономикалық тіркелімдер басқармасының
сарапшысы, санаты С-5, № 11-3-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, статистика), жаратылыстану ғылымдары (математика), техникалық ғылымдар және технологиялар (ақпараттық технологиялар құрылыс), білім (тарих, құқық және экономика негіздері) саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласын реттейтін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерін.
Экономиканың және статистиканың жалпы теориясын білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Ауылшаруашылығы статистикалық тіркелімін жүргізуге қатысу. Статистикалық нысан есептіліктері және әкімшілік дереккөздер ақпараттары негізінде тіркелімді көкейтесті ету.
Ауылшаруашылығы құралымдарын іріктеме зерттеудің дизайнын әзірлеуге қатысу. Жедел ақпаратты (бюллетень) және талдау кестелері үшін ақпаратты дайындау. Өңірлердегі статистикалық үдерістердің сапасын басқару жүйесін бақылау.иәдіснамалық ұсынымдар мен ережелерді дайындауда қатысу. Жариялау үшін және пайдаланушылардың сұрауы бойынша ақпараттар дайындау.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Участие в работе по ведению статистического бизнес регистра, в осуществлении мониторинга регистрации юридических лиц, филиалов и представительств, индивидуальных предпринимателей, осуществляющих деятельность в форме совместного предпринимательства; Подготовка информации для формирования аналитических таблиц; Участие в разработке дизайна выборочного обследования предприятий, индивидуальных предпринимателей. Формирование индивидуального каталога в соответствии с таблицей заказов, ведение системы управления качеством статистических процессов, подготовка информации для актуализации статистического бизнес регистра и по запросам пользователей.
153. Эксперт управления экономических регистров
Департамента регистров,
категория С-5, № 11-3-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, статистика), естественных наук (математика), технических наук и технологии (информационные системы, строительство), образования (история, основы права и экономики).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Знание общей теории статистики и экономики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Участие в ведении сельскохозяйственного статистического регистра. Актуализация регистра на основе административных источников информации и форм статистической отчетности. Участие в разработке дизайна выборочного обследования сельскохозяйственных формирований. Подготовка информации для формирования аналитических таблиц и экспресс-информаций (бюллетеней). Контроль системы управления качеством статистических процессов в регионах. Участие в подготовке методологических рекомендаций и положений. Подготовка информации для публикаций и по запросам пользователей.

154. Тіркелімдер департаменті халық және тұрғын үй қоры тіркелімдері
басқармасының басшысы, санаты С-3, № 11–4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика, әлемдік экономика), жаратылыстану ғылымдары (математика) саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика және экономика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері. Статистиканың негіздерін жалпы теориясын, макроэкономиканы білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Халық тіркелімі мен тұрғын үй тіркелімін жүргізу, зерттелетін бірліктердің бас жиынтығын қалыптастыруды қамтамасыз ету; тіркелімдерді мемлекеттік органдары деректер қорының негізінде жандандыру; іріктемелердің әрлендіруін жасау; әлеуметтік тіркелемдерінің әдістемелік, талдамалық материалдарын және жарияланымдарды жасау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; әлеуметтік тіркелемдерді жандандыру үшін мемлекеттік статистикалық байқау нысанын жетілдіру; өңірлік деңгейінде тіркелімдерді жүргізу сапа бақылауы; тіркелімдерді жүргізу сапасын бақылау, Тіркелімдерді жүргізу бойынша мемлекеттік деректер қорымен өзара іс-қимылды іске асыру
155. Тіркелімдер департаменті халық және тұрғын үй қоры тіркелімдері
басқармасының бас сарапшысы, санаты С-4, 2 орын, № 11-4-1, 11-4-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика), жаратылыстану ғылымдары (математика),  техникалық ғылымдар және технологиялар саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика және халықты әлеуметтік қорғау саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

154. Руководитель управления регистров населения и жилого фонда
Департамента регистров,
категория С-3, № 11 – 4
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), естественных наук (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики и экономики.
Знание основ экономики и общей теории статистики, макроэкономики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация ведения регистра населения и регистра жилищного фонда. Формирование генеральной совокупности обследуемых единиц. Актуализация регистров на основе баз данных государственных органов. Разработка дизайна выборок. Координация работ по разработке методологических, аналитических материалов и публикаций по социальным регистрам. Совершенствование форм государственного статистического наблюдения для актуализации социальных регистров. Контроль качества ведения регистров на региональных уровнях. Осуществление взаимодействия с Государственными базами данных по вопросам ведения регистров.
155. Главный эксперт управления регистров населения и жилого фонда
Департамента регистров,
категория С-4, 2 единицы № 11 - 4-1, № 11 -4-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), естественных наук (математика), технических наук и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики и социальной защиты населения.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Халық тіркелімі мен тұрғын үй тіркелімдерін жүргізу бойынша жиынтық жұмыстарды қамтамасыз ету; зерттелетін бірліктердің бас жиынтығын қалыптастыруды қамтамасыз ету; тіркелімдерді мемлекеттік органдарының деректер қорының негізінде жандандыру; талдамалық және әдіснамалық материалдарды дайындау; басқа мемлекеттік органдардың деректер қорымен (тіркелімдермен) өзара іс-қимылын қамтамасыз ету; әлеуметтік тіркелемдерді жандандыру үшін әдістемелік жәрдем және тексеру құралдарын жасау; іріктемелердің әрлендіруін жасау
156. Тіркелімдер департаменті халық және тұрғын үй қоры тіркелімдері
басқармасының бас сарапшысы, санаты С-4, № 11-4-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика, әлемдік экономика), жаратылыстану ғылымдары (математика), техникалық ғылымдар және технологиялар саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының  Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика және халықты әлеуметік қорғау саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Халық тіркелімі мен тұрғын үй қоры статистикалық тіркелімдерін жүргізу бойынша кешенді жұмыстарды қамтамасыз ету; зерттелетін бірліктердің бас жиынтығын қалыптастыруды қамтамасыз ету; тіркелімдерді мемлекеттік органдарының деректер қорының негізінде жандандыру; талдамалық және әдіснамалық материалдарды дайындау; басқа мемлекеттік органдардың деректер қорымен (тіркелімдермен) өзара іс-қимылын қамтамасыз ету; әлеуметтік тіркелемдерді жандандыру үшін әдістемелік жәрдем және тексеру құралдарын жасау; іріктемелердің әрлендіруін жасау

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Обеспечение всего комплекса работ по ведению регистра населения и регистра жилищного фонда. Формирование генеральной совокупности обследуемых единиц. Актуализация регистров на основе баз данных государственных органов. Подготовка аналитических и методологических материалов. Обеспечение взаимодействия другими государственными базами данных (регистрами). Разработка методических пособий и инструментария обследований для актуализации социальных регистров. Разработка дизайна выборок.
156. Главный эксперт управления регистров населения и жилого фонда
Департамента регистров,
категория С-4, № 11-4-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), естественных наук (математика), технических наук и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики и социальной защиты населения.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Обеспечение всего комплекса работ по ведению статистического регистра населения и статистического регистра жилищного фонда. Актуализация регистров на основе баз данных государственных органов. Обеспечение взаимодействия c другими государственными базами данных (регистрами). Формирование генеральной совокупности обследуемых единиц. Подготовка аналитических и методологических материалов. Разработка методических пособий и инструментария обследований для актуализации социальных регистров. Разработка дизайна выборок.

157. Тіркелімдер департаменті халық және тұрғын үй қоры тіркелімдері
басқармасының сарапшысы, санаты С-5, 11-4-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика, әлемдік экономика), жаратылыстану ғылымдары (математика), техникалық ғылымдар және технологиялар саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика және халықты әлеуметтік қорғау саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Халық тіркелімі мен тұрғын үй тіркелімдерін жүргізу мен жандандыру жұмыстарына қатысуы; зерттелетін бірліктердің бас жиынтығын қалыптастыруды қамтамасыз ету; әдіснамалық және талдамалық жұмыстарды іске асыру, тексеру бойынша құралдарды жасау, статистикалық бақылау бағдарламаларын жасау, тіркелімдерді жүргізу саласында одан әрі ақпараттық  жүйелерді дамыту үшін құжаттар пакетін жасауда қатысу; жарияланымдар мен пайдаланушылар үшін материалдарды дайындау
158. Тіркелімдер департаменті халық және тұрғын үй қоры тіркелімдері
басқармасының сарапшысы, санаты С-5, № 11-4-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика), жаратылыстану ғылымдары (математика), техникалық ғылымдар және технологиялар саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының  Конституциясын, Қазақстан Республикасының  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика және халықты әлеуметтік қорғау саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

157. Эксперт управления регистров населения и жилого фонда
Департамента регистров,
категория С-5, № 11-4-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), естественных наук (математика). технических наук и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики и социальной защиты населения.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Участие в работах по ведению и актуализации регистра населения и регистра жилищного фонда. Формирование генеральной совокупности обследуемых единиц. Участие в осуществлении методологической и аналитической работы, в разработке инструментария обследований, в разработке программ статистических наблюдений, в разработке дизайна выборок, в разработке пакета документов для дальнейшего развития информационных систем в области ведения социальных регистров. Подготовка материалов для публикаций и пользователей.
158. Эксперт управления регистров населения и жилого фонда
Департамента регистров,
категория С-5, № 11-4-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), естественных наук (математика). технических наук и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики и социальной защиты населения.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Халық тіркелімін жүргізу және жандандыру жұмыстарында қатысуы; мемлекеттік органдардың   және басқа әкімшілік деректер көздерінің деректер қоры негізінде тіркелімдерді жандандыру; Әдіснамалық және талдамалық жұмыстарды іске асыруда қатысу
159. Тіркелімдер департаменті іріктемелі зерттеулер басқармасының
басшысы санаты С-3, № 11-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика, әлемдік экономика), жаратылыстану ғылымдары (математика) саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Статистикалық байқаулар үшін іріктеме дизайны шеңберіндегі әдіснаманы жетілдіру бойынша жұмыстардың жүргізілуін ұйымдастыру. Статистика салаларында статистикалық бақылауларды жүргізу үшін статистикалық тіркелімдерден зерттелетін бірліктердің жиынтығын қалыптастыруды қамтамасыз ету. Іркітеме дизайнындағы қажеттіліктерді есепке ала отырып тіркелімдер ақпаратттық жүйесін дамыту бойынша ұсыныстар дайындау. Статистикалық байқаулар үшін іріктеменің сапасын бақылау. Іріктеме жиынтықты қалыптастыру мәселелері бойынша Агенттіктің салалық құрылымдық бөлімшелеріне кеңес беру.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Участие в работах по ведению и актуализации регистра населения. Актуализация регистров на основе баз данных государственных органов и других административных источников. Участие в осуществлении методологической и аналитической работы. Участие в разработке инструментария обследований, в разработке программ статистических наблюдений.
159. Руководитель управления выборочных обследований
Департамента регистров,
категория С-3, № 11 –5
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), естественных наук (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация проведения работ по совершенствованию методологии в области дизайна выборки для статистических наблюдений. Обеспечение формирования выборочной совокупности обследуемых единиц из статистических регистров для проведения статистических наблюдений в отраслях статистики. Готовить предложения по развитию ИС регистров с учетом потребностей в дизайне выборок. Контроль качества выборок для статистических наблюдений. Консультация отраслевых структурных подразделения Агентства по вопросам формирования выборочной совокупности.

160. Тіркелімдер департаменті іріктемелі зерттеулер басқармасының
бас сарапшысы, санаты С-4, № 11–5-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика, әлемдік экономика), жаратылыстану ғылымдары (математика), техникалық ғылымдар және технологиялар саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Зерттелінетін бірліктердің іріктемелік жиынтығын қалыптастыру. Іріктеме жиынтық дизайнын әзірлеу. Статистикалық тіркелімдер негізінде іріктеме дизайнын қалыптастыру мәселелері бойынша әдістемелік және әдіснамалық материалдарды жетілдіру. Іркітеме дизайнындағы қажеттіліктерді есепке ала отырып тіркелімдер АЖ дамыту бойынша ұсыныстар дайындау. Статистикалық бақылаулар үшін іріктеменің сапасын бақылау. Іріктеме жиынтықты қалыптастыру мәселелері бойынша агенттіктің салалық құрылымдық бөлімшелеріне кеңес беру.
161. Тіркелімдер департаменті іріктемелі зерттеулер басқармасының
сарапшысы, санаты С-5, 2 орын № 11- 5-2, № 11-5-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика, әлемдік экономика), жаратылыстану ғылымдары (математика), техникалық ғылымдар және технологиялар саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы»Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

160. Главный эксперт управления выборочных обследований
Департамента регистров,
категория С-4, № 11– 5-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), естественных наук (математика). технических наук и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Формирование выборочной совокупности обследуемых единиц. Разработка дизайна выборок. Разрабатывать методологические и методические материалы по совершенствованию дизайна выборок на основе статистических регистров. Готовить предложения по развитию информационной системы регистров с учетом потребностей в дизайне выборок. Контроль качества выборок для статистических наблюдений. Консультация отраслевых структурных подразделения Агентства по вопросам формирования выборочной совокупности.
161. Эксперт управления выборочных обследований
Департамента регистров,
категория С-5, 2 единицы, № 11-5-2, № 11-5-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), естественных наук (математика), технических наук и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Зерттелінетін бірліктердің іріктемелік жиынтығын қалыптастыру. Іріктеме жиынтық дизайнын әзірлеу. Іркітеме дизайнындағы қажеттіліктерді есепке ала отырып тіркелімдер АЖ дамыту бойынша ұсыныстар дайындау. Іріктеме жиынтықты қалыптастыру мәселелері бойынша агенттіктің салалық құрылымдық бөлімшелеріне кеңес беру.
162. Жіктелімдер және ақпараттық технологиялар департаментінің
директоры, санаты  С-1, № 12-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы,  мемлекеттiк және жергiлiктi басқару, маркетинг, статистика, әлемдiк экономика), техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеуiш техника және бағдарламалық қамтамасыз ету, математикалық және компъютерлік пiшiндеу), жаратылыстану ғылымдар (математика, информатика) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде  № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департаментке басшылық ету. Департамент бойынша жұмыстарды ұйымдастыру және үйлестіру;
Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің ережесін және жұмыстарының жоспарларын бекіту;
Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жұмыстардың сапалы және уақытында орындалуына, еңбек тәртібінің  жай-күйіне жауапауаптылық;
Департамент қызметкерлерімен дайындалатын құжаттардың сапалы және уақытында орындалуын қадағалау;
Басшылықтың берген тапсырмаларының сапалы және уақытында орындалуын бақылау;
Агенттік басшылығының тапсырмасы бойынша, құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мемлекеттік органдарда және мекемелерде Агенттіктің мүддесін таныстыру;
Өз құзыреті шегіндегі мәселелер бойынша халықаралық жобаларға қатысу; Қазақстан Республикасының статистика мәселері бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Формирование выборочной совокупности обследуемых единиц. Разработка дизайна выборок. Готовить предложения по развитию информационной системы регистров с учетом потребностей в дизайне выборок. Консультация отраслевых структурных подразделения Агентства по вопросам формирования выборочной совокупности.
162. Директор Департамента классификаций и информационных
технологий, категория С-1, № 12-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), технических наук и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование), естественных наук (математика, информатика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики. Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Руководство департаментом, организация и координация деятельности Департамента;
Утверждение Положения о структурных подразделениях Департамента и планы их работы
Ответственность за качественное и своевременное выполнение функций, возложенных на Департамент, состояние трудовой дисциплины;
Контроль качества и своевременности, подготовленных документов сотрудниками Департамента;
Контроль за своевременным и качественным исполнением поручений руководства;
Представление по поручению руководства Агентства, в пределах своей компетенции, интересов Агентства в других государственных органах и учреждениях;
Участие в международных проектах в пределах своей компетенции;
Участие в разработке нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам статистики;

163. Жіктелімдер және ақпараттық технологиялар департаменті
директорының орынбасары, санаты С-2, № 12-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы,  мемлекеттiк және жергiлiктi басқару, маркетинг, статистика, әлемдiк экономика), техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеуiш техника және бағдарламалық қамтамасыз ету, математикалық және компъютерлік пiшiндеу), жаратылыстану ғылымдар (математика, информатика) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департамент директоры болмаған жағдайда Департаментке жалпы басшылық ету;
Департаментке жүктелген міндеттерді орындау үшін қызметкерлердің жұмысын ұйымдастыру кезекті үйлестіру;
Департаментке жүктелген жұмыстарды уақытында және сапалы орындалуын, басшылық берген тапсырмаларды орындау, атқарушылық және еңбек тәртібін қамтамасыз ету;
Департаментте жұмыстың орындалу тиімділігін арттыру шараларын қолдану, әр қызметкердің берілген тапсырманы  орындау жауапкершілігін арттыру;
Департамент директорымен бірге Агенттіктің басқа құрылымдық бөлімшелермен өзара қатынаста департамент мүддесін таныстыру;
Өз құзыреті шегіндегі мәселелер бойынша халықаралық жобаларға қатысу;
Қазақстан Республикасының статистика мәселері бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу.
164. Жіктелімдер және ақпараттық технологиялар департаменті
жіктеуіштерді жүргізуді үйлестіру басқармасының басшысы,

163. Заместитель Директора Департамента классификаций
и информационных технологий, категория С-2, № 12-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), технических наук и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование), естественных наук (математика, информатика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики. Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство Департаментом в отсутствии директора Департамента;
Текущая координация - и организация деятельности работников Департамента для выполнения задач, возложенных на Департамент;
Обеспечение своевременного и качественного выполнения функций, возложенных на Департамент, исполнения заданий и поручений руководства, соблюдения исполнительской и трудовой дисциплины;
Принятие мер по повышению эффективности работы Департамента, повышению ответственности каждого сотрудника за порученный участок работы;
Представление интересов Департамента во взаимоотношениях с другими структурными подразделениями Агентства совместно с Директором Департамента;
Участие в международных проектах в пределах своей компетенции;
Участие в разработке нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам статистики;
164. Руководитель управления координации ведения классификаторов
Департамента классификаций и информационных технологий,

санаты С-3, № 12-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика, әлеуметтану, психология), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар), құқық (заңтану), жаратылыстану ғылымдары (математика, информатика, физика), техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару; ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, математикалық және компьютерлік модельдеу, стандарттау, сертификаттау және метрология) саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Жіктелімдерді жүргізу саласында әдіснаманы жетілдіру бойынша жұмыстардың жүргізілуін ұйымдастыру; статистикалық жіктелімдердің әзірленуіне және енгізілуіне, статистикалық жіктелімдер қорының және кодтау жүйесінің жүргізілуіне бақылауды жүзеге асыру; Агенттік департаменттерінде статистикалық жіктелімдердің қолданылуына бақылауды жүзеге асыру; мемлекеттік жіктеуіштерді пайдалану мәселелері бойынша мемлекетік органдармен өзара іс-қимыл жасау; жіктеуіштерді жүргізу саласында ақпараттық жүйелер мен технологияларды құру және дамыту бойынша әдіснамалық басшылықты ұйымдастыру; нормативтік құқықтық актілер, әдістемелер, әдістемелік ұсынымдар жобалары бойынша қорытындыларды дайындауға қатысу; жалпы мемлекеттік және ведомстволық статистикалық байқаулар нысандарының халықаралық, мемлекеттік және ведомстволық жіктелімдер мен стандарттарына сәйкестігіне бақылауды жүзеге асыру және сараптама жүргізу; басқа министрліктер, ведомстволар немесе Агенттік департаменттері әзірлеген жіктелімдерге сараптама жүргізу.

категория С-3, № 12-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика, социология, психология), гуманитарных наук (международные отношения), права (юриспруденция), естественных наук (математика, информатика, физика), технических наук и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование, стандартизация, сертификация и метрология)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики. Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация проведения работ по совершенствованию методологии в области ведения классификаций; осуществление контроля за разработкой и внедрением статистических классификаций, ведением базы статистических классификаций и систем кодирования; осуществление контроля за использованием статистических классификаций в департаментах Агентства; взаимодействие с государственными органами по вопросам использования государственных классификаторов; организация методологического руководства по созданию и развитию информационных систем и технологий в области ведения классификаций; участие в подготовке заключений по проектам нормативных правовых актов, методик, методических рекомендаций; осуществление контроля и проведение экспертизы форм общегосударственных и ведомственных статистических наблюдений на соответствие международным, государственным и ведомственным классификациям; проведение экспертизы классификаций, разработанных другими министерствами, ведомствами или департаментами Агентства.

165. Жіктелімдер және ақпараттық технологиялар департаменті
жіктеуіштерді жүргізуді үйлестіру басқармасының бас сарапшысы,
санаты С-4, 2 орын, № 12-3-1, № 12-3-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика, әлеуметтану, психология), білім (математика), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар), құқық (заңтану), жаратылыстану ғылымдары (математика, информатика, физика), техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару; ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, математикалық және компьютерлік модельдеу, стандарттау, сертификаттау және метрология) саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050»  Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Статистикалық жіктелімдерді әзірлеу, енгізу және көкейтесті ету; жіктелімдерді жүргізу саласында статистикалық әдіснаманың әзірленуін жүзеге асыру; жалпы мемлекеттік және ведомстволық статистикалық байқаулар нысандарының халықаралық, мемлекеттік және ведомстволық жіктелімдер мен стандарттарына сәйкестігіне бақылауды жүзеге асыру және сараптама жүргізу; статистикалық бизнес-тіркелімде жіктелімдік кодтардың берілуіне бақылауды жүзеге асыру; жіктелімдерді жүргізу саласында ақпараттық жүйелер мен технологияларды құру және дамыту бойынша әдіснамалық басшылықты ұйымдастыру; жіктелімдер және стандарттар бойынша нормативтік құқықтық актілер, әдістемелер, әдістемелік ұсынымдар жобалары бойынша ескертулерді дайындауға қатысу; орталық атқарушы және өзге мемлекеттік органдарға, халықаралық ұйымдарға және басқа да мекемелерге басқарманың құзыретіне қатысты мәселелер бойынша сұрауларды, сондай-ақ сұрауларға жауап жобаларын дайындау.

165. Главный эксперт управления координации ведения классификаторов
Департамента классификаций и информационных технологий
категория С-4, 2 единицы, № 12-3-1, № 12-3-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика, социология, психология), образования (математика), гуманитарных наук (международные отношения), права (юриспруденция), естественных наук (математика, информатика, физика), технических наук и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование, стандартизация, сертификация и метрология).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики. Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Разработка, внедрение и актуализация статистических классификаций; осуществление разработки статистической методологии в области ведения классификаций; проведение экспертизы форм общегосударственных и ведомственных статистических наблюдений, классификаций, разработанных другими министерствами, ведомствами или департаментами Агентства; осуществление контроля присвоения классификационных кодов в Статистическом бизнес регистре; подготовка методологического руководства по созданию и развитию информационных систем и технологий в области ведения классификаций; участие в подготовке замечаний по проектам нормативных правовых актов, методик, методических рекомендаций по вопросам классификаций; составление запросов центральным исполнительным и иным государственным органам, международным организациям и другим учреждениям по вопросам, относящимся к компетенции Управления, а также проекты ответов на запросы.

166. Жіктелімдер және ақпараттық технологиялар департаменті
жіктеуіштерді жүргізуді үйлестіру басқармасының сарапшысы,
санаты С-5, № 12-3-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика, әлеуметтану, психология), білім (математика), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар), құқық (заңтану), жаратылыстану ғылымдары (математика, информатика, физика), техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару; ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, математикалық және компьютерлік модельдеу, стандарттау, сертификаттау және метрология) саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерн білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Статистикалық жіктелімдерді әзірлеу, енгізу және көкейтесті ету; статистикалық жіктелімдер қорын және кодтау жүйесін жүргізуді жүзеге асыру; жалпы мемлекеттік және ведомстволық статистикалық байқаулар нысандарының халықаралық, мемлекеттік және ведомстволық жіктелімдер мен стандарттарына сәйкестігіне бақылауды жүзеге асыру және басқа министрліктер, ведомстволар немесе Агенттік департаменттері әзірлеген жіктелімдерге сараптама жүргізу; статистикалық жіктелімдерді пайдалану мәселелері бойынша кеңес беру; статистикалық бизнес-тіркелімде жіктелімдік кодтардың иемденуін бақылауды жүзеге асыру; жіктелімдерді жүргізу саласында ақпараттық жүйелер мен технологияларды құру және дамыту бойынша ұсыныстарды дайындау; орталық атқарушы және өзге мемлекеттік органдарға, халықаралық ұйымдарға және басқа да мекемелерге басқарманың құзыретіне қатысты мәселелер бойынша сұрауларды, сондай-ақ сұрауларға жауап жобаларын дайындау.

166. Эксперт управления координации ведения классификаторов
Департамента классификаций и информационных технологий,
категория С-5, № 12-3-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика, социология, психология), образования (математика), гуманитарных наук (международные отношения), права (юриспруденция), естественных наук (математика, информатика, физика), технических наук и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование, стандартизация, сертификация и метрология).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики. Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Разработка, внедрение и актуализация статистических классификаций; осуществление ведения базы статистических классификаций и систем кодирования; проведение экспертизы форм общегосударственных и ведомственных статистических наблюдений, классификаций, разработанных другими министерствами, ведомствами или департаментами Агентства; оказание консультаций по вопросам применения статистических классификаций; осуществление контроля присвоения классификационных кодов в Статистическом бизнес регистре; подготовка предложений по созданию и развитию информационных систем и технологий в области ведения классификаций; составление запросов центральным исполнительным и иным государственным органам, международным организациям и другим учреждениям по вопросам, относящимся к компетенции Управления, а также проекты ответов на запросы.

167. Жіктелімдер және ақпараттық технологиялар департаменті
жіктеуіштерді жүргізуді үйлестіру басқармасының сарапшысы,
санаты С-5, № 12-3-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика, әлеуметтану, психология), білім (математика), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар), құқық (заңтану), жаратылыстану ғылымдары (математика, информатика, физика), техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару; ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, математикалық және компьютерлік модельдеу, стандарттау, сертификаттау және метрология) саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.  Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Статистикалық жіктелімдерді әзірлеу, енгізу және көкейтесті ету; статистикалық жіктелімдер қорын және кодтау жүйесін жүргізуді жүзеге асыру; жалпы мемлекеттік және ведомстволық статистикалық байқаулар нысандарының сараптамасын жүзеге асыру; статистикалық жіктелімдерді пайдалану мәселелері бойынша кеңес беру; жіктелімдерді жүргізу саласында ақпараттық жүйелер мен технологияларды құру және дамыту бойынша ұсыныстарды дайындау; орталық атқарушы және өзге мемлекеттік органдарға, халықаралық ұйымдарға және басқа да мекемелерге Басқарманың құзыретіне қатысты мәселелер бойынша сұрауларды, сондай-ақ сұрауларға жауап жобаларын дайындау.

167. Эксперт управления координации ведения классификаторов
Департамента классификаций и информационных технологий,
категория С-5, № 12-3-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика, социология, психология), образования (математика), гуманитарных наук (международные отношения), права (юриспруденция), естественных наук (математика, информатика, физика), технических наук и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование, стандартизация, сертификация и метрология)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики. Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Разработка, внедрение и актуализация статистических классификаций; осуществление ведения базы статистических классификаций и систем кодирования; проведение экспертизы форм общегосударственных и ведомственных статистических наблюдений; оказание консультаций по вопросам применения статистических классификаций; подготовка предложений по созданию и развитию информационных систем и технологий в области ведения классификаций; составление запросов центральным исполнительным и иным государственным органам, международным организациям и другим учреждениям по вопросам, относящимся к компетенции Управления, а также проекты ответов на запросы.

168. Жіктелімдер және ақпараттық технологиялар департаменті
метадеректерді жүргізуді үйлестіру басқармасының басшысы, санаты С-3, № 12-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және, бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттiк және жергiлiктi басқару, маркетинг, статистика, әлемдiк экономика), техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеуіш техника және бағдарламалық қамтамасыз ету, математикалық және компъютерлік пiшiндеу), жаратылыстану ғылымдары (математика, информатика) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативті құқықтық актілерін білу. Мүмкіндігінше іскерлік деңгейде ағылшын және  мемлекеттік тілдерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде  № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне басшылық жасау;
басқарманың ішкі үрдістерін сараптау және қызметін жоспарлау; Агенттіктің басқа да басқармаларымен басқарма жұмыстарын үйлестіру; метадеректерді жүргізу саласында ақпараттық жүйелер мен технологияларды құру және дамыту бойынша жұмыстарды ұйымдастыру және үйлестіру; басқарма құзіреті шегінде бюджеттік бағдарлама бойынша мемлекеттік сатып алулар құжаттарының жобаларын дайындау; метадеректерді жүргізу саласындағы мәселелер бойынша нормативтік құжаттардың жобаларын дайындау; метадеректерді жүргізу саласындағы мәселелер бойынша халықаралық жобалар мен семинарларға қатысу.
169. Жіктелімдер және ақпараттық технологиялар департаменті
метадеректерді жүргізуді үйлестіру басқармасының бас сарапшысы,
санаты С-4, № 12-4-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және, бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттiк және жергiлiктi басқару, маркетинг, статистика, әлемдiк экономика), техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеуіш техника және бағдарламалық қамтамасыз ету, математикалық және компъютерлік пiшiндеу), жаратылыстану ғылымдары (математика, информатика) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативті құқықтық актілерін білу. Мүмкіндігінше іскерлік деңгейде ағылшын және мемлекеттік тілдерін білу.
Жұмыс тәжірибесі

168. Руководитель управления координации ведения метаданных
Департамента классификаций и информационных технологий,
категория С-3, № 12-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), техническоих наук и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование), естественных наук (математика, информатика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики. Желательно знание английского и государственного языков.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Руководство деятельностью Управлением;
анализ внутренних процессов и планирование деятельности управления; координация работы управления с другими управлениями Агентства;
организация и координация работ по созданию и развитию информационных систем и технологий в области ведения метаданных; подготовка проекта документации по государственным закупкам по бюджетной программе в пределах компетенции управления; подготовка проектов нормативных документов по вопросам в области ведения метаданных; участие в международных проектах и семинарах по вопросам в области ведения метаданных.
169. Главный эксперт управления координации ведения метаданных
Департамента классификаций и информационных технологий,
категория С-4, № 12-4-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), техническоих наук и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование), естественных наук (математика, информатика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики.
Желательно знание английского языка и государственного языков.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде  № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарма жоспарымен көзделген жұмыстарды уақтылы және сапалы орындалуын ұйымдастыру мен үйлестіру; метадеректер жүйесіне арналған әдіснамалық және әдістемелік түсініктемелерді әзірлеу; метадеректерді жүргізу саласында ақпараттық жүйелер мен технологияларды құру және дамыту бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; метадеректер жүйесін жүргізуді жүзеге асыру; метадеректерді дайындау және пайдалану бөлігінде Агенттіктің салалық бөлімшелерімен іс-қимыл жасау; орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарға, халықаралық ұйымдарға және басқа да мекемелерге басқарманың құзыретіне қатысты мәселелер бойынша сұрауларды, сондай-ақ сұрауларға жауап жобаларын дайындау; басқарма құзіреті шегінде бюджеттік бағдарлама бойынша мемлекеттік сатып алулар құжаттарының жобаларын дайындау жұмыстарына қатысу.
170. Жіктелімдер және ақпараттық технологиялар департаменті
метадеректерді жүргізуді үйлестіру басқармасының сарапшысы, санаты С-5, № 12-4-2
Критерийлер
Требования
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және, бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттiк және жергiлiктi басқару, маркетинг, статистика, әлемдiк экономика), техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеуіш техника және бағдарламалық қамтамасыз ету, математикалық және компъютерлік модельдеу), жаратылыстану ғылымдары (математика, информатика) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативті құқықтық актілерін білуі.
Мүмкіндігінше іскерлік деңгейде ағылшын және мемлекеттік тілдерін білу.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация и координация своевременного и качественного выполнения работ, предусмотренных Планом управления;
разработка методологических и методических пояснений для системы метаданных;
организация работ по созданию и развитию информационных систем и технологий в области ведения метаданных;
осуществление ведения системы метаданных; взаимодействие с отраслевыми подразделениями Агентства в части подготовки и применения метаданных;
составление запросов центральным исполнительным и иным государственным органам, международным организациям и другим учреждениям по вопросам, относящимся к компетенции управления, а также проекты ответов на запросы;
участие в подготовке проектов документации по государственным закупкам по бюджетной программе в пределах компетенции управления.
170. Эксперт управления координации ведения метаданных
Департамента классификаций и информационных технологий,
категория С-5, № 12-4-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), техническоих наук и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование), естественных наук (математика, информатика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики.
Желательно знание английского и государственного языков.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде  № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Метадеректерді жүргізу саласында ақпараттық жүйелер мен технологияларды құру және дамыту бойынша жұмыстарды ұйымдастыру;
метадеректер жүйесін жүргізуді жүзеге асыру;
метадеректерді дайындау және пайдалану бөлігінде Агенттіктің салалық бөлімшелерімен іс-қимыл жасау;
метадеректер жүйесіне арналған әдіснамалық және әдістемелік түсініктемелерді әзірлеу жұмыстарына қатысу;
метадеректерді жүргізу саласында ақпараттық жүйелер мен технологияларды құру және дамыту бойынша ұсыныстарды дайындау;
орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарға, халықаралық ұйымдарға және басқа да мекемелерге басқарманың құзыретіне қатысты мәселелер бойынша сұрауларды, сондай-ақ сұрауларға жауап жобаларын дайындау.
171. Жіктелімдер және ақпараттық технологиялар департаменті
метадеректерді жүргізуді үйлестіру басқармасының сарапшысы,
санаты С-5, № 12-4-3
Критерийлер
Требования
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және, бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттiк және жергiлiктi басқару, маркетинг, статистика, әлемдiк экономика), техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеуіш техника және бағдарламалық қамтамасыз ету, математикалық және компъютерлік модельдеу), жаратылыстану ғылымдары (математика, информатика) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативті құқықтық актілерін білуі.
Мүмкіндігінше іскерлік деңгейде ағылшын және мемлекеттік тілдерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Метадеректерді жүргізу саласында ақпараттық жүйелер мен технологияларды құру және дамыту бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; метадеректер жүйесін жүргізуді жүзеге асыру;
метадеректерді дайындау және пайдалану бөлігінде Агенттіктің салалық бөлімшелерімен іс-қимыл жасау; метадеректер жүйесіне арналған әдіснамалық және әдістемелік түсініктемелерді әзірлеу жұмыстарына қатысу; метадеректерді жүргізу саласында ақпараттық жүйелер мен технологияларды құру және дамыту бойынша ұсыныстарды дайындау;   орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарға, халықаралық ұйымдарға және басқа да мекемелерге басқарманың құзыретіне қатысты мәселелер бойынша сұрауларды, сондай-ақ сұрауларға жауап жобаларын дайындау.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация работ по созданию и развитию информационных систем и технологий в области ведения метаданных;
осуществление ведения системы метаданных; взаимодействие с отраслевыми подразделениями Агентства в части подготовки и применения метаданных;
участие в разработке методологических и методических пояснений для системы метаданных;
подготовка предложений по созданию и развитию информационных систем и технологий в области ведения метаданных;
составление запросов центральным исполнительным и иным государственным органам, международным организациям и другим учреждениям по вопросам, относящимся к компетенции Управления, а также проекты ответов на запросы.
171. Эксперт управления координации ведения метаданных
Департамента классификаций и информационных технологий,
категория С-5, № 12-4-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), техническоих наук и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование), естественных наук (математика, информатика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики. Желательно знание английского и государственного языков.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация работ по созданию и развитию информационных систем и технологий в области ведения метаданных;
осуществление ведения системы метаданных; взаимодействие с отраслевыми подразделениями Агентства в части подготовки и применения метаданных;
участие в разработке методологических и методических пояснений для системы метаданных;
подготовка предложений по созданию и развитию информационных систем и технологий в области ведения метаданных;
составление запросов центральным исполнительным и иным государственным органам, международным организациям и другим учреждениям по вопросам, относящимся к компетенции Управления, а также проекты ответов на запросы.

172. Жіктелімдер және ақпараттық технологиялар департаменті
ақпараттық қауіпсіздік және бағдарламалық-аппараттық қамтамасыз ету
басқармасының басшысы, санаты С-3, № 12-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және, бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттiк және жергiлiктi басқару, маркетинг, статистика, әлемдiк экономика), техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеуіш техника және бағдарламалық қамтамасыз ету, математикалық және компъютерлік модельдеу), жаратылыстану ғылымдары (математика, мнформатика) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқармаға басшылық ету.
Басқарма қызметінің тиімділігін ұлғайтуға арналған саясатты немесе рәсімдерді өзгертуді немесе жүзеге асыруды жоспарлау және ішкі үдерістерді талдау.
Шығыстары байланыс арналарын жалдаумен,  деректерді берумен және Агентікке ақпараттық технологияларды енгізумен байланысты   Агенттіктің бюджеттік бағдарламаларын жоспарлауға қатысу.
Агенттікте ақпарттық қауіпсіздікті қамтамасыз етуді ұйымдастыру мен бақылау.
Агенттік және оның аумақтық бөлімшелерінің ақпараттық жүйелерінің үздіксіз жұмыс істеуі мен оларға техникалық қолдауды, телекоммуникациялар жүйелерін, есептеуіш және ұйымдастыру техникаларын пайдалануын қамтамасыз етуді ұйымдастыру және бақылау.
Ақпараттық технологиялармен байланысты таурларды, жұмыстар мен қызметтерді жеткізушілердің шарттық міндеттерін атқару мониторингі.
Агенттіктің басқа басқармаларымен, басқарманың жұмыстарын үйлестіру.
Өз құзыретінің шегінде статистикалық қызметті ұйымдастыру мәселелері бойынша нормативтік-құқықтық құжаттарды әзірлеуге қатысу. Халықаралық жобаларға қатысу.

172. Руководитель управления информационной безопасности и
программно-аппаратного обеспечения Департамента классификации и
информационных технологий, категория С-3, № 12-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), техническоих наук и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование), естественных наук (математика, информатика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084). Желателен опыт работы в сфере информационной безопасности.
Функциональные обязанности
Руководство деятельностью Управлением.
Анализ внутренних процессов и планирование или осуществление изменений политик или процедур для увеличения эффективности деятельности Управления.
Участие в планировании бюджетных программ Агентства, расходы которых связаны с арендой каналов связи, передачей данных и внедрением современных информационных технологий в Агентстве.
Организация и контроль в обеспечении информационной безопасности в Агентстве. Организация и контроль за обеспечением бесперебойного функционирования и технической поддержки информационных систем, систем телекоммуникаций, вычислительной и организационной техники Агентства и территориальных подразделений Агентства. Мониторинг исполнения договорных обязательств поставщиков товаров, работ и услуг, связанных с информационными технологиями.
Координация работы управления с другими управлениями Агентства. Участие в разработке нормативно-правовых документов по вопросам организации статистической деятельности в рамках своей компетенции. Участие в международных проектах.

173. Жіктелімдер және ақпараттық технологиялар департаменті
ақпараттық қауіпсіздік және бағдарламалық-аппараттық қамтамасыз ету
басқармасының бас сарапшысы, санаты С-4, 2 орын, № 12-5-1, № 12-5-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және, бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттiк және жергiлiктi басқару, маркетинг, статистика, әлемдiк экономика),  техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеуіш техника және бағдарламалық қамтамасыз ету, математикалық және компъютерлік модельдеу), жаратылыстану ғылымдары (математика, информатика) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).  Мүмкіндігінше ақпараттық қауіпсіздік саласында тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жоспарында көзделген жұмыстардың уақтылы және сапалы орындалуын қамтамасыз ету.
Бюджеттік бағдарлама бойынша мемлекеттік сатып алу жөнінде құжаттаманы дайындау.
Өз құзыретінің шегінде статистикалық қызметті ұйымдастыру мәселелері бойынша нормативтік-құқықтық құжаттарды әзірлеуге қатысу. Халықаралық жобаларға қатысу. Агенттікте ақпарттық қауіпсіздікті қамтамасыз етуді ұйымдастыру мен бақылау.
Агенттіктің және оның аумақтық бөлімшелері ақпараттық жүйелерінің үздіксіз жұмыс істеуі мен оларға техникалық қолдауды, телекоммуникациялар жүйелерін, есептеуіш және ұйымдастыру техникаларын пайдалануын қамтамасыз етуді ұйымдастыру және бақылау.
Ақпараттық технологиялармен байланысты таурларды, жұмыстар мен қызметтерді жеткізушілердің шарттық міндеттерін атқару мониторингі.
Ақпараттандыру саласында нормативтік, инструкторлық материалдарды әзірлеу.
Ақпараттық технологиялар бойынша мемлекеттік сатып алуға арналған техниканың ерекшеліктерін әзірлеу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру.
Белгіленген мерзімде басшылықтың бұйрықтарын, өкімдерін және тапсырмаларын сапалы орындау.
Жоспарлаған нәтижеге жету мен үдерістердің тұрақты жақсаруы бойынша ұсыныстарды өндіру.
Сапа менеджменті жүйесінің талаптарын орындау.

173. Главный эксперт управления информационной безопасности и
программно-аппаратного обеспечения
Департамента классификации и информационных технологий,
2 единицы, категория С-4, № 12-5-1, № 12-5-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), техническоих наук и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование), естественных наук (математика, информатика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики. Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084). Желателен опыт работы в сфере информационной безопасности.
Функциональные обязанности
Обеспечение своевременного и качественного выполнения работ, предусмотренных Планом управления.
Подготовка документации по государственным закупкам по бюджетной программе.
Участие в разработке нормативно-правовых документов по вопросам организации статистической деятельности в рамках своей компетенции. Участие в международных проектах.
Организация и контроль в обеспечении информационной безопасности в Агентстве.
Организация и контроль за обеспечением бесперебойного функционирования и технической поддержки информационных систем, систем телекоммуникаций, вычислительной и организационной техники Агентства и территориальных подразделений Агентства.
Мониторинг исполнения договорных обязательств поставщиков товаров, работ и услуг, связанных с информационными технологиями.
Разработка нормативных, инструктивных материалов в области информатизации.
Организация работы по разработке технических спецификаций для проведения закупок товаров, работ и услуг Агентства, связанных с информационными технологиями.
Качественное исполнение приказов, распоряжений и поручений руководства в установленный срок.
Выработка предложений по достижению запланированных результатов и постоянному улучшению процессов.
Выполнение требований системы менеджмента качества.

174. Жіктелімдер және ақпараттық технологиялар департаменті
ақпараттық қауіпсіздік және бағдарламалық-аппараттық қамтамасыз ету
басқармасының сарапшысы, санаты С-5, 2 орын, № 12-5-3, № 12-5-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және, бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттiк және жергiлiктi басқару, маркетинг, статистика, әлемдiк экономика), техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеуіш техника және бағдарламалық қамтамасыз ету, математикалық және компъютерлік модельдеу), жаратылыстану ғылымдары (математика, информатика) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген). Мүмкіндігінше ақпарттық қауіпсіздік саласында тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жоспарында көзделген жұмыстардың уақтылы және сапалы орындалуын қамтамасыз ету.
Бюджеттік бағдарлама бойынша мемлекеттік сатып алу жөніндегі құжаттаманы дайындау.
Агенттікте ақпарттық қауіпсіздікті қамтамасыз етуді ұйымдастыру мен бақылау.
Агенттіктің және оның аумақтық бөлімшелері ақпараттық жүйелерінің үздіксіз жұмыс істеуі мен оларға техникалық қолдауды, телекоммуникациялар жүйелерін, есептеуіш және ұйымдастыру техникаларын пайдалануын қамтамасыз етуді ұйымдастыру және бақылау.
Ақпараттық технологиялармен байланысты тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді жеткізушілердің шарттық міндеттерін атқару мониторингі.
Есептеуіш және ұйымдастыру техникаларының бағдарламалық қамтамасыз ету құралдарын, телекоммуникациялық жабдықтарды орталықтандырылған есепке алуды ұйымдастыру. Ақпараттық технологиялармен байланысты Агенттіктің тауарлар, жұмыстар мен қызметтерге сатып алуды өткізу үшін техникалық ерекшеліктерді әзірлеу бойынша жұмысты ұйымдастыру. Агенттіктің ішкі құжаттарымен орнатылған талаптарды сақтай отырып іс жүргізу.

174. Эксперт управления информационной безопасности
и программно-аппаратного обеспечения
Департамента классификации и информационных технологий,
2 единицы, категория С-5, № 12-5-3, № 12-5-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), техническоих наук и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование), естественных наук (математика, информатика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики. Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084). Желателен опыт работы сфере информационной безопасности.
Функциональные обязанности
Обеспечение своевременного и качественного выполнения работ, предусмотренных Планом управления.
Подготовка документации по государственным закупкам по бюджетной программе.
Организация и контроль в обеспечении информационной безопасности в Агентстве.
Организация и контроль за обеспечением бесперебойного функционирования и технической поддержки информационных систем, систем телекоммуникаций, вычислительной и организационной техники Агентства и территориальных подразделений Агентства.
Мониторинг исполнения договорных обязательств поставщиков товаров, работ и услуг, связанных с информационными технологиями.
Организация централизованного учета средств вычислительной и организационной техники, программного обеспечения и телекоммуникационного оборудования Агентства и его территориальных подразделений.
Организация работ по разработке технических спецификаций для проведения закупок товаров, работ и услуг Агентства, связанных с информационными технологиями.
Ведение делопроизводства с соблюдением требований, установленных внутренними документами Агентства.

175. Жіктелімдер және ақпараттық технологиялар департаменті
ақпараттық жүйелерді үйлестіру басқармасының басшысы,
санаты С-3, № 12-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттiк және жергiлiктi басқару, маркетинг, статистика, әлемдiк экономика), техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеуіш техника және бағдарламалық қамтамасыз ету, математикалық және компъютерлік модельдеу), жаратылыстану ғылымдары (математика, информатика) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының  Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын,  «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын басқару;
Ішкі үрдістерді талдау және басқарма жұмысын жоспарлау;
Басқарма жұмысының Агенттіктің басқа басқармаларымен жұмысын үйлестіру;
Агенттіктің ақпараттық жүйелерін сүйемелдеу мен дамыту бойынша жұмыстарды ұйымдастыру және үйлестіру;
Басқарма құзыреті шегінде бюджеттік бағдарлама бойынша мемлекеттік сатып алуларға құжатнама әзірлеу;
Агенттіктің ақпараттық жүйелерін құру мен дамыту мәселелері бойынша нормативтік құжаттардың жобаларын әзірлеу;
Агенттіктің ақпараттық жүйелерін дамыту мәселелері бойынша халықаралық жобалар мен семинарларға қатысу;
Агенттіктің ақпараттық жүйелерінің жұмысын бақылау және үйлестіру.
Агенттіктің ақпараттық жүйелерінің қызметтілігін дамыту және кеңейтуді ұйымдастыру Ақпараттық жүйелердің үздіксіз жұмыс істеуін және техникалық қолдау көрсетуді қамтамасыз етуді ұйымдастыру және бақылау.
Агенттік  ақпараттық жүйелерінің мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерімен әрекеттесуді қамтамасыз етуді үйлестіру және бақылау.

175. Руководитель управления координации информационных систем
Департамент классификаций и информационных технологий,
категория С-3, № - 12-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), технических наук и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование), естественных наук (математика, информатика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики. Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Руководство деятельностью Управлением;
анализ внутренних процессов и планирование деятельности управления;
координация работы управления с другими управлениями Агентства;
организация и координация работ по сопровождению и развитию информационных систем Агентства;
подготовка документации по государственным закупкам по бюджетной программе в пределах компетенции управления;
подготовка проектов нормативных документов по вопросам создания и развития информационных систем Агентства;
участие в международных проектах и семинарах по вопросам развития информационных систем Агентства.
контроль и координация работы информационных систем Агентства;
организация развития и расширения функциональности информационных систем Агентства;
контроль за обеспечением бесперебойной работы и технической поддержки информационных систем Агентства;
контроль и координация взаимодействия информационных систем Агентства с информационными системами государственных органов.

176. Жіктелімдер және ақпараттық технологиялар департаменті
ақпараттық жүйелерді үйлестіру басқармасының бас сарапшысы,
санаты С-4, № 12-6-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және, бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттiк және жергiлiктi басқару, маркетинг, статистика, әлемдiк экономика), техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеуіш техника және бағдарламалық қамтамасыз ету, математикалық және компъютерлік модельдеу), жаратылыстану ғылымдары (математика, информатика) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде   № 5084 болып тіркелген). Мүмкіндігінше ақпарттық жүйелермен жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Басқарма Жоспарында қарастырылған жұмыстардың уақтылы және сапалы орындалуын ұйымдастыру мен үйлестіру.
Агенттіктің ақпараттық жүйелерінің жұмысын бақылау және үйлестіру.
Агенттіктің ақпараттық жүйелерінің функционалдылығын дамыту мен кеңейтуді ұйымдастыру.
Ақпараттық жүйелердің үздіксіз жұмыс істеуін және техникалық қолдау көрсетуді қамтамасыз етуді ұйымдастыру және бақылау.
177. Жіктелімдер және ақпараттық технологиялар департаменті
ақпараттық жүйелерді үйлестіру басқармасының бас сарапшысы,
санаты С-4,  № 12-6-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және, бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттiк және жергiлiктi басқару, маркетинг, статистика, әлемдiк экономика), техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеуіш техника және бағдарламалық қамтамасыз ету, математикалық және компъютерлік модельдеу), жаратылыстану ғылымдары (математика, информатика) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының  Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

176. Главный эксперт управления координации информационных систем
Департамента классификаций и информационных технологий,
категория С-4, № 12-6-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), техническоих наук и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование), естественных наук (математика, информатика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики. Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084). Желателен опыт работы с информационными системами.
Функциональные обязанности
Организация и координация своевременного и качественного выполнения работ, предусмотренных Планом управления;
Контроль и координация работы информационных систем Агентства.
Организация развития и расширения функциональности информационных систем Агентства.
Контроль за обеспечением бесперебойной работы и технической поддержки информационных систем Агентства.
177. Главный эксперт управления координации информационных систем
Департамента классификаций и информационных технологий,
категория С-4, № 12-6-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), техническоих наук и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование), естественных наук (математика, информатика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики. Желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген). Мүмкіндігінше ақпарттық жүйелермен жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Басқарма Жоспарында қарастырылған жұмыстардың уақтылы және сапалы орындалуын ұйымдастыру және үйлестіру.
Агенттіктің ақпараттық жүйелерінің жұмысын бақылау және үйлестіру.
Агенттіктің ақпараттық жүйелерінің функционалдылығын дамыту мен кеңейтуді ұйымдастыру.
Деректерді өңдеуге міндеттер қойылымын келістіруде қатысу.
178. Жіктелімдер және ақпараттық технологиялар департаменті
ақпараттық жүйелерді үйлестіру басқармасының сарапшысы,
санаты С-5, № 12-6-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және, бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттiк және жергiлiктi басқару, маркетинг, статистика, әлемдiк экономика), техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеуіш техника және бағдарламалық қамтамасыз ету, математикалық және компъютерлік модельдеу), жаратылыстану ғылымдары (математика, информатика) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген). Мүмкіндігінше ақпараттық жүйелермен жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Басқарма Жоспарында қарастырылған жұмыстардың уақтылы және сапалы орындалуын ұйымдастыру және үйлестіру.
Агенттіктің ақпараттық жүйелері мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерімен әрекеттесуді қамтамасыз етуді үйлестіру және бақылау.
Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерімен интеграциялану бойынша нормативтік құжаттарды әзірлеу мен келістіруде қатысу.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084). Желателен опыт работы с информационными системами.
Функциональные обязанности
Организация и координация своевременного и качественного выполнения работ, предусмотренных Планом управления;
Контроль и координация работы информационных систем Агентства.
Организация развития и расширения функциональности информационных систем Агентства.
Участие в согласовании постановок задач на обработку данных.
178. Эксперт управления координации информационных систем
Департамента классификаций и информационных технологий,
категория С-5, № 12-6-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), техническоих наук и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование), естественных наук (математика, информатика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики. Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084). Желателен опыт работы с информационными системами.
Функциональные обязанности
Организация и координация своевременного и качественного выполнения работ, предусмотренных Планом управления;
Контроль и организация взаимодействия информационных систем Агентства с информационными системами государственных органов.
Участие в разработке и согласовании нормативных документов по интеграции с информационными системами государственных органов.

179. Жіктелімдер және ақпараттық технологиялар департаменті
ақпараттық жүйелерді үйлестіру басқармасының сарапшысы,
санаты С-5, № 12-6-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және, бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттiк және жергiлiктi басқару, маркетинг, статистика, әлемдiк экономика), техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеуіш техника және бағдарламалық қамтамасыз ету, математикалық және компъютерлік модельдеу), жаратылыстану ғылымдары (математика, информатика) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде   № 5084 болып тіркелген). Мүмкіндігінше ақпарттық жүйелермен жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Басқарма Жоспарында қарастырылған жұмыстардың уақтылы және сапалы орындалуын ұйымдастыру және үйлестіру.
Агенттіктің ақпараттық жүйелерінің жұмысын бақылау және үйлестіру. Құрылатын ақпараттық жүйелер бойынша құжаттама әзірлеуде қатысу.
Агенттіктің ақпараттық жүйелерінің үздіксіз жұмыс істеуін және техникалық сүйемелдеуін қамтамасыз етуді ұйымдастыру және бақылау.
180. Жіктелімдер және ақпараттық технологиялар департаменті дерек
қорлармен жұмысты үйлестіру басқармасының басшысы, санаты С-3, № 12-7
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және, бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттiк және жергiлiктi басқару, маркетинг, статистика, әлемдiк экономика), техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеуіш техника және бағдарламалық қамтамасыз ету, математикалық және компъютерлік модельдеу), жаратылыстану ғылымдары (математика, информатика) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі.  Мүмкіндігінше іскерлік деңгейде ағылшын және мемлекеттік тілдерді білу.
Жұмыс тәжірибесі

179. Эксперт управления координации информационных систем
Департамента классификаций и информационных технологий,
категория С-5, № 12-6-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), техническоих наук и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование), естественных наук (математика, информатика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики. Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084). Желателен опыт работы с информационными системами.
Функциональные обязанности
Организация и координация своевременного и качественного выполнения работ, предусмотренных Планом управления.
Контроль и координация работ информационных систем Агентства.
Участие в разработке документации, по разрабатываемым информационным системам.
Организация и контроль обеспечения бесперебойного функционирования и технической поддержки информационных систем Агентства.
180. Руководитель управления координации работ с базами данных
Департамента классификаций и информационных технологий,
категория С-3, № 12-7
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), техническоих наук и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование), естественных наук (математика, информатика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики. Желательно знание государственного и английского языков на уровне делового.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне басшылық жасау;
басқарманың ішкі үдерісін талдау мен қызметін жоспарлау;
Агенттіктің Интернет-ресурсын, Агрегатталған көрсеткіштер деректер қорын, Ақпараттық-талдамалық жүйесін дамыту бойынша жұмыстарын ұйымдастыру мен үйлестіру;
«е-Статистика» интеграцияланған ақпараттық жүйесі компоненттерінің жұмысын мониторингілеу және құралдарын басқару: Агенттіктің Агрегатталған көрсеткіштер деректер қоры, Ақпараттық-талдамалық жүйесі және Интернет-ресурсы;
Агенттіктің Интернет-ресурсың, Агрегатталған деректер қорының, Ақпараттық-талдамалық кешеннің «е-Статистика» интеграцияланған ақпараттық жүйесінің басқа да компоненттерімен өзара ықпалдасу бойынша жұмыстарын үйлестіру;
Агенттіктің Ақпараттық-талдамалық жүйесіне және Агрегатталған көрсеткіштер деректер қорына көрсеткіштерді жүктеу бойынша жұмыстарды үйлестіру;
Агенттіктің Агрегатталған көрсеткіштер деректер қорынан регламенттелген есептерді қалыптастыру және құрастыру бойынша жұмыстарды үйлестіру;
Президент Әкімшілігі талдамалық кешенің ақпараттық сүйемелдеу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру мен үйлестіру;
басқарма құзіреті шегінде бюджеттік бағдарлама бойынша мемлекеттік сатып алулар құжаттарының жобаларын дайындау;
дерек қорлармен жұмысты үйлестіру мәселелері бойынша нормативтіқ құжаттардың жобаларын дайындау;
дерек қорлармен жұмысты үйлестіру мәселелері бойынша халықаралық жобалар мен семинарларға қатысу.
181. Жіктелімдер және ақпараттық технологиялар департаменті дерек
қорлармен жұмысты үйлестіру басқармасының бас сарапшысы,
санаты С-4, 2 орын, № 12-7-1, № 12-7-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және, бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттiк және жергiлiктi басқару, маркетинг, статистика, әлемдiк экономика), техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеуіш техника және бағдарламалық қамтамасыз ету, математикалық және компъютерлік пiшiндеу), жаратылыстану ғылымдары (математика, информатика) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының  Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі.
Мүмкіндігінше ағылшын және мемлекеттік тілдерді білу.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Руководство деятельностью Управлением;
анализ внутренних процессов и планирование деятельности управления;
координация работы управления с другими управлениями Агентства; организация и координация работ по развитию Интернет-ресурса, Базы данных агрегированных показателей, Информационно-аналитической системы Агентства; ведение инструментария и мониторинг работ компонентов интегрированной информационной системы «е-Статистика»: Базы данных агрегированных показателей, Информационно-аналитической системы и Интернет-ресурса Агентства; организация и координация работ по взаимодействию Интернет-ресурса, Базы данных агрегированных показателей, Информационно-аналитической системы Агентства с другими компонентами интегрированной информационной системы «е-Статистика»; координация работ по загрузке показателей в Базу данных агрегированных показателей и Информационно-аналитическую систему Агентства;
координация работ по формированию и построению регламентированных отчетов из Базы данных агрегированных показателей Агентства; организация и координация работ по информационному сопровождению Аналитического комплекса Администрации Президента;
подготовка проекта документации по государственным закупкам по бюджетной программе в пределах компетенции управления; подготовка проектов нормативных документов по вопросам координации работ с базами данных; участие в международных проектах и семинарах по вопросам работы с базами данных.
181. Главный эксперт управления координации работ с базами данных
Департамента классификаций и информационных технологий,
категория С-4, 2 единицы, № 12-7-1, № 12-7-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), техническоих наук и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование), естественных наук (математика, информатика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики.
Желательно знание государственного и английского языков.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарма жоспарында көзделген жұмыстарды уақтылы және сапалы орындалуын ұйымдастыру мен үйлестіру;
Агенттіктің Интернет-ресурсын, Агрегатталған көрсеткіштер деректер қорын, Ақпараттық-талдамалық жүйесін дамыту бойынша жұмыстарын ұйымдастыру мен үйлестіру;
«е-Статистика» интеграцияланған ақпараттық жүйесі компоненттерінің жұмысын мониторингілеу және құралдарын басқару: Агенттіктің Агрегатталған көрсеткіштер деректер қоры, Ақпараттық-талдамалық жүйесі және Интернет-ресурсы;
Агенттіктің Интернет-ресурсының Агрегатталған деректер қорының, Ақпараттық-талдамалық кешеннің «е-Статистика» интеграцияланған ақпараттық жүйесінің басқа да компоненттерімен өзара ықпалдасу бойынша жұмыстарын үйлестіру;
Агенттіктің Ақпараттық-талдамалық жүйесіне және Агрегатталған көрсеткіштер деректер қорына көрсеткіштерді жүктеу бойынша жұмыстарды үйлестіру;
Агенттіктің Агрегатталған көрсеткіштер деректер қорынан регламенттелген есептерді қалыптастыру және құрастыру бойынша жұмыстарды үйлестіру;
Президент Әкімшілігі талдамалық кешенін ақпараттық сүйемелдеу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру мен үйлестіру;
басқарма құзіреті шегінде бюджеттік бағдарлама бойынша мемлекеттік сатып алулар құжаттарының жобаларын дайындау жұмыстарына қатысу;
дерек қорлармен жұмысты үйлестіру мәселелері бойынша нормативтіқ құжаттардың жобаларын дайындау жұмыстарына қатысу;
дерек қорлармен жұмысты үйлестіру мәселелері бойынша халықаралық жобалар мен семинарларға қатысу.
182. Жіктелімдер және ақпараттық технологиялар департаменті дерек
қорлармен жұмысты үйлестіру басқармасының сарапшысы,
санаты С-5, 2 орын, № 12-7-3, № 12-7-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және, бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттiк және жергiлiктi басқару, маркетинг, статистика, әлемдiк экономика), техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеуіш техника және бағдарламалық қамтамасыз ету, математикалық және компъютерлік модльдеу), жаратылыстану ғылымдары (математика, информатика) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының  Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі.
Мүмкіндігінше ағылшын және мемлекеттік тілдерді білу.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация и координация своевременного и качественного выполнения работ, предусмотренных Планом управления;
организация и координация работ по развитию Интернет-ресурса Агентства, Базы данных агрегированных показателей, Информационно-аналитической системы Агентства;
ведение инструментария и мониторинг работ компонентов интегрированной информационной системы «е-Статистика»: Базы данных агрегированных показателей, Информационно-аналитической системы и Интернет-ресурса Агентства;
координация работ по взаимодействию Интернет-ресурса, Базы данных агрегированных показателей, Информационно-аналитической системы Агентства с другими компонентами интегрированной информационной системы «е-Статистика»;
координация работ по загрузке показателей в Базу данных агрегированных показателей и Информационно-аналитическую систему Агентства;
координация работ по формированию и построению регламентированных отчетов из Базы данных агрегированных показателей Агентства;
координация работ по информационному сопровождению Аналитического комплекса Администрации Президента;
участие в подготовке проектов документации по государственным закупкам по бюджетной программе в пределах компетенции управления;
участие в подготовке проектов нормативных документов по вопросам координации работ с базами данных;
участие в международных проектах и семинарах по вопросам работы с базами данных.
182. Эксперт управления координации работ с базами данных
Департамента классификаций и информационных технологий,
категория С-5, 2 единицы, № 12-7-3, № 12-7-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономик и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), техническоих наук и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование), естественных наук (математика, информатика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики. Желательно знание государственного и английского языков.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Агенттіктің Интернет-ресурсын, Агрегатталған көрсеткіштер деректер қорын, Ақпараттық – талдамалық жүйесін дамыту бойынша жұмыстарды мониторингілеу;
Агенттіктің Интернет-ресурсының, Агрегатталған көрсеткіштер деректер қорының, Ақпараттық – талдамалық жүйесінің құралдарын басқару;
Агрегатталған көрсеткіштер деректер қорына көрсеткіштерді жүктеу бойынша жұмыстарды үйлестіру;
Агенттіктің Агрегатталған көрсеткіштер деректер қорынан регламенттелген есептерді қалыптастыру және құрастыру бойынша жұмыстарды үйлестіру;
Президент Әкімшілігі талдамалық кешенін ақпараттық сүйемелдеу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру мен үйлестіру;
дерек қорлармен жұмысты үйлестіру мәселелері бойынша халықаралық жобалар мен семинарларға қатысу;
Басқармада іс-жүргізуді жүргізу.
183. Қаржы департаментінің директоры, санаты С-1, № 13-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика)
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
департамент қызметіне жалпы басшылық ету және жұмыстарды ұйымдастыру;
департаменттің құзыретіне жататын мәселелер  бойынша басқа бөлімшелермен департаменттің қызметін үйлестіру;
департамент қызметкерлерімен дайындалған құжаттардың сапасын бақылау;
құзыреті шегінде Үкімет шешімін, заңнамалық  және өзге де нормативтік актілер жобасын әзірлеуге қатысу;
департаменттің жұмыс  жоспарының орындалуын сонымен қатар департаменттің жұмысына қатысты Агенттіктің іс–шаралар жоспарының орындалуын бақылау;
алдағы үш жылдық кезеңге Агенттіктің бюджеттік өтінімдерін қалыптастыруды ұйымдастыру;
қолданыстағы заңнамаға сәйкес тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді мемлекеттік сатып алу рәсімін ұйымдастыру;
дамудың стратегиялық жоспарының жобасын әзірлеуге қатысу;
департаменттің жұмыс әдісі мен ұйымдастыруын жақсарту бойынша іс – шараларға қатысу;
республикалық бюджеттік бағдарламаларын орындаудың нәтижелілілігі мен тиімділігін қамтамасыз ету;
департаменттің құзыретіндегі  мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының құқықтық және нормативті құқықтық актілерін әзірлеуге қатысу;
құжаттардың уақтылы және сапалы орындалуын бақылау.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
мониторинг работ по развитию Интернет-ресурса Агентства, Базы данных агрегированных показателей, Информационно-аналитической системы Агентства;
вести инструментарий Интернет-ресурса Агентства, Базы данных агрегированных показателей, Информационно-аналитической системы Агентства;
координация работ по загрузке показателей в Базу данных агрегированных показателей и Информационно-аналитическую систему Агентства;
координация работ по формированию и построению регламентированных отчетов из Базы данных агрегированных показателей Агентства;
координация работ по информационному сопровождению Аналитического комплекса Администрации Президента;
участие в международных проектах и семинарах по вопросам работы с базами данных;
ведение делопроизводства в Управлении.
183. Директор Департамента финансов,
категория С – 1, № 13-1
Категории
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
организация работы и общее руководство деятельностью Департамента;
координация деятельности Департамента с другими подразделениями по вопросам, относящимся к компетенции Департамента;
контроль качества подготовленных сотрудниками Департамента документов;
участие в разработке проектов законодательных и иных нормативных актов, решений Правительства в пределах компетенции;
контроль за выполнением плана работы Департамента, а также выполнение плана мероприятий Агентства, касающихся работы Департамента;
организация формирования бюджетной заявки Агентства на предстоящий трехлетний период;
организация процедур государственных закупок товаров, работ, услуг в соответствии с действующим законодательством;
участие в разработке проектов Стратегических планов развития;
участие в мероприятиях по улучшению организации и методов работы Департамента;
обеспечение эффективности и результативности исполнения республиканских бюджетных программ;
участие в разработке нормативных правовых и правовых актов Республики Казахстан по вопросам, находящимся в компетенции Департамента;
контроль за своевременным и качественным исполнением документов

184. Қаржы департаменті директорының орынбасары, санаты С-2, № 13-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика)
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының  Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
департамент  жұмысын талдау, үйлестіру және ұйымдастыру;
департаменттің құзыретіне жататын мәселелер  бойынша басқа бөлімшелермен департаменттің қызметін үйлестіру;
сәйкес бюджеттік бағдарламалар бойынша іс – шараларды жүргізуге ұсынылған сметалардың қаржылық негіздеулеріне талдау;
агенттіктегі  ақшалай және материалдық қаражаттардың  қозғалысын бақылау;
департамент қызметкерлерімен дайындалған құжаттардың сапасын бақылау;
құзыреті шегінде Үкімет шешімін, заңнамалық  және өзге де нормативтік актілер жобасын әзірлеуге қатысу;
департаменттің жұмыс  жоспарының орындалуын сонымен қатар департаменттің жұмысына қатысты Агенттіктің іс – шаралар жоспарының орындалуын бақылау;
алдағы үш жылдық кезеңге Агенттіктің бюджеттік өтінімдерін қалыптастыруды ұйымдастыру;
дамудың стратегиялық жоспарының жобасын әзірлеуге қатысу;
департаменттің жұмыс әдісі мен ұйымдастыруын жақсарту бойынша іс–шараларға қатысу;
республикалық бюджеттік бағдарламаларын орындаудың нәтижелілілігі мен тиімділігін қамтамасыз ету;
Агенттіктің аумақтық департаменттері және орталық аппараттың қаржыландыру жоспарларының орындалуын талдау, оның нәтижелері бойынша басқару шешімін қабылдау үшін қорытынды дайындау;
департаменттің құзыретіндегі мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының құқықтық және нормативті құқықтық актілерін әзірлеуге қатысу немесе дайындық;
Агенттіктің басқа да құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс–қимыл;
үдерістердің тұрақты жақсаруы және жоспарланған нәтижелер жетістіктері бойынша ұсыныстарды жасау;
құжаттардың уақтылы және сапалы орындалуын бақылау.

184. Заместитель Директора Департамента финансов,
категория С – 2, № 13-2
Категории
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
организация, координация и анализ работы Департамента;
координация деятельности Департамента с другими подразделениями по вопросам, относящимся к компетенции Департамента;
анализ финансового обоснования представляемых смет на проведение мероприятий по соответствующим бюджетным программам;
контроль движения денежных и материальных средств в Агентстве;
контроль качества подготовленных сотрудниками Департамента документов;
участие в разработке проектов законодательных и иных нормативных актов, решений Правительства в пределах компетенции;
контроль за выполнением плана работы Департамента, а также выполнение плана мероприятий Агентства, касающихся работы Департамента;
организация формирования бюджетной заявки Агентства на предстоящий трехлетний период;
организация процедур государственных закупок товаров, работ, услуг в соответствии с действующим законодательством;
участие в разработке проектов Стратегических планов развития;
участие в мероприятиях по улучшению организации и методов работы Департамента;
обеспечение эффективности и результативности исполнения республиканских бюджетных программ;
анализ исполнения планов финансирования центрального аппарата и территориальных департаментов Агентства, подготовка заключения по его результатам для принятия управленческих решений;
подготовка либо участие в разработке нормативных правовых и правовых актов по вопросам, находящимся в компетенции Департамента;
контроль за своевременным и качественным исполнением документов; - взаимодействие с другими структурными подразделениями Агентства;
выработка предложений по достижению запланированных результатов и постоянному улучшению процессов

185. Қаржы департаменті бюджеттік жоспарлау басқармасының басшысы,
санаты  С-3, № 13-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика)
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының  Конституциясын, Қазақстан Республикасының  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы»Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
басқарма қызметін үйлестіру және ұйымдастыру;
алдағы үш жылдық кезеңге Агенттіктің бюджеттік өтінімдерін қалыптастыруды ұйымдастыру;
нақты шығыстарды анықтауға байланысты төлемдер және міндеттемелер бойынша қаржыландыру жоспарларын түзетуді қамтамасыз ету;
Агенттік  бойынша штаттық кестені әзірлеуді қамтамасыз ету;
Агенттіктің ведомствоға қарасты кәсіпорындары және аумақтық департаменттерінің штаттық кестелерінің келісілуін қамтамасыз ету;
бюджеттік жоспарлау жүйесін жетілдіру және қалыптастыруға қатысу;
статистика саласында бюджеттік саясаттың негізгі бағыттары бойынша ұсыныстар жасау;
дамудың  стратегиялық жоспарының жобасын әзірлеуге қатысу;
статистика мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін әзірлеуге қатысу;
талдау жүргізу барысында байқалған құрылымдық бөлімшелердің қызметіндегі  жетіспеушіліктерді жою бойынша ұсыныстарды әзірлеуге қатысу;
департаменттің жұмыс әдісі мен ұйымдастыруын жақсарту бойынша іс–шараларға қатысу;
үдерістердің тұрақты жақсаруы және жоспарланған нәтижелер жетістіктері бойынша ұсыныстарды жасау.
186. Қаржы департаменті бюджеттік жоспарлау басқармасының бас

185. Руководитель управления бюджетного планирования
Департамента финансов,
категория С–3, № 13-3
Категории
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
организация и координация деятельности Управления;
организация формирования бюджетной заявки Агентства на предстоящий трехлетний период;
обеспечение корректировки планов финансирования по обязательствам и платежам в связи с уточнением фактических расходов;
обеспечение разработки штатного расписания по Агентству;
обеспечение согласования штатных расписаний территориальных департаментов и подведомственного предприятия Агентства;
участие в формировании и совершенствовании системы бюджетного планирования;
выработка предложений по основным направлениям бюджетной политики в области статистики;
участие в разработке проектов Стратегических планов развития;
участие в разработке нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам статистики;
участие в разработке предложений по устранению недостатков в деятельности структурных подразделений, выявленных в ходе проведения анализа;
участие в мероприятиях по улучшению организации и методов работы Департамента;
выработка предложений по достижению запланированных результатов и постоянному улучшению процессов
186. Главный эксперт управления бюджетного планирования
Департамента финансов,

сарапшысы, санаты С-4, 2 орын, № 13-3-1 және № 13-3-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика)
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
төлемдер мен міндеттемелер бойынша бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қаржыландыру жоспарларын, қаржыландырудың жеке жоспарларын кейіннен бекіту үшін жасау;
алдағы үш жылдық кезеңге Агенттіктің бюджеттік өтінімдерін, олардың негіздеулерін  әзірлеуді және барлық бағдарламалар бойынша бюджеттік өтінімдерді  дайындауды қамтамасыз ету;
нақты шығыстарды анықтауға байланысты төлемдер және міндеттемелер бойынша қаржыландыру жоспарларын түзетуді қамтамасыз ету;
Агенттік бойынша штаттық кестені әзірлеу;
Агенттіктің ведомствоға қарасты  кәсіпорындары және аумақтық департаменттерінің штаттық кестелерінің келісілуін қамтамасыз ету;
статистика саласында сәйкес бюджеттік бағдарламалар бойынша ұсынылған сметалардың қаржылық негіздеулеріне талдау;
дамудың стратегиялық жоспарларының жобасын әзірлеуге қатысу;
басқарманың құзыретіндегі мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының құқықтық және нормативтік құқықтық актілерін әзірлеуге  қатысу; басқарманың қызметі және міндеттерінен туындайтын өзге де тапсырмаларды орындау.
187. Қаржы департаменті бюджеттік жоспарлау басқармасының сарапшысы,

категория С – 4, 2 единицы, № 13-3-1 и № 13-3-2
Категории
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
составление для последующего утверждения индивидуальных планов финансирования, планов финансирования бюджетных программ (подпрограмм) по обязательствам и платежам;
обеспечение подготовки бюджетных заявок по всем программам и разработка бюджетной заявки Агентства на предстоящий трехлетний период и их обоснований;
обеспечение корректировки планов финансирования по обязательствам и платежам в связи с уточнением фактических расходов;
разработка штатного расписания по Агентству;
обеспечение согласования штатных расписаний территориальных департаментов и подведомственного предприятия Агентства;
анализ финансового обоснования смет на проведение мероприятий, представляемых по соответствующим бюджетным программ в сфере государственной статистики;
участие в разработке проектов Стратегических планов развития;
подготовка аналитических справок, материалов по бюджетным расходам;
участие в разработке нормативных правовых и правовых актов Республики Казахстан по вопросам, находящимся в компетенции Управления;
выполнение иных поручений, вытекающих из задач и функций Управления.
187. Эксперт управления бюджетного планирования
Департамента финансов,

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқармаға басшылық ету; қаржы сұрақтары бойынша, бухгалтерлiк есептi жүргiзуi және есеп беру сұрақтары бойынша, мiндеттемелер және шаруашылық операцияларын жүргізу мәселелері бойынша құрылымдық бөлімшелердің қызметіне әдістемелік басшылықты және үйлестіруді жүзеге асыру; қолданыстағы нормативтік-құқықтық актілерге сәйкес аумақтық мемлекеттік мекемелерде және кәсіпорындардағы жұмысты үйлестіру және басшылықты жүзеге асыру, Агенттiктiң бюджетiн қалыптастыруға қатысу. Агенттікке қарасты мемлекеттік мекемелердің, мемлекеттік тапсырыс шегінде қаржыландырылатын бағдарламалардың, сондай-ақ Агенттік өткізетін іс-шаралардың уақытында қаржыландырылуын ұйымдастыру.
Қаржыландыру жоспарының орындауы туралы ағымдағы, тоқсан сайын және жылдық есептiлiктiң құрастыру.
Агенттіктің бухгалтерлік есебін және қаржы-шаруашылық қызметін ұйымдастыру; материалдық және еңбек ресурстарының үнемді пайдаланылуын, меншіктің сақталуын бақылау. Негізгі құралдарды және тауарлық-материалдық құндылықтардың сақталуын және пайдалы жұмсалуын қамтамасыз ету және бақылау.
Құжаттардың дер кезiнде және сапалы орындалуын бақылауды iске асырады, (ЭҚАБЖ) Электрондық құжатайналымының бiрыңғай жүйесiнде Lotus Notes арқылы жұмыс жүргізу.
189. Қаржы департаменті бухгалтерлік есеп және есептілік
басқармасының бас сарапшысы, санаты С-4, 2 орын № 13-4-1 және 13-4-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика)
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.  Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Руководство Управлением, осуществление методического руководства и координация деятельности управления с другими структурными подразделениями по финансовым вопросам, по вопросам ведения бухгалтерского учета и отчетности, обязательств и хозяйственных операций; координация и осуществление руководства работой в территориальных государственных учреждениях и предприятиях в соответствии с действующими нормативно-правовыми актами, участие в формировании бюджета Агентства, организация работы по своевременному финансированию государственных учреждений, подведомственных Агентству, программ, финансируемых в рамках государственного заказа, а также мероприятий, проводимых Агентством.
Составление текущей, ежеквартальной и годовой отчетности об исполнении плана финансирования.
Организация бухгалтерского учета и финансово-хозяйственной деятельности Агентства, контроль за экономным использованием материальных и трудовых ресурсов, сохранностью собственности.
Осуществляет контроль за своевременным и качественным исполнением документов, работа с Lotus Notes в системе Единой системы электронного документооборота.
189. Главный эксперт управления бухгалтерского учета и отчетности
Департамента финансов,
категория С-4, 2 единицы, № 13-4-1 и 13-4-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген). Access, Foxpro, 1-C  бухгалтерия бағдарламаларымен жұмыс істеу,
Функционалдық міндеттері
Бухгалтерлік есепті ұйымдастыру: жалақыны есептеу және салықтарды ұстау және аудару, қызметкерлердің деректерін енгізу, бастапқы құжаттарды өңдеу (жұмыс уақытын есепке алу табелі, жұмысқа жарамсыздық туралы парақтар, бұйрықтар, қызметкерлердің зейнетақы қорларымен жасаған шарттары, ӘЖК, (СТН), анықтамалар беру, № 5 мемориалдық ордерді жүргізу (жалақыны есептеу), мағлұмдаманы құрастыру және СК және қоршаған ортаны қорғау басқармасына, аударылған зейнетақы жарналары туралы статистикалық есептер мәліметтерін ЖЗҚ-на тапсыру, бюджетті орындау және үнемдеу режимін қамтамасыз ету бойынша шараларды әзірлеу; белгіленген мерзімде есептілікті дайындау, бастапқы есепке алу құжаттамасын дайындау, олардың қозғалысына байланысты операцияның бухгалтерлік есепке алу шоттарында уақтылы көріну. Құжаттарды ресімдеу дұрыстығын және уақыттылығын, заңдылығын қамтамасыз ету. Өз құзыреті шегінде басқарма басшылығының барлық нұсқауларын және өкімдерін орындау.
190. Қаржы департаменті бухгалтерлік есеп және есептілік
басқармасының сарапшысы, санаты С-5,  2 орын, № 13-4-3, № 13-4-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика)
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген). Access, Foxpro, 1-C бухгалтерия бағдарламаларымен, электрондық құжат айналымының бiрыңғай жүйесiнде жұмыс iстей білу.
Функционалдық міндеттері
Бухгалтерлік есепті ұйымдастыру:дебиторлық берешек туралы есептерді құрастыру; белгіленген мерзімде дебиторлық және кредиторлық берешектердің өндіріп алынуын және өтелуін бақылау; есептің синтездік және талдамалық шоттарының сәйкестігін бақылау; негізгі құралдарды және тауарлық-материалдық құндылықтардың түсімін және жұмсалуын есептеуді қамтамасыз ету; олардың қозғалысымен байланысты операциялардың бухгалтерлік есепте уақытында көрсетілуін бақылау, өткізу ережелерін сақтаумен тауарлық-материалдық қорға түгендеу өткізуді ұйымдастыру; есеп беретін адаммен материалдық жауаптылық туралы шартқа отыру, есеп беретін адамдармен ақшалай қаражаттың дұрыс және тиімді пайдаланылуын бақылау; есептің жинақтамалы және талдамалық шоттарының сәйкестігін бақылау, статистикалық есептер мен қоршаған ортаны қорғау туралы белгіленген мерзімдерде есептіліктерді дайындау, бюджетті орындау және үнемдеу режимін қамтамасыз ету бойынша шараларды әзірлеу.
Құжаттарды ресімдеудің заңдылығын, уақыттылығын және дұрыстығын қамтамасыз ету. Азаматтардың үндеулеріне, өтініштеріне және шағымдарына мониторингті жүзеге асыру. Басқармада жұмыстың дұрыс қалыптасуына, құжаттар қозғалысына, олардың орындалуына, электрондық құжатайналымының бiрыңғай жүйесiнде (ЭҚАБЖ) Lotus Notes арқылы жұмыс істеуді, және Агенттіктің мұрағатына тапсыру дайындығын бақылауды жүзеге асырады. Өз құзыреті шегінде басқарма басшылығының барлық нұсқауларын және өкімдерін орындау.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084). Умение работать в Excel, Windous, Access, Foxpro, 1- С бухгалтерия.
Функциональные обязанности
Организация: начисление заработной платы, удержание и перечисление налогов, ввод данных по сотрудникам, обработка первичных документов (табели учета рабочего времени, листки по нетрудоспособности, приказы, договора сотрудников с пенсионными фондами, СИК, РНН), выдача справок, ведение мемориального ордера №5 (начисление заработной платы), составление и сдача деклараций в НК, статистические отчеты, сведений о перечисленных пенсионных взносах в НПФ, разработка мер по исполнению бюджета и обеспечению режима экономии; подготовка отчетности в установленные сроки, подготовка первичной учетной документации, своевременное отражение на счетах бухгалтерского учета операций, связанных с их движением
Обеспечение законности, своевременности и правильности оформления документов. Исполнение всех указаний и распоряжений от руководства управлений, в рамках своей компетенции.
190. Эксперт управления бухгалтерского учета и отчетности
Департамента финансов,
категория С-5, 2 единицы, № 13-4-3, № 13-4-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).Умение работать в Excel, Access, Foxpro, 1- С бухгалтерия, в системе Единой системы электронного документооборота.
Функциональные обязанности
Организация бухгалтерского учета: составление отчета о дебиторской задолженности; контроль за взысканием в установленные сроки дебиторской и погашение кредиторской задолженностей; контроль за соответствием синтетического и аналитического счетов учета, обеспечение учета поступления и расходования основных средств и товарно-материальных ценностей, контроль за своевременным отражением в бухгалтерском учете операций, связанных с их движением, организация проведения инвентаризации товарно-материальных запасов с соблюдением правил проведения; заключение договоров о материальной ответственности с подотчетными лицами, контроль за правильным и рациональным использованием денежных средств подотчетными лицами; подготовка отчетности в установленные сроки, охраны окружающей среды, статистические отчеты. Разработка мер по исполнению бюджета и обеспечению режима экономии.
Обеспечение законности, своевременности и правильности оформления документов. Осуществляет мониторинг рассмотрения обращений, заявлений и жалоб граждан.
Осуществляет контроль за правильным формированием дел в управление, движением документов, их исполнением, работа с Lotus Notes в системе Единой системы электронного документооборота (ЕСЭДО), подготовкой и передачей в архив Агентства.
Исполнение всех указаний и распоряжений от руководства управлений, в рамках своей компетенции.

191. Қаржы департаменті мемлекеттік сатып алулар басқармасының
басшысы, санаты С-3, № 13-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика), құқық саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика, мемлекеттік сатып алу саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік, ағылшын және орыс тілдерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқармаға басшылық ету;
мемлекеттік сатып алу үдерісінде сатып алынған тауарлардың, жұмыстардың, қызмет көрсетулердің жеткізушілерін анықтау жөніндегі конкурстық комиссияның қызметіне қатысу;
«Мемлекеттік сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес алда болатын мемлекеттік сатып алу конкурстары жөнінде конкурстық құжаттаманы әзірлеу және бекіту; қолданыстағы заңнамаға сәйкес тауарларды, жұмыстарды, қызмет көрсетулерді мемлекеттік сатып алу рәсімдерін ұйымдастыру;
мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарын әзірлеу және бекіту;
мемлекеттік тапсырысты орындауға арналған республикалық бюджеттен бөлінген қаражаттың мақсатты пайдаланылуына бақылауды жүзеге асырады.
192. Қаржы департаменті мемлекеттік сатып алулар басқармасының бас
сарапшысы, санаты С-4, 2 орын, № 13-5-1 және № 13-5-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика), құқық саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика, мемлекеттік сатып алу саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

191. Руководитель управления государственных закупок
Департамента финансов,
категория С-3, № 13-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), в сфере права.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики
Желательно знание государственного, английского и русского языков.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Руководство Управлением;
участие в деятельности конкурсной комиссии по определению поставщиков товаров, работ, услуг, приобретаемых в процессе государственных закупок;
разработка и утверждение конкурсной документации по предстоящим конкурсам государственных закупок в соответствии с Законом Республики Казахстан «О государственных закупках»;
организация процедур государственных закупок товаров, работ, услуг в соответствии с действующим законодательством;
разработка и утверждение годового плана государственных закупок; осуществляет контроль за целевым использованием средств, выделенных из республиканского бюджета на выполнение государственного заказа; составление проектов договоров о государственных закупках; контроль за исполнением договоров о государственных закупках с поставщиками товаров, работ, услуг; подготовка информации руководству, вышестоящие органы по вопросам государственных закупок.
192. Главный эксперт Управления государственных закупок
Департамента финансов,
категория С-4, 2 единицы, № 13-5-1 и № 13-5-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), в сфере права.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики
Желательно знание государственного и русского языков.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік сатып алу мәселелері бойынша нормативтік құжаттарды әзірлеу;
ашық конкурс, тәсілімен, сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, қызмет көрсетулердің жеткізушілерімен шарттардың жасалуын бақылау,
бір көзден алынатын баға ұсыныстарын келісу; орындалған жұмыстардың актілеріне сәйкес мемлекеттік тапсырыстың қаржыландырылуын қамтамасыз ету;
ведомствоға қарасты ұйымдардың мемлекеттік сатып алуларына мониторинг жүргізу;
қолданыстағы заңнамаға сәйкес тауарларды, жұмыстарды, қызмет көрсетулердің мемлекеттік сатып алу рәсімін ұйымдастыру;
мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарын әзірлеу және бекіту.
193. Қаржы департаменті мемлекеттік сатып алулар басқармасының
сарапшысы, санаты С-5, № 13-5-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика), құқық саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика, мемлекеттік сатып алу саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік және орыс тілдерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Ашық конкурс тәсілімен сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, қызмет көрсетулердің құны және көлемінің экономикалық есептерін және негіздемелерін жасау;
жоспарланған номенклатура, Агенттіктің мемлекеттік сатып алуларды жүргізу тәсілдері және мерзімдерін көрсетумен сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, қызмет көрсетулердің көлемі бойынша мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарын әзірлеу және бекіту;
шарттарға мониторинг жүргізу;
тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулерді мемлекеттік сатып алудың орындалуы туралы ағымдағы, тоқсан сайынғы және жылдық есептіліктерін құрастыру.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Разработка нормативных документов по вопросам государственных закупок;
контроль за заключением договоров с поставщиками закупаемых товаров, работ, услуг способом открытых конкурсов, согласования из одного источника, ценовых предложений;
обеспечение финансирования государственного заказа согласно актам выполненных работ;
мониторинг государственных закупок подведомственных организаций;
организация процедур государственных закупок товаров, работ и услуг в соответствии с действующим законодательством; разработка и утверждение годового плана государственных закупок; составление проектов договоров о государственных закупках;
контроль за исполнением договоров о государственных закупках.
193. Эксперт Управления государственных закупок
Департамента финансов,
категория С-5, № 13-5-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), в сфере права.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики
Желательно знание государственного и русского языков.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Составление экономических расчетов и обоснований стоимости и объемов закупаемых товаров, работ, услуг способом открытых конкурсов;
разработка и утверждение годового плана государственных закупок по планируемой номенклатуре, объемам закупаемых товаров, работ, услуг с указанием способов и сроков осуществления государственных закупок Агентства;
мониторинг, составление проектов договоров о государственных закупках;
составление текущей, ежеквартальной и годовой отчетности о выполнении государственных закупок товаров, работ и услуг.

194. Заң департаментінің директоры, санаты С-1, № 14-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары:  құқық саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).  Мүмкіндігінше мемлекеттік органдардың заң құрылымдық бөлімшелерінде жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Департаментке басшылық ету. Құқықтық қамтамасыз ету мәселелері бойынша Департаменттің және ведомствоға бағынысты құрылымдық бөлімшелердің жұмысын ұйымдастыру және үйлестіру;
мемлекеттік статистика мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілер жобаларына құқықтық сараптаманы ұйымдастыру;
басқа мемлекеттік органдар енгізген нормативтік құқықтық актілер жобаларын қарауды ұйымдастыру;
сот органдарында және басқа ұйымдарда Агенттіктің мүддесін білдіру;
195. Заң департаменті Нормативтік құқықтық актілерді сараптау және
мониторингілеу, құқықтық актілерді сараптау басқармасының басшысы,
санаты С-3, № 14-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: құқық саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік және ағылшын тілдерін білу.
Жұмыс тәжірибесі

194. Директор Юридического департамента, категория С-1, № 14-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084). Желателен опыт работы в юридических структурных подразделениях государственных органов.
Функциональные обязанности
Руководство Департаментом. Организация и координация работы Департамента и подведомственных структурных подразделений по вопросам правового обеспечения;
организация правовой экспертизы проектов нормативных правовых актов по вопросам государственной статистики;
организация рассмотрения проектов нормативных правовых актов, внесенных другими государственными органами;
представление интересов Агентства в судебных органах и других организациях;
195. Руководитель управления экспертизы и мониторинга нормативных
правовых актов, экспертизы правовых актов
Юридического департамента,
категория С-3, № 14-2_
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики
Желательно знание государственного и английского языков.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Агенттікте Қазақстан Республикасының Үкіметі белгіленген тәртіпте Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне мониторинг жүргізуді тұрақты негізде үйлестіреді;
Қазақстан Республикасының Агенттік әзірлейтін нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын әзірлеуге, соның ішінде оларды Агенттіктің құрылымдық бөлімшелері әзірлеген жағдайда келісу арқылы; нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлейді, және Агенттік төрағасының тапырмасы бойынша құқықтық сипаттағы басқа да құжаттарды дайындайды; әзірлеушісі Агенттік болып табылатын заң жобаларының Қазақстан Республикасының Парламентінде өтуіне қатысады; Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде нормативтік құқықтық актілер жобаларын келісудің тиісті сатыларына және олардың Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесінде, Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігінде, Қазақстан Республикасы Парламентінде өтуіне қатысады; Агенттіктің норма шығару қызметін талдайды және талдау нәтижелері бойынша Агенттіктің төрағасына, сондай-ақ жауапты хатшыға оны жетілдіру және анықталған кемшіліктерді жою бойынша ұсыныстар енгізеді; заң жобалау қызметі мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссияның отырысына қатысады, Агенттіктің құзыретін қозғайтын, қабылданған заңдарды іске асыру үшін қажет нормативтік құқықтық актілердің уақтылы әзірленуін және қабылдануын қамтамасыз етеді; Агенттікке келiп түсетiн Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актілерiнiң жүйелендiрiлген есебiн және олардың сақталуын ұйымдастырады; Қазақстан Республикасының заңнамасын насихаттау бойынша жыл сайынғы іс-шараларды әзірлейді және іске асырады, Агенттікте құқықтық жаппай оқытуды ұйымдастырады; Басқарманың құзыретіне жататын құқықтық сұрақтар бойынша түсіндірме дайындайды.
196. Заң департаменті Нормативтік құқықтық актілерді сараптау және
мониторингілеу, құқықтық актілерді сараптау басқармасының бас
сарапшысы, санаты С-4, 2 орын,  № 14-2-1, № 14-2-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары:  құқық саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Қазақстан Республикасының статистика саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерін білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік және ағылшын тілдерін білу.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
координирует на постоянной основе в Агентстве ведение мониторинга нормативных правовых актов Республики Казахстан в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан;
участвует в разработке проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан, разрабатываемых Агентством, в том числе путем согласования в случае их разработки структурными подразделениями Агентства;
разрабатывает проекты нормативных правовых актов, и готовит другие документы Агентства правового характера по поручению Председателя Агентства;
участвует при прохождении законопроектов в Парламенте Республики Казахстан, разработчиком которых является Агентство;
участвует на соответствующих стадиях согласования проектов нормативных правовых актов в Министерстве юстиции Республики Казахстан и их прохождении в Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан, Парламенте Республики Казахстан;
анализирует нормотворческую деятельность Агентства и по результатам анализа вносит Председателю, а также ответственному секретарю предложения по ее совершенствованию и устранению выявленных недостатков;
участвует на заседаниях Межведомственной комиссии по вопросам законопроектной деятельности;
обеспечивает своевременную разработку и принятие нормативных правовых актов, необходимых для реализации принятых законов, затрагивающих компетенцию Агентства;
разрабатывает и реализует ежегодные мероприятия по пропаганде законодательства Республики Казахстан, организации правового всеобуча в Агентстве;
готовит разъяснения по правовым вопросам, относящимся к компетенции Управления.
196. Главный эксперт управления экспертизы и мониторинга нормативных
правовых актов, экспертизы правовых актов
Юридического департамента,
категория С-4, 2 единицы, № 14-2-1, № 14-2-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики
Желательно знание государственного и английского языков.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Агенттікте Қазақстан Республикасының Үкіметі белгіленген тәртіпте Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне мониторинг жүргізуді тұрақты негізде үйлестіреді;
Қазақстан Республикасының Агенттік әзірлейтін нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын әзірлеуге, соның ішінде оларды Агенттіктің құрылымдық бөлімшелері әзірлеген жағдайда келісу арқылы; әзірлеушісі Агенттік болып табылатын заң жобаларының Қазақстан Республикасының Парламентінде өтуіне қатысады; Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде нормативтік құқықтық актілер жобаларын келісудің тиісті сатыларына және олардың Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесінде, Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігінде, Қазақстан Республикасы Парламентінде өтуіне қатысады; Агенттіктің норма шығару қызметін талдайды және талдау нәтижелері бойынша Агенттіктің төрағасына, сондай-ақ жауапты хатшыға оны жетілдіру және анықталған кемшіліктерді жою бойынша ұсыныстар енгізеді; Агенттіктің құзыретін қозғайтын, қабылданған заңдарды іске асыру үшін қажет нормативтік құқықтық актілердің уақтылы әзірленуін және қабылдануын қамтамасыз етеді; Агенттікке келiп түсетiн Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актілерiнiң жүйелендiрiлген есебiн және олардың сақталуын ұйымдастырады; Қазақстан Республикасының заңнамасын насихаттау бойынша жыл сайынғы іс-шараларды әзірлейді және іске асырады, Агенттікте құқықтық жаппай оқытуды ұйымдастырады; Басқарманың құзыретіне жататын құқықтық сұрақтар бойынша түсіндірме дайындайды.
197. Заң департаменті Нормативтік құқықтық актілерді сараптау және
мониторингілеу, құқықтық актілерді сараптау басқармасының сарапшысы,
санаты С-5, № 14-2-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: құқық немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік және ағылшын тілдерін білу.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
координирует на постоянной основе в Агентстве ведение мониторинга нормативных правовых актов Республики Казахстан в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан;
участвует в разработке проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан, разрабатываемых Агентством, в том числе путем согласования в случае их разработки структурными подразделениями Агентства;
разрабатывает проекты нормативных правовых актов, и готовит другие документы Агентства правового характера по поручению Председателя Агентства;
участвует при прохождении законопроектов в Парламенте Республики Казахстан, разработчиком которых является Агентство;
участвует на соответствующих стадиях согласования проектов нормативных правовых актов в Министерстве юстиции Республики Казахстан и их прохождении в Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан, Парламенте Республики Казахстан;
анализирует нормотворческую деятельность Агентства и по результатам анализа вносит Председателю, а также ответственному секретарю предложения по ее совершенствованию и устранению выявленных недостатков;
обеспечивает своевременную разработку и принятие нормативных правовых актов, необходимых для реализации принятых законов, затрагивающих компетенцию Агентства;
организует систематизированный учет и хранение поступающих в Агентство нормативных правовых актов Республики Казахстан; проводит анализ нормотворческой деятельности Агентства;
разрабатывает и реализует ежегодные мероприятия по пропаганде законодательства Республики Казахстан, организации правового всеобуча в Агентстве;
готовит разъяснения по правовым вопросам, относящимся к компетенции Управления.
197. Эксперт управления экспертизы и мониторинга нормативных правовых
актов, экспертизы правовых актов
Юридического департамента,
категория С-5, № 14-2-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере права или гуманитарных наук (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики
Желательно знание государственного и английского языков.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Агенттікте Қазақстан Республикасының Үкіметі белгіленген тәртіпте Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне мониторинг жүргізуді тұрақты негізде үйлестіреді; Қазақстан Республикасының Агенттік әзірлейтін нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын әзірлеуге, соның ішінде оларды Агенттіктің құрылымдық бөлімшелері әзірлеген жағдайда келісу арқылы; әзірлеушісі Агенттік болып табылатын заң жобаларының Қазақстан Республикасының Парламентінде өтуіне қатысады;
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде нормативтік құқықтық актілер жобаларын келісудің тиісті сатыларына және олардың Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесінде, Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігінде, Қазақстан Республикасы Парламентінде өтуіне қатысады; Агенттіктің норма шығару қызметін талдайды және талдау нәтижелері бойынша Агенттіктің төрағасына, сондай-ақ жауапты хатшыға оны жетілдіру және анықталған кемшіліктерді жою бойынша ұсыныстар енгізеді;
Қазақстан Республикасының заңнамасын насихаттау бойынша жыл сайынғы іс-шараларды әзірлейді және іске асырады, Агенттікте құқықтық жаппай оқытуды ұйымдастырады; Агенттікке келiп түсетiн Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актілерiнiң жүйелендiрiлген есебiн және олардың сақталуын ұйымдастырады; Басқарманың құқықтық сұрақтары бойынша құзыретіне кіретін түсіндерме дайындайды.
198. Заң департаменті Құқықтық қамтамасыз ету және наразылық-талап
арыз жұмысы   басқармасының басшысы, санаты С-3, № 14-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: құқық саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді және ағылшын тілдерін білу.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
координирует на постоянной основе в Агентстве ведение мониторинга нормативных правовых актов Республики Казахстан в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан;
участвует в разработке проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан, разрабатываемых Агентством, в том числе путем согласования в случае их разработки структурными подразделениями Агентства;
участвует на соответствующих стадиях согласования проектов нормативных правовых актов в Министерстве юстиции Республики Казахстан и их прохождении в Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан, Парламенте Республики Казахстан;
анализирует нормотворческую деятельность Агентства и по результатам анализа вносит Председателю, а также ответственному секретарю предложения по ее совершенствованию и устранению выявленных недостатков;
разрабатывает и реализует ежегодные мероприятия по пропаганде законодательства Республики Казахстан, организации правового всеобуча в Агентстве;
организует систематизированный учет и хранение поступающих в Агентство нормативных правовых актов Республики Казахстан;
готовит разъяснения по правовым вопросам, относящимся к компетенции Управления.
198. Руководитель управления правового обеспечения
и претензионно - исковой работы
Юридического департамента,
категория С-3, № 14-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики.
Желательно знание государственного и английского языков.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жетекшілік ету және үйлестіру, сотта, сондай-ақ басқа да ұйымдарда мемлекеттiк орган қызметiнiң құқықтық мәселелерiн қарау кезiнде  мемлекеттiк органның мүдделерiн бiлдiредi;
шарттарды уақтылы жасасуды, олардың заңнама талаптарына сәйкестігін, шарттар бойынша міндеттемелерді орындамаған және тиісінше орындамаған кезде экономикалық ықпал ету шараларының қолданылуын үйлестіруді қамтамасыз етеді;
Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы қатысқандаулар бойынша талап-арыз жұмысының, сот тәжірибесінің жағдайын тиісті сот ісін қарауға итермелеген негізгі себептер мен жағдайларды табу мақсатында талдайды және оларды жою әрі жауапты тұлғаларды жауапкершілікке тарту жөнінде ұсыныстарды енгізеді;
заңнамада көзделген негіздер болған жағдайда мемлекеттік органның пайдасына қабылданбаған сот актісіне шағымдану жөніндегі шараларды уақтылы қабылдайды, сондай-ақ прокуратура органдарына қадағалау тәртібінде наразылық білдіру туралы өтініштермен жүгінеді;
заңды күшіне енген сот актілерін орындау жөніндегі шараларды қабылдауды қамтамасыз етеді;
Дүниежүзілік Банк қарызы шеңберінде Қазақстан Республикасының Ұлттық статистика жүйесін нығайту  жобасы бойынша жұмыста қатысады;
аумақтық ұйымдармен өзара іс-қимыл кезінде агенттік қызметіне құқықтық қамтамасыз етуді жүзеге асырады;
басшыға қол қоюға ұсынылатын  құқықтық актілер жобаларының (бұйрықтар, бірлескен бұйрықтар, нұсқаулықтар, қаулылар, өкімдер мен басқа да құжаттар) заңнама талаптарына сәйкестігіне заңдық сараптама жүргізеді;
199. Заң департаменті Құқықтық қамтамасыз ету және наразылық-талап
арыз жұмысы   басқармасының бас сарапшысы, санаты С-4, № 14-3-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: құқық саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік және ағылшын тілдерін білу.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Руководство и координация деятельности Управлением, представляет интересы государственного органа в суде, а также в других организациях при рассмотрении правовых вопросов деятельности государственного органа;
обеспечивают координацию своевременного заключения договоров, их соответствия требованиям законодательства, применения экономических мер воздействия при неисполнении и ненадлежащем исполнении обязательств по договорам;
анализируют состояние исковой работы, судебной практики по спорам с участием государственного органа Республики Казахстан с целью выявления основных причин и условий, повлекших соответствующее судебное разбирательство и вносят предложения по их устранению и привлечению к ответственности виновных должностных лиц; в случае наличия оснований, предусмотренных законодательством, своевременно принимают меры по обжалованию судебного акта, принятого не в пользу государственного органа, во всех судебных инстанциях, а также обращаются в органы прокуратуры с ходатайствами о принесении протестов в порядке надзора;
обеспечивают принятие мер по исполнению вступивших в законную силу судебных актов;
участвует в работе по проекту укрепления национальной статистической системы Республики Казахстан в рамках займа Всемирного Банка;
осуществляет правовое обеспечение деятельности агентства при взаимоотношениях с территориальными организациями;
проводит юридическую экспертизу на соответствие требованиям законодательства проектов правовых актов, представляемых на подпись руководителю (приказов, совместных приказов, инструкций, постановлений, распоряжений и других документов);
199. Главный эксперт управления правового обеспечения
и претензионно - исковой работы
Юридического департамента,
категория С-4, № 14-3-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики.
Желательно знание государственного и английского языков.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
сотта, сондай-ақ басқа да ұйымдарда мемлекеттiк орган қызметiнiң құқықтық мәселелерiн қарау кезiнде  мемлекеттiк органның мүдделерiн бiлдiредi;
шарттарды уақтылы жасасуды, олардың заңнама талаптарына сәйкестігін, шарттар бойынша міндеттемелерді орындамаған және тиісінше орындамаған кезде экономикалық ықпал ету шараларының қолданылуын үйлестіруді қамтамасыз етеді;
Қазақстан Республикасы мемлекеттiк органының қатысуымен болатын даулар бойынша талап арыз жұмыстарын, сот тәжірибеснің жағдайын тиісті сот ісін қарауға итермелеген негізгі себептер мен жағдайларды табу мақсатында талдайды және оларды жою әрі жауапты тұлғаларды жауапкершілікке тарту жөнінде ұсыныстарды енгізеді;
Заңнамада көзделген негіздер болған жағдайда мемлекеттік органның пайдасына қабылданбаған сот актісіне шағымдану жөніндегі шараларды уақтылы қабылдайды, сондай-ақ бақылау тәртібімен прокуратура органдарына қадағалау тәртібінде наразылық білдіру туралы өтініштермен жүгінеді;
заңды күшіне енген сот актілерін орындау жөніндегі шараларды қабылдауды қамтамасыз етеді;
Дүниежүзілік Банк қарызы шеңберінде Қазақстан Республикасының Ұлттық статистика жүйесін нығайту жобасы бойынша жұмыста қатысады;
аумақтық ұйымдармен өзара іс-қимыл кезінде агенттік қызметіне құқықтық қамтамасыз етуді жүзеге асырады;
басшыға қол қоюға ұсынылатын  құқықтық актілер жобаларының (бұйрықтар, бірлескен бұйрықтар, нұсқаулықтар, қаулылар, өкімдер мен басқа да құжаттар) заңнама талаптарына сәйкестігіне заңдық сараптама жүргізеді;
200. Заң департаменті Құқықтық қамтамасыз ету және наразылық-талап
арыз жұмысы басқармасының сарапшысы, санаты С-5, 3 орын, № 14-3-2, 14-3-3, 14-3-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: құқық немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік және ағылшын тілдерін білу.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Представляет интересы государственного органа в суде, а также в других организациях при рассмотрении правовых вопросов деятельности государственного органа; обеспечивают координацию своевременного заключения договоров, их соответствия требованиям законодательства, применения экономических мер воздействия при неисполнении и ненадлежащем исполнении обязательств по договорам;
анализируют состояние исковой работы, судебной практики по спорам с участием государственного органа Республики Казахстан с целью выявления основных причин и условий, повлекших соответствующее судебное разбирательство и вносят предложения по их устранению и привлечению к ответственности виновных должностных лиц; в случае наличия оснований, предусмотренных законодательством, своевременно принимают меры по обжалованию судебного акта, принятого не в пользу государственного органа, во всех судебных инстанциях, а также обращаются в органы прокуратуры с ходатайствами о принесении протестов в порядке надзора;
обеспечивают принятие мер по исполнению вступивших в законную силу судебных актов;
участвует в работе по проекту укрепления национальной статистической системы Республики Казахстан в рамках займа Всемирного Банка;
Осуществляет правовое обеспечение деятельности агентства при взаимоотношениях с территориальными организациями;
Проводит юридическую экспертизу на соответствие требованиям законодательства проектов правовых актов, представляемых на подпись руководителю (приказов, совместных приказов, инструкций, постановлений, распоряжений и других документов);
200. Эксперт управления правового обеспечения
и претензионно - исковой работы
Юридического департамента,
категория С-5, 3 единицы, № 14-3-2, 14-3-3, 14-3-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере права или гуманитарных наук (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики.
Желательно знание государственного и английского языков.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
сотта, сондай-ақ басқа да ұйымдарда мемлекеттiк орган қызметiнiң құқықтық мәселелерiн қарау кезiнде мемлекеттiк органның мүдделерiн бiлдiредi;
шарттарды уақтылы жасасуды, олардың заңнама талаптарына сәйкестігін, шарттар бойынша міндеттемелерді орындамаған және тиісінше орындамаған кезде экономикалық ықпал ету шараларының қолданылуын үйлестіруді қамтамасыз етеді;
Қазақстан Республикасы мемлекеттiк органының қатысуымен болатын даулар бойынша талап арыз жұмыстарын, сот тәжірибеснің жағдайын тиісті сот ісін қарауға итермелеген негізгі себептер мен жағдайларды табу мақсатында талдайды және оларды жою әрі жауапты тұлғаларды жауапкершілікке тарту жөнінде ұсыныстар енгiзедi;
заңнамада көзделген негіздер болған жағдайда мемлекеттік органның пайдасына қабылданбаған сот актісіне шағымдану жөніндегі шараларды уақтылы қабылдайды, бақылау тәртібінде прокуратура органдарына қадағалау тәртібінде наразылық білдіру туралы өтініштермен жүгінеді;
заңды күшіне енген сот актілерін орындау жөніндегі шараларды қабылдауды қамтамасыз етеді;
Дүниежүзілік Банк қарызы шеңберінде Қазақстан Республикасының Ұлттық статистика жүйесін нығайту жобасы бойынша жұмыста қатысады;
аумақтық ұйымдармен өзара іс-қимыл кезінде агенттік қызметіне құқықтық қамтамасыз етуді жүзеге асырады;
басшыға қол қоюға ұсынылатын құқықтық актілер жобаларының (бұйрықтар, бірлескен бұйрықтар, нұсқаулықтар, қаулылар, өкімдер мен басқа да құжаттар) заңнама талаптарына сәйкестігіне заңдық сараптама жүргізеді;
201. Әкімшілік жұмыс департаментінің директоры, санаты С-1, № 15-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: құқық немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, гуманитарлық ғылымдар, техникалық ғылымдар және технологиялар саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
представляет интересы государственного органа в суде, а также в других организациях при рассмотрении правовых вопросов деятельности государственного органа;
обеспечивают координацию своевременного заключения договоров, их соответствия требованиям законодательства, применения экономических мер воздействия при неисполнении и ненадлежащем исполнении обязательств по договорам;
анализируют состояние исковой работы, судебной практики по спорам с участием государственного органа Республики Казахстан с целью выявления основных причин и условий, повлекших соответствующее судебное разбирательство и вносят предложения по их устранению и привлечению к ответственности виновных должностных лиц;
в случае наличия оснований, предусмотренных законодательством, своевременно принимают меры по обжалованию судебного акта, принятого не в пользу государственного органа, во всех судебных инстанциях, а также обращаются в органы прокуратуры с ходатайствами о принесении протестов в порядке надзора;
обеспечивают принятие мер по исполнению вступивших в законную силу судебных актов;
участвует в работе по проекту укрепления национальной статистической системы Республики Казахстан в рамках займа Всемирного Банка;
Осуществляет правовое обеспечение деятельности Агентства при взаимоотношениях с территориальными организациями;
Проводит юридическую экспертизу на соответствие требованиям законодательства проектов правовых актов, представляемых на подпись руководителю (приказов, совместных приказов, инструкций, постановлений, распоряжений и других документов).
201. Директор Департамента административной работы,
категория С-1, № 15-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере права или социальных наук, экономики и бизнеса, гуманитарных наук, технических наук и технологии
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департаментке басшылық ету. Кадр саясаты мәселелері бойынша Департаменттің және ведомствоға бағынысты құрылымдық бөлімшелердің жұмысын үйлестіру;
Агенттіктің білікті кадрлармен жинақталуын бақылау; кәсіптілікті арттыру және кадрларды тиімді пайдалануды ұйымдастыру;
қызметкерлермен жұмыс үдерісін ұйымдастыру; Мемлекеттік қызметшілердің еңбек тәртібін сақтауын, Ар-намыс кодексін сақтауын бақылау.
Агенттікте мемлекеттік тілдің қолданылуын қамтамасыз ету, мемлекеттік тілді насихаттау;
Агенттіктің сапа менеджменті жүйесінің нәтижелілігін арттыруға жәрдемдесу;
Статистикалық үдерістерді жақсарту және оңтайландыру бойынша іс-шараларды әзірлеу және енгізу.
202. Әкімшілік жұмыс департаменті құжаттамалық қамтамасыз ету
басқармасының басшысы, санаты С-3, № 15-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: білім (қазақ тілі мен әдебиеті, орыс тілі мен әдебиеті, шетел тілі: екі шетел тілі); гуманитарлық ғылымдар (филология, аударма ісі); әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес; жаратылыстану ғылымдары (информатика, математика, экология); техникалық ғылымдар және технологиялар  саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу. Мүмкіндіігенш мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
басқармаға келіп түскен хат-хабарларды қарау және тарату;
басқарма қызметкерлері дайындаған құжаттардың сапасы мен уақтылылығын бақылау;
құжаттаудың, құжаттармен жұмыс істеуді ұйымдастырудың, ақпараттық-іздестіру жүйесін құрудың және жүргізудің, құжаттардың орындалуының және Агенттіктің ведомстволық мұрағатына тапсыру үшін құжаттардың, істердің дайындалуын бақылаудың бірыңғай тәртібін қамтамасыз ету;
Президент Әкімшілігіне, Қазақстан Республикасы Үкіметіне атқарушылық тәртіп туралы ақпараттарды дайындау;
Агенттік басшылығының азаматтарды қабылдауының тоқсан сайынғы кестелері бойынша ақпараттар дайындау;
Агенттіктің жиынтық істер номенклатурасын, іс жүргізу нұсқаулығын  құрастыруды қамтамасыз ету;
Қазақстан Республикасының статистика мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерін әзірлеуге қатысу;
Талдау (тексеру) жүргізу барысында анықталған құрылымдық бөлімшелердің қызметіндегі кемшіліктерді жою жөніндегі ұсыныстарды әзірлеуге қатысу;
басқарма жұмысының әдісін жақсарту мен ұйымдастыруға қатысты іс- шараларға қатысу;
жоспарланған нәтижелерге қол жеткізу мен  үдерістерді тұрақты жақсартуға ұсыныстарды шығару.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Руководство Департаментом.
Организация работы и общее руководство деятельностью Департамента.
Контроль за выполнением плана работы Департамента, а также выполнение плана мероприятий Агентства, касающихся работы Департамента.
Контроль за своевременным и качественным исполнением документов.
Обеспечения функционирования государственного языка в Агентстве, пропаганда государственного языка;
Содействие повышению результативности системы менеджмента качества Агентства;
Разработка и внедрение мероприятий по улучшению и оптимизации статистических процессов.
202. Руководитель управления документационного обеспечения
Департамента административной работы,
категория С-3, № 15-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере образования (казахский язык и литература, русский язык и литература, иностранный язык: два иностранных языка); гуманитарных наук (филология, переводческое дело); социальных наук, экономики и бизнеса; естественных наук (информатика, математика, экология); технических наук и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
рассмотрение и распределение поступившей в Управление корреспонденции;
контроль качества и своевременности подготовленных сотрудниками Управления документов;
обеспечение единого порядка: документирования, организации работы с документами, создания и ведения информационно-поисковых систем, контроля исполнения документов и подготовки документов и дел для передачи в ведомственный архив Агентства;
готовить информацию об исполнительской дисциплине в Администрацию Президента, Правительство Республики Казахстан;
готовить информации по ежеквартальным графикам приема граждан руководством Агентства;
обеспечение составления сводной номенклатуры дел, инструкции по делопроизводству в Агентства;
участие в разработке нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам статистики;
участие в разработке предложений по устранению недостатков в деятельности структурных подразделений, выявленных в ходе проведения анализа (проверки);
участие в мероприятиях по улучшению организации и методов работы управления;
выработка предложений по достижению запланированных результатов и постоянному улучшению процессов.

203. Әкімшілік жұмыс департаменті құжаттамалық қамтамасыз ету
басқармасының бас сарапшысы, санаты С-4, 2 орын, № 15-2-1, 15-2-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: білім (қазақ тілі мен әдебиеті, орыс тілі мен әдебиеті, шетел тілі: екі шетел тілі); гуманитарлық ғылымдар (филология, аударма ісі); әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес; жаратылыстану ғылымдары (информатика, математика, экология); техникалық ғылымдар және технологиялар, құқық (заңтану) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Агенттікке келіп түсетін барлық құжаттамаларды қабылдау, бастапқы өңдеу жүргізу;
бақылау құжаттары бойынша ақпараттар дайындау;
Агенттік басшылығының бұрыштамасы бойынша хат-хабарларды жаңа мекенжайға жіберу және Агенттік басшылығының бұрыштамасына сәйкес Агенттіктің құрылымдық бөлімшелеріне тарату;
ұйымдардың, азаматтардың хаттары және өтініштерімен жұмыс істеу;
жоғары тұрған органдардың ҚРПӘ, ҚРҮ тапсырмаларымен жұмыс істеу;
Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерінде істің дұрыс қалыптасуына, құжаттардың қозғалысына, олардың орындалуына, олардың дайындалуына және Агенттіктің мұрағатына тапсырылуына бақылау және қамтамасыз ету;
Президент Әкімшілігінен, Премьер-Министр Кеңсесінен, Парламенттен келіп түсетін құжаттардың уақтылы және сапалы орындалуын бақылау;
Агенттіктің істер номенклатурасын, Агенттіктегі Іс жүргізу нұсқаулығын  әзірлеуге қатысу;
«Қызмет бабында пайдалану үшін» белгісі бар құжаттар мен басылымдарды қабылдау мен есепке алуды (тіркеуді) және Агенттік басшылығының бұрыштамасына сәйкес Агенттіктің құрылымдық бөлімшелері бойынша таратуды қамтамасыз ету;

203. Главный эксперт управления документационного обеспечения
Департамента административной работы,
категория С-4, 2 единицы, № 15-2-1, 15-2-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере образования (казахский язык и литература, русский язык и литература, иностранный язык: два иностранных языка); гуманитарных наук (филология, переводческое дело); социальных наук, экономики и бизнесп; естественных наук (информатика, математика, экология); технических наук и технологии, права (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знания нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области делопроизводства
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
прием, первичная обработка всей общей корреспонденции поступающей в Агентство;
подготовка информаций по контрольным документам;
переадресация корреспонденции по визе руководства Агентства и рассылка по структурным подразделениям Агентства в соответствии резолюцией руководства Агентства;
Работа с письмами, заявлениями и обращениями граждан организаций;
Работа с поручениями вышестоящих органов АП, КПМ;
Контроль и обеспечение правильного формированием дел в структурных подразделениях Агентства, движения документов, их исполнения, подготовки и передачи дел в архив Агентства;
Контроль за своевременным и качественным исполнением документов, поступающих из Администрации Президента, Канцелярии Премьер-Министра, Парламента;
участие в разработке Номенклатуры дел, Инструкции по делопроизводству в Агентстве;
обеспечение прием и учета (регистрации) документов и изданий с пометкой «Для служебного пользования» и распределение по структурным подразделениям Агентства согласно резолюции руководства Агентства;

204. Әкімшілік жұмыс департаменті құжаттамалық қамтамасыз ету
басқармасының сарапшысы, санаты С-5, № 15-2-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: білім (қазақ тілі мен әдебиеті, орыс тілі мен әдебиеті, шетел тілі: екі шетел тілі); гуманитарлық ғылымдар (филология, аударма ісі); әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес; жаратылыстану ғылымдары (информатика, математика, экология); техникалық ғылымдар және технологиялар саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Іс жүргізу саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
ЭҚБЖ құжаттарды тіркейді, бөледі және кіріс хат- хабарларды басшылыққа жібереді;
басшылықтың бұрыштамасы бойынша хат-хабарларды басқа мекен-жайға жіберуді жүзеге асыру және Агенттіктің құрылымдық бөлімшелеріне тарату;
Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерінің азаматтардың үндеулерін, өтініштерін және шағымдарын уақтылы қарауын бақылау, олардың нәтижелеріне мониторинг жүргізу және нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есеп комитетіне есеп беру;
басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының құқықтық актілерін әзірлеуге қатысу
205. Әкімшілік жұмыс  департаменті құжаттамалық қамтамасыз ету
басқармасының сарапшысы, санаты С-5, № 15-2-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: білім (қазақ тілі мен әдебиеті, орыс тілі мен әдебиеті, шетел тілі: екі шетел тілі); гуманитарлық ғылымдар (филология, аударма ісі); әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес; жаратылыстану ғылымдары (информатика, математика, экология); техникалық ғылымдар және технологиялар саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Іс жүргізу саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

204. Эксперт управления документационного обеспечения
Департамента административной работы,
категория С-5, № 15-2-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере образования (казахский язык и литература, русский язык и литература, иностранный язык: два иностранных языка); гуманитарных наук (филология, переводческое дело); социальных наук, экономики и бизнеса; естественных наук (информатика, математика, экология), технических наук и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области делопроизводства.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Распределяет, регистрирует в ЕСЭДО и направляет входящую корреспонденцию руководству:
Осуществление переадресовки корреспонденции по визе руководства и рассылка по структурным подразделениям Агентства;
контроль своевременности рассмотрения структурными подразделениями Агентства обращений, заявлений и жалоб граждан мониторинг их результатов и представление отчета по результатам в Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
Обработка документов для сдачи в архив Агентства;
участие в разработке нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам, находящимся в компетенции Управления
205. Эксперт управления документационного обеспечения
Департамента административной работы,
категория С-5, № 15-2-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере образования (казахский язык и литература, русский язык и литература, иностранный язык: два иностранных языка); гуманитарных наук (филология, переводческое дело); социальных наук, экономики и бизнеса; естественных наук (информатика, математика, экология); технических наук и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области делопроизводства.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
шығыс хат-хабарларды ЭҚБЖ тіркеу, бөлу және жіберу;
почталық және курерлік байланыс ұйымдары арқылы Агенттіктің шығыс хат-хабарларын жөнелту бойынша жұмыстар;
бақылау карточкасы бойынша салыстыра тексеру, құжаттарды бақылаудан алу жұмысы;
негізгі қызмет жөніндегі бұйрықтарды мұрағатқа тапсырғанға дейін тіркеу, есепке алу және сақтау;
құжаттардың орындалуына жалпы бақылау, құжатайналымның көлемі туралы есепті дайындау;
басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының құқықтық актілерін әзірлеуге қатысу.
206. Әкімшілік жұмыс департаменті құжаттамалық қамтамасыз ету
басқармасының сарапшысы, санаты С-5, 3 орын, № 15-2-5,
№ 15-2-6, № 15-2-7
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: білім (қазақ тілі мен әдебиеті, орыс тілі мен әдебиеті, шетел тілі: екі шетел тілі); гуманитарлық ғылымдар (филология, аударма ісі); әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес; жаратылыстану ғылымдары (информатика, математика, экология); техникалық ғылымдар және технологиялар саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Іс жүргізу саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
ЭҚБЖ бақылаудағы құжаттарды тіркейтін бағдарламамен жұмыс істеу – кіріс және шығыс хат-хабарларды тіркеу;
кіріс құжаттарды қабылдау және ол бойынша қабылданған қарарларды ЭҚБЖ енгізу;
Агенттіктің мұрағатына тапсыру үшін құжаттарды  өңдеу;
сапа менеджменті жүйесінің талаптарын орындау.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Распределять, регистрировать в ЕСЭДО и направлять исходящую корреспонденцию;
работа по отправке исходящей корреспонденции Агентства через организации почтовой и курьерской связи;
сверка по контрольным карточкам, работа по снятию документов с контроля;
Регистрация, учет и хранение до передачи в архив Приказов по основной деятельности;
общий контроль за исполнением документов, подготовка отчетов об объеме документооборота;
участие в разработке нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам, находящимся в компетенции Управления
206. Эксперт управления документационного обеспечения
Департамента финансов и документационного обеспечения,
категория С-5, 3 единицы, № 15-2-5, № 15-2-6, № 15-2-7
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере образования (казахский язык и литература, русский язык и литература, иностранный язык: два иностранных языка); гуманитарных наук (филология, переводческое дело); социальных наук, экономики и бизнеса; естественных наук (информатика, математика, экология), технических наук и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области делопроизводства.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
работа с программой регистрации контрольных документов в ЕСЭДО - регистрация исходящей и входящей корреспонденции;
прием входящих документов и занести принятых по ней резолюций в ЕСЭДО;
обработка документов для сдачи в архив Агентства;
выполнять требования системы менеджмента качества.

207. Әкімшілік жұмыс департаменті құжаттамалық қамтамасыз ету
басқармасының сарапшысы, санаты С-5, № № 15-2-8
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: білім (қазақ тілі мен әдебиеті, орыс тілі мен әдебиеті, шетел тілі: екі шетел тілі); гуманитарлық ғылымдар (филология, аударма ісі); әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес; жаратылыстану ғылымдары (информатика, математика, экология); техникалық ғылымдар және технологиялар саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Іс жүргізу  саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
ЭҚБЖ бақылаудағы құжаттарды тіркейтін бағдарламамен жұмыс істеу – кіріс және шығыс хат-хабарларды тіркеу;
кіріс құжаттарды қабылдау және ол бойынша қабылданған қарарларды ЭҚБЖ енгізу;
Агенттіктің мұрағатына тапсыру үшін құжаттарды өңдеу;
сапа менеджменті жүйесінің талаптарын орындау.
208. Әкімшілік жұмыс департаменті мемлекеттік тіл басқармасының
басшысы, санаты С-3, № 15-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: гуманитарлық  ғылымдар (филология, аударма ісі), білім (қазақ тілі және әдебиеті, қазақ тілінде оқытпайтын мектептердегі қазақ тілі мен әдебиеті) саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының  Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мемлекеттік тіл, статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі

207. Эксперт управления документационного обеспечения
Департамента административной работы,
категория С-5, № 15-2-8
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере образования (казахский язык и литература, русский язык и литература, иностранный язык: два иностранных языка); гуманитарных наук (филология, переводческое дело); социальных наук, экономики и бизнеса; естественных наук (информатика, математика, экология), технических наук и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области делопроизводства.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
работа с программой регистрации контрольных документов в ЕСЭДО - регистрация исходящей и входящей корреспонденции;
прием входящих документов и занести принятых по ней резолюций в ЕСЭДО;
обработка документов для сдачи в архив Агентства;
выполнять требования системы менеджмента качества.
208. Руководитель управления государственного языка
Департамента административной работы,
категория С-3, № 15-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере гуманитарных наук (филология, переводческое дело), образования (казахский язык и литература, казахский язык и литература в школах с неказахским языком обучения).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области государственного языка, статистики
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
стендтер мен маңдайшалардың, папка-тіркелімдердің мемлекеттік тілде дұрыс ресімделуін қамтамасыз ету және бақылау;
Агенттік басшылығының бұйрықтары жобаларының мемлекеттік тілдегі аудармасының тұпнұсқаға сәйкестігін талдау;
статистикалық материалдардың мемлекеттік тілдегі аудармасының тұпнұсқаға сәйкестігін қамтамасыз ету жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру;
басқарма жоспарларымен көзделген жұмыстардың уақтылы және сапалы орындалуын қамтамасыз ету;
ҚР аумағында тілдік жағдайды талдау және мониторинг жүргізудің автоматтандырылған жүйесі бойынша тоқсан сайынғы есепті құрастыру;
мемлекеттік қызметшілерді мемлекеттік тілге оқыту бойынша курстардың дұрыс ұйымдастырылуын бақылау;
ағымдағы хаттарды, баяндамаларды, баспасөз хабарламаларын түзету бойынша жұмыстардың уақтылы және сапалы орындалуын бақылау;
мемлекеттік тілдегі кіріс және шығыс хат-хабарлардың жүргізілуін бақылау;
Тілдерді қолдану мен дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы бойынша ақпараттық-талдамалық құжаттарды әзірлеу;
Агенттіктің құрылымдық бөлімшелеріндегі тілдік жағдайына талдау және мониторинг жүргізу;
мемлекеттік тілге оқытудың сапасын бақылау;
басқарма жұмысының жылдық жоспарын қалыптастыру.
209. Әкімшілік жұмыс департаменті мемлекеттік тіл басқармасының
бас сарапшысы, санаты С-4, № 15-3-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: гуманитарлық ғылымдар (филология, аударма ісі), білім беру (қазақ тілі және әдебиеті, қазақ тілінде оқытпайтын мектептердегі қазақ тілі мен әдебиеті) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мемлекеттік тіл, статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
обеспечение и контроль за правильным оформлением стендов и вывесок, папок – регистров на государственном языке;
анализ проектов приказов руководства Агентства на аутентичность перевода на государственный язык;
организация работ по обеспечению аутентичности перевода статистических материалов на государственный язык;
обеспечения своевременного и качественного выполнения работ, предусмотренных планами управления;
составление ежеквартального отчета по автоматизированной системе проведения анализа и мониторинга языкового состояния на территории РК;
контроль за правильной организацией курсов по обучению государственных служащих государственному языку;
контроль за своевременным и качественным выполнением работы по корректировке текущих писем, докладов, пресс-релизов контроль за ведением входящей и исходящей корреспонденции на государственном языке;
разработка информационно-аналитических документов по государственной программе функционирования и развития языков на 2011-2020 годы;
проведение анализа и мониторинга языковой ситуации в структурных подразделениях Агентства;
контроль за качеством обучения государственному языку;
формирование годового плана работы управления.
209. Главный эксперт управления государственного языка
Департамента административной работы,
категория С-4, № 15-3-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере гуманитарных наук (филология, переводческое дело), образования (казахский язык и литература, казахский язык и литература в школах с неказахским языком обучения).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области государственного языка, статистики.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Статистикалық материалдардың мемлекеттік тілдегі аудармасының тұпнұсқаға сәйкестігін қамтамасыз ету жөніндегі жұмыстарды орындау;
басқарма жоспарларымен көзделген жұмыстарды уақтылы және сапалы орындау;
мемлекеттік қызметшілерді мемлекеттік тілге оқыту бойынша курстарды дұрыс ұйымдастыру;
ағымдағы хаттарды, баяндамаларды, баспасөз хабарламаларын түзету бойынша жұмыстарды уақтылы және сапалы орындау;
мемлекеттік тілге оқытудың сапасын бақылау;
мемлекеттік тілдегі кіріс және шығыс хат-хабарлардың жүргізілуін бақылау;
басқарма жұмысының жылдық жоспарын қалыптастыруға қатысу;
мемлекеттік тілге оқыту үдерісін мониторингілеу;
мемлекеттік тілге оқыту сапасы бойынша Агенттік қызметкерлеріне сауалнама жүргізу;
Тілдерді қолдану мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасының орындалуы туралы ақпарат дайындау.
210. Әкімшілік жұмыс департаменті мемлекеттік тіл басқармасының
сарапшысы, санаты  С-5, № 15-3-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: гуманитарлық ғылымдар (филология, аударма ісі), білім беру (қазақ тілі және әдебиеті, қазақ тілінде оқытпайтын мектептердегі қазақ тілі мен әдебиеті) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының  Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мемлекеттік тіл, статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
стендтер мен маңдайшалардың, папка-тіркелімдердің мемлекеттік тілде дұрыс ресімделуін бақылау;
Агенттік басшылығының бұйрықтары жобаларының мемлекеттік тілдегі аудармасының тұпнұсқаға сәйкестігін талдау;
статистикалық материалдардың мемлекеттік тілдегі аудармасының тұпнұсқаға сәйкестігін қамтамасыз ету жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру;
Агенттіктің орталық аппаратында мемлекеттік тілді енгізу, тілдер туралы заңнаманы сақтау бойынша жұмыстарды бақылау және жоспарлау;
ҚР аумағында тілдік жағдайды талдау және мониторинг жүргізудің автоматтандырылған жүйесі бойынша тоқсан сайынғы есепті құрастыру.
Агенттікте мемлекеттік тілді насихаттау және оқыту бойынша іс-шараларды ұйымдастыру; мемлекеттік қызметшілерді мемлекеттік тілге оқыту бойынша курстардың дұрыс өткізілуі мен ұйымдастырылуын бақылау;
ағымдағы хаттарды, баяндамаларды, баспасөз хабарламаларын түзету бойынша жұмыстардың уақтылы және сапалы орындалуын бақылау;
мемлекеттік тілдегі кіріс және шығыс құжатайналымының жүргізілуін бақылау.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
выполнение работ по обеспечению аутентичности перевода статистических материалов на государственный язык;
своевременное и качественное выполнения работ, предусмотренных планами управления;
организация курсов по обучению государственных служащих государственному языку;
своевременное и качественное выполнение работ по корректировке текущих писем, докладов, пресс-релизов контроль за качеством обучения государственному языку;
контроль за ведением входящей и исходящей корреспонденции на государственном языке;
участие в формировании годового плана работы управления;
мониторинг процесса обучения государственному языку;
проведение анкетирования сотрудников Агентства по качеству обучения государственному языку;
подготовка информации о выполнении Государственной программы функционирования и развития языков.
210. Эксперт управления государственного языка
Департамента административной работы,
категория С-5, № 15-3-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере гуманитарных наук (филология, переводческое дело), образования (казахский язык и литература, казахский язык и литература в школах с неказахским языком обучения).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области государственного языка, статистики.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
выполнение работ по обеспечению аутентичности перевода статистических материалов на государственный язык;
своевременное и качественное выполнения работ, предусмотренных планами управления;
своевременное и качественное выполнение работ по корректировке текущих писем, докладов, пресс-релизов;
участие в организации курсов по обучению государственных служащих государственному языку;
контроль за качеством обучения государственному языку;
участие в формировании годового плана работы управления;
участие в проведении анкетирования сотрудников Агентства по качеству обучения государственному языку.

211. Әкімшілік жұмыс департаменті мемлекеттік тіл басқармасының
сарапшысы, санаты С-5, 2 орын № 15-3-3, № 15-3-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: гуманитарлық ғылымдар (филология, аударма ісі), білім беру (қазақ тілі және әдебиеті, қазақ тілінде оқытпайтын мектептердегі қазақ тілі мен әдебиеті) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мемлекеттік тіл, статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Статистикалық материалдардың мемлекеттік тілдегі аудармасының тұпнұсқаға сәйкестігін қамтамасыз ету жөніндегі жұмыстарды орындау;
басқарма жоспарларымен көзделген жұмыстарды уақтылы және сапалы орындау;
ағымдағы хаттарды, баяндамаларды, баспасөз хабарламаларын түзету бойынша жұмыстарды уақтылы және сапалы орындау;
мемлекеттік қызметшілерді мемлекеттік тілге оқыту бойынша курстарды дұрыс ұйымдастыруға қатысу;
мемлекеттік тілге оқытудың сапасын бақылау;
басқарма жұмысының жылдық жоспарын қалыптастыруға қатысу;
мемлекеттік тілге оқыту сапасы бойынша Агенттік қызметкерлеріне сауалнама жүргізуге қатысу.
212. Әкімшілік жұмыс департаменті статистикалық үдерістерді дамыту
басқармасының басшысы, санаты С-3, № 15-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, техникалық ғылымдар және технологиялар, құқық саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

211. Эксперт управления государственного языка
Департамента административной работы,
категория С-5, 2 единицы, № 15-3-3, № 15-3-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере гуманитарных наук (филология, переводческое дело), образования (казахский язык и литература, казахский язык и литература в школах с неказахским языком обучения).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области государственного языка, статистики.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
выполнение работ по обеспечению аутентичности перевода статистических материалов на государственный язык;
своевременное и качественное выполнения работ, предусмотренных планами управления;
своевременное и качественное выполнение работ по корректировке текущих писем, докладов, пресс-релизов;
оформление стендов и вывесок, папок-регистров на государственном языке;
участие в организации курсов по обучению государственных служащих государственному языку.
212. Руководиетль управления развития статистических процессов
Департамента административной работы,
категория С-3, № 15-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса, технических наук и технологии, права.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики. Желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқармаға басшылық ету. СМЖ құжаттама жобаларын әзірлеу және көкейтесті ету. СМЖ талаптарының сәйкестігін растау мақсатында ішкі аудитті жүргізуге қатысу. Үдерістер сапасын жақсарту мүмкіндіктерін анықтау мақсатында өндірістік үдерістерді талдау; СМЖ ішкі аудитті өткізу үдерісінде анықталған Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерінің қызметінде бұзушылықтарды және кемшіліктерді жою бойынша ұсыныстар мен ұсынымдарды әзірлеу. ҚРСА ұйымдастыру құрылымын қолдайтын регламенттерді және стандарттарды әзірлеуге қатысу. Үдерістердің қолданыстағы үлгілерін сипаттауға, оларды заттар саласына баламалылығын тексеруге қатысу. Қолданыстағы үлгілерді оңтайландыру және жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеуге қатысу.
Әкімшілік жұмыс департаменті статистикалық үдерістерді дамыту
басқармасының бас сарапшысы, санаты С-4, № 15-4-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, техникалық ғылымдар және технологиялар, құқық саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының  Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.  Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
СМЖ құжаттама жобаларын әзірлеу және көкейтесті ету. СМЖ ішкі аудитті өткізуді ұйымдастыру және қатысу. Сапа саласында бекітілген стандарттардың сәйкестігіне Агенттіктің құрылымдық  бөлімшелерінің қызметін талдау. СМЖ ішкі аудитті өткізу үдерісінде анықталған Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерінің қызметінде бұзушылықтарды және кемшіліктерді жою бойынша ұсыныстар мен ұсынымдарды әзірлеу.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Руководство Управлением. Разработка и актуализация проектов документов СМК. Участие в проведении внутреннего аудита с целью подтверждения соответствия СМК требованиям; анализ производственных процессов с целью определения возможностей улучшения качества процессов; разработка предложений и рекомендаций по устранению нарушений и недостатков в деятельности структурных подразделений Агентства, выявленных в процессе проведения внутреннего аудита СМК. Участие в разработке регламентов и стандартов, поддерживающих организационную структуру АРКС. Участие в описании существующих моделей процессов, проверки их адекватности предметным областям. Участие в разработке предложений по оптимизации и совершенствованию существующих моделей.
213. Главный эксперт Управления развития статистических процессов
Департамента административной работы,
категория С-4, № 15-4-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса, технических наук и технологии, права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Разработка и актуализация проектов документов СМК. Организация и участие в проведении внутреннего аудита СМК. Анализ деятельности структурных подразделений Агентства на соответствие утвержденным стандартам в области качества. Разработка предложений и рекомендаций по устранению нарушений и недостатков в деятельности структурных подразделений Агентства, выявленных в процессе проведения внутреннего аудита СМК

214. Әкімшілік жұмыс департаменті статистикалық үдерістерді дамыту
басқармасының бас сарапшысы, санаты С-4, № 15-4-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, техникалық ғылымдар және технологиялар, құқық саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының  Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика мәселелері бойынша техникалық реттеу саласында Қазақстан Республикасының заңнамаларын білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
СМЖ құжаттама жобаларын әзірлеу және көкейтесті ету. СМЖ ішкі аудитті жүргізуге қатысу. СМЖ жақсарту мүмкіндіктерін анықтау мақсатында өндірістік үдерістерді талдау.
Департаменттің құзіретіне жататын мәселелер бойынша ақпараттық-талдамалы материалдарды және есептерді дайындау. Департаментке келіп түсетін сұрауларға материалдарды уақытында дайындау.
215. Әкімшілік жұмыс департаменті статистикалық үдерістерді дамыту
басқармасының сарапшысы, санаты С-5,  № 15-4-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, техникалық ғылымдар және технологиялар, құқық саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика мәселелері бойынша техникалық реттеу саласында Қазақстан Республикасының заңнамаларын білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

214. Главный эксперт Управления развития статистических процессов
Департамента административной работы,
категория С-4, № 15-4-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса, технических наук и технологии, права.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание законодательства Республики Казахстан по вопросам статистики, в области технического регулирования.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Разработка и актуализация проектов документов СМК. Участие в проведении внутреннего аудита СМК; анализ производственных процессов с целью определения возможностей улучшения СМК. Подготовка информационно-аналитических материалов и отчетов по вопросам, входящим в компетенцию Департамента. Своевременная подготовка материалов на поступающие в Департамент запросы
215. Эксперт Управления развития статистических процессов
Департамента административной работы,
категория С-5, № 15-4-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса, технических наук и технологии, права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание законодательства Республики Казахстан по вопросам статистики, в области технического регулирования.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
СМЖ құжаттама жобаларын әзірлеу және көкейтесті ету. СМЖ ішкі аудитті жүргізуге қатысу. СМЖ жақсарту мүмкіндіктерін анықтау мақсатында өндірістік үдерістерді талдау. Департаменттің құзіретіне жататын мәселелер бойынша ақпараттық-талдамалы материалдарды және есептерді дайындау. Департаментке келіп түсетін сұрауларға материалдарды уақытында дайындау.
216. Персоналды басқару қызметінің басшысы, санаты С-3, № 16-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: білім (педагогика және психология, қазақ тілі мен әдебиеті, орыс тілі мен әдебиеті); гуманитарлық ғылымдар (филология, аударма ісі); құқық (заңтану); әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.  Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген). Мүмкіндігінше мемлекеттік органдардың кадрлық құрылымдық бөлімшелерінде жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Басқармаға басшылық ету;
мемлекеттік лауазымдарға үміткерлерді конкурстық іріктеуді, мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге аттестация жүргізуді;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге тәртіптік жаза қолдану ережелеріне сәйкес қызметтік тексерулер жүргізу;
мемлекеттік қызметшілердің ант беру рәсімдерін  ұйымдастыру және өткізу;
мемлекеттік наградалармен марапаттау үдерістерін жүзеге асыру;
Агенттік қызметкерлерінің біліктілігін арттыруды ұйымдастыру;
аумақтық статистика органдарының кадрлық мәселелер жөніндегі қызметкерлеріне тәжірибелік және консультативтік кеңес беру.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Разработка и актуализация проектов документов СМК. Участие в проведении внутреннего аудита СМК; анализ производственных процессов с целью определения возможностей улучшения СМК. Участие в разработке регламентов и стандартов, поддерживающих организационную структуру АРКС. Подготовка информационно-аналитических материалов и отчетов по вопросам, входящим в компетенцию Департамента. Своевременная подготовка материалов на поступающие в Департамент запросы.
216. Руководитель Службы управления персоналом
категория С-3, № 16-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере образования (педагогика и психология, казахский язык и литература, русский язык и литература); гуманитарных наук (филология, переводческое дело); права (юриспруденция); социальных наук, экономики и бизнеса.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики. Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084). Желателен опыт работы в кадровых структурных подразделениях государственных органов.
Функциональные обязанности
Руководство Управлением;
Организация и проведение:
конкурсного отбора кандидатов на государственные должности;
аттестации административных государственных служащих;
проведение служебных расследований в соответствии с правилами наложения дисциплинарных взысканий на административных государственных служащих;
процедуры принесения присяги государственными служащими;
осуществление процесса награждения государственными наградами;
организация повышения квалификации сотрудников Агентства;
оказание практической и консультативной помощи работникам территориальных органов статистики по кадровым вопросам.

217. Персоналды басқару қызметінің бас сарапшысы, санаты С-4, № 16-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: білім (педагогика және психология, қазақ тілі мен әдебиеті, орыс тілі мен әдебиеті); гуманитарлық ғылымдар (филология, аударма ісі); құқық (заңтану); әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген). Мемлекеттік органдардың кадрлық құрылымдық бөлімшелерінде жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
мемлекеттік қызметшілерге аттестацияны, аттестация өткізу графиктерін әзірлеу, аттестациядан өтетіндерге қажет құжаттарды дайындауды;
тәртіптік комиссияның отырыстарын, статистика органдарының қызметкерлерін мемлекеттік және өзге де наградалармен марапаттауға арналған марапаттау құжаттарын дайындауды;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарының жинағын дайындауды;
мемлекеттік лауазымға үміткерлерді конкурстық іріктеуді, конкурсқа қатысуға тілек білдірген азаматтардан құжаттарды қабылдауды және конкурстық комиссияның қарауына дайындауды ұйымдастыру және жүргізу.
Агенттіктің орталық аппаратының және аумақтық органдары бойынша өткізілген конкурстар мен саны туралы;
Агенттіктің орталық аппаратының және аумақтық органдары бойынша кадрлардың құрамы мен ауысымдылығы туралы;
Аттестация өткізу туралы есептерді құру.
Аумақтық статистика органдарының кадрлық мәселелер жөніндегі қызметкерлеріне тәжірибелік және консультативтік кеңес беру.

217. Главный эксперт Службы управления персоналом,
категория С-4, № 16-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере образования (педагогика и психология, казахский язык и литература, русский язык и литература); гуманитарных наук (филология, переводческое дело); права (юриспруденция); социальных наук, экономики и бизнеса
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики. Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084). Желателен опыт работы в кадровых структурных подразделениях государственных органов.
Функциональные обязанности
Организация и проведение:
аттестации государственных служащих, разработка графиков проведения аттестации, подготовка необходимых документов на аттестуемых;
заседаний дисциплинарных комиссий;
подготовка наградных документов для награждения государственными и иными наградами работников системы органов статистики;
подготовка сборника квалификационных требований к должностям административных государственных служащих;
конкурсного отбора кандидатов на государственные должности, прием и подготовка к рассмотрению конкурсной комиссии документов от граждан, желающих принять участие в конкурсе.
Составление отчетов:
о численности и проведенных конкурсах по центральному аппарату Агентства и сводный по территориальным органам статистики;
о составе и сменяемости кадров по центральному аппарату Агентства и сводный по территориальным органам статистики;
о проведении аттестации;
Оказание практической и консультативной помощи работникам территориальных органов статистики по кадровым вопросам.

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
кадрлық мәселелер жөніндегі бұйрықтарды;
жеке істерді дайындау және ресімдеу және оларға өзгерістерді, толықтыруларды уақытында енгізу, еңбек кітапшаларын жүргізу;
Агенттіктің орталық аппараты және оның аумақтық органдары бойынша бос мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасуға конкурс өткізу туралы хабарландыру мәтіндерін дайындау.
Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексі нормаларының сақталуы туралы;
бар бос мемлекеттік лауазымдар туралы есепті құрастыру.
Агенттіктің аумақтық бөлімшелері қызметкерлерінің біліктілігін арттыру,  орталық аппараты қызметкерлерінің тағылымдамадан, семинарлардан өткізу және дайындау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру.
Статистика органдары қызметкерлерінің біліктілігін арттырудың жоспар-кестесін дайындау, біліктілікті арттыру жөніндегі есепті құрастыру;
Агенттіктің орталық аппаратының және оның аумақтық органдарының мемлекеттік қызметшілерін оқытуға есептік қажеттілікті құрастыру;
Агенттіктің орталық аппараты бойынша іссапарлар жоспарын құрастыру.
220. Мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі бас сарапшы,
санаты С-4, № 17-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: құқық, әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, техникалық ғылымдар және технологиялар, гуманитарлық  ғылымдар саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес мемлекеттік құпиялардың қорғалуын қамтамсыз етеді, оның ішінде аумақтық статистика органдарында;  мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі бөлімшенің жұмыс істеуін ұйымдастырады; өз құзыретінің шегінде мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерге жол берілетін азаматтарға қатысты  тексеру іс-шараларын өткізуді қамтамасыз етеді;  мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі жүйені жетілдіру бойынша ұсыныс енгізеді; өз құзыретінің шегінде мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы басқа мәселелерді шешеді.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Подготовка и оформление:
приказов по кадровым вопросам;
личных дел и своевременное внесение в них изменений, дополнений, ведение трудовых книжек;
текстов объявлений о проведении конкурсов на замещение вакантных административных государственных должностей по центральному аппарату Агентства и его территориальных органов.
о соблюдении норм Кодекса чести государственных служащих;
об имеющихся вакантных государственных должностях.
Организация работ по подготовке и проведению семинаров, стажировке сотрудников центрального аппарата, повышению квалификации сотрудников территориальных подразделений Агентства;
Подготовка плана-графика повышения квалификации работников органов статистики, составление отчета по повышению квалификации;
Составление расчетной потребности в обучении государственных служащих центрального аппарата Агентства и его территориальных органов; Составление плана командировок по центральному аппарату Агентства.
220. Главный эксперт по защите государственных секретов,
категория С-4, № 17-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере права, социальных наук, экономики и бизнеса, технических наук и технологии, гуманитарных наук.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Обеспечивает защиту государственных секретов в соответствии с законодательством Республики Казахстан, в том числе и в территориальных органах статистики; организует функционирование подразделения по защите госуларственных секретов; обеспечивает в пределах своей компетенции проведение проверочных мероприятий в отношений граждан, допускаемых к сведениям, составляющими государственные секреты; вносит предложения по совершенствованию системы защиты государственных секретов; в пределах своей компетенции решает другие вопросы в области защиты государственных секретов.

221. Мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі сарапшы,
санаты С-5, № 17-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: құқық, әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, техникалық ғылымдар және технологиялар, гуманитарлық  ғылымдар саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Құпия іс жүргізуді ұйымдастыру; келіп түскен және дайындалған құжаттарды есепке алу және тіркеу, сондай-ақ  олардың орындалуын бақылау.
222. Жарияланымдар және статистикалық ақпаратты тарату
департаментінің директоры санаты С-1, №  18-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, техникалық ғылымдар және технологиялар саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы»  Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы  қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері. Статистика және экономиканың жалпы теориясын, статистикалық қызметті жоспарлау және бағыттау принциптерін білу.
Мүмкіндігінше ағылшын тілін іскерлік деңгейде білу.
Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

221. Эксперт по защите государственных секретов,
категория С-5, № 17-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере права, социальных наук, экономики и бизнеса, технических наук и технологии, гуманитарных наук.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация секретного делопроизводства; учет и регистрация поступивших и подготовленных документов, а также контроль за их исполнением.
222. Директор Департамента публикаций и
распространения статистической информации
категория С-1, № 18-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса, технических наук и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области статистики.
Знание общей теории статистики и экономики, принципов координации и планирования статистической деятельности.
Желательно знание английского языка на уровне делового.
Желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген). Жарияланымдарды дайындау және ақпаратты тарату саласында мүмкіндігінше жұмыстық тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Департаментті басқару, Департаментінің жұмысын ұйымдастыру, жоспарлау және оның орындалуын қамтамасыз ету;
Статистикалық ақпаратты тарату стандарттарын құру; Статистикалық жарияланымдарды құру стандарттарын жетілдіру;
халықаралық статистикалық офистердің өз жарияланымдарында және сайтта жариялаған деректері негізінде Қазақстанды шетелдермен салыстырудың кестелік материалдарын құрастыру;
халықаралық салғастырулар бөлігінде пайдаланушылардың сұрауларына жауаптарды қалыптастыру;
салалық департаменттермен бірлесіп, халықаралық сұрақнамаларды уақтылы және сапалы толтыру кіреді.
223. Жарияланымдар және статистикалық ақпаратты тарату
департаментінің баспасөз-хатшысы санаты С-3, № 18-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика, қоғамдық байланыс, журналистика), гуманитарлық ғылымдар (филолог) саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының  Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Мүмкіндігінше ағылшын және мемлекеттік тілдерін іскерлік деңгейде білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Мүмкіндігінше бұқаралық ақпарат құралдарымен және қоғамдық ұйымдармен байланысты ұйымдастыру саласында жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Бұқаралық ақпарат құралдарымен (БАҚ) өзара іс-қимыл жасау және жұмыстарды үйлестіру, соның ішінде баспасөз-конференцияларын, брифингілерді ұйымдастыру, баспасөз-хабарламаларын және өзге де материалдарды дайындау; Агенттіктің және оның құрылымдық бөлімшелерінің қызметтерін БАҚ-та жариялау;
Республикалық, өңірлік және шетелдік БАҚ–та ҚР Статистика агенттігі қызметін жариялаудағы негізгі үрдістер туралы Агенттік басшыларын хабардар ету мақсатында  БАҚ-қа жедел мониторинг жүргізу.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084). Желателен опыт работы в сфере подготовки публикаций и распространения информации.
Функциональные обязанности
Руководство Департаментом, организация и планирование работы Департамента и обеспечение ее выполнения;
разработка Стандартов по распространению статистической информации;
совершенствование Стандартов формирования статистических публикаций;
Составление сравнительных табличных материалов Казахстана с зарубежными странами, на основе данных публикуемых международными статистическими офисами в своих публикациях и на сайте;
Формирование ответов на запросы пользователей в части международных сопоставлений;
Своевременное и качественное заполнение международных вопросников совместно с отраслевыми департаментами и прочее.
223. Пресс-секретарь Департамента публикаций и
распространения статистической информации
категория С-3, № 18-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика, связь с общественностью, журналистика), гуманитарных наук (филолог)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики.
Желательно знание государственного и английского языка на уровне делового.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта работы в области организации связей со средствами массовой информации и общественными организациями.
Функциональные обязанности
Взаимодействие и координация работы со средствами массовой информации (СМИ), в том числе организация пресс-конференций, брифингов, подготовка пресс-релизов и пр. материалов;
освещение в СМИ деятельности Агентства и его структурных подразделений;
оперативный мониторинг СМИ, с целью информирования руководителей Агентства об основных тенденциях в освещении деятельности Агентства РК по статистике в республиканских, региональных и иностранных СМИ.

224. Жарияланымдар және статистикалық ақпаратты тарату департаменті
жарияланымдарды дайындау басқармасының басшысы, санаты С-3, № 18-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика, әлемдік экономика), жаратылыстану ғылымдары (математика, информатика)  саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы»  Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы  қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Мүмкіндігінше ағылшын және мемлекеттік тілдерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген). Жарияланымдарды дайындау және ақпаратты тарату саласында мүмкіндігінше жұмыстық тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Басқарманы басқару, Басқарманың жұмысын ұйымдастыру, жоспарлау және оның орындалуын қамтамасыз ету;
Статистикалық ақпаратты тарату стандарттарын құрау; статистикалық ақпаратты тарату Стандарттарын жетілдіру;  жарияланым қызметі және статистикалық ақпаратты тарату аясындағы салалық департаменттердің жұмысын бағыттау; жарияланым қызметі және статистикалық ақпаратты тарату аясындағы аумақтық органдардың жұмысын үйлестіру;
Қоғаммен байланысты қамтамасыз ету;
Агенттіктің жиынтық жарияланымдарын құруды ұйымдастыру;
статистикалық жарияланымдарды дайындау, көбейту және тарату бойынша қызмет көрсетуді жеткізушілердің келісім-шарт міндеттемелерін орындауды мониторингілеу;
Статистикалық қызметті ұйымдастыру мәселесі бойынша нормативтік құжаттардың жобасын әзірлеу;
Басқармаға жүктелген функциялар мен міндеттердің орындалуын ұйымдастыру.
225. Жарияланымдар және статистикалық ақпаратты тарату департаменті
жарияланымдарды дайындау басқармасының бас сарапшысы,

224. Руководитель управления подготовки публикаций
Департамента публикаций и распространения статистической
информации категория С-3, № 18-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), естественных наук (математика, информатика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики. Желательно знание государственного и английского языков.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).Желателен опыт работы в сфере подготовки публикаций и распространения информации.
Функциональные обязанности
Руководство Управлением, организация и планирование работы Управления и обеспечение ее выполнения;
разработка Стандартов по распространению статистической информации;
совершенствование Стандартов формирования статистических публикаций;
координация работы отраслевых департаментов в области публикационной деятельности и распространения статистической информации; координация работы территориальных органов статистики в области публикационной деятельности и распространения статистической информации; обеспечение связи с широкой общественностью; организация разработки сводных публикаций Агентства; мониторинг исполнения договорных обязательств поставщиков услуг по изготовлению, тиражированию и распространению статистических публикаций;
подготовка проектов нормативных документов по вопросам организации статистической деятельности; организация выполнения функций и задач, возложенных на управление.
225. Главный эксперт управления подготовки публикаций
Департамента публикаций и распространения статистической информации

санаты С-4, 3 орын, № 18-3-1, № 18-3-2, № 18-3-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика әлемдік экономика), жаратылыстану ғылымдары (математика, информатика)  саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.  Мүмкіндігінше ағылшын және мемлекеттік тілдерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген). Мүмкіндігінше жарияланымдарды дайындау және ақпаратты тарату саласында жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Статистикалық ақпаратты тарату мәселесі бойынша пайдаланушылармен қарым-қатынас;
қоғаммен байланысты қамтамасыз ету;
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Үкіметтің, министрліктердің, ведомстволардың сұраулары бойынша анықтамалық-ақпараттық материалдарды әзірлеу;
статистикалық жарияланымдарды дайындау, көбейту және тарату бойынша қызмет көрсетуді жеткізушілердің келісім-шарт міндеттерін орындау мониторингі;
статистикалық жарияланымдарды қалыптастыру және шығару;
өз құзіреті шеңберінде халықаралық жобаларға қатысу.
226. Жарияланымдар және статистикалық ақпаратты тарату департаменті
жарияланымдарды дайындау бас қармасының сарапшысы,
санаты С-5, 2 орын, № 18-3-4, № 18-3-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика, әлемдік экономика), жаратылыстану ғылымдары (математика, информатика), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық байланыстар) саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу. Мүмкіндігінше ағылшын және мемлекеттік тілдерін білу.
Жұмыс тәжірибесі

категория С-4, 3 единицы, № 18-3-1, № 18-3-2, № 18-3-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), естественных наук (математика, информатика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики. Желательно знание государственного и английского языков.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084). Желателен опыт работы в сфере подготовки публикаций и распространения информации.
Функциональные обязанности
Взаимодействие с пользователями по вопросам распространения статистической информации;
обеспечение связи с широкой общественностью;
подготовка справочно-информационных материалов по запросам Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства, министерств и ведомств;
мониторинг исполнения договорных обязательств поставщиков услуг по изготовлению, тиражированию и распространению статистических публикаций;
формирование и подготовка к выпуску статистических публикаций;
участие в международных проектах в пределах своей компетенции.
226. Эксперт управления подготовки публикаций
Департамента публикаций и распространения статистической информации
категория С-5, 2 единицы, № 18-3-4, № 18-3-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), естественных наук (математика, информатика), гуманитарных наук (международные отношения).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики. Желательно знание государственного и английского языков.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Статистикалық ақпаратты тарату мәселесі бойынша пайдаланушылармен қарым-қатынас;
статистикалық жарияланымдарды қалыптастыру және шығару;
мемлекеттік басқару органдарына статистикалық жарияланымдарды жолдау және тарату реестірін жүргізу;
Басқарма ұйымдастыратын шараларды дайындау және оны өткізуге қатысу;
өз құзіреті шеңберінде халықаралық жобаларға қатысу.
227. Жарияланымдар және статистикалық ақпаратты тарату департаменті
статистикалы қ ақпаратты электрондық түрде тарату басқармасының
басшысы, санаты С-3, № 18-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, техникалық ғылымдар және технологиялар, жаратылыстану ғылымдары (математика, мнформатика) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы»Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі. Мүмкіндігінше мемлекеттік және ағылшын тілдерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне басшылық жасау;  басқарманың ішкі үдерісін сараптау мен қызметін жоспарлау; басқарманың басқа да Агенттіктің басқармаларымен жұмыстарын үйлестіру; статистикалық жарияланымдарды электрондық тарату бойынша жұмыстарды ұйымдастыру мен үйлестіру; ХВҚ-ның Деректерді таратудың арнайы стандарттары аясындағы статистикалық акпараттарды тарату қызметін үйлестіру; басқарма құзіреті шегінде бюджеттік бағдарлама бойынша мемлекеттік сатып алулар құжаттарының жобаларын дайындау;   статистикалық ақпаратты тарату ұйымдастыру мәселелері бойынша нормативтік құжаттардың жобаларын дайындау;
статистикалық ақпаратты тарату мәселелері бойынша халықаралық жобалар мен семинарларға қатысу. халықаралық статистикалық офистердің өз жарияланымдарында және сайтта жариялаған деректері негізінде Қазақстанды шетелдермен салыстырудың кестелік материалдарын құрастыру;  халықаралық салғастырулар бөлігінде пайдаланушылардың сұрауларына жауаптарды қалыптастыру;  салалық департаменттермен бірлесіп, халықаралық сұрақнамаларды уақтылы және сапалы толтыру кіреді.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Взаимодействие с пользователями по вопросам распространения статистической информации;
формирование и подготовка к выпуску статистических публикаций;
ведение реестра рассылки и предоставление статистических публикаций органам государственного управления;
участие в подготовке и проведении мероприятий, организуемых Управлением;
участие в международных проектах в пределах своей компетенции.
227. Руководитель управления электронного распространения
статистической информации
Департамента публикаций и распространения статистической информации
категория С-3, № 18-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса, технических наук и технологии, естественных наук (математика, информатика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики. Желательно знание государственного и английского языков.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Руководство деятельностью Управлением; анализ внутренних процессов и планирование деятельности управления; координация работы управления с другими управлениями Агентства; организация и координация работ по электронной рассылке статистических публикаций; координация деятельности по распространению статистической информации в рамках Специальных стандартов распространения данных МВФ; подготовка проекта документации по государственным закупкам по бюджетной программе в пределах компетенции управления; подготовка проектов нормативных документов по вопросам организации распространения статистической информации; участие в международных проектах и семинарах по вопросам распространения статистической информации. Составление сравнительных табличных материалов Казахстана с зарубежными странами, на основе данных публикуемых международными статистическими офисами в своих публикациях и на сайте; Формирование ответов на запросы пользователей в части международных сопоставлений; Своевременное и качественное заполнение международных вопросников совместно с отраслевыми департаментами и прочее.

228. Жарияланымдар және статистикалық ақпаратты тарату департаменті
статистикалық ақпаратты электрондық түрде тарату басқармасының
сарапшысы, санаты С-5, 3 орын, № 18-4-1, № 18-4-2, № 18-4-3
Критерийлер
Требования
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және, бизнес, техникалық ғылымдар және технологиялар, жаратылыстану ғылымдары (математика, информатика) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының  Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі. Мүмкіндігінше мемлекеттік және ағылшын тілдерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарма жоспарымен көзделген жұмыстарды уақтылы және сапалы орындалуын ұйымдастыру мен үйлестіру; статистикалық жарияланымдарды электрондық тарату бойынша жұмыстарды ұйымдастыру мен үйлестіру; статистикалық ақпараттарды электронды таратуға жазылу бойынша тұтынушылар қорын қалыптастыру бойынша жұмыстарды үйлестіру; ХВҚ-ның Деректерді таратудың арнайы стандарттары аясындағы статистикалық акпараттарды тарату қызметін үйлестіру; деректерді электронды тарату мәселелері бойынша пайдаланушылармен өзара іс-қимыл; басқарма құзіреті шегінде бюджеттік бағдарлама бойынша мемлекеттік сатып алулар құжаттарының жобаларын дайындау жұмыстарына қатысу;  статистикалық ақпаратты тарату ұйымдастыру мәселелері бойынша нормативтік құжаттардың жобаларын дайындау жұмыстарына қатысу;
статистикалық ақпаратты тарату мәселелері бойынша халықаралық жобалар мен семинарларға қатысу. халықаралық статистикалық офистердің өз жарияланымдарында және сайтта жариялаған деректері негізінде Қазақстанды шетелдермен салыстырудың кестелік материалдарын құрастыру;  халықаралық салғастырулар бөлігінде пайдаланушылардың сұрауларына жауаптарды қалыптастыру;  салалық департаменттермен бірлесіп, халықаралық сұрақнамаларды уақтылы және сапалы толтыру және өзгелері кіреді.

228. Эксперт управления электронного распространения
статистической информации
Департамента публикаций и распространения статистической информации
категория С-5, 3 единицы, № 18-4-1, № 18-4-2, № 18-4-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса, технических наук и технологии, естественных наук (математика, информатика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики. Желательно знание государственного и английского языков.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация и координация своевременного и качественного выполнения работ, предусмотренных Планом управления;
организация и координация работ по электронной рассылке статистических публикаций;
координация работ по формированию базы пользователей по подписке на электронную рассылку статистической информации;
координация деятельности по распространению статистической информации в рамках Специальных стандартов распространения данных МВФ;
взаимодействие с пользователями по вопросам электронного распространения данных;
участие в подготовке проектов документации по государственным закупкам по бюджетной программе в пределах компетенции управления;
участие в подготовке проектов нормативных документов по вопросам организации распространения статистической информации;
участие в международных проектах и семинарах по вопросам распространения статистической информации.
Составление сравнительных табличных материалов Казахстана с зарубежными странами, на основе данных публикуемых международными статистическими офисами в своих публикациях и на сайте;
Формирование ответов на запросы пользователей в части международных сопоставлений;
Своевременное и качественное заполнение международных вопросников совместно с отраслевыми департаментами и прочее.

229. Облыстың, Алматы, Астана қалаларының Статистика департаментінің
басшысы, санаты С-О-1, 16 орын, (№ 19-1-1, № 19-1-2, № 19-1-3,
№ 19-1-4, № 19-1-5, № 19-1-6, № 19-1-7, № 19-1-8, № 19-1-9,
№ 19-1-10, № 19-1-11, № 19-1-12, № 19-1-13, № 19-1-14,
№ 19-1-15, № 19-1-16)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, техникалық ғылымдар және технологиялар, құқық, ауылшаруашылық ғылымдары, білім (математика) саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының  Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын,  «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген). Мүмкіндігінше мемлекеттік облыстық органдардағы басшылық лауазымдарда жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Бір аттас облыстың Статистика департаментінің жұмысына басшылық ету. ҚРСА РМК АЕО филиалдарының қызметін бақылау. Өңірлік деңгейде статистикалық қызметті ұйымдастыру. Статистикалық жұмыстардың жоспарын орындауды қамтамасыз ету. Мемлекеттік статистиканы жетілдіру бағдарламасының іс-шараларын орындаудың өңірлік деңгейде ұйымдастыру.
230. Облыстың, Алматы, Астана қалаларының Статистика департаменті
басшысының орынбасары, санаты С-О-2, 16 орын, (№ 19-2-1, № 19-2-2,
№ 19-2-3, № 19-2-4, № 19-2-5, № 19-2-6, № 19-2-7, № 19-2-8, № 19-2-9,
№ 19-2-10, № 19-2-11, № 19-2-12, № 19-2-13, № 19-2-14, № 19-2-15,
№ 19-2-16)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, техникалық ғылымдар және технологиялар,  құқық, ауылшаруашылық  ғылымдары, білім  (математика) саласында
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының   Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

229. Руководитель Департамента статистики области, городов Алматы,
Астаны категория С-О-1, 16 единиц,
(№ 19-1-1, № 19-1- 2, № 19-1- 3, № 19-1- 4, № 19-1-5, № 19-1- 6,
№ 19-1-7, № 19-1- 8, № 19-1- 9, № 19-1-10, № 19-1-11, № 19-1-12, №
19-1-13, № 19-1-14, № 19-1-15, № 19-1-16)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса, технических наук и технологии, права, сельскохозяйственных наук, образования (математика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики. Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084). Желательно опыт работы на руководящих должностях в областных государственных органах.
Функциональные обязанности
Руководство работой Департамента статистики одноименной области, контроль за деятельностью филиалов РГП ИВЦ АРКС по одноименной области. Организация статистической деятельности на региональном уровне, обеспечение выполнения Плана статистических работ. Организация на региональном уровне выполнения мероприятий Программы совершенствования государственной статистики.
230. Заместитель руководителя Департамента статистики области,
городов Алматы, Астаны
категория С-О-2, 16 единиц, (№ 19-2-1, № 19-2-2, № 19-2-3, №
19-2-4,№ 19-2-5, № 19-2-6, № 19-2-7, № 19-2-8, № 19-2-9, № 19-2-10, №
19-2-11, № 19-2-12, № 19-2-13, № 19-2-14, № 19-2-15, № 19-2-16)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса, технических наук и технологии, права, сельскохозяйственных наук, образование (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики. Желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген). Мүмкіндігінше мемлекеттік облыстық органдардағы басшылық лауазымдарда жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Ғылыми әдістемелер және халықаралық стандарттар негізінде бірыңғай статистикалық ақпараттық жүйенің жұмыс істеуін және жетілдіруді қамтамасыз ету. Статистикалық көрсеткіштердің толықтығын, дұрыстығын және жеткіліктігін қамтамасыз ету. Статистикалық ақпаратты пайдаланушылармен жұмыс, олардың сұраулары бойынша заңды және жеке тұлғаларға арналған жиынтық статистикалық ақпаратты ұсыну.
231. Облыстың, Алматы, Астана қалаларының Статистика департаменті
басшысының орынбасары, санаты С-О-2, 16 орын, (№ 19-3-1, № 19-3-2,
№ 19-3-3, № 19-3-4, № 19-3-5, № 19-3-6, № 19-3-7, № 19-3-8, № 19-3-9,
№ 19-3-10, № 19-3-11, № 19-3-12, № 19-3-13, № 19-3-14, № 19-3-15,
№ 19-3-16)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, техникалық ғылымдар және технологиялар, құқық, ауылшаруашылық ғылымдары, білім (математика) саласында.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының  Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Статистика саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген). Мемлекеттік облыстық органдардағы басшылық лауазымдарда жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Ғылым әдіснамасы және халықаралық стандарттар негізінде бірыңғай статистикалық ақпараттық жүйенің жұмыс істеуін және жетілдіруді қамтамасыз ету. Статистика органдарының өңірлік ақпараттық-есептеуіш жүйесінің жұмыс істеуі және статистикалық деректер қорын құру бойынша заманауи ақпараттық технологияларды енгізу. Статистикалық көрсеткіштердің толықтығын, дұрыстығын және жеткіліктігін қамтамасыз ету. Статистикалық ақпаратты пайдаланушысымен жұмыс, олардың сұраулары бойынша заңды және жеке тұлғаларға арналған жиынтық статистикалық ақпаратты ұсыну.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084). Желательно опыт работы на руководящих должностях в областных государственных органах.
Функциональные обязанности
Обеспечение функционирования и совершенствования единой статистической информационной системы на основе научной методологии и международных стандартов. Обеспечение целостности, достоверности и достаточности статистических показателей, работа с потребителями статистической информации, предоставление сводной статистической информации для юридических и физических лиц по их запросам.
231. Заместитель руководителя Департамента статистики области,
городов Алматы, Астаны категория С-О-2, 16 единиц, (№ 19-3-1, №
19-3-2, № 19-3-3, № 19-3-4, № 19-3-5, № 19-3-6, № 19-3-7, № 19-3-8, №
19-3-9, № 19-3-10, № 19-3-11, № 19-3-12, № 19-3-13, № 19-3-14,
№ 19-3-15, № 19-3-16)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: в сфере социальных наук, экономики и бизнеса, технических наук и технологии, права, сельскохозяйственных наук, образования (математика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области статистики. Желательно знание государственного языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084). Желательно опыт работы на руководящих должностях в областных государственных органах.
Функциональные обязанности
Обеспечение функционирования и совершенствования единой статистической информационной системы на основе научной методологии и международных стандартов. Обеспечение функционирования региональной информационно-вычислительной системы органов статистики и внедрение современных информационных технологий по созданию статистических баз данных. Обеспечение целостности, достоверности и достаточности статистических показателей, работа с потребителями статистической информации, предоставление сводной статистической информации для юридических и физических лиц по их запросам.