Үйде тәрбиеленіп, оқитын мүмкіндігі шектеулі балаларға қосымша әлеуметтік көмек көрсету туралы
Алматы облысы Ескелді аудандық әкімдігінің 2013 жылғы 23 қаңтардағы N 13 қаулысы, Алматы облысының Әділет департаментінде 2013 жылы 13 ақпанда N 2301 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы Ескелді ауданы әкімдігінің 2014 жылғы 27 тамыздағы № 297 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы Ескелді ауданы әкімдігінің 27.08.2014 № 297 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасындағы мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Заңының 16-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін- өзі басқару туралы" Заңының 31-бабы 1-тармағының 14) тармақшасына сәйкес Ескелді аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мүмкіндігі шектеулі балаларды (бұдан әрі – мүгедек балалар) үйде тәрбиелеу мен оқыту шығындарын өтеу (бұдан әрі – үйде тәрбиелеуге және оқытуға көмек) әр мүгедек балаға тоқсанына сегіз айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде төленуі қамтамасыз етілсін.
2. Үйде тәрбиелеуге және оқытуға көмек туған, асырап алған, сонымен бірге қамқорлыққа (қорғанышылыққа) алған мүгедек балалардың және 18 жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектердің ата- анасының біреуіне немесе оның орнындағы адамға отбасының табыстарына қарамастан, облыстық психологиялық-медициналық-
педагогикалық консультацияның берген қорытындысы негізінде мүгедек баланы үйде тәрбиелеу қажет деп табылған сәттен бастап бір жылға және үйде оқыту қажет деп табылған сәттен бастап каникул күндерін есептемегенде бір оқу жылына тоқсандағы өтініш білдірген күнінен бастап тағайындалады және психологиялық- медициналық-педагогикалық консультацияның қорытындысының мерзімінің, (МӘС) мүгедектігі туралы анықтамасының бітуіне дейін төленеді. Әлеуметтік көмек бірінші рет тағайындалған жағдайда, өтініш берілген күннен бастап төленеді.
3. Әлеуметтік көмекті тағайындауға және төлеуге уәкілетті орган болып "Ескелді ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі айқындалсын.
Үйде оқытуға көмек тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді уәкілетті органның басшысымен арызды және барлық керекті құжаттарды қабылдаған күннен кейін он жұмыс күні ішінде қабылданады және тоқсан сайын төленеді.
4. "Ескелді ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесіне тұрғылықты жері бойынша ата-анасының біреуіне немесе олардың орнын басатын адамның әлеуметтік көмекті төлейтін мекемелердегі ашылған есеп шотының нөмірі көрсетілген екінші деңгейдегі банк филиалы және осы операциялардың түрлерін жүзеге асыратын рұқсаты бар басқа да мекемелер арқылы өтініші бойынша келесі құжаттарды ұсынған жағдайда жәрдемақының тағайындалып төленуін қамтамасыз етсін:

Об оказании дополнительной социальной помощи детям с ограниченными возможностями, воспитывающимся и обучающимся на дому
Постановление акимата Ескельдинского района Алматинской области от 23 января 2013 года N 13, зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 13 января 2013 года N 2301. Утратило силу постановлением акимата Ескельдинского района Алматинской области от 27 августа 2014 года № 297
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Ескельдинского  района Алматинской области от 27.08.2014 № 297.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 16 Закона Республики Казахстан "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" от 13 апреля 2005 года, подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года акимат Ескельдинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Возместить затраты на воспитание и обучение на дому (далее- пособие на воспитание и обучение на дому) детей с ограниченными возможностями (далее - дети инвалиды) в размере восемь месячных расчетных показателей на каждого ребенка - инвалида на квартал.
2. Пособие на воспитание и обучение на дому назначается на рожденных усыновленных, а также взятых под опеку (попечительство) детей - инвалидов и инвалидов первой, второй и третьей группы в возрасте до 18 лет одному из родителей или лицу, его заменяющему без учета доходов на ребенка инвалида для воспитания на дому на год, а для обучения на дому на учебный год без учета летних каникулярных дней на основании заключения психолого-медико-педагогической консультации о необходимости воспитания и обучения на дому с квартала обращения и выплачивается по истечении срока заключения психолого- медико-педагогической консультации и справки об инвалидности(МСЭ). При назначении впервые, социальная помощь выплачивается со дня подачи заявления.
3. Определить уполномоченным органом по назначению и выплате социальной помощи государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Ескельдинского района".
Решение о назначении (отказе в назначении) пособия на обучение на дому принимается руководителем уполномоченного органа в течение десяти рабочих дней со дня принятия заявления со всеми необходимыми документами и выплата производится ежеквартально.
4. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ Ескельдинского района" осуществить выплату пособия на воспитание и обучение на дому по месту жительства одному из родителей или лицу, его заменяющему, путем перечисления средств на предоставленные лицевые счета получателей пособия через банки второго уровня или организации, имеющие лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций после предоставления следующих документов:

1) жеке басын куәландыратын құжаттың реквизиттерін, әлеуметтік жеке кодының нөмірін (болса жеке сәйкестендіру нөмірін) көрсете отырып белгіленген үлгідегі өтінішті;
2) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) мүгедек балалар үшін – баланың тууы туралы куәлігінің көшірмесі;
4) тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттың көшірмесін тоқсан сайын (азаматтарды тіркеу кітапшасының көшірмесі, не мекен-жай бюросының анықтамасы);
5) мүгедектігі туралы анықтамасының көшірмесін;
6)психологиялық-медициналық педагогикалық консультацияның қорытындысы;
7) банктегі шоттың көшірмесін;
Құжаттардың көшірмелері мен салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары беріледі, кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Қ.Әлібаевқа жүктелсін.
6. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                Қ. Манапов
КЕЛІСІЛДІ:
"Ескелді аудандық жұмыспен
қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
бастығы                                    Есболған Есенбаевич Тұрсынбаев
23 қаңтар 2013 жыл
"Ескелді аудандық білім
бөлімі" мемлекеттік мекемесінің
бастығы                                    Берік Оналбайұлы Дюсебаев
23 қаңтар 2013 жыл
"Ескелді ауданының экономика
және бюджеттік жоспарлау
бөлімі" мемлекеттік мекемесінің
бастығы                                    Серік Мұратұлы Әлімбаев
23 қаңтар 2013 жыл

1) заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номера социального индивидуального кода(при наличии – индивидуального идентификационного номера);
2) копия документа, удостоверяющего личность заявителя
3) копия свидетельства о рождении ребенка-инвалида;
4) копия документа, подтверждающего местожительство ребенка инвалида ежеквартально (книги регистрация учета граждан, или справка с место жительство)
5) копия справки медико- социальной экспертизы об установлении инвалидности;
6) заключение психолого-медико-педагогической консультации;
7) копия счета с банка.
Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники возвращаются заявителю.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на (вопросы социальной сфере) курирующего заместителя акима района.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                                К. Манапов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел занятости и
социальных программ
Ескельдинского района"                     Есболган Есенбаевич Турсынбаев
23 января 2013 год
Начальник государственного
учреждения "Отдел образования
Ескельдинского района"                     Берик Оналбаевич Дюсебаев
23 января 2013 год
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
Ескельдинского района"                     Серик Муратович Алимбаев
23 января 2013 год