Қоршаған ортаны қорғау саласындағы электрондық мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2013 жылғы 11 сәуірдегі N 99 қаулысы. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 17 мамырда N 2244 тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 2013 жылғы 15 тамыздағы № 244 қаулысымен
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 15.08.2013 № 244 қаулысымен.
«Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабының 2-тармағына, «Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі және жергілікті атқарушы органдар көрсететін қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 8 тамыздағы № 1033 қаулысына сәйкес, облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «ІІ, ІІІ және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті;
2) «II, III және IV санат объектілеріне мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. «Маңғыстау облысының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы» мемлекеттік мекемесі (О.А. Тоқжанов) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын және Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналасуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Қ.К. Мұқановқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                             А.Айдарбаев
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрі
А.Қ. Жұмағалиев
2013 жыл
Маңғыстау облысының табиғи ресурстар
және табиғат пайдалануды реттеу
басқармасы бастығының міндетін атқарушы
О.А. Тоқжанов
11 сәуір 2013 жыл
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2013 жылғы 11 сәуірде
№ 99 қаулысымен бекітілген
«ІІ, ІІІ және IV санат объектілері үшін
қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру»
электрондық мемлекеттік қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. «ІІ, ІІІ және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру» электрондық мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – электрондық мемлекеттік қызмет) «Маңғыстау облысының табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – қызмет беруші), халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы (бұдан әрі – Орталық), сонымен қатар «электрондық үкімет» веб - порталы арқылы www.e.gov.kz мекен - жайда және «Е - лицензиялау» веб - порталы арқылы www.elicense.kz мекен - жайда көрсетіледі.

Об утверждении регламентов электронных государственных услуг в области охраны окружающей среды
Постановление Мангистауского областного акимата от 11 апреля 2013 года N 99. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 17 мая 2013 года за N 2244. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 15 августа 2013 года № 244
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 15.08.2013 № 244.
В соответствии с пунктом 2 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации», постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 августа 2012 года № 1033 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области охраны окружающей среды, оказываемых Министерством охраны окружающей среды Республики Казахстан и местными исполнительными органами», акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент электронной государственной услуги «Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории»;
2) регламент электронной государственной услуги «Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий».
2. Государственному учреждению «Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Мангистауской области» (Токжанов О.А.) обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции, его официального опубликования в средствах массовой информации и размещения на интернет - ресурсе акимата Мангистауской области.
3. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима области Муханова К.К.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                            А. Айдарбаев
«СОГЛАСОВАНО»
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
Жумагалиев А.К.
11 апреля 2013 год
Исполняющий обязанности начальника
управления природных ресурсов
и регулирования природопользования
Мангистауской области
Токжанов О.А.
11 апреля 2013 год
Утвержден
постановлением акимата
Мангистауской области
от 11 апреля 2013 года № 99
Регламент электронной государственной услуги
«Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду
для объектов II, III и IV категории» 1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории» (далее – электронная государственная услуга) оказывается государственным учреждением «Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Мангистауской области» (далее – услугодатель), через центры обслуживания населения (далее – Центр), а также через веб - портал «электронного правительства» по адресу: www.e.gov.kz и веб - портал «Е - лицензирование» по адресу: www.elicense.kz.

2. Электрондық мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі және жергілікті атқарушы органдар көрсететін қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 8 тамыздағы № 1033 қаулысымен бекітілген «ІІ, ІІІ және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру» мемлекеттiк қызмет Стандартының негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. «ІІ, ІІІ және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрі – Регламент) пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) АЖО – автоматтандырылған жұмыс орны;
2) бизнес - сәйкестендіру нөмірі – бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметтерді жүзеге асыратын заңды тұлға (филиал және өкілдік) және жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – БСН);
3) «электрондық үкіметтің» веб - порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге қолжетімділіктің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮП);
4) «Е - лицензиялау» веб - порталы – берілген, қайта ресімделген, тоқтатылған, қайта басталған және әрекет етуін тоқтатқан лицензиялар, сондай - ақ лицензиарлар беретін лицензиялардың сәйкестендірме нөмірін орталықтандырып қалыптастыратын лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын лицензиаттың филиалдары, өкілдіктері (объекттері, пункттері, учаскелері) туралы мәліметтерді қамтитын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – «Е - лицензиялау» АЖ МДҚ);
5) «Жеке тұлғалар» мемлекеттік дерекқоры – ақпаратты автоматтандырылған түрде жинау, сақтау және өңдеу, Қазақстан Республикасындағы жеке тұлғалардың бірыңғай сәйкестендірме нөмірлерін енгізу және олар туралы өзекті және шынайы мәліметтерді мемлекеттік басқару органдарына және өзге субъектілерге олардың өкілеттіктері шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес беру мақсатында жеке сәйкестендірме нөмірлерінің Ұлттық тізілімін жасауға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЖТ МДҚ);
6) «Заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер қоры – ақпаратты автоматтандырылған түрде жинау, сақтау және өңдеу, Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асыратын заңды тұлағалардың, филиалдардың, өкілдіктердің және жеке бірлескен кәсіпкерлік субъектілерінің бірыңғай Ұлттық сәйкестендірілуін енгізу мақсатында Бизнес - сәйкестендіру нөмірлерінің Ұлттық тізілімін жасауға және мемлекеттік басқару органдарына және олардың өкілеттілігі шеңберінде өзге де субъектілерге Қазақстан Республикасының заңнамасымен сәйкес олар туралы өзекті және нақты мәліметтерді беруге арналған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ЗТ МДҚ);

2. Электронная государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 августа 2012 года № 1033 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области охраны окружающей среды, оказываемых Министерством охраны окружающей среды Республики Казахстан и местными исполнительными органами».
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте электронной государственной услуги «Выдача разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории» (далее – Регламент):
1) АРМ – автоматизированное рабочее место;
2) бизнес – идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства (далее – БИН);
3) веб – портал «электронного правительства» – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее – ПЭП);
4) веб – портал «Е - лицензирование» – информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами (далее – ИС ГБД «Е - лицензирование»);
5) государственная база данных «Физические лица» – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ФЛ);
6) государственная база данных «Юридические лица» - информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра бизнес - идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации юридических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ЮЛ);

7) жеке сәйкестендіру нөмірі – жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – ЖСН);
8) ақпараттық жүйе – аппараттық - бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өндеу, іздеу, тарату, тапсыру, және беру үшін арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
9) Қазақстан Республикасындағы халыққа қызмет көрсету орталығының ақпараттық жүйесі – Қазақстан Республикасындағы халыққа қызмет көрсету орталықтары, сонымен қатар тиісті министрліктер мен ведомстволар (бұдан әрі – ХҚКО АЖ) арқылы халыққа (жеке және заңды тұлғаларға) қызмет беру үдерісін автоматтандыруға арналған ақпараттық жүйе.
10) тұтынушы – мемлекеттік электрондық қызмет көрсетілетін жеке немесе заңды тұлға;
11) құрылымдық - функционалдық бірліктер – электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдар құрылымдық бөлімшелерінің, мемлекеттік мекемелердің немесе басқа ұйымдардың тізбесі (бұдан әрі – ҚФБ);
12) транзакциялық – пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру бойынша электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін қызмет;
13) «электрондық үкiметтiң» шлюзi – электрондық қызметтi iске асыру аясында «электрондық үкiметтiң» ақпараттық жүйелерiн интеграциялауға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрi – ЭҮШ);
14) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы (бұдан әрі – ЭЦҚ);
15) электрондық мемлекеттік қызмет – ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызмет;
16) электрондық құжат – ақпарат электрондық - цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету жөнінде қызмет беруші іс - қимылының тәртібі
6. ЭҮП арқылы қызмет берушінің қадамдық іс - қимылдары және шешімдері (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс - қимылының № 1 диаграммасы) осы Регламенттің 2 – қосымшасында келтірілген:
1) тұтынушы ЭҮП - те тіркелуді тұтынушы компьютерінің интернет - браузеріне сақталған өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен жүзеге асырады (ЭҮП - ке тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);

7) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
8) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно – программного комплекса (далее – ИС);
9) информационная система центров обслуживания населения Республики Казахстан – информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами (далее - ИС ЦОН);
10) потребитель – физическое или юридическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;
11) структурно – функциональные единицы – перечень структурных подразделений государственных органов, учреждений или иных организаций и информационные системы, которые участвуют в процессе оказания услуги (далее – СФЕ);
12) транзакционная – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
13) шлюз «электронного правительства» – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП);
14) электронная цифровая подпись – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП);
15) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
16) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи.
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ПЭП) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет - браузере компьютера потребителя (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);

2) 1 – үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін компьютердің интернет - браузеріне бекітуі, электрондық мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушының ЭҮП - ке парольді енгізуі (авторизациялау үдерісі);
3) 1 – шарт – логин (ЖСН/БCН) және пароль арқылы тіркелген тұтынушы туралы деректердің дұрыстығын ЭҮП - мен тексеру;
4) 2 – үдеріс – тұтынушының деректерінде бұзушылықтардың болуымен байланысты, ЭҮП авторизациялаудан бас тарту хабарламасын қалыптастырады;
5) 3 – үдеріс – тұтынушының осы Регламентте көрсетілген «Е - лицензиялау» АЖ МДҚ-да электрондық мемлекеттік қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, электрондық түрдегі қажетті құжаттарды сұрау салу нысанына тіркей отырып, тұтынушының нысанды толтыруы үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу);
6) 4 – үдеріс – сұрау салуды растау (қол қою) үшін тұтынушы ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдау;
7) 2 – шарт – ЭҮП-те ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және тізімде қайтарып алынған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ көрсетілген сұрау салуды ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БCН және көрсетілген ЖСН/БCН арасындағы сәйкестендірме деректерге сәйкес келуін тексеру;
8) 5 – үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6 – үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ көмегімен сауалдың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) және оған қызмет көрсетудің электрондық түрде бекітілген құжаттарын куәландыруы (қол қоюы);
10) 7 – үдеріс – «Е - лицензиялау» АЖ МДҚ - дағы электрондық құжатты (тұтынушының сауалын) тіркеу және «Е - лицензиялау» АЖ МДҚ - дағы сауалды өңдеу;
11) 3 – шарт – тұтынушыны біліктілік талаптарына және рұқсат беру негіздеріне сәйкестігін қызмет берушінің тексеруі;
12) 8 – үдеріс – «Е - лицензиялау» АЖ МДҚ - дағы тұтынушының деректерінде бұзушылықтардың болуымен байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
13) 9 – үдеріс – тұтынушының «Е - лицензиялау» АЖ МДҚ-да қалыптастырған қызмет нәтижесін («ІІ, ІІІ және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат) алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдаланумен құрастырылады.
7. Қызмет беруші арқылы қадамдық іс - қимылдары және шешімдері (қызмет беруші арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс - қимылының № 2 диаграммасы) осы Регламенттің 2–қосымшасында келтірілген:

2) процесс 1 - прикрепление в интернет - браузер компьютера потребителя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода потребителем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через логин (ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем электронной государственной услуги в ИС ГБД «Е - лицензирование», указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
9) процесс 6 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание электронной государственной услуги;
10) процесс 7 – регистрация электронного документа (запроса потребителя) в ИС ГБД «Е - лицензирование» и обработка запроса в ИС ГБД «Е - лицензирование»;
11) условие 3 – проверка услугодателем соответствия потребителя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи разрешения;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД «Е - лицензирование»;
13) процесс 9 – получение потребителем результата электронной государственной услуги (разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории), сформированной ИС ГБД «Е - лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения через услугодателя (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через услугодателя) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:

1) 1 – үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті алу үшін «Е - лицензиялау» АЖ МДҚ логині мен паролін енгізу үдерісі (авторизациялау үдерісі);
2) 1 – шарт – логин және пароль арқылы қызмет берушінің қызметкері тіркелгендігі туралы деректердің дұрыстығын «Е - лицензиялау» АЖ МДҚ - да тексеру;
3) 2 – үдеріс – «Е - лицензиялау» АЖ МДҚ-да қызмет берушінің қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың болуымен байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
4) 3 – үдеріс – қызмет беруші қызметкерiмен осы Регламентте көрсетілген электрондық мемлекеттік қызметті таңдауы, электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және алушының деректерін енгізу;
5) 4 – үдеріс – ЖТ МДҚ, ЗТ МДҚ ЭҮШ арқылы тұтынушының деректері туралы сұрау салу жолдау;
6) 2 – шарт – ЖТ МДҚ, ЗТ МДҚ тұтынушы деректерінің болуын тексеру;
7) 5 – үдеріс – ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ тұтынушы деректерінің болмауымен байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны құрастыру;
8) 6 – үдеріс – сауал нысанын құжаттардың қағаз нысанында болуын белгілеу бөлігінде толтыру және қызмет беруші қызметкерінің тұтынушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды сауал нысанына бекітуі;
9) 7 – үдеріс – «Е - лицензиялау» АЖ МДҚ - да сұрау салуды тіркеу және «Е - лицензиялау» АЖ МДҚ - да қызметті өңдеу;
10) 3 – шарт – тұтынушының біліктілік талаптарына және рұқсат беру негіздеріне сәйкестігін электрондық мемлекеттік қызмет берушінің тексеруі;
11) 8 – үдеріс – «Е - лицензиялау» АЖ МДҚ - да тұтынушының деректерінде бұзушылықтардың болуымен байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
12) 9 – үдеріс – тұтынушының «Е - лицензиялау» АЖ МДҚ-да қалыптастырған электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін («ІІ, ІІІ және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсатты) алуы. Электрондық құжат электрондық мемлекеттік қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдаланумен құрастырылады.
8. ХҚКО АЖ АЖО арқылы Орталық операторының қадамдық іс - қимылдары мен шешімдері (ХҚКО АЖ мемлекеттік электрондық қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс - қимылының № 3 диаграммасы) осы Регламенттің 2–қосымшасында келтірілген:
1) 1 – үдеріс – электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін Орталық операторы ХҚКО АЖ АЖО логин және парольді енгiзу (авторизациялау үдерісі);
2) 2 – үдеріс – Орталық операторының осы Регламентте көрсетілген электрондық мемлекеттік қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және тұтынушы деректерін Орталық операторымен енгізу;

1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД «Е - лицензирование» для оказания электронной государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ГБД «Е - лицензирование» подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование ИС ГБД «Е - лицензирование» сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя электронной государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и ввод данных потребителя;
5) процесс 4 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных потребителя;
6) условие 2 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных потребителем, и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД «Е - лицензирование» и обработка электронной государственной услуги в ИС ГБД «Е - лицензирование»;
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствия потребителя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи разрешения;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД «Е - лицензирование»;
12) процесс 9 – получение потребителем результата электронной государственной услуги (разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории) сформированной ИС ГБД «Е - лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
8. Пошаговые действия и решения оператора Центра через АРМ ИС ЦОН (диаграмма № 3 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ИС ЦОН) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод оператора Центра в АРМ ИС ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания электронной государственной услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором Центра электронной государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и ввод оператором Центра данных потребителя;

3) 3 – үдеріс – тұтынушы туралы сұрау салуды ЭҮШ арқылы ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ жіберу;
4) 1 – шарт – тұтынушының ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ деректерінің болуын тексеру;
5) 4 – үдеріс – тұтынушының ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 5 – үдеріс – тұтынушымен берілген қағаз нысандағы құжаттардың болуы және қажетті құжаттарды Орталық операторымен сканерден өткізу туралы белгіленген бөлімдегі сұрау салу нысанын толтыру, оны сұрау салу нысанына қосу және қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы куәландыру;
7) 6 – үдеріс – Орталық операторының ЭЦҚ куәландырылған (қолы қойылған) электрондық құжатты (тұтынушының сұрау салуын) ЭҮШ арқылы «Е - лицензиялау» АЖ МДҚ жіберуі;
8) 7 – үдеріс – «Е - лицензиялау» АЖ МДҚ электрондық құжатты тіркеу;
9) 2 – шарт – рұқсат беру үшін тұтынуның негізге және біліктілік талабына сәйкестілігін қызмет берушімен тексеру;
10) 8 – үдеріс – «Е - лицензиялау» АЖ МДҚ тұтынушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 9 – үдеріс – тұтынушының Орталық операторы арқылы «Е - лицензиялау» АЖ МДҚ-да қалыптастырылған қызметті көрсету нәтижесін (ІІ, ІІІ және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат) алуы. Электрондық құжат электрондық мемлекеттік қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ - сын пайдаланумен құрастырылады.
9. «Е - лицензиялау» веб-порталында сұрау салу нысанын толтыру және қызмет көрсетуге жауаптар келтірілген www.elicense.kz.
10. Тұтынушының электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша орындау мәртебесін тексеру тәсілі: ЭҮП  -ның «Қызметті алу тарихы» бөлімінде, сондай - ақ жергілікті атқарушы органға немесе ХҚКО өтініш берген кезде.
11. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі қажетті ақпаратты және кеңесті саll - орталықтың: (1414) телефоны бойынша алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі өзара іс - қимыл тәртібін сипаттау
12. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
1) ЭҮП;
2) ЭҮШ;
3) «Е - лицензиялау» АЖ МДҚ;
4) ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ;
5) ХҚКО АЖ АЖО;
6) қызмет беруші.
13. Әр қимылдың орындалу мерзімі көрсетілген әрекеттердің (процедурасы, функциясы, операциясы) жүйелілігінің мәтіндік, кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 1–қосымшасында келтірілген.
14. Әрекеттердің логикалық дәйектілігінің арасындағы (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі үдеріс) өзара байланысты олардың сипаттамаларына сәйкес көрсететін диаграмма осы Регламенттің 2–қосымшасында келтірілген.

3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных потребителя;
4) условие 1 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
6) процесс 5 – заполнение оператором Центра формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных потребителем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) процесс 6 – направление электронного документа (запроса потребителя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Центра через ШЭП в ИС ГБД «Е - лицензирование»;
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в ИС ГБД «Е - лицензирование»;
9) условие 2 – проверка услугодателем соответствия потребителя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи разрешения;
10) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД «Е - лицензирование»;
11) процесс 9 – получение потребителем через оператора Центра результата электронной государственной услуги (разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории) сформированной ИС ГБД «Е - лицензирование».
9. Формы заполнения запроса и ответа на электронную государственную услугу приведены веб - портал «Е - лицензирование» www.elicense.kz.
10. Способ проверки потребителем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на ПЭП в разделе «История получения услуг», а также при обращении в местный исполнительный орган или ЦОН.
11. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону саll - центра: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания электронной государственной услуги
12. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
1) ПЭП;
2) ШЭП;
3) ИС ГБД «Е - лицензирование»;
4) ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
5) АРМ ИС ЦОН;
6) услугодатель.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) в соответствии с их описаниями, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.

15. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну қандай нысанға сәйкес болу керектігі, осы Регламенттің 3–қосымшасында көрсетілген.
16. Тұтынушы қызмет көрсету нәтижелері «сапа» және «қолжетімділік» электрондық мемлекеттік қызмет көрсету көрсеткіштерін анықтауға арналған сауалнамаға сәйкес осы Регламенттің 4–қосымшасына сәйкес өлшенеді.
17. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты рұқсатсыз алудан қорғау);
2) тұтастық (ақпаратты рұқсатсыз өзгертуден қорғау);
3) қолжетімділік (ақпаратты және ресурстарды рұқсатсыз ұстап қалудан қорғау).
18. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсетудің техникалық шарты:
1) Интернетке шығу;
2) рұқсат берілетін тұлғаның ЖСН/БСН болуы;
3) ЭҮП - да авторизациялануы;
4) пайдаланушыда ЭЦҚ болуы.
«ІІ, ІІІ және IV санат объектілері үшін
қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ іс - қимылының сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) №
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Тұтынушы
ЭҮП
Тұтынушы
Тұтынушы
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Тұтынушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін компьютердің интернет-
браузеріне бекіту
Тұтынушының деректеріндегі бұзушылықтардың болуымен байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Қажетті құжаттарды электрондық түрде бекітумен сауал деректерін қалыптасты-
рады және қызметті таңдайды
ЭЦҚ куәландыру үшін (қол қою) сұраныс
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
басшылық ету шешімі)
Сұраныстың сәтті қалыптастыры-
луының көрсетілуі
Сұралған электрондық
мемлекеттік қызмет көрсетуге бас тарту туралы хабарландыруды қалыптастыру
Сұраныстың сәтті қалыптасты-
рылуының көрсетілуі
Сұранысты бағыттау
5
Орындау мерзімдері
10-15 секунд
20 секунд
1,5 минут
10-15 секунд
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2- егер тұтынушының деректерінде бұзушылық бар болса;
3-егер авторизациялау сәтті өтсе
-
4
7- егер ЭЦҚ қате болса,
8 - егер ЭЦҚ қатесіз болса
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) №
5
6
7
8
9
2
ҚФБ атауы
ЭҮП
Тұтыну-шы
ЭҮП
ЭҮП
«Е-лицен-
зиялау» АЖ МДҚ
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Тұтынушы-
ның ЭЦҚ шынайылы-
ғының расталмауымен байланысты бас тарту туралы хабарлама-ны қалыптас-
тырады
ЭЦҚ көмегі-мен сауалды куәлан-дыру (қол қою)
«Е-лицен-
зиялау» АЖ-гі электрондық құжатты (тұтынушы-
ның сауалын) тіркеу және
«Е-лицен-
зиялау»
АЖ-гі сауалды өңдеу
«Е-лицен-
зиялау» АЖ-гі тұтынушы-
ның деректе-
ріндегі бұзушылық-тардың болуымен байланысты бас тарту туралы хабарлама-ны қалыптас-
тыру
Электрондық құжат
(рұқсат)
4
Аяқтау нысаны
(деректер, құжат, ұйымдық-
басшылық ету шешімі)
Сұралған электрон-
дық мемлекет-
тік қызмет көрсетуге бас тарту туралы хабарлан-
дыруды қалыптас-
тыру
Сұра-
нысты бағыт-
тау
Өтінішке нөмір беру сұранысын тіркеу
Сұралған электрон-
дық мемлекет-
тік қызмет көрсетуге бас тарту туралы хабарлама-ны қалыптас-
тыру
Рұқсат, рұқсатты қайта рәсімдеу
5
Орындау мерзімдері
10-15 секунд
1,5 минут
1,5 минут
-
1 ай дан артық емес
6
Келесі әрекеттің нөмірі
-
-
10 - рұқсат беру үшін тұтынушының негізге және біліктілік талабына сәйкестілі-гін қызмет берушімен тексеру
-
-
2-кесте. Қызмет беруші арқылы ҚФБ іс - қимылының сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) №
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Қызмет беруші
«Е-лицензиялау» АЖ МДҚ
Қызмет беруші
ЖТ МДҚ / ЗТ МДҚ
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
«Е-лицензиялау» АЖ МДҚ авторизацияла-нады
Деректерінде бұзушылықтар-
дың болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Электрондық
мемлекеттік қызмет көрсетуді қызмет беруші қызметкері-
мен таңдау
Тұтынушы туралы сұрау салуды тексеруге ЖТ МДҚ/ ЗТ МДҚ жіберу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
басшылық ету шешімі)
Сұраныстың сәтті қалыптастыры-
луының көрсетілуі
Сұралған электрондық
мемлекеттік қызмет көрсетуге бас тарту туралы хабарландыруды қалыптастыру
Сұраныстың сәтті қалыптасты-
рылуының көрсетілуі
Сұранысты бағыттау
5
Орындау мерзімдері
10-15 секунд
10 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Келесі әрекеттің нөмірі
1-логин және пароль арқылы «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ қызмет беруші тіркелген қызметкері туралы деректердің түп нұсқалығын тексеру
-
4
5- егер тұтынушыныңдеректерін-де бұзушылық бар болса;
6-егер авториза-
циялау сәтті өтсе
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) №
5
6
7
8
9
2
ҚФБ атауы
«Е-лицен-
зиялау» АЖ МДҚ
Қызмет беруші
«Е-лицен-
зиялау» АЖ МДҚ
«Е-лицен-
зиялау» АЖ МДҚ
«Е-лицен-
зиялау» АЖ МДҚ
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Деректе-
рінде бұзушылық-тардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарлама-ны қалыптас-
тыру
Құжат-
тарды тіркеу-мен сұрау салу нысанын толтыру
«Е-лицен-
зиялау» АЖ МДҚ электрондық құжатты тіркеу және «Е-лицен-
зиялау» АЖ МДҚ қызметті өңдеу
«Е-лицен-
зиялау» АЖ МДҚ тұтынуның деректе-
рінде бұзушылық-тардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарлама-ны қалыптас-
тыру
Электрондық құжат (Рұқсат)
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
басшылық ету шешімі)
Сұралған электрон-
дық мемлекет-
тік қызмет көрсетуге бас тарту туралы хабарлан-
дыруды қалыптас-
тыру
Сұра-
ныстың сәтті қалып-
тасты-
рылуы-
ның көрсе-
тілуі
Жүйеге өтінішке нөмір беру сұранысын тіркеу
Сұралған электрон-
дық мемлекет-
тік қызмет көрсетуге бас тарту туралы хабарлан-
дырудың көрсетілуі
Рұқсат, рұқсатты қайта рәсімдеу
5
Орындау мерзімдері
1,5 минут
10-15 секунд
1,5 минут
-
1 айдан артық емес
6
Келесі әрекеттің нөмірі
-
-
8- егер сұрау салу бойынша деректер «Е-лицен-
зиялау» АЖ МДҚ жоқ болса 9- егер сұрау салу бойынша деректер табылса
-
-
3-кесте. Орталық арқылы ҚФБ іс - қимылының сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) №
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
ХҚКО АЖ АЖО
Орталық операторы
Орталық операторы
ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Орталық операторыло-гин және пароль арқылы авторизация-ланады
Қызмет көрсетуді таңдау және сұрау салу нысанын қалыптастыра-ды
ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ сұрау салуды жіберу
Тұтынушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
басшылық ету шешімі)
Жүйеге өтінішке нөмір беру сұранысын тіркеу
Сұраныстың сәтті қалыптастыры-луының көрсетілуі
Сұранысты бағыттау
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
5
Орындау мерзімдері
30 секунд - 1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4-егер тұтынушының деректерінде бұзушылық бар болса;
5-егер бұзушылық болмаса
-
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) №
5
6
7
8
9
2
ҚФБ атауы
Орталық операторы
Орталық операторы
«Е-лицен-зиялау» МДҚ
«Е-лицен-
зиялау» МДҚ
«Е-лицен-
зиялау» МДҚ
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
ЭЦҚ куәлігін және қажетті құжаттарды енгізіп сұрау салу нысанын толтыру
«Е-лицен-зиялау» МДҚ ЭЦҚ операторымен куәландырылған
құжатты бағыттау
Құжатты тіркеу
Тұтынушы деректері-нің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарлама-ны қалыптас-
тыру
Электрондық құжат (Рұқсат)
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
басшылық ету шешімі)
Сұраныстың сәтті қалыптас-
тырылуының көрсетілуі
Сұранысты бағыттау
Жүйеге өтінішке нөмір беру сұранысын тіркеу
Дәлелді бас тартуды қалыптас-
тыру
Рұқсат, рұқсатты қайта рәсімдеу
5
Орындау мерзімдері
30 секунд - 1 минут
1 минут
1 минут
30 секунд - 1 минут
1 айдан артық емес
6
Келесі әрекеттің нөмірі
-
-
8 - егер бұзушылық бар болса; 9 - егер бұзушылық болмаса
-
-
«ІІ, ІІІ және IV санат объектілері үшін
қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс - қимылының № 1 диаграммасы
Қызмет беруші арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс - қимылының № 2 диаграммасы
ХҚКО АЖ арқылы мемлекеттік электрондық қызмет көрсету кезіндегі
функционалдық өзара іс - қимылының № 3 диаграммасы
Шартты белгілер:
ІІ, ІІІ және IV санат объектілері
үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат
беру» электрондық мемлекеттік қызмет
регламентіне
3-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштің экрандық нысаны
ІІ, ІІІ және IV санат объектілері
үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат
беру» электрондық мемлекеттік қызмет
регламентіне
4-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтің «сапа» және «қолжетімділік» көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнаманың нысаны
________________________________________________________________
(қызмет атауы)

15. Формы в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги, указаны в приложении 3 к настоящему Регламенту.
16. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями «качества» и «доступности» в соответствии с приложением 4 к настоящему Регламенту.
17. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
18. Техническое условие оказания услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН/БИН у лица, которому выдается разрешение;
3) авторизация на ПЭП;
4) наличие у пользователя ЭЦП.
Приложение 1
к Регламенту электронной государственной
услуги «Выдача разрешений на эмиссии
в окружающую среду для объектов
II, III и IV категории»
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Потребитель
ПЭП
Потребитель
Потребитель
3
Наименование
действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прикрепление в интернет-
браузер компьютера потребителя регистрационного свидетельства ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребите-ля
Выбирает услугу и формирует данные запроса прикреплением необходимых документов в электронном виде
Выбор ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса
4
Форма завершения (данные, документ организа-
ционно-
распоряди-
тельное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирова-ние сообщения об отказе в запрашиваемой электрон-
ной государ-
ственной услуге
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
5
Сроки исполнения
10-15 секунд
20 секунд
1,5 минут
10-15 секунд
6
Номер следующего действия
2-если есть нарушения в данных потребителя;
3-если авторизация прошла успешно
-
4
7- если в ЭЦП ошибка, 8 - если ЭЦП без ошибки
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока работ)
5
6
7
8
9
2
Наименование СФЕ
ПЭП
Потребитель
ПЭП
ПЭП
ИС ГБД
«Е-лицензи-
рование»
3
Наименование
действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Формирует сообщения об отказе в связи с не подтверж-дением подлин-
ности ЭЦП потреби-
теля
Удосто-верение (подпи-сание) запрос по-
средст-вом ЭЦП
Регистра-
ция электрон-
ного документа заявление (запроса потребите-ля) в ИС
«Е-лицен-
зирование» и обработка запроса в ИС
«Е-лицен-
зирование»
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС
«Е-лицензи-
рование»
Электронный документ (разрешение)
4
Форма завершения (данные, документ организацион-но-распоряди-тельное решение)
Формиро-
вание сообщения об отказе в запраши-
ваемой электрон-ной государ-
ственной услуге
Маршру-тизация запроса
Регистра-
ция запроса с присвоением номера заявлению
Формирование сообщения об отказе в запрашивае-
мой электронной государ-
ственной услуге
Разрешение,
переоформле-ние разрешения
5
Сроки исполнения
10-15 секунд
1,5 минут
1,5 минут
-
не более 1 месяца
6
Номер следующего действия
-
-
10-провер-ка услугода-
телем соответст-вия потребите-ля квалифика-ционным требова-
ниям и основаниям для выдачи разрешения
-
-
Таблица 2. Описание действий СФЕ через услугодателя
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Услугодатель
ИС ГБД
«Е-лицензиро-
вание»
Услугодатель
ГБД ФЛ /ГБД ЮЛ
3
Наименование
действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на ИС ГБД
«Е-лицензиро-
вание»
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных
Выбор сотрудником услугодателя электронной государ-
ственной услуги
Направление запроса на проверку данных потребителя в ГБД ФЛ /ГБД ЮЛ
4
Форма завершения (данные, документ организацион-
но-распоряди-
тельное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государствен-
ной услуге
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутиза-ция запроса
5
Сроки исполнения
10-15 секунд
10 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Номер следующего действия
1-проверка в ИС ГБД
«Е-лицензиро-
вание» подлинности данных логина и пароля сотрудника услугодателя
-
4
5-если есть нарушения в данных потребителя; 6-если авторизация прошла успешно
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
9
2
Наименование СФЕ
ИС ГБД «Е-лицен-
зирование»
Услуго-
датель
ИС ГБД «Е-лицензи-рование»
ИС ГБД «Е-лицен-
зирование»
ИС ГБД «Е-лицензи-рование»
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Формирова-ние сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных
Заполне-ние формы запроса с прикреп-лением докумен-тов
Регистрация электронно-го документа в ИС ГБД «Е-лицензи-рование» и обработка услуги в ИС ГБД
«Е-лицензи-рование»
Формирова-ние сообщения об отказе в запраши-
ваемой электрон-
ной государ-
ственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребите-ля в ИС ГБД
«Е-лицен-
зирование»
Электронный документ (разрешение)
4
Форма завершения (данные, документ организацион-
но-распоряди-
тельное решение)
Формирова-ние сообщения об отказе в запраши-
ваемой электрон-
ной государ-
ственной услуге
Отобра-
жение уведом-
ления об успешном формиро-вании запроса
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Формирова-ние сообщения об отказе в запраши-
ваемой электрон-
ной государ-
ственной услуге
Разрешение,
переоформ-
ление разрешения
5
Сроки исполнения
1,5 минут
10-15 секунд
1,5 минут
-
не более
1 месяца
6
Номер следующего действия
-
-
8-если в ИС ГБД
«Е-лицензи-рование» отсутствуют данные по запросу,
9 -если данные по запросу найдены
-
-
Таблица 3. Описание действий СФЕ через Центр
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
АРМ ИС ЦОН
Оператор Центра
Оператор Центра
ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ
3
Наименование
действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется оператор Центра по логину и паролю
Выбирает услугу и формирует данные запроса
Направление запроса в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ
Формирует сообщение о невозмож-
ности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя
4
Форма завершения (данные, документ организацион-
но-распоряди-
тельное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутиза-
ция запроса
Формирова-
ние мотивиро-
ванного отказа
5
Сроки исполнения
30 секунд - 1 минута
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Номер следующего действия
2
3
4- если есть нарушения в данных потребителя;
5-если нарушений нет
-
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока работ)
5
6
7
8
9
2
Наименование СФЕ
Оператор Центра
Оператор Центра
ГБД
«Е-лицен-
зирование»
ГБД
«Е-лицен-
зирование»
ГБД
«Е-лицензи-рование»
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Заполнение запроса с прикрепле-ние к форме запроса необходи-
мых документов и удостове-
рение ЭЦП
Направ-
ление докумен-та удосто-
веренно-го (подпи-
санного) ЭЦП операто-ра в ИС ГБД «Е-ли-
цензиро-вание»
Регистра-
ция документа
Формирова-ние сообщения об отказе в услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребите-ля
Электронный документ (разрешение)
4
Форма завершения (данные, документ организацион-
но-распоряди-
тельное решение)
Отображе-
ние уведомле-
ния об успешном формирова-нии запроса
Маршру-
тизация запроса
Регистра-
ция запроса с присвоением номера заявлению
Формирова-ние
мотивиро-
ванного отказа
Разрешение,
переоформ-
ление разрешения
5
Сроки исполнения
30 секунд - 1 минута
1 минута
1 минут
30 секунд - 1 минута
не более 1 месяца
6
Номер следующего действия
-
-
8- если есть нарушения;
9-если нарушений нет
-
-
Приложение 2
к Регламенту электронной государственной
услуги «Выдача разрешений на эмиссии в
окружающую среду для объектов II,
III и IV категории»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия
при оказании электронной государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия
при оказании электронной государственной услуги через услугодателя
Диаграмма № 3 функционального взаимодействия
при оказании электронной государственной услуги через ИС ЦОН
Условные обозначения:
Приложение 3
к Регламенту электронной государственной
услуги «Выдача разрешений на эмиссии в
окружающую среду для объектов II, III и
IV категории»
Экранная форма заявления на электронную государственную услугу
Приложение 4
к Регламенту электронной государственной
услуги «Выдача разрешений на эмиссии в
окружающую среду для объектов II, III
и IV категории»
Форма анкеты для определения показателей
электронной государственной услуги: «качество» и «доступность»
____________________________________________________
(наименование услуги)

1. Электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiнiң сапасына және нәтижесiне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) iшiнара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбi туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) iшiнара канағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2013 жылғы 11 сәуірде
№ 99 қаулысымен бекітілген
«II, III және IV санат объектілеріне мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «II, III және IV санат объектілеріне мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру» электрондық мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – электрондық мемлекеттік қызмет) «Маңғыстау облысының табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – қызмет беруші), халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы (бұдан әрі – Орталық), сонымен қатар «электрондық үкімет» веб - порталы арқылы www.e.gov.kz мекен - жайда және «Е - лицензиялау» веб - порталы арқылы www.elicense.kz мекен - жайда көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі және жергілікті атқарушы органдар көрсететін қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 8 тамыздағы № 1033 қаулысымен бекітілген «II, III және IV санат объектілеріне мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру» мемлекеттiк қызмет Стандартының негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. «II, III және IV санат объектілеріне мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрі – Регламент) пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) АЖО – автоматтандырылған жұмыс орны;
2) бизнес-сәйкестендіру нөмірі – бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметтерді жүзеге асыратын заңды тұлға (филиал және өкілдік) және жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – БСН);
3) электрондық үкіметтің» веб - порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге қолжетімділіктің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮП);
4) «Е - лицензиялау» веб - порталы – берілген, қайта ресімделген, тоқтатылған, қайта басталған және әрекет етуін тоқтатқан лицензиялар, сондай-ақ лицензиарлар беретін лицензиялардың сәйкестендірме нөмірін орталықтандырып қалыптастыратын лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын лицензиаттың филиалдары, өкілдіктері (объекттері, пункттері, учаскелері) туралы мәліметтерді қамтитын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – «Е - лицензиялау» АЖ МДҚ);

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утвержден
постановлением акимата
Мангистауской области
от 11 апреля года № 99
Регламент электронной государственной услуги
«Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категории»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории» (далее – электронная государственная услуга) оказывается государственным учреждением «Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Мангистауской области» (далее – услугодатель), через центры обслуживания населения (далее – Центр), а также через веб - портал «электронного правительства» по адресу: www.e.gov.kz и веб - портал «Е - лицензирование» по адресу: www.elicense.kz.
2. Электронная государственная услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категории», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 августа 2012 года № 1033 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области охраны окружающей среды, оказываемых Министерством охраны окружающей среды Республики Казахстан и местными исполнительными органами».
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте электронной государственной услуги «Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категории» (далее –Регламент):
1) АРМ – автоматизированное рабочее место;
2) бизнес - идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства (далее – БИН);
3) веб - портал «электронного правительства» – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее – ПЭП);
4) веб - портал «Е - лицензирование» – информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами (далее – ИС ГБД «Е - лицензирование»);

5) «Жеке тұлғалар» мемлекеттік дерекқоры – ақпаратты автоматтандырылған түрде жинау, сақтау және өңдеу, Қазақстан Республикасындағы жеке тұлғалардың бірыңғай сәйкестендірме нөмірлерін енгізу және олар туралы өзекті және шынайы мәліметтерді мемлекеттік басқару органдарына және өзге субъектілерге олардың өкілеттіктері шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес беру мақсатында жеке сәйкестендірме нөмірлерінің Ұлттық тізілімін жасауға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЖТ МДҚ);
6) «Заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер қоры – ақпаратты автоматтандырылған түрде жинау, сақтау және өңдеу, Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асыратын заңды тұлағалардың, филиалдардың, өкілдіктердің және жеке бірлескен кәсіпкерлік субъектілерінің бірыңғай Ұлттық сәйкестендірілуін енгізу мақсатында Бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің Ұлттық тізілімін жасауға және мемлекеттік басқару органдарына және олардың өкілеттілігі шеңберінде өзге де субьектілерге Қазақстан Республикасының заңнамасымен сәйкес олар туралы өзекті және нақты мәліметтерді беруге арналған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ЗТ МДҚ);
7) жеке сәйкестендіру нөмірі – жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – ЖСН);
8) ақпараттық жүйе – аппараттық - бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өндеу, іздеу, тарату, тапсыру, және беру үшін арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
9) Қазақстан Республикасындағы халыққа қызмет көрсету орталығының ақпараттық жүйесі – Қазақстан Республикасындағы халыққа қызмет көрсету орталықтары, сонымен қатар тиісті министрліктер мен ведомстволар (бұдан әрі – ХҚКО АЖ) арқылы халыққа (жеке және заңды тұлғаларға) қызмет беру үдерісін автоматтандыруға арналған ақпараттық жүйе;
10) тұтынушы – мемлекеттік электрондық қызмет көрсетілетін жеке немесе заңды тұлға;
11) құрылымдық-функционалдық бірліктер – электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдар құрылымдық бөлімшелерінің, мемлекеттік мекемелердің немесе басқа ұйымдардың тізбесі (бұдан әрі – ҚФБ);
12) транзакциялық – пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру бойынша электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін қызмет;
13) «электрондық үкiметтiң» шлюзi – электрондық қызметтi iске асыру аясында «электрондық үкiметтiң» ақпараттық жүйелерiн интеграциялауға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрi – ЭҮШ);
14) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы (бұдан әрі – ЭЦҚ);

5) государственная база данных «Физические лица» – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ФЛ);
6) государственная база данных «Юридические лица» – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра бизнес - идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации юридических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ЮЛ);
7) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
8) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно - программного комплекса (далее – ИС);
9) информационная система центров обслуживания населения Республики Казахстан – информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами (далее – ИС ЦОН);
10) потребитель – физическое или юридическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;
11) структурно - функциональные единицы – перечень структурных подразделений государственных органов, учреждений или иных организаций и информационные системы, которые участвуют в процессе оказания услуги (далее – СФЕ);
12) транзакционная – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
13) шлюз «электронного правительства» – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП);
14) электронная цифровая подпись – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП);

15) электрондық мемлекеттік қызмет – ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызмет;
16) электрондық құжат – ақпарат электрондық - цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету жөнінде қызмет беруші іс - қимылының тәртібі
6. ЭҮП арқылы қызмет берушінің қадамдық іс - қимылдары және шешімдері (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс - қимылының № 1 диаграммасы) осы Регламенттің 2–қосымшасында келтірілген:
1) тұтынушы ЭҮП-да тіркелуді тұтынушы компьютерінің интернет - браузеріне сақталған өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен жүзеге асырады (ЭҮП-ке тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 – үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін компьютердің интернет - браузеріне бекітуі, электрондық мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушының ЭҮП-ке парольді енгізуі (авторизациялау үдерісі);
3) 1 – шарт – логин (ЖСН/БCН) және пароль арқылы тіркелген тұтынушы туралы деректердің дұрыстығын ЭҮП - мен тексеру;
4) 2 – үдеріс – тұтынушының деректерінде бұзушылықтардың болуымен байланысты, ЭҮП авторизациялаудан бас тарту хабарламасын қалыптастырады;
5) 3 – үдеріс – тұтынушының осы Регламентте көрсетілген «Е - лицензиялау» АЖ МДҚ - да электрондық мемлекеттік қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, электрондық түрдегі қажетті құжаттарды сұрау салу нысанына тіркей отырып, тұтынушының нысанды толтыруы үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу);
6) 4 – үдеріс – сұрау салуды растау (қол қою) үшін тұтынушы ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдау;
7) 2 – шарт – ЭҮП-да ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және тізімде қайтарып алынған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ көрсетілген сұрау салуды ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БCН және көрсетілген ЖСН/БCН арасындағы сәйкестендірме деректерге сәйкес келуін тексеру;
8) 5 – үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6 – үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ көмегімен сауалдың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) және оған қызмет көрсетудің электрондық түрде бекітілген құжаттарын куәландыруы (қол қоюы);
10) 7 – үдеріс - «Е - лицензиялау» АЖ МДҚ - дағы электрондық құжатты (тұтынушының сауалын) тіркеу және «Е - лицензиялау» АЖ МДҚ - дағы сауалды өңдеу;
11) 3 – шарт – тұтынушыны біліктілік талаптарына және рұқсат беру негіздеріне сәйкестігін қызмет берушінің тексеруі;

15) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
16) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно - цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи.
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ПЭП) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет - браузере компьютера потребителя (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 - прикрепление в интернет-браузер компьютера потребителя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода потребителем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через логин (ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем электронной государственной услуги, в ИС ГБД «Е - лицензирование», указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
9) процесс 6 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание электронной государственной услуги;
10) процесс 7 – регистрация электронного документа (запроса потребителя) в ИС ГБД «Е - лицензирование» и обработка запроса в ИС ГБД «Е - лицензирование»;
11) условие 3 – проверка услугодателем соответствия потребителя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи разрешения;

12) 8 – үдеріс - «Е - лицензиялау» АЖ МДҚ - дағы тұтынушының деректерінде бұзушылықтардың болуымен байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
13) 9 – үдеріс – тұтынушының «Е - лицензиялау» АЖ МДҚ - да қалыптастырған электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін (II, III және IV санат объектілеріне «келісіледі/келісілмейді» нәтижесімен мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап) алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ - сын пайдаланумен құрастырылады.
7. Қызмет беруші арқылы қадамдық іс - қимылдары және шешімдер (қызмет беруші арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс - қимылының № 2 диаграммасы) осы Регламенттің 2–қосымшасында келтірілген:
1) 1 – үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті алу үшін «Е - лицензиялау» АЖ МДҚ логині мен паролін енгізу үдерісі (авторизациялау үдерісі);
2) 1 – шарт – логин және пароль арқылы қызмет берушінің қызметкері тіркелгендігі туралы деректердің дұрыстығын «Е - лицензиялау» АЖ МДҚ - да тексеру;
3) 2 – үдеріс – «Е - лицензиялау» АЖ МДҚ - да қызмет берушінің қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың болуымен байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
4) 3 – үдеріс – қызмет беруші қызметкерiмен осы Регламентте көрсетілген электрондық мемлекеттік қызметті таңдауы, электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және алушының деректерін енгізу;
5) 4 – үдеріс – ЖТ МДҚ, ЗТ МДҚ ЭҮШ арқылы тұтынушының деректері туралы сұрау салу жолдау;
6) 2 – шарт – ЖТ МДҚ, ЗТ МДҚ тұтынушы деректерінің болуын тексеру;
7) 5 – үдеріс – ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ тұтынушы деректерінің болмауымен байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны құрастыру;
8) 6 – үдеріс – сауал нысанын құжаттардың қағаз нысанында болуын белгілеу бөлігінде толтыру және қызмет беруші қызметкерінің тұтынушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды сауал нысанына бекітуі;
9) 7 – үдеріс – «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ - да сұрау салуды тіркеу және «Е - лицензиялау» АЖ МДҚ - да қызметті өңдеу;
10) 3 – шарт – тұтынушының біліктілік талаптарына және рұқсат беру негіздеріне сәйкестігін электрондық мемлекеттік қызмет берушінің тексеруі;
11) 8 – үдеріс - «Е - лицензиялау» АЖ МДҚ-да тұтынушының деректерінде бұзушылықтардың болуымен байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;

12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД «Е - лицензирование»;
13) процесс 9 – получение потребителем результата электронной государственной услуги (заключения государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категории с выводом «согласовывается/не согласовывается», либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги на бумажном носителе либо в форме электронного документа), сформированной ИС ГБД «Е - лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения через услугодателя (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через услугодателя) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД «Е - лицензирование» для оказания электронной государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ГБД «Е - лицензирование» подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование ИС ГБД «Е - лицензирование» сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя электронной государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и ввод данных потребителя;
5) процесс 4 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных потребителя;
6) условие 2 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных потребителем, и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД «Е - лицензирование» и обработка электронной государственной услуги в ИС ГБД «Е - лицензирование»;
10) условие 3 – проверка электронной государственной услугодателем соответствия потребителя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи заключения государственной экологической экспертизы;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД «Е - лицензирование»;

1) алдын ала сараптама-
дан өткiзу мерзiмi құжаттама-
ның мемлекеттiк экологиялық сараптамаға келiп түскен күнiнен бастап бес жұмыс күнiнен аспауға тиiс;
2) алдын ала сараптама-
дан өткен қажеттi барлық құжаттама берiлген кезден бастап бір айдан аспауға тиiс;
3) қайтадан
мемлекеттiк экологиялық сараптаманы жүргiзу мерзiмi тiркелген күнiнен бастап он жұмыс күнiнен аспауға тиiс
6
Келесі әрекеттің нөмірі
-
-
10-қорытын-ды беру үшін тұтынушының негізге және
біліктілік талабына сәйкестілі-гін қызмет берушімен тексеру
-
-
2-кесте. Қызмет беруші арқылы ҚФБ іс - қимылының сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) №
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Қызмет беруші
«Е-лицензиялау» АЖ МДҚ
Қызмет беруші
ЖТ МДҚ/ ЗТ МДҚ
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
«Е-лицензиялау» АЖ МДҚ авторизацияла-нады
Деректерінде бұзушылықтар-
дың болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Электрондық
мемлекеттік қызмет көрсетуді қызмет беруші қызметкері- мен таңдау
Тұтынушыту-ралы сұрау салуды тексеруге ЖТ МДҚ/ ЗТ МДҚ жіберу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
басшылық ету шешімі)
Сұраныстың сәтті қалыптастыры-
луының көрсетілуі
Сұралған электрондық
мемлекеттік қызмет көрсетуге бас тарту туралы хабарландыруды қалыптастыру
Сұраныстың сәтті қалыптасты-
рылуының көрсетілуі
Сұранысты бағыттау
5
Орындау мерзімдері
10-15 секунд
10 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Келесі әрекеттің нөмірі
1-логин және пароль арқылы «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ қызмет беруші тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру
-
4
5- егер тұтынушының
деректерін-де бұзушылық бар болса;
6-егер авториза-
циялау сәтті өтсе
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) №
5
6
7
8
9
2
ҚФБ атауы
«Е-лицен-
зиялау» АЖ МДҚ
Қызмет беруші
«Е-лицен-
зиялау»
АЖ МДҚ
«Е-лицен-
зиялау» АЖ МДҚ
«Е-лицен-
зиялау»
АЖ МДҚ
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Деректері-нде бұзушылық-тардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарлама-ны қалыптас-
тыру
Құжат-
тарды тіркеу-мен сұрау салу нысанын толтыру
«Е-лицен-
зиялау» АЖ МДҚ электрондық құжатты тіркеу және
«Е-лицен-
зиялау» АЖ МДҚ қызметті өңдеу
«Е-лицен-
зиялау» АЖ МДҚ тұтынушы-
ның деректе-
рінде бұзушылық-тардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарлама-ны қалыптас-
тыру
Электрондық құжат (қорытынды)
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
басшылық ету шешімі)
Сұралған электрон-
дық  мемлекет-
тік қызмет көрсетуге бас тарту туралы хабарлан-
дыруды қалыптас-
тыру
Сұра-
ныстың сәтті қалып-
тасты-
рылуы-
ның көрсе-
тілуі
Жүйеге өтінішке нөмір беру сұранысын тіркеу
Сұралған электрон-
дық мемлекет-
тік қызмет көрсетуге бас тарту туралы хабарлан-
дырудың көрсетілуі
Қорытынды
5
Орындау мерзімдері
1,5 минут
10–15 секунд
1,5 минут
-

1) не более пяти рабочих дней со дня поступления документа-
ции на государ-
ственную экологичес-кую экспертизу для предвари-
тельной экспертизы;
2) прошедших предвари-
тельную экспертизу - не более одного месяца;
3) для проведения повторной
государ-
ственной экологичес-кой экспертизы – не более десяти рабочих дней.
6
Номер следующего действия
-
-
10-провер-ка услугода-
телем соответст-вия потребите-ля квалифика-ционным требова-
ниям и основаниям для выдачи заключения
-
-
Таблица 2. Описание действий СФЕ через услугодателя
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Услугодатель
ИС ГБД
«Е-лицензиро-
вание»
Услугодатель
ГБД ФЛ /ГБД ЮЛ
3
Наименование
действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на ИС ГБД «Е-лицензиро-
вание»
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных
Выбор сотрудником услугодателя электронной государственной услуги
Направление запроса на проверку данных потребителя в
ГБД ФЛ /ГБД ЮЛ
4
Форма завершения (данные, документ организацион-
но-распоряди-
тельное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государствен-
ной услуге
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутиза-ция запроса
5
Сроки исполнения
10-15 секунд
10 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Номер следующего действия
1-Проверка в ИС ГБД
«Е-лицензиро-
вание» подлинности данных логина и пароля сотрудника услугодателя
-
4
5-если есть нарушения в данных потребителя; 6-если авторизация прошла успешно
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока работ)
5
6
7
8
9
2
Наименование СФЕ
ИС ГБД
«Е-лицен-
зирование»
Услуго-
датель
ИС ГБД
«Е-лицен-
зирование»
ИС ГБД
«Е-лицен-
зирование»
ИС ГБД
«Е-лицен-
зирование»
3
Наименование
действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Формирова-ние сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных
Заполне-ние формы запроса с прикреп-лением докумен-тов
Регистра-
ция электрон-
ного документа в ИС ГБД «Е-лицен-
зирование» и обработка услуги в ИС ГБД «Е-лицен-
зирование»
Формирова-ние сообщения об отказе в запраши-
ваемой электрон-
ной государ-
ственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребите-ля в ИС ГБД «Е-лицен-
зирование»
Электронный документ (заключение)
4
Форма завершения (данные, документ организацион-
но-распоряди-
тельное решение)
Формирова-ние сообщения об отказе в запраши-
ваемой электрон-
ной государ-
ственной услуге
Отобра-
жение уведом-
ления об успешном формиро-вании запроса
Регистра-
ция запроса в системе с присвое-
нием номера заявлению
Формирова-ние сообщения об отказе в запраши-
ваемой электрон-
ной государст-венной услуге
Заключение
5
Сроки исполнения
1,5 минут
10-15 секунд
1,5 минут
-