Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі Мәдениет комитетінің "Есік" мемлекеттік тарихи-мәдени қорық-мұражайы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының тарихи-мәдени мұра объектілерінің қорғау аймақтарының, құрылыс салуды реттеу аймақтары мен қорғалатын табиғат ландшафты аймақтарының шекараларын бекіту туралы
Алматы облысы мәслихатының 2013 жылғы 09 тамыздағы N 21-133 шешімі. Алматы облысының әділет департаментімен 2013 жылы 06 қыркүйекте N 2446 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облыстық мәслихатының 2022 жылғы 8 тамыздағы № 24-120 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облыстық мәслихатының 08.08.2022 № 24-120 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқасының пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 2 шілдедегі "Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану туралы" Заңының 36-бабының 2-тармағына сәйкес, Алматы облысы әкімдігінің 2013 жылғы 27 маусымдағы N 05-33/4205 ұсынысы негізінде, Алматы облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Еңбекшіқазақ ауданында орналасқан "Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі Мәдениет комитетінің "Есік" мемлекеттік тарихи-мәдени қорық-мұражайы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының тарихи-мәдени мұра объектілерінің қорғау аймақтарының, құрылыс салуды реттеу аймақтары мен қорғалатын табиғат ландшафты аймақтарының шекаралары, осы шешімнің 1, 2, 3, 4 қосымшаларына сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Серік Мейірханұлы Мұқановқа жүктелсін (келісім бойынша).
3. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихат
сессиясының төрағасы
Ж. Құлахметова
Облыстық мәслихат
хатшысы
Е. Келемсейіт
КЕЛІСІЛГЕН:
"Алматы облысының мәдениет
басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
Рахмет Разбекұлы Есдәулетов
07 тамыз 2013 жыл
"Алматы облысының жер
қатынастары басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің
басшысы
Ғалым Қасымұлы Тоқпейісов
06 тамыз 2013 жыл
Алматы облыстық мәслихатының
2013 жылғы 09 тамыздағы
"Қазақстан Республикасы Мәдениет
министрлігі Мәдениет комитетінің
"Есік" мемлекеттік тарихи-мәдени
қорық-мұражайы" республикалық
мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының
тарихи-мәдени мұра объектілерінің
қорғау аймақтарының, құрылыс
салуды реттеу аймақтары мен
қорғалатын табиғат ландшафты
аймақтарының шекараларын бекіту
туралы" N 21-133 шешіміне
1 қосымша
Еңбекшіқазақ ауданында орналасқан "Қазақстан Республикасы
Мәдениет министрлігі Мәдениет комитетінің "Есік" мемлекеттік
тарихи-мәдени қорық-мұражайы" республикалық мемлекеттік
қазыналық кәсіпорнының тарихи-мәдени мұра объектілерінің қорғау
аймақтарының, құрылыс салуды реттеу аймақтары мен қорғалатын
табиғат ландшафты аймақтарының шекаралары
N р/с
Ескерткіштің атауы, мерзімделуі
Типология-
лық тиістілігі
Алаңы, га
Барлығы
Қорғау аймағы
Құрылыс салуды реттеу аймағы
Қорғала-
тын табиғат ландшаф-
ты аймағы
1
2
3
4
5
6
7
1

Об утверждении границ охранных зон, зон регулирования застройки и зон охраняемого природного ландшафта объектов историко-культурного наследия Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный историко-культурный заповедник-музей "Иссык" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
Решение маслихата Алматинской области от 09 августа 2013 года N 21-133. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 06 сентября 2013 года N 2446. Утратило силу решением Алматинского областного маслихата от 8 августа 2022 года № 24-120
Сноска. Утратило силу решением Алматинского областного маслихата от 08.08.2022 № 24-120 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ:
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 36 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании объектов историко-культурного наследия", на основании предложения акимата Алматинской области N 05-33/4206 от 27 июня 2013 года, маслихат Алматинской области РЕШИЛ:
1. Утвердить границы охранных зон, зон регулирования застройки и зон охраняемого природного ландшафта объектов историко-культурного наследия Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный историко-культурный заповедник-музей "Иссык" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан расположенных в Енбекшиказахском районе согласно приложений 1, 2, 3, 4 к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима области Муканова Серика Меирхановича (по согласованию).
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
областного Маслихата
Ж. Кулахметова
Секретарь областного
Маслихата
Е. Келемсейт
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель государственного
учреждения "Управления культуры
Алматинской области
Есдаулетов Рахмет Разбекович
07 августа 2013 года
Руководитель государственного
учреждения "Управления земельных
отношений Алматинской области"
Жунисов Бейсегали Исакович
06 августа 2013 года
Приложение № 1
к решению Алматинского областного
маслихата N 21-133 от 09 августа
2013 года "Об утверждении границ
охранных зон, зон регулирования
застройки и зон охраняемого
природного ландшафта объектов
историко-культурного наследия
Республиканского государственного
казенного предприятия "Государственный
историко-культурный заповедник-музей
"Иссык" Комитета культуры Министерства
культуры и информации
Республики Казахстан"
Границы охранных зон, зон регулирования застройки и зон
охраняемого природного ландшафта объектов историко-культурного
наследия Республиканского государственного казенного
предприятия "Государственный историко-культурный
заповедник-музей "Иссык" Комитета культуры Министерства
культуры и информации Республики Казахстан расположенный в
Енбекшиказахском районе
N п/п
Наименование памятников, датировка
Типологи-
ческая принадлеж-
ность
Площадь, га
Всего
Охранная зона
Зона регули-
рования зас-
тройки
Зона охраня-
емого природ-
ного ландшаф-
та
1
2
3
4
5
6
7
1

1. Қорғау аймағының алаңы: 398 га.
2. Құрылыс салуды реттеу аймағының алаңы: 416 га.
3. Қорғалатын табиғат ландшафты аймағының алаңы: 177 га.
4. Барлығы: 991 га.
Алматы облыстық мәслихатының
2013 жылғы 09 тамыздағы
"Қазақстан Республикасы Мәдениет
министрлігі Мәдениет комитетінің
"Есік" мемлекеттік тарихи-мәдени
қорық-мұражайы" республикалық
мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының
тарихи-мәдени мұра объектілерінің
қорғау аймақтарының, құрылыс
салуды реттеу аймақтары мен
қорғалатын табиғат ландшафты
аймақтарының шекараларын бекіту
туралы" N 21-133 шешіміне
3 қосымша
Еңбекшіқазақ ауданында орналасқан "Рахат қонысы" тарихи-мәдени
мұра объектісінің (ерте темір ғасыры, біздің дәуірімізге
дейінгі VII ғасыр - біздің дәуіріміздің XІ ғасыры) қорғау
аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағы мен қорғалатын табиғат
ландшафты аймағы шекараларының карта-схемасы
1. Қорғау аймағының алаңы: 5,2 га.
2 Құрылыс салуды реттеу аймағының алаңы: 15 га.
3. Қорғалатын табиғат ландшафты аймағының алаңы: 63 га.
4. Барлығы: 83, 2 га.
Алматы облыстық мәслихатының
2013 жылғы 09 тамыздағы
"Қазақстан Республикасы Мәдениет
министрлігі Мәдениет комитетінің
"Есік" мемлекеттік тарихи-мәдени
қорық-мұражайы" республикалық
мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының
тарихи-мәдени мұра объектілерінің
қорғау аймақтарының, құрылыс
салуды реттеу аймақтары мен
қорғалатын табиғат ландшафты
аймақтарының шекараларын бекіту
туралы" N 21-133 шешіміне
4 қосымша
Еңбекшіқазақ ауданында орналасқан "Өрікті қонысы" тарихи-мәдени
мұра объектісінің (ерте темір ғасыры біздің дәуірімізге дейінгі
VII ғасыр - біздің дәуіріміздің XІ ғасыры) қорғау аймағы мен
қорғалатын табиғат ландшафты аймағы шекараларының карта-схемасы
1. Қорғау аймағының алаңы: 19,5 га.
2 Қорғалатын табиғат ландшафты аймағының алаңы: 44 га.
3. Барлығы: 63.5 га.

1. Площадь охранной зоны: 398 га.
2. Площадь зоны регулирования застройки: 416 га.
3. Площадь зоны охраняемого природного ландшафта: 177 га.
4. Всего: 991 га.
Приложение N 3
к решению Алматинского областного
маслихата N 21-133 от 09 августа
2013 года "Об утверждении границ
охранных зон, зон регулирования
застройки и зон охраняемого
природного ландшафта объектов
историко-культурного наследия
Республиканского государственного
казенного предприятия "Государственный
историко-культурный заповедник-музей
"Иссык" Комитета культуры Министерства
культуры и информации
Республики Казахстан"
Карта-схема границ охранной зоны, зоны регулирования застройки
и зоны охраняемого природного ландшафта объекта
историко-культурного наследия "поселение Рахат" расположенного
в Енбекшиказахском районе (раниий железный век VII век до нашей
эры- XI век нашей эры)
1. Площадь охранной зоны: S =5,2 га.
2. Площадь зоны регулирования застройки: S = 15 га.
3. Площадь зоны охраняемого природного ландшафта: S = 63 га.
4. Всего: S = 83,2 га.
Приложение N 4
к решению Алматинского областного
маслихата N 21-133 от 09 августа
2013 года "Об утверждении границ
охранных зон, зон регулирования
застройки и зон охраняемого
природного ландшафта объектов
историко-культурного наследия
Республиканского государственного
казенного предприятия "Государственный
историко-культурный заповедник-музей
"Иссык" Комитета культуры Министерства
культуры и информации
Республики Казахстан"
Карта-схема границ охранной зоны и зоны охраняемого природного
ландшафта объекта историко-культурного наследия "поселение
Орикты" расположенного в Енбекшиказахском районе (ранний
железный век VII век до нашей эры- XI век нашей эры)
1. Площадь охранной зоны: 19,5 га.
2. Площадь зоны охраняемого природного ландшафта: 44 га.
3. Всего: 63,5 га.