Жангелдин ауданының 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 2013 жылғы 28 желтоқсандағы № 136 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 30 желтоқсанда № 4380 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Жангелдин аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жангелдин ауданының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2025835,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 181053,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 4810,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 7670,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 1832302,6 мың теңге;
2) шығындар – 2069212,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 10407,8 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 11181,8 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 774,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -53784,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 53784,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 27.11.2014 № 197 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің мынадай мөлшерлерде қарастырылғаны ескерілсін:
1) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 24287,0 мың теңге сомасында;
2) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға - 7490,0 мың теңге сомасында;
3) негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде химия кабинеттерін оқу құралдарымен жарақтандыруға - 6883,0 мың теңге сомасында;
4) мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға - 476,0 мың теңге сомасында;
5) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге - 1374,0 мың теңге сомасында;
6) 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге - 5040,0 мың теңге сомасында;
7) мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші болып табылмайтын қызметкерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың қызметкерлерінің лауазымдық еңбекақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге - 50627,9 мың теңге сомасында.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 25.04.2014 № 175; 27.11.2014 № 197 шешімдерімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).

О районном бюджете Джангельдинского района на 2014-2016 годы
Решение маслихата Жангельдинского района Костанайской области от 28 декабря 2013 года № 136. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 30 декабря 2013 года № 4380
Сноска. Заголовок в редакции решения маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 21.02.2014 № 142 (вводится в действие с 01.01.2014).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Джангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Джангельдинского района на 2014-2016 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 2025835,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 181053,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 4810,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала- 7670,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1832302,6 тысячи тенге;
2) затраты – 2069212,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 10407,8 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 11181,8 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов - 774,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -53784,6 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 53784,6 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 27.11.2014 № 197 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Учесть, что в бюджете района на 2014 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
1) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме - 24287,0 тысяч тенге;
2) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме - 7490,0 тысяч тенге;
3) на оснащение учебным оборудованием кабинетов химии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования в сумме - 6883,0 тысячи тенге;
4) на реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в сумме – 476,0 тысяч тенге;
5) на выплату государственной адресной социальной помощи в сумме - 1374,0 тысячи тенге;
6) на выплату государственной пособий на детей до 18 лет в сумме – 5040,0 тысяч тенге;
7) на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов в сумме - 50627,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 25.04.2014 № 175 (вводится в действие с 01.01.2014); от 27.11.2014 № 197 (вводится в действие с 01.01.2014).

2-1. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте мынадай мөлшерлерде нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін:
республикалық бюджетке 373,6 мың теңге сомасында;
облыстық бюджетке 58,2 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 2-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 21.02.2014 № 142 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 08.08.2014 № 181 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2014 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің мынадай мөлшерлерде қарастырылғаны ескерілсін:
мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға - 119,0 мың теңге сомасында;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға - 1713,0 мың теңге сомасында;
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге – 167,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 27.11.2014 № 197 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2014 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 1454579,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2014 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық және республикалық бюджеттерден нысаналы даму трансферттер түсімінің мынадай мөлшерлерде қарастырылғаны ескерілсін:
Жангелдин ауданының Саға ауылын сумен қамтамасыз ету құрылысына - 279469,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
республикалық трансферттен – 251522,0 мың теңге;
облыстық трансферттен – 27947,0 мың теңге.
6. 2014 жылға арналған аудан бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер түсімі - 18175,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
7. Жангелдин ауданының жергілікті атқарушы органының 2014 жылға арналған резерві-500,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 24.10.2014 № 193 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2014 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
9. 2014-2016 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемін анықтау кезінде жергілікті бюджеттердің шығыстар базасына мынадай мөлшерлерде қосымша қосылғандығы ескерілсін:
1) жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға – 11091,0 мың теңге сомасында;

2-1. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрен возврат целевых трансфертов в следующих размерах:
в республиканский бюджет в сумме 373,6 тысячи тенге;
в областной бюджет в сумме 58,2 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 21.02.2014 № 142 (вводится в действие с 01.01.2014); в редакции решения маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 08.08.2014 № 181 (вводится в действие с 01.01.2014).
3. Учесть, что в бюджете района на 2014 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета в следующих размерах:
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в сумме в сумме – 119,0 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме - 1713,0 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме - 167,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 27.11.2014 № 197 (вводится в действие с 01.01.2014).
4. Учесть, что в бюджете района на 2014 год предусмотрен объем субвенций, передаваемой из областного бюджета в сумме 1454579,0 тысяч тенге.
5. Учесть, что в бюджете района на 2014 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие, из областного и республиканского бюджетов в следующих размерах:
на строительства водоснабжения в селе Сага Джангельдинского района в сумме - 279469,0 тысячи тенге, в том числе:
из республиканского трансферта – 251522,0 тысяч тенге;
из областного трансферта – 27947,0 тысяч тенге.
6. Учесть, что в бюджете района на 2014 год предусмотрено поступление бюджетных кредитов для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме - 18175,0 тысяч тенге.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа Джангельдинского района на 2014 год в сумме - 500,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 24.10.2014 № 193 (вводится в действие с 01.01.2014).
8. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2014 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
9. Учесть, что дополнительно включенные в базу расходов местных бюджетов, при определении объемов трансфертов общего характера на 2014-2016 годы в следующих размерах:
1) на увеличение штатной численности местных исполнительных органов в сумме – 11091,0 тысяча тенге;

2) әкімдіктердің объектілерін қорғауды қамтамасыз етуге – 3227,0 мың теңге сомасында;
3) мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға – 9596,0 мың теңге сомасында;
4) қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағу үшін ай сайын ақша қаражатын төлеуге – 4340,0 мың теңге сомасында;
5) бруцелезбен ауыратын санитариялық союға жіберілетін ауыл шаруашылығы малдарының (ірі қара және ұсақ малдың) құнын (50%-ға дейін) өтеуге – 11295,0 мың теңге сомасында;
6) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға - 5723,0 мың теңге сомасында;
7) эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге – 54288,0 мың теңге сомасында;
8) "Өңiрлердi дамыту" бағдарламасы шеңберiнде өңiрлердiң экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруға - 13046,0 мың теңге сомасында.
10. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жангелдин аудандық мәслихатының
кезекті сессиясының төрайымы               Г. Омарова
Жангелдин аудандық
мәслихат хатшысы                           С. Нургазин
КЕЛІСІЛДІ:
"Жангелдин ауданының экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
__________________ Е. Биржикенов
Мәслихаттың 2013 жылғы
28 желтоқсандағы № 136
шешіміне 1-қосымша
Жангелдин ауданының 2014 жылға арналған аудандық бюджеті

2) на обеспечение охраны объектов акиматов в сумме – 3227,0 тысяча тенге;
3) на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования в сумме - 9596,0 тысячи тенге;
4) на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме - 4340,0 тысячи тенге;
5) на возмещение (до 50%) стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота), больных бруцеллезом направляемых на санитарный убой в сумме - 11295,0 тысячи тенге;
6) на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме - 5723,0 тысяча тенге;
7) на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме - 54288,0 тысяч тенге;
8) на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" в сумме - 13046,0 тысяча тенге.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель очередной сессии
Жангельдинского районного
маслихата                                  Г. Омарова
Секретарь Жангельдинского
районного маслихата                        С. Нургазин
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
Джангельдинского района"
__________________ Е. Биржикенов
Приложение 1 к решению
маслихата от 28 декабря
2013 года № 136
Районный бюджет Джангельдинского района на 2014 год