2014-2016 жылдарға арналған Глубокое ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 2013 жылғы 24 желтоқсандағы № 22/2-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 09 қаңтарда № 3145 болып тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - (Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 362 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - (Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 23.12.2014 № 362 хаты).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджеттік кодексінің 73, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6 - бабы 1 - тармағының 1) - тармақшасына, "2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2013 жылғы 13 желтоқсандағы № 17/188-V Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының шешіміне сәйкес (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3132 болып тіркелген), Глубокое аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2014-2016 жылдарға арналған Глубокое аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға арналған мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4960608 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1624329,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6601,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 117369 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 3212307 мың теңге;
2) шығындар – 4994869,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 85505,1 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 94281,1 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 8776 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -119766,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 119766,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 94270 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 8776 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 34272,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 28.10.2014 № 30/4-V (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 15.12.2014 № 31/2-V (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

О бюджете Глубоковского района на 2014 - 2016 годы
Решение Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 24 декабря 2013 года N 22/2-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 09 января 2014 года N 3145. Прекращено действие по истечении срока действия (письмо Глубоковского районного маслихата от 23 декабря 2014 года № 362)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо Глубоковского районного маслихата от 23.12.2014 № 362).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2013 года № 17/188-V "Об областном бюджете на 2014-2016 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3132) Глубоковский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Глубоковский районный бюджет на 2014-2016 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 4960608 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1624329,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6601,9 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 117369 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3312307 тысяч тенге;
2) затраты – 4994869,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 85505,1 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 94281,1 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8776 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -119766,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 119766,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 94270 тысяч тенге;
погашение займов – 8776 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 34272,9 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 28.10.2014 № 30/4-V ( вводится в действие с 01.01.2014); с изменениями, внесенными решением Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 15.12.2014 № 31/2-V (вводится в действие с 01.01.2014).

2. "2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2013 жылғы 13 желтоқсандағы № 17/188-V Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының шешімімен белгіленген (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3132 болып тіркелген), 2014 жылға арналған аудан бюджетіне әлеуметтік салық, төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталатын шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз көлемінде атқаруға қабылдансын.
3. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін субвенцияның көлемі 2014 жылға 1752150 мың теңге сомасында ескерілсін.
4. 2007 жылғы 15 мамырдағы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 238-бабының 2, 3-тармақтарына сәйкес, азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда кемiнде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк ставкалар бюджет қаражаты есебiнен белгiленедi.
Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесiн жергiлiктi өкiлдi органмен келiсу бойынша жергiлiктi атқарушы орган айқындайды.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 21.04.2014 № 26/2-V (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 80695 теңге сомасында ескерілсін, оның ішінде:
жекелеген санаттағы мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмекке 23485 мың теңге;
ауылдық елді мекендердің сумен жабдықтау жүйесін дамытуға 52210 мың теңге;
мәдениет объектілерін дамытуға 5000 мың теңге.
Ескерту. 5- тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 28.10.2014 № 30/4-V (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер 1480334 мың теңге сомасында ескерілсін, оның ішінде:
күнкөріс шегінің мөлшерінен төмен табыстары бар отбасыларына келісілген ақшалай көмек беруді енгізуге 11080 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 125826 мың теңге;
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған Мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 12291 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақы төлемін арттыруға 17096 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге 360112 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға 368861 мың теңге;
ауылдық елді мекендердің сумен жабдықтау жүйесін дамытуға 447261 мың теңге;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші болып табылмайтын қызметкерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың қызметкерлерінің лауазымдық жалақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлемге 137442 мың теңге;

2. Принять к исполнению на 2014 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, в размере 100 процентов, установленные решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2013 года № 17/188-V "Об областном бюджете на 2014-2016 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3132).
3. Учесть объем субвенции передаваемой из областного бюджета, в бюджет района на 2014 год в сумме 1752150 тысяч тенге.
4. В соответствии с пунктами 2, 3 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года установить специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, за счет бюджетных средств повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21.04.2014 № 26/2-V (вводится в действие с 01.01.2014).
5. Учесть в районном бюджете целевые трансферты из областного бюджета в сумме 80695 тысяч тенге, в том числе:
23485 тысяч тенге на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан;
52210 тысяч тенге на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах;
5000 тысяч тенге на развитие объектов культуры.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 28.10.2014 № 30/4-V (вводится в действие с 01.01.2014).
6. Учесть в районном бюджете целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 1480334 тысячи тенге, в том числе:
11080 тысяч тенге на внедрение обусловленной денежной помощи семьям, имеющим доходы ниже величины прожиточного минимума;
125826 тысяч тенге на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
12291 тысяча тенге на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы;
17096 тысяч тенге на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
360112 тысяч тенге на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования;
368861 тысяча тенге на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда;
447261 тысяча тенге на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах;
137442 тысячи тенге на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;

18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге 45 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне 320 мың теңге.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 21.04.2014 № 26/2-V (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен аудандық бюджетте кредиттер 94270 мың теңге сомасында көзделсін.
8. Жалпы орта білім беруді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуді жүргізу үшін білім берудің мемлекеттік білім беру стандарттарына сәйкес, орта білім беру ұйымдарында білім беру процесін іске асыруға көзделген шығындарды өткізуге байланысты, жоғары тұрған бюджетке аудандық бюджетте трансферттердің қайтарымы 220295 мың теңге сомасында көзделсін.
9. Ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 2014 жылға 0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 28.10.2014 № 30/4-V (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2014 жылғы аудандық бюджетті орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
11. Аудан бюджетінің шығыстарында бағдарламалар бойынша шығындар ескерілді:
қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге 5 қосымшаға сәйкес 235723,4 мың теңге сомасында;
мемлекеттік органның күрделі шығыстары 6 қосымшаға сәйкес 3625 мың теңге сомасында;
елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға 7 қосымшаға сәйкес 19254,8 мың теңге сомасында;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге 8 қосымшаға сәйкес 9936,8 мың теңге сомасында;
жерлеу орындарын күтіп-ұстау мен туысы жоқ адамдарды жерлеуге 9 қосымшаға сәйкес 488 мың теңге сомасында;
елді мекендерді абаттандыруға мен көгалдандыруға 10 қосымшаға сәйкес 4233,5 мың теңге сомасында;
аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге 11 қосымшаға сәйкес 12716 мың теңге сомасында;
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға 12 қосымшаға сәйкес 82595,1 мың теңге сомасында;
жергілікті деңгейде дене шынықтыру-сауықтыру және спорттық іс-шараларды іске асыруға 13 қосымшаға сәйкес 4750 мың теңге сомасында;
"Жұмыспен қамту 2020 Жол картасы бойынша қалалар мен ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу мен абаттандыруға 14 қосымшаға сәйкес 9824,4 мың теңге сомасында.

45 тысяч тенге на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
320 тысяч тенге на выплату государственной адресной социальной помощи.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21.04.2014 № 26/2-V (вводится в действие с 01.01.2014).
7. Предусмотреть в районном бюджете кредиты из республиканского бюджета в сумме 94270 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
8. Предусмотреть в районном бюджете возвратные трансферты в вышестоящий бюджет в сумме 220295 тысяч тенге в связи с передачей расходов, предусмотренных на осуществление образовательного процесса в организациях среднего образования в соответствии с государственными образовательными стандартами образования, для проведения апробации по внедрению подушевого финансирования в среднем образовании.
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2014 год в сумме 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 28.10.2014 № 30/4-V (вводится в действие с 01.01.2014).
10. Учесть перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2014 год, согласно приложению 4.
11. В расходах бюджета района учтены затраты по программам:
услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа в сумме 235723,4 тысячи тенге согласно приложению 5;
капитальные расходы государственного органа в сумме 3625 тысяч тенге согласно приложению 6;
освещение улиц населенных пунктов в сумме 19254,8 тысячи тенге согласно приложению 7;
обеспечение санитарии населенных пунктов в сумме 9936,8 тысяч тенге согласно приложению 8;
содержание мест захоронений и погребение безродных в сумме 488 тысяч тенге согласно приложению 9;
благоустройство и озеленение населенных пунктов в сумме 4233,5 тысячи тенге согласно приложению 10;
обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах в сумме 12716 тысяч тенге согласно приложению 11;
реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" в сумме 82595,1 тысяч тенге согласно приложению 12;
реализация физкультурно-оздоровительных и спортивных мероприятий на местном уровне в сумме 4750 тысяч тенге согласно приложению 13;
ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020 в сумме 9824,4 тысячи тенге согласно приложению 14.

Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 21.04.2014 № 26/2-V (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 24.07.2014 № 28/4-V (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.10.2014 № 30/4-V (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.12.2014 № 31/2-V (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

Сноска. Пункт 11 в редакции решения Глубоковского районного маслихата от 21.04.2014 № 26/2-V (вводится в действие с 01.01.2014); с изменениями, внесенными решениями Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 24.07.2014 № 28/4-V (вводится в действие с 01.01.2014); от 28.10.2014 № 30/4-V (вводится в действие с 01.01.2014); от 15.12.2014 № 31/2-V (вводится в действие с 01.01.2014).

Ескерту. 10 қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 28.10.2014 № 30/4-V (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
р/н
Кенттер мен ауылдық округтердің атауы
123011015
бағдарлама
1
"Глубокое кенті әкімінің аппараты" ММ
3557
2
"Киров ауылдық округі әкімінің аппараты" ММ
676?5
Б А Р Л Ы Ғ Ы
4233,5
Глубокое аудандық
мәслихатының 2013 жылғы
24 желтоқсандағы № 22/2-V
шешіміне 11 қосымша
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге шығындар

Сноска. Приложение 10 в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 28.10.2014 № 30/4-V (вводится в действие с 01.01.2014).
п/п
Наименование поселков и сельских округов
Программа
123011015
1
ГУ "Аппарат акима поселка Глубокое"
3557
2
ГУ "Аппарат акима Кировского сельского округа"
676,5
И Т О Г О
4233,5
Приложение 11
к решению Глубоковского
районного маслихата от 24
декабря 2013 года № 22/2-V
Расходы на обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах