Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті көрсететін электрондық мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрінің м.а. 2013 жылғы 20 желтоқсандағы № 384/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 05 ақпанда № 9129 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 27 мамырдағы № 223 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 27.05.2016 № 223 бұйрығымен.
«Мемлекеттік қызметтер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес «Іздестіру қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияға телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес «Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын жайлар құрылысын ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияға телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес «Жобалау қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті;
4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына «Құрылыс-монтаж жұмыстарына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияға телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін оны ресми жариялауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау өзіме қалдырамын.
4. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн ішінде қолданысқа енгізіледі.
Министрдің міндетін атқарушы                     С. Нокин
Қазақстан Республикасы
Өңірлік даму министрінің
2013 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 384/НҚ бұйрығына
1-қосымша
«Іздестіру қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияға
телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті мен облыстардың, Астана және Алматы қалаларының Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау департаменттері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық), сондай-ақ «электрондық үкіметтің» веб-порталы: www.e.gov.kz немесе «Е-лицензиялау» порталы: www.elicense.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.

Об утверждении регламентов электронных государственных услуг, оказываемых Комитетом по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства регионального развития Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра регионального развития Республики Казахстан от 20 декабря 2013 года № 384/ОД. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 февраля 2014 года № 9129. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 мая 2016 года № 223
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 27.05.2016 № 223.
В соответствии с пунктом 1 статьи 16 Закона Республики Казахстан «О государственных услугах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на изыскательскую деятельность», согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков», согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на проектную деятельность», согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) регламент электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на строительно-монтажные работы», согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства регионального развития Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование настоящего приказа после регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства регионального развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
И.о. министра                              С. Нокин
Приложение 1
к приказу Министра
регионального развития
Республики Казахстан
от 20 декабря 2013 года № 384/ОД
Регламент
электронной государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на
изыскательскую деятельность»
1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Комитет по делам строительства и жилищно–коммунального хозяйства Министерства регионального развития Республики Казахстан (далее – услугодатель) и департаменты государственного архитектурно–строительного контроля и лицензирования областей, городов Астаны и Алматы (далее – структурное подразделение услугодателя) через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр), а также веб–портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или веб–портал «Е–лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал).

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электронды (ішінара автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі порталда көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында іздестіру қызметіне лицензияны беру, лицензияны қайта ресімдеу және лицензияның телнұсқасын беру немесе электрондық түрде өтініш берген жағдайда электрондық құжат нысанында не өтінішті қағазда берген жағдайда қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы лицензияға және (немесе) лицензияға қосымшаға қағаз жеткізгіште өтініш берген жағдайда лицензия және (немесе) лицензияға қосымша басып шығарылады және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен және басшысының қолымен расталады.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1128 қаулысымен бекітілген «Іздестіру қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияға телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 4-тармағымен белгіленген.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл
тәртібінің сипаттамасы
5. Көрсетілетін қызметті алушының өтініші немесе көрсетілетін қызметті алушының электрондық сауалы мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оларды орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің уәкілетті қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушылардан тікелей портал немесе «Е-лицензиялау» мемлекеттік деректер қоры» ақпараттық жүйесі (ақпараттық жүйе) орталықтары арқылы түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған сұрауды (бұдан әрі – сауал) түскен күні тіркеуі;
Өтініш қағаз жеткізгіште түскен жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің уәкілетті қызметкері қағаз жеткізгіште ұсынылған материалдардың сканерден өткізілген көшірмелерімен бірге өтінішті ақпараттық жүйеде тіркейді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің уәкілетті қызметкерінің (қызметкерлерінің) ұсынылған құжаттардың толықтығын екі жұмыс күні ішінде тексеруі, ұсынылған құжаттар толық болмаған жағдайда сұрауды одан әрі қараудан бас тартуы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің уәкілетті қызметкерінің (қызметкерлерінің) ұсынылған құжаттар толық болған жағдайда, қолда бар лицензияның шеңберінде лицензия немесе лицензияға қосымша берген кезде лицензиялық бақылауды бес жұмыс күнінің ішінде жүзеге асыруы;

2. «Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
3. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача на портале лицензии, переоформление и выдача дубликатов лицензии на изыскательскую деятельность, в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа в случае подачи обращения в электронном виде, либо на бумажном носителе в случае подачи обращения в бумажном. В случае обращения услугополучателя за получением лицензии и (или) приложения к лицензии на бумажном носителе, лицензия и (или) приложение к лицензии распечатываются и заверяются печатью и подписью руководителя услугодателя.
4. Сроки оказания государственной услуги установлены пунктом 4 стандарта «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на изыскательскую деятельность», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1128 (далее - Стандарт).
2. Описание порядка действия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя или электронного запроса услугополучателя.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) регистрация запроса на получение государственных услуг, поступивших через портал напрямую от услугополучателей или через центры в Информационной системе «Государственная база данных «Е-лицензирование» (информационная система) (далее - запрос) уполномоченным сотрудником структурного подразделения услугодателя в день поступления.
В случае поступления заявления на бумажных носителях, уполномоченным сотрудником структурного подразделения услугодателя производится регистрация заявления в информационной системе с приложением сканированных копий предоставленных на бумажных носителях материалов;
2) проверка уполномоченным сотрудником (сотрудниками) структурного подразделения услугодателя полноты представленных документов в течение двух рабочих дней, в случае неполноты представленных документов, отказ в дальнейшем рассмотрении запроса;
3) осуществление уполномоченным сотрудником (сотрудниками) структурного подразделения услугодателя, в случае полноты представленных документов в течение пяти рабочих дней, лицензионного контроля при выдаче лицензии или приложения к лицензии в рамках имеющейся лицензии;

4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің уәкілетті қызметкерінің осы регламетке 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүзеге асырылған лицензиялық бақылаудың нәтижелері бойынша қорытынды (бұдан әрі - қорытынды) дайындауы және оны бір жұмыс күні ішінде құрылымдық бөлімше басшысының қол қоюына жіберуі;
5) құрылымдық бөлімше басшысының қорытындыға келіп түскен күні оған қол қоюы;
6) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің уәкілетті қызметкерінің лицензиялық бақылау жүзеге асырылған, қорытындының сканерден өткізілген көшірмесі қоса берілген сұрауды бір жұмыс күнінің ішінде өңдеуі және одан әрі қарау үшін өңделген сұрауды көрсетілетін қызметті алушыға жіберуі;
7) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің уәкілетті қызметкерінің көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесіне жіберілген сұрауды бір жұмыс күнінің ішінде тіркеуі және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын таңдауы;
8) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің уәкілетті қызметкерінің көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінен түскен сұрауды лицензиялық комиссияның отырысына бір жұмыс күнінің ішінде дайындауы;
9) лицензиялық комиссияның сұрауға қоса берілген материалдардың біліктілік талаптарына және көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің қорытындысына сәйкес келуін бір жұмыс күнінің ішінде қарауы;
10) сұраудың біліктілік талаптарына сәйкестігін қараудың қорытындылары бойынша лицензиялық комиссиясы отырысының хаттамасын бір жұмыс күнінің ішінде бекіту;
11) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысының оң нәтижелері бар сұрауды не дәлелді бас тартуы бар сұрауды көрсетілетін қызметті беруші басшысының қол қоюына бір жұмыс күнінің ішінде жіберуі;
12) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі басшысының сұрауға түскен күні қол қоюы.
Басқа мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушылармен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібін және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйені пайдалану тәртібін сипаттамасы осы Регламенттің 12 және 13-тармақтарында көрсетілген.
7. Мынадай рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижелері:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген сауал;
2) ұсынылған құжаттардың толықтығы;
3) лицензиялық бақылау жүргізуді растайтын құжаттың болуы;
4) қорытынды;
5) оң нәтиже болған кезде барлық қажетті деректемелер көрсетілген қорытынды тіркелген сауал не теріс нәтиже болған кезде қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту көрсетілген және қорытынды тіркелген сауал;

4) подготовка уполномоченным сотрудником структурного подразделения заключения по результатам осуществленного лицензионного контроля по форме (далее - заключение) согласно приложения 1 к настоящему регламенту и направление на подпись руководителю структурного подразделения в течение одного рабочего;
5) подписание руководителем структурного подразделения заключения в день поступления;
6) обработка уполномоченным сотрудником структурного подразделения услугодателя поступившего запроса, в рамках которого был осуществлен лицензионный контроль в течение одного рабочего дня, с прикреплением сканированной копии заключения и направление услугодателю обработанного запроса для дальнейшего рассмотрения;
7) регистрация в день поступления уполномоченным сотрудником услугодателя запроса, направленного структурным подразделением услугодателя и выбор ответственного исполнителя услугодателя;
8) подготовка в течение одного рабочего дня ответственным исполнителем услугодателя поступившего от структурного подразделения услугодателя запроса к заседанию лицензионой комиссии;
9) рассмотрение в течение одного рабочего дня лицензионной комиссией материалов прикрепленных к запросу на соответствие квалификационным требованиям и заключения структурного подразделения услугодателя;
10) утверждение протокола в день заседания лицензионной комиссии по итогам рассмотрения на соответствие квалификационным требованиям запроса;
11) отправка в течение одного рабочего дня ответственным исполнителем услугодателя запроса с положительным результатом, либо запроса с мотивированным отказом на подписание руководителю услугодателя;
12) подписание в день поступления запроса руководителем структурного подразделения.
Описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги приведены в пунктах 12 и 13 настоящего Регламента,
7. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированный запрос с входящим номером;
2) полнота представленных документов;
3) наличие документа подтверждающих проведение лицензионного контроля;
4) заключение;
5) запрос в котором указаны все необходимые реквизиты и прикреплено заключение при положительном результате, либо, запрос в котором указан мотивированный отказ в предоставлении услуги и прикреплено заключение при отрицательном результате;

6) кіріс нөмірі бар тіркелген сауал;
7) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы бекіткен лицензиялық комиссия отырысының хаттамасы;
8) оң нәтиже болған кезде барлық қажетті деректемелер көрсетілген және жүзеге асырылған лицензиялық бақылау нәтижелері бойынша қорытындылар тіркелген сауал не теріс нәтиже болған кезде қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту көрсетілген және жүзеге асырылған лицензиялық бақылау нәтижелері бойынша қорытындылар тіркелген сауал;
9) көрсетілетін қызметті алушы басшысының ЭЦҚ-ы қойылған электрондық құжат немесе электрондық түрде өтініш берген жағдайда электрондық құжат нысанында не өтінішті қағазда берген жағдайда қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті алушының құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтінімді тіркеу үшін жауапты көрсетілетін қызметті алушының құрылымдық бөлімшесінің уәкілетті қызметкері;
2) лицензиялық бақылауды жүргізу үшін жауапты көрсетілетін қызметті алушының құрылымдық бөлімшесінің уәкілетті қызметкері;
3) көрсетілетін қызметті алушының құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтінімді тіркеу үшін жауапты көрсетілетін қызметті алушының құрылымдық бөлімшесінің уәкілетті қызметкері;
5) түскен өтінімді көрсетілетін қызметті алушының лицензиялық комиссиясының отырысында қарау және дайындау үшін жауапты көрсетілетін қызметті алушының құрылымдық бөлімшесінің уәкілетті қызметкері;
6) көрсетілетін қызметті алушының лицензиялық комиссиясы;
7) көрсетілетін қызметті алушының басшысы.
9. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтықтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) жүйелігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушылардан тікелей портал арқылы немесе «Е-лицензиялау» мемлекеттік деректер қоры» ақпараттық жүйесі (ақпараттық жүйе) орталықтары арқылы түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған сұрауды түскен күні тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттар түскен сәттен бастап екі жұмыс күнінің ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру, ұсынылған құжаттар толық болмаған жағдайда сұрауды одан әрі қараудан бас тарту;
3) ұсынылған құжаттар толық болған жағдайда, бес жұмыс күнінің ішінде қолда бар лицензияның шеңберінде лицензия немесе лицензияға қосымша берген кезде лицензиялық бақылауды жүзеге асыру;

6) зарегистрированный запрос с входящим номером;
7) протокол заседания лицензионной комиссии, утвержденный руководителем уполномоченного органа;
8) запрос в котором указаны все необходимые реквизиты и прикреплено заключение по результатам осуществленного лицензионного контроля при положительном результате, либо, запрос в котором указан мотивированный отказ в предоставлении услуги и прикреплено заключение по результатам осуществленного лицензионного контроля при отрицательном результате;
9) электронный документ, подписанный ЭЦП руководителя услугодателя или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа в случае подачи обращения в электронном виде, либо на бумажном носителе в случае подачи обращения в бумажном виде.
3. Описание порядка взаимодействия
структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
8. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) уполномоченный сотрудник структурного подразделения услугодателя ответственный за регистрацию запросов;
2) уполномоченный сотрудник структурного подразделения услугодателя ответственный за проведение лицензионного контроля;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя;
4) уполномоченный сотрудник услугодателя ответственный за регистрацию запросов на получение государственных услуг;
5) уполномоченный сотрудник услугодателя ответственный за рассмотрение и подготовку поступивших запросов на заседание лицензионной комиссии услугодателя;
6) лицензионная комиссия услугодателя;
7) руководитель услугодателя.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) регистрация в день поступления запроса на получение государственных услуг, поступивших через портал напрямую от услугополучателей или через центры;
2) проверка, в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя полноты представленных документов, в случае неполноты представленных документов, отказ в дальнейшем рассмотрении запроса;
3) осуществление в течение пяти рабочих дней, в случае полноты представленных документов, лицензионного контроля при выдаче лицензии или приложения к лицензии в рамках имеющейся лицензии;

4) бір жұмыс күнінің ішінде қорытынды дайындау және құрылымдық бөлімшенің басшысына қол қоюға жіберу;
5) лицензиялық бақылау жүзеге асырылған, қорытындының сканерден өткізілген көшірмесі қоса берілген сұрауды бір жұмыс күнінің ішінде өңдеу және одан әрі қарау үшін өңделген сұрауды көрсетілетін қызметті алушыға жіберу;
6) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесіне жіберілген сұрауды түскен күні тіркеу және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын таңдау;
7) бір жұмыс күнінің ішінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінен түскен сұрауды лицензиялық комиссияның отырысына дайындау;
8) бір жұмыс күнінің ішінде лицензиялық комиссияның сұрауға қоса берілген материалдардың біліктілік талаптарына және қорытындыға сәйкес келуін қарауы;
9) бір жұмыс күнінің ішінде сұраудың біліктілік талаптарына сәйкестігін қараудың қорытындылары бойынша лицензиялық комиссиясы отырысының хаттамасын бекіту;
10) бір жұмыс күнінің ішінде оң нәтижелері бар сұрауды не дәлелді бас тартуы бар сұрауды көрсетілетін қызметті беруші басшысының қол қоюына жіберу;
11) бір жұмыс күнінің ішінде сұрауға қол қою.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде орталықпен және
(немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара
іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ ақпаратты жүйені пайдалану
тәртібінің сипаттамасы
10. Орталыққа және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілерге өтініш беру тәртібінің сипаттамасы, көрсетілетін қызметті алушының сұрауын өңдеу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы тіркелген жері бойынша орталыққа өтініш береді;
Қабылдау «электрондық кезек» тәртібімен жеделтетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының қалауы бойынша портал арқылы электрондық кезекті «броньдауға» болады.
Тізілімдеме өтініштің қабылданғанын растау болып табылады, оның көшірмесі аталған органның құжатты қабылдаған күні және нәтижені берудің жоспарланған күні туралы белгісін қоя отырып, көрсетілетін қызметті алушыға беріледі;
2) орталықта көрсетілетін қызметті алушының сұрауын өңдеу ұзақтығы – 15 минуттан аспайды.
3) орталықтан көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесіне сұрауды жіберу мерзімі – бірден құжаттарды қабылдағаннан кейін;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы орталыққа немесе порталға мынадай құжаттардың тізбесін ұсынады:
лицензия алған кезде орталыққа:
Стандартпен белгіленген нысан бойынша өтініш;
заңды тұлға үшін – жарғының көшірмесі (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары берілмеген жағдайда, нотариалды куәландырылған) және өтініш беруші заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы анықтама;
жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжатының көшірмесі;
дара кәсіпкер үшін – өтініш берушінің дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркелгені туралы куәліктің көшірмесі (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары берілмеген жағдайда, нотариалды куәландырылған);
өтініш берушіні салық органында есепке қою туралы куәліктің көшірмесі (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары берілмеген жағдайда, нотариалды куәландырылған);
төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылған жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
Стандартпен белгіленген мәліметтер нысаны;
шетелдік тұлға өтініш берген жағдайда, І немесе ІІ санаттағы лицензия алу қажет болғанда, лицензияның немесе шет мемлекеттің шетелдік тұлғалар үшін іздестіру қызметіне тиісті растамасы бар тиісті рұқсат беру құжатының көшірмесі;
жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты өзгеруіне байланысты лицензияны қайта ресімдеген кезде, дара кәсіпкер қайта тіркелген, оның атауы мен мекенжайы өзгерген кезде, заңды тұлға бірігу, қосылу, бөлініп шығу немесе қайта құру нысанында қайта ұйымдастырылған кезде, заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекенжайы өзгерген кезде орталыққа:
Стандартпен белгіленген нысан бойынша өтініш;
жеке басын куәландыратын құжат – салыстырып тексеру үшін;
лицензияның және лицензияға қосымшаның көшірмесі (мемлекеттік ақпараттық жүйелерде лицензия туралы мәліметтер болмаған жағдайда);
төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылған жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
санат берілуіне байланысты лицензияны қайта ресімдеген кезде орталыққа:
Стандартпен белгіленген нысан бойынша өтініш;
жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжатының көшірмесі;
лицензияның және лицензияға қосымшаның көшірмесі (мемлекеттік ақпараттық жүйелерде лицензия туралы мәліметтер болмаған жағдайда);
төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылған жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
Стандартпен белгіленген мәліметтер нысаны;
лицензияның телнұсқасын берген кезде орталыққа:
Стандартпен белгіленген нысан бойынша өтініш;
жеке басын куәландыратын құжат – салыстырып тексеру үшін;
лицензияның және лицензияға қосымшаның көшірмесі (мемлекеттік ақпараттық жүйелерде лицензия туралы мәліметтер болмаған жағдайда);
төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылған жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алым төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
Жеке басын куәландыратын құжаттар, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы, жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді, мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын лицензия туралы мәлiметтердi орталықтың маманы өз бетiмен тиiстi мемлекеттiк ақпараттық жүйелерден портал арқылы уәкілетті органның уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында алады.
лицензия алған кезде орталыққа:
Стандартпен белгіленген нысан бойынша өтініш;
заңды тұлға үшін – жарғының көшірмесі (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары берілмеген жағдайда, нотариалды куәландырылған) және өтініш беруші – заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы анықтама;
жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжатының көшірмесі;
дара кәсіпкер үшін – өтініш берушінің дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркелгені туралы куәліктің көшірмесі (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары берілмеген жағдайда, нотариалды куәландырылған);
өтініш берушіні салық органында есепке қою туралы куәліктің көшірмесі (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары берілмеген жағдайда, нотариалды куәландырылған);
төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылған жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
Стандартпен белгіленген мәліметтер нысаны;
шетелдік тұлға өтініш берген жағдайда, І немесе ІІ санаттағы лицензия алу қажет болғанда, лицензияның немесе шет мемлекеттің шетелдік тұлғалар үшін іздестіру қызметіне тиісті растамасы бар тиісті рұқсат беру құжатының көшірмесі;
жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты өзгеруіне байланысты лицензияны қайта ресімдеген кезде, дара кәсіпкер қайта тіркелген, оның атауы мен мекенжайы өзгерген кезде, заңды тұлға бірігу, қосылу, бөлініп шығу немесе қайта құру нысанында қайта ұйымдастырылған кезде, заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекенжайы өзгерген кезде орталыққа:
Стандартпен белгіленген нысан бойынша өтініш;
жеке басын куәландыратын құжат – салыстырып тексеру үшін;
лицензияның және лицензияға қосымшаның көшірмесі (мемлекеттік ақпараттық жүйелерде лицензия туралы мәліметтер болмаған жағдайда);
төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылған жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
санат берілуіне байланысты лицензияны қайта ресімдеген кезде орталыққа:
Стандартпен белгіленген нысан бойынша өтініш;
жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжатының көшірмесі;
лицензияның және лицензияға қосымшаның көшірмесі (мемлекеттік ақпараттық жүйелерде лицензия туралы мәліметтер болмаған жағдайда);
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі, төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылған жағдайлардан басқа;
Стандартпен белгіленген мәліметтер нысаны;
лицензияның телнұсқасын берген кезде орталыққа:
Стандартпен белгіленген нысан бойынша өтініш;
жеке басын куәландыратын құжат – салыстырып тексеру үшін;
лицензияның және лицензияға қосымшаның көшірмесі (мемлекеттік ақпараттық жүйелерде лицензия туралы мәліметтер болмаған жағдайда);
төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылған жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алым төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
Жеке басын куәландыратын құжаттар, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы, жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді, мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын лицензия туралы мәлiметтердi орталықтың маманы өз бетiмен тиiстi мемлекеттiк ақпараттық жүйелерден портал арқылы уәкілетті органның уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында алады.
лицензия алған кезде порталға:
Стандартпен белгіленген нысан бойынша қызмет алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау;
лицензияның және лицензияға қосымшаның көшірмесі (мемлекеттік ақпараттық жүйелерде лицензия туралы мәліметтер болмаған жағдайда, сканерленген көшірме түрінде қоса беріледі);
төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылған жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың сканерленген көшірмесі;
Стандартпен белгіленген мәліметтер нысаны;
жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты өзгеруіне байланысты лицензияны қайта ресімдеген кезде, дара кәсіпкер қайта тіркелген, оның атауы мен мекенжайы өзгерген кезде, заңды тұлға бірігу, қосылу, бөлініп шығу немесе қайта құру нысанында қайта ұйымдастырылған кезде, заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекенжайы өзгерген кезде порталға:
Стандартпен белгіленген нысан бойынша қызмет алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау;
лицензияның және лицензияға қосымшаның көшірмесі (мемлекеттік ақпараттық жүйелерде лицензия туралы мәліметтер болмаған жағдайда, сканерленген көшірме түрінде электрондық сұрауға қоса беріледі);
төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылған жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың сканерленген көшірмесі;
санат берілуіне байланысты лицензияны қайта ресімдеген кезде порталға:
Стандартпен белгіленген нысан бойынша қызмет алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау;
лицензияның және лицензияға қосымшаның көшірмесі (мемлекеттік ақпараттық жүйелерде лицензия туралы мәліметтер болмаған жағдайда, сканерленген көшірме түрінде электрондық сұрауға қоса беріледі);
Стандартпен белгіленген біліктілік талаптарға сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны.

4) подготовка в течение одного рабочего дня заключения и направление на подпись руководителю структурного подразделения;
5) обработка в течение одного рабочего дня поступившего запроса в рамках которого был осуществлен лицензионный контроль, с прикреплением сканированной копии заключения и направление в услугодателю обработанного запроса для дальнейшего рассмотрения;
6) регистрация в день поступления, запроса направленного структурным подразделением услугодателя и выбор ответственного исполнителя услугодателя;
7) подготовка в течение одного рабочего дня поступившего от структурного подразделения услугодателя запроса к заседанию лицензионой комиссии;
8) рассмотрение в течение одного рабочего дня лицензионной комиссией материалов прикрепленных к запросу на соответствие квалификационным требованиям и заключения;
9) утверждение в течение одного рабочего дня протокола заседания лицензионной комиссии по итогам рассмотрения на соответствие квалификационным требованиям запроса;
10) отправка в течение одного рабочего дня запроса с положительным результатом, либо запроса с мотивированным отказом на подписание руководителю услугодателя;
11) подписание в течение одного рабочего дня запроса.
4. Описание порядка взаимодействия
с центром и (или) иными услугодателями,
а также порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
10. Описание порядка обращения в центр и (или) к иным услугодателям, длительность обработки запроса услугополучателя.
1) для получения услуги услугополучатель обращается в центр по месту регистрации.
Прием в центр осуществляется в порядке «электронной очереди» без ускоренного обслуживания. При желании услугополучателя возможно «бронирование» электронной очереди посредством портала.
Подтверждением принятия заявления является опись, копия которой вручается услугополучателю с отметкой о дате приема документов указанным органом и датой планируемой выдачи результата.
2) длительность обработки запроса услугополучателя в центре – не более 15 минут;
3) сроки отправки запроса услугополучателя из центра в структурное подразделение услугодателя – сразу после принятия документов;
4) для получения государственной услуги услугополучатель представляет перечень документов:
в центр при получении лицензии:
заявление по форме установленной Стандартом;
копия устава (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригиналов для сверки) и справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица заявителя – для юридического лица;
копия документа, удостоверяющего личность, – для физического лица;
копия свидетельства о государственной регистрации заявителя в качестве индивидуального предпринимателя (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки) – для индивидуального предпринимателя;
копия свидетельства о постановке заявителя на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки);
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
форма сведений по форме установленной Стандартом;
в центр при переоформлении лицензии по причинам изменения фамилии, имени, отчества физического лица, перерегистрации индивидуального предпринимателя, изменении его наименования и адреса, реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования, изменения наименования и (или) юридического адреса юридического лица:
заявление по форме установленной Стандартом;
документ, удостоверяющий личность – для сверки;
копии лицензии и приложения к лицензии (в случае отсутствия сведений о лицензии в государственных информационных системах);
копии документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
центр при переоформлении лицензии по причине присвоения категории:
заявление по форме установленной Стандартом;
копия документа, удостоверяющего личность, – для физического лица;
копии лицензии и приложения к лицензии (в случае отсутствия сведений о лицензии в государственных информационных системах);
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
форма сведений по форме установленной Стандартом;
в центр при выдаче дубликата лицензии:
заявление по форме установленной Стандартом;
документ, удостоверяющий личность – для сверки;
копии лицензии и приложения к лицензии (в случае отсутствия сведений о лицензии в государственных информационных системах);
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства».
Сведения документов, удостоверяющих личность; о государственной регистрации юридического лица; о государственной регистрации индивидуального предпринимателя; сведения о лицензии, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, сотрудник центра получает самостоятельно из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, подписанных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов;
на портал при получении лицензии:
запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП услугополучателя, по форме установленной Стандартом;
копии лицензии и приложения к лицензии (прикрепляется в виде сканированной копии, в случае отсутствия сведений о лицензии в государственных информационных системах);
сканированная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
форма сведений по форме установленной Стандартом;
на портал при переоформлении лицензии по причинам изменения фамилии, имени, отчества физического лица, перерегистрации индивидуального предпринимателя, изменении его наименования и адреса, реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования, изменения наименования и (или) юридического адреса юридического лица:
запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя государственной услуги, по форме установленной Стандартом;
копии лицензии и приложения к лицензии (прикрепляется в виде сканированной копии, в случае отсутствия сведений о лицензии в государственных информационных системах);
сканированная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
на портал при переоформлении лицензии по причине присвоения категории:
запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя государственной услуги, по форме установленной Стандартом;
копии лицензии и приложения к лицензии (прикрепляется в виде сканированной копии, в случае отсутствия сведений о лицензии в государственных информационных системах);
сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями по форме установленной Стандартом.

11. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы алу процесінің сипаттамасы, оның ұзақтығы:
1) мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін алу үшін көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген кезде өзіне берілген құжаттардың тізілімдемесімен орталыққа өтініш жасайды;
2) орталықта көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін алудың ұзақтығы – 15 минуттан аспайды.
12. «Электрондық үкімет» веб-порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсеткен кезде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының өтініш жасау тәртібінің және рәсім (іс-қимыл) жүйелілігінің сипаттамасы.
Портал арқылы қадамдық іс-қимыл және шешімдер осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген:
1) көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталған өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігі арқылы порталда тіркеуді жүзеге асырады;
2) 1-процес – көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының порталға құпия сөз енгізу процесі;
3) 1-шарт – порталда логин (ЖСН/БСН) және құпия сөз арқылы тіркелген көрсетілген қызметті алушы туралы деректердің нақтылығын тексеру;
4) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушы деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторландырудан бас тарту туралы порталда хабарлама қалыптастыру;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрау нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, сұраудың нысанына электрондық түрдегі қажетті құжаттарды тіркей отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізуі);
6) 4-процессс – электрондық үкіметтің төлем шлюзында (бұдан әрі – ЭҮТШ) электрондық көрсетілетін қызметке ақы төлеу, содан кейін бұл ақпарат порталға келіп түседі;
7) 2-шарт – ақпараттық жүйеде көрсетілген қызмет үшін ақы төлеу фактісін тексеру;
8) 5-процесс – порталда көрсетілген қызмет үшін төлемақы болмағандықтан сұрау салынған көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
9) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының сұрауды растау (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
10) 3-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және тізімде кері қайтарылған (күшін жойған) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ сауалда көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;

11. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через центр обслуживания населения, его длительность:
1) для получения результата оказания государственной услуги услугополучатель с описью документов, которая была ему вручена при подаче заявления, обращается в центр;
2) длительность выдачи результата оказания государственной услуги услугополучателю в центре – не более 20 минут.
12. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через веб-портал «электронного правительства».
Пошаговые действия и решения через портал приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера получателя;
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера усслугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода получателем пароля на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном получателе через логин (ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги на портале, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата услуги на платежном шлюзе электронного правительства (далее – ПШЭП), а затем эта информация поступает на портал;
7) условие 2 – проверка в информационной системе факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги на портале;
9) процесс 6 - выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);

11) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқасы расталмағандықтан сұрау салынған көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы көрсетілетін қызметті алуға арналған сұраудың (енгізілген деректердің) толтырылған нысанын растауы (қол қоюы);
13) 9-процесс – порталда құжатты тіркеу және өңдеу;
14) 4-шарт – аумақтық бөлімшелердің көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына және лицензия беру үшін негіздемеге сәйкестігін тексеруі;
15) 10-процесс – қорытындының негізінде порталда көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болғандықтан сұрау салынған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама құрастыру;
16) 11-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ақпараттық жүйеде қалыптастырылған көрсетілетін қызметтің нәтижесін (электрондық лицензияны) алуы. Электрондық құжат қорытындының негізінде көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолдана отырып қалыптастырылады.
13. Орталықтың ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ХҚКО АЖ) (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы) арқылы қадамдық іс-қимыл және осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген:
1) 1-процесс – ХҚКО АЖ-ның автоматтандырылған жұмыс орында (бұдан әрі - ХҚКО ЫАЖ АЖО) орталық операторымен қызметті көрсету үшін логин және құпия сөзді енгізуі (авторизациялау процесі);
2) 2-процесс – орталық операторының осы Регламентте көрсетілетін қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және орталық операторының көрсетілетін қызметті алушының деректерін, сондай-ақ көрсетілген қызметті алушы өкілінің сенімхаты бойынша деректерді енгізуі (сенімхат нотариалды түрде расталған кезде, сенімхат басқаша расталған кезде сенімхаттың деректері толтырылмайды);
3) 3-процесс – көрсетілген қызметті алушының деректері туралы электрондық үкімет шлюзы (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы жеке тұлғалардың мемлекеттік дерек қоры (бұдан әрі - ЖТ МДҚ)/заңды тұлғалардың мемлекеттік дерек қоры (бұдан әрі - ЗТ МДҚ) және алушы өкілі сенімхатының деректері туралы біріңғай нотариалдық ақпараттық жүйеге (бұдан әрі - БНАЖ) сұрау салу;
4) 1-шарт – көрсетілген қызметті алушы деректерінің бар-жоғын ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ, сенімхат деректерін БНАЖ тексеру;
5) 4-процесс – көрсетілген қызметті алушының ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ деректерінің жоқтығына, БНАЖ сенімхат деректері болмағандықтан деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру;
6) 5-процесс – орталық операторының қағаз нысанда құжаттың болуы туралы белгі бөлігінде сұрау нысанын толтыруы және оларды сұрау нысанына тіркеуі және қызмет көрсетуге арналған сұраудың толтырылған нысанын ЭЦҚ арқылы растауы;

11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП получателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 – регистрация и обработка запроса на портале;
14) условие 4 – проверка территориальным подразделением соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя на портале на основании заключения;
16) процесс 11 – получение услугополучателем результата услуги (электронная лицензия), сформированной порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя на основании заключения территориального подразделения в соответствии с приложением 1 к настоящему Регламенту.
13. Пошаговые действия и решения через информационную систему центров (далее - ИС ЦОН) (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод оператора центра в автоматизированном рабочем месте ИС ЦОН (далее – АРМ ИС ЦОН) логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором Центра услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором Центра данных получателя, а также данных по доверенности представителя получателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности-данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 – направление запроса через шлюз электронного правительства (далее - ШЭП) в государственную базу данных физических лиц (далее – ГБД ФЛ)/государственную базу данных юридических лиц (далее – ГБД ЮЛ) о данных получателя, а также в единую нотариальную информационную систему (далее – ЕНИС) – о данных доверенности представителя получателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных получателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 5 – заполнение оператором Центра формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных получателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;

7) 6-процесс – орталық операторының ЭҮШ арқылы расталған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрауын) ЭҮШ арқылы ақпараттық жүйеге жіберуі;
8) 7-процесс – ақпараттық жүйеде сұрауды тіркеу және ақпараттық жүйеде көрсетілетін қызметті өңдеу;
9) 2-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына және лицензия беру үшін негіздемеге сәйкестігін тексеруі;
10) 8-процесс – осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес аумақтық бөлімшелер берген қорытындының негізінде ақпараттық жүйеде көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтар болғандықтан сұрау салынған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
11) 9-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ақпараттық жүйеде қалыптастырылған көрсетілетін қызметтің нәтижесін (электрондық лицензияны) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолдана отырып қалыптастырылады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы порталда және көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған (www.kds.gov.kz).
Ескерту. Регламент 14-тармақпен толықтырылды - ҚР Өңірлік даму министрінің 26.06.2014 № 186/НҚ бұйрығымен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Іздестіру қызметіне лицензия
беру, қайта ресімдеу, лицензияға
телнұсқасын беру»
электрондық мемлекеттік
қызметінің регламентіне
1-қосымша
БЕКІТЕМІН
__________________ бойынша
мемлекеттік сәулет-құрылыс
бақылау және лицензиялау
департаменті
20 _ жылғы «__»____________
Жүзеге асырылған лицензиялық бақылаудың нәтижелері
бойынша қорытынды
1. Заңды тұлғаның атауы және мекенжайы:
мемлекеттік тілде: __________________________________________________
орыс тілінде: _______________________________________________________
заңды мекенжайы, телефон нөмірі:_____________________________________
директордың Т.Ә.А.: _________________________________________________
өндірістік базаның мекенжайы: _______________________________________
филиалдар, өкілеттіктер: ____________________________________________

7) процесс 6 - направление электронного документа (запроса получателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Центра через ШЭП на портал;
8) процесс 7 – регистрация и обработка запроса на портале;
9) условие 2 – проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
10) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя на портале на основании заключения;
11) процесс 9 – получение получателем результата услуги (электронная лицензия) сформированной на портале. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
14. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещен на портале и интернет – ресурсе услугодателя (www.kds.gov.kz).
Сноска. Регламент дополнен пунктом 14 в соответствии с приказом Министра регионального развития РК от 26.06.2014 № 186/ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликата лицензии на
изыскательскую деятельность»
УТВЕРЖДАЮ
Руководитель Департамента
государственного архитектурно
строительного контроля и
лицензирования по
«___»_____________20 ___ года
Форма
Заключение
по результатам осуществленного лицензионного контроля
1. Наименование и адрес юридического лица:
на государственном языке: _____________________________________
на русском языке: _____________________________________________
юридический адрес, контактный телефон: ________________________
Ф.И.О. директора: _____________________________________________
адрес производственной базы: __________________________________
филиалы, представительства: ___________________________________

2. Кәсіпорынның (ұйымның) құрылымдық-құқықтық нысаны: _______________
_____________________________________________________________________
(кәсіпкерлік субъектісін көрсету, басқа нысандар)
3. Тіркеу құжаттарының атауы:
4. Лицензиат ретінде жұмыс тәжірибесінің болуы (қажет болған
жағдайды): __________________________________________________________
(лицензиат ретінде қызмет мерзімі)
5. Мамандар құрамы (қажет болған жағдайда): _________________________
_____________________________________________________________________
(біліктілік талаптарға сәйкес келеді, біліктілік талаптарға сәйкес келмейді)
6. Іске асырылған объектілердің болуы (қажет болған жағдайда): ______
_____________________________________________________________________
(біліктілік талаптарға сәйкес келеді, біліктілік талаптарға сәйкес келмейді)
7. Пікірлердің болуы (қажет болған жағдайда):
_____________________________________________________________________
(біліктілік талаптарға сәйкес келеді, біліктілік талаптарға сәйкес келмейді)
8. Пікірлерді тексеру нәтижесі (қажет болған жағдайда): _____________
_____________________________________________________________________
(расталды, расталған жоқ)
9. Іске асырылған объектілер бойынша құжаттамалық расталуы (объектіні
іске қосу туралы қол қойылған актілердің көшірмелері немесе
орындалған жұмыстардың қол қойылған актілерінің көшірмелері):________
_____________________________________________________________________
(расталды, расталған жоқ)
10. Сұрау салынған лицензияланатын қызмет түрінің кіші қызмет
түрлерімен айналысу үшін мынадай өндірістік база бар:
_____________________________________________________________________
(жеке меншік, шаруашылық жүргізу, жедел басқару, жалға алу құғында)
11. Сұрау салынған лицензияланатын қызмет түрінің кіші қызмет
түрлерімен айналысу үшін мынадай жеке меншік (шаруашылық жүргізу
немесе жедел басқару) және/немесе жалға алу құқығында
материалды-техникалық қамсыздандыруы бар:____________________________
_____________________________________________________________________
(біліктілік талаптарға сәйкес келеді, біліктілік талаптарға сәйкес келмейді)
13. Сапаны бақылау бойынша ереже: ___________________________________
_____________________________________________________________________
(бар, жоқ)
14. Еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы жүйесі: _______________
_____________________________________________________________________
(бар, жоқ)
15. Құжаттарды қарау нәтижесінде өтініш беруші (лицензиат): _________
_____________________________________________________________________
(біліктілік талаптарға сәйкес келеді, біліктілік талаптарға сәйкес келмейді)
Қорытынды ұсынылған құжаттар негізінде берілді (лицензия болған жағдайда – маманның өндірістік базаға (объектіге) баруы), ақпараттың сәйкестігін және нақтылығын растаймыз.
Ескертпе:
Лицензиялау бөлімінің маманы         _________________
(Т.А.Ә.)
Лицензиялау бөлімінің бастығы        _________________
(Т.А.Ә.)
М.О.
«Іздестіру қызметіне лицензия
беру, қайта ресімдеу, лицензияға
телнұсқасын беру»
электрондық мемлекеттік
қызметінің регламентіне
2-қосымша
Электрондық үкімет порталы арқылы электрондық мемлекеттік
қызмет көрсеткен кезде функционалдық өзара іс-қимылдың
№ 1 диаграммасы
Көрсетілетін қызметті алушы арқылы электрондық мемлекеттік
қызмет көрсеткен кезде функционалдық өзара іс-қимылдың
№ 2 диаграммасы
Шартты белгілер:
«Іздестіру қызметіне лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияға телнұсқасын
беру» электрондық мемлекеттік қызметінің
регламентіне 3-қосымша
Ескерту. Регламент 3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Өңірлік даму министрінің 26.06.2014 № 186/НҚ бұйрығымен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Мемлекеттік қызмет көрсетудің
бизнес-процестерінің анықтамалығы Іздестіру қызметіне лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияға телнұсқасын беру
(Мемлекетік көрсетілетін қызмет атауы)
ХҚКО – Халыққа қызмет көрсету орталығы;
Портал – «электрондық үкімет» порталы (www.egov.kz) немесе «Е-лицензиялау» порталы (www.elicense.kz);
Көрсетілетін қызмет берушінің қызметкері – құжаттардың қабылдауын, құжаттардың тіркеуін, лицензиялық бақылауды және лицензиялау комиссияның отырысына құжаттардың дайындауын жүзеге асыратын көрсетілетін қызмет берушінің қызметкері
Көрсетілетін қызмет берушінің лицензиялау комиссиясы – лицензиялық бақылаудың нәтижелерін және көрсетілетін қызмет алушының құжаттарын біліктілік талаптарына сәйкестігін қарастыратын лицензиялау комиссия;
Көрсетілетін қызмет берушінің басшысы - Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитетінің басшылығы
Қазақстан Республикасы
Өңірлік даму министрінің
2013 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 384/НҚ бұйрығына
2-қосымша
«Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын жайлар құрылысын
ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияға телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік
көрсетілетін қызметтің регламенті

2. Организационно-правовая форма предприятия (организации)
: ___________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(указание субъекта предпринимательства, другие формы)
3. Наименование регистрационных документов:
4. Наличие опыта работы лицензиатом (при необходимости):
_____________________________________________________________________
(срок деятельности в качестве лицензиата)
5. Квалификационный состав:
_____________________________________________________________________
(соответствует квалификационным требованиям, несоответствует
квалификационным требованиям)
6. Наличие реализованных объектов (при необходимости):
_____________________________________________________________________
(соответствует квалификационным требованиям, несоответствует
квалификационным требованиям),
7. Наличие отзывов (при необходимости):
_____________________________________________________________________
(соответствует квалификационным требованиям, несоответствует
квалификационным требованиям),
8. Результат проверки отзыва (при необходимости):
_____________________________________________________________________
(подтверждены, неподтверждены),
9. Документальное подтверждение по реализованным объектам
строительства (копии подписанных актов ввода объекта в
эксплуатацию, либо копии подписанных актов выполненных работ):
_____________________________________________________________________
(подтверждены, неподтверждены),
10. Для выполнения заявленных видов работ подвида
лицензируемого вида деятельности располагает производственной
базой:
_____________________________________________________________________
(на праве собственности, хозяйственного ведения, оперативного
управления, аренды)
11. Для выполнения заявленных видов работ подвида
лицензируемого вида деятельности располагает
материально-технической оснащенностью на праве собственности
(хозяйственного ведения или оперативного управления) и/или
аренды:
_____________________________________________________________________
(соответствует квалификационным требованиям, несоответствует
квалификационным требованиям)
13. Инструкция по контролю качества:
_____________________________________________________________________
(имеется, не имеется)
14. Система охраны труда и техники безопасности:
_____________________________________________________________________
(имеется, не имеется)
15. По результатам рассмотрения документов считаем что
заявитель (лицензиат):
_____________________________________________________________________
(соответствует квалификационным требованиям, несоответствует
квалификационным требованиям)
Заключение выдано на основании предоставленных документов
(в случае получение лицензии - выезда специалиста на
производственную базу (объект)), соответствие и достоверность
сведений подтверждаем.
Примечание:
Специалист отдела лицензирования           _________________
(Ф.И.О.)
Начальник отдела лицензирования            _________________
(Ф.И.О.)
М.П.
Приложение 2
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликата лицензии на
изыскательскую деятельность»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 3
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликата лицензии на
изыскательскую деятельность»
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата
лицензии на изыскательскую деятельность
(наименование государственной услуги)
Сноска. Регламент дополнен приложением 3 в соответствии с приказом Министра регионального развития РК от 26.06.2014 № 186/ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
ЦОН – Центр обслуживания населения;
Портал – портал «электрнонного правительства» (www.egov.kz),
либо портал «Е-лицензирование» (www.elicense.kz);
Сотрудник услугодателя – сотрудники услугодателя осуществляющие
прием, регистрацию документов, лицензионный контроль и подготовку
документов к заседанию лицензионной комиссии;
Лицензионная комиссия услугодателя - лицензионная комиссия,
осуществляющая рассмотрение итогов лицензионного контроля и
документов услугополучателя на предмет соответствия квалификационным
требованиям;
Руководство услугодателя – руководство Комитета по делам
строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства
регионального развития Республики Казахстан.
- начало или завершение оказания государственной услуги;
- наименование процедуры (действия) услугополучателя и (или) СФЕ;
- вариант выбора;
- переход к следующей процедуре (действию).
Приложение 2
к приказу Министра
регионального развития
Республики Казахстан
от 20 декабря 2013 года № 384/ОД
Регламент
электронной государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов
лицензии на деятельность по организации строительства
жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков»

1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті мен облыстардың, Астана және Алматы қалаларының Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау департаменттері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық), сондай-ақ «электрондық үкіметтің» веб-порталы: www.e.gov.kz немесе «Е-лицензиялау» порталы: www.elicense.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электронды (ішінара автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі порталда көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын жайлар құрылысын ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензияны беру, лицензияны қайта ресімдеу және лицензияның телнұсқасын беру немесе электрондық түрде өтініш берген жағдайда электрондық құжат нысанында не өтінішті қағазда берген жағдайда қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы лицензияға және (немесе) лицензияға қосымшаға қағаз жеткізгіште өтініш берген жағдайда лицензия және (немесе) лицензияға қосымша басып шығарылады және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен және басшысының қолымен расталады.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1128 қаулысымен бекітілген «Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын жайлар құрылысын ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 4-тармағымен белгіленген.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл
тәртібінің сипаттамасы
5. Көрсетілетін қызметті алушының өтініші немесе көрсетілетін қызметті алушының электрондық сауалы мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оларды орындау ұзақтығы:

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Комитет по делам строительства и жилищно–коммунального хозяйства Министерства регионального развития Республики Казахстан (далее – услугодатель) и департаменты государственного архитектурно–строительного контроля и лицензирования областей, городов Астаны и Алматы (далее – структурное подразделение услугодателя) через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр), а также веб–портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или веб–портал «Е–лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал).
2. «Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
3. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача на портале лицензии, переоформление и выдача дубликатов лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков, в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа в случае подачи обращения в электронном виде, либо на бумажном носителе в случае подачи обращения в бумажном. В случае обращения услугополучателя за получением лицензии и (или) приложения к лицензии на бумажном носителе, лицензия и (или) приложение к лицензии распечатываются и заверяются печатью и подписью руководителя услугодателя.
4. Сроки оказания государственной услуги установлены пунктом 4 стандарта «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1128 (далее - Стандарт).
2. Описание порядка действия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя или электронного запроса услугополучателя.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:

1) көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы тіркелген жері бойынша орталыққа өтініш береді;
Қабылдау «электрондық кезек» тәртібімен жеделтетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының қалауы бойынша портал арқылы электрондық кезекті «броньдауға» болады.
Тізілімдеме өтініштің қабылданғанын растау болып табылады, оның көшірмесі аталған органның құжатты қабылдаған күні және нәтижені берудің жоспарланған күні туралы белгісін қоя отырып, көрсетілетін қызметті алушыға беріледі;
2) орталықта көрсетілетін қызметті алушының сұрауын өңдеу ұзақтығы – 15 минуттан аспайды.
3) орталықтан көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесіне сұрауды жіберу мерзімі – бірден құжаттарды қабылдағаннан кейін;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы орталыққа немесе порталға мынадай құжаттардың тізбесін ұсынады:
бірінші кезеңде лицензия алған кезде департаменттерге немесе орталыққа:
Стандартпен белгіленген нысан бойынша өтініш;
заңды тұлға үшін – жарғының көшірмесі (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары берілмеген жағдайда, нотариалды куәландырылған) және өтініш беруші – заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы анықтама;
өтініш берушінің салық органында есепте тұрғаны туралы куәліктің көшірмесі (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары берілмеген жағдайда, нотариалды куәландырылған);
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі, төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылған жағдайлардан басқа;
жобалау компаниясына меншік құқығында немесе жер пайдалану құқығында тиесілі жер учаскесіне құқық белгілеуші құжаттың көшірмесі;
құрылыстың нөлдік сатысындағы жобалау (жобалау-смета) құжаттамасы бойынша сараптама қорытындысының көшірмесі;
агент-банкпен шарттың көшірмесі;
тұрғын ғимартты салу үшін агент-банктің тұрғын ғимаратты салу құнының кемінде он бес пайызы мөлшерінде немесе нөлдік циклдегі құрылыс құнына балама мөлшерде меншікті қаражатының бар екені туралы анықтамасының көшірмесі;
қол қойылған пайдалануға беру актілерінің, жобалау компаниясының жарғылық қорында елу пайыздан астам жарғылық капиталы бар құрылтайшының, оның ішінде тапсырыс беруші ретіндегі құрылтайшының тұрғын ғимараттарды тұрғызуда кемінде үш жыл тәжірибесінің бар екенін растайтын қосалқы мердігерлік шарттарының нотариалды куәландырылған көшірмелері;
қол қойылған пайдалануға беру актілерінің нотариалды куәландырылған көшірмелері, жобалау компаниясының жарғылық қорында елу пайыздан астам жарғылық капиталы бар құрылтайшының кемінде жүз пәтерді Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мерзімде пайдалануға беру тәжірибесінің болуы;
жобалау компаниясының жарғылық қорында елу пайыздан астам жарғылық капиталы бар құрылтайшының кемінде жүз мың айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде меншікті капиталының бар екені туралы агент-банк анықтамасының көшірмесі;
екінші кезеңде лицензия алған кезде департаменттерге немесе орталыққа:
Стандартпен белгіленген нысан бойынша өтініш;
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі, төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылған жағдайлардан басқа;
заңды тұлға үшін – жарғының көшірмесі (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары берілмеген жағдайда, нотариалды куәландырылған) және өтініш беруші – заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы анықтама;
өтініш берушіні салық органында есепке қою туралы куәліктің көшірмесі (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары берілмеген жағдайда, нотариалды куәландырылған);
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі, төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылған жағдайлардан басқа;
құрылыс объектісінің жобалау (жобалау-смета) құжаттамасы бойынша сараптама қорытындысының көшірмесі;
құрылыстың нөлдік циклінің аяқталғаны туралы аралық қабылдау актісінің көшірмесі;
агент-банкте үлескерлердің тұрғын ғимарат құрылысы құнының кемінде он бес пайызы мөлшерінде тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу туралы шарттарға сәйкес енгізілген депозитінің бар екені туралы агент-банк анықтамасының көшірмесі;
құрылысты аяқтау үшін толық көлемде меншікті қаражатының не тұрғын ғимарат құрылысы құнының кемінде жиырма бес пайызы мөлшерінде меншікті қаражатының бар екені туралы агент-банк анықтамасының және құрылысты аяқтау үшін жеткілікті инвестиция беру туралы инвестормен келісімнің көшірмесі;
сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында инжинирингтік қызметтер көрсететін ұйыммен шарттың көшірмесі;
жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты өзгеруіне байланысты лицензияны қайта ресімдеген кезде, дара кәсіпкер қайта тіркелген, оның атауы мен мекенжайы өзгерген кезде, заңды тұлға бірігу, қосылу, бөлініп шығу немесе қайта құру нысанында қайта ұйымдастырылған кезде, заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекенжайы өзгерген кезде департаменттерге немесе орталыққа:
Стандартпен белгіленген нысан бойынша өтініш;
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі, төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылған жағдайлардан басқа;
лицензияның телнұсқасын берген кезде департаменттерге немесе орталыққа:
Стандартпен белгіленген нысан бойынша өтініш.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын жеке басын куәландыратын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы құжаттардың мәліметтерді, лицензия туралы, жобалау компаниясына меншік құқығында немесе жер пайдалану құқығында тиесілі жер учаскесінің бар-жоғы туралы мәліметтерді тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының ЭЦҚ қойылған электронды құжаттар нысанында орталықтың қызметкері өзі алады;

1) для получения услуги услугополучатель обращается в центр по месту регистрации.
Прием в центр осуществляется в порядке «электронной очереди» без ускоренного обслуживания. При желании услугополучателя возможно «бронирование» электронной очереди посредством портала.
Подтверждением принятия заявления является опись, копия которой вручается услугополучателю с отметкой о дате приема документов указанным органом и датой планируемой выдачи результата.
2) длительность обработки запроса услугополучателя в центре – не более 15 минут;
3) сроки отправки запроса услугополучателя из центра в структурное подразделение услугодателя – сразу после принятия документов;
4) для получения государственной услуги услугополучатель представляет перечень документов:
2) в департаменты или в центр при получении лицензии на втором этапе:
заявление по форме установленной Стандартом;
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
копия устава (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригиналов для сверки) и справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица заявителя - для юридического лица;
копия свидетельства о постановке заявителя на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки);
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
копия заключения экспертизы по проектной (проектно-сметной) документации объекта строительства;
копия акта промежуточной приемки о завершении нулевого цикла строительства;
копия справки из банка-агента о наличии депозитов дольщиков в размере не менее пятнадцати процентов от стоимости строительства жилого здания в банке-агенте, внесенных в соответствии с договорами о долевом участии в жилищном строительстве;
копия справки из банка-агента о наличии собственного капитала для завершения строительства в полном объеме либо собственного капитала в размере не менее двадцати пяти процентов от стоимости строительства жилого здания и соглашения с инвестором о предоставлении инвестиций, достаточных для завершения строительства;
копия договора с организацией, оказывающей инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;
в департаменты или в центр при переоформлении лицензии по причинам изменения фамилии, имени, отчества физического лица, при перерегистрации индивидуального предпринимателя, изменении его наименования и адреса, при реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования, изменения наименования и (или) юридического адреса юридического лица:
заявление по форме установленной Стандартом;
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
в департаменты или в центр при выдаче дубликата лицензии:
заявление по форме установленной Стандартом;
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, сведения о лицензии, о наличии земельного участка, принадлежащего проектной компании на праве собственности или на праве землепользования являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, сотрудник центра получает самостоятельно из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, подписанных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
на портале при получении лицензии на первом этапе:
запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя государственной услуги, по форме установленной Стандартом;
сканированная копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями;
на портале при получении лицензии при получении лицензии на втором этапе:
запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя государственной услуги, по форме установленной Стандартом;
сканированная копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями;
на портале при переоформлении лицензии по причинам изменения фамилии, имени, отчества физического лица, при перерегистрации индивидуального предпринимателя, изменении его наименования и адреса, при реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования, изменения наименования и (или) юридического адреса юридического лица:
запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя государственной услуги, по форме установленной Стандартом;
сканированная копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
данные лицензии и приложения к лицензии;
на портале при выдаче дубликата лицензии - запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя государственной услуги, по форме установленной Стандартом;
сканированная копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства».

1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті мен облыстардың, Астана және Алматы қалаларының Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау департаменттері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық), сондай-ақ «электрондық үкіметтің» веб-порталы: www.e.gov.kz немесе «Е-лицензиялау» порталы: www.elicense.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электронды (ішінара автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі порталда көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында жобалау қызметіне лицензияны беру, лицензияны қайта ресімдеу және лицензияның телнұсқасын беру немесе электрондық түрде өтініш берген жағдайда электрондық құжат нысанында не өтінішті қағазда берген жағдайда қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы лицензияға және (немесе) лицензияға қосымшаға қағаз жеткізгіште өтініш берген жағдайда лицензия және (немесе) лицензияға қосымша басып шығарылады және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен және басшысының қолымен расталады.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 7 қазандағы № 1036 қаулысымен бекітілген «Жобалау қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 4-тармағымен белгіленген.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл
тәртібінің сипаттамасы
5. Көрсетілетін қызметті алушының өтініші немесе көрсетілетін қызметті алушының электрондық сауалы мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оларды орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің уәкілетті қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушылардан тікелей портал немесе «Е-лицензиялау» мемлекеттік деректер қоры» ақпараттық жүйесі (ақпараттық жүйе) орталықтары арқылы түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған сұрауды (бұдан әрі – сауал) түскен күні тіркеуі;
Өтініш қағаз жеткізгіште түскен жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің уәкілетті қызметкері қағаз жеткізгіште ұсынылған материалдардың сканерден өткізілген көшірмелерімен бірге өтінішті ақпараттық жүйеде тіркейді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің уәкілетті қызметкерінің (қызметкерлерінің) ұсынылған құжаттардың толықтығын екі жұмыс күні ішінде тексеруі, ұсынылған құжаттар толық болмаған жағдайда сұрауды одан әрі қараудан бас тартуы;

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Комитет по делам строительства и жилищно–коммунального хозяйства Министерства регионального развития Республики Казахстан (далее – услугодатель) и департаменты государственного архитектурно–строительного контроля и лицензирования областей, городов Астаны и Алматы (далее – структурное подразделение услугодателя) через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр), а также веб–портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или веб–портал «Е–лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал).
2. «Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
3. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача на портале лицензии, переоформление и выдача дубликатов лицензии на проектную деятельность, в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа в случае подачи обращения в электронном виде, либо на бумажном носителе в случае подачи обращения в бумажном. В случае обращения услугополучателя за получением лицензии и (или) приложения к лицензии на бумажном носителе, лицензия и (или) приложение к лицензии распечатываются и заверяются печатью и подписью руководителя услугодателя.
4. Сроки оказания государственной услуги установлены пунктом 4 стандарта «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на проектную деятельность», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2010 года № 1036 (далее - Стандарт).
2. Описание порядка действия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя или электронного запроса услугополучателя.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) регистрация запроса на получение государственных услуг, поступивших через портал напрямую от услугополучателей или через центры в Информационной системе «Государственная база данных «Е-лицензирование» (информационная система) (далее - запрос) уполномоченным сотрудником структурного подразделения услугодателя в день поступления.
В случае поступления заявления на бумажных носителях, уполномоченным сотрудником структурного подразделения услугодателя производится регистрация заявления в информационной системе с приложением сканированных копий предоставленных на бумажных носителях материалов;
2) проверка уполномоченным сотрудником (сотрудниками) структурного подразделения услугодателя полноты представленных документов в течение двух рабочих дней, в случае неполноты представленных документов, отказ в дальнейшем рассмотрении запроса;

1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті мен облыстардың, Астана және Алматы қалаларының Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау департаменттері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық), сондай-ақ «электрондық үкіметтің» веб-порталы: www.e.gov.kz немесе «Е-лицензиялау» порталы: www.elicense.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электронды (ішінара автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі порталда көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында құрылыс-монтаж жұмыстарына арналған лицензияны беру, лицензияны қайта ресімдеу және лицензияның телнұсқасын беру немесе электрондық түрде өтініш берген жағдайда электрондық құжат нысанында не өтінішті қағазда берген жағдайда қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы лицензияға және (немесе) лицензияға қосымшаға қағаз жеткізгіште өтініш берген жағдайда лицензия және (немесе) лицензияға қосымша басып шығарылады және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен және басшысының қолымен расталады.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 7 қазандағы № 1036 қаулысымен бекітілген «Құрылыс-монтаж жұмыстарына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 4-тармағымен белгіленген.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл
тәртібінің сипаттамасы
5. Көрсетілетін қызметті алушының өтініші немесе көрсетілетін қызметті алушының электрондық сауалы мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оларды орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің уәкілетті қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушылардан тікелей портал немесе «Е-лицензиялау» мемлекеттік деректер қоры» ақпараттық жүйесі (ақпараттық жүйе) орталықтары арқылы түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған сұрауды (бұдан әрі – сауал) түскен күні тіркеуі;
Өтініш қағаз жеткізгіште түскен жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің уәкілетті қызметкері қағаз жеткізгіште ұсынылған материалдардың сканерден өткізілген көшірмелерімен бірге өтінішті ақпараттық жүйеде тіркейді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің уәкілетті қызметкерінің (қызметкерлерінің) ұсынылған құжаттардың толықтығын екі жұмыс күні ішінде тексеруі, ұсынылған құжаттар толық болмаған жағдайда сұрауды одан әрі қараудан бас тартуы;

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Комитет по делам строительства и жилищно–коммунального хозяйства Министерства регионального развития Республики Казахстан (далее – услугодатель) и департаменты государственного архитектурно–строительного контроля и лицензирования областей, городов Астаны и Алматы (далее – структурное подразделение услугодателя) через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр), а также веб–портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или веб–портал «Е–лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал).
2. «Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
3. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача на портале лицензии, переоформление и выдача дубликатов лицензии на строительно-монтажные работы, в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа в случае подачи обращения в электронном виде, либо на бумажном носителе в случае подачи обращения в бумажном. В случае обращения услугополучателя за получением лицензии и (или) приложения к лицензии на бумажном носителе, лицензия и (или) приложение к лицензии распечатываются и заверяются печатью и подписью руководителя услугодателя.
4. Сроки оказания государственной услуги установлены пунктом 4 Стандарта «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на строительно-монтажные работы», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2010 года № 1036 (далее - Стандарт).
2. Описание порядка действия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя или электронного запроса услугополучателя.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) регистрация запроса на получение государственных услуг, поступивших через портал напрямую от услугополучателей или через центры в Информационной системе «Государственная база данных «Е-лицензирование» (информационная система) (далее - запрос) уполномоченным сотрудником структурного подразделения услугодателя в день поступления.
В случае поступления заявления на бумажных носителях, уполномоченным сотрудником структурного подразделения услугодателя производится регистрация заявления в информационной системе с приложением сканированных копий предоставленных на бумажных носителях материалов;
2) проверка уполномоченным сотрудником (сотрудниками) структурного подразделения услугодателя полноты представленных документов в течение двух рабочих дней, в случае неполноты представленных документов, отказ в дальнейшем рассмотрении запроса;