Жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсететін медициналық ұйымдардың қызметтерін үйлестіру бойынша нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2013 жылғы 12 желтоқсандағы № 728 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 23 қаңтарда № 9081 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 07 ақпандағы № 12 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 07.02.2017 № 12 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жоғары мамандандырылған медициналық көмек технологияларын енгізу есебінен халыққа медициналық көмек көрсету сапасын және қолжетімділігін одан әрі арттыру мақсатында "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының кодексінің 42-бабының және 7-бабының 1-тармағының 5-тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсететін медициналық ұйымдардың қызметтерін үйлестіру бойынша нұсқаулық (бұдан әрі – Нұсқаулық) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті (А.Ғ. Төлеғалиева):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне заңнамамен белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты облыстардың және Астана, Алматы қалаларының денсаулық сақтау басқармаларына жеткізуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаменті (Д.Е. Асайынова) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын өзім бақылаймын.
5. Осы бұйрық оны алғаш ресми жариялаған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушы
Е. Байжүнісов
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушы
2013 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 728 бұйрығымен бекітілген
Жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсететін медициналық ұйымдардың қызметін үйлестіру жөніндегі нұсқаулық
1. Жалпы ережелер
1. Осы Жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсететін медициналық ұйымдардың қызметін үйлестіру жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі - Нұсқаулық) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес әзірленген және Жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсететін медициналық ұйымдардың қызметін үйлестіру тәртібін нақтылайды.

Об утверждении Инструкции по координации деятельности медицинских организаций, оказывающих высокоспециализированную медицинскую помощь
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 декабря 2013 года № 728. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 января 2014 года № 9081. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 07 февраля 2017 года № 12.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 07.02.2017 № 12 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 42 и подпунктом 5) пункта 1 статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" в целях дальнейшего повышения доступности и качества медицинской помощи населению за счет внедрения технологий высокоспециализированной медицинской помощи, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Инструкцию по координации деятельности медицинских организаций, оказывающих высокоспециализированную медицинскую помощь.
2. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Тулегалиева А. Г.):
1) направить в установленном законодательством порядке на государственную регистрацию настоящий приказ в Министерство юстиции Республики Казахстан;
2) разместить настоящий приказ на Интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его государственной регистрации;
3) довести настоящий приказ до сведения организаций здравоохранения независимо от форм собственности и управлений здравоохранения областей, городов Астаны и Алматы.
3. Департаменту юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Асаинова Д. Е.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра здравоохранения
Республики Казахстан
Е. Байжунусов
Утверждена
приказом и.о. Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 декабря 2013 года № 728
Инструкция по координации деятельности медицинских организаций,
оказывающих высокоспециализированную медицинскую помощь
1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция по координации деятельности медицинских организаций, оказывающих высокоспециализированную медицинскую помощь (далее - Инструкция) разработана в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" и детализирует порядок координации деятельности медицинских организаций, оказывающих высокоспециализированную медицинскую помощь.

2. Нұсқаулықта пайдаланылатын ұғымдар мен олардың анықтамалары:
1) жоғары мамандандырылған медициналық көмек (бұдан әрі - ЖММК) - диагностиканың, емдеу мен медициналық оңалтудың ең жаңа технологияларын пайдалануды талап ететін аурулар кезінде бейінді мамандар көрсететін медициналық көмек;
2) технология - материалдарда, ақпараттарда немесе адамдарда қажетті өзгерістерді жүзеге асыру үшін қажетті біліктілік дағдылардың, жабдықтардың, инфрақұрылымның, аспаптардың және тиісті техникалық білімнің тіркесуі;
3) денсаулық сақтау саласындағы уәкілеттті орган (бұдан әрі - уәкілетті орган) - азаматтар денсаулығын сақтау, медициналық және фармацевтикалық ғылым, медициналық және фармацевтикалық білім, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық аман-саулығы, дәрілік заттардың айналымы, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техника, медициналық қызметтердің сапасын бақылау саласында жетекшілік ететін мемлекеттік орган.
2. Жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсететін медициналық ұйымдардың қызметтерін үйлестіру
3. ЖММК амбулаториялық және (немесе) стационарлық жағдайда жоспарлы немесе шұғыл түрде көрсетіледі және жоғары технологиялық жабдықтарды қолданумен және (немесе) аса күрделі жоғары білікті медициналық операцияларды, манипуляцияларды қолданумен аурулардың диагностикасын жүргізуді және емдеуді көздейді.
4. ЖММК көрсетуге медициналық ұйымның дайындығын бағалау уәкілетті органның Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің аумақтық департаментіне (бұдан әрі - МФҚБК АД) әрбір мәлімделген технология үшін кадрлар біліктілігінің, жабдықтардың уәкілетті орган бекіткен талаптарға сәйкес келуі, дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды (бұдан әрі - ММБ), медициналық техниканы, шығын материалдарын мемлекеттік тіркеуге алудың немесе бір реттік кіргізу рұқсатының болуы бойынша белгіленеді.
5. ЖММК көрсетуге үміткер медициналық ұйымдар осы Нұсқаулыққа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ерікті түрде өтінімді және осы Нұсқаулыққа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ЖММК технологиясын көрсету үшін медициналық ұйым жабдықтарына және мамандарына қойылатын талаптар бойынша мамандардың және жабдықтардың болуы туралы ақпаратты МФҚБК АД-ға жолдайды.
6. МФҚБК АД медициналық ұйымның ұсынылған құжаттаманың негізіндегі Нұсқаулыққа 3-қосымшаға сәйкес Жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсететін медициналық ұйымдарға қойылатын талаптарға сәйкестігін бағалайды және осы Нұсқаулыққа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық ұйымға қорытынды береді.

2. Понятия и их определения, используемые в Инструкции:
1) высокоспециализированная медицинская помощь (далее - ВСМП) - медицинская помощь, оказываемая профильными специалистами при заболеваниях, требующих использования новейших технологий диагностики, лечения и медицинской реабилитации;
2) технология – это сочетание квалификационных навыков, оборудования, инфраструктуры, инструментов и соответствующих технических знаний, необходимых для осуществления желаемых преобразований в материалах, информации или людях;
3) уполномоченный орган в области здравоохранения (далее - уполномоченный орган) - государственный орган, осуществляющий руководство в области охраны здоровья граждан, медицинской и фармацевтической науки, медицинского и фармацевтического образования, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, контроля за качеством медицинских услуг.
2. Координация деятельности медицинских организаций,
оказывающих высокоспециализированную медицинскую помощь
3. ВСМП оказывается в амбулаторных и (или) стационарных условиях в плановом или экстренном порядке и предусматривает проведение диагностики и лечения заболеваний с применением высокотехнологичного оборудования и (или) высококвалифицированных медицинских операций, манипуляций повышенной сложности.
4. Оценка готовности медицинской организации к оказанию ВСМП устанавливается по соответствию требованиям к квалификации кадров, оборудованию, наличию государственной регистрации либо разрешения разового ввоза лекарственных средств, изделий медицинского назначения (далее – ИМН), медицинской техники, расходных материалов для каждой заявляемой технологии Территориальным Департаментом Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности уполномоченного органа (далее – ТД ККМФД).
5. Медицинские организации, претендующие на оказание ВСМП, в добровольном порядке направляют заявку по форме согласно приложению 1 к настоящей Инструкции и информацию о наличии специалистов и оборудования согласно Требованиям к оборудованию и специалистам медицинской организации для оказания технологии ВСМП согласно приложению 2 к настоящей Инструкции в ТД ККМФД.
6. ТД ККМФД проводит оценку соответствия медицинской организации Требованиям к медицинским организациям, оказывающим высокоспециализированную медицинскую помощь, указанных в приложении 3 к настоящей Инструкции на основании представленной документации и выдает медицинской организации заключение по форме согласно приложению 4 к настоящей Инструкции.

7. Өтініш беруші талаптарға сәйкестік туралы оң қорытындыны уәкілетті органның Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің аумақтық департаментіне (бұдан әрі - МҚАТК АД) жібереді.
8. МҚАТК АД қызметтер берушіні таңдау рәсімін өткізгенге дейін ЖММК көрсететуге жіберілген медициналық ұйымдардың тізбесін қалыптастыру үшін жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсететін медициналық ұйымдарға қойылатын талаптарға сәйкес медициналық ұйымдардың тізімін уәкілтетті органның Медициналық қызметке ақы төлеу комитетіне (бұдан әрі - МҚАТК) жібереді.
9. Келесі жылға ЖММК бойынша мемлекеттік тапсырысты қалыптастыру келесі жылға арналған бекітілген ЖММК технологиялар тізбесіне сәйкес ағымдағы жылғы 10 желтоқсаннан кешіктірмей уәкілетті орган жүргізеді.
10. Өңірлердің денсаулық сақтау басқармалары ағымдағы жылғы 15 қарашаға дейін ЖММК көрсетуге рұқсат берілген медициналық ұйымдар бөлінісінде осы Нұсқаулыққа 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ЖММК көрсету ұсынымдарын уәкілетті органның Медициналық көмекті ұйымдастыру департаментіне (бұдан әрі - МКҰД) жібереді.
11. МКҰД МҚАТК-мен бірлесіп ЖММК технологиялары бойынша мемлекеттік бюджет шеңберінде ағымдағы жылғы 10 желтоқсанға дейін ақырғы мемлекеттік тапсырысты қалыптастырады.
12. Уәкілетті орган ағымдағы жылдың соңына дейін өнім берушіні таңдау рәсімін ұйымдастырады және өткізеді.
Жоғары мамандандырылған медициналық
көмек көрсететін медициналық ұйымдардың
қызметін үйлестіру жөніндегі нұсқаулыққа
1-қосымша
___________жылға арналған ЖММК көрсетуге рұқсат алу өтінімі Медициналық ұйым ________________
ЖММК көрсетуге рұқсат беруді:
АХЖ-9 коды
ЖММК түрі
Көлем
Ескертпе: медициналық ұйым толтырады
Жоғары мамандандырылған медициналық
көмек көрсететін медициналық ұйымдардың
қызметтерін үйлестіру жөніндегі нұсқаулыққа
2-қосымша
ЖММК көрсетуге үміткер медициналық ұйымға қойылатын талаптар Медициналық ұйым ______________
ЖММК түрінің атауы
Мамандарға қойылатын талаптар
Жабдықтардың болуына қойылатын талаптар
Қорытынды
Ескертпе: Бейінді ҒЗИ/ҒО толтырады (олар болмаған жағдайда – бейін бойынша ҚР ДСМ штаттан тыс бас маман)
Жоғары мамандандырылған медициналық
көмек көрсететін медициналық ұйымдардың
қызметтерін үйлестіру бойынша нұсқаулыққа
3-қосымша
Жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсететін медициналық ұйымдарға қойылатын талаптар
1. Бірегей түрлер
р/с №
Код
Түрлер атауы
Медициналық ұйымдарға қойылатын талаптар
Кардиохирургия
1.
37.66
Имплантацияланатын қосымша жүрек жүйесін енгізу
"Емдеу ісі", "Педиатрия", "Жалпы медицина" клиникалық ординатура/ резидентура мамандығы бойынша жоғары медициналық (базалық) білімінің, бастапқы мамандандыру, "Кардиохирургия" мамандығы бойынша сертификатының болуы. Жұмыс өтіліне талаптар қойылмайды.
Жасанды қанайналым аппараты;
Хирургиялық жоғары жиілікті электр аппараты
Екі фазалы ықшам дефибриллятор.
Нейрохирургия
2.

7. Заявитель направляет положительное заключение о соответствии требованиям в территориальный Департамент Комитета оплаты медицинских услуг уполномоченного органа (далее – ТД КОМУ).
8. ТД КОМУ направляет список организации соответствующих требованиям к медицинским организациям, оказывающим ВСМП в Комитет оплаты медицинских услуг уполномоченного органа (далее - КОМУ) для формирования перечня медицинских организаций, допущенных к оказанию ВСМП до проведения процедуры выбора поставщика.
9. Формирование государственного заказа по оказанию ВСМП проводится уполномоченным органом на следующий год не позднее 10 декабря текущего года в соответствии с утвержденными Видами ВСМП по профилям на следующий год.
10. Управления здравоохранения регионов до 15 ноября текущего года направляют заявки на оказание ВСМП в разрезе медицинских организаций, допущенных к оказанию ВСМП, в Департамент организации медицинской помощи уполномоченного органа (далее - ДОМП) по форме согласно приложению 5 к настоящей Инструкции.
11. ДОМП совместно с КОМУ формируют окончательный государственный заказ в рамках государственного бюджета по видам ВСМП не позднее 10 декабря текущего года.
12. Уполномоченный орган до конца текущего года организует и проводит процедуры выбора поставщика.
Приложение 1
к Инструкции по координации деятельности
медицинских организаций, оказывающих
высокоспециализированную медицинскую помощь
Заявка на допуск к оказанию ВСМП на ____________ год
Медицинская организация ________________
Просит допустить к оказанию ВСМП:
код МКБ-9
Вид ВСМП
Объем
Примечание: Заполняется медицинской организацией
Приложение 2
к Инструкции по координации деятельности
медицинских организаций, оказывающих
высокоспециализированную медицинскую помощь
Требования к медицинской организации, претендующей оказывать
ВСМП Медицинская организация ______________
Наименование вида ВСМП
Требования к специалистам
Требования к наличию оборудования
Заключение
Примечание: Заполняется профильным НИИ/НЦ (при их отсутствии –
главным внештатным специалистом МЗ РК по профилю)
Приложение 3
к Инструкции по координации деятельности
медицинских организаций, оказывающих
высокоспециализированную медицинскую помощь
Требования к медицинским организациям,
оказывающим высокоспециализированную медицинскую помощь
1. Уникальные виды
п/п
Код
Название видов
Предъявляемые требования к медицинским организациям
Кардиохирургия
1.
37.66
Введение имплантируемой вспомогательной сердечной системы
Высшее медицинское (базовым) образование по специальности "Лечебное дело", "Педиатрия", "Общая медицина", клиническая ординатура/резидентура, первичная специализация, сертификат по специальности "Кардиохирургия".
Аппарат искусственного кровообращения.
Высокочастотный электрохирургический аппарат.
Дефибриллятор портативный двухфазный.
Нейрохирургия
2.

02.93
Бассүйекішілік нейростимуялтордың электродын (электродтарын) имплантациялау немесе ауыстыру
"Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификатының немесе санатының болуы
Стереотаксикологиялық навигациялық жиектемелі жүйе, нейростимуляторлар, электродтар.
3.
03.93
Арқалық нейростимулятордың электродын (электродтарын) имплантациялау немесе ауыстыру
"Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификатының немесе санатының болуы
Нейростимуляторлар мен электродтардың болуы.
Трансплантология
4.

02.93
Имплантация или замена электрода (электродов) интракраниального нейростимулятора
Наличие сертификата или категории по специальности "нейрохирургия".
Стереотаксическая навигационная рамочная система, нейростимуляторы, электроды.
3.
03.93
Имплантация или замена электрода (электродов) спинального нейростимулятора
Наличие сертификата или категории по специальности "нейрохирургия".
Наличие нейростимуляторов и электродов
Трансплантология
4.

33.5
Өкпе трансплантациясы
"Емдеу ісі", "Педиатрия", "Жалпы медицина" клиникалық ординатура/ резидентура мамандығы бойынша жоғары медициналық (базалық) білімінің, бастапқы мамандандыру, "Кардиохирургия" мамандығы бойынша сертификатының болуы. Жұмыс өтіліне талаптар қойылмайды.
Жасанды қанайналым аппараты;
Хирургиялық жоғары жиілікті электр аппараты.
Екі фазалы ықшам дефибриллятор.
Қан реинфузиясына арналған аппарат.
Моно және биполярлық электрокоагулятор.
Микрохирургиялық құралдар жиынтығы.
Тромбоэластограф.
5.
33.6
Өкпе мен жүректің біріккен трансплантациясы
"Емдеу ісі", "Педиатрия", "Жалпы медицина" клиникалық ординатура/ резидентура мамандығы бойынша жоғары медициналық (базалық) білімінің, бастапқы мамандандыру, "Кардиохирургия" мамандығы бойынша сертификатының болуы. Жұмыс өтіліне талаптар қойылмайды.
Жасанды қанайналым аппарат.
Хирургиялық жоғары жиілікті электр аппараты.
Екі фазалы ықшам дефибриллято.
Қан реинфузиясына арналған аппарат.
Моно және биполярлық электрокоагулятор.
Микрохирургиялық құралдар жиынтығы.
Тромбоэластограф.
6.
37.51
Жүрек трансплантациясы
"Емдеу ісі", "Педиатрия", "Жалпы медицина" клиникалық ординатура/ резидентура мамандығы бойынша жоғары медициналық (базалық) білімінің, бастапқы мамандандыру, "Кардиохирургия" мамандығы бойынша сертификатының болуы. Жұмыс өтіліне талаптар қойылмайды.
Жасанды қанайналым аппараты;
Хирургиялық жоғары жиілікті электр аппараты.
Екі фазалы ықшам дефибриллятор.
Қан реинфузиясына арналған аппарат. Моно және биполярлық электрокоагулятор.
Микрохирургиялық құралдар жиынтығы.
Экстракорпоралдық мембраналық оттекпен қанықтыру аппарат.;
Тромбоэластограф.
7.
50.52
Кадаврдан бауырды трансплантациялау
Трансплантолог сертификаты немесе кем дегенде 72 сағаттық біліктілікті арттыру
Бауыр, өт жолы мен ұйқы безінің хирургиялық бөлімінде кем дегенде 5 жылдық жұмыс өтілі
Қан реинфузиясына арналған аппарат.
Моно және биполярлық электрокоагулятор.
Мұздату камералары бар тоңазытқыштар.
Микрохирургиялық жиынтық.
Операциялық микроскоп.
Монофиламенттік тігіс материалдары.
Жарақатты кеңейтуші.
Тромбоэластограф.
8.
52.80
Ұйқыбездің трансплантациясы, нақтыланбаған
Трансплантолог сертификаты немесе кем дегенде 72 сағаттық біліктілікті арттыру
Бауыр, өт жолы мен ұйқы безінің хирургиялық бөлімінде кем дегенде 5 жылдық жұмыс өтілі.
Қан реинфузиясына арналған аппарат.
Моно және биполярлық электрокоагулятор.
Мұздату камералары бар тоңазытқыштар.
Микрохирургиялық жиынтық;
Микроскоп.
Монофиламенттік тігіс материалдары.
Жарақатты кеңейтуші.
Тромбоэластограф.
9.
55.62
Кадаврдан өкпені трансплантациялау

33.5
Трансплантация легких
Высшее медицинское (базовым) образование по специальности "Лечебное дело", "Педиатрия", "Общая медицина" клиническая ординатура/резидентура, первичная специализация, сертификат по специальности "Кардиохирургия".
Аппарат искусственного кровообращения.
Высокочастотный электрохирургический аппарат.
Дефибриллятор портативный двухфазный.
Аппарат реинфузии крови.
Моно и биполярные электрокоагулятор.
Микрохирургический набор инструментов
Тромбоэластограф.
5.
33.6
Комбинированная трансплантация комплекса "сердце – легкое"
Высшее медицинское (базовым) образование по специальности "Лечебное дело", "Педиатрия", "Общая медицина" клиническая ординатура/резидентура, первичная специализация, сертификат по специальности "Кардиохирургия".
Аппарат искусственного кровообращения.
Высокочастотный электрохирургический аппарат.
Дефибриллятор портативный двухфазный.
Аппарат реинфузии крови.
Моно и биполярные электрокоагулятор.
Микрохирургический набор инструментов.
Тромбоэластограф.
6.
37.51
Трансплантация сердца
Высшее медицинское (базовым) образование по специальности "Лечебное дело", "Педиатрия", "Общая медицина" клиническая ординатура/резидентура, первичная специализация, сертификат по специальности "Кардиохирургия".
Аппарат искусственного кровообращения.
Высокочастотный электрохирургический аппарат.
Дефибриллятор портативный двухфазный.
Аппарат реинфузии крови.
Моно и биполярные электрокоагулятор.
Микрохирургический набор инструментов.
Аппарат экстракорпоральной мембранной оксигенации.
Тромбоэластограф.
7.
50.52
Трансплантация печени от кадавра
Сертификат трансплантолога или свидетельство о повышений квалификации не менее 72 часов, стаж работы в хирургическом отделении печени, желчных путей и поджелудочной железы не менее 5-ти лет.
Аппарат реинфузии крови.
Моно и биполярный электрокоагулятор.
Холодильники с морозильными камерами.
Микрохирургический набор.
Операционный микроскоп.
Монофиламентные шовные материалы.
Ранорасширитель.
Наличие клинической лаборатории (КЩС).
Тромбоэластограф.
Прибор пункционной биопсии.
8.
52.80
Трансплантация поджелудочной железы, неуточненная
Сертификат трансплантолога или свидетельство о повышении квалификации не менее 72 часов, стаж работы в хирургическом отделении печени, желчных путей и поджелудочной железы не менее 5-ти лет.
Аппарат реинфузии крови.
Моно и биполярные электрокоагулятор.
Холодильники с морозильными камерами.
Микрохирургический набор.
Микроскоп.
Монофиламентные шовные материалы.
Ранорасширитель.
Тромбоэластограф.
9.
55.62
Трансплантация почки от кадавра

Хирургия – трансплантология мамандығы бойынша кем дегенде 3-жылдық жұмыс өтілі; Трансплантология мамандығы бойынша сертификатының болуы; Трансплантология мамандығы бойынша кем дегенде 320 сағаттық біліктілікті арттыру курстарынан өту туралы сертификаттың болуы.
Клиникалық зертхананың болуы.
Иммунология зертханасының болуы.
Қан құрамын анықтау үшін арналған талдауышпен жабдықьалған клиникалық зертхананың болуы (базалық иммуносупрессор).
Сәулелік зерттеу әдісі аспаптарының болуы (рентгенангиография, компьютерлік томография, магниттік-резонанстық томография, эхография, доплерография).
Оптикалық аспаптардың болуы (бинокулярлық лупа).
Патоморфология зертханасының болуы (гистология, цитология, иммундық-флюоресценттік микроскопия).
Пункциялық биопсия аспабы.
10.
99.791
Аутотрансплантациялау үшін қанның дің гемопоэтикалық жасушаларын дайындау
Гематологтар – гематологтың сертификаты, кем дегенде 5 жыл бұрын жоғары дозалық химиялық терапия және сүйек кемігін трансплаттау мәселелері жөніндегі мамандандырудан өтуі.
Палаталар гепа – сүзгілермен немесе өзге ауаның ламинарлық ағынын айдаушы құрылғылармен жабдықталған болуы тиіс; палаталар бір орындық болуы тиіс; гематологиялық бөлімше құрамында жеке тәулік бойы жұмыс істейтін пост бар 4 орындық ИТП көзделген болуы тиіс. Палаталар инфузоматтармен (1 төсекке кем дегенде 2., ИТП – кем дегенде 2 ИВЛ, пациенттің 4 мониторымен, газ жүргізілген консольдармен жабдықталуы тиіс. Емашар бөлмесі цитостатиктерді араластыру үшін арналған ламинарлық шкафпен жабдықталуы тиіс.
Зертханада цитологиялық, цитогенетикалық, иммунофенотиптік, иммундық-гистиохимиялық, молекулярлық – генетикалық, гемостазиологиялық, микробиологиялық зерттеуді, HLA типтеуді (шарт негізінде болуы мүмкін) жүргізу мүмкіндігі болуы тиіс. Дің жасушаларын дайындау зертханасы ағынды цитофлуориметрмен жабдықталған жасушаларды жинауға, криоқоймаға арналған жабдықпен жарақтандырылуы тиіс.
11.
41.06
Кіндік дің жасушаларын трансплантациялау
Гематологтар – гематологтың сертификаты, кем дегенде 5 жыл бұрын жоғары дозалық химиялық терапия және сүйек кемігін трансплаттау мәселелері жөніндегі мамандандырудан өтуі.
Палаталар гепа – сүзгілермен немесе өзге ауаның ламинарлық ағынын айдаушы құрылғылармен жабдықталған болуы тиіс; палаталар бір орындық болуы тиіс; гематологиялық бөлімше құрамында жеке тәулік бойы жұмыс істейтін пост бар 4 орындық ИТП көзделген болуы тиіс. Палаталар инфузоматтармен (1 төсекке кем дегенде 2., ИТП – кем дегенде 2 ИВЛ, пациенттің 4 мониторымен, газ жүргізілген консольдармен жабдықталуы тиіс. Емашар бөлмесі цитостатиктерді араластыру үшін арналған ламинарлық шкафпен жабдықталуы тиіс.
Зертханада цитологиялық, цитогенетикалық, иммунофенотиптік, иммундық-гистиохимиялық, молекулярлық – генетикалық, гемостазиологиялық, микробиологиялық зерттеуді, HLA типтеуді (шарт негізінде болуы мүмкін) жүргізу мүмкіндігі болуы тиіс. Дің жасушаларын дайындау зертханасы ағынды цитофлуориметрмен жабдықталған жасушаларды жинауға, криоқоймаға арналған жабдықпен жарақтандырылуы тиіс.
12.

Стаж работы по специальности хирургия - трансплантология не менее 3-х лет, наличие сертификата по специальности трансплантология. Наличие сертификата о прохождении курса повышения квалификации по заявляемой специальности не менее 320 часов - трансплантология.
Наличие клинической лаборатории.
Наличие лаборатории иммунологии.
Наличие клинической лаборатории оборудованной анализатором для определения вещества в крови (базового иммуносупрессора).
Наличие аппаратуры лучевых методов исследования (рентгенангиография, компьютерная томография, магнитнорезонансная томография, эхография, доплерография).
Наличие оптических приборов (бинокулярная лупа).
Наличие лаборатории патоморфологии (гистология, цитология, иммунофлюоресцентная микроскопия).
Прибор пункционной биопсии.
10.
99.791
Заготовка стволовых гемопоэтических клеток крови для аутотрансплантации
Гематологи – сертификат гематолога, прохождение специализации по гематологии, по вопросам высокодозной химиотерапии и трансплантации костного мозга не менее 5 летней давности.
Палаты должны быть оборудованы гепа – фильтрами или иными устройствами нагнетании ламинарного потока воздуха.
Палаты должны быть одноместные; в составе гематологического отделения должна быть предусмотрена ПИТ на 4 места с отдельным круглосуточным постом.
Палаты должны быть оснащены инфузоматами (минимум 2 на 1 койку), в ПИТ – минимум 2 ИВЛ, 4 монитора пациента, консоли с подведенными газами.
Процедурная должна быть оснащена ламинарным шкафом для разведения цитостатиков.
Лаборатория должна позволять выполнять цитологические, цитогенетические, иммунофенотипические, иммуногистиохимические, молекулярно–генетические, гемостазиологические, микробиологические исследования, HLA типирование (возможно на договорной основе).
Лаборатория по заготовке стволовых клеток должна быть оснащена оборудованием для забора клеток (сепаратор клеток), проточным цитофлуориметром, оборудованием для криохранилища.
11.
41.06
Трансплантация пуповинных стволовых клеток
Гематологи – сертификат гематолога, прохождение специализации по гематологии по вопросам высокодозной химиотерапии и трансплантации костного мозга не менее 5 летней давности.
Палаты должны быть оборудованы гепа – фильтрами или иными устройствами нагнетации ламинарного потока воздуха.
Палаты должны быть одноместные; в составе гематологического отделения должна быть предусмотрена ПИТ на 4 места с отдельным круглосуточным постом.
Палаты должны быть оснащены инфузоматами (минимум 2 на 1 койку), в ПИТ – минимум 2 ИВЛ, 4 монитора пациента, консоли с подведенными газами. Процедурная должна быть оснащена ламинарным шкафом для разведения цитостатиков.
Лаборатория должна позволять выполнять цитологические, цитогенетические, иммунофенотипические, иммуногистиохимические, молекулярно–генетические, гемостазиологические, микробиологические исследования HLA типирование (возможно на договорной основе).
Лаборатория по заготовке стволовых клеток должна быть оснащена оборудованием для забора клеток (сепаратор клеток), проточным цитофлуориметром, оборудованием для криохранилища.
12.

41.10
Феталдық дің жасушаларын трансплантациялау
Трансплантология бөлімі бойынша тағылымдамадан өткен және осы мамандық бойынша сертификат алған, жасушаларды жинау, егу және транспланттау техникасын білетін, жоғары медициналық білімі бар мамандар.
Кем дегенде 5 жылдық жұмыс өтілі, емдеу мекемелеріндегі жұмыс өтілі, сондай-ақ биотехнологиялар мамандығы бойынша жоғары гуманитариялық білімі бар немесе биотехнологтың сертификаты, тірі жасушалар биологиясындағы, молекулалық биология, генетика және иммунология саласында білімі бар мамандар.
Биологиялық қауіпсіздігі:
II класстық бактериялық ауа ортасының боксы.
Ағза қуыстарынан және жоғарғы тыныс алу жолдарынан сұйықтықтарды, тін бөлшектерін және газды сорып алу үшін арналған медициналық сорғы (әмбебап).
Жасушалық технологияларда пайдалану үшін арналған бинокулярлық микроскопы.
Жасуша параметрлерін және оларда орын алатын процестерді анықтау үшін арналған ағымды цитофлуориметрия жүйелері.
13.
41.11
Феталдық жасушалардың медиаторларын трансплантациялау
Трансплантология бөлімі бойынша тағылымдамадан өткен және осы мамандық бойынша сертификат алған, жасушаларды жинау, егу және транспланттау техникасын білетін, жоғары медициналық білімі бар мамандар.
Кем дегенде 5 жылдық жұмыс өтілі, емдеу мекемелеріндегі жұмыс өтілі, сондай-ақ биотехнологиялар мамандығы бойынша жоғары гуманитариялық білімі бар немесе биотехнологтың сертификаты, тірі жасушалар биологиясындағы, молекулалық биология, генетика және иммунология саласында білімі бар мамандар.
Биологиялық қауіпсіздігі:
II класстық бактериялық ауа ортасының боксы.
Ағза қуыстарынан және жоғарғы тыныс алу жолдарынан сұйықтықтарды, тін бөлшектерін және газды сорып алу үшін арналған медициналық сорғы (әмбебап). Жасушалық технологияларда пайдалану үшін арналған бинокулярлық микроскопы.
Жасуша параметрлерін және оларда орын алатын процестерді анықтау үшін арналған ағымды цитофлуориметрия жүйелері.
14.

41.10
Трансплантация фетальных стволовых клеток
Специалисты с высшим медицинским, образованием, прошедшие стажировку по разделу трансплантологии и получившие сертификат по этой специальности, владеющие техникой забора клеток, культивирование, и трансплантации.
Имеющие стаж работы не менее 5 лет, и опыт работы в лечебных учреждениях, а так же специалисты с высшим гуманитарным образованием, имеющие специальность биотехнология или получившие сертификат биотехнолога, обладающие знаниями в биологии живых клеток, молекулярной биологии, генетике и иммунологии.
Бокс абактериальной воздушной среды II класса биологической безопасности.
Отсасыватель медицинский (универсальный) для отсасывания жидкостей, частиц тканей и газов из полостей организма и верхних дыхательных путей.
Бинокулярный микроскоп для использования в клеточных технологиях.
Системы проточной цитофлуориметрии для определения параметров клеток и исследования происходящих в них процессов.
13.
41.11
Трансплантация медиаторов фетальных клеток
Специалисты с высшим медицинским образованием, прошедшие стажировку по разделу трансплантологии и получившие сертификат по этой специальности, владеющие техникой забора клеток, культивирование, и трансплантации.
Имеющие стаж работы не менее 5 лет, и опыт работы в лечебных учреждениях, а так же специалисты с высшим гуманитарным образованием, имеющие специальность биотехнология или получившие сертификат биотехнолога, обладающие знаниями в биологии живых клеток, молекулярной биологии, генетике и иммунологии.
Бокс абактериальной воздушной среды II класса биологической безопасности.
Отсасыватель медицинский (универсальный) для отсасывания жидкостей, частиц тканей и газов из полостей организма и верхних дыхательных путей.
Бинокулярный микроскоп для использования в клеточных технологиях.
Системы проточной цитофлуориметрии для определения параметров клеток и исследования происходящих в них процессов.
14

00.93
Трансплантациялау үшін кадаврдан органды және/немесе тінді алу
Хирургия – трансплантология мамандығы бойынша кем дегенде 3-жылдық жұмыс өтілі;
Трансплантология мамандығы бойынша сертификатының болуы; Трансплантология мамандығы бойынша кем дегенде 320 сағаттық біліктілікті арттыру курстарынан өту туралы сертификаттың болуы.
Клиникалық зертхананың болуы.
Сәулелік зерттеу әдісі қолданылатын аппаратураның болуы (эхография).

00.93
Забор органа и/или ткани от кадавра для трансплантации
Стаж работы по специальности хирургия - трансплантология не менее 3-х лет.
Наличие сертификата по специальности трансплантология. Наличие сертификата о прохождении курса повышения квалификации по заявляемой специальности не менее 320 часов - трансплантология. Наличие клинической лаборатории;
Наличие аппаратуры лучевых методов исследования (эхография).

2. Негізгі тізбе
р/с №
Код
Түрлер атауы
Медициналық ұйымдарға қойылатын талаптар
Кардиохирургия
1.
35.01
Жабық жүрек вальвулотомиясы, қолқа қақпақшасы
"Емдеу ісі", "Педиатрия", "Жалпы медицина" клиникалық ординатура/ резидентура мамандығы бойынша жоғары медициналық (базалық) білім, бастапқы мамандандыру, "Интервенциялық кардиология" мамандығы бойынша сертификат. Жұмыс өтіліне қойылатын талап – кем дегенде 3 жыл, иондаушы сәуле шығару көздерімен жұмысқа рұқсат.
Бижоспарлық кардиологиялық және гемодинамик. рентгендік жүйе.
2.

2. Основные виды
п/п
Код
Название видов
Предъявляемые требования к медицинским организациям
Кардиохирургия
1.
35.01
Закрытая сердечная вальвулотомия, аортальный клапан
Высшее медицинское (базовое) образование по специальности "Лечебное дело", "Педиатрия", "Общая медицина" клиническая ординатура/резидентура, первичная специализация, сертификат по специальности "Интервенционная кардиология", стаж работы не менее 3 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Кардиологическая и гемодинамическая рентгенологическая система, биплановая.
2.

35.42
Жүрек қалқасының ақауын жасау
"Емдеу ісі", "Педиатрия", "Жалпы медицина" клиникалық ординатура/ резидентура мамандығы бойынша жоғары медициналық (базалық) білімінің, бастапқы мамандандыру, "Кардиохирургия" мамандығы бойынша сертификатының болуы. Жұмыс өтіліне талаптар қойылмайды.
Жасанды қанайналым аппараты.
Хирургиялық жоғары жиілікті электр аппараты.
Екі фазалы ықшам дефибриллятор.
17.
35.50
Протездеу жолымен жүрек қалқасының анықталмаған ақауын жою
"Емдеу ісі", "Педиатрия", "Жалпы медицина" клиникалық ординатура/ резидентура мамандығы бойынша жоғары медициналық (базалық) білімінің, бастапқы мамандандыру, "Кардиохирургия" мамандығы бойынша сертификатының болуы. Жұмыс өтіліне талаптар қойылмайды.
Жасанды қанайналым аппараты.
Хирургиялық жоғары жиілікті электр аппараты.
Екі фазалы ықшам дефибриллятор.
18.
35.53
Протез көмегімен қарыншааралық қалқаның ақауын жою
"Емдеу ісі", "Педиатрия", "Жалпы медицина" клиникалық ординатура/ резидентура мамандығы бойынша жоғары медициналық (базалық) білімінің, бастапқы мамандандыру, "Кардиохирургия" мамандығы бойынша сертификатының болуы. Жұмыс өтіліне талаптар қойылмайды.
Жасанды қанайналым аппараты.
Хирургиялық жоғары жиілікті электр аппараты.
Екі фазалы ықшам дефибриллятор.
19.
35.55
Протез көмегімен қарыншааралық қалқаның ақауын жабық әдіспен жою
"Емдеу ісі", "Педиатрия", "Жалпы медицина" клиникалық ординатура/ резидентура мамандығы бойынша жоғары медициналық (базалық) білімінің, бастапқы мамандандыру, "Кардиохирургия" мамандығы бойынша сертификатының болуы. Жұмыс өтіліне талаптар қойылмайды.
Жасанды қанайналым аппараты.
Хирургиялық жоғары жиілікті электр аппараты.
Екі фазалы ықшам дефибриллятор.
20.
35.62
Тін трансплантантының көмегімен қарыншааралық қалқаның ақауын жою
"Емдеу ісі", "Педиатрия", "Жалпы медицина" клиникалық ординатура/ резидентура мамандығы бойынша жоғары медициналық (базалық) білімінің, бастапқы мамандандыру, "Кардиохирургия" мамандығы бойынша сертификатының болуы. Жұмыс өтіліне талаптар қойылмайды.
Жасанды қанайналым аппараты.
Хирургиялық жоғары жиілікті электр аппараты.
Екі фазалы ықшам дефибриллятор.
21.
39.72
Бас пен мойынның тамырларын эндоваскулярлы (жаппай) эмболизациялау немесе окклюзиялау
Ангиохирург сертификаты;
Перифериялық тамырлардың эндоваскулярлық эмболизациясын және окклюзиясын орындау машықтары;
Эндоваскулярлық операциялар кезіндегі анестезиология саласында тәжірибесі бар анестезиолог-реаниматолог;
Дуплекстік сканерлеу маманы.
Дуплекстік сканер.
Рентген- ангиографы бар операция жасау бөлмесі, шығыс материалы.
Гемодинамиканың интраоперациялық мониторингі.
МСКТ.
Ашық операция жасау үшін операция жасау бөлмесін өрістеті мүмкіндігі.
22.

35.42
Создание дефекта перегородки сердца
Высшее медицинское (базовым) образование по специальности "Лечебное дело", "Педиатрия", "Общая медицина" клиническая ординатура/резидентура, первичная специализация, сертификат по специальности "Кардиохирургия".
Аппарат искусственного кровообращения.
Высокочастотный электрохирургический аппарат.
Дефибриллятор портативный двухфазный.
17.
35.50
Устранение неуточненного дефекта перегородки сердца путем протезирования
Высшее медицинское (базовым) образование по специальности "Лечебное дело", "Педиатрия", "Общая медицина" клиническая ординатура/резидентура, первичная специализация, сертификат по специальности "Кардиохирургия".
Аппарат искусственного кровообращения.
Высокочастотный электрохирургический аппарат.
Дефибриллятор портативный двухфазный.
18.
35.53
Устранение дефекта межжелудочковой перегородки с помощью протеза
Высшее медицинское (базовым) образование по специальности "Лечебное дело", "Педиатрия", "Общая медицина" клиническая ординатура/резидентура, первичная специализация, сертификат по специальности "Кардиохирургия".
Аппарат искусственного кровообращения;
Высокочастотный электрохирургический аппарат.
Дефибриллятор портативный двухфазный.
19.
35.55
Устранение дефекта межжелудочковой перегородки путем протезирования, закрытым методом
Высшее медицинское (базовым) образование по специальности "Лечебное дело", "Педиатрия", "Общая медицина" клиническая ординатура/резидентура, первичная специализация, сертификат по специальности "Кардиохирургия".
Аппарат искусственного кровообращения;
Высокочастотный электрохирургический аппарат.
Дефибриллятор портативный двухфазный.
20.
35.62
Устранение дефекта межжелудочковой перегородки с помощью трансплантата ткани
Высшее медицинское (базовым) образование по специальности "Лечебное дело", "Педиатрия", "Общая медицина" клиническая ординатура/резидентура, первичная специализация, сертификат по специальности "Кардиохирургия".
Аппарат искусственного кровообращения;
Высокочастотный электрохирургический аппарат.
Дефибриллятор портативный двухфазный.
21.
39.72
Эндоваскулярная (тотальная) эмболизация или окклюзия сосудов головы и шеи
Сертификат ангиохирурга, навыки выполнения эндоваскулярных эмболизаций и окклюзий периферических сосудов;
Анестезиолог-реаниматолог с опытом анестезиологического пособия при эндоваскулярных операциях;
Специалист по дуплексному сканированию.
Дуплексный сканер.
Рентген-операционная с ангиографом, расходные материалы.
Интраоперационный мониторинг гемодинамики.
МСКТ.
Возможность развертывания операционной для открытой операции.
22.

39.76
Биобелсенді шиыршықтарды пайдаланып, бас пен мойынның тамырларын эндоваскулярлы эмболизациялау немесе окклюзиялау
Ангиохирург сертификаты;
Перифериялық тамырлардың эндоваскулярлық эмболизациясын және окклюзиясын орындау машықтары;
Эндоваскулярлық операциялар кезіндегі анестезиология саласында тәжірибесі бар анестезиолог-реаниматолог;
Дуплекстік сканерлеу маманы.
Дуплекстік сканер.
Рентген- ангиографы бар операция жасау бөлмесі, шығыс материалы.
Гемодинамиканың интраоперациялық мониторингі.
МСКТ.
Ашық операция жасау үшін операция жасау бөлмесін өрістеті мүмкіндігі
24.

39.76
Эндоваскулярная эмболизация или окклюзия сосудов головы или шеи с использованием биоактивных спиралей
Сертификат ангиохирурга; Навыки выполнения эндоваскулярных эмболизаций и окклюзий периферических сосудов;
Анестезиолог-реаниматолог с опытом анестезиологического пособия при эндоваскулярных операциях;
Специалист по дуплексному сканированию.
Дуплексный сканер.
Рентген-операционная с ангиографом, расходные материалы.
Интраоперационный мониторинг гемодинамики.
МСКТ.
Возможность развертывания операционной для открытой операции.
24.

38.852
ОАП окклюдермен эндоваскулярлы жабу
"Емдеу ісі", "Педиатрия", "Жалпы медицина" клиникалық ординатура/ резидентура мамандығы бойынша жоғары медициналық (базалық) білім, бастапқы мамандандыру, "Интервенциялық кардиология" мамандығы бойынша сертификат. Жұмыс өтіліне қойылатын талап – кем дегенде 3 жыл, иондаушы сәуле шығару көздерімен жұмысқа рұқсат.
Бижоспарлық кардиологиялық және гемодинамик. рентгендік жүйе.
25.
39.7942
Бронх қолқаларын эндоваскулярлы эмболизациялау
"Ангиохирургия" мамандығы бойынша, сертификатының немесе санатының болуы
Ангиографиялық рентген қондырғысы.
Операциялық ангиохирургиялық микроскоп.
26.

38.852
Эндоваскулярное закрытие ОАП окклюдером
Высшее медицинское (базовое) образование по специальности "Лечебное дело", "Педиатрия", "Общая медицина" клиническая ординатура/резидентура, первичная специализация, сертификат по специальности "Интервенционная кардиология", стаж работы не менее 3 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Кардиологическая и гемодинамич. рентген. система биплановая.
25.
39.7942
Эндоваскулярная эмболизация бронхиальных артерий
Наличие сертификата или категории по специальности "ангиохирургия".
Ангиографическая рентгеновская установка.
Операционный ангиохирургический микроскоп.
26.

37.32
Пластикамен жүрек аневризмасын кесу
"Емдеу ісі", "Педиатрия", "Жалпы медицина" клиникалық ординатура/ резидентура мамандығы бойынша жоғары медициналық (базалық) білімінің, бастапқы мамандандыру, "Кардиохирургия" мамандығы бойынша сертификатының болуы. Жұмыс өтіліне талаптар қойылмайды.
Жасанды қанайналым аппараты.
Хирургиялық жоғары жиілікті электр аппараты.
Екі фазалы ықшам дефибриллятор.
45.
37.34
Эндоваскулярлық қол жеткізуді пайдалану арқылы жүректің басқа зақымданған жеріне немесе тінін кесу немесе деструкциялау
Кардиохирург дәрігер
Күрделі жүрек соғысы ырғағының бұзылулары бар жүректі картирлеуге арналған.
Сорғы үшін арналған түтік.
Басқарылатын диагностикалық катетер.
Аблациялық катетер.
Басқарылмайтын диагностикалық катетер.
Аблация жасау үшін арналған суландырылатын катетер.
46.

37.32
Иссечение аневризмы сердца
Высшее медицинское (базовым) образование по специальности "Лечебное дело", "Педиатрия", "Общая медицина" клиническая ординатура/резидентура, первичная специализация, сертификат по специальности "Кардиохирургия".
Аппарат искусственного кровообращения.
Высокочастотный электрохирургический аппарат.
Дефибриллятор портативный двухфазный.
45.
37.34
Иссечение или деструкция другого пораженного участка или ткани сердца с использованием эндоваскулярного доступа
Врач кардиохирург.
Навигационная система для артирования сердца со сложными нарушениями ритма.
Трубка для насоса.
Управляемый диагностический катетер.
Аблационный катетер.
Неуправляемые диагностический катетер.
Орошаемый катетер для аблации.
46.

37.76
Трансвеналық атриалды және/немесе вентрикулярлы электродты (электродтарды) енгізу немесе ауыстыру
"Емдеу ісі", "Педиатрия", "Жалпы медицина" клиникалық ординатура/ резидентура мамандығы бойынша жоғары медициналық (базалық) білімінің, бастапқы мамандандыру, "Кардиохирургия" мамандығы бойынша сертификатының болуы. Жұмыс өтіліне талаптар қойылмайды.
Жасанды қанайналым аппараты.
Хирургиялық жоғары жиілікті электр аппараты.
Екі фазалы ықшам дефибриллятор.
50.
37.80
Тұрақты электрокардиостимуляторды енгізу, алғашқы немесе оны ауыстыру, құрылғының түрі анықталмаған
Кардиохирург дәрігер.
Күрделі жүрек соғысы ырғағының бұзылулары бар жүректі картирлеуге арналған навигациялық жүйе.
Электрод, сандық имплантталатын электрод, белсенді бекіту электроды.
Баллонды катетер.
Жеткізуші жүйе.
Кардиоплегия үшін арналған ине.
Имплантталатын екі камералы кардиостимулятор.
Интродьюсер.
Баллонды дилятациялық катетер.
Тері арқылы енгізілетін итрод.
Электркардиостимулятор.
51.

37.76
Замена трансфенозного атриального и\или вентрикулярного электрода (электродов)
Высшее медицинское (базовым) образование по специальности "Лечебное дело", "Педиатрия", "Общая медицина" клиническая ординатура/резидентура, первичная специализация, сертификат по специальности "Кардиохирургия".
Аппарат искусственного кровообращения.
Высокочастотный электрохирургический аппарат.
Дефибриллятор портативный двухфазный.
50.
37.80
Введение постоянного электрокардиостимулятора, первоначальное или его замена, без уточнения типа устройства
Врач кардиохирург.
Навигационная система для картирования сердца со сложными нарушениями ритма.
Электрод, цифровой имплантируемый электрод, электрод активной фиксации.
Баллонный катетер.
Доставочная система.
Игла для кардиоплегии.
Имплантируемый двухкамерный кардиостимулятор.
Интродьюсер.
Катетер баллонный дилятационный.
Чрескожный итрод.
Электрокардиостимулятор.
51.

37.94
Автоматты кардиовертерді/дефибрилляторды имплантанттау немесе ауыстыру, жалпы жүйені
Кардиохирург дәрігер.
Күрделі жүрек соғысы ырғағының бұзылулары бар жүректі картирлеуге арналған навигациялық жүйе.
Екі камералы кардивертер-дефибриллятор.
Бір камералы кардивертер-дефибриллятор.
Үш камералы кардивертер-дефибриллятор.
Телемониторингілеу жүйесі.
56.
37.95
Автоматты кардиовертердңі/дефибриллятордың тек электродын (электродтарын) имплантанттау
"Емдеу ісі", "Педиатрия", "Жалпы медицина" клиникалық ординатура/ резидентура мамандығы бойынша жоғары медициналық (базалық) білім, бастапқы мамандандыру, "Интервенциялық кардиология" мамандығы бойынша сертификат. Жұмыс өтіліне қойылатын талап – кем дегенде 3 жыл, иондаушы сәуле шығару көздерімен жұмысқа рұқсат.
Бижоспарлық кардиологиялық және гемодинамик. рентгендік жүйе.
57.
37.96
Автоматты кардиовертердің/дефибриллятордың тек қана импульстар генераторын имплантанттау
"Емдеу ісі", "Педиатрия", "Жалпы медицина" клиникалық ординатура/ резидентура мамандығы бойынша жоғары медициналық (базалық) білім, бастапқы мамандандыру, "Интервенциялық кардиология" мамандығы бойынша сертификат. Жұмыс өтіліне қойылатын талап – кем дегенде 3 жыл, иондаушы сәуле шығару көздерімен жұмысқа рұқсат.
Бижоспарлық кардиологиялық және гемодинамик. рентгендік жүйе.
58.

37.94
Имплантация или замена автоматического кардиовертера/дефибриллятора, системы в целом
Врач кардиохирург.
Навигационная система для картирования сердца со сложными нарушениями ритма.
Кардивертер-дефибриллятор двухкамерный.
Кардиовертер-дефибриллятор однокамерный.
Кардиовертер-дефибриллятор трехкамерный.
Система телемониторинга.
56.
37.95
Имплантация только электрода (электродов) автоматического кардиовертера/дефибриллятора
Высшее медицинское (базовое) образование по специальности "Лечебное дело", "Педиатрия", "Общая медицина" клиническая ординатура/резидентура, первичная специализация, сертификат по специальности "Интервенционная кардиология", стаж работы не менее 3 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Кардиологическая и гемодинамическая рентген-система биплановая.
57.
37.96
Имплантация только генератора импульсов автоматического кардиовертера/дефибриллятора
Высшее медицинское (базовое) образование по специальности "Лечебное дело", "Педиатрия", "Общая медицина" клиническая ординатура/резидентура, первичная специализация, сертификат по специальности "Интервенционная кардиология", стаж работы не менее 3 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Кардиологическая и гемодинамическая рентген-система биплановая.
58.

38.041
Қолқа коарктациясы кезіндегі истмопластика
Ангиохирург сертификаты; Кеуде қолқасына жасалатын операциялар машықтары.
Кардиоанестезиология саласында жұмыс өтілі бар анестезиолог-реаниматолог.
Дуплекстік сканерлеу маманы.
Дуплекстік сканер.
Тамырлы хирургия үшін арналған жеке операция жасау бөлмесі.
Интраоперациялық мониторинг – инвазивтік АҚ.
Ми қанайналымының мониторингі– ми оксиметрі немесе транскраниалдық допплер.
Ангиограф, МСКТ.
ЖҚА қосу мүмкіндігі.
59.
38.12
Бастың және мойынның басқа артерияларының эндартериоэктомиясы
Ангиохирург сертификаты; Құрсақ қолқасының брахиоцефалдық артерияларына, висцералдық тарамдарына, аяқ-қол артерияларына жасалатын операциялар машығы;
Тамырлы операциялар кезіндегі анестезиологиялық тәжірибесі бар анестезиолог-реаниматолог;
Дуплекстік сканерлеу маманы.
Дуплекстік сканер.
Тамырлы хирургия үшін арналған жеке операция жасау бөлмесі.
Интраоперациялық мониторинг – инвазивтік АҚ.
Ми қанайналымының мониторингі– ми оксиметрі немесе транскраниалдық допплер.
Ангиограф, МСКТ.
60.
38.121
Эндартериоэктомия (ұйқы артериясының және оның тармақтары, жарма венасы)
Ангиохирург сертификаты; Құрсақ қолқасының брахиоцефалдық артерияларына, висцералдық тарамдарына, аяқ-қол артерияларына жасалатын операциялар машығы.
Тамырлы операциялар кезіндегі анестезиологиялық тәжірибесі бар анестезиолог-реаниматолог.
Дуплекстік сканерлеу маманы.
Дуплекстік сканер.
Тамырлы хирургия үшін арналған жеке операция жасау бөлмесі.
Интраоперациялық мониторинг – инвазивтік АҚ.
Ми қанайналымының мониторингі– ми оксиметрі немесе транскраниалдық допплер.
Ангиограф, МСКТ.
61.
38.34
Анастомозбен қолқаның резекциясы
Ангиохирург сертификаты; Кеуде және құрсақ қолқасына жасалатын операциялар.
Кардиоанестезиология саласында тәжірибесі бар анестезиолог-реаниматолог.
Дуплекстік сканерлеу маманы.
Дуплекстік сканер.
Тамырлы хирургия үшін арналған жеке операция жасау бөлмесі.
Интраоперациялық мониторинг – инвазивтік АҚ.
Ми қанайналымының мониторингі– ми оксиметрі немесе транскраниалдық допплер.
Ангиограф, МСКТ.
ЖҚА қосу мүмкіндігі.
Қажеттігінше аутоқанды қайтару үшін арналған аппарат.
62.
38.341
Қолқа доғасының үзілісін түзету
Ангиохирург сертификаты; Кеуде және құрсақ қолқасына жасалатын операциялар.
Кардиоанестезиология саласында тәжірибесі бар анестезиолог-реаниматолог.
Дуплекстік сканерлеу маманы.
Дуплекстік сканер.
Тамырлы хирургия үшін арналған жеке операция жасау бөлмесі.
Интраоперациялық мониторинг – инвазивтік АҚ.
Ми қанайналымының мониторингі– ми оксиметрі немесе транскраниалдық допплер.
Ангиограф, МСКТ.
ЖҚА қосу мүмкіндігі.
Қажеттігінше аутоқанды қайтару үшін арналған аппарат.
63.

38.041
Истмопластика при коарктации аорты
Сертификат ангиохирурга, навыки выполнения операций на грудной аорте;
Анестезиолог-реаниматолог с опытом работы в кардиоанестезиологии;
Специалист по дуплексному сканированию.
Дуплексный сканер.
Отдельная операционная для сосудистой хирургии.
Интраоперационный мониторинг – инвазивное АД.
Мониторинг кровообращения мозга церебральный оксиметр или транскраниальный допплер.
Ангиограф, МСКТ.
Возможность подключения АИК.
59.
38.12
Эндартериоэктомия других артерий головы и шеи
Сертификат ангиохирурга, навыки выполнения операций на брахиоцефальных артериях, висцеральных ветвях брюшной аорты, артерий конечностей;
Анестезиолог-реаниматолог с опытом анестезиологического пособия при сосудистых операциях;
Специалист по дуплексному сканированию.
Дуплексный сканер.
Отдельная операционная для сосудистой хирургии.
Интраоперационный мониторинг – инвазивное АД.
Мониторинг кровообращения мозга церебральный оксиметр или транскраниальный допплер.
Ангиограф, МСКТ.
60.
38.121
Эндартериоэктомия (сонная артерия и ее ветви, яремная вена)
Сертификат ангиохирурга, навыки выполнения операций на брахиоцефальных артериях, висцеральных ветвях брюшной аорты, артерий конечностей;
Анестезиолог-реаниматолог с опытом анестезиологического пособия при сосудистых операциях;
Специалист по дуплексному сканированию.
Дуплексный сканер.
Отдельная операционная для сосудистой хирургии.
Интраоперационный мониторинг – инвазивное АД.
Мониторинг кровообращения мозга церебральный оксиметр или транскраниальный допплер.
Ангиограф, МСКТ.
61.
38.34
Резекция аорты с анастомозом
Сертификат ангиохирурга, навыки выполнения операций на грудной и брюшной аорте;
Анестезиолог-реаниматолог с опытом работы в кардиоанестезиологии;
Специалист по дуплексному сканированию.
Дуплексный сканер.
Отдельная операционная для сосудистой хирургии.
Интраоперационный мониторинг – инвазивное АД.
Мониторинг кровообращения мозга церебральный оксиметр или транскраниальный допплер.
Ангиограф, МСКТ.
Возможность подключения АИК.
Аппарат для возврата аутокрови при необходимости.
62.
38.341
Коррекция перерыва дуги аорты
Сертификат ангиохирурга, навыки выполнения операций на грудной и брюшной аорте;
Анестезиолог-реаниматолог с опытом работы в кардиоанестезиологии;
Специалист по дуплексному сканированию.
Дуплексный сканер.
Отдельная операционная для сосудистой хирургии.
Интраоперационный мониторинг – инвазивное АД.
Мониторинг кровообращения мозга церебральный оксиметр или транскраниальный допплер.
Ангиограф, МСКТ.
Возможность подключения АИК.
Аппарат для возврата аутокрови при необходимости.
63.

38.851
Ашық артериялы өзекті лигильдеу
"Емдеу ісі", "Педиатрия", "Жалпы медицина" клиникалық ординатура/ резидентура мамандығы бойынша жоғары медициналық (базалық) білімінің, бастапқы мамандандыру, "Кардиохирургия" мамандығы бойынша сертификатының болуы. Жұмыс өтіліне талаптар қойылмайды.
Жасанды қанайналым аппараты.
Хирургиялық жоғары жиілікті электр аппараты.
Екі фазалы ықшам дефибриллятор.
64.
39.521
Өкпе артериясының бандингі
"Емдеу ісі", "Педиатрия", "Жалпы медицина" клиникалық ординатура/ резидентура мамандығы бойынша жоғары медициналық (базалық) білімінің, бастапқы мамандандыру, "Кардиохирургия" мамандығы бойынша сертификатының болуы. Жұмыс өтіліне талаптар қойылмайды.
Жасанды қанайналым аппараты.
Хирургиялық жоғары жиілікті электр аппараты.
Екі фазалы ықшам дефибриллятор.
65.
39.56
Жамау түрінде тін трансплантатын пайдаланумен қан тамырын қалпына келтіру
Ангиохирург сертификаты, құрсақ қолқасының брахиоцефалдық артерияларына, висцералдық тарамдарына, аяқ-қол артерияларына жасалатын операциялар машығы.
Тамырлы операциялар кезіндегі анестезиологиялық тәжірибесі бар анестезиолог-реаниматолог.
Дуплекстік сканерлеу маманы.
Дуплекстік сканер.
Тамырлы хирургия үшін арналған жеке операция жасау бөлмесі.
Интраоперациялық мониторинг – инвазивтік АҚ.
Ми қанайналымының мониторингі– ми оксиметрі немесе транскраниалдық допплер.
Ангиограф, МСКТ.
ЖҚА қосу мүмкіндігі.
Қажеттігінше аутоқанды қайтару үшін арналған апп.
66.
39.561
Мию қан тамырының кездемесiнiң трансплантатының көмегiмен қалпына келу
Ангиохирург сертификаты, құрсақ қолқасының брахиоцефалдық артерияларына, висцералдық тарамдарына, аяқ-қол артерияларына жасалатын операциялар машығы.
Тамырлы операциялар кезіндегі анестезиологиялық тәжірибесі бар анестезиолог-реаниматолог.
Дуплекстік сканерлеу маманы.
Дуплекстік сканер.
Тамырлы хирургия үшін арналған жеке операция жасау бөлмесі.
Интраоперациялық мониторинг – инвазивтік АҚ.
Ми қанайналымының мониторингі– ми оксиметрі немесе транскраниалдық допплер.
Ангиограф, МСКТ.
ЖҚА қосу мүмкіндігі.
Қажеттігінше аутоқанды қайтару үшін арналған апп.
67.
39.57
Жамаудың өңiнде синтетикалық қондырымның көмегiнiң жанында қан тамырының қалпына келуi
Ангиохирург сертификаты, құрсақ қолқасының брахиоцефалдық артерияларына, висцералдық тарамдарына, аяқ-қол артерияларына жасалатын операциялар машығы.
Тамырлы операциялар кезіндегі анестезиологиялық тәжірибесі бар анестезиолог-реаниматолог.
Дуплекстік сканерлеу маманы.
Дуплекстік сканер.
Тамырлы хирургия үшін арналған жеке операция жасау бөлмесі.
Интраоперациялық мониторинг – инвазивтік АҚ.
Ми қанайналымының мониторингі– ми оксиметрі немесе транскраниалдық допплер.
Ангиограф, МСКТ.
ЖҚА қосу мүмкіндігі.
Қажеттігінше аутоқанды қайтару үшін арналған апп.
68.

38.851
Лигирование открытого артериального протока
Высшее медицинское (базовым) образование по специальности "Лечебное дело", "Педиатрия", "Общая медицина" клиническая ординатура/резидентура, первичная специализация, сертификат по специальности "Кардиохирургия".
Аппарат искусственного кровообращения.
Высокочастотный электрохирургический аппарат.
Дефибриллятор портативный двухфазный.
64.
39.521
Бандинг легочной артерии
Высшее медицинское (базовым) образование по специальности "Лечебное дело", "Педиатрия", "Общая медицина" клиническая ординатура/резидентура, первичная специализация, сертификат по специальности "Кардиохирургия".
Аппарат искусственного кровообращения.
Высокочастотный электрохирургический аппарат.
Дефибриллятор портативный двухфазный.
65.
39.56
Восстановление кровеносного сосуда с использованием тканевого трансплантата в виде заплаты
Сертификат ангиохирурга, навыки выполнения операций брахиоцефальных артериях, грудной аорте, брюшной аорте, висцеральных ветвях брюшной аорты, артерий конечностей;
Анестезиолог-реаниматолог с опытом анестезиологического пособия при сосудистых и кардиохирургических операциях;
Специалист по дуплексному сканированию.
Дуплексный сканер.
Отдельная операционная для сосудистой хирургии.
Интраоперационный мониторинг – инвазивное АД.
Мониторинг кровообращения мозга церебральный оксиметр или транскраниальный доплер.
Ангиограф, МСКТ.
Возможность подключения АИК.
Аппарат для возврата аутокрови при необходимости.
66.
39.561
Восстановление с помощью трансплантата ткани кровеносного сосуда головного мозга
Сертификат ангиохирурга, навыки выполнения операций брахиоцефальных артериях, грудной аорте, брюшной аорте, висцеральных ветвях брюшной аорты, артерий конечностей;
Анестезиолог-реаниматолог с опытом анестезиологического пособия при сосудистых и кардиохирургических операциях;
Специалист по дуплексному сканированию.
Дуплексный сканер.
Отдельная операционная для сосудистой хирургии.
Интраоперационный мониторинг – инвазивное АД.
Мониторинг кровообращения мозга церебральный оксиметр или транскраниальный допплер.
Ангиограф, МСКТ.
Возможность подключения АИК.
Аппарат для возврата аутокрови при необходимости.
67.
39.57
Восстановление кровеносного сосуда при помощи синтетического имплантата в виде заплаты
Сертификат ангиохирурга, навыки выполнения операций брахио цефальных артериях, грудной аорте, брюшной аорте, висцеральных ветвях брюшной аорты, артерий конечностей;
Анестезиолог-реаниматолог с опытом анестезиологического пособия при сосудистых и кардиохирургических операциях;
Специалист по дуплексному сканированию.
Дуплексный сканер.
Отдельная операционная для сосудистой хирургии.
Интраоперационный мониторинг – инвазивное АД.
Мониторинг кровообращения мозга церебральный оксиметр или транскраниальный допплер.
Ангиограф, МСКТ.
Возможность подключения АИК.
Аппарат для возврата аутокрови при необходимости.
68.

39.571
Синтетикалық құрақты қондырымның көмегiмен мию қан тамырының қалпына келуi
Ангиохирург сертификаты.
Құрсақ қолқасының брахиоцефалдық артерияларына, висцералдық тарамдарына, аяқ-қол артерияларына жасалатын операциялар машығы.
Тамырлы операциялар кезіндегі анестезиологиялық тәжірибесі бар анестезиолог-реаниматолог.
Дуплекстік сканерлеу маманы.
Дуплекстік сканер.
Тамырлы хирургия үшін арналған жеке операция жасау бөлмесі.
Интраоперациялық мониторинг – инвазивтік АҚ.
Ми қанайналымының мониторингі– ми оксиметрі немесе транскраниалдық допплер.
Ангиограф, МСКТ.
ЖҚА қосу мүмкіндігі.
Қажеттігінше аутоқанды қайтару үшін арналған апп.
69.
39.711
Қолқаның коарктациясының жанында транслюминаль баллон ангиопластигi
Ангиохирург сертификаты, перифериялық тамырлардың эндоваскулярлық эмболизациясын және окклюзиясын орындау машықтары.
Эндоваскулярлық операциялар кезіндегі анестезиология саласында тәжірибесі бар анестезиолог-реаниматолог.
Дуплекстік сканерлеу маманы.
Дуплекстік сканер.
Рентген- ангиографы бар операция жасау бөлмесі, шығыс материалы.
Гемодинамиканың интраоперациялық мониторингі;
МСКТ.
Ашық операция жасау үшін операция жасау бөлмесін өрістеті мүмкіндігі.
70.
00.63
Каротид артериясына стенттерiнiң терi арқылы қоюы
Ангиохирург сертификаты, перифериялық тамырлардың эндоваскулярлық эмболизациясын және окклюзиясын орындау машықтары.
Эндоваскулярлық операциялар кезіндегі анестезиология саласында тәжірибесі бар анестезиолог-реаниматолог.
Дуплекстік сканерлеу маманы.
Дуплекстік сканер.
Рентген- ангиографы бар операция жасау бөлмесі, шығыс материалы.
Гемодинамиканың интраоперациялық мониторингі.
МСКТ.
Ашық операция жасау үшін операция жасау бөлмесін өрістеті мүмкіндігі.
71.
39.731
Қолқаның коарктациясын Стентирование
Ангиохирург сертификаты, перифериялық тамырлардың эндоваскулярлық эмболизациясын және окклюзиясын орындау машықтары.
Эндоваскулярлық операциялар кезіндегі анестезиология саласында тәжірибесі бар анестезиолог-реаниматолог.
Дуплекстік сканерлеу маманы.
Дуплекстік сканер.
Рентген- ангиографы бар операция жасау бөлмесі, шығыс материалы.
Гемодинамиканың интраоперациялық мониторингі;
МСКТ.
Ашық операция жасау үшін операция жасау бөлмесін өрістеті мүмкіндігі.
72.
39.741
Бас және мойынның ыдыстарын эндоваскуляр стентированиесi
Ангиохирург сертификаты.
Перифериялық тамырлардың эндоваскулярлық эмболизациясын және окклюзиясын орындау машықтары.
Эндоваскулярлық операциялар кезіндегі анестезиология саласында тәжірибесі бар анестезиолог-реаниматолог.
Дуплекстік сканерлеу маманы.
Дуплекстік сканер.
Рентген- ангиографы бар операция жасау бөлмесі, шығыс материалы.
Гемодинамиканың интраоперациялық мониторингі;
МСКТ.
Ашық операция жасау үшін операция жасау бөлмесін өрістеті мүмкіндігі.
73.

39.571
Восстановление кровеносного сосуда головного мозга с помощью имплантата синтетического лоскута
Сертификат ангиохирурга, навыки выполнения операций брахиоцефальных артериях, грудной аорте, брюшной аорте, висцеральных ветвях брюшной аорты, артерий конечностей;
Анестезиолог-реаниматолог с опытом анестезиологического пособия при сосудистых и кардиохирургических операциях;
Специалист по дуплексному сканированию.
Дуплексный сканер.
Отдельная операционная для сосудистой хирургии.
Интраоперационный мониторинг – инвазивное АД.
Мониторинг кровообращения мозга церебральный оксиметр или транскраниальный допплер.
Ангиограф, МСКТ;
Возможность подключения АИК.
Аппарат для возврата аутокрови при необходимости.
69.
39.711
Транслюминальная баллонная ангиопластика при коарктации аорты
Сертификат ангиохирурга, навыки выполнения эндоваскулярных операций на аорте;
Анестезиолог-реаниматолог с опытом анестезиологического пособия при эндоваскулярных операциях и открытых операциях на грудной аорте;
Специалист по дуплексному сканировани.
Дуплексный сканер.
Рентген-операционная с ангиографом, расходные материалы.
Интраоперационный мониторинг гемодинамики.
МСКТ.
Возможность развертывания операционной для открытой операции.
70.
00.63
Чрескожная установка стентов в каротидную артерию
Сертификат ангиохирурга, навыки выполнения эндоваскулярных операций на периферических сосудах;
Анестезиолог-реаниматолог с опытом анестезиологического пособия при эндоваскулярных операциях;
Специалист по дуплексному сканированию.
Дуплексный сканер.
Рентген-операционная с ангиографом, расходные материалы.
Интраоперационный мониторинг гемодинамики.
МСКТ.
Возможность развертывания операционной для открытой операции.
71.
39.731
Стентирование коарктации аорты
Сертификат ангиохирурга, навыки выполнения эндоваскулярных операций на периферических сосудах;
Анестезиолог-реаниматолог с опытом анестезиологического пособия при эндоваскулярных операциях;
Специалист по дуплексному сканированию.
Дуплексный сканер.
Рентген-операционная с ангиографом, расходные материалы.
Интраоперационный мониторинг гемодинамики.
МСКТ.
Возможность развертывания операционной для открытой операции.
72.
39.741
Эндоваскулярное стентирование сосудов головы и шеи
Сертификат ангиохирурга, навыки выполнения эндоваскулярных операций на периферических сосудах;
Анестезиолог-реаниматолог с опытом анестезиологического пособия при эндоваскулярных операциях;
Специалист по дуплексному сканированию.
Дуплексный сканер.
Рентген-операционная с ангиографом, расходные материалы.
Интраоперационный мониторинг гемодинамики.
МСК.;
Возможность развертывания операционной для открытой операции.
73.

35.991
Митралық саңылауды клип жасау
"Емдеу ісі", "Педиатрия", "Жалпы медицина" клиникалық ординатура/ резидентура мамандығы бойынша жоғары медициналық (базалық) білім, бастапқы мамандандыру, "Интервенциялық кардиология" мамандығы бойынша сертификат. Жұмыс өтіліне қойылатын талап – кем дегенде 3 жыл, иондаушы сәуле шығару көздерімен жұмысқа рұқсат.
Бижоспарлық кардиологиялық және гемодинамик. рентгендік жүйе.
84.
39.65
Экстракорпорал мембрана оксигенациясы
"Емдеу ісі", "Педиатрия", "Жалпы медицина" клиникалық ординатура/ резидентура мамандығы бойынша жоғары медициналық (базалық) білімінің, бастапқы мамандандыру, "Кардиохирургия" мамандығы бойынша сертификатының болуы.
Жасанды қанайналым аппараты.
Хирургиялық жоғары жиілікті электр аппараты.
Екі фазалы ықшам дефибриллятор.
Нейрохирургия
85.
00.62
Интракраниаль ыдыстарын терi арқылы ангиопластик немесе атерэктомия
"Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаттың немесе санаттың болуы
Ангиографиялық рентген құрылғысы.
86.
00.64
Экстракраниал артериялары үшiн басқа стенттердiң терi арқылы қоюы
"Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаттың немесе санаттың болуы.
Ангиографиялық рентген құрылғысы.
87.
00.65
Стенттердiң бастағы артерияларында терi арқылы имплантация
"Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаттың немесе санаттың болуы.
Ангиографиялық рентген құрылғысы.
88.
01.32
Лоботомия және қиылысу өткiзушi бекiтуiрек
"Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаттың немесе санаттың болуы.
Операциялық нейрохирургиялық микроскоп, интраоперациялық электроэнцефалограф.
Сүйек кемігіне және жұлынға араласулар үшін хирургиялық навигациялық құрылғы.
89.
01.53
Қояншықтың жанында мию өкпенiң бөлiгiн алып тастауы
"Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаттың немесе санаттың болуы.
Операциялық нейрохирургиялық микроскоп, интраоперациялық электроэнцефалограф.
Сүйек кемігіне және жұлынға араласулар үшін хирургиялық навигациялық құрылғы.
90.
02.391
(эндоскопиялық) 3-шi қарыншаның түбiн вентрикулостомия
"Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаттың немесе санаттың болуы.
Эндоскопиялық тірек.
Сүйек кемігіне және жұлынға араласулар үшін хирургиялық навигациялық құрылғы.
91.
03.4
Жұлынның майып бөлiмшесiнiң кескiлеу немесе деструкциясы немесе жұлындық қабықтары
"Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаттың немесе санаттың болуы.
Операциялық нейрохирургиялық микроскоп.
Сүйек кемігіне және жұлынға араласулар үшін хирургиялық навигациялық құрылғы
92.
03.799
Нейрохирургиялық навигациямен операциясы
"Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаттың немесе санаттың болуы
Сүйек кемігіне және жұлынға араласулар үшін хирургиялық навигациялық құрылғы.
93.

35.991
Клипирование митрального отверстия
Высшее медицинское (базовое) образование по специальности "Лечебное дело", "Педиатрия", "Общая медицина" клиническая ординатура/резидентура, первичная специализация, сертификат по специальности "Интервенционная кардиология", стаж работы не менее 3 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Кардиологическая и гемодинамическая рентген-система биплановая.
84.
39.65
Экстракорпоральная мембранная оксигенация
Высшее медицинское (базовым) образование по специальности "Лечебное дело", "Педиатрия", "Общая медицина" клиническая ординатура/резидентура, первичная специализация, сертификат по специальности "Кардиохирургия".
Аппарат искусственного кровообращения.
Высокочастотный электрохирургический аппарат.
Дефибриллятор портативный двухфазный.
Нейрохирургия
85.
00.62
Чрескожная ангиопластика или атерэктомия интракраниальных сосудов
Наличие сертификата или категории по специальности "нейрохирургия".
Ангиографическая рентгеновская установка.
86.
00.64
Чрезкожная установка других стентов для экстракраниальных артерий
Наличие сертификата или категории по специальности "нейрохирургия".
Ангиографическая рентгеновская установка.
87.
00.65
Чрезкожная имплантация стентов во внутричерепные артерии
Наличие сертификата или категории по специальности "нейрохирургия".
Ангиографическая рентгеновская установка.
88.
01.32
Лоботомия и пересечение проводящих путей
Наличие сертификата или категории по специальности "нейрохирургия".
Операционный нейрохирургический микроскоп.
Интраоперационный электроэнцефалограф.
Хирургическая навигационная установка для вмешательств на головном и спинном мозге.
89.
01.53
Лобэктомия головного мозга при эпилепсии
Наличие сертификата или категории по специальности "нейрохирургия".
Операционный нейрохирургический микроскоп.
Интраоперационный электроэнцефалограф.
Хирургическая навигационная установка для вмешательств на головном и спинном мозге.
90.
02.391
Вентрикулостомия дна 3-го желудочка (эндоскопическая)
Наличие сертификата или категории по специальности "нейрохирургия".
Эндоскопическая стойка.
Хирургическая навигационная установка для вмешательств на головном и спинном мозге.
91.
03.4
Иссечение или деструкция поврежденного участка спинного мозга или спинномозговых оболочек
Наличие сертификата или категории по специальности "нейрохирургия".
Операционный нейрохирургический микроскоп.
Хирургическая навигационная установка для вмешательств на головном и спинном мозге.
92.
03.799
Операции с нейрохирургической навигацией
Наличие сертификата или категории по специальности "нейрохирургия".
Хирургическая навигационная установка для вмешательств на головном и спинном мозге.
93.

04.41
Үш тармақ нервтiң түбiрiнiң декомпрессиясы
"Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаттың немесе санаттың болуы.
Операциялық нейрохирургиялық микроскоп.
94.
04.42
Операциялық нейрохирургиялық микроскоп
"Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаттың немесе санаттың болуы.
Операциялық нейрохирургиялық микроскоп.
95.
07.53
Бүршiк тәрiздi дененiң жартылай кескiлеуi
"Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаттың немесе санаттың болуы.
Сүйек кемігіне және жұлынға араласулар үшін хирургиялық навигациялық құрылғы.
96.
07.54
Бүршiк тәрiздi дененiң толық кескiлеуi
"Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаттың немесе санаттың болуы".
Операциялық нейрохирургиялық микроскоп.
97.
07.61
Гипофиздың жартылай жаруы трансфронталды бару жолы арқылы
"Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаттың немесе санаттың болуы.
Сүйек кемігіне және жұлынға араласулар үшін хирургиялық навигациялық құрылғы.
Операциялық нейрохирургиялық микроскоп.
98.
07.62
Бару жолы гипофиздың жартылай кескiлеуi трансфеноидальный арқылы
"Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаттың немесе санаттың болуы.
Сүйек кемігіне және жұлынға араласулар үшін хирургиялық навигациялық құрылғы.
Эндоскопиялық тіркеуіш.
99.
07.64
Гипофиздың толық кескiлеуi трансфронталды бару жолы арқылы
"Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаттың немесе санаттың болуы.
Сүйек кемігіне және жұлынға араласулар үшін хирургиялық навигациялық құрылғы.
Операциялық нейрохирургиялық микроскоп.
100.
07.65
Бару жолы гипофиздың толық кескiлеуi трансфеноидальный арқылы
"Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаттың немесе санаттың болуы.
Сүйек кемігіне және жұлынға араласулар үшін хирургиялық навигациялық құрылғы.
Эндоскопиялық тіркеуіш.
101.
38.11
Интракраниаль ыдыстарын Эндартериоэктомия Анастомозбен интракраниаль ыдыстарын резекция
"Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаттың немесе санаттың болуы.
Ангиографиялық рентген құрылғысы.
Операциялық нейрохирургиялық микроскоп.
102.
38.31
Интракраниаль ыдыстарын Эндартериоэктомия Анастомозбен интракраниаль ыдыстарын резекция
"Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаттың немесе санаттың болуы.
Ангиографиялық рентген құрылғысы.
Операциялық нейрохирургиялық микроскоп.
103.
38.32
Бас және анастомозы бар мойынның басқа ыдыстарын резекция
"Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаттың немесе санаттың болуы.
Ангиографиялық рентген құрылғысы.
Операциялық нейрохирургиялық микроскоп.
104.
38.41
Орнын басумен интракраниаль ыдыстарын резекция
"Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаттың немесе санаттың болуы.
Ангиографиялық рентген құрылғысы.
Операциялық нейрохирургиялық микроскоп.

04.41
Декомпрессия корешка тройничного нерва
Наличие сертификата или категории по специальности "нейрохирургия". Операционный нейрохирургический микроскоп.
94.
04.42
Декомпрессия другого черепномозгового нерва
Наличие сертификата или категории по специальности "нейрохирургия".
Операционный нейрохирургический микроскоп.
95.
07.53
Частичное иссечение шишковидного тела
Наличие сертификата или категории по специальности "нейрохирургия"
Хирургическая навигационная установка для вмешательств на головном и спинном мозге.
96.
07.54
Полное иссечение шишковидного тела
Наличие сертификата или категории по специальности "нейрохирургия".
Операционный нейрохирургический микроскоп.
97.
07.61
Частичное рассечение гипофиза через трансфронтальный доступ
Наличие сертификата или категории по специальности "нейрохирургия".
Хирургическая навигационная установка для вмешательств на головном и спинном мозге.
Операционный нейрохирургический микроскоп.
98.
07.62
Частичное иссечение гипофиза через трансфеноидальный доступ
Наличие сертификата или категории по специальности "нейрохирургия".
Хирургическая навигационная установка для вмешательств на головном и спинном мозг.;
Эндоскопическая стойка.
99.
07.64
Полное иссечение гипофиза через трансфронтальный доступ
Наличие сертификата или категории по специальности "нейрохирургия".
Хирургическая навигационная установка для вмешательств на головном и спинном мозге.
Операционный нейрохирургический микроскоп.
100.
07.65
Полное иссечение гипофиза через трансфеноидальный доступ
Наличие сертификата или категории по специальности "нейрохирургия".
Хирургическая навигационная установка для вмешательств на головном и спинном мозге.
Эндоскопическая стойка.
101.
38.11
Эндартериоэктомия интракраниальных сосудов
Наличие сертификата или категории по специальности "нейрохирургия".
Ангиографическая рентгеновская установка.
Операционный нейрохирургический микроскоп.
102.
38.31
Резекция интракраниальных сосудов с анастомозом
Наличие сертификата или категории по специальности "нейрохирургия".
Ангиографическая рентгеновская установка.
Операционный нейрохирургический микроскоп.
103.
38.32
Резекция других сосудов головы и шеи с анастомозом
Наличие сертификата или категории по специальности "нейрохирургия".
Ангиографическая рентгеновская установка.
Операционный нейрохирургический микроскоп.
104.
38.41
Резекция интракраниальных сосудов с замещением
Наличие сертификата или категории по специальности "нейрохирургия".
Ангиографическая рентгеновская установка.
Операционный нейрохирургический микроскоп.

105.
38.621
Iсiк, шашты бастың бiр бөлiгiнiң гемангиомасы, тұлға және мойынның гломуснойы рентгенэндоваскуляр эмболизациясы
"Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаттың немесе санаттың болуы.
Ангиографиялық рентген құрылғысы.
106.
39.28
Экстра - интракраниаль васкулалы шунттауы
"Нейрохирургия" мамандығы бойынша, сертификаттың немесе санаттың болуы.
Ангиографиялық рентген құрылғысы.
Операциялық нейрохирургиялық микроскоп.
107.
39.511
Мию ыдыстарын аневризманың клип жасауы
"Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаттың немесе санаттың болуы.
Ангиографиялық рентген құрылғысы.
Операциялық нейрохирургиялық микроскоп.
108.
39.531
Мию артериокөктамырлы сыздауығының жоюы
"Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаттың немесе санаттың болуы.
Ангиографиялық рентген құрылғысы.
Операциялық нейрохирургиялық микроскоп.
109.
81.6010
Вертебропластика омыртқа iсiктерiнде
"Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаттың немесе санаттың болуы.
Электрондық оптикалық түрлендіргіші бар мобидьді рентген құрылғысы.
110.
84.62
Деңгейдiң Шейнде омыртқа аралық дисктi протездiң имплантациясы
"Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаттың немесе санаттың болуы.
Электрондық оптикалық түрлендіргіші бар мобидьді рентген құрылғысы оптическим преобразователем.
111.
84.63
Деңгейдiң Шейнде омыртқа аралық дисктi протездiң имплантациясы
"Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаттың немесе санаттың болуы.
Электрондық оптикалық түрлендіргіші бар мобидьді рентген құрылғысы.
112.
84.65
Деңгейдiң Шейнде омыртқа аралық дисктi протездiң имплантациясы
"Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаттың немесе санаттың болуы
Электрондық оптикалық түрлендіргіші бар мобидьді рентген құрылғысы.
113.
84.66
Деңгейдiң Шейнде омыртқа аралық дисктi қолдан протездiң тексеру және қайта орнатуы
"Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаттың немесе санаттың болуы
Электрондық оптикалық түрлендіргіші бар мобидьді рентген құрылғысы.
114.
84.67
Деңгейдiң Шейнде омыртқа аралық дисктi қолдан протездiң тексеру және қайта орнатуы
"Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаттың немесе санаттың болуы.
Электрондық оптикалық түрлендіргіші бар мобидьді рентген құрылғысы.
115.
84.68
Деңгейдiң Шейнде омыртқа аралық дисктi қолдан протездiң тексеру және қайта орнатуы
"Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаттың немесе санаттың болуы.
Электрондық оптикалық түрлендіргіші бар мобидьді рентген құрылғысы.
116.
03.7991
Нейронавигации омыртқа және қолдануы бар жұлындағы операция
"Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаттың немесе санаттың болуы.
Электрондық оптикалық түрлендіргіші бар мобидьді рентген құрылғысы.
Сүйек кемігіне және жұлынға араласулар үшін хирургиялық навигациялық құрылғы.

105.
38.621
Рентгенэндоваскулярная эмболизация гломусной опухоли, гемангиомы волосистой части головы, лица и шеи
Наличие сертификата или категории по специальности "нейрохирургия".
Ангиографическая рентгеновская установка.
106.
39.28
Экстра-интракраниальное васкулярное шунтирование
Наличие сертификата или категории по специальности "нейрохирургия".
Ангиографическая рентгеновская установка.
Операционный нейрохирургический микроскоп.
107.
39.511
Клипирование аневризмы сосудов головного мозга
Наличие сертификата или категории по специальности "нейрохирургия".
Ангиографическая рентгеновская установка.
Операционный нейрохирургический микроскоп.
108.
39.531
Устранение артериовенозного свища головного мозга
Наличие сертификата или категории по специальности "нейрохирургия".
Ангиографическая рентгеновская установка.
Операционный нейрохирургический микроскоп.
109.
81.6010
Вертебропластика при опухолях позвоночника
Наличие сертификата или категории по специальности "нейрохирургия".
Мобильная рентгеновская установка с электронным оптическим преобразователем.
110.
84.62
Имплантация протеза межпозвонкового диска на шейном уровне
Наличие сертификата или категории по специальности "нейрохирургия".
Мобильная рентгеновская установка с электронным оптическим преобразователем.
111.
84.63
Имплантация протеза межпозвонкового диска на грудном уровне
Наличие сертификата или категории по специальности "нейрохирургия".
Мобильная рентгеновская установка с электронным оптическим преобразователем.
112.
84.65
Имплантация протеза межпозвонкового диска на пояснично-крестцовом уровне
Наличие сертификата или категории по специальности "нейрохирургия".
Мобильная рентгеновская установка с электронным оптическим преобразователем.
113.
84.66
Ревизия и переустановка искусственного протеза межпозвонкового диска на шейном уровне
Наличие сертификата или категории по специальности "нейрохирургия".
Мобильная рентгеновская установка с электронным оптическим преобразователем.
114.
84.67
Ревизия и переустановка искусственного протеза межпозвонкового диска на грудном уровне
Наличие сертификата или категории по специальности "нейрохирургия".
Мобильная рентгеновская установка с электронным оптическим преобразователем.
115.
84.68
Ревизия и переустановка искусственного протеза межпозвонкового диска на пояснично-крестцовом уровне
Наличие сертификата или категории по специальности "нейрохирургия".
Мобильная рентгеновская установка с электронным оптическим преобразователем.
116.
03.7991
Операции на позвоночнике и спинном мозге с применением нейронавигации
Наличие сертификата или категории по специальности "нейрохирургия".
Мобильная рентгеновская установка с электронным оптическим преобразователем.
Хирургическая навигационная установка для вмешательств на головном и спинном мозге.

117.
01.591
Интраоперациялық нейромониторинганы қолданумен мию майып кездемесiнiң кескiлеуi
Нейрохирургия" мамандығы бойынша
сертификаттың немесе санаттың болуы.
Интраоперациялық нейромониторингке арналған аппарат.
118.
03.7992
Қапталды стереотаксиялық жүйенiң қолдануымен операциясы
"Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаттың немесе санаттың болуы.
Стереотаксиялық навигациялық негіздемелік жүйе
119.
03.7993
Стереотаксиялық жүйенiң қолдануымен мию нейростимуляторы имплантация
"Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаттың немесе санаттың болуы"
Стереотаксиялық навигациялық негіздемелік жүйе, импланттар.
Травматология

117.
01.591
Иссечение поврежденной ткани головного мозга с применением интраоперационного нейромониторинга
Наличие сертификата или категории по специальности "нейрохирургия".
Аппарат для интраоперационного нейромониторинга.
118.
03.7992
Операции с применением рамочной стереотаксической системы
Наличие сертификата или категории по специальности "нейрохирургия".
Стереотаксическая навигационная рамочная система.
119.
03.7993
Имплантация нейростимулятора головного мозга с применением стереотаксической системы
Наличие сертификата или категории по специальности "нейрохирургия".
Стереотаксическая навигационная рамочная система, импланты.
Травматология и ортопедия

120.
81.051
Кеуделiк және бел омыртқалар, артқы бару жолы спондиллодез жүйелермен және кейдж iшкi транспедикулярнымиюмен бекiтумен
Лазым бірінші және жоғары біліктілік санаты бар дәрігерлер, травматология және нейрохирургия бойынша маманданудың болуы.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіштің болуы.
Күш жұмсалатын құралдар (электр аралары, электр дрельдері).
Үлкен травматологиялық жиынтық.
Рентген-негативтік травматологиялық операциялық үстел.
Транспедикулярлық бекіту үшін нейроортопедиялық құралдар.
Кейдждердің болуы.
Қуысты-никель-титандық имплантанттар, армиялауға арналған никель-титандық ұнтақтар.
Ретракторлар.
121.
81.081
Бел және құйымшақ омыртқалар, артқы бару жолы спондиллодез жүйелермен және кейдж iшкi транспедикулярнымиюмен бекiтумен
Лазым бірінші және жоғары біліктілік санаты бар дәрігерлер, нейрохирургия бойынша маманданудың болуы.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіштің болуы.
Күш жұмсалатын құралдар (электр аралары, электр дрельдері).
Үлкен травматологиялық жиынтық;
Рентген-негативтік травматологиялық операциялық үстел.
Транспедикулярлық бекіту үшін нейроортопедиялық құралда.;
Кейдждердің болуы.
Қуысты-никель-титандық имплантанттар, армиялауға арналған никель-титандық ұнтақтар.
Ретракторлар.
122.
81.73
Қолдың саусақ сүйектер арасы және алдыңғы-саусақ сүйектердiкi буынын толық алмастыру
Лазым бірінші және жоғары біліктілік санаты бар дәрігерлер, тамырлы хирургия, микрохирургия, травматология бойынша маманданудың болуы.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіштің болуы.
Күш жұмсалатын құралдар (электр аралары, электр дрельдері).
Үлкен травматологиялық жиынтық.
Эндопротездің әрбір үлгісіне арналған мамандандырылған хирургиялық құрал.
Бір реттік хирургиялық төсек.
ММБ (эндопротездер).
123.
81.74
Алдыңғы - бiлек буынын артропластик және қондырымның көмегiмен алдыңғы тiзенiң сүйектердiң буындары
Лазым бірінші және жоғары біліктілік санаты бар дәрігерлер, тамырлы хирургия, микрохирургия, травматология бойынша маманданудың болуы травматологии.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіштің болуы.
Күш жұмсалатын құралдар (электр аралары, электр дрельдері).
Үлкен травматологиялық жиынтық.
Эндопротездің әрбір үлгісіне арналған мамандандырылған хирургиялық құрал.
Бір реттік хирургиялық төсек.
ММБ (эндопротездер).
124.
81.052
Кеуделiк және бел омыртқалар, артқы бару жолы спондиллодез эндокорректор iшкi бекiтумен.
Лазым бірінші және жоғары біліктілік санаты бар дәрігерлер, травматология және нейрохирургия бойынша маманданудың болуы.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіштің болуы.
Күш жұмсалатын құралдар (электр аралары, электр дрельдері).
Үлкен травматологиялық жиынтық;
Рентген-негативтік травматологиялық операциялық үстел.
Нейроортопедиялық құралдар.
Эндотүзеткіштер.

120.
81.051
Спондиллодез грудного и поясничного позвонков, задний доступ, с фиксацией внутренними транспедикулярными системами и кейджами
Врачи первой и высшей квалификационной категории, наличие специализации по нейрохирургии.
Наличие электронно-оптического преобразователя.
Силовые инструменты (электрические пилы, электрические дрели).
Большой травматологический набор.
Рентген - негативный травматологический операционный стол.
Нейроортопедический инструментарий для транспедикулярной фиксации.
Наличие кейджей.
Пористо-никель-титановые импланты, никель-титановые порошки для армирования.
Ретракторы.
121.
81.081
Спондиллодез поясничного и крестцового позвонков, задний доступ, с фиксацией внутренними транспедикулярными системами и кейджами
Врачи первой и высшей квалификационной категории, наличие специализации по нейрохирургии.
Наличие электронно-оптического преобразователя.
Силовые инструменты (электрические пилы, электрические дрели).
Большой травматологический набор,
Рентген - негативный травматологический операционный стол.
Нейро-ортопедический инструментарий для транспедикулярной фиксации. Наличие кейджей.
Пористо-никель-титановые импланты, никель-титановые порошки для армирования.
Ретракторы.
122.
81.73
Полная замена межфалангового и пястно-фалангового сустава кисти
Врачи первой и высшей квалификационной категории, наличие специализации по сосудистой хирургии, микрохирургии, травматологии.
Наличие электронно-оптического преобразователя.
Силовые инструменты (электрические пилы, электрические дрели).
Большой травматологический набор.
Специализированный хирургический инструментарий на каждую модель эндопротеза.
Одноразовое хирургическое белье.
ИМН (эндопротезы).
123.
81.74
Артропластика пястно-запястного сустава и суставов костей запястья с помощью имплантата
Врачи первой и высшей квалификационной категории, наличие специализации по сосудистой хирургии, микрохирургии, травматологии.
Наличие электронно-оптического преобразователя.
Силовые инструменты (электрические пилы, электрические дрели).
Большой травматологический набор.
Специализированный хирургический инструментарий на каждую модель эндопротеза.
Одноразовое хирургическое белье.
ИМН (эндопротезы).
124.
81.052
Спондиллодез грудного и поясничного позвонков, задний доступ, с внутренней фиксацией эндокорректорами.
Врачи первой и высшей квалификационной категории, наличие специализаций по травматологии и нейрохирургии.
Наличие электронно-оптического преобразователя.
Силовые инструменты (электрические пилы, электрические дрели).
Большой травматологический набор;
Рентген - негативный травматологический операционный стол.
Нейроортопедический инструментарий.
Эндокорректоры.

125.
81.082
Бел және құйымшақ омыртқалар, артқы бару жолы спондиллодез эндокорректор iшкi бекiтумен.
Лазым бірінші және жоғары біліктілік санаты бар дәрігерлер, травматология және нейрохирургия бойынша маманданудың болуы.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіштің болуы.
Күш жұмсалатын құралдар (электр аралары, электр дрельдері).
Үлкен травматологиялық жиынтық;
Рентген-негативтік травматологиялық операциялық үстел.
Нейроортопедиялық құралдар.
Эндотүзеткіштер.
126.
81.53
Ұршық буынның дәлелденбеген алмастырулары тексеру
Лазым бірінші және жоғары біліктілік санаты бар дәрігерлер, травматология бойынша бастапқы мамандықтың және ірі тамырларды эндопротездеу бойынша оқудың болуы.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіштің болуы.
Күш жұмсалатын құралдар (электр аралары, электр дрельдері).
Үлкен травматологиялық жиынтық;
Эндопротездің әрбір үлгісіне арналған мамандандырылған хирургиялық құрал.
Бір реттік хирургиялық төсек.
Рентген-негативтік травматологиялық операциялық үстел.
ММБ (эндопротездер).
127.
81.55
Тiзе буынының дәлелденбеген алмастырулары тексеру
Лазым бірінші және жоғары біліктілік санаты бар дәрігерлер, бастапқы мамандықтың және ірі тамырларды эндопротездеу бойынша оқудың болуы.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіштің болуы.
Күш жұмсалатын құралдар (электр аралары, электр дрельдері).
Үлкен травматологиялық жиынтық;
Эндопротездің әрбір үлгісіне арналған мамандандырылған хирургиялық құрал.
Бір реттік хирургиялық төсек.
Рентген-негативтік травматологиялық операциялық үстел.
ММБ (эндопротездер).
128.
81.591
Антибиотигi бар цемент спейсерiнiң қолдануымен тексеру эндопротез жасауы iрiңдi кедергiлерде iрi буындарды эндопротез жасаудан кейiн
Лазым бірінші және жоғары біліктілік санаты бар дәрігерлер, травматология бойынша бастапқы мамандықтың және ірі тамырларды эндопротездеу бойынша оқудың болуы.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіштің болуы.
Күш жұмсалатын құралдар (электр аралары, электр дрельдері).
Үлкен травматологиялық жиынтық.
Эндопротездің әрбір үлгісіне арналған мамандандырылған хирургиялық құрал.
Бір реттік хирургиялық төсек;
Рентген-негативтік травматологиялық операциялық үстел.
ММБ (эндопротездер).
129.
33.34
Торакопластика
Лазым бірінші және жоғары біліктілік санаты бар дәрігерлер, торакалдық ортопедия бойынша маманданудың болуы.
Жалпы хирургиялық және травматологиялық құралдар.
Балаларға және ересектерге арналған қабырғалық распаторлар.
Диаметрі 2-2,5 мм жуан сымның болуы.
Кеуде-қабырға кешенін тұрақты ету үшін арнайы пластиналардың болуы.
Электр пышақ және электрокоагулятор.

125.
81.082
Спондиллодез поясничного и крестцового позвонков, задний доступ, с внутренней фиксацией эндокорректорами.
Врачи первой и высшей квалификационной категории, наличие специализаций по травматологии и нейрохирургии.
Наличие электронно-оптического преобразователя.
Силовые инструменты (электрические пилы, электрические дрели).
Большой травматологический набор.
Рентген - негативный травматологический операционный стол.
Нейроортопедический инструментарий.
Эндокорректоры.
126.
81.53
Ревизия замены тазобедренного сустава, неуточненная
Врачи первой и высшей квалификационной категории, наличие первичной специализации по травматологии и обучения по эндопротезированию крупных суставов.
Наличие электронно-оптического преобразователя.
Силовые инструменты (электрические пилы, электрические дрели).
Большой травматологический набор.
Специализированный хирургический инструментарий на каждую модель эндопротеза.
Одноразовое хирургическое белье;
Рентген - негативный травматологический операционный стол.
ИМН (эндопротезы).
127.
81.55
Ревизия замены коленного сустава, неуточненная
Врачи первой и высшей квалификационной категории, наличие первичной специализации по травматологии и обучения по эндопротезированию крупных суставов.
Наличие электронно-оптического преобразователя.
Силовые инструменты (электрические пилы, электрические дрели).
Большой травматологический набор.
Специализированный хирургический инструментарий на каждую модель эндопротеза.
Одноразовое хирургическое белье.
Рентген - негативный травматологический операционный стол.
ИМН (эндопротезы).
128.
81.591
Ревизионное эндопротезирование с применением цементного спейсера с антибиотиком при гнойных осложнениях после эндопротезирования крупных суставов
Врачи первой и высшей квалификационной категории, наличие первичной специализации по травматологии и обучения по эндопротезированию крупных суставов.
Наличие электронно-оптического преобразователя.
Силовые инструменты (электрические пилы, электрические дрели).
Большой травматологический набор.
Специализированный хирургический инструментарий на каждую модель эндопротеза.
Одноразовое хирургическое белье;
Рентген - негативный травматологический операционный стол.
ИМН (эндопротезы).
129.
33.34
Торакопластика
Врачи первой и высшей квалификационной категории, наличие специализации по торакальной ортопедии.
Общий хирургический и травматологический инструментарий.
Детские и взрослые реберные распаторы.
Наличие толстых спиц диаметром 2-2,5 мм.
Наличие специальных пластин для стабилизации грудино-реберного комплекса.
Электронож и электрокоагулятор.

137.
80.206
Артроскопиялық мозаикалық хондропластика
Артроскопиялық әрекеттер жасау машығы бар травматолог-ортопед біліктілігінің болуы.
Тізе буынының артроскопиясын орындау мүмкіндігімен артроскопиялық тіркеуіш.
Тізе буынының артроскопиясына арналған қол құралдарының жиынтығы.
Өрнекті хондропластикаға арналған арнайы жиынтық.
138.
80.207
Буын құрылыстарының артроскопиялық суық плазмалық коблациясы
Артроскопиялық әрекеттер жасау машығы бар травматолог-ортопед біліктілігінің болуы.
Буынының артроскопиясын орындау мүмкіндігімен артроскопиялық тіркеуіш.
Буынның артроскопиясына арналған қол құралдарының жиынтығы.
Салқын плазмалық коблация аппараты.

137.
80.206
Артроскопическая мозаичная хондропластика
Наличие квалификации травматолога-ортопеда с навыками проведения артроскопических вмешательств.
Артроскопическая стойка с возможностью выполнения артроскопии коленного сустава.
Набор ручного инструмента для артроскопии коленного сустава.
Специальный набор для мозаичной хондропластики.
138.
80.207
Артроскопическая холодноплазменная коблация структур сустава
Наличие квалификации травматолога-ортопеда с навыками проведения артроскопических вмешательств.
Артроскопическая стойка с возможностью выполнения артроскопии сустава.
Набор ручного инструмента для артроскопии сустава.
Аппарат холодноплазменной коблации.

141.
80.267
Гемофилия кезінде артроскопиялық операциялар
Артроскопиялық әрекеттер жасау машығы бар травматолог-ортопед біліктілігінің болуы.
Шынтақ буынының артроскопиясын орындау мүмкіндігімен артроскопиялық тіркеуіш.
Буынның артроскопиясына арналған қол құралдарының жиынтығы.
Салқын плазмалық коблация аппараты.
142.
80.277
Сирақ-табандық буын құрылыстарының артроскопиялық суық плазмалық коблациясы
Артроскопиялық әрекеттер жасау машығы бар травматолог-ортопед біліктілігінің болуы.
Сирақ-табандық буынының артроскопиясын орындау мүмкіндігімен артроскопиялық тіркеуіш.
Буынның артроскопиясына арналған қол құралдарының жиынтығы.
Салқын плазмалық коблация аппараты.

141.
80.267
Артроскопические операции при гемофилии
Наличие квалификации травматолога-ортопеда с навыками проведения артроскопических вмешательств.
Артроскопическая стойка с возможностью выполнения артроскопии сустава.
Набор ручного инструмента для артроскопии сустава.
Аппарат холодноплазменной коблации.
142.
80.277
Артроскопическая холодноплазменная коблация структур голеностопного сустава
Наличие квалификации травматолога-ортопеда с навыками проведения артроскопических вмешательств.
Артроскопическая стойка с возможностью выполнения артроскопии голеностопного сустава.
Набор ручного инструмента для артроскопии сустава.
Аппарат холодноплазменной коблации.

147.
80.278
Сирақ-табандық буынның синовиалды қабығының артроскопиялық криодеструкциясы
Артроскопиялық әрекеттер жасау машығы бар травматолог-ортопед біліктілігінің болуы.
Сирақ-табандық буынының артроскопиясын орындау мүмкіндігімен артроскопиялық тіркеуіш.
Буынның артроскопиясына арналған қол құралдарының жиынтығы.
Криодеструкцияға арналған аппарат.
148.
80.209
Буындардың қапшықтық-байламдық құрылыстарының артроскопиялық вапоризациясы
Артроскопиялық әрекеттер жасау машығы бар травматолог-ортопед біліктілігінің болуы.
Буынның артроскопиясын орындау мүмкіндігімен артроскопиялық тіркеуіш.
Буынның артроскопиясына арналған қол құралдарының жиынтығы.
Вапоризациялауға арналған аппарат.

147.
80.278
Артроскопическая криодеструкция синовиальной оболочки голеностопного сустава
Наличие квалификации травматолога-ортопеда с навыками проведения артроскопических вмешательств.
Артроскопическая стойка с возможностью выполнения артроскопии голеностопного сустава.
Набор ручного инструмента для артроскопии сустава.
Аппарат для криодеструкции.
148.
80.209
Артроскопическая вапоризация капсульно-связочных структур сустава
Наличие квалификации травматолога-ортопеда с навыками проведения артроскопических вмешательств.
Артроскопическая стойка с возможностью выполнения артроскопии сустава.
Набор ручного инструмента для артроскопии сустава.
Аппарат для вапоризации.

80.215
Иық буынының қапшықтық-байламдық құрылыстарының артроскопиялық пластикасы
Артроскопиялық әрекеттер жасау машығы бар травматолог-ортопед біліктілігінің болуы.
Буынның артроскопиясын орындау мүмкіндігімен артроскопиялық тіркеуіш.
Иық буынның артроскопиясына арналған құралдардың жиынтығы.
Иық буынына пластикалық манипуляцияларға арналған шығын материалы (якорь бекіткіштері).
154.
80.263
Менискті артроскопиялық тігіп тастау
Артроскопиялық әрекеттер жасау машығы бар травматолог-ортопед біліктілігінің болуы.
Буынның артроскопиясын орындау мүмкіндігімен артроскопиялық тіркеуіш.
Тізе буынның артроскопиясына арналған құралдардың жиынтығы.
Тізе буынына пластикалық манипуляцияларға арналған шығын материалы (тігу материалы, мениск тігісі үшін бекіткіштер).
155.
80.264
Тізе буынының аралығын артроскопиялық қалпына келтіру
Артроскопиялық әрекеттер жасау машығы бар травматолог-ортопед біліктілігінің болуы.
Буынның артроскопиясын орындау мүмкіндігімен артроскопиялық тіркеуіш.
Тізе буынның артроскопиясына арналған құралдардың жиынтығы.
Тізе буынының ұштасу аппаратын реконструкциялауға арналған жиынтық.
Тізе буынына пластикалық манипуляцияларға арналған шығын материалы (бекіткіштер, винттер және басқалар).
156.
80.265
Сирақ буынының қапшықтық-байламдық құрылыстарының артроскопиялық пластикасы
Артроскопиялық әрекеттер жасау машығы бар травматолог-ортопед біліктілігінің болуы.
Буынның артроскопиясын орындау мүмкіндігімен артроскопиялық тіркеуіш.
Тізе буынның артроскопиясына арналған құралдардың жиынтығы.
Тізе буынының ұштасу аппаратын реконструкциялауға арналған жиынтық.
Тізе буынына пластикалық манипуляцияларға арналған шығын материалы (бекіткіштер, винттер және басқалар).
157.
81.04
Кеуде және бел омыртқасының спондилодезы, алдыңғы жету жолы
Лазым бірінші және жоғары біліктілік санаты бар дәрігерлер, травматология және нейрохирургия маманданудың болуы.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіштің болуы.
Күш жұмсалатын құралдар (электр аралары, электр дрельдері).
Үлкен травматологиялық жиынтық.
Рентген-негативтік травматологиялық операциялық үстел.
Транспедикулярлық бекіту үшін нейроортопедиялық құралдар.
Кейдждердің болуы.
Қуысты-никель-титандық имплантанттар, армиялауға арналған никель-титандық ұнтақтар.
Ретракторлар.
158.
81.041
Ішкі транспедикулярлы жүйе және кейдж фиксациясы арқылы кеуде және бел омыртқаларының спондиллодезы, алдыңғы жету әдісі
Лазым бірінші және жоғары біліктілік санаты бар дәрігерлер, травматология және нейрохирургия маманданудың болуы.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіштің болуы.
Күш жұмсалатын құралдар (электр аралары, электр дрельдері).
Үлкен травматологиялық жиынтық.
Рентген-негативтік травматологиялық операциялық үстел.
Транспедикулярлық бекіту үшін нейроортопедиялық құралдар.
Кейдждердің болуы.
Қуысты-никель-титандық имплантанттар, армиялауға арналған никель-титандық ұнтақтар.
Ретракторлар.

80.215
Артроскопическая пластика капсульно-связочных структур плечевого сустава
Наличие квалификации травматолога-ортопеда с навыками проведения артроскопических вмешательств.
Артроскопическая стойка с возможностью выполнения артроскопии сустава.
Набор инструмента для артроскопии плечевого сустава.
Расходный материал для пластических манипуляций на плечевом суставе (якорные фиксаторы).
154.
80.263
Артроскопическое сшивание мениска
Наличие квалификации травматолога-ортопеда с навыками проведения артроскопических вмешательств.
Артроскопическая стойка с возможностью выполнения артроскопии сустава.
Набор инструмента для артроскопии коленного сустава.
Расходный материал для пластических манипуляций на коленном суставе (шовный материал, фиксаторы для шва мениска).
155.
80.264
Артроскопическое восстановление связок коленного сустава
Наличие квалификации травматолога-ортопеда с навыками проведения артроскопических вмешательств.
Артроскопическая стойка с возможностью выполнения артроскопии сустава.
Набор инструмента для артроскопии коленного сустава.
Набор для реконструкции связочного аппарата коленного сустава;
Расходный материал для пластических манипуляций на коленном суставе (фиксаторы, винты и др.).
156.
80.265
Артроскопическая пластика капсульно-связочных структур коленного сустава
Наличие квалификации травматолога-ортопеда с навыками проведения артроскопических вмешательств.
Артроскопическая стойка с возможностью выполнения артроскопии сустава.
Набор инструмента для артроскопии коленного сустава.
Набор для реконструкции связочного аппарата коленного сустава.
Расходный материал для пластических манипуляций на коленном суставе (фиксаторы, винты и др.).
157.
81.04
Спондиллодез грудного и поясничного позвонков, передний доступ
Врачи первой и высшей квалификационной категории, наличие специализации по травматологии и нейрохирургии.
Наличие электронно-оптического преобразователя.
Силовые инструменты (электрические пилы, электрические дрели).
Большой травматологический набор.
Рентген - негативный травматологический операционный стол.
Нейроортопедический инструментарий для транспедикулярной фиксации.
Наличие кейджей.
Пористо-никель-титановые импланты, никель-титановые порошки для армирования.
Ретракторы.
158.
81.041
Спондиллодез грудного и поясничного позвонков, передний доступ, с фиксацией внутренними транспедикулярными системами и кейджами
Врачи первой и высшей квалификационной категории, наличие специализации по травматологии и нейрохирургии.
Наличие электронно-оптического преобразователя.
Силовые инструменты (электрические пилы, электрические дрели).
Большой травматологический набор.
Рентген - негативный травматологический операционный стол.
Нейроортопедический инструментарий для транспедикулярной фиксации.
Наличие кейджей.
Пористо-никель-титановые импланты, никель-титановые порошки для армирования.
Ретракторы.

175.
81.84
Шынтақ буынын толық ауыстыру
Лазым бірінші және жоғары біліктілік санаты бар дәрігерлер, травматология бойынша бастапқы мамандықтың және ірі тамырларды эндопротездеу бойынша оқудың болуы.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіштің болуы.
Күш жұмсалатын құралдар (электр аралары, электр дрельдері).
Үлкен травматологиялық жиынтық.
Эндопротездің әрбір үлгісіне арналған мамандандырылған хирургиялық құрал.
Бір реттік хирургиялық төсек;
Рентген-негативтік травматологиялық операциялық үстел.
ММБ (эндопротездер).
176.
83.75
Сіңірдің орнын жылжыту немесе трансплантациялау
Лазым бірінші және жоғары біліктілік санаты бар травматолог дәрігерлері.
Жалпы хирургиялық және травматологиялық жинақтар.
Лавсан ленталары.
Тамыр протездері.
177.
84.21
Қолдың бас бармағының реимплантациясы
Лазым бірінші және жоғары біліктілік санаты бар дәрігерлер, тамырлық хирургия, микрохирургия, травматология бойынша маманданудың болуы.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіш.
Күш жұмсалатын құралдар (электр аралары, электр дрельдері).
Арнайы микрохирургиялық құралдар.
Карл-Цейс операциялық микроскоп.
Миниплаттар, шағын диаметрлі Киршнер сымдары, атравматикалық тігу материалы.
178.
84.22
Қол бармағының реимплантациясы
Лазым бірінші және жоғары біліктілік санаты бар дәрігерлер, тамырлық хирургия, микрохирургия, травматология бойынша маманданудың болуы.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіш.
Күш жұмсалатын құралдар (электр аралары, электр дрельдері).
Арнайы микрохирургиялық құралдар.
Карл-Цейс операциялық микроскоп.
Миниплаттар, шағын диаметрлі Киршнер сымдары, атравматикалық тігу материалы.
179.
84.23
Білектің, білезіктің немесе қолдардың реимплантациясы
Лазым бірінші және жоғары біліктілік санаты бар дәрігерлер, тамырлық хирургия, микрохирургия, травматология бойынша маманданудың болуы.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіш.
Күш жұмсалатын құралдар (электр аралары, электр дрельдері).
Арнайы микрохирургиялық құралдар.
Карл-Цейс операциялық микроскоп.
Миниплаттар, шағын диаметрлі Киршнер сымдары, атравматикалық тігу материалы.
180.
84.24
Иықтың реимплантациясы
Лазым бірінші және жоғары біліктілік санаты бар дәрігерлер, тамырлық хирургия, микрохирургия, травматология бойынша маманданудың болуы.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіш.
Күш жұмсалатын құралдар (электр аралары, электр дрельдері).
Арнайы микрохирургиялық құралдар.
Карл-Цейс операциялық микроскоп.
Миниплаттар, шағын диаметрлі Киршнер сымдары, атравматикалық тігу материалы.
181.
84.25
Бақай реимплантациясы
Лазым бірінші және жоғары біліктілік санаты бар дәрігерлер, тамырлық хирургия, микрохирургия, травматология бойынша маманданудың болуы.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіш.
Күш жұмсалатын құралдар (электр аралары, электр дрельдері).
Арнайы микрохирургиялық құралдар.
Карл-Цейс операциялық микроскоп.
Миниплаттар, шағын диаметрлі Киршнер сымдары, атравматикалық тігу материалы.

175.
81.84
Полная замена локтевого сустава
Врачи первой и высшей квалификационной категории, наличие первичной специализации по травматологии и обучения по эндопротезированию крупных суставов.
Наличие электронно-оптического преобразователя.
Силовые инструменты (электрические пилы, электрические дрели).
Большой травматологический набор.
Специализированный хирургический инструментарий на каждую модель эндопротеза.
Одноразовое хирургическое белье.
Рентген - негативный травматологический операционный стол.
ИМН (эндопротезы).
176.
83.75
Перемещение или трансплантация сухожилия
Врачи травматологи первой и высшей квалификационной категории.
Общехирургический и травматологический наборы.
Лавсановые ленты.
Сосудистые протезы.
177.
84.21
Реимплантация большого пальца руки
Врачи первой и высшей квалификационной категории, наличие специализации по сосудистой хирургии, микрохирургии, травматологии.
Электронно-оптический преобразователь.
Силовые инструменты (электрические пилы, электрические дрели).
Специализированный микрохирургический инструментарий.
Операционный микроскоп Карл-Цейс.
Миниплаты, спицы Киршнера малого диаметра, атравматический шовный материал.
178.
84.22
Реимплантация пальца руки
Врачи первой и высшей квалификационной категории, наличие специализации по сосудистой хирургии, микрохирургии, травматологии.
Электронно-оптический преобразователь.
Силовые инструменты (электрические пилы, электрические дрели).
Специализированный микрохирургический инструментарий.
Операционный микроскоп Карл-Цейс;
Миниплаты, спицы Киршнера малого диаметра, травматический шовный материал.
179.
84.23
Реимплантация предплечья, запястья или кисти
Врачи первой и высшей квалификационной категории, наличие специализации по сосудистой хирургии, микрохирургии, травматологии.
Электронно-оптический преобразователь.
Силовые инструменты (электрические пилы, электрические дрели).
Специализированный микрохирургический инструментарий.
Операционный микроскоп Карл-Цейс.
Миниплаты, спицы Киршнера малого диаметра, атравматический шовный материал.
180.
84.24
Реимплантация плеча
Врачи первой и высшей квалификационной категории, наличие специализации по сосудистой хирургии, микрохирургии, травматологии.
Электронно-оптический преобразователь.
Силовые инструменты (электрические пилы, электрические дрели). Специализированный микрохирургический инструментарий.
Операционный микроскоп Карл-Цейс.
Миниплаты, спицы Киршнера малого диаметра, травматический шовный материал.
181.
84.25
Реимплантация пальца ноги
Врачи первой и высшей квалификационной категории, наличие специализации по сосудистой хирургии, микрохирургии, травматологии.
Электронно-оптический преобразователь.
Силовые инструменты (электрические пилы, электрические дрели).
Специализированный микрохирургический инструментарий.
Операционный микроскоп Карл-Цейс.
Миниплаты, спицы Киршнера малого диаметра, атравматический шовный материал.

84.28
Жамбас реимплантациясы
Лазым бірінші және жоғары біліктілік санаты бар дәрігерлер, тамырлық хирургия, микрохирургия, травматология бойынша маманданудың болуы.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіш;
Күш жұмсалатын құралдар (электр аралары, электр дрельдері);
Арнайы микрохирургиялық құралдар;
Карл-Цейс операциялық микроскоп;
Миниплаттар, шағын диаметрлі Киршнер сымдары, атравматикалық тігу материалы.
Гинекология
184.
69.92
Бедеулік кезіндегі жасанды ұрықтандыру
Акушер-гинеколог дәрігері, акушерия және гинекология бойынша жоғары немесе бірінші санат, репродуктология бойынша мамандану (108 сағат), өтілі 3 жылдан кем емес.
Жоғары медициналық немесе биологиялық білімі бар эмбриолог-дәрігері, эмбриология бойынша мамандану (108 сағат), өтілі 3 жылдан кем емес.
Ламинарлы шкаф 2-ші кластағы қорғаныс.
Зертханалық центрифуга 1000-3000 об/мин.
Дьюар сауыты 35 литрлы.
Дьюар сауыты 40 литрлы.
Термостат.
Ұрықтарға арналған мұздатқыш.
Ультрадыбыстық жүйе (сараптама классының диагностикалық жүйесі).
ЭКО, лабискусст.ұрықтандыру инкубаторы.
Инкубаторы.
УЗИ-сканер.
Қозғалыс және морфология анализаторы.
Мүліктік санды микроскоп.
Зертханалық центрифуга.
Сулы монш.
Хетчинг үшін арналған лазерлік жүйе.
Бинокулярлы микроскоп.
Жиынтықтағы инкубатор.
Уаны тазалау жүйесі

84.28
Реимплантация бедра
Врачи первой и высшей квалификационной категории, наличие специализации по сосудистой хирургии, микрохирургии, травматологии.
Электронно-оптический преобразователь.
Силовые инструменты (электрические пилы, электрические дрели).
Специализированный микрохирургический инструментарий.
Операционный микроскоп Карл-Цейс.
Миниплаты, спицы Киршнера малого диаметра, травматический шовный материал.
Гинекология
184.
69.92
Искусственное оплодотворение
Врач акушер - гинеколог, высшая или первая категория по акушерству и гинекологии, специализация по репродуктологии (108 часов), стаж не менее 3 лет;
Врач – эмбриолог, имеющий высшее медицинское или биологическое образование, специализация по эмбриологии (108 часов), стаж не менее 3 лет;
Врач - уролог, специализация по андрологии (108 часов), стаж не менее 3 лет.
Шкаф ламинарный 2-го класса защиты.
Центрифуга лабораторная 1000-3000 об/мин.
Сосуд Дьюара 35 литровый.
Сосуд Дьюара 40 литровый.
Термостат.
Замораживатель для эмбрионов.
Система ультразвуковая (диагностич.система экспертного класса).
ЭКО Лабискусственного оплодотворения инкубатор.
Инкубатор.
УЗИ-сканер.
Анализатор подвижности и морфологии.
Микроскоп инвентир. Цифровая.
Центрифуга лабораторная.
Водяная баня.
Лазерная система для хетчинга.
Микроскоп бинокулярный.
Инкубатор в комплекте.
Система очистки воздуха.

185.
68.51
Лапароскопиялық гинекологиялық гистероэктомия
Барлық гинекологиялық операциялардың көлемін игерген акушер-гинеколог дәрігері, акушерия және гинекология бойынша жоғары немесе бірінші санат, эндовидеохирургия бойынша мамандану (216 сағат).
Гинекологиялық операцияларды өткізуге арналған видеоэндоскопиялық жиынтық.
Жатырлық манипулятор.
Газды стерилиз-аэратор.
Электромеханикалық морцеллятордиаметр 12,15 20 мм.
186.
68.61
Лапароскопиялық радикалдық абдоминалды гистерэктомиялар
Барлық гинекологиялық операциялардың көлемін игерген акушер-гинеколог дәрігері, акушерия және гинекология бойынша жоғары немесе бірінші санат, эндовидеохирургия бойынша мамандану (216 сағат).
Гинекологиялық операцияларды өткізуге арналған видеоэндоскопиялық жиынтық.
Жатырлық манипулятор.

185.
68.51
Лапароскопическая вагинальная гистерэктомия
Врач акушер-гинеколог, владеющий всем объемом гинекологических операций, высшая или первая категория по акушерству и гинекологии, специализация по эндовидеохирургии (216 часов).
Видеоэндоскопический комплект для проведения гинекологических операций.
Маточный манипулятор.
Газовый стерилиз-аэратор.
Электромеханический морцеллятор диаметр 12,15 20 мм.
186.
68.61
Лапароскопическая радикальная абдоминальная гистерэктомия
Врач акушер-гинеколог, владеющий всем объемом гинекологических операций, высшая или первая категория по акушерству и гинекологии, специализация по эндовидеохирургии (216 часов).
Видеоэндоскопический комплект для проведения гинекологических операций.
Маточный манипулятор.
Газовый стерилиз-аэратор.

Газды стерилиз-аэратор Электромеханикалықморцеллятордиаметр 12,15 20 мм.
Хирургия
187.
07.8411
Тимоманы видеоторакоскопиялық жолмен алып тастау
Торакалды хирургияда жұмыс өтілі 10 жылдан кем емес, жоғары санатты, эндоскопиялық хирургия әдістерін меңгерген хирург дәрігері.
Тігу аппараттар мен клипсалары бар видеоторакоскопиялық кешен.
188.
17.0722
Лапароскопиялық адреналэктомия
Эндокриндік хирургияда жұмыс өтілі 10 жылдан кем емес, жоғары санатты хирург дәрігері.
Эндоскопиялық тірек, МРТ, КТ, ЭКГ, ЭХОКГ, УДЗ аппараты, Клиникалық-диагностикалық зертхана. (Барлық жабдықтар қажетті шығыс материалдарымен).
189.
32.41
Өкпенің торакоскопиялық лобэктомиясы
Торакалды хирургияда жұмыс өтілі 10 жылдан кем емес, жоғары санатты, эндоскопиялық хирургия әдістерін меңгерген хирург дәрігері.
Тігу аппараттар мен клипсалары бар видеоторакоскопиялық кешен.
190.
33.4301
Миниторакотомалық жету жолы және экстраплевралық пневмолиз арқылы өкпенің булласын видеоторакоскопиялық тігу
Торакалды хирургияда жұмыс өтілі 10 жылдан кем емес, жоғары санатты, эндоскопиялық хирургия әдістерін меңгерген хирург дәрігері.
Тігу аппараттар мен клипсалары бар видеоторакоскопиялық кешен.
191.
42.51
Кеудеішілік эзофаго- эзофагостомия
Гастроинтестиналды хирургияда жұмыс өтілі 10 жылдан кем емес, жоғары санатты хирург-дәрігері. Гастроинтестиналды хирургияда жұмыс өтілі 10 жылдан кем емес, жоғары санатты эндоскопист-дәрігері.
МРТ, КТ, ЭКГ, ЭХОКГ, УДЗ аппараты, эндоскоп, рентген құрылғы, тігу аппараттары ауыспалы кассеталармен, үлкен хирургиялық жинақ. Клиникалық-диагностикалық зертхана. (Барлық жабдықтар қажетті шығыс материалдарымен).
192.
42.53
Аш ішек интерпозициясы арқылы өңештің интраторакальды анастомозы
Гастроинтестиналды хирургияда жұмыс өтілі 10 жылдан кем емес, жоғары санатты хирург-дәрігері. Гастроинтестиналды хирургияда жұмыс өтілі 10 жылдан кем емес, жоғары санатты эндоскопист-дәрігері.
МРТ, КТ, ЭКГ, ЭХОКГ, УДЗ аппараты, эндоскоп, рентген құрылғы, тігу аппараттары ауыспалы кассеталармен, үлкен хирургиялық жинақ. Клиникалық-диагностикалық зертхана. (Барлық жабдықтар қажетті шығыс материалдарымен)
193.
42.55
Жуан ішек интерпозициясы арқылы өңештің интраторакальды анастомозы
Дәрігер сертификатының болуы, дәрігер санатының (I немесе жоғары) немесе ғылыми дәреженің (м.ғ.к., м.ғ.д.) болуы.
Балалар хирургиясында кем дегенде 10 жыл жұмыс өтілі, осы операцияны жасаудың жеке тәжірибесі, аталған бейін бойынша таяу және қиыр шетелде мамандану және жетілдіру.
Үлкен хирургиялық құралдардың жинағы.
Электр пышақтары мен коагуляторлар.
Құралдардың торакоскопиялық жинағы.
Құралдардың лапароскопиялық жинағы.
ӨЖЖ аппараты.
Наркоздық аппарат.
Операциялық электр үстелі.

Электромеханический морцеллятор диаметр 12,15 20 мм.
187.
69.221
Лапароскопическая промонтофиксация матки сетчатым протезом
Врач акушер-гинеколог, владеющий всем объемом гинекологических операций, высшая или первая категория по акушерству и гинекологии, специализация по эндовидеохирургии (216 часов).
Видеоэндоскопический комплект для проведения гинекологических операций.
Газовый стерилизатор-аэратор.
188.
69.231
Тотальная экстраперитонеальная репозиция пубо-цервикальной и тазовой фасций синтетическим сетчатым протезом
Врач акушер-гинеколог, владеющий всем объемом гинекологических операций, высшая или первая категория по акушерству и гинекологии, специализация по тазовой хирургии (72 часов).
Операционное оборудование:
Стол операционный.
Аппарат электрохирургический.
Отсасыватель медицинский с педалью.
Светильник операционный (Светильник гинекологический).
Сетчатые протезы.
Хирургия
189.
07.8411
Видеоторакоскопическое удаление тимомы
Врач хирург высшей категории с опытом работы в торакальной хирургии не менее 10 лет, владеющий методами эндоскопической хирургии.
Видеоторакоскопический комплекс с сщивающими аппаратами и клипсами.
190.
17.0722
Лапароскопическая адреналэктомия
Врач-хирург высшей категории со стажем работы в эндокринной хирургии не менее 10 лет.
Эндоскопическая стойка.
МРТ, КТ, ЭКГ, ЭХОКГ, аппарат УЗИ, Клинико-диагностическая лаборатория. (все оборудование с необходимыми расходными материалами).
191.
32.41
Торакоскопическая лобэктомия легкого
Врач хирург высшей категории с опытом работы в торакальной хирургии не менее 10 лет, владеющий методами эндоскопической хирургии.
Видеоторакоскопический комплекс с сщивающими аппаратами и клипсами.
192.
33.4301
Видеоторакоскопическое ушивание буллы легкого с экстраплевральным пневмолизом и миниторакотомным доступом
Врач хирург высшей категории с опытом работы в торакальной хирургии не менее 10 лет, владеющий методами эндоскопической хирургии.
Видеоторакоскопический комплекс с сщивающими аппаратами и клипсами.
193.
42.51
Внутригрудная эзофаго-эзофагостомия
Врач-хирург высшей категории со стажем работы в гастроинтестинальной хирургии не менее 10 лет;
Врач-эндоскопист высшей категории со стажем работы в гастроинтестинальной хирургии не менее 10 лет.
МРТ, КТ, ЭКГ, ЭХОКГ, аппарат УЗИ, эндоскоп, рентген установка, сшивающие аппараты со сменными кассетами, большой хирургический набор.
Клинико-диагностическая лаборатория. (Все оборудование с необходимыми расходными материалами).

194.
42.65
Жуан ішек интерпозициясы арқылы өңештің антестернальды анастомозы
Гастроинтестиналды хирургияда жұмыс өтілі 10 жылдан кем емес, жоғары санатты хирург-дәрігері. Гастроинтестиналды хирургияда жұмыс өтілі 10 жылдан кем емес, жоғары санатты эндоскопист-дәрігері.
МРТ, КТ, ЭКГ, ЭХОКГ, УДЗ аппараты, эндоскоп, рентген құрылғы, тігу аппараттары ауыспалы кассеталармен, үлкен хирургиялық жинақ. Клиникалық-диагностикалық зертхана. (Барлық жабдықтар қажетті шығыс).
195.
44.65
Эзофагогастропластика
Гастроинтестиналды хирургияда жұмыс өтілі 10 жылдан кем емес, жоғары санатты хирург-дәрігері. Гастроинтестиналды хирургияда жұмыс өтілі 10 жылдан кем емес, жоғары санатты эндоскопист-дәрігері.
МРТ, КТ, ЭКГ, ЭХОКГ, УДЗ аппараты, эндоскоп, рентген құрылғы, тігу аппараттары ауыспалы кассеталармен, үлкен хирургиялық жинақ. Клиникалық-диагностикалық зертхана. (Барлық жабдықтар қажетті шығыс материалдарымен).
196.
42.8901
Өңештің лапароскопиялық дивертикулэктомия
Гастроинтестиналды хирургияда жұмыс өтілі 10 жылдан кем емес, жоғары санатты хирург-дәрігері. Гастроинтестиналды хирургияда жұмыс өтілі 10 жылдан кем емес, жоғары санатты эндоскопист-дәрігері.
Эндоскопиялық тірек, МРТ, КТ, ЭКГ, ЭХОКГ, УДЗ аппараты, эндоскоп, рентген құрылғы, ауыспалы кассеталармен тігу аппараттары. Клиникалық-диагностикалық зертхана. (Барлық жабдықтар қажетті шығыс материалдарымен).

194.
42.53
Интраторакальный анастомоз пищевода с интерпозицией тонкой кишки
Врач-хирург высшей категории со стажем работы в гастроинтестинальной хирургии не менее 10 лет;
Врач-эндоскопист высшей категории со стажем работы в гастроинтестинальной хирургии не менее 10 лет.
МРТ, КТ, ЭКГ, ЭХОКГ, аппарат УЗИ, эндоскоп, рентген установка, сшивающие аппараты со сменными кассетами, большой хирургический набор. Клинико-диагностическая лаборатория. (Все оборудование с необходимыми расходными материалами.)
195.
42.55
Внутригрудной анастомоз пищевода с интерпозицией ободочной кишки
Наличие сертификата врача;
Наличие врачебной категории (I или высшей) или ученой степени (к.м.н. д.м.н.);
Опыт работы в детской хирургии не менее 10 лет;
Личный опыт проведения данной операции;
Специализация и усовершенствование по данному профилю в ближнем и дальнем зарубежье.
Большой хирургический набор инструментов.
Электроножи и коагуляторы.
Торакоскопический набор инструментов.
Лапароскопический набор интрументов;
Аппарат ИВЛ.
Наркозный аппарат.
Стол операционный электрический.
196.
42.65
Антестернальный анастомоз пищевода с интерпозицией ободочной кишки
Врач-хирург высшей категории со стажем работы в гастроинтестинальной хирургии не менее 10 лет;
Врач-эндоскопист высшей категории со стажем работы в гастроинтестинальной хирургии не менее 10 лет.
МРТ, КТ, ЭКГ, ЭХОКГ, аппарат УЗИ, эндоскоп, рентген установка, сшивающие аппараты со сменными кассетами, большой хирургический набор. Клинико-диагностическая лаборатория. (Все оборудование с необходимыми расходными материалами).

198.
46.3900
Балалардың өт жолдарындағы бүйрек өзегінің анастомозы (ру бойынша у-тәрізді анастомоз арқылы касаи бойынша жасалған порто-энтеростомия)
Дәрігер сертификатының болуы, дәрігер санатының (I немесе жоғары) немесе ғылыми дәреженің (м.ғ.к., м.ғ.д.) болуы.
Балалар хирургиясында кем дегенде 10 жыл жұмыс өтіл, аталған бейін бойынша таяу және қиыр шетелде мамандану және жетілдіру.
Үлкен хирургиялық құралдардың жинағы.
Электр пышақтары мен коагуляторлар.
Құралдардың лапароскопиялық жинағы.
ӨЖЖ аппараты.
Наркоздық аппарат.
Операциялық электр үстелі.
Рентген аппараты.
199.
51.62
Бауыр – ұйқы безі ампуласын кесу (жалпы от жолын реимплантациялау арқылы)
5-жылдан кем емес жұмыс өтілі, гепатопанкреатобилиарлы аймақ саласында біліктілікті арттыру немесе сертификат.
Қан реинфузиясына арналған аппарат.
Моно және биполярлық электрокоагулятор.
Монофиламенттік тігіс материалдары.
200.
52.01
Катетердің көмегімен ұйқы безінің жылауығын дренаждау
Дәрігер сертификатының болуы, дәрігер санатының (I немесе жоғары) немесе ғылыми дәреженің (м.ғ.к., м.ғ.д.) болуы.
Балалар хирургиясында кем дегенде 10 жыл жұмыс өтіл, аталған бейін бойынша таяу және қиыр шетелде мамандану және жетілдіру.
Үлкен хирургиялық құралдардың жинағы.
Электр пышақтары мен коагуляторлар.
Құралдардың лапароскопиялық жинағы.
ӨЖЖ аппараты.
Наркоздық аппарат.
Операциялық электр үстелі.
201.
52.3
Ұйқы безінің жылауығын марсупиализациялау
Дәрігер сертификатының болуы, дәрігер санатының (I немесе жоғары) немесе ғылыми дәреженің (м.ғ.к., м.ғ.д.) болуы.
Балалар хирургиясында кем дегенде 10 жыл жұмыс өтілі, аталған бейін бойынша таяу және қиыр шетелде мамандану және жетілдіру.
Үлкен хирургиялық құралдардың жинағы.
Электр пышақтары мен коагуляторлар.
Құралдардың лапароскопиялық жинағы.
ӨЖЖ аппараты.
Наркоздық аппарат.
Операциялық электр үстелі.
202.
52.4
Ұйқы безі жылауығының ішкі дренажы
Дәрігер сертификатының болуы, дәрігер санатының (I немесе жоғары) немесе ғылыми дәреженің (м.ғ.к., м.ғ.д.) болуы.
Балалар хирургиясында кем дегенде 10 жыл жұмыс өтілі;, аталған бейін бойынша таяу және қиыр шетелде мамандану және жетілдіру.
Үлкен хирургиялық құралдардың жинағы.
Электр пышақтары мен коагуляторлар.
Құралдардың лапароскопиялық жинағы.
ӨЖЖ аппараты.
Наркоздық аппарат.
Операциялық электр үстелі.

198.
42.8901
Лапароскопическая дивертикулэктомия пищевода
Врач-хирург высшей категории со стажем работы в гастроинтестинальной хирургии не менее 10 лет;
Врач-эндоскопист высшей категории со стажем работы в гастроинтестинальной хирургии не менее 10 лет.
Эндоскопическая стойка, МРТ, КТ, ЭКГ, ЭХОКГ, аппарат УЗИ, эндоскоп, рентген установка, сшивающие аппараты со сменными кассетами.
Клинико-диагностическая лаборатория. (Все оборудование с необходимыми расходными материалами.)
199.
44.95
Лапароскопическая рестриктивная процедура на желудке
Врач-хирург высшей категории со стажем работы в гастроинтестинальной хирургии не менее 10 лет;
Врач-эндоскопист высшей категории со стажем работы в гастроинтестинальной хирургии не менее 10 лет.
Эндоскопическая стойка, МРТ, КТ, ЭКГ, ЭХОКГ, аппарат УЗИ, эндоскоп, рентген установка, сшивающие аппараты со сменными кассетами.
Клинико-диагностическая лаборатория. (Все оборудование с необходимыми расходными материалами.)
200.
46.3900
Анастомоз печеночного протока в желчный тракт у детей (порто-энтеростомия по Касаи с У-образным анастомозом по Ру)
Наличие сертификата врача;
Наличие врачебной категории (I или высшей) или ученой степени (к.м.н. д.м.н.);
Опыт работы в детской хирургии не менее 10 лет;
Специализация и усовершенствование по данному профилю в ближнем и дальнем зарубежье.
Большой хирургический набор инструментов.
Электроножи и коагуляторы.
Лапароскопический набор интрументов;
Аппарат ИВЛ.
Наркозный аппарат.
Стол операционный электрический.
Рентген аппарат.
201.
51.62
Иссечение печеночно-поджелудочной ампулы (с реимплантацией общего желчного протока)
Стаж работы не менее 5-ти лет.
Сертификат или повышение квалификации в области гепатопанкреатобилиарной зоне.
Аппарат реинфузии крови.
Моно и биполярные электрокоагулятор.
Монофиламентные шовные материалы.
202.
52.01
Дренаж кисты поджелудочной железы при помощи катетера
Наличие сертификата врача;
Наличие врачебной категории (I или высшей) или ученой степени (к.м.н. д.м.н.);
Опыт работы в детской хирургии не менее 10 лет;
Специализация и усовершенствование по данному профилю в ближнем и дальнем зарубежье.
Большой хирургический набор инструментов.
Электроножи и коагуляторы.
Лапароскопический набор интрументов.
Аппарат ИВЛ.
Наркозный аппарат.
Стол операционный электрический.

203.
52.53
Радикалдық субтоталдық панкреатэктомия
Хирургтің сертификаты, бауыр, өт жолдары және ұйқы безі хирургиялық бөлімшеде 5 жылдан кем емес жұмыс өтілі.
Қан реинфузиясына арналған аппарат.
Моно және биполярлық электрокоагулятор.
Монофиламенттік тігіс материалдары.
204.
52.6
Ұйқы безін толықтай алып тастау
Хирургтің сертификаты, бауыр, өт жолдары және ұйқы безі хирургиялық бөлімшеде 5 жылдан кем емес жұмыс өтілі.
Қан реинфузиясына арналған аппарат.
Моно және биполярлық электрокоагулятор.
Монофиламенттік тігіс материалдары.
205.
52.7
Радикалды панкреатикодуоденэктомия
Хирургтің сертификаты, бауыр, өт жолдары және ұйқы безі хирургиялық бөлімшеде 5 жылдан кем емес жұмыс өтілі.
Қан реинфузиясына арналған аппарат.
Моно және биполярлық электрокоагулятор.
Монофиламенттік тігіс материалдары.
206.
04.21
Резистенттік артериалық гипертензия кезіндегі бүйрек денервациясы
"Емдеу ісі", "Педиатрия", "Жалпы медицина" клиникалық ординатура/ резидентура мамандығы бойынша жоғары медициналық (базалық) білім, бастапқы мамандандыру, "Интервенциялық кардиология" мамандығы бойынша сертификат. Жұмыс өтілі 3 жылдан кем болмауы лазым, ион сәулесінің көзімен жұмысқа рұқсат.
Кардиологиялық және гемодинамикалық рентген. жүйесі бижоспарлы.

203.
52.3
Марсупиализация кисты поджелудочной железы
Наличие сертификата врача, наличие врачебной категории (I или высшей) или ученой степени (к.м.н. д.м.н.), опыт работы в детской хирургии не менее 10 лет. Специализация и усовершенствование по данному профилю в ближнем и дальнем зарубежье.
Большой хирургический набор инструментов.
Электроножи и коагуляторы.
Лапароскопический набор интрументов.
Аппарат ИВЛ.
Наркозный аппарат.
Стол операционный электрический.
204.
52.4
Внутренний дренаж кисты поджелудочной железы
Наличие сертификата врача, наличие врачебной категории (I или высшей) или ученой степени (к.м.н. д.м.н.), опыт работы в детской хирургии не менее 10 лет.
Специализация и усовершенствование по данному профилю в ближнем и дальнем зарубежье.
Большой хирургический набор инструментов.
Электроножи и коагуляторы.
Лапароскопический набор интрументов.
Аппарат ИВЛ.
Наркозный аппарат.
Стол операционный электрический.
205.
52.53
Радикальная субтотальная панкреатэктомия
Сертификат хирурга, стаж работы в хирургическом отделении печени, желчных путей и поджелудочной железы не менее 5-ти лет.
Аппарат реинфузии крови.
Моно и биполярные электрокоагулятор.
Монофиламентные шовные материалы.
206.
52.6
Полное удаление поджелудочной железы
Сертификат хирурга, стаж работы в хирургическом отделении печени, желчных путей и поджелудочной железы не менее 5-ти лет.
Аппарат реинфузии крови.
Моно и биполярные электрокоагулятор.
Монофиламентные шовные материалы.

209.
21.3214
Мұрын қуысының және қосалқы қуыстардың ісігін пластикамен алып тастау
"Бас және мойын ісіктерін диагностикалау мен емдеудің қазіргі заманғы әдістері" циклы бойынша маманданудан өткен, ЛОР-ағзаларда пластикалық операцияларды жасау 10 жылдан астам жұмыс өтілі бар, онкология және хирургия саласының маманы сертификаты, жоғары медициналық білімі бар маман.
ЛОР арналған эндоскопиялық жабдық.
Локализации.
Микрохирургиялық жинақ.
Моторлық жүйе
Микроара, борға арналған ұшы бар сүйек дрелі.
Жақтың бас-жақ-бет хирургиясы үшін титаннан жасалған имплантанттардың және құралдардың жинағы.
210.
29.33
Жұтқыншақтың жартылай резекциясы
"Бас және мойын ісіктері" циклы бойынша маманданудан өткен, ЛОР-ағзаларда пластикалық операцияларды жасау 5 жылдан кем емес жұмыс өтілі бар, онкология және хирургия саласының маманы сертификаты, жоғары медициналық білімі бар маман.
Хирургиялық құралдардың стандартты жинағы.
211.
29.4
Жұтқыншаққа пластикалық операциялар
"Бас және мойын ісіктері" циклы бойынша маманданудан өткен, ЛОР-ағзаларда пластикалық операцияларды жасау 5 жылдан кем емес жұмыс өтілі бар, онкология және хирургия саласының маманы сертификаты, жоғары медициналық білімі бар маман.
Операциялық микроскоп.
Микрохирургиялық құралдардың жинағы.

209.
00.0990
УЗ абляция
Стаж работы не менее 5-ти лет, сертификат онколога или свидетельство о повышений квалификации в области онкологии;
Сертификат или свидетельство повышение квалификации в ультразвуковом исследований органов брюшной полости и малого таза.
Ультразвуковой радиочастотный аблятор с соответствующими иглами и наконечниками.
210.
51.87
Эндоскопическое введение стента (трубки) в желчный проток
Стаж работы не менее 5-ти лет, сертификат или повышение квалификации в области гепатопанкреатобилиарной зоне.
Стенты (пластиковые, нителоновые и др.).
Рентген кабинет с С-дугой.
Фибродуоденоскоп с проводниками и струнами.
Эндоскопическая стойка.
Онкология
211.
21.3214
Удаление опухоли полости носа и придаточных пазух с пластикой
Специалист с высшим медицинским образованием, имеющий сертификат специалиста по онкологии и хирургии, прошедший специализацию по циклу "Современные методы диагностики и лечения опухолей головы и шеи", с опытом работы не менее 10 лет выполнения пластических операций на ЛОР-органах.
Эндоскопическое оборудование для ЛОР – локализации.
Микрохирургический набор.
Моторная система.
Микропила, костная дрель с наконечником для бора.
Набор инструментов и имплантаты из титана для черепно-челюстно-лицевой хирургии челюсти.

212.
30.2213
Ларингэктомиядан кейінгі дауыс протезін орнату
"Бас және мойын ісіктері", "Дауыс протездерін орнату техникасы" циклы бойынша маманданудан өткен, ЛОР-ағзаларда пластикалық операцияларды жасау 10 жылдан кем емес жұмыс өтілі бар, онкология және хирургия саласының маманы сертификаты, жоғары медициналық білімі бар маман.
Дауыс протездерін орнатуға арналған құрал.
Дауыс протездері.
213.
30.3
Толық ларингэктомия
"Бас және мойын ісіктері" циклы бойынша маманданудан өткен, ЛОР-ағзаларда пластикалық операцияларды жасау 5 жылдан кем емес жұмыс өтілі бар, онкология және хирургия саласының маманы сертификаты, жоғары медициналық білімі бар маман.
Хирургиялық құралдардың стандартты жинағы.
Трахеостомиялық түтікшелер
214.
30.4
Радикалдық ларингэктомия
"Бас және мойын ісіктері" циклы бойынша маманданудан өткен, ЛОР-ағзаларда пластикалық операцияларды жасау 5 жылдан кем емес жұмыс өтілі бар, онкология және хирургия саласының маманы сертификаты, жоғары медициналық білімі бар маман.
Хирургиялық құралдардың стандартты жинағы.
Трахеостомиялық түтікшелер.
215.
31.7910
Кеңірдікке қалпына келтіру (реконструктивтік-пластикалық) операциялары
"Торакалдық онкохирургия" циклы бойынша маманданудан өткен, ЛОР-ағзаларда пластикалық операцияларды жасау 10 жылдан кем емес жұмыс өтілі бар, онкология және хирургия саласының маманы сертификаты, жоғары медициналық білімі бар маман.
Үлкен хирургиялық жинақ.

212.
29.33
Частичная резекция глотки
Специалист с высшим медицинским образованием, имеющий сертификат специалиста по онкологии и хирургии, прошедщий специализацию по циклу "опухоли и головы и шеи" с опытом работы не менее 5 лет операции на ЛОР - органах
Стандартный набор хирургических инструментов.
213.
29.4
Пластические операции на глотке
Специалист с высшим медицинским образованием, имеющий сертификат специалиста по онкологии и хирургии, прошедщий специализацию по циклу "опухоли и головы и шеи" с опытом работы не менее 5 лет выполнения пластических операции на ЛОР - органах.
Операционный микроскоп.
Набор микрохирургического инструментария.
214.
30.2213
Установка голосового протеза после ларингэктомии
Специалист с высшим медицинским образованием, имеющий сертификат специалиста по онкологии и хирургии, прошедший специализацию "опухоли головы и шеи", "техника постановки голосовых протезов", с опытом работы не менее 10 лет выполнения пластических операций на ЛОР-органах.
Инструментарий для постановки голосовых протезов.
Голосовые протезы.
215.
30.3
Полная ларингэктомия
Специалист с высшим медицинским образованием, имеющий сертификат специалиста по онкологии и хирургии, прошедщий специализацию по циклу "Опухоли и головы и шеи" с опытом работы не менее 5 лет операции на ЛОР – органах.
Стандартный набор хирургических инструментов.
Трахеостомические трубки.

218.
39.7916
Бүйректің артерияішілік химиоэмболизациясы (ТАСЕ)
"Интервенциялық онкология" циклы бойынша маманданудан өткен, онкология, хирургия, рентгенология немесе рентгенохирургия саласының маманы сертификаты, жоғары медициналық білімі бар маман.
Ангиографиялық құрылғы.
Набор хирургиялық құралдардың жинағы.
Тамырларды суперселективті катетерлеумен катетерлердің, өткізгіштердің, интродьюсерлердің жинақтары.
Эмболизациялық материал.
Химиопрепарат.
219.
39.7946
Бауыр, ұйқы безі, жатыр ісіктерінің эдоваскулярлы химиоэмболизациясы
"Интервенциялық онкология" циклы бойынша маманданудан өткен, онкология, хирургия, рентгенология немесе рентгенохирургия саласының маманы сертификаты, жоғары медициналық білімі бар маман.
Ангиографиялық құрылғы.
Набор хирургиялық құралдардың жинағы.
Тамырларды суперселективті катетерлеумен катетерлердің, өткізгіштердің, интродьюсерлердің жинақтары
Эмболизациялық материал.
Химиопрепарат.
220.
39.7949
Гепатоцеллюлярлы карцином кезінде бауыр артерияларының химиоэмболизациясы
"Интервенциялық онкология" циклы бойынша маманданудан өткен, онкология, хирургия, рентгенология немесе рентгенохирургия саласының маманы сертификаты, жоғары медициналық білімі бар маман.
Ангиографиялық құрылғы.
Набор хирургиялық құралдардың жинағы.
Тамырларды суперселективті катетерлеумен катетерлердің, өткізгіштердің, интродьюсерлердің жинақтары.
Эмболизациялық материал.
Химиопрепарат.
221.
42.4110
Кеңейтілген екі аймақтық лимфодиссекциямен өңештің субтоталды резекциясы
"Тораколдық-абдоминалды онкохирургия" циклы бойынша маманданудан өткен, өңешке операцияларды жасау 10 жылдан кем емес жұмыс өтілі бар, онкология және хирургия саласының маманы сертификаты, жоғары медициналық білімі бар маман.
Үлкен хирургиялық жинақ.
Сигал жараны кеңейткіш.
Жолақтық тігу аппараттары(40 және 60 мм).
Циркулярлық тігу аппараттары
222.
43.0019
Өңеш және қарыншаның қатерлі ісіктері кезінде кеңейтілген біріктірілген гастрэктомия
"Тораколдық-абдоминалды онкохирургия" циклы бойынша маманданудан өткен, өңешке операцияларды жасау 10 жылдан кем емес жұмыс өтілі бар, онкология және хирургия саласының маманы сертификаты, жоғары медициналық білімі бар маман.
Үлкен хирургиялық жинақ.
Сигал жараны кеңейткіш.
Жолақтық тігу аппараттары(40 және 60 мм).
Циркулярлық тігу аппараттары
223.
50.2219
Бауырда өскіндер пайда болғанда кеңейтілген біріктірілген гемигепатэктомия
"Тораколдық-абдоминалды онкохирургия" циклы бойынша маманданудан өткен, өңешке операцияларды жасау 10 жылдан кем емес жұмыс өтілі бар, онкология және хирургия саласының маманы сертификаты, жоғары медициналық білімі бар маман.
Үлкен хирургиялық жинақ.
Сигал жараны кеңейткіш.

218.
33.4910
Восстановительные (реконструктивно-пластические) операции на бронхах
Специалист с высшим медицинским образованием, имеющий сертификат специалиста по онкологии и хирургии, прошедший специализацию по циклу "Торакальнаяонкохирургия", с опытом работы не менее 10 лет.
Большой хирургический набор.
219.
39.7900
Рентгеноэндоваскулярная эмболизация (+электрокоагуляция)
Специалист с высшим медицинским образованием, имеющий сертификат специалиста по онкологии, хирургии, рентгенологии или рентгенохирургии прошедший специализацию по циклу "Интервенционная онкология".
Ангиографическая установка.
Набор хирургических инструментов.
Наборы катетеров, проводников, интродьюсеров для проведения суперселективной катетеризации сосудов.
Эмболизационный материал.
220.
39.7916
Внутриартериальная химиоэмболизация печени (ТАСЕ)
Специалист с высшим медицинским образованием, имеющий сертификат специалиста по онкологии, хирургии, рентгенологии или рентгенохирургии прошедший специализацию по циклу "Интервенционная онкология".
Ангиографическая установка.
Набор хирургических инструментов.
Наборы катетеров, проводников, интродьюсеров для проведения суперселективной
катетеризации сосудов.
Эмболизационный материал.
Химиопрепарат.
221.
39.7946
Эндоваскулярная химиоэмболизация опухолей печени, поджелудочной железы, матки
Специалист с высшим медицинским образованием, имеющий сертификат специалиста по онкологии, хирургии, рентгенологии или рентгенохирургии прошедший специализацию по циклу "Интервенционная онкология".
Ангиографическая установка.
Набор хирургических инструментов.
Наборы катетеров, проводников, интродьюсеров для проведения суперселективной
катетеризации сосудов.
Эмболизационный материал.
Химиопрепарат.
222.
39.7949
Химиоэмболизация печеночных артерий при гепатоцеллюлярной карциноме
Специалист с высшим медицинским образованием, имеющий сертификат специалиста по онкологии, хирургии, рентгенологии или рентгенохирургии прошедший специализацию по циклу "Интервенционная онкология".
Ангиографическая установка.
Набор хирургических инструментов;
Наборы катетеров, проводников, интродьюсеров для проведения суперселективной
катетеризации сосудов.
Эмболизационный материал.
Химиопрепарат.
223.
42.4110
Субтотальная резекция пищевода с расширенной двухзональной лимфодиссекцией
Специалист с высшим медицинским образованием, имеющий сертификат специалиста по онкологии и хирургии, прошедший специализацию по циклу "Торако-абдоминальная онкохирургия", с опытом операции на пищеводе не менее 10 лет.
Большой хирургический набор.
Ранорасширители Сигал.

Жолақтық тігу аппараттары(40 және 60 мм).
Циркулярлық тігу аппараттары
224.
55.5016
Тромбэктомиямен түбегейлі нефрэктомия
Онкоурологияда 5 жылдан кем емес жұмыс өтілі бар, онкология және хирургия саласының маманы сертификаты, жоғары медициналық білімі бар маман.
Тамырлы техника операциясының машықтарын білу.
Хирургиялық құралдардың стандартты жинағы, тамырлы жинақ.
Жүректің оң жақ бөлімшесінде ісік тромбы болған уақытта АИК аппаратының, операциялық бригадада кардиохирургтың болуы қажет.
Веналық тамырды протездеу қажеттілігі болған уақытта тамырлы веналық протездердің жинағы (төменгі тиісті вена, кемік басының веналары).
Интра мүмкіндігі – операцияның алдында ангиографияны жасау (диагностикалық және емдік (тамырларды рентгенэндоваскулярлық окклюзиялау).
225.
56.8910
Несептамырда аш ішек сегментімен ауыстыру
Онкологиялық-гинекологиядағы кем дегенде 5 жылдық тәжірибесі, онкология және гинекология саласы маманының сертификаты, жоғары медициналық білімі бар маман.
Құралдардың стандартты жинағы.
Лапароскопиялық операцияларды жасау жағдайларында лапароскопиялық урология үшін арналған құралдар жинағы бар лапароскопиялық тіреу.
226.
57.7114
Энтеропластикамен (ортотопиялық қуық жасаумен) брикер бойынша илеумкондуитпен немесе колонкондуитпен түбегейлі цистэктомия
Онкологиялық-гинекологиядағы кем дегенде 5 жылдық тәжірибесі, онкология және гинекология саласы маманының сертификаты, жоғары медициналық білімі бар маман.
Ашық хирургия үшін арналған құралдардың стандартты жинақтамасы + уретралдық буж жинақтамасы.
Тіндердің су ағындық диссекцияға арналған аппараты, клипаторлар.
Лапароскопиялық операцияларды жасау жағдайларында лапароскопиялық урология үшін арналған құралдар жинағы бар лапароскопиялық тіреу.
227.
60.5015
Түбегейлі тамырсақтаушы простатэктомия
Онкологиялық-гинекологиядағы кем дегенде 5 жылдық тәжірибесі, онкология және гинекология саласы маманының сертификаты, жоғары медициналық білімі бар маман.
Ашық хирургия үшін арналған құралдардың стандартты жинақтамасы + уретралдық буж жинақтамасы.
Тіндердің су ағындық диссекцияға арналған аппараты, клипаторлар.
Лапароскопиялық операцияларды жасау жағдайларында лапароскопиялық урология үшін арналған құралдар жинағы бар лапароскопиялық тіреу.
228.
67.3910
Түбегейлі абдоминалды трахелэктомия
Онкология және гинекология саласы маманының сертификаты, жоғары медициналық білімі бар маман.
Онкогинекология саласы бойынша мамандығының болуы.
Науқастардың әйелдер жыныс органдарының қатерлі ісіктері бар науқастарды емдеу тәжірибесінің болуы.
Жедел онкологиялық-гинекологиядағы кем дегенде 5 жылдық тәжірибесінің болуы
Абдоминалдық радикалдық гистерэктомияны жасаудағы тәжірибенің болуы
Заманауи электрохирургиялық аппараттың болуы.
Экспресс-биопсия жасау мүмкіндігі.
Лимфа түйіндерін экспресс зерттеудегі тәжірибесі бар пато-морфологтың болуы.

Линейные сшивающие аппараты (40 и 60 мм).
Циркулярные сшивающие аппараты.
224.
43.0019
Расширенная комбинированная гастрэктомия при злокачественных новообразованиях пищевода и желудка
Специалист с высшим медицинским образованием, имеющий сертификат специалиста по онкологии и хирургии, прошедший специализацию по циклу "Торако-абдоминальная онкохирургия", с опытом операции на пищеводе не менее 10 лет.
Большой хирургический набор.
Ранорасширители Сигал.
Линейные сшивающие аппараты(40 и 60 мм).
Циркулярные сшивающие аппараты.
225.
50.2219
Расширенная комбинированная гемигепатэктомия при новообразованиях печени
Специалист с высшим медицинским образованием, имеющий сертификат специалиста по онкологии и хирургии, прошедший специализацию по циклу "Торако-абдоминальная онкохирургия", с опытом операции на пищеводе не менее 10 лет.
Большой хирургический набор.
Аппарат для реинфузии крови.
Коагулятор Лигашу.
Водоструйный коагулятор.
226.
55.5016
Радикальная нефрэктомия с тромбэктомией
Специалист с высшим медицинским образованием, имеющий сертификат специалиста по онкологии и хирургии, имеющий опыт работы в онкоурологии не менее 5 лет. Владение сосудистой техникой оперирования.
Стандартный набор хирургического инструментария, сосудистый набор.
При наличии опухолевого тромба в правых отделах сердца необходимо наличие аппарата АИК, кардиохирурга в операционной бригаде.
Набор сосудистых венозных протезов при необходимости протезирования венозных сосудов (нижняя полая вена, подвздошные вены).
Возможность интра – дооперационного проведения ангиографии (диагностической и лечебной (рентгенэндоваскулярная окклюзия сосудов).
227.
56.8910
Замещение мочеточника сегментом тонкой кишки
Специалист с высшим медицинским образованием, имеющий сертификат специалиста по онкологии и хирургии, имеющий опыт работы в онкоурологии не менее 5 лет.
Стандартный набор инструментов.
Лапароскопическая стойка с набором инструментов для лапароскопической урологии в случаях выполнения операции лапароскопически.
228.
57.7114
Радикальная цистэктомия с энтеропластикой (с созданием ортотопического мочевого пузыря) илеумкондуитом или колонкондуитом
Специалист с высшим медицинским образованием, имеющий сертификат специалиста по онкологии и хирургии, имеющий опыт работы в онкоурологии не менее 5 лет.
Стандартный набор инструментов для открытой хирургии + набор уретральных бужей.
Аппарат для водоструйной диссекции тканей, клипаторы.
Лапароскопическая стойка с набором инструментов для лапароскопической урологии в случаях выполнения операции лапароскопически.

229.
76.3914
Ақауды пластикалаумен бет бас сүйектерінің ісігін алып тастау
"Бас және мойын ісіктерін есмдеу және диагностикалау әдістері" циклы бойынша мамандандырудан өткен, бастың жақ сүйегіне пластикалық операциялар жасаудағы кем дегенде 10 жылдық жұмыс өтілі, онкология және хирургия саласының маманы сертификаты, жоғары медициналық білімі бар маман.
Микрохирургиялық жинақ.
Моторлық жүйе.
Микроара, борға арналған ұшы бар сүйек дрелі.
Жақтың бас-жақ-бет хирургиясы үшін титаннан жасалған имплантанттардың және құралдардың жинағы.

229.
60.5015
Радикальная нервосберегающая простатэктомия
Специалист с высшим медицинским образованием, имеющий сертификат специалиста по онкологии и хирургии, имеющий опыт работы в онкоурологии не менее 5 лет.
Стандартный набор инструментов для открытой хирургии + набор уретральных бужей.
Аппарат для водоструйной диссекции тканей, клипаторы.
Лапароскопическая стойка с набором инструментов для лапароскопической урологии в случаях выполнения операции лапароскопически.

230.
76.6413
Төменгі жақты протездеу
"Бас және мойын ісіктері", "Микротамырлы хирургия" циклы бойынша мамандандырудан өткен, лор-органдарында пластикалық операциялар жасаудағы кем дегенде 10 жылдық жұмыс өтілі, онкология және хирургия саласының маманы сертификаты, жоғары медициналық білімі бар маман.
Операциялық микроскоп.
Микрохирургиялық құрал-жабдықтар жинағы.
Тантал немесе титан пластиналарының жинағы.
231.
85.4514
Бірмезгілді және мерзімі ұзартылған қайта құрумен түбегейлі мастэктомия
"Сүт безіндегі қатерлі ісіктерді диагностикалау және емдеу әдістері" циклы бойынша мамандандырудан өткен, сүт безіндегі қатерлі ісіктерге операциялар жасаудағы кем дегенде 10 жылдық жұмыс өтілі, онкология және хирургия саласының маманы сертификаты, жоғары медициналық білімі бар маман.
Тиісті өлшемді және нысанды (анатомиялық немесе дөңгелек) эндопротез.
Оптикалық көмескі жарықтандырылған айна.
15 х 15 өлшемді кендір тор.
Стери-Стрип жолақтары.
232.
34.3010
Буындарды шунттаумен көкірек қуысындағы ісікті алып тастау
Кандидаттық ғылыми немесе медициналық ғылымдар докторы дәрежесінің болуы лазым бірінші және жоғары біліктілік санаты бар травматолог дәрігерлері.
Жалпы хирургиялық және травматологиялық жинақтар.
Лавсан ленталары.
Тамыр протездері.
233.
42.4210
Торакоскопиялық эзофагэктомия
Торакоскопиялық және лапароскопиялық операциялар жасау машықтарын білетін, Жоғары МБ, "торако-абдоминалдық онкологиялық-хирургиялық" циклының сертификаты, "эндовидео – торако-лапароскопия" циклының сертификатымен кем дегенде 10 жылдық жұмыс өтілі бар маман.
3 мониторға трансляциялау, НD бейне бекіту арқылы бейнеэндоскопиялық заманауи тірек (лапароскопиялық және торакоскопиялық операциялар жасау мүмкіндігі);
"Шу лигасы" қағидаттарымен эндоскопиялық коагуляторлардың және эндоскопиялық операцияларға арналған ультрадыбыстық скальпельдің болуы.
Эндоскопиялық хирургия үшін арналған циркулярлық және желілі тігіс аппараттары.
234.
81.9610
Буындарды шунттаумен көкірек қуысындағы ісікті алып тастау
"Тірек-қимыл аппаратының қатерлі ісіктерін емдеу және диагностикалаудың заманауи әдістері" циклы бойынша мамандандырудан өткен, онкология саласында 20 жылдан астам жұмыс өтілі, сүйек және жұмсақ тіндер бөлімшесінде 10 жылдан астам жұмыс өтілі бар, онкология және хирургия саласының маманы сертификаты, жоғары медициналық білімі бар маман.
Ірі тамырларды эндопротездеу бойынша операция жасау үшін арналған құрал-жабдықтар;
Микрохирургиялық жинақ;
Онкологиялық эндопротездер;
Операциялық рентген қондырмасы.
235.
34.0010
Жаңартылған экстраперитонеалдық артқы экзентрация. Жүйелі аймақтық периаорталды және жамбас лимфодиссекция. Диафрагма стриппингі. Перитонеумэктомия
Онкология және гинекология саласы маманының сертификаты, жоғары медициналық білімі бар маман.
Онкогинекология саласы бойынша мамандығының болуы.
Науқастардың әйелдер жыныс органдарының қатерлі ісіктері бар науқастарды емдеу тәжірибесінің болуы.
Жедел онкологиялық-гинекологиядағы кем дегенде 5 жылдық тәжірибесінің болуы
Абдоминалдық радикалдық гистерэктомияны және радикалдық жамбас хирургиясын жүзеге асырудағы тәжірибесінің болуы
Хирургтің құрсақ артыңғы лимфаденэктомия, тамырлы тігіс техникасын, абдоминалдық хирургия машықтарын білуі тиіс.
Заманауи электрхирургиялық аппараттың болуы.
Экспресс-биопсия жасау мүмкіндігі.
236.
69.221
Торлы протезбен жатырдың лапароскопиялық промонтофиксациясы
Барлық гинекологиялық операциялардың көлемін игерген акушер-гинеколог дәрігері, акушерия және гинекология бойынша жоғары немесе бірінші санат, эндовидеохирургия бойынша мамандану (216 сағат).
Гинекологиялық операцияларды өткізуге арналған видеоэндоскопиялық жиынтық.
Газды стерилиз-аэратор.

230.
67.3910
Радикальная абдоминальная трахелэктомия
Специалист с высшим медицинским образованием, имеющий сертификат специалиста по онкологии и гинекологии. Наличие специализации по онкогинекологии, опыт лечения больных со злокачественными опухолями женских гениталий.
Наличие опыта в оперативнойонкогинекологии не менее 5 лет, наличие опыта в выполнении абдоминальных радикальных гистерэктомий.
Наличие современного электрохирургического аппарата.
Возможность экспресс-биопсии.
Наличие врача пато-морфолога имеющего опыт экспресс исследований
лимфатических узлов.
231.
76.3914
Удаление опухолей костей лицевого черепа с пластикой дефекта
Специалист с высшим медицинским образованием, имеющий сертификат специалиста по онкологии и хирургии, прошедший специализацию по циклу "Современные методы диагностики и лечения опухолей головы и шеи", с опытом работы не менее 10 лет выполнения пластических операций на костях лицевого черепа.
Микрохирургический набор;
Моторная система.
Микропила, костная дрель с наконечником для бора.
Набор инструментов и имплантаты из титана для черепно-челюстно-лицевой хирургии челюсти.
232.
76.6413
Протезирование нижней челюсти
Специалист с высшим медицинским образованием, имеющий сертификат специалиста по онкологии и хирургии, прошедший специализацию "Опухоли головы и шеи", "Микрососудистая хирургия", с опытом работы не менее 10 лет выполнения пластических операций на ЛОР-органах.
Операционный микроскоп.
Набор микрохирургического инструментария.
Набор танталовых или титановых пластин.
233.
85.4514
Радикальная мастэктомия с одномоментной реконструкцией
Специалист с высшим медицинским образованием, имеющий сертификат специалиста по онкологии и хирургии, прошедший специализацию по циклу "Современные методы диагностики и лечения опухолей молочной железы", с опытом работы не менее 10 лет выполнения хирургических операций на молочной железе.
Эндопротез соответствующего размера и формы (анатомический или круглый).
Зеркало с оптической подсветкой.
Проленовая сетка размером 15х 15.
Полоски Стери-Стрип.
234.
34.3010
Удаление опухоли средостения с шунтированием сосудов
Специалист с высшим медицинским образованием, имеющий сертификат специалиста по онкологии и хирургии, прошедший специализацию по циклу "Торако-абдоминальная онкохирургия", с опытом работы не менее 10 лет.
Большой хирургический набор.
Электрический стернотом.
Сосудистые протезы.
235.
42.4210
Торакоскопическая эзофагэктомия
Специалисты с высшим медицинским образованием, с навыками торакоскопических и лапароскопических операций, сертификатом цикла "Торако-абдоминальная онкохирургия", сертификат цикла "Эндовидео–торако-лапароскопия", стаж не менее 10 лет.
Видеоэндоскопическая современная стойка (возможности лапароскопических и торакоскопических операций) с трансляцией на 3 монитора, видеофиксацией на НD.
Наличие эндоскопических коагуляторов с принципами "Лига Шу" и ультразвуковой скальпель для эндоскопич. операций.
Циркулярные и линейные сшивающие аппараты для эндоскопической хирургии.
236.
81.9610
Замена сустава и/или кости при опухоли костей
Специалист с высшим медицинским образованием, имеющий сертификат специалиста по онкологии и хирургии, прошедший специализацию по циклу "Современные методы диагностики и лечения опухолей порно-двигательного аппарата", опыт работы более 20 лет в онкологии и более 10 лет в отделении опухолей костей и мягких тканей.
Инструментарий для проведения операций по эндопротезированию крупных суставов.
Микрохирургический набор;
Онкологические эндопротезы.
Операционная рентгенустановка.

237.
69.231
Пубо-цервикалды және жамбас шандырдың синтетикалық торлы протезбен толық экстраперитонеалды репозициясы
Акушерия және гинекология бойынша жоғары немесе бірінші санаты, жамбас хирургиясы бойынша мамандандырылған (72 сағат), гинекологиялық операциялардың барлық көлемін жасай алатын акушер-гинеколог дәрігері.
Операциялық жабдықтар:
Операция жасау үстелі.
Электрхирургия аппараты.
Басқышы бар медициналық сорғыш.
Операциялық шам (Гинекологиялық шам).
Көз торының протездері.
Урология
238.
55.0169
Бүйрек жылауығының бүйірін ретроперитонеалдық диссекциялау (лапароскопиялық кесу)
Санаты жоғары уролог дәрігері.
Микрохирургиялық құралдар жинағы.
Жинақтамадағы үлкен хирург. құралдар жинағы.
Әртүрлі медициналық хирургиялық сорғылар.
Операция жасау үстелі;
Әмбебап радиожиілік хир. Скальпелі.
Жинақтамада құрал-жабдықтар кешені бар балалар лапороскопы.
Лапароскоп үшін арналған клипс жинақтамасы бар 5 мм клипсоапликатор.
Лапороскоп.
Лапороскопиялық жүй.;
Наркоздық – тыныс алу аппараты.
239.
55.04
Фрагменттеу арқылы тері асты нефростомия жасау
Санаты жоғары уролог дәрігері.
Фрюороскияға арналған С-доғасы бар ұтқыр ренген аппараты.
Урологиялық операцияларды жасау үшін арналған бейнеэндоскопиялық кешен.
Экстракорп. соққы-толқындық ұтқыр литотри-р.
Жоғары қуатты хирург. лазерлі жүйе.
Перкунтанттық нефролитотрипсия үшін арналған жинақ.
Медициналық стерилдеу жүйесі;
Жоғары жиілікті электрокоагулятор.
Наркоздық – тыныс алу аппараты.
240.
55.5002
Лапароскопиялық ретроперитонеальды нефрэктомия (эндовидеохирургиялық, ретроперитонеалдық)
Санаты жоғары уролог дәрігері.
Жинақтамада құрал-жабдықтар кешені бар балалар лапороскопы;
Лапароскоп үшін арналған клипс жинақтамасы бар 5 мм клипсоапликатор.
Лапароскоп.
Лапороскопиялық жүйе;
Жоғары жиілікті электрокоагулятор.
Наркоздық – тыныс алу аппараты.
241.
55.7002
Нефропексия (лапароскопиялық, ретроперитонеалдық)
Санаты жоғары уролог дәрігері.
Микрохирургиялық құралдар жинағы.
Жинақтамадағы үлкен хирург. құралдар жинағы.
Әртүрлі медициналық хирургиялық сорғылар.
Операция жасау үстелі.
Әмбебап радиожиілік хир. Скальпелі. Жинақтамада құрал-жабдықтар кешені бар
балалар лапороскопы.
Лапароскоп үшін арналған клипс жинақтамасы бар 5 мм клипсоапликатор.
Лапороскоп.
Лапороскопиялық жүйе.
Жоғары жиілікті электрокоагулятор.
Наркоздық – тыныс алу аппараты.
242.
55.8602
Гидронефрозды лапароскопиялық ретроперитонеальды түзету
Санаты жоғары уролог дәрігері.
Микрохирургиялық құралдар жинағы.
Әртүрлі медициналық хирургиялық сорғылар.
Операция жасау үстел.
Әмбебап радиожиілік хир. Скальпелі.
Жоғары жиілікті электрокоагулятор.
Наркоздық – тыныс алу аппараты.

237.
34.0010
Модифицированная экстраперитонеальная задняя экзентрация. Системная зональная периаортальная и тазовая лимфодиссекция. Стриппинг диафрагмы. Перитонеумэктомия.
Специалист с высшим медицинским образованием, имеющий сертификат специалиста по онкологии и гинекологии. Наличие специализации по онкогинекологии, опыт лечения больных со злокачественными опухолями женских гениталий;
Наличие опыта в оперативной онкогинекологии не менее 5 лет, наличие опыта в выполнении абдоминальных радикальных гистерэктомий и радикальной тазовой хирургии;
Хирург должен владеть техникой забрюшинной лимфаденэктомии, сосудистого шва, навыками абдоминальной хирургии.
Наличие современного электрохирургического аппарата.
Возможность экспресс-биопсии.
Урология
238.
55.0169
Ретроперитонеальная диссекция (лапароскопическая резекция) стенки кисты почки
Врач уролог высшей категории.
Микрохирургический набор инструментов.
Набор инструментов хирургический большой в комплекте.
Отсосы разные медицинские хирургические.
Стол операционный.
Универсальный радиочастотный хирургический скальпель.
Детский лапароскоп, в комплекте набор инструментов.
Клипсоапликатор 5 мм с набором клипс для лапароскопа.
Лапороскоп.
Лапороскопическая система.
Аппарат наркозно-дыхательный.
239.
55.04
Чрезкожная нефростомия с фрагментацией
Врач уролог высшей категории.
Рентген аппарат, мобильный с С-дугой для флюороскопии.
Видеоэндоскопический комплекс для проведения урологических операций.
Экстракор ударно-волновой мобиллитотри-р.
Высокоэнергическая хирург лазерная система.
Набор для перкунтанной нефролитотрипсии.
Медицинская стерилизационная систем.
Аппарат наркозно-дыхательный.
Высокочастотный электрокоагулятор.
240.
55.5002
Полная нефрэктомия (эндовидеохирургическая, ретроперитонеальная)
Врач уролог высшей категории, профессор.
Детский лапороскоп, в комплекте набор инструментов.
Клипсоапликатор 5 мм с набором клипс для лапароскопа.
Лапароскоп.
Лапороскопическая система.
Аппарат наркозно-дыхательный.
Высокочастотный электрокоагулятор.
241.
55.7002
Нефропексия (лапароскопическая, ретроперитонеальная)
Врач уролог высшей категории, профессор.
Микрохирургический набор инструментов.
Набор инструментов: хирургический большой в комплекте.
Отсосы разные медицинские хирургические.
Стол операционный.
Универсальный радиочастотный хирургический скальпель.
Детский лапороскоп, в комплекте набор инструментов.
Клипсоапликатор 5 мм с набором клипс для лапароскопа.
Лапороскоп.
Лапороскопическая система.
Аппарат наркозно-дыхательный.
Высокочастотный электрокоагулятор.
242.
55.8602
Лапароскопическая, ретроперитонеальная коррекция гидронефроза
Врач уролог высшей категории.
Микрохирургический набор инструментов.
Набор инструментов хирур.большой в комплекте.
Отсосы разные медицинские хирургические.
Стол операционный.
Универсальный радиочастотный хирургический скальпель.
Аппарат наркозно-дыхательный.
Высокочастотный электрокоагулятор.

243.
55.87
Түбекше - несептамыр сегментінің лапароскапиялық пластикасы
Санаты жоғары уролог дәрігері.
Микрохирургиялық құралдар жинағы.
Әртүрлі медициналық хирургиялық
сорғылар.
Операция жасау үстелі;
Әмбебап радиожиілік хир. Скальпелі.
Жоғары жиілікті электрокоагулятор.
Наркоздық – тыныс алу аппараты.
244.
56.7404
Блохин бойынша қосымша антирефлюксті механизмі бар политано-летбеттердің модификацияланған әдісі бойынша уретероцистонеостомия
Санаты жоғары уролог дәрігері.
Микрохирургиялық құралдар жинағы.
Эскулап микрохирургиялық құралдар жинағы.
Жинақтамадағы үлкен хирург. құралдар жинағы.
Әртүрлі медициналық хирургиялық сорғылар.
Операция жасау үстелі.
Әмбебап радиожиілік хир. Скальпелі.
Медициналық жарықтандыру жүйесі.
Хирургиялық топтама (операциялық үлкен).
Медициналық сорғы.
Жоғары жиілікті электрокоагулятор.
Наркоздық – тыныс алу аппараты.
245.
57.8404
Көпіршіген қынап жыланкөзінің пластикасы
Санаты жоғары уролог дәрігері.
Микрохирургиялық құралдар жинағы.
Жинақтамадағы үлкен хирург. құралдар жинағы.
Әртүрлі медициналық хирургиялық сорғылар.
Операция жасау үстелі.
Әмбебап радиожиілік хир. Скальпелі.
Хирургиялық топтама (операциялық үлкен).
Медициналық сорғы.
Ауа стерилдеушісі.
Жоғары жиілікті электрокоагулятор.
Жоғары жиілікті эл.хир.суық-плазмен.коагуляция аппараты.
Наркоздық – тыныс алу аппараты.
246.
58.4904
Буккалы кесіндімен несеп жолының пластикасы
Санаты жоғары уролог дәрігері.
Микрохирургиялық құралдар жинағы.
Жинақтамадағы үлкен хирург. құралдар жинағы.
Әртүрлі медициналық хирургиялық сорғылар.
Операция жасау үстел.
Әмбебап радиожиілік хир. Скальпелі.
Медициналық жарықтандыру жүйесі.
Хирургиялық топтама;
Наркоздық – тыныс алу аппараты;
Жоғары жиілікті электрокоагулятор.
247.
60.0019
Ішперделік простатэктомия
Санаты жоғары уролог дәрігері.
Микрохирургиялық құралдар жинағы.
Жинақтамадағы үлкен хирург. құралдар жинағы.
Әртүрлі медициналық хирургиялық сорғылар.
Операция жасау үстелі.
Әмбебап радиожиілік хир. Скальпелі.
Хирургиялық топтама (операциялық үлкен).
Медициналық сорғы.
Ауа стерилдеушісі.
Жоғары жиілікті электрокоагулятор.
Жоғары жиілікті эл.хир.суық-плазмен.коагуляция аппараты.
Наркоздық – тыныс алу аппараты.
248.
60.3122
Еркектік бездің зарарсыз гиперплазиясы асқынған науқастарда құрсақарты немесе қуықасты аденомэктомия
Санаты жоғары уролог дәрігері.
Микрохирургиялық құралдар жинағы.
Жинақтамадағы үлкен хирург. құралдар жинағы.
Әртүрлі медициналық хирургиялық сорғылар.
Операция жасау үстелі;
Әмбебап радиожиілік хир. скальпел.
Көлеңкелік төбе шамы.
Әртүрлі сорғылар.
Наркоздық – тыныс алу аппараты;
Жоғары жиілікті электрокоагулятор.

243.
55.87
Лапароскопическая пластика лоханочно-мочеточникового сегмента
Врач уролог высшей категории.
Микрохирургический набор инструментов.
Отсосы разные медицинские хирургические.
Стол операционный.
Универсальный радиочастотный хирургический скальпель.
Аппарат наркозно-дыхательный.
Высокочастотный электрокоагулятор.
244.
56.7404
Уретроцистонеостомия по модифицированному методу Политано-Летбеттера с дополнительным антирефлюксным механизмом по Блохину
Врач уролог высшей категории.
Микрохирургический набор инструментов.
Микрохирургический набор инструментов Эскулап.
Набор инструментов хирургический большой в комплекте.
Отсосы разные медицинские хирургические.
Стол операционный.
Универсальный радиочастотный хирургический скальпель.
Медицинская система освещения.
Набор хирургический (операционный большой)
Отсасыватель медицинский.
Высокочастотный электрокоагулятор.
Аппарат наркозно-дыхательный.
245.
57.8404
Пластика пузырно-влагалищного свища
Врач уролог высшей категории.
Микрохирургический набор инструментов.
Набор инструментов хирургический большой в комплекте.
Отсосы разные медицинские хирургические.
Стол операционный.
Универсальный радиочастотный хирургический скальпель.
Набор хирургический (операционный большой).
Отсасыватель медицинский.
Стерилизатор воздушный.
Высокочастотный электрокоагулятор.
Аппарат высокочастотной электрической хирургической холодно-плазменной коагуляцией.
Аппарат наркозно-дыхательный.
246.
58.4904
Восстановление уретры (пластика буккальным лоскутом)
Врач уролог высшей категории.
Микрохирургический набор инструментов.
Набор инструментов хирургический большой в комплекте.
Отсосы разные медицинские хирургические.
Стол операционный.
Универсальный радиочастотный хирургический скальпель.
Медицинская система освещения.
Набор хирургический.
Аппарат наркозно-дыхательный.
Высокочастотный электрокоагулятор.
247.
60.0019
Радикальная брюшинная простатэктомия
Врач уролог высшей категории.
Микрохирургический набор инструментов.
Набор инструментов хирурургический большой в комплекте.
Отсосы разные медицинские хирургические.
Стол операционный.
Универсальный радиочастотный хирургический скальпель.
Набор хирургический (операционный большой).
Отсасыватель медицинский.
Стерилизатор воздушный.
Высокочастотный электрокоагулятор.
Аппарат высокочастотной электрический хирургический холодно-плазменной коагуляцией.
Аппарат наркозно-дыхательный.
248.
60.3122
Позадилонная или чреспузырная аденомэктомия у больных с осложненным течением доброкачественной гиперплазии предстательной железы
Врач уролог высшей категории.
Микрохирургический набор инструментов.
Набор инструментов хирургический большой в комплекте.
Отсосы разные медицинские хирургические.
Стол операционный.
Универсальный радиочастотный хир. скальпель.
Светильник бестеневой потолочный.
Отсосы разные медицинские хирургические.
Аппарат наркозно-дыхательный.
Высокочастотный электрокоагулятор.

249.
60.2020
Еркектік бездің зарарсыз гиперплазиясының биполярлы трансуретралды резекциясы
Санаты жоғары уролог дәрігері.
Фрюороскияға арналған С-доғасы бар ұтқыр ренген аппараты.
Урологиялық операцияларды жасау үшін арналған бейнеэндоскопиялық жинақтама.
Жоғары қуатты хирург. лазерлік жүйе.
Фрюороскияға арналған С-доғасы бар ұтқыр ренген аппараты.
Медициналық зарарсыздандыру жүйесі.
Наркоздық – тыныс алу аппараты.
250.
63.0019
Инфрақуықтық обструкция кезінде хирургиялық шара қолдану
Санаты жоғары уролог дәрігері.
Фрюороскияға арналған С-доғасы бар ұтқыр ренген аппараты.
Урологиялық операцияларды жасау үшін арналған бейнеэндоскопиялық жинақтама.
Жоғары қуатты хирург. лазерлік жүйе.
Фрюороскияға арналған С-доғасы бар ұтқыр ренген аппараты.
Медициналық зарарсыздандыру жүйесі.
Наркоздық – тыныс алу аппараты.
251.
63.8301
Обструкциялық азошәует кезіндегі микрохирургиялық инвагинационды вазоэпидидимостомия
Санаты жоғары уролог дәрігері.
Микрохирургиялық құралдар жинағы.
Жинақтамадағы үлкен хирург. құралдар жинағы.
Әртүрлі медициналық хирургиялық сорғылар.
Операция жасау үстелі. Әмбебап радиожиілік хир. Скальпелі.
Наркоздық – тыныс алу аппараты.
Жоғары жиілікті электрокоагулятор.
Оториноларингология
252.
19.11
Төсті ауыстырумен стапедэктомия
ЛОР хирургі, сертификатының, жоғары біліктілілік санатының болуы.
Микроскоп.
Тимпаналдық хирургиялық жинақ.
Есту сүйекшелерінің протездері.
Бормашина.
Нейромониторинг аппараты.
253.
19.21
Төсті ауыстырумен стапедэктомияны тексеру
ЛОР хирургі, сертификатының, жоғары біліктілілік санатының болуы.
Микроскоп.
Тимпаналдық хирургиялық жинақ.
Есту сүйекшелерінің протездері.
Бормашина.
Нейромониторинг аппараты.
254.
20.95
Электромагнитті есту аппаратының имплантациясы *
ЛОР хирургі: кохлеарлық имплантты жөнге салу бойынша білімі бар.
Аудиолог дәрігерінің тиісті, жоғары біліктілілік санатының болуы.
Микроскоп.
Тимпаналдық хирургиялық жинақ.
Кохлеарлық имплант.
Бормашина.
Кохлеарлық имплантты іске және жөнге салу бағдарламасы бар ноутбук.
Нейромониторинг аппараты.
255.
30.0902
Жұтқыншақтың эндоскопиялық микроларингохирургиясы
ЛОР хирургі: тиісті мамандығының, сертификатының, жоғары біліктілілік санатының болуы.
Микроскоп.
Эндоскопиялық тіреу.
Тірек ларингоскоп.
Өкпені жоғары жиілікті желдету аппараты.
Эндоларингеалдық операциялар жасауға арналған құралдар.
Хирургиялық лазер немесе суық-плазмендік коагуляция аппараты.
256.
30.1
Гемиларингоэктомия
ЛОР хирургі: тиісті мамандығының, сертификатының, бірінші және жоғары біліктілілік санатының болу.
Тіреу ларингоскопі.
Үлкен ЛОР-хирургиялық жинағы.
Офтальмология
257.

249.
60.2020
Биполярная трансуретральная резекция доброкачественной гиперплазии предстательной железы
Врач уролог высшей категории.
Рентген аппарат мобильный с С-дугой для флюороскопии.
Видеоэндоскопический комплект для проведения урологических операций.
Высокоэнергическая хирургическая лазерная система.
Медицинская стерилизационная система.
Аппарат наркозно-дыхательный.
250.
63.0019
Хирургические вмешательства при инфравезикальной обструкции
Врач уролог высшей категории.
Рентген аппарат мобильный с С-дугой для флюороскопии.
Видеоэндоскопический комплект для проведения урологических операций.
Высокоэнергическая хирургическая лазерная система.
Медицинская стерилизационная система.
Аппарат наркозно-дыхательный.
251.
63.8301
Микрохирургическая инвагинационная вазоэпидидимостомия при обструктивной азооспермии
Врач уролог высшей категории.
Микрохирургический набор инструментов.
Набор инструментов хирургический большой в комплекте.
Отсосы разные медицинские хирургические.
Стол операционный.
Универсальный радиочастотный хир. скальпель.
Аппарат наркозно-дыхательный.
Высокочастотный электрокоагулятор.
Оториноларингология
252.
19.11
Стапедэктомия с заменой наковальни
ЛОР хирург, наличие сертификата, высшая квалификационная категория.
Микроскоп.
Тимпанальный хирургический набор.
Протезы слуховых косточек.
Бормашина.
Аппарат нейромониторинга.
253.
19.21
Ревизия стапедэктомии с заменой наковальни
ЛОР хирург, наличие сертификата, высшая квалификационная категория.
Микроскоп.
Тимпанальный хирургический набор.
Протезы слуховых косточек.
Бормашина.
Аппарат нейромониторинга.
254.
20.95
Имплантация электромагнитного слухового аппарата*
ЛОР хирург, наличие сертификата, высшая квалификационная категория
Врач-аудиолог со знанием настроек кохлеарного импланта.
Микроскоп.
Тимпанальный хирургический набор.
Кохлеарный имплант.
Бормашина.
Ноутбук с программой для подключения и настройки кохлеарного импланта.
Аппарат нейромониторинга.
255.
30.0902
Эндоскопическая микроларингохирургия гортани
ЛОР хирург, наличие сертификата, высшая и первая квалификационная категория.
Микроскоп.
Эндоскопическая стойка.
Опорный ларингоскоп.
Аппарат высокочастотной вентиляции легки.
Инструменты для эндоларингеальных операций.
Хирургический лазер или аппарат холодно-плазменной коагуляции.
256.
30.1
Гемиларингоэктомия
ЛОР хирург, наличие сертификата, высшая и первая квалификационная категория.
Опорный ларингоскоп.
Большой ЛОР-хирургический набор.
Офтальмология
257.

11.62
Қабаттық кератопластиканың басқа түрлері
Офтальмология бойынша жоғары біліктілік санатының болуы.
"Көз микрохирургиясы" және "Кератопластика" және\немесе "Офтальмологиядағы жаңа лазерлік технологиялар" және/немесе "Көздің қасаң қабығының патологиясы" және/немесе "Рефракциялық хирургия" тақырыбы бойынша мамандандырудан өту туралы сертификаттың болуы.
Даналық жинақтағы операциялық микроскопы.
Офтальмологиялық микрохирургия жүйесі - 1 дана немесе офтальмологиялық хирургия жүйесі – 2 дана.
Белгілердің автоматтандырылған проекторы, сынамалы көзілдірік линзаларының жинағы.
Жарықша шамдары немесе Биомикроскоп.
Қосылыссыз тонометр.
Ультрадыбыстық сканер және/немесе офтальмологиялық эхоскан.
Оптикалық когеренттық томограф.
Донорлық материал.
258.
11.64
Толассыз кератопластиканың басқа түрлері
Офтальмология бойынша жоғары біліктілік санатының болуы.
"Көз микрохирургиясы" және "Кератопластика" және\немесе "Офтальмологиядағы жаңа лазерлік технологиялар" және/немесе "Көздің қасаң қабығының патологиясы" және/немесе "Рефракциялық хирургия" тақырыбы бойынша мамандандырудан өту туралы сертификаттың болуы.
Даналық жинақтағы операциялық микроскопы.
Офтальмологиялық микрохирургия жүйесі - 1 дана немесе офтальмологиялық хирургия жүйесі – 2 дана.
Белгілердің автоматтандырылған проекторы, сынамалы көзілдірік линзаларының жинағы.
Жарықша шамдары немесе Биомикроскоп.
Қосылыссыз тонометр.
Ультрадыбыстық сканер және/немесе офтальмологиялық эхоскан.
Оптикалық когеренттық томограф.
Донорлық материал.
259.
12.5901
5-фторрурацил экспозициясы және дренаж имплантациясы арқылы жасалған трабекулэктомия
Офтальмология бойынша жоғары біліктілік санатының болуы.
"Көз микрохирургиясы" және "Глаукома" және/немесе "Офтальмологиядағы инновациялық технологиялар" тақырыбы бойынша мамандандырудан өту туралы сертификаттың болуы.
Даналық жинақтағы операциялық микроскопы.
Белгілердің автоматтандырылған проекторы, сынамалы көзілдірік линзаларының жинағы.
Жарықша шамдары немесе Биомикроскоп.
Қосылыссыз тонометр.
Ультрадыбыстық сканер және/немесе офтальмологиялық эхоскан.
Оптикалық когеренттік томографы.
Офтальмоскопі.
Автоматтандырылған периметрі немесе компьютерлік периметр.
Фундус-камера.
Visante oct 1000 оптикалық когеренттік томографы.
HRT II–мүйіз жиектемелі модулі бар ретинотомограф аппараты
260.
13.7301
Иол трансклералық фиксациясы және қаптамалық қаптың пластикасы арқылы сублюксацияланған көз жанарының факоэмульсификациясы
Офтальмология бойынша жоғары біліктілік санатының болуы.
"Көздің микрохирургиясы" және "Шелді факоэмульсификациялау" және/немесе "Кіші теннелдік кесінділер базасындағы механикалық факофрагментация" және/немесе "Витреоритиналдық хирургия" және/немесе "Шелдің заманауи хирургиясындағы вискоэластика және иілмелі и интраокулярлық линзалар" тақырыбы бойынша мамандандырудан өту туралы сертификаттың болуы.
2 даналық жинақтағы операциялық микроскопы және 1 даналық операциялық микроскопы.
Жинақтамада 2 даналы құрал- жабдықтар жинағы бар микрохирургиялық офтальмологиялық жүйесі немесе жинақтамада 1 даналы жинағы бар микрохирургиялық офтальмологиялық жүйесі немесе 2 даналы хирургиялық офтальмологиялық жүйесі.
Белгілердің автоматтандырылған проекторы, сынамалы көзілдірік линзаларының жинағы.
Жарықша шамдары немесе ультрадыбыстық биомикроскоп.
Қосылыссыз тонометр.
Авторефрактокератометр.
Ультрадыбыстық сканер және/немесе офтальмологиялық эхоскан.
Итраокулярлық линзаны есептеу үшін арналған аппарат.

11.62
Другие виды послойной кератопластики
Наличие высшей квалификационной категории по офтальмологии. Наличие сертификата о прохождении специализации по теме "Микрохирургия глаза" и "Кератопластика" и\или "Новейшие лазерные технологии в офтальмологии" и/или "Патология роговицы" и/или "Рефракционная хирургия".
Операционный микроскоп в комплекте 2шт.
Офтальмологическая микрохирургическая система или офтальмологическая хирургическая система.
Автоматический проектор знаков и набор пробных очковых линз.
Щелевая лампа или биомикроскоп.
Бесконтактный тонометр.
Ультразвуковой сканер и/или офтальмологический эхоскан.
Оптический когерентный томограф.
Донорский материал.
258.
11.64
Другие виды сквозной кератопластики
Наличие высшей квалификационной категории по офтальмологии, наличие сертификата о прохождении специализации по теме "Микрохирургия глаза" и "Кератопластика" и\или "Новейшие лазерные технологии в офтальмологии" и/или "Патология роговицы" и/или "Рефракционная хирургия".
Операционный микроскоп в комплекте.
Офтальмологическая микрохирургическая система или офтальмологическая хирургическая система.
Автоматический проектор знаков и набор пробных очковых линз.
Щелевая лампа или Биомикроскоп.
Бесконтактный тонометр.
Ультразвуковой сканер и/или офтальмологический эхоскан.
Оптический когерентный томограф.
Донорский материал.
259.
12.5901
Трабекулэктомия с экспозицией 5-фторурацилом и имплантацией дренажа
Наличие высшей квалификационной категории по офтальмологии, наличие сертификата о прохождении специализации по теме "Микрохирургия глаза" и "Глаукома" и "Сосудистая патология органа зрения" и/или "Инновационные технологии в офтальмологии".
Операционный микроскоп комплекте.
Автоматический проектор знаков и набор пробных очковых линз.
Щелевая лампа или ультразвуковой биомикроскоп, бесконтактный тонометр.
Ультразвуковой сканер и/или офтальмологический эхоскан.
Оптический когерентный томограф.
Офтальмоскоп.
Периметр автоматический или периметр компьютерный.
Фундус-камера.
Оптический когерентный томограф.
HRT II–аппарат ретинотомограф с роговичным модулем.
260.
13.7301
Факоэмульсификация сублюксированного хрусталика с трансклеральной фиксацией ИОЛ с пластикой капсульного мешка
Наличие высшей квалификационной категории по офтальмологии, наличие сертификата о прохождении специализации по теме "Микрохирургия глаза" и "Факоэмульсификация катаракты" и/или "Механическая факофрагментация на базе малых теннельных разрезов" и/или "Витреоритинальная хирургия" и/или "Вискоэластики и гибкие интраокулярные линзы в современной хирургии катаракты"
Операционный микроскоп в комплекте 2шт. или Операционный микроскоп.
Микрохирургическая офтальмологическая система в комплекте с принадлежностями набором инструментов или офтальмологическая микрохирургическая система. или офтальмологическая хирургическая система.
Автоматический проектор знаков, и набор пробных очковых линз.
Щелевая лампа или ультразвуковой биомикроскоп, бесконтактный тонометр.
Авторефрактокератометр ультразвуковой сканер или офтальмологический эхоскан.
Аппарат для расчета интраокулярной линзы.

261.
14.24
Көз торын лазерлік фотокоагуляциялау жолымен хореоретиналдық зақымды деструкциялау
Офтальмология бойынша жоғары біліктілік санатының болуы.
"Көздің микрохирургиясы" және "Офтальмологиядағы жаңа лазерлік технологиялар" және/немесе "Көру орнанының ауруларын емдеудің лазерлік интраокулярлық әдістері" және/немесе "Уақыты жетпей туған нәрестелердің ретинопатиясы" және/немесе "Даму анамалиясы және көз торының патология, "Лазерлік және витреоретиналдық хирургия" және/немесе "Көру органының тамырлы потологиясы" тақырыбы бойынша мамандандырудан өту туралы сертификаттың болуы.
Офтальмологиялық лазерлік аппарат – 1 дана.
ПФК тіреуі бар офтальмологиялық дулыға - 01.
Маңдайға тағатын офтальмоскоп -1 дана.
Саңылаулы портативтік шам – 1дана.
Бинокулярлық офтальмоскоп – 1 дана.
Офтальмологиялық ультрадыбыстық сканер.
262.
14.41
Имплантант көмегімен аққабықты бекіту
Офтальмология бойынша жоғары біліктілік санатының болуы.
"Көз микрохирургиясы" және "Склеропластика" және/немесе "Көру органдарының зақымдануы және қайта құрылымдау хирургиясы" және/немесе "Көру органының жарақаттануы" тақырыбы бойынша мамандандырудан өту туралы сертификаттың болуы.
2 даналық жинақтағы перациялық микроскопы.
Маңдай бинокулярлық офтальмокопі.
Белгілердің автоматтандырылған проекторы және сынамалы көзілдірік линзаларының жинағы.
Жарықша шамы.
Қосылыссыз тонометр.
Ультрадыбыстық сканер және/немесе офтальмологиялық эхоскан.
Офтальмоскоп.
Компьютерлік периметр.
263.
14.74
Артқы қол жеткізу арқылы механикалық витреоэктомияның басқа түрлері
Офтальмология бойынша жоғары біліктілік санатының болуы.
"Көз микрохирургиясы" және "Витреоретиналдық хирургия" және/немесе "Көру органдарының жарақаты және қайта құрылымдау хирургиясы" тақырыбы бойынша мамандандырудан өту туралы сертификаттың болуы.
2 даналық жинақтағы операциялық микроскоп.
Жинақтамада 2 даналы құрал-жабдықтар жинағы бар микрохирургиялық офтальмологиялық жүйесі немесе жинақтамада 1 даналы жинағы бар микрохирургиялық офтальмологиялық жүйесі.
Маңдай бинокулярлық офтальмокопі.
Белгілердің автоматтандырылған проекторы және сынамалы көзілдірік линзаларының жинағы.
Жарықша шамы.
Қосылыссыз тонометр.
Ультрадыбыстық сканер және/немесе офтальмологиялық эхоскан.
Офтальмоскоп.
Компьютерлік периметр.
264.
16.42
Басқа имплантантты синхронды енгізу арқылы көзалмасының энуклеациясы
Офтальмология бойынша жоғары біліктілік санатының болуы.
"Көз микрохирургиясы" және "Көру органының микрохирургиясы" және/немесе "Микрохирургиялық окулопластика" тақырыбы бойынша мамандандырудан өту туралы сертификаттың болуы.
2 даналық жинақтағы операциялық микроскопы және екі көмекшіге арналған жинақта; 3 стереотіреу бар микрохирургияға арналған операциялық микроскопы.
Белгілердің втоматтандырылған проекторы және сынамалы көзілдірік линзаларының жинағы.
Қосылыссыз тонометр.
Ультрадыбыстық сканер және/немесе офтальмологиялық эхоскан.
Үстелді жарықша шам.
Көру органдарының ЭФЗ арналған аппара.
Донорлық материал.
Терапия

261.
14.24
Деструкция хориоретинального повреждения путем лазерной фотокоагуляции сетчатки
Наличие высшей квалификационной категории по офтальмологии, наличие сертификата о прохождении специализации по теме "Микрохирургия глаза" и "Новейшие лазерные технологии в офтальмологии" и/или "Лазерные интраокулярные методы лечения заболеваний органа зрения" и/или "Ретинопатия недоношенных" и/или и/или "Анамалия развития и патологии сетчатки. Лазерная и витреоретинальная хирургия" и/или "Сосудистая патрология органа зрения".
Офтальмологический лазерный аппарат.
Офтальмоскоп - шлем с приставкой ПФК -01.
Налобный офтальмоскоп.
Щелевая лампа портативная.
Офтальмоскоп бинокулярный.
Ультразвуковой сканер офтальмологический.
262.
14.41
Скрепление склеры с помощью имплантата
Наличие высшей квалификационной категории по офтальмологии, наличие сертификата о прохождении специализации по теме "Микрохирургия глаза" и "Склеропластика" и/или "Повреждения органа зрения и реконструктивная хирургия" и/или "Травмы органа зрения".
Операционный микроскоп в комплекте.
Налобный бинокулярный офтальмоскоп.
Автоматический проектор знаков и набор пробных очковых линз.
Щелевая ламп.
Бесконтактный тонометр.
Ультразвуковой сканер или офтальмологический эхоскан.
Офтальмоскоп.
Периметр компьютерный.
263.
14.74
Другие виды механической витреоэктомии через задний доступ
Наличие высшей квалификационной категории по офтальмологии, наличие сертификата о прохождении специализации по теме "Микрохирургия глаза" и "Витреоретинальная хирургия" и/или "Травмы органа зрения и реконструктивная хирургия".
Операционный микроскоп в комплекте.
Микрохирургическая офтальмологическая система в комплекте с принадлежностями набором инструментов.
или система офтальмологическая микрохирургическая в комплекте.
Налобный бинокулярный офтальмоскоп.
Автоматический проектор знаков и набор пробных очковых линз.
Щелевая лампа.
Бесконтактный тонометр.
Ультразвуковой сканер или офтальмологический эхоскан.
Офтальмоскоп.
Периметр компьютерный.
264.
16.42
Энуклеация глазного яблока с синхронным введением другого инмплантата
Наличие высшей квалификационной категории по офтальмологии, наличие сертификата о прохождении специализации по теме "Микрохирургия глаза" и "Травмы органа зрения" и/или "Микрохирургическая окулопластика".
Операционный микроскоп в комплекте. или операционный микроскоп для микрохирургии в комплекте, стереоприставка для двух ассистентов.
Автоматический проектор знаков и набор пробных очковых линз.
Бесконтактный тонометр.
Ультразвуковой сканер или офтальмологический эхоскан.
Щелевая лампа со столом.
Аппарат для ЭФИ органа зрения.
Донорский материал.
Терапия

265.
93.231
Конформдық сәулелі терапия
Кем дегенде 5 жылдық жұмыс өтілі, заманауи желілі үдеткішпен жұмыс жасауға мамандандырылған, сәулелі терапия маманының сертификаты, жоғары медициналық білімі бар мамандар;
Кем дегенде 3 жылдық жұмыс өтілі, дозиметрия және сәулелі терапияны жоспарлау бойынша мамандандырылдған, физика немесе жоғары техникалық білімі бар медициналық физика маманы;
Заманауи желілі үдеткішпен жұмыс жасауға мамандандырылған мейіргер;
Үдеткіштерге қызмет көрсету инженері;
КТ-да жұмыс істейтін ренген-зертханашы;
Көп жапырақты коллиматормен және порталдық визуалдау жүйесімен жабдықталған 4 - 20 МэВ тең фотондық қуат шоғы бар желілік үдеткіш.
Компьютерлік 3D жоспарлау жүйесі.
Пациенттерге арналған бекіту құралы (бетперделер, тіреулер, вакуумдық матрастар).
Виртуалдық симуляциялау арқылы жасалатын компьютерлік томограф.
Жүйелер мен үдеткіштерді жоспарлайтын КТ байланысына арналған ақпараттық компьютерлік желі.
Дозиметриялық жабдық:
бағдарламалық жасақтамасы бар үлкен су фоантомды сәулелендіру шоғын ав томатты түрде сканерлеу жүйесі;
цилиндрлік көлемі - 0,6 см2, 0,125 см2 - 2 дана, 0,015 см2 тең иондалған камералар;
пластик фантом;
шоқ өлшемдерін күн сайын бақылауға арналған құрал;
үдеткіштің механикалық өлшемдерін бақылау үшін арналған құрал.

265.
93.231
Конформная лучевая терапия
Специалист с высшим медицинским образованием, имеющий сертификат специалиста по лучевой терапии, прошедший специализацию по работе на современных линейных ускорителях, с опытом работы не менее 5 лет;
Медицинский физик – специалист с высшим образованием по физике или высшим техническим, прошедший специализацию по дозиметрии и планированию лучевой терапии, с опытом работы не менее 3 лет;
Линейный ускоритель с фотонным пучком энергией 4 - 20 МэВ, оснащенный многолепестковым коллиматором и системой портальной визуализации.
Компьютерная система планирования 3D.
Фиксирующие приспособления для пациентов (маски, подставки, вакуумные матрасы).
Компьютерный томограф с виртуальной симуляцией.
Информационная компьютерная сеть для связи КТ, планирующей системы и ускорителя.
Дозиметрическое оборудование:
Система автоматического сканирования пучка излучения с большим водным фантомом, с программным обеспечением.
Ионизационные камеры цилиндрические объемом 0,6 см2, 0,125 см2 - 2 шт. 0,015 см2.
Пластиковый фантом.
Прибор для ежедневного контроля параметров пучка.
Устройство для контроля механических параметров ускорителя.

266.
99.101
Ми артериялары мен синустардың тамырішілік тромболизисі
Инсультті емдеу мәселелері бойынша мамандандырылған интервенциялық хирург, невролог (кем дегенде бес жыл).
Коагулологиялық зертхана, ангиограф, мониторлармен және ӨЖЖ жабдықталған НейроПИТ.
267.
99.2902
Лангерганс жасушаларынан гистицитоздың жоғары мөлшердегі химиотерапиясы (LCH-III)
Гематологтар – гематологтың сертификаты, кем дегенде 5 жыл бұрын жоғары дозалық химиялық терапия және сүйек кемігін трансплаттау мәселелері жөніндегі мамандандырудан өтуі.
Гематологиялық бөлім құрамында міндетті түрде реаниматологтің тәулік бойы жұмыс істейтін орнының болуы.
Цитологтың, морфологтің, генетиктің, иммунологтің, трансфузиологтың міндетті қызметтері (шарт негізінде болуы мүмкін).
Палаталар гепа – сүзгілермен немесе өзге ауаның ламинарлық ағынын айдаушы құрылғылармен жабдықталған болуы тиіс; палаталар бір орындық болуы тиіс; гематологиялық бөлімше құрамында жеке тәулік бойы жұмыс істейтін пост бар 4 орындық ИТП көзделген болуы тиіс. Палаталар инфузоматтармен (1 төсекке кем дегенде 2., ИТП – кем дегенде 2 ИВЛ, пациенттің 4 мониторымен, газ жүргізілген консольдармен жабдықталуы тиіс. Емашар бөлмесі цитостатиктерді араластыру үшін арналған ламинарлық шкафпен жабдықталуы тиіс.
Зертханада цитологиялық, цитогенетикалық, иммунофенотиптік, иммундық-гистиохимиялық, молекулярлық – генетикалық, гемостазиологиялық, микробиологиялық зерттеуді, HLA типтеуді (шарт негізінде болуы мүмкін) жүргізу мүмкіндігі болуы тиіс. Дің жасушаларын дайындау зертханасы ағынды цитофлуориметрмен жабдықталған жасушаларды жинауға, криоқоймаға арналған жабдықпен жарақтандырылуы тиіс.
268.
99.2903
Балаларда жіті лейкоздың жоғары мөлшердегі химиотерапиясы (ALL-BFM, AML-BFM)
Гематологтар – гематологтың сертификаты, кем дегенде 5 жыл бұрын жоғары дозалық химиялық терапия және сүйек кемігін трансплаттау мәселелері жөніндегі мамандандырудан өтуі.
Гематологиялық бөлім құрамында міндетті түрде реаниматологтің тәулік бойы жұмыс істейтін орнының болуы.
Цитологтың, морфологтің, генетиктің, иммунологтің, трансфузиологтың міндетті қызметтері (шарт негізінде болуы мүмкін).
Палаталар гепа – сүзгілермен немесе өзге ауаның ламинарлық ағынын айдаушы құрылғылармен жабдықталған болуы тиіс; палаталар бір орындық болуы тиіс; гематологиялық бөлімше құрамында жеке тәулік бойы жұмыс істейтін пост бар 4 орындық ИТП көзделген болуы тиіс. Палаталар инфузоматтармен (1 төсекке кем дегенде 2., ИТП – кем дегенде 2 ИВЛ, пациенттің 4 мониторымен, газ жүргізілген консольдармен жабдықталуы тиіс. Емашар бөлмесі цитостатиктерді араластыру үшін арналған ламинарлық шкафпен жабдықталуы тиіс.
Зертханада цитологиялық, цитогенетикалық, иммунофенотиптік, иммундық-гистиохимиялық, молекулярлық – генетикалық, гемостазиологиялық, микробиологиялық зерттеуді, HLA типтеуді (шарт негізінде болуы мүмкін) жүргізу мүмкіндігі болуы тиіс. Дің жасушаларын дайындау зертханасы ағынды цитофлуориметрмен жабдықталған жасушаларды жинауға, криоқоймаға арналған жабдықпен жарақтандырылуы тиіс.
269.
80.865
Гемофилия кезінде зақымданған буынды басқа жолмен жергілікті кесу немесе бұзу
Травматологтар – ортопедтер (буындарды эндопротездеу бойынша мамандандырылған).
Зертханашы – қан ұйылу мәселелері бойынша маманданған.
Реаниматологтар –трансфузиология бойынша мамандандырылған.
Тізе және жамбас буындарын жаттықтыру үшін арналған артромот, қан ұю факторларын анықтау функциясымен гемостазды талдауыш, реанимация ӨЖЖ, пациент мониторларымен жабдықталуы тиіс. Операциялық ортопедиялық жабдық.

266.
99.101
Внутрисосудистый тромболизис церебральных артерий и синусов
Интервенционный хирург, невролог со специализацией по вопросам лечения инсультов (не менее 5 лет).
Коагулогическая лаборатория, ангиограф, нейроПИТ с оснащением мониторами и ИВЛ.
267.
99.2902
Высокодозная химиотерапия гистиоцитоза из клеток Лангерганса (LCH-III)
Гематологи – сертификат гематолога, прохождение специализации по гематологии по вопросам высокодозной химиотерапии не менее 5 летней давности.
Палаты должны быть оборудованы гепа–фильтрами или иными устройствами нагнетации ламинарного потока воздуха; палаты должны быть одно – двух местные; в составе гематологического отделения должен быть предусмотрена ПИТ на 4 места с отдельным круглосуточным постом. Палаты должны быть оснащены инфузоматами (минимум 2 на 1 койку), в ПИТ – минимум 2 ИВЛ, 4 монитора пациента, консоли с подведенными газами.
Процедурная должна быть оснащена ламинарным шкафом для разведения цитостатиков.
Лаборатория должна позволять выполнять цитологические, цитогенетические, иммунофенотипические, иммуногистиохимические, молекулярно–генетические, гемостазиологические, микробиологические исследования (возможно на договорной основе)
268.
99.2903
Высокодозная химиотерапия острых лейкозов (ALL-BFM, AML-BFM)
Гематологи – сертификат гематолога, прохождение специализации по гематологии по вопросам высокодозной химиотерапии не менее 5 летней давности.
Палаты должны быть оборудованы гепа–фильтрами или иными устройствами нагнетации ламинарного потока воздуха; палаты должны быть одно – двух местные; в составе гематологического отделения должен быть предусмотрена ПИТ на 4 места с отдельным круглосуточным постом. Палаты должны быть оснащены инфузоматами (минимум 2 на 1 койку), в ПИТ – минимум 2 ИВЛ, 4 монитора пациента, консоли с подведенными газами.
Процедурная должна быть оснащена ламинарным шкафом для разведения цитостатиков.
Лаборатория должна позволять выполнять цитологические, цитогенетические, иммунофенотипические, иммуногистиохимические, молекулярно–генетические, гемостазиологические, микробиологические исследования (возможно на договорной основе)
269.
80.865
Прочее местное иссечение деструкции и повреждения сустава при гемофилии
Травматологи – ортопеды (со специализацией по эндопротезированию суставов и гемофилии).
Лаборант – со специализацией по вопросом диагностики проблем свертывания крови.
Реаниматологи – со специализацией по трансфузиологии.
Артромот для разработки коленного и тазобедренного суставов, анализатор гемостаза с функцией определения факторов свертывания крови, реанимация должна быть оснащена ИВЛ, мониторами пациента. Операционное ортопедическое оборудование.

272.
81.526
Гемофилия кезінде ұршықбуынды ішінара ауыстыру
Травматологтар – ортопедтер (буындарды эндопротездеу бойынша мамандандырылған). Штатта –Гемостаз мәселелері бойынша мамандандырылған гемотологт ың 1 ставкасынан кем емес (5 жылдан кеш емес). Зертханашы – қан ұйылу мәселелері бойынша маманданған.
Реаниматологтар–трансфузиология бойынша мамандандырылған.
Тізе және жамбас буындарын жаттықтыру үшін арналған артромот, қан ұю факторларын анықтау функциясымен гемостазды талдауыш, реанимация ӨЖЖ, пациент мониторларымен жабдықталуы тиіс. Операциялық ортопедиялық жабдық

272.
81.526
Частичная замена тазобедренного сустава при гемофилии
Травматологи – ортопеды (со специализацией по эндопротезированию суставов и гемофилии).
Лаборант – со специализацией по вопросом диагностики проблем свертывания крови.
Реаниматологи – со специализацией по трансфузиологии.
Артромот для разработки коленного и тазобедренного суставов, анализатор гемостаза с функцией определения факторов свертывания крови, реанимация должна быть оснащена ИВЛ, мониторами пациента. Операционное ортопедическое оборудование.

275.
41.00
Басқаша анықталмаған сүйек кемігінің трансплантациясы
Гематологтар – гематологтың сертификаты, кем дегенде 5 жыл бұрын жоғары дозалық химиялық терапия және сүйек кемігін трансплаттау мәселелері жөніндегі мамандандырудан өтуі.
Палаталар гепа – сүзгілермен немесе өзге ауаның ламинарлық ағынын айдаушы құрылғылармен жабдықталған болуы тиіс; палаталар бір орындық болуы тиіс; гематологиялық бөлімше құрамында жеке тәулік бойы жұмыс істейтін пост бар 4 орындық ИТП көзделген болуы тиіс. Палаталар инфузоматтармен (1 төсекке кем дегенде 2., ИТП – кем дегенде 2 ИВЛ, пациенттің 4 мониторымен, газ жүргізілген консольдармен жабдықталуы тиіс. Емашар бөлмесі цитостатиктерді араластыру үшін арналған ламинарлық шкафпен жабдықталуы тиіс.
Зертханада цитологиялық, цитогенетикалық, иммунофенотиптік, иммундық-гистиохимиялық, молекулярлық – генетикалық, гемостазиологиялық, микробиологиялық зерттеуді, HLA типтеуді (шарт негізінде болуы мүмкін) жүргізу мүмкіндігі болуы тиіс. Дің жасушаларын дайындау зертханасы ағынды цитофлуориметрмен жабдықталған жасушаларды жинауға, криоқоймаға арналған жабдықпен жарақтандырылуы тиіс.

275.
41.00
Трансплантантация костного мозга, неуточненная
Гематологи – сертификат гематолога, прохождение специализации по гематологии по вопросам высокодозной химиотерапии и трансплантации костного мозга не менее 5 летней давности.
Палаты должны быть оборудованы гепа–фильтрами или иными устройствами нагнетации ламинарного потока воздуха; палаты должны быть одноместные; в составе гематологического отделения должен быть предусмотрена ПИТ на 4 места с отдельным круглосуточным постом. Палаты должны быть оснащены инфузоматами (минимум 2 на 1 койку), в ПИТ – минимум 2 ИВЛ, 4 монитора пациента, консоли с подведенными газами.
Лаборатория должна позволять выполнять цитологические, цитогенетические, иммунофенотипические, иммуногистиохимические, молекулярно–генетические, гемостазиологические, микробиологические исследования (возможно на договорной основе) Лаборатория по заготовке стволовых клеток должна быть оснащена оборудованием для забора клеток (сепаратор клеток), проточным цитофлуориметром, оборудованием для криохранилища.

276.
41.94
Көкбауырдың трансплантациясы
Трансплантолог сертификаты немесе кем дегенде 72 сағаттық біліктілікті арттыру.
Бауыр, өт жолы мен ұйқы безінің хирургиялық бөлімінде кем дегенде 5 жылдық жұмыс өтілі.
Қан реинфузиясына арналған аппарат.
Моно және биполярлық электрокоагулятор.
Мұздату камералары бар тоңазытқыштар.
Микрохирургиялық жиынтық;
Микроскоп.
Монофиламенттік тігіс материалдары.
Жарақатты кеңейтуші
Омнитракт.
277.
50.51
Бауырды қосымша трансплантациялау
Трансплантолог сертификаты немесе кем дегенде 72 сағаттық біліктілікті арттыру.
Бауыр, өт жолы мен ұйқы безінің хирургиялық бөлімінде кем дегенде 5 жылдық жұмыс өтілі.
Қан реинфузиясына арналған аппарат.
Моно және биполярлық электрокоагулятор.
Мұздату камералары бар тоңазытқыштар.
Микрохирургиялық жиынтық;
Микроскоп.
Монофиламенттік тігіс материалдары.
Жарақатты кеңейтуші.
278.
50.59
Бауырдың басқа трансплантациясы
Трансплантолог сертификаты немесе кем дегенде 72 сағаттық біліктілікті арттыру.
Бауыр, өт жолы мен ұйқы безінің хирургиялық бөлімінде кем дегенде 5 жылдық жұмыс өтілі.
Қан реинфузиясына арналған аппарат.
Моно және биполярлық электрокоагулятор.
Мұздату камералары бар тоңазытқыштар.
Микрохирургиялық жиынтық;
Микроскоп.
Монофиламенттік тігіс материалдары.
Жарақатты кеңейтуші Омнитракт.
279.
55.6
Бүйрек трансплантациясы
Хирургия – трансплантология мамандығы бойынша кем дегенде 3-жылдық жұмыс өтілі.
Трансплантология мамандығы бойынша кем дегенде 320 сағаттық біліктілікті арттыру курстарынан өту туралы сертификаттың болуы.
Клиникалық зертхананың болуы;
Иммунология зертханасының болуы.
Қан құрамын анықтау үшін арналған талдауышпен жабдықьалған клиникалық зертхананың болуы (базалық иммуносупрессор).
Сәулелік зерттеу әдісі аспаптарының болуы (рентгенангиография, компьютерлік томография, магниттік-резонанстық томография, эхография, доплерография). Оптикалық аспаптардың болуы (бинокулярлық лупа).
Патоморфология зертханасының болуы (гистология, цитология, иммундық-флюоресценттік микроскопия.;
Пункциялық биопсия аспабы.
280.
78.03
Білек және шынтақ сүйектерінің трансплантациясы
Бірінші және жоғарғы біліктілік санаты бар дәрігерлер, тамырлы хирургия, микрохирургия, травматология бойынша мамандану.
Электрондық-оптикалық қайта жасаушы;
Күштік құралдар (электрлік аралар, электрлік бұрғылар);
Мамандырылған микрохирургиялық аспаптар;
Карл-Цейс операциялық микроскопы;
Миниплаталар, аз диаметрлі Киршнер инелері, травматикалық тігіс материалы.
281.
78.05
Сан сүйегігің трансплантациясы
Бірінші және жоғарғы біліктілік санаты бар дәрігерлер, тамырлы хирургия, микрохирургия, травматология бойынша мамандану.
Электрондық-оптикалық қайта жасаушы;
Күштік құралдар (электрлік аралар, электрлік бұрғылар);
Мамандырылған микрохирургиялық аспаптар;
Карл-Цейс операциялық микроскопы;
Миниплаталар, аз диаметрлі Киршнер инелері, травматикалық тігіс материалы.

276.
41.94
Трансплантация селезенки
Сертификат трансплантолога или свидетельство о повышении квалификации не менее 72 часов. Стаж работы в хирургическом отделении печени, желчных путей и поджелудочной железы не менее 5-ти лет.
Аппарат реинфузии крови.
Моно и биполярные электрокоагулятор.
Холодильники с морозильными камерами.
Микрохирургический набор.
Микроскоп.
Монофиламентные шовные материалы.
Ранорасширитель Омнитракт.
277.
50.51
Вспомогательная трансплантация печени
Сертификат трансплантолога или свидетельство о повышении квалификации не менее 72 часов. Стаж работы в хирургическом отделении печени, желчных путей и поджелудочной железы не менее 5-ти лет.
Аппарат реинфузии крови.
Моно и биполярные электрокоагулятор.
Холодильники с морозильными камерами.
Микрохирургический набор.
Микроскоп.
Монофиламентные шовные материалы.
Ранорасширитель Омнитракт.
278.
50.59
Другая трансплантация печени
Сертификат трансплантолога или свидетельство о повышений квалификации не менее 72 часов. Стаж работы в хирургическом отделении печени, желчных путей и поджелудочной железы не менее 5-ти лет.
Аппарат реинфузии крови.
Моно и биполярные электрокоагулятор.
Холодильники с морозильными камерами.
Микрохирургический набор.
Микроскоп.
Монофиламентные шовные материалы.
Ранорасширитель Омнитракт.
279.
55.6
Трансплантация почки
Стаж работы по специальности хирургия - трансплантология не менее 3-х лет. Наличие сертификата о прохождении курса повышения квалификации по заявляемой специальности не менее 320 часов - трансплантология.
Наличие клинической лаборатории.
Наличие лаборатории иммунологии.
Наличие клинической лаборатории оборудованной анализатором для определения вещества в крови (базового иммуносупрессора.
Наличие аппаратуры лучевых методов исследования (рентгенангиография, компьютерная томография, магнитнорезонансная томография, эхография, доплерография).
Наличие оптических приборов (бинокулярная лупа).
Наличие лаборатории патоморфологии (гистология, цитология, иммунофлюоресцентная микроскопия).
Прибор пункционной биопсии.
280.
78.03
Трансплантация лучевой и локтевой костей
Врачи не менее первой и высшей квалификационной категории, наличие специализации по сосудистой хирургии, микрохирургии, травматологии.
Электронно-оптический преобразователь.
Силовые инструменты (электрические пилы, электрические дрели).
Специализированный микрохирургический инструментарий.
Операционный микроскоп Карл-Цейс.
Миниплаты, спицы Киршнера малого диаметра, атравматический шовный материал.
281.
78.05
Трансплантация бедренной кости
Врачи не менее первой и высшей квалификационной категории, наличие специализации по сосудистой хирургии, микрохирургии, травматологии.
Электронно-оптический преобразователь.
Силовые инструменты (электрические пилы, электрические дрели).
Специализированный микрохирургический инструментарий.
Операционный микроскоп Карл-Цейс.
Миниплаты, спицы Киршнера малого диаметра, атравматический шовный материал.

282.
78.07
Үлкен және кіші жіліншік сүйектерінің трансплантациясы
Бірінші және жоғарғы біліктілік санаты бар дәрігерлер, тамырлы хирургия, микрохирургия, травматология бойынша мамандану.
Электрондық-оптикалық қайта жасаушы.
Күштік құралдар (электрлік аралар, электрлік бұрғылар).
Мамандырылған микрохирургиялық аспаптар.
Карл-Цейс операциялық микроскопы.
Миниплаталар, аз диаметрлі Киршнер инелері, травматикалық тігіс материалы.
283.

282.
78.07
Трансплантация большеберцовой и малоберцовой костей
Врачи не менее первой и высшей квалификационной категории, наличие специализации по сосудистой хирургии, микрохирургии, травматологии.
Электронно-оптический преобразователь.
Силовые инструменты (электрические пилы, электрические дрели).
Специализированный микрохирургический инструментарий.
Операционный микроскоп Карл-Цейс.
Миниплаты, спицы Киршнера малого диаметра, атравматический шовный материал.
283.

41.01
Сүйек кемігінің мезенхималдық дің жасушаларының трансплантациясы
Гематологтар – гематологтың сертификаты, кем дегенде 5 жыл бұрын жоғары дозалық химиялық терапия және сүйек кемігін трансплаттау мәселелері жөніндегі мамандандырудан өтуі.
Палаталар гепа – сүзгілермен немесе өзге ауаның ламинарлық ағынын айдаушы құрылғылармен жабдықталған болуы тиіс; палаталар бір орындық болуы тиіс; гематологиялық бөлімше құрамында жеке тәулік бойы жұмыс істейтін пост бар 4 орындық ИТП көзделген болуы тиіс. Палаталар инфузоматтармен (1 төсекке кем дегенде 2, ИТП – кем дегенде 2 ИВЛ, пациенттің 4 мониторымен, газ жүргізілген консольдармен жабдықталуы тиіс. Емашар бөлмесі цитостатиктерді араластыру үшін арналған ламинарлық шкафпен жабдықталуы тиіс.
Зертханада цитологиялық, цитогенетикалық, иммунофенотиптік, иммундық-гистиохимиялық, молекулярлық – генетикалық, гемостазиологиялық, микробиологиялық зерттеуді, HLA типтеуді (шарт негізінде болуы мүмкін) жүргізу мүмкіндігі болуы тиіс. Дің жасушаларын дайындау зертханасы ағынды цитофлуориметрмен жабдықталған жасушаларды жинауға, криоқоймаға арналған жабдықпен жарақтандырылуы тиіс.
284.

41.01
Трансплантация мезенхимальных стволовых клеток костного мозга
Гематологи – сертификат гематолога, прохождение специализации по гематологии по вопросам высокодозной химиотерапии и трансплантации костного мозга не менее 5 летней давности.
Палаты должны быть оборудованы гепа–фильтрами или иными устройствами нагнетации ламинарного потока воздуха; палаты должны быть одноместные; в составе гематологического отделения должен быть предусмотрена ПИТ на 4 места с отдельным круглосуточным постом. Палаты должны быть оснащены инфузоматами (минимум 2 на 1 койку), в ПИТ – минимум 2 ИВЛ, 4 монитора пациента, консоли с подведенными газами.
Процедурная должна быть оснащена ламинарным шкафом для разведения цитостатиков.
Лаборатория должна позволять выполнять цитологические, цитогенетические, иммунофенотипические, иммуногистиохимические, молекулярно–генетические, гемостазиологические, микробиологические исследования, HLA типирование (возможно на договорной основе). Лаборатория по заготовке стволовых клеток должна быть оснащена оборудованием для забора клеток (сепаратор клеток), проточным цитофлуориметром, оборудованием для криохранилища.
284.

86.66
Терінің аллотрансплантациясы
Бірінші және жоғарғы біліктілік санаты бар дәрігерлер, камбустиология бойынша мамандықтың болуы
Фибробластар мәдениетінің диплоидті тері жасушаларының аллогенді суспензиясы.
286.
00.91
Трансплантациялау үшін тірі, реципиентпен бір-біріне сәйкес келетін донордың органдарын және/немесе тіндерін алу.
Хирургия – трансплантология мамандығы бойынша кем дегенде 3-жылдық жұмыс өтілі
Трансплантология мамандығы бойынша атының болуы трансплантология саласындағы, қыту қызметіне құқығы бар мемлекеттік денсаулық сақтау мекемелері берген трансплантология мамандығы бойынша кем дегенде 320 сағаттық біліктілікті арттыру курстарынан өту туралы сертификаттың болуы.
Клиникалық зертхананың болуы.
Иммунология зертханасының болуы.
* - ТМККК шеңберінде жасанды ұрықтандыру қызметін көрсететін медициналық ұйымдарға қойылатын қосымша талаптар:
1. медициналық ұйымның жасанды ұрықтандыру саласындағы жұмыс ұзақтығы кемінде 3 жыл болуы тиіс;
2. жасанды ұрықтандырудың емдік циклдарының саны жылына кемінде 200 цикл болуы тиіс;
3. эмбриондарды алып жүруге жүкті болуы жиілігі – кемінде 30%;
4. алып жүру сандарындағы бала туу жиілігі – кемінде 22%.
** өңірлерде денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган айқындаған кохлеарлық операцияға дейінгі және кейінгі міндетті оңалту жүргізу үшін жағдайлардың болуы.
Жоғары мамандандырылған медициналық
көмек көрсететін медициналық ұйымдардың
қызметін үйлестіру жөніндегі нұсқаулыққа
4-қосымша
Медициналық ұйымдардың ЖММК көрсетуге қойылатын талаптарға сәйкес келуіне жүргізілген бағалау қорытындысы*
1. _______________________________________________ медициналық ұйымы (толық заңды атауы)
2. Енгізілетін түрінің атауы ______________________________________
Мамандарға қойылған талаптар
Сәйкес келуі/ сәйкес келмеуі
Жабдықтың болуына қойылған талаптар
Сәйкес келуі/ сәйкес келмеуі
Қорытынды
Ескертпе: МФҚБК АД толтырады
Жоғары мамандандырылған медициналық
көмек көрсететін медициналық ұйымдардың
қызметін үйлестіру жөніндегі нұсқаулыққа
5-қосымша
____________жылға арналған ЖММК көрсетуге өтінім
________________өңірі
ЖММК түрі
Медициналық ұйым (көлем)
Медициналық ұйым (көлем)
Медициналық ұйым (көлем)
Қорытынды облыс
Ескертпе: бағанды көлемді көрсету арқылы облыстық медициналық ұйым толтырады

86.66
Ксенотрансплантация кожи
Врачи не менее первой и высшей квалификационной категории, наличие специализации по камбустиологии.
Суспензия аллогенных клеток кожи – диплоидной культуры фибробластов.
286.
00.91
Забор органа и/или ткани от живого, совместимого с реципиентом донора для трансплантации.
Стаж работы по специальности хирургия - трансплантология не менее 3-х лет. Наличие сертификата о прохождении курса повышения квалификации по заявляемой специальности не менее 320 часов - трансплантология.
Наличие клинической лаборатории.
Наличие лаборатории иммунологии.
* дополнительные требования к медицинским организациям, оказывающих
услуги искусственного оплодотворения в рамках ГОБМП:
1. продолжительность работы медицинской организации в области
искусственного оплодотворения должна быть не менее 3-х лет;
2. количество лечебных циклов искусственного оплодотворения должно быть не менее 200 циклов в год;
3. частота наступления беременности на перенос эмбрионов – не менее 30 %;
4. частота рождения детей на число переносов - не менее 22 %.
** при наличии условий в регионах для обязательного проведения до- и
послекохлеарной реабилитации, определенных уполномоченным органом в
области здравоохранения.
Приложение 4
к Инструкции по координации деятельности
медицинских организаций, оказывающих
высокоспециализированную медицинскую помощь
Заключение
проведенной оценки соответствия медицинской организации
требованиям к оказанию ВСМП
1. Медицинская организация ___________________________________
(полное юридическое наименование)
2. Название внедряемого вида _________________________________
Требования к специалистам
Соответствие/ несоответствие
Требования к наличию оборудования
Соответствие/ несоответствие
Заключение
Примечание: заполняется ТД ККМФД
Приложение 5
к Инструкции по координации деятельности
медицинских организаций, оказывающих
высокоспециализированную медицинскую помощь
Заявка на оказание ВСМП на ____________ год
Регион ________________
Вид ВСМП
Медицинская организация (объем)
Медицинская организация (объем)
Медицинская организация (объем)
Итого область
Примечание: заполняется графа медицинские организации области с
указанием объема