2013 жылы Қызылжар ауданы бойынша субсидияланатын басым ауыл шаруашылығы дақылдарының әрбір түрі бойынша оңтайлы себу мерзімін және субсидия алушылардың тізіміне қосуға арналған өтінімдерді ұсыну мерзімін анықтау туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 19 сәуірдегі N 120 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 3 мамырда N 2266 болып тіркелді
Ескерту. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы әкімінің аппарат басшысы 27.05.2014 N 9.1.4-8/542 хаты).
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабы 1-тармағы 5) тармақшасына, «Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға жергілікті бюджеттерден субсидиялау қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 4 наурыздағы № 221 қаулысымен бекітілген Ережесінің 12-тармағына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымшаға сәйкес 2013 жылы Қызылжар ауданы бойынша субсидияланатын басым ауыл шаруашылығы дақылдарының әрбір түрі бойынша оңтайлы себу мерзімін және субсидия алушылардың тізіміне қосуға арналған өтінімдерді ұсыну мерзімі анықталсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы әкімінің орынбасары Р.Е. Рамазановқа жүктелсін.
3. Осы қаулы бірінші ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн ішінде өз күшіне енеді.
Аудан әкіміО. Қаппасов
Солтүстік Қазақстан облысы
Қызылжар ауданы әкімдігінің
2013 жылғы 19 сәуірдегі № 120
қаулысына қосымша
2013 жылы Қызылжар ауданы бойынша субсидияланатын басым ауыл шаруашылығы дақылдарының әрбір түрі бойынша оңтайлы себу мерзімін және субсидия алушылардың тізіміне қосуға арналған өтінімдерді ұсыну мерзімдері
№ р/нДақылдарЖЖМ бойынша субсидия алуға тізімге қосуға өтініш беру мерзіміАуыл шаруашылығы дақылдарын себудің оңтайлы мерзімін жүргізу
I – орманды егістікII – далалық, жазық жер, ормандалалық
1Жаздық жұмсақ бидай орташа кештетілген17 мамырға дейін17 мамыр - 25 мамыр17 мамыр - 27 мамыр
2Жаздық жұмсақ бидай орташа піскен20 мамырға дейін20 мамыр - 28 мамыр20 мамыр - 28 мамыр
3Жаздық жұмсақ бидай орташа жетілген25 мамырға дейін25 мамыр – 1 маусым25 мамыр – 3 маусым
4Қатты жаздық бидай20 мамырға дейін20 мамыр - 25 мамыр20 мамыр - 25 мамыр
5Қыскы бидай25 мамырға дейін25 тамыз – 8 қыркүйек25 тамыз - 8 қыркүйек

Об определении сроков предоставления заявки на включение в список получателей субсидий и оптимальных сроков проведения сева по каждому виду субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур по Кызылжарскому району в 2013 году
Постановление акимата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 19 апреля 2013 года N 120. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 3 мая 2013 года N 2266
Сноска. Утратило силу (письмо руководителя аппарата акима Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 27.05.2014 N 9.1.4-8/542).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», пунктом 12 Правил, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 221 «Об утверждении Правил субсидирования из местных бюджетов на повышение урожайности и качества продукции растениеводства», акимат Кызылжарского района Северо Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить сроки предоставления заявки на включение в список получателей субсидий и оптимальные сроки проведения сева по каждому виду субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур по Кызылжарскому району в 2013 году согласно приложению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Кызылжарского района Северо-Казахстанской области Рамазанов Р.Е.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким районаО. Каппасов
Приложение
к постановлению акимата
Кызылжарского района
Северо-Казахстанской области
от 19 апреля 2013 года № 120
Сроки предоставления заявки на включение в список получателей субсидий и оптимальных сроков проведения сева по каждому виду субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур по Кызылжарскому району на 2013 год
№ п/пКультураСроки пре-
доставления заявки на включение в список получения субсидий по ГСМ
Оптимальные сроки проведения посева сельскохозяйственных культур
I - лесостеп-
ная
II - степ-
ная, рав-
нинная, колочно-
степная
1Яровая мягкая пшеница среднепоздние сортадо 17 мая17 мая – 25 мая17 мая – 27 мая
2Яровая мягкая пшеница среднеспелые сортадо 20 мая20 мая – 28 мая20 мая – 28 мая
3Яровая мягкая пшеница среднеранние сортадо 25 мая25 мая – 1 июня25 мая – 3 июня
4Яровая твердая пшеницадо 20 мая20 мая – 25 мая20 мая – 25 мая
5Озимая пшеницадо 25 мая25 августа – 8 сентября25 августа – 8 сентября

6Қыскы қара бидай25 тамызға дейін25 тамыз - 8 қыркүйек25 тамыз - 8 қыркүйек
7Арпа, орташа піскен25 мамырға дейін25 мамыр - 30 мамыр25 мамыр - 30 мамыр
8Арпа, орташа жетілген30 мамырға дейін30 мамыр – 3 маусым30 мамыр – 3 маусым
9Сұлы 25 мамырға дейін25 мамыр - 30 мамыр25 мамыр - 30 мамыр
10Қарақұмық 20 мамырға дейін20 мамыр - 25 мамыр20 мамыр - 25 мамыр
11Тары 25 мамырға дейін25 мамыр - 30 мамыр25 мамыр - 30 мамыр
12Нут 12 мамырға дейін12 мамыр - 17 мамыр13 мамыр - 18 мамыр
13Бұршақ 20 мамырға дейін20 мамыр – 27 мамыр20 мамыр - 27 мамыр
14Соя22 мамырға дейін22 мамыр - 25 мамыр22 мамыр - 25 мамыр
15Шыны 22 мамырға дейін22 мамыр - 28 мамыр22 мамыр - 28 мамыр
16Рапс – дәстүрлі жыртылған жерді себу бойынша12 мамырға дейін12 мамыр - 20 мамыр12 мамыр - 20 мамыр
Ең кіші - нөлдік жыртылған жер18 мамыр - 28 мамыр20 мамыр - 28 мамыр
17Зығыр, қыша15 мамырға дейін15 мамыр - 22 мамыр18 мамыр - 25 мамыр
18Май алынатын күнбағыс15 мамырға дейін15 мамыр - 18 мамыр15 мамыр - 20 мамыр
19Рыжик20 мамырға дейін20 мамыр - 25 мамыр20 мамыр - 26 мамыр
20Картоп 15 мамырға дейін15 мамыр - 30 мамыр15 мамыр - 30 мамыр
21Сүрлемдік жүгері 16 мамырға дейін16 мамыр - 20 мамыр16 мамыр - 20 мамыр
22Сүрлемдік күнбағыс 18 мамырға дейін18 мамыр - 24 мамыр18 мамыр - 24 мамыр
23Бір жылдық шөп жасыл жемге (сұлы + бұршақ, бұршақ + сұлы + арпа), шөп (судан шөбі, тары, могар, сұлы + вика) және сүрлемдік (сұлы + арпа + бұршақ + бидай, сұлы + бұршақ, тары + бұршақ)5 маусымға дейін5 маусым – 10 маусым5 маусым – 10 маусым
24Көп жылдық шөптер: люцерна, донник, эспарцет, козлятник, кострец, житняк,5 мамырға дейінI-мерзімII- мерзімI-мерзімII- мерзім
5 мамыр - 15 мамыр5 шілде – 20 шілде5 мамыр - 15 мамыр5 шілде – 20 шілде
Жасыл конвейер (бір жылдық шөп)
25I мерзім (бұршақ + сұлы)8 мамырға дейін8 мамыр – 10 мамыр8 мамыр – 10 мамыр
26II мерзім (сұлы + арпа + бұршақ + бидай, судан шөбі + бұршақ, тары + бұршақ)23 мамырға дейін23 мамыр – 25 мамыр23 мамыр – 25 мамыр
27III мерзім (бұршақ + сұлы + арпа, судан шөбі + бұршақ, сұлы + бұршақ)8 маусымға дейін8 маусым – 10 маусым8 маусым – 10 маусым
28IV мерзім (рапс, сұлы)8 шілдеге дейін8 шілде – 10 шілде8 шілде – 10 шілде
29Қыскы қара бидай (жасыл конвейер)10 тамызға дейін10 тамыз – 15 тамыз10 тамыз – 15 тамыз
Көкөніс
30Сәбіз 10 мамырға дейін10 мамыр – 20 мамыр10 мамыр – 20 мамыр
31Пияз10 мамырға дейін10 мамыр – 20 мамыр10 мамыр – 20 мамыр
32Қызылша25 мамырға дейін25 мамыр – 5 маусым25 мамыр – 5 маусым
33Қияр 16 мамырға дейін16 мамыр – 5 маусым16 мамыр – 5 маусым
34Орамжапырақ көшеті25 мамырға дейін25 мамыр – 12 маусым25 мамыр – 12 маусым

6Озимая рожьдо 25 августа25 августа – 8 сентября25 августа – 8 сентября
7Ячмень среднепоздние сортадо 25 мая25 мая – 30 мая25 мая – 30 мая
8Ячмень среднеспелые сортадо 30 мая30 мая – 3 июня30 мая – 3 июня
9Овесдо 25 мая25 мая – 30 мая25 мая – 30 мая
10Гречихадо 20 мая20 мая – 25 мая20 мая – 25 мая
11Просодо 25 мая25 мая – 30 мая25 мая – 30 мая
12Нутдо 12 мая12 мая – 17 мая13 мая – 18 мая
13Горохдо 20 мая20 мая – 27 мая20 мая – 27 мая
14Соядо 22 мая22 мая – 25 мая22 мая – 25 мая
15Чечевица до 22 мая22 мая – 28 мая22 мая – 28 мая
16Рапс посев по традиционному парудо 12 мая12 мая – 20 мая12 мая – 20 мая
по минимальному и нулевому пару18 мая – 28 мая20 мая – 28 мая
17Лен, горчицадо 15 мая15 мая – 22 мая18 мая – 25 мая
18Подсолнечник на маслосеменадо 15 мая15 мая – 18 мая15 мая – 20 мая
19Рыжикдо 20 мая20 мая – 25 мая20 мая – 26 мая
20Картофельдо 15 мая15 мая – 30 мая15 мая – 30 мая
21Кукуруза на силосдо 16 мая16 мая – 20 мая16 мая – 20 мая
22Подсолнечник на силосдо 18 мая18 мая – 24 мая18 мая – 24 мая
23Однолетние травы на зеленый корм, (овес + горох, горох + овес + ячмень) сено (суданская трава, просо, могар, овес + вика) и на сенаж (овес + ячмень + горох + пшеница, овес + горох, просо + горох)до 5 июня5 июня – 10 июня5 июня – 10 июня
24Многолетние травы люцерна, донник, эспарцет, козлятник, кострец, житнякдо 5 мая I - срокII -срокI - срокII - срок
5 мая – 15 мая5 июля – 20 июля5 мая – 15 мая5 июля – 20 июля
Зеленый конвейер (однолетние травы)
25I срок (горох + овес)до 8 мая8 мая – 10 мая8 мая – 10 мая
26II срок (овес + ячмень + горох, суданская трава + горох, просо + горох)до 23 мая23 мая – 25 мая23 мая – 25 мая
27III срок (горох + овес + ячмень, суданская трава + горох, овес + горох)до 8 июня8 июня – 10 июня8 июня – 10 июня
28IV срок (рапс, овес)до 8 июля8 июля – 10 июля8 июля – 10 июля
29Озимая рожь (на зеленый корм)до 10 августа10 августа – 15 августа10 августа – 15 августа
Овощи
30Морковь до 10 мая10 мая – 20 мая10 мая – 20 мая
31Лук до 10 мая10 мая – 20 мая10 мая – 20 мая
32Свекла до 25 мая25 мая – 5 июня25 мая – 5 июня
33Огурцы до 16 мая16 мая – 5 июня16 мая – 5 июня
34Рассада капусты до 25 мая25 мая – 12 июня25 мая – 12 июня

35Кызанақ көшеті28 мамырға дейін28 мамыр – 12 маусым28 мамыр – 12 маусым

35Рассада томатов до 28 мая28 мая – 12 июня28 мая – 12 июня