Алматы қаласының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру және сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру бойынша мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2013 жылғы 29 наурыздағы N 1/292 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2013 жылғы 29 сәуірде N 977 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 16 мамырдағы N 2/371 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 16.05.2014 N 2/371 қаулысымен (жарияланғаннан кейін 10 күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі  басқару туралы» және 2000 жылғы 27 қарашадағы «Әкімшілік рәсімдер туралы» Заңдарына сәйкес Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Алматы қаласының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
2) «Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру» мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Алматы қаласы Сәулет және қала құрылысы басқармасы осы қаулыны Алматы қаласы әкімінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары Б. Сауранбаевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі                  А. Есімов
Енгізуші:
Алматы қаласы Сәулет және қала
құрылысы басқармасының бастығы          Ғ. Садырбаев
Келісілді:
Алматы қаласы
әкімінің орынбасары                     Б. Сауранбаев
Мемлекеттік қызметтерді көрсету
сапасының сақталуын бақылау
бөлімінің меңгерушісі                   М. Сүйіндіков
Алматы қаласы әкімі аппараты
заң бөлімінің меңгерушісі               А. Қасымова
Алматы қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 29 наурыздағы
№ 1/292 қаулысымен бекітілген
«Алматы қаласының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің
мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру»
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Алматы қаласының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) уәкілетті орган – коммуналдық мемлекеттік мекеме Алматы қаласы Сәулет және қала құрылысы басқармасы (бұдан әрі - уәкілетті орган);

Об утверждении регламентов государственных услуг по выдаче справки по определению адреса объекта недвижимости и выдаче архитектурно-планировочного задания на территории города Алматы
Постановление акимата города Алматы от 29 марта 2013 года N 1/292. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 29 апреля 2013 года за N 977. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 16 мая 2014 года № 2/371
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 16.05.2014 № 2/371 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги «Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории города Алматы»;
2) регламент государственной услуг «Выдача архитектурно-планировочного задания».
2. Управлению архитектуры и градостроительства города Алматы обеспечить размещение настоящего постановления на официальном интернет-реcурсе акимата города Алматы.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы Б. Сауранбаева.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы         А.Есимов
Вносит:
Начальник Управления
архитектуры и градостроительства
города Алматы                    Г. Садырбаев
Согласовано:
Заместитель акима
города Алматы                    Б. Сауранбаев
Заведующий отделом контроля
за соблюдением качества
предоставления государственных
услуг                            М.Суюндуков
Заведующая юридическим
отделом аппарата акима
города Алматы                    А.Касымова
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы
от 29 марта 2013 года № 1/292
Регламент государственной услуги
«Выдача справки по определению адреса объектов
недвижимости на территории города Алматы»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории города Алматы» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган -  коммунальное государственное учреждение Управление архитектуры и градостроительства города Алматы (далее - уполномоченный орган);

2) «Мекенжай тіркелімі» ақпараттық жүйесі – Алматы қаласының мекенжай өрісін біріздендіру және мекенжайлары туралы деректерді қалыптастыруға, жинақтауға және өңдеуге арналған аппараттық-бағдарламалық кешен (бұдан әрі - Мекенжай тіркелімі);
3) мемлекеттік қызметті алушылар - жеке немесе заңды тұлғалар.
2. Жалпы ережелер
2. «Алматы қаласының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру» мемлекеттік қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабы 1-тармағының  21-2) тармақшасы негізінде, «Мекенжай тіркелімі» ақпараттық жүйесін енгізу және толықтыру шеңберінде және «Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру», «Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру», «Іздестіру қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензиялардың телнұсқасын беру», «Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын жайлар құрылысын ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияларға телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына толықтыру енгізу туралы» 2010 жылғы 7 қазандағы № 1036 және «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1128 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру» мемлекеттік қызмет стандартымен (бұдан әрі - Стандарт) белгіленген тәртіпте жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органдармен мекенжайлары Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіште мекенжайдың тіркеу коды көрсетілген жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын өзгерту, атау, жою, нақтылау туралы анықтаманы (бұдан әрі - анықтама), не қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беруі көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.

2) информационная система «Адресный регистр» - аппаратно-программный комплекс, предназначенный для создания, накопления, обработки сведений об адресах и их составных частей и унификации адресного поля города Алматы (далее - Адресный регистр);
3) получатели государственных услуг - физические или юридические лица.
2. Общие положения
2. Государственная услуга «Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории города Алматы» (далее - государственная услуга), осуществляется на основании подпункта 21-2) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» в рамках ведения и наполнения информационной системы «Адресный регистр» и в порядке, установленном стандартом государственной услуги «Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1128 «Об утверждении стандартов государственных услуг «Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан», «Выдача архитектурно-планировочного задания», «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на изыскательскую деятельность», «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков» и внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2010 года № 1036 «Об утверждении стандартов государственных услуг» и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745» и от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (далее - Стандарт).
3. Государственная услуга оказывается уполномоченными органами через Центры обслуживания населения (далее - Центр), адреса которых указаны в приложении 1 к Стандарту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача справки по изменению, присвоению, упразднению, уточнению адресов объектов недвижимости с указанием регистрационного кода адреса на бумажном носителе (далее - справка) согласно приложению 3 к Стандарту либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет объект орналасқан жері бойынша Стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген орталықтың ғимаратында көрсетіледі, онда мүмкіндігі шектеулі мемлекеттік қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар қарастырылған. Залда күтуге және құжаттарды толтыруға арналған орындар орналастырылған, анықтама бюросы, күтуге арналған орындықтар орналастырылады.
Орталықтарда мемлекеттік қызмет жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, Орталықтардың белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз 9.00-ден 20.00-ге дейін көрсетіледі.
Орталықтарда қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз, «электрондық» кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті алушының қалауы бойынша электрондық кезекті «электрондық үкіметтің» веб-порталы арқылы «броньдауға» болады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпаратты Стандарттың 4-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша алуға болады.
9. Мемлекеттік қызмет Стандарттың 7-тармағында көрсетілген мерзімде көрсетіледі.
Электрондық сұрау салу көзделмеген:
1) құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты – 20 минуттан аспайды;
2) мемлекеттік қызметті алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең көп уақыты – 20 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттік қызметті алушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың бірін ұсынбаған жағдайда, Орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Орталықтың қызметкері құжатты қабылдаудан бас тартқан кезде өтініш берушіге жетпей тұрған құжаттарды көрсете отырып қолхат беріледі.
Уәкілетті орган Орталықтан түскен, Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ресімдеуде қателер анықтаған жағдайда құжаттардың пакетін алғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде (құжаттарды қабылдаған және берген күндер мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) оларды қайтарудың себебін жазбаша негіздей отырып, Орталыққа қайтарады.
Құжаттар пакетін алғаннан кейін Орталық бір жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті алушыны хабардар етеді және уәкілетті органның қайтару себебі туралы жазбаша негіздемелер береді.
Бас тартқан жағдайда уәкілетті органның лауазымды тұлғасы немесе Орталықтың қызметкері мемлекеттік қызмет алушыға 1 (бір) жұмыс күні ішінде хабарлайды және уәкілетті органның бас тарту себептері жөнінде жазбаша негіздемелер береді.
11. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мемлекеттік қызметті алушыдан өтінішін алған сәттен бастап мемлекеттік қызмет нәтижесін беру сәтіне дейінгі кезеңдері:

3. Требования к порядку оказания
государственной услуги
7. Государственная услуга оказывается в здании Центра, указанного в приложении 2 к Стандарту, по месту расположения объекта, где предусмотрены условия для обслуживания получателей государственной услуги с ограниченными возможностями. В зале расположены места для ожидания и заполнения документов, располагаются справочное бюро, кресла для ожидания.
В Центрах государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы Центров с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед.
В Центрах прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
При желании получателя государственной услуги возможно «бронирование» электронной очереди посредством веб-портала «электронного правительства».
8. Полную информацию о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах можно получить по адресам указанным в пункте 4 Стандарта.
9. Государственная услуга оказывается в сроки указанные в пункте 7 Стандарта.
Подача электронного запроса не предусмотрена.
1) максимально допустимое время ожидания в очереди заявителя при сдаче документов - не более 20 минут;
2) максимально допустимое время обслуживание получателя, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, - не более 20 минут.
10. Центром будет отказано в приеме документов в случае непредставления получателем государственной услуги одного из документов, указанных в пункте 11 Стандарта.
При отказе в приеме документов работником Центра заявителю выдается расписка с указанием недостающих документов.
Уполномоченный орган при выявлении ошибок в оформлении документов, поступающих из Центра указанных в пункте 11 Стандарта, в течение 3 (трех) рабочих дней (день приема и выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги) после получения пакета документов возвращает их в Центр с письменным обоснованием причин возврата.
После получения пакета документов Центр информирует получателя государственной услуги в течение одного рабочего дня и выдает письменные обоснования уполномоченного органа о причине возврата.
В случае отказа, должностное лицо уполномоченного органа либо работник Центра информирует получателя государственной услуги в течение 1 (одного) рабочего дня и выдает письменные обоснования уполномоченного органа о причине отказа.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:

1) мемлекеттік қызметті алушы Орталыққа өтініш және құжаттарын береді;
2) Орталық құжаттардың тіркеуін жүргізеді, тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді және уәкілетті органға жібереді;
3) уәкілетті орган келіп түскен құжаттардың тіркеуін өткізеді, оларды қарайды, анықтаманы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін Орталыққа жібереді;
4) Орталық мемлекеттік қызметті алушыға анықтама немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты береді.
12. Орталықта мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
іс-қимыл (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
13. Орталықта құжаттарды қабылдау «жалғыз терезе» қағидаты бойынша «кедергісіз қызмет көрсету» арқылы жүзеге асырылады, онда мақсаты және атқаратын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ Орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіледі.
14. Мемлекеттік қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі, онда:
1) өтініштің нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні, уақыты мен орны;
5) уәкілетті өкілдің, өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетіледі.
15. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы Стандарттың 11-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) Орталықтың инспекторы;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы;
3) уәкілетті органның жауапты орындаушысы;
4) уәкілетті органның басшылығы;
5) Орталықтың инспекторы.
17. (Әрбір әкімшілік іс-қимылдың (рәсімнің) орындалу мерзімін көрсете отырып), әрбір ҚФБ әкімшілік іс-қимылдарының (рәсімдерінің) дәйектілігі мен өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-қимылдардың қисынды дәйектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
19. Уәкілетті органның басшысы және Орталықтың басшысы (бұдан әрі - лауазымды тұлғалар) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызметті көрсетуді іске асыруға жауапты болады.
«Алматы қаласының
аумағында жылжымайтын мүлік
объектілерінің мекенжайын
анықтау жөнінде анықтама
беру» мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
1-қосымша
ҚФБ әкімшілік іс-қимылдарының (рәсімдерінің) дәйектілігі мен өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы
ҚФБ іс-қимылдың сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Орталықтың инспекторы
Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Іс-қимылдың (үдерістің, операцияның, рәсімнің) атауы мен олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау және тіркеу
Құжаттарды қарастыру және жинақтау
Жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын нақтылау кезінде құжаттарды қарастыру және анықтаманы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау
Аяқтау нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастыру-
шылық- басқарушылық шешім)
Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторына ұсыну
Уәкілетті органға жіберу
Анықтаманы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты Орталыққа жіберу
Орындау мерзімдері
20 минуттан артық емес
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні
Келесі іс-қимылдың нөмірі
1
2
3
Кестенің жалғасы:
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) №
4
5
6
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Уәкілетті органның басшылығы
Орталықтың инспекторы
Іс-қимылдың (үдерістің, операцияның, рәсімнің) атауы мен олардың сипаттамасы
Жылжымайтын мүлік объектісі орналасқан жеріне барумен, мекенжайды атау, өзгерту немесе жою кезінде құжаттарды қарау және анықтаманы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау
Анықтамаға қол қояды
Анықтаманы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауапты тіркеу
Аяқтау нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастыру-
шылық- басқарушылық шешім)
Анықтаманы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты Орталыққа жіберу
Анықтаманы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты Орталыққа жіберу
Анықтаманы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
Орындау мерзімдері
5 жұмыс күні
20 минуттан артық емес
1 жұмыс күні
Келесі іс-қимылдың нөмірі
4
5
6
«Алматы қаласының
аумағында жылжымайтын мүлік
объектілерінің мекенжайын
анықтау жөнінде анықтама беру»
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік
іс-қимылдардың қисынды дәйектілігі мен ҚФБ арасындағы
өзара байланысты көрсететін сызба
*ҚФБ - құрылымдық-функционалдық бірліктер
Алматы қаласы әкімнің
2013 жылғы 29 наурыздағы
№ 1/292 қаулысымен бекітілген
«Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру»
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті

1) получатель государственной услуги подает заявление и документы в Центр;
2) Центр проводит регистрацию документов, выдает расписку о приеме соответствующих документов и передает в уполномоченный орган;
3) уполномоченный орган проводит регистрацию полученных документов, осуществляет их рассмотрение, оформляет справку либо подготавливает мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги и направляет результат оказания государственной услуги в Центр;
4) Центр выдает получателю государственной услуги справку либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в Центре, и уполномоченном органе составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в
процессе оказания государственной услуги
13. Прием документов в Центре осуществляется по принципу «одного окна» посредством «безбаръерного обслуживания», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях, а также указываются фамилия, имя, отчество и должность работника Центра.
14. Получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты, времени и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, заявителя и их контактных телефонов;
15. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги предоставляет документы согласно пункту 11 Стандарта.
16. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) ответственный исполнитель уполномоченного органа;
4) руководство уполномоченного органа;
5) инспектор Центра.
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ (с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры)) приведены в приложении 1 к Регламенту.
18. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги, и СФЕ приведена в приложении 2 к Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
19. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа и руководитель Центра (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача справки по определению
адреса объектов недвижимости на
территории города Алматы»
Описание последовательности и взаимодействия
административных действий (процедур) СФЕ
Описание действия СФЕ.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Наименование действия (процесса, процедуры операции) и их описание
Прием и регистрация документов
Рассмотрение и свод документов
Рассмотрение документов и подготовка справки либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги при уточнении адреса объекта недвижимости
Форма завершения (данные, документ, организа- ционно- распо- рядительное решение)
Предоставление инспектору накопительного отдела Центра
Направление в уполномоченный орган
Отправка справки либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги в Центр
Сроки исполнения
не более 20 минут
В течение 1 рабочего дня
1 рабочий день
Номер следующего действия
1
2
3
Продолжение таблицы:
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Руководство уполномоченного органа
инспектор Центра
Наименование действия (процесса, процедуры операции) и их описание
Рассмотрение документов и подготовка справки либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги при присвоении, изменении либо упразднении адреса с выездом на место нахождения объекта недвижимости
Подписывает справку
Регистрация справки либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Форма завершения (данные, документ, организацион- но-распоря- дительное решение)
Отправка справки либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги в Центр
Отправка справки либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги в Центр
Выдача справки либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Сроки исполнения
5 рабочих дней
не более 20 минут
1 рабочий день
Номер следующего действия
4
5
6
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача справки по определению
адреса объектов недвижимости на
территории города Алматы»
Схема,
отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
в процессе оказания государственной услуги и СФЕ
*СФЕ- структурно-функциональные единицы
Утвержден
постановлением акимата города Алматы
от 29 марта 2013 года № 1/292
Регламент государственной услуги «Выдача
архитектурно-планировочного задания»

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) уәкілетті орган – коммуналдық мемлекеттік мекеме Алматы қаласы Сәулет және қала құрылысы басқармасы (бұдан әрі - уәкілетті орган);
2) мемлекеттік қызметті алушы - жеке және заңды тұлға.
2. Жалпы ережелер
2. «Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру» мемлекеттік қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) «Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру», «Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру», «Іздестіру қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензиялардың телнұсқасын беру», «Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын жайлар құрылысын ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияларға телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына толықтыру енгізу туралы» 2010 жылғы 7 қазандағы № 1036 және «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1128 қаулысымен бекітілген «Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру» мемлекеттік қызмет стандартымен (бұдан әрі - Стандарт) және Регламентпен белгіленген тәртіпте жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет Стандарттың 12-қосымшаларында көрсетілген мекенжайлар бойынша уәкілетті органмен, сондай-ақ халыққа қызмет көрсету орталықтарымен (бұдан әрі - Орталық) баламалы негізде ұсынылады.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шілдедегі Заңының 1-бабы 49) тармақшасының, «Объектілерді салу үшін бастапқы материалдарды (деректерді) және рұқсат беретін құжаттарды ресімдеу мен беру тәртібін оңайлату жөніндегі кейбір шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 6 мамырдағы № 425 қаулысымен бекітілген, Құрылыс объектілерін жобалау үшін бастапқы материалдарды (деректерді) ресімдеу және беру ережесінің негізінде ұсынылады.
6. Мемлекеттік қызмет тегін ұсынылады.
7. Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіште тіркеу коды көрсетілген, инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету көздеріне қосылуға арналған (егер оларды алу қажет болса) техникалық шарттардың міндетті қосымшасы бар сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру, не қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Выдача архитектурно-планировочного задания» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган – коммунальное государственное учреждение Управление архитектуры и градостроительства города Алматы (далее - уполномоченный орган);
2) получатель государственной услуги - физическое и юридическое лицо.
2. Общие положения
2. Государственная услуга «Выдача архитектурно-планировочного задания» (далее - государственная услуга) осуществляется в порядке, установленном стандартом государственной услуги «Выдача архитектурно-планировочного задания», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1128 «Об утверждении стандартов государственных услуг «Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан», «Выдача архитектурно-планировочного задания», «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на изыскательскую деятельность», «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков» и внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2010 года № 1036 «Об утверждении стандартов государственных услуг» и внесении дополнения в постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 и от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (далее - Стандарт) и Регламентом.
3. Государственная услуга предоставляется уполномоченным органом, а также через центры обслуживания населения на альтернативной основе (далее - Центр) по адресам, указанным в приложениях 12 Стандарта.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на основании подпункта 49) статьи 1 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года «Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан», Правил оформления и выдачи исходных материалов (данных) для проектирования объектов строительства, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 мая 2008 года № 425 «О некоторых мерах по упрощению порядка оформления и выдачи исходных материалов (данных) и разрешительных документов для строительства объектов».
6. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
7. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача архитектурно-планировочного задания с обязательным приложением технических условий на подключение к источникам инженерного и коммунального обеспечения (если есть необходимость в их получении) с указанием регистрационного кода на бумажном носителе согласно приложению 3 к Стандарту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет мемлекеттік қызметті алушы тұрып жатқан немесе тіркелген жері бойынша уәкілетті органдардың немесе Орталықтардың ғимараттарында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет ұсыну үшін уәкілетті органдардың және Орталықтардың ғимараттарында мүмкіндігі шектеулі мемлекеттік қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар қарастырылған. Залда күтуге және құжаттарды толтыруға арналған орындар орналастырылған, анықтама бюросы, күтуге арналған орындықтар орналастырылады.
Уәкілетті органдарда мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, мекенжайлары және телефондары Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органның белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес ұсынылады.
Орталықтарда мемлекеттік қызмет жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, Орталықтардың белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін ұсынылады.
Орталықтарда қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз, «электрондық» кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті алушының қалауы бойынша электрондық кезекті «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы броньдауға болады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі және мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты мекенжайлары Стандарттың 12-қосымшаларында көрсетілген уәкілетті органнан, Орталықтан алуға болады.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпаратты Стандарттың 4-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша алуға болады.
10. Мемлекеттік қызмет Стандарттың 7-тармағында көрсетілген мерзімдерде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті алушы уәкілетті органға өтініш берген кезде:
1) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты – 30 минуттан аспайды;
2) құжаттарды алу кезінде кезек күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты –30 минуттан аспайды.
Мемлекеттік қызметті алушы орталыққа өтініш берген кезде:
3) құжаттарды алу кезінде кезек күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты – 20 минуттан аспайды;
4) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең көп уақыты – 20 минуттан аспайды;
5) қажетті құжаттарды алу кезінде кезек күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты – 20 минуттан аспайды.
11. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартудың негіздері мыналар болып табылады:
1) мемлекеттік қызметті алушының Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың бірін Орталыққа ұсынбауы.
Орталықтың қызметкері құжатты қабылдаудан бас тартқан кезде мемлекеттік қызметті алушыға жетпей тұрған құжаттарды көрсете отырып, қолхат береді;

3. Требования к порядку оказания
государственной услуги
8. Государственная услуга оказывается в зданиях уполномоченных органов либо Центров по месту проживания либо регистрации получателя государственной услуги.
Для предоставления государственной услуги в зданиях уполномоченных органов и Центров предусмотрены условия для обслуживания получателей государственной услуги с ограниченными возможностями. В зале расположены места для ожидания и заполнения документов, располагаются справочное бюро, кресла для ожидания.
В уполномоченных органах государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, с установленным графиком работы уполномоченного органа, адреса и телефоны которых указаны в приложении 1 к Стандарту.
В Центрах государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, с установленным графиком работы Центров с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед.
В Центрах прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
При желании получателя государственной услуги возможно «бронирование» электронной очереди посредством веб-портала «электронное правительство».
9. Информацию по вопросам оказания государственной услуги и о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе, Центре, адреса которых указаны в приложениях 12 к Стандарту.
Полную информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по адресам, указанным в пункте 4 Стандарта.
10. Государственная услуга оказывается в сроки, указанные в пункте 7 Стандарта.
При обращении получателя государственной услуги в уполномоченный орган:
1) максимально допустимое время ожидания в очереди заявителя при сдаче необходимых документов - не более 30 минут;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди получателя при получении необходимых документов - не более 30 минут.
При обращении получателя государственной услуги в центр:
1) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - не более 20 минут;
2) максимально допустимое время обслуживание получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении необходимых документов - не более 20 минут.
11. Основаниями для отказа в предоставлении государственной услуги являются:
1) непредставление получателем государственной услуги в Центр одного из документов, указанных в пункте 11 Стандарта.
При отказе в приеме документов работником Центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов;

2) уәкілетті органмен Орталықтан келіп түскен құжаттарды ресімдеуде қателер анықталғанда. Уәкілетті орган құжаттар пакетін алғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде оларды қайтарудың себептерін жазбаша негіздей отырып, Орталыққа қайтарады;
3) уәкілетті органмен жобалауға арналған тапсырманың техникалық шарттар алуға қажетті негізгі параметрлерге сәйкессіздігі анықталғанда. Осындай жағдайда уәкілетті орган үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті алушыны сәйкессіздіктерді жою үшін хабардар етеді;
Бас тартқан жағдайда уәкілетті органның лауазымды тұлғасы немесе Орталықтың қызметкері мемлекеттік қызметті алушыға 1 (бір) жұмыс күні ішінде хабарлайды және уәкілетті органның бас тартуы туралы жазбаша негіздемелер береді.
12. Мемлекеттік қызмет алу үшін мемлекеттік қызметті алушыдан өтініш алған сәттен бастап мемлекеттік қызмет нәтижесін беру сәтіне дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) Орталыққа өтініш берген кезде:
мемлекеттік қызметті алушы өтінішті еркін нысанда береді;
орталықтың инспекторы өтінішті қабылдайды, құжаттарды есепке алу кітабында тіркейді және Стандарттың 14-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді немесе Регламенттің 11-тармағының 1) тармақшасына сәйкес қабылдаудан бас тартады;
жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды жинақтайды және уәкілетті органға қайта жібереді;
орталықтың инспекторы уәкілетті органнан дайын болған сәулет-жоспарлау тапсырмасын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қабылдайды және тіркейді және мемлекеттік қызметті алушыға береді;
2) уәкілетті органға өтініш берген кезде:
мемлекеттік қызметті алушы өтінішті еркін нысанда береді;
уәкілетті органның (кеңсенің) қызметкері өтінішті қабылдайды, құжаттарды есепке алу кітабында тіркейді және Стандарттың 14-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді;
уәкілетті органның басшысы келіп түскен құжаттар бойынша бұрыштамада мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты орындаушыны көрсете отырып, басқарушылық шешім қабылдайды;
уәкілетті органның орындаушысы құжаттарды қарайды, сәулет-жоспарлау тапсырмасының жобасын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды, басшыға қол қою үшін жібереді;
уәкілетті органның басшысы сәулет-жоспарлау тапсырмасын бекітеді немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды;
уәкілетті органның (кеңсенің) қызметкері дайын болған сәулет-жоспарлау тапсырмасын онда көрсетілген мерзімде қолхат негізінде немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді және Орталыққа жібереді немесе мемлекеттік қызметті алушыға береді.

2) выявление уполномоченным органом ошибок в оформлении документов, поступающих из Центра. В течение 1 (одного) рабочего дня после получения пакета документов уполномоченный орган возвращает их в Центр с письменным обоснованием причин возврата;
3) выявление уполномоченным органом несоответствия задания на проектирование основным параметрам необходимым для получения технических условий. В данном случае уполномоченный орган извещает получателя государственной услуги для устранения несоответствий в течение трех рабочих дней;
В случае отказа, должностное лицо уполномоченного органа либо работник Центра информирует получателя государственной услуги в течение 1 (одного) рабочего дня и выдает письменные обоснования уполномоченного органа о причине отказа.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) при обращении в Центр:
получатель государственной услуги подает заявление в произвольной форме;
инспектор Центра принимает заявление, регистрирует в книге учета документов и выдает расписку о приеме соответствующих документов, указанных в подпункте 2) пункта 14 Стандарта, либо отказывает в приеме в соответствии с подпунктом 1) пункта 11 Регламента;
инспектор накопительного отдела сводит документы и перенаправляет в уполномоченный орган;
инспектор Центра принимает и регистрирует из уполномоченного органа готовое архитектурно-планировочное задание либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги и выдает получателю государственной услуги;
2) при обращении в уполномоченный орган:
получатель государственной услуги подает заявление в произвольной форме;
сотрудник (канцелярии) уполномоченного органа принимает заявление, регистрирует в книге учета документов и выдает расписку о приеме соответствующих документов, указанных в подпункте 1) пункта 14 Стандарта;
руководитель уполномоченного органа принимает управленческое решение по поступившим документам с указанием в резолюции исполнителя, ответственного за предоставление государственной услуги;
исполнитель уполномоченного органа рассматривает документы, подготавливает проект архитектурно-планировочного задания либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги, направляет на подпись руководителю;
руководитель уполномоченного органа утверждает архитектурно- планировочное задание либо подписывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги;
сотрудник (канцелярии) уполномоченного органа регистрирует и направляет в Центр либо выдает получателю государственной услуги готовое архитектурно-планировочное задание либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.

13. Уәкілетті органда мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-қимыл
(өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
14. Құжаттарды қабылдау:
уәкілетті органда (кеңсе арқылы) Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайда;
Орталықтарда «кедергісіз қызмет көрсету» арқылы жүзеге асырылады, оларда қызметтің мақсаты және атқаратын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ Орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті алушыға дайын болған сәулет-жоспарлау тапсырмасын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беруді уәкілетті органның лауазымды тұлғасы немесе Орталықтың қызметкері «терезелер» арқылы онда көрсетілген мерзімде қолхат негізінде жүзеге асырады.
Егер мемлекеттік қызметті алушы құжаттарды алуға мерзімінде келмеген жағдайда, Орталық оларды 3 (үш) ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, одан кейін уәкілетті органға өткізеді.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде 5 құрылымдық-функционалдық бірлік (бұдан әрі - ҚФБ) мынадай құрамда әрекет етеді:
1) Орталықтың инспекторы;
2) жинақтау бөлімінің инспекторы;
3) уәкілетті органның (кеңсенің) қызметкері;
4) уәкілетті органның орындаушысы;
5) уәкілетті органның басшысы.
16. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар: уәкілетті орган және Орталық мемлекеттік қызметті алушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз етеді.
17. Әрбір әкімшілік іс-қимылдың (рәсімнің) орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ әкімшілік іс-қимылдарының (рәсімдерінің) дәйектілігі мен өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-қимылдарының қисынды дәйектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
19. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында олар қабылдайтын шешімдер, әрекеттер (әрекетсіздіктер) үшін Қазақстан Республикасының заңдарымен қарастырылған тәртіпте жауап береді.
«Сәулет-жоспарлау тапсырмасын
беру» мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
1-қосымша
Әрбір әкімшілік іс-қимылдың (рәсімнің) орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ әкімшілік іс-қимылдарының
(рәсімдерінің) дәйектілігі мен өзара іс-қимылының
мәтіндік кестелік сипаттамасы
1 кесте. Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның (кеңсенің) қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Өтінішті қабылдайды, есепке алу кітабында тіркейді
Келіп түскен құжаттар бойынша басқарушылық шешім қабылдайды
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық- басқарушылық шешім)
Қолхат беру
Бұрыштамада мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты орындаушыны көрсету
Орындау мерзімдері (жұмыс күні)
30 минуттан артық емес
1 жұмыс күні
3
4
5
Уәкілетті органның орындаушысы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның (кеңсенің) қызметкері
Құжаттарды қарайды және сәулет-жоспарлау тапсырмасының жобасын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды
Сәулет-жобалау тапсырмасын бекітеді немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды
Дайын болған сәулет-жоспарлау тапсырмасын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді
Сәулет-жоспарлау тапсырмасының жобасын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты уәкілетті органның басшысына қол қоюға беру
Дайын болған сәулет-жоспарлау тапсырмасын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты уәкілетті органның (кеңсенің) қызметкеріне беру
Мемлекеттік қызметті алушыға дайын болған сәулет-жоспарлау тапсырмасын онда көрсетілген мерзімде қолхат негізінде немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
5 жұмыс күні (Стандарттың 7-тармағының 1)тармақшасына сәйкес) 12 жұмыс күні (Стандарттың 7-тармағының 2)тармақшасына сәйкес)
1 жұмыс күні
Тіркеуі - 1 жұмыс күні Беруі - 30 минуттан артық емес
2 кесте. Баламалы үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Орталық инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
Уәкілетті органның (кеңсенің) қызметкері
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Өтінішті қабылдайды
Құжаттарды жинақтайды
Құжаттарды қабылдайды
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушы- лық-басқарушы- лық шешім)
Есепке алу кітабында тіркеу, құжаттарды қабылдағаны туралы қолхатты немесе жетпей тұрған құжаттарды көрсете отырып, қабылдаудан бас тартуды беру
Уәкілетті органға құжаттарды қайта жіберу
Есепке алу кітабында тіркеу
Орындау мерзімдері (жұмыс күні)
20 минуттан артық емес
1 жұмыс күні
30 минуттан артық емес
4
5
6
7
8
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның орындаушысы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның (кеңсенің) қызметкері
Орталықтың инспекторы
Келіп түскен құжаттар бойынша басқарушы- лық шешім қабылдайды
Құжаттарды қарайды және сәулет-жоспар- лау тапсырма- сының жобасын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды
Сәулет-жос-
парлау тапсырмасын бекітеді немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды
Дайын болған сәулет- жоспарлау тапсырмасын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді
Уәкілетті органнан дайын болған сәулет-жос- парлау тапсырмасын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қабылдайды
Бұрыштама-
да мемлекет-
тік қызмет көрсетуге жауапты орындаушы-
ны көрсету
Сәулет-жоспар- лау тапсырма- сының жобасын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты уәкілетті органның басшысына қол қою үшін беру
Дайын болған сәулет-жос-
парлау тапсырмасын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты уәкілетті органның (кеңсенің) қызметкеріне беру
Дайын болған сәулет- жоспарлау тапсырмасын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты Орталыққа жібереді
Дайын болған сәулет-жос- парлау тапсырмасын онда көрсетілген мерзімде қолхат негізінде немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
1 жұмыс күні
5 жұмыс күні (Стандарттың 7-тармағының 1)тармақшасына сәйкес) 12 жұмыс күні (Стандарттың 7-тармағының 2)тармақшасына сәйкес)
1 жұмыс күні
Тіркеуі - 1 жұмыс күні Беруі - 30 минуттан артық емес
Тіркеуі - 1 жұмыс күні Беруі - 20 минуттан артық емес
«Сәулет-жоспарлау
тапсырмасын беру»
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік
іс-қимылдарының қисынды дәйектілігі мен ҚФБ арасындағы
өзара байланысты көрсететін сызба
*ҚФБ – құрылымдық функционалдық бірліктер

13. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
14. Прием документов осуществляется:
в уполномоченном органе (через канцелярию) по адресу, указанному в приложении 1 к Стандарту;
в Центрах посредством «безбарьерного обслуживания», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях, а также указываются фамилия, имя, отчество и должность работника Центра.
Выдача получателю государственной услуги готового архитектурно-планировочного задания либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги осуществляется должностным лицом уполномоченного органа либо работником Центра посредством «окон» на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за получением документов в срок, Центр обеспечивает их хранение в течение 3 (трех) месяцев, после чего передает в уполномоченный орган.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы 5 структурно-функциональных единиц (далее - СФЕ) в составе:
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела;
3) сотрудник (канцелярии) уполномоченного органа;
4) исполнитель уполномоченного органа;
5) руководитель уполномоченного органа.
16. Требования к информационной безопасности: уполномоченный орган и Центр обеспечивают сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов получателя государственной услуги.
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к Регламенту.
18. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
19. Должностные лица, оказывающие государственную услугу, за принимаемые ими решения, действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги несут ответственность в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача архитектурно-планировочного задания»
Описание последовательности и взаимодействия
административных действий (процедур) каждой СФЕ с
указанием срока выполнения каждого административного
действия (процедуры)
Таблица 1
Действие основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
1
2
Наименование СФЕ
Сотрудник (канцелярии) уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Принимает заявление, регистрирует в книге учета документов
Принимает управленческое решение по поступившим документам
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Выдача расписки
Указание в резолюции исполнителя, ответственного за предоставление государственной услуги
Сроки исполнения (рабочий день)
Не более 30 минут
1 рабочий день
3
4
5
Исполнитель уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Сотрудник (канцелярии) уполномоченного органа
Рассматривает документы и подготавливает проект архитектурно- планировочного задания либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Утверждение архитектурно- планировочного задания либо подписание мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Регистрирует готовое архитектурно- планировочное задание либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Подача проекта архитектурно- планировочного задания либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги на подписание руководителю уполномоченного органа
Передача готового архитектурно- планировочного задания либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги сотруднику (канцелярии) уполномоченного органа
Выдача получателю государственной услуги готового архитектурно- планировочного задания на основании расписки в указанный в ней срок либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
5 рабочих дней (согласно подпункту 1) пункта 7 Стандарта
12 рабочих дней (согласно подпункту 2) пункта 7 Стандарта
1 рабочий день
1 рабочий день - регистрация
Не более 30 минут - выдача
Таблица 2
Действие альтернативного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
Наименование СФЕ
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Сотрудник (канцелярии) уполномочен-
ного органа
Руково-
дитель
уполно-
мочен-
ного
органа
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Принимает заявление
Сводит документы
Принимает документы
Принима-
ет уп-
равлен-
ческое
решение
по
посту-
пившим
докумен-
там
Форма завершения (данные, документ, организационно-распоряди-
тельное
решение)
Регистра-
ция в
книге
учета до-
кументов,
выдача
расписки о
приеме
документов
либо
отказа в
приеме с
указанием
недостаю-
щих
документов
Перенаправление документов в уполномоченный орган
Регистрация в книге учета документов
Указание
в резо-
люции
испол-
нителя,
ответ-
ствен-
ного за
предо-
ставле-
ние го-
сударст-
венной
услуги
Сроки исполнения (рабочий день)
Не более 20 минут
1 рабочий день
Не более 30 минут
1 рабочий день
5
6
7
8
Исполнитель
уполномо-
ченного
органа
Руководитель уполномоченного органа
Сотрудник (канцелярии) уполномоченного органа
Инспектор Центра
Рассматрива-
ет документы
и подготав-
ливает
проект архи-
тектурно-
планировоч-
ного задания
либо моти-
вированный
ответ об
отказе в
предостав-
лении госу-
дарственной
услуги
Утверждает архитектурно- планировочное задание либо подписывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Регистрирует готовое архитектурно- планировочное задание либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Принимает из уполномоченного органа и регистрирует готовое архитектурно- планировочное задание либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Подача
проекта ар-
хитектурно-
планировоч-
ного задания
либо мотиви-
рованного
ответа об
отказе в
предостав-
лении го-
сударствен-
ной услуги
на
подписание
руководителю
уполномочен-
ного органа
Передача готового архитектурно- планировочного задания либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги сотруднику (канцелярии) уполномоченного органа
Направляет в Центр готовое архитектурно- планировочное задание либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Выдача готового архитектурно- планировочного задания на основании расписки в указанный в ней срок либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
1 рабочий день - регистрация
Не более 30 минут - выдача
1 рабочий день
1 рабочий день - регистрация
Не более 30 минут - выдача
1 рабочий день - регистрация
Не более 20 минут - выдача
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача архитектурно-планировочного задания»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в
процессе оказания государственной услуги и СФЕ