2014 жылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы
Шығыс Қазақстан облысы Риддер қаласы әкімдігінің 2013 жылғы 25 желтоқсандағы № 1165 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 22 қаңтарда № 3177 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды (Риддер қаласы әкімінің аппараты басшының 2015 жылғы 23 маусымдағы № 2-22-4601 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды (Риддер қаласы әкімінің аппараты басшының 23.06.2015 № 2-22-4601 хаты).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 7 бабының 5) тармақшасы, 20 бабы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 "Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңын жүзеге асыру бойынша шаралар туралы" қаулысымен бекітілген Қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру және қаржыландыру ережеcінің 6, 7, 8, 18 тармақтары негізінде, мемлекеттік кепілдіктер жүйесін кеңейту мақсатында және жұмысқа орналасуда қиыншылық көретін халықтың әр түрлі топтарын қолдау үшін, Риддер қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2014 жылы қоғамдық жұмыстар өткізілетін ұйымдардың қоса беріліп отырған тізбесі, қоғамдық жұмыстардың түрлері, көлемдері, қаржыландыру көздері және нақты шарттары бекітілсін.
2. Жергілікті бюджет қаражатынан еңбекақының мөлшері 2014 жылға белгіленген ең төменгі жалақыдан кем емес мөлшерде бекітілсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Риддер қаласы әкімінің орынбасары Қ.Қ. Теленчиновке жүктелсін.

Об организации общественных работ в 2014 году
Постановление акимата города Риддера Восточно-Казахстанской области от 25 декабря 2013 года № 1165. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 22 января 2014 года № 3177. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо руководителя аппарата акима города Риддера от 23 июня 2015 года № 2-22-4601)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо руководителя аппарата акима города Риддера от 23.06.2015 № 2-22-4601).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
На основании подпункта 5) статьи 7, статьи 20 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", пунктов 6, 7, 8, 18 Правил организации и финансирования общественных работ, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан" от 23 января 2001 года "О занятости населения", в целях расширения системы государственных гарантий и для поддержки различных групп населения, испытывающих затруднение в трудоустройстве, акимат города Риддера ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень организаций, в которых будут проводиться общественные работы в 2014 году, виды, объемы, источники финансирования и конкретные условия общественных работ.
2. Размер оплаты труда из средств местного бюджета утвердить в размере не менее минимальной заработной платы, установленной на 2014 год.
3. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима города Риддера Теленчинова К.К.

4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Риддер қаласының әкімі Ж. Мұратов
Риддер қаласы әкімдігінің
2013 жылғы "25" желтоқсан
№ 1165 қаулысымен
бекітілген
2014 жылы қоғамдық жұмыстар өткізілетін ұйымдардың тізбесі, қоғамдық жұмыстардың түрлері, көлемдері, қаржыландыру көздері және нақты шарттары
№ р/с
Ұйымдар атауы
Қоғамдық жұмыс түрлері
Атқарылатын жұмыстар көлемі
Сұраныс (жарияланған қажеттілік) адам
Ұсыныс (бекітілген) адам
Қаржыландыру көздері
1
2
3
4
5
6
1
"Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
ағымдағы құжаттармен жұмыс істеуде көмек, факстерді жіберу, құжаттардың көшірмесін жасау;
мәтіндерді теру және басып шығару;
хат-хабарларды жеткізу
ай сайын 400 құжат;
ай сайын 1300 құжат;
күн сайын 30 құжат
10
10
Риддер қаласының бюджеті
2
"Риддер қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша)
мұрағаттық және ағымдағы құжаттар-мен жұмыс істеуде көмек;
сессия және тұрақты комиссия хаттамаларын рәсімдеуде көмек;
хат-хабарларды жеткізу

4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Ж. Муратов
Утвержден
постановлением акимата
города Риддера
от "25" декабря 2013 года № 1165
Перечень организаций, в которых будут проводиться общественные работы в 2014 году, виды, объемы, источники финансирования и конкретные условия общественных работ
№ п/п
Наименования организаций
Виды общественных работ
Объемы выполняемых работ
Спрос (заявленная потребность) человек
Предложение (утверждено) человек
Источники финансирования
1
2
3
4
5
6
7
1
Государственное учреждение "Аппарат акима города Риддера"
помощь в работе с текущими документами, отправление факсов, копирование документов;
набор и распечатка текстов;
доставка корреспонденции
400 документов ежемесячно;
1300 документов ежемесячно;
30 документов ежедневно
10
10
бюджет города Риддера
2
Государственное учреждение "Аппарат маслихата города Риддера" (по согласованию)
помощь в работе с архивными и текущими документами;
помощь в оформлении протоколов сессий и постоянных комиссий;
доставка корреспонденции

күн сайын 5-10 құжат;
жылына 10 сессия хаттамалары, ай сайын 20 тұрақты комиссия хаттамалары;
күн сайын 3-5 құжат
3
2
Риддер қаласының бюджеті
3
"Риддер қаласының кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі
кіріс және шығыс хат-хабарларды тіркеуде көмек;
хат-хабарларды жеткізу
күн сайын 20-30 хат;
күн сайын 20-30 құжат
5
4
Риддер қаласының бюджеті
4
"Риддер қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
мұрағаттық және ағымдағы құжаттармен, картотекамен, азаматтардың өтініштерімен жұмыс істеуде көмек;
қызмет көрсететін қала өнеркәсіптерімен, тауар және қызметтерді жеткізушілермен жұмыс істеуде көмек;
хат-хабарларды жеткізу
күн сайын 250 құжат;
жылына 30 кәсіпорын;

5-10 документов ежедневно;
10 протоколов сессий в год, 20 протоколов постоянных комиссий ежемесячно;
3-5 документов ежедневно
3
2
бюджет города -Риддера
3
Государственное учреждение "Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии города Риддера"
помощь в регистрации входящей и исходящей корреспонденции;
доставка корреспонденции
20-30 писем ежедневно;
20-30 документов ежедневно
5
4
бюджет города Риддера
4
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Риддера
помощь в работе с архивными и текущими документами, картотекой, обращениями граждан;
помощь в работе с предприятиями города, с поставщиками товаров и услуг;
доставка корреспонденции
250 документов ежедневно;
30 предприятий в год;

күн сайын 20-25 құжат
2
2
Риддер қаласының бюджеті
15
Шығыс Қазақстан облысы Ішкі істер департаментінің "Риддер қаласының Ішкі істер бөлімі" мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша)
мұрағаттық, ағымдағы құжаттармен, картотекамен жұмыс істеуде көмек;
хат-хабарларды жеткізу
күн сайын 70 құжат;
күн сайын 60 құжат
30
22
Риддер қаласының бюджеті
16
"Шығыс Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Риддер қаласы бойынша Салық басқармасы" мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша)
мұрағаттық, ағымдағы құжаттармен жұмыс істеуде көмек;
хат-хабарларды жеткізу
жылына 2500 хабарлама, 2500 салық ісі;
жылына 5500 хат, хабарлама
10
8
Риддер қаласының бюджеті
17
"Риддер қаласының Әділет басқармасы" мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша)
мұрағаттық және ағымдағы құжаттармен жұмыс істеуде көмек;
хат-хабарларды жеткізу
айына 450 құжат;
күн сайын 20-30 құжат
20
8
Риддер қаласының бюджеті
18
"Риддер қаласының қорғаныс істер жөніндегі бөлімі" мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша)
мұрағаттық, ағымдағы құжаттармен жұмыс істеуде көмек;
хат-хабарларды жеткізу
күн сайын 2000 жеке іс күн сайын 10-20 құжат
10
10
Риддер қаласының бюджеті
19
"Шығыс Қазақстан облысы Статистика департаментінің Риддер қаласының статистика басқармасы" мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша)
статистикалық есептілігін тіркеу, жинау, тарату бойынша жұмыс істеуде көмек
жылына 2800 құжат
6
6
Риддер қаласының бюджеті
20
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі сот актілерін орындау комитетінің Шығыс Қазақстан облысы сот актілерін орындау департаменті" Риддер аумақтық сот орындаушылар бөлімі мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша)
мұрағаттық және ағымдағы құжаттармен жұмыс істеуде көмек;
хат-хабарларды жеткізу
күн сайын 60-70 құжат;
күн сайын 30-35 құжат
6
6
Риддер қаласының бюджеті
21
"Қазақстан Республикасы Жоғарғы соты жанындағы Соттардың қызметтерін қамтамасыз ету департаментінің Шығыс Қазақстан облыстық сотының кеңсесі (Шығыс Қазақстан облысы бойынша Риддер қалалық соты) (келісім бойынша)
іс-жүргізу бойынша жұмыс істеуде, мұрағаттық істерді ресімдеуде көмек; құжаттардың тізімдерін жасауда, жеке істермен жұмыс істеуде көмек;
хат-хабарларды жеткізу
күн сайын 15-30 құжат;
күн сайын 15 құжат;
күн сайын 25 құжат
21
10
Риддер қаласының бюджеті
22
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің құқықтық көмек көрсету және тіркеу қызметі комитетінің "ШҚО бойынша жылжымайтын мүлік орталығы" Республикалық мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнының Риддер қалалық филиалы (келісім бойынша)
іс-жүргізу бойынша жұмыс істеуде, мұрағаттық істерді ресімдеуде көмек;
күн сайын 15-30 құжат
6
5
Риддер қаласының бюджеті
23
Риддер қаласының "Халықтар достығы үйі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (келісім бойынша)
мәдени бұқаралық іс-шараларды ұйымдастыруда және өткізуде көмек

20-25 документов ежедневно
2
2
бюджет города Риддера
15
Государственное учреждение "Отдел внутренних дел города Риддера" Департамента внутренних дел Восточно - Казахстанской области (по согласованию)
помощь в работе с архивными, текущими документами, картотекой;
доставка корреспонденции
70 документов ежедневно;
60 документов ежедневно
30
22
бюджет города Риддера
16
Государственное учреждение "Налоговое управление по городу Риддеру Налогового департамента по Восточно-Казахстанской области" (по согласованию)
помощь в работе с архивными, текущими документами;
доставка корреспонденции
2500 уведомлений, 2500 налоговых дел в год;
5500 писем, извещений в год
10
8
бюджет города Риддера
17
Государственное учреждение "Управление юстиции города Риддера" (по согласованию)
помощь в работе с архивными и текущими документами;
доставка корреспонденции
450 документов в месяц;
20-30 документов ежедневно
20
8
бюджет города Риддера
18
Государственное учреждение "Отдел по делам обороны города Риддера" (по согласованию)
помощь в работе с архивными, текущими документами;
доставка корреспонденции
2000 личных дел ежедневно
10-20 документов ежедневно
10
10
бюджет города Риддера
19
Государственное учреждение "Департамент статистики Восточно-Казахстанской области" управление статистики города Риддера (по согласованию)
помощь в работе по регистрации, сбору, распространению статистической отчетности
2800 документов в год
6
6
бюджет города Риддера
20
Государственное учреждение "Департамент по исполнению судебных актов Восточно-Казахстанской области комитета по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан" Риддерский территориальный отдел судебных исполнителей (по согласованию)
помощь в работе с архивными и текущими документами;
доставка корреспонденции
60-70 документов ежедневно;
30-35 документов ежедневно
6
6
бюджет города Риддера
21
Государственное учреждение "Канцелярия Восточно-Казахстанского областного суда Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (Риддерский городской суд по Восточно-Казахстанской области)" (по согласованию)
помощь в работе по делопроизводству, оформлении архивных дел;
помощь в составлении описи документов, работе с личными делами;
доставка корреспонденции
15-30 документов ежедневно;
15 документов ежедневно;
25 документов ежедневно
21
10
бюджет города Риддера
22
Риддерский филиал Республиканского государственного коммунального предприятия "Центр по недвижимости по ВКО" Комитета регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан (по согласованию)
помощь в работе по делопроизводству, оформлении архивных дел;
15-30 документов ежедневно
6
5
бюджет города Риддера
23
Коммунальное государственное казенное предприятие "Дом дружбы народов" города Риддера (по согласованию)
помощь в организации и проведении культурно-массовых мероприятий

жылына 50-60 іс-шара
5
2
24
"Зейнетақы төлеу мемлекеттік орталығы" Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Шығыс Қазақстан облыстық филиалының Риддер қалалық коммуналдық кәсіпорны (келісім бойынша)
мұрағаттық және ағымдағы құжаттармен жұмыс істеуде көмек;
хат-хабарларды жеткізу
жылына 30 000 құжат;
күн сайын 10-15 құжат
6
6
Риддер қаласының бюджеті
25
Риддер қаласы әкімдігінің "Орталықтандырылған кітапханалар жүйесі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
ағымдағы құжаттармен жұмыс істеуде көмек;
оқырмандарға қызмет көрсету бойынша жұмыс істеуде көмек;
қалалық мәдени бұқаралық іс-шараларды өткізуге көмек;
кітап қорымен жұмыс істеуде көмек
жылына 1000 құжат;
жылына 2000 адам;
жылына 30 іс-шара;
жылына 8000 дана
4
4
Риддер қаласының бюджеті
26
"Риддер қаласының жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша)
кіріс және шығыс хат-хабарларын тіркеуде көмек;
хат-хабарларды жеткізу
жылына 3000 құжат;
жылына 1000 құжат
5
2
Риддер қаласының бюджеті
27
ШҚО білім басқармасының "Психологиялық-педагогикалық түзету кабинеті" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша)
дамуда мүмкіншіліктері шектеулі балаларды күтуге көмек кіріс және шығыс хат-хабарларын тіркеуде көмек;
хат-хабарларды жеткізу
күн сайын 14-21 бала;
жылына 50 құжат
5
4
Риддер қаласының бюджеті
28
Риддер қаласының "Светоч" балалар панасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
балаларды күтуге көмек;
ағымдағы құжаттармен жұмыс істеуде көмек;
күн сайын 14-21 бала;
жылына 60 құжат
4
2
Риддер қаласының бюджеті
29
Риддер қаласының "Спорт кешені" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
спорттық-мәдени бұқаралық іс-шараларды ұйымдастыруға және өткізуге көмек;
кіріс және шығыс хат-хабарларын тіркеуде көмек;
хат-хабарларды жеткізу
жылына 40-60 іс-шара;
жылына 1000 құжат;
жылына 1000 құжат
7
5
Риддер қаласының бюджеті
30
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігінің "Биологиялық зерттеу орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорын жанындағы Алтай ботаникалық бағы (келісім бойынша)
Табиғат флораларының ғылыми топтамаларына күтім жасау бойынша жұмысқа көмек;
ағымдағы құжаттармен жұмыс істеуде көмек;
жылына 3000 екпе ағаштары;
жылына 300 құжат
33
11
Риддер қаласының бюджеті
31
"Риддер қаласының мемлекеттік тілді оқыту орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
кіріс және шығыс хат-хабарларын тіркеуде көмек;
хат-хабарларды жеткізу
жылына 850 құжат.
2
2
Риддер қаласының бюджеті
32
"Риддер қалалық қазынашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша)
кіріс және шығыс хат-хабарларын тіркеуде көмек;
хат-хабарларды жеткізу
жылына 1500 құжат.
2
2
Риддер қаласының бюджеті
33
"ҚР Жоғарғы сотының жанындағы соттардың қызметтерін қамтамасыз ету бойынша департаментінің ШҚ облыстық сот кеңсесі" мемлекеттік мекемесі (Риддер қаласының мамандандырылған әкімшілік соты) (келісім бойынша)
кіріс және шығыс хат-хабарларын тіркеуде көмек;
хат-хабарларды жеткізу
жылына 3500 құжат.
2
2
Риддер қаласының бюджеті
34
"Риддер қаласының мемлекеттік мұрағаты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша)
мұрағаттық және ағымдағы құжаттармен жұмыс істеуде көмек;
хат-хабарларды жеткізу

50-60 мероприятий в год
5
2
бюджет города Риддера
24
Риддерское городское коммунальное предприятие Восточно-Казахстанского областного филиала Республиканского государственного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий" (по согласованию)
помощь в работе с архивными и текущими документами;
доставка корреспонденции
30 000 документов в год;
10-15 документов ежедневно
6
6
бюджет города Риддера
25
Коммунальное государственное учреждение "Централизованная библиотечная система" акимата города Риддера
помощь в работе с текущими документами;
помощь в работе по обслуживанию читателей;
помощь в проведении городских культурно-массовых мероприятий;
помощь в работе с книжным фондом
1000 документов в год;
2000 человек в год;
30 мероприятий в год;
8000 экземпляров в год
4
4
бюджет города Риддера
26
Коммунальное государственное учреждение "Центр занятости города Риддера" (по согласованию)
помощь в регистрации входящей и исходящей корреспонденции;
доставка корреспонденции
3000 документов в год;
1000 документов в год
5
2
бюджет города Риддера
27
Коммунальное государственное учреждение "Кабинет психолого-педагогической коррекции" управления образования ВКО (по согласованию)
помощь по уходу за детьми с ограниченными возможностями в развитии помощь в регистрации входящей и исходящей корреспонденции;
доставка корреспонденции
14-21 ребенок ежедневно;
50 документов в год
5
4
бюджет города Риддера
28
Коммунальное государственное учреждение "Детский приют "Светоч" города Риддера
помощь по уходу за детьми;
помощь в работе с текущими документами;
14-21 ребенок ежедневно;
60 документов в год
4
2
бюджет города Риддера
29
Государственное коммунальное казенное предприятие "Спортивный комплекс" города Риддера
помощь в организации и проведении спортивно-культурно-массовых мероприятий;
помощь в регистрации входящей и исходящей корреспонденции;
доставка корреспонденции
40-60 мероприятий в год;
1000 документов в год;
1000 документов в год
7
5
бюджет города Риддера
30
Алтайский ботанический сад при республиканском государственном предприятии "Центр биологических исследований" Министерства образования и науки Республики Казахстан (по согласованию)
Помощь в работе по уходу за научными коллекциями природной флоры;
помощь в работе с текущими документами;
3000 насаждений в год;
300 документов в год
33
11
бюджет города Риддера
31
Государственное коммунальное казенное предприятие "Центр обучения государственному языку города Риддера"
помощь в регистрации входящей и исходящей корреспонденции;
доставка корреспонденции
850 документов в год.
2
2
бюджет города Риддера
32
Государственное учреждение "Риддерское городское управление казначейства" (по согласованию)
помощь в регистрации входящей и исходящей корреспонденции;
доставка корреспонденции
1500 документов в год.
2
2
бюджет города Риддера
33
Государственное учреждение "Канцелярия ВК областного суда Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном суде РК (Специализированный административный суд города Риддера) (по согласованию)
помощь в регистрации входящей и исходящей корреспонденции;
доставка корреспонденции
3500 документов в год.
2
2
бюджет города Риддера
34
Коммунальное государственное учреждение "Государственный архив города Риддер" (по согласованию)
помощь в работе с архивными и текущими документами;
доставка корреспонденции

Жұмыс аптасының ұзақтығы 5 күнді құрайды, екі демалыс күні беріледі, сегіз сағаттық жұмыс күні, түскі үзіліс 1 сағат, еңбекақы төлеу, зейнетақы және әлеуметтік аударымдары, қолданылмаған еңбек демалысына өтемақы жүргізу еңбек шартының негiзiнде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес реттеледi, орындалатын жұмыстың санына, сапасына және күрделiлiгiне байланысты жұмыс уақытын есептеу табелінде көрсетілген нақты жұмыс істеген уақыты арқылы жұмыссыздың жеке шотына аудару жолымен жүзеге асырылады; еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы бойынша нұсқаулық, арнайы киіммен, құрал-жабдықтармен қамтамасыз ету, уақытша жұмысқа жарамсыздық бойынша әлеуметтік жәрдемақы төлеу, мертігу немесе басқа зақымдану салдарынан келтірілген зияндардың орнын толтыру Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес жұмыс берушімен жүргізіледі. Жұмыскерлердің жеке санаттары (әйелдер және отбасылық міндеттері бар басқа тұлғалар, мүгедектер, он сегіз жасқа толмаған тұлғалар) үшін қоғамдық жұмыстардың талаптары тиісті санатқа еңбек талаптарының ерекшелігін ескере отырып белгіленеді және Қазақстан Республикасы Еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс берушінің және жұмыскердің арасында жасалған еңбек шарттарымен қарастырылады.

Продолжительность рабочей недели составляет 5 дней с двумя выходными, восьми часовой рабочий день, обеденный перерыв 1 час; оплата труда, пенсионные и социальные отчисления, компенсация за неиспользованный трудовой отпуск регулируются в соответствии с законодательством Республики Казахстан на основании трудового договора, осуществляется за фактически отработанное время, отраженное в табеле учета рабочего времени в зависимости от количества, качества, сложности выполняемой работы путем перечисления на лицевые счета безработных; инструктаж по охране труда и технике безопасности, обеспечение специальной одеждой, инструментом и оборудованием, выплата социального пособия по временной нетрудоспособности, возмещение вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровья, производятся работодателем в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Условия общественных работ для отдельных категорий работников (женщины и другие лица с семейными обязанностями, инвалиды, лица, не достигшие восемнадцатилетнего возраста) определяются с учетом особенностей условий труда соответствующей категории и предусматриваются трудовыми договорами, заключаемыми между работниками и работодателями в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.