Ауыл шаруашылығы саласындағы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2013 жылғы 4 наурыздағы № 48 қаулысы. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 26 маусымда № 1963 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 319 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 28.12.2015 № 319 қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына, "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңына сәйкес Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру (формуляциялау) қызметін жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру";
2) "Пестицидтерді (улы химикаттарды) сату жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру";
3) "Аэрозольдық және фумигациялық тәсілдермен пестицидтерді (улы химикаттарды) қолдану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру";
4) "Астық қолхаттарын бере отырып, қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру";
5) "Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенттері бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Мұратбай Сматайұлы Жолдасбаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі
Қ. Бозымбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация министрі
А. Жұмағалиев
17 мамыр 2013 жыл
Жамбыл облысы әкімдігінің
2013 жылғы "04" наурыздағы
№ 48 қаулысымен бекітілген
"Пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру (формуляциялау) қызметін жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Жамбыл облысының агроөнеркәсіп кешені саласы бойынша жергілікті атқарушы органы – Жамбыл облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы (бұдан әрі – жергілікті атқарушы орган) осы Регламенттегі 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетеді.

Об утверждении регламентов электронных государственных услуг в области сельского хозяйства
Постановление Жамбылского областного акимата от 4 марта 2013 года № 48 Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 26 июня 2013 года № 1963. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 28 декабря 2015 года № 319
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 28.12.2015 № 319.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации" акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1 Утвердить прилагаемые регламенты электронных государственных услуг:
1) "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по производству (формуляции) пестицидов (ядохимикатов)";
2) "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по реализации пестицидов (ядохимикатов)";
3) "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по применению пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами";
4) "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок";
5) "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью в области ветеринарии".
2. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима области Жолдасбаева Муратбая Сматаевича.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Аким области
К. Бозумбаев
"СОГЛАСОВАНО"
Министр транспорта и коммуникации
Республики Казахстан
А. Жумагалиев
17 мая 2013 года
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылской области
от "04" марта 2013 года № 48
Регламент электронной государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по производству (формуляции) пестицидов (ядохимикатов)"
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается местным исполнительным органом Жамбылской области по вопросам агропромышленного комплекса – Управлением сельского хозяйства акимата Жамбылской области (далее – местный исполнительный орган), по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему Регламенту.

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет:
1) "Өсімдіктерді қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 3 шілдедегі Заңының 9-бабы 5) тармақшасының;
2) "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 14-бабы 2) тармақшасының;
3) "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабының;
4) "Пестицидтердi (улы химикаттарды) өндiру (формуляциялау), пестицидтердi (улы химикаттарды) өткiзу, пестицидтердi (улы химикаттарды) аэрозольдiк және фумигациялық тәсiлдермен қолдану жөнiндегi қызметті лицензиялаудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 1754 қаулысының;
5) "Ауыл шаруашылығы саласында мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" және "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1108 қаулысының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі- мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімде көрсетіледі:
1) мемлекеттік қызмет алушы жергілікті атқарушы органға не порталға өтінген сәттен бастап мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
лицензияны беру үшін – он бес жұмыс күнінен кеш емес;
лицензияны қайта ресімдеу үшін – он жұмыс күні ішінде;
лицензияның телнұсқасын беру үшін – екі жұмыс күні ішінде;
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің жол берілетін ең ұзақ рұқсат етілген уақыты отыз минуттан аспауы керек;
3) мемлекеттік қызмет нәтижесін алу кезіндегі кезекте күтудің жол берілетін ең ұзақ уақыты отыз минуттан аспауы керек;
4) мемлекеттік қызмет алушы осы Регламенттегі 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап лицензияны беру үшін ұсынылған құжаттардың толық болуын тексеру екі жұмыс күні ішінде көрсетіледі.
Егер белгіленген мерзімдерде лицензияны берілмеген не лицензияны беруден дәлелді бас тарту берілмеген жағдайда, оларды беру мерзімі аяқталған күннен бастап лицензияны берілген деп есептеледі.
6. Мемлекеттік қызмет ақылы түрде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету (лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру) үшін мемлекеттік қызмет алушы жеке қызмет түрлерімен айналысу құқығына ие болу үшін бюджетке 10 айлық есептік көрсеткіш мөлшеріндегі лицензиялық жарнаны қолма-қол ақшалай немесе қолма-қол ақшасыз тәсілмен төлейді.
Портал арқылы лицензияны алуға электронды сұрау салу берілген жағдайда төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.

2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании:
1) подпункта 5) статьи 9 Закона Республики Казахстан от 3 июля 2002 года "О защите растений";
2) подпункта 2) статьи 14 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "О лицензировании";
3) статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации";
4) Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2012 года № 1754 "О некоторых вопросах лицензирования деятельности по производству (формуляции) пестицидов (ядохимикатов), реализации пестицидов (ядохимикатов), применению пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами".
5) Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1108 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области сельского хозяйства" и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам".
4. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам.
5. Государственная услуга оказывается в следующие сроки:
1) срок оказания государственной услуги с момента обращения получателя государственной услуги в местный исполнительный орган либо на портал составляет:
для выдачи лицензии – не позднее пятнадцати рабочих дней;
для переоформления лицензии – в течение десяти рабочих дней;
для выдачи дубликата лицензии – в течение двух рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов – не более тридцати минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении результата государственной услуги – не более тридцати минут;
4) срок проверки полноты представленных документов для выдачи лицензии с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего Регламента, – в течение двух рабочих дней.
В случае, если в установленные сроки не будут выданы лицензия либо мотивированный отказ в выдаче лицензии, то с даты истечения сроков их выдачи, лицензия считается выданной.
6. Государственная услуга оказывается платно.
За оказание государственной услуги (выдачу лицензии, переоформление, выдачу дубликата лицензии) получатель государственной услуги оплачивает в бюджет лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в размере 10 месячных расчетных показателей наличным или безналичным способом.
В случае подачи электронного запроса на получение лицензии через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства".

7. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі:
1) жергілікті атқарушы органда – пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру (формуляциялау) қызметін жүзеге асыруға лицензияны (бұдан әрі – лицензия) қағаз тасығышта жергілікті атқарушы органның уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолының қойылған электрондық құжат нысанында (www.elicinse.kz порталында) беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру не мемлекеттік қызметті көрсетілуден бас тарту туралы дәлелді жауап;
2) www.elicense.kz порталында – лицензияны жергілікті атқарушы органның уәкілеттік берілген тұлғасының электрондық цифрлық қолының қойылған электрондық құжат нысанында беру не мемлекеттік қызметті көрсетілуден бас тарту туралы электрондық құжат нысанындағы дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.minagri.gov.kz, Жамбыл облыстық әкімдігінің http://www.zhambyl.kz интернет-ресурстарында, осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген орталықтың ақпараттық-анықтамалық қызметінің телефоны арқылы алуға болады. Сондай-ақ мемлекеттік қызметті алушыда электрондық цифрлық қолының болу шарты кезінде www.e.gov.kz "электронды үкімет" веб-порталы арқылы немесе www.elicеnse.kz "Е–лицензиялау" веб порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
9. Жұмыс және мемлекеттік қызметті көрсету жұмыс кестесі:
1) жергілікті атқарушы органдарда – жұмыс күндері сағат 13.00-ден 15.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
2) порталда – тәулік бойы.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден Регламенттің 16 тармағында көрсетілген жағдайда бас тартылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі іс-әрекеттер тәртібінің сипаттамасы
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызмет алушы мыналарды ұсынады:
Жергілікті атқарушы органдар арқылы:
лицензияны беру үшін:
1) өтініш;
2. мемлекеттік қызмет алушы жарғының және заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінің (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмелері – заңды тұлға үшін;
3) мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі – жеке тұлға үшін;
4) мемлекеттік қызмет алушыны дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесі – дара кәсіпкер үшін;

7. Результатом оказываемой государственной услуги являются:
1) в местных исполнительных органах – выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по производству (формуляции) пестицидов (ядохимикатов), (далее – лицензия) на бумажном носителе или в форме электронного документа (на портале www.elicense.kz), подписанного электронной цифровой подписи уполномоченного лица местного исполнительного органа либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
2) на портале www.elicense.kz – выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписи уполномоченного лица местного исполнительного органа либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, располагается на интернет-ресурсах Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – www.minagri.gov.kz, акимата Жамбылской области http://www.zhambyl.kz, также через веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz или через веб-портал "Е-лицензирование": www.elicense.kz (далее – портал), при условии наличия у физических и юридических лиц (далее – получатель государственной услуги) электронной цифровой подписи, номера которых указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту.
9. График работы при оказании государственной услуги:
1) в местных исполнительных органах – в рабочие дни с 9.00 до 19.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 15.00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни. Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) на портале – круглосуточно.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях, предусмотренных в пункте 16 Регламента.
3. Описание порядка действий в процессе оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатели государственной услуги представляют:
через местные исполнительные органы:
для выдачи лицензии:
1) заявление;
2) копии устава и свидетельства о государственной регистрации получателя государственной услуги в качестве юридического лица (нотариально засвидетельствованные в случае непредставления оригиналов для сверки) – для юридического лица;
3) копию документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги – для физического лица;
4) копию свидетельства о государственной регистрации получателя государственной услуги в качестве индивидуального предпринимателя (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки) – для индивидуального предпринимателя;

5) мемлекеттік қызмет алушыны салық органына есепке қою туралы куәліктің (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесі;
6) жеке қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық жарнаның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесі;
7) осы Регламенттегі 2- қосымшада көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкес құжаттар;
лицензияны қайта ресімдеу үшін:
1) өтініш;
2) жеке қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық жарнаның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесі;
3) лицензияның көшірмесі;
лицензияның телнұсқасын беру үшін:
1) лицензияны жоғалтқаны не бүлдіргені туралы өтініш;
2) жеке қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық жарнаның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесі;
портал арқылы:
лицензияны беру үшін:
1) мемлекеттік қызмет алушының электрондық цифрлық қолының қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) жарғы (заңды тұлға үшін) – сканерленген көшірмесі электрондық сұрау салуға қоса беріледі;
3) осы Регламенттегі 2- қосымшада көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкес құжаттар – сканерленген көшірмелері электрондық сұрау салуға қоса беріледі;
4) мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжаттың мәліметтері – жеке тұлға үшін;
5) мемлекеттік қызмет алушыны заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінің мәліметтері – заңды тұлға үшін;
6)мемлекеттік қызмет алушыны дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің мәліметтері – дара кәсіпкер үшін;
7) мемлекеттік қызмет алушыны салық органына есепке қою туралы куәліктің мәліметтері;
8) жеке қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық жарнаның төленгені туралы мәліметтері.
Мемлекеттік электронды ақпараттық ресурстар болып табылатын құжаттардың мәліметтерін жергілікті атқарушы органдар тиісті мемлекеттік ақпарат жүйелерінен электрондық цифрлық қолының қойылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы алады;
лицензияны қайта ресімдеу үшін:
1) мемлекеттік қызмет алушының электрондық цифрлық қолының қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) мемлекеттік қызмет алушыны салық органында есепке қою туралы куәліктің мәліметтері;

5) копию свидетельства о постановке получателя государственной услуги на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
6) копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
7) документы в соответствии с квалификационными требованиями, указанными в приложении 2 к настоящему Регламенту;
для переоформления лицензии:
1) заявление;
2) копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
3) копию лицензии;
для выдачи дубликата лицензии:
1) заявление об утере или порче лицензии;
2) копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
через портал:
для выдачи лицензии:
1) запрос в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью получателя государственной услуги;
2) устав (для юридического лица) – сканированная копия прикрепляется к электронному запросу;
3) документы в соответствии с квалификационными требованиями, указанными в приложении 2 к настоящему Регламенту, – сканированные копии прикрепляются к электронному запросу;
4) сведения документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги – для физического лица;
5) сведения свидетельства о государственной регистрации получателя государственной услуги в качестве юридического лица– для юридического лица;
6) сведения свидетельства о государственной регистрации получателя государственной услуги в качестве индивидуального предпринимателя – для индивидуального предпринимателя;
7) сведения свидетельства о постановке получателя государственной услуги на учет в налоговом органе;
8) сведения об оплате лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности.
Сведения документов, являющихся государственными электронными информационными ресурсами, местные исполнительные органы получают из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью;
для переоформления лицензии:
1) запрос в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью получателя государственной услуги;
2) сведения свидетельства о постановке получателя государственной услуги на учет в налоговом органе;

3) жеке қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық жарнаның төленгені туралы мәліметтері;
4) лицензияның деректері (www.elicense.kz порталында болған кезде) не лицензияның сканерленген көшірмесі түрінде (лицензия қағаз тасығышта болған кезде) электрондық сұрау салуға қоса беріледі.
Мемлекеттік электронды ақпараттық ресурстар болып табылатын құжаттардың мәліметтерін жергілікті атқарушы органдар тиісті мемлекеттік ақпарат жүйелерінен электрондық цифрлық қолының қойылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы алады;
лицензияның телнұсқасын беру үшін:
1) мемлекеттік қызмет алушының электрондық цифрлық қолының қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) мемлекеттік қызмет алушыны салық органына есепке қою туралы куәліктің мәліметтері;
3) жеке қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық жарнаның төленгені туралы мәліметтері.
Мемлекеттік электронды ақпараттық ресурстар болып табылатын құжаттардың мәліметтерін жергілікті атқарушы органдар тиісті мемлекеттік ақпарат жүйелерінен электрондық цифрлық қолының қойылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы алады.
12. Мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған өтініш бланкісін жергілікті атқарушы органдардың осы Регламенттегі 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша орналасқан кеңселерінен не Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.minagri.gov.kz және жергілікті атқарушы органдардың осы Регламенттегі 1-қосымшада көрсетілген интернет-ресурстарынан алуға болады.
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алу үшін электрондық сұрау салу нысанын толтыру қажет.
13. Қызмет жергілікті атқарушы органдар арқылы көрсетілген кезде құжаттар жергілікті атқарушы органдардың кеңселеріне осы Регламенттегі 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша тапсырылады.
Порталда электрондық сұрау салуды қабылдау мемлекеттік қызмет алушының жеке кабинетінде жүзеге асырылады.
14. Қызмет жергілікті атқарушы органдар арқылы көрсетілген кезде мемлекеттік қызмет:
1) құжаттарды қабылдау нөмірін және күнін;
2) сұратылатын мемлекеттік қызмет түрін;
3) қоса берілген құжаттар санын және атауларын;
4) мемлекеттік қызметті алу күнін (уақытын) және құжаттарды беру орнын;
5) құжаттарды қабылдаған сараптамалық ұйымның жауапты тұлғасының тегін, атын, әкесінің атын;
6) мемлекеттік қызмет алушының тегін, атын, әкесінің атын (жеке тұлға үшін) немесе атауын (заңды тұлға үшін), байланыс деректерін көрсете отырып, қажетті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
Портал арқылы ықылас білдіргенде, мемлекеттік қызмет алушының "жеке кабинетінің" порталына ескерту жіберіледі – мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтінімді қабылдағаны жөнінде мемлекеттік қызмет көрсетудің күні мен уақытын көрсете отырып, мемлекеттік қызмет нәтижесі туралы есеп.

3) сведения об оплате лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
4) данные лицензии (при наличии на портале www.elicense.kz) либо лицензия в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу (при наличии лицензии на бумажном носителе).
Сведения документов, являющихся государственными электронными информационными ресурсами, местные исполнительные органы получают из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью;
для выдачи дубликата лицензии:
1) запрос в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью получателя государственной услуги;
2) сведения свидетельства о постановке получателя государственной услуги на учет в налоговом органе;
3) сведения об оплате лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности.
Сведения документов, являющихся государственными электронными информационными ресурсами, местные исполнительные органы получают из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
12. Бланк заявления на оказание государственной услуги можно получить в канцеляриях местных исполнительных органов по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему Регламенту либо на интернет-ресурсах Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – www.minagri.gov.kz или местных исполнительных органов, указанных в приложении 1 к настоящему Регламенту.
Для получения государственной услуги через портал необходимо заполнить форму электронного запроса.
13. При оказании услуги через местные исполнительные органы, документы сдаются в канцелярии местных исполнительных органов, расположенных по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему Регламенту.
На портале прием электронного запроса осуществляется в "личном кабинете" получателя государственной услуги.
14. При оказании услуги через местные исполнительные органы получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема документов;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;
5)фамилии, имени, отчества ответственного лица экспертной организации, принявшего документы;
6)фамилии, имени, отчества (для физических лиц) или наименования (для юридических лиц), контактных данных получателя государственной услуги.
При обращении через портал получателю государственной услуги в "личный кабинет" на портале направляется уведомление – отчет о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты и времени получения получателем государственной услуги результата государственной услуги.

15. Қызмет жергілікті атқарушы органдар арқылы көрсетілген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі мемлекеттік қызмет алушыға электрондық поштамен жолданады не мемлекеттік қызмет алушының талабы бойынша оған жеке келген кезде басылған түрінде беріледі.
Портал арқылы өтінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі мемлекеттік қызмет алушыға порталдағы жеке кабинетіне жолданады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз:
1) осы субъектілер санаты қызмет түрімен айналысуға үшін Қазақстан Республикасының заңдарымен тыйым салынуы;
2) қызмет түріне лицензия беруге өтініш берілген жағдайда жеке қызмет түрімен айналысу құқығы үшін лицензиялық жарнаның төленбеуі;
3) мемлекеттік қызмет алушының біліктілік талаптарына сәйкес болмауы;
4) мемлекеттік қызмет алушыға лицензияны беруі тиіс мемлекеттік органмен келісілмеуі;
5) мемлекеттік қызмет алушыға қатысты оған жеке қызмет түрлерімен айналысуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот үкімінің
болуы;
6) сот орындаушысы ұсынымының негізінде соттың мемлекеттік қызмет алушыға лицензия алуға тыйым салуы;
7) "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 40-бабында көзделген негіздер негіз болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты мемлекеттік қызмет алушы жергілікті атқарушы органда не порталдағы жеке кабинетінде электрондық құжат түрінде алады.
4. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету жөнінде қызмет беруші әрекетінің тәртібі
17. "Электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы қызмет көрсетушінің қадамдық әрекеттері мен шешімдері (қызмет көрсету барысында функционалдық әрекеттесу диаграммасы № 1), осы Регламенттің 4-қосымшада келтірілген:
1) тұтынушы жеке сәйкестендіру нөмірі және шартты белгі көмегімен "электрондық үкіметтің" веб-порталында тіркелуді жүзеге асырады ("электрондық үкіметтің" веб-порталында тіркелмеген тұтынушылар үшін жүргізіледі);
2) үдерісі 1 – қызметті алу үшін тұтынушының "электрондық үкіметтің" веб-порталында жеке сәйкестендіру нөмірі мен шартты белгіні енгізуі (авторизация үдерісі);
3) шарт 1 – "электрондық үкіметтің" веб-порталында жеке сәйкестендіру нөмірі және шартты белгі арқылы тіркелген тұтынушы туралы мәліметтердің дұрыстығын тексеру;
4) үдеріс 2 – тұтынушы туралы деректерде қателіктердің болуына байланысты "электрондық үкіметтің" веб-порталымен авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама дайындауы;

15. При оказании услуги через местные исполнительные органы результат оказания государственной услуги направляется получателю государственной услуги электронной почтой либо по требованию получателя государственной услуги предоставляется ему в распечатанном виде при личном посещении.
При обращении через портал результат оказания государственной услуги получателю государственной услуги направляется в "личный кабинет" на портале.
16. Основанием для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) занятие видом деятельности, запрещенной законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) невнесение лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
3) несоответствие получателя государственной услуги квалификационным требованиям;
4) несогласование выдачи лицензии получателю государственной услуги согласующим государственным органом;
5) наличие вступившего в законную силу приговора суда в отношении получателя государственной услуги, запрещающего ему заниматься отдельным видом деятельности;
6) запрещение судом, на основании представления судебного исполнителя, получателю государственной услуги получать лицензии;
7) основания, предусмотренные статьей 40 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации".
Мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги получатель государственной услуги получает в местном исполнительном органе либо в "личном кабинете" на портале в виде электронного документа.
4. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной государственной услуги
17. Пошаговые действия и решения услугодателя через веб–портал "электронного правительства" (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 4 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на веб–портале "электронного правительства" с помощью индивидуального идентификационного номера и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на веб–портале "электронного правительства");
2) процесс 1 – ввод потребителем индивидуального идентификационного номера и пароля (процесс авторизации) на веб–портале "электронного правительства" для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на веб–портале "электронного правительства" подлинности данных о зарегистрированном потребителе через индивидуальный идентификационный номер и пароль;
4) процесс 2 – формирование веб–порталом "электронного правительства" сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;

5) үдеріс 3 – тұтынушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсетуге сұраныс нысанын экранға шығару мен оның құрылымы мен нысанының талаптарын ескере отырып, нысанды толтыру (мәліметтерді енгізу); сұраныс нысанына Стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттардың электронды түрдегі көшірмелерін тіркеу, сонымен қатар сұранысты куәландыру (қол қою) үшін электрондық цифрлық қолтаңба тіркеу куәлігін таңдау;
6) шарт 2 - "электрондық үкіметтің" веб-порталында электрондық цифрлық қолтаңбаның тіркеу куәлігінің жарамдылық мерзімін және қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде бар-жоқтығын, сонымен бірге сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұраныста көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі мен электрондық цифрлық қолтаңба тіркеу куәлігінде көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірінің арасында) тексеру;
7) үдеріс 4 – тұтынушының электрондық цифрлық қолтаңба дұрыстығының расталмауына байланысты сұралып отырған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама құру;
8) үдеріс 5 – тұтынушының электрондық цифрлық қолтаңба көмегімен қызмет көрсету сұранысын куәландыру және электронды құжатты (сұранысты) қызмет көрсетуші өңдеу үшін "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы "электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнына жіберу;
9) үдеріс 6 – электрондық құжатты "электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнында тіркеу;
10) шарт 3 – қызмет көрсетушінің тұтынушы тіркеген құжаттардың Стандартта көрсетілген құжаттарға және қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін тексеру;
11) үдеріс 7 - тұтынушының құжаттарында қателіктердің болуына байланысты сұралып отырған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама құру;
12) үдеріс 8 - тұтынушының "электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнында қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы хабарлама) алуы. Электрондық құжат қызмет көрсетушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасын қолдану арқылы қалыптастырылады.
18. Қызмет көрсетушінің қадамдық әрекеттері мен шешімдері (қызмет көрсету барысында функционалдық әрекеттесу диаграммасы № 2), осы Регламентке 4- қосымшада келтірілген:
1) үдеріс 1 – қызмет көрсетушінің қызметкерінің "электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнында қызмет көрсету үшін жеке сәйкестендіру нөмірі мен шартты белгіні енгізуі (авторизация үдерісі);
2) үдеріс 2 – қызмет көрсетушінің, осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсетуге сұраныс нысанын экранға шығару мен тұтынушы туралы мәліметтерді енгізу;

5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса копий необходимых документов в электронном виде, указанных в пункте 11 Стандарта, а также выбор потребителем регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на веб–портале "электронного правительства" срока действия регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между индивидуальным идентификационным номером указанным в запросе, и индивидуальным идентификационным номером указанным в регистрационном свидетельстве электронной цифровой подписи);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности электронной цифровой подписи потребителя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания услуги посредством электронной цифровой подписи потребителя и направление электронного документа (запроса) через шлюз "электронного правительства" в автоматизированное рабочее место региональный шлюз "электронного правительства" для обработки услугодателем;
9) процесс 6 – регистрация электронного документа в автоматизированное рабочее место регионального шлюза "электронного правительства";
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, документам указанным в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
11) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
12) процесс 8 – получение потребителем результата услуги (уведомление в форме электронного документа), сформированный в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза "электронного правительства". Электронный документ формируется с использованием электронной цифровой подписи уполномоченного лица услугодателя.
18. Пошаговые действия и решения услугодателя (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 4 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя в автоматизированное рабочее место регионального шлюза "электронного правительства" индивидуального идентификационного номера и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных потребителя;

3) үдеріс 3 - "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы "жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорына тұтынушының деректері туралы сұраныс жіберу;
4) шарт 1 – "жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорында тұтынушы туралы деректердің болуын тексеру;
5) үдеріс 4 – "жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорында тұтынушы туралы деректердің болмауына байланысты мәліметтерді алу мүмкін еместігі туралы хабарлама құру;
6) үдеріс 5 - қызмет көрсетушінің қызметкерінің құжаттардың қағаз нысанында болуы туралы белгіге қатысты бөлігінде сұраныс нысанын толтыру және тұтынушы ұсынған құжаттарды сканерлеу, оларды сұраныс нысанына тіркеу, қызмет көрсетуге сұраныс нысанын (енгізілген деректерді) электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландыру;
7) үдеріс 6 – электронды құжатты "электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнында тіркеу;
8) шарт 2 – қызмет көрсетушінің тұтынушы тіркеген құжаттардың Стандартта көрсетілген құжаттарға және қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін тексеру;
9) үдеріс 7 - тұтынушының құжаттарында қателіктердің болуына байланысты сұралып отырған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама құру;
10) үдеріс 8 - тұтынушының "электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнында қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы хабарлама) алуы. Электронды құжат қызмет көрсетушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасын қолдану арқылы қалыптастырылады.
19. Қызмет көрсетушінің халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жүргізілетін қадамдық әрекеттері мен шешімдері (қызмет көрсету барысында функционалдық әрекеттесу диаграммасы № 3), осы Регламентке 4- қосымшада келтірілген:
1) үдеріс 1 – қызмет көрсету үшін Орталық операторының халыққа қызмет көрсету орталықтары ақпараттық жүйе автоматтандырылған жұмыс орнында жеке сәйкестендіру нөмірі мен шартты белгіні енгізуі (авторизация үдерісі);
2) үдеріс 2 – Орталық операторының, осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсетуге сұраныс нысанын экранға шығару мен тұтынушы туралы мәліметтерді енгізу, сонымен қатар тұтынушының сенімхат бойынша өкілінің деректерін енгізу (тек нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша, сенімхатты басқа түрде куәландыру жағдайында – сенімхат туралы мәліметтер толтырылмайды);
3) үдеріс 3 - "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы "жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорына тұтынушының деректері туралы, сондай-ақ, тұтынушының сенімхат бойынша өкілінің деректері туралы – бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе не сұраныс жіберу;

3) процесс 3 – направление запроса через шлюз "электронного правительства" в государственную базу данных "Физические лица" о данных потребителя;
4) условие 1 – проверка наличия данных потребителя в государственной базе данных "Физические лица";
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в государственной базе данных "Физические лица";
6) процесс 5 – заполнение сотрудником услугодателя формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных потребителем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством электронной цифровой подписи заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 – регистрация электронного документа в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза "электронного правительства";
8) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
9) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
10) процесс 8 – получение потребителем результата услуги (уведомление в форме электронного документа) сформированный в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза "электронного правительства". Электронный документ формируется с использованием электронной цифровой подписи уполномоченного лица услугодателя.
19. Пошаговые действия и решения услугодателя через центры обслуживания населения (диаграмма № 3) функционального взаимодействия при оказании услуги приведены в приложении 4 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод оператора центра обслуживания населения в автоматизированное рабочее место информационной системы центров обслуживания населения логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором центра обслуживания населения услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором центра обслуживания населения данных потребителя, а также данных по доверенности представителя потребителя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности-данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 – направление запроса через шлюз "электронного правительства" в государственную базу данных "Физические лица" о данных потребителя, а также в Единую нотариальную информационную систему – о данных доверенности представителя потребителя;

4) шарт 1 – "жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорында тұтынушы туралы деректердің, бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйеде сенімхат туралы деректердің болуын тексеру;
5) үдеріс 4 – "жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорында тұтынушы туралы деректердің, және бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйеде сенімхат туралы деректердің болмауына байланысты мәліметтерді алу мүмкін еместігі туралы хабарлама құру;
6) үдеріс 5 – Орталық операторының сұраныс нысанын, құжаттардың қағаз нысанында болуы туралы белгіге қатысты бөлігінде толтыру және тұтынушы ұсынған құжаттарды сканерлеу, оларды сұраныс нысанына тіркеу, қызмет көрсетуге сұраныс нысанын (енгізілген деректерді) электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландыру;
7) үдеріс 6 – Орталық операторының электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжатты (тұтынушының сұранысын) "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы "электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнына жіберу;
8) үдеріс 7 - электронды құжатты "электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнында тіркеу;
9) шарт 2 – қызмет көрсетушінің тұтынушы тіркеген құжаттардың Стандартта көрсетілген құжаттарға, және қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін тексеру;
10) үдеріс 8 - тұтынушының құжаттарында қателіктердің болуына байланысты сұралып отырған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама құру;
11) үдеріс 9 - тұтынушының Орталық операторы арқылы "электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнында қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы хабарлама) алуы.
20. Қызмет көрсетуге сұраныс нысанын толтыру бойынша әрекеттердің сипаттамасы:
1) тұтынушының "электрондық үкіметтің" веб-порталына кіру үшін жеке сәйкестендіру нөмірі, логин мен шартты белгіні енгізуі;
2) осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдау;
3) "Қызметке online тапсырыс беру" батырмасы арқылы қызметке тапсырыс беру;
4) сұранысты толтыру және электронды түрдегі қажетті құжаттарды тіркеу:
тұтынушының "электрондық үкіметтің" веб-порталында тіркелуінің нәтижесі бойынша жеке сәйкестендіру нөмірі автоматты түрде таңдалады;
пайдаланушы "сұранысты жіберу" батырмасының көмегімен сұранысты куәландыруға (қол қоюға) өтуді жүзеге асырады;
5) тұтынушының электрондық цифрлық қолтаңбаның тіркеу куәлігін таңдауы;
6) сұранысты куәландыру (қол қою) – тұтынушы "қол қою" батырмасының көмегімен электрондық цифрлық қолтаңбамен сұранысты куәландыруды (қол қоюды) жүзеге асырады, осыдан кейін сұраныс қызмет көрсетушінің автоматтандырылған жұмыс орнына жіберіледі;

4) условие 1 – проверка наличия данных потребителя в государственной базе данных "Физические лица", данных доверенности в Единой нотариальной информационной системе;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в государственной базе данных "Физические лица", данных доверенности в Единой нотариальной информационной системе;
6) процесс 5 – заполнение оператором центра обслуживания населения формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных потребителем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством электронной цифровой подписи заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 - направление электронного документа (запроса потребителя) удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью оператора центра обслуживания населения через шлюз "электронного правительства" в автоматизированное рабочее место регионального шлюза "электронного правительства";
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза "электронного правительства";
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, документам указанным в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 8 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
11) процесс 9 – получение потребителем через оператора центра обслуживания населения результата услуги (уведомление в форме электронного документа) сформированной в автоматизированное рабочее место региональный шлюз "электронного правительства".
20. Описание действий по заполнению форм запроса для оказания услуги:
1) ввод пользователем индивидуального идентификационного номера логина и пароля для входа в веб–портал "электронного правительства";
2) выбор услуги, указанной в настоящем Регламенте;
3) заказ услуги с помощью кнопки "Заказать услугу online";
4) заполнение запроса и прикрепление необходимых документов в электронном виде:
индивидуальный идентификационный номер выбирается автоматически, по результатам регистрации пользователя в веб–портале "электронного правительства";
пользователь с помощью кнопки "отправить запрос" осуществляет переход на удостоверение (подписание) запроса;
5) выбор регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи пользователем;
6) удостоверение (подписание) запроса – пользователь с помощью кнопки "подписать" осуществляет удостоверение (подписание) запроса электронной цифровой подписью, после чего запрос передается на обработку в автоматизированное рабочее место услугодателя;

7) қызмет көрсетушінің автоматтандырылған жұмыс орнында сұранысты өңдеу;
8) тұтынушының дисплей экранына келесі ақпарат шығарылады:
жеке сәйкестендіру нөмірі; сұраныс нөмірі; қызметтің түрі; сұраныстың мәртебесі; қызмет көрсету мерзімі;
"мәртебесін жаңарту" батырмасы арқылы тұтынушы сұранысты өңдеудің нәтижесін көруге мүмкіндік алады;
жауапты алу барысында "электрондық үкіметтің" веб-порталында "нәтижесін қарау" батырмасы пайда болады.
21. Сұранысты өңдеуден кейін тұтынушы өңдеудің нәтижесімен келесі тәртіппен танысу мүмкіндігін алады:
қызметті алу тарихында "дайын құжатты қарау" батырмасын басқаннан кейін -- сұраныс нәтижесі дисплей экранына шығарылады;
"сақтау" батырмасын басқаннан кейін – сұраныс нәтижесі тұтынушы көрсеткен магнитті тасымалдауышта Adobe Acrobat пішімінде сақталады.
22. Қызметті көрсету бойынша қажетті ақпарат пен кеңесті call-орталық үнсандығы бойынша: (1414) алуға болады.
5. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
23. Қызмет көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер:
Тұтынушы;
Уәкілетті орган;
Орталықтардың операторлары;
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы;
"Электрондық үкіметтің" шлюзі;
"Электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі;
"Электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орны;
Халыққа қызмет көрсету орталықтары ақпараттық жүйесінің автоматтандырылған жұмыс орны;
"Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқоры;
Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе.
24. Әрекеттердің (рәсімдер, функциялар, операциялардың) кезектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы, әр әрекеттің орындалу мерзімі көрсетіле отырып, осы Регламентке 3-қосымшада келтірілген.
25. Әрекеттердің сипаттамаларына сәйкес, олардың қисынды кезектілігінің арасындағы өзара әрекеттестікті (электрондық қызметті көрсету үдерісінде) көрсететін диаграмма, осы Регламентке 4-қосымшада келтірілген.
26. Тұтынушыларға қызмет көрсету нәтижесі, осы Регламентке 5-қосымшаға сәйкес, сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
27. Тұтынушыларға қызмет көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) конфиденциалдылық (ақпаратты заңсыз алудан қорғау);
2) тұтастық (ақпаратты заңсыз өзгертуден қорғау);
3) қол жетімділік (ақпарат пен ресурстарды заңсыз ұстап қалудан қорғау).
28. Қызмет көрсетудің техникалық шарттары:
1) Интернетке шығу;
2) қызмет көрсетіліп жатқан тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірінің болуы;

7) обработка запроса в автоматизированном рабочем месте услугодателя;
8) у пользователя на экране дисплея выводится следующая информация:
индивидуальный идентификационный номер; номер запроса; тип услуги; статус запроса; срок оказания услуги;
с помощью кнопки "обновить статус" пользователю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса;
при получении ответа на веб–портале "электронного правительства" появляется кнопка "просмотр результата".
21. После обработки запроса потребителю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки "просмотреть выходной документ" в истории получения услуг – результат запроса выводится на экран дисплея;
после нажатия кнопки "сохранить" – результат запроса сохраняется на заданном потребителем магнитном носителе в формате Adobe Acrobat.
22. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll–центра: (1414).
5. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания электронной государственной услуги
23. Структурно–функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания услуги:
Потребитель;
Уполномоченный орган;
Операторы центров;
Веб–портал "электронного правительства";
Шлюз "электронного правительства";
Региональный шлюз "электронного правительства";
Автоматизированное рабочее место регионального шлюза "электронного правительства";
Автоматизированное рабочее место информационной системы центров обслуживания населения;
государственная база данных "Физические лица";
Единая нотариальная информационная система.
24. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту.
25. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) в соответствии с их описаниями, приведена в приложении 4 к настоящему Регламенту.
26. Результаты оказания услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 5 к настоящему Регламенту.
27. Требования, предъявляемые к процессу оказания услуги потребителям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
28. Технические условия оказания услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие индивидуального идентификационного номера у лица, которому оказывается услуга;

3) "электрондық үкіметтің" веб-порталымен авторизациялау;
4) пайдаланушының электрондық цифрлық қолтаңбасының болуы.
"Пестицидтерді(улы химикаттарды)
өндіру (формуляциялау) қызметін
жүзеге асыруға лицензияны беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын
беру" электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне 1-қосымша
Облыстың жергілікті атқарушы органдарының мекенжайлары
Жергілікті атқарушы органның атауы
Орналасқан жерінің мекенжайы
Байланыс деректері
Облыс әкімінің Интернет- ресурс-блогы
1
2
3
4
5
1.
"Жамбыл облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Тараз қаласы, Абай көшесі, 119-үй
телефон: 8 (7262) 45-42-30, 45-42-05,факс: 45-27-57, 45-86-19, 45-08-22, электрондық почта: ush_ taraz@mail.ru
www.zhambyl.kz
"Пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру
(формуляциялау) қызметін жүзеге асыруға
лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне 2-қосымша
Біліктілік талаптары
Пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру (формуляциялау) жөніндегі қызметіне қойылатын біліктілік талаптары:
1) мыналардан:
өндірістік үй-жайлардан (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары ұсынылмаған жағдайда құқық белгілейтін немесе тиісті құқығын растайтын өзге де құжаттардың нотариалды расталған көшірмелері);
пестицидтерді (улы химикаттарды) сақтауға арналған қоймалық үй-жайлардан (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары ұсынылмаған жағдайда құқық белгілейтін құжаттардың немесе тиісті құқығын растайтын өзге де құжаттардың нотариалды расталған көшірмелері);
пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіруге арналған жабдықтардан (өтінім берушінің қолымен расталған, өндіруші зауыттардың жабдықтарға арналған пайдалану паспорттарының көшірмелері);
өндірілетін (формуляцияланатын) пестицидтер (улы химикаттар) сапасының техникалық регламенттерге, стандарттар мен нормативтерге сәйкестігін бақылауды жүргізу үшін аккредиттелген зертханадан (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары ұсынылмаған жағдайда техникалық реттеу және метрология жөніндегі мемлекеттік орган берген аккредиттеу туралы куәліктің, зертхананың қызмет көрсету жөніндегі шартының нотариалды расталған көшірмелері) тұратын меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі өндірістік-техникалық базаның;
2) қауіпті жүктерді тасымалдау құқығына (қауіпті жүктерді тасымалдау жөніндегі қызметті жүзеге асыру кезінде) берілген лицензияның немесе қауіпті жүктерді тасымалдау құқығына берілген лицензиясы (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары ұсынылмаған жағдайда тиісті лицензияны қоса бере отырып қауіпті жүктерді тасымалдау жөніндегі көлік қызметін көрсетуге арналған лицензияның немесе шарттың нотариалды расталған көшірмелері) бар жеке немесе заңды тұлғамен жасалған қауіпті жүктерді тасымалдау бойынша көлік қызметін көрсетуге арналған шарттың;

3) авторизация на веб–портале "электронного правительства";
4) наличие у пользователя электронной цифровой подписи.
Приложение 1 к регламенту электронной
государственной услуги "Выдача лицензии,
переоформление, выдача дубликатов лицензии
на осуществление деятельности по производству
(формуляции) пестицидов (ядохимикатов)"
Адреса местных исполнительных органов областей
Наименование местных исполнительных органов
Адрес месторасположения
Контактные данные
Интернет- ресурс-блог акима области
1
2
3
4
5
1.
Коммунальное государственное учреждение "Управление сельского хозяйства акимата Жамбылской области"
город Тараз, улица Абая, 119
телефон: 8 (7262) 45-42-30, 45-42-05,факс: 45-27-57, 45-86-19, 45-08-22, электронный почта: ush_ taraz@mail.ru
www.zhambyl.kz
Приложение 2 к регламенту электронной
государственной услуги "Выдача лицензии,
переоформление, выдача дубликатов лицензии
на осуществление деятельности по производству
(формуляции)пестицидов (ядохимикатов)"
Квалификационные требования
Квалификационные требования, предъявляемые к деятельности по производству (формуляции) пестицидов (ядохимикатов), включают наличие:
1) производственно-технической базы на праве собственности или ином законном основании, состоящей из:
производственных помещений (копии правоустанавливающих документов или иных документов, подтверждающих соответствующие права, нотариально заверенные в случае непредставления оригиналов для сверки);
складских помещений для хранения пестицидов (ядохимикатов) (копии правоустанавливающих документов или иных документов, подтверждающих соответствующие права, нотариально заверенные в случае непредставления оригиналов для сверки);
оборудования для производства (формуляции) пестицидов (ядохимикатов) (копии эксплуатационных паспортов заводов-изготовителей на оборудование, заверенные подписью получателя государственной услуги);
аккредитованной лаборатории для проведения контроля соответствия качества производимых (формулируемых) пестицидов (ядохимикатов) техническим регламентам, стандартам и нормативам (копии свидетельства об аккредитации, выданного государственным органом по техническому регулированию и метрологии, договора об оказании услуг лабораторией, нотариально заверенные в случае непредставления оригиналов для сверки);
2) лицензии на право перевозки опасных грузов (при осуществлении деятельности по перевозке опасных грузов) или договора с физическим или юридическим лицом на оказание транспортных услуг по перевозке опасных грузов, имеющим лицензию на право перевозки опасных грузов (нотариально заверенные копии лицензии либо договора на оказание транспортных услуг по перевозке опасных грузов с приложением соответствующей лицензии в случае непредставления оригиналов для сверки);

3) "Техникалық реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес өтінім беруші бекіткен әр пестицидті (улы химикатты) өндіруге (формуляциялауға) арналған ұйым стандартының (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалды расталған көшірмесі);
4) ұйым стандартына сәйкес өтінім беруші бекіткен пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіруге (формуляциялауға) арналған технологиялық (өнеркәсіптік) Регламенттегі;
5) тиісті білімі (басшылар үшін – жоғары техникалық немесе технологиялық білім, мамандар үшін – жоғары немесе орта арнаулы (химиялық немесе технологиялық) білім), мамандығы бойынша практикалық жұмыс тәжірибесі (басшылар үшін – 5 жылдан кем емес, мамандар үшін – 3 жылдан кем емес) бар техникалық басшылардың (2 адамнан кем емес) және мамандардың (3 адамнан кем емес) білікті құрамының (өтінім берушінің қолы қойылған және мөрімен бекітілген тегiн, атын, әкесiнiң атын, мамандығы бойынша бiлiмiн, лауазымын, мамандығы бойынша осы саладағы жұмыс өтiмiн қамтитын штат кестесінен және жиынтық кестеден үзінді) болуын қамтиды.
"Пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру
(формуляциялау) қызметін жүзеге асыруға
лицензияны беру, қайта ресімдеу лицензияның
телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне 3-қосымша
Кесте 1. "Электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы жүргізілетін құрылымдық-функционалдық бірліктер әрекеттерінің сипаттамасы
1
Әрекеттің № (жұмыс ағымы, барысының)
1
2
3
4
2
Құрылымдық-функционалдық бірліктер атауы
Тұтынушы
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тұтынушы
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
3
Әрекеттің атауы (үдеріс, рәсім, операцияның) және олардың сипаттамасы
"Электрондық үкіметтің" веб-порталында жеке сәйкестендіру нөмірі және құпия сөз арқылы авторизациялау
Тұтынушы мәліметінде ақаулар болса, соған байланысты қабылдамайтыны жөнінде хабарлама құрылады
Қызметті таңдап алады да, сұраныс мәліметі құрылады, пайдаланушының электрондық цифрлық қолтаңба таңдауы бойынша
Тұтынушы мәліметінде ақаулар болса, соған байланысты қабылдамайтыны жөнінде хабарлама құрылады
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжаттар, ұйымдастыру-басқарушылық шешім)
Сұраныстың табысты құрылуы туралы ескертпе көрсетіледі
Сұраған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жөнінде хабарлама құрылады
Сұранысты маршруттау
Сұраған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жөнінде хабарлама құрылады
5
Орындау мерзімі

3) стандарта организации на производство (формуляцию) каждого пестицида (ядохимиката), утвержденного получателем государственной услуги в соответствии с Законом Республики Казахстан "О техническом регулировании" (нотариально заверенная копия в случае непредставления оригинала для сверки);
4) технологического (промышленного) регламента на производство (формуляцию) пестицидов (ядохимикатов), утвержденного получателем государственной услуги в соответствии со стандартом организации;
5) квалифицированного состава технических руководителей (не менее 2 человек) и специалистов (не менее 3 человек), имеющих соответствующее образование (для руководителей – высшее техническое или технологическое образование, для специалистов – высшее или среднее специальное (химическое или технологическое образование), опыт практической работы по специальности (для руководителей – не менее 5 лет, для специалистов – не менее 3 лет) (выписка из штатного расписания и сводная таблица, включающая фамилию, имя, отчество, специальность по образованию, должность, стаж работы по специальности, подписанные и скрепленные печатью получателя государственной услуги).
Приложение 3 к регламенту электронной
государственной услуги "Выдача лицензии,
переоформление, выдача дубликатов лицензии
на осуществление деятельности по производству
(формуляции) пестицидов (ядохимикатов)"
Таблица 1. Описание действий Структурно–функциональные единицы через веб–портал "электронного правительства"
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование Структурно–функциональной единицы
Потребитель
Веб–портал "электронного правительства"
Потребитель
веб–портал "электронного правительства"
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на веб–портал "электронного правительства" по индивидуальному идентификационному номеру и пароля
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя
Выбирает услугу и формирует данные запроса, выбором потребителя электронной цифровой подписи
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя электронной цифровой подписи
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
5
Сроки исполнения

30 секунд – 1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2 - егер тұтынушы мәліметінде бұзушылықтар болса;3 - егер авторизация табысты өтсе
4 - егер тұтынушы мәліметінде бұзушылықтар болса; 5 – егер бұзушылықтар жоқ болса
-
кестенің жалғасы:
1
Әрекеттің № (жұмыс ағымы, барысының)
5
6
7
8
2
Құрылымдық-функционалдық бірліктер атауы
Тұтынушы
"Электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орны
"Электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орны
"Электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орны
3
Әрекеттің атауы (үдеріс, рәсім, операцияның) және олардың сипаттамасы
Тұтынушының электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландыру (қол қою) және "электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнына сұранысты жіберу
Құжатты тіркеу
Тұтынушы мәліметінде ақаулар болса, соған байланысты қабылдамайтыны жөнінде хабарлама құрылады
Көрсетілген қызметтің нәтижесін тұтынушының алуы
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжаттар, ұйымдастыру-басқарушылық шешім)
Сұранысты маршруттау
Арызға нөмір беру арқылы сұранысты тіркеу
Негізделген бас тарту құрылады
Дайындалған құжатты көрсету
5
Орындау мерзімі
30 секунд – 1 минут
1 минут
30 секунд
15 минут
6
Келесі әрекеттің нөмірі
-
7 - егер тұтынушы мәліметінде бұзушылықтар болса; 8 – егер бұзушылықтар жоқ болса
-
-
Кесте 2. Қызмет көрсетуші арқылы жүргізілетін құрылымдық-функционалдық бірліктер әрекеттерінің сипаттамасы
1
әрекеттің № (жұмыс ағымы, барысының)
1
2
3
4
2
Құрылымдық-функционалдық бірліктер атауы
Қызмет көрсетуші
Қызмет көрсетуші
Қызмет көрсетуші
"Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқоры
3
Әрекеттің атауы (үдеріс, рәсім, операцияның) және олардың сипаттамасы
"Электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнында жеке сәйкестендіру нөмірі және құпия сөз бойынша авторизациялау
Қызмет көрсетуші қызметкерлерінің қызмет түрін таңдауы
"Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқоры на тұтынушы мәліметтері туралы сұраныс жіберу
"Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорында мәліметтердің жоқтығына байланысты хабарламаның құрылуы
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжаттар, ұйымдастыру-басқарушылық шешім)
Арызға нөмір иелендіру арқылы жүйеде сұранысты тіркейміз
Сұраныстың табысты құрылуына ескертпе көрсетіледі
Сұранысты маршруттау
Негізделген бас тартуды құру
5
Орындау мерзімі
10–15 секунд
10 секунд
1,5 минут
10-15 секунд
6
Келесі әрекеттің нөмірі
-
4 – егер бұзушылық болса; 5 – егер бұзушылық жоқ болса
-
кестенің жалғасы:
1
әрекеттің № (жұмыс ағымы, барысының)
5
6
7
8
2
Құрылымдық-функционалдық бірліктер атауы
Қызмет көрсетуші
"Электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орны
"Электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орны
"Электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орны
3
Әрекеттің атауы (үдеріс, рәсім, операцияның) және олардың сипаттамасы
Сұраныс нысанын толтырып, сканерленген құжаттарды тіркеу мен электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландыру
"Электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнында құжаттарды тіркеу
Тұтынушы мәліметінде ақаулар болса, соған байланысты қабылдамайтыны жөнінде хабарлама құрылады
Көрсетілген қызметтің нәтижесін тұтынушының алуы
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжаттар, ұйымдастыру-басқарушылық шешім)
Сұранысты маршруттау
Арыздың нөмірін иелендіру арқылы сұранысты тіркеу
Негізделген бас тартуды құру
Ескертпе-қызметінің нәтижесінің құрылуы
5
Орындау мерзімі
10-15 секунд
1,5 минут
1,5 минут
10–15 секунд
6
Келесі әрекеттің нөмірі
6
7– егер бұзушылық болса; 8–егер бұзушылық жоқ болса
-
-
Кесте 3. Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жүргізілетін құрылымдық-функционалдық бірліктер әрекеттерінің сипаттамасы
1
әрекеттің № (жұмыс ағымы, барысының)
1
2
3
4
2
Құрылымдық-функционалдық бірліктер атауы
Халыққа қызмет көрсету орталықтары ақпараттық жүйе автоматтандырылған жұмыс орны
Орталықтың операторы
Орталықтың операторы
"Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқоры, бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе
3
Әрекеттің атауы (үдеріс, рәсім, операцияның) және олардың сипаттамасы
Орталықтық операторының логин және құпия сөз арқылы авторизациялауы
Қызметті таңдап, сұраныс мәліметтерін құрады
"Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқоры, бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйесіне сұранысты бағыттау
Тұтынушы туралы мәліметтердің жоқтығына байланысты мәлімет алу мүмкін еместігі туралы хабарлама құрылады
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжаттар, ұйымдастыру-басқарушылық шешім)
Арыздың нөмірін иелендіру арқылы жүйеде сұранысты тіркейміз
Сұраныстың табысты құрылу туралы ескертпе көрсетіледі
Сұранысты маршруттау
Негізделген бас тартуды құру
5
Орындау мерзімі
30 секунд – 1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4 – Тұтынушының мәліметінде бұзушылықтар болса; 5–егер бұзушылықтар жоқ болса
-
кестенің жалғасы:
1
әрекеттің № (жұмыс ағымы, барысының)
5
6
7
8
9
2
Құрылымдық-функционалдық бірліктер атауы
Орталықтың операторы
Орталықтың операторы
"Электрондық үкіметтің"аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орны
"Электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орны
"Электрондық үкіметтің"аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орны
3
Әрекеттің атауы (үдеріс, рәсім, операцияның) және олардың сипаттамасы
Сұраныс нысанын толтырып, сканерленген құжаттарды тіркеу, электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландыру
Электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған (қол қойылған) құжатты "электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнына бағыттаймыз
Құжатты тіркеу
Тұтынушы құжаттарында бұзушылықтар болса, соған байланысты қызметтің қабылдамайтыны жөнінде хабарлама құрылады
Көрсетілген қызметтің нәтижесін тұтынушының алуы
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжаттар, ұйымдастыру-басқарушылық шешім)
Сұраныстың табысты құрылуы туралы ескертпе көрсетіледі
Сұранысты маршруттау
Арыздың нөмірін иелендіру арқылы сұранысты тіркеу
Негізделген бас тартуды құру
Ескертпе-қызметінің нәтижесінің құрылуы
5
Орындау мерзімі
30 секунд – 1 минут
1 минут
1 минут
30 секунд – 1 минут
15 минут
6
Келесі әрекеттің нөмірі
-
-

30 секунд – 1 минута
30 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
6
Номер следующего действия
2– если есть нарушения в данных потребителя; 3–если авторизация прошла успешно
4 - если есть нарушения в данных потребителя; 5–если нарушений нет
-
продолжение таблицы:
1
№ действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
2
Наименование Структурно–функциональные единицы
Потребитель
Автоматизированное рабочее место региональный шлюз "электронного правительства"
Автоматизированное рабочее место региональный шлюз "электронного правительства"
Автоматизированное рабочее место региональный шлюз "электронного правительства"
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Удостоверение (подписание) посредством электронная цифровая подпись потребителя и направление запроса в Автоматизированное рабочее место региональный шлюз "электронного правительства"
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Получение потребителем результата услуги
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Отображение выходного документа
5
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
1 минута
30 секунд
15 минут
6
Номер следующего действия
-
7 - если есть нарушения в данных потребителя; 8 – если нарушений нет
-
-
Таблица 2. Описание действий Структурно–функциональной единицы через услугодателя
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование Структурно–функциональной единицы
Отделами жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата г.Тараз и районов
Отделами жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата г.Тараз и районов
Отделами жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата г.Тараз и районов
Государственная база данных "Физические лица"
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на автоматизированное рабочее место региональный шлюз "электронного правительства" через индивидуальный идентификационный номер и пароля
Выбор сотрудником услугодателя услуги
Направление запроса о данных потребителя в государственной базе данных "Физические лица"
Формирование сообщения об отсутствии данных в государственной базе данных "Физические лица"
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Формирование мотивированного отказа
5
Сроки исполнения
10–15 секунд
10 секунд
1,5 минуты
10-15 секунд
6
Номер следующего действия
-
4 – если есть нарушения; 5 – если нарушений нет
-
продолжение таблицы:
1
№ действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
2
Наименование Структурно–функциональной единицы
Отделами жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата г.Тараз и районов
Автоматизированное рабочее место регионального шлюза "электронного правительства"
Автоматизированное рабочее место регионального шлюза "электронного правительства"
Автоматизированное рабочее место регионального шлюза "электронного правительства"
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Заполнение формы запроса с прикреплением сканированных документов и удостоверением электронной цифровой подписи
Регистрация документа в автоматизированное рабочее место регионального шлюза "электронного правительства"
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Получение потребителем результата услуги
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Формирование результата услуги- уведомления
5
Сроки исполнения
10-15 секунд
1,5 минуты
1,5 минут
10–15 секунд
6
Номер следующего действия
6
7– если есть нарушения; 8–если нарушений нет
-
-
Таблица 3. Описание действий Структурно–функциональной единицы через ЦОН
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование Структурно–функциональной единицы
Автоматизированное рабочее место информационная система центров обслуживания населения
Оператор центра обслуживания населения
Оператор центра обслуживания населения
Государственная база данных "Физические лица", Единая нотариальная информационная система
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется оператор центра обслуживания населения по логину и паролю
Выбирает услугу и формирует данные запроса
Направление запроса в государственную базу данных "Физические лица", Единая нотариальная информационная система
Формирует сообщение о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Формирование мотивированного отказа
5
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
30 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
6
Номер следующего действия
2
3
4 - если есть нарушения в данных потребителя; 5–если нарушений нет
-
продолжение таблицы:
1
№ действия(хода, потока работ)
5
6
7
8
9
2
Наименование Структурно–функциональной единицы
Оператор центра обслуживания населения
Оператор центра обслуживания населения
Автоматизированное рабочее место региональный шлюз "электронного правительства"
Автоматизированное рабочее место региональный шлюз "электронного правительства"
Автоматизированное рабочее место региональный шлюз "электронного правительства"
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Заполнение запроса с прикреплением к форме запроса необходимых документов и удостоверение электронной цифровой подписи
Направление документа удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью в автоматизированное рабочее место регионального шлюза "электронного правительства"
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Получение потребителем результата услуги
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Формирование результата услуги- уведомления
5
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
1 минута
1 минута
30 секунд – 1 минута
15 минут
6
Номер следующего действия
-
-

8 – егер бұзушылықтар болса; 9 – егер бұзушылықтар жоқ болса
-
-
"Пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру
(формуляциялау) қызметін жүзеге асыруға
лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне 4-қосымша
Диаграмма № 1 "Электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы функционалдық әрекеттесу
Диаграмма № 2 Қызмет көрсетуші арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы функционалдық әрекеттесу
Диаграмма № 3 Халыққа қызмет көрсету орталықтары ақпараттық жүйе арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы функционалдық әрекеттесу
Шартты белгілер:
"Пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру
(формуляциялау) қызметін жүзеге асыруға
лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне 5-қосымша
Мемлекеттік электрондық қызметтің "сапа" және "қол жетімділік" көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнама нысаны ___________________________________________________
(қызметтің атауы)
1. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі мен нәтижесінің сапасы Сізді қанағаттандырады ма?
1) қанағаттандырмайды;
2) жартылай қанағаттандырады;
3) қанағаттандырады.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат сапасы Сізді қанағаттандырады ма?
1) қанағаттандырмайды;
2) жартылай қанағаттандырады;
3) қанағаттандырады
Жамбыл облысы әкімдігінің
2013 жылғы "04" наурыздағы
№ 48 қаулысымен бекітілген
"Пестицидтерді (улы химикаттарды) сату жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Жамбыл облысының агроөнеркәсіп кешені саласы бойынша жергілікті атқарушы органы – Жамбыл облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы (бұдан әрі – жергілікті атқарушы орган) осы Регламенттегі 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет:
1) "Өсімдіктерді қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 3 шілдедегі Заңының 9-бабы 5) тармақшасының;
2) "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 14-бабы 2) тармақшасының;
3) "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабының;
4) "Пестицидтердi (улы химикаттарды) өндiру (формуляциялау), пестицидтердi (улы химикаттарды) өткiзу, пестицидтердi (улы химикаттарды) аэрозольдiк және фумигациялық тәсiлдермен қолдану жөнiндегi қызметті лицензиялаудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 1754 қаулысының;

8 – если есть нарушения; 9 – если нарушений нет
-
-
Приложение 4 к регламенту электронной
государственной услуги "Выдача лицензии,
переоформление, выдача дубликатов лицензии
на осуществление деятельности по производству
(формуляции) пестицидов (ядохимикатов)"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через веб–портал "электронного правительства"
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через услугодателя
Диаграмма № 3 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через информационную систему центров обслуживания населения
Условные обозначения:
Приложение 5 к регламенту электронной
государственной услуги "Выдача лицензии,
переоформление, выдача дубликатов
лицензии на осуществление деятельности по
производству (формуляции) пестицидов (ядохимикатов)"
Форма анкеты для определения показателей электронной государственной услуги: "качество" и "доступность" ____________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылской области
от "04" марта 2013 года № 48
Регламент электронной государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по реализации пестицидов (ядохимикатов)"
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается местным исполнительным органом Жамбылской области по вопросам агропромышленного комплекса – Управлением сельского хозяйства акимата Жамбылской области (далее – местный исполнительный орган), по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему Регламенту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании:
1) подпункта 5) статьи 9 Закона Республики Казахстан от 3 июля 2002 года "О защите растений";
2) подпункта 2) статьи 14 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "О лицензировании";
3) статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации";
4) Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2012 года № 1754 "О некоторых вопросах лицензирования деятельности по производству (формуляции) пестицидов (ядохимикатов), реализации пестицидов (ядохимикатов), применению пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами".

1) меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі пестицидтерді (улы химикаттарды) сақтауға арналған қоймалық үй-жайларының (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары ұсынылмаған жағдайда құқық белгілейтін құжаттардың немесе тиісті құқығын растайтын өзге де құжаттардың нотариалды расталған көшірмелері);
2) қауіпті жүктерді тасымалдау құқығына (қауіпті жүктерді тасымалдау жөніндегі қызметті жүзеге асыру кезінде) берілген лицензияның немесе қауіпті жүктерді тасымалдау құқығына берілген лицензиясы (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары ұсынылмаған жағдайда тиісті лицензияны қоса бере отырып қауіпті жүктерді тасымалдау жөніндегі көлік қызметін көрсетуге арналған лицензияның немесе шарттың нотариалды расталған көшірмелері) бар жеке немесе заңды тұлғамен жасалған қауіпті жүктерді тасымалдау бойынша көлік қызметін көрсетуге арналған шарттың;
3) тиісті білімі (басшылар үшін – жоғары білім, мамандар үшін – жоғары немесе орта арнаулы агрономиялық білім), мамандығы бойынша практикалық жұмыс тәжірибесі (басшы үшін – 2 жылдан кем емес, маман үшін – 1 жылдан кем емес) бар техникалық басшының және маманның бiлiктi құрамының (өтінім берушінің қолы қойылған және мөрімен бекітілген тегiн, атын, әкесiнiң атын, мамандығы бойынша бiлiмiн, лауазымын, мамандығы бойынша осы саладағы жұмыс өтiмiн қамтитын штат кестесiнен және жиынтық кестеден үзінді) болуын қамтиды.
"Пестицидтерді (улы химикаттарды) сату
өніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия
беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне 3-қосымша
Кесте 1. "Электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы жүргізілетін құрылымдық-функционалдық бірліктер әрекеттерінің сипаттамасы
1
Әрекеттің № (жұмыс ағымы, барысының)
1
2
3
4
2
Құрылымдық-функционалдық бірліктер атауы
Тұтынушы
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тұтынушы
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
3
Әрекеттің атауы (үдеріс, рәсім, операцияның) және олардың сипаттамасы
"Электрондық үкіметтің" веб-порталында жеке сәйкестендіру нөмірі және құпия сөз арқылы авторизациялау
Тұтынушы мәліметінде ақаулар болса, соған байланысты қабылдамайтыны жөнінде хабарлама құрылады
Қызметті таңдап алады да, сұраныс мәліметі құрылады, пайдаланушының электрондық цифрлық қолтаңба таңдауы бойынша
Тұтынушы мәліметінде ақаулар болса, соған байланысты қабылдамайтыны жөнінде хабарлама құрылады
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжаттар, ұйымдастыру-басқарушылық шешім)
Сұраныстың табысты құрылуы туралы ескертпе көрсетіледі
Сұраған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жөнінде хабарлама құрылады
Сұранысты маршруттау
Сұраған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жөнінде хабарлама құрылады
5
Орындау мерзімі

1) складских помещений для хранения пестицидов (ядохимикатов) на праве собственности или ином законном основании (копии правоустанавливающих документов или иных документов, подтверждающих соответствующие права, нотариально заверенные в случае непредставления оригиналов для сверки);
2) лицензии на право перевозки опасных грузов (при осуществлении деятельности по перевозке опасных грузов) или договора с физическим или юридическим лицом на оказание транспортных услуг по перевозке опасных грузов, имеющим лицензию на право перевозки опасных грузов (нотариально заверенные копии лицензии либо договора на оказание транспортных услуг по перевозке опасных грузов с приложением соответствующей лицензии в случае непредставления оригиналов для сверки);
3) квалифицированного состава технического руководителя и специалиста, имеющих соответствующее образование (для руководителя – высшее, для специалиста – высшее или среднее специальное агрономическое образование, опыт практической работы по специальности (для руководителя – не менее 2 лет, для специалиста – не менее 1 года) (выписка из штатного расписания и сводная таблица, включающая фамилию, имя, отчество, специальность по образованию, должность, стаж работы по специальности, подписанные и скрепленные печатью получателя государственной услуги).
Приложение 3 к регламенту электронной
государственной услуги "Выдача лицензии,
переоформление, выдача дубликатов лицензии
на осуществление деятельности по
реализации пестицидов (ядохимикатов)"
Таблица 1. Описание действий Структурно–функциональной единицы через веб–портал "электронного правительства"
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование Структурно–функциональной единицы
Потребитель
Веб–портал "электронного правительства"
Потребитель
веб–портал "электронного правительства"
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на веб–портал "электронного правительства" по индивидуальному идентификационному номеру и пароля
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя
Выбирает услугу и формирует данные запроса, выбором потребителя электронной цифровой подписи
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя электронной цифровой подписи
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
5
Сроки исполнения

1) пестицидтерді (улы химикаттарды) аэрозольдық тәсілмен қолдануға арналған меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі арнайы техника мен жабдықтың (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары ұсынылмаған жағдайда өндіруші зауыт берген арнайы техника мен жабдық паспорттарының, аккредиттелген машина сынау станциясы берген қорытындылардың нотариалды расталған көшірмелері, сондай-ақ өтінім берушінің қолы қойылған және мөрімен бекітілген арнайы техника мен жабдықтың тізімдемесі);
2) пестицидтерді (улы химикаттарды) аэрозольдық және фумигациялық тәсілдермен қолдануға арналған арнайы техника мен жабдық үшін пайдаланылатын меншік құқығындағы немесе басқа да заңды негіздегі көлік құралдарының немесе тракторлардың (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары ұсынылмаған жағдайда тиісті уәкілетті мемлекеттік органдар берген көлік құралының немесе трактордың техникалық паспорттарының тіркелгені туралы куәліктерінің нотариалды расталған көшірмелері, сондай-ақ өтінім берушінің қолы қойылған және мөрімен бекітілген негізгі құралдардың тізімдемесі);
3) меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі пестицидтерді (улы химикаттарды) сақтауға арналған қоймалық үй-жайларының (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары ұсынылмаған жағдайда құқық белгілейтін құжаттардың немесе тиісті құқығын растайтын өзге де құжаттардың нотариалды расталған көшірмелері);
4) қауіпті жүктерді тасымалдау құқығына (қауіпті жүктерді тасымалдау жөніндегі қызметті жүзеге асыру кезінде) берілген лицензияның немесе қауіпті жүктерді тасымалдау құқығына берілген лицензиясы (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары ұсынылмаған жағдайда тиісті лицензияны қоса бере отырып қауіпті жүктерді тасымалдау жөніндегі көлік қызметін көрсетуге арналған лицензияның немесе шарттың нотариалды расталған көшірмелері) бар жеке немесе заңды тұлғамен жасалған қауіпті жүктерді тасымалдау бойынша көлік қызметін көрсетуге арналған шарттың;
5) тиісті білімі (басшылар үшін – жоғары техникалық немесе агрономиялық білім, мамандар үшін – жоғары немесе орта арнаулы (техникалық немесе агрономиялық білім), мамандығы бойынша практикалық жұмыс тәжірибесі (басшылар үшін – 2 жылдан кем емес, мамандар үшін – 1 жылдан кем емес) бар техникалық басшылардың (2 адамнан кем емес) және мамандардың (2 адамнан кем емес) бiлiктi құрамының (өтінім берушінің қолы қойылған және мөрімен бекітілген тегiн, атын, әкесiнiң атын, мамандығы бойынша бiлiмiн, лауазымын, мамандығы бойынша осы саладағы жұмыс өтiлiн қамтитын штат кестесiнен және жиынтық кестеден үзінді) болуын қамтиды.
Аэрозольдық және фумигациялық тәсілдермен
пестицидтерді (улы химикаттарды) қолдану
жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензияны
беру, қайта ресімдеу,лицензияның телнұсқасын
беру" электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
Кесте 1. "Электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы жүргізілетін құрылымдық-функционалдық бірліктер әрекеттерінің сипаттамасы
1
Әрекеттің № (жұмыс ағымы, барысының)
1
2
3
4
2
Құрылымдық-функционалдық бірліктер атауы
Тұтынушы
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тұтынушы
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
3
Әрекеттің атауы (үдеріс, рәсім, операцияның) және олардың сипаттамасы
"Электрондық үкіметтің" веб-порталында жеке сәйкестендіру нөмірі және құпия сөз арқылы авторизациялау
Тұтынушы мәліметінде ақаулар болса, соған байланысты қабылдамайтыны жөнінде хабарлама құрылады
Қызметті таңдап алады да, сұраныс мәліметі құрылады, пайдаланушының электрондық цифрлық қолтаңба таңдауы бойынша
Тұтынушы мәліметінде ақаулар болса, соған байланысты қабылдамайтыны жөнінде хабарлама құрылады
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжаттар, ұйымдастыру-басқарушылық шешім)
Сұраныстың табысты құрылуы туралы ескертпе көрсетіледі
Сұраған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жөнінде хабарлама құрылады
Сұранысты маршруттау
Сұраған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жөнінде хабарлама құрылады
5
Орындау мерзімі

1) специальной техники и оборудования для применения пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным способом на праве собственности или ином законном основании (копии паспортов на специальную технику и оборудование, выданных заводом-изготовителем, заключений, выданных аккредитованными машинно-испытательными станциями, нотариально заверенные в случае непредставления оригиналов для сверки, а также опись специальной техники и оборудования, подписанная и скрепленная печатью получателя государственной услуги);
2) транспортного средства или трактора, используемого для специальной техники и оборудования по применению пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами, на праве собственности или ином законном основании (копии свидетельства о регистрации транспортного средства или технического паспорта на трактор, выданных соответствующими уполномоченными государственными органами, нотариально заверенные в случае непредставления оригиналов для сверки, а также опись основных средств, подписанная и скрепленная печатью получателя государственной услуги);
3) складских помещений для хранения пестицидов (ядохимикатов) на праве собственности или ином законном основании (копии правоустанавливающих документов или иных документов, подтверждающих соответствующие права, нотариально заверенные в случае непредставления оригиналов для сверки);
4) лицензии на право перевозки опасных грузов (при осуществлении деятельности по перевозке опасных грузов) или договора с физическим или юридическим лицом на оказание транспортных услуг по перевозке опасных грузов, имеющим лицензию на право перевозки опасных грузов (нотариально заверенные копии лицензии либо договора на оказание транспортных услуг по перевозке опасных грузов с приложением соответствующей лицензии в случае непредставления оригиналов для сверки);
5) квалифицированного состава технических руководителей (не менее 2 человек) и специалистов (не менее 2 человек), имеющих соответствующее образование (для руководителей – высшее техническое или агрономическое образование, для специалистов – высшее или среднее специальное (техническое или агрономическое образование), опыт практической работы по специальности (для руководителей – не менее 2 лет, для специалистов – не менее 1 года) (выписка из штатного расписания и сводная таблица, включающая фамилию, имя, отчество, специальность по образованию, должность, стаж работы по специальности, подписанные и заверенные печатью получателя государственной услуги).
Приложение 3 к регламенту электронной
государственной услуги "Выдача лицензии,
переоформление, выдача дубликатов
лицензии на осуществление деятельности
по применению пестицидов (ядохимикатов)
аэрозольным и фумигационным способами"
Таблица 1. Описание действий Структурно–функциональной единицы через веб–портал "электронного правительства"
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование Структурно–функциональной единицы
Потребитель
Веб–портал "электронного правительства"
Потребитель
Веб–портал "электронного правительства"
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на веб–портал "электронного правительства" по индивидуальному идентификационному номеру и пароля
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя
Выбирает услугу и формирует данные запроса, выбором потребителя электронной цифровой подписи
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя электронной цифровой подписи
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительного решения)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
5
Сроки исполнения

1) санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығына қойылатын талаптарына сәйкес келетін меншік құқығындағы астық қоймасының (элеватор, астық қабылдау пункті) (құқық белгілейтін құжаттардың көшірмелері, санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы органның қорытындысы ұсынылады);
2) технологиялық жабдықтың (астық тазалау машиналары, астық кептіру жабдығы), таразы жабдығының (белгіленген тәртіппен тексерілген), тиеу-түсіру құрылғыларының, көтергіш-көлік жабдығының, жылжымалы көлік жабдығының, белсенді желдету жабдығының, астық сақтауға арналған ыдыстардың, сақтау кезінде астықтың температурасын және ылғалдылығын бақылауға арналған жабдықтың, асфальтталған алаңдардың (астық қабылдау кәсіпорнының техникалық паспортының көшірмесі немесе астық қабылдау кәсіпорнын тексеру актісі ұсынылады);
3) өткізу режимінің, аумақтың қоршалуының;
4) астық сапасын айқындауға арналған өлшеу құралдарының жай-күйі бағалаудан өткенін және мыналармен:
типін бекіту мақсатында сынақтардан немесе метрологиялық аттестаттаудан өткен, Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз ету мемлекеттік жүйесінің тізіліміне енгізілген және белгіленген тәртіппен тексерілген зертханалық жабдықпен және аспаптармен (ылғал өлшегіштермен, кептіру шкафтарымен, зертханалық таразылармен, дәнді ұнтақтауға арналған диірмендермен, елеуіштер жиынтығымен, сынама іріктегіштермен, ыдыстармен, ақуыз құрамын, дән маңызының құрамы мен сапасын санын анықтауға арналған құрылғылармен, астықтың залалдануын анықтауға арналған оптикалық аспаптармен) (зертханадағы өлшеу құралдарының жай-күйі туралы куәліктің көшірмесі ұсынылады);
астық үлгілерін сақтауға арналған сөрелермен жабдықталған өндірістік-технологиялық зертхана;
5) тиісті білімі (басшылар үшін – жоғары техникалық немесе технологиялық білім, мамандар үшін арнаулы орта (техникалық немесе технологиялық) білім) мен мамандығы бойынша практикалық жұмыс тәжірибесі (басшылар үшін – 3 жылдан кем емес, мамандар үшін – 1 жылдан кем емес) бар техникалық басшылардың (3-ден кем емес) және мамандардың (3-ден кем емес) білікті құрамының (тегін, атын, әкесінің атын, білімі бойынша мамандығын, лауазымын, мамандығы бойынша жұмыс өтімін қамтитын штат кестесі мен жиынтық кесте ұсынылады) болуын қамтиды.
"Астық қолхаттарын бере отырып, қойма
қызметі бойынша қызметтер көрсетуге
лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне 3-қосымша
Кесте 1. "Электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы жүргізілетін құрылымдық-функционалдық бірліктер әрекеттерінің сипаттамасы
1
Әрекеттің № (жұмыс ағымы, барысының)
1
2
3
4
2
Құрылымдық-функционалдық бірліктер атауы
Тұтынушы
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тұтынушы
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
3
Әрекеттің атауы (үдеріс, рәсім, операцияның) және олардың сипаттамасы
"Электрондық үкіметтің" веб-порталында жеке сәйкестендіру нөмірі және құпия сөз арқылы авторизациялау
Тұтынушы мәліметінде ақаулар болса, соған байланысты қабылдамайтыны жөнінде хабарлама құрылады
Қызметті таңдап алады да, сұраныс мәліметі құрылады, пайдаланушының электрондық цифрлық қолтаңба таңдауы бойынша
Тұтынушы мәліметінде ақаулар болса, соған байланысты қабылдамайтыны жөнінде хабарлама құрылады
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжаттар, ұйымдастыру-басқарушылық шешім)
Сұраныстың табысты құрылуы туралы ескертпе көрсетіледі
Сұраған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жөнінде хабарлама құрылады
Сұранысты маршруттау
Сұраған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жөнінде хабарлама құрылады
5
Орындау мерзімі

1) на праве собственности зернохранилища (элеватора, хлебоприемного пункта), отвечающего требованиям санитарно-эпидемиологического благополучия (представляются: копии правоустанавливающих документов, заключение органа в области санитарно-эпидемиологического благополучия);
2) технологического оборудования (зерноочистительные машины, зерносушильное оборудование), весового оборудования (поверенного в установленном порядке), погрузочно-разгрузочных устройств, подъемно-транспортного оборудования, передвижного транспортного оборудования, оборудования активного вентилирования, емкостей для хранения зерна, оборудования для контроля температуры и влажности зерна при хранении, асфальтированных площадок (представляются: копия технического паспорта хлебоприемного предприятия или акт обследования хлебоприемного предприятия);
3) пропускного режима, ограждения территории;
4) производственно-технологической лаборатории для определения качества зерна, прошедшей оценку состояния измерений, оснащенной:
лабораторным оборудованием и приборами (влагомерами, сушильными шкафами, весами лабораторными, мельницей для размола зерна, комплектами сит, пробоотборниками, пурками, устройствами для определения содержания белка, содержания и качества клейковины, числа падения, оптическими приборами для определения зараженности зерна), прошедшими испытания с целью утверждения типа или метрологическую аттестацию, внесенными в реестр государственной системы обеспечения единства измерений Республики Казахстан и поверенными в установленном порядке (представляется копия свидетельства о состоянии средств измерений в лаборатории);
стеллажами для хранения образцов зерна;
5) квалифицированного состава технических руководителей (не менее 3) и специалистов (не менее 3), имеющих соответствующее образование (для руководителей – высшее техническое или технологическое образование, для специалистов – среднее специальное (техническое или технологическое) образование) и опыт практической работы по специальности (для руководителей – не менее 3 лет, для специалистов – не менее 1 года) (представляются штатное расписание и сводная таблица, включающая фамилию, имя, отчество, специальность по образованию, должность, стаж работы по специальности).
Приложение 3 к регламенту электронной
государственной услуги "Выдача лицензии,
переоформление, выдача дубликатов
лицензии на оказание услуг по складской
деятельности с выдачей зерновых расписок"
Таблица 1. Описание действий Структурно–функциональной единицы через веб–портал "электронного правительства"
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование Структурно–функциональной единицы
Потребитель
Веб–портал "электронного правительства"
Потребитель
веб–портал "электронного правительства"
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на веб–портал "электронного правительства" по индивидуальному идентификационному номеру и пароля
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя
Выбирает услугу и формирует данные запроса, выбором потребителя электронной цифровой подписи
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя электронной цифровой подписи
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительного решения)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
5
Сроки исполнения

1. Ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыру кезінде қойылатын біліктілік талаптары:
1) заңды тұлғаның штатында (кемінде бір ветеринар дәрігер немесе фельдшер) "ветеринарлық медицина", "ветеринарлық санитария" мамандығы бойынша жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білімі және (немесе) "ветеринария" мамандығы бойынша техникалық және кәсiптік (колледж) білімі бар мамандардың (бірінші басшы қол қойған және ұйымның мөрімен бекітілген тегі, аты, әкесінің атын қамтитын жиынтық кесте);
2) жеке тұлғада "ветеринарлық медицина", "ветеринарлық санитария" мамандығы бойынша жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейiнгi білімінің және (немесе) "ветеринария" мамандығы бойынша техникалық және кәсiптік (колледж) білімінің;
3) жеке меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі өндірістік үй-жайлардың (өндірістік үй-жайға құқық белгілейтін құжаттардың немесе жалға алу шартының салыстыру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған көшірмелері) болуын қамтиды.
2. Ветеринариялық мақсаттағы препараттарды өндiру бойынша ветеринария саласындағы қызметтің кіші түрін жүзеге асыру кезінде қосымша:
1) ветеринариялық препараттарды өндіруді және бақылауды регламенттейтін нормативтік-техникалық құжаттамалардың (ветеринариялық препараттарды өндіру жөніндегі нұсқаулық, өндірушінің басшысымен бекітілген, ветеринария саласындағы уәкілетті органмен келісілген, техникалық реттеу саласындағы уәкілетті органмен тіркеуден өткізілген, өндірілетін немесе сатылатын ветеринариялық препараттарға арналған техникалық шарттар, ветеринариялық препараттарды қолдану жөніндегі басшылық, микроорганизмдердің өндірістік және бақылау штаммаларының паспорты);
2) "Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен тексеруден және (немесе) калибрлеуден өткен, өндірілетін ветеринариялық препараттардың техникалық шарттарына сәйкес ветеринариялық препараттар өндіруге арналған технологиялық, өлшеу және сынау жабдықтарының болуы талап етіледі.
3. Жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттарды ветеринариялық-санитарлық сараптау жөніндегі ветеринария саласындағы қызметтің кіші түрін жүзеге асыру кезінде қосымша сынау әдістерін регламенттейтін нормативтік құжаттардың (стандарттар, әдістемелік нұсқаулар), сондай-ақ "Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен тексеруден және (немесе) калибрлеуден өткен, жануарлардан алынатын өнiмдер мен шикiзаттарға ветеринарлық-санитарлық сараптау жүргізуге арналған өлшеу, сынау жабдықтарының болуы талап етіледі.
"Ветеринария саласындағы қызметпен
айналысуға лицензияны беру, қайта
ресімдеу,лицензияның телнұсқасын беру"
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
Кесте 1. "Электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы жүргізілетін құрылымдық-функционалдық бірліктер әрекеттерінің сипаттамасы
1
Әрекеттің № (жұмыс ағымы, барысының)
1
2
3
4
2
Құрылымдық-функционалдық бірліктер атауы
Тұтынушы
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тұтынушы
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
3
Әрекеттің атауы (үдеріс, рәсім, операцияның) және олардың сипаттамасы
"Электрондық үкіметтің" веб-порталында жеке сәйкестендіру нөмірі және құпия сөз арқылы авторизациялау
Тұтынушы мәліметінде ақаулар болса, соған байланысты қабылдамайтыны жөнінде хабарлама құрылады
Қызметті таңдап алады да, сұраныс мәліметі құрылады, пайдаланушының электрондық цифрлық қолтаңба таңдауы бойынша
Тұтынушы мәліметінде ақаулар болса, соған байланысты қабылдамайтыны жөнінде хабарлама құрылады
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжаттар, ұйымдастыру-басқарушылық шешім)
Сұраныстың табысты құрылуы туралы ескертпе көрсетіледі
Сұраған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жөнінде хабарлама құрылады
Сұранысты маршруттау
Сұраған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жөнінде хабарлама құрылады
5
Орындау мерзімі

1. Квалификационные требования, предъявляемые при осуществлении деятельности в области ветеринарии, включают наличие:
в штате юридического лица специалистов (не менее одного ветеринарного врача или фельдшера), имеющих высшее и (или) послевузовское образование по специальностям "ветеринарная медицина", "ветеринарная санитария" и (или) техническое и профессиональное образование (колледж) по специальности "ветеринария" (сводная таблица, включающая фамилию, имя, отчество, подписанная первым руководителем и скрепленная печатью организации);
1) у физического лица высшего и (или) послевузовского образования по специальностям "ветеринарная медицина", "ветеринарная санитария" и (или) технического и профессионального образования (колледж) по специальности "ветеринария";
2) на праве собственности или ином законном основании производственных помещений (копий правоустанавливающих документов на производственные помещения или договор аренды, нотариально засвидетельствованные в случае непредставления оригинала для сверки).
2. При осуществлении подвида деятельности в области ветеринарии по производству препаратов ветеринарного назначения, дополнительно требуется наличие:
1) нормативно-технической документации (инструкции по производству ветеринарного препарата, технические условия на производимый или реализуемый ветеринарный препарат, утвержденные руководителем производителя, согласованные уполномоченным органом в области ветеринарии, зарегистрированные уполномоченным органом в области технического регулирования, руководства по применению ветеринарных препаратов, паспорта на производственные и контрольные штаммы микроорганизмов), регламентирующие производство и контроль ветеринарных препаратов;
2) технологического, измерительного и испытательного оборудования, прошедшего поверку и (или) калибровку в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "Об обеспечении единства измерений", для производства ветеринарного препарата в соответствии с техническими условиями на производимый ветеринарный препарат.
3. При осуществлении подвида деятельности в области ветеринарии по ветеринарно-санитарной экспертизе продуктов и сырья животного происхождения, дополнительно требуется наличие нормативных документов (стандарты, методические указания), регламентирующих методы испытаний, а также измерительного, испытательного оборудования, прошедшего поверку и (или) калибровку в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "Об обеспечении единства измерений", для проведения ветеринарно-санитарной экспертизы продуктов и сырья животного происхождения.
Приложение 3 к регламенту электронной
государственной услуги "Выдача
лицензии, переоформление, выдача
дубликатов лицензии для занятия
деятельностью в области ветеринарии"
Таблица 1. Описание действий Структурно–функциональной единицы через веб–портал "электронного правительства"
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование Структурно–функциональной единицы
Потребитель
Веб–портал "электронного правительства"
Потребитель
веб–портал "электронного правительства"
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на веб–портал "электронного правительства" по индивидуальному идентификационному номеру и пароля
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя
Выбирает услугу и формирует данные запроса, выбором потребителя электронной цифровой подписи
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя электронной цифровой подписи.
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительного решения)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
5
Сроки исполнения