2014-2016 жылдарға арналған Қобда ауданының бюджеті туралы
Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 2013 жылғы 24 желтоқсандағы № 125 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 16 қаңтарда № 3739 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 185 шешімімен
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 23.12.2014 № 185 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95 Бюджеттік кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабына және Ақтөбе облыстық мәслихатының 2013 жылғы 11 желтоқсандағы № 168 «2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне сәйкес Қобда аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға мына көлемде бекітілсін:
1) кірістер 3 166 318,4 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдері бойынша 300 604 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша 6 805,3 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша 32 600 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша 2 826 309,1 мың теңге;
2) шығындар 3 197 453 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру 42 186,3 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 48 787,3 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 6 601 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы -73 320,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру 73 320,9 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 20.02.2014 № 138 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.04.2014 № 151 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.05.2014 № 161 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.08.2014 № 168 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.10.2014 № 170 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге жеке тұлғалардан алынатын жер салығы;
елдi мекендер жерлерiне жеке тұлғалардан алынатын жер салығы;
өнеркәсіп, көлік, байланыс, қорғаныс жеріне және ауыл шаруашылығына арналмаған өзге де жерге салынатын жер салығы;
елді мекендер жерлеріне заңды тұлғалардан, жеке кәсіпкерлерден, жеке нотариустар мен адвокаттардан алынатын жер салығы;
заңды тұлғалардан көлiк құралдарына салынатын салық;
жеке тұлғалардан көлiк құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
заңды және жеке тұлғалар бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ өзінің өндірістік мұқтаждарына пайдаланылатын бензин (авиациялықты қоспағанда);
заңды және жеке тұлғаларға бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ өз өндірістік мұқтаждарына пайдаланылатын дизель отыны;
жер учаскелерін пайдаланған үшін алынатан төлем;
жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлем;
тіркелген салық;
мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынады;
азаматтық хал актiлерiн тiркегенi үшiн, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәлiктердi және азаматтық хал актiлерi жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәлiктердi қайтадан бергенi үшiн мемлекеттік баж;
шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретiн құжаттарды ресiмдегенi үшiн, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерiстер енгiзгенi үшiн мемлекеттік баж;
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтiру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресiмдегенi үшін мемлекеттік баж;
тұрғылықты жерiн тiркегенi үшiн мемлекеттік баж;
аңшы куәлігін бергенi және оны жыл сайын тіркегені үшiн мемлекеттік баж;

О бюджете Кобдинского района на 2014-2016 годы
Решение Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 24 декабря 2013 года № 125. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 16 января 2014 года № 3739. Утратило силу решением Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 23 декабря 2014 года № 185
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
Сноска. Утратило силу решением Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 23.12.2014 № 185.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Актюбинского областного маслихата от 11 декабря 2013 года № 168 «Об областном бюджете на 2014-2016 годы» Кобдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2014-2016 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 166 318,4 тысяч тенге,
в том числе по:
налоговым поступлениям - 300 604 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 6 805,3 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 32 600 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 826 309,1 тысяч тенге;
2) затраты – 3 197 453 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 42 186,3 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты – 48 787,3 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 6 601 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета -73 320,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета 73 320,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Кобдинского района Актюбинской области от 20.02.2014 № 138 (вводится в действие с 01.01.2014); от 15.04.2014 № 151 (вводится в действие с 01.01.2014); от 28.05.2014 № 161 (вводится в действие с 01.01.2014); от 07.08.2014 № 168 (вводится в действие с 01.01.2014); от 17.10.2014 № 170 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты;
индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты;
социальный налог;
налог на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
налог на имущество физических лиц;
земельный налог с физических лиц на земли сельскохозяйственного назначения;
земельный налог с физических лиц на земли населенных пунктов;
земельный налог на земли промышленности, транспорта, связи, обороны и иного несельскохозяйственного назначения;
земельный налог с юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли населенных пунктов;
налог на транспортные средства с юридических лиц;
налог на транспортные средства с физических лиц;
единый земельный налог;
бензин (за исключением авиационного) реализуемый юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемый на собственные производственные нужд;
дизельное топливо, реализуемое юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемое на собственные производственные нужды;
плата за пользование земельными участками;
сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества;
сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах;
фиксированный налог;
государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям;
государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния;
государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы;
государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении гражданства Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан;
государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства;
государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию;

жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж;
қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж;
тракторшы-машинистің куәлігі берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж;
коммуналдық меншіктегі мүлікті жалдаудан түсетін кірістер;
жергілікті мемлекеттік органдар салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар;
жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер;
жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.
3. Қазақстан Республикасының «2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Заңының 5 бабына сәйкес жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомаларынан асып түсуі нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының4 проценті шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.
4. Қазақстан Республикасының «2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Заңының 10 бабына сәйкес:
2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 19 966 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтармен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 1 852 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 19 966 теңге мөлшерінде белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
4-1. Қазақстан Республикасының «2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Заңының 12-1 бабына сәйкес, 2014 жылғы 1 сәуірден бастап, мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін 10 пайыз мөлшерінде ай сайынғы үстемақы белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.

государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно);
государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему;
государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверений тракториста – машиниста;
доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности;
административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые местными государственными органами;
другие неналоговые поступления в местный бюджет;
поступления от продажи земельных участков.
3. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2014-2016 годы» отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
4. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2014-2016 годы» установлено:
с 1 января 2014 года:
1) минимальный размер заработной платы - 19 966 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 1 852 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 19 966 тенге.
4-1. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 12-1 Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2014-2016 годы» установлена с 1 апреля 2014 года ежемесячная надбавка за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов, в размере 10 процентов.

Ескерту. Шешім 4-1 тармақшамен толықтырылды - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 15.04.2014 № 151 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілген субвенциялар көлемі 2 211 876 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
6. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мынадай мөлшерде ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін, оның ішінде:
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011 – 2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға – 12 291 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырмасын іске асыруға – 89 263 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға – 22 629 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге - 124 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 670 мың теңге;
2014 жылғы 1 сәуірден бастап, мемлекеттік мекемелердің қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін 10 пайыз мөлшерінде ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 101 115 мың теңге.
Аталған нысаналы трансферттерін бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 15.04.2014 № 151 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.08.2014 № 168 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін, оның ішінде:
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға - 25 041 мың теңге;
инженерлік-коммунакациялық инфрақұрылымды салуға – 129 625 мың теңге.
Нысаналы даму трансферттерің бөлу аудан әкімдігі қаулысының негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 07.08.2014 № 168 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін, оның ішінде:
инженерлік-коммунакациялық инфрақұрылымды салуға – 30 502 мың теңге;
ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау жүйесін дамытуға - 26 161 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға – 2 000 мың теңге.
Нысаналы даму трансферттерің бөлу аудан әкімдігі қаулысының негізінде айқындалады.

Сноска. Решение дополнено подпунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Кобдинского района Актюбинской области от 15.04.2014 № 151 (вводится в действие с 01.01.2014).
5. Учесть в районном бюджете на 2014 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты в сумме 2 211 876 тысячи тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2014 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы - 12 291 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования - 89 263 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 22 629 тысяч тенге;
124 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
670 тысяч тенге – на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
101 115 тысяч тенге – на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов, в размере 10 процентов с 1 апреля 2014 года.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями маслихата Кобдинского района Актюбинской области от 15.04.2014 № 151 (вводится в действие с 01.01.2014); от 07.08.2014 № 168 (вводится в действие с 01.01.2014).
7. Учесть в районном бюджете на 2014 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета, в том числе:
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда – 25 041 тысяч тенге;
на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 129 625 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным решением маслихата Кобдинского района Актюбинской области от 07.08.2014 № 168 (вводится в действие с 01.01.2014).
8. Учесть в районном бюджете на 2014 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета, в том числе:
на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 30 502 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах – 26 161 тысяч тенге;
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда - 2000 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.

Ескерту. 8 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 20.02.2014 № 138 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.05.2014 № 161 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.08.2014 № 168 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.10.2014 № 170 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері түскені ескерілсін, оның ішінде:
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 118 169,1 мың теңге;
санитарлық союға жіберілетін бруцеллезбен ауру (ірі және ұсақ мүйізді) ауылшаруашылық малдарының (50% дейінгі) құнын өтеуге - 14 071 мың теңге;
автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге – 5 940 мың теңге;
Жұмыспен қамту-2020 жол картасы бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендерді дамытуға – 2 000 мың теңге;
ведомстволық бағыныстағы білім беру мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстарына – 14 723 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыруды дамытуға – 440 мың теңге;
білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға – 2 969 мың теңге;
бас жоспарларды әзірлеуге – 16 700 мың теңге.
Нысаналы даму трансферттерің бөлу аудан әкімдігі қаулысының негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 20.02.2014 № 138 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.05.2014 № 161 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.08.2014 № 168 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.10.2014 № 170 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. Алынып тасталды – Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 17.10.2014 № 170 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).

Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата Кобдинского района Актюбинской области от 20.02.2014 № 138 (вводится в действие с 01.01.2014); от 28.05.2014 № 161 (вводится в действие с 01.01.2014); от 07.08.2014 № 168 (вводится в действие с 01.01.2014); от 17.10.2014 № 170 (вводится в действие с 01.01.2014).
9. Учесть в районном бюджете на 2014 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе:
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов – 118 169,1 тысяч тенге;
на возмещение (до 50%) стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом, направляемых на санитарный убой – 14 071 тысяч тенге;
на обеспечение функционирование автомобильных дорог - 5 940 тысяч тенге;
на развитие сельских населенных пунктов в рамках программы Дорожная карта занятости 2020 – 2 000 тысяч тенге;
14 723 тысяч тенге - на капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций образования;
440 тысяч тенге – на развитие благоустройства населенных пунктов;
на строительство и реконструкцию объектов образования - 2 969 тысяч тенге;
на разработку генеральных планов - 16 700 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата Кобдинского района Актюбинской области от 20.02.2014 № 138 (вводится в действие с 01.01.2014); от 28.05.2014 № 161 (вводится в действие с 01.01.2014); от 07.08.2014 № 168 (вводится в действие с 01.01.2014); от 17.10.2014 № 170 (вводится в действие с 01.01.2014).
10. Исключен решением маслихата Кобдинского района Актюбинской области от 17.10.2014 № 170 (вводится в действие с 01.01.2014).

11. 2014 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. 2014 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалары 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Осы шешім 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат сессиясының
төрағасы
Аудандық мәслихаттың хатшысы
К.МУСАГАЛИЕВ
Л.ИСМАҒАМБЕТОВА
2013 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 125 аудан мәслихатының
шешіміне 1 қосымша
2014 жылға арналған аудандық бюджет

11. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2014 год, согласно приложению 4.
12. Утвердить бюджетные программы аульных округов на 2014 год согласно приложению 5.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии районного
маслихата
Секретарь районного маслихата
К.МУСАГАЛИЕВ
Л.ИСМАГАМБЕТОВА
Приложение 1
к решению сессии
районного маслихата
от 24 декабря 2013 года № 125
Районный бюджет на 2014 год

13 624,8
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
8 700,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын мектептен тыс іс-шараларды және конкурстарды өткiзу
1 292,0
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
690,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына (қамқоршыларына) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
8 470,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
64 019,5
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
7 969,0
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
7 969,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
90 525,0
2
Әлеуметтiк көмек
76 210,6
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
5 949,7
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
6 227,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
70 260,9
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
25 638,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
9 657,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
124,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
28 910,8
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
4 405,6
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
1 525,5
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
14 314,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
14 314,4
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 033,4
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
241,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 040,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
271 474,4
1
Тұрғын үй шаруашылығы
192 348,5
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
2 000,0
024
Жұмыспен қамту-2020 жол картасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу

13 624,8
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
8 700,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
1 292,0
012
Капитальные расходы государственных органов
690,0
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка -сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
8 470,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
64 019,5
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
7 969,0
037
Строительство и реконструкция объектов образования
7 969,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
90 525,0
2
Социальная помощь
76 210,6
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
5 949,7
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
5 949,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
70 260,9
002
Программа занятости
25 638,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
9 657,0
005
Государственная адресная социальная помощь
124,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
28 910,8
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
4 405,6
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1 525,5
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
14 314,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
14 314,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
13 033,4
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
241,0
021
Капитальные расходы государственных органов
1 040,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
271 474,4
1
Жилищное хозяйство
192 348,5
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
2 000,0
024
Ремонт объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020

8 539,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
8 000,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
8 595,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 155,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды iске асыру
2 440,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
2 847,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
2 847,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
75 720,0
1
Ауыл шаруашылығы
24 680,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
10 012,0
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
10 012,0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
14 668,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 108,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
160,0
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
400,0
6
Жер қатынастары
8 233,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
8 233,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 333,0
006
Аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
1 900,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
42 807,0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
42 807,0
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
42 807,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
6 622,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
6 622,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
6 622,0
001
Құрылыс, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның аумағында ұтымжы және тиімді қала құрылысын игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
6 622,0
12
Көлiк және коммуникация
16 676,0
1
Автомобиль көлiгi
16 676,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты

8 539,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
8 000,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
8 595,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
6 155,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
2 440,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
2 847,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
2 847,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
75 720,0
1
Сельское хозяйство
24 680,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
10 012,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
10 012,0
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
14 668,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
14 108,0
003
Капитальные расходы государственных органов
160,0
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
400,0
6
Земельные отношения
8 233,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
8 233,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
6 333,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ городов районного значения, районов в городе, поселков сел, сельских округов
1 900,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
42 807,0
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
42 807,0
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
42 807,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
6 622,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
6 622,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
6 622,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района
6 622,0
12
Транспорт и коммуникация
16 676,0
1
Автомобильный транспорт
16 676,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа