Сәулет қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2013 жылғы 14 қаңтардағы N 8 қаулысы. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 12 ақпанда N 2217 тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 2013 жылғы 15 тамыздағы № 244 қаулысымен
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 15.08.2013 № 244 қаулысымен.
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27 бабының 2-тармағына сәйкес, облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
2) «Сәулет - жоспарлау тапсырмасын беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
3) «Діни қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай - ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру» мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. «Маңғыстау облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесі (Н.М. Жайлау) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын және Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет – ресурсында орналасуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары С.Т. Алдашевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                             Б. Мұхаметжанов
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Дін істері агенттігінің
Маңғыстау облысы
Дін істері департаменті
директорының міндетін атқарушы
А.Қ. Қаржаубаев
14 қаңтар 2013 ж.
«КЕЛІСІЛДІ»
Маңғыстау облысының
сәулет және қала құрылысы
басқармасының бастығы
Н. М. Жайлау
14 қаңтар 2013 ж.
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2013 жылғы 14 қаңтарда
№ 8 қаулысымен бекітілген
«Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру» мемлекеттік қызмет регламенті

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
Постановление Мангистауского областного акимата от 14 января 2013 года N 8. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 12 февраля 2013 года за N 2217. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 15 августа 2013 года № 244
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 15.08.2013 № 244.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан»,акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги «Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан»;
2) регламент государственной услуги «Выдача архитектурно - планировочного задания»;
3) регламент государственной услуги «Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения,а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) по согласованию с уполномоченным органом в сфере религиозной деятельности».
2. Государственному учреждению «Управление архитектуры и градостроительства Мангистауской области» (Жайлау Н. М.) обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации и размещение на интернет - ресурсе акимата Мангистауской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Алдашева С.Т.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Аким области                            Б. Мухамеджанов
«СОГЛАСОВАНО»
исполняющий обязанности директора
департамента по делам религий
Мангистауской области
Агентства Республики Казахстан
по делам религий
Каржаубаев А.К.
14 января 2013 г.
«СОГЛАСОВАНО»
начальник управления
архитектуры и градостроительства
Мангистауской области
ЖайлауН.М.
14 января 2013г
Утвержден
постановлением акимата
Мангистауской области
от 14 января 2012 года № 8
Регламент государственной услуги «Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан»

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру» мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрі - Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) уәкілетті орган – облыстық маңызы бар қалалардың, аудандардың сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияларын жүзеге асыратын тиісті жергілікті атқарушы органдарының құрылымдық бөлімшелері (бұдан әрі – уәкілетті орган);
2)«Мекен-жай тіркелімі» ақпараттық жүйесі – Қазақстан Республикасының мекенжай өрісін біріздендіру және мекен-жайлары туралы деректерді қалыптастыруға, жинақтауға және өңдеуге арналған аппараттық - бағдарламалық кешен (бұдан әрі - Мекенжай тіркелімі);
3) мемлекеттік қызметті алушылар - жеке немесе заңды тұлғалар.
2. Жалпы ережелер
2.«Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру» мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27 - бабы 1 - тармағының 21-2) тармақшасы негізінде, «Мекенжай тіркелімі» ақпараттық жүйесін енгізу және толықтыру шеңберінде және «Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру», «Сәулет - жоспарлау тапсырмасын беру», «Іздестіру қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензиялардың телнұсқасын беру», «Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын жайлар құрылысын ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияларға телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі  № 745 қаулысына толықтыру енгізу туралы» 2010 жылғы 7 қазандағы № 1036 және «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1128 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру» мемлекеттік қызмет стандартымен (бұдан әрі – Стандарт) белгіленген тәртіпте жүзеге асырылады.
3.Мемлекеттік қызмет уәкілетті органдармен мекен-жайлары Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық) арқылы көрсетіледі.

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган – структурные подразделения соответствующих местных исполнительных органов, осуществляющих функции в сфере архитектуры и градостроительства, городов областного значения, районов (далее - уполномоченный орган);
2) информационная система «Адресный регистр» - аппаратно - программный комплекс, предназначенный для создания, накопления, обработки сведений об адресах и их составных частей и унификации адресного поля Республики Казахстан (далее – Адресный регистр);
3) получатели государственных услуг – физические или юридические лица.
2. Общие положения
2. Государственная услуга «Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан» (далее - государственная услуга), осуществляется на основании подпункта 21-2) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» в рамках ведения и наполнения информационной системы «Адресный регистр» и в порядке, установленном стандартом государственной услуги «Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1128 «Об утверждении стандартов государственных услуг «Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан», «Выдача архитектурно - планировочного задания», «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на изыскательскую деятельность», «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков» и внесении изменений в постановления  Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2010 года № 1036 «Об утверждении стандартов государственных услуг» и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745» и от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (далее - Стандарт).
3. Государственная услуга оказывается уполномоченными органами через Центры обслуживания населения (далее - Центр), адреса которых указаны в приложении 1 к Стандарту.

4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіште мекен-жайдың тіркеу коды көрсетілген жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын өзгерту, атау, жою, нақтылау туралы анықтаманы (бұдан әрі – анықтама), не қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беруі болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет объект орналасқан жері бойынша Стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген орталықтың ғимаратында көрсетіледі, онда мүмкіндігі шектеулі мемлекеттік қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар қарастырылған. Залда күтуге және құжаттарды толтыруға арналған орындар орналастырылған, анықтама бюросы, күтуге арналған орындықтар орналастырылады.
Орталықтарда мемлекеттік қызмет жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, Орталықтардың белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз 9.00 - ден 20.00 - ге дейін көрсетіледі.
Орталықтарда қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз, «электрондық» кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті алушының қалауы бойынша электрондық кезекті «электрондық үкіметтің» веб - порталы арқылы «брондауға» болады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпаратты Стандарттың 4-тармағында көрсетілген мекен-жайлар бойынша алуға болады.
9. Мемлекеттік қызмет Стандарттың 7-тармағында көрсетілген мерзімде көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызметті алушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың бірін ұсынбаған жағдайда, Орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Орталықтың қызметкері құжатты қабылдаудан бас тартқан кезде өтініш берушіге жетпей тұрған құжаттарды көрсете отырып қолхат беріледі.
Уәкілетті орган Орталықтан түскен, Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ресімдеуде қателер анықтаған жағдайда құжаттардың пакетін алғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде (құжаттарды қабылдаған және берген күндер мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) оларды қайтарудың себебін жазбаша негіздей отырып, Орталыққа қайтарады.
Құжаттар пакетiн алғаннан кейiн Орталық бiр жұмыс күнi iшiнде мемлекеттік қызметті алушыны хабардар етедi және уәкiлеттi органның қайтару себебi туралы жазбаша негiздемелер береді.
Бас тартқан жағдайда уәкілетті органның лауазымды тұлғасы немесе Орталықтың қызметкері мемлекеттік қызмет алушыға 1 (бір) жұмыс күні ішінде хабарлайды және уәкілетті органның бас тарту себептері жөнінде жазбаша негіздемелер береді.

4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача справки по изменению, присвоению, упразднению, уточнению адресов объектов недвижимости с указанием регистрационного кода адреса на бумажном носителе (далее – справка) согласно приложению 3 к Стандарту либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Государственная услуга оказывается в здании Центра, указанного в приложении 2 к Стандарту, по месту расположения объекта,   где предусмотрены условия для обслуживания получателей государственной услуги с ограниченными возможностями. В зале расположены места для ожидания и заполнения документов располагаются справочное бюро, кресла для ожидания.
В Центрах государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы
Центров с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед.
В Центрах прием осуществляется в порядке «электронной» очереди,  без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
При желании получателя государственной услуги возможно «бронирование» электронной очереди посредством веб - портала «электронного правительства».
8. Полную информацию о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах можно получить по адресам указанным в пункте 4 Стандарта.
9. Государственная услуга оказывается в сроки указанные в пункте 7 Стандарта.
10. Центром будет отказано в приеме документов в случае непредставления получателем государственной услуги одного из документов, указанных в пункте 11 Стандарта.
При отказе в приеме документов работником Центра заявителю выдается расписка с указанием недостающих документов.
Уполномоченный орган при выявлении ошибок в оформлении документов, поступающих из Центра указанных в пункте 11 Стандарта, в течение 3 (трех) рабочих дней (день приема и выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги) после получения пакета документов возвращает их в Центр с письменным обоснованием причин возврата.
После получения пакета документов Центр информирует получателя государственной услуги в течение одного рабочего дня и выдает письменные обоснования уполномоченного органа о причине возврата.
В случае отказа, должностное лицо уполномоченного органа либо работник Центра информирует получателя государственной услуги в течение 1 (одного) рабочего дня и выдает письменные обоснования уполномоченного органа о причине отказа.

11. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мемлекеттік қызметті алушыдан өтінішін алған сәттен бастап мемлекеттік қызмет нәтижесін беру сәтіне дейінгі кезеңдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы Орталыққа өтініш және құжаттарын береді;
2) Орталық құжаттардың тіркеуін жүргізеді, тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді және уәкілетті органға жібереді;
3) уәкілетті орган келіп түскен құжаттардың тіркеуін өткізеді, оларды қарайды, анықтаманы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін Орталыққа жібереді;
4) Орталық мемлекеттік қызметті алушыға анықтама немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты береді.
12. Орталықта мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс - қимыл (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
13. Орталықта құжаттарды қабылдау «жалғыз терезе» қағидаты бойынша «кедергісіз қызмет көрсету» арқылы жүзеге асырылады, онда мақсаты және атқаратын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай - ақ Орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіледі.
14. Мемлекеттік қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі, онда:
1) өтініштің нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні, уақыты мен орны;
5) уәкілетті өкілдің, өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетіледі.
15. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы Стандарттың 11-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
1) Орталықтың инспекторы;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы;
3) уәкілетті органның жауапты орындаушысы;
4) уәкілетті органның басшылығы;
5) Орталықтың инспекторы.
17. (Әрбір әкімшілік іс - қимылдың (рәсімнің) орындалу мерзімін көрсете отырып), әрбір ҚФБ әкімшілік іс - қимылдарының (рәсімдерінің) дәйектілігі мен өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-қимылдардың қисынды дәйектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі

11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель государственной услуги подает заявление и документы в Центр;
2) Центр проводит регистрацию документов, выдает расписку о приеме соответствующих документов и передает в уполномоченный орган;
3) уполномоченный орган проводит регистрацию полученных документов, осуществляет их рассмотрение, оформляет справку либо подготавливает мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги и направляет результат оказания государственной услуги в Центр;
4) Центр выдает получателю государственной услуги справку либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в Центре, и уполномоченном органе составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Прием документов в Центре осуществляется по принципу «одного окна» посредством «безбаръерного обслуживания», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях, а также указываются фамилия, имя, отчество и должность работника Центра.
14. Получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты, времени и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, заявителя и их контактных телефонов;
15. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги предоставляет документы согласно пункту 11 Стандарта.
16. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно - функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) ответственный исполнитель уполномоченного органа;
4) руководство уполномоченного органа;
5) инспектор Центра.
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ (с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры)) приведены в приложении 1 к Регламенту.
18.Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги, и СФЕ приведена в приложении 2 к Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц,оказывающих государственные услуги

19. Мемлекеттік қызметтің көрсетілуіне жауапты адамдар уәкілетті органның басшысы мен Орталықтың басшысы (бұдан әрі – лауазымды адамдар) болып табылады.
Лауазымды адамдар мемлекеттік қызметтің белгіленген мерзімінде іске асырылуына Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауапкершілік артады.
«Қазақстан Республикасының аумағында
жылжымайтын мүлік объектілерінің
мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік іс - қимылдарының (рәсімдерінің) дәйектілігі мен өзара іс - қимылының сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс - қимылдарының сипаттамасы
Негізгі үдерістерінің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
2
ҚФБ атауы
Орталық инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Өтінішті қабылдайды және тіркейді
Құжаттарды қарайды және жинақтайды
Құжаттарды қарайды және анықтама не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторына береді
Уәкілетті органға жолдайды
Орталыққа анықтама не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жібереді
5
Орындау мерзімдері
20 минуттан артық емес
1 жұмыс күні ішінде
Жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын анықтау кезінде 1 жұмыс күні.
Жылжымайтын мүлік объектісі орналасқан жеріне барумен, мекенжайды атау, өзгерту немесе жою кезінде 5 жұмыс күні
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) №
4
5
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның басшысы
Орталықтың инспекторы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Анықтамаға қол қояды
Анықтаманы не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық- өкімдік шешім)
Орталыққа анықтаманы не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты жіберу
Анықтаманы не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты береді
5
Орындау мерзімдері
20 минуттан артық емес
1 жұмыс күні
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
1-топ ҚФБ Орталықтың инспекторы
2-топ ҚФБ Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы
3-топ ҚФБ Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
4-топ ҚФБ Уәкілетті органның басшылығы
№ 1 іс-қимыл Құжаттарды қабалдайды және тіркейді, Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы-на тапсырады
№ 2 іс-қимыл Құжаттарды қарайды және жинақтайды, уәкілетті органға жолдайды
№ 3 іс-қимыл Құжаттарды қарайды және жылжымайтын мүлік объектісі орналасқан жеріне барумен, мекенжайды анықтау, атау, өзгерту немесе жою кезінде анықтама дайындайды
№ 4 іс-қимыл Анықтамаға қол қояды
№ 5 іс-қимыл Орталыққа мемлекеттік қызмет көрсету туралы анықтаманы жібереді
№ 6 іс-қимыл Анықтаманы тіркейді және береді
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
1-топ ҚФБ Орталық инспекторы
2-топ ҚФБ Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
3-топ ҚФБ Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
4-топ ҚФБ Уәкілетті органның басшылығы
№ 1 іс-қимыл Құжаттарды қабылдайды және тіркейді, Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторына тапсырады
№ 2 іс-қимыл
Құжаттарды қарайды және жинақтайды, уәкілетті органға жолдайды
№ 3 іс-қимыл Құжаттарды қарайды және мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды
№ 4 іс-қимыл Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды
№ 5 іс-қимыл Орталыққа мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты жібереді
№ 6 іс-қимыл Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді және береді
«Қазақстан Республикасының
аумағында жылжымайтын мүлік
объектілерінің мекен-жайын
анықтау жөнінде анықтама беру»
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс - қимылдардың дәйектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба
(сызбаны қағаз нұсқасында қараңыз)
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2013 жылғы 14 қаңтарда
№ 8 қаулысымен бекітілген
«Сәулет - жоспарлау тапсырмасын беру» мемлекеттік қызмет регламенті

19. Ответственными лицами за оказание государственной услуги являются руководитель уполномоченного органа и руководитель Центра (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача справки по определению адреса
объектов недвижимости на территории
Республики Казахстан»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование СФЕ
Инспектор Центра
Инспектор накопитель-
ного отдела Центра
Ответственный исполнитель уполномочен-
ного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Принимает и регистрирует документы
Рассматри-
вает и сводит документы
Рассматривает документы и готовит справку либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государствен-
ной услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распоряди-
тельное решение)
Предоставляет инспектору накопительного отдела Центра
Направляет в уполномочен-ный орган
Отправляет справку либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государствен-
ной услуги в Центр
5
Сроки исполнения
не более 20 минут
В течение 1 рабочего дня
При уточнении адреса объекта недвижимости 1 рабочий день
При присвоении, изменении либо упразднении адреса с выездом на место нахождения объекта недвижимости
5 рабочих дней
6
Номер следующего действия
1
№ действия (хода, потока работ)
4
5
2
Наименование СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Инспектор Центра
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Подписывает справку
Регистрирует справку либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Отправка справки либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги в Центр
Выдача справки либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
5
Сроки исполнения
не более 20 минут
1 рабочий день
6
Номер следующего действия
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ Инспектор Центра
Группа 2 СФЕ Инспектор накопитель-
ного отдела Центра
Группа 3 СФЕ Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Группа 4 СФЕ Руководство уполномочен-ного органа
Действие № 1 Принимает и  регистри-
рует  документы передает  инспектору накопитель-ного отдела Центра
Действие № 2 Рассматривает и сводит документы направляет в уполномочен-
ный орган
Действие № 3
Рассматривает документы и готовит справку при уточнении, присвоении, изменении либо упразднении адреса с выездом на место нахождения адреса объекта недвижимости
Действие № 4 Подписывает справку
Действие № 5 Отправляет справку в предоставлении государственной услуги в Центр
Действие № 6 Регис-
трирует и выдает справку
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ Инспектор Центра
Группа 2 СФЕ Инспектор накопительного отдела Центра
Группа 3 СФЕ Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Группа 4 СФЕ Руководство уполномоченного органа
Действие № 1 Принимает и регистрирует  документы передает инспектору накопительно-го отдела Центра
Действие № 2 Рассматривает и сводит документы направляет в уполномоченный орган
Действие № 3
Рассматривает документы и готовит  мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Действие № 4 Подписывает  мотивирован-
ный ответ об отказе в предостав-
лении государствен-ной услуги
Действие № 5 Отправляет  мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в Центр
Действие № 6 Регистрирует и выдает мотивирован-
ный ответ об отказе в предостав-
лении государствен-ной услуги
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача справки по определению
адреса объектов недвижимости на
территории Республики Казахстан»
Схема, отражающая взаимосвязь между последовательностью и взаимодействие административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ
(смотрите схему в бумажном варианте)
Утвержден
постановлением акимата
Мангистауской области
от «14» января 2013 года № 8
Регламент государственной услуги «Выдача архитектурно – планировочного задания»

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Сәулет - жоспарлау тапсырмасын беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) уәкілетті орган – облыстық маңызы бар қалалардың, аудандардың сәулет және қала құрылысы бөлімдері (бұдан әрі – уәкілетті орган);
2) мемлекеттік қызметті алушы - жеке және заңды тұлға.
2. Жалпы ережелер
2. «Сәулет - жоспарлау тапсырмасын беру» мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) «Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру», «Сәулет - жоспарлау тапсырмасын беру», «Іздестіру қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензиялардың телнұсқасын беру», «Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын жайлар құрылысын ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияларға телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына толықтыру енгізу туралы» 2010 жылғы 7 қазандағы № 1036 және «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1128 қаулысымен бекітілген «Сәулет - жоспарлау тапсырмасын беру» мемлекеттік қызмет стандартымен (бұдан әрі - Стандарт) және Регламентпен белгіленген тәртіпте жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет Стандарттың 12-қосымшаларында көрсетілген мекен-жайлар бойынша уәкілетті органмен, сондай - ақ халыққа қызмет көрсету орталықтарымен (бұдан әрі – Орталық) баламалы негізде көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шілдедегі Заңының 1 - бабы 49) тармақшасының, «Объектілерді салу үшін бастапқы материалдарды (деректерді) және рұқсат беретін құжаттарды ресімдеу мен беру тәртібін оңайлату жөніндегі кейбір шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 6 мамырдағы № 425 қаулысымен бекітілген, Құрылыс объектілерін жобалау үшін бастапқы материалдарды (деректерді) ресімдеу және беру ережесінің негізінде көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет тегін ұсынылады.
7. Көрсетілетін Мемлекеттік қызметтің нәтижесі, Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіште тіркеу коды көрсетілген, инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету көздеріне қосылуға арналған (егер оларды алу қажет болса) техникалық шарттардың міндетті қосымшасы бар сәулет - жоспарлау тапсырмасын не қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жіберу болып табылады.

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Выдача архитектурно - планировочного задания» (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган – отделы архитектуры и градостроительства городов областного значения, районов (далее – уполномоченный орган);
2) получатель государственной услуги – физическое и юридическое лицо.
2. Общие положения
2. Государственная услуга «Выдача архитектурно - планировочного задания» (далее – государственная услуга) осуществляется в порядке, установленном стандартом государственной услуги «Выдача архитектурно - планировочного задания» (далее – Стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1128 «Об утверждении стандартов государственных услуг «Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан», «Выдача архитектурно - планировочного задания», «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на изыскательскую деятельность», «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков» и внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2010 года № 1036 «Об утверждении стандартов государственных услуг» и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745» и от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».
3. Государственная услуга предоставляется уполномоченным органом, а также через центры обслуживания населения на альтернативной основе (далее – Центр) по адресам, указанным в приложениях 12 Стандарта.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на основании подпункта 49) статьи 1 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года «Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности  в Республике Казахстан», Правил оформления и выдачи исходных материалов (данных) для проектирования объектов строительства, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 мая 2008 года № 425 «О некоторых мерах по упрощению порядка оформления и выдачи исходных материалов (данных) и разрешительных документов для строительства объектов».
6. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
7. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача архитектурно - планировочного задания с обязательным приложением технических условий на подключение к источникам инженерного и коммунального обеспечения (если есть необходимость в их получении) с указанием регистрационного кода на бумажном носителе согласно приложению 3 к Стандарту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет мемлекеттік қызметті алушы тұрып жатқан немесе тіркелген жері бойынша уәкілетті органдардың немесе Орталықтардың ғимараттарында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет ұсыну үшін уәкілетті органдардың және Орталықтардың ғимараттарында мүмкіндігі шектеулі мемлекеттік қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар қарастырылған. Залда күтуге және құжаттарды толтыруға арналған орындар орналастырылған, анықтама бюросы, күтуге арналған орындықтар орналастырылады.
Уәкілетті органдарда мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, мекенжайлары және телефондары Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органның белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес көрсетіледі.
Орталықтарда мемлекеттік қызмет жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, Орталықтардың белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00 - ден 20.00 - ге дейін көрсетіледі.
Орталықтарда қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз, «электрондық» кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті алушының қалауы бойынша электрондық кезекті «электрондық үкімет» веб - порталы арқылы брондауға болады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі және мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты мекен-жайлары Стандарттың 12-қосымшаларында көрсетілген уәкілетті органнан, Орталықтан алуға болады.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпаратты Стандарттың 4-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша алуға болады.
10. Мемлекеттік қызмет Стандарттың 7-тармағында көрсетілген мерзімдерде көрсетіледі.
11. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартудың негіздері мыналар болып табылады:
1) мемлекеттік қызметті алушының Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың бірін Орталыққа ұсынбауы.
Орталықтың қызметкері құжатты қабылдаудан бас тартқан кезде мемлекеттік қызметті алушыға жетпей тұрған құжаттарды көрсете отырып, қолхат береді;
2) уәкілетті органмен Орталықтан келіп түскен құжаттарды ресімдеуде қателер анықталғанда. Уәкілетті орган құжаттар пакетін алғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде оларды қайтарудың себептерін жазбаша негіздей отырып, Орталыққа қайтарады;
3) уәкілетті органмен жобалауға арналған тапсырманың техникалық шарттар алуға қажетті негізгі параметрлерге сәйкессіздігі анықталғанда. Осындай жағдайда уәкілетті орган үш жұмыс күн ішінде мемлекеттік қызметті алушыны сәйкессіздіктерді жою үшін хабардар етедi;
Бас тартқан жағдайда уәкілетті органның лауазымды тұлғасы немесе Орталықтың қызметкері мемлекеттік қызметті алушыға 1 (бір) жұмыс күні ішінде хабарлайды және уәкілетті органның бас тартуы туралы жазбаша негіздемелер береді.

3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Государственная услуга оказывается в зданиях уполномоченных органов либо Центров по месту проживания либо регистрации получателя государственной услуги.
Для предоставления государственной услуги в зданиях уполномоченных органов и Центров предусмотрены условия для обслуживания получателей государственной услуги с ограниченными возможностями. В зале расположены места для ожидания и заполнения документов, располагаются справочное бюро, кресла для ожидания.
В уполномоченных органах государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, с установленным графиком работы уполномоченного органа, адреса и телефоны которых указаны в приложении 1 к Стандарту.
В Центрах государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, с установленным графиком работы Центров с 9.00 до  20.00 часов, без перерыва на обед.
В Центрах прием осуществляется в порядке «электронной» очереди,  без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
При желании получателя государственной услуги возможно «бронирование» электронной очереди посредством веб - портала «электронное правительство».
9. Информацию по вопросам оказания государственной услуги и о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе, Центре, адреса которых указаны в приложениях 12 к Стандарту.
Полную информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по адресам, указанным в пункте 4 Стандарта.
10. Государственная услуга оказывается в сроки, указанные в пункте 7 Стандарта.
11. Основаниями для отказа в предоставлении государственной услуги являются:
1) не представление получателем государственной услуги в Центр одного из документов, указанных в пункте 11 Стандарта.
При отказе в приеме документов работником Центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов;
2) выявление уполномоченным органом ошибок в оформлении документов, поступающих  из Центра. В течение 1 (одного) рабочего дня после получения пакета документов уполномоченный орган возвращает их в Центр с письменным обоснованием причин возврата;
3) выявление уполномоченным органом несоответствия задания на проектирование основным параметрам необходимым для получения технических условий. В данном случае уполномоченный орган извещает получателя государственной услуги для устранения несоответствий в течение трех рабочих дней;
В случае отказа, должностное лицо уполномоченного органа либо работник Центра информирует получателя государственной услуги в течение 1 (одного) рабочего дня и выдает письменные обоснования уполномоченного органа о причине отказа.

12. Мемлекеттік қызмет алу үшін мемлекеттік қызметті алушыдан өтініш алған сәттен бастап мемлекеттік қызмет нәтижесін беру сәтіне дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) Орталыққа өтініш берген кезде:
мемлекеттік қызметті алушы өтінішті еркін нысанда береді;
Орталықтың инспекторы өтінішті қабылдайды, құжаттарды есепке алу кітабында тіркейді және Стандарттың 14 - тармағының 2) тармақшасында көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді немесе Регламенттің 11 - тармағының 1) тармақшасына сәйкес қабылдаудан бас тартады;
жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды жинақтайды және уәкілетті органға қайта жібереді;
Орталықтың инспекторы уәкілетті органнан дайын болған сәулет - жоспарлау тапсырмасын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қабылдайды және тіркейді және мемлекеттік қызметті алушыға береді;
2) уәкілетті органға өтініш берген кезде:
мемлекеттік қызметті алушы өтінішті еркін нысанда береді;
уәкілетті органның (кеңсенің) қызметкері өтінішті қабылдайды, құжаттарды есепке алу кітабында тіркейді және Стандарттың 14 - тармағының 1) тармақшасында көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді;
уәкілетті органның басшысы келіп түскен құжаттар бойынша бұрыштамада мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты орындаушыны көрсете отырып, басқарушылық шешім қабылдайды;
уәкілетті органның орындаушысы құжаттарды қарайды, сәулет-жоспарлау тапсырмасының жобасын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды, басшыға қол қою үшін жібереді;
уәкілетті органның басшысы сәулет-жоспарлау тапсырмасын бекітеді немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды;
уәкілетті органның (кеңсенің) қызметкері дайын болған сәулет-жоспарлау тапсырмасын онда көрсетілген мерзімде қолхат негізінде немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді және Орталыққа жібереді немесе мемлекеттік қызметті алушыға береді.
13. Уәкілетті органда мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс - қимыл (өзара іс - қимыл) тәртібінің сипаттамасы
14. Құжаттарды қабылдау:
уәкілетті органда (кеңсе арқылы) Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекен-жайда;
Орталықтарда «кедергісіз қызмет көрсету» арқылы жүзеге асырылады, оларда қызметтің мақсаты және атқаратын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай - ақ Орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті алушыға дайын болған сәулет - жоспарлау тапсырмасын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беруді уәкілетті органның лауазымды тұлғасы немесе Орталықтың қызметкері «терезелер» арқылы онда көрсетілген мерзімде қолхат негізінде жүзеге асырады.
Егер мемлекеттік қызметті алушы құжаттарды алуға мерзімінде келмеген жағдайда, Орталық оларды 3 (үш) ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, одан кейін уәкілетті органға өткізеді.

12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи  результата государственной услуги:
1) при обращении в Центр:
получатель государственной услуги подает заявление в произвольной форме;
инспектор Центра принимает заявление, регистрирует в книге учета документов и выдает расписку о приеме соответствующих документов, указанных в подпункте 2) пункта 14 Стандарта, либо отказывает в приеме
в соответствии с подпунктом 1) пункта 11 Регламента;
инспектор накопительного отдела сводит документы и перенаправляет в уполномоченный орган;
инспектор Центра принимает и регистрирует из уполномоченного органа готовое архитектурно - планировочное задание либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги и выдает получателю
государственной услуги;
2) при обращении в уполномоченный орган:
получатель государственной услуги подает заявление в произвольной форме;
сотрудник (канцелярии) уполномоченного органа принимает заявление, регистрирует в книге учета документов и выдает расписку о приеме соответствующих документов, указанных в подпункте 1) пункта 14 Стандарта;
руководитель уполномоченного органа принимает управленческое решение по поступившим документам с указанием в резолюции исполнителя, ответственного за предоставление государственной услуги;
исполнитель уполномоченного органа рассматривает документы, подготавливает проект архитектурно - планировочного задания либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги, направляет на подпись руководителю;
руководитель уполномоченного органа утверждает архитектурно- планировочное задание либо подписывает мотивированный ответ об отказе   в предоставлении государственной услуги;
сотрудник (канцелярии) уполномоченного органа регистрирует и направляет в Центр либо выдает получателю государственной услуги готовое архитектурно - планировочное задание либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
13. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
14. Прием документов осуществляется:
в уполномоченном органе (через канцелярию) по адресу, указанному в приложении 1 к Стандарту;
в Центрах посредством «безбарьерного обслуживания», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях, а также указываются фамилия, имя, отчество и должность работника Центра.
Выдача получателю государственной услуги готового архитектурно - планировочного задания либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги осуществляется должностным лицом уполномоченного органа либо работником Центра посредством «окон» на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за получением документов в срок, Центр обеспечивает их хранение в течение 3 (трех) месяцев, после чего передает в уполномоченный орган.

15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде 5 құрылымдық-функционалдық бірлік (бұдан әрі – ҚФБ) мынадай құрамда әрекет етеді:
1) Орталықтың инспекторы;
2) жинақтау бөлімінің инспекторы;
3) уәкілетті органның (кеңсенің) қызметкері;
4) уәкілетті органның орындаушысы;
5) уәкілетті органның басшысы.
16. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар: уәкілетті орган және Орталық мемлекеттік қызметті алушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз етеді.
17. Әрбір әкімшілік іс - қимылдың (рәсімнің) орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ әкімшілік іс - қимылдарының (рәсімдерінің) дәйектілігі мен өзара іс - қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс - қимылдарының қисынды дәйектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
19. Мемлекеттік қызметтің көрсетілуіне жауапты адамдар уәкілетті органның басшысы мен Орталықтың басшысы (бұдан әрі – лауазымды адамдар) болып табылады.
Лауазымды адамдар мемлекеттік қызметтің белгіленген мерзімінде іске асырылуына Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауапкершілік артады.
«Сәулет - жоспарлау тапсырмасын
беру» мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 1-қосымша
Әкімшілік іс - қимылдарыңың (рәсімдерінің) дәйектілігі мен өзара іс - қимылы
1-кесте. ҚФБ іс - қимылдарының сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл- дың (жұмыс барысының,  ағынының) №
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Орталық инпекторы
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
Уәкілетті органның (кеңсенің) қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
3
Іс-қимыл- дың (үдерістің, рәсімнің, операция- ның) атауы және олардың сипаттама-сы
Өтінішті қабылдай- ды
Құжаттарды жинақтайды
Құжаттарды қабылдайды
Келіп түскен құжаттар бойынша басқарушылық шешім қабылдайды
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдасты рушылық басқарушы- лық шешім)
Есепке алу кітабында тіркеу, құжаттар- ды қабылда- ғаны туралы қолхатты немесе жетпей тұрған құжаттар- ды көрсете отырып, қабылдау- дан бас тартуды беру
Уәкілетті органға құжаттарты қайта жіберу
Есепке алу кітабында тіркеу
Бұрыштамада мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты орындаушыны көрсету
5
Орындау мерзімдері
20 минуттан артық емес
1 жұмыс күні
30 минуттан артық емес
1 жұмыс күні
6
Келесі іс-қимыл- дың нөмірі
2
3
4
5
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл-дың (жұмыс барысының,ағынының) №
5
6
7
8
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның орындаушы- сы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның (кеңсенің) қызметкері
Орталықтың инспекторы
3
Іс-қимыл-дың (үдеріс- тің, рәсімнің, операция- ның) атауы және олардың сипатта- масы
Құжаттарды қарайды және сәулет-жоспарлау тапсырма- сының жобасын немесе мемлекет- тік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды
Сәулет-жос- парлау тапсырмасын бекітеді немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды
Дайын болған сәулет- жоспарлау тапсырма сын немесе мемлекет тік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді
Уәкілетті органнан дайын болған сәулет-жос- парлау тапсырмасын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қабылдайды
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдас- тырушылық-өкімдік шешім)
Сәулет- жоспарлау тапсырма- сының жобасын немесе мемлекет тік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты уәкілетті органның басшысына қол қою үшін беру
Дайын болған сәулет-жос- парлау тапсырмасын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты уәкілетті органның (кеңсенің) қызметкері- не береді
Дайын болған сәулет- жоспарлау тапсырма- сын немесе мемлекет тік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты Орталыққа жібереді
Дайын болған сәулет-жос- парлау тапсырмасын онда көрсетілген мерзімде қолхат негізінде немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
5
Орындау мерзімде- рі
1 жұмыс күні – тіркеу
30 минуттан артық емес – береді
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні – тіркеу
30 минуттан артық емес – береді
1 жұмыс күні – тіркеу
20 минуттан артық емес – береді
6
Келесі іс-қимыл- дың нөмірі
6
7
8
-
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
1-топ ҚФБ
Орталық инспекто- ры
2-топ ҚФБ
Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы
3-топ ҚФБ
Уәкілетті органның (кеңсесі- нің) қызметкері
4-топ ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
5-топ ҚФБ
Уәкілетті органның орындаушысы
№ 1 іс-қимыл
Өтінішті қабылдай- ды
№ 2 іс-қимыл
Құжаттарды жинақтайды
№ 3 іс-қимыл
Құжаттарды қабылдайды
№ 4 іс-қимыл
Бұрыштамада мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты орындаушыны көрсетеді
№ 5 іс-қимыл
Құжаттарды қарайды және сәулет-жоспар- лау тапсырмасының жобасын дайындайды
№ 6 іс-қимыл Сәулет-жос- парлау тапсырмасын бекітеді
№ 7 іс-қимыл Сәуле-жос- парлау тапсырма- сын тіркейді
№ 8 іс-қимыл Сәулет- жоспарлау тапсырма- сын беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
1-топ ҚФБ Орталық инспекто- ры
2-топ ҚФБ Орталық- тың жинақтау- шы бөлімінің инспекто- ры
3-топ ҚФБ Уәкілетті органның (кеңсесі- нің) қызметкері
4-топ ҚФБ Уәкілетті органның басшысы
5-топ ҚФБ Уәкілетті органның орындаушысы
№ 1 іс-қимыл Өтінішті қабылдай- ды
№ 2 іс-қимыл Құжаттар- ды жинақтай- ды
№ 3 іс-қимыл Құжаттарды қабылдайды
№ 4 іс-қимыл Бұрыштамада мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты орындаушыны көрсетеді
№ 5 іс-қимыл Құжаттарды қарайды, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды
№ 6 іс-қимыл Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды
№ 7 іс-қимыл Мемлекет- тік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді
№ 8 іс-қимыл Мемлекет- тік қызмет көрсету- ден бас тарту туралы дәлелді жауапты береді
«Сәулет - жоспарлау тапсырмасын
беру» мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс - қимылдарының дәйектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба
(сызбаны қағаз нұсқасында қараңыз)
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2013 жылғы 14 қаңтарда
№ 8 қаулысымен бекітілген
«Дін қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай - ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру» мемлекеттiк қызмет регламенті

15. В процессе оказания государственной услуги задействованы 5 структурно - функциональных единиц (далее – СФЕ) в составе:
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела;
3) сотрудник (канцелярии) уполномоченного органа;
4) исполнитель уполномоченного органа;
5) руководитель уполномоченного органа.
16. Требования к информационной безопасности: уполномоченный орган и Центр обеспечивают сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов получателя государственной услуги.
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к Регламенту.
18. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
19. Ответственными лицами за оказание государственной услуги являются руководитель уполномоченного органа и руководитель Центра (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача архитектурно - планировочного задания»
Последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименова-ние СФЕ
Инспектор Центра
Инспектор накопитель-ного отдела Центра
Сотрудник (канце-
лярии) уполномо-
ченного органа
Руководитель уполномочен-ного органа
3
Наимено-
вание действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Принимает заявление
Сводит документы
Принимает документы
Принимает управленчес-кое решение по поступившим документам
4
Форма завершения (данные, документ, организа-
ционно-
распоряди-тельное решение)
Регистра-ция в книге учета докумен-
тов, выдача расписки о приеме докумен-
тов либо отказа в приеме с указанием недостаю-щих докумен-
тов
Перенаправ-ление документов в уполномо-
ченный орган
Регистра-
ция в книге учета документов
Указание в резолюции исполнителя, ответствен-
ного за предостав-
ление государст-
венной услуги
5
Сроки исполнения
Не более 20 минут
1 рабочий день
Не более 30 минут
1 рабочий день
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
2
Наимено-
вание СФЕ
Исполни-
тель уполномо-
ченного органа
Руководи-
тель уполномо-
ченного органа
Сотрудник (канце-
лярии) уполномо-
ченного органа
Инспектор Центра
3
Наимено-
вание действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Рассматри-вает документы и подго-
тавливает проект архитек-
турно-пла-нировочно-го задания либо мотивиро-
ванный ответ об отказе в предостав-лении государст-венной услуги
Утверждает архитектур-но-планиро-вочное задание либо подписывает мотивиро-
ванный ответ об отказе в предостав-
лении государст-
венной услуги
Регистри-
рует готовое архитек-
турно-пла-нировочное задание либо мотивиро-
ванный ответ об отказе в предостав-лении государст-венной услуги
Принимает из уполномочен-ного органа и регистри-
рует готовое архитектурно-планиро-
вочное задание либо мотивиро-
ванный ответ об отказе в предостав-
лении государст-
венной услуги
4
Форма заверше-
ния (данные, документ, организа-ционно-
распоря-
дительное решение)
Подача проекта архитек-
турно-пла-нировочно-го задания либо мотивиро-
ванного ответа об отказе в предостав-лении государст-венной услуги на подписание руководи-
телю уполномо-
ченного органа
Передача готового архитектур-но-планиро-вочного задания  либо мотивиро-
ванного ответа об отказе в предостав-
лении государст венной услуги сотруднику(канцелярии) уполномо-
ченного органа
Направляет в Центр готовое архитек-
турно-пла-нировочное задание либо мотивиро-
ванный ответ об отказе в предостав-лении государст-венной услуги
Выдача готового архитектурно-планировоч-ного задания на основании расписки в указанный в ней срок либо мотивирован-ного ответа об отказе в предостав-
лении государст-
венной услуги
5
Сроки исполне-
ния
1 рабочий день – регистра ция
Не более 30 минут – выдача
1 рабочий день
1 рабочий день – регистра-
ция
Не более 30 минут – выдача
1 рабочий день – регистрация
Не более 20 минут - выдача
6
Номер следующе го действия
6
7
8
-
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
Инспектор Центра
Группа 2 СФЕ
Инспектор накопи-
тельного отдела Центра
Группа 3 СФЕ
Сотрудник (канце-
лярии) уполномо-
ченного органа
Группа 4 СФЕ
Руководитель уполномо-
ченного органа
Группа 5 СФЕ
Исполнитель уполномоченного органа
Действие № 1
Принимает заявление
Действие № 2
Сводит документы
Действие № 3
Принимает документы
Действие № 4
Указывает в резолюции исполнителя, ответствен-
ного за предостав-
ление государст-
венной услуги
Действие № 5
Рассматривает документы и подготавливает проект архитектурно- планировочного задания
Действие № 6
Утверждает архитектурно-планиро-
вочное задание
Действие № 7
Регист-
рирует архитек-
турно-пла-нировочное задание
Действие № 8
Выдача архитек-
турно-
планиро-
вочного задания
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
Инспек-
тор Центра
Группа 2 СФЕ
Инспектор накопи-
тельного отдела Центра
Группа 3 СФЕ
Сотрудник (канце-
лярии) уполномо-
ченного органа
Группа 4 СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Группа 5 СФЕ
Исполнитель уполномоченного органа
Действие № 1
Прини-
мает заявле-
ние
Действие № 2
Сводит документы
Действие № 3
Принимает документы
Действие № 4
Указывает в резолюции исполнителя, ответственного  за предоставление государственной услуги
Действие № 5
Рассматривает документы, готовит мотивированный ответ об отказе   в предоставлении государственной услуги
Действие № 6
Подписывает мотивированный ответ об отказе  в предоставлении государственной услуги
Действие № 7
Регистри-
рует  мотивиро-
ванный ответ об отказе в предостав-лении государст-венной услуги
Действие № 8
Выдает  мотиви-
рованный ответ  об отказе  в предос-тавлении госу-
дарствен-ной услуги
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача архитектурно - планировочного задания»
Схема, отражающая взаимосвязь между  последовательностью и взаимодействие административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ
(смотрите схему в бумажном варианте)
Утвержден
постановлением акимата
Мангистауской области
от 14 января 2013 года № 8
Регламент государственной услуги
«Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений)
и определении их месторасположения, а также перепрофилировании
(изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в
культовые здания (сооружения) по согласованию с уполномоченным
органом в сфере религиозной деятельности»

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Дін қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай - ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру» мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі түсініктер пайдаланылады:
1) басқарма – «Маңғыстау облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесі;
2) Маңғыстау облысының Дін істері департаменті – анықталған әкімшілік-аумақтық бірлігінде діни қызмет саласында мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің аумақтық органы (бұдан әрі – Департамент);
3) ғибадат үйі (ғимараттар) – құлшылық ету, дұға қылу үшін және діни жиналыстарға, діни оқытуға арналған орын (тәуап ету);
4) мемлекеттік қызметті алушы – жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі - алушы).
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. «Дін қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналысатын жерін айқындау, сондай - ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру» мемлекеттік қызметті Департаментпен келісім бойынша Басқарма көрсетеді.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 11 қазандағы Заңының 5-бабының 5) тармақшасы және «Дін саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 15 қазандағы № 1311 қаулысымен бекітілген, «Дін қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай - ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттік қызмет нәтижесі, қағаз тасымалдағышта ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы не қызмет көрсетуден бас тарту туралы шешім (бұдан әрі – шешім) уәжделген жауапты беру (бұдан әрі - бас тарту) болып табылады.

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений)
и определении их месторасположения, а также перепрофилировании
(изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в
культовые здания (сооружения) по согласованию с уполномоченным
органом в сфере религиозной деятельности» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) управление – государственное учреждение «Управление архитектуры и градостроительства Мангистауской области»;
2) департамент по делам религии  Мангистауской области – территориальный орган Агентства Республики Казахстан по делам религий, осуществляющий государственное регулирование в сфере религиозной деятельности на определенной административно - территориальной единице (далее - Департамент);
3) культовое здание (сооружение) – место, предназначенное для богослужений, молитвенных и религиозных собраний, религиозного почитания (паломничества);
4) получатель государственной услуги – физическое  и юридическое  лицо (далее - получатель).
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9 - 1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга «Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) по согласованию с уполномоченным органом в сфере религиозной деятельности» оказывается Управлением, по согласованию с Департаментом.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании подпункта 5) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 11 октября 2011 года «О религиозной деятельности и религиозных объединениях» и стандарта государственной услуги «Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и  определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) по согласованию с уполномоченным органом в сфере религиозной деятельности», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2012 года № 1311 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере религиозной деятельности» (далее - Стандарт).
6. Результатом оказываемой государственной услуги являются  выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) (далее - решение) либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.

7. Мемлекеттік қызмет шешімді келісім бөлімінде Департаменттің қатысуымен көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет Басқармамен, мына мекен-жайда орналасқан: Ақтау қаласы, 14 шағын аудан, № 1 ғимарат, телефон: 8 (7292) 31-36-47, Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексі мен «Қазақстан Республикасындағы мереке күндері туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңымен бекітілген, демалыс және мереке күндерінен басқа, күнделікті сағат: 09.00 – ден бастап 18.00 – ге дейін, түскі үзіліспен және Департаментпен келісе отырып, мына мекен-жайда орналасқан: Ақтау қаласы, 14 шағын аудан, № 1 ғимарат, телефон 8 (7292) 43-03-32, демалыс пен мереке күндерінен басқа дүйсенбіден бастап жұмаға дейін, сағат 09.00-ден бастап 18.30 – ға дейін түскі үзіліс 13.00 - ден 14.30 – ға дейін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет – ресурсында орналасқан.
10. Мемлекеттік қызмет Стандарттың 7-тармағында көрсетілген мерзімде көрсетіледі.
11. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға:
1) осы Стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттардың толық пакетінің ұсынылмауы;
2)осы Стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттарда бұрыс мәліметтердің ұсынылуы;
3) құжаттардың тиісінше ресімделмеуі;
4) Департамент келісілуінің болмауы негіз болып табылады.
12. Мемлекеттік қызмет алушымен құжаттар ұсынылған кезінен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін берген кезіне дейін мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) алушы осы Стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттарын басқармаға ұсынады;
2) Басқарманың қызметкері құжаттардың толықтығын тексеріп, алынған құжаттарды тіркейді және басқарма басшысының қарауына ұсынады;
3) Басқарманың басшысы жауапты орындаушыны белгілейді;
4) Басқарманың жауапты орындаушысы алынған құжаттарды зерделейді, хат дайындайды және келісу үшін Департаментке жолдайды;
5) Департамент қызметкері құжаттарды қабылдап, тіркеу журналына тіркеп, Басшының қарауына береді;
6) Департамент басшысы жауапты орындаушыны белгілейді;
7) Департаменттін жауапты қызметкері құжаттарды қарайды және келісу мүмкіндіктерін анықтайды. Қарау нәтижесі бойынша дәлелденген жауабымен бірге хат дайындайды және оны Басқармаға жөнелтеді;
8) Басқарманың жауапты орындаушысы әкімдік қаулысы жобасын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хат дайындайды;
9) облыс әкімі ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналысатын жерін айқындау туралы әкімдіктің қаулысына немесе үйді (ғимаратты) ғибадат үйі етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы әкімдіктің қаулысына (бұдан әрі - әкімдік қаулысы) қол қояды. Басқарма бастығы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хатқа қол қояды;

7. Государственная услуга оказывается с участием Департамента в части соглашения решения.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Государственная услуга оказывается Управлением, расположенного по адресу: город Актау, 14 микрорайон, здание № 1, телефон: 8 (7292) 31-36-47, ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед, кроме выходных и праздничных дней, установленных Трудовым кодексом Республики Казахстан от 15 мая 2007 года и Законом Республики  Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан» по согласованию с Департаментом, расположенного по адресу: город Актау, 14 микрорайон, здание № 1, телефон 8 (7292) 43-03-32, с понедельника по пятницу, за исключением выходных и праздничных дней, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет - ресурсе акимата Мангистауской области.
10. Государственная услуга оказывается в сроки указанные в пункте 7 Стандарта.
11. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги являются:
1) представление не полного пакета документов, предусмотренных пунктом 11 Стандарта;
2) представление недостоверных сведений в документах, предусмотренных пунктом 11 Стандарта;
3) не надлежащее оформление документов;
4) отсутствие согласования Департамента.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель подает документы, предусмотренные пунктом 11 Стандарта в Управление;
2) сотрудник Управления осуществляет проверку полноты документов, проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю Управления;
3) руководитель Управления определяет ответственного исполнителя;
4) ответственный исполнитель Управления изучает полученные документы, готовит письмо и направляет их на согласование в Департамент;
5) сотрудник Департамента принимает документы, регистрирует их в журнале и передает документы на рассмотрение руководителю;
6) руководитель Департамента определяет ответственного исполнителя;
7) ответственный исполнитель Департамента рассматривает документы и определяет возможность согласования. По результатом рассмотрения оформляет письмо с мотивированным ответом и отправляет его в Управление;
8) ответственный исполнитель Управления готовит проект постановления акимата либо письмо об отказе в предоставлении государственной услуги;
9) аким области подписывает постановление акимата о строительстве культового здания   (сооружения) и определении его месторасположения или постановление акимата о перепрофилировании (изменении функционального назначения) здания (сооружения) в культовое здание (сооружение) (далее - постановление акимата);
руководитель Управления подписывает письмо об отказе в предоставлении государственной услуги.

10) Басқарма қызметкері әкімдік қаулысын немесе бас тарту туралы хатты тіркетеді және мемлекеттік қызмет алушыға жолдайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс - әрекет (өзара іс - қимыл) тәртібінің сипаттамасы
13. Басқарманың мөртаңбаны (кіріс нөмірі, күні) қойылған алушы өтінішінің көшірмесі, құжаттардың тапсырылғанын растау болып табылады.
14. Ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналысатын жерін айқындау, сондай - ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешімді алу үшін мемлекеттік қызметті алушы Стандарттың 11 тармағында көзделген құжаттарды тапсырады.
15. Ақпараттық қауіпсіздік талаптары: басқарма мен департамент мемлекеттік қызмет алушы құжаттарының мазмұнындағы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз етеді.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде келесі құрылымдық - функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
1) басқарманың қызметкері;
2) басқарманың басшысы;
3) басқарманың жауапты орындаушысы;
4) Департамент қызметкері;
5) Департамент басшысы;

10) сотрудник Управления регистрирует постановление акимата либо письмо об отказе и направляет получателю государственной услуги.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)в процессе оказания государственной услуги
13. Подтверждением сдачи документов копия заявления получателя со штампом регистрации (входящий номер, дата) Управления.
14. Для получения решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) получатель государственной услуги представляет документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
15. Требование к информационной безопасности: Управление и Департамент обеспечивают сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов получателя государственной услуги.
16. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие  структурно - функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) сотрудник Управления;
2) руководитель Управления;
3) ответственный исполнитель Управления;
4) сотрудник Департамента;
5) руководитель Департамента;

6) Департаменттің жауапты орындаушысы;
7) облыс әкімі.
17. Әрбір әкімшілік іс - әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімі көрсетілген, ҚФБ - тің әрбір әкімшілік іс - әрекеттер (рәсімдер) реттілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
18. Функционалдық өзара іс - әрекет сызбасы, мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс - әрекеттердің (рәсімдердің) логикалық реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысын көрсететін сызбасы, осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.

6) ответственный исполнитель Департамента;
7) аким области.
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
18. Схема, отражающая взаимодействие между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.

5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды адамдардың жауапкершілігі
19. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін жауапты адам (бұдан әрі – лауазымды адам) Басқарманың басшысы және Департамент басшысы болып табылады.
Лауазымды адамдар Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес белгіленген мерзімде, мемлекеттік қызмет көрсетуді жүзеге асыру үшін жауапкершілік артады.
Дін қызметі саласындағы уәкілетті
органмен келісім бойынша ғибадат
үйлерін (ғимараттарын) салу және
олардың орналасатын жерін айқындау,
сондай - ақ үйлерді (ғимараттарды)
ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп
қайта бейіндеу (функционалдық
мақсатын өзгерту) туралы шешім беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
1-қосымша
ҚФБ - тің әкімшілік іс - әрекеттер (рәсімдер) реттілігінің дәйектілігінің және өзара байланысының сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс - әрекетінің сипаттамасы
Негізгі үдерістердің іс-әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
Іс-әрекет тің (барысы, жұмыстар ағыны) нөмі рі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ҚФБ атауы
Бас қарма қыз меткері
Бас қар ма бас тығы
Бас қарма ның жауапты орын даушысы
Департа мент қыз меткері
Департа мент басшысы
Департа мент тің жауапты орын даушысы
Басқарманың жауап ты орын даушы сы
1) Облыс әкімі
2) Бас қарма бастығы
Бас қарма қыз меткері
Іс-әрекеттердің (үдерістің, операция рәсі мінің) атауы және олар дың сипаттама сы
бас қарманың қыз меткері құжаттар дың толықтығын тексеріп, құжаттарды тір кейді және құжаттарды алғандығы жөнінде рас тайды
бас қарманың басшысына ұсынады
Бас қар ма ның жауапты орындау шы сын бел гі лей ді.
Құжаттарды қарайды және келі суге Департа мент ке жол дайды.
Құжаттарды қабылдайды, жур налда тір кейді және Департа мент басшысына қарауға жол дайды.
Департаменттің жауапты орын даушысын белгілейді.
Құжаттарды қарап келі су мүмкіндік терін қарастыра ды. Қарау нәти жесі бойынша дәлелден ген жауа бымен бірге хат дайындайды және оны
Бас қармаға жол дайды.
Әкім дік қаулы сы жоба сын немесе мемле кеттік қызмет көрсе туден бас тарту туралы хат дайын дайды.
1) әкім дік қаулысына қол қояды
2) Мемлекет тік қыз мет көрсетуден бас тарту тура лы хатқа қол қояды.
Әкім дік қаулысын неме се бас тарту тура лы хатты тір кейді және мемлекет тік қыз мет алушыға бере ді.
Аяқ- талу ныса- ны (де- рек- тер, құжат, ұйым дас- тыру- өкім- дік шешім)
Тір- кеу мөр- таба-ны мен (кі- ріс нөме- рі, күні) алу- шыға арыз көшірмесін бере- ді.
Бұ- рыш-та ма
Де- пар- та- мент-ке келі- су үшін хат дайындап жол- дайды.
Олар- ды жур- налға тір- кеу жүр- гізе-ді.
Бұ- рыш- тама
Дә- лелді жауа- бымен хат дайындайды.
Әкім- дік қаулы- сының жоба- сын немесе бас тарту туралы хат дайын- дайды.

5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственную услугу
19. Ответственными лицами за оказание государственной услуги являются руководитель Управления и руководитель Департамента (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача решения о строительстве
культовых зданий (сооружений) и
определении их месторасположения,
а также перепрофилировании (изменении
функционального назначения) зданий
(сооружений) в культовые здания
(сооружения) по согласованию с
уполномоченным органом в сфере
религиозной деятельности»
Описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия(хода, пото-ка работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Наименова ние СФЕ
Сот- руд ник Управления
Руководитель
Уп рав ле ния
Ответственный
исполни тель Управления
Сот руд ник Департамента
Руко води тель Департа мент
Ответственный исполни тель Департамента
Ответствен ный
испол нитель Управ ления
1) Аким области
2) Руко води тель Управления
Сот руд ник  Управления
Наименова ние действия
(про цесса, процедуры,
операции) и их
описание
Проверяет полноту доку мен тов, реги стри рует в журнале, выда ет подтверждение о получении документов и передает документы на рассмотрение руководителю Управления
Определяет
ответственного ис пол ни теля Управле ния
Изу чает доку мен тов и направле ние их  на согласова ние в Департа мент
Принимает доку менты, регистрирует их в журнале и пере дает доку менты на расс мотре ние руко води телю Департамента
Опре деля ет
ответственного исполните ля Департамента
Расс матривает доку менты   и опре деля ет возможность согласова ния.
По ре зуль та там расс мотрения оформляет пись мо с моти виро ван ным ответом и от прав ляет его в Управление
Гото вит проект поста новле ния  акима та либо письмо об отказе  в предо ставлении госу дарст венной услуги
1) Подписыва ет постановление акимата
2) Подписыва ет пись мо об отка зе в предостав лении государст вен ной услу ги
Регистрирует постановление акимата либо пись мо об отка зе и выда ет полу чате лю госу дарствен ной услу ги.
Форма завершения
(дан ные, доку мент,
организационно-
распорядитель ное
реше ние)
Выда ет копию  заяв ления полу чате лю со штам пом реги стра ции (вхо дящий номер, дата).
Резолю ция
Готовит пись мо направляет их на согласова ние в Департамент
Регистрирует их в журнале
Резо люция
Оформляет пись мо с моти виро ван ным отве том
Гото вит проект поста новле ния акима та  либо  письмо  об отказе

1) Әкім- дік қаулысына қол қояды.
2) Бас тарту тура- лы хатқа қол қояды.
Әкім- дік қаулысын неме- се бас тарту тура- лы хатты тір- кейді және мемлекет- тік қыз- мет алу- шыға бере- ді.
Орын-далу мерзімі
30 минут
Бір күн ішінде
5 күн
30 минут
Бір күн ішін- де
5 күн
5 күн
10 күн
30 минут
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
ҚБФ 1 топ
Басқарма қызметкері
ҚБФ 2 топ
Басқарма бастығы
ҚБФ 3 топ
Бас- қарма-ның жауап- ты орын- даушы- сы
ҚБФ 4 топ
Депар- тамент қыз- метке-рі
ҚБФ 5 топ
Депар- тамент басшысы
ҚБФ 6 топ
Департа- менттің жауапты орындау- шысы
ҚБФ 7 топ
Облыс әкімі
№ 1 іс-әрекет
Құжаттар- дың толықтығын тексереді, журналға тіркейді, құжаттарды алғандығы туралы растауды береді және Басқарма басшылығы- на құжаттарды қарауға береді.
№ 2 іс-әре- кет
Жауапты орындау- шыны белгі- лейді, бұрышта- ма толтыра- ды.
№ 3 іс- әрекет
Құжат тарды зерде лейді, келісу үшін Депар- та- ментке жол- дайды.
№ 4 іс-әрекет
Құжат- тарды қабыл- дайды, оларды жур- налға тір- кейді және Депар тамент басшы- сына құжат- тарды қарау- ға береді.
№ 5 іс-әре кет
Департаменттің жауапты қызмет- керін белгі- лейді, бұрыш- тама толты- рады.
№ 6 іс-әрекет
Құжаттар- ды қарайды және келісу мүмкін- діктерін анықтайды, Басқарма- ға жауап хат жолдайды.
№ 7 іс- әрекет
Әкім- дік қаулы- сының жоба- сын дайын- дайды.
№ 8 іс-әре- кет
Әкімдік қаулысы- на қол қояды
№ 9 іс-әрекет
Әкімдік қаулысын тіркейді және мемлекет- тік қызмет алушыға береді.
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
ҚБФ 1 топ
Басқарма қызметкері
ҚБФ 2 топ
Басқарма бастығы
ҚБФ 3 топ
Жауапты басқарма орындау- шысы
ҚБФ 4 топ
Депар- тамент қызмет- кері
ҚБФ 5 топ
Департа- мент басшысы
ҚБФ 6 топ
Департа- менттің жауапты қызметкері
№ 1 іс-әрекет
Құжаттардың толықтығын тексереді, журналға тіркейді, құжаттарды алғандығы туралы растауды береді және Басқарма бастығына құжаттарды қарауға жолдайды.
№ 2 іс-әрекет
Жауапты орындау- шыны белгілей- ді, бұрыштама толтырады.
№ 3 іс-әре- кет
Құжат- тарды зерде- лейді, оларды келісу үшін Департа- ментке жолдайды.
№ 4 іс-әре-кет
Құжат- тарды қабыл- дайды, оларды журнал- ға тіркей- ді және Депар- тамент басшы- сына құжат- тарды қарауға береді.
№ 5 іс-әре- кет
Департа- менттің жауапты қызмет- керін белгі- лейді, бұрышта- ма толтыра- ды.
№ 6 іс-әрекет
Құжаттарды қарап, келісу мүмкіндік- терін қарастырады және Басқармаға жауап хат дайындайды.
№ 7 іс-әре- кет
Мемле- кеттік қызмет көрсету- ден бас тарту туралы хат дайын- дайды.
№ 8 іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсету- ден бас тарту туралы хатқа қол қояды
Действие № 9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хатты тіркейді және мемлекеттік қызмет алушыға береді.
«Дін қызметі саласындағы уәкілетті
органмен келісім бойынша ғибадат
үйлерін (ғимараттарын) салу және
олардың орналасатын жерін айқындау,
сондай - ақ үйлерді (ғимараттарды)
ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп
қайта бейіндеу (функционалдық
мақсатын өзгерту) туралы шешім беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Алушының басқармаға жүгіну кезіндегі функционалдық өзара іс - әрекет сызбасы
(сызбаны қағаз нұсқасында қараңыз)

1) Подписыва ет постановление акимата
2) Подписы вает пись мо об отка зе
Регистрирует постановление акимата либо пись мо об отка зе и выда ет полу чате лю госу дарствен ной услу ги
Сроки исполнения
30 минут
В течение дня
5  дней
30 минут
В тече-ние дня
5 дней
5 дней
10 дней
30 минут
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1 СФЕСотрудник Управления
Группа 2 СФЕ
Руково-
дитель
Управле-ния
Группа 3 СФЕ
Ответ ствен-ный испол-нитель Управ-ления
Группа 4 СФЕСот-
рудник Депар- тамен- та
Группа 5 СФЕ
Руково- дительДепар-
тамента
Группа 6 СФЕ
Ответ ственный исполни-
тель Департа- мента
Группа 7 СФЕ
Аким области
Действие № 1
Проверяет полноту документов, регист-
рирует в журнале,  выдает подтверж-
дение о получении документов и передает документы на рассмотре- ние руководи-
телю Управления
Действие № 2
Опреде-
ляет
ответ-
ственно-го исполне-ния,
наложе-
ние
резолю-
ции.
Дей-
ствие № 3 Изу-
чает доку менты и на-
прав-
ление их на согла- сова- ние в Депар- тамент
Дейст-вие № 4
Прини- мает доку- менты, реги-
стри-
рует их в журна- ле и пере-
дает доку- менты на расс-
мотре-ние руко-
води-
телю Депар- тамен- та
Дейст вие № 5
Опреде-
ляет
ответ-
ствен-
ного испол-
нителя Депар-
тамента,нало-
жение
резолю- ции.
Действие № 6
Рассмат-
ривает документы   и опреде-
ляет возмож-
ность согласо-
вания,
направ-
ляет письмо с ответом  в Управ-
ление
Дей-
ствие № 7
Гото- вит проект поста- новле- ния  акима- та
Действие № 8
Подписы- вает поста-
новление акимата
Действие № 9
Регистри- рует постанов-
ление акимата и выдает получателю государ-
ственной услуги
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Группа 1 СФЕ
Сотрудник Управления
Группа 2 СФЕ
Руководи- тель
Управле- ния
Группа 3 СФЕ
Ответст-венный исполни- тель Управле- ния
Группа 4 СФЕ
Сотруд- ник Депар-
тамента
Группа 5 СФЕ
Руково-
дитель
Департа- мента
Группа 6 СФЕ
Ответствен- ный исполнитель Департамен- та
Действие № 1
Проверяет полноту документов, регистрирует в журнале, выдает подтвержде- ние о получении документов и передает документы на рассмотрение руководителю Управления
Действие № 2
Определя-ет
ответст-
венного исполне- ния,
наложениерезолюции.
Действие № 3 Изучает докумен- ты  и направ-
ление их  на согласо- вание в Департа- мент
Дейст вие № 4
Прини- мает доку-
менты, регист- рирует их в журнале и пере-
дает доку-
менты на расс-
мотре-
ние руково- дителю Депар-
тамента
Действие № 5
Опреде- ляет
ответст- венного исполни- теля Департа- мента,
наложе- ние
резолю- ции.
Действие № 6 Расс-
матривает документы, готовит письмо с мотивиро-
ванным ответом и отправляет его в Управление
Действие № 7
Готовит письмо об отказе  в предос-
тавлении госу- дарст-
венной услуги
Действие № 8
Подписы- вает письмо об отказе в предос-
тавлении государ-
ственной услуги
Действие № 9
Регистрирует письмо об отказе и выдает получателю государст-
венной услуги
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача решения о строительстве
культовых зданий (сооружений) и об
определении их месторасположения, а
также перепрофилировании (изменении
функционального назначения) зданий
(сооружений) в культовые здания
(сооружения), по согласованию с
уполномоченным органом в сфере
религиозной деятельности»
Схема функционирования взаимодействия при обращении Получателя  в Управление
(смотрите схему в бумажном варианте)