Алматы облыстық мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсандағы "Алматы облысының 2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" N 12-69 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Алматы облысы мәслихатының 2013 жылғы 26 қыркүйктегі N 23-142 шешімі. Алматы облысының әділет департаментімен 2013 жылы 27 қыркүйекте N 2452 болып тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқасының пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106–бабы 2–тармағының 4) тармақшасына және 108–бабының 4–тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6–бабы 1–тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 13 қыркүйектегі "2013–2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 30 қарашадағы N 1520 қаулысына өзгерістер енгізу туралы N 954 және 2013 жылғы 25 қыркүйектегі "2013–2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 30 қарашадағы N 1520 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" N 995 қаулыларына сәйкес, Алматы облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алматы облыстық мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсандағы "Алматы облысының 2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" N 12-96 шешіміне (2012 жылғы 21 желтоқсандағы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2251 нөмірімен енгізілген, 2013 жылғы 10 қаңтардағы N 3-4 "Огни Алатау" және 2013 жылғы 10 қаңтардағы N 3-4 "Жетісу" газеттерінде жарияланған), Алматы облыстық мәслихатының 2013 жылғы 22 ақпандағы "Алматы облыстық мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсандағы "Алматы облысының 2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" N 12-69 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" N 14-83 шешіміне (2013 жылғы 12 наурыздағы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2312 нөмірімен енгізілген, 2013 жылғы 4 сәуірдегі N 40 "Огни Алатау" және 2013 жылғы 4 сәуірдегі N 40 "Жетісу" газеттерінде жарияланған), Алматы облыстық мәслихатының 2013 жылғы 12 сәуірдегі "Алматы облыстық мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсандағы "Алматы облысының 2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" N 12-69 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" N 15-100 шешіміне (2013 жылғы 23 сәуірдегі нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2345 нөмірімен енгізілген, 2013 жылғы 7 мамырдағы N 55-56 "Огни Алатау" және 2013 жылғы 7 мамырдағы N 55-56 "Жетісу" газеттерінде жарияланған), Алматы облыстық мәслихатының 2013 жылғы 23 мамырдағы "Алматы облыстық мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсандағы "Алматы облысының 2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" N 12-69 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" N 17-110 шешіміне (2013 жылғы 3 маусымдағы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2366 нөмірімен енгізілген, 2013 жылғы 18 маусымдағы N 73 "Огни Алатау" және 2013 жылғы 18 маусымдағы N 73 "Жетісу" газеттерінде жарияланған), Алматы облыстық мәслихатының 2013 жылғы 1 шілдедегі "Алматы облыстық мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсандағы "Алматы облысының 2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" N 12-69 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" N 19-121 шешіміне (2013 жылғы 4 шілдедегі нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2391 нөмірімен енгізілген, 2013 жылғы 16 шілдедегі N 84 "Огни Алатау" және 2013 жылғы 16 шілдедегі N 84 "Жетісу" газеттерінде жарияланған), Алматы облыстық мәслихатының 2013 жылғы 9 тамыздағы "Алматы облыстық мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсандағы "Алматы облысының 2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" N 12-69 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" N 21-129 шешіміне (2013 жылғы 13 тамыздағы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2422 нөмірімен енгізілген, 2013 жылғы 27 тамыздағы N 99 "Огни Алатау" және 2013 жылғы 27 тамыздағы N 99 "Жетісу" газеттерінде жарияланған), келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақтағы жолдар бойынша:

О внесении изменений и дополнений в решение Алматинского областного маслихата от 7 декабря 2012 года N 12-69 "Об областном бюджете Алматинской области на 2013-2015 годы"
Решение маслихата Алматинской области от 26 сентября 2013 года N 23-142. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 27 сентября 2013 года N 2452
Примечание РЦПИ:
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 2 статьи 106 и пунктом 4 статьи 108 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, постановлениями Правительства Республики Казахстан от 13 сентября 2013 года N 954 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2012 года N 1520 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2013-2015 годы" и от 25 сентября 2013 года N 995 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2012 года N 1520 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2013-2015 годы" Алматинский областной Маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Алматинского областного маслихата от 7 декабря 2012 года N 12-69 "Об областном бюджете Алматинской области на 2013-2015 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 21 декабря 2012 года за N 2251, опубликовано в газетах "Огни Алатау" от 10 января 2013 года N 3-4 и "Жетісу" от 10 января 2013 года N 3-4), в решение Алматинского областного маслихата от 22 февраля 2013 года N 14-83 "О внесении изменений в решение Алматинского областного маслихата от 7 декабря 2012 года N 12-69 "Об областном бюджете Алматинской области на 2013-2015 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 12 марта 2013 года за N 2312, опубликовано в газетах "Огни Алатау" от 4 апреля 2013 года N 40 и "Жетісу" от 4 апреля 2013 года N 40), в решение Алматинского областного маслихата от 12 апреля 2013 года N 15-100 "О внесении изменений в решение Алматинского областного маслихата от 7 декабря 2012 года N 12-69 "Об областном бюджете Алматинской области на 2013-2015 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 23 апреля 2013 года за N 2345, опубликовано в газетах "Огни Алатау" от 7 мая 2013 года N 55-56 и "Жетісу" от 7 мая 2013 года N 55-56), в решение Алматинского областного маслихата от 23 мая 2013 года N 17-110 "О внесении изменений в решение Алматинского областного маслихата от 7 декабря 2012 года N 12-69 "Об областном бюджете Алматинской области на 2013-2015 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 3 июня 2013 года за N 2366, опубликовано в газетах "Огни Алатау" от 18 июня 2013 года N 73 и "Жетісу" от 18 июня 2013 года N 73), в решение Алматинского областного маслихата от 1 июля 2013 года N 19-121 "О внесении изменений и дополнений в решение Алматинского областного маслихата от 7 декабря 2012 года N 12-69 "Об областном бюджете Алматинской области на 2013-2015 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 4 июля 2013 года за N 2391, опубликовано в газетах "Огни Алатау" от 16 июля 2013 года N 84 и "Жетісу" от 16 июля 2013 года N 84), в решение Алматинского областного маслихата от 9 августа 2013 года N 21-129 "О внесении изменений в решение Алматинского областного маслихата от 7 декабря 2012 года N 12-69 "Об областном бюджете Алматинской области на 2013-2015 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 13 августа 2013 года за N 2422, опубликовано в газетах "Огни Алатау" от 27 августа 2013 года N 99 и "Жетісу" от 27 августа 2013 года N 99), следующие изменения и дополнения:
в пункте 1 по строкам:

1) "Кірістер" "239 663 337" саны "240 869 580" санына ауыстырылсын, соның ішінде:
"республикалық бюджеттен түсетін трансферттер - барлығы" "190 483 827" саны "191 690 070" санына ауыстырылсын, соның ішінде:
"Өңiрлердi дамыту" бағдарламасы шеңберiнде өңiрлердiң экономикалық дамуына жәрдемдесу жөнiндегi шараларды iске асыруға – 1 169 294 мың теңге" деген жолынан кейін:
"Моноқалаларды дамытудың 2012–2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде ағымдағы іс-шараларды іске асыруға – 137 755 мың теңге" деген жолымен толықтырылсын;
дамытуға арналған нысаналы трансферттер "36 894 446" саны "38 367 689" санына ауыстырылсын;
"білім беру объектілерін салуға" "3 350 173" саны "4 463 088" санына ауыстырылсын;
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде қалалардың инженерлік инфрақұрылымын дамыту" "2 244 063" саны "2 604 391" санына ауыстырылсын;
"тұрғын үйлерді және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, салу үшін уәкілетті ұйымның жарғылық капиталын қалыптастыруға – 10 663 600 мың теңге" деген жолынан кейін:
"Моноқаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға – 122 696 мың теңге" деген жолымен толықтырылсын;
2) "шығындар" "234 519 065" саны "235 725 308" санына ауыстырылсын;
18-тармақтағы:
"10 944 160" саны "11 444 160" санына ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 22-1 тармағымен толықтырылсын:
"22-1. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте "Өңiрлердi дамыту" бағдарламасы шеңберiнде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға 17-1 қосымшаға сәйкес, аудандар мен қалалар бюджеттеріне 385 625 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер ескерілсін"
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Көрсетілген шешімнің 12 қосымшасы осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
4. Көрсетілген шешім осы шешімнің 3 қосымшасына сәйкес 17-1 қосымшасымен толықтырылсын.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың "Бюджет, қаржы және тарифтік саясат жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
6. Осы шешім 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енеді.
Облыстық мәслихат
сессиясының төрағасы                       Ж. Мейрембаев
Облыстық мәслихат
хатшысы                                    Е. Келемсейіт
КЕЛІСІЛГЕН:
Облыстық экономика және
бюджеттік жоспарлау
басқармасының басшысы                      Нафиса Төлекқызы Сатыбалдина
26 қыркүйек 2013 жыл
Алматы облыстық Мәслихатының
2013 жылғы 26 қыркүйектегі "Алматы облыстық
мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсандағы
"Алматы облысының 2013-2015 жылдарға
арналған облыстық бюджеті туралы"
N 12-69 шешіміне өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы" N 23-142
шешіміне 1 қосымша
Алматы облыстық Мәслихатының
2012 жылғы 7 желтоқсандағы "Алматы
облысының 2013-2015 жылдарға арналған
облыстық бюджеті туралы" N 12-69 шешімімен
бекітілген 1 қосымша
Алматы облысының 2013 жылға арналған облыстық бюджеті
Санаты
Сомасы
(мың тенге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер

1) "доходы" цифры "239 663 337" заменить на цифры "240 869 580" в том числе по:
"трансферты из республиканского бюджета - всего" цифры "190 483 827" заменить на цифры "191 690 070", из них:
после строки "реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" – 1 169 294 тысячи тенге" дополнить строкой:
"реализацию текущих мероприятий в рамках Программы развития моногородов на 2012 – 2020 годы – 137 755 тысяч тенге";
"целевые трансферты на развитие" цифры "36 894 446" заменить на цифры "38 367 689" в том числе на:
"строительство объектов образования" цифры "3 350 173" заменить на цифры "4 463 088";
"развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы "Развитие регионов" цифры "2 244 063" заменить на цифры "2 604 391";
после строки "формирование уставного капитала уполномоченной организации для строительства, проектирования жилья и инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 10 663 600 тысяч тенге" дополнить строкой:
"реализацию бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012 – 2020 годы – 122 696 тысяч тенге";
2) "затраты" цифры "234 519 065" заменить на цифры "235 725 308";
в пункте 18:
цифры "10 944 160" заменить на цифры "11 444 160";
дополнить пунктом 22-1 следующего содержания:
"22-1. Учесть, что в областном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов и городов на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" в сумме 385 625 тысячи тенге, согласно приложению 17-1".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.
3. Приложение 12 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему решению.
4. Указанное решение дополнить приложением 17-1 согласно приложению 3 к настоящему решению.
5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата "По вопросам бюджета, финансов и тарифной политики".
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии
областного Маслихата                       Ж. Мейрембаев
Секретарь областного
Маслихата                                  Е. Келемсейт
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель государственного
учреждения "Управление
экономики и бюджетного планирования
Алматинской области"                       Сатыбалдина Нафиса Тулековна
26 сентября 2013 года
Приложение 1
к решению Маслихата Алматинской области
от 26 сентября 2013 года N 23-142 "О внесении
изменений и дополнений в решение Маслихата
Алматинской области от 7 декабря 2012 года
N 12-69 "Об областном бюджете
Алматинской области на 2013-2015 годы"
Приложение 1
к решению Маслихата Алматинской области
от 7 декабря 2012 года N 12-69 "Об областном
бюджете Алматинской области на 2013-2015 годы"
Областной бюджет Алматинской области на 2013 год
Категория
Сумма
(тыс.тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы