Қаржы ұйымдарының банк операцияларының жекелеген түрлерін және басқа да операцияларды жүргізуіне шектеулер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 25 желтоқсандағы № 292 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 04 ақпанда № 9125 тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрық қолданысқа енгізілу тәртібін 11-тармақтан қараңыз.
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 51-2-бабы төртінші бөлігінің 4) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.06.2022 № 49 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Қаржы ұйымдарының банктік және басқа операциялардың жекелеген түрлерін жүргізуіне шектеу белгіленсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.06.2022 № 49 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Екінші деңгейдегі банк қарыз алушының борыштық жүктемесінің коэффициентін "Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелерін, капиталының мөлшерін және Ашық валюталық позицияны есептеу қағидалары мен оның лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген) сәйкес есептейді.
Қарыз алушының борыштық жүктемесі коэффициентінің ең жоғары деңгейі 0,5 (нөл бүтін оннан бес) болады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.06.2022 № 49 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2-1. Алып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.06.2022 № 49 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2-2. Алып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.06.2022 № 49 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Алып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.06.2022 № 49 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Алып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.06.2022 № 49 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

О введении ограничений на проведение отдельных видов банковских и других операций финансовыми организациями
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 декабря 2013 года № 292. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 февраля 2014 года № 9125.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п.11
В соответствии с подпунктом 4) части четвертой статьи 51-2 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула – в редакции приказа Правления Национального Банка РК от 22.06.2022 № 49 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Установить ограничение на проведение отдельных видов банковских и других операций финансовыми организациями.
Сноска. Пункт 1 – в редакции приказа Правления Национального Банка РК от 22.06.2022 № 49 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Коэффициент долговой нагрузки заемщика банком второго уровня рассчитывается в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886).
Максимальный уровень коэффициента долговой нагрузки заемщика составляет 0,5 (ноль целых пять десятых).
Сноска. Пункт 2 – в редакции приказа Правления Национального Банка РК от 22.06.2022 № 49 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2-1. Исключен приказом Правления Национального Банка РК от 22.06.2022 № 49 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2-2. Исключен приказом Правления Национального Банка РК от 22.06.2022 № 49 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Исключен приказом Правления Национального Банка РК от 22.06.2022 № 49 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Исключен приказом Правления Национального Банка РК от 22.06.2022 № 49 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).