"Ветеринариялық анықтама беру" және "Бірегей, элиталық тұқым, бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірушілерді және тұқымдарды іске асырушыларды аттестаттау" мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2013 жылғы 4 шілдедегі N 3/570 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2013 жылғы 30 шілдеде N 991 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 21 шілдедегі N 3/588 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 21.07.2014 N 3/588 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Заңының 16 бабының 3 тармағына сәйкес Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Ветеринариялық анықтама беру»;
2) «Бірегей, элиталық тұқым, бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірушілерді және іске асырушыларды аттестаттау» мемлекеттік қызметтердің регламенттері бекітілсін.
2. Алматы қаласы Кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын және Алматы қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары Е. Шормановқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі                 А. Есімов
Енгізуші:
Алматы қаласы
Кәсіпкерлік және өнеркәсіп
басқармасының басшысы                  А. Балова
Келісілді:
Алматы қаласы
әкімінің орынбасары                    Е. Шорманов
Алматы қаласы әкімі аппараты
заң бөлімінің басшысы                  А. Қасымова
Мемлекеттік қызметтерді көрсету
сапасының сақталуын бақылау
бөлімінің басшысы                      М. Сүйіндіков
Алматы қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 04 шілдедегі
№ 3/570 қаулысымен бекітілген
«Ветеринариялық анықтама беру»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Ветеринариялық анықтама беру» мемлекеттік қызметін «Алматы қаласы Кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Басқарма) ветеринария бөлімінің ветеринариялық дәрігері (бұдан әрі - ветдәрігер) осы Регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны автоматтандырылмаған.
3.Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шілдедегі «Ветеринария туралы» Заңының 10 бабының 1-1 тармағының 25) тармақшасының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 29 сәуірдегі № 464 «Асыл тұқымды мал шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» қаулысымен бекітілген «Ветеринариялық анықтама беру» мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) негізінде көрсетіледі.

Об утверждении регламентов государственных услуг "Выдача ветеринарной справки" и "Аттестация производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукции и реализаторов семян"
Постановление акимата города Алматы от 4 июля 2013 года N 3/570. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 30 июля 2013 года за N 991. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 21 июля 2014 года № 3/588
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 21.07.2014 № 3/588.
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики  Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг:
1) «Выдача ветеринарной справки»;
2) «Аттестация производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян».
2. Управлению предпринимательства и промышленности города Алматы обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации и размещение на интернет-ресурсе акимата города Алматы.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы Е. Шорманова.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы               А. Есимов
Вносит:
Руководитель Управления предпринимательства и промышленности города Алматы
А. Балова
Согласовано:
Заместитель акима города Алматы
Е. Шорманов
Руководитель юридического отдела аппарата акима города Алматы
А. Касымова
Руководитель отдела контроля за
соблюдением качества предоставления
государственных услуг
М. Суюндуков
Утвержден
постановлением акимата  города Алматы
от 04 июля 2013 года № 3/570
Регламент государственной услуги
«Выдача ветеринарной справки»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача ветеринарной справки» предоставляется ветеринарным врачом (далее – ветврач), отдела ветеринарии коммунального государственного учреждения «Управление предпринимательства и промышленности города Алматы» (далее - Управление) адрес которого указан в приложении 1 к настоящему Регламенту.
2. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 25) пункта 1-1 статьи 10 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года «О ветеринарии», Стандарта государственной услуги «Выдача ветеринарной справки», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2011 года № 464 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области племенного животноводства и ветеринарии и внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745» (далее - Стандарт).

4. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы толық ақпарат Алматы қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында www.almaty.kz орналастырылады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі ветеринариялық анықтама беру (қағаздағы жеткізгіште) немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді қағаз түрінде бас тарту болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі – қызмет алушы).
7. Мемлекеттік қызмет ақылы түрде көрсетіледі (ветеринариялық анықтаманың бланкілерін беру). Қызмет алушы екінші деңгейдегі банктер немесе банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы мемлекеттік сатып алу туралы конкурстың нәтижелері бойынша анықталған бланктің құнын төлейді.
8. Қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу кезінде:
1) қолма-қол төлем жүргізу кезінде - төлем төленгендігі туралы түбіртекті;
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2000 жылғы 25 сәуірдегі № 179 «Қазақстан Республикасының аумағында төлем құжаттарын пайдалану және ақшаның қолма-қол жасалмайтын төлемдері мен аударымдарын жүзеге асыру ережесін бекіту туралы» қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағында төлем құжаттарын пайдалану және ақшаның қолма-қол жасалмайтын төлемдері мен аударымдарын жүзеге асыру ережесіне сәйкес қолма-қол емес төлемақы төлеу кезінде – төлем тапсырмасын табыс етеді.
9. Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерінен басқа жұмыс күндері сағат 9.00-ден 18.00-дейін, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен көрсетіледі. Қабылдау алдын ала жазылусыз кезек және жылдамдатып қызмет көрсету тәртібімен көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) Мемлекеттік қызмет алушы өтініш берген күннің ішінде көрсетіледі.
2) Мемлекеттік қызметті алғанға дейінгі ең ұзақ рұқсат етілген күту уақыты 30 (отыз) минуттан аспайды;
3) Мемлекеттік қызметті алушыға ең ұзақ рұқсат етілген қызмет көрсету уақыты – 30 (отыз) минуттан аспайды.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды күту және дайындау үшін жағдайлар жасалады (күтуге арналған орындықтар, құжаттарды толтыру орындары, қажетті құжаттардың тізбесі мен оларды толтыру үлгілері бар стендтермен жабдықталады). Жергілікті атқарушы органның ғимараты дене жағынан мүмкіндіктері шектелген адамдардың кіруіне арналған пандустармен жабдықталған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету
үдерісіндегі іс-қимыл тәртібі
12. Мемлекеттік қызмет алушы немесе оның өкілі тікелей жүгінген жағдайда көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті алушының өтінішін жауапты атқарушы жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін тіркеу журналына тіркейді, онда алушының мемлекеттік қызметті алу күні көрсетіледі.

4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе  акимата города Алматы www.almaty.kz.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача ветеринарной справки (на бумажном носителе) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в письменном виде.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
7. Государственная услуга оказывается платно (выдача бланков ветеринарной справки). Услугополучатель оплачивает через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, стоимость бланка, определенную по результатам конкурса о государственных закупках.
8. Услугополучатель при получении государственной услуги  предоставляет:
1) при наличном способе оплаты - квитанцию об оплате;
2) при безналичном способе оплаты, в соответствии с Правилами использования платежных документов и осуществления безналичных платежей и переводов денег на территории Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 апреля 2000 года № 179 «Об утверждении Правил использования платежных документов и осуществления безналичных платежей и переводов денег на территории Республики Казахстан» - платежное поручение.
9. Государственная услуга оказывается в рабочие дни, с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Сроки оказания государственной услуги:
1) Государственная услуга оказывается в течение дня обращения услугополучателя.
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги - не более 30 (тридцати) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги - не более 30 (тридцати) минут.
11. Для предоставления государственной услуги создаются  условия для ожидания и подготовки необходимых документов (кресла для ожидания, места для заполнения документов, оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения). Здание местного исполнительного органа оборудовано входом с пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными физическими возможностями.
2. Порядок действий в процессе оказания
государственной услуги
12. Государственная услуга предоставляется при непосредственном обращении услугополучателя либо его представителя.
Обращение услугополучателя государственной услуги регистрируется ответственным исполнителем в журнале учета обращений физических и юридических лиц, в котором указывается дата получения услугополучателем государственной услуги.

13. Мемлекеттік қызметті алу үшін қызмет алушы келесі құжаттарды беруі қажет:
1) малға ветеринариялық паспорт;
2) малдың тері – жүн шикізатына малдың сәйкестендіру нөмірі көрсетілген құлақшасының болуы;
3) ветеринариялық анықтама бланкінің құнын төлегендігін растайтын құжат.
14. Ветеринариялық анықтама тұтынушыға немесе оның өкіліне ол келген жағдайда беріледі.
15. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін мынадай жағдайлар негіз болып табылады:
1) егер малдарға, малдардың өнімдері мен шикізаттары (бұдан әрі - нысан) қолайсыз аймақтан әкелінген болса;
2) жұқпалы сипаттағы аурулардың анықталуы;
3) малдың жеке нөмірінің болмауы;
4) тасымалданатын (әкелінетін) нысанның, көлік құралының ветеринариялық-санитариялық талаптар мен қауіпсіздік талаптарына сәйкес келмеуі.
3. Жұмыс қағидаттары
16. Өз қызметінде Басқарманың мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды тұлғалары келесі қағидаттарды басшылыққа алады:
1) кішіпейілділік таныту, өзінің лауазымдық жағдайын білдіру және пайдаланбау;
2) сыпайы және әдепті болу;
3) құжаттарды қарау кезінде бюрократизм мен сөз бұйдашылыққа жол бермеу, белгіленген мерзімде олар бойынша қажетті шаралар қабылдау;
4) құжаттың мазмұны туралы анықтаманың сақталуын, қорғалуы мен құпиялылығын қамтамасыз ету.
4. Шағым беру тәртібі
17. Басқарма ветдәрігерінің әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртібін түсіндіру, сондай-ақ шағымды дайындауда көмек көрсету мекенжайы осы Регламенттің 2 қосымшасында көрсетілген Алматы қаласы әкімдігі кеңсесінің лауазымды тұлғасымен жүзеге асырылады.
18. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесімен келіспеген жағдайда шағым осы Регламенттің 2 қосымшасында көрсетілген мекенжай бойынша Алматы қаласы жергілікті атқарушы органы әкімінің атына беріледі.
19. Дөрекі қызмет көрсетілген жағдайда шағым осы Регламенттің  1 қосымшасында көрсетілген мекенжай бойынша Басқарма басшысының атына беріледі.
20. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесімен келіспеген жағдайда қызмет алушы заңнамамен белгіленген тәртіпте сотқа жүгінуге құқылы.
21. Шағымдар жазбаша түрде пошта арқылы немесе Алматы қаласы әкімдігінің кеңсесінде қолмен табыс етілген жағдайда қабылданады (дәлелді бас тартудың көшірмесін қоса тіркей отырып – болған жағдайда).
22. Арыз берушіге оның шағымын қабылдаудың растамасы ретінде берілген шағымға жауап алу күні мен уақыты, мерзімі мен жауапты алу орны, шағымның қаралу барысы туралы білуге болатын лауазымды тұлғалардың байланыс деректерін көрсете отырып, талон беріледі.

13. Для получения государственной услуги услугополучателю необходимо предоставить следующие документы:
1) ветеринарный паспорт на животное;
2) на кожевенно-меховое сырье обязательно наличие ярлыка, с указанием индивидуального номера животного;
3) документ, подтверждающий оплату стоимости бланка ветеринарной справки;
14. Ветеринарная справка выдается потребителю либо его представителю при его личном посещении.
15. Основаниями для отказа в предоставлении государственной услуги являются следующие случаи:
1) в случае, если животное, продукция и сырье животного происхождения (далее - объект) перемещаются из неблагополучной зоны;
2) обнаружение болезни заразного характера;
3) отсутствие индивидуального номера животного;
4) несоответствие перемещаемого (перевозимого) объекта, транспортного средства ветеринарно-санитарным требованиям и требованиям безопасности.
3. Принципы работы
16. В своей деятельности должностные лица Управления, предоставляющие государственную услугу, руководствуются следующими принципами:
1) проявлять скромность, не подчеркивать и не использовать свое должностное положение;
2) быть вежливыми и корректными;
3) не допускать проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении документов, в установленные сроки принимать по ним необходимые меры;
4) обеспечить сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов
4. Порядок обжалования
17. Разъяснение порядка обжалования действия (бездействия) ветврача Управления, а также оказание содействия в подготовке жалобы осуществляется должностным лицом канцелярии акимата города Алматы, адрес которого указан в приложении 2 настоящего Регламента.
18. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги жалоба подается на имя акима местного исполнительного органа города Алматы по адресу, указанному в приложении 2 к настоящему Регламенту.
19. В случаях некорректного обслуживания жалоба подается на имя руководителя Управления по адресу, указанному в приложении 1 к настоящему Регламенту.
20. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
21. Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно в канцелярии акимата города Алматы (с приложением копии мотивированного отказа - при наличии).
22. Заявителю в подтверждение о принятии его жалобы, выдается талон с указанием даты и времени, срока и места получения ответа на поданную жалобу, контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.

23. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет бойынша қосымша ақпаратты осы Регламенттің 2 қосымшасында көрсетілген мекенжай бойынша Алматы қаласы әкімдігінің кеңсесінен алуға болады.
«Ветеринариялық анықтама беру»
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне
1 қосымша
«Алматы қаласы Кәсіпкерлік және өнеркәсіп
басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің
мекенжайы мен жұмыс кестесі
№ р/с
Мекеменің атауы
Байланыс телефоны
Заңды мекенжайы
Интернет-
ресурстар
Жұмыс кестесі
«Алматы қаласы Кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
271-65-89
272-58-17
Алматы қаласы, Республика алаңы, 4
www.almaty.kz.
Демалыс және мереке күндерінен басқа жұмыс күндері сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс уақыты сағат 13.00-ден 14.00 дейін
«Ветеринариялық анықтама беру»
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне
2 қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің
мекенжайы мен жұмыс кестесі
№ р/с
Мекеменің атауы
Байланыс телефоны
Заңды мекенжайы
Интернет-ресурстар
Жұмыс кестесі
Алматы қаласыныңәкімдігі
271-60-50
Алматы қаласы, Республика алаңы, 4
www.almaty.kz.
Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген демалыс және мереке күндерін қоспағанда жұмыс күндері сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс уақыты сағат 13.00-ден 14.00 дейін.
Алматы қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 04 шілдедегі
№ 3/570 қаулысымен бекітілген
«Бірегей, элиталық тұқым, бірінші, екінші және үшінші репродукциядағы тұқым өндірушілерді және тұқым
өткізушілерді аттестаттау» мемлекеттік қызметінің
РЕГЛАМЕНТІ
1. Жалпы ережелер
1. «Бірегей, элиталық тұқым, бірінші, екінші және үшінші репродукциядағы тұқым өндірушілерді және тұқым өткізушілерді аттестаттау» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) мекенжайы мен жұмыс графигі осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген жергілікті атқарушы органмен (бұдан әрі – Алматы қаласы әкімдігі) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет «Тұқым шаруашылығы туралы» Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 ақпандағы Заңының 6-1-бабының 4) тармақшасы, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі 16 бабының 1 тармақшасы, «Бірегей, элиталық тұқым, бірінші, екінші және үшінші репродукциядағы тұқым өндірушілерді және тұқым өткізушілерді аттестаттау» мемлекеттік қызмет стандартына Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 5 мамырдағы № 485 «Фитосанитариялық қауіпсіздік және тұқым шаруашылығы саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» қаулысы және «Бірегей және элиталық тұқым, бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірушілерді және тұқым өткізушілерді аттестаттау қағидаларын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 30 қарашадағы № 1393 қаулысы негізінде көрсетіледі.

23. Дополнительную информацию по предоставляемой государственной услуге услугополучатель может получить в канцелярии акимата города Алматы по адресу, указанному в приложения 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту оказания государственной
услуги «Выдача ветеринарной справки»
Адрес и график работы
Коммунальное государственное учреждение «Управление
предпринимательства и промышленности города Алматы»
№ п/п
Наименование учреждения
Контактный телефон
Юриди-
чес-
кий
адрес
Интернет-
ресурсы
График работы
Коммунальное
государствен-
ное
учреждение
«Управление
предпринима-
тельства и
промышленности
города Алматы»
271-65-89
272-58-17
город
Алматы,
площадь
Респуб-
лики, 4
www.almaty.kz.
Рабочие дни, кроме выходных и праздничных дней, с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов
Приложение 2
к Регламенту оказания государственной услуги
«Выдача ветеринарной справки»
Адрес и график работы Акимата города Алматы
№ п/п
Наимено-
вание
учрежде-
ния
Контактный телефон
Юриди-
ческий
адрес
Интернет-
ресурсы
График работы
Акимат города Алматы
271-60-50
город
Алматы,
площадь
Респуб-
лики, 4
www.almaty.kz.
Рабочие дни с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов., кроме выходных и праздничных дней,  установленных законодатель- ством РК
Утвержден
постановлением акимата города Алматы
от 4 июля 2013 года № 3/570
Регламент государственной услуги
«Аттестация производителей оригинальных, элитных
семян, семян первой, второй и третьей репродукций
и реализаторов семян»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Аттестация производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукции и реализаторов семян» (далее – государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом (далее – акимат города Алматы), адрес и график работы которого указан в приложении 1 настоящего Регламента.
2. Государственная услуга оказывается на основании: подпункта 4) статьи 6-1 Закона Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года «О семеноводстве», пункта 1 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», Стандарта государственной услуги «Аттестация производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукции и реализаторов семян», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 мая 2011 года № 485 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области фитосанитарной безопасности и семеноводства и внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745» (далее - Стандарт) и Правил аттестации производителей оригинальных и элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2011 года № 1393.

3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.mіnаgrі.kz интернет-ресурсында және осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген Алматы қаласы әкімдігінің www.almaty.kz интернет-ресурстарында орналастырылады.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі Стандарттың  2-қосымшасына сәйкес нысанда қағаз тасығышта аттестаттау туралы куәлік беру немесе жазбаша дәлелді бас тарту болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет тұқым шаруашылығы саласында қызметін жүзеге асырушы жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – қызмет алушы) көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі тұтынушы осы Регламенттің 9-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап күнтізбелік отыз күннен аспауы тиіс;
2) тұтынушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күтудің рұқсат етілген ең көп уақыты - 30 минуттан аспайды;
3) құжаттарды алу кезінде күтудің рұқсат етілген ең көп уақыты - 30 минуттан аспайды.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет түрі: автоматтандырылмаған.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
9. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы Алматы қаласы әкімдігіне мынадай құжаттарды:
1) Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша белгіленген үлгідегі өтінішті;
2) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің нотариалды куәландырылған көшірмесін немесе жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін;
3) жер учаскесіне сәйкестендіру құжатының нотариалды куәландырылған көшірмесін (тұқым өткізушілер бермейді). Бұл ретте жер учаскесін жалдау шарты бойынша жалдау мерзімі он жылдан кем болмауы тиіс.
4) жарғының нотариалды куәландырылған көшірмесін (заңды тұлғалар үшін);
5) жеке және заңды тұлғаның Стандарттың 4-қосымшасында белгіленген біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттарды;
6) тұқым өндірумен тікелей айналысатын мамандар туралы мәліметтерді (тегі, аты, әкесінің аты, білімі, жұмыс өтілі) тапсырады.
10. Өтініш бланкі Алматы қаласы әкімдігінің кеңсесінде беріледі, оның нысаны Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.minagri.kz интернет-ресурсында, «нормативтік құқықтық актілер» бөлімінде, «Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы» кіші бөлімінде және Алматы қаласы әкімдігінің www.almaty.kz интернет-ресурстарында орналастырылады.
11. Мемлекеттік қызметті алуға қажетті құжаттар осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша Алматы қаласы әкімдігінің кеңсесіне тапсырылады.

3. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан www.minagri.kz и на интернет-ресурсе акимата города Алматы www.almaty.kz.
4. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача свидетельства об аттестации на бумажном носителе по форме, согласно приложению 2 Стандарта, либо мотивированный письменный отказ.
5. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам, осуществляющим деятельность в области семеноводства (далее – услугополучатель).
Сроки оказания государственной услуги:
1) срок оказания государственной услуги не должен превышать тридцати календарных дней с момента сдачи услугополучателем необходимых документов, определенных в пункте 9 настоящего Регламента;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения услугополучателя - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания при получении документов - не более 30 минут.
7. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
2. Порядок оказания государственной услуги
9. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет в акимат города Алматы следующие документы:
1) заявление установленного образца по форме, согласно приложению 3 Стандарта;
2) нотариально засвидетельствованную копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица или копию документа, удостоверяющего личность физического лица;
3) нотариально засвидетельствованную копию идентификационного документа на земельный участок (реализаторы семян не представляют). При этом, по договору аренды земельного участка, срок аренды должен быть не менее десяти лет;
4) нотариально засвидетельствованную копию устава (для юридического лица);
5) документы, подтверждающие соответствие физического или юридического лица квалификационным требованиям, установленным в приложении 4 Стандарта;
6) сведения о специалистах, непосредственно занимающихся производством семян (фамилия, имя, отчество, образование, стаж работы).
10. Бланк заявления выдается в канцелярии акимата города Алматы, форма которого также размещается на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан - www.minagri.kz в разделе «нормативные правовые акты», в подразделе «постановления Правительства Республики Казахстан» и на интернет-ресурсе акимата города Алматы www.almaty.kz.
11. Документы, необходимые для получения государственной услуги, сдаются в канцелярию акимата города Алматы по адресу, указанному в приложении 1 настоящего Регламента.

12. Қызмет алушыға:
1) құжаттарды қабылдау нөмірі мен күні;
2) сұратылып отырған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса беріліп отырған құжаттардың саны мен аттары;
4) мемлекеттік қызметті алатын күні (уақыты) және құжаттар берілетін орын;
5) жергілікті атқарушы органның құжаттарды қабылдаған жауапты лауазымды адамының тегі, аты, әкесінің аты көрсетіле отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
13. Аттестаттау туралы куәлік тұтынушы өзі келгенде қолма-қол тұтынушының жеке басын куәландыратын құжатты немесе оны алуға арналған сенімхатты көрсеткенде беріледі.
14. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға:
1) тұтынушының осы Регламенттің 9-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырмауы;
2) тұтынушының Стандарттың 4-қосымшасында көрсетілген біліктілік талаптарына сай келмеуі негіз болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
15. Мемлекеттік қызметті көрсету Алматы қаласы әкімдігінің жауапты уәкілетті лауазымды адамдары мынадай қағидаттарды басшылыққа алуы тиіс:
1) кішіпейілділік таныту, өзінің лауазымдық жағдайын алға тартпау және пайдаланбау;
2) сыпайы және әдепті болу;
3) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат беру;
4) тұтынушы құжатының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету;
5) тұтынушы белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
4. Шағым беру тәртібі
16. Алматы қаласы әкімдігінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін тұтынушыға мекенжайлары осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген Алматы қаласы әкімдігінің заң қызметінің маманы түсіндіреді.
17. Егер қызмет алушы мемлекеттік қызмет нәтижесіне қанағаттанбаған жағдайда, қызмет алушы шағымды жазбаша түрде облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімінің атына жібере алады.
Шағымдар осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша Алматы қаласы әкімдігінің кеңселерінде жазбаша түрде пошта арқылы немесе қолма-қол қабылданады.
18. Дөрекі қызмет көрсеткен жағдайда шағым осы Регламенттің   1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша Алматы қаласы әкімдігінің басшысы орынбасарының атына демалыс және мереке күндерінен басқа жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.00-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ға дейін беріледі.
19. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда қызмет алушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
20. Шағымдар жазбаша түрде Алматы қаласы әкімдігінің жазбаша дәлелді бас тартуының көшірмесімен немесе өзге құжаттармен бірге қабылданады.

12. Услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема документов;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества ответственного должностного лица местного исполнительного органа, принявшего заявление.
13. Свидетельство об аттестации выдается при личном посещении потребителя, нарочно при предъявлении документа, удостоверяющего личность потребителя или доверенности на его получение.
14. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является:
1) непредставление потребителем документов, указанных в пункте 9 настоящего Регламента;
2) несоответствие потребителя квалификационным требованиям, указанным в приложении 4 Стандарта.
3. Принцип работы
15. При оказании государственной услуги уполномоченные должностные лица акимата города Алматы должны руководствоваться следующими принципами:
1) проявлять скромность, не подчеркивать и не использовать свое должностное положение;
2) быть вежливыми и корректными;
3) предоставлять исчерпывающую информацию об оказываемой государственной услуге;
4) обеспечить сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов потребителя;
5) обеспечить сохранность документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
4. Порядок обжалования
16. Порядок обжалования действий (бездействия) акимата города Алматы услугополучателю разъясняет специалист юридической службы акимата города Алматы по адресу, указанному в приложении 1 настоящего Регламента.
17. Если услугополучатель не будет удовлетворен результатом государственной услуги, услугополучатель может направить жалобу в письменном виде на имя акима города Алматы.
Жалобы принимаются в письменном виде по почте или нарочно в канцелярии акимата города Алматы по адресу, указанному в приложении 1 настоящего Регламента.
18. В случаях некорректного обслуживания жалоба подается на имя заместителя акима города Алматы по адресу, указанному в приложении 1 настоящего Регламента, в рабочие дни, кроме выходных и праздничных дней, с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов.
19. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
20. Жалобы принимаются в письменном виде с приложением копии мотивированного письменного отказа акимата города Алматы либо других документов.

21. Қабылданған шағым осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген Алматы қаласы әкімдігінің кеңселерінде ақпаратты есепке алу журналында тіркеледі. Шағым берген қызмет алушыға тіркелген күні мен уақыты, шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Шағымды қарау барысы туралы ақпаратты мекенжайлары осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген Алматы қаласы әкімдігінің кеңселерінің қызметкерлерінен алуға болады.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
22. Алматы қаласы әкімдігінің байланыс телефондары осы Регламенттің 1-қосымшасында және Алматы қаласы әкімдігінде орналасқан стендтерде көрсетіледі.
«Бірегей, элиталық тұқым, бірінші,
екінші және үшінші репродукциядағы
тұқым өндірушілерді және тұқым
өткізушілерді аттестаттау»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің мекенжайы мен жұмыс графигі
Заңды тұлғаның атауы
Юриди-
ческий адрес
Интернет-ресурс
Байланыс
телефондары
Жұмыс
график
1
2
3
4
5
Алматы қаласы әкімдігі
Алматы қаласы,
Республика алаңы, 4
www.almaty.kz,
akimat@almaty.kz,
almaty.selhoz
@mail.ru
8-727-
272-52-59
8-727-
271-65-57,
8-727-
271-66-90,
ф. 8-727-
264-41-10

21. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета информации канцелярии акимата города Алматы, указанного в приложении 1 настоящего Регламента. Подтверждением принятия жалобы является выдача услугополучателю, подавшему жалобу, талона с указанием даты и времени, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего жалобу.
Информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить у должностных лиц канцелярии акимата города Алматы, адрес которого указан в приложении 1 настоящего Регламента.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
22. Контактные телефоны акимата города Алматы указаны в приложении 1 настоящего Регламента и на стендах, расположенных в помещениях акимата города Алматы.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Аттестация производителей оригинальных,
элитных семян, семян первой, второй и
третьей репродукций и реализаторов семян»
Адрес и график работы акимата города Алматы
Наимено-
вание
юриди-
ческого
лица
Юридический адрес
Интернет-
ресурсы
Контактные телефоны
График работы
1
2
3
4
5
Акимат города Алматы
город Алматы, площадь Республики, 4
www.almaty.kz,
akimat@almaty.kz,
almaty.selhoz@mail.ru
8-727- 272-52-59
8-727- 271-65-57,
8-727- 271-66-90,
ф. 8-727- 264-41-10

Күнделікті сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, сағат 13-00-ден 14-00-ге дейін түскі асқа үзіліс, демалыс және мерекелік күндерді санамағанда (сенбі, жексенбі), Қазақстан Республикасы-
ның заңымен бекітілгеніне сәйкес

Ежедневно с 9-00 часов до 18-00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 часов до 14-00 часов кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней, согласно установленным законодатель- ством Республики Казахстан