Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2013 жылғы 1 шілдедегі N 3/561 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2013 жылғы 26 шілдеде N 990 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 11 мамырдағы N 2/337 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 11.05.2014 N 2/337 қаулысымен (жарияланғаннан кейін 10 күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы» және 2013 жылғы 15 сәуірдегі «Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтер туралы» Заңдарына сәйкес Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырғандар бекітілсін:
1) «Дәрігерді үйге шақыру» мемлекеттік қызмет регламенті;
2) «Дәрігердің қабылдауына жазылу» мемлекеттік қызмет регламенті;
3) «Медициналық - санитариялық алғашқы көмек көрсететiн медициналық ұйымға тiркеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
4) «Денсаулық сақтау саласы кадрларының даярлаудан, бiлiктiлiктi жоғарылатудан және қайта даярлаудан өткенi туралы құжаттар беру» мемлекеттік қызмет регламенті.
2. Алматы қаласы Денсаулық сақтау басқармасы осы қаулыны Алматы қаласының әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді және оны Алматы қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары З. Аманжоловаға жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі                 А. Есімов
Енгізуші:
Алматы қаласы
Денсаулық сақтау
басқармасының басшысы                  Ж. Қасымжанова
Келісілді:
Алматы қаласы әкімінің
орынбасары                             З. Аманжолова
Мемлекеттік қызметтерді көрсету
сапасының сақталуын бақылау
бөлімінің басшысы                      М. Сүйіндіков
Алматы қаласы әкімі аппараты
заң бөлімінің басшысы                  А. Қасымова
Алматы қаласы әкiмдiгiнiң
2013 жылғы 01 шілдедегі № 3/561
қаулысымен бекітілген
«Дәрiгердi үйге шақыру»
мемлекеттiк қызметiнiң регламентi
1. Жалпы ережелер
1. «Дәрiгердi үйге шақырту» мемлекеттiк қызметi (бұдан әрi – Регламент) Қазақстан Республикасының денсаулық сақтаудың бiрыңғай ақпараттық жүйесi шеңберiнде Алматы қаласының медициналық- санитариялық алғашқы көмек көрсететiн ұйымдары (бұдан әрi – Қызмет берушi), сондай-ақ www.e.gov.kz «электрондық үкiмет» веб-порталы арқылы (бұдан әрi – ЭҮП) көрсетiледi.
Мемлекеттiк қызмет (МҚ) сондай-ақ жеке тұлға немесе оның өкiлi (бұдан әрi – Тұтынушы) Қызмет берушiге тiкелей жүгiнген кезде немесе телефон байланысы арқылы көрсетiледi, ол Қызмет берушiге тiркеу журналында тiркеледi.

Об утверждении регламентов государственных услуг в области здравоохранения
Постановление акимата города Алматы от 1 июля 2013 года N 3/561. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 26 июля 2013 года за N 990. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 11 мая 2014 года N 2/337
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 11.05.2014 N 2/337 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги «Вызов врача на дом»;
2) регламент государственной услуги «Запись на прием к врачу»;
3) регламент государственной услуги «Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь»;
4) регламент государственной услуги «Выдача документов о прохождении подготовки, повышения квалификации и переподготовки кадров отрасли здравоохранения».
2. Управлению здравоохранения города Алматы обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции города Алматы и его размещение на интернет - ресурсе акимата города Алматы.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы З. Аманжолову.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы       А. Есимов
Вносит:
Руководитель Управления
здравоохранения города Алматы
Ж. Касымжанова
Согласовано:
Заместитель акима города Алматы
З. Аманжолова
Руководитель отдела контроля за
соблюдением качества предоставления
государственных услуг
М. Суюндуков
Руководитель юридического отдела аппарата акима города Алматы
А. Касымова
Утвержден
постановлением акимата города Алматы
от 01 июля 2013 года № 3/561
Регламент государственной услуги
«Вызов врача на дом»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Вызов врача на дом» (далее - Регламент) регламентирует предоставление услуги вызова врача (участкового терапевта/ участкового педиатра/врача общей практики) на дом медицинскими организациями, оказывающими первичную медико-санитарную помощь в рамках Единой информационной системы здравоохранения Республики Казахстан (далее – Услугодатель) в электронном формате через веб-портал «электронного правительства»: www.egov.kz (далее - ПЭП).
Государственная услуга оказывается также при непосредственном обращении или по телефонной связи физического лица или его представителя (далее - Потребитель) к Услугодателю, которое регистрируется в журнале регистрации Услугодателя.

2. ЭҮП жұмыс кестесi – тәулiк бойы.
3. Қызмет берушiнің жұмыс кестесі – күн сайын дүйсенбiден жұма аралығында үзiлiссiз, сағат 8.00-ден бастап 20.00-ге дейiн, сенбi күнi сағат 9.00-ден 14.00-ге дейiн, демалыс күндерi: жексенбi және «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңына сәйкес мереке күндерi.
4. Мемлекеттiк қызмет «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесi туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегi Кодексi, «Бастапқы медициналық-санитариялық көмек көрсету қағидаларын және Азаматтарды бастапқы медициналық-санитариялық көмек ұйымдарына бекiту қағидаларын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 1 қарашадағы № 1263 қаулысы және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 12 қазандағы № 1294 қаулысымен бекiтiлген «Дәрiгердi үйге шақыру» мемлекеттiк қызмет стандартының негiзiнде көрсетiледi(бұдан әрi - Стандарт).
5. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны: iшiнара автоматтандырылған.
6. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
7. Мемлекеттiк қызмет тұтынушыға:
1) тiкелей жүгiнген кезде Қызмет ұсынушының ғимаратында;
2) телефон байланысы арқылы;
3) электронды форматта – ЭҮП - ғы жеке кабинетте көрсетiледi (ЭМҚ).
8. Көрсетiлетiн МҚ нәтижелерi:
1) тікелей немесе телефон арқылы байланысқанда - Қызмет берушіні шақыруды тіркеу журналында жазылып, дәрігердің келу күні, уақыты көрсетіліп ауызша жауап беру;
2)қызмет ұсынушының электрондық-цифрлық қолы қойылған дәрiгердi үйге шақыру туралы анықтама беру (электрондық түрде);
3) МҚ көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап болып табылады.
Бұл ретте МҚ көрсетуге сұрау салу қабылданған соң көрсетiлген мерзiмде үйде медициналық көмек көрсетiледi.
9. Мемлекеттiк қызмет Қызмет ұсынушыға тiкелей жүгiнген кезде немесе телефон байланысы арқылы өтiнiш жасалған күнi көрсетiледi. Бұл ретте, мемлекеттiк қызметтi алуға сұрау салу тұтынушыларға, оның iшiнде мүмкiндiгi шектеулi адамдарға қызмет көрсетуге жағдайлар қарастырылған (өрт қауiпсiздiгi, күтуге арналған демалыс орындары) Қызмет көрсетушiге көрсетiлiп, Қызмет ұсынушының жұмысы аяқталғанға дейiн 2 сағат бұрын қабылданады (жұмыс күндерi 18.00-ге дейiн, сенбi күнi 12.00-ге дейiн).
ЭҮП-да ЭМҚ өтiнiш жасалған күнi көрсетiледi. Бұл ретте, мемлекеттiк қызмет алуға сұрау салу Қызмет көрсетушiнің жұмысы аяқталғанға дейiн 2 сағат бұрын қабылданады (жұмыс күндерi 18.00-ге дейiн, сенбi күнi 12.00-ге дейiн).

2. График работы ПЭП - круглосуточно.
3. График работы Услугодателя – ежедневно с понедельника по пятницу с 8-00 до 20-00 часов без перерыва, с 9-00 до 14-00 часов в субботу, выходные дни: воскресенье и праздничные дни в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан».
4. Государственная услуга предоставляется на основании Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения», постановления Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2011 года № 1263 «Об утверждении Правил оказания первичной медико-санитарной помощи и Правил прикрепления граждан к организациям первичной медико-санитарной помощи» и на основании стандарта государственной услуги «Вызов врача на дом», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2012 года № 1294 (далее - Стандарт).
5. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
6. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
7. Государственная услуга оказывается Потребителю:
1) при непосредственном обращении - в здании Услугодателя;
2) по телефонной связи;
3) в электронном формате - на ПЭП в личном кабинете (далее-ЭГУ).
8. Результатом оказываемой государственной услуги являются:
1) при непосредственном обращении или по телефонной связи - запись в журнале регистрации вызовов Услугодателя, затем устный ответ с указанием даты, времени посещения врача;
2) в электронном формате при обращении на ПЭП - выдача справки о вызове врача на дом (в электронном виде) по форме, согласно приложению 1 к Стандарту, подписанной электронной цифровой подписью Услугодателя;
3) мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
При этом, после принятия запроса на оказание государственной услуги пациенту в установленное время на дому оказывается медицинская помощь.
9. Государственная услуга при непосредственном обращении или по телефону в Услугодателю оказывается в день обращения. При этом, запрос на получение государственной услуги принимается за 2 часа до окончания работы Услугодателя (до 18.00 часов в рабочие дни, до 12-00 в субботу), где предусмотрены условия для обслуживания Потребителя (противопожарная безопасность, места отдыха для ожидания), в том числе для лиц с ограниченными возможностями.
ЭГУ оказывается в день обращения на ПЭП. При этом запрос на получение государственной услуги принимается за 2 часа до окончания работы Услугодателя (до 18.00 часов в рабочие дни, до 12-00 в субботу).

10. Мемлекеттiк қызмет туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң интернет-ресурсында: www.mz.gov.kz;
2) Қызмет ұсынушының үй-жайларында;
3) порталда;
4) ресми ақпарат көздерiнде орналастырылады.
ЭМҚ туралы ақпарат call-орталығының телефоны 1414 арқылы ұсынылады.
11. Осы Регламентте пайдаланылатын ұғымдар және қысқартулар:
1) АЖО – автоматтандырылған жұмыс орны;
2) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешендi пайдалана отырып, ақпаратты сақтауға, өңдеуге, iздестiруге, таратуға, тапсыруға және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрi – АЖ);
3) веб-портал – нормативтiк-құқықтық базаны қоса алғанда, және электронды мемлекеттiк қызметтерге және барлық консолидарлық үкiметтiк ақпаратқа қол жетiмдiлiктiң бiрыңғай жүйесiн ұсынатын ақпараттық жүйе;
4) жеке сәйкестендiру нөмiрi – жеке тұлға, оның iшiнде жеке кәсiпкерлiк түрiндегi қызметтi жүзеге асыратын жеке кәсiпкер үшiн қалыптастырылатын бiрегей нөмiр (бұдан әрi – ЖСН);
5) «Жеке тұлғалар» мемлекеттiк дерекқоры – ақпаратты автоматты түрде жинастыруға, сақтауға және өңдеуге, Қазақстан Республикасында жеке тұлғалардың бiрыңғай сәйкестендiрудi енгiзу және мемлекеттiк басқару органдарына және басқа субъектiлерге өкiлеттiлiгiнiң шеңберiнде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес олар туралы өзектi және нақты мәлiмет ұсыну мақсатында Жеке сәйкестендiру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмiн құрастыру үшiн арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрi – ЖТ МДҚ);
6) құрылымдық - қызметтiк бiрлiктер (бұдан әрi – ҚҚБ) – көрсету үрдiсiне қатысатын ақпараттық жүйелер, мемлекеттiк органдардың, мекемелердiң немесе басқа да ұйымдардың құрылымдық бөлiмшелерiнiң тiзбесi;
7) пайдаланушы – оған қажеттi электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшiн ақпараттық жүйенi пайдаланатын субъект;
8) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны пайдаланумен ақпаратпен өзара алмасуды қажет ететiн электрондық ақпараттық ресурстардың пайдаланушыларына ұсыну бойынша қызмет;
9) тұтынушы – электронды мемлекеттiк қызмет көрсетiлетiн заңды және жеке тұлға;
10) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда ұсынылған және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы расталған құжат;
11) ЭМҚ – ақпараттық технологияларды пайдалана отырып, электрондық нысанда көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет;

10. Информация о государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан: www.mz.gov.kz;
2) в помещениях Услугодателя;
3) на портале;
4) в официальных источниках информации.
Информация о государственной услуге также предоставляется по телефону саll-центра: (1414).
11. Понятия и сокращения, используемые в Регламенте:
1) АРМ - автоматизированное рабочее место;
2) информационная система - система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее - ИС);
3) веб-портал «электронного правительства» - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
4) индивидуальный идентификационный номер - уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее - ИИН);
5) государственная база данных «Физические лица» - информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее - ГБД ФЛ);
6) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) - перечень структурных подразделений государственных органов, учреждений или иных организаций, информационные системы, которые участвуют в процессе оказания услуги;
7) пользователь - субъект (потребитель, услугодатель), обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
8) транзакционная услуга - услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
9) потребитель - физическое или юридическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;
10) электронный документ - документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
11) электронная государственная услуга - государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;

12) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың нақтылығын, оның тиiстiлiгiн және мағынасының өзгермегенiн растайтын электрондық цифрлық белгiлердiң жинағы (бұдан әрi – ЭСҚ);
13) «электронды үкiмет» шлюзы (бұдан әрi – ЭҮШ) – электронды қызметтердi iске асыру шеңберiнде «электронды үкiметтiң» ақпараттық жүйелерiн бiрiктiру үшiн арналған ақпараттық жүйе.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртiбi
12. Қызмет берушіге тiкелей жүгiнген кезде немесе телефон байланысы арқылы тұтынушының мемлекеттiк қызметтi алуы үшiн:
1) жеке басын куәландыратын құжаты (он алты жасқа толмаған адамдар үшiн – туу туралы куәлiгi);
2) тiркелген халықтың тiркелiмiне сәйкес осы Қызмет берушіге тiркеуiнiң болуы қажет.
Мемлекеттiк қызметтi порталда алу үшiн тұтынушының:
1) жеке басын куәландыратын құжаты (он алты жасқа толмаған адамдар үшiн – туу туралы куәлiгi);
2) тiркелген халықтың тiркелiмiне сәйкес осы Қызмет көрсетушiге тiркеуiнiң болуы қажет.
Мемлекеттiк aқпараттық жүйеде қамтылатын жеке басын куәландыратын құжаттың мәлiметтерiн, осы Қызмет берушіге тiркеуiнiң болуын Қызмет беруші уәкiлеттi лауазымды тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында портал арқылы тиiстi мемлекеттiк ақпараттық жүйелерден алады.
13. Қызмет ұсынушыға тiкелей немесе телефон байланысы арқылы жүгiнген кезде мемлекеттiк қызметтi алу үшiн өтiнiштердiң бланкiлерiн толтыру талап етiлмейдi.
Электрондық форматта мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушы стандарттың 2-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанында порталдағы жеке кабинетте сұрау салуды толтырады.
14. Қызмет ұсынушыға тiкелей немесе телефон байланысы арқылы жүгiнген кезде жауап беру (растау немесе бас тарту) мерзiмi 10 минуттан аспайды, осы уақыт iшiнде тұтынушыға ауызша жауап берiледi.
Тұтынушының сұрау салуы бойынша порталда электрондық форматта жауап беру (растау немесе бас тарту) мерзiмi 30 минуттан аспайды, осы уақыт iшiнде тұтынушыға осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық форматта жауап берiледi.
15. Тұтынушының мемлекеттiк қызметтi тiкелей Қызмет көрсетушiден немесе телефон байланысы арқылы алуға сұрау салуы осы Регламенттің 12-тармағында көрсетiлген талаптарды орындамаған жағдайда қабылданбайды.
Тұтынушының электрондық форматта мемлекеттiк қызметтi алуға сұрау салуы:
1) Осы Регламенттің 12-тармағында көрсетiлген талаптарды орындамаған;

12) электронная цифровая подпись - набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее - ЭЦП);
13) шлюз «электронного правительства» - информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг (далее - ШЭП).
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги при непосредственном обращении или по телефонной связи Услугодателю, Потребителю необходимо иметь:
1) документ, удостоверяющий личность (для лиц, не достигших шестнадцатилетнего возраста - свидетельство о рождении);
2) наличие прикрепления к данному Услугодателю, согласно регистру прикрепленного населения.
Для получения ЭГУ необходимо иметь:
1) документ, удостоверяющий личность (для лиц, не достигших шестнадцатилетнего возраста, - свидетельство о рождении);
2) наличие прикрепления к данному Услугодателю, согласно регистру прикрепленного населения.
Сведения документа, удостоверяющего личность, наличие прикрепления к данному Услугодателю, содержащиеся в государственной информационной системе, Услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного должностного лица.
13. Для получения государственной услуги при непосредственном обращении или по телефонной связи Услугодателю, заполнение бланков заявлений не требуется.
Для получения ЭГУ, Потребитель заполняет запрос в личном кабинете на ПЭП в форме электронного документа согласно приложению 2 Стандарта.
14. Срок представления ответа (подтверждение или отказ) при непосредственном обращении или по телефонной связи Услугодателю составляет не более 10 минут, в течение которого Потребителю представляется устный ответ.
Срок представления ответа (подтверждение или отказ) в электронном формате на портале по запросу Потребителя составляет не более 30 минут, в течение которого Потребителю представляется ответ в электронном формате по форме согласно приложению 1 Стандарта.
15. Запрос Потребителя на получение государственной услуги при непосредственном обращении или по телефонной связи Услугодателю не принимается при невыполнении требований, указанных в пункте 12 Регламента.
Запрос Потребителя на получение государственной услуги в электронном формате не принимается при:
1) невыполнении требований, указанных в пункте 12 Регламента;

2) «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 40-бабымен көзделген нормаларға сәйкес келмеген жағдайларда қабылданбайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерiсiнде өзара
iс-қимылдың тәртiбiн сипаттау
16. ЭҮП арқылы қызмет ұсынушының қадам-қадаммен әрекеттерi және шешiмдерi (ЭМҚ көрсету кезiнде функциялық өзара әрекеттесу № 1 диаграммасы) осы Регламенттiң 2-қосымшасына сәйкес жүргiзiледi:
1) тұтынушы ЖСН және парольдiң (ЭҮП тiркелмеген тұтынушылар үшiн жүзеге асырылады) көмегiмен ЭҮП-да тiркеледi;
2) 1-үдерiс – тұтынушының ЖСН мен парольдi ЭМҚ алу үшiн ЭҮП-ке (авторизациялау үдерiсi) енгiзу;
3) 1-шарт – (ЖСН) және пароль арқылы тiркелген тұтынушы туралы деректердiң түпнұсқалығын ЭҮП тексеру;
4) 2-үдерiс – тұтынушының деректерiнде бар бұзушылықтарына байланысты ЭҮП авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-үдерiс - Тұтынушының Осы Регламентте көрсетiлген қызметтердi таңдауы, экранға қызмет көрсету үшiн және тұтынушының нысанды құрылым мен көлемдiк талаптарын ескере отырып, толтыруы үшiн сұраныс нысандарын шығару, сондай-ақ тұтынушының сұранысты куәландыру (қол қою) үшiн ЭҮП тiркеу куәлiгiн таңдауы;
6) 2 шарт – ЭСҚ тiркеу куәлiгiнiң әрекет ету мерзiмiнiң ЭҮП-на тексеру жүргiзу және шақырылған тiркеу куәлiктерiнiң тiзiмiнде болмауына, сондай-ақ сәйкестендiру мәлiметтерiнiң (сұраныста көрсетiлген ЖСН/БСН мен ЭСҚ тiркеу куәлiгiнде көрсетiлген ЖСН/БСН арасындағы мәлiметтер) сай келуiн тексеру;
7) 4 үдерiс – тұтынушының ЭСҚ түпнұсқасының расталмауына байланысты сұраныс жасалған ЭМҚ бас тарту туралы хабарламаны дайындау;
8) 5-үдерiс – қызмет ұсынушы өңдеу үшiн қызмет көрсетушiнiң АЖО ШЭП арқылы электронды құжаттарды (сұранысты) жолдау, тұтынушының ЭСҚ арқылы қызмет көрсетуi үшiн сұранысты қанағаттандыру;
9) 6-үдерiс – қызмет ұсынушының АЖО электронды құжаттарды тiркеуi;
10) 3 шарт – қызмет ұсынушының электронды құжаттардың (сұраныстың) ЭМҚ көрсету негiзiне сәйкес келуiн тексеру;
11) 7-үдерiс – туындап отырған бұзушылықтарға байланысты сұрастырып отырған ЭМҚ бас тарту туралы хабарламаны дайындау;
12) 8-үдерiс – қызмет ұсынушының АЖО қалыптасқан ЭМҚ нәтижесiн тұтынушының алуы (дәрiгердi үйге шақырту туралы анықтаманы беру (электронды түрде).
17. Қадамдық әрекеттер мен қызмет ұсынушының шешiмдерi (ЭМҚ көрсету кезiнде функциялық өзара әрекеттесудiң № 2 диаграммасы) осы Регламенттiң 2-қосымшасында келтiрiлген:
1) 1 үдерiс - қызметкердiң ЭМҚ көрсетiлетiн адамның деректерiн (ЖСН нөмiрi) және қызмет көрсету үшiн парольдi (авторизациялау үдерiсi) енгiзуi;

2) несоответствии нормам, предусмотренным статьей 40 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
3. Описание порядка взаимодействия в процессе
оказания государственной услуги
16. Пошаговые действия и решения Услугодателя через ПЭП (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании ЭГУ через ПЭП) приведены в приложении 2 Регламента:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 - ввод потребителем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения ЭГУ;
3) условие 1 - проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 - формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 - выбор потребителем ЭГУ, указанной в Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания ЭГУ и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 - проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой ЭГУ в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
8) процесс 5 - удостоверение запроса для оказания ЭГУ посредством ЭЦП потребителя и направление электронного документа (запроса) через ШЭП в АРМ Услугодателя для обработки;
9) процесс 6 - регистрация электронного документа в АРМ Услугодателя;
10) условие 3 - проверка (обработка) Услугодателем соответствия электронного документа (запроса) основаниям для оказания ЭГУ;
11) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой ЭГУ в связи с имеющимися нарушениями;
12) процесс 8 - получение потребителем результата ЭГУ (выдача справки о вызове врача на дом (в электронном виде), сформированный АРМ Услугодателя.
17. Пошаговые действия и решения Услугодателя (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании ЭГУ через услугодателя) приведены в приложении 2 Регламента:
1) процесс 1 - ввод сотрудником Услугодателя в АРМ Услугодателя ИИН и пароля (процесс авторизации) для оказания ЭГУ;

2) 2 үдерiс - Тұтынушының осы Регламентте көрсетiлген қызметтердi таңдауы, ЭМҚ көрсету үшiн және тұтынушының мәлiметтерiн енгiзуi үшiн сұраныс нысандарын экранға шығару;
3) 3 үдерiс - ЖТ МДГ-не ШЭП арқылы тұтынушы мәлiметтерi туралы сұранысты жолдау;
4) 1 шарт – ЖТ МДГ-да тұтынушының мәлiметтерiнiң болуын тексеру;
5) 4-үдерiс - ЖТ МДГ-да тұтынушының мәлiметтерi болмауына байланысты мәлiметтер алу мүмкiн болмауы туралы хабарламаны дайындау;
6) 5 үдерiс – ЭМҚ көрсету үшiн берiлген сұраныстың толтырылған нысанын (енгiзiлген мәлiметтер) ЭСҚ арқылы куәландыру және қызмет ұсынушы қызметкердiң сұраныс нысанын толтыруы;
7) 6-үдерiс – қызмет ұсынушының АЖО электронды құжаттарды тiркеуi;
8) 2 шарт – қызмет ұсынушының электронды құжаттардың (сұраныстың) ЭМҚ көрсету негiзiне сәйкес келуiн тексеру (өңдеу);
9) 7-үдерiс – туындап отырған бұзушылықтарға байланысты сұрастырып отырған ЭМҚ бас тарту туралы хабарламаны дайындау;
10) 8-үдерiс – ЭМҚ нәтижесiн тұтынушының алуы (уәкiлеттi органның шақыртуларды тiркеу журналына жазуы, содан кейiн дәрiгерге бару мерзiмiн, уақытын көрсете отырып, ауызша жауап беру).
18. ЭМҚ көрсету үшiн сұраныс нысанын толтыру бойынша жасалатын әрекеттердi сипаттау:
1) қолданушының ЖСН, логин, парольдi ЭҮП-на кiру үшiн енгiзу;
2) Осы Регламентте көрсетiлген қызметтердi таңдау;
3) «Online режимiнде қызметке тапсырыс беру» түймесі арқылы қызметке тапсырыс беру;
4) өтiнiштi толтыру және электронды түрде қажеттi құжаттарды бекiту:
ЖСН қолданушының ЭҮП-ке тiркеу нәтижесi бойынша автоматтандырылған түрде таңдалады;
қолданушы «өтiнiмдi жiберу» түймесі арқылы сұранысты куәландыруға ауыстыруды жүзеге асырады.
5) қолданушының ЭСҚ тiркеу куәлiгiн таңдауы;
6) сұранысты куәландыру (қол қою) - қолданушының «қол қою» түймесінің көмегiмен ЭСҚ сұранысын куәландыруды жүзеге асырады, содан кейiн сұраныс қызмет берушінің АЖО өңдеуге жiберiледi;
7) қызмет берушінің АЖО өтiнiмдi өңдеу;
8) қолданушының дисплейiнiң экранында мынадай ақпарат шығады:
ЖСН; сұраныс нөмiрi; қызмет типi; сұраныс деңгейi, қызмет көрсету мерзiмi;
«мәртебенi жаңарту» түймесін арқылы қолданушыға МСАК тiркелуге өтiнiмдi өңдеу нәтижелерiн қарау мүмкiндiгi ұсынылады;
ЭСҚ-нан жауап алу кезiнде «нәтижелердi қарау» түймесін пайда болады.
19. Өтiнiмдi өңдегеннен кейiн тұтынушыға өтiнiмдi өңдеу нәтижелерiн көру мүмкiндiгi берiледi:
«ашу» түймесін басқаннан кейiн сұраныс нәтижесi дисплей экранына шығады;
20. Тікелей немесе телефон арқылы байланысқанда ТБҚ (тіркеу бөлімінің қызметкері) Қызмет көрсетушiнi шақыруды тіркеу журналында жазып, дәрігердің келу күні, уақыты көрсетіліп ауызша жауап береді.
Қызмет берушіге құжаттарды қабылдау Регламенттің 3 қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асады.
Қызмет берушіге қажет құжаттар өткізілген кезде Тұтынушыға себебі көрсетілген бас тарту немесе уақыты көрсетілген дәрігердің келуі туралы ауызша жауап беріледі.
ЭМҚ көрсету үдерiсiнде қатысатын ТБҚ:
Қызмет беруші;
ЭҮП;
ЭҮШ;
ЖТ МДБ;
ДСБАЖ МСЖ.

2) процесс 2 - выбор сотрудником Услугодателя ЭГУ, указанной в Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания ЭГУ и ввод сотрудником Услугодателя данных потребителя;
3) процесс 3 - направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных потребителя;
4) условие 1 - проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ;
5) процесс 4 - формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ;
6) процесс 5 - заполнение сотрудником Услугодателя формы запроса и удостоверения посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса для оказания ЭГУ;
7) процесс 6 - регистрация электронного документа в АРМ Услугодателя;
8) условие 2 - проверка (обработка) Услугодателем соответствия электронного документа (запроса) основаниям для оказания ЭГУ;
9) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой ЭГУ в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
10) процесс 8 - получение потребителем результата ЭГУ (запись в журнале регистрации вызовов уполномоченной организации, затем устный ответ с указанием даты, времени посещения врача).
18. Описание действий по заполнению форм запроса для оказания ЭГУ:
1) ввод пользователем ИИН, логина и пароля для входа в ПЭП;
2) выбор ЭГУ, указанной в Регламенте;
3) заказ ЭГУ, с помощью кнопки «Заказать услугу online»;
4) заполнение запроса и прикрепление необходимых документов в электронном виде:
ИИН выбирается автоматически, по результатам регистрации пользователя в ПЭП;
пользователь с помощью кнопки «отправить запрос» осуществляет переход на удостоверение (подписание) запроса;
5) выбор регистрационного свидетельства ЭЦП пользователем;
6) удостоверение (подписание) запроса - пользователь с помощью кнопки «подписать» осуществляет удостоверение (подписание) запроса ЭЦП, после чего запрос передается на обработку в АРМ Услугодателя;
7) обработка запроса в АРМ Услугодателя;
8) у пользователя на экране дисплея выводится следующая информация:
ИИН, номер запроса, тип услуги, статус запроса, срок оказания услуги;
с помощью кнопки «обновить статус» пользователю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса;
при получении ответа на ПЭП появляется кнопка «просмотр результата».
19. После обработки запроса потребителю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки «открыть» - результат запроса выводится на экран дисплея.
20. При непосредственном обращении или по телефонной связи, СФЕ (сотрудник отдела регистратуры) делает запись в журнале регистрации вызовов Услугодателя, затем устный ответ с указанием даты, времени посещения врача.
Услугодателем прием документов осуществляется по адресам, указанным в приложении 3 Регламента.
При сдаче необходимых документов Услугодателю, Потребителю выдается устный ответ с указанием даты, времени посещения врача либо мотивированный отказ.
СФЕ, которые участвуют в процессе оказания ЭГУ:
Услугодатель;
ПЭП;
ШЭП;
АРМ Услугодателя;
ГБД ФЛ.

21. Әрбiр iс-шараны орындау мерзiмiн көрсете отырып, iс-шаралардың (рәсiмдер, функциялар, операциялар) кезеңдiлiгiн мәтiндiк кестелiк сипаттау осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес iске асырылады.
22. Логикалық кезеңдiлiк iс-шараларының арасындағы өзара iс-қимылды көрсететiн диаграмма, олардың сипаттамасына сәйкес осы Регламенттiң 2-қосымшасына сәйкес iске асырылады.
23. Тұтынушыларға ЭМҚ көрсету үдерiсiне қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты рұқсатсыз алудан қорғау);
2) тұтастық (ақпаратты рұқсатсыз өзгертуден қорғау);
3) қолжетiмдiлiк (ақпарат пен ресурстарды рұқсатсыз ұстаудан қорғау).
24. ЭМҚ көрсетудiң техникалық шарты:
1) Ғаламторға шығу;
2) қызмет көрсетiлетiн тұлғада ЖСН-нiң болуы;
3) ЭҮП-да авторизациялау;
4) пайдаланушыда ЭСҚ-ның болуы.
25. Тұтынушымен мемлекеттік қызмет көрсету бойынша жұмыс нәтижесі Стандарттың 3 қосымшасына сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштері бойынша өлшенеді.
«Дәрiгердi үйге шақыру»
мемлекеттiк қызметiнiң
регламентiне
1-қосымша
1 кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ әрекеттерiн сипаттау
2 кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ әрекеттерiн сипаттау
«Дәрiгердi үйге шақыру»
мемлекеттiк қызметiнiң
регламентiне
2-қосымша
ЭҮБ арқылы ЭМҚ көрсету кезiнде функционалдық iс-қимылдың
№ 1 диаграммасы
Қызмет берушi арқылы ЭМҚ көрсету кезiнде функционалдық iс-қимылдың № 2 диаграммасы
Шартты белгiлер:
«Дәрiгердi үйге шақыру»
мемлекеттiк қызметiнiң
регламентiне
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Бірыңғай ұлттық денсаулық сақтау жүйесі шеңберінде медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететiн медициналық ұйымдар
Атауы
Заңды мекенжайы
Телефондары
1.
Шаруашылық жүргізу құқығындағы «№ 1 Қалалық емхана» мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
Алматы қаласы Гоголь көшесі, 53
8 (727) 3974790
8 (727) 3974472
2.
Шаруашылық жүргізу құқығындағы «№ 2 Қалалық емхана» мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
Алматы қаласы Шухов көшесі, 37 «б»
8 (727) 2311133
8 (727) 2781109
3.
«№ 3 Қалалық емхана» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы Розыбакиев көшесі, 74
8 (727) 3954540
8 (727) 3793661
4.
Шаруашылық жүргізу құқығындағы «№ 4 Қалалық емхана» мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
Орбита 3 ы.а., Торайғыров көшесі, 12а
8 (727) 2200379
8 (727) 2201268
5.
Шаруашылық жүргізу құқығындағы «№ 5 Қалалық емхана» мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
Алматы қаласы, Мақатаев көшесі, 141
8 (727) 2333960
8 (727) 2333961
6.
Шаруашылық жүргізу құқығындағы «№ 6 Қалалық емхана» мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
Алматы қаласы, Алтынсарин көшесі, 3 «а»
8 (727) 2333960
8 (727) 2333961
7.
Шаруашылық жүргізу құқығындағы «№ 8 Қалалық емхана» мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
Алматы қаласы, Түркебаев көшесі, 40

21. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 1 Регламента.
22. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания ЭГУ) в соответствии с их описаниями, приведена в приложении 2 Регламента.
23. Требования, предъявляемые к процессу оказания ЭГУ потребителями:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
24. Технические условия оказания ЭГУ:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН у лица, которому оказывается ЭГУ;
3) авторизация с ПЭП;
4) наличие у пользователя ЭЦП.
25. Результаты работы по оказанию государственной услуги Потребителям измеряются показателями качества и эффективности согласно приложению 3 Стандарта.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги «Вызов врача на дом»
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
Таблица 2. Описание действий СФЕ через услугодателя
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги «Вызов врача на дом»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 3
к Регламенту государственной
услуги «Вызов врача на дом»
Медицинские организации, оказывающие первичную
медико-санитарную помощь в рамках Единой информационной
системы здравоохранения Республики Казахстан
Наименование
Юридический адрес
Телефоны
1.
Государственное казенное предприятие на праве хозяйственного ведения «Городская поликлиника № 1»
город Алматы улица Гоголя, 53
8 (727) 3974790
8 (727) 3974472
2.
Государственное казенное предприятие на праве хозяйственного ведения «Городская поликлиника № 2»
город Алматы улица Шухова, 37 «б»
8 (727) 2311133
8 (727) 2781109
3.
Государственное коммунальное казенное предприятие «Городская поликлиника № 3»
город Алматы улица Розыбакиева, 74
8 (727) 3954540
8 (727) 3793661
4.
Государственное казенное предприятие на праве хозяйственного ведения «Городская поликлиника № 4»
мкр. Орбита 3, ул. Торайгырова, 12а
8 (727) 2200379
8 (727) 2201268
5.
Государственное казенное предприятие на праве хозяйственного ведения «Городская поликлиника № 5»
город Алматы, улица Макатаева, 141
8 (727) 2333960
8 (727) 2333961
6.
Государственное казенное предприятие на праве хозяйственного ведения «Городская поликлиника № 6»
город Алматы, улица Алтынсарина, 3 «а»
8 (727) 2333960
8 (727) 2333961
7.
Государственное казенное предприятие на праве хозяйственного ведения «Городская поликлиника № 8»
город Алматы, улица Туркебаева, 40

8 (727) 2405988
8 (727) 2706830
8.
«№ 9 Қалалық емхана» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Шолохов көшесі, 17
8 (727) 3284705
8 (727) 2359798
9.
Шаруашылық жүргізу құқығындағы «№ 10 Қалалық емхана» мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
Алматы қаласы, «Ақсай -4» ы.а., 17 үй
8 (727) 2383046
8 (727) 2220327
10.
Шаруашылық жүргізу құқығындағы «№ 11 Қалалық емхана» мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
Алматы қаласы, «Айнабұлақ-3» ы.а., Жұмабаев көшесі, 87
8 (727) 2522121
8 (727) 2522077
11.
Шаруашылық жүргізу құқығындағы «№ 12 Қалалық емхана» мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
Алматы қаласы, Попов көшесі, 23
8 (727) 3939884
8 (727) 3871733
12.
«№ 13 Қалалық емхана» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Сейфуллин көшесі, 97
8 (727) 2972704
8 (727) 2356903
13.
«№ 14 Қалалық емхана» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, «Әйгерім» ы.а., Ленин көш. 24
8 (727) 2976753
8 (727) 2976090
14.
Шаруашылық жүргізу құқығындағы «№ 15 Қалалық емхана» мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
Алматы қаласы, «Достық» ы.а., Ильич көшесі, 17
8 (727) 2562367
8 (727) 2563323
15.
Шаруашылық жүргізу құқығындағы «№ 16 Қалалық емхана» мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
Алматы қаласы, Шаляпин көшесі, 19а
8 (727) 2210708
8 (727) 2210876
16.
Шаруашылық жүргізу құқығындағы «№ 17 Қалалық емхана» мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
Алматы қаласы, Бәсенов көшесі, 2
8 (727) 3378337
8 (727) 3378246
17.
«№ 18 Қалалық емхана» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, «Таугүл -3» ы.а., Тохтаров көш.10
8 (727) 2392379
8 (727) 2262443
18.
Шаруашылық жүргізу құқығындағы «№ 19 Қалалық емхана» мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
Алматы қаласы, Папанин көшесі, 220
8 (727) 2511554
19.
«№ 20 Қалалық емхана» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, «Жұлдыз-1 ы.а.», 5 «В» үй
8 (727) 2529925
8 (727) 2529760
20.
«№ 21 Қалалық емхана» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, «Көкжиек» ы.а., 66 үй
8 (727) 3863541
8 (727) 3863530
21.
«№ 22 Қалалық емхана» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Шаңырақ-2 ы.а., Жанқожа батыр көшесі, 193 «а»
8 (727) 2718878
8 (727) 3808742
22.
«№ 24 Қалалық емхана» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Земнухов көшесі, 3/1
8 (727) 2905766
8 (727) 3903361
23.
Шаруашылық жүргізу құқығындағы «№ 5 Қалалық клиникалық емхана» мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
Алматы қаласы, Достық даңғылы, 220

8 (727) 2405988
8 (727) 2706830
8.
Государственное коммунальное казенное предприятие «Городская поликлиника № 9»
город Алматы, улица Шолохова, 17
8 (727) 3284705
8 (727) 2359798
9.
Государственное казенное предприятие на праве хозяйственного ведения «Городская поликлиника № 10»
город Алматы, микрорайон «Аксай -4» дом17
8 (727) 2383046
8 (727) 2220327
10.
Государственное казенное предприятие на праве хозяйственного ведения «Городская поликлиника № 11»
город Алматы, микрорайон «Айнабулак-3», улица Жумабаева, 87
8 (727) 2522121
8 (727) 2522077
11.
Государственное казенное предприятие на праве хозяйственного ведения «Городская поликлиника № 12»
город Алматы, улица Попова, 23
8 (727) 3939884
8 (727) 3871733
12.
Государственное коммунальное казенное предприятие «Городская поликлиника № 13»
город Алматы, улица Сейфуллина, 97
8 (727) 2972704
8 (727) 2356903
13.
Государственное коммунальное казенное предприятие «Городская поликлиника № 14»
город Алматы, микрорайон «Айгерим», улица Ленина, 24
8 (727) 2976753
8 (727) 2976090
14.
Государственное казенное предприятие на праве хозяйственного ведения «Городская поликлиника № 15»
город Алматы, микрорайон «Достык» улица Ильича, 17
8 (727) 2562367
8 (727) 2563323
15.
Государственное казенное предприятие на праве хозяйственного ведения «Городская поликлиника № 16»
город Алматы, улица Шаляпина, 19а
8 (727) 2210708
8 (727) 2210876
16.
Государственное казенное предприятие на праве хозяйственного ведения «Городская поликлиника № 17»
город Алматы, улица Басенова, 2
8 (727) 3378337
8 (727) 3378246
17.
Государственное коммунальное казенное предприятие «Городская поликлиника № 18»
город Алматы, мкр. «Таугуль-3», улица Тохтарова, 10
8 (727) 2392379
8 (727) 2262443
18.
Государственное казенное предприятие на праве хозяйственного ведения «Городская поликлиника № 19»
город Алматы, улица Папанина, 220
8 (727) 2511554
19.
Государственное коммунальное казенное предприятие «Городская поликлиника № 20»
город Алматы, микрорайон «Жулдыз-1», дом 5 «В»
8 (727) 2529925
8 (727) 2529760
20.
Государственное коммунальное казенное предприятие «Городская поликлиника № 21»
город Алматы, микрорайон «Кок-жиек», дом 66
8 (727) 3863541
8 (727) 3863530
21.
Государственное коммунальное казенное предприятие «Городская поликлиника № 22»
город Алматы, микрорайон Шанырак-2, улица Жан-кожа батыра, 193 «а»
8 (727) 2718878
8 (727) 3808742
22.
Государственное коммунальное казенное предприятие «Городская поликлиника № 24»
город Алматы, улица Земнухова, 3/1
8 (727) 2905766
8 (727) 3903361
23.
Государственное казенное предприятие на праве хозяйственного ведения «Городская клиническая больница № 5»
город Алматы, проспект Достык, 220

8 (727) 2647040
24.
Шаруашылық жүргізу құқығындағы «Қалалық студенттер емханасы» мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
Алматы қаласы, Бұхар жырау көшесі, 14
8 (727) 3763671
8 (727) 3763669
25.
«Қалалық Алатау емханасы» мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
Алматы қаласы, «Алатау» к., Космонавтар көшесі, 28
8 (727) 3865949
26.
«Заря Востока» бастапқы медико-санитарлық көмек көрсету орталығы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, «Заря Востока» ы.а., Дунганская көшесі, 14
8 (727) 2693902
8 (727) 2693903
27.
«Құлагер» бастапқы медициналық-санитарлық көмек көрсету орталығы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, «Құлагер» ы.а. 34а үй, Қазыбаев көшесі 13
8 (727) 3904013
8 (727) 3847254
28.
Шаруашылық жүргізу құқығындағы «Ұлы Отан соғысы Ардагерлерінің қалалық емханасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Амангелді көшесі, 41
8 (727) 2925898
8 (727) 2925949
29.
«№ 1 Қалалық балалар емханасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Жібек жолы көшесі, 128
8 (727) 2794711
8 (727) 2794959
30.
«№ 3 Қалалық балалар емханасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Төле би көшесі, 159
8 (727) 3797555
8 (727) 3796977
31.
«№ 4 Қалалық балалар емханасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Монтажная көшесі, 33
8 (727) 3861751
8 (727) 3861640
32.
«№ 7 Қалалық балалар емханасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Қалдаяқов көшесі, 74
8 (727) 2917506
8 (727) 2917065
33.
«№ 8 Қалалық балалар емханасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Төле би көшесі, 249
8 (727) 2408547
8 (727) 2408685
Алматы қаласы әкiмдiгiнiң
2013 жылғы 01 шілдедегі № 3/561
қаулысымен бекітілген
«Дәрiгердiң қабылдауына жазылу»
мемлекеттiк қызметiнiң регламентi
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Дәрiгердiң қабылдауына жазылу» мемлекеттiк қызметі (бұдан әрi – мемлекеттiк қызмет) Қазақстан Республикасының денсаулық сақтаудың бiрыңғай ақпараттық жүйесi шеңберiнде медициналық - санитариялық алғашқы көмек көрсететiн ұйымдардың (бұдан әрi – Қызмет беруші) электрондық форматты www.egov.kz «электрондық үкiмет» веб-порталы (бұдан әрi – ЭҮП) арқылы дәрiгердiң (учаскелiк терапевт/учаскелiк педиатр/жалпы практикалық дәрiгер) қабылдауына жазылу қызметiн ұсынуды регламенттейдi.
Мемлекеттiк қызмет сондай-ақ жеке тұлға немесе оның өкiлi (бұдан әрi – Тұтынушы) Қызмет ұсынушыға тiкелей жүгiнген кезде немесе телефон байланысы арқылы көрсетiледi, ол Қызмет ұсынушының тiркеу журналында тiркеледi.

8 (727) 2647040
24.
Государственное казенное предприятие на праве хозяйственного ведения «Городская студенческая поликлиника»
город Алматы, улица Бухар жырау, 14
8 (727) 3763671
8 (727) 3763669
25.
Государственное коммунальное казенное предприятие «Городская больница Алатау»
город Алматы, поселок «Алатау», улица Космонавтов, 28
8 (727) 3865949
26.
Государственное коммунальное казенное предприятие Центр первичной медико-санитарной помощи «Заря Востока»
город Алматы, микрорайон «Заря Востока», улица Дунганская, 14
8 (727) 2693902
8 (727) 2693903
27.
Государственное коммунальное казенное предприятие Центр первичной медико-санитарной помощи «Кулагер»
город Алматы, микрорайон «Кулагер» дом 34а, улица Казыбаева, 13
8 (727) 3904013
8 (727) 3847254
28.
Государственное казенное предприятие на праве хозяйственного ведения «Городская поликлиника Ветеранов Отечественной войны»
город Алматы, улица Амангельды, 41
8 (727) 2925898
8 (727) 2925949
29.
Государственное коммунальное казенное предприятие «Городская детская поликлиника № 1»
город Алматы, улица Жибек жолы, 128
8 (727) 2794711
8 (727) 2794959
30.
Государственное коммунальное казенное предприятие «Городская детская поликлиника № 3»
город Алматы, улица Толе би, 159
8 (727) 3797555
8 (727) 3796977
31.
Государственное коммунальное казенное предприятие «Городская детская поликлиника № 4»
город Алматы, улица Монтажная, 33
8 (727) 3861751
8 (727) 3861640
32.
Государственное коммунальное казенное предприятие «Городская детская поликлиника № 7»
город Алматы, улица Калдаякова, 74
8 (727) 2917506
8 (727) 2917065
33.
Государственное коммунальное казенное предприятие «Городская детская поликлиника № 8»
город Алматы, улица Толе би, 249
8 (727) 2408547
8 (727) 2408685
Утвержден
постановлением акимата города Алматы
от 01 июля 2013 года № 3/561
Регламент государственной услуги
«Запись на прием к врачу»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Запись на прием к врачу» (далее - государственная услуга) регламентирует предоставление услуги записи на прием к врачу (участковому терапевту/участковому педиатру/врачу общей практики) медицинскими организациями, оказывающими первичную медико-санитарную помощь в рамках Единой информационной системы здравоохранения Республики Казахстан (далее – Услугодатель) в электронном формате через веб-портал «электронного правительства»: www.egov.kz (далее - ПЭП).
Государственная услуга оказывается также при непосредственном обращении или по телефонной связи физического лица или его представителя (далее - Потребитель) Услугодателю, которое регистрируется в журнале регистрации Услугодателя.

2. ЭҮП жұмыс кестесi – тәулiк бойы.
3. Қызмет берушінің жұмыс кестесі – күн сайын дүйсенбiден жұма аралығында үзiлiссiз, сағат 8.00-ден бастап 20.00-ге дейiн, сенбi күнi сағат 9.00-ден 14.00-ге дейiн, демалыс күндерi: жексенбi және «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңына сәйкес мереке күндерi.
4. Мемлекеттiк қызмет «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесi туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегi Кодексi, «Бастапқы медициналық-санитариялық көмек көрсету қағидаларын және Азаматтарды бастапқы медициналық-санитариялық көмек ұйымдарына бекiту қағидаларын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 1 қарашадағы № 1263 қаулысы және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 12 қазандағы № 1294 қаулысымен бекiтiлген «Дәрiгердiң қабылдауына жазылу» мемлекеттiк қызмет стандартының негiзiнде көрсетiледi.
5. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны: iшiнара автоматтандырылған.
6. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
7. Мемлекеттiк қызмет тұтынушыға:
1) тiкелей жүгiнген кезде Қызмет ұсынушының ғимаратында;
2) телефон байланысы арқылы;
3) электронды форматта – ЭҮП - ғы жеке кабинетте көрсетiледi (ЭМҚ).
8. Көрсетiлетiн МҚ нәтижелерi:
1) тікелей немесе телефон арқылы байланысқанда - Қызмет ұсынушыны шақыруды тіркеу журналында жазылып, дәрігердің келу күні, уақыты көрсетіліп ауызша жауап беру;
2)қызмет көрсетушiнiң электрондық-цифрлық қолы қойылған дәрiгердi үйге шақыру туралы анықтама беру (электрондық түрде);
3) МҚ көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап болып табылады.
Бұл ретте МҚ көрсетуге сұрау салу қабылданған соң көрсетiлген мерзiмде үйде медициналық көмек көрсетiледi.
9. Мемлекеттiк қызметті Қызмет беруші ұсынады, онда тұтынушыға қызмет көрсетуге жағдайлары (өртке қауіпсіздігі, күтуге арналған орындар), сондай-ақ, кестеге сәйкес мүмкiндiгi шектеулi тұтынушыларға.
Қызмет берушіге тiкелей жүгiнген кезде немесе телефон байланысы арқылы мемлекеттiк қызмет таңдалғанда тұтынушыларға кестеге сәйкес дәрігердің бос уақытын таңдау мүмкiндiгi беріледі.
Электрондық форматта порталда мемлекеттiк қызмет таңдалғанда тұтынушыларға кестеге сәйкес дәрігердің бос уақытын таңдау мүмкiндiгi беріледі.

2. График работы ПЭП - круглосуточно.
3. График работы Услугодателя – ежедневно с понедельника по пятницу с 8-00 до 20-00 часов без перерыва, с 9-00 до 14-00 часов в субботу, выходные дни: воскресенье и праздничные дни в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан».
4. Государственная услуга предоставляется на основании Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения», постановления Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2011 года № 1263 «Об утверждении Правил оказания первичной медико-санитарной помощи и Правил прикрепления граждан к организациям первичной медико-санитарной помощи» и на основании стандарта государственной услуги «Запись на прием к врачу», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2012 года № 1294 (далее - Стандарт).
5. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
6. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
7. Государственная услуга оказывается Потребителю:
1) при непосредственном обращении - в здании Услугодателя;
2) по телефонной связи;
3) в электронном формате - на ПЭП в личном кабинете (далее-ЭГУ).
8. Результатом оказываемой государственной услуги являются:
1) при непосредственном обращении или по телефонной связи Услугодателю – запись в журнале предварительной записи на прием к врачу Услугодателя и затем устный ответ с указанием даты, времени приема врача в соответствии с графиком приема врачей (далее - график);
2) в электронном формате при обращении на портал - выдача справки о записи на прием к врачу в электронном виде по форме, согласно приложению 1 к Стандарту, подписанной электронной цифровой подписью Услугодателя;
3) мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
При этом, после принятия запроса на оказание государственной услуги в установленное время Потребителю оказывается медицинская помощь.
9. Государственная услуга предоставляется Услугодателем, в которой предусмотрены условия для обслуживания потребителя (противопожарная безопасность, места отдыха для ожидания), в том числе для лиц с ограниченными возможностями, в соответствии с графиком.
При непосредственном обращении или по телефонной связи Услугодателю, Потребителю при выборе государственной услуги предоставляется возможность выбрать свободное время врача согласно Графику.
В электронном формате на портале Потребителю при выборе государственной услуги предоставляется возможность выбрать свободное время врача согласно Графику.

12) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың нақтылығын, оның тиiстiлiгiн және мағынасының өзгермегенiн растайтын электрондық цифрлық белгiлердiң жинағы (бұдан әрi – ЭСҚ);
13) «электронды үкiмет» шлюзы (бұдан әрi – ЭҮШ) – электронды қызметтердi iске асыру шеңберiнде «электронды үкiметтiң» ақпараттық жүйелерiн бiрiктiру үшiн арналған ақпараттық жүйе.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртiбi
12. Қызмет берушіге тiкелей жүгiнген кезде немесе телефон байланысы арқылы Тұтынушының мемлекеттiк қызметтi алуы үшiн:
1) жеке басын куәландыратын құжаты (он алты жасқа толмаған адамдар үшiн – туу туралы куәлiгi);
2) тiркелген халықтың тiркелiмiне сәйкес осы Қызмет көрсетушiге тiркеуiнiң болуы қажет.
ЭМҚ алу үшiн тұтынушының:
1) жеке басын куәландыратын құжаты (он алты жасқа толмаған адамдар үшiн – туу туралы куәлiгi);
2) тiркелген халықтың тiркелiмiне сәйкес осы Қызмет көрсетушiге тiркеуiнiң болуы қажет.
Мемлекеттiк aқпараттық жүйеде қамтылатын жеке басын куәландыратын құжаттың мәлiметтерiн, осы Қызмет көрсетушiге тiркеуiнiң болуын Қызмет көрсетушi уәкiлеттi лауазымды тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында портал арқылы тиiстi мемлекеттiк ақпараттық жүйелерден алады.
13. Қызмет ұсынушыға тiкелей немесе телефон байланысы арқылы жүгiнген кезде мемлекеттiк қызметтi алу үшiн өтiнiштердiң бланкiлерiн толтыру талап етiлмейдi.
Электрондық форматта мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушы электрондық құжат нысанында порталдағы жеке кабинетте кезеңдік сұрау салуды толтырады.
14. Қызмет көрсетушiге тiкелей немесе телефон байланысы арқылы жүгiнген кезде жауап беру (растау немесе бас тарту) мерзiмi 10 минуттан аспайды, осы уақыт iшiнде тұтынушыға ауызша жауап берiледi.
Тұтынушының сұрау салуы бойынша порталда электрондық форматта жауап беру (растау немесе бас тарту) мерзiмi 30 минуттан аспайды, осы уақыт iшiнде тұтынушыға осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық форматта жауап берiледi.
15. Тұтынушының мемлекеттiк қызметтi тiкелей Қызмет көрсетушiден немесе телефон байланысы арқылы алуға сұрау салуы осы Регламенттің 12-тармағында көрсетiлген талаптарды орындамаған жағдайда қабылданбайды.
Тұтынушының электрондық форматта мемлекеттiк қызметтi алуға сұрау салуы:
1) Осы Регламенттің 12-тармағында көрсетiлген талаптарды орындамаған;

12) электронная цифровая подпись - набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее - ЭЦП);
13) шлюз «электронного правительства» - информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг (далее - ШЭП).
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги при непосредственном обращении или по телефонной связи Услугодателю, Потребителю необходимо иметь:
1) документ, удостоверяющий личность (для лиц, не достигших шестнадцатилетнего возраста - свидетельство о рождении);
2) наличие прикрепления к данному Услугодателю, согласно регистру прикрепленного населения.
Для получения ЭГУ необходимо иметь:
1) документ, удостоверяющий личность (для лиц, не достигших шестнадцатилетнего возраста, - свидетельство о рождении);
2) наличие прикрепления к данному Услугодателю, согласно регистру прикрепленного населения.
Сведения документа, удостоверяющего личность, наличие прикрепления к данному Услугодателю, содержащиеся в государственной информационной системе, Услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного должностного лица.
13. Для получения государственной услуги при непосредственном обращении или по телефонной связи Услугодателю, заполнение бланков заявлений не требуется.
Для получения ЭГУ, Потребитель заполняет последовательные запросы в личном кабинете на портале в форме электронного документа.
14. Срок представления ответа (подтверждение или отказ) при непосредственном обращении или по телефонной Услугодателю составляет не более 10 минут, в течение которого Потребителю представляется устный ответ.
Срок представления ответа (подтверждение или отказ) в электронном формате на портале по запросу потребителя составляет не более 30 минут, в течение которого потребителю представляется ответ в электронном формате по форме согласно приложению 1 Стандарта.
15. Запрос потребителя на получение государственной услуги при непосредственном обращении или по телефонной связи Услугодателю не принимается при невыполнении требований, указанных в пункте 12 Регламента.
Запрос Потребителя на получение государственной услуги в электронном формате не принимается при:
1) невыполнении требований, указанных в пункте 12 Регламента;

2) 2 үдерiс - Тұтынушының осы Регламентте көрсетiлген қызметтердi таңдауы, ЭМҚ көрсету үшiн және тұтынушының мәлiметтерiн енгiзуi үшiн сұраныс нысандарын экранға шығару;
3) 3 үдерiс - ЖТ МДГ-не ШЭП арқылы тұтынушы мәлiметтерi туралы сұранысты жолдау;
4) 1 шарт – ЖТ МДГ-да тұтынушының мәлiметтерiнiң болуын тексеру;
5) 4-үдерiс - ЖТ МДГ-да тұтынушының мәлiметтерi болмауына байланысты мәлiметтер алу мүмкiн болмауы туралы хабарламаны дайындау;
6) 5 үдерiс – ЭМҚ көрсету үшiн берiлген сұраныстың толтырылған нысанын (енгiзiлген мәлiметтер) ЭСҚ арқылы куәландыру және қызмет ұсынушы қызметкердiң сұраныс нысанын толтыруы;
7) 6-үдерiс – қызмет ұсынушының АЖО электронды құжаттарды тiркеуi;
8) 2 шарт – қызмет ұсынушының электронды құжаттардың (сұраныстың) ЭМҚ көрсету негiзiне сәйкес келуiн тексеру (өңдеу);
9) 7-үдерiс – туындап отырған бұзушылықтарға байланысты сұрастырып отырған ЭМҚ бас тарту туралы хабарламаны дайындау;
10) 8-үдерiс –ЭМҚ нәтижесiн тұтынушының алуы (уәкiлеттi органның шақыртуларды тiркеу журналына жазуы, содан кейiн дәрiгерге бару мерзiмiн, уақытын көрсете отырып, ауызша жауап беру).
18. ЭМҚ көрсету үшiн сұраныс нысанын толтыру бойынша жасалатын әрекеттердi сипаттау:
1) қолданушының ЖСН, логин, парольдi ЭҮП-на кiру үшiн енгiзу;
2) Осы Регламентте көрсетiлген қызметтердi таңдау;
3) «Online режимiнде қызметке тапсырыс беру» түймесі арқылы қызметке тапсырыс беру;
4) өтiнiштi толтыру және электронды түрде қажеттi құжаттарды бекiту:
ЖСН қолданушының ЭҮП-ке тiркеу нәтижесi бойынша автоматтандырылған түрде таңдалады;
Қолданушы «өтiнiмдi жiберу» түймесі арқылы сұранысты куәландыруға ауыстыруды жүзеге асырады.
5) қолданушының ЭСҚ тiркеу куәлiгiн таңдауы;
6) сұранысты куәландыру (қол қою) - қолданушы «қол қою» түймесінің көмегiмен ЭСҚ сұранысын куәландыруды жүзеге асырады, содан кейiн сұраныс қызмет берушінің АРМ-не өңдеуге жiберiледi;
7) қызмет берушінің АРМ-де өтiнiмдi өңдеу;
8) қолданушының дисплейiнiң экранында мынадай ақпарат шығады:
ЖСН; сұраныс нөмiрi; қызмет типi; сұраныс деңгейi, қызмет көрсету мерзiмi;
«мәртебенi жаңарту» түймесі арқылы тұтынушыға МСАК тiркелуге өтiнiмдi өңдеу нәтижелерiн қарау мүмкiндiгi ұсынылады;
ЭСҚ-нан жауап алу кезiнде «нәтижелердi қарау» түймесін пайда болады.
19. Өтiнiмдi өңдегеннен кейiн тұтынушыға өтiнiмдi өңдеу нәтижелерiн көру мүмкiндiгi берiледi:
«ашу» түймесін басқаннан кейiн сұраныс нәтижесi дисплей экранына шығады;
20. Тікелей немесе телефон арқылы байланысқанда ТБҚ (тіркеу бөлімінің қызметкері) Қызмет берушінi шақыруды алдын ала тіркеу журналына жазып, дәрігерлердің қабылдау кестесіне сәйкес (бұдан әрі-кесте) дәрігердің келу күні, уақыты көрсетіліп ауызша жауап береді.
Қызмет берушіге құжаттарды қабылдау Регламенттің 3 қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асады.
ЭМҚ көрсету үдерiсiнде қатысатын ТБҚ:
Қызмет көрсетуші;
ЭҮП;
ЭҮШ;
ЖТ МДБ;
ДСБАЖ МСЖ.

2) процесс 2 - выбор сотрудником Услугодателя ЭГУ, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания ЭГУ и ввод сотрудником Услугодателя данных потребителя;
3) процесс 3 - направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных потребителя;
4) условие 1 - проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ;
5) процесс 4 - формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ;
6) процесс 5 - заполнение сотрудником Услугодателя формы запроса и удостоверения посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса для оказания ЭГУ;
7) процесс 6 - регистрация электронного документа в АРМ Услугодателя;
8) условие 2 - проверка (обработка) Услугодателем соответствия электронного документа (запроса) основаниям для оказания ЭГУ;
9) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой ЭГУ в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
10) процесс 8 - получение потребителем результата ЭГУ (запись в журнале предварительной записи на прием к врачу уполномоченной организации, затем устный ответ с указанием даты, времени приема врача в соответствии с графиком приема врача).
18. Описание действий по заполнению форм запроса для оказания ЭГУ:
1) ввод пользователем ИИН, логина и пароля для входа в ПЭП;
2) выбор ЭГУ, указанной в Регламенте;
3) заказ ЭГУ и с помощью кнопки «Заказать услугу online»;
4) заполнение запроса и прикрепление необходимых документов в электронном виде:
ИИН выбирается автоматически, по результатам регистрации пользователя в ПЭП;
пользователь с помощью кнопки «отправить запрос» осуществляет переход на удостоверение (подписание) запроса.
5) выбор регистрационного свидетельства ЭЦП пользователем;
6) удостоверение (подписание) запроса - пользователь с помощью кнопки «подписать» осуществляет удостоверение (подписание) запроса ЭЦП, после чего запрос передается на обработку в АРМ Услугодателя;
7) обработка запроса в АРМ Услугодателя;
8) у пользователя на экране дисплея выводится следующая информация:
ИИН, номер запроса, тип услуги, статус запроса, срок оказания услуги;
с помощью кнопки «обновить статус» пользователю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса;
при получении ответа на ПЭП появляется кнопка «просмотр результата».
19. После обработки запроса потребителю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки «открыть» - результат запроса выводится на экран дисплея.
20. При непосредственном обращении или по телефонной связи, СФЕ (сотрудник отдела регистратуры) делает запись в журнале предварительной записи на прием к врачу Услугодателя и затем устный ответ с указанием даты, времени приема врача в соответствии с графиком приема врачей (далее - график).
Услугодателем прием документов осуществляется по адресам, указанным в приложении 3 Регламента.
СФЕ, которые участвуют в процессе оказания ЭГУ:
Услугодатель;
ПЭП;
ШЭП;
АРМ Услугодателя;
ГБД ФЛ.

8 (727) 2647040
24.
Шаруашылық жүргізу құқығындағы «Қалалық студенттер емханасы» мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
Алматы қаласы, Бұхар жырау көшесі, 14
8 (727) 3763671
8 (727) 3763669
25.
«Қалалық Алатау емханасы» мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
Алматы қаласы, «Алатау» к., Космонавтар көшесі, 28
8 (727) 3865949
26.
«Заря Востока» бастапқы медико-санитарлық көмек көрсету орталығы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, «Заря Востока» ы.а., Дунганская көшесі, 14
8 (727) 2693902
8 (727) 2693903
27.
«Құлагер» бастапқы медициналық-санитарлық көмек көрсету орталығы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, «Құлагер» ы.а. 34а үй, Қазыбаев көшесі 13
8 (727) 3904013
8 (727) 3847254
28.
Шаруашылық жүргізу құқығындағы «Ұлы Отан соғысы Ардагерлерінің қалалық емханасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Амангелді көшесі, 41
8 (727) 2925898
8 (727) 2925949
29.
«№ 1 Қалалық балалар емханасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Жібек жолы көшесі, 128
8 (727) 2794711
8 (727) 2794959
30.
«№ 3 Қалалық балалар емханасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Төле би көшесі, 159
8 (727) 3797555
8 (727) 3796977
31.
«№ 4 Қалалық балалар емханасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Монтажная көшесі, 33
8 (727) 3861751
8 (727) 3861640
32.
«№ 7 Қалалық балалар емханасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Қалдаяқов көшесі, 74
8 (727) 2917506
8 (727) 2917065
33.
«№ 8 Қалалық балалар емханасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Төле би көшесі, 249
8 (727) 2408547
8 (727) 2408685
Алматы қаласы әкiмдiгiнiң
2013 жылғы 01 шілдедегі № 3/561
қаулысымен бекітілген
«Медициналық-санитариялық алғашқы көмек
көрсететiн медициналық ұйымға тiркеу»
мемлекеттiк қызметiнiң регламентi
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететiн медициналық ұйымға тiркеу» мемлекеттiк қызмет стандарты (бұдан әрi – Регламент) Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласының бiрыңғай ақпараттық жүйесi шеңберiнде медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететiн медициналық ұйымдарға (бұдан әрi – Қызмет беруші) электрондық форматтағы www.egov.kz «электрондық үкiмет» веб-порталы (бұдан әрi – ЭҮП) арқылы тiркеу қызметiн ұсынуды регламенттейдi.
Мемлекеттiк қызмет сондай-ақ жеке тұлға немесе оның өкiлi (бұдан әрi – Тұтынушы) Қызмет берушіге тiкелей жүгiнген кезде көрсетiледi, ол Қызмет берушінің тiркеу журналында тiркеледi.

8 (727) 2647040
24.
Государственное казенное предприятие на праве хозяйственного ведения «Городская студенческая поликлиника»
город Алматы, улица Бухар жырау, 14
8 (727) 3763671
8 (727) 3763669
25.
Государственное коммунальное казенное предприятие «Городская больница Алатау»
город Алматы, поселок «Алатау», улица Космонавтов, 28
8 (727) 3865949
26.
Государственное коммунальное казенное предприятие Центр первичной медико-санитарной помощи «Заря Востока»
город Алматы, микрорайон «Заря Востока», улица Дунганская, 14
8 (727) 2693902
8 (727) 2693903
27.
Государственное коммунальное казенное предприятие Центр первичной медико-санитарной помощи «Кулагер»
город Алматы, микрорайон «Кулагер» дом 34а, улица Казыбаева, 13
8 (727) 3904013
8 (727) 3847254
28.
Государственное казенное предприятие на праве хозяйственного ведения «Городская поликлиника Ветеранов Отечественной войны»
город Алматы, улица Амангельды, 41
8 (727) 2925898
8 (727) 2925949
29.
Государственное коммунальное казенное предприятие «Городская детская поликлиника № 1»
город Алматы, улица Жибек жолы, 128
8 (727) 2794711
8 (727) 2794959
30.
Государственное коммунальное казенное предприятие «Городская детская поликлиника № 3»
город Алматы, улица Толе би, 159
8 (727) 3797555
8 (727) 3796977
31.
Государственное коммунальное казенное предприятие «Городская детская поликлиника № 4»
город Алматы, улица Монтажная, 33
8 (727) 3861751
8 (727) 3861640
32.
Государственное коммунальное казенное предприятие «Городская детская поликлиника № 7»
город Алматы, улица Калдаякова, 74
8 (727) 2917506
8 (727) 2917065
33.
Государственное коммунальное казенное предприятие «Городская детская поликлиника № 8»
город Алматы, улица Толе би, 249
8 (727) 2408547
8 (727) 2408685
Утвержден
постановлением акимата города Алматы
от 01 июля 2013 года № 3/561
Регламент государственной услуги «Прикрепление
к медицинской организации, оказывающей первичную
медико-санитарную помощь»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь» (далее - Регламент) регламентирует предоставление услуги прикрепления к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь в рамках Единой информационной системы здравоохранения Республики Казахстан (далее – Услугодатель) в электронном формате через веб-портал «электронного правительства»: www.egov.kz (далее - ПЭП).
Государственная услуга оказывается также при непосредственном обращении физического лица или его представителя (далее - Потребитель) Услугодателю, которое фиксируется в журнале регистрации Услугодателя.

2. Қызмет берушінің жұмыс кестесі:
1) күн сайын дүйсенбiден жұма аралығында үзiлiссiз, сағат 8.00-ден бастап 20.00-ге дейiн, сенбi күнi сағат 9.00-ден 14.00-ге дейiн, демалыс күндерi: жексенбi және «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңына сәйкес мереке күндерi.
2) портал – тәулiк бойы.
3. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны: iшiнара автоматтандырылған.
4. Мемлекеттік қызмет «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесi туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегi Кодексi, «Бастапқы медициналық-санитариялық көмек көрсету қағидаларын және Азаматтарды бастапқы медициналық-санитариялық көмек ұйымдарына бекiту қағидаларын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 1 қарашадағы № 1263 қаулысы және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 12 қазандағы № 1294 қаулысымен бекiтiлген «Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымға тіркеу» мемлекеттiк қызмет стандартының негiзiнде көрсетiледi(бұдан әрi - Стандарт).
5. Мемлекеттік қызмет тегiн көрсетiледi.
6. Мемлекеттiк қызмет:
1) тiкелей жүгiнген кезде – Тұтынушының таңдауы бойынша Қызмет берушінің ғимаратында;
2) электронды форматта – жеке кабинетте көрсетiледi (ЭМҚ).
7. ЭМҚ тұтынушыға электронды форматта ЭҮП жеке кабинетте көрсетiледi.
8. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нәтижелерi:
1) Қызмет беруші тiкелей жүгiнген кезде - қағаз түрiндегi (ерiктi нысандағы) тiркеу туралы анықтама (талон) беру;
2) порталға электрондық форматта жүгiнген кезде – осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес Қызмет берушінің электрондық-цифрлық қолтаңбасы қойылған электрондық құжат нысанындағы тiркеу туралы анықтама (талон) беру;
3) мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап болып табылады.
9. ЭМҚ не Қызмет берушіге тiкелей жүгiнген кезде мүмкiндiгi шектеулi тұтынушыларға қызмет көрсетуге жағдайлар көзделген, өртке қарсы шаралар қабылданған Қызмет берушіге өтiнiш бiлдiрген күнi көрсетiледi. Залда күтуге арналған креслолар мен ақпараттық стендiлер орналастырылады.
10. Мемлекеттiк қызмет туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң интернет-ресурсында: www.mz.gov.kz;
2) Қызмет берушінің үй-жайларында;
3) порталда;
4) ресми ақпарат көздерiнде орналастырылады.
МҚ туралы ақпарат call-орталығының телефоны 1414 арқылы ұсынылады.
11. Осы Регламентте пайдаланылатын ұғымдар және қысқартулар:
1) АЖО – автоматтандырылған жұмыс орны;
2) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешендi пайдалана отырып, ақпаратты сақтауға, өңдеуге, iздестiруге, таратуға, тапсыруға және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрi – АЖ);

2. График работы:
1) Услугодателя – ежедневно с понедельника по пятницу с 8-00 до 20-00 часов без перерыва, с 9-00 до 14-00 часов в субботу, выходные дни: воскресенье и праздничные дни в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан»;
2) портала - круглосуточно.
3. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
4. Государственная услуга предоставляется на основании Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения», постановления Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2011 года № 1263 «Об утверждении Правил оказания первичной медико-санитарной помощи и Правил прикрепления граждан к организациям первичной медико-санитарной помощи» и на основании стандарта государственной услуги «Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2012 года № 1294 (далее - Стандарт).
5. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
6. Государственная услуга оказывается:
1) при непосредственном обращении - в здании Услугодателя по выбору Потребителя;
2) в электронном формате - на портале в личном кабинете (далее-ЭГУ).
7. ЭГУ оказывается потребителю на ПЭП в личном кабинете.
8. Результатом оказываемой государственной услуги являются:
1) при непосредственном обращении Услугодателю - выдача справки (талона) о прикреплении в бумажном виде (в произвольной форме);
2) в электронном формате при обращении на портал - выдача справки (талона) о прикреплении в форме электронного документа, подписанной электронной цифровой подписью Услугодателя, согласно приложению 1 Стандарта;
3) мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
9. ЭГУ либо при непосредственном обращении Услугодателю оказывается в день обращения, где предусмотрены условия для обслуживания Потребителей с ограниченными возможностями, приняты меры противопожарной безопасности. В зале располагаются кресла ожидания и информационные стенды.
10. Информация о государственной услуге располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан: www.mz.gov.kz;
2) в помещениях Услугодателя;
3) на портале;
4) в официальных источниках информации.
Информация о государственной услуге также предоставляется по телефону саll-центра: (1414).
11. Понятия и сокращения, используемые в Регламенте:
1) АРМ - автоматизированное рабочее место;
2) информационная система - система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее - ИС);

3) веб-портал – нормативтiк-құқықтық базаны қоса алғанда, және электронды мемлекеттiк қызметтерге және барлық консолидарлық үкiметтiк ақпаратқа қол жетiмдiлiктiң бiрыңғай жүйесiн ұсынатын ақпараттық жүйе;
4) жеке сәйкестендiру нөмiрi – жеке тұлға, оның iшiнде жеке кәсiпкерлiк түрiндегi қызметтi жүзеге асыратын жеке кәсiпкер үшiн қалыптастырылатын бiрегей нөмiр (бұдан әрi – ЖСН);
5) «Жеке тұлғалар» мемлекеттiк дерекқоры – ақпаратты автоматты түрде жинастыруға, сақтауға және өңдеуге, Қазақстан Республикасында жеке тұлғалардың бiрыңғай сәйкестендiрудi енгiзу және мемлекеттiк басқару органдарына және басқа субъектiлерге өкiлеттiлiгiнiң шеңберiнде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес олар туралы өзектi және нақты мәлiмет ұсыну мақсатында Жеке сәйкестендiру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмiн құрастыру үшiн арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрi – ЖТ МДҚ);
6) құрылымдық - қызметтiк бiрлiктер (бұдан әрi – ҚҚБ) – көрсету үрдiсiне қатысатын ақпараттық жүйелер, мемлекеттiк органдардың, мекемелердiң немесе басқа да ұйымдардың құрылымдық бөлiмшелерiнiң тiзбесi;
7) пайдаланушы – оған қажеттi электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшiн ақпараттық жүйенi пайдаланатын субъект;
8) тұтынушы – электронды мемлекеттiк қызмет көрсетiлетiн заңды және жеке тұлға;
9) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны пайдаланумен ақпаратпен өзара алмасуды қажет ететiн электрондық ақпараттық ресурстардың пайдаланушыларына ұсыну бойынша қызмет;
10) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда ұсынылған және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы расталған құжат;
11) электрондық мемлекеттік қызмет – ақпараттық технологияларды пайдалана отырып, электрондық нысанда көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет;
12. электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың нақтылығын, оның тиiстiлiгiн және мағынасының өзгермегенiн растайтын электрондық цифрлық белгiлердiң жинағы (бұдан әрi – ЭСҚ);
13. «электронды үкiмет» шлюзы (бұдан әрi – ЭҮШ) – электронды қызметтердi iске асыру шеңберiнде «электронды үкiметтiң» ақпараттық жүйелерiн бiрiктiру үшiн арналған ақпараттық жүйе.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртiбi
14. Қызмет берушіге тiкелей жүгiнген кезде немесе телефон байланысы арқылы тұтынушының мемлекеттiк қызметтi алуы үшiн жеке басын куәландыратын құжаты (он алты жасқа толмаған адамдар үшiн – туу туралы куәлiгi) болуы қажет.
ЭМҚ алу үшiн тұтынушының:

3) веб-портал «электронного правительства» - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
4) индивидуальный идентификационный номер - уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее - ИИН);
5) государственная база данных «Физические лица» - информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее - ГБД ФЛ);
6) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) перечень структурных подразделений государственных органов, учреждений или иных организаций, информационные системы, которые участвуют в процессе оказания услуги;
7) пользователь - субъект (потребитель, услугодатель), обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
8) потребитель - физическое или юридическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;
9) транзакционная услуга - услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
10) электронный документ - документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронная цифровая подпись;
11) электронная государственная услуга - государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
12. электронная цифровая подпись - набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее - ЭЦП);
13. шлюз «электронного правительства» - информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг (далее - ШЭП).
2. Порядок оказания государственной услуги
14. Для получения государственной услуги при непосредственном обращении Услугодателю, Потребителю необходимо иметь документ, удостоверяющий личность (для лиц, не достигших шестнадцатилетнего возраста - свидетельство о рождении).
Для получения ЭГУ потребителю необходимо иметь:

1) жеке басын куәландыратын құжаты (он алты жасқа толмаған адамдар үшiн – туу туралы куәлiгi);
2) тұтынушының электрондық цифрлық қолтаңбасының болуы қажет.
Мемлекеттiк aқпараттық жүйеде қамтылатын жеке басын куәландыратын құжаттың мәлiметтерiн, осы Қызмет ұсынушы тiркеуiнiң болуын Қызмет беруші уәкiлеттi лауазымды тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында портал арқылы тиiстi мемлекеттiк ақпараттық жүйелерден алады.
15. Қызмет берушіге тiкелей жүгiнген кезде мемлекеттiк қызметтi алуы үшiн тұтынушы ерiктi нысанда өтiнiш толтырады.
Мемлекеттiк қызметтi электрондық форматта алу үшiн тұтынушы осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес порталдағы жеке кабинетте электрондық құжат нысанында сұрау салуды толтырады.
16. Қызмет берушіге тiкелей жүгiнген кезде жауап (растау не бас тарту) бiр күн iшiнде берiледi, осы уақыт iшiнде тұтынушыға тiркеу туралы анықтама (талон) не мемлекеттiк қызметтi ұсынудан бас тарту туралы дәлелдi жауап берiледi.
Тұтынушының сұрау салуы бойынша порталда электрондық форматта жауап (растау немесе бас тарту) бiр күн iшiнде берiледi, осы уақыт iшiнде осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық форматта тұтынушыға жауап берiледi.
Электрондық форматта мемлекеттiк қызмет порталға өтiнiш жасалған күнi көрсетiледi. Бұл ретте, мемлекеттiк қызмет алуға сұрау салу уәкiлеттi ұйымның жұмысы аяқталғанға дейiн 2 сағат бұрын қабылданады (жұмыс күндерi 18.00-ге дейiн, сенбi күнi 12.00-ге дейiн).
17. Қызмет берушіге тiкелей жүгiнген кезде тұтынушының мемлекеттiк қызметтi алуға сұрау салуы:
1) осы Регламенттің 14-тармағында көрсетiлген талаптар орындалмағанда;
2) Қызмет ұсынушыны еркiн таңдау кезiнде жылына бiр реттен жиi тiркелгенде;
3) Қызмет ұсынушы тiркейтiн тiркелген халықтың саны нормативтерден асқанда;
4) бiрнеше Қызмет ұсынушыға тiркелген кезде қабылданбайды.
Мемлекеттiк қызметтi электрондық форматта алуға тұтынушының сұрау салуы:
1) осы Регламенттің 14-тармағында көрсетiлген талаптар орындалмағанда;
2) «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 40-бабында көзделген нормаларға сәйкес келмегенде қабылданбайды.
3. ЭМҚ көрсету үдерiсiнде өзара
iс-қимылдың тәртiбiн сипаттау
18. ЭҮП арқылы қызмет берушінің қадам-қадаммен әрекеттерi және шешiмдерi (ЭМҚ көрсету кезiнде функциялық өзара әрекеттесу № 1 диаграммасы) осы Регламенттiң 2-қосымшасына сәйкес жүргiзiледi:
1) тұтынушы ЖСН және парольдiң (ЭҮП тiркелмеген тұтынушылар үшiн жүзеге асырылады) көмегiмен ЭҮП-да тiркеледi;
2) 1-үдерiс – тұтынушының ЖСН мен парольдi ЭМҚ алу үшiн ЭҮП-ке (авторизациялау үдерiсi) енгiзу;

1) документ, удостоверяющий личность (для лиц, не достигших шестнадцатилетнего возраста, - свидетельство о рождении);
2) электронную цифровую подпись потребителя.
Сведения документа, удостоверяющего личность, содержащиеся в государственной информационной системе, Услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного должностного лица.
15. Для получения государственной услуги при непосредственном обращении Услугодателю, Потребитель заполняет заявление произвольной формы.
Для получения ЭГУ, Потребитель заполняет запрос в личном кабинете на портале в форме электронного документа согласно приложению 2 Стандарта.
16. Ответ (подтверждение или отказ) при непосредственном обращении Услугодателю представляется в течении одного дня, в течение которого потребителю представляются справка (талон) о прикреплении либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
Ответ (подтверждение или отказ) в электронном формате на портале по запросу потребителя представляются в течении одного дня, в течении которых потребителю представляется ответ в электронном формате по форме согласно приложению 1 Стандарта.
ЭГУ оказывается в день обращения на портал. При этом, запрос на получение государственной услуги принимается за 2 часа до окончания работы Услугодателя (до 18.00 часов в рабочие дни, до 12-00 часов в субботу).
17. Запрос Потребителя на получение государственной услуги при непосредственном обращении Услугодателю не принимается при:
1) невыполнении требований, указанных в пункте 14 Регламента;
2) прикреплении чаще одного раза в год при свободном выборе Услугодателя;
3) превышении нормативов численности прикрепленного населения к прикрепляемой Услугодателю;
4) прикреплении к более чем одному Услугодателю.
Запрос Потребителя на получение государственной услуги в электронном формате не принимается при:
1) невыполнении требований, указанных в пункте 14 Регламента;
2) несоответствии нормам, предусмотренным статьей 40 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
3. Описание порядка взаимодействия в
процессе оказания ЭГУ
18. Пошаговые действия и решения Услугодателя через ПЭП (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании ЭГУ) приведены в приложении 2 Регламента:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 - ввод потребителем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения ЭГУ;

7) 6-үдерiс – қызмет ұсынушының АЖО электронды құжаттарды тiркеуi;
8) 2 шарт – қызмет ұсынушының электронды құжаттардың (сұраныстың) ЭМҚ көрсету негiзiне сәйкес келуiн тексеру (өңдеу);
9) 7-үдерiс – туындап отырған бұзушылықтарға байланысты сұрастырып отырған ЭМҚ бас тарту туралы хабарламаны дайындау;
10) 8-үдерiс – ЭМҚ нәтижесiн тұтынушының алуы (тiркелуі туралы анықтама алу (талон) қағаз түрінде (еркін үлгіде).
20. ЭМҚ көрсету үшiн сұраныс нысанын толтыру бойынша жасалатын әрекеттердi сипаттау:
1) қолданушының ЖСН, логин, парольдi ЭҮП-на кiру үшiн енгiзу;
2) Осы Регламентте көрсетiлген ЭМҚ таңдау;
3) «Online режимiнде қызметке тапсырыс беру» кнопкасы арқылы ЭМҚ тапсырыс беру;
4) өтiнiштi толтыру және электронды түрде қажеттi құжаттарды бекiту:
ЖСН қолданушының ЭҮП-ке тiркеу нәтижесi бойынша автоматтандырылған түрде таңдалады;
қолданушы «өтiнiмдi жiберу» кнопкасы арқылы сұранысты куәландыруға ауыстыруды жүзеге асырады.
5) қолданушының ЭСҚ тiркеу куәлiгiн таңдауы;
6) сұранысты куәландыру (қол қою) - қолданушы «қол қою» түймесінің көмегiмен ЭСҚ сұранысын куәландыруды жүзеге асырады, содан кейiн сұраныс қызмет берушінің АЖО өңдеуге жiберiледi;
7) қызмет берушінің АЖО өтiнiмдi өңдеу;
8) қолданушының дисплейiнiң экранында мынадай ақпарат шығады:
ЖСН; сұраныс нөмiрi; қызмет типi; сұраныс деңгейi, қызмет көрсету мерзiмi;
«мәртебенi жаңарту» кнопкасы арқылы тұтынушыға өтiнiм нәтижелерiн қарау мүмкiндiгi ұсынылады;
ЭСҚ-нан жауап алу кезiнде «нәтижелердi қарау» кнопкасы пайда болады.
21. Өтiнiмдi өңдегеннен кейiн тұтынушыға өтiнiмдi өңдеу нәтижелерiн көру мүмкiндiгi берiледi:
«ашу» түймесін басқаннан кейiн сұраныс нәтижесi дисплей экранына шығады;
22. Тұтынушыға тікелей немесе телефон арқылы байланысқанда (тіркеу бөлімінің қызметкері) Қызмет берушіні шақыруды тіркеу журналында жазып, Қызмет берушінің медициналық тіркеушісі қағаз түрінде анықтама(талон) беріледі. ЭМҚ тіркелгені туралы анықтама (талон) ЭСҚ арқылы электрондық құжат түрінде Қызмет берушінің электрондық цифрлық қолы қойылып беріледі.
Медициналық – санитариялық алғашқы көмек көрсететін Қызмет берушіге тіркелу бойынша құжаттарды қабылдау Регламенттің 3 қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асады.
ЭМҚ көрсету үдерiсiнде қатысатын ТБҚ:
Қызмет беруші;
ЭҮП;
ЭҮШ;
Қызмет берушінің АЖО;
ДСБАЖ МСЖ.
23. Әрбiр iс-шараны орындау мерзiмiн көрсете отырып, iс-шаралардың (рәсiмдер, функциялар, операциялар) кезеңдiлiгiн мәтiндiк кестелiк сипаттау осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес iске асырылады.

7) процесс 6 - регистрация электронного документа в АРМ Услугодателя;
8) условие 2 - проверка (обработка) Услугодателем соответствия электронного документа (запроса) основаниям для оказания ЭГУ;
9) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой ЭГУ в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
10) процесс 8 - получение потребителем результата ЭГУ (выдача справки (талона) о прикреплении в бумажном виде (в произвольной форме).
20. Описание действий по заполнению форм запроса для оказания ЭГУ:
1) ввод пользователем ИИН, логина и пароля для входа в ПЭП;
2) выбор ЭГУ, указанной в Регламенте;
3) заказ ЭГУ с помощью кнопки «Заказать услугу online»;
4) заполнение запроса и прикрепление необходимых документов в электронном виде:
ИИН выбирается автоматически, по результатам регистрации пользователя в ПЭП;
пользователь с помощью кнопки «отправить запрос» осуществляет переход на удостоверение (подписание) запроса;
5) выбор регистрационного свидетельства ЭЦП пользователем;
6) удостоверение (подписание) запроса - пользователь с помощью кнопки «подписать» осуществляет удостоверение (подписание) запроса ЭЦП, после чего запрос передается на обработку в АРМ Услугодателя;
7) обработка запроса в АРМ Услугодателя;
8) у пользователя на экране дисплея выводится следующая информация:
ИИН, номер запроса, тип услуги, статус запроса, срок оказания услуги;
с помощью кнопки «обновить статус» пользователю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса;
при получении ответа на ПЭП появляется кнопка «просмотр результата».
21. После обработки запроса потребителю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки «открыть» - результат запроса выводится на экран дисплея.
22. При непосредственном обращении Потребителя, на основе заявления произвольной формы Услугодателю, обращение фиксируется в журнале регистрации Услугодателя, выдается медицинским регистратором Услугодателя справка (талон) прикрепления в бумажном формате. В ЭГУ справка (талон) о прикреплении выдается через ПЭП в форме электронного документа, подписанная электронной цифровой подписью Услугодателя.
Прием документов по прикреплению к Услугодателю, оказывающей первичную медико-санитарную помощь осуществляется по адресам, указанным в приложении 3 Регламента.
СФЕ, которые участвуют в процессе оказания ЭГУ:
Услугодатель;
ПЭП;
ШЭП;
АРМ Услугодателя;
ГБД ФЛ.
23. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.

8 (727) 2647040
24.
Шаруашылық жүргізу құқығындағы «Қалалық студенттер емханасы» мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
Алматы қаласы, Бұхар жырау көшесі, 14
8 (727) 3763671
8 (727) 3763669
25.
«Қалалық Алатау емханасы» мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
Алматы қаласы, «Алатау» к., Космонавтар көшесі, 28
8 (727) 3865949
26.
«Заря Востока» бастапқы медико-санитарлық көмек көрсету орталығы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, «Заря Востока» ы.а., Дунганская көшесі, 14
8 (727) 2693902
8 (727) 2693903
27.
«Құлагер» бастапқы медициналық-санитарлық көмек көрсету орталығы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, «Құлагер» ы.а. 34а үй, Қазыбаев көшесі 13
8 (727) 3904013
8 (727) 3847254
28.
Шаруашылық жүргізу құқығындағы «Ұлы Отан соғысы Ардагерлерінің қалалық емханасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Амангелді көшесі, 41
8 (727) 2925898
8 (727) 2925949
29.
«№ 1 Қалалық балалар емханасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Жібек жолы көшесі, 128
8 (727) 2794711
8 (727) 2794959
30.
«№ 3 Қалалық балалар емханасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Төле би көшесі, 159
8 (727) 3797555
8 (727) 3796977
31.
«№ 4 Қалалық балалар емханасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Монтажная көшесі, 33
8 (727) 3861751
8 (727) 3861640
32.
«№ 7 Қалалық балалар емханасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Қалдаяқов көшесі, 74
8 (727) 2917506
8 (727) 2917065
33.
«№ 8 Қалалық балалар емханасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Төле би көшесі, 249
8 (727) 2408547
8 (727) 2408685
Алматы қаласы әкiмдiгiнiң
2013 жылғы 01 шілдедегі № 3/561
қаулысымен бекітілген
«Денсаулық сақтау саласы кадрларының даярлаудан, бiлiктiлiктi жоғарылатудан және қайта даярлаудан өткенi туралы құжаттар беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ереже
1. Осы мемлекеттік қызмет көрсету регламенті Қазақстан Республикасының 2013 жылдың 15 сәуіріндегі № 88 «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 16-бабы 3-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылдың 11 желтоқсанындағы № 1575 «Денсаулық сақтау саласы кадрларының даярлаудан, бiлiктiлiктi жоғарылатудан және қайта даярлаудан өткенi туралы құжаттар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету стандартын бекiту және "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтердiң тiзiлiмiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 20 шiлдедегi № 745 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы» қаулысына сәйкес дайындалды.
2. Мемлекеттік қызметті Алматы қаласы Денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы «Медициналық колледж» мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны (бұдан әрі-қызмет беруші) көрсетеді, мекен-жайы: Алматы қаласы, Қабанбай батыр көшесі, 132, жұмыс тәртібі сағат 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін, тел.: 8 (7272) 675905, 673662;

8 (727) 2647040
24.
Государственное казенное предприятие на праве хозяйственного ведения «Городская студенческая поликлиника»
город Алматы, улица Бухар жырау, 14
8 (727) 3763671
8 (727) 3763669
25.
Государственное коммунальное казенное предприятие «Городская больница Алатау»
город Алматы, поселок «Алатау», улица Космонавтов, 28
8 (727) 3865949
26.
Государственное коммунальное казенное предприятие Центр первичной медико-санитарной помощи «Заря Востока»
город Алматы, микрорайон «Заря Востока», улица Дунганская, 14
8 (727) 2693902
8 (727) 2693903
27.
Государственное коммунальное казенное предприятие Центр первичной медико-санитарной помощи «Кулагер»
город Алматы, микрорайон «Кулагер» дом 34а, улица Казыбаева, 13
8 (727) 3904013
8 (727) 3847254
28.
Государственное казенное предприятие на праве хозяйственного ведения «Городская поликлиника Ветеранов Отечественной войны»
город Алматы, улица Амангельды, 41
8 (727) 2925898
8 (727) 2925949
29.
Государственное коммунальное казенное предприятие «Городская детская поликлиника № 1»
город Алматы, улица Жибек жолы, 128
8 (727) 2794711
8 (727) 2794959
30.
Государственное коммунальное казенное предприятие «Городская детская поликлиника № 3»
город Алматы, улица Толе би, 159
8 (727) 3797555
8 (727) 3796977
31.
Государственное коммунальное казенное предприятие «Городская детская поликлиника № 4»
город Алматы, улица Монтажная, 33
8 (727) 3861751
8 (727) 3861640
32.
Государственное коммунальное казенное предприятие «Городская детская поликлиника № 7»
город Алматы, улица Калдаякова, 74
8 (727) 2917506
8 (727) 2917065
33.
Государственное коммунальное казенное предприятие «Городская детская поликлиника № 8»
город Алматы, улица Толе би, 249
8 (727) 2408547
8 (727) 2408685
Утвержден
постановлением акимата города Алматы
от 01 июля 2013 года № 3/561
Регламент государственной услуги
«Выдача документов о прохождении подготовки,
повышения квалификации и переподготовки кадров
отрасли здравоохранения»
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги разработан в соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года № 88 «О государственных услугах» и постановления Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2012 года № 1575 «Выдача документов о прохождении подготовки, повышения квалификации и переподготовки кадров отрасли здравоохранения» и внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года  № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам».
2. Государственная услуга оказывается государственным коммунальным предприятие на праве хозяйственного ведения «Медицинский колледж» Управления здравоохранения города Алматы (далее – услугодатель) по адресу: г. Алматы, ул. Кабанбай батыра, 132, режим работы с 9.00 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.00, телефон: (87272) 675905, 673662.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің (www.mz.gov.kz) интернет-ресурсында және Алматы қаласы әкімдігінің (www.almaty.kz) интернет-ресурсында орналастырылады.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі:
1) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі кәсіптік оқу бағдарламалары бойынша – дипломды беру;
2) қайта даярлауды аяқтау бойынша қосымша кәсіптік білім беру бағдарламалары бойынша – куәлікті, біліктілігін арттыру бойынша – куәлікті беру болып табылады.
Қайта даярлау, біліктілігін арттыру туралы құжаттар Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрі міндетін атқарушысының 2009 жылғы 11 қарашадағы № 691 бұйрығымен бекітілген Медицина және фармацевтика кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау ережелерінде белгіленген нысан бойынша беріледі.
Қайта даярлау, біліктілігін арттыру туралы құжаттарға ұйымның бірінші басшысы немесе оның орынбасарлары қол қояды және ұйымның мөрі басылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі қорытынды аттестация комиссиясының (біліктілік комиссиясы) немесе ұйым басшысының шешімі қабылданған күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күнінен аспауға тиіс.
Қызмет алушыға құжат салтанатты жағдайда жеке өзіне беріледі.
Құжатты жеке өзі алу мүмкіндігі болмаған жағдайда, заңнамамен белгіленген тәртіппен ресімделген сенімхат бойынша басқа адамға беріледі.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетілетін нысан: автоматтандырылмаған.
7. Мемлекеттік қызмет қызмет көрсетушінің орналасу орны бойынша білім алған және қорытынды аттестациядан өткен қызмет алушыға көрсетіледі (бұдан әрі-қызмет алушы).
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі, Регламенттің 4-тармағында көрсетілген құжаттардың телнұсқаларын беру қызметті берушінің бекітілген баға прейскурантына сәйкес қолма-қол және/немесе ақшасыз есеп айырысу бойынша ақылы түрде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет алушыға көшірмесі төлем сомасы мен күнін растайтын төлем құжаты болған кезде беріледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы
әрекеттер тәртібі
9. Мемлекеттiк қызмет алдын ала жазылусыз, жылдамдатылған қызмет көрсетусiз, демалыс және мереке күндерінен басқа күндері ұйымның iшкi тәртiбiнiң қағидаларына сәйкес түскi үзiлiспен, сағат 9:00-ден 17:00-ге дейiн көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет мемлекет қызметін алушыға оқудан өткен қызмет берушінің орналасу орны бойынша көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарында қажетті құжаттар тізбесі және оларды толтыру үлгілері, мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат орналастырылған стенділер бар.
Мемлекеттік қызмет дене мүмкіндігі шектеулі адамдарға қол жетімді болу үшін пандусы бар кіреберіспен жабдықталған ғимараттарда көрсетіледі. Біліктілігін арттырған жағдайда қызмет алушының жұмыс орындарында оқыту жүргізуге рұқсат етіледі.

3. Информация о порядке предоставления государственной услуги размещается на интернет-ресурсах Министерства здравоохранения Республики Казахстан (www.mz.gov.kz.) и на интернет-ресурсе акимата города Алматы (www.almaty.kz.).
4. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача:
1) по профессиональным учебным программам технического и профессионального, послесреднего образования - диплома;
2) по программам дополнительного профессионального образования по окончании переподготовки - удостоверения, повышения квалификации – свидетельства.
Документы о переподготовке, повышении квалификации выдаются по форме, установленной в Правилах повышения квалификации и переподготовки медицинских и фармацевтических кадров, утвержденных приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 ноября 2009 года № 691.
Документы о переподготовке, повышении квалификации подписываются первым руководителем организации или его заместителем и скрепляются печатью организации.
5. Сроки оказания государственной услуги не должны превышать 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня принятия решения итоговой аттестационной комиссии (квалификационной комиссии) или руководителя услугодателя.
Документ услугополучателю выдается в торжественной обстановке лично.
В случае отсутствия возможности личного получения документа, он выдается другому лицу по доверенности, оформленной в установленном порядке.
6. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам закончившим обучение у услугодателя и прошедшим итоговую аттестацию (далее - услугополучатель).
8. Государственная услуга оказывается бесплатно, выдача дубликатов документов, указанных в пункте 4 Регламента, оказывается платно по наличному и/или безналичному расчету, согласно утвержденному прейскуранту цен услугодателя.
Услугополучателю государственной услуги дубликат выдается при наличии платежного документа, подтверждающего сумму и дату оплаты.
2. Порядок действий в процессе оказания
государственной услуги
9. Государственная услуга оказывается с 9:00 до 17:00 часов, с перерывом на обед в соответствии с правилами внутреннего распорядка услугодателя, кроме выходных и праздничных дней, без предварительной записи, ускоренного обслуживания.
10. Государственная услуга, оказывается, по местонахождению услугодателя. В местах предоставления государственной услуги имеются стенды с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения, информация о порядке оказания государственной услуги.
Государственная услуга оказывается в здании, которое оборудовано входом с пандусом, предназначенным для доступа людей с ограниченными физическими возможностями.

11. Даярлау, біліктілікті жоғарылату және қайта даярлаудан өткені туралы құжатты алу үшін жеке тұлғалардың кадрлары келесі құжаттарды ұсынуы тиіс:
1) жеке куәлігін;
2) кету қағазы немесе қызмет берушінің алдында берешегі жоқтығын растайтын өзге құжат.
12. Тиісті білім беру бағдарламасын игергенін растайтын құжат мемлекеттік қызмет алушының қолына беріледі.
13. Мемлекеттік қызметін ұсынуды тоқтату үшін мемлекеттік қызмет алушының қызмет берушінің алдындағы қаржылай немесе өзге де берешектері негіз болып табылады. Қаржылық немесе өзге де берешектерді жойған жағдайда, мемлекеттік қызмет алушыға сәйкес құжат беріледі.
14. Құжаттардың телнұсқалары мен оларға қосымшалар жоғалған құжаттардың орнына беріледі. Телнұсқаны беру үшін құжатты жоғалтқан қызмет алушының қызмет беруші басшысының атына оны жоғалту жағдайы жазылған өтініші негіз болып табылады.
Азамат құжатты жоғалту туралы анықтаманы (табылған заттар үстелі) және жоғалғандығы туралы ақпаратты мерзімді баспасөз басылымында орналастырғаннан кейін қызмет берушінің басшысы немесе оны алмастыратын адам құжаттың телнұсқасын беру туралы шешімді қабылдайды.
Құжаттың телнұсқасы өтініш түскен күннен бастап бір айдан кешіктірмей беріледі.
Құжаттың телнұсқасы құжаттың түпнұсқасы берілген тегіне, атына және әкесінің атына беріледі.
Құжаттардың телнұсқалары телнұсқа беру туралы шешім қабылданған сәтте қолданыстағы үлгі бланкілерінде беріледі және қызмет берушінің   басшысы және оның оқу ісі жөніндегі орынбасары қол қояды.
Берілетін құжаттың бланкісінде оң жақ жоғарғы бұрышында «Түпнұсқаның орнына берілген № ____ телнұсқа» деген мөртабан қойылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы
өзара іс-әрекеттердің тәртібі
15. Регламенттің 14 тармақта көрсетілген құжаттар осы құжаттарды тіркеуге жауапты қызмет берушіге беріледі.
Мемлекеттік қызметті алушының құжаттарды беруінің растамасы құжаттарды өткізу күні көрсетілетін есепке алу журналында тіркеу болып табылады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) қабылданған құжаттар тіркеуден өтеді;
2) тіркелген құжаттар жауапты тұлғаға жіберіледі;
3) орындаушы-қызметкер ұсынылған құжаттарды қарайды, құжатты беру туралы білім беру ұйымының бұйрығына сәйкес кадрлардың даярлау, біліктілікті жоғарылату және қайта даярлаудан өткені туралы құжатты ресімдейді және қызмет беруші басшысының жетекшілік ететін орынбасарына келісуге береді;
4) қызмет берушінің жетекшілік ететін орынбасарының қаралуынан кейін құжат басшының қол қоюына беріледі.

11. Для получения документа о прохождении подготовки, повышения квалификации и переподготовки кадров физические лица должны предъявить следующие документы:
1) удостоверение личности;
2) обходной лист или иной документ, подтверждающий отсутствие задолженности обучающегося перед услугодателем.
12. Документ, подтверждающий освоение соответствующей образовательной программы, выдается услугополучателю государственной услуги нарочно.
13. Основанием для приостановления предоставления государственной услуги является финансовая или иная задолженность услугополучателя перед услугодателем. В случае устранения финансовой или иной задолженности, услугополучателю государственной услуги выдается соответствующий документ.
14. Дубликаты документов и приложения к ним выдаются вместо утраченных документов. Основанием для выдачи дубликата является заявление услугополучателя, утерявшего документ, на имя руководителя услугодателя, в котором излагаются обстоятельства его утраты.
Решение о выдаче дубликата документа принимается руководителем услугодателя или лицом, его заменяющим, после размещения гражданином информации об утере документа в периодическом печатном издании.
Дубликат документа выдается не позднее одного месяца со дня поступления заявления.
Дубликат документа выдается на фамилию, имя, отчество, на которые был выдан подлинник документа.
Дубликаты документов выдаются на бланках образца, действующего на момент принятия решения о выдаче дубликата, и подписываются руководителем услугодателя и его заместителем по учебной работе.
На выдаваемом бланке документа в правом верхнем углу проставляется штамп «Дубликат взамен подлинника № ______».
3. Порядок взаимодействия
в процессе оказания государственной услуги
15. Документы, указанные в пункте 14 Регламента, представляются услугодателю, ответственного за регистрацию данных документов.
Подтверждением представления документов услугополучателем государственной услуги является его регистрация в журнале учета, в котором указывается дата сдачи документов.
16. Этапы оказания государственной услуги:
1) принятые документы проходят регистрацию;
2) зарегистрированные документы направляются ответственному лицу;
3) сотрудник-исполнитель рассматривает представленные документы, оформляет документ о прохождении подготовки, повышения квалификации и переподготовки кадров, в соответствии с приказом организации образования о выдаче документа и передает на согласование курирующему заместителю руководителя услугодателя;
4) после резолюции курирующего заместителя услугодателя документ передается на подпись руководителю;

5) басшы қол қойғаннан кейін құжат қызмет алушыға мемлекеттік қызмет беру үшін тіркеуге беріледі.
6) мемлекеттік қызмет алушы құжатты өзі алады және есепке алу журналына қол қояды.

5) после подписания руководителем, документ передается на регистрацию для выдачи услугополучателю государственной услуги.
6) услугополучатель государственной услуги получает документ нарочно и расписывается в журнале учета.