2013 жылы субсидияланатын басым ауыл шаруашылығы дақылдарының түрлері бойынша оңтайлы себу мерзімдерін айқындау туралы
Қостанай облысы Мендіқара ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 15 сәуірдегі № 164 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 22 мамырда № 4138 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 4 наурыздағы № 221 қаулысымен бекітілген Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға жергілікті бюджеттерден субсидиялау қағидасының 12-тармағына сәйкес, "Қостанай ауыл шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің ұсынымдары негізінде Меңдіқара ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Субсидияланатын басым ауыл шаруашылығы дақылдарының түрлері бойынша оңтайлы себу мерзімдері айқындалсын:
жазғы дақылдар
15 мамырдан бастап 5 маусымға
дейін;
күздік дақылдар
25 тамыздан бастап 10 қыркүйекке
дейін;
дәнді-бұршақ тұқымдас
дақылдар
15 мамырдан бастап 5 маусымға
дейін;
майлы дақылдар
15 мамырдан бастап 30 мамырға
дейін;
жемшөптік дақылдар
15 мамырдан 10 маусымға дейін;
бірінші өсу жылдарындағы
бұршақ тұқымдас көпжылдық
шөптер
бірінші мерзім - 1 мамырдан
бастап 31 мамырға дейін, екінші
мерзім – 5 шілдеден бастап 10
қыркүйекке дейін;
шабындық жерлерді
шалғындандыру үшін егілген
көпжылдық шөптер
бірінші мерзім - 1 мамырдан
бастап 31 мамырға дейін, екінші
мерзім – 5 шілдеден бастап
10 қыркүйекке дейін;
сүрлемдік жүгері мен
күнбағыс
15 мамырдан бастап 31 мамырға
дейін;
көкөністер
25 сәуірден бастап 10 маусымға
дейін;
тамшылап суарылатын
көкөністер
25 сәуірден бастап 10 маусымға
дейін;
бақша дақылдары
25 сәуірден бастап 10 маусымға
дейін;
картоп
10 мамырдан бастап 5 маусымға
дейін;
тамшылап суарылатын
картоп
10 мамырдан бастап 5 маусымға
дейін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Т.Т. Тұрағұловқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Меңдіқара
ауданының әкімі                            Н. Денинг
КЕЛІСІЛДІ:
"Меңдіқара ауданының ауыл
шаруашылығы бөлімі" коммуналдық
мемлекеттік мекемесінің бастығы
______________ А. Ковальчук

Об определении оптимальных сроков сева по виду субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур в 2013 году
Постановление акимата Мендыкаринского района Костанайской области от 15 апреля 2013 года № 164. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 22 мая 2013 года № 4138
В соответствии с пунктом 12 Правил субсидирования из местных бюджетов на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 221, на основании рекомендаций товарищества с ограниченной ответственностью "Костанайский научно-исследовательский институт сельского хозяйства" акимат Мендыкаринского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить оптимальные сроки сева по виду субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур:
яровые зерновые
с 15 мая по 5 июня;
озимые зерновые
с 25 августа по 10 сентября;
зернобобовые культуры
с 15 мая по 5 июня;
масличные культуры
с 15 мая по 30 мая;
кормовые культуры
с 15 мая по 10 июня;
многолетние бобовые травы
первого года жизни
первый срок - с 1 мая по 31
мая, второй срок – с 5 июля
по 10 сентября;
многолетние травы, посеянные
для залужения сенокосных
угодий
первый срок - с 1 мая по 31
мая, второй срок – с 5 июля
по 10 сентября;
кукуруза и подсолнечник
на силос
с 15 мая по 31 мая;
овощи
с 25 апреля по 10 июня;
овощи на капельном орошении
с 25 апреля по 10 июня;
бахчевые культуры
с 25 апреля по 10 июня;
картофель
с 10 мая по 5 июня;
картофель на капельном
орошении
с 10 мая по 5 июня.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Турагулова Т.Т.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Мендыкаринского района                     Н. Денинг
СОГЛАСОВАНО:
Начальник коммунального
государственного учреждения
"Отдел сельского хозяйства
Мендыкаринского района"
_____________ А. Ковальчук