2013 жылға қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы
Қостанай облысы Науырзым ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 31 қаңтардағы № 54 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 22 ақпанда № 4038 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 20-бабының 5-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабына сәйкес Науырзым ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес 2013 жылға Науырзым ауданында жұмыссыздар үшін ұйымдастырылатын ұйымдардың тізбесі, қоғамдық жұмыстардың түрлері, көлемі мен нақты жағдайлары бекітілсін.
2. Қоғамдық жұмыстарда жұмыспен қамтылған азаматтардың еңбегіне төленетін ақысы аудандық бюджет қаражаттары есебінен айына айлық жалақының ең төменгі бір жарым мөлшерінде бекітілсін.
3. "Науырзым ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі 2013 жылға арналған қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру кезінде осы қаулыны басшылыққа алсын.
4. Мыналар:
1) Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар мен әлеуметтік салық аудандық бюджеттен өтелінетіндігі және жұмыс берушілердің есеп айырысу шоттарына аударылатындығы;
2) жалақыны есептеу және төлеу бойынша екінші деңгейдегі банктердің қызметтеріне комиссиялық сыйақы төлеу шығындары қоғамдық жұмыстарды орындауға арналған шартта белгіленген мөлшерде жұмыс берушілердің есеп айырысу шоттарына аудандық бюджеттен өтелінетіндігі белгіленсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары А.Т. Исмаиловқа жүктелсін.
6. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                А. Балғарин
Әкімдіктің
2013 жылғы 31 қаңтардағы
№ 54 қаулысына қосымша
2013 жылға Науырзым ауданында жұмыссыздар
үшін ұйымдастырылатын, ұйымдардың тізбесі, қоғамдық
жұмыстардың түрлері, көлемі мен нақты жағдайлары
Кәсіпо-
рынның
атауы
Жұмыс-
тардың
орын-
дала-
тын
орны
Еңбегі-
не тө-
ленетін
ақы
Адам
саны
Жұмыстардың түрлері мен көлемі
Жұмыстар-
дың нақты
жағдайла-
ры
Науырзым
ауданы
әкімді-
гінің
"Науыр-
зым
сервис"
жауап-
кершілі-
гі
шектеулі
серік-
тестігі
Қара-
меңді
селосы
айлық
жалақы-
ның ең
төменгі
1,5
мөлше-
рінде
71
47
Қызметкердің алдын ала кәсіптік
даярлаудан өтуін талап етпейтін
қоғамдық жұмыстардың түрлері:
Селоның Шақшақ Жәнібек,
А. Байтұрсынов, Қабанбай батыр,
Мешітбай Сүгірұлы, Шаяхметов,
Абылайхан, Победа, Сәтбаев,
Баймағамбетов, Қазыбек би, Абай,
Бауыржан Момышұлы, Амангелді
көшелерін қоқыстан, құмнан,
балшықтан жинау 14800 шаршы метр.
Жиектастарды жер балшығынан және
шаңнан тазарта отырып ақтау 9000
шаршы метр.
Автовокзал ғимаратынан Қарамеңді
селосы - Қостанай бағытындағы
шыға беріс аркаға дейін 50 метр
қашықтықта 10800 шаршы метр және
Өлеңді ауылы бағытындағы аркаға
дейін автотрассаның жиегі мен
кюветін қоқыстан тазарту 1200 шаршы
метр.
Шақшақ Жәнібек, А. Байтұрсынов,
Қабанбай батыр, Мешітбай Сүгірұлы,
Шаяхметов, Абылайхан, Победа,
Сәтбаев, Баймағамбетов, Қазыбек би,
Абай, Бауыржан Момышұлы,
І. Жансүгіров көшелерінің асфальт
жабынын қоқыстан, құмнан
сыпырғышпен сыпыру 10150 шаршы
метр.
Көшелердегі ағаш өскіндерін және
бұталарды бұтау, барлығы 9450 метр,
соның ішінде Шақшақ Жәнібек 300
метр, Қабанбай батыр 150 метр,
Абылайхан 1800 метр, А. Байтұрсынов
1200 метр, Сәтбаев 1500 метр,
Победа 900 метр, Баймағамбетов 900

Об организации общественных работ на 2013 год
Постановление акимата Наурзумского района Костанайской области от 31 января 2013 года № 54. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 22 февраля 2013 года № 4038
В соответствии с пунктом 5 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат Наурзумского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить перечень организаций, виды, объемы и конкретные условия общественных работ, организуемых для безработных в Наурзумском районе на 2013 год, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Утвердить оплату труда граждан, занятых на общественных работах, в размере полутораминимальной месячной заработной платы в месяц за счет средств районного бюджета.
3. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ Наурзумского района" руководствоваться настоящим постановлением при организации общественных работ на 2013 год.
4. Определить, что:
1) социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования и социальный налог возмещаются из районного бюджета и перечисляются на расчетные счета работодателей;
2) расходы на оплату комиссионного вознаграждения за услуги банков второго уровня по зачислению и выплате заработной платы в размерах, установленных договором на выполнение общественных работ, возмещаются из районного бюджета на расчетные счета работодателей.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Исмаилова А.Т.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                                А. Балгарин
Приложение
к постановлению акимата
от 31 января 2013 года
№ 54
Перечень организаций, виды, объемы
и конкретные условия общественных работ,
организуемых для безработных в Наурзумском
районе на 2013 год
Наименование
предприятия
Место
вы-
пол-
нения
работ
Опла-
та
труда
Коли-
че-
ство
чело-
век
Виды и объемы работ
Конкретные
условия работ
Товарищество
с ограничен-
ной ответ-
ственностью
"Наурзум
сервис"
акимата
Наурзумского
района
село
Кара-
менды
1,5
мини-
маль-
ных
раз-
мера
зара-
бот-
ной
платы
71
47
Виды общественных работ не
требующие предварительной
профессиональной подготовки
работника:
Уборка села от мусора,
песка, глины на улицах
Шакшак Жанибека,
А. Байтурсынова, Кабанбай
батыра, Мешитбай Сугурулы,
Шаяхметова, Абылайхана,
Победы, Сатпаева,
Баймагамбетова, Казбек би,
Абая, Бауыржан Момышулы,
Амангельды 14800 квадратных
метров.
Очистка бордюр от пыли и
грязи с последующей побелкой
9000 квадратных метров.
Очистка обочин автострады
и кюветов на расстояние
до 50 метров от мусора от
здания автовокзала до арки
выезда села Караменды-
Костанай 10800 квадратных
метров, и до арки в сторону
аула Уленды 1200 квадратных
метров.
Подметание метлами
асфальтового покрытия
от мусора, песка на улицах
Шакшак Жанибека,
А. Байтурсынова, Кабанбай
батыра, Мешитбай Сугурулы,
Шаяхметова, Абылайхана,
Победы, Сатпаева,
Баймагамбетова, Казбек би,
Абая, Бауыржан Момышулы,
И. Жансугурова 10150
квадратных метров.
Подрезка поросли деревьев
и кустарников всего 9450
метров, в том числе по
улицам Шакшак Жанибека 300
метров, Кабанбай батыра 150
метров, Абылайхана 1800
метров, А. Байтурсынова 1200
метров, Сатпаева 1500
метров, Победы 900 метров,
Баймагамбетова 900 метров,

метр, Чапаев 30 метр, Абай 20
метр.
Саябақты (аттракцион) қоқыстан
тазарту 210 шаршы метр.
Өлеңді ауылы бағытындағы Қарамеңді
селосынан шыға берістегі арканы
сырлауға көмектесу 25 шаршы метр.
Қостанай бағытындағы Қарамеңді
селосынан шыға берістегі арканы
сырлауға көмектесу 40 шаршы метр.
Билборд және баннерлердің металл
құралымдарын сырлауға көмектесу
Абай көшесіндегі (аудандық орталық
ауруханасының маңында) 25 шаршы
метр, Қабанбай батыр, Абылайхан
қиылысында 75 шаршы метр, Шақшақ
Жәнібек ("Иволга-Холдинг"
жанар-жағар май құю станциясының
маңында) 25 шаршы метр, Шаяхметов
(Жылжымайтын мүлік жөніндегі
орталық ғимаратына қарсы) 25 шаршы
метр, ауылдан шыға берістегі
(Жанар-жағар май станциясының арты)
25 шаршы метр.
Жиектастарды қызыл колермен
үзік-үзік сызықпен сырлауға
көмектесу 210 шаршы метр.
Электр желі тіректерінің негізін
түрлі түсті сырмен сырлауға
көмектесу 11000 метр, 1749 дана.
Селоның ақпараттық тақталарын ескі
жапсырмалардан тазарту 4 дана,
32 шаршы метр.
Тақталарды сырлауға көмектесу
4 дана, 32 шаршы метр.
Селоның бетон қоршауларын сырлауға
көмектесу: 10-летия Независимости
саябағы 250 шаршы метр, мәдениет
және демалыс саябағы (бұрынғы
Мәдениет үйі) - 1000 шаршы метр,
"Балбөбек" балабақшасы 250 шаршы
метр, аудандық телемұнара 250 шаршы
метр.
"Аттракцион" саябағындағы
жиектастарды түрлі түсті колермен
сырлауға көмектесу 150 шаршы метр,
орындықтарды 24 шаршы метр,
аттракциондарды майлы бояумен
сырлауға көмектесу 30 шаршы метр.
Победа көшесіндегі автобус
аялдамасын ақтау және колермен
сырлау 85 шаршы метр.
Победа көшесіндегі саябақты
қоқыстан жинау 200 шаршы метр.
Ағаштардың діңгектерін және
бұталарды ақтау 100 дана.
Ағаш қоршауларды ағымдағы жөндеу
620 қума метр.
Абай, Шаяхметов, Қабанбай батыр,
А. Байтұрсынов көшелеріндегі жабайы
өсетін арам шөптердің өскіндерін
жұлу 300 метр.
"Жаңа жылдық қалашық" алаңдағы
жабайы өсетін арам шөптердің
өскіндерін жұлу 300 шаршы метр.
Жаңа жылдық қалашықты ресімдеуге
көмек көрсету:
Шана әткеншектері үшін алаңды
қардан тазалау 20 шаршы метр, шана
әткеншектерін орнатуға көмек
көрсету 20 дана, алтыбақанды
орнатуға көмек көрсету 1 дана, Жаңа
жылдық қалашығының аумағы бойы
гирлянда орнатуға көмек көрсету 40
метр, көркем тартпаларды тартуға
көмектесу (1*10) 2 дана, шана
әткеншегі мен шана сырғанақтары
үшін алаңға су құюға көмек көрсету
4 текше метр.
Жаңа жылдық қалашықтың құрал-
жабдықтарын бөлшектеуге көмек
көрсету.
Селоның орталық алаңындағы сахнаны
қардан және мұздан тазартуға көмек
көрсету 30 шаршы метр.
Мерекелік безендіруді орнатуға
көмек көрсету (гирлянда).
Жаңа жылдық шырша астына бетонды
плитадан подиумді орнатуға
көмектесу 12 шаршы метр.
Селоның экологиялық сауығуына
көмектесу:
Гүлзарлардағы жерді қазу 670 шаршы
метр.
Гүлзарлардағы жерді тырмауышпен
тегістеу 670 шаршы метр.
Сәндік өсімдіктер тұқымын егу 670
шаршы метр, жерді тегістеу – 670
шаршы метр.
Гүлзарларды суару 670 шаршы метр,
аптасына бір рет топырағын қопсыту
және арамшөп жұлу 670 шаршы метр.
Күзгі тұқымдарды жинау, сәндік
өсімдіктердің сабақтарын жұлу.
Гүлзарлардағы жерді күзгі қазу 670
шаршы метр.
Қураған ағаштарды кесуге көмектесу
120 дана.
Жаз мезгілінде екі рет ағаш
діңгектерін ақтау 75 дана.
Қадаларды орнату үшін шұңқырлар
қазу 5 дана, қада қоршауларын
орнату 12 қума метр.
Дайын қоршауды сырлауға көмектесу
61 шаршы метр.
Ағаш өскіндерін және бұтақтарды
қырқу 50 шаршы метр, жаз мезгілі

Чапаева 30 метров, Абая 20
метров.
Уборка парка (аттракцион)
от мусора 210 квадратных
метров.
Помощь при покраске арки
на выезде из села Караменды
в сторону аула Уленды 25
квадратных метров.
Помощь при покраске арки
на выезде из села Караменды–
Костанай 40 квадратных
метров.
Помощь при покраске
металлических конструкций
билбордов, баннеров по улице
Абая (около центральной
районной больницы) 25
квадратных метров, Кабанбай
Батыра, на перекрестке
Абылайхана 75 квадратных
метров, Шакшак Жанибека
(около автозаправочной
станции "Иволга-Холдинг")
25 квадратных метров,
Шаяхметова (напротив здания
Центра по недвижимости) 25
квадратных метров, на выезде
из села (за автозаправочной
станцией) 25 квадратных
метров.
Помощь при покраске бордюр
красным колером пунктиром
210 квадратных метров.
Помощь при покраске
оснований опор электролиний
цветной краской 11000
метров, 1749 штук.
Очистка информационных щитов
села от старых объявлений 4
штуки, 32 квадратных метра.
Помощь в покраске щитов 4
штуки, 32 квадратных метра.
Помощь в покраске бетонных
ограждений села: парк 10-
летия Независимости 250
квадратных метров, парк
культуры и отдыха (бывший
Дом культуры) 1000
квадратных метров, детский
сад "Балбобек" 250
квадратных метров, районная
телевышка 250 квадратных
метров.
Помощь в покраске бордюр
цветным колером в парке
"Аттракцион" 150 квадратных
метров, скамеек 24
квадратных метра,
аттракционов 30 квадратных
метров масляной краской.
Побелка автобусной остановки
и покраска колером по улице
Победы 85 квадратных метров.
Уборка сквера по улице
Победы от мусора 200
квадратных метров.
Побелка стволов деревьев
и кустарников 100 штук.
Текущий ремонт деревянного
ограждения 620 пролетов.
Удаление дикорастущей
поросли сорных растений на
улицах Абая, Шаяхметова,
Кабанбай батыра,
А. Байтурсынова вдоль бордюр
300 метров.
Удаление дикорастущей
поросли сорных растений на
площади "Новогодний городок"
300 квадратных метров.
Помощь в оформлении
Новогоднего городка: очистка
площадки от снега 20
квадратных метров для санных
каруселей, помощь в
установке санных каруселей
20 штук, помощь в установке
качелей 1 штука, помощь в
установке гирлянд по всей
территории Новогоднего
городка 40 метров, помощь
в вывеске художественных
растяжек (1*10) 2 штуки,
помощь в заливке водой
площадки под санные карусели
и санной горки 4 кубических
метра.
Помощь в демонтаже инвентаря
Новогоднего городка.
Помощь в очистке от снега
и льда сцены на центральной
площади села 30 квадратных
метров.
Помощь в установке
праздничного оформления
(гирлянды).
Помощь в установке подиума
из бетонных плит под
новогоднюю елку 12
квадратных метров.
Помощь в экологическом
оздоровлении села:
Вскапывание земли на клумбах
670 квадратных метров.
Разравнивание земли на
клумбах граблями 670
квадратных метров.
Высадка семян декоративных
растений 670 квадратных
метров, прикатывание земли
670 квадратных метров.
Полив клумб 670 квадратных
метров, прополка, рыхление
почвы один раз в неделю 670
квадратных метров.
Осенний сбор семян, удаление
стеблей декоративных
растений.
Осеннее вскапывание земли
на клумбах 670 квадратных
метров.
Помощь в спиливании сухостоя
деревьев 120 штук.
Побелка стволов деревьев 75
штук 2 раза за летний сезон.
Выкапывание ям под столбики
5 штук, установка пролетов
штакетника 12 погонных
метров.
Помощь в покраске готового
ограждения 61 квадратных
метров.
Обрезка поросли деревьев и
кустарников 50 квадратных
метров в течение летнего

ішінде 0,2 тонна.
Мектептің бетонды қоршауларын түрлі
түсті колермен сырлауға көмектесу
95 шаршы метр.
Ағаштардың қураған ұшар бастарын
кесуге көмектесу 470 дана.
Ағаш діңгектерін ақтау 1110 дана.
Он күн сайын гүлзарлардың жиектерін
ақтау 10 қума метр.
Ағаш өскіндерін және бұталарды
қырқу 40 дана.
Жол жиектерін ақтау 1270 қума метр.
Көшеттерді егуге шұңқырлар қазу 395
дана.
Көшеттерді отырғызу 395 дана, жаз
бойы көшеттерді суару.
Орталық ауланың аяқжолын және
асфальт жабының сыпырғышпен сыпыру
300 шаршы метр.
Қоғамдық
жұмыстар-
ға бір
қатысушы-
ның жұмыс
уақытының
ұзақтығы-
Қазақстан
Республи-
касының
еңбек
заңнама-
сымен
ескеріл-
ген шек-
теулерді
есепке
алып,
аптасына
40
сағаттан
артық
емес, екі
демалыс
күнімен,
бір
сағаттан
кем емес
түскі
үзіліспен
Науырзым
ауданы
әкімді-
гінің
"Науыр-
зым
сервис"
жауап-
кершілі-
гі
шектеулі
серік-
тестігі
Буре-
вест-
ник
селосы
айлық
жалақы-
ның ең
төменгі
1,5
мөл-
шерінде
10
7
1
Қызметкердің алдын ала кәсіптік
даярлаудан өтуін талап етпейтін
қоғамдық жұмыстардың түрлері:
Селоның орталық көшелерін қоқыстан
жинау 25500 шаршы метр:
Қоқысты тырмауышпен жинау және
сыпырғышпен сыпыру.
Жарық бағандарын түрлі түсті
колермен ақтау 250 дана.
Ағаш діңгектерін ақтау 650 дана.
Ағаш және бұталардың ұшар бастарын
қырқу 100 шаршы метр.
Селоның ағаш шарбақтарын сырлауға
көмектесу 300 шаршы метр.
Сәндік өсімдіктері отырғызылған
гүлзарларды күтуге көмектесу:
Жерді қазу 30 шаршы метр, сәндік
өсімдіктер тұқымын егу 30 шаршы
метр.
Жаз бойы сәндік өсімдіктерді суару
30 шаршы метр, шөптерді жұлу, жерді
қопсыту 30 шаршы метр.
Селоның орталық саябақ аумағын
қоқыстан жинауға көмектесу 7000
шаршы метр.
Ағаш діңгектерін ақтау 50 дана.
Қураған ағаштар мен бұтақтарды
кесуге көмектесу 100 шаршы метр.
Аумақты қоқыстан жинау 300 шаршы
метр.
Сәндік өсімдіктері отырғызылған
гүлзарларды күтуге көмектесу-
30 шаршы метр, тұқым егу және жаз
бойы суару, арам шөптерді жұлу
30 шаршы метр.
Селоның экологиялық сауығуына
көмектесу:
Ағаштарды отырғызуға шұңқырлар қазу
200 дана.
Көшеттерді отырғызу 200 дана.
Жаз бойы көшеттерді суару 200 дана.
Селоның тарихи-сәулеттік
ескерткіштерін қалпына келтіру:
Н.Г. Козлов атындағы ескерткіштің
аумағын жинау 20 шаршы метр.
Павшим воинам ескерткішінің аумағын
қоқыстан жинау 35 шаршы метр.
Қоғамдық
жұмыстар-
ға бір
қатысушы-
ның жұмыс
уақытының
ұзақтығы-
Қазақстан
Республи-
касының
еңбек
заңнама-
сымен
ескеріл-
ген шек-
теулерді
есепке
алып,
аптасына
40
сағаттан
артық
емес, екі
демалыс
күнімен,
бір
сағаттан
кем емес
түскі
үзіліспен
Науырзым
ауданы
әкімді-
гінің
"Науыр-
зым
сервис"
жауап-
кершілі-
гі
шектеулі
серік-
тестігі
Раз-
доль-
ное
селосы
айлық
жала-
қының
ең
төменгі
1,5
мөлше-
рінде
14
7
3
Қызметкердің алдын ала кәсіптік
даярлаудан өтуін талап етпейтін
қоғамдық жұмыстардың түрлері:
Селоның көшелерін қоқыстан жинау
10000 шаршы метр.
Асфальтті сыпырғышпен сыпыру 4000
шаршы метр.
Қоқысты жинау 4000 шаршы метр.
Селоның арка және қоршауларын
сырлауға көмектесу 2000 қума метр.
Мектептің қоршауын жөндеуге
көмектесу.
Қадаларды орнату үшін шұңқырлар
қазу 50 дана.
Қоршауларды орнатып, бекітуге
көмектесу 120 қума метр.
Село саябақтарының қоршауын
жөндеуге көмектесу 2000 қума метр.
Саябақ және тынысжайды қоқыс пен
жапырақтардан тазалау 800 шаршы
метр: тырмауышпен ескі жапырақтарды
және тұрмыстық қоқысты жинау 800
шаршы метр.
Селодағы стеланы сырлауға көмектесу
20 шаршы метр.
Стадионның қоршауын ағымдағы
жөндеуге көмектесу 2500 қума метр,
спорттық жабдықтарды сырлау 800
шаршы метр.
Қоғамдық құдықтарды жөндеуге
көмектесу 12 дана.
Құдықтың сыртын ақтау 18 шаршы
метр, құдық ернеуін сырлау 10 шаршы
метр.
Құдықтардың аумағын жинау 10 шаршы
метр.
Мектептің аумағын қоқыстан
тазартуға көмектесу 500 шаршы метр.
Қураған ағаштар мен бұталарды
кесуге көмектесу 40 дана.
Мектептің аумағындағы ағаш
діңгектерін ақтау 50 дана.
Сәндік өсімдіктер тұқымын егу үшін
гүлзарлардың жерін қазу 40 шаршы
метр.
Сәндік өсімдіктерді суару 40 шаршы
метр, суды 50 метр қашыққа дейін
апару.
Арам шөптерді жұлу 40 шаршы метр.
Селоның экологиялық сауығуына
көмектесу:
Көшеттерді егу үшін шұңқырлар қазу
200 дана.
Көшеттерді отырғызу 200 дана.
Көшеттерді жаз бойы суару 200 дана.
Село аумағында гүлдерді егу үшін
гүлзарлардағы жерді қазу - 50 шаршы
метр. Гүлдердің тұқымын егу 50
шаршы метр, жаз бойы гүлдерді суару
50 шаршы метр, арам шөптерді жұлу,
гүлзарлардағы жерді қопсыту 50
шаршы метр.
Ағаш діңгектерін ақтау 300 дана.
Ағаштар мен бұтақтарды кесу 20
шаршы метр.
Ағаш айналасының жерін қазу 300
шаршы метр.
Селоның тарихи-сәулеттік
ескерткіштерін қалпына келтіру:
В.И. Ленин атындағы ескерткішті
ақтау 16 шаршы метр.
Ескерткіш қоршауын сырлау 20 шаршы
метр.
Қоғамдық
жұмыстар-
ға бір
қатысушы-
ның жұмыс
уақытының
ұзақтығы-
Қазақстан
Республи-
касының
еңбек
заңнама-
сымен ес-
керілген
шектеу-
лерді
есепке
алып,
аптасына
40
сағаттан
артық
емес, екі
демалыс
күнімен,
бір
сағаттан
кем емес
түскі
үзіліспен
Науырзым
ауданы
әкімді-
гінің
"Науыр-
зым
сервис"
жауап-
кершілі-
гі
шектеулі
серік-
тестігі
Шилі
селосы
айлық
жалақы-
ның ең
төменгі
1,5
мөлше-
рінде
8
8
Қызметкердің алдын ала кәсіптік
даярлаудан өтуін талап етпейтін
қоғамдық жұмыстардың түрлері:
Село көшелерінің қоршауларын
орнатуға көмектесу 500 шаршы метр:
Селоның ағаш шарбақтарын сырлауға,
ақтауға көмектесу 320 шаршы метр.
Ағаш діңгектерін ақтау 300 дана.
Жарық бағандарын ақтау 160 дана.
Селоның қоғамдық құдықтарын
жөндеуге көмектесу 6 дана.
Селоның экологиялық сауығуына
көмектесу:
Ағаш және бұталарды отырғызу үшін
шұңқырлар қазу 100 дана.
Ағаш көшеттерін және бұталарды
отырғызу 100 дана.
Жаз айлары бойы көшеттерді суару
100 дана.
Селоның табиғи бұлақтарын қоқыстан
және құмнан тазарту 5 дана.
"Тас бұлақ" орталық табиғи бұлақтың
қоршауын жаңғыртуға көмектесу,
суағарды тұрмыстық қоқыстан
тазалау, су жиналатын каналдарды
қазу 500 қума метр.
Табиғи бұлақтың іш жағын қоқыстан,

периода 0,2 тонн.
Помощь в покраске цветным
колером бетонных ограждений
школы 95 квадратных метров.
Уборка территории школы
от мусора 9000 квадратных
метров.
Помощь в спиливании высохших
верхних крон деревьев 470
штук.
Побелка стволов деревьев
1110 штук.
Побелка бордюр клумб
ежедекадно 10 погонных
метров.
Вырубка поросли деревьев
и кустарников 40 штук.
Побелка бордюр 1270 погонных
метров.
Выкапывание лунок под
посадку саженцев 395 штук.
Посадка саженцев 395 штук,
полив в течение лета.
Подметание асфальтового
покрытия метлами и тротуаров
центральной усадьбы 300
квадратных метров.
Продолжитель-
ность рабочего
времени одного
участника
общественных
работ – не
более 40 часов
в неделю,
учитывая
ограничения,
предусмотренные
трудовым
законодатель-
ством
Республики
Казахстан, с
двумя выходными
днями,
обеденным
перерывом не
менее одного
часа.
Товарищество
с ограничен-
ной ответ-
ственностью
"Наурзум
сервис"
акимата
Наурзумского
района
село
Буре-
вест-
ник
1,5
мини-
маль-
ных
раз-
мера
зара-
бот-
ной
платы
10
7
1
Виды общественных работ не
требующие предварительной
профессиональной подготовки
работника:
Уборка центральной улицы
села от мусора 25500
квадратных метров:
Сбор мусора граблями и
подметание метлами.
Побелка столбов освещения
цветным колером 250 штук.
Побелка стволов деревьев 650
штук.
Обрезка кроны деревьев и
кустарников 100 квадратных
метров.
Помощь при покраске
изгородей села 300
квадратных метров.
Помощь в уходе за клумбами
с декоративными растениями:
Вскапывание земли 30
квадратных метров, посадка
семян декоративных растений
30 квадратных метров.
Полив декоративных растений
в течение лета 30 квадратных
метров, прополка, рыхление
почвы 30 квадратных метров.
Помощь в уборке от мусора
территории центрального
парка села 7000 квадратных
метров.
Побелка стволов деревьев 50
штук.
Помощь в обрезке сухостоя
деревьев и кустарников 100
квадратных метров.
Уборка территории от мусора
300 квадратных метров.
Помощь в уходе за клумбами
с декоративными растениями -
30 квадратных метров,
посадка семян, полив в
течение лета, прополка
сорняков – 30 квадратных
метров.
Помощь в экологическом
оздоровлении села:
Выкапывание ям для посадки
деревьев 200 штук.
Посадка саженцев 200 штук.
Полив саженцев в течение
лета 200 штук.
Восстановление архитектурно-
исторических памятников
села:
Уборка территории памятника
имени Козлова Н.Г.
20 квадратных метров.
Уборка от мусора территории
памятника Павшим воинам 35
квадратных метров.
Продолжитель-
ность рабочего
времени одного
участника
общественных
работ – не
более 40 часов
в неделю,
учитывая
ограничения,
предусмотренные
трудовым
законодатель-
ством
Республики
Казахстан, с
двумя выходными
днями,
обеденным
перерывом не
менее одного
часа.
Товарищество
с ограничен-
ной ответ-
ственностью
"Наурзум
сервис"
акимата
Наурзумского
района
село
Раз-
доль-
ное
1,5
мини-
маль-
ных
раз-
мера
зара-
бот-
ной
платы
14
7
3
Виды общественных работ не
требующие предварительной
профессиональной подготовки
работника: Уборка улиц села
от мусора 10000 квадратных
метров.
Подметание асфальта метлами
4000 квадратных метров.
Сбор мусора 4000 квадратных
метров.
Помощь в покраске арок
и ограждений села 2000
квадратных метров.
Помощь в ремонте ограждения
школы.
Выкапывание ям под столбы 50
штук.
Помощь в установке и
креплении ограждения 120
погонных метров.
Помощь в ремонте ограждения
скверов села 2000 погонных
метров.
Очистка скверов и парка
от мусора и листвы 800
квадратных метров: сбор
старой листвы и бытового
мусора граблями 800
квадратных метров.
Помощь в покраске стелы села
20 квадратных метров.
Помощь в текущем ремонте
ограждения стадиона 2500
погонных метров: покраска
спортивных снарядов 800
квадратных метров.
Помощь в ремонте
общественных колодцев
12 штук:
Побелка колец 18 квадратных
метров, покраска карнизов
колодцев 10 квадратных
метров.
Уборка территории вокруг
колодцев 10 квадратных
метров.
Помощь в уборке территории
школы от мусора 500
квадратных метров.
Помощь в спиливании сухостоя
деревьев и кустарников 40
штук.
Побелка стволов деревьев на
территории школы 50 штук.
Вскапывание земли на клумбах
для посадки семян
декоративных растений 40
квадратных метров.
Полив декоративных растений
40 квадратных метров, с
подносом воды до 50 метров.
Прополка сорняков 40
квадратных метров.
Помощь в экологическом
оздоровлении села:
Выкапывание ям для посадки
саженцев 200 штук.
Посадка саженцев 200 штук.
Полив саженцев в течение
лета 200 штук.
Вскапывание земли на клумбах
для посадки цветов на
территории села 50
квадратных метров.
Высаживание семян цветов
50 квадратных метров,
ежедневный полив цветов в
течение лета 50 квадратных
метров, прополка сорняков,
рыхление почвы на клумбах
50 квадратных метров.
Побелка стволов деревьев
300 штук.
Подрезка поросли деревьев
и кустарников 20 квадратных
метров.
Обкапывание земли вокруг
деревьев 300 квадратных
метров.
Восстановление историко-
архитектурных памятников
села:
Побелка памятника имени В.И.
Ленина 16 квадратных метров.
Покраска ограждения
памятника 20 квадратных
метров.
Продолжитель-
ность рабочего
времени одного
участника
общественных
работ – не
более 40 часов
в неделю,
учитывая
ограничения,
предусмотренные
трудовым
законодатель-
ством
Республики
Казахстан, с
двумя выходными
днями,
обеденным
перерывом не
менее одного
часа.
Товарищество
с ограничен-
ной ответ-
ственностью
"Наурзум
сервис"
акимата
Наурзумского
района
село
Шили
1,5
мини-
маль-
ных
раз-
мера
зара-
бот-
ной
платы
8
8
Виды общественных работ не
требующие предварительной
профессиональной подготовки
работника:
Помощь в установке
ограждения улиц села 500
квадратных метров.
Помощь в покраске, побелка
изгородей села 320 погонных
метров.
Побелка стволов деревьев
300 штук.
Побелка столбов освещения
160 штук.
Помощь в ремонте
общественных колодцев села
6 штук.
Помощь в экологическом
оздоровлении села:
Выкапывание ям для посадки
деревьев и кустарников 100
штук.
Посадка саженцев деревьев
и кустарников 100 штук.
Полив саженцев в течение
лета 100 штук.
Очистка природных родников
села от мусора и песка
5 штук.
Помощь в реконструкции
ограждения центрального
природного родника
"Тасбулак", очистка водотока
от мусора, выкапывание
каналов стека воды 500
погонных метров.
Очистка внутреннего
помещения природного родника

жапырақтардан тазарту 3,5 шаршы
метр, қабырғаларын ақтау 25 шаршы
метр.
Қоғамдық
жұмыстар-
ға бір
қатысушы-
ның жұмыс
уақытының
ұзақтығы-
Қазақстан
Республи-
касының
еңбек
заңнама-
сымен ес-
керілген
шектеу-
лерді
есепке
алып,
аптасына
40
сағаттан
артық
емес, екі
демалыс
күнімен,
бір
сағаттан
кем емес
түскі
үзіліспен
Науырзым
ауданы
әкімді-
гінің
"Науыр-
зым
сервис"
жауап-
кершілі-
гі
шектеулі
серік-
тестігі
Шолақ-
сай
селосы
айлық
жалақы-
ның ең
төменгі
1,5
мөлше-
рінде
12
6
Қызметкердің алдын ала кәсіптік
даярлаудан өтуін талап етпейтін
қоғамдық жұмыстардың түрлері:
Селоның аумағын қоқыстан жинауға
көмектесу 4000 шаршы метр.
Селоның көшелері мен алаңының
аумағын тырмауыш және
сыпырғыштармен қоқыс, құмнан
тазарту 7000 шаршы метр.
Тынысжайды қоқыстан және
жапырақтардан тазарту 600 шаршы
метр.
Жарық бағандарын ақтау 200 дана.
Қоғамдық құдықтарды сырлауға
көмектесу 10 дана.
Стадионның аумағын қоқыстан жинау
800 шаршы метр.
Стадионның қоршауын сырлауға
көмектесу 150 шаршы метр.
Селоның экологиялық сауығуына
көмектесу:
Көшеттерді отырғызуға шұңқырлар
қазу 100 дана.
Көшеттерді отырғызу 100 дана.
Бір ай бойы көшеттерді суару 100
дана.
Селоның табиғи бұлақтарын тазарту
300 шаршы метр.
Қоғамдық
жұмыстар-
ға бір
қатысушы-
ның жұмыс
уақытының
ұзақтығы-
Қазақстан
Республи-
касының
еңбек
заңнама-
сымен
ескеріл-
ген
шектеу-
лерді
есепке
алып,
аптасына
40
сағаттан
артық
емес, екі
демалыс
күнімен,
бір
сағаттан
кем емес
түскі
үзіліспен
Науырзым
ауданы
әкімді-
гінің
"Науыр-
зым
сервис"
жауап-
кершілі-
гі
шектеулі
серік-
тестігі
Қожа
селосы
айлық
жалақы-
ның ең
төменгі
1,5
мөлше-
рінде
14
4
Қызметкердің алдын ала кәсіптік
даярлаудан өтуін талап етпейтін
қоғамдық жұмыстардың түрлері:
Селоның аумағын қоқыстан жинау
3000 шаршы метр.
Ағаштардың діңгектерін ақтау
310 дана.
Қоғамдық құдықтарды жөндеуге
көмектесу 2 дана, құдықтың
айналасына ұсақ тас төсеу,
құдықтардың қалқаларын сырлау
5 шаршы метр.
Селоның бетондық қоршауларын
сырлауға көмектесу 392 шаршы метр.
Билбордтарды орнатуға көмектесу
1 дана.
Селодағы стеланы сырлауға көмектесу
5 шаршы метр.
Бұталардың ұшар басын қырқу 200
дана.
Мектептің шарбағын сырлауға
көмектесу 800 шаршы метр.
Селоның экологиялық сауығуына
көмектесу:
Көшеттерді отырғызуға шұңқырлар
қазу 70 дана.
Тоғайдағы көшеттерді қазу 70 дана.
Көшеттерді отырғызу 70 дана.
Жаз бойы көшеттерді суару.
Қоғамдық
жұмыстар-
ға бір
қатысушы-
ның жұмыс
уақытының
ұзақтығы-
Қазақстан
Республи-
касының
еңбек
заңнама-
сымен
ескеріл-
ген
шектеу-
лерді
есепке
алып,
аптасына
40
сағаттан
артық
емес, екі
демалыс
күнімен,
бір
сағаттан
кем емес
түскі
үзіліспен
Науырзым
ауданы
әкімді-
гінің
"Науыр-
зым
сервис"
жауап-
кершілі-
гі
шектеулі
серік-
тестігі
Өлеңді
ауылы
айлық
жалақы-
ның ең
төменгі
1,5
мөлше-
рінде
12
6
Қызметкердің алдын ала кәсіптік
даярлаудан өтуін талап етпейтін
қоғамдық жұмыстардың түрлері:
Ауылдың аумағын қоқыс пен құмнан
тазарту 17500 шаршы метр.
Қоқысты тырмауышпен жинау 17500
шаршы метр.
Ауылдың көшелерін сыпырғышпен
сыпыру 9000 шаршы метр.
Қоғамдық құдықтарды ағымдағы
жөндеуге көмектесу 9 дана 20 шаршы
метр: құдық шеңберлерін ақтау
20 шаршы метр, құдық топсаларын
жөндеуге көмектесу 7 шаршы метр.
Ағаштардың діңгектерін ақтау 400
дана.
Жарық бағандарын түрлі түсті
колермен ақтау 200 дана.
Селоның қоршауларын ақтау 500 шаршы
метр.
Қада қоршаудан жасалған жаңа ағаш
шарбақты орнатуға көмектесу 100
шаршы метр.
Ауылдың экологиялық сауығуына
көмектесу:
Көшеттерді отырғызуға шұңқырлар
қазу 150 дана.
Тоғайдағы көшеттерді қазу 150 дана.
Көшеттерді отырғызу 150 дана. Жаз
бойы көшеттерді суару 150 дана.
Гүлзарлардағы жерді қазу 30 шаршы
метр, сәндік өсімдіктер тұқымын егу
30 шаршы метр.
Жаз бойы сәндік өсімдіктерді суару
30 шаршы метр, арам шөптерді жұлу
30 шаршы метр.
Қоғамдық
жұмыстар-
ға бір
қатысушы-
ның жұмыс
уақытының
ұзақтығы-
Қазақстан
Республи-
касының
еңбек
заңнама-
сымен
ескеріл-
ген шек-
теулерді
есепке
алып,
аптасына
40
сағаттан
артық
емес, екі
демалыс
күнімен,
бір
сағаттан
кем емес
түскі
үзіліс-
пен.
Науырзым
ауданы
әкімді-
гінің
"Науыр-
зым
сервис"
жауап-
кершілі-
гі
шектеулі
серік-
тестігі
Мереке
селосы
айлық
жалақы-
ның ең
төменгі
1,5
мөл-
шерінде
7
3
Қызметкердің алдын ала кәсіптік
даярлаудан өтуін талап етпейтін
қоғамдық жұмыстардың түрлері:
Көше бойындағы суағар құбырларды,
мұздан, қоқыстан тазартуға
көмектесу 9 дана.
Қоғамдық құдықтардың аумағын
мұздан, еріген судан тазарту
3 дана.
Көшенің қоршауларын сырлау, ақтауға
көмектесу 35120 шаршы метр.
Село көшелерін қоқыстан тазалау
2800 шаршы метр.
Жарық бағандарын ақтау 50 дана.
Мектептің қоршауын сырлау және
ақтауға көмектесу 650 шаршы метр.
Селоның экологиялық сауығуына
көмектесу:
Көшеттерді отырғызу үшін шұңқырлар
қазу 60 дана.
Көшеттерді отырғызу 60 дана.
Көшеттерді жаз бойы суару 60 дана.
Қоғамдық
жұмыстар-
ға бір
қатысушы-
ның жұмыс
уақытының
ұзақтығы-
Қазақстан
Республи-
касының
еңбек
заңнама-
сымен ес-
керілген
шектеу-
лерді
есепке
алып,
аптасына
40
сағаттан
артық
емес, екі
демалыс
күнімен,
бір
сағаттан
кем емес
түскі
үзіліспен
Науырзым
ауданы
әкімді-
гінің
"Науыр-
зым
сервис"
жауап-
кершілі-
гі
шектеулі
серік-
тестігі
Дәмді
ауылы
айлық
жалақы-
ның ең
төменгі
1,5
мөлше-
рінде
15
3
Қызметкердің алдын ала кәсіптік
даярлаудан өтуін талап етпейтін
қоғамдық жұмыстардың түрлері:
Көше бойындағы суағар құбырларды,
су жолдарын мұздан, қоқыстан
тазарту 120 шаршы метр.
Селоның табиғи бұлақтарын қоқыстан
және құмнан тазарту 100 шаршы метр.
Ауылдың көшелерін қоқыстан
тырмауышпен жинау және сыпырғышпен
сыпыру 600 шаршы метр.
Ауылдың орталық көшелеріндегі жарық
бағандарын ақтау 120 дана.
Ағаштардың діңгектерін ақтау 100
дана.
Ағаш және бұта өскіндерін қырқу 50
шаршы метр.
Қоғамдық ұнғыманы тазартуға
көмектесу 375 шаршы метр.
Қоғамдық ұнғыманы сырлау, ақтауға
көмектесу 90 шаршы метр.
Мектептің қоршауын сырлау және
ақтауға көмектесу 150 шаршы метр.
Ауылдың саябақ аумағын қоқыстан
жинауға көмектесу 300 шаршы метр.
Ауылдың экологиялық сауығуына
көмектесу:
Көшеттерді отырғызуға шұңқырлар
қазу 50 дана.
Көшеттерді отырғызу 50 дана.
Жаз бойы көшеттерді суару 50 дана.
Қоғамдық
жұмыстар-
ға бір
қатысушы-
ның жұмыс
уақытының
ұзақтығы-
Қазақстан
Республи-
касының
еңбек
заңнама-
сымен
ескеріл-
ген шек-
теулерді
есепке
алып,
аптасына
40
сағаттан
артық
емес, екі
демалыс
күнімен,
бір
сағаттан
кем емес
түскі
үзіліспен

от мусора, листвы 3,5
квадратных метров, побелка
стен 25 квадратных метров.
Продолжитель-
ность рабочего
времени одного
участника
общественных
работ – не
более 40 часов
в неделю,
учитывая
ограничения,
предусмотренные
трудовым
законодатель-
ством
Республики
Казахстан, с
двумя выходными
днями,
обеденным
перерывом не
менее одного
часа.
Товарищество
с ограничен-
ной ответ-
ственностью
"Наурзум
сервис"
акимата
Наурзумского
района
село
Шо-
лак-
сай
1,5
мини-
маль-
ных
раз-
мера
зара-
бот-
ной
платы
12
6
Виды общественных работ не
требующие предварительной
профессиональной подготовки
работника:
Помощь в уборке территории
села от мусора 4000
квадратных метров.
Очистка территории улиц
и площади села от мусора
и песка метлами и граблями
7000 квадратных метров.
Очистка сквера от листвы
и мусора 600 квадратных
метров.
Побелка столбов освещения
200 штук.
Помощь в покраске
общественных колодцев
10 штук.
Уборка территории стадиона
от мусора 800 квадратных
метров.
Помощь в покраске изгороди
стадиона 150 квадратных
метров.
Помощь в экологическом
оздоровлении села:
Выкапывание ям под саженцы
100 штук.
Посадка саженцев 100 штук.
Полив саженцев в течение
месяца 100 штук.
Очистка природных родников
села 300 квадратных метров.
Продолжитель-
ность рабочего
времени одного
участника
общественных
работ – не
более 40 часов
в неделю,
учитывая
ограничения,
предусмотренные
трудовым
законодатель-
ством
Республики
Казахстан, с
двумя выходными
днями,
обеденным
перерывом не
менее одного
часа.
Товарищество
с ограничен-
ной ответ-
ственностью
"Наурзум
сервис"
акимата
Наурзумского
района
село
Кожа
1,5
мини-
маль-
ных
раз-
мера
зара-
бот-
ной
платы
14
4
Виды общественных работ не
требующие предварительной
профессиональной подготовки
работника:
Уборка территории села от
мусора 3000 квадратных
метров.
Побелка стволов деревьев 310
штук.
Помощь в ремонте
общественных колодцев 2
штуки, подсыпка щебнем
вокруг колодца, покраска
навесов над колодцами
5 квадратных метров.
Помощь в покраске бетонных
ограждений села 392
квадратных метров.
Помощь в установке билборда
1 штук.
Помощь в покраске стелы села
5 квадратных метров.
Подрезка кроны кустарников
200 квадратных метров.
Помощь в покраске изгороди
школы 800 квадратных метров.
Помощь в экологическом
оздоровлении села:
Выкапывание ям для посадки
саженцев 70 штук.
Выкапывание саженцев в роще
70 штук.
Посадка саженцев 70 штук.
Полив саженцев в течении
лета.
Продолжитель-
ность рабочего
времени одного
участника
общественных
работ – не
более 40 часов
в неделю,
учитывая
ограничения,
предусмотренные
трудовым
законодатель-
ством
Республики
Казахстан, с
двумя выходными
днями,
обеденным
перерывом не
менее одного
часа.
Товарищество
с ограничен-
ной ответ-
ственностью
"Наурзум
сервис"
акимата
Наурзумского
района
аул
Улен-
ды
1,5
мини-
маль-
ных
раз-
мера
зара-
бот-
ной
платы
12
6
Виды общественных работ не
требующие предварительной
профессиональной подготовки
работника:
Уборка территории аула
от мусора и песка 17500
квадратных метров:
сбор мусора граблями 17500
квадратных метров.
Подметание метлами улиц аула
9000 квадратных метров.
Помощь в текущем ремонте
общественных колодцев 9 штук
20 квадратных метров:
побелка колец колодцев,
помощь в ремонте навесов
колодцев, 7 квадратных
метров.
Побелка стволов деревьев 400
штук.
Побелка столбов освещения
цветным колером 200 штук.
Побелка ограждений аула 500
квадратных метров.
Помощь при установке новой
изгороди из штакетника 100
квадратных метров.
Помощь в экологическом
оздоровлении аула:
Выкапывание ям для посадки
саженцев 150 штук.
Выкапывание саженцев в роще
150 штук.
Посадка саженцев 150 штук.
Полив саженцев в течение
лета 150 штук.
Вскапывание земли клумб 30
квадратных метров, посадка
семян декоративных растений
30 квадратных метров.
Полив декоративных растений
в течение лета 30 квадратных
метров, прополка сорной
травы 30 квадратных метров.
Продолжитель-
ность рабочего
времени одного
участника
общественных
работ – не
более 40 часов
в неделю,
учитывая
ограничения,
предусмотренные
трудовым
законодатель-
ством
Республики
Казахстан, с
двумя выходными
днями,
обеденным
перерывом не
менее одного
часа.
Товарищество
с ограничен-
ной ответ-
ственностью
"Наурзум
сервис"
акимата
Наурзумского
района
село
Мере-
ке
1,5
мини-
маль-
ных
раз-
мера
зара-
бот-
ной
платы
7
3
Виды общественных работ не
требующие предварительной
профессиональной подготовки
работника:
Помощь в очистке труб
уличных водотоков от льда
и мусора 9 штук.
Помощь в очистке
общественных колодцев от
льда и талой воды 3 штуки.
Помощь в покраске и побелка
уличных ограждений 35120
квадратных метров.
Очистка улиц села от мусора
2800 квадратных метров.
Побелка столбов освещения
50 штук.
Помощь в покраске и побелка
ограждений школы 650
квадратных метров.
Помощь в экологическом
оздоровлении села:
Выкапывание ям для посадки
саженцев 60 штук.
Посадка саженцев 60 штук.
Полив саженцев в течение
лета 60 штук.
Продолжитель-
ность рабочего
времени одного
участника
общественных
работ – не
более 40 часов
в неделю,
учитывая
ограничения,
предусмотренные
трудовым
законодатель-
ством
Республики
Казахстан, с
двумя выходными
днями,
обеденным
перерывом не
менее одного
часа.
Товарищество
с ограничен-
ной ответ-
ственностью
"Наурзум
сервис"
акимата
Наурзумского
района
аул
Дамды
1,5
мини-
маль-
ных
раз-
мера
зара-
бот-
ной
платы
15
3
Виды общественных работ не
требующие предварительной
профессиональной подготовки
работника:
Помощь в очистке труб
уличных водотоков от льда
и мусора 120 квадратных
метров.
Очистка природного родника
от льда, мусора 100
квадратных метров.
Уборка улиц аула от мусора
граблями и подметание
метлами 600 квадратных
метров.
Побелка столбов освещения
центральных улиц аула 120
штук.
Побелка стволов деревьев 100
штук.
Подрезка поросли деревьев
и кустарников 50 квадратных
метров.
Помощь в очистке
общественной скважины 375
квадратных метров.
Помощь в покраске и побелка
ограждений общественной
скважины 90 квадратных
метров.
Помощь в покраске и побелка
ограждений школы 150
квадратных метров.
Помощь в уборке территории
парка аула от мусора 300
квадратных метров.
Помощь в экологическом
оздоровлении аула:
Выкапывание ям для посадки
саженцев 50 штук.
Посадка саженцев 50 штук.
Полив саженцев в течение
лета 50 штук.
Продолжитель-
ность рабочего
времени одного
участника
общественных
работ – не
более 40 часов
в неделю,
учитывая
ограничения,
предусмотренные
трудовым
законодатель-
ством
Республики
Казахстан, с
двумя выходными
днями,
обеденным
перерывом не
менее одного
часа.