"Денсаулық сақтау саласы кадрларының даярлаудан, біліктілікті жоғарылатудан және қайта даярлаудан өткені туралы құжаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентін бекіту туралы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2013 жылғы 30 қаңтардағы № 26 қаулысы. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 13 наурызда № 1901 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы 31 шілдедегі № 211 қаулысымен
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 31.07.2014 № 211 қаулысымен.
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған «Денсаулық сақтау саласы кадрларының даярлаудан, біліктілікті жоғарылатудан және қайта даярлаудан өткені туралы құжаттар беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуына бақылау Жамбыл облысы әкімінің орынбасары Ғани Қалыбайұлы Сәдібековке жүктелсін.
3. Осы қаулы әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi және алғашқы ресми жарияланғаннан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Облыс әкімі                                Қ. Бозымбаев
Жамбыл облысы әкімдігінің
2013 жылғы 30 қаңтардағы
№ 26 қаулысымен бекiтiлген
«Денсаулық сақтау саласы кадрларының даярлаудан, бiлiктiлiктi жоғарылатудан және қайта даярлаудан өткенi туралы құжаттар беру» мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті 1. Жалпы ережелер
1.«Денсаулық сақтау саласы кадрларының даярлаудан, бiлiктiлiктi жоғарылатудан және қайта даярлаудан өткенi туралы құжаттар беру» мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 11 желтоқсандағы № 1575 қаулысымен бекітілген «Денсаулық сақтау саласы кадрларының даярлаудан, біліктілікті жоғарылатудан және қайта даярлаудан өткені туралы құжаттар беру» мемлекеттік қызмет көрсету Стандартына сәйкес әзірленген.
«Денсаулық сақтау саласы кадрларының даярлаудан, бiлiктiлiктi жоғарылатудан және қайта даярлаудан өткенi туралы құжаттар беру» мемлекеттiк қызметiн (бұдан әрi – мемлекеттiк қызмет) техникалық және кәсiптiк, орта бiлiмнен кейiнгi, жоғары, жоғары оқу орнынан кейiнгi және қосымша кәсiптiк бiлiм беру бағдарламаларын iске асыратын денсаулық сақтау саласындағы ғылыми ұйымдар мен бiлiм беру ұйымдары (бұдан әрi – ұйымдар) көрсетедi.
Ұйымның мекенжайы осы регламенттің қосымшасында көрсетiлген.
2. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны:
автоматтандырылмаған.

Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача документов о прохождении подготовки, повышения квалификации и переподготовки кадров отрасли здравоохранения"
Постановление Жамбылского областного акимата от 30 января 2013 года № 26. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 13 марта 2013 года № 1901. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 31 июля 2014 года № 211
Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 31.07.2014 № 211.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах» от 27 ноября 2000 года акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент оказания государственной услуги «Выдача документов о прохождении подготовки, повышения квалификации и переподготовки кадров отрасли здравоохранения».
2. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима Жамбылской области Садибекова Гани Калыбаевича.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Аким области                               К. Бозумбаев
Утвержден
Постановлением акимата
Жамбылской области
от 30 января 2013 года № 26
Регламент государственной услуги «Выдача документов о прохождении подготовки, повышения квалификации и переподготовки кадров отрасли здравоохранения» 1.Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги «Выдача документов о прохождении подготовки, повышения квалификации и переподготовки кадров отрасли здравоохранения» разработан в соответствии со стандартом государственной услуги «Выдача документов о прохождении подготовки, повышения квалификации и переподготовки кадров отрасли здравоохранения» утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2012 года № 1575. Государственную услугу «Выдача документов о прохождении подготовки, повышения квалификации и переподготовки кадров отрасли здравоохранения» (далее - государственная услуга) оказывают научные организации и организации образования в области здравоохранения, реализующие программы технического и профессионального, послесреднего, высшего, послевузовского и дополнительного профессионального образования (далее - организации). Адрес организаций указан в приложении к настоящему регламенту.
2. Форма оказываемой государственной услуги:
не автоматизированная.

3. Мемлекеттiк қызмет «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесi туралы» 2009 жылғы 18 қыркүйектегi Қазақстан Республикасы Кодексiнiң 175178-баптарының«Бiлiм туралы» 2007 жылғы 27 шiлдедегi Қазақстан Республикасы Заңының, «Бiлiм туралы мемлекеттiк үлгiдегi құжаттардың түрлерi мен нысандарын және оларды беру ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 28 желтоқсандағы № 1310 қаулысының, «Интернатура туралы ереженi бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрiнiң 2010 жылғы 16 маусымдағы № 452 бұйрығының, «Медицина және фармацевтика кадрларының бiлiктiлiгiн арттыру және қайта даярлау ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрiнiң мiндетiн атқарушының 2009 жылғы 11 қарашадағы № 691 бұйрығының, «Резидентура туралы ереженi бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрiнiң 2008 жылғы 30 қаңтардағы № 28 бұйрығының негiзiнде көрсетiледi.
4. Мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбi туралы ақпарат Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң (www.mz.gov.kz) интернет-ресурстарында орналастырылады.
5. Мыналар:
1). техникалық және кәсiптiк, орта бiлiмнен кейiнгi кәсiптiк оқу бағдарламалары бойынша – диплом;
2) жоғары бiлiм берудiң кәсiптiк оқу бағдарламалары бойынша – диплом;
3) интернатураны аяқтағаннан кейiн – куәлiк;
4) жоғары оқу орнынан кейiн бiлiм берудiң кәсiптiк оқу бағдарламалары бойынша, магистратураны және докторантураны аяқтағаннан кейiн – диплом, резидентураны аяқтағаннан кейiн – куәлiк;
5) қосымша кәсiптiк бiлiм беру бағдарламалары бойынша, қайта даярлауды, бiлiктiлiгiн арттыруды аяқтағаннан кейiн – куәлiк беру көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi болып табылады.
Аккредиттеу органдарының, аккредиттелген бiлiм беру ұйымдарының және бiлiм беру оқыту бағдарламаларының тiзiлiмiне енгiзiлген аккредиттеу органдарында мамандандырылған аккредиттеуден өткен бiлiм беру ұйымдары азаматтарға аккредиттелген бiлiм беру оқыту бағдарламалары (мамандықтар) бойынша бiлiм туралы өзiндiк үлгiдегi құжаттарды бере алады.
Ерекше мәртебесi бар бiлiм беру ұйымдары бiлiм туралы өзiндiк үлгiдегi құжаттарды бере алады.
Қайта даярлау, бiлiктiлiгiн жоғарылату туралы құжаттар «Медицина және фармацевтика кадрларының бiлiктiлiгiн арттыру және қайта даярлау ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрiнiң мiндетiн атқарушының 2009 жылғы 11 қарашадағы № 691 бұйрығында бекiтiлген нысан бойынша берiледi.
Қайта даярлау, бiлiктiлiгiн жоғарылату туралы құжаттарға ұйымның бiрiншi басшысы немесе оның орынбасары қол қояды және ол ұйымның мөрiмен куәландырылады.

3. Государственная услуга оказывается на основании статей 175,  178 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения», Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года «Об образовании», постановления Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года № 1310 «Об утверждении видов и форм документов об образовании государственного образца и Правил их выдачи», приказа Министра здравоохранения Республики Казахстан от 16 июня 2010 года № 452 «Об утверждении Положения об интернатуре», приказа и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 ноября 2009 года № 691 «Об утверждении Правил повышения квалификации и переподготовки медицинских и фармацевтических кадров», приказа Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 января 2008 года № 28 «Об утверждении Положения о резидентуре».
4. Информация о порядке предоставления государственной услуги размещается на интернет-ресурсах Министерства здравоохранения Республики Казахстан (www.mz.gov.kz.).
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача:
1) по профессиональным учебным программам технического и профессионального, послесреднего образования - диплома;
2) по профессиональным учебным программам высшего образования - диплома;
3) по окончании интернатуры – свидетельства;
4) по профессиональным учебным программам послевузовского образования, окончании магистратуры и докторантуры - диплома, резидентуры – свидетельства;
5) по программам дополнительного профессионального образования по окончании переподготовки - удостоверения, повышения квалификации – свидетельства.
Организации образования, прошедшие специализированную аккредитацию в аккредитационных органах, внесенных в реестр аккредитационных органов, аккредитованных организаций образования и образовательных учебных программ, могут выдавать гражданам документы об образовании собственного образца по аккредитованным образовательным учебным программам (специальностям).
Организации образования, имеющие особый статус, могут выдавать документы об образовании собственного образца.
Документы о переподготовке, повышении квалификации выдаются по форме, установленной в Правилах повышения квалификации и переподготовки медицинских и фармацевтических кадров, утвержденных приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 ноября 2009 года № 691.
Документы о переподготовке, повышении квалификации подписываются первым руководителем организации или его заместителем и скрепляются печатью организации.

6. Мемлекеттiк қызмет ұйымда оқуды аяқтаған және қорытынды аттестаттаудан өткен жеке тұлғаларға (бұдан әрi – мемлекеттiк қызметтi алушы) көрсетiледi.
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi қорытынды аттестаттау комиссиясының (бiлiктiлiк комиссиясы) немесе ұйым басшысының шешiмi қабылданған күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күнiнен аспауға тиiс.
Жеке тұлғаға құжат салтанатты жағдайда жеке өзiне берiледi.
Құжатты жеке өзi алу мүмкiндiгi болмаған жағдайда ол белгiленген тәртiппен ресiмделген сенiмхат бойынша басқа адамға берiледi.
8. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi, осы регламенттің 5-тармағында көрсетiлген құжаттардың телнұсқаларын беру ұйымның бекiтiлген баға прейскурантына сәйкес қолма-қол немесе қолма-қол емес есеп айырысу бойынша ақылы түрде көрсетiледi.
Мемлекеттiк қызметтi алушыға телнұсқа төленген соманы және күнiн растайтын төлем құжаты болған кезде берiледi.
9. Мемлекеттiк қызмет алдын ала жазылусыз, жылдамдатылған қызмет көрсетусiз, демалыс және мереке күндерiнен басқа күндерi ұйымның iшкi тәртiбiнiң қағидаларына сәйкес түскi үзiлiспен, сағат 09:00-ден 18:00-ге дейiн көрсетiледi.
10. Мемлекеттiк қызмет бiлiм алушы оқыған өткен ұйымның не оның филиалының орналасу орны бойынша көрсетiледi. Мемлекеттiк қызмет көрсету орындарында қажеттi құжаттар тiзбесi және оларды толтыру үлгiлерi, мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбi туралы ақпарат орналастырылған стендiлер бар.
Мемлекеттiк қызмет дене мүмкiндiгi шектеулi адамдарға қол жетiмдi болу үшiн пандусы бар кiреберiспен жабдықталған ғимараттарда көрсетiледi.
2. Мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбi
11. Даярлаудан, бiлiктiлiктi жоғарылатудан және қайта даярлаудан өткенi туралы құжатты алу үшiн жеке тұлғалар мынадай құжаттарды көрсетуi тиiс:
1). жеке куәлiк;
2) кету қағазы немесе бiлiм алушының ұйым алдында берешегiнiң жоқтығын растайтын құжат.
12. Кету қағазы немесе бiлiм алушының ұйым алдында берешегi жоқтығын растайтын өзге құжат осы регламенттің қосымшасында көрсетiлген мекенжай бойынша берiледi.
13. Осы регламенттің 11-тармағында көрсетiлген құжаттар осы регламентке 1-қосымшада көрсетiлген мекенжай бойынша ұйымның аталған құжаттарды тiркеуге жауапты құрылымдық бөлiмшелерiне берiледi.
Мемлекеттiк қызметтi алушының құжаттарды ұсынуын растау оны осы регламенттің 11-тармағында көрсетiлген құжаттардың тапсырылған күнi көрсетiлетiн есепке алу журналына тiркеу болып табылады.

6. Государственная услуга оказывается физическим лицам, закончившим обучение в организации и прошедшим итоговую аттестацию (далее - получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги не должны превышать 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня принятия решения итоговой аттестационной комиссии (квалификационной комиссии) или руководителя организации.
Документ физическому лицу выдается в торжественной обстановке лично.
В случае отсутствия возможности личного получения документа, он выдается другому лицу по доверенности, оформленной в установленном порядке.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно, выдача дубликатов документов, указанных в пункте 5 настоящего регламента, оказывается платно по наличному или безналичному расчету согласно утвержденному прейскуранту цен организации.
Получателю государственной услуги дубликат выдается при наличии платежного документа, подтверждающего сумму и дату оплаты.
9. Государственная услуга оказывается с 09:00 до 18:00 часов, с перерывом на обед в соответствии с правилами внутреннего распорядка организации, кроме выходных и праздничных дней, без предварительной записи, ускоренного обслуживания.
10. Государственная услуга оказывается по местонахождению организации либо ее филиала, в которых обучающийся проходил обучение. В местах предоставления государственной услуги имеются стенды с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения, информация о порядке оказания государственной услуги.
Государственная услуга оказывается в зданиях, которые оборудованы входом с пандусом, предназначенным для доступа людей с ограниченными физическими возможностями.
2.Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения документа о прохождении подготовки, повышения квалификации и переподготовки кадров физические лица должны предъявить следующие документы:
1. удостоверение личности;
2. обходной лист или документ, подтверждающий отсутствие задолженности обучающегося перед организацией.
12. Обходной лист или иной документ, подтверждающий отсутствие задолженности обучающегося перед организацией, выдаются по адресам, указанным в приложении настоящего регламента.
13. Документы, указанные в пункте 11 настоящего регламента, представляются в структурное подразделение организации, ответственное за регистрацию данных документов, по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему регламенту.
Подтверждением представления документов получателем государственной услуги является его регистрация в журнале учета, в котором указывается дата сдачи документов, указанных в пункте 11 настоящего регламента.

14. Тиiстi бiлiм беру бағдарламасының игерiлуiн растайтын құжат мемлекеттiк қызметтi алушыға қолма-қол берiледi.
15. Мемлекеттiк қызметтi ұсынуды тоқтату үшiн бiлiм алушының ұйымның алдындағы қаржылай немесе өзге де берешектерi негiз болып табылады. Қаржылық немесе өзге де берешектердi жойған жағдайда мемлекеттiк қызметтi алушыға осы регламенттің 5-тармағында көрсетiлген құжат берiледi.
16. Құжаттардың телнұсқалары мен оларға қосымшалар жоғалған құжаттардың орнына берiледi. Телнұсқаны беру үшiн құжатты жоғалтқан азаматтың ұйым басшысының атына оны жоғалту жағдайы жазылған өтiнiшi негiз болып табылады.
Азамат құжатты жоғалғандығы туралы ақпаратты мерзiмдi баспасөз басылымында орналастырғаннан кейiн ұйым басшысы немесе оны алмастыратын адам құжаттың телнұсқасын беру туралы шешiмдi қабылдайды.
Құжаттың телнұсқасы өтiнiш түскен күннен бастап бiр айдан кешiктiрмей берiледi.
Құжаттың телнұсқасы құжаттың түпнұсқасы берiлген тегiне, атына және әкесiнiң атына берiледi.
Құжаттардың телнұсқасын беру туралы шешiм қабылданған сәтте қолданыста болған үлгi бланкiлерiнде берiледi және ұйымының басшысы және оның оқу жұмысы жөнiндегi орынбасары қол қояды.
Берiлетiн құжаттың бланкiсiнде оң жақ жоғарғы бұрышында «Түпнұсқаның орнына берiлген № ____ телнұсқа» деген мөртабан қойылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Ұйымның қызметi, адамның конституциялық құқықтарын сақтау, қызметтiк борышын орындау кезiндегi заңдылықтың сақталуына негiзделедi және әдептiлiк, мемлекеттiк қызметтi көрсету бойынша егжей-тегжей ақпарат беру, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
4. Шағымдану тәртiбi
18. Көрсетiлген мемлекеттiк қызметтiң нәтижелерiмен келiспеген жағдайда шағым осы стандартқа 1-қосымшада көрсетiлген мекенжай бойынша құжатты беруге жауапты ұйымның құрылымдық бөлiмшесiнiң басшысына поштамен жазбаша түрде не қолма-қол берiледi.
19. Мемлекеттiк қызметтi алушы көрсетiлген мемлекеттiк қызметтiң нәтижелерiмен келiспеген жағдайда заңнамада белгiленген тәртiппен сотқа шағымдануға құқығы бар.
20. Шағым ерiктi нысанда берiледi.
21. Шағым ұйымның кеңсесiнде кiрiс хат-хабарды есепке алу журналында тiркеледi. Шағым берген тұлғаға шағымды қабылдаған уақыты және күнi, тұлғаның тегi және аты-жөнi көрсетiле отырып, талон берiледi.
Шағымды қарау барысы туралы ақпаратты осы регламенттің қосымшасында көрсетiлген телефон бойынша алуға болады.
Шағымды қарау Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен және мерзiмде жүзеге асырылады.
«Денсаулық сақтау саласы
кадрларының даярлаудан, бiлiктiлiктi
жоғарылатудан және қайта даярлаудан
өткенi туралы құжаттар беру»
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентіне
қосымша
Техникалық және кәсiптiк, орта бiлiмнен кейiнгi, жоғары, жоғары оқу орнынан кейiнгi және қосымша кәсiптiк бiлiм беру бағдарламаларын iске асыратын денсаулық сақтау саласындағы ғылыми ұйымы мен бiлiм беру ұйымы
Ұйымның атауы
Ұйымның орналасқан мекенжайы
Жұмыс кестесi
Басшының телефон нөмiрi
«Жамбыл облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы «Жамбыл медициналық колледжi» коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
Тараз қаласы, Ниетқалиев көшесi № 20
сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн
13.00-ден 14.00-ге дейiн түскi үзiлiспен

14. Документ, подтверждающий освоение соответствующей образовательной программы, выдается получателю государственной услуги нарочно.
15. Основанием для приостановления предоставления государственной услуги является финансовая или иная задолженность обучающегося перед организацией. В случае устранения финансовой или иной задолженности, получателю государственной услуги выдается документ, указанный в пункте 5 настоящего регламента.
16. Дубликаты документов и приложения к ним выдаются вместо утраченных документов. Основанием для выдачи дубликата является заявление гражданина, утерявшего документ, на имя руководителя организации, в котором излагаются обстоятельства его утраты. Решение о выдаче дубликата документа принимается руководителем организации или лицом, его заменяющим, после размещения гражданином информации об утере документа в периодическом печатном издании.
Дубликат документа выдается не позднее одного месяца со дня поступления заявления.
Дубликат документа выдается на фамилию, имя, отчество, на которые был выдан подлинник документа.
Дубликаты документов выдаются на бланках образца, действующего на момент принятия решения о выдаче дубликата, и подписываются руководителем организации и его заместителем по учебной работе.
На выдаваемом бланке документа в правом верхнем углу проставляется штамп «Дубликат взамен подлинника № ______».
3. Принципы работы
17. Деятельность организаций основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, представления исчерпывающей информации по оказанию государственной услуги, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Порядок обжалования
18. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги жалоба подается руководителю структурного подразделения организации, ответственного за выдачу документов, в письменном виде по почте либо нарочно по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему регламенту.
19. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
20. Жалоба подается в произвольной форме.
21. Жалоба регистрируется в канцелярии организации в журнале учета входящей корреспонденции. Лицу, подавшему жалобу, выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу.
Информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить по телефонам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Приложение
к регламенту государственной услуги
«Выдача документа о прохождении
подготовки, повышения
квалификации и переподготовки
кадров отрасли здравоохранения»
Научное организация и организация образования в области здравоохранения, реализующие программы технического и профессионального, послесреднего, высшего, послевузовского и дополнительного профессионального образования
Наименование организации
Адрес расположения организации
График работы
Номер телефона руководителя
2
3
4
5
Коммунальное государственное казенное предприятие «Жамбылский медицинский колледж» управления здравоохранения акимата Жамбылской области»
город Тараз, улица  Ниеткалиева № 20
с 9.00 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.00