"Балқаш қаласының құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі көрсететін мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Қарағанды облысы Балқаш қаласы әкімдігінің 2013 жылғы 7 ақпандағы N 03/09 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 15 наурызда N 2232 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Балқаш қаласы әкімдігінің 2013 жылғы 13 мамырдағы N 16/04 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Балқаш қаласы әкімдігінің 13.05.2013 N 16/04 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабы 1 тармағын, Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1 бабын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1128 ""Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру", "Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру", "Іздестіру қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензиялардың телнұсқасын беру", "Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын жайлар құрылысын ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияларға телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына толықтыру енгізу туралы" 2010 жылғы 7 қазандағы № 1036 және "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы" қаулысын басшылыққа ала отырып, Балқаш қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған мемлекеттік қызмет көрсету регламенттері бекітілсін:
1) Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру;
2) Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлiк объектiлерiнiң мекенжайын анықтау жөнiнде анықтама беру.
2. Осы қаулының орындалуы Балқаш қаласы әкімінің орынбасары Данияр Серикович Манамбаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Балқаш қаласының әкімі                     Н. Аубакиров
2013 жылғы 07 ақпандағы
N 03/09 Балқаш қаласы
әкімдігінің қаулысымен
БЕКІТІЛДІ
"Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру"
мемлекеттік қызметті көрсету регламенті

Об утверждении регламентов по оказанию государственных услуг в государственном учреждении "Отдел строительства, архитектуры и градостроительства города Балхаш"
Постановление акимата города Балхаша Карагандинской области от 7 февраля 2013 года N 03/09. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 15 марта 2013 года N 2232. Утратило силу постановлением акимата города Балхаш Карагандинской области от 13 мая 2013 года N 16/04
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Балхаш Карагандинской области от 13.05.2013 N 16/04.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
Руководствуясь пунктом 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, статьей 9-1 Закона Республики Казахстан "Об административных процедурах" от 27 ноября 2000 года, постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1128 "Об утверждении стандартов государственных услуг "Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан", "Выдача архитектурно-планировочного задания", "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на изыскательскую деятельность", "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков" и внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2010 года N 1036 "Об утверждении стандартов государственных услуг" и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745" и от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" акимат города Балхаш ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты оказания государственных услуг:
1) выдача архитектурно-планировочного задания;
2) выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Балхаш Манамбаева Данияра Сериковича.
3.Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Аким города Балхаш                         Н. Аубакиров
Утвержден
постановлением акимата
города Балхаш N 03/09
от 07 февраля 2013 года
Регламент оказания государственной услуги "Выдача архитектурно-планировочного задания"

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметтің атауы – "Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру" (бұдан әрi мемлекеттік қызмет).
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің формасы: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттiк қызмет "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 1-бабының 49) тармақшасының және "Объектiлердi салу үшiн бастапқы материалдарды (деректердi) және рұқсат беретiн құжаттарды ресiмдеу мен беру тәртiбiн оңайлату жөнiндегi кейбiр шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2008 жылғы 6 мамырдағы N 425 қаулысымен бекiтiлген Құрылыс объектiлерiн жобалау үшiн бастапқы материалдарды (деректердi) ресiмдеу және беру ережесiнiң негiзiнде жүзеге асырылады.
4. "Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру" мемлекеттiк қызметiн (бұдан әрi – мемлекеттiк қызмет) мекенжайлары осы "Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентіне (бұдан әрi – регламент) 1 және 2-қосымшаларда көрсетiлген "Балқаш қаласының құрылыс, сәулет және қала құрылысы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – уәкiлеттi орган), сондай-ақ Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация Министрлігінің мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Қарағанды облысы бойынша филиалының Балқаш қаласындағы бөлімі (бұдан әрi – орталық) көрсетедi.
Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi туралы толық ақпарат:
1) www.con.gov.kz мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi Мемлекеттiк қызметтердi автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметiн үйлестiру комитетiнiң "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының (бұдан әрi – "Орталық" РМК) интернет-ресурсында;
3) осы регламентке 1 және 2-қосымшаларға сәйкес уәкiлеттi органның және орталықтардың үй-жайларында орналасқан ресми ақпарат көздерiнде және стендiлерде орналастырылады.
Мемлекеттiк қызмет көрсету туралы ақпаратты "электрондық үкiметтiң" call-орталығының ақпараттық-анықтамалық қызметiнiң 1414 телефоны бойынша алуға да болады.
Мемлекеттiк қызметтi алушыларға мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижелерi осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiмен өлшенедi.
Мемлекеттiк қызмет көрсететiн мемлекеттiк органның, мекеменiң немесе өзге де субъектiлердiң жұмысы бағаланатын мемлекеттiк қызметтердiң сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiнiң нысаналы мәндерi жыл сайын Агенттiк төрағасының бұйрығымен бекiтiледi.

1. Общие положения
1. Наименование государственной услуги – "Выдача архитектурно-планировочного задания" (далее государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании подпункта 49) статьи 1 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" и Правил оформления и выдачи исходных материалов (данных) для проектирования объектов строительства утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 мая 2008 года N 425 "О некоторых мерах по упрощению порядка оформления и выдачи исходных материалов (данных) и разрешительных документов для строительства объектов".
4. Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Отдел строительства, архитектуры и градостроительства города Балхаш" (далее – уполномоченный орган), а также через отдел города Балхаш филиала Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Карагандинской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности Центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан (далее – центр), адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему регламенту оказания государственной услуги "Выдача архитектурно-планировочного задания" (далее - регламент).
Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – РГП "Центр") по адресу www.con.gov.kz;
2) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях уполномоченного органа и центров согласно приложениям 1 и 2 к настоящему регламенту.
Также информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону информационно-справочной службы call-центра "электронного правительства" 1414.
Результаты оказания государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 4 к настоящему регламенту.
Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются приказом председателя Агентства.

5. Осы регламентке 3-қосымшаға сәйкес қағаз жеткiзгiште тiркеу коды көрсетiлген, инженерлiк және коммуналдық қамтамасыз ету көздерiне қосылуға арналған (егер оларды алу қажет болса) техникалық шарттардың мiндеттi қосымшасы бар сәулет-жоспарлау тапсырмасы бар анықтама беру не қағаз жеткiзгiште мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызмет заңды және жеке тұлғаларға (бұдан әрi – мемлекеттiк қызметтi алушы) көрсетiледi.
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi:
Мемлекеттiк қызметтi алушы уәкiлеттi органға өтiнiш берген кезде:
1) осы регламенттің 10-тармағында көрсетiлген құжаттарды берген сәттен бастап 8 (сегiз) жұмыс күнi iшiнде;
2) осы регламенттің 10-тармағында көрсетiлген құжаттарды берген сәттен бастап мынадай құрылыс объектiлерi үшiн 15 (он бес) жұмыс күнi iшiнде:
электр және жылу энергиясын өндiретiн өндiрiстiк кәсiпорындар;
тау-кен өндiру және байыту өндiрiстiк кәсiпорындары;
қара және түстi металлургия, машина жасау өнеркәсiбiнiң өндiрiстiк кәсiпорындары;
елдi мекендер мен аумақтардың қауiпсiздiгiн қамтамасыз ететiн гидротехникалық және селден қорғау құрылыстары (дамбалар, бөгеттер);
елдi мекендердiң шекараларынан тыс орналасқан желiлiк құрылыстар:
қызмет көрсету объектiлерiмен бiрге магистральдық құбыржолдар (мұнай, газ құбырлары және т.б.);
жоғары вольтты электр беру желiлерi және талшықты-оптикалық байланыс желiлерi;
қызмет көрсету объектiлерiмен бiрге темiр жолдар;
көпiрлердi, көпiр өткелдерiн, тоннельдердi, көп деңгейлi айрықтарды қоса алғанда, республикалық желiге жатқызылған жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдары;
3) қажеттi құжаттарды тапсыру кезiнде кезек күтудiң ең көп рұқсат берiлген уақыты – 30 минуттан аспайды;
4) құжаттарды алу кезiнде кезек күтудiң ең көп рұқсат берiлген уақыты – 30 минуттан аспайды.
Электрондық сұрау салу көзделмеген.
Мемлекеттiк қызметтi алушы орталыққа өтiнiш берген кезде:
1) осы регламенттің 10-тармағында көрсетiлген құжаттарды берген сәттен бастап 8 (сегiз) жұмыс күнi iшiнде (құжаттарды қабылдаған және берген күндер мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi);
2) осы регламенттің 10-тармағында көрсетiлген құжаттарды берген сәттен бастап мынадай құрылыс объектiлерi үшiн 15 (он бес) жұмыс күнi iшiнде (құжаттарды қабылдаған және берген күндер мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi):
электр және жылу энергиясын өндiретiн өндiрiстiк кәсiпорындар;
тау-кен өндiру және байыту өндiрiстiк кәсiпорындары;
қара және түстi металлургия, машина жасау өнеркәсiбiнiң өндiрiстiк кәсiпорындары;
елдi мекендер мен аумақтардың қауiпсiздiгiн қамтамасыз ететiн гидротехникалық және селден қорғау құрылыстары (дамбалар, бөгеттер);
елдi мекендердiң шекараларынан тыс орналасқан желiлiк құрылыстар:
қызмет көрсету объектiлерiмен бiрге магистральдық құбыржолдар (мұнай, газ құбырлары және т.б.);
жоғары вольтты электр беру желiлерi және талшықты-оптикалық байланыс желiлерi;
қызмет көрсету объектiлерiмен бiрге темiр жолдар;
көпiрлердi, көпiр өткелдерiн, тоннельдердi, көп деңгейлi айрықтарды қоса алғанда, республикалық желiге жатқызылған жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдары;

5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача справки с архитектурно-планировочным заданием с обязательным приложением технических условий на подключение к источникам инженерного и коммунального обеспечения (если есть необходимость в их получении), с указанием регистрационного кода на бумажном носителе согласно приложению 3 к настоящему регламенту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
6. Государственная услуга оказывается юридическим и физическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
При обращении получателя государственной услуги в уполномоченный орган:
1) с момента подачи документов, предусмотренных пунктом 10 настоящего регламента - в течение 8 (восьми) рабочих дней;
2) с момента подачи документов, предусмотренных пунктом 10 настоящего регламента - в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней для следующих объектов строительства:
производственные предприятия, вырабатывающие электрическую и тепловую энергию;
горнодобывающие и обогатительные производственные предприятия;
производственные предприятия черной и цветной металлургии, машиностроительной промышленности;
гидротехнические и селезащитные сооружения (дамбы, плотины), обеспечивающие безопасность населенных пунктов и территорий;
линейные сооружения, расположенные за пределами границ населенных пунктов:
магистральные трубопроводы (нефте-газопровод и т.д.) с объектами их обслуживания;
высоковольтные линии электропередач и волоконно-оптические линии связи;
железные дороги с объектами их обслуживания;
автомобильные дороги общего пользования, отнесенные к республиканской сети, включая мосты, мостовые переходы, тоннели, многоуровневые развязки;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди заявителя при сдаче необходимых документов-не более 30 минут;
4) максимально допустимое время ожидания в очереди получателя при получении необходимых документов - не более 30 минут.
Подача электронного запроса не предусмотрена.
При обращении получателя государственной услуги в центр:
1) с момента подачи документов, предусмотренных пунктом 10 настоящего регламента - в течение 8 (восьми) рабочих дней (день приема и выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
2) с момента подачи документов, предусмотренных пунктом 10 настоящего регламента - в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней для следующих объектов строительства (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги):
производственные предприятия, вырабатывающие электрическую и тепловую энергию;
горнодобывающие и обогатительные производственные предприятия;
производственные предприятия черной и цветной металлургии, машиностроительной промышленности;
гидротехнические и селезащитные сооружения (дамбы, плотины), обеспечивающие безопасность населенных пунктов и территорий;
линейные сооружения, расположенные за пределами границ населенных пунктов:
магистральные трубопроводы (нефте-газопровод и т.д.) с объектами их обслуживания;
высоковольтные линии электропередач и волоконно-оптические линии связи;
железные дороги с объектами их обслуживания;
автомобильные дороги общего пользования, отнесенные к республиканской сети, включая мосты, мостовые переходы, тоннели, многоуровневые развязки;

3) құжаттарды алу кезiнде кезек күтудiң ең көп рұқсат берiлген уақыты – 20 минуттан аспайды;
4) тұтынушы өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алушыға қызмет көрсетудiң рұқсат етiлген ең көп уақыты – 20 минуттан аспайды;
5) қажеттi құжаттарды алу кезiнде кезек күтудiң ең көп рұқсат берiлген уақыты – 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
9. Уәкiлеттi органда мемлекеттiк қызмет демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, күн сайын, дүйсенбiден жұмаға дейiн сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн, уәкiлеттi органның белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес көрсетiледi.
Орталықтарда мемлекеттiк қызмет демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, күн сайын, дүйсенбiден сенбiге дейiн, Орталықтардың белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес түскi үзiлiссiз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейiн көрсетiледi.
Орталықтарда қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусiз, "электрондық" кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады.
Тұтынушының қалауы бойынша электрондық кезектi "электрондық үкiметтiң" веб-порталы арқылы броньдауға болады.
Құжаттарды қабылдау:
1) уәкiлеттi органда кеңсе арқылы, олардың мекенжайлары осы регламентке 1-қосымшада көрсетiлген;
2) орталықтарда "кедергiсiз қызмет көрсету" арқылы жүзеге асырылады, онда қызметтiң мақсаты және атқаратын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ орталық қызметкерiнiң тегi, аты, әкесiнiң аты мен лауазымы көрсетiледi.
Мемлекеттiк қызмет мемлекеттiк қызметтi алушы тұрып жатқан немесе тiркелген жердегi уәкiлеттi органның және орталықтың ғимаратында көрсетiледi, онда мүмкiндiгi шектеулi мемлекеттiк қызмет алушыларға қызмет көрсету үшiн жағдайлар қарастырылған. Залда күтуге және құжаттарды толтыруға арналған орындар орналастырылған, анықтама бюросы, күтуге арналған орындықтар орналастырылады.
Мемлекеттiк қызмет алушыларға мемлекеттiк қызмет көрсетудiң сапасына талдау жүргiзу, жұмысты одан әрi жалғастыру үшiн қоғамдық пiкiрдi зерделеу үшiн уәкiлеттi органда және орталықта жеке және заңды тұлғаларға арналған шағымдар мен ұсыныстар кiтабы жүргiзiледi.
2. Мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбi
10. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн мемлекеттiк қызметтi алушы:
1) уәкiлеттi органға:
еркiн нысандағы өтiнiш;
жергiлiктi атқарушы органның жерге немесе қолданыстағы ғимараттың үй-жайларын (жекелеген бөлiктерiн) қайта жаңартуға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) тиiстi құқық беру туралы шешiмiнiң көшiрмесiн;
тапсырыс берушi бекiткен, жобалаушының қолы қойылған және мөрiмен расталған жобалауға арналған тапсырма (оның iшiнде техникалық шарттар бойынша жүктемелер) ұсынады.
Егер сейсмикалық қауiптiлiгi жоғары аймақтағы (аудандағы) қолданыстағы объектiлердi өзгерту ұйғарылған болса және жоспарланған қайта жаңарту немесе қайта жоспарлау сындарлы шешiмдердi қайта қарауды талап ететiн болса, онда сәулет-жоспарлау тапсырмасында осы жоба бойынша сейсмикаға төзiмдi құрылыс жөнiндегi мамандандырылған ұйымдардың (тиiстi лицензиясы бар мамандардың) қорытындысын (техникалық шарттарды) алудың қажеттiлiгi көрсетiледi.

3) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - не более 20 минут.
4) максимально допустимое время обслуживание получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, - не более 20 минут;
5) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении необходимых документов - не более 20 минут.
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. В уполномоченном органе государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, с установленным графиком работы уполномоченного органа с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов.
В центрах государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, с установленным графиком работы центров с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед. В центрах прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
При желании потребителя возможно "бронирование" электронной очереди посредством веб-портала "электронного правительства".
Прием документов осуществляется:
1) в Уполномоченном органе через канцелярию, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту;
2) в центрах посредством "безбарьерного обслуживания", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях, а также указываются фамилия, имя, отчество и должность работника центра.
Государственная услуга оказывается в здании Уполномоченного органа или центра по месту проживания или регистрации получателя государственной услуги, где предусмотрены условия для обслуживания получателей государственной услуги с ограниченными возможностями. В зале расположены места для ожидания и заполнения документов располагаются справочное бюро, кресла для ожидания.
В целях проведения анализа по качеству оказания государственной услуги получателям государственной услуги, изучения общественного мнения для дальнейшего совершенствования работы, в Уполномоченном органе или центре ведется книга жалоб и предложений для физических и юридических лиц.
2. Порядок оказания государственной услуги
10. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет:
1) в Уполномоченный орган:
заявление в произвольной форме;
копию решения местного исполнительного органа о предоставлении соответствующего права на землю или реконструкцию (перепланировке, переоборудовании) помещений (отдельных частей) существующих зданий;
утвержденное Заказчиком задание на проектирование (в том числе нагрузки по техническим условиям), подписанное и заверенное печатью проектировщика.
В случаях если изменение существующих объектов намечается в зоне (районе) повышенной сейсмической опасности и планируемая реконструкция или перепланировка требует пересмотра конструктивных решений, то в архитектурно-планировочном задании указывается необходимость получения по данному проекту заключения (технических условий) специализированных организаций по сейсмостойкому строительству (специалистов, имеющих соответствующую лицензию).

2) орталыққа:
еркiн нысандағы өтiнiш;
жергiлiктi атқарушы органның жерге немесе қолданыстағы ғимараттың үй-жайларын (жекелеген бөлiктерiн) қайта жаңартуға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) тиiстi құқық беру туралы шешiмiнiң көшiрмесiн;
тапсырыс берушi бекiткен, жобалаушының қолы қойылған және мөрiмен расталған жобалауға арналған тапсырма (оның iшiнде техникалық шарттар бойынша жүктемелер) ұсынады.
Қолданыстағы (пайдаланылып отырған) объектiлерге енгiзiлетiн өзгерiстердiң жобасын әзiрлеушiлер жобалау құжаттамасында ғимараттардың үй-жайларын немесе өзге де жекелеген бөлiктерiн өзгерту жөнiндегi жұмыстар процесiнде, сондай-ақ өзгертiлген объектiнi одан әрi пайдаланған кезде басқа меншiк иелерiнiң мүдделерiн қозғайтын жобалық шешiмдердiң болуы немесе болмауы туралы мәлiметтердi көрсетуге тиiс.
Егер үй-жайларды (тұрғын үйдiң бөлiктерiн) жоспарланған қайта жаңарту (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) немесе үй-жайлардың шекарасын ауыстыру басқа меншiк иелерiнiң мүдделерiн қозғайтын болса, онда жобаға осы өзгертулерге олардың нотариалдық куәландырылған жазбаша келiсiмi берiлуге тиiс.
Егер сейсмикалық қауiптiлiгi жоғары аймақтағы (аудандағы) қолданыстағы объектiлердi өзгерту ұйғарылған болса және жоспарланған қайта жаңарту немесе қайта жоспарлау сындарлы шешiмдердi қайта қарауды талап ететiн болса, онда сәулет-жоспарлау тапсырмасында осы жоба бойынша сейсмикаға төзiмдi құрылыс жөнiндегi мамандандырылған ұйымдардың (тиiстi лицензиясы бар мамандардың) қорытындысын (техникалық шарттарды) алудың қажеттiлiгi көрсетiледi.
11. Мемлекеттiк қызметтi алушыға тиiстi құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат берiледi, онда:
1) уәкiлеттi органға құжат тапсырған кезде:
өтiнiштiң нөмiрi және қабылданған күнi;
сұрау салынған мемлекеттiк қызметтiң түрi;
қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күнi, уақыты мен орны;
құжаттарды ресiмдеуге өтiнiш қабылдаған уәкiлеттi орган кеңсесi қызметкерiнiң тегi, аты, әкесiнiң аты;
тұтынушының тегi, аты, әкесiнiң аты, уәкiлеттi өкiлдiң тегi, аты, әкесiнiң аты және олардың байланыс телефондары көрсетiледi;
2) орталыққа құжат тапсырған кезде:
өтiнiштiң нөмiрi және қабылданған күнi;
сұрау салынған мемлекеттiк қызметтiң түрi;
қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күнi, уақыты мен орны;
құжаттарды ресiмдеуге өтiнiш қабылдаған орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты;
тұтынушының тегi, аты, әкесiнiң аты, уәкiлеттi өкiлiнiң тегi, аты, әкесiнiң аты және олардың байланыс телефондары көрсетiледi.
12. Мемлекеттiк қызметтi алушыға дайын болған сәулет-жоспарлау тапсырмасын берудi уәкiлеттi органның лауазымды адамы немесе орталық қызметкерi "терезелер" арқылы онда көрсетiлген мерзiмде қолхат негiзiнде жүзеге асырады.
Егер тұтынушы құжаттарды алуға мерзiмiнде келмеген жағдайда, орталық оларды 3 (үш) ай бойы сақтауды қамтамасыз етедi, одан кейiн оларды уәкiлеттi органға өткiзедi.
Мемлекеттiк қызметтi алушы осы регламенттің 10-тармағында көрсетiлген құжаттардың бiрiн ұсынбаған жағдайда, орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Орталықтың қызметкерi құжатты қабылдаудан бас тартқан кезде мемлекеттiк қызметтi алушыға жетпей тұрған құжатты көрсете отырып қолхат бередi.
Уәкiлеттi орган мынадай негiздер бойынша мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тартады:

2) в центр:
заявление в произвольной форме;
копию решения местного исполнительного органа о предоставлении соответствующего права на землю или реконструкцию (перепланировке, переоборудовании) помещений (отдельных частей) существующих зданий;
утвержденное Заказчиком задание на проектирование (в том числе нагрузки по техническим условиям), подписанное и заверенное печатью проектировщика.
Разработчики проекта изменений, вносимых в существующие (эксплуатируемые) объекты, должны указывать в проектной документации сведения о наличии или отсутствии проектных решений, затрагивающих интересы других собственников как в процессе работ по изменению помещений или иных частей здания, так и при последующей эксплуатации измененного объекта.
В случаях если планируемая реконструкция (перепланировка, переоборудование) помещений (частей жилого дома) или перенос границ помещений затрагивает интересы других собственников (сособственников), то к проекту должно быть приложено нотариально засвидетельствованное их письменное согласие на эти изменения.
В случаях если изменение существующих объектов намечается в зоне (районе) повышенной сейсмической опасности и планируемая реконструкция или перепланировка требует пересмотра конструктивных решений, то в архитектурно-планировочном задании указывается необходимость получения по данному проекту заключения (технических условий) специализированных организаций по сейсмостойкому строительству (специалистов, имеющих соответствующую лицензию).
11. Получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) при сдаче документов в Уполномоченный орган:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества сотрудника канцелярии Уполномоченного органа, принявшего заявление на оформление документов.
фамилии, имени, отчества потребителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя и их контактные телефоны.
2) при сдаче документов в центр:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества потребителя, фамилии, имени, отчества полномоченного представителя и их контактные телефоны.
12. Выдача получателю государственной услуги готового архитектурно-планировочного задания осуществляется должностным лицом уполномоченного органа или работником центра посредством "окон" на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за получением документов в срок, центр обеспечивает их хранение в течение 3 (трех) месяцев, после чего передает их в Уполномоченный орган. Центром будет отказано в приеме документов в случае непредставления получателем государственной услуги одного из документов, указанных в пункте 10 настоящего регламента.
При отказе в приеме документов работником центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
Уполномоченный орган отказывает в предоставлении государственной услуги по следующим основаниям:

1) орталықтан түскен құжаттарды ресiмдеуде қателер анықталған жағдайда құжаттардың пакетiн алғаннан кейiн 1 (бiр) жұмыс күнi iшiнде оларды қайтарудың себебiн жазбаша негiздей отырып, орталыққа қайтарады;
2) жобалауға арналған тапсырманың техникалық шарттар алуға қажеттi негiзгi параметрлерге сәйкессiздiгi анықталған жағдайда 3 (үш) жұмыс күнi iшiнде тұтынушыны сәйкессiздiктi жою үшiн шақырады.
Бас тартқан жағдайда уәкiлеттi органның лауазымды тұлғасы немесе орталықтың қызметкерi мемлекеттiк қызметтi алушыға 1 (бiр) жұмыс күнi iшiнде хабарлайды және уәкiлеттi органның бас тартуы туралы жазбаша негiздеме бередi.
13. Уәкiлеттi органның және Орталықтың қызметi мемлекеттiк қызметi алушыға қатысты мынадай:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтiк борышын өтеу кезiнде заңдылықты сақтау;
3) тұтынушылармен жұмыс кезiнде сыпайылық;
4) өтiнiштердi қарау кезiнде лауазымды адамдар қызметiнiң ашықтығы;
5) құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету қағидаттарына негiзделедi.
14. Мемлекеттiк қызметте келесі функционалды-құрылымдық бiрлiктер (бұдан әрi – ФҚБ) әрекет етеді:
ФҚБ-1 - мемлекеттiк қызметтi алушы;
ФҚБ-2 - Орталықтың құжаттарды тексеріп, кеңес беруші маманы;
ФҚБ-3 - Орталықтың құжаттарды қабылдайтын инспекторы;
ФҚБ-4 - Орталықтың жинақ бөлімінің инспекторы;
ФҚБ-5 - Орталықтың дайын құжаттарды беретін инспекторы;
ФҚБ-6 - уәкілетті органның жауапты атқарушысы;
ФҚБ-7 - уәкілетті органның басшысы.
15. Әрбір ФҚБ әкімшілік амалдардың әрекеттесу және кестелік тізбегі осы регламенттің 8-қосымшасында көрсетiлген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету процессіндегі ФҚБ және әкімшілік амалдардың логикалық тізбегінің арасындағы байланысты бейнелейтін схема осы регламенттің 9-қосымшасында көрсетiлген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы N 155 Кодексінің 34 бабы, 1 тармағына, "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 02 шілдедегі Заңының 12 бабына, "Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңының 12 бабына сәйкес, мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымдық тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қабылданған шешімдер және әрекеттер (әрекетсіздіктер) үшін жауапты болады.
Орталық қызметкерiнiң әрекетiне (әрекетсiздiгiне) шағымдану тәртiбiн түсiндiру және өтiнiштердi дайындауға жәрдемдесу үшiн мемлекеттiк қызметтi алушы Орталық басшылығына жүгiнедi. Орталық басшыларының мекенжайлары мен телефондары осы регламентке 2-қосымшада көрсетiлген. "Орталық" РМК-ның мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Республика даңғылы, N 43 "А" үй, телефоны: 8 (7172) 94-99-95, интернет-ресурсы: www.con.gov.kz.
Орталық қызметкерiнiң әрекетiне (әрекетсiздiгiне) шағымдану тәртiбi туралы ақпаратты "электрондық үкiметтiң" call-орталығының ақпараттық-анықтамалық қызметiнiң 1414 телефоны арқылы алуға да болады.
Уәкiлеттi органдардың әрекетiне (әрекетсiздiгiне) шағым мемлекеттiк қызметтер көрсетудi ұйымдастыруға жауапты әкiмнiң аппараттарына берiледi. Әкiм аппараттары басшыларының мекенжайы, жұмыс кестесi, электрондық поштасының мекенжайы және телефондары осы регламентке 6-қосымшада көрсетiлген.

1) в случае выявлении ошибок в оформлении документов, поступающих из центра, в течение 1 (одного) рабочего дня после получения пакета документов возвращает их в центр с письменным обоснованием причин возврата;
2)в случае выявления несоответствия задания на проектирование основным параметрам необходимым для получения технических условий, извещает потребителя для устранения несоответствий в течении трех рабочих дней.
В случае отказа, должностное лицо уполномоченного органа или работник центра информирует получателя государственной услуги в течение 1 (одного) рабочего дня и выдает письменные обоснования уполномоченного органа о причине отказа.
13. Деятельность Уполномоченного органа и центра основывается по отношению к получателю государственной услуги на следующих принципах:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;
3) вежливость при работе с потребителями;
4) прозрачность деятельности должностных лиц при рассмотрении обращений;
5) обеспечение сохранности документов.
14. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее СФЕ):
Получатель государственной услуги - СФЕ-1;
Консультант центра по приему документов - СФЕ-2;
Инспектор центра по приему документов - СФЕ-3;
Инспектор накопительного отдела центра - СФЕ-4;
Инспектор центра по выдаче готовых документов - СФЕ-5;
Ответственный исполнитель уполномоченного органа - СФЕ-6;
Руководитель уполномоченного органа - СФЕ-7.
15. Табличная последовательность и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ указана в приложении 8 регламента.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ указана в приложении 9 регламента.
3. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
17. Должностные лица, оказывающие государственные услуги несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственных услуг в порядке, предусмотренном, пунктом 1 статьи 34 Кодекса Республики Казахстан от 30 января 2001 года N 155 "Об административных правонарушениях", статьей 12 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1998 года "О борьбе с коррупцией" и статьей 28 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе".
Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействий) работника центра и оказания содействия в подготовке жалобы получатель государственной услуги обращается к руководству центра. Адреса и телефоны руководителей центра указаны в приложении 2 к настоящему регламенту. Адрес РГП "Центр": 010000, город Астана, проспект Республики, дом N 43 "А", телефон: 8 (7172) 94-99-95, интернет-ресурс: www.con.gov.kz.
Также информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника центра можно получить по телефону информационно-справочной службы call-центра "электронного правительства" 1414.
Жалоба на действие (бездействие) уполномоченных органов, подается в аппараты акимов, ответственных за организацию оказания государственной услуги. Адреса, график работ, адреса электронной почты и телефоны руководителей аппарата акимов указаны в приложении 6 к настоящему регламенту.

Орталық қызметкерi дөрекi қызмет көрсеткен жағдайда орталықтың басшысының атына немесе орталық қарамағына кiретiн "Орталық" РМК-ға шағым жасалады. Орталық басшыларының мекенжайлары мен телефондары осы регламентке 2-қосымшада көрсетiлген, жұмыс кестесi сағат 9.00 бастап сағат 20.00 дейiн, түскi үзiлiссiз.
Көрсетiлген мемлекеттiк қызмет нәтижелерiмен келiспеген жағдайда, мемлекеттiк қызметтi алушының заңнамада белгiленген тәртiппен сотқа жүгiнуге құқығы бар.
Шағымдар қолданыстағы заңнамада көзделген жағдайларда жазбаша нысанда пошта арқылы не осы регламенттің 2 және 6-қосымшаларында көрсетiлген ұйымдардың кеңсесi арқылы жұмыс күндерi қолма-қол қабылданады.
Пошта және қолма-қол және поштамен түскен шағымдарды растау оларды уәкiлеттi органның немесе орталықтың кеңсесiнде жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн журналға тiркеу болып табылады (мөр, кiрiс нөмiрi және тiркеу мерзiмi шағымның екiншi данасында немесе шағымға iлеспе хатта қойылады).
Мемлекеттiк қызметтi алушыға шағымды қабылдаған адам оның шағымының қабылданғанын растайтын осы регламентке 7-қосымшаға көрсетiлген талон бередi, онда шағымның нөмiрi, күнi, шағымды қабылдаған адамның тегi, берiлген шағымға жауап алу мерзiмi мен күнi, байланыс деректерi көрсетiледi.
Шағымдарды қарау Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен және мерзiмде жүзеге асырылады.
Шағымды қарау нәтижелерi туралы мемлекеттiк қызметтi алушыға пошта арқылы жазбаша түрде хабарланады.
Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық iстерi агенттiгiнiң мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Орынбор, 8, Министрлiктер үйi, 10-кiреберiс, интернет-ресурс: http//www.ads.gov.kz.
"Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 1 қосымша
Мемлекеттiк қызмет көрсететiн уәкiлеттi органдардың тiзбесi
Р/с N
Орталықтардың (филиалдардың, бөлiмдердiң, бөлiмшелердiң) атауы
Орналасқан мекенжайы
Байланыс деректерi
1
"Балқаш қаласының құрылыс, сәулет және қала құрылысы" мемлекеттік мекеме
индексі 100300,
Балқаш қаласы,
Караменде би көшесі, 10
871036 - 4-91-83, 6-63-88
"Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 2 қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының тiзiмi
Р/с N
Орталықтардың (филиалдардың, бөлiмдердiң, бөлiмшелердiң) атауы
Орналасқан мекенжайы
Байланыс деректерi
1
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация Министрлігінің мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Қарағанды облысы бойынша филиалының Балқаш қаласындағы бөлімі
индексі 100300,
Балқаш қаласы,
Бокейханов көшесі, 20а,

В случае не корректного обслуживания работникам центра жалоба подается на имя руководителя центра или в РГП "Центр", в ведении которого находится центр. Адреса и телефоны руководителей центра указаны в приложении 2 к настоящему регламенту, график работы с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
Жалобы принимаются в письменной форме по почте в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно в рабочие дни через канцелярию организации, указанных в приложениях 2 и 6 настоящего регламента.
Подтверждением принятия жалобы, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация в журнале обращений физических и юридических лиц (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе) в канцелярии уполномоченного органа или центра.
Получателю государственной услуги в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон указанный в приложении 7 к настоящему регламенту, в котором указывается номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, срок и место получения ответа на поданную жалобу, с указанием контактных данных.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.
Адрес Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно – коммунального хозяйства 010000, город Астана, улица Орынбор, 8, Дом Министерств, подъезд 10, интернет-ресурс: http://www.ads.gov.kz.
Приложение 1
к регламенту оказания государственной услуги
"Выдача архитектурно-планировочного задания"
Перечень уполномоченных органов, оказывающих
государственную услугу
N
Наименование органа,
оказывающего государственную
услугу
Адрес
Телефон
1
Государственное учреждение "Отдел строительства, архитектуры и градостроительства города Балхаш"
индекс 100300, город Балхаш, улица Караменде би, 10
871036-4-91-83,6-63-88
Приложение 2
к регламенту оказания государственной услуги
"Выдача архитектурно-планировочного задания"
Список центров обслуживания населения
N
п/п
Наименование Центров (филиалы, отделы, отделения)
Адрес месторасположения
Контактные данные
1
Отдел города Балхаш филиала Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Карагандинской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности Центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан
индекс 100300, город Балхаш, улица Бокейханова, 20 а

7. Дыбыс-шу көрсеткiштерi бойынша шарттарды сақтау
ҚР ҚНЖЕ-ге сәйкес
7. Соблюдение условий по звукошумовым показателям
Согласно СНиП РК
Д. СЫРТҚЫ ӘРЛЕУГЕ ҚОЙЫЛАТЫН ТАЛАПТАР
Д. ТРЕБОВАНИЯ К НАРУЖНОЙ ОТДЕЛКЕ
1. Цоколь
Қысқаша сипаттамасы
1. Цоколь
Краткое описание
2. Қасбет
Қоршау құрастырмалар
Қысқаша сипаттамасы
2. Фасад
Ограждающие конструкций
Краткое описание
5. ИНЖЕНЕРЛIК ЖЕЛIЛЕРГЕ ҚОЙЫЛАТЫН ТАЛАПТАР
ТРЕБОВАНИЯ К ИНЖЕНЕРНЫМ СЕТЯМ
1. Жылумен жабдықтау
Техникалық шарттарға сәйкес (ТШ N __ және берiлген күнi)
1. Теплоснабжение
Согласно техническим условиям (N __ и дата выдачи ТУ)
2. Сумен жабдықтау
Техникалық шарттарға сәйкес (ТШ N __ және берiлген күнi)
2. Водоснабжение
Согласно техническим условиям (N __ и дата выдачи ТУ)
3. Кәрiз
Техникалық шарттарға сәйкес (ТШ N __ және берiлген күнi)
3. Канализация
Согласно техническим условиям (N __ и дата выдачи ТУ)
4. Электрмен жабдықтау
Техникалық шарттарға сәйкес (ТШ N __ және берiлген күнi)
4. Электроснабжение
Согласно техническим условиям (N __ и дата выдачи ТУ)
5. Газбен жабдықау
Техникалық шарттарға сәйкес (ТШ N __ және берiлген күнi)
5. Газоснабжение
Согласно техническим условиям (N __ и дата выдачи ТУ)
6. Телекоммуникация
Техникалық шарттарға сәйкес (ТШ N __ және берiлген күнi)
6. Телекоммуникация
Согласно техническим условиям (N __ и дата выдачи ТУ)
7. Дренаж (қажет болған жағдайда) немесе нөсерлiк кәрiз
Техникалық шарттарға сәйкес (ТШ N __ және берiлген күнi)
7. Дренаж (при необходимости) и ливневая канализация
Согласно техническим условиям (N __ и дата выдачи ТУ)
8. Стационарлық суғару жүйесi
Техникалық шарттарға сәйкес (ТШ N __ және берiлген күнi)
8. Стационарные поливочные системы
Согласно техническим условиям (N __ и дата выдачи ТУ)
6. ҚҰРЫЛЫС САЛУШЫҒА ЖҮКТЕЛЕТIН МIНДЕТТЕР
ОБЯЗАТЕЛЬСТВА, ВОЗЛАГАЕМЫЕ НА ЗАСТРОЙЩИКА
1. Инженерлiк iздестiрулер бойынша
Жер учаскесiн игеруге геодезиялық орналастырылғаннан және оның шекарасы нақты (жергiлiктi жерге) бекiтiлгеннен және жер жұмыстарын жүргiзуге ордер алынғаннан кейiн кiрiсу
1. По инженерным изысканиям
Приступать к освоению земельного участка разрешается после геодезического выноса и закрепления его границ в натуре (на местности) и ордера на производство земляных работ
2. Қолданыстағы құрылыстар мен құрылғыларды бұзу (ауыстыру) бойынша
Қажет болған жағдайда қысқаша сипаттамасы
2. По сносу (переносу) существующих строений и сооружений
В случае необходимости краткое описание
3. Жер асты және жер үстi коммуникацияларын ауыстыру бойынша
Өтетiн инженерлiк коммуникациялар анықталған жағдайда оларды қорғау бойынша конструктивтiк iс-шаралар көздеу, тиiстi инстанциялармен келiсу
3. По переносу подземных и надземных коммуникаций
В случае обнаружения проходящих инженерных коммуникаций предусмотреть конструктивные мероприятия по их защите, провести согласование с соответствующими инстанциями
4. Жасыл екпелердi сақтау және /немесе отырғызу бойынша
Қысқаша сипаттамасы
4. По сохранению и/или пересадке зеленых насаждений
Краткое описание
5. Учаскенi уақытша қоршау бойынша
Қысқаша сипаттамасы
5. По строительству временного ограждения участка
Краткое описание
К. ҚОСЫМША ТАЛАПТАР
Нобайлық жобаға сәйкес құрылыс салынатын жалпы алаң
К. ДОПОЛНИТЕЛЬНЫЕ ТРЕБОВАНИЯ
Общая площадь застройки согласно эскизному проекту
Л. ЖАЛПЫ ТАЛАПТАР
1. Жобаны (жұмыс жобасын) әзiрлеген кезде сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi саласындағы Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаларының нормаларын басшылыққа алу.
2. Жобалауды (жаңа құрылыс кезiнде) түзетiлген М 1:500 топографиялық түсiрiлiм және бұрын орындалған геологиялық iздестiрулер материалдарында жүргiзу.
3.Қаланың (ауданның) бас сәуетшiсiмен келiсу:
- М 1:500 бас жоспар;
- инженерлiк желiлердiң жиынтық жоспары;
- құрылыстың бас жоспары;
- жарнамалық-ақпараттық қондырғылар.
Л. ОБЩИЕ ТРЕБОВАНИЯ
1. При разработке проекта (рабочего проекта) необходимо руководствоваться нормами действующего законодательства Республики Казахстан в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности.
2. Проектирование (при новом строительстве) необходимо вести на материалах откорректированной топографической съемки в М 1:500 и геологических изысканий, выполненных ранее.
3. Согласовать с главным архитектором города (района):
-генеральный план в М 1:500;
-сводный план инженерных сетей;
-строительный генеральный план;
-рекламно-информационные установки.
ЕСКЕРТУЛЕР:
1. Сәулет-жоспарлау тапсырмасы (бұдан әрi - СЖТ) және техникалық шарттар жобалау (жобалау-сметалық) құжаттаманың құрамында бекiтiлген құрылыстың бүкiл нормативтiк ұзақтығы мерзiмi iшiнде қолданылады.
2. СТЖ шарттарын қайта қарауды талап ететiн қандай да бiр жағдай пайда болған кезде, оған өзгерiстер тапсырыс берушiнiң келiсiмi бойынша енгiзiлуi мүмкiн.
3. СЖТ баяндалған талаптар мен шарттар меншiк нысаны мен қаржыландыру көздерiнiң нысандарына қарамастан барлық инвестициялық процеске қатысушылар үшiн мiндеттi. СЖТ тапсырыс берушiнiң немесе жергiлiктi сәулет және қала құрылысы органдарының өтiнiшi бойынша қала құрылысы кеңесiнiң, сәулеттiк қоғамның талқылау құралы болып табылады, тәуелсiз сараптамада қарастырылады.
4. Тапсырыс берушi СЖТ баяндалған талаптарға келiспесе сотқа шағымдануына болады.
5. Берiлген СЖТ сәулет, қала құрылысы және құрылыс iстерi жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк орган белгiлеген тәртiпте құрылысқа жобалау алдындағы және жобалау (жобалау-сметалық) құжаттама әзiрлеуге және сараптамадан өткiзуге негiз болып табылады.
6. Мемлекеттiк инвестициялардың қатысуынсыз салынып жатқан (салынған), бiрақ мемлекеттiк және қоғамдық мүдделерге қатысы бар объектiлердi мемлекеттiк қабылдау комиссиялары пайдалануға қабылдауға тиiс.
Аталған талапты тапсырысшыға (құрылыс салушыға) СЖТ берген кезде аудандардың (қалалардың) жергiлiктi атқарушы органдары белгiлейдi және ол сол тапсырмада, сондай-ақ құрылыс-монтаж жұмыстарын жүргiзуге берiлген рұқсатта көрсетiлуге тиiс.
ПРИМЕЧАНИЯ:
1. Архитектурно-планировочное задание (далее - АПЗ) и технические условия действуют в течение всего срока нормативной продолжительности строительства, утвержденной в составе проектной (проектно-сметной) документации.
2. В случае возникновения обстоятельств, требующих пересмотра условий АПЗ, изменения в него могут быть внесены по согласованию с заказчиком.
3. Требования и условия, изложенные в АПЗ, обязательны для всех участников инвестиционного процесса независимо от форм собственности и источников финансирования. АПЗ по просьбе заказчика или местного органа архитектуры и градостроительства может быть предметом обсуждения градостроительного совета, архитектурной общественности, рассмотрено в независимой экспертизе.
4. Несогласие заказчика с требованиями, содержащимися в АПЗ, может быть обжаловано в судебном порядке.
5. Выданное АПЗ является основанием на разработку и проведение экспертизы предпроектной и проектной (проектно-сметной) документации на строительство в установленном уполномоченным государственным органом в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности порядке.
6. Объекты, строящиеся (построенные) без участия государственных инвестиций, но затрагивающие государственные и общественные интересы, подлежат приемке в эксплуатацию государственными приемочными комиссиями.
Указанное условие устанавливается местными исполнительными органами (городов) при выдаче заказчику (застройщику) АПЗ и должно быть зафиксировано в этом задании, а также в разрешении на производство строительно-монтажных работ.
СЖТ жасады
АПЗ составил
_____________________________
(лауазымы, ТАӘ)
(должность, ФИО)
_____________________________
СЖТ алды
АПЗ получил
_____________________________
(күнi, айы, жылы)
(число, месяц, год)
_____________________________
(қолы)
(подпись)
"Сәулет-жоспарлау тапсырмасын
беру" мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 4 қосымша
Кесте. Тұтынушыларға мемлекеттiк қызмет көрсету сапасы және
қолжетiмдiлiк көрсеткiштерiнiң мәнi
Сапа және қол жетiмдiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң келесi жылғы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептiк жылдағы ағымдағы мәнi
1
2
3
4
1. Уақыттылығы

7. Дыбыс-шу көрсеткіштері бойынша
шарттарды сақтау
ҚР ҚНЖЕ сәйкес
7. Соблюдение условий по
звукошумовым показателям
Согласно СНиП РК
Д. СЫРТҚЫ ӘРЛЕУГЕ ҚОЙЫЛАТЫН ТАЛАПТАР
Д. ТРЕБОВАНИЯ К НАРУЖНОЙ ОТДЕЛКЕ
1. Жертөле
Қысқаша сипаттамасы
1. Цоколь
Краткое описание
2. Қасбет
Қоршау құрастырмалары
Қысқаша сипаттамасы
2. Фасад
Ограждающие конструкций
Краткое описание
5. ИНЖЕНЕРЛІК ЖЕЛІЛЕРГЕ ҚОЙЫЛАТЫН ТАЛАПТАР
ТРЕБОВАНИЯ К ИНЖЕНЕРНЫМ СЕТЯМ
1. Жылумен жабдықтау
Техникалық шарттарға сәйкес (ТШ N __ және берілген
күні)
1. Теплоснабжение
Согласно техническим условиям (N __ и дата выдачи
ТУ)
2. Сумен жабдықтау
Техникалық шарттарға сәйкес (ТШ N __ және берілген
күні)
2. Водоснабжение
Согласно техническим условиям (N __ и дата выдачи
ТУ)
3. Кәріз
Техникалық шарттарға сәйкес (ТШ N __ және берілген
күні)
3. Канализация
Согласно техническим условиям (N __ и дата выдачи
ТУ)
4. Электрмен жабдықтау
Техникалық шарттарға сәйкес (ТШ N __ және берілген
күні)
4. Электроснабжение
Согласно техническим условиям (N __ и дата выдачи
ТУ)
5. Газбен жабдықтау
Техникалық шарттарға сәйкес (ТШ N __ және берілген
күні)
5. Газоснабжение
Согласно техническим условиям (N __ и дата выдачи
ТУ)
6. Телекоммуникация
Техникалық шарттарға сәйкес (ТШ N __ және берілген
күні)
6. Телекоммуникация
Согласно техническим условиям (N __ и дата выдачи
ТУ)
7. Дренаж (қажет болған жағдайда)
немесе нөсерлік кәріз
Техникалық шарттарға сәйкес (ТШ N __ және берілген
күні)
7. Дренаж (при необходимости) и
ливневая канализация
Согласно техническим условиям (N __ и дата выдачи
ТУ)
8. Стационарлық суғару жүйесі
Техникалық шарттарға сәйкес (ТШ N __ және берілген
күні)
8. Стационарные поливочные
системы
Согласно техническим условиям (N __ и дата выдачи
ТУ)
6. ҚҰРЫЛЫС САЛУШЫҒА ЖҮКТЕЛЕТІН МІНДЕТТЕР
ОБЯЗАТЕЛЬСТВА, ВОЗЛАГАЕМЫЕ НА ЗАСТРОЙЩИКА
1. Инженерлік іздестірулер
бойынша
Жер телімін игеруге геодезиялық орналастырылғаннан
және оның шекарасы нақты (жергілікті жерге)
бекітілгеннен және жер жұмыстарын жүргізуге ордер
алынғаннан кейін кірісу
1. По инженерным изысканиям
Приступать к освоению земельного участка
разрешается после геодезического выноса
и закрепления его границ в натуре (на местности) и
ордера на производство земляных работ
2. Қолданыстағы құрылыстар мен
құрылғыларды бұзу (ауыстыру)
бойынша
Қажет болған жағдайда қысқаша сипаттамасы
2. По сносу (переносу)
существующих строений и
сооружений
В случае необходимости краткое описание
3. Жер асты және жер үсті
коммуникацияларын ауыстыру
бойынша
Өтетін инженерлік коммуникациялар анықталған
жағдайда оларды қорғау бойынша конструктивтік
іс-шаралар көздеу, тиісті инстанциялармен келісу
3. По переносу подземных и
надземных коммуникаций
В случае обнаружения проходящих инженерных
коммуникаций предусмотреть конструктивные
мероприятия по их защите, провести согласование с
соответствующими инстанциями
4. По сохранению и/или пересадке
зеленых насаждений
Краткое описание
5. По строительству временного
ограждения участка
Краткое описание
К. ДОПОЛНИТЕЛЬНЫЕ ТРЕБОВАНИЯ
Общая площадь застройки согласно эскизному проекту
Л. ОБЩИЕ ТРЕБОВАНИЯ
1. При разработке проекта (рабочего проекта)
необходимо руководствоваться нормами действующего
законодательства Республики Казахстан в сфере
архитектурной, градостроительной и строительной
деятельности.
2. Проектирование (при новом строительстве)
необходимо вести на материалах откорректированной
топографической съемки в М 1:500 и геологических
изысканий, выполненных ранее.
3. Согласовать с главным архитектором города
(района):
-генеральный план в М 1:500;
-сводный план инженерных сетей;
-строительный генеральный план;
-рекламно-информационные установки.
ПРИМЕЧАНИЯ:
1. Архитектурно-планировочное задание (далее-АПЗ) и технические условия действуют в течение всего срока нормативной продолжительности строительства, утвержденной в составе проектной (проектно-сметной) документации.
2. В случае возникновения обстоятельств, требующих пересмотра условий АПЗ, изменения в него могут быть внесены по согласованию с заказчиком.
3. Требования и условия, изложенные в АПЗ, обязательны для всех участников инвестиционного процесса независимо от форм собственности и источников финансирования. АПЗ по просьбе заказчика или местного органа архитектуры и градостроительства может быть предметом обсуждения градостроительного совета, архитектурной общественности, рассмотрено в независимой экспертизе.
4. Несогласие заказчика с требованиями, содержащимися в АПЗ, может быть обжаловано в судебном порядке.
5. Выданное АПЗ является основанием на разработку и проведение экспертизы предпроектной и проектной (проектно-сметной) документации на строительство в установленном уполномоченным государственным органом в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности порядке.
6. Объекты, строящиеся (построенные) без участия государственных инвестиций, но затрагивающие государственные и общественные интересы, подлежат приемке в эксплуатацию государственными приемочными комиссиями.
Указанное условие устанавливается местными исполнительными органами (городов) при выдаче заказчику (застройщику) АПЗ и должно быть зафиксировано в этом задании, а также в разрешений на производство строительно-монтажных работ.
АПЗ составил _______________________________
_____
(должность, ФИО)
_______________________________
_____
(подпись)
АПЗ получил __________________________________
_____
(число, месяц, год)
__________________________________
_____
(подпись)
Приложение 4
к регламенту оказания государственной услуги
"Выдача архитектурно-планировочного задания"
Таблица. Значение показателей качества и доступности
оказания государственной услуги потребителям
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность

1.1. Құжаттар тапсырылған сәттен бастап белгiленген мерзiмде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесi)
1.2. Қызмет алу үшiн кезекте ___ минуттан аспайтын уақыт күткен тұтынушылардың %-ы (үлесi)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету үдерiсiнiң сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесi)
2.2. Лауазымды адам құжаттарды дұрыс ресiмдеген (тiркеген) жағдайлардың %-ы (үлесi)
3. Қол жетiмдiлiк
3.1. Қызмет көрсету сапасы мен оның тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесi)
3.2. Тұтынушы құжаттарды бiрiншi реттен дұрыс ресiмдеген жағдайлардың %-ы (үлесi)
3.3. Ақпаратқа Интернет арқылы қол жеткiзуге болатын қызметтiң %-ы үлесi
4. Шағымдану процесi
4.1.Қызметтiң осы түрi бойынша қызмет көрсетiлген тұтынушылардың жалпы санынан негiздi шағымдардың %-ы (үлесi)
4.2. Белгiленген мерзiмде қаралған және қанағаттандырылған негiздi шағымдардың %-ы (үлесi)
4.3. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесi)
4.4.Шағымдану мерзiмiне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесi)
5. Сыпайылық
5.1.Персоналдың сыпайылылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесi)
"Сәулет-жоспарлау тапсырмасын
беру" мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 5 қосымша
Шағымдану тәртiбiн түсiндiретiн органның лауазымды адамдарының
байланыс деректерi
Р/с N
Уәкiлеттi лауазымды адамның әрекетiне (әрекетсiздiгiне) шағымдану және шағымды дайындауға жәрдем көрсету жөнiндегi органының атауы
Басшы
Мекенжай, телефон,
Электрондық поштаның мекенжайы
1
2
3
4
5
1
"Қарағанды облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" ММ
Облыстың бас сәулетшiсi
инд. 100000 Қарағанды қаласы, Гоголь көшесi, 34 тел. 56 43 04, 566871
karoblarh@mail.ru
"Сәулет-жоспарлау тапсырмасын
беру" мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 6 қосымша
Әкiмдер аппараттарының шағымдану тәртiбiн түсiндiретiн лауазымды адамдарының байланыс деректерi
Р/с N
Мемлекеттiк қызметтi ұйымдастыруға жауапты органның атауы
Электрондық поштаның мекенжайы
Көрсетiлген қызмет қорытындылары мен келiспеген жағдайда шағымданатын адамның лауазымы
Көрсетiлген қызмет қорытындыларымен келiспеген жағдайда шағымданатын лауазымды адамның жұмыс кестесi
Көрсетiлген қызмет қорытындыларымен келiспеген жағдайда шағымданатын лауазымды адамның байланыс деректерi
1
2
3
4
5
6
1
Қарағанды облысы әкiмiнiң аппараты
kancelyaria@krg.gov.kz
облыс әкiмi аппаратының басшысы
сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн, түскi үзiлiс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн, демалыс күндерi – сенбi, жексенбi
8(7212)
42-10-90
42-11-90
2
"Балқаш қаласы әкiмiнiң аппараты" ММ
blh_canselyaria@krg.gov.kz
Қала әкiмi аппаратының басшысы
Демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, аптасына бес күн, сағат 9-00 бастап 18-00 дейiн, түскi үзiлiс сағат 13-00 бастап 14-00 дейiн
8-71036
4-25-11
"Сәулет-жоспарлау тапсырмасын
беру" мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 7 қосымша
Талон
_____________________________________
(субъектiнiң атауы)
Өтiнiштi қабылдаған ___________________________________
(маманның Т.А.Ә.)
20 ____ жылғы "___" _________ ____ сағ. ____ мин.
"Сәулет-жоспарлау тапсырмасын
беру" мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 8 қосымша
Әрбір ФҚБ әкімшілік амалдардың әрекеттесу және кестелік тізбегі:
Негізгі процесстердің іс-әрекеттері
іс-әрекеттердің N
1
2
3
ФҚБ атауы
ФҚБ - 1
ФҚБ - 2
ФҚБ - 3
Процесстердің атаулары және олардың сипаттамасы
Орталықтың кеңес беруші маманына құжаттарды ұсынады
Құжаттарды тексеріп, құжаттарды қабылдайтын инспекторға жібереді
Барлық құжаттарды қабылдап, базаға тіркейді немесе қабылдаудан бас тартады.
Аяқталу түрі (документ, басқарушылық шешім)
Жоқ
Жоқ
Құжаттардың қабылдануы туралы немесе жетіспейтін құжаттар туралы қолхат
Орындалу мерзімі (жұмыс күні)
1
Негізгі процесстердің іс-әрекеттері
іс-әрекеттердің N
4
5
6
ФҚБ атауы
ФҚБ - 4
ФҚБ - 6
ФҚБ - 6
Процесстердің атаулары және олардың сипаттамасы
Базаға тіркелген құжаттарды курьер арқылы уәкілетті органға жолдайды
Орталықтың курьерінен құжаттарды қабылдайды
Құжаттарды тексеріп:

1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с
момента сдачи документа
1.2. % (доля) потребителей,
ожидавших получения услуги
в очереди не более 20 минут
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления
услуги
2.2. % (доля) случаев
правильно оформленных
должностным лицом
документов (регистрация)
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) случаев
правильно заполненных и
сданных с первого раза
потребителем документов
3.3. % (доля) услуг,
информация о которых
доступна через Интернет
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) обоснованных
жалоб к общему количеству
обслуженных потребителей
по данному виду услуг
4.2. % (доля) обоснованных
жалоб, рассмотренных и
удовлетворенных в
установленный срок
4.3. % (доля) потребителей,
удовлетворенных с
существующим порядком
обжалования
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Приложение 5
к регламенту оказания государственной услуги
"Выдача архитектурно-планировочного задания"
Контактные данные должностных лиц органов,
разъясняющих порядок обжалования
N
п/п
Наименование органа
по обжалованию
действий
(бездействия)
уполномоченных
должностных лиц и
оказыванию
содействия в
подготовке
содействия жалобы
Руководитель
Адрес, телефон
Адрес электронной
почты
1
2
3
4
5
1
Государственное учреждение "Управление
архитектуры и градостроительства Карагандинской области"
Главный
архитектор
области
индекс 100000,
город Караганда, улица Гоголя, 34, телефон 56 43 04,
566871
karoblarh@mail.ru
Приложение 6
к регламенту оказания государственной услуги
"Выдача архитектурно-планировочного задания"
Контактные данные должностных лиц аппаратов акимов, ответственных за организацию оказания государственной услуги
N
п/п
Наименование
органа, ответственного за организацию
оказания
госуслуги
Адрес электронной почты
Должность лица,
которому
подается
жалоба в
случаях
несогласия с
результатами
оказанной
услуги
График работы
должностного
лица,
которому
подается
жалоба в
случаях
несогласия с
результатами
оказанной
услуги
Контактные
данные
должностного
лица, которому
подается жалоба
в случаях
несогласия с
результатами
оказанной
услуги
1
2
3
4
5
6
1
Государственное учреждение "Аппарат акима
Карагандинской
области"
kancelyaria@krg.gov.
kz
руководитель
аппарата
акима
с 9.00 до
18.00 часов, обед с 13.00
до 14.00
часов,
выходные дни-
суббота,
воскресенье
8(7212)
42-10-90,
42-11-90
2
Государственное учреждение "Аппарат акима города Балхаш"
blh_canselyaria@krg. gov.kz
руководитель аппарата акима
с 9.00 до
18.00 часов, обед с 13.00
до 14.00
часов,
выходные дни-
суббота,
воскресенье
8(71036) 4-25-11
Приложение 7
к регламенту оказания государственной услуги
"Выдача архитектурно-планировочного задания"
Талон
_____________________________________
(наименование субъекта)
Обращение принял (а) ______________________________________
(Ф.И.О. специалиста)
"___" _____________ 201 __ г. час. ____ мин. ____
Приложение 8
к регламенту оказания государственной услуги
"Выдача архитектурно-планировочного задания"
Табличная последовательность и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ:
Действие основного процесса (хода, потока работ )
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
СФЕ-1
СФЕ-2
СФЕ-3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Показывает документы консультанту центра
Проверяет документы и направляет к инспектору центра
Принимает все документы и регистрирует принятые документы в базе, либо отказывает в приеме
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
нет
нет
Расписка о принятии документов, или расписка с указанием недостающих документов
Сроки исполнения (рабочий день)
1
Действие основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
4
5
6
Наименование
СФЕ
СФЕ-4
СФЕ-6
СФЕ-6
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
С курьером отправляет в уполномоченный орган зарегистрированные документы
Принимает документы у курьера центра
Проверяет документы, готовит:

1)сәулет-жоспарлау тапсырмасы бар анықтама дайындайды.
2) негіздеме бойынша анықтама беруден бас тартады.
Аяқталу түрі (документ, басқарушылық шешім)
Құжаттар реестрі
Құжаттар реестрі
Анықтама. Бастарту.
Орындалу мерзімі (жұмыс күні)
8 немесе 15
Негізгі процесстердің іс-әрекеттері
іс-әрекеттердің N
7
8
9
ФҚБ атауы
ФҚБ - 7
ФҚБ - 6
ФҚБ - 5, ФҚБ - 1
Процесстердің атаулары және олардың сипаттамасы
Құжаттарды тексеріп, анықтамаға немесе бастартуға қол қояды.
Анықтаманы немесе бастартуды орталыққа орталықтың курьері арқылы жібереді (курьер алғашқы қабылданған реестрге қол қояды)
Анықтаманы немесе бастартуды орталықтың маманы береді
Аяқталу түрі (документ, басқарушылық шешім)
Анықтама. Бастарту.
Анықтама. Бастарту.
Анықтама. Бастарту.
Орындалу мерзімі
(жұмыс күні)
8 немесе 15
1
"Сәулет-жоспарлау тапсырмасын
беру" мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 9 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету процессіндегі ФҚБ және әкімшілік амалдардың логикалық тізбегінің арасындағы байланысты бейнелейтін схема:
2013 жылғы 07 ақпандағы
N 03/09 Балқаш қаласы
әкімдігінің қаулысымен
БЕКІТІЛДІ
"Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлiк объектiлерiнiң мекенжайын анықтау жөнiнде анықтама беру" мемлекеттік қызметті көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметтің атауы – "Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлiк объектiлерiнiң мекенжайын анықтау жөнiнде анықтама беру" (бұдан әрi мемлекеттік қызмет).
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің формасы: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттiк қызмет "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабы 1-тармағының 21-2) тармақшасының негiзiнде "Мекенжай тiркелiмi" ақпараттық жүйесiн жүргiзу және толықтыру шеңберiнде жүзеге асырылады.
4. "Қазақстан Республикасы аумағында жылжымайтын мүлiк объектiлерiнiң мекенжайын анықтау жөнiнде анықтама беру" мемлекеттiк қызметiн (бұдан әрi – мемлекеттiк қызмет) мекенжайлары осы "Қазақстан Республикасы аумағында жылжымайтын мүлiк объектiлерiнiң мекенжайын анықтау жөнiнде анықтама беру" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентіне (бұдан әрi – регламент) 1-қосымшада көрсетiлген, "Балқаш қаласының құрылыс, сәулет және қала құрылысы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – уәкiлеттi орган) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация Министрлігінің мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Қарағанды облысы бойынша филиалының Балқаш қаласындағы бөлімі (бұдан әрi – орталық) арқылы көрсетіледi.
Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi және қажеттi құжаттар туралы толық ақпарат:

1)справку с архитектурно-планировочным заданием.
2)отказ в выдаче справки с обоснованием.
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Реестр документов
Реестр документов
Справка. Отказ.
Сроки исполнения
(рабочий день)
8 или 15
Действие основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
7
8
9
Наименование
СФЕ
СФЕ-7
СФЕ-6
СФЕ-5, СФЕ-1
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверяет документы и подписывает справку или отказ
Передает справку или отказ через курьера центра (курьер расписывается в ранее принятом реестре)
Инспектор центра выдает справку или отказ
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Справка. Отказ.
Справка. Отказ.
Справка. Отказ.
Сроки исполнения (рабочий день)
8 или 15
1
Приложение 9
к регламенту оказания государственной услуги
"Выдача архитектурно-планировочного задания"
Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ:
Утвержден
постановлением акимата
города Балхаш N 03/09
от 07.02.2013 г.
Регламент оказания государственной услуги "Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан"
1. Общие положения
1. Наименование государственной услуги – "Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан" (далее государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании подпункта 21-2 пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" в рамках ведения и наполнения информационной системы "Адресный регистр".
4. Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Отдел строительства, архитектуры и градостроительства города Балхаш" (далее – уполномоченный орган) через отдел города Балхаш филиала Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Карагандинской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности Центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан (далее – центр), адрес которого указан в приложении 1 к настоящему регламенту оказания государственной услуги "Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан" (далее – регламент).
Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается:

1) www.con.gov.kz мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi Мемлекеттiк қызметтердi автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметiн үйлестiру комитетiнiң "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының (бұдан әрi – "Орталық" РМК) интернет-ресурсында;
2) осы регламентке 1 және 2-қосымшаларға сәйкес уәкiлеттi органның және Орталықтардың үй-жайларында орналасқан ресми ақпарат көздерiнде және стендiлерде орналастырылады.
Мемлекеттiк қызмет көрсету туралы ақпаратты "Электрондық Үкiметтiң" call-орталығының ақпараттық-анықтамалық қызметiнiң 1414 телефоны бойынша алуға да болады.
Мемлекеттiк қызметтi алушыларға мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижелерi осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiмен өлшенедi.
Мемлекеттiк қызмет көрсететiн мемлекеттiк органның, мекеменiң немесе өзге де субъектiлердiң жұмысы бағаланатын мемлекеттiк қызметтердiң сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiнiң нысаналы мәндерi жыл сайын Агенттiк төрағасының бұйрығымен бекiтiледi.
5. Осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес қағаз жеткiзгiште мекенжайдың тiркеу коды көрсетiлген жылжымайтын мүлiк объектiлерiнiң мекенжайы туралы анықтама беру не қағаз жеткiзгiште мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызмет заңды және жеке тұлғаларға (бұдан әрi – мемлекеттiк қызметтi алушы) көрсетiледi.
7. Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң мерзiмi:
1) осы регламенттің 10-тармағында көрсетiлген құжаттарды берген сәттен бастап:
3 (үш) жұмыс күнi iшiнде (құжаттарды қабылдаған және берген күндер мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi) – жылжымайтын мүлiк объектiсiнiң мекенжайын нақтылау кезiнде;
7 (жетi) жұмыс күн iшiнде (құжаттарды қабылдаған және берген күндер мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi) – жылжымайтын мүлiк объектiсiнiң орналасқан жерiне бару және мекенжайдың тiркеу кодын көрсетiп, оны "Мекенжай тiркелiмi" ақпараттық жүйесiнде мiндеттi тiркей отырып, жылжымайтын мүлiк объектiсiне нөмiр беру, оны өзгерту немесе жою кезiнде жүргiзiледi.
Электрондық сұрау салу көзделмеген;
2) құжаттарды тапсыру кезiнде кезек күтудiң ең көп рұқсат берiлген уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) мемлекеттiк қызметтi алушы өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алушыға қызмет көрсетудiң рұқсат етiлген ең көп уақыты – 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.

1) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – РГП "Центр") по адресу www.con.gov.kz;
2) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях уполномоченного органа и центров согласно приложениям 1 и 2 к настоящему регламенту.
Также информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону информационно-справочной службы call-центра "электронного правительства" 1414.
Результаты оказания государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 4 к настоящему регламенту.
Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются приказом председателя Агентства.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача справки по изменению, присвоению, упразднению, уточнению адресов объекта недвижимости с указанием регистрационного кода адреса на бумажном носителе согласно приложению 3 к настоящему регламенту либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
6. Государственная услуга оказывается юридическим и физическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента подачи документов, предусмотренных пунктом 10 настоящего регламента:
в течение 3 (трех) (день приема и выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги) рабочих дней – при уточнении адреса объекта недвижимости;
в течение 7 (семи) (день приема и выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги) рабочих дней – при присвоении, изменении или упразднении адреса объекта недвижимости, с выездом на место нахождения объекта недвижимости и с обязательной регистрацией его в информационной системе "Адресный регистр" с указанием регистрационного кода адреса.
Подача электронного запроса не предусмотрена.
2) максимально допустимое время ожидания в очереди заявителя при сдаче документов - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживание получателя, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, - не более 20 минут.
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.

9. Орталықтарда мемлекеттiк қызмет еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, күн сайын, дүйсенбiден сенбiге дейiн, орталықтардың белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес түскi үзiлiссiз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейiн көрсетiледi.
Орталықтарда қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусiз, "электрондық" кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады.
Тұтынушының қалауы бойынша электрондық кезектi "электрондық үкiметтiң" веб-порталы арқылы броньдауға болады.
Құжаттарды қабылдау "жалғыз терезе" қағидаты бойынша "кедергiсiз қызмет көрсету" арқылы жүзеге асырылады, онда мақсаты және атқаратын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ орталық қызметкерiнiң тегi, аты, әкесiнiң аты мен лауазымы көрсетiледi.
Мемлекеттiк қызмет объект орналасқан жердегi орталықтың ғимаратында көрсетiледi, онда мүмкiндiгi шектеулi мемлекеттiк қызметтi алушыларға қызмет көрсету үшiн жағдайлар қарастырылған. Залда күтуге және құжаттарды толтыруға арналған орындар орналастырылған, анықтама бюросы, күтуге арналған орындықтар орналастырылады.
2. Мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбi
10. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн мемлекеттiк қызметтi алушы:
Жылжымайтын мүлiк объектiсiнiң мекенжайын нақтылау үшiн:
1) еркiн нысандағы өтiнiш;
2) тiркеу туралы куәлiктiң, салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрiнiң (заңды тұлғалар үшiн) көшiрмелерi норма 2013 жылғы 1 қаңтарға дейiн қолданылады.
3) қолданыстағы заңнамаға сәйкес тiркелген жылжымайтын мүлiк объектiсiне құқық белгiлейтiн құжат, меншiк иесiнен сенiмхаттың түпнұсқасы (өтiнiштi өкiл берген жағдайда);
4) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжат (мемлекеттiк қызметтi алушы – жеке тұлғаның уәкiлеттi өтiнiш алушысы);
Мемлекеттiк электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын мәлiметтердi уәкiлеттi орган өз бетiмен тиiстi мемлекеттiк ақпараттық жүйеден Халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесi арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында алады;
Жылжымайтын мүлiк объектiсiне мекенжай беру, оны өзгерту және жою үшiн:
1) еркiн нысандағы өтiнiш;
2) әкiмдiк қаулысының немесе әкiмдiк шешiмiнiң көшiрмесi (жобалау, құрылыс);
3) жылжымайтын мүлiк объектiсiне техникалық паспортының көшiрмесi;
4) блоктың (гараждар, саяжайлар және т.б. үшiн) реттiк нөмiрi мен нөмiрiн көрсете отырып, елдi мекеннiң сәулетшiсiмен келiсiлген гараж кооперативi (бау-бақша серiктестiгi) жер учаскесiнiң бас жоспары (ситуациялық карта, схема);

9. В центрах государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы центров с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед.
В центрах прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
При желании получателя государственной услуги возможно "бронирование" электронной очереди посредством веб-портала "электронного правительства".
Прием документов осуществляется по принципу "одного окна" посредством "безбарьерного обслуживания", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях, а также указываются фамилия, имя, отчество и должность работника центра.
Государственная услуга оказывается в здании центра по месту расположения объекта, где предусмотрены условия для обслуживания получателя государственной услуги с ограниченными возможностями. В зале расположены места для ожидания и заполнения документов располагаются справочное бюро, кресла для ожидания.
2. Порядок оказания государственной услуги
10. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги предоставляет:
Для уточнения адреса объекта недвижимости:
1) заявление в произвольной форме;
2) копии свидетельства о регистрации, регистрационного номера налогоплательщика (для юридических лиц) норма действует до 01 января 2013 года;
3) правоустанавливающий документ на объект недвижимости, зарегистрированный в соответствии с действующим законодательством; оригинал доверенности от собственника (в случае подачи заявления представителем);
4) удостоверение личности потребителя (уполномоченный получатель государственной услуги - физического лица).
Сведения, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает самостоятельно из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанные электронной цифровой подписью.
Для присвоения, изменения и упразднения адреса объекта недвижимости:
1) заявление в произвольной форме;
2) копию постановления акимата либо решение акимата (проектирование, строительство);
3) копию технического паспорта на объект недвижимости;
4) генеральный план (ситуационный план, схема) земельного участка гаражного кооператива (садоводческого товарищества), согласованный архитектором населенного пункта, с указанием порядковых номеров и номера блока (для гаражей, дач и т.д.);

5) кооператив (гараждар және саяжайлар үшiн) мүшелерiнiң тiзiмiн қоса берiп, мүшелiгiн растау туралы кооператив төрағасының анықтамасы, жылжымайтын мүлiк орталығы мұрағатынан (қажет болған жағдайда) қорытынды;
6) жылжымайтын мүлiк объектiсiн бұзу актiсi (қажет болған жағдайда);
7) тұтынушының мүддесiн үшiншi тұлға бiлдiрген кезде нотариалды куәландырылған сенiмхат;
8) тұтынушының жеке куәлiгi (мемлекеттiк қызметтi алушы – жеке тұлғаның уәкiлеттi алушысы
9) қолданыстағы заңнамаға сәйкес тiркелген жылжымайтын мүлiк объектiсiне құқық белгiлейтiн құжат;
Мемлекеттiк электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын мәлiметтердi уәкiлеттi орган өз бетiмен тиiстi мемлекеттiк ақпараттық жүйеден Халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесi арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында алады.
Орталық қызметкерi құжаттар пакетiн қабылдау кезiнде көшiрменiң түпнұсқаға сәйкестiгiн салыстырып тексередi және тұпнұсқаны өтiнiш берушiге қайтарады.
11. Мемлекеттiк қызметтi алушыға тиiстi құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат берiледi, онда:
1) өтiнiштiң нөмiрi және қабылданған күнi;
2) сұрау салынған мемлекеттiк қызметтiң түрi;
3) қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күнi, уақыты мен орны;
5) уәкiлеттi өкiлдiң тегi, аты, әкесiнiң аты және оның байланыс телефоны;
6) өтiнiш берушiнiң тегi, аты, әкесiнiң аты, уәкiлеттi өкiлдiң тегi, аты, әкесiнiң аты және олардың байланыс телефондары көрсетiледi.
Мемлекеттiк қызметтi алушы осы регламенттің 10-тармағында көрсетiлген құжаттардың бiрiн ұсынбаған жағдайда, орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Орталықтың қызметкерi құжатты қабылдаудан бас тартқан кезде өтiнiш берушiге жетпей тұрған құжаттарды көрсете отырып қолхат бередi.
12. Уәкiлеттi орган орталықтан түскен, осы регламенттің 10-тармағында көрсетiлген құжаттарды ресiмдеуде қателер анықтаған жағдайда құжаттардың пакетiн алғаннан кейiн 3 (үш) жұмыс күнi iшiнде (құжаттарды қабылдаған және берген күндер мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi) оларды қайтарудың себебiн жазбаша негiздей отырып, орталыққа қайтарады.
Құжаттар пакетiн алғаннан кейiн орталық бiр жұмыс күнi iшiнде мемлекеттiк қызметтi алушыны хабардар етедi және уәкiлеттi органның қайтару себебi туралы жазбаша негiздеме ұсынады.
Бас тартқан жағдайда мемлекеттiк қызметтi алушыға 1 (бiр) жұмыс күнi iшiнде хабарланады және уәкiлеттi органның бас тартуы туралы жазбаша негiздеме бередi.
Құжаттар сәйкес келген кезде Орталық қоса берiлген құжаттармен бiрге өтiнiштi уәкiлеттi органға жiбередi.
Орталық уәкiлеттi органға құжаттарды жеткiзудi және одан керi алуды осы өтiнiштер қабылданған күнi кемiнде 2 рет жүзеге асырады.
Уәкiлеттi органнан орындалған құжаттар қолхатта көрсетiлген мерзiмнiң аяқталуына бiр күн қалғанда Орталыққа түсуге тиiс.
Мемлекеттiк қызметтi алушыға Қазақстан Республикасы аумағында жылжымайтын мүлiк объектiлерiнiң мекенжайын анықтау жөнiнде дайын анықтаманы берудi "терезелер" арқылы қолхатта көрсетiлген мерзiм негiзiнде. Орталықтың қызметкерi жүзеге асырады.
Егер мемлекеттiк қызметтi алушы құжаттарды алуға мерзiмiнде келмеген жағдайда, Орталық оларды 1 (бiр) ай сақтауды қамтамасыз етедi.

5) справку от председателя кооператива о подтверждении членства с приложением списка членов кооператива (для гаражей и дач), заключение из архива центра недвижимости (при необходимости);
6) акт сноса объекта недвижимости (при необходимости);
7) доверенность, нотариально-удостоверенную при представлении интересов потребителя третьим лицом;
8) удостоверение личности потребителя (уполномоченный получатель государственной услуги - физического лица);
9) правоустанавливающий документ на объект недвижимости, зарегистрированный в соответствии с действующим законодательством.
Сведения, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает самостоятельно из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров в форме электронных документов, подписанные электронной цифровой подписью.
При приемке пакета документов сотрудник центра сверяет подлинность копии с оригиналом и возвращает оригинал заявителю.
11. Получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты, времени и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя и их контактные телефоны;
6) фамилии, имени, отчества заявителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя и их контактные телефоны.
Центром будет отказано в приеме документов, в случае непредставления получателем государственной услуги одного из документов, указанных в пункте 10 настоящего регламента.
При отказе в приеме документов работником центра заявителю выдается расписка с указанием недостающих документов.
12. Уполномоченный орган при выявлении ошибок в оформлении документов, поступающих из центра указанных в пункте 10 настоящего регламента, в течение 3 (трех) рабочих дней (день приема и выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги) после получения пакета документов возвращает их в центр с письменным обоснованием причин возврата.
После получения пакета документов центр информирует получателя государственной услуги в течение одного рабочего дня и выдает письменные обоснования уполномоченного органа о причине возврата.
В случае отказа, должностное лицо уполномоченного органа или работник Центра информирует получателя государственной услуги в течение 1 (одного) рабочего дня и выдает письменные обоснования уполномоченного органа о причине отказа.
При соответствии документов центром направляется заявление с прилагаемыми документами в уполномоченный орган.
Доставка в уполномоченный орган и обратно центром осуществляется не менее 2-х раз в день приема данных заявлений.
Исполненные документы из уполномоченного органа должны поступать в центр за день до истечения срока выдачи указанного в расписке.
Выдача получателю государственной услуги готовой справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан осуществляется работником центра посредством "окон" на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за получением документов в срок, центр обеспечивает их хранение в течение 1 (одного) месяца.