2014 жылға арналған халықтың нысаналы топтарын анықтау туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 18 желтоқсандағы № 1036 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 13 қаңтарда № 4405 болып тіркелді
"Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 5-бабының 2-тармағына, 7-бабының 2) тармақшасына сәйкес, Қостанай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымшаға сәйкес 2014 жылға арналған Қостанай ауданының аумағында тұратын халықтың нысаналы топтары анықталсын.
2. Қостанай ауданы әкімдігінің "Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі, "Қостанай ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі халықтың нысаналы топтарына жататын адамдарды жұмысқа орналастыру бойынша шаралар қарастырсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                А. Ахметжанов
Әкімдіктің
2013 жылғы 18 желтоқсандағы
№ 1036 қаулысына қосымша
2014 жылға арналған Қостанай ауданының аумағында
тұратын халықтың нысаналы топтары
1. Табысы аз адамдар.
2. Жиырма бір жасқа дейінгі жастар.
3. Балалар үйлерінің тәрбиеленушілері, жетім балалар мен ата-ананың қамқорлығысыз қалған жиырма үш жасқа дейінгі балалар.
4. Кәмелетке толмаған балаларды тәрбиелеп отырған жалғызілікті, көп балалы ата-аналар.
5. Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен асырауында тұрақты күтімді, көмекті немесе қадағалуды қажет етеді деп танылған адамдары бар азаматтар.
6. Зейнеткерлік жас алдындағы адамдар (жасына байланысты зейнеткерлікке шығуға екі жыл қалған).
7. Мүгедектер.
8. Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері қатарынан босаған адамдар.
9. Бас бостандығынан айыру және (немесе) мәжбүрлеп емдеу орындарынан босатылған адамдар.
10. Оралмандар.
11. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарын бітірушілер.
12. Жұмыс беруші-заңды тұлғаның таратылуына не жұмыс беруші-жеке тұлғаның қызметін тоқтатуына, қызметкерлер санының немесе штатының қысқаруына байланысты жұмыстан босатылған адамдар.
13. Қылмыстық–атқару инспекциясы пробация қызметінің есебінде тұрған адамдар.
14. Ұзақ (он екі айдан аса) жұмыспен қамтылмаған адамдар.
15. Жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органда жұмыссыз ретінде тіркелген елу бес жастан асқан адамдар.
16. Алған мамандығы бойынша еңбек өтілі мен тәжірибесі жоқ, жиырма бір жастан жиырма тоғыз жас аралығындағы жұмыспен қамтылмаған жастар.
17. Уәкілетті органның жолдамасы бойынша кәсіби оқуды аяқтаған жұмыссыз адамдар.

Об определении целевых групп населения на 2014 год
Постановление акимата Костанайского района Костанайской области от 18 декабря 2013 года № 1036. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 13 января 2014 года № 4405
В соответствии с пунктом 2 статьи 5, подпунктом 2) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", акимат Костанайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить целевые группы населения, проживающие на территории Костанайского района на 2014 год, согласно приложению.
2. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ" акимата Костанайского района, коммунальному государственному учреждению "Центр занятости акимата Костанайского района" предусмотреть меры по трудоустройству лиц, относящихся к целевым группам населения.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                                А. Ахметжанов
Приложение
к постановлению акимата
от 18 декабря 2013 года
№ 1036
Целевые группы населения, проживающие на территории
Костанайского района, на 2014 год
1. Малообеспеченные.
2. Молодежь в возрасте до двадцати одного года.
3. Воспитанники детских домов, дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, в возрасте до двадцати трех лет.
4. Одинокие, многодетные родители, воспитывающие несовершеннолетних детей.
5. Граждане, имеющие на содержании лиц, которые в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, признаны нуждающимися в постоянном уходе, помощи или надзоре.
6. Лица предпенсионного возраста (за два года до выхода на пенсию по возрасту).
7. Инвалиды.
8. Лица, уволенные из рядов Вооруженных сил Республики Казахстан.
9. Лица, освобожденные из мест лишения свободы и (или) принудительного лечения.
10. Оралманы.
11. Выпускники организаций высшего и послевузовского образования.
12. Лица, высвобожденные в связи с ликвидацией работодателя-юридического лица либо прекращением деятельности работодателя-физического лица, сокращением численности или штата работников.
13. Лица, состоящие на учете службы пробации уголовно-исполнительной инспекции.
14. Лица, длительно (более двенадцати месяцев) незанятые.
15. Лица старше пятидесяти лет, зарегистрированные в уполномоченном органе по вопросам занятости в качестве безработных.
16. Незанятая молодежь в возрасте от двадцати одного года до двадцати девяти лет, не имеющая стажа и опыта работы по полученной профессии.
17. Безработные лица, завершившие профессиональное обучение по направлению уполномоченного органа.