Солтүстік Қазақстан облысының әкімшілік-аумақтық құрылымының кейбір мәселелері туралы
Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2013 жылғы 12 сәуірдегі N 14/1 шешімі және Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2013 жылғы 12 сәуірдегі N 123 біріккен қаулылары. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 22 сәуірде N 2251 болып тіркелді
Ескерту. Барлық мәтін бойынша "ауылдық (селолық)", "селолық" деген сөздері "ауылдық" сөзіне ауыстырылды – Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 19 наурыздағы N 91 бірлескен қаулысымен және Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2015 жылғы 19 наурыздағы N 33/11 шешімімен (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Заңының 8-бабына және 11-бабының 3) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағы 4) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысының аудандық өкілді және атқарушы органдарының пікірін ескере отырып, Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТТІ және Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Барлық тұрғындары көшіп кеткен немесе қоныс аударған Солтүстік Қазақстан облысының әкімшілік-аумақтық бірліктері 1-қосымшаға сәйкес таратылсын.
2. Тұрақты халқының саны елу адамнан кем Солтүстік Қазақстан облысының әкімшілік-аумақтық бірліктері 2-қосымшаға сәйкес таратылсын.
3. Солтүстік Қазақстан облысының елді мекендері осы бірлескен қаулы мен шешімнің 2-тармағында көрсетілген таратылған әкімшілік-аумақтық бірліктердің құрамына енгізу жолымен 3-қосымшаға сәйкес қайта құрылсын.
4. Солтүстік Қазақстан облысының ауылдық округтері 4-қосымшаға сәйкес таратылсын.
5. Солтүстік Қазақстан облысының ауылдық округтері осы бірлескен қаулы мен шешімнің 4-тармағында көрсетілген таратылған ауылдық округтердің елді мекендерін олардың әкімшілік бағыныштылығына бере отыра, 5-қосымшаға сәйкес қайта құрылсын.
6. Солтүстік Қазақстан облысының аудандық өкілді және атқарушы органдарының ұсыныстарына сәйкес осы бірлескен қаулы мен шешімнің 5-тармағында көрсетілген Солтүстік Қазақстан облысының қайта құрылған ауылдық округтерінің шекаралары өзгертілсін.
7. Солтүстік Қазақстан облысының Шал ақын ауданы Аютас ауылдық округінің Мерген ауылы Солтүстік Қазақстан облысының Шал ақын ауданы Городецкий ауылдық округінің әкімшілік бағыныштылығына берілсін.

О некоторых вопросах административно-территориального устройства Северо-Казахстанской области
Совместное решение маслихата Северо-Казахстанской области от 12 апреля 2013 года N 14/1 и постановление акимата Северо-Казахстанской области от 12 апреля 2013 года N 123. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 22 апреля 2013 года N 2251
Сноска. По всему тексту слова "аульные (сельские)", "аульных (сельских)", "аул" заменены словами "сельские", "сельских", "село" совместным постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 19.03.2015 № 91 и решением маслихата Северо-Казахстанской области от 19.03.2015 № 33/11 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 8 и подпунктом 3) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", подпунктом 4) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с учетом мнения районных представительных и исполнительных органов Северо-Казахстанской области, акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВИЛ и Северо-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Упразднить административно-территориальные единицы Северо-Казахстанской области, из которых выехали или переселились все жители, согласно приложению 1.
2. Упразднить административно-территориальные единицы Северо-Казахстанской области, численность постоянного населения которых менее пятидесяти человек, согласно приложению 2.
3. Преобразовать населенные пункты Северо-Казахстанской области путем включения в их состав упраздненных административно-территориальных единиц, указанных в пункте 2 настоящего совместного постановления и решения, согласно приложению 3.
4. Упразднить сельские округа Северо-Казахстанской области согласно приложению 4.
5. Преобразовать сельские округа Северо-Казахстанской области, передав им в административную подчиненность населенные пункты упраздненных сельских округов, указанных в пункте 4 настоящего совместного постановления и решения, согласно приложению 5.
6. Изменить границы преобразованных сельских округов Северо-Казахстанской области, указанных в пункте 5 настоящего совместного постановления и решения, в соответствии с предложениями районных представительных и исполнительных органов Северо-Казахстанской области.
7. Передать в административное подчинение Городецкому сельскому округу района Шал акына Северо-Казахстанской области село Мерген Аютасского сельского округа района Шал акына Северо-Казахстанской области.

8. Солтүстік Қазақстан облысының Шал ақын ауданы Городецкий және Аютас ауылдық округтерінің шекаралары Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының өкілді және атқарушы органдарының ұсыныстарына сәйкес өзгертілсін.
9. Солтүстік Қазақстан облысының облыстық және аудандық атқарушы органдары таратылған әкімшілік-аумақтық бірліктерді есепті деректерден шығаруды қамтамасыз етсін.
10. Осы бірлескен қаулы мен шешім оны алғаш ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі С. Ескендіров
Солтүстік Қазақстан облыстық
мәслихатының хатшысы
Қ. Едіресов
Солтүстік Қазақстан облыстық
мәслихатының ХІV сессиясының
төрағасы
Е. Коноплева
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2013 жылғы 12 сәуірдегі № 123 бірлескен қаулысына және Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2013 жылғы 12 сәуірдегі № 14/1 шешіміне 1-қосымша
Барлық тұрғындары көшіп кеткен немесе қоныс аударған Солтүстік Қазақстан облысының таратылған әкімшілік-аумақтық бірліктерінің тізбесі
Аудан атауы
Ауылдық округ атауы
Барлық тұрғындары көшіп кеткен немесе қоныс аударған әкімшілік-аумақтық бірлік атауы
1
Мағжан Жұмабаев
Пролетар
Моховое
2
Тайынша
Зеленый Гай
Жарқайың
3
Тимирязев
Комсомол
Первомайское
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2013 жылғы 12 сәуірдегі № 123 бірлескен қаулысына және Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2013 жылғы 12 сәуірдегі № 14/1 шешіміне 2-қосымша
Тұрақты халқының саны елу адамнан кем Солтүстік Қазақстан облысының таратылған әкімшілік-аумақтық бірліктерінің тізбесі
Аудан атауы
Ауылдық округ атауы
Таратылған әкімшілік-аумақтық бірлік атауы
1
Ақжар
Ұялы
Жарқын
2
Ғабит Мүсірепов атындағы
Қырымбет
Мищенка
3
Ғабит Мүсірепов атындағы
Тахтаброд
Сазоновка
4
Жамбыл
Баянауыл
Муромское
5
Жамбыл
Железнен
Лапушки
6
Жамбыл
Железнен
Богатое
7
Жамбыл
Қазан
Усердное
8
Жамбыл
Майбалық
Жалтырша
9
Жамбыл
Пресноредут
Песчанка
10
Жамбыл
Пресноредут
Семиозерка
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2013 жылғы 12 сәуірдегі № 123 бірлескен қаулысына және Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2013 жылғы 12 сәуірдегі № 14/1 шешіміне 3-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысының қайта құрылған елді мекендерінің тізбесі
Аудан атауы
Ауылдық округ атауы
Қайта құрылған елді мекен атауы
Қайта құрылған елді мекендердің құрамына енгізілген таратылған әкімшілік-аумақтық бірлік атауы
1
Ақжар
Ұялы
Ұялы
Жарқын
2
Ғабит Мүсірепов атындағы
Қырымбет
Сокологоровка
Мищенка
3
Ғабит Мүсірепов атындағы
Тахтаброд
Тахтаброд
Сазоновка
4
Жамбыл
Баянауыл
Баян
Муромское
5
Жамбыл
Железнен
Железное
Богатое, Лапушки
6
Жамбыл
Қазан
Қазан
Усердное
7
Жамбыл
Майбалық
Жаңажол
Жалтырша
8
Жамбыл
Пресноредут
Пресноредут
Песчанка
9
Жамбыл
Пресноредут
Ястребинка
Семиозерка

8. Изменить границы Городецкого и Аютасского сельских округов района Шал акына Северо-Казахстанской области в соответствии с предложением представительных и исполнительных органов района Шал акына Северо-Казахстанской области.
9. Областному и районным исполнительным органам Северо-Казахстанской области обеспечить исключение упраздненных административно-территориальных единиц из учета данных.
10. Настоящее совместное постановление и решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области С. Ескендиров
Секретарь
Северо-Казахстанского
областногомаслихата
К. Едресов
Председатель ХІV сессии
областного маслихата
Е. Коноплева
Приложение 1 к совместному постановлению акимата Северо-Казахстанской области от 12 апреля 2013 года № 123 и решению Северо-Казахстанского областного маслихата от 12 апреля 2013 года № 14/1
Перечень упраздненных административно-территориальных единиц Северо-Казахстанской области, из которых выехали или переселились все жители
п/п
Наименование районов
Наименование сельских округов
Наименование административно-территориальных единиц, из которых выехали или переселились все жители
1
Магжана Жумабаева
Пролетарский
Моховое
2
Тайыншинский
Зеленогайский
Жаркайын
3
Тимирязевский
Комсомольский
Первомайское
Приложение 2 к совместному постановлению акимата Северо-Казахстанской области от 12 апреля 2013 года № 123 и решению Северо-Казахстанского областного маслихата от 12 апреля 2013 года № 14/1
Перечень упраздненных административно-территориальных единиц Северо-Казахстанской области, численность постоянного населения которых менее пятидесяти человек
п/п
Наименование районов
Наименование сельских округов
Наименование упраздненных административно-
территориальных единиц
1
Акжарский
Уялинский
Жаркын
2
имени Габита Мусрепова
Кырымбетский
Мищенка
3
имени Габита Мусрепова
Тахтабродский
Сазоновка
4
Жамбылский
Баянаульский
Муромское
5
Жамбылский
Железненский
Лапушки
6
Жамбылский
Железненский
Богатое
7
Жамбылский
Казанский
Усердное
8
Жамбылский
Майбалыкский
Жалтырша
9
Жамбылский
Пресноредутский
Песчанка
10
Жамбылский
Пресноредутский
Семиозерка
Приложение 3 к совместному постановлению акимата Северо-Казахстанской области от 12 апреля 2013 года № 123 и решению Северо-Казахстанского областного маслихата от 12 апреля 2013 года № 14/1
Перечень преобразованных населенных пунктов Северо-Казахстанской области
п/п
Наименова
ние районов
Наименование сельских округов
Наименование
преобразован
ных
населенных
пунктов
Наименование
упраздненных
административно-
территориальных
единиц, включенных
в состав
преобразованных
населенных пунктов
1
Акжарский
Уялинский
Уялы
Жаркын
2
имени Габита Мусрепова
Кырымбетский
Сокологоровка
Мищенка
3
имени Габита Мусрепова
Тахтабродский
Тахтаброд
Сазоновка
4
Жамбылский
Баянаульский
Баян
Муромское
5
Жамбылский
Железненский
Железное
Богатое,
Лапушки
6
Жамбылский
Казанский
Казанка
Усердное
7
Жамбылский
Майбалыкский
Жанажол
Жалтырша
8
Жамбылский
Пресноредут-
ский
Пресноредуть
Песчанка
9
Жамбылский
Пресноредут-
ский
Ястребинка
Семиозерка

Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2013 жылғы 12 сәуірдегі № 123 бірлескен қаулысына және Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2013 жылғы 12 сәуірдегі № 14/1 шешіміне 4-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысының таратылған ауылдық округтерінің тізбесі
Аудан атауы
Таратылған ауылдық округ атауы
Таратылған ауылдық округтер құрамына енгізілген елді мекендер атауы
1
Айыртау
Жетікөл
Айыртау, Воскресеновка,
Галицино, Қопа,
Красногорка, Орловка,
Саумалкөл
2
Ғабит Мүсірепов атындағы
Гаршин
Гаршино, Шақпақ
3
Жамбыл
Железнен
Железное
4
Жамбыл
Новорыбин
Миролюбово, Новорыбинка
5
Жамбыл
Баянауыл
Баян, Баймағанбет Ізтөлин
6
Қызылжар
Долматов
Долматово, Красный яр
7
Мағжан Жұмабаев
Гаврин
Гаврино, Зарослое
8
Мағжан Жұмабаев
Майбалық
Майбалық, Сейфолла
9
Мағжан Жұмабаев
Пролетар
Барашки, Пролетарка,
Тельман
10
Тайынша
Краснокамен
Краснокаменка, Мәдениет,
Талап
11
Шал ақын
Октябрь
Құртай, Тельманово, Ұзынжар,
12
Шал ақын
Ступин
Астаған, Жалтыр, Ступинка
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2013 жылғы 12 сәуірдегі № 123 бірлескен қаулысына және Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2013 жылғы 12 сәуірдегі № 14/1 шешіміне 5-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысының қайта құрылған ауылдық округтерінің тізбесі
Аудан атауы
Қайта құрылған ауылдық округ атауы
Қайта құрылған ауылдық округке әкімшілік бағыныстылыққа берілген елді мекен атауы
Әкімшілік бағыныстылығында елді мекендер болған таратылған ауылдық округ атауы
1
Айыртау
Володар
Айыртау,
Воскресеновка,
Галицино, Қопа,
Красногорка,
Орловка,
Саумалкөл
Жетікөл
2
Ғабит Мүсірепов атындағы
Чистополь
Гаршино,
Шақпақ
Гаршин
3
Жамбыл
Преснов
Железное
Железнен
4
Жамбыл
Кладбин
Миролюбово,
Новорыбинка
Новорыбин
5
Жамбыл
Архангель
Баян,
Баймағанбет
Ізтөлин
Баянауыл
6
Қызылжар
Вагулин
Красный яр
Долматов
7
Қызылжар
Березов
Долматово
Долматов
8
Мағжан Жұмабаев
Октябрь
Гаврино,
Зарослое
Гаврин
9
Мағжан Жұмабаев
Таманов
Майбалық,
Сейфолла
Майбалық
10
Мағжан Жұмабаев
Чистов
Пролетарка,
Тельман
Пролетар
11
Мағжан Жұмабаев
Конюхов
Барашки
Пролетар
12
Тайынша
Летовочный
Краснокаменка,
Мәдениет,
Талап
Краснокамен
13
Шал ақын
Юбилейный
Құртай,
Тельманово,
Ұзынжар,
Октябрь
14
Шал ақын
Семиполь
Астаған,
Ступинка
Ступин
15
Шал ақын
Городец
Жалтыр
Ступин

Приложение 4 к совместному постановлению акимата Северо-Казахстанской области от 12 апреля 2013 года № 123 и решению Северо-Казахстанского областного маслихата от 12 апреля 2013 года № 14/1
Перечень упраздненных сельских округов Северо-Казахстанской области
п/п
Наименование районов
Наименование упраздненных сельских округов
Наименование населенных пунктов, входивших в состав упраздненных сельских округов
1
Айыртауский
Жетыкольский
Айыртау, Воскресеновка,
Галицино, Копа, Красногорка,
Орловка, Саумалколь
2
имени Габита Мусрепова
Гаршинский
Гаршино, Шакпак
3
Жамбылский
Железненский
Железное
4
Жамбылский
Новорыбинский
Миролюбово, Новорыбинка
5
Жамбылский
Баянаульский
Баян, Баймаганбета Изтолина
6
Кызылжарский
Долматовский
Долматово, Красный яр
7
Магжана Жумабаева
Гавринский
Гаврино, Зарослое
8
Магжана Жумабаева
Майбалыкский
Майбалык, Сейфолла
9
Магжана
Жумабаева
Пролетарский
Барашки, Пролетарка, Тельман
10
Тайыншинский
Краснокаменский
Краснокаменка, Мадениет,
Талап
11
Шал акына
Октябрьский
Куртай, Тельманово, Узынжар
12
Шал акына
Ступинский
Астаган, Жалтыр, Ступинка
Приложение 5 к совместному постановлению акимата Северо-Казахстанской области от 12 апреля 2013 года № 123 и решению Северо-Казахстанского областного маслихата от 12 апреля 2013 года № 14/1
Перечень преобразованных сельских округов Северо-Казахстанской области
п/п
Наименование районов
Наименование
преобразован-
ных сельских округов
Наименование
населенных
пунктов,
переданных в
административ-
ную
подчиненность
преобразован-
ного сельского округа
Наименование
упраздненных
сельских округов, в адми
нистративной
подчиненности
которых
находились
населенные
пункты
1
Айыртауский
Володарский
Айыртау,
Воскресеновка,
Галицино,
Копа,
Красногорка,
Орловка,
Саумалколь
Жетыкольский
2
имени Габита Мусрепова
Чистопольский
Гаршино,
Шакпак
Гаршинский
3
Жамбылский
Пресновский
Железное
Железненский
4
Жамбылский
Кладбинский
Миролюбово,
Новорыбинка
Новорыбинский
5
Жамбылский
Архангельский
Баян,
Баймаганбета Изтолина
Баянаульский
6
Кызылжарский
Вагулинский
Красный яр
Долматовский
7
Кызылжарский
Березовский
Долматово
Долматовский
8
Магжана Жумабаева
Октябрьский
Гаврино,
Зарослое
Гавринский
9
Магжана Жумабаева
Тамановский
Майбалык,
Сейфолла
Майбалыкский
10
Магжана
Жумабаева
Чистовский
Пролетарка,
Тельман
Пролетарский
11
Магжана
Жумабаева
Конюховский
Барашки
Пролетарский
12
Тайыншинский
Летовочный
Краснокаменка, Мадениет,
Талап
Краснокаменский
13
Шал акына
Юбилейный
Куртай, Тельманово,
Узынжар,
Октябрьский
14
Шал акына
Семипольский
Астаган,
Ступинка
Ступинский
15
Шал акына
Городецкий
Жалтыр
Ступинский