Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихатының 2013 жылғы 23 желтоқсандағы N 21-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 20 қаңтарда N 2497 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 12 және сәйкесінше 3-қосымшаларға сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының 2014-2016 жылдарға, соның ішінде 2014 жылға арналған бюджеті мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 382 769,8 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 390 467,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 642,8 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 70 054,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2 917 606,0 мың теңге;
2) шығындар – 3 409 730,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 6 602,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 7 790,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 187,5 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржылық активтерді сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түскен түсім – 0;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – (- 33 562,8) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру – 33 562,8 мың теңге;
қарыздардың түсімі – 7 790,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 187,5 мың теңге;
бюджеттік қаражаттардың пайдаланудағы қалдықтары – 26 960,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев аудандық мәслихатының 19.11.2014 N 33-1 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2014 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
аудандық бюджет есебіне жазылатын 100 пайыз көлемдегі әлеуметтік салық;
жеке және заңды тұлғалардың, жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
бензинге (авиациялықты қоспағанда) және дизель отынға акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар;
ойын бизнесіне салық;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж.

О бюджете района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области на 2014-2016 годы
Решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2013 года N 21-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 20 января 2014 года N 2497
В соответствии со статьей 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», маслихат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области на 2014-2016 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 382 769,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 390 467,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 4 642,8 тысячи тенге;
потуплениям от продажи основного капитала – 70 054,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 917 608,0 тысячи тенге;
2) затраты – 3 409 732,1 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6 602,5 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 7 790,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 187,5 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 33 562,8) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 33 562,8 тысяч тенге;
поступление займов – 7 790,0 тысяч тенге;
погашение займов – 1 187,5 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 26 960,3 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 19.11.2014 N 33-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2014 год формируются в соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
социального налога в размере 100 процентов зачисляемого в районный бюджет;
налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
акцизов на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
платы за пользование земельными участками;
сборов за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.

3. 2014 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері келесі салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
ауданның коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
ауданның коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістер;
аудан бюджетіне түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
4. Аудандық бюджеттің кірістері келесі негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалдау құқығын сатқаны үшін төлемақы.
5. Аудандық бюджеттің түсімдері мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеуден түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін.
6. 2014 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетіне облыстық бюджеттен табысталатын субвенция көлемі 2 156 061 мың теңге сомада көзделгені ескерілсін.
7. 2014 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер келесі көлемде ескерілсін:
1) 95 928 мың теңге – мектепке дейінгі білім ұйымдарындағы Мемлекеттік оқыту тапсырысын іске асыруға;
2) 27 416 мың теңге – Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға (Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 07 желтоқсандағы № 1118 «Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы» Жарлығымен бекітілген) соның ішінде:
8 194 мың теңге – негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі химия кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға;
19 222 мың теңге – үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға;
3) 419 370 мың теңге – ауылдық елді мекендердің сумен жабдықтау және су тарту жүйелерін дамытуға;
4) 7 790 мың теңге – мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер;
5) 10 090,5 мың теңге – аудан бюджетіне (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге ағымдағы нысаналы трансферттер;
6) 1 327,5 мың теңге - аудан бюджетіне (облыстық маңызы бар қаланың) 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы төлеуге нысаналы ағымдағы трансферттер;
7) 109 545 мың теңге – аудан бюджетіне (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердегі мемлекеттік қызметші болып табылмайтын қызметкерлердің, сонымен қатар мемлекеттік кәсіпорын қызметкерлерінің ерекше еңбек жағдайы үшін лауазымдық жалақыларына ай сайынғы үстемеақы төлеуге ағымдағы нысаналы трансферттер.

3. Установить, что доходы районного бюджета на 2014 год формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от аренды имущества коммунальной собственности района;
других доходов от коммунальной собственности района;
других неналоговых поступлений в бюджет района.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
поступлений от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
платы за продажу права аренды земельных участков.
5. Установить, что поступления районного бюджета формируются за счет:
поступлений от погашения бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета.
6. Учесть, что в бюджете района на 2014 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в бюджет района в сумме 2 156 061 тысячи тенге.
7. Учесть в районном бюджете на 2014 год целевые трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
1) 95 928 тысяч тенге – на реализацию Государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
2) 27 416 тысяч тенге – на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы (утверждена Указом Президента Республики Казахстан от 07 декабря 2010 года № 1118 «Об утверждении Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы»), в том числе:
8 194 тысячи тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов химии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
19 222 тысячи тенге - на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
3) 419 370 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
4) 7 790 тысяч тенге – бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов;
5) 10 090,5 тысяч тенге – целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственной адресной социальной помощи;
6) 1 327,5 тысяч тенге – целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
7) 109 545 тысяч тенге – целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местного бюджета.

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев аудандық мәслихатының 14.04.2014 N 27-1 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2014 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер келесі көлемде ескерілсін:
1) 4 410,2 мың теңге – Жұмыспен қамту 2020 жол картасы аясында тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, инженерлік-көліктік инфрақұрылым және әлеуметтік-мәдени объектілерді жөндеуге және елді мекендерді абаттандыруға ортақтаса қаржыландыруға («Жұмыспен қамту 2020 жол картасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 маусымдағы № 636 қаулысымен бекітілген);
2) 52 518 мың теңге - ауылдық елді мекендердің сумен жабдықтау және су тарату жүйелерін дамытуға;
3) 1 304,4 мың теңге – Бәйтерек ауылындағы екі тұрғын үйдің құрылысын аяқтауға;
4) 3 613,4 мың теңге – жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринарлық іс-шаралар жүргізуге;
5) 33 408 мың теңге – автомобиль жолдарының қызмет етуін қамтамасыз етуге;
6) 2 614 мың теңге – ауданның мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алуға және жеткізуге;
7) 1 мың теңге – коммуналдық тұрғын үй қорына тұрғын үйлерді жобалау, салу және (немесе) сатып алуға;
8) 1 мың теңге – инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайғастыру және (немесе) сатып алуға.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев аудандық мәслихатының 19.11.2014 N 33-1 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттер 7 790 мың теңге сомасында мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін ескерілсін.
10. 4-қосымшаға сәйкес 2014 жылға жергілікті бюджеттерді атқару барысында жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайтыны белгіленсін.
11. Жергілікті атқарушы органның 2014 жылға арналған резерві 50 мың теңге сомада бекітілсін.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев аудандық мәслихатының 19.11.2014 N 33-1 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. 2014 жылға арналған аудан бюджетінің шығыстарында ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына отын сатып алу үшін әлеуметтік көмек көрсетуге шығыстар көзделсін.
13. Ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақысы мен тарифтік ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақысы мен тарифтік ставкаларын кемінде жиырма бес пайызға көтеру белгіленсін.
Осы аталған тармақ ветеринария саласында қызметті жүзеге асыратын ветеринария пункттерінің ветеринария мамандарына қолданылады.

Сноска. Пункт 7 в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 14.04.2014 N 27-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
8. Учесть в районном бюджете на 2014 год целевые трансферты из областного бюджета в следующих размерах:
1) 4 410,2 тысячи тенге – на софинансирование ремонта жилищно-коммунального хозяйства, инженерно-транспортной инфраструктуры и социально-культурных объектов и благоустройства населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020 (утверждена постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2013 года № 636 «Об утверждении Дорожной карты занятости 2020»);
2) 52 518 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
3) 1 304,4 тысячи тенге – на завершение строительства двух жилых домов в ауле Байтерек;
4) 3 613,4 тысячи тенге – на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных;
5) 33 408 тысяч тенге – на обеспечение функционирования автомобильных дорог;
6) 2 614 тысяч тенге – на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района;
7) 1 тысяча тенге – на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда;
8) 1 тысяча тенге – на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 19.11.2014 N 33-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
9. Учесть в районном бюджете на 2014 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета в сумме 7 790 тысяч тенге для реализации мер социальной поддержки специалистов.
10. Установить, что в процессе исполнения бюджета района на 2014 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 4.
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2014 год в сумме 50 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 19.11.2014 N 33-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
12. Предусмотреть в расходах бюджета района на 2014 год расходы на оказание социальной помощи специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, на приобретение топлива.
13. Установить повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельских населенных пунктах по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях.
Действие настоящего пункта распространяется на ветеринарных специалистов ветеринарных пунктов, осуществляющих деятельность в области ветеринарии.

14. 2014 жылы бюджеттік сала қызметкерлеріне жалақы толық көлемде төленуі қамтамасыз етілсін.
15. 5-қосымшаға сәйкес 2014 жылға, 6-қосымшаға сәйкес 2015 жылға, 7-қосымшаға сәйкес 2016 жылға арналған ауданның ауылдық округтерінің және Булаев қаласының бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
16. Осы шешім 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихаты сессиясының төрағасы
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихатының хатшысы
В. Чернышов
Т. Әбілмәжінов
Аудандық мәслихатының
2013 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 21-1 шешіміне 1-қосымша
Мағжан Жұмабаев ауданының 2014 жылға арналған бюджеті

14. Обеспечить в 2014 году выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
15. Утвердить перечень бюджетных программ сельских округов района и города Булаево на 2014 год согласно приложению 5, на 2015 год согласно приложению 6, на 2016 год согласно приложению 7.
16. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии
маслихата района
Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области
Секретарь маслихата района
Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области
В. Чернышов
Т. Абильмажинов
Приложение № 1
к решению районного маслихата
от 23 декабря 2013 года № 21-1
Бюджет района Магжана Жумабаева на 2014 год

1 120,6
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 492,8
026
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
2 492,8
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
473 537,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорына тұрғын үйлерді жобалау, салу және (немесе) сатып алу
1,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайғастыру және (немесе) сатып алу
1,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
472 133,9
072
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қызметтік тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) сатып алуға және жастарға арналған жатақханаларды салуға, сатып алуға, салып бітіруге берілетін нысаналы даму трансферттері
1 401,1
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
151 257,2
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
32 674,7
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
32 674,7
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
79 174,8
001
Жергілікті деңгейде тілдерді дамыту және мәдениет саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 851,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
20 005,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
50 091,8
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
1 227,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
26 088,3
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 916,7
002
Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
12 800,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
3 809,6
005
Телерадио хабарларын тарату арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі қызметтер
112,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің және ұйымдардың күрделі шығыстары
450,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
13 307,2
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 902,2
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
150,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
2 857,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы

1 120,6
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 492,8
026
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
2 492,8
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
473 537,0
003
Проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1,0
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инжененрно-коммуникационной инфраструктуры
1,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
472 133,9
072
Стротельство и (или) приобретение служебного жилища и развитие и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры и строительство, приобретение, достройка общежитий для молодежи в рамках Дорожной карты занятости 2020
1 401,1
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
151 257,2
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
32 674,7
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
32 674,7
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
79 174,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
7 851,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
20 005,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
50 091,8
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1 227,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
26 088,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
8 916,7
002
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
12 800,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
3 809,6
005
Услуги по проведению государственной информационной политики через телерадиовещание
112,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
450,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
13 307,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
5 902,2
004
Капитальные расходы государственного органа
150,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
2 857,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях

4 398,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
12,2
008
Спорт объектілерін дамыту
12,2
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары
85 011,8
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
75 264,8
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 958,7
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
480,0
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1 800,0
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
5 618,2
011
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринарлық іс-шаралар жүргізу
3 613,4
012
Ауыл шаруашылық жануарларын теңестіру бойынша іс-шаралар жүргізу
3 313,0
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
39 906,0
099
Мамандарды әлеуметтік қолдау жөніндегі шараларды іске асыру
2 575,5
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
9 747,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 747,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
12 122,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
12 122,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 622,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамутыудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
4 500, 0
12
Көлiк және коммуникация
73 930,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
15 022,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
15 022,0
458
Аудан (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
58 908,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
58 908,0
13
Басқалар
37 312,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
23 972,8
040
«Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
23 972,8
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
6 556,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік пен өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

4 398,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
12,2
008
Развитие объектов спорта
12,2
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особоохраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
85 011,8
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
75 264,8
001
Услуги по реализации государственой политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
17 958,7
003
Капитальные расходы государственного органа
480,0
007
Организация отлова и уничтожениея бродячих собак и кошек
1 800,0
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и утичтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
5 618,2
011
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
3 613,4
012
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
3 313,0
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
39 906,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
2 575,5
463
Отдел земельных отношений района ( города областного значения)
9 747,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
9 747,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
12 122,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
12 122,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
7 622,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
4 500,0
12
Транспорт и коммуникации
73 930,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
15 022,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
15 022,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
58 908,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
58 908,0
13
Прочие
37 312,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
23 972,8
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы " Развитие регионов"
23 972,8
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
6 556,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности

327
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
500
2
Қорғаныс
10 342
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10 342
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
9 942
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
300
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
100
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3 121
458
Аудан (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 121
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
3 121
4
Бiлiм беру
1 846 085
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
5 780
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
5 780
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 840 305
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 433
003
Жалпы білім беру
1 715 913
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
11 578
006
Балаларға қосымша білім беру
28 856
009
Мектепке дейінгі тәрбие беру және оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
62 150
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
11 928
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
447
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
128 897
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
128 897
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 212
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
24 982
12
004
Ауылдық жерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алу үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
2 796
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
6 280
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек

327
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
500
2
Оборона
10 342
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10 342
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
9 942
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
300
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
100
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3 121
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 121
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 121
4
Образование
1 846 085
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
5 780
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
5 780
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 840 305
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
9 433
003
Общеобразовательное обучение
1 715 913
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
11 578
006
Дополнительное образование для детей
28 856
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
62 150
015
Ежемесячная выплата денежных стредств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11 928
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
447
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
128 897
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
128 897
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
20 212
002
Программа занятости
24 982
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
2 796
005
Государственная адресная социальная помощь
6 280
006
Оказание жилищной помощи
1 500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов