Май ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімімен көрсетілетін мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Павлодар облысы Май аудандық әкімдігінің 2013 жылғы 16 қаңтардағы N 15/01 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 21 ақпанда N 3432 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Май аудандық әкімдігінің 2013 жылғы 18 маусымдағы N 177/6 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Май аудандық әкімдігінің 18.06.2013 N 177/6 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы" Заңының 9-1 бабына және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 20 шiлдедегi "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтердiң тiзiлiмiн бекiту туралы" N 745 қаулысына сәйкес Май ауданының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлген "Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттiк қызмет регламентi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкiмiнiң орынбасары Н.Ғ. Исахановаға жүктелсiн.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкiмiнің міндетін атқарушы           М. Ахамбаев
Май ауданы әкiмдiгiнiң
2013 жылғы 16 қаңтардағы
N 15/01 қаулысымен
бекiтiлді
"Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiншi
жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары
деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi
жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт
төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру"
мемлекеттiк қызмет регламентi
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы регламентте мынадай негізгі ұғымдар қолданылады:
1) мемлекеттік қызметт алушы - жаттықтырушылар, спортшылар, әдіскерлер, нұсқаушылар, спортшылар және спорттан төрешiлер (бұдан әрi - алушылар);
2) спорттық разрядтар және санаттар – спорттың жекелеген түрлерiнен шеберлiк деңгейiн, сонымен қатар жаттықтырушылардыңң, спортшылардың, нұсқаушы-спортшылардың, әдіскерлердің және спорттан төрешілердің біліктілік деңгейін айқындайтын жүйе.
2. Жалпы ережелер
2. Осы регламент "Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттiк қызметiн көрсету тәртiбiн анықтайды (бұдан әрi – мемлекеттiк қызмет).

Об утверждении регламента государственной услуги, оказываемой отделом культуры, развития языков, физической культуры и спорта Майского района
Постановление акимата Майского района Павлодарской области от 16 января 2013 года N 15/01. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 21 февраля 2013 года N 3432. Утратило силу постановлением акимата Майского района Павлодарской области от 18 июня 2013 года N 177/6
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Майского района Павлодарской области от 18.06.2013 N 177/6.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" акимат Майского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Исаханову Н.Г.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности акима района       М. Ахамбаев
Утвержден
постановлением акимата
Майского района
от 16 января 2013 года N 15/01
Регламент государственной услуги
"Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий,
первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего
уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен
высшего уровня квалификации второй категории, методист
высшего и среднего уровня квалификации второй категории,
судья по спорту"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте используются следующие основные понятия:
1) получатель государственной услуги - тренеры, методисты, инструкторы, спортсмены и судьи по спорту (далее – получатели);
2) спортивные разряды и категории – система определяющая уровень мастерства в отдельных видах спорта, а также уровень квалификации тренеров, спортсменов, инструкторов-спортсменов, методистов и судей по спорту.
2. Общие положения
2. Настоящий регламент определяет порядок оказания государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту" (далее - государственная услуга).

3. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 шілдедегі "Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі, дене шынықтыру және спорт саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" N 981 Қаулысымен бекітілген "Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрi - Стандарт) сәйкес көрсетiледi.
5. Мемлекеттiк қызмет Май ауданының филиалы "Павлодар облысының халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттiк мекемесi (бұдан әрi - Орталық) арқылы "Май ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттiк мекемесiмен (бұдан әрi – бөлім) демалыс пен мереке күндерiн қоспағанда аптасына бес күн сағат 9.00-ден 18.30-ге дейiн, түскi үзiлiс сағат 13.00-ден 14.30-ге дейiн Май ауданы, Көктөбе ауылы, Айтеке би көшесі, 18 үй мекен жайынды алушыларға спорттық разрядтары мен біліктіліктерді ресми тану мақсатында ұсынылады.
Орталық жексенбі және мереке күндерiн қоспағанда аптасына алты күн сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн, түскi үзiлiс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн Павлодар облысы Май ауданы Көктөбе ауылы Сейфуллин көшесi, N 13 үй мекен жайы бойынша жұмыс істейді.
Мемлекеттік қызметтің шалғайдағы елді мекендердің тұрғындарына қолжетімділігін қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік қызметті мобильді орталықтар арқылы көрсетуге жол беріледі.
6. Мемлекеттiк қызметтi көрсетудiң нәтижесi қағаз жеткізгіште 5 жыл мерзімге спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтан үзінді (бұдан әрi - үзінді) не мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тарту туралы электрондық құжат нысанындағы дәлелдi жауап беру болып табылады.
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі алушы жүгінген сәттен бастап күнтізбелік 30 күннен аспайды (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте жергілікті атқарушы орган мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға бір күн қалғанда ұсынады);
2) алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күтудің жол берілетін ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;

3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается в соответствии со стандартом "Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2012 года N 981 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры, местными исполнительными органами в сфере физической культуры и спорта" (далее - Стандарт).
5. Государственная услуга оказывается получателям с целью официального признания спортивного разряда и квалификации государственным учреждением "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Майского района" (далее – отдел), пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 часов до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, по адресу: Павлодарская область, Майский район, село Коктобе, улица Айтеке би, дом N 18, через Майский филиал республиканского государственного учреждения "Центр обслуживания населения Павлодарской области" (далее - Центр).
Центр работает шесть дней в неделю, за исключением воскресенья и праздничных дней, с 9.00 часов до 19.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.00 часов по адресу: Павлодарская область, Майский район, село Коктобе, улица Сейфуллина, дом N 13.
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через мобильные центры.
6. Результатом оказания государственной услуги является выдача выписки из приказа о присвоении спортивного разряда или категории сроком на 5 лет на бумажном носителе (далее - выписка), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа.
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя не превышают 30 календарных дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом местный исполнительный орган представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 минут;

3) алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің жол берілетін ең көп уақыты 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Стандарттың 16-тармағында көрсетiлген жағдайларда мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуге бас тартылады.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiндегi әрекет
(өзара әрекеттiлiк) реттiлiгiнiң сипаттамасы
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы Стандарттың 11-тармағында белгіленген құжаттарды ұсынады.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушыдан өтініш алған сәттен бастап мемлекеттік қызмет нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) Бөлім маманы Орталық арқылы алынған құжаттарды тіркейді және бөлім бастығына қарауға жібереді;
2) бөлім бастығы құжаттарды қарағаннан кейін, бөлім маманына жібереді;
3) бөлім маманы өтінішті қарайды, үзінді немесе дәлелді бас тартуды жауап дайындайды, бөлім бастығына қол қоюға жолдайды;
4) бөлім бастығы үзіндіні немесе дәлелді бас тартуды жауапқа қол қояды және бөлім маманына жібереді;
5) бөлім маманы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін Орталыққа жібереді.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттар тапсырылған кезде алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
13. Әрбiр әкiмшiлiк iс-әрекеттiң орындалу мерзiмiн көрсете отырып, әрбiр құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi - бiрлiктер) әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң (үдерiстердiң) өзара әрекеттестiгi мен реттiлiгiнiң мәтiндiк кестелiк сипаттамалары осы регламенттiң 1-қосымшасында келтiрiлген.
14. Бiрлiктер мен мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде әкiмшiлiк әрекеттердiң логикалық реттiлiгiнiң арасындағы өзара байланысты бейнелейтiн сызбасы осы регламенттiң 2-қосымшасында келтiрiлген.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсететiн
лауазымдық тұлғалардың жауапкершiлiгi
15. Мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбiн бұзғандығы үшiн лауазымдық тұлғалар Қазақстан Республикасының заңдарымен қарастырылған жауапкершiлiкке тартылады.
2013 жылғы 16 қаңтардағы
"Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi,
екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi
жоғары деңгейдегi екiншi санатты
нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi екiншi санатты
әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары
мен санаттарын беру" N 15/01
мемлекеттiк қызметі регламентiне
1-қосымша
Құрылымдық-функционалдық бiрлiктердiң
iс-әрекеттерiнiң сипаттамасы
Негiзгi үдерiстiң iс-әрекетi (барысы, жұмыс ағыны)
N п п
Iс-әрекеттiң (барысының, жұмыс ағынының) N
1
2
3
4
5
1
Бiрлiктер атауы
Бөлім маманы
Бөлім бастығы
Бөлім маманы
Бөлім бастығы
Бөлім маманы
2
Iс-әрекеттiң (үдерiстiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Орталық арқылы алынған құжаттарды тіркейді және бөлім бастығына қарауға жібереді
Құжаттарды қарайды, бөлім маманына жібереді
Үзіндіні немесе бас тарту туралы дәлелдi жауапты дайындайды және бастыққа қол қоюға жолдайды
Үзіндіге немесе бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды
Мемлекеттiк қызметтi көрсетудiң нәтижесiн Орталыққа жібереді
3
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкiмгерлiк шешiм)
Құжаттарды тіркеу, бөлім бастығына қарауға жіберу
Құжаттарды қарау, бөлім маманына жіберу
Үзінді немесе мемлекеттiк қызметтi ұсынудан бас тарту туралы дәлелдi жауап
Үзінді немесе мемлекеттiк қызметтi ұсынудан бас тарту туралы дәлелдi жауап
Мемлекеттiк қызметтi көрсетудiң нәтижесiн Орталыққа жіберу
4
Орындалу мерзiмдерi
1 күн ішінде
1 күн ішінде
25 күн ішінде
2 күн ішінде
1 күн ішінде
2013 жылғы 16 қаңтардағы
"Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi,
екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi
жоғары деңгейдегi екiншi санатты
нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi екiншi санатты
әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары
мен санаттарын беру" N 15/01
мемлекеттiк қызметі регламентiне
2-қосымша
Бiрлiктер мен мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде әкiмшiлiк
әрекеттердiң логикалық реттiлiгiнiң арасындағы өзара байланысы

3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. В оказании государственной услуги получателю государственной услуги будет отказано в случаях, указанных в пункте 16 Стандарта.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
10. Для получения государственной услуги получатель предоставляет документы, установленные в пункте 11 Стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) специалист отдела проводит регистрацию полученных через Центр документов и передает на рассмотрение руководителю;
2) после рассмотрения документов начальник отдела передает специалисту отдела;
3) специалист отдела рассматривает заявление, подготавливает выписку или мотивированный ответ об отказе, направляет на подписание начальнику отдела;
4) начальник отдела подписывает выписку либо мотивированный ответ об отказе и направляет специалисту отдела;
5) специалист отдела направляет результат оказания государственной услуги в Центр.
12. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
13. Табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой структурно-функциональные единицы (далее – единицы) с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
14. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и единиц приведены в приложении 2 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
15. За нарушение порядка оказания государственной услуги должностные лица несут ответственность, предусмотренную законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Присвоение спортивных разрядов и
категорий: второй и третий, первый,
второй и третий юношеские, тренер
высшего и среднего уровня квалификации
второй категории, инструктор-спортсмен
высшего уровня квалификации второй
категории, методист высшего и среднего
уровня квалификации второй категории,
судья по спорту"
от 16 января 2013 года N 15/01
Описание действий структурно-функциональных единиц
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N п п
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
1
Наименование единиц
Специалист отдела
Начальник отдела
Специалист отдела
Начальник отдела
Специалист отдела
2
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проводит регистрацию полученных через Центр документов и передает на рассмотрение руководителю
Рассматривает документы, передает специалисту отдела
Готовит выписку либо мотивированный ответ об отказе и направляет на подписание начальнику
Подписывает выписку либо мотивированный ответ об отказе
Направляет результат оказания государственной услуги в Центр
3
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация документов, передача на рассмотрение руководителю
Рассмотрение документов, передача специалисту отдела
Выписка либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Выписка либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Направление результата оказания государственной услуги в Центр
4
Сроки исполнения
в течение 1 дня
в течение 1 дня
в течение 25 дней
в течение 2 дней
в течение 1 дня
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Присвоение спортивных разрядов и
категорий: второй и третий, первый,
второй и третий юношеские, тренер
высшего и среднего уровня квалификации
второй категории, инструктор-спортсмен
высшего уровня квалификации второй
категории, методист высшего и среднего
уровня квалификации второй категории,
судья по спорту"
от 16 января 2013 года N 15/01
Взаимосвязь между логической последовательностью
административных действий в процессе оказания
государственной услуги и единиц