"2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Күршім аудандық мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 8-2 шешімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Күршім аудандық мәслихатының 2013 жылғы 12 қарашадағы N 14-4 шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 25 қарашада N 3103 болып тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Күршім аудандық мәслихатының 2013 жылғы 24 желтоқсандағы N 162 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Күршім аудандық мәслихатының 24.12.2013 N 162 хаты).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106109 баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына және «2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 8/99-V шешімге өзгерістер енгізу туралы» Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2013 жылғы 24 қазандағы № 15/180-V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 3078 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес, Күршім аудандық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. «2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» аудандық мәслихаттың 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 8-2 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2794 нөмірімен тіркелген, «Рауан-Заря» газетінің 2013 жылғы 16 қаңтардағы № 5, 2013 жылғы 18 қаңтардағы № 6, 2013 жылғы 25 қаңтардағы № 8, 2013 жылғы 30 қаңтардағы № 9, 2013 жылғы 6 ақпандағы № 11, 2013 жылғы 13 ақпандағы № 13 сандарында жарияланды) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақта:
1) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«кірістер - 3776624,1 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 469101 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 15400,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 505 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша - 3291618 мың теңге;»;
2) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«шығындар - 3803671,9 мың теңге;»;
3) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«таза бюджеттік кредит беру - 32286,5 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 36408,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 4122 мың теңге;»;
5) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«бюджет тапшылығы (профицит) - -59334,3 мың теңге;»;
6) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) - 59334,3 мың теңге.»;
5 тармақта:
екінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
«жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмекке - 64533 мың теңге;»;
мынадай мазмұндағы сегізінші абзацпен толықтырылсын:
«Боран ауылындағы мәдениет үйін материалды-техникалық жабдықтауға - 8000 мың теңге;»;
мынадай мазмұндағы тоғызыншы абзацпен толықтырылсын:
«мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізуге - 728 мың теңге.»;
9 тармақ келесі редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение Курчумского районного маслихата от 21 декабря 2012 года № 8-2 "О районном бюджете на 2013-2015 годы"
Решение Курчумского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 12 ноября 2013 года N 14-4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 25 ноября 2013 года № 3103. Прекращено действие по истечении срока действия (письмо Курчумского районного маслихата от 24 декабря 2013 года № 162)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока действия (письмо Курчумского районного маслихата от 24.12.2013 № 162).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 106109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года и решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 24 октября 2013 года № 15/180-V «О внесении изменений в решение от 7 декабря 2012 года № 8/99-V «Об областном бюджете на 2013-2015 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3078), Курчумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата «О районном бюджете на 2013-2015 годы» от 21 декабря 2012 года № 8-2 (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 2794, опубликовано в газете «Рауан-Заря» от 16 января 2013 года № 5, от 18 января 2013 года № 6, от 25 января 2013 года № 8, от 30 января 2012 года № 9, от 6 февраля 2013 года № 11, от 13 февраля 2013 года № 13) следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«доходы - 3776624,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 469101 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 15400,1 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 505 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 3291618 тысяч тенге;»;
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
«затраты - 3803671,9  тысяч тенге;»;
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
«чистое бюджетное кредитование - 32286,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 36408,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 4122 тысяч тенге;»;
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
«дефицит (профицит) бюджета - -59334,3 тысяч тенге;»;
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
«финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -  59334,3 тысяч тенге.»;
в пункте 5:
абзац второй изложить в следующей редакции:
«на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов - 64533 тысяч тенге;»;
дополнить восьмым абзацем следующего содержания:
«на укрепление материально-технической базы Дома культуры в с. Буран - 8000 тысяч тенге;»;
дополнить девятым абзацем следующего содержания:
«на приобретение учебно-методического комплекса для общеобразовательных школ - 728 тысяч тенге.»;
пункт 9 изложить в следующей редакции:

«Ауданның жергілікті атқарушы органының 2013 жылға арналған резерві 7167 мың теңге сомасында бекітілсін, соның ішінде:
ауданның аумағындағы табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге - 7167 мың теңге.»;
аталған шешімнің 1678911 қосымшалары осы шешімнің 123456 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            Ә. Бахтияров
Күршім аудандық
мәслихаттың хатшысы                        Қ. Әбілмәжінов
Аудандық мәслихаттың
2013 жылғы 12 қарашадағы
№ 14-4 шешіміне 1 қосымша
Аудандық мәслихаттың
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 8-2 шешіміне 1 қосымша
2013 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Ерекшелiгi
Атауы
І. Кірістер

«Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2013 год в сумме 7167 тысяч тенге, в том числе:
чрезвычайный резерв местного исполнительного органа района для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории района - 7167 тысяч тенге.»;
приложения 1678911 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 123456 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии                        А. Бахтияров
Секретарь Курчумского
районного маслихата                        К. Абилмажинов
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 12 ноября 2013 года № 14-4
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 21 декабря 2012 года № 8-2
Районный бюджет на 2013 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
І. Доходы

1150
04
Азаматтық хал актілерін тіркегені үшін, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актілерін тіркеу туралы куәліктерді және азаматтық хал актілері жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтіруге байланысты куәліктерді қайтадан бергені үшін мемлекеттік баж
1100
05
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды ресімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін мемлекеттік баж
12
07
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресімдегені үшін мемлекеттік баж
8
08
Тұрғылықты жерін тіркегені үшін мемлекеттік баж
350
09
Аңшы куәлігін бергені және оны жыл сайын тіркегені үшін мемлекеттік баж
6
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
17
12
Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
85
21
Тракторшы-машинисттің куәлігі берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж
68
2
Салықтық емес түсiмдер
15400,1
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
154,1
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
148
08
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
148
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
6,1
13
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
6,1
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
15246
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
15246
07
Бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы
1500
09
Жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
13746
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
505
03
Жердi және материалдық емес активтердi сату
505
1
Жерді сату
505
01
Жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
505
4
Трансферттердің түсімдері
3291618
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер
3291618
2
Облыстық бюджеттен түсетiн трансферттер
3291618
01
Ағымдағы нысаналы трансферттер

1150
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
1100
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
12
07
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении гражданства Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
8
08
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства
350
09
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
6
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
17
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
85
21
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверений тракториста-машиниста
68
2
Неналоговые поступления
15400,1
01
Доходы от государственной собственности
154,1
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
148
08
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества,находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
148
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
6,1
13
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам
6,1
06
Прочие неналоговые поступления
15246
1
Прочие неналоговые поступления
15246
07
Возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета
1500
09
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
13746
3
Поступления от продажи основного капитала
505
03
Продажа земли и нематериальных активов
505
1
Продажа земли
505
01
Поступления от продажи земельных участков
505
4
Поступления трансфертов
3291618
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
3291618
2
Трансферты из областного бюджета
3291618
01
Целевые текущие трансферты

19644
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
15927
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
3600
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
117
12
Көлiк және коммуникация
83768
1
Автомобиль көлiгi
81268
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
268
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
268
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
81000
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
81000
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
2500
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2500
024
Кентiшiлiк (қалаішiлiк), қала маңындағы ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
2500
13
Басқалар
71809
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
6812
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
6812
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік пен өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6283
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
529
9
Басқалар
64997
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
7167
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
7167
100
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағындағы табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға арналған ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының төтенше резерві
7167
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
57830
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12752
040
«Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
25067
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер
25067
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары

19644
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
15927
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
3600
015
Капитальные расходы государственного органа
117
12
Транспорт и коммуникации
83768
1
Автомобильный транспорт
81268
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
268
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах
268
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
81000
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
81000
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
2500
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2500
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
2500
13
Прочие
71809
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
6812
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
6812
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
6283
004
Капитальные расходы государственного органа
529
9
Прочие
64997
452
Отдел финансов района (города областного значения)
7167
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
7167
100
Чрезвычайный резерв местного исполнительного органа района (города областного значения) для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории района (города областного значения)
7167
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
57830
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
12752
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»
25067
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
25067
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций