"2013-2015 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті туралы" аудандық мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы N 10/1 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2013 жылғы 29 наурыздағы N 11/3 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 17 сәуірде N 2241 болып тіркелді. Күші жойылды - (Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2014 жылғы 26 маусымдағы N 483 хаты)
Ескерту. Күші жойылды - (Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 26.06.2014 N 483 хаты)
2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-ІV Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 109-бабына және 1998 жылғы 24 наурыздағы № 213 «Нормативтік құқықтық актілері туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 21-бабына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. «2013-2015 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті туралы» аудандық мәслихаттың 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 10/1 (2013 жылғы 17 қаңтардағы 2071 нөмірмен нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу Реестрінде тіркелген, 2013 жылғы 2 акпандағы № 5 (246) «Көтерілген тың» аудандық газетінде жарияланған, 2013 жылғы 2 ақпандағы № 5 (2038) «Нива» аудандық газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда баяндалсын:
«1. 2013-2015 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті 12, және 3-қосымшаларға сай, оның ішінде 2013 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 1 792 912 мың теңге, оның ішінде келесілер бойынша:
салықтық түсімдер – 201 599 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 400 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсім – 31 822 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 558 091 мың теңге;
2) шығындар – 1 830 036,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 34 936,4 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік несиелеу – 38 947,4 мың теңге;»;
бюджеттік несиелерді жабу – 4 011 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операция бойынша сальдо – 5 047 мың теңге;
оның ішінде:
қаржылық активтерін сатып алудан – 5 047 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түскен түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджеттік дефицит (профицит) – -77 108,2 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (дефицитті пайдалану) – 77 108,2 мың теңге;
Қарыздар түсімі – 38 947 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 4 011 мың теңге;
пайдаланатын бюджет қаражатының қалдықтары – 42 172,2 мың теңге.».
8-тармақ келесі редакцияда баяндалсын:
«8. Аудандық бюджетте келесі мөлшерлерде, республикалық бюджеттен 2013 жылғы ағымдағы нысаналы трансферттер 349 508 мың теңге сомасы есепке алынсын:

О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 20 декабря 2012 года N 10/1 "О районном бюджете Тимирязевского района на 2013-2015 годы"
Решение маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 29 марта 2013 года N 11/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 17 апреля 2013 года N 2241. Утратило силу (письмо Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 26 июня 2014 года N 483)
Сноска. Утратило силу (письмо Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 26.06.2014 N 483)
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, и статьей 21 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года № 213 «О нормативных правовых актах», Тимирязевский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата «О районном бюджете Тимирязевского района на 2013-2015 годы» от 20 декабря 2012 года № 10/1 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2071 от 17 января 2013 года, опубликованное 2 февраля 2013 года в районной газете «Көтерілген тың» № 5 (246), 2 февраля 2013 года в районной газете «Нива» № 5 (2038), следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить районный бюджет Тимирязевского района на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 792 912 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 201 599 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 1 400 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала- 31 822 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 1 558 091 тысяч тенге;
2) затраты – 1 830 036,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 34 936,4 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 38 947,4 тысяч тенге,
погашение бюджетных кредитов – 4011 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 5 047 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 5 047 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -77 108,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 77 108,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 38947 тысяч тенге;
погашение займов – 4011 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 42 172,2 тысяч тенге.».
пункт 8 изложить в следующей редакции:
«8. Учесть в районном бюджете на 2013 год целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 349 508 тысяч тенге в следующих размерах:

1) 17 907 мың теңге – эпизоотикаға қарсы іс-шараларын өткізуге;
2) 4 791 мың теңге ауылдық елді мекендердің мамандарына әлеуметтік қолдау көрсетуге;
3) 16 388 мың теңге негізі орта білім беру және жалпы орта білім беру мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтауға;
4) 800 мың теңге – үйде оқытылатын мүгедек балаларды құрал-жабдықтармен, бағдарламалық қамсыздандырумен қамтамасыз ету;
5) 6 328 мың теңге – ата-ананың қамқорынсыз қалған жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ақшалай қаражат төлемдері;
6) 14 403 мың теңге – мектепке дейінгі білім ұйымдарында мектептің мұғалімдері мен тәрбиешілердің біліктілік санатына ай сайынғы қосарма қаржы құралдарын төлеуге;
7) 3 196 мың.теңге – үш деңгейлік жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдердің еңбекақысын жоғарылатуға;
8) 16 309 мың.теңге – 2013 жылға Тимирязев ауданы бойынша мектепке дейінгі ұйымдарға мемлекеттік білім беру тапсырысын жүзеге асыруға;
9) 708 мың теңге – мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік мамандардың қызметтерін ұсынуға;
10) 235 312 мың.теңге – Тимирязев ауданының Хмельницкое селосындағы магистральді су желісі бұрмасын және су өткізу желілерінің аумағын реконструкциялау;
11) 17 797 мың.теңге – Тимирязев селосында 12 пәтерлі тұрғын-үйді салуға;
12) 5 178 мың.теңге – Тимирязев селосында 12 пәтерлі тұрғын-үйдің инженерлік-коммуналдық инфрақұрылымын дамытуға;
13) 10 391 тыс.тенге – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 26 шілдедегі № 862 «Өңірлерді дамыту» бағдарламасын бекіту туралы» қаулысымен бекітілген «Өңірлерді дамыту» бағдарламасы аясында селолық округтерді экономикалық дамытуға қолғабыс көрсету бойынша шараларды іске асыру.».
10-тармақ келесі редакцияда баяндалсын:
«10. 2013 жылғы аудандық бюджетке облыстық бюджеттен қаржысы 46 892 мың.теңге келесі мөлшерде нысаналы трансферттер алдын ала қарастырылсын.
1) 1 000 мың.теңге – білім объектілеріне арналған ағаш жабынын өңдеу бойынша қызметтер, өрт сөндіру құралдарын сатып алуға, өртке қарсы дабыл бергішті орнатуға;
2) 300 мың.теңге – білім беру ұйымдарына бейне қондырғыларына арналған аппаратураны сатып алуға және қоюға;
3) 287 мың.теңге – білім ұйымдарында электронды оқулықтарды енгізуге;
4) 53 мың.теңге – елді мекендерге шекараны белгілеуге;
5) 21 721 мың.теңге – Тимирязев селосында 12 пәтерлі тұрғын-үйді салуға;
6) 23 531 мың.теңге – Тимирязев ауданының Хмельницкое селосындағы магистральді су желісі бұрмасын және су өткізу желілерінің аумағын қайта жаңартуға;».
11-тармақ келесі редакцияда баяндалсын:

1) 17 907 тыс. тенге - на проведение противоэпизоотических мероприятий;
2) 4 791 тыс. тенге - для реализации мер социальной поддержки специалистов;
3) 16 388 тыс. тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
4) 800 тыс. тенге - на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому;
5) 6 328 тыс. тенге - на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка - сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
6) 14 403 тыс. тенге - на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
7) 3 196 тыс. тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
8) 16 309 тыс. тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования по Тимирязевскому району на 2013 год;
9) 708 тыс. тенге – на предоставление специальных социальных услуг нуждающимся гражданам на дому;
10) 235 312 тыс. тенге – на реконструкцию отвода магистрального водовода на село Хмельницкое Тимирязевского района и сооружений на площадке водопроводных сетей;
11) 17 797 тыс. тенге – на строительство 12-квартирного жилого дома в селе Тимирязево;
12) 5 178 тыс.тенге – на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры 12-квартирного жилого дома в селе Тимирязево;
13) 10 391 тыс. тенге – на реализацию мер по содействию экономическому развитию сельских округов в рамках Программы «Развитие регионов», утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2011 года № 862 «Об утверждении Программы "Развитие регионов"».
пункт 10 изложить в следующей редакции:
«10. Предусмотреть в районном бюджете на 2013 год целевые трансферты из областного бюджета в сумме 46 892 тыс. тенге в следующих размерах:
1) 1 000 тыс. тенге - на установку противопожарной сигнализации, приобретение средств пожаротушения, услуг по обработке деревянных покрытий (конструкций) для объектов образования;
2) 300 тыс. тенге – на приобретение и установку аппаратуры для видеонаблюдения в организациях образования;
3) 287 тыс. тенге - на внедрение электронных учебников в организациях образования;
4) 53 тыс. тенге – на установление границ населенных пунктов;
5) 21 721 тыс. тенге – на строительство 12-квартирного жилого дома в селе Тимирязево;
6) 23 531 тыс. тенге – на реконструкцию отвода магистрального водовода на селе Хмельницкое Тимирязевского района и сооружений на площадке водопроводных сетей.».
пункт 11 изложить в следующей редакции:

«11. 2012 жылға ауданның жергілікті атқарушы органның қоры 993 мың теңге сомасында белгіленсін.».
17-1-тармағы келесі мазмұнда толықтырылсын:
«17-1. 10-қосымшаға сәйкес, қаржылық жыл басында қалыптасқан, бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары және 2012 жылы пайдаланылмаған республикалық және ағымдағы қаржылық жылы пайдалануға (қосымща пайдалануға) рұқсатталған 2012 жылы дамытуға республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттердің пайдаланылмаған (жете пайдаланылмаған) сомалары, жергілікті бюджеттерден нысаналы трансферттерді қайтару есебінен аудандық бюджет шығыстары қарастырылсын».
Көрсетілген шешімнің 135-қосымшасы осы шешімнің 123-қосымшасынасәйкес жаңа редакцияда баяндалсын (қоса берілген);
көрсетілген шешім осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес 10-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың                       Аудандық мәслихаттың
ХI сессия төрағасы                         хатшысы
Н. Усенков                                 С. Мустафин
КЕЛІСІЛГЕН 2012 жылғы 27 наурыз
«Тимирязев ауданының экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы            Г. Қожахметова
2013 жылғы 29 наурыздағы
№ 11/2 мәслихат шешіміне
1-қосымша
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 10/1 мәслихат шешіміне
1-қосымша
2013 жылға арналған Тимирязев ауданының бюджеті
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
I. Кірістер

«11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2013 год в сумме 993 тысяч тенге.».
дополнить пунктом 17-1 следующего содержания:
«17-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, неиспользованных (недоиспользованных) сумм целевых трансфертов на развитие, выделенных из республиканского бюджета в 2012 году, разрешенных к использованию (доиспользованию) в текущем финансовом году, и возврата целевых трансфертов республиканского и местного бюджетов, неиспользованных в 2012 году согласно приложению 10».
Приложения 135 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 123 к настоящему решению (прилагается);
дополнить приложением 10 к указанному решению согласно приложению 4 к настоящему решению.
18. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель XI сессии                     Секретарь
районного маслихата                        районного маслихата
Н. Усенков                                 С. Мустафин
СОГЛАСОВАНО 27 марта 2013 года
Начальник государственного
учреждения «Отдел экономики
и бюджетного планирования
Тимирязевского района                      Г. Кожахметова
Приложение 1
к решению маслихата
от 29 марта 2013 года № 11/3
Приложение 1
к решению маслихата
от 20 декабря 2012 года № 10/1
Бюджет Тимирязевского района на 2013 год
Ка-
те-
го-
рия
Кла-
сс
Под-
кла-
сс
Наименование
Сумма, тыс. тенге
I. Доходы

300
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) Дене шынықтыру және спорт бөлімі
8 708
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4 275
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
430
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
4 003
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
42 314
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
5 641
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 588
006
Аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың (селолардың), ауылдық (селолық) округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
53
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылық және ветеринария бөлімі
36 673
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылық және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 604
007
Қаңғырып жүрген иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
371
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
17907
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
4791
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
5 233
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
5 233
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5103
017
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
130
12
Көлiк және коммуникация
6 900
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
1 400
013
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтеріндегі автомобильдік жолдардың қызмет етуін қамтамасыз ету
1 400
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 500
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
5 500
13
Басқалар
22 666
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
10 391
040
«Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске іске асыру
10 391
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
993
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
993
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

300
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
8708
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
4275
004
Капитальные расходы государственного органа
430
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
4003
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
42 314
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
5 641
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
5588
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ городов районного значения, районов в городе, поселков аулов (сел), аульных (сельских) округов
53
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
36 673
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
13 604
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
371
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
17907
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
4791
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
5 233
467
Отдел строительства района (города областного значения)
5 233
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
5103
017
Капитальные расходы государственного органа
130
12
Транспорт и коммуникации
6 900
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
1 400
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах
1 400
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 500
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
5 500
13
Прочие
22 666
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
10 391
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»
10 391
452
Отдел финансов района (города областного значения)
993
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
993
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)