2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 2013 жылғы 20 желтоқсандағы № 26-157/V шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 9 қаңтарда № 2480 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 2015 жылғы 25 ақпандағы № 79 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 25.02.2015 № 79 хатымен).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2013 жылғы 10 желтоқсандағы № 21/172-V «2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 2441 тіркелген шешіміне сәйкес Сайрам аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сайрам ауданының 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1 қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 17 485 590 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 2 338 913 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 18 843 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 130 552 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 14 997 282 мың теңге;
2) шығындар – 17 546 578 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 2 654 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 5 556 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 902 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -63 642 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 63 642 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 5 556 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 807 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 59 893 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 23.12.2014 № 40-251/V шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2014 жылы облыстық бюджетке аудандық бюджеттен жеке табыс салығынан және әлеуметтік салықтан 64,9 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 31.10.2014 № 37-238/V шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).

О районном бюджете на 2014-2016 годы
Решение маслихата Сайрамского района Южно-Казахстанской области от 20 декабря 2013 года № 26-157/V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 9 января 2014 года № 2480. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Сайрамского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 25 февраля 2015 года № 79)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Сайрамского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 25.02.2015 № 79).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 10 декабря 2013 года № 21/172-V «Об областном бюджете на 2014-2016 годы», зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2441, Сайрамский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Сайрамского района на 2014-2016 годы согласно приложению 1 соответственно, в том числе 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 17 485 590 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 338 913 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 18 843 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 130 552 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 14 997 282 тысяч тенге;
2) затраты – 17 546 578 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 654 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 5 556 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 902 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 63 642 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 63 642 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 5 556 тысяч тенге;
погашение займов – 1 807 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 59 893 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Сайрамского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 23.12.2014 № 40-251/V (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Установить на 2014 год норматив распределения индивидуального подоходного налога и социального налога в размере 64,9 процентов в областной бюджет.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Сайрамского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 31.10.2014 № 37-238/V (вводится в действие с 01.01.2014).

3. 2014 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 8 544 830 мың теңге болып белгіленсін.
4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2014 жылға арналған резерві 36 742 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 31.10.2014 № 37-238/V шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2014 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.

3. Установить объем бюджетных субвенций передаваемых из областного бюджета в бюджет района в сумме 8 544 830 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2014 год в сумме 36 742 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Сайрамского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 31.10.2014 № 37-238/V (вводится в действие с 01.01.2014).
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2014 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.

6. 2014 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 5-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
7. 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджетте әрбір ауылдық округтің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2007 жылғы 15 мамырдағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 238-бабының 2-тармағына сәйкес, 2014 жылға ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік ставкалар белгіленсін.

6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2014 год, согласно приложению 5.
7. Утвердить перечень бюджетных программ каждого сельского округа районного бюджета на 2014-2016 года, согласно приложению 6.
8. Установить на 2014 год согласно пункта 2 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 20.02.2014 № 28-176/V шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихат сессиясының төрағасы     И.Курбанов
Аудандық мәслихат хатшысының
міндетін уақытша атқарушы                  Б.Зиятаев
Сайрам аудандық мәслихатының
2013 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 26-157/V шешіміне 1-қосымша
Сайрам ауданының 2014 жылға арналған бюджеті

Сноска. Пункт 8 в редакции решения Сайрамского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 20.02.2014 № 28-176/V (вводится в действие с 01.01.2014).
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии районного маслихата    И.Курбанов
Временно исполняющий обязанности
секретаря районного маслихата              Б.Зиятаев
Приложение 1 к решению
Сайрамского районного маслихата
от 20 декабря 2013 года № 26-157/V
Районный бюджет Сайрамского района на 2014 год

001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Ақсукент ауылдық округі әкімінің аппараты
Арыс ауылдық округі әкімінің аппараты
Ақбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты
Бадам ауылдық округі әкімінің аппараты
Жаңаталап ауылдық округі әкімінің аппараты
Жұлдыз ауылдық округі әкімінің аппараты
Жібек-Жолы ауылдық округі әкімінің аппараты
Қайнарбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты
Қарабұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты
Қарамұрт ауылдық округі әкімінің аппараты
Қарасу ауылдық округі әкімінің аппараты
Қаратөбе ауылдық округі әкімінің аппараты
Құтарыс ауылдық округі әкімінің аппараты
Көлкент ауылдық округі әкімінің аппараты
Манкент ауылдық округі әкімінің аппараты
Сайрам ауылдық округі әкімінің аппараты
Тассай ауылдық округі әкімінің аппараты
022
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
Ақсукент ауылдық округі әкімінің аппараты
Арыс ауылдық округі әкімінің аппараты
Ақбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты
Жібек-Жолы ауылдық округі әкімінің аппараты
Қайнарбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты
Қарабұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты
Қарамұрт ауылдық округі әкімінің аппараты
Қарасу ауылдық округі әкімінің аппараты
Құтарыс ауылдық округі әкімінің аппараты
Көлкент ауылдық округі әкімінің аппараты
Манкент ауылдық округі әкімінің аппараты
04
Бiлiм беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
Ақсукент ауылдық округі әкімінің аппараты
Арыс ауылдық округі әкімінің аппараты
Қайнарбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты
Қарабұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты
Қарасу ауылдық округі әкімінің аппараты
Құтарыс ауылдық округі әкімінің аппараты
Көлкент ауылдық округі әкімінің аппараты
Манкент ауылдық округі әкімінің аппараты
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3
Елді-мекендерді көркейту
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
008
Елдi мекендердің көшелерін жарықтандыру
Ақсукент ауылдық округі әкімінің аппараты
Арыс ауылдық округі әкімінің аппараты
Ақбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты
Қайнарбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты
Қарабұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты
Қарамұрт ауылдық округі әкімінің аппараты
Қарасу ауылдық округі әкімінің аппараты
Құтарыс ауылдық округі әкімінің аппараты
Көлкент ауылдық округі әкімінің аппараты
Манкент ауылдық округі әкімінің аппараты

001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Аппарат акима Аксукентского сельского округа
Аппарат акима Арысского сельского округа
Аппарат акима Акбулакского сельского округа
Аппарат акима Бадамского сельского округа
Аппарат акима Жанаталапского сельского округа
Аппарат акима Жулдузского сельского округа
Аппарат акима Жибек-Жолынского сельского округа
Аппарат акима Кайнарбулакского сельского округа
Аппарат акима Карабулакского сельского округа
Аппарат акима Карамуртского сельского округа
Аппарат акима Карасуйского сельского округа
Аппарат акима Каратюбинского сельского округа
Аппарат акима Кутарысского сельского округа
Аппарат акима Колкентского сельского округа
Аппарат акима Манкентского сельского округа
Аппарат акима Сайрамского сельского округа
Аппарат акима Тассайского сельского округа
022
Капитальные расходы государственных органов
Аппарат акима Аксукентского сельского округа
Аппарат акима Арысского сельского округа
Аппарат акима Акбулакского сельского округа
Аппарат акима Жибек-Жолынского сельского округа
Аппарат акима Кайнарбулакского сельского округа
Аппарат акима Карабулакского сельского округа
Аппарат акима Карамуртского сельского округа
Аппарат акима Карасуйского сельского округа
Аппарат акима Кутарысского сельского округа
Аппарат акима Колкентского сельского округа
Аппарат акима Манкентского сельского округа
04
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной местности
Аппарат акима Аксукентского сельского округа
Аппарат акима Арысского сельского округа
Аппарат акима Кайнарбулакского сельского округа
Аппарат акима Карабулакского сельского округа
Аппарат акима Карасуйского сельского округа
Аппарат акима Кутарысского сельского округа
Аппарат акима Колкентского сельского округа
Аппарат акима Манкентского сельского округа
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3
Благоустройство населенных пунктов
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
008
Освещение улиц населенных пунктов
Аппарат акима Аксукентского сельского округа
Аппарат акима Арысского сельского округа
Аппарат акима Акбулакского сельского округа
Аппарат акима Жибек-Жолынского сельского округа
Аппарат акима Кайнарбулакского сельского округа
Аппарат акима Карабулакского сельского округа
Аппарат акима Карамуртского сельского округа
Аппарат акима Карасуйского сельского округа
Аппарат акима Кутарысского сельского округа
Аппарат акима Колкентского сельского округа
Аппарат акима Манкентского сельского округа