2013 жылы Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы бойынша 2013 жылы субсидия алатындардың тізіміне енгізуге өтінім ұсынудың мерзімдерін және субсидияланатын басым ауыл шаруашылығы дақылдарының әрбір түрі бойынша егіс жүргізудің оңтайлы мерзімдерін белгілеу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 19 сәуірдегі N 124 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 8 мамырда N 2274 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын аудандық әкімдігінің 2014 жылғы 19 наурыздағы N 47 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын аудандық әкімдігінің 19.03.2014 N 47 қаулысымен
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабы 1-тармағы 5) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 4 наурыздағы № 221 қаулысымен бекітілген өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға жергілікті бюджеттерден субсидиялау Қағидасының 12-тармағына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымшаға сәйкес 2013 жылы Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы бойынша субсидия алатындардың тізіміне енгізуге өтінім ұсынудың мерзімдері және субсидияланатын басым ауыл шаруашылығы дақылдарының әрбір түрі бойынша егіс жүргізудің оңтайлы мерзімдері анықталсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын аудан әкімінің орынбасары Н.Қ. Таласбаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                М. Омаров
Солтүстік Қазақстан облысы
Шал ақын аудан әкімдігінің
2013 жылғы 19 сәуірдегі
№ 124 қаулысына қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы бойынша 2013 жылы субсидия алатындардың тізіміне енгізуге өтінім ұсынудың мерзімдері және субсидияланатын басым ауыл шаруашылығы дақылдарының әрбір түрі бойынша егіс жүргізудің оңтайлы мерзімдері
Диқаншылық аймағы
Дақыл
Өтінім ұсынудың мерзімдері
Егіс жүргізудің оңтайлы мерзімдері
II далалық, тегістікті, шоқты далалық
Орташа пісетін жаздық жұмсақ бидай сорттары
20 мамырға дейін
20 мамыр – 28 мамыр
Орташакеш пісетін жаздық жұмсақ бидай сорттары
17 мамырға дейін
17 мамыр – 27 мамыр
Орташаерте, пісетін жаздық жұмсақ бидай сорттары
25 мамырға дейін
25 мамыр – 3 маусым
Жаздық қатты бидай
20 мамырға дейін
20 мамыр - 25 мамыр
Арпаның орташакеш пісетін сорты
25 мамырға дейін
25 мамыр – 30 мамыр
Арпаның орташа пісетін сорты
30 мамырға дейін

Об определении сроков предоставления заявки на включение в список получателей субсидий и оптимальных сроков сева по каждому виду субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур по району Шал акына Северо-Казахстанской области в 2013 году
Постановление акимата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 19 апреля 2013 года N 124. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 8 мая 2013 года N 2274. Утратило силу постановлением акимата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 19 марта 2014 года N 47
Сноска. Утратило силу постановлением акимата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 19.03.2014 N 47
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», пунктом 12 Правил субсидирования из местных бюджетов на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 221, акимат района Шал акына Северо–Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить сроки предоставления заявки на включение в список получателей субсидии и оптимальные сроки сева по каждому виду субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур по району Шал акына Северо–Казахстанской области в 2013 году согласно приложению.
2. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима района Шал акына Северо–Казахстанской области Таласбаева Н.К.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                                М. Омаров
Приложение
к постановлению акимата
района Шал акына
Северо–Казахстанской области
от 19 апреля 2013 года № 124
Сроки предоставления заявки на включение в список получателей субсидий и оптимальные сроки проведения сева по каждому виду субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур в 2013 году по району Шал акына Северо–Казахстанской области
Земледель-
ческая зона
Культура
Сроки пре-
доставления заявки
Оптимальные сроки сева
II степная равнинная,
колочностеп-
ная
Яровая мягкая пшеница, среднеспелые сорта
до 20 мая
20 мая - 28 мая
Яровая мягкая пшеница, среднепоздние сорта
до 17 мая
17 мая – 27 мая
Яровая мягкая пшеница, среднеранние сорта
до 25 мая
25 мая - 3 июня
Яровая твердая пшеница
до 20 мая
20 мая – 25 мая
Ячмень - среднепоздние сорта
до 25 мая
25 мая – 30 мая
Ячмень – среднеспелые сорта
до 30 мая

30 мамыр – 3 маусым
Сұлы
25 мамырға дейін
25 мамыр – 30 мамыр
Қарақұмық
20 мамырға дейін
20 мамыр – 25 мамыр
Тары
25 мамырға дейін
25 мамыр – 30 мамыр
Нұт
13 мамырға дейін
13 мамыр – 18 мамыр
Бұршақ
20 мамырға дейін
20 мамыр – 27 мамыр
Соя
22 мамырға дейін
22 мамыр – 25 мамыр
Жасымық
22 мамырға дейін
22 мамыр – 28 мамыр
Зәйтүн - дәстүрлі жыртылған тыңайған жерге егу
12 мамырға дейін
12 мамыр – 20 мамыр
Зәйтүн - төменгі-
нөлдік тыңайған жерге егу
20 мамырға дейін
20 мамыр – 28 мамыр
Зығыр, қыша
18 мамырға дейін
18 мамыр – 25 мамыр
Майлытұқымдық күнбағыс
15 мамырға дейін
15 мамыр – 20 мамыр
Рыжик
20 мамырға дейін
20 мамыр – 26 мамыр
Картоп
15 мамырға дейін
15 мамыр – 30 мамыр
Күздік бидай
25 тамызға дейін
25 тамыз – 8 қыркүйек
Күздік қарабидай
25 тамызға дейін
25 тамыз – 8 қыркүйек
Сәбіз (тұқым)
10 мамырға дейін
10 мамыр – 20 мамыр
Пияз (тұқым)
10 мамырға дейін
10 мамыр – 20 мамыр
Қызылша
25 мамырға дейін
25 мамыр – 5 маусым
Қияр
16 мамырға дейін
16 мамыр – 5 маусым
Қырыққабат көшеті
25 мамырға дейін
25 мамыр – 12 маусым
Қызанақ көшеті
28 мамырға дейін
28 мамыр – 12 маусым
Сүрлемдік жүгері
16 мамырға дейін
16 мамыр – 20 мамыр
Сүрлемдік күнбағыс
18 мамырға дейін
18 мамыр – 24 мамыр
Азықтық бір жылдық жасыл шөптер (сұлы + бұршақ, сұлы + арпа), шөп (суданка шөбі, тары, могар, сұлы + сиыржоңышқа) және пішендеме (сұлы + арпа + бұршақ, сұлы + бұршақ, тары + бұршақ)
5 маусымға дейін
5 маусым – 10 маусым
Жасыл конвейер: (бір жылдық шөптер)
І мерзім (бұршақ + сұлы)
8 мамырға дейін
8 мамыр – 10 мамыр
ІІ мерзім (сұлы + арпа + бұршақ + бидай, суданка шөбі + бұршақ, тары + бұршақ)
23 мамырға дейін
23 мамыр – 25 мамыр
ІІІ мерзім (бұршақ + сұлы + арпа, суданка шөбі + бұршақ, сұлы + бұршақ)
8 маусымға дейін
8 маусым – 10 маусым
IV мерзім (зәйтүн, сұлы)
8 шілдеге дейін
8 шілде – 10 шілде
Көп жылдық шөптер:
І мерзім (жоңышқа, түйе бұршақ, бидайық, эспарцет, козлятник, кострец)
5 мамырға дейін
5 мамыр – 15 мамыр
ІІ мерзім (жоңышқа, түйе бұршақ, бидайық, эспарцет, козлятник, кострец)
5 шілдеге дейін
5 шілде – 20 шілде
Күздік қара бидай (жасыл азыққа)
10 тамызға дейін
10 тамыз – 15 тамыз

30 мая - 3 июня
Овес
до 25 мая
25 мая – 30 мая
Гречиха
до 20 мая
20 мая – 25 мая
Просо
до 25 мая
25 мая – 30 мая
Нут
до 13 мая
13 мая – 18 мая
Горох
до 20 мая
20 мая – 27 мая
Соя
до 22 мая
22 мая – 25 мая
Чечевица
до 22 мая
22 мая – 28 мая
Рапс - посев по традиционному пару
до 12 мая
12 мая – 20 мая
по минимально-нулевому пару
до 20 мая
20 мая – 28 мая
Лен, горчица
до 18 мая
18 мая – 25 мая
Подсолнечник на маслосемена
до 15 мая
15 мая – 20 мая
Рыжик
до 20 мая
20 мая – 26 мая
Картофель
до 15 мая
15 мая – 30 мая
Озимая пшеница
до 25 августа
25 августа – 8 сентября
Озимая рожь
до 25 августа
25 августа – 8 сентября
Морковь (семена)
до 10 мая
10 мая - 20 мая
Лук (семена)
до 10 мая
10 мая - 20 мая
Свекла
до 25 мая
25 мая - 5 июня
Огурцы
до 16 мая
16 мая - 5 июня
Рассада капусты
до 25 мая
25 мая - 12 июня
Рассада томатов
до 28 мая
28 мая - 12 июня
Кукуруза на силос
до 16 мая
16 мая – 20 мая
Подсолнечник на силос
до 18 мая
18 мая - 24 мая
Однолетние травы на зеленый корм (овес + горох, горох + овес + ячмень), сено (суданская трава, просо, могар, овес + вика)и сенаж (овес + ячмень + горох, овес + горох, просо + горох)
до 5 июня
5 июня - 10 июня
Зеленый конвейер: (однолетние травы)
I срок (горох+овес)
до 8 мая
8 мая – 10 мая
II срок (овес + ячмень + горох + пшеница, суданская трава + горох, просо + горох)
до 23 мая
23 мая – 25 мая
III срок (горох + овес + ячмень, суданская трава + горох, овес + горох)
до 8 июня
8 июня – 10 июня
IV срок (рапс, овес)
до 8 июля
8 июля – 10 июля
Многолетние травы:
I срок (люцерна, донник, житняк, эспарцет, козлятник, кострец)
до 5 мая
5 мая – 15 мая
II срок (люцерна, донник, житняк, эспарцет, козлятник, кострец)
до 5 июля
5 июля – 20 июля
Озимая рожь (на зеленый корм)
до 10 августа
10 августа - 15 августа