Целиноград аудандық мәслихатының 2012 жылғы 14 желтоқсандағы № 79/11-5 "2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2013 жылғы 6 желтоқсандағы № 167/23-5 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 10 желтоқсанда № 3915 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2014 жылғы 2 сәуірдегі № 04-01-08/57 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 02.04.2014 № 04-01-08/57 хатымен).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабының 2 тармағының 4) тармақшасына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Целиноград аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Целиноград аудандық мәслихатының «2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» 2012 жылғы 14 желтоқсандағы № 79/11-5 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3554 болып тіркелген, 2012 жылғы 31 желтоқсанда «Призыв», «Ұран» аудандық газеттерінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«1. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2013 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 16 966 780,4 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 691 672 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 19 560,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 75 000 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 16 180 547,8 мың теңге;
2) шығындар – 16 706 548,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік несие беру – 18 899 мың теңге:
бюджеттік несиелер – 22 257 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 3 358 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профицит) – 187 533,2 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – -187 533,2 мың теңге:
қарыздар түсімі – 19 671 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 249 958 мың теңге;
бюджет қаражатының қалдықтарының қозғалысы - 42 753,8 мың теңге.»;
6 тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда баяндалсын:
«1) республикалық бюджеттен:
432 143 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
19 968 мың теңге – жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне;

О внесении изменений в решение Целиноградского районного маслихата от 14 декабря 2012 года № 79/11-5 "О районном бюджете на 2013-2015 годы"
Решение Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 6 декабря 2013 года № 167/23-5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 10 декабря 2013 года № 3915. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 2 апреля 2014 года № 04-01-08/57)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 02.04.2014 № 04-01-08/57).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 2 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» Целиноградский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Целиноградского районного маслихата «О районном бюджете на 2013-2015 годы» от 14 декабря 2012 года № 79/11-5 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3554, опубликовано 31 декабря 2012 года в районных газетах «Призыв», «Ұран») следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
«1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 16 966 780,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 691 672 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 19 560,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 75 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 16 180 547,8 тысяч тенге;
2) затраты – 16 706 548,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 18 899 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 22 257 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 358 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 187 533,2 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -187 533,2 тысяч тенге:
поступления займов – 19 671 тысяч тенге;
погашение займов – 249 958 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 42 753,8 тысяч тенге.»;
подпункт 1) пункта 6 изложить в новой редакции:
«1) из республиканского бюджета:
432 143 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
19 968 тысяч тенге – на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшихся без попечения родителей;

537 881 мың теңге – облыстық, аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге;
40 687,2 мың теңге – эпизиоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге;
6 192 мың теңге – мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
53 010 мың теңге – мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін арттыруға;
8 757 мың теңге – 2011-2020 жылдарға Қазақстан Республикасында білім беруді дамыту мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға;
12 354,6 мың теңге – үш деңгейлік жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге ақыларды арттыруға;
45 589 мың теңге – «Өңiрлердi дамыту» бағдарламасы шеңберiнде өңiрлердi экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға;
162 388 мың теңге – Астана қаласының жасыл желекті аймағын құру үшін мәжбүрлеп оқшаулаған кезде жер пайдаланушылар немесе жер телімдерінің иелеріне шығындарды өтеуге;
339 323,4 мың теңге – жаңадан енгізілетін білім беру объектілерін күтіп-ұстауға;
16 566 мың теңге – жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға;»;
6 тармақтың 2) тармақшасында:
үшінші азат жолы жаңа редакцияда баяндалсын:
«29 534,3 мың теңге – білім беру нысандарының өртке қарсы іс-шараларын жүргізуге»;
төртінші азат жолы жаңа редакцияда баяндалсын:
«543 мың теңге – Ұлы Отан Соғысына қатысқандарға және оның мүгедектеріне коммуналдық шығындарды өтеу үшін әлеуметтік көмек көрсетуге»;
7 тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда баяндалсын:
«1) республикалық бюджеттен:
2 453 745 мың теңге – білім беру нысандарын салу және реконструкциялауға;
2 921 944 мың теңге – инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға;
1 766 138,7 мың теңге – ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға;
312 282 мың теңге – Ақмол ауылында жылу қазандығының құрылысына және жылумен қамтамасыз ету жүйесін жаңартуға;
3 715 323 мың теңге – ауылдық елді мекендерде жылу-энергетикалық жүйені дамытуға;»;
7 тармақтың 2) тармақшасында:
үшінші азат жолы жаңа редакцияда баяндалсын:
«106 772 мың теңге – ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға»;
алтыншы азат жолы жаңа редакцияда баяндалсын:
«53 800 мың теңге – «Целиноград коммуналдық қызметі» шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорынның жарғылық капиталын көбейтуге»;
8 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«8. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен 5,6 мың теңге мөлшерінде бюджеттік несиелер бойынша сыйақылар қарастырылсын.»;

537 881 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного, районного значения и улиц населенных пунктов;
40 687,2 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
6 192 тысяч тенге – на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов;
53 010 тысяч тенге – на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
8 757 тысяч тенге – на реализацию государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы;
12 354,6 тысяч тенге – на повышение оплаты учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
45 589 тысяч тенге – на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»;
162 388 тысяч тенге – на возмещение убытков землепользователям или собственникам земельных участков при принудительном отчуждении земельных участков для создания зеленой зоны города Астаны;
339 323,4 тысяч тенге – на содержание вновь вводимых объектов образования;
16 566 тысяч тенге – на увеличение штатной численности местных исполнительных органов;»;
в подпункте 2) пункта 6:
абзац третий изложить в новой редакции:
«29 534,3 тысяч тенге – на проведение противопожарных мероприятий объектов образования»;
абзац четвертый изложить в новой редакции:
«543 тысяч тенге – на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны на расходы за коммунальные услуги»;
подпункт 1) пункта 7 изложить в новой редакции:
«1) из республиканского бюджета:
2 453 745 тысяч тенге – на строительство и реконструкцию объектов образования;
2 921 944 тысяч тенге – на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
1 766 138,7 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах;
312 282 тысяч тенге – на строительство котельной и реконструкцию системы теплоснабжения в ауле Акмол;
3 715 323 тысяч тенге – на развитие теплоэнергетической системы в сельских населенных пунктах;»;
в подпункте 2) пункта 7:
абзац третий изложить в новой редакции:
«106 772 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах»;
абзац шестой изложить в новой редакции:
«53 800 тысяч тенге – на увеличение уставного капитала государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения «Целиноградская коммунальная служба»;
пункт 8 изложить в новой редакции:
«8. Учесть в районном бюджете на 2013 год вознаграждения по бюджетным кредитам из республиканского бюджета на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов в сумме 5,6 тысяч тенге.»;

көрсетілген шешімнің 16 қосымшалары осы шешімнің 12 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Целиноград аудандық
мәслихаты сессиясының төрайымы             Г.Саптаякова
Целиноград аудандық
мәслихатының хатшысы                       Р.Түлкібаев
«КЕЛІСІЛДІ»
Целиноград ауданының әкімі                 Б.Мауленов
«Целиноград ауданының экономика
және қаржы бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің басшысы                        А.Ыбраева
Целиноград аудандық мәслихатының

приложения 16 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии
Целиноградского
районного маслихата                        Г.Саптаякова
Секретарь Целиноградского
районного маслихата                        Р.Тулькубаев
«СОГЛАСОВАНО»
Аким Целиноградского района                Б.Мауленов
Руководитель
государственного учреждения
«Отдел экономики и финансов
Целиноградского района»                    А.Ибраева
Приложение 1 к решению
Целиноградского районного маслихата