Алматы облысының әкімшілік-аумақтық құрылысындағы кейбір қайта құрулар туралы
Алматы облысы мәслихатының 2013 жылғы 24 шілдедегі N 20-128 шешімі және Алматы облысы әкімдігінің 2013 жылғы 24 шілдедегі N 205 қаулысы. Алматы облысының әділет департаментімен 2013 жылы 30 шілдеде N 2417 болып тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысы туралы" Заңының 11-бабының 3) тармақшасына сәйкес, аудандық, қалалық өкілді және атқарушы органдарының пікірлерін ескере отырып, Алматы облысының мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ және Алматы облысының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Аксу ауданының Жансүгіров, Матай, Молалы кенттері - Жансүгіров, Матай, Молалы ауылдары, Жамбыл ауданының Үлкен кенті - Үлкен ауылы, Кербұлақ ауданының Сарыөзек кенті - Сарыөзек ауылы, Көксу ауданының Балпық би кенті - Балпық би ауылы, Райымбек ауданының Тұйық кенті - Тұйық ауылы, Сарқан ауданының Лепсі кенті - Лепсі ауылы, Текелі қаласының Рудничный кенті - Рудничный ауылы болып қайта құрылсын.
2. Ақсу ауданының Жансүгіров, Матай, Молалы кенттік округтері - Жансүгіров, Матай, Молалы ауылдық округтері, Алакөл ауданының Достық кенттік округі - Достық ауылдық округі, Ескелді ауданының Қарабұлақ кенттік округі - Қарабұлақ ауылдық округі, Жамбыл ауданының Үлкен кенттік округі - Үлкен ауылдық округі, Іле ауданының Энергетический, Первомай кенттік округтері - Энергетический, Первомай ауылдық округтері, Кербұлақ ауданының Сарыөзек кенттік округі - Сарыөзек ауылдық округі, Көксу ауданының Балпық кенттік округі - Балпық ауылдық округі, Райымбек ауданының Тұйық кенттік округі - Тұйық ауылдық округі,Сарқан ауданының Лепсі кенттік округі - Лепсі ауылдық округі, Текелі қаласының Рудничный кенттік округі - Рудничный ауылдық округі болып қайта құрылсын.
3. Іле ауданының Боралдай кенттік округі - Боралдай кенті болып қайта құрылсын.
4. Алматы облысының статистика департаменті (Бегім Төлепбаев) облыс елді мекендерінің есебі мен тіркеуіне тиісті өзгерістер енгізсін (келісім бойынша).
5. Осы шешiм мен қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары Амандық Ғаббасұлы Баталовқа жүктелсiн.
6. Осы бірлескен Алматы облысы мәслихатының шешімі мен Алматы облысы әкімдігінің қаулысы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы облысы әкімінің
міндетін атқарушы                          А. Баталов
Облыстық мәслихат
сессиясының хатшысы                        Е. Келемсейіт
Облыстық мәслихаттың
хатшысы                                    Ж. Құлахметова

О некоторых преобразованиях в административно-территориальном устройстве Алматинской области
Решение маслихата Алматинской области от 24 июля 2013 года N 20-128 и постановление акимата Алматинской области от 24 июля 2013 года N 205. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 30 июля 2013 года N 2417
Примечание РЦПИ:
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 3) статьи 11 Закона Республики Казахстан "Об административно–территориальном устройстве Республики Казахстан" от 8 декабря 1993 года, c учетом мнения районных, городских представительных и исполнительных органов маслихат Алматинской области РЕШИЛ и акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Преобразовать поселки Жансугуров, Матай, Молалы Аксуского района в села Жансугуров, Матай, Молалы, поселок Улькен Жамбылского района в село Улькен, поселок Сарыозек Кербулакского района в село Сарыозек, поселок Балпык би Коксуского района в село Балпык би, поселок Туюк Райымбекского района в село Туюк, поселок Лепсы Саркандского района в село Лепсы, поселок Рудничный города Текели в село Рудничный.
2. Преобразовать Жансугуровский, Матайский, Молалинский поселковые округа Аксуского района в Жансугуровский, Матайский, Молалинский сельские округа, Достыкский поселковый округ Алакольского района в Достыкский сельский округ, Карабулакский поселковый округ Ескельдинского района в Карабулакский сельский округ, Улькенский поселковый округ Жамбылского района в Улькенский сельский округ, Энергетический, Первомайский поселковые округа Илийского района в Энергетический, Первомайский сельские округа, Сарыозекский поселковый округ Кербулакского района в Сарыозекский сельский округ, Балпыкский поселковый округ Коксуского района в Балпыкский сельский округ, Туюкский поселковый округ Райымбекского района в Туюкский сельский округ, Лепсинский поселковый округ Саркандского района в Лепсинский сельский округ, Рудничный поселковый округ города Текели в Рудничный сельский округ.
3. Преобразовать Боралдайский поселковый округ Илийского района в поселок Боралдай.
4. Департаменту статистики Алматинской области (Толепбаев Бегим) внести соответствующие изменения в учет и регистрацию административно-территориальных единиц области (по согласованию).
5. Контроль за исполнением настоящего решения и постановления возложить на первого заместителя акима области Баталова Амандыка Габбасовича.
6. Настоящее совместное решение маслихата Алматинской области и постановление акимата Алматинской области вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               А. Мусаханов
Секретарь
областного маслихата                       Е. Келемсеит
Председатель сессии
областного маслихата                       Ж. Кулахметова