Мұнайлы ауданында әлеуметтік көмек мөлшерін, мұқтаж азаматтар санаттарының тізбесін бекіту туралы
Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 2013 жылғы 19 қарашадағы № 16/166 шешімі, Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 13 желтоқсанда № 2320 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 16 сәуірдегі № 3/21 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 16.04.2021 № 3/21 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Ескерту. Тақырып қазақ тілінде жаңа редакцияда, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді- Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 25.04.2019 № 40/393 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы"Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі, "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы"2005 жылғы 13 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңдарына, сондай-ақ "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 қаулысына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек алушылар санатының тізбесі және шекті мөлшерлері № 1 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Атаулы күндер мен мерекелік күндерге біржолғы әлеуметтік көмек мөлшері, алушылар санаттарының тізбесі № 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Мұнайлы аудандық мәслихатының әлеуметтік мәселелер, заңдылық, құқық тәртібі, депутаттар өкілеттігі және әдеп мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (комиссия төрайымы Г. Себепбаева).
4. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткен соң осы шешімді аудан әкімдігінің ресми сайтында жариялауды қамтамасыз етсін (Б.Назар).
5. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Б. Курбанов
Аудандық
мәслихат хатшысы Б. Назар
"КЕЛІСІЛДІ"
"Мұнайлы аудандық жұмыспен
қамту және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімі" мемлекеттік мекемесінің
басшысы Ж. Тұманбаева
19 қараша 2013 жыл
"КЕЛІСІЛДІ"
"Мұнайлы аудандық экономика
және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
Ш. Сұңғат
19 қараша 2013 жыл
Мұнайлы аудандық мәслихатының
2015 жылғы 04 ақпандағы
№ 29/298 шешіміне 1 қосымша
Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек алушылар санатының тізбесі және шекті мөлшерлері

Об утверждении размеров социальной помощи и перечня категорий нуждающихся граждан в Мунайлинском районе
Решение Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 19 ноября 2013 года № 16/166. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 13 декабря 2013 года № 2320. Утратило силу решением Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 16 апреля 2021 года № 3/21
Сноска. Утратило силу решением Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 16.04.2021 № 3/21 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. В заголовок внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется решением Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 25.04.2019 № 40/393 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", а также постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить перечень категории получателей, предельные размеры социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации согласно приложению № 1.
2. Утвердить перечень категории получателей, размер социальной помощи к памятным датам и праздничным дням согласно приложению № 2.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Мунайлинского районного маслихата по социальным вопросам, законности, правопорядка, по депутатским полномочиям депутатов и этике (председатель комиссии Г. Себепбаева).
4. Обеспечить публикацию данного решения на офицальном сайте районного акимата после его государственной регистрации в департаменте Юстиции Мангистауской области (Б. Назар).
5. Решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Б. Курбанов
Секретарь
районного Маслихата Б.Назар
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Мунайлинский
районный отдел занятости и
социальных программ"
Ж. Туманбаева
19 ноября 2013 год
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Мунайлинский
районный отдел экономики и финансов"
Ш. Сунгат
19 ноября 2013 год
Приложение 1
к решению Мунайлинского
районного маслихата
от 04 февраля 2015 года № 29/298
Перечень категорий получателей, предельные размеры социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации

Ескерту. 1 - қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 03.10.2019 № 45/437 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
р/с
Санаттар тізбесі
Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде азаматтарды мұқтаждар санатына жатқызу үшін негіздеме
Шекті мөлшерлер
Өтініш білдіру мерзімдері
Төлеу мерзімділігі
Табысы есептелмей өмірлік қиын жағдай туындаған кездегі әлеуметтік көмек
1
Өмірлік қиын жағдай туындаған кездегі әлеуметтік көмекке мұқтаж азаматтар
Сұрапыл апат немесе өрттің салдарынан азаматқа (отбасыға) немесе оның мүлгігіне зиян келтіру
120 250 теңгеден артық емес
Өмірлік қиын жағдай туындаған кезден бастап 6 айдан кешіктірілмей
Жылына бір рет
Өтініш берушінің денсаулығына байланысты мемлекеттік жәрдемақы алмайтын келесі әлеуметтік мәні бар аурулардың болуы: онкологиялық аурулар, арнаулы туберкулезге қарсы медициналық мекемелерден шығарылған аурулар, иммуннитет тапшылығы вирусы жұққан аурулар және қант диабеті ауруы
60 125 теңгеден артық емес
Өмірлік қиын жағдай туындаған кезден бастап 6 айдан кешіктірілмей
Жылына бір рет
1.1
Облыс әкімінің гранты негізінде қабылданған күндізгі бөлімде оқитын студенттер
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен білім беру гранттары өңірлердің кадрларға қажеттілігі ескеріле отырып, талапкерлер өтініш білдірген нақты мамандықтар, тіл бөлімдері мен оқу нысандары бойынша жоғарғы оқу орындарында оқу үшін мамандықтар кезектілігіне сай білім беру грантын беру туралы куәлікті берумен қоса Ұлттық Біріңғай Тестілеу немесе Кешенді Тестілеу нәтижелері бойынша сертификаттар балдарына сәйкес конкурстық негізде беріледі
1) оқу орындарында көрсетілетін білім беру қызметінің баға мөлшері;
2) 12 025 теңге
Жыл сайын
Ай сайын
Оқу ақысын төлеу
Тамақтану және тұруға кететін шығындарды ішінара өтейтін ай сайынғы әлеуметтік төлемге төлеу оқу жылының 12 айында жүргізіледі
Табысы есептеліп өмірлік қиын жағдай туындаған кездегі әлеуметтік көмек
2
Мүгедек студенттер
Өтініш беру алдындағы он екі айға Маңғыстау облысы бойынша белгіленген, 4 еселік ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен, отбасының жан басына шаққандағы орташа табыстың және келісім-шарттың болуы кезінде Қазақстан Республикасының оқу орындарында бакалаврдың (резидентура) академиялық деңгейін алу үшін күндізгі бөлімде оқитын студенттерге білім беру қызметін төлеу
1) оқу орындарында көрсетілетін білім беру қызметінің баға мөлшері;

Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 03.10.2019 № 45/437 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
п/н
Перечень категорий
Основания для отнесения граждан к категории нуждающихся при наступлении трудной жизненной ситуации
Предельные размеры
Сроки обращения
Периодичность выплаты
Социальная помощь при наступлении трудной жизненной ситуации без учета дохода
1
Граждане, нуждающиеся в социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации
Причинение ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствие стихийного бедствия или пожара
не более 120 250 тенге
не позднее 6-ти месяцев с момента наступления трудной жизненной ситуации
Один раз в год
Наличие следующих социально-значимых заболеваний у заявителей не получающих государственные пособия по состоянию здоровья: онкологические заболевания, выписанные из специализированной противотуберкулезной медицинских организации, заразившихся вирусом иммунодефицита и заболевание сахарный диабет
не более 60 125 тенге
не позднее 6-ти месяцев с момента наступления трудной жизненной ситуации
Один раз в год
1.1
Студенты, обучающихся по очной форме обучения, принятые на основании гранта акима области
Образовательные гранты за счет средств местного бюджета присуждаются на конкурсной основе с учетом потребности региона в кадрах для обучения в высших учебных заведениях по конкретным специальностям, языковым отделениям и формам обучения в соответствии с баллами сертификатов по результатам Единого Национального Тестирования или Комплексного Тестирования согласно очередности специальностей, заявленных абитуриентами, с выдачей свидетельства о присуждении образовательного гранта
1) размер стоимости образовательных услуг, предоставляемых учебным заведением;
2) 12 025 тенге
Ежегодно
Ежемесячно
Оплата обучения
Ежемесячные социальные выплаты, частично покрывающие затраты на питание и проживание производятся в течение 12 месяцев учебного года
Социальная помощь при наступлении трудной жизненной ситуации с учетом дохода
2
Студенты инвалиды
Оплата образовательных услуг, студентам обучающимся по очной форме, для получения академической степени бакалавра (резидентура) в учебных заведениях Республики Казахстан, при наличии договора и среднедушевого дохода семьи, ниже 4 (четырех) кратной величины прожиточного минимума по Мангистауской области за двенадцать месяцев перед обращением
1) размер стоимости образовательных услуг, предоставляемых учебным заведением;

2) 12 025 теңге
Жыл сайын
Ай сайын
Оқу ақысын төлеу
Тамақтану және тұруға кететін шығындарды ішінара өтейтін ай сайынғы әлеуметтік төлемге төлеу оқу жылының 12 айында жүргізіледі
3
1) Тұл жетім студенттер, балалар үйінің, балалар ауылының тәрбиеленушілері;
2) келесі отбасыдан шыққан студенттер: егер ата-анасының біреуі немесе екеуі де мүгедек болуы, жасы бойынша ата-анасының екеуі де зейнеткер болуы, ата-анасының біреуі қайтыс болуы; төрт және одан да көп баласы бар, кәмелет жасқа толмаған балалармен бірге тұратын, соның қатарында кәмелет жасқа жеткеннен кейін оқу орнын аяқтаған уақытқа дейін (бірақ жиырма үш жасқа жеткенге дейін) жоғары оқу орнында, орташа, техникалық және кәсіби, орташадан кейінгі білім беру мекемелерінде күндізгі бөлімде оқитын балалары бар отбасылар
Мемлекеттік мекемелерді, мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын, білім беру, денсаулық сақтау, агроөнеркәсіптік, әлеуметтік қорғау, мәдениет және спорт кешендерін қамтамасыз ету, байланыс, туризм салаларының, сондай-ақ, экономиканың дамушы салаларында маркетинг пен менеджмент, ақпараттық-коммуникативтік технологияларды меңгерген білікті мамандарды даярлау мақсатында, өтініш беру алдындағы он екі айға Маңғыстау облысы бойынша белгіленген, 4 еселік ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен, отбасының жан басына шаққандағы орташа табыстың және келісім шарттың болуы кезінде Қазақстан Республикасының оқу орындарында бакалаврдың академиялық деңгейін алу үшін күндізгі бөлімде оқитын студенттерге білім беру қызметін төлеу
1) оқу орындарында көрсетілетін білім беру қызметінің баға мөлшері;
2) 12 025 теңге
Жыл сайын
Ай сайын
Оқу ақысын төлеу
Тамақтануға және тұруға кететін шығындарды ішінара өтейтін ай сайынғы әлеуметтік төлемге төлеу оқу жылының 12 айында жүргізіледі
4
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 29 желтоқсанындағы "Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы" Заңының 6 бабында қарастырылған негіздеме бойынша тұлғалар (отбасылар); емделуге отбасы мүшесінің біреуі қайтыс болуына байланысты, тұрмыстық қажеттіліктерге, дәрі дәрмек, мектепке керек жарақтарын алуға мұқтаж басқада тұлғалар (отбасылар)
Өтініш беру алдындағы тоқсанға Маңғыстау облысы бойынша белгіленген, 1,5 еселік ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен, отбасының жан басына шаққандағы орташа табыстың болуы
96 200 теңгеден артық емес
Өтініш берген күннен бастап
Жылына бір рет
5
Көпбалалы отбасылар
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алатын, бірге тұратын кәмелетке толмаған төрт және оданда көп балалары, оның ішінде кәмелеттік жасқа толғаннан кейін білім беру ұйымдарын бітіретін уақытқа дейін (бірақ әрі дегенде жиырма үш жасқа толғанға дейін орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары білім беру ұйымдарында күндізгі нысаны бойынша білім алатын балалары бар көпбалалы отбасылар)
100 (жүз) мың теңге
-
Жылына бір рет
Мұнайлы аудандық мәслихатының
2015 жылғы 04 ақпандағы
№ 29/298 шешіміне 2 қосымша
Атаулы күндер мен мерекелік күндерге бір жолғы әлеуметтік көмек мөлшері, алушылар санаттарының тізбесі

2) 12 025 тенге
Ежегодно
Ежемесячно
Оплата обучения
Ежемесячные социальные выплаты, частично покрывающие затраты на питание и проживание производятся в течение 12 месяцев учебного года
3
1) Студенты круглые сироты, воспитанники детских домов, детской деревни;
2) студенты из следующих семей:
если один или оба родителя инвалиды, оба родителя пенсионеры по возрасту, смерть одного из родителей; имеющие четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, в том числе детей, обучающихся по очной форме обучения в организациях среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, высших учебных заведениях, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания ими учебных заведений (но не более чем до достижения двадцати трехлетнего возраста)
Оплата образовательных услуг, студентам обучающимся по очной форме, для получения академической степени бакалавра (резидентура) в учебных заведениях Республики Казахстан, в целях подготовки квалифицированных специалистов для обеспечения государственных учреждений, государственных казенных предприятий образования, здравоохранения, агропромышленного комплекса, социальной защиты, культуры и спорта связи, сферы туризма, а так же в развивающихся отраслях экономики, маркетинг и менеджмента, информационно-коммуникативных технологии при наличии договора и среднедушевого дохода семьи, ниже 4 (четырех) кратной величины прожиточного минимума по Мангистауской области за двенадцать месяцев перед обращением
1) размер стоимости образовательных услуг, предоставляемых учебным заведением;
2) 12 025 тенге
Ежегодно
Ежемесячно
Оплата обучения
Ежемесячные социальные выплаты, частично покрывающие затраты на питание и проживание производятся в течение 12 месяцев учебного года
4
Лица (семьи) по основаниям предусмотренных статьей 6 Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года "О специальных социальных услугах";
Другие лица (семьи) нуждающиеся в лечении, в связи со смертью одного из членов семьи, на бытовые нужды, на приобретение медикаментов, школьных принадлежностей
Наличие среднедушевого дохода, семьи ниже 1,5 кратной величины прожиточного минимума по Мангистауской области, предшествующий кварталу обращения
не более 96 200 тенге
со дня подачи заявления
Один раз в год
5
Многодетные семьи
Многодетным семьям, имеющих четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, в том числе детей, обучающихся по очной форме обучения в организациях среднего, технического и профессионального, послесредного, высшего образования, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания организаций образования (но не более чем до достижения двадцати трехлетнего возраста) получающих государственную адресную социальную помощь
100 (сто) тысяч тенге
-
Один раз в год
Приложение 2
к решению Мунайлинского
районного маслихата
от 04 февраля 2015 года № 29/298
Перечень категории получателей, размер социальной помощи памятным датам и праздничным дням

Ескерту. 2 - қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 03.10.2019 № 45/437 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атаулы күндер мен мерекелік күндер тізімі
Санаты
Әлеуметтік көмек мөлшері
Әлеуметтік көмек төлеу мерзімділігі
Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 5 сәуірдегі "Қазақстан Республикасындағы арнаулы мемлекеттік жәрдемақы туралы" Заңына сәйкес арнаулы мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар
1
22 наурыз – Наурыз мерекесі
"Алтын алқа" алқаларымен марапатталған көп балалы аналар, Бұрынғы Кеңес Социалистік Республикалар Одағының "Батыр ана", "Аналық даңқ" (1,2,3 дәрежесі) ордендерімен, "Аналық медалі" (2 дәрежесі) медалімен марапатталған көп балалы аналар
4 810 теңге
Жылына бір рет
Барлық топтағы мүгедектер, 16 жастан 18 жасқа дейінгі барлық топтағы мүгедек балалар және 16 жасқа дейінгі балалар
12 025 теңге
Жылына бір рет
2
1986 жыл 26 сәуір –Чернобыль атом электр станциясындағы апат күні
Чернобыль атом электр станциясындағы апатты жою салдарынан мүгедек болған тұлғалар
144 300 теңге
Жылына бір рет
1986-1987 жылдардағы Чернобыль атом электр станциясындағы апатты жоюға қатысушылар
120 250 теңге
Жылына бір рет
1988-1989 жылдардағы Чернобыль атом электр станциясындағы апатты жоюға қатысушылар
48 100 теңге
Жылына бір рет
3
1 мамыр – Қазақстан Халқының бірлігі мерекесі
Барлық топтағы мүгедектер, 16 жастан 18 жасқа дейінгі барлық топтағы мүгедек балалар және 16 жасқа дейінгі мүгедек балалар
12 025 теңге
Жылына бір рет
4
9 мамыр – Жеңіс күні
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері
240 500 теңге
Жылына бір рет
Жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген тұлғалар (Чернобыль атом электр станциясындағы апатты жою салдарынан мүгедек болған тұлғалардан басқа)
144 300 теңге
Жылына бір рет
Жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген тұлғалар (1986-1987 жылдардағы Чернобыль атом электр станциясындағы апатты жоюға қатысушылардан басқа)
120 250 теңге
Жылына бір рет
Ұлы Отан соғыс жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңес Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған адамдар, сондай-ақ 1941 жылғы 22 маусым 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемінде 6 ай жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңес Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталмаған адамдар

Сноска. Приложение 2 - в редакции решения Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 03.10.2019 № 45/437 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Перечень памятных дат и праздничных дней
Категория
Размер социальной помощи
Периодичность выплаты социальной помощи
Получатели специального государственного социального пособия в соответствии с Законом Республики Казахстан от 5 апреля 1999 года "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан"
1
22 марта – Праздник Наурыз
Многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алка", "Кумис алка", награжденные орденами "Мать героиня", "Материнская слава" (1,2,3 степени), медалью "Медаль материнства" (2 степени) бывшего Союза Советских Социалистических Республик
4 810 тенге
Один раз в год
Инвалиды всех групп, дети-инвалиды с 16 до18 лет всех групп и дети-инвалиды до 16 лет
12 025 тенге
Один раз в год
2
26 апреля 1986 год – День аварии на Чернобыльской атомной электростанции
Лица, ставшие инвалидами вследствие ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции
144 300 тенге
Один раз в год
Участники ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции в 1986-1987 годах
120 250 тенге
Один раз в год
Участники ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции в 1988-1989 годах
48 100 тенге
Один раз в год
3
1 мая – Праздник Единства народа Казахстана
Инвалиды всех групп, дети-инвалиды с 16 до 18 лет всех групп и дети-инвалиды до 16 лет
12 025 тенге
Один раз в год
4
9 мая – День Победы
Участники и инвалиды Великой Отечественной войны
240 500 тенге
Один раз в год
Лица, приравненные по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны (кроме лиц, ставших инвалидами вследствие ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции)
144 300 тенге
Один раз в год
Лица, приравненные по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны (кроме участников ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции в 1986-1987 годах)
120 250 тенге
Один раз в год
Лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны

96 200 теңге
Жылына бір рет
Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза болған жауынгерлердің қайта некеге отырмаған жесірлері, Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 5 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар туралы" Заңының 4 бабаның 3,4 тармақтарында көрсетілген тұлғалар
96 200 теңге
Жылына бір рет
Ауғаныстандағы немесе соғыс қимылдары жүргізілген басқа мемлекеттердегі соғыс қимылдары кезінде қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе жаралану, контузия алу, мертігу, ауру салдарынан қайтыс болған әскери қызметшілердің, арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің отбасылары; бейбіт уақытта әскери қызмет арнаулы мемлекеттік органдарда қызмет атқару кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшілердің, арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің отбасылары, қызметтік міндеттерін атқару кезінде қаза тапқан ішкі істер органдары қызметкерлерінің отбасылары: Чернобыль атом электр станциясындағы апаттық және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқада радиациялық апаттар мен авариялардың салдарын жою кезінде қаза тапқандардың отбасылары: сәуле аурулары салдарынан қайтыс болғандардың немесе қайтыс болған мүгедектердің, сондай-ақ қайтыс болуы Чернобыль атом электр станциясындағы апаттық және азаматтық немесе әскери мақсаттағы обьектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың және ядролық сынақтардың әсеріне белгіленген тәртіппен байланысты болған азаматтардың отбасылары
96 200 теңге
Жылына бір рет
Екiншi рет некеге тұрмаған, қайтыс болған соғыс мүгедектерiнiң және соларға теңестiрiлген мүгедектердiң әйелдерi (күйеулерi), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргізушілердің, "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған, жалпы ауруға шалдығу, еңбекте мертігу және басқа да себептер (құқыққа қайшы келетiндерiн қоспағанда) салдарынан мүгедек деп танылған азаматтардың әйелдерi (күйеулерi)
96 200 теңге
Жылына бір рет
Ұлы Отан соғысы ардагерлерінің, соғыста қаза тапқан майдангерлердің отбасы мүшелері мен туыстарының батыр қалаларға және әскери Даңқ қалаларына, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына мүше мемлекеттердің аумағында шайқас болған жерлерге баруын қамтамасыз ету мақсатында өтініш білдірген азаматтарға
150 000 теңгеден артық емес
2016 жылдың 1 қаңтарына дейін
5
1 маусым– Балаларды қорғау күні
16 жастан 18 жасқа дейінгі барлық топтың мүгедек балалары және 16 жасқа дейінгі мүгедек балалар
12 025 теңге
Жылына бір рет
6
29-тамыз Полигонның жабылуы
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтар

96 200 тенге
Один раз в год
Вдовы, погибших воинов в годы Великой Отечественной войны, не вступившие в повторный брак, лица, указанные в подпунктах 3, 4 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 5 апреля 1999 года "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан"
96 200 тенге
Один раз в год
Семьи военнослужащих, сотрудников специальных государственных органов, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действии в Афганистане или в других государствах, в которых велись боевые действия; семьи военнослужащих, сотрудников специальных государственных органов, погибших (умерших) при прохождении воинской службы, службы в специальных государственных органах в мирное время, семьи сотрудников органов внутренних дел, погибших при исполнении служебных обязанностей; семьи погибших при ликвидации последствии катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварии на объектах гражданского или военного назначения; семьи умерших вследствие лучевой болезни или умерших инвалидов, а также граждан, смерть которых в установленном порядке связана с воздействием катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения и ядерных испытаний
96 200 тенге
Один раз в год
Не вступившие в повторный брак жены (мужья) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также жены (мужья) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан награжденных медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Жителю блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных)
96 200 тенге
Один раз в год
Для обеспечения поездки участников Великой Отечественной войны, членов семей и близких воинов погибших на войне посетить города герой и города Славы, в места боев на территории государств участников Содружества Независимых Государств, а также граждан заявивших желание посещения места захоронения казахстанских воинов
не более 150 000 тенге
до 1 января 2016
5
1 июня – День защиты детей
Дети-инвалиды с 16 до 18 лет всех групп и дети-инвалиды до 16 лет
12 025 тенге
Один раз в год
6
29-августа закрытие Полигона
Граждане, пострадавшие вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне

20 000 теңге
Жылына бір рет
7
30 тамыз – Қазақстан Республикасының Конституция күні
Асыраушысынан айырылуы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы (балаларға) алушылар
19 240 теңге
Жылына бір рет
Қазақстан Республикасы алдында сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған тұлғалар
144 300 теңге
Жылына бір рет
Барлық топтағы мүгедектер, 16 жастан 18 жасқа дейінгі барлық топтағы мүгедек балалар және 16 жасқа дейінгі мүгедек балалар
12 025 теңге
Жылына бір рет
8
6 қазан – Қазақстан Республикасының мүгедектер күні
Барлық топтағы мүгедектер, 16 жастан 18 жасқа дейінгі барлық топтағы мүгедек балалар және 16 жасқа дейінгі мүгедек балалар
12 025 теңге
Жылына бір рет
9
16 желтоқсан – Тәуелсіздік күні
Барлық топтағы мүгедектер, 16 жастан 18 жасқа дейінгі барлық топтағы мүгедек балалар және 16 жасқа дейінгі мүгедек балалар
12 025 теңге
Жылына бір рет
Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 5 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар туралы" Заңына сәйкес арнаулы мемлекеттік жәрдемақы алмайтын тұлғалар санаты
10
1 қазан – Халықаралық қарттар күні
Жасы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар және 70 жастан асқан зейнеткерлер
4 810 теңге
Жылына бір рет
11
30 тамыз – Қазақстан Республикасының Конституция күні
1991 жылға дейін Маңғыстау облысы алдында сіңірген ерекше еңбегі үшін дербес зейнетақы тағайындалған тұлғалар
86 580 теңге
Жылына бір рет

20 000 тенге
Один раз в год
7
30 августа – День Конституции Республики Казахстан
Получателям государственного социального пособия по утере кормильца (на детей)
19 240 тенге
Один раз в год
Лица, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан
144 300 тенге
Один раз в год
Инвалиды всех групп, дети-инвалиды с 16 до 18 лет всех групп и дети-инвалиды до 16 лет
12 025 тенге
Один раз в год
8
6 октября – День инвалидов в Республике Казахстан
Инвалиды всех групп, дети-инвалиды с 16 до 18 лет всех групп и дети-инвалиды до 16 лет
12 025 тенге
Один раз в год
9
16 декабря – День Независимости
Инвалиды всех групп, дети-инвалиды с 16 до 18 лет всех групп и дети-инвалиды до 16 лет
12 025 тенге
Один раз в год
Категория лиц, не получающих специального государственного пособия в соответсвии с Законом Республики Казахстан от 5 апреля 1999 года "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан"
10
1 октября – Международный день пожилых людей
Пенсионеры по возрасту старше 70 лет и получатели социального государственного пособия по возрасту
4 810 тенге
Один раз в год
11
30 августа – День Конституции Республики Казахстан
Лица, которым была назначена персональная пенсия за особые заслуги перед Мангистауской областью до 1991 года
86 580 тенге
Один раз в год