2014 жылы ақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы
Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 24 желтоқсандағы № 964 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 08 қаңтарда № 3138 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха ауданының әкімдігінің 2014 жылғы 04 желтоқсандағы № 292 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха ауданының әкімдігінің 04.12.2014 № 292 қаулысымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабы 2-тармағына, "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 7-бабының 5) тармақшасына20-бабына, "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 қаулысымен бекітілген қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру мен қаржыландыру Ережесінің 678-тармақтарына сәйкес, мемлекеттік кепілдік жүйесін кеңейту және жұмысқа орналасу кезінде қиыншылық көріп отырған халықтың әртүрлі топтарын қолдау мақсатында, Бородулиха ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес қоғамдық жұмыстар жүргізілетін ұйымдар мен мекемелердің тізбесі, қоғамдық жұмыстардың түрлері, көлемдері, қаржыландыру көздері және нақты шарттары бекітілсін.

Об организации оплачиваемых общественных работ в 2014 году
Постановление акимата Бородулихинского района Восточно-Казахстанской области от 24 декабря 2013 года № 964. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 08 января 2014 года № 3138. Утратило силу постановлением акимата Бородулихинского района Восточно-Казахстанской области от 04 декабря 2014 года № 292
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Бородулихинского района Восточно-Казахстанской области от 04.12.2014 № 292 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», подпунктом 5) статьи 7, статьи 20 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», пунктами 678 Правил организации и финансирования общественных работ, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 «О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения» в целях расширения системы государственных гарантий и для поддержки различных групп населения, испытывающих затруднение в трудоустройстве, акимат Бородулихинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить перечень организаций, в которых будут проводится общественные работы, виды, объемы, источники финансирования и конкретные условия общественных работ согласно приложению к настоящему постановлению.

2. Қоғамдық жұмыстарда жұмыс істейтін жұмыссыздардың жалақысы жергілікті бюджет қаражаты есебінен Қазақстан Республикасының заңнамасымен 2013 жылға белгіленген ең төменгі жалақы мөлшерінде жасалсын.
3. "Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (Д. М. Бергенев) заңнамалық талаптарға сәйкес ауданның кәсіпорындары, мекемелері және ұйымдарында ақылы қоғамдық жұмыстарды өткізуді қамтамасыз етсін.

2. Оплату труда безработных, занятых на общественных работах, производить из средств местного бюджета, в размере минимальной заработной платы, установленной законодательством Республики Казахстан на 2014 год.
3. Государственному учреждению «Отдел занятости и социальных программ Бородулихинского района Восточно-Казахстанской области» (Д. М. Бергенев) обеспечить проведения оплачиваемых общественных работ на предприятиях, в учреждениях и организациях района в соответствии с требованиями законодательства.

4. "2013 жылы ақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы" Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха ауданы әкімдігінің 2012 жылғы 23 қарашадағы № 538 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 2795 тіркелген, аудандық газеттерде "Пульс района" 2013 жылғы 11 қаңтарда № 4(6623) және "Аудан тынысы" 2013 жылғы 18 қаңтардағы № 4(306)) жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.

4. Признать утратившим силу постановление акимата Бородулихинского района Восточно-Казахстанской области от 23 ноября 2012 года № 538 «Об организации оплачиваемых оплачиваемых общественных работ в 2013 году» (зарегестрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2795, опубликованного в районных газетах «Пульс района» от 11 января 2013 года № 4 (6623), 18 января 2013 года, № 6 (6625), «Аудан тынысы» 11 января 2013 года № 4 (304) 18 января 2013 года № 6 (306)).

5. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау аудан әкімінің орынбасары Р. А. Атаеваға жүктелсін.
6. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғанынан кейін он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Аудан әкімі
Г. Акулов
Бородулиха ауданы әкімдігінің
2013 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 964 қаулысына қосымша
2014 жылы қоғамдық жұмыстар жүргізілетін ұйымдардың тізбесі, қоғамдық
жұмыстардың көлемі, түрлері, қаржыландыру
көздері және нақты шарттары
р/с
Жұмыс берушінің атауы
Жұмыс түрлері мен көлемдері
Сұраныс (жарияланған қажеттілік, орындар саны)
Ұсыныс (бекітілді, орындар саны)
Қаржыландыру көзі
1
2
3
4
5
6
1
Ауданның кенттік және ауылдық округтері әкімдерінің аппараттары

5. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Атаеву Р. А.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района
Г. Акулов
Приложение к постановлению
акимата Бородулихинского
района № 964 от 24 декабря
2013 года
Перечень организаций, в которых будут проводиться общественные работы
в 2014 году, виды, объемы, источники финансирования и
конкретные условия общественных работ
п/п
Наименование работодателя
Виды и объемы работ
Спрос (заявленная потребность количество мест)
Предложение (утверждено, количество мест)
Источники финансирования
1
2
3
4
5
6
1
Аппараты акимов сельских и поселкового округов района

Республикалық және аймақтық қоғамдық науқандарды (тұрғындардың санағын, әлеуметтік сауалнама, әр шаруашылық кітаптарын түгендеуге қатысу, салықтық төлемдерді жинауда көмек, мерзімді әскерге шақыру) өткізуге көмек - 6662 аула, жазылу науқынына көмек және пошталық корреспонденцияны жеткізу – 3000 бірлік, құжаттарды ресімдеуге көмек – 750 іс, елді мекендерді жинауда тұрғын үй коммуналдық шаруашылығының ұйымдарына көмек, әлеуметтік – мәдени, діни бағыттағы объектілерді, әкімшілік ғимараттарды ақтау, бояу – 5000 ш.м., өңірлерді экологиялық сауықтыру (жасыл көшет отырғызу, суару, көшелерді тазалау), ветеринарлық-санитарлық профилактикалық іс-шараларға (ветеринарлық паспорттар, тізімдемелер толтыру) қатысу, көпірлерді, су өткізетін құбырларды тазалау, табысы аз азаматтарға әлеуметтік қызметтер көрсету, малдарды бордақылау, малдарды күтіп-бағу, құстарды өсіру, көкөністер мен дәнді дақылдарды өсіру (отырғызу, түптеу) бойынша қысқа мерзімді маусымдық жұмыстар, ауыл шаруашылық зиянкестерімен күрес
211
211
жергілікті
бюджет
2
"Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
үй-жайларды (ақтау, бояу) жөндеу - 70 ш. м, құжаттарды ресімдеуге көмек – 25 іс
1
1
жергілікті
бюджет
3
Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасының "Бородулиха колледжі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі, Бородулиха ауданының білім беретін коммуналдық мемлекеттік мекемелері
үй-жайларды жөндеу (ақтау, бояу) – 1100 ш.м., балаларды апарып, алып қайту – 50 адам, балалардың және жасөспірімдердің бос уақыттарын, оқушылардың ыстық тамақтарын ұйымдастыруға, безендіру жұмыстарына көмек
16
16
жергілікті
бюджет
4
"Бородулиха ауданының жастар орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Мәдени-бұқаралық іс-шараларды өткізуге көмек (спорттық жарыстар, фестивальдар), құжаттарды ресімдеуге көмек– 30 іс
1
1
жергілікті
бюджет
5
"Шығыс Қазақстан облысы төтенше жағдайлар Департаментінің Бородулиха ауданының төтенше жағдайлар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
(келісім бойынша)
құжаттарды ресімдеуге көмек – 25 іс
1
1
жергілікті
бюджет
6
"Мәдениет үйі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын
мәдени–бұқаралық іс-шараларды өткізуге көмек
6
6
жергілікті
бюджет
7
"Бородулиха ауданының прокуратурасы" мемлекеттік мекемесі
(келісім бойынша)
ғимаратты жинау және от жағу - 115 ш. м
4
4
жергілікті
бюджет
8
"Бородулиха ауданының мемлекеттік мұрағаты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
(келісім бойынша)
құжаттарды ресімдеуге көмек – 125 іс
5
5
жергілікті
бюджет
9
"Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха ауданының экономика және бюджетті жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі
құжаттарды ресімдеуге көмек – 50 іс
2
2
жергілікті
бюджет
10
"Шығыс Қазақстан облысы бойынша жылжымайтын дүние мүлік жөніндегі орталық" Республикалық мемлекеттік коммуналдық кәсіпорынның Бородулиха филиалы
(келісім бойынша)
құжаттарды ресімдеуге көмек – 100 іс
4
4
жергілікті
бюджет
11
"Бородулиха ауданының Әділет басқармасы" мемлекеттік мекемесі
(келісім бойынша)
құжаттарды ресімдеуге көмек – 50 іс
2
2
жергілікті
бюджет
12
"Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха ауданының қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі

Помощь в проведении республиканских и региональных общественных кампаний (участие в переписи населения, социологический опрос, уточнение похозяйственных книг, помощь по сбору налоговых платежей, призыв на срочную службу) – 6662 двора, оказание помощи в подписной кампании и доставка почтовой корреспонденции – 3000 ед., помощь в оформлении документов – 750 дел, помощь организациям жилищно-коммунального хозяйства в уборке населенных пунктов, побелка покраска объектов социально-культурного, религиозного назначения, административных зданий – 5000 кв. м., экологическое оздоровление регионов (посадка, полив зеленых насаждений, уборка улиц), участие в ветеринарных санитарно-профилактических мероприятиях (заполнения ветеринарных паспортов, ведомостей), очистка мостов, водопропускных труб, оказание социальных услуг малообеспеченным гражданам, сезонные краткосрочные площадки по откорму скота, уходу за животными, доращиванию птицы, выращивание овощей и зерновых (посадка, праполка), борьба с вредителями сельского хозяйства
211
211
местный
бюджет
2
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Бородулихинского района Восточно-Казахстанской области»
ремонт помещений (побелка покраска) – 70 кв. м., помощь в оформлении документов – 25 дел
1
1
местный
бюджет
3
Коммунальное государственное учреждение «Бородулихинский колледж» управления образования Восточно-Казахстанской области, коммунальные государственные учреждения образования Бородулихинского района
ремонт помещений (побелка покраска) – 1100 кв. м., сопровождение детей – 50 человек, помощь в организации досуга детей и подростков, горячего питания школьников, оформительских работ
16
16
местный
бюджет
4
Коммунальное государственное учреждение «Центр молодежи Бородулихинского района»
помощь в проведении культурно-массовых мероприятий (спортивных соревнований, фестивалей), помощь в оформлении документов - 30 дел
1
1
местный
бюджет
5
Государственное учреждение «Отдел по чрезвычайным ситуациям Бородулихинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области»
(по согласованию)
помощь в оформлении документов – 25 дел
1
1
местный
бюджет
6
Коммунальное государственное казенное предприятие «Дом культуры»
помощь в проведении культурно-массовых мероприятий
6
6
местный
бюджет
7
Государственное учреждение «Прокуратура Бородулихинского района»
(по согласованию)
Уборка и отопление помещений – 115 кв. м.
4
4
местный
бюджет
8
Коммунальное государственное учреждение «Государственный архив Бородулихинского района»
(по согласованию)
помощь в оформлении документов - 125 дел
5
5
местный
бюджет
9
Государственное учреждение «Отдел экономики и бюджетного планирования Бородулихинского района Восточно-Казахстанской области»
помощь в оформлении документов – 50 дел
2
2
местный
бюджет
10
Бородулихинский филиал Республиканского Государственного Коммунального Предприятия «Центр по недвижимости по Восточно-Казахстанской области»
(по согласованию)
помощь в оформлении документов – 100 дел
4
4
местный
бюджет
11
Государственное учреждение «Управление юстиции Бородулихинского района»
(по согласованию)
помощь в оформлении документов – 50 дел
2
2
местный
бюджет
12
Государственное учреждение «Отдел финансов Бородулихинского района Восточно-Казахстанской области»

үй-жайды жөндеу (ақтау, бояу) – 125 ш. м., аумақты абаттандыру – 1 га
2
2
жергілікті
бюджет
33
"Бородулиха аудандық ішкі істер бөлімі" мемлекеттік мекеме
(келісім бойынша)
құжаттарды ресімдеуге көмек – 50 іс
2
2
жергілікті
бюджет
Қоғамдық жұмыстардың нақты талаптары:
Жұмыс аптасының ұзақтығы 5 күнді құрайды, екі демалыс күні беріледі, сегіз сағаттық жұмыс күні, түскі үзіліс 1 сағат, еңбекақы төлеузейнетақы және әлеуметтік аударымдары, қолданылмаған еңбек демалысына өтемақы жүргізу еңбек шартының негiзiнде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес реттеледi, орындалатын жұмыстың санына, сапасына және күрделiлiгiне байланысты жұмыс уақытын есептеу табелінде көрсетілген дәлелді жұмыс істеген уақыты арқылы жұмыссыздың жеке шотына аудару жолымен жүзеге асырылады; еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы бойынша нұсқаулық, арнайы киіммен, құрал-жабдықтармен қамтамасыз ету, уақытша жұмысқа жарамсыздық бойынша әлеуметтік жәрдемақы төлеу, мертігу немесе басқа зақымдану салдарынан келтірілген зияндардың орнын толтыру Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес жұмыс берушімен жүргізіледі. Жұмыскерлердің жеке санаттары (әйелдер және отбасылық міндеттері бар басқа тұлғалар, мүгедектерон сегіз жасқа толмаған тұлғалар) үшін қоғамдық жұмыстардың талаптары тиісті санатқа еңбек талаптарының ерекшелігін ескере отырып белгіленеді және Қазақстан Республикасы Еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс берушінің және жұмыскердің арасында жасалған еңбек шарттарымен қарастырылады.

Ремонт помещений (побелка покраска) – 125 кв. м., благоустройство территории – 1 га
2
2
местный
бюджет
33
Государственное учреждение «Бородулихинский районный отдел внутренних дел»
(по согласованию)
Помощь в оформлении документов – 50 дел
2
2
местный
бюджет
Конкретные условия общественных работ:
Продолжительность рабочей недели составляет 5 дней с двумя выходными, восьми часовой рабочий день, обеденный перерыв 1 час; оплата трудапенсионные и социальные отчисления, компенсация за неиспользованный трудовой отпуск регулируются в соответствии с законодательством Республики Казахстан на основании трудового договора, осуществляется за фактически отработанное время, отраженное в табеле учета рабочего времени в зависимости от количества, качества, сложности выполняемой работы путем перечисления на лицевые счета безработных; инструктаж по охране труда и технике безопасности, обеспечение специальной одеждой, инструментом и оборудованием, выплата социального пособия по временной нетрудоспособности, возмещение вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровья, производятся работодателем в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Условия общественных работ для отдельных категорий работников (женщины и другие лица с семейными обязанностями, инвалидылица, не достигшие восемнадцатилетнего возраста) определяются с учетом особенностей условий труда соответствующей категории и предусматриваются трудовыми договорами, заключаемыми между работниками и работодателями в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.