Мәслихаттың 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 88 "Науырзым ауданының 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 2013 жылғы 23 қазандағы № 149 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 28 қазанда № 4269 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабына сәйкес, Науырзым аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 88 "Науырзым ауданының 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3965 тіркелген, 2013 жылғы 10 қаңтарда "Науырзым тынысы" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Науырзым ауданының 2013-2015 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 157 870,8 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 154 667,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 3 293,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 9 592,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 990 318,8 мың теңге;
2) шығындар – 1 168 199,2 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 4 257,7 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 5 831,7 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 1 574,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 14 586,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 14 586,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 5 831,7 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 576,5 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 10 330,9 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 4-тармағының төртінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 3 796,7 мың теңге сомасында;".
көрсетілген шешімнің 8-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен қаражаттар түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
жергілікті атқарушы органдарға мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер 5 831,7 мың теңге сомасында.".
көрсетілген шешімнің 9-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:

О внесении изменений и дополнения в решение маслихата от 21 декабря 2012 года № 88 "О районном бюджете Наурзумского района на 2013-2015 годы"
Решение маслихата Наурзумского района Костанайской области от 23 октября 2013 года № 149. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 28 октября 2013 года № 4269
В соответствии со статьей 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Наурзумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 21 декабря 2012 года № 88 "О районном бюджете Наурзумского района на 2013-2015 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3965, опубликовано 10 января 2013 года в газете "Науырзым тынысы") следующие изменения и дополнение:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Наурзумского района на 2013-2015 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 157 870,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 154 667,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 3 293,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 9 592,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 990 318,8 тысяч тенге;
2) затраты – 1 168 199,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 257,7 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 5 831,7 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1574,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 14 586,1 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 14 586,1 тысячи тенге:
поступление займов – 5 831,7 тысяч тенге;
погашение займов – 1 576,5 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 10 330,9 тысяч тенге.".
четвертый абзац пункта 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 3 796,7 тысяч тенге;".
пункт 8 указанного решения изложить в новой редакции:
"8. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета, в том числе:
бюджетных кредитов местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 5 831,7 тысяч тенге.".
пункт 9 указанного решения изложить в новой редакции:
"9. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета в рамках развития сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020, в том числе:

Науырзым ауданы Қарамеңді селосындағы бұрынғы тұрмыстық комбинат ғимаратын бұқаралық аудандық және балалар кітапханасына қайта жаңғырту үшін 8 852,3 мың теңге сомасында.".
көрсетілген шешімнің 10-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Науырзым ауданы Қарамеңді селосының жерасты сулары кен орнынан сумен жабдықтау жүйесін қайта жаңғыртуға 57743,0 мың теңге сомасында.".
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 10-1 тармағымен толықтырылсын:
"10-1. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
білім ұйымының материалдық – техникалық базасын нығайту мен ұстауға 149,0 мың теңге сомасында.".
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы, аудандық
мәслихаттың хатшысы                        З. Алдажұманова
КЕЛІСІЛДІ
"Науырзым ауданының қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
_________________ Р. Будекенова
"Науырзым ауданының экономика,
бюджеттік жоспарлау және
кәсіпкерлік бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
_________________ Н. Дехтярева
Мәслихаттың
2013 жылғы 23 қазандағы
№ 131 шешіміне қосымша
Мәслихаттың
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 88 шешіміне 1-қосымша
Науырзым ауданының 2013 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Ерекшелiгi
Атауы
I. Кірістер

на реконструкцию здания бывшего бытового комбината под районную массовую и детскую библиотеки села Караменды Наурзумского района в сумме 8 852,3 тысячи тенге.".
пункт 10 указанного решения изложить в новой редакции:
"10. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета, в том числе:
на реконструкцию системы водоснабжения из месторождения подземных вод села Караменды Наурзумского района в сумме 57743,0 тысяча тенге.".
дополнить указанное решение пунктом 10-1 следующего содержания:
"10-1. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрено поступление целевых трансфертов из областного бюджета в том числе:
на содержание и укрепление материально-технической базы организаций образования в сумме 149,0 тысяч тенге.".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии,
секретарь районного маслихата              З. Алдажуманова
СОГЛАСОВАНО
Руководитель государственного
учреждения "Отдел финансов
Наурзумского района"
______________ Р. Будекенова
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики,
бюджетного планирования и
предпринимательства
Наурзумского района"
_____________ Н. Дехтярева
Приложение
к решению маслихата
от 23 октября 2013 года № 149
Приложение 1
к решению маслихата
от 21 декабря 2012 года № 88
Бюджет Наурзумского района на 2013 год
Категория
Сумма
тысяч
тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. Доходы