Қосымша әлеуметтiк көмек көрсету туралы
Шығыс Қазақстан облысы Үржар ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 16 қаңтардағы N 17 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 11 ақпанда N 2874 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Үржар ауданы әкімдігінің 2014 жылғы 02 желтоқсандағы N 512 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Үржар ауданы әкімдігінің 02.12.2014 N 512 қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуiрдегi "Қазақстан Республикасындағы мүгедектердi әлеуметтiк қорғау туралы" Заңының 11 бабы 2 тармағының 3) тармақшасына, 15, 16 баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Заңының 31 бабы 1 тармағының 14) тармақшасына сәйкес Үржар ауданының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Үйде тәрбиеленетiн және оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз етуге құқығы бар тұлғаларға қосымша әлеуметтiк көмек көрсетiлсiн (бұдан әрi - әлеуметтiк көмек).
2. Әрбiр мүгедек балаға ай сайын 7581 (жеті мың бес жүз сексен бір) теңге мөлшелерінде әлеуметтiк көмек ұсынылсын.
3. Келесі шарттар белгiленсiн:
1) мүгедек балаларға (мемлекеттiң толық қамтуындағы мүгедек балалардан басқа) әлеуметтiк көмек отбасының табысына қарамастан, үйде тәрбиеленетiн және оқытылатын мүгедек баланың ата-анасының немесе заңды өкiлiнiң бiреуiне төленедi;
2) әлеуметтiк көмек өтiнiш берген айдан бастап "Облыстың бiлiм беру басқармасы" мемлекеттiк мекемесi жанындағы ведомствоаралық психологиялық-медициналық-педагогикалық кеңестiң қорытындысында бекiтiлген мерзiм аяқталғанға дейiн ұсынылады;
3) әлеуметтiк көмек төлемi қаржыландырудың түсуiне қарай өткен айға төленедi. Әлеуметтiк көмек төлемiн тоқтатуға әкеп соғатын (мүгедек баланың 18 жасқа толуы, мүгедек баланың өлiмi, мүгедектiгiн алып тастау) жағдайлар болса, тиiстi жағдай болған айдан кейiн төлем тоқтатылады.
4. Осы қаулының орындалуына бақылауды өзіме қалдырамын.
5. Қаулы алғаш ресми жарияланған күннен соң күнтiзбелiк он күн өткеннен кейiн қолданысқа енгiзiледi.
Үржар ауданы әкiмiнің
міндетін атқарушы
Қ. Сейітқанов

Об оказании дополнительной социальной помощи
Постановление акимата Урджарского района Восточно-Казахстанской области от 16 января 2013 года N 17. Зарегистрировано департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 11 февраля 2013 года N 2874. Утратило силу - постановлением акимата Урджарского района Восточно-Казахстанской области от 02 декабря 2014 года № 512
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Урджарского района Восточно-Казахстанской области от 02.12.2014 № 512.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 3) пункта 2 статьи 11, статьями 15, 16 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Урджарского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Оказать дополнительную социальную помощь лицам, имеющим право на материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому (далее - социальная помощь).
2. Предоставить социальную помощь в размере 7581 (семь тысяч пятьсот восемьдесят один) тенге ежемесячно на каждого ребенка–инвалида.
3. Установить следующие условия:
1) социальная помощь на детей-инвалидов (кроме детей-инвалидов, находящихся на полном государственном обеспечении) выплачивается одному из родителей или законному представителю детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому, независимо от дохода семьи;
2) социальная помощь предоставляется с месяца обращения до окончания срока, установленного в заключении межведомственной психолого-медико-педагогической консультации при государственном учреждении "Управление образования области";
3) выплата социальной помощи производится за истекший месяц по мере поступления финансирования. При наличии обстоятельств, повлекших прекращение выплаты социальной помощи (достижение ребенком–инвалидом возраста 18 лет, смерть ребенка-инвалида, снятие инвалидности), выплата прекращается с месяца, следующего за тем, в котором наступили соответствующие обстоятельства.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления оставляю за собой.
5. Постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности акима
Урджарского района