2014-2016 жылдарға арналған Алға ауданының бюджеті туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2013 жылғы 24 желтоқсандағы № 121 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 17 қаңтарда № 3751 болып тіркелді. Күші жойылды – Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 24.12.2014 № 182 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды – Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 24.12.2014 № 182 шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылдың 23 қаңтарындағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабына және Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV бюджеттік Кодексінің 9 бабының 2 тармағына сәйкес Алға аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2014-2016 жылдарға арналған Алға ауданының бюджеті тиісінше 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер            5 057 576,6 мың теңге;
оның ішінде:
салық түсімдері бойынша            1 626 443 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша            50 558,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан
түсетін түсімдер бойынша            23 004 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша            3 357 571,1 мың теңге;
2) шығындар            5 040 259,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру            20 990 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер            25 002 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу             012 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын
операциялар бойынша сальдо            101 752 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу            101 752 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы            -105 424,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру      105 424,7 мың теңге;
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 19.02.2014 № 133 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.04.2014 № 150 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.05.2014 № 155 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.08.2014 № 163 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.10.2014 № 169 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
жеке және заңды тұлғалар, дара кәсіпкерлер мүлкіне салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдарына салық;
акциз, мыналарға:
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген алкоголь өніміне;
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
жылжымайтын мүлікке құқықтарды және олармен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
жылжымалы мүлік кепілін және кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркегені үшін алым;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алынатын алым;
ойын бизнесіне салық;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж:
коммуналдық меншіктен түсетін кірістер;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге салынатын айыппұлдар, өсімдер, санкциялар, өндіріп алулар;
аудан бюджетіне түсетін басқа да салықтық емес түсімдер;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.

О бюджете Алгинского района на 2014-2016 годы
Решение маслихата Алгинского района Актюбинской области от 24 декабря 2013 года № 121. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 17 января 2014 года № 3751. Утратило силу – решением маслихата Алгинского района Актюбинской области от 24.12.2014 № 182
Сноска. Утратило силу – решением маслихата Алгинского района Актюбинской области от 24.12.2014 № 182.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV Алгинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Алгинского района на 2014-2016 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы            5 057 576,6 тысяч тенге,
в том числе по:
налоговым поступлениям            1 626 443 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям            50 558,5 тысяч тенге;
поступлениям от продажи
основного капитала            23 004 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов            3 357 571,1 тысяч тенге;
2) затраты            5 040 259,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное
кредитование                  20 990 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты            25 002 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов      4 012 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям
с финансовыми активами            101 752 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов      101 752 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета                  -105 424,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
бюджета                        105 424,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алгинского района Актюбинской области от 19.02.2014 № 133 (вводится в действие с 01.01.2014) от 17.04.2014 № 150;(вводится в действие с 01.01.2014); от 28.05.2014 № 155 (вводится в действие с 01.01.2014); от 08.08.2014 № 163 (вводится в действие с 01.01.2014); от 20.10.2014 № 169 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налог на имущество физических, юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
земельный налог;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства;
акцизы на:
алкогольную продукцию, произведенную на территории Республики Казахстан;
бензин (за исключением авиационного) и дизельного топливо;
плата за пользование земельными участками;
сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
налог на игорный бизнес;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет;
доходы от коммунальной собственности:
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения);
штрафы, пени, санкции, взыскания налагаемые государственными учреждениями, финансируемые из бюджета (города областного значения);
другие неналоговые поступления в бюджет района;
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения.

3. Қазақстан Республикасының «2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Заңының 5 бабына сәйкес жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомаларынан асып түсуі нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайызы шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.
4. Қазақстан Республикасының «2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Заңының 10 бабына сәйкес:
2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері - 19 966 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ бірге айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 1 852 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 19 966 теңге мөлшерінде белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
4-1. Қазақстан Республикасының «2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Заңының 12-1 бабына сәйкес 2014 жылғы 1 сәуірден бастап, мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын мемлекеттік мекемелер жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржылан-дырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін 10 пайыз мөлшерінде ай сайынғы үстемақы төлеу белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
Ескерту. Шешім 4-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 17.04.2014 № 150 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілген субвенция көлемі - 1 113 617 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
6. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте орта білім беруде жан басына шаққандағы қаржыландыруды енгізу бойынша сынамалауды өткізу үшін мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандарттарына сәйкес орта білім беру ұйымдарында білім беру процесін жүзеге асыруға көзделген шығыстарды беруге байланысты облыстық бюджетке түсетін ағымдағы нысаналы трансферттер 365 659 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
7. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін – 25 002 мың теңге;

3. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2014-2016 годы» отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно зачитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
4. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2014-2016 годы» установлено:
с 1 января 2014 года:
1) минимальный размер заработный платы - 19 966 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 1 852 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 19 966 тенге.
4-1. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 12-1 Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2014-2016 годы» с 1 апреля 2014 года установлена ежемесячная надбавка за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов, в размере 10 процентов.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Алгинского района Актюбинской области от 17.04.2014 № 150 (вводится в действие с 01.01.2014).
5. Учесть предусмотренный в районном бюджете на 2014 год субвенции передаваемые из областного бюджета в сумме - 1 113 617 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2014 год целевые текущие трансферты в областной бюджет в связи с передачей расходов, предусмотренных на осуществление образовательного процесса в организациях среднего образования в соответствии с государственными общеобязательными стандартами образования, для проведения апробации по внедрению подушевого финансирования в среднем образовании в общей сумме 365 659 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
7. Учесть в районном бюджете на 2014 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
25 002 тысяч тенге – для реализации мер социальной поддержке специалистов;

мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 18 744 мың теңге;
Қазақстан Республикасында Білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға – 16 388 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға – 19 889 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беруде жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге – 549 118 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 1 700 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 4 900 мың теңге;
мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын мемлекеттік мекемелер қызметкерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындар қызметкерлерінің лауазымдық жалақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін 2014 жылғы 1 сәуірден бастап 10 пайыз мөлшерінде ай сайынғы үстемақы төлеуге – 96 552 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 17.04.2014 № 150 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.08.2014 № 163 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.10.2014 № 169 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттер түскені ескерілсін:
инженерлік – коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 44 784 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға – 351 753 мың теңге;
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымын дамыту – 357 692 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға – 49 877 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 08.08.2014 № 163 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері түскені ескерілсін, оның ішінде:
білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға – 86 194 мың теңге;
инженерлік – коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 32 741 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға – 67 970,7 мың теңге;
мәдениет объектілерін дамытуға – 33 199 мың теңге;

18 744 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
16 388 тысяч тенге – на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы;
19 899 тысяч тенге на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
549 118 – на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 1 700 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет – 4900 тысяч тенге;
на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов в размере 10 процентов с 1 апреля 2014 года – 96 552 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алгинского района Актюбинской области от 17.04.2014 № 150 (вводится в действие с 01.01.2014); от 08.08.2014 № 163 (вводится в действие с 01.01.2014); от 20.10.2014 № 169 (вводится в действие с 01.01.2014).
8. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 44 784 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения – 351 753 тысяч тенге;
на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы «Развитие регионов» – 357 692 тысяч тенге;
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда – 49 877 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением маслихата Алгинского района Актюбинской области от 08.08.2014 № 163 (вводится в действие с 01.01.2014).
9. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета, в том числе:
на строительство и реконструкцию объектов образования 86 194 тысяч тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 32 741 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения – 67 970,7 тысяч тенге;
на развитие объектов культуры – 33 199 тысяч тенге;

"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымын дамыту – 33 076 мың теңге;
көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізуге – 1 250 мың теңге;
санитарлық союға бағытталған бруцеллез ауруымен ауырған ауыл шаруашылық жануарларының (ұсақ және ірі қара малдар) құнын (50%-ға дейін) өтеуге – 6 997 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендер көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 138 576,9 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға – 29 288 мың теңге;
коммуналдық шаруашылығын дамытуға – 19 825,5 мың теңге;
«Жұмыспен қамту 2020 жол картасы» Бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендерді дамытуға – 6 456 мың теңге;
автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге - 6 737 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға – 129 734,7 мың теңге;
ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстарына – 8 900 мың теңге;
елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеуге – 27 116 мың теңге;
коммуналдық меншіктегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыруға - 15903,3 мың теңге.
Аталған трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 19.02.2014 № 133 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.05.2014 № 155 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.08.2014 № 163 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.10.2014 № 169 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы «Развитие регионов» – 33 076 тысяч тенге;
на проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов – 1 250 тысяч тенге;
на возмещение (до 50%) стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом, направляемых на санитарный убой – 6 997 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов – 138 576,9 тысяч тенге;
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья
коммунального жилищного фонда – 29 288 тысяч тенге;
на развитие коммунального хозяйства – 19 825,5 тысяч тенге;
на развитие сельских населенных пунктов в рамках Программы
«Дорожная карта занятости 2020» - 6 456 тысяче тенге;
на обеспечение функционирования автомобильных дорог – 6 737
тысяч тенге;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов – 129 734,7
тысяч тенге;
на капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций – 8 900 тысяч тенге;
на разработку генеральных планов населенных пунктов – 27 116 тысяч тенге;
на организацию эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности – 15 903,3 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алгинского района Актюбинской области от 19.02.2014 № 133 (вводится в действие с 01.01.2014); от 28.05.2014 № 155 (вводится в действие с 01.01.2014); от 08.08.2014 № 163 (вводится в действие с 01.01.2014); от 20.10.2014 № 169 (вводится в действие с 01.01.2014).

10. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте ауданның жергілікті атқарушы органының резерв сомасы 34 000 мың теңге болып бекітілсін.
11. 2014 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте қала және ауылдық округ әкімі аппараттарының бюджеттік бағдарламалары 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Осы шешім 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы
Қ. Нұрғалиев
Аудандық мәслихат
хатшысы
А. Кайрушев

10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2014 год в сумме 34 000 тысяч тенге.
11. Утвердить перечень бюджетных программ районного бюджета, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2014 год, согласно приложению 4.
12. Утвердить перечень бюджетных программ районного бюджета акимов городского и сельских округов на 2014 год, согласно приложению 5.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии
маслихата
К. Нургалиев
Секретарь районного
маслихата
А. Кайрушев

17868,9
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
7206,9
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5326
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1880,9
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
10662
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5864
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
4028
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
770
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
79835
1
Ауыл шаруашылығы
28074
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
5256,4
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
5256,4
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
22817,6
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14260,6
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
400
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
660
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
6997
6
Жер қатынастары
8830
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
8830
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7630
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезінде жүргізілетін жерге орналастыру
1000
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
200
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
42931
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
42931
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
42931
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
35365
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
35365
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
35365
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

17868,9
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
7206,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
5326
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1880,9
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
10662
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
5864
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
4028
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
770
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
79835
1
Сельское хозяйство
28074
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
5256,4
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
5256,4
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
22817,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
14260,6
003
Капитальные расходы государственного органа
500
006
Организация санитарного убоя больных животных
400
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
660
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
6997
6
Земельные отношения
8830
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
8830
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
7630
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, поселков, сел, сельских округов
1000
007
Капитальные расходы государственного органа
200
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
42931
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
42931
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
42931
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
35365
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
35365
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
35365
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)