Білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитын білім алушыларына қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүруді белгілеу туралы
Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 2013 жылғы 30 сәуірдегі № 114 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 29 мамырда № 2732 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 268 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 27.03.2015 № 268 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі "Білім туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 2) тармақшасына және Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 7 шілдедегі "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жастар саясаты туралы" Заңының 6 бабының 4) тармақшасына сәйкес, Атырау қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Атырау қаласының білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитын білім алушылары үшін (оқу демалыс кезеңдерін және демалыс күндерін есептемегенде) қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру белгіленсін:
1) оқу мекемесінің білім алушыларына бірінші сыныптан он бірінші сыныпқа дейінгіні қоса алғанда тегін жол жүру;
2) жоғары оқу орындарының және колледждердің білім алушыларына қолданыстағы тарифтің 50% төлеу.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау тұрғындарды әлеуметтік қорғау, денсаулық сақтау, білім беру, мәдениет, спорт және жастар ісі, әйелдер істері және отбасылық–демографиялық саясат мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (Б. Шеркешбаева).
3. Осы шешiм әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
ХІІІ сессия төрайымы Б. Хаменова
Қалалық мәслихат хатшысы Б. Қазиманов

Об установлении льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) для обучающихся в организациях образования очной формы обучения
Решение Атырауского городского маслихата Атырауской области от 26 апреля 2013 года № 114. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 29 мая 2013 года за № 2732. Утратило силу решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 27 марта 2015 года № 268
Сноска. Утратило силу решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 27.03.2015 № 268 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 2) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" и подпунктом 4) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2004 года "О государственной молодежной политике в Республике Казахстан", Атырауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Установить льготный проезд на общественном транспорте (кроме такси) для обучающихся в организациях образования очной формы обучения города Атырау (за исключением периода учебных каникул и выходных дней):
1) обучающимся учебных заведений с первого по одиннадцатые классы включительно – бесплатный проезд;
2) обучающимся высших учебных заведений и колледжей оплату 50% от действующего тарифа.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по вопросам социальной защиты населения, здравоохранения, образования, культуры, по делам молодежи и спорта, по делам женщин и семейно-демографической политики (Б. Шеркешбаева).
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель ХІІІ сессии Б. Хаменова
Секретарь городского маслихата Б. Казиманов