2014-2016 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Арыс қалалық мәслихатының 2013 жылғы 19 желтоқсандағы № 23/126-V шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 10 қаңтарда № 2489 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Арыс қалалық мәслихатының 2015 жылғы 5 қаңтардағы № 2 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Арыс қалалық мәслихатының 05.01.2015 № 2 хатымен).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-бабының 2 тармағына, 75-бабының 2-тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2013 жылғы 10 желтоқсандағы № 21/172-V «2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2441 тіркелген шешіміне сәйкес, Арыс қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Арыс қаласының 2014-2016 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 7 119 256 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 1 192 388 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 9 155 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 26 183 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 5 891 530 мың теңге;
2) шығындар – 7 067 887 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 3 881 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 5 556 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 675 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 80 939 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 80 939 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -33 451 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 33 451 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 5 556 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 768 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 29 663 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Арыс қалалық мәслихатының 04.12.2014 № 35/201-V шешімімен (01.01.2014  бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2014 жылы облыстық бюджетке қалалық бюджеттен жеке табыс салығынан және әлеуметтік салықтан 39,7 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.

О городском бюджете на 2014-2016 годы
Решение Арысского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 19 декабря 2013 года № 23/126-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 10 января 2014 года № 2489. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Арысского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 5 января 2015 года № 2)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Арысского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 05.01.2015 № 2).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 10 декабря 2013 года № 21/172-V «Об областном бюджете на 2014-2016 годы», зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2441, Арысский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет города Арыс на 2014-2016 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 119 256 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 192 388 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 9 155 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 26 183 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5 891 530 тысяч тенге;
2) затраты – 7 067 887 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 881 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 5 556 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 675 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 80 939 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 80 939 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -33 451 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 33 451 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 5 556 тысяч тенге;
погашение займов – 1 768 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 29 663 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Арысского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 04.12.2014 № 35/201-V (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Установить на 2014 год норматив распределения индивидуального подоходного налога и социального налога в размере 39,7 процентов в областной бюджет.

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Арыс қалалық мәслихатының 31.10.2014 № 34/197-V шешімімен (01.01.2014  бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2014 жылы облыстық бюджеттен қалалық бюджетке берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 3 549 241 мың теңге болып белгіленсін.
4. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2014 жылға арналған резерві 21 503 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2014 жылға арналған қалалық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Арысского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 31.10.2014 № 34/197-V (вводится в действие с 01.01.2014).
3. Установить объем бюджетных субвенций передаваемых из областного бюджета в бюджет города 2014 год в сумме 3 549 241 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2014 год в сумме 21 503 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития городского бюджета на 2014 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.

6. 2014 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 5-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
7. 2014-2016 жылдарға арналған қалалық бюджетте әрбір ауылдық округтің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2007 жылғы 15 мамырдағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 238 бабының 2 тармағына сәйкес, 2014 жылға ауылдық жерде қалалық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік ставкалар белгіленсін.

6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2014 год, согласно приложению 5.
7. Утвердить перечень бюджетных программ каждого сельского округа городского бюджета на 2014-2016 годы, согласно приложению 6.
8. Установить на 2014 год согласно пункта 2 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из городского бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Арыс қалалық мәслихатының 21.02.2014 № 25/138-V шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Қалалық мәслихат сессиясының төрағасы      Г.Ауезова
Қалалық мәслихат хатшысы                   Т.Тулбасиев
Арыс қалалық мәслихатының
2013 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 23/126-V шешіміне 1-қосымша
2014 жылға арналған қалалық бюджет

Сноска. Пункт 8 в редакции решения Арысского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 21.02.2014 № 25/138-V (вводится в действие с 01.01.2014).
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии городского маслихата   Г. Ауезова
Секретарь городского маслихата             Т. Тулбасиев
Приложение 1 к решению
Арысского городского маслихата
от 19 декабря 2013 года № 23/126-V
Городской бюджет на 2014 год